Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "www.starcomtelematic.pl"

Transkrypt

1 Najbardziej zaawansowana jednostka do śledzenia w czasie rzeczywistym towarów, pozwalająca na zarządzanie nimi i zapewniająca ochronę. Reżyser Woody Allen powiedział kiedyś: Według współczesnych astronomów wszechświat jest ograniczony. To pocieszająca myśl - zwłaszcza dla tych, którzy nigdy nie pamiętają gdzie zostawili swoje rzeczy. Kiedy chodzi o Twoje towary wędrujące dookoła świata, chcesz wiedzieć, gdzie je zostawiłeś. Z tego powodu w Starcom Systems stworzyliśmy najbardziej zaawansowaną jednostkę do śledzenia w czasie rzeczywistym towarów, które chcesz chronić i którymi chcesz zarządzać. Dzięki niemu będziesz mógł zdalnie kontrolować różne sytuacje i zdarzenia, ciesząc się ze stabilności i ciągłości jego działania. * w rzymskiej miologii, pierwszy władca wszechświata.

2 Używając produktów Zyskujesz elastyczność i mobilność Kylos to automatyczny i przenośny system z wbudowaną baterią, który nie wymaga zewnętrznych źródeł zasilania. Masz kontrolę Kontrolujesz bardzo różne sytuacje, dzięki wbudowanym czujnikom, które dają Ci możliwość ochrony towaru. Wyjątkowy system powiadamiana Kylosa: Precyzyjne wskazanie pozycji towaru w każdym momencie. Wysyłanie informacji o wejściu lub opuszczeniu danej strefy, o przemieszczeniu się towaru lub jego uszkodzeniu. Czujnik światła informujący o włamaniu do magazynu, zanim złodziej dotrze do towaru. Czujnik światła informujący o opuszczeniu przez towar kontenera lub ciężarówki. Czujnik temperatury informuje o pożarze zanim dotrze do towaru. Wbudowany akcelerometr informuje o przemieszczaniu się towaru w nieautoryzowanych godzinach lub jego uszkodzeniu w trakcie przenoszenia. Śledzisz dyskretnie Urządzenie jest niewielkie i niewidoczne. Możesz śledzić towar praktycznie niezauważalnie, nawet wtedy, gdy zostanie skradziony.

3 Cieszysz się wygodą systemu Dzięki naszym ośrodkom zlokalizowanym w ponad 50 krajach i systemowi, który działa w ponad 30 wersjach językowych, Ty i twoi klienci możecie precyzyjnie śledzić drogę dostarczanego towaru. Masz pewność W razie nieoczekiwanych sytuacji jesteś pewien, że system zadziała automatycznie. Przykładowo, w przypadku autoryzowanego/nieautoryzowanego otwarcia przesyłki, automatycznie dostajesz powiadomienie na telefon komórkowy. Cieszysz się z nieprzerwanej pracy Nie musisz się troszczyć o stan techniczny urządzenia, które może dłużej monitorować zawartość przesyłki bez potrzeby wymiany baterii. Doświadczasz rozwiązań przyjaznych użytkownikowit Wystarczy kilka prostych działań, aby zmienić ustawienia raportowania, powiadamiania i miejsca dostarczenia przesyłki. Oszczędzasz czas i pieniądze Pojedyncze urządzenie Kylos może monitorować większą liczbę towarów jednocześnie.

4 Specyfikacja ogólna Bateria Temperatura Wilgotność wymagana do prawidłowej pracy Wymiary, Waga Rodzaj Moc Pracy Przechowywania Litowo-jonowa, litowo-polimerowa 3.7V, 1,1800 mah Od -20ºC do 60ºC Od -40ºC do 85ºC 50%-80% 75x62x31 mm, 75 g Modem komórkowy GSM Cztery pasma (850, 900, 1800, 1900) Wbudowana antena Sieć Przesył danych GSM, GPRS, SMS Wiadomości GPS SMS GPRS Odbiornik i antena Protokół Dokładność pozycjonowania Częstotliwość uaktualnień Metoda nawigacji Czas pierwszej wyliczonej pozycji (TTFF) Szyfrowane TCP/IP za pomocą PPP Wewnętrzne NMEA (format binarny), Pozycja: 10 m CEP (50%) Prędkość: 0,1m/s (50%) 1 sekunda (domyślna) z użyciem wszystkich satelitów w zasięgu (all-in-view), 2 satelitów, A-GPS Hot start: 2 sekundy Warm start: 35 sekund Cold start: 50 sekund Procesor Sensory: - światła - temperatury - akcelerometr Antena Statyczny RAM Pamięć trwała Pamięć flash Czułość Zakres Dokładność Zakres Rodzaj Wbudowana 128 Kb 34 Kb 2048 Kb 0,025 LUX 0-105,448 LUX (światło słoneczne) ±2ºC (max) od -25ºC do 85ºC ±3ºC (max) od -40ºC do 125ºC -40ºC do 125ºC 3-osiowy, identyfikuje przyśpieszenie 0,1g i powiadamia o zdarzeniu Porty Rodzaj TTL (przejściówka USB w zestawie) Pobór mocy Uśpiony/bezczynny Tylko GPS Tylko GPRS GPS i GPRS 0,05 mah 105 mah 80 mah 165 mah Zatwierdzone przez przemysł

5 Najważniejsze cechy: Zarządzanie Programowanie zdarzeń: Definiowanie zdarzeń, które powodują wysłanie powiadomienia. Przykładowo, otrzymanie informacji w przypadku, gdy towar spadnie, zostanie uszkodzony lub zmieni położenie. Ograniczenia prędkości: Możliwość zaprogramowania powiadomień w przypadku, gdy towar będzie się poruszał poniżej/powyżej zdefiniowanej prędkości lub gdy będą miały miejsce nieprzewidziane postoje. Definiowanie granic: Informowanie o wejściu/ opuszczeniu lub nie wejściu/ nie opuszczeniu określonego terenu w określonym czasie. Monitoring warunków: Monitorowanie temperatury i światła. Automatyczne śledzenie: Automatyczne śledzenie towarów w określonym czasie, bez potrzeby wykonywania dodatkowych działań. Ochrona towaru Wypadek lub zmiana położenia: Wbudowany akcelerometr działa jako detektor zmiany położenia lub wypadku. Wykrywanie ruchu: Detektor ruchu oparty na wbudowanym akcelerometrze wysyła informacje o zmianie położenia. Komunikacja Pasma GSM: Wsparcie dla sieci GSM (GPRS lub opcjonalnie 3G) w przypadku używania kanału SMS i transmisji danych. Wspierane pasma 850/900/1800/1900 MHz. Opcjonalne wsparcie dla CDMA, HSDPA. TCP: Wsparcie dla sieci GPRS/1x TCP/IP poprzez ciągłe połączenie z siecią lub nawiązywanie połączenia w momencie, gdy transmisja jest inicjowana. DNS: Połączenie z serwerem przy użyciu nazwy hosta. Zapasowy serwer: Zapasowa nazwa hosta w przypadku, gdy główny serwer straci połączenie z siecią. Kodowanie: Użycie protokołu kodowania dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa między pojazdem a centrum. Wsparcie dla protokołów zewnętrznych: Wsparcie dla urządzeń zewnętrznych takich jak terminale tekstowe czy czytniki RFID. Kompaktowość: Niewielka waga wiadomości poniżej 70 bajtów wymaga niewielkiej przepustowości i obniża koszty komunikacji. Polecenia Oper-The-Air (OTA) Aktualizacja oprogramowania: Zdalna aktualizacja oprogramowania w celu zastosowania nowych funkcji w już zainstalowanych jednostkach. Śledzenie: Opcja umożliwiająca zdalne okresowe transmisje z danej jednostki w odstępach od 10 sekund do 5 dni. Różne Wewnętrzne rejestrowanie: W przypadku, gdy transmisja danych nie powiodła się, system zachowuje całą wiadomość w pamięci celem jej późniejszego wysłania. 25 tys. wiadomości w tym status pojazdu może być w ten sposób zachowanych. Różne Odbiornik GPS: Wbudowany odbiornik GPS powala na śledzenie w czasie rzeczywistym i analizę na podstawie otrzymanych z pojazdu danych. Zapis ostatniego położenia: W razie utraty sygnału GPS zapisuje ostatnie położenie pojazdu.

6 Starcom Telematic Sp. z o.o. Główny dostawca KYLOS w Polsce. tel