Rozwiązania w monitorowaniu kontenerów chłodniczych i suchych.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rozwiązania w monitorowaniu kontenerów chłodniczych i suchych."

Transkrypt

1 Rozwiązania w monitorowaniu kontenerów chłodniczych i suchych. TRYTON w greckiej mitologii władca mórz.

2 Rozwiązania w śledzeniu dla zapewnienia bezpiecznego dostarczenia kontenerów z punktu początkowego do miejsca przeznaczenia. Triton R jest zaawansowanym systemem śledzenia, przeznaczonym do celów monitorowania i śledzenia kontenerów suchych i chłodniczych, od chwili, gdy kontener zostanie opieczętowany, aż do otwarcia kontenera po dotarciu w ostateczne miejsce przeznaczenia. Informacje na temat lokalizacji, stanu i temperatury kontenerów są przedstawione w czasie rzeczywistym, na podstawie ustawień i harmonogramu zdefiniowanego przez użytkownika i wysyłane jako wiadomość lub sms. Triton R został również zaprojektowany specjalnie dla ładunków chłodniczych i integruje wiele czujników, łącznie z czujnikiem temperatury o wysokiej czułości, który mierzy z dokładnością do ± 0,2 C. System gromadzi dokładne zapisy temperatury, wilgotności i światła w dowolnym pożądanym przedziale czasu (np raz dziennie, co pół godziny lub co 10 minut). Zebrane dane są przechowywane i przesyłane równolegle w czasie rzeczywistym. Możliwość monitorowania i zarządzania warunkami przechowywania dla kontenerów suchych i kontenerów chłodniczych, zmniejsza ryzyko uszkodzenia i utraty ładunku. Dodatkowo, w sytuacji, w której następuje nieoczekiwane lub znaczące wydarzenie, lub takie, które odbiega od predefiniowanych ustawień, system włączy alarm, aby wszystkie osoby bezpośrednio zaangażowane lub zainteresowane wysyłką były informowane o tym wydarzeniu otrzymując powiadomienia w czasie rzeczywistym. Można wybrać opcję otrzymywania powiadomień poprzez SMS, lub obu. Opcja ta umożliwia zajęcie stanowiska wszystkim zainteresowanym stronom w celu rozwiązywania problemów, które mogą mieć wpływ na proces łańcucha dostaw. Historyczne zapisy uwarunkowań czujników i alarmów w trakcie specjalnych wydarzeń, mogą przyczynić się do wyjaśnienia wszelkich zdarzeń doświadczanych podczas podróży kontenera. Od momentu, gdy został szczelnie zamknięty możesz zobaczyć jego trasy na mapie - komfortowo przy komputerze lub na urządzeniu mobilnym. Dostępne informacje: Położenie kontenera jest dostarczane przez funkcję GPS; przedstawiane jako punkt orientacyjny na mapie, adres lub współrzędne. Drzwi otwarte / zamknięte. Poziom naładowania baterii. Poziom oświetlenia w kontenerze; może wskazywać, że drzwi kontenera zostały otwarte lub oznacza to, że była próba włamania. Temperatura; przede wszystkim istotne dla przesyłek wrażliwych na temperaturę. Wilgotność; przede wszystkim istotne dla przesyłek wrażliwych na wilgotność. Uderzenia; informuje o możliwych zdarzeniach z użyciem siły lub zostały przeniesione na kontener, również podczas załadunku i rozładunku.

3 Najważniejsze funkcje systemu: Jednostka wolnostojąca obsługiwana przez akumulatory. Szybka i prosta instalacja poprzez podłączenie urządzenia z magnesem do ramy drzwi kontenera. Elastyczny system, który może być w pełni skonfigurowany do wymagań klientów, w odniesieniu do informacji, czasu i ważnych wydarzeń w czasie rzeczywistym: - Przykłady alarmów w czasie rzeczywistym to: drzwi otwarte/zamknięte, wysoka/niska temperatura, niska/wysoka wilgotność, włączone/wyłączone światło, poziom naładowania akumulatora, status lokalizacji i ich dowolne połączenie. - System może być również skonfigurowany do automatycznego przesyłania ścieżki audytu, która daje pełną historię wszystkich zapamiętanych zdarzeń, w tym odchyleń od skonfigurowanych zakresów, Oprócz odbierania powiadomień alarmowych w czasie rzeczywistym można również wybrać konkretne dane informacyjne w obrębie określonego miejsca/czasu, Funkcja ścieżki audytu pozwala na śledzenie całej drogi na mapie i zawiera szczegółowy raport wszystkich zapisów. Krzyżowe odniesienia do danych dają możliwość przełączania się między danymi przedstawionymi na mapie i raportowania w razie potrzeby. Funkcja Geo-ogrodzenie podnosi powiadomienia, gdy kontener jest wprowadzany lub opuścił lokalizację. Wbudowany akcelerometr informuje Cię o zmianach w ruchu lub w razie uderzenia. Gdy urządzenie jest poza zasięgiem, wszystkie informacje z czujników o lokalizacji są zapisywane w pamięci, a następnie przekazywane gdy urządzenie jest już w zasięgu komórkowym. Wygodna opcja dla przekazywania informacji tylko upoważnionym osobom. System internetowy wymaga jedynie prostego i łatwego procesu instalacji. Globalny system opracowany dla wielojęzycznych użytkowników. System Triton R służy i dostarcza danych w czasie rzeczywistym wszystkim stronom zainteresowanym w dostarczeniu przesyłki, takim jak: pracownikom logistyki, menadżerom łańcucha dostaw, sprzedawcom, ochronie, ubezpieczalni, dostawcom, klientom, firmom przewozowym i celnym. Pozwala to wszystkim zaangażowanym osobom do koordynacji ich działań, w celu spełnienia wszelkich warunków dostawy, lub w razie potrzeby, do natychmiastowego działania w sposób uporządkowany. Cechy i funkcje udostępnione przez Triton R zapewniają dostęp do informacji, które są wiarygodne, dokładne i dostarczane w czasie rzeczywistym, co pozwala śledzić i monitorować szeroki zakres parametrów i sytuacji. Ostatecznie, jego realizacja daje pełną kontrolę nad kontenerami suchymi oraz chłodniczymi na całym świecie.

4 Zastosowanie: Triton R - wyjątkowe możliwości - pozwala szybko i pewnie reagować na nieprzewidziane sytuacje; zapobieganie opóźnieniom lub uszkodzeniom przesyłek, co może prowadzić do utraty towarów i ostatecznie do utraty pieniędzy. Oto tylko kilka przykładów z wielu unikalnych zastosowań: Wysokie ryzyko / Wartość ładunku Towary, które wymagają wyższego poziomu bezpieczeństwa: Przedmioty o wysokiej wartości, takie jak sprzęt komputerowy, metale i sprzęt elektroniczny. Elementy, które mają dużą szansę na kradzież ze względu na ich cechy fizyczne; jest mały, lekki i łatwy do transportu, takich jak perfumy, papierosy i smartfony. Bezpieczeństwo ładunków takich jak broni palnej lub urządzeń poufnych. Wrażliwe na temperaturę i ładunki specjalnego traktowania Są to towary, które wymagają monitorowania i utrzymania w szczególnych warunkach środowiskowych. Łatwo psujące się ładunki takie jak schłodzone owoce i warzywa lub mrożone mięsa i ryby, wszystkie wymagają chłodni z najwyższą niezawodnością systemu w celu uniknięcia psucia. Opieka zdrowotna i chemiczne akcesoria takie jak strzykawki lekarskie lub substancje niebezpieczne wszystkie wymagają szczególnej formy dostawy, aby zapewnić bezpieczną dostawę. Ładunki wrażliwe na czas Są to przesyłki, gdzie termin dostawy ma szczególne znaczenie i może zawierać sprzęt wystawienniczy, towar w ograniczonym czasie (sprzedaży) lub związane z sezonem. Przedmioty zabronione Są to przesyłki, które są uważane za niebezpieczne lub są elementy, które są zakazane od wjazdu do kraju, przykładem mogą być narkotyki oraz handel ludźmi. Triton R mogą być również przydatne w zapobieganiu programy unikania celnych. Bezpieczeństwo Triton R może służyć jako elektroniczny uszczelki, monitorowanie i zapewnienie, że pojemnik i ładunek dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia. Triton R doskonale nadaje się do wszystkich tych zastosowań, ponieważ pozwoli Ci obserwować i dotrzeć do ładunków z daleka. Pozwala to prawdziwie zrozumienie, co się dzieje z ładunkiem jak i kiedy doszło do zdarzenia i w razie potrzeby w czasie rzeczywistym przezwyciężyć problemy tak, że możliwe jest aby dostawy z miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia były najbardziej efektywne i niezawodne.

5 Korzyści Maksymalna kontrola z szerokiego zakresu możliwych zdarzeń i sytuacji z jego wbudowanych czujników, stabilność systemu i ciągłość pracy oraz jego unikalna zdolność do zdalnej ochrony ładunku 24/7 h. Możesz zarządzać i przygotować się do nieprzewidywalnych zakłóceń w łańcuchu dostaw. Będąc w stanie uniknąć dalszych opóźnień lub uszkodzeń, możesz zahamować ewentualne utraty towarów i ostatecznie utratę pieniędzy. Możesz uzyskać przewagę konkurencyjną w obsłudze klienta; technologia i informacje w czasie rzeczywistym na wyciągnięcie ręki w każdej chwili, Triton R zwiększa efektywność operacyjną i zatrzymuje Twoich zadowolonych klientów. Możesz polegać na wbudowanych czujnikach działających jednocześnie w celu gromadzenia danych dotyczących różnych aspektów pozycji Twojego ładunku i warunków, umorzli- wiając Ci stałe informowanie w czasie rzeczywistym o stanie Twoich kontenerów. Możesz być pewien, że będziesz ostrzegany w czasie rzeczywistym o wszystkich istotnych zdarzeniach lub sytuacjach nadzwyczajnych. System jest aktywowany automatycznie, co pozwala reagować szybko i pewnie pokonując wszelkie przeszkody i wyzwania podczas podróży Twojego kontenera. Utrzymana stabilność ze względu na zdolność do zdalnego aktualizowania urządzenia o nowe funkcje, a także zmienę ustawień w ramach istniejącego oprogramowania w urządzeniu. Ciesz się łatwością obsługi systemu, ze względu na rozwiązania - wszystko w jednej bazie oraz jego szybką i łatwą instalacją. W zaledwie kilku prostych krokach za pośrednictwem systemu on-line można również zdefiniować alerty i docelowe raporty. Urządzenie monitorujące jest dostępne w dwóch różnych modelach doskonale spełniających różne wymagania użytkowania: Triton R; dla suchych i kontenerów chłodniczych Triton; tylko do kontenerów suchych

6 Dane techniczne Zasilanie Napięcie Uniwersalny: 3,7 V Temperatura Pracy Przechowywania Od -40ºC do 60ºC Od -40ºC do 85ºC Wilgotność wymagana do prawidłowej pracy do 90% Wymiary 40 x 25 x 4 cm Modem komórkowy GSM / GPRS - domyślna opcjonalne Modemy Typ anteny kanały danych protokół Cztery pasma (850, 900, 1800, 1900) UMTS/HSPA+, CDMA/1xRTT/EV-DO, LTE Wbudowana antena SMS & TCP/IP Szyfrowane GPS Odbiornik i antena Protokół Dokładność pozycjonowania Częstotliwość uaktualnień Metoda nawigacji Wewnętrzne NMEA (format binarny) Pozycja: 10 m CEP (50%) Prędkość: 0,1m/s (50%) 1 sekunda (domyślnie) z użyciem wszystkich satelitów w zasięgu (all-inview), 2 satelitów Czas pierwszej wyliczonej pozycji (TTFF) Typ Hot start: 2 sekundy GPS, GLONASS (opcjonalnie) Procesor Statyczny RAM Pamięć trwała Pamięć flash 128 Kb 34 Kb 2048 Kb Czujniki temperatury Zakres Dokładność -45 C to +125 C ± 0.2 C Wilgotność względna Zakres Dokładność 0% to 100% ± 1.8 % Akcelerometr Skala Dokładność ± 8g ± 2.5% Światło Siła Czułość LUX 0-104,448 LUX (światło słoneczne) Wejścia Przycisk Przełącznik w drzwiach 1 1 Zestaw baterii Rodzaj Pojemność Litowo-jonowa 5200 mah Pobór mocy Uśpiony tylko GPS tylko GPRS GPS i GPRS 0.05mAh 75 mah 100mAh 165 mah Porty typ TTL Aprobata przemysłowa

7 Zarządzanie Programowanie zdarzeń: Definiowanie zdarzeń, które powodują wysłanie powiadomienia lub określoną reakcję. Przykładowo, otrzymasz informację o włamaniu do kontenera, nawet wtedy, gdy włamywacz ominie drzwi.. Alarmy oparte o granice: alarm Geo uruchamia się, gdy kontener wchodzi lub opuszcza określone wyznaczone granice w określonym czasie. Monitoring warunków: Monitorowanie wejść analogowych alarmujących o przekraczaniu granic temperatury, wilgotności i światła. Przebieg: Okresowe raporty o ilości przebytych kilometrów pozwalające utrzymać kontener w dobrym stanie technicznym. Automatyczne śledzenie: Automatyczne wsparcie dla śledzenia kontenerów w określonym czasie, bez potrzeby wykonywania dodatkowych działań. Ochrona kontenera Wypadek lub zmiana położenia: wbudowany akcelerometr służy do wykrywania zarówno wypadku jak i zmiany położenia. Monitorowanie drzwi: wykrywa i informuje o otwarciu / zamknięciu drzwi kontenera. Komunikacja Łączność komórkowa: Wsparcie dla sieci GSM w przypadku używania kanału SMS i transmisji danych (GPRS lub opcjonalnie 3G). Wspierane pasma 850/900/1800/1900. Opcjonalna obsługa sieci CDMA oraz HSDPA. TCP: Wsparcie dla sieci GPRS/1x TCP/IP poprzez ciągłe połączenie z siecią lub nawiązywanie połączenia w momencie, gdy transmisja jest inicjowana. DNS: Połączenie z serwerem przy użyciu nazwy hosta. Najważniejsze cechy: Zapasowy serwer: Zapasowa nazwa hosta w przypadku, gdy główny serwer straci połączenie z siecią. Kodowanie: Użycie protokołu kodowania dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa między pojazdem a centrum. Kompaktowość: Niewielka waga wiadomości poniżej 70 bajtów wymaga niewielkiej przepustowości i obniża koszty komunikacji. Polecenia Over-The-Air (OTA) Aktualizacja oprogramowania: Zdalna aktualizacja oprogramowania w celu zastosowania nowych funkcji w już zainstalowanych jednostkach. Śledzenie: Opcja umożliwiająca zdalne okresowe transmisje z danej jednostki w odstępach od 10 sekund do 5 dni. Różne Wewnętrzne rejestrowanie: W przypadku, gdy transmisja danych nie powiodła się, system zachowuje całą wiadomość w pamięci celem jej późniejszego wysłania. 50 tys. wiadomości w tym status pojazdu może być w ten sposób zachowanych. Certyfikacja: Produkt certyfikowany i zgodny z najwyższymi standardami w branży. Lokalizacja Odbiornik GPS: Wbudowany odbiornik GPS powala na śledzenie w czasie rzeczywistym i analizę na podstawie danych otrzymanych z kontenera. Zapis ostatniego położenia: W razie utraty sygnału GPS zapisuje ostatnie położenie kontenera.

8 Starcom Systems Starcom Systems jest czołową firmą na świecie specjalizującą się w zaawansowanych automatycznych systemach zdalnego śledzenia i zarządzania w czasie rzeczywistym pojazdami, kontenerami, majątkiem i ludźmi. Starcom Systems jest firmą notowaną w Alternatywnym Systemie Obrotu Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych (AIM Market), spełniającą najwyższe i najbardziej restrykcyjne regulacje rynkowe i potwierdzającą tym samym swoją stabilność i wiarygodność. Systemy Starcom dostarczają kompletne rozwiązania składające się z innowacyjnego sprzętu i wyjątkowego oprogramowania. Przyjazny użytkownikowi system zapewnia użyteczne i efektywne działanie bazując na ustawieniach zgodnych z wymaganiami klienta. Po ponad 15 latach Starcom Systems sprzedaje swoje produkty w 53 krajach, za pośrednictwem 110 partnerów technologicznych i niezależnych operatorów do których należy również Starcom Telematic Sp. z o.o. - główny dystrybutor w Polsce. Tworzone aplikacje funkcjonują w 32 wersjach językowych. Produkty Starcom Systems posiadają certyfikaty potwierdzające spełnianie czołowych wymagań, w tym certyfikacji E 24, certyfikacji bezpieczeństwa, testu EMC, Tuv-Rheinland i wielu innych.

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej OpraCOwał: Dr PawEł ROMaNOw WY ŻsZa SzkOła logistyki W POzNaNiu WARsZAWA 2013 ABstraKt Wopracowaniu zaprezentowano systematyzację kluczowych technologii

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN TELEMETRYCZNY. Zapomnij o kosztach transmisji GPRS! więcej na str. 16

MAGAZYN TELEMETRYCZNY. Zapomnij o kosztach transmisji GPRS! więcej na str. 16 wydanie 1/08, kwiecień 2008 Zapomnij o kosztach transmisji GPRS! więcej na str. 16 MT-202 bezprzewodowy moduł komunikacyjny GPRS-Modbus z lokalną inteligencją Master i transmisją zdarzeniową więcej na

Bardziej szczegółowo

Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1

Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1 Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1 Spis treści 1. Wstęp do przewodnika... 6 2. Cykl życia urządzeń mobilnych... 9 2.1 Rejestracja urządzenia... 9 2.2 Zarządzanie konfiguracją urządzenia... 9 2.2.1

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

Inteligentny system monitorowania linii Multilin

Inteligentny system monitorowania linii Multilin GE Digital Energy Inteligentny system monitorowania linii Multilin Efektywne kosztowo kompleksowe rozwiązanie, zapewniające przydatne informacje dzięki zaawansowanej analityce Inteligentny system monitorowania

Bardziej szczegółowo

Zainspiruj się. Zatrzymaj się na chwilę. Poszukaj inspiracji do rozwoju.

Zainspiruj się. Zatrzymaj się na chwilę. Poszukaj inspiracji do rozwoju. 2 Zainspiruj się Zatrzymaj się na chwilę. Poszukaj inspiracji do rozwoju. Każdy z nas definiuje nowe cele zarówno prywatne jak i biznesowe. Jak je osiągnąć, w jakiej kolejności muszę postępować, jakie

Bardziej szczegółowo

AdRem NetCrunch. Podręcznik użytkownika. Wersja 4.x. System monitorowania i zarządzania sieciami

AdRem NetCrunch. Podręcznik użytkownika. Wersja 4.x. System monitorowania i zarządzania sieciami AdRem NetCrunch Wersja 4.x Podręcznik użytkownika System monitorowania i zarządzania sieciami 2006 AdRem Software sp. z o.o. Niniejszy dokument został opracowany przez firmę AdRem Software i przedstawia

Bardziej szczegółowo

Integracja aplikacji biznesowych

Integracja aplikacji biznesowych Integracja aplikacji biznesowych Systemy Automatyki Budynków Qumak-Sekom Charakterystyka systemu Epicor Enterprise 2 Zintegrowany system informatyczny klasy CRM/ERP o nazwie handlowej Epicor Enterprise

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie łańcuchem dostaw Dokument oficjalny Niniejszy dokument opisuje sposób, w jaki aplikacja Microsoft Dynamics NAV 2009 może poprawić przejrzystość łańcucha dostaw,

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej Załącznik nr 9 do Opisu Przedmiotu Zamówienia Infrastruktura informatyczna Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej 1. Wstęp 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów i urządzeń do masowego

Bardziej szczegółowo

Gama produktów UPS Delta

Gama produktów UPS Delta The power behind competitiveness Gama produktów UPS Delta Zasilacze awaryjne UPS www.deltapowersolutions.com Spis treści Grupa Delta 1 O dziale MCIS 3 Zasilacze awaryjne UPS firmy Delta 4 Produkty 6 seria

Bardziej szczegółowo

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA Implementacja Systemu B2B w firmie Lancelot i w przedsiębiorstwach partnerskich Przygotowane dla: Przygotowane przez: Lancelot Marek Cieśla Grzegorz Witkowski Constant Improvement

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZDALNEJ DIAGNOSTYKI POJAZDÓW TRAKCYJNYCH

SYSTEM ZDALNEJ DIAGNOSTYKI POJAZDÓW TRAKCYJNYCH 629.4;681.518.5 Arkadiusz ADOLPH Arkadiusz KOMKOWSKI Andrzej MŁYŃSKI Piotr ZAPRAWA SYSTEM ZDALNEJ DIAGNOSTYKI POJAZDÓW TRAKCYJNYCH STRESZCZENIE W artykule zaprezentowano budowę i działanie systemu zdalnej

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka Energooszczędność Wpływ w obiektach logistyki logistycznych na markę s. 24 s. 30 Metodyka wdrożeń TMS s. 42 Logistyka dopasowania s. 54 REKLAMA nr 2 [32] kwiecień maj 2013 cena 20,00 zł (w tym 5% VAT)

Bardziej szczegółowo

System Symfonia e-dokumenty

System Symfonia e-dokumenty System Symfonia e-dokumenty Podręcznik użytkownika Wersja 2012 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi

Bardziej szczegółowo

Inteligentna technologia bezprzewodowa

Inteligentna technologia bezprzewodowa Inteligentna technologia bezprzewodowa Zobacz swój zakład w zupełnie nowym świetle PLANTWEB Inteligentna technologia i cyfrowa architektura PlantWeb pozwalają z wyprzedzeniem wykryć urządzenia zagrożone

Bardziej szczegółowo

NOWOŚCI 2013 MAGAZYN TELEMETRYCZNY. Seria MOBICON Produktem Roku 2012! poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS

NOWOŚCI 2013 MAGAZYN TELEMETRYCZNY. Seria MOBICON Produktem Roku 2012! poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS wydanie 1/13 (6), marzec 2013 Seria MOBICON Produktem Roku 2012! NOWOŚCI 2013 MAGAZYN TELEMETRYCZNY poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS Copyright 2013 Inventia Sp.

Bardziej szczegółowo

System kontroli i zarządzania sprzedażą. K2online

System kontroli i zarządzania sprzedażą. K2online System kontroli i zarządzania sprzedażą K2online Firma K2online.pl K2online.pl jest firmą, która dysponuje ponad 20-letnim doświadczeniem branżowym w obsłudze sieci handlowych, w zakresie dostarczania

Bardziej szczegółowo

DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT

DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT Oprogramowanie QUIPSY dla Państwa firmy QUIPSY CAQ: modułowy system oprogramowania, spełniający wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym systemom kontroli jakości.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 4.2 lub nowszej) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

Przejrzysty odczyt i wizualizacja

Przejrzysty odczyt i wizualizacja MITSUBISHI EECTRIC FACTORY AUTOMATION HMI Panele operatorskie Skuteczna komunikacja Przejrzysty odczyt i wizualizacja Wizualizacja systemu i procesu /// Ekran dotykowy i przyciski funkcyjne /// Narzędzia

Bardziej szczegółowo

Czy Twoje systemy potrzebują ochrony? Mamy program 1

Czy Twoje systemy potrzebują ochrony? Mamy program 1 Czy Twoje systemy potrzebują ochrony? Mamy program 1 Spis treści Certyfikat specjalisty Dr.Web wasza wizytówka w świecie IT W celu uzyskania najlepszych rezultatów pracy systemów bezpieczeństwa informacyjnego,

Bardziej szczegółowo

Analiza szybko poruszających się danych i działanie w oparciu o nie: omówienie przetwarzania złożonych zdarzeń

Analiza szybko poruszających się danych i działanie w oparciu o nie: omówienie przetwarzania złożonych zdarzeń Dokument techniczny Analiza szybko poruszających się danych i działanie w oparciu o nie: omówienie przetwarzania złożonych zdarzeń Informacje na temat podstawowych koncepcji i korzyści, jakie można osiągnąć,

Bardziej szczegółowo

Przeprowadzenie szkolenia specjalistycznego dla 8 osób z obsługi systemu informatycznego typu B2B (100 godzin szkoleniowych)

Przeprowadzenie szkolenia specjalistycznego dla 8 osób z obsługi systemu informatycznego typu B2B (100 godzin szkoleniowych) Piwonin, dnia 06.12.2013 r. Zapytanie ofertowe na: I. Zakup wartości niematerialnej i prawnej w postaci: a. systemu informatycznego typu B2B do obsługi transakcji handlowych z partnerami biznesowymi b.

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym. w trybie przetargu nieograniczonego

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym. w trybie przetargu nieograniczonego Znak sprawy: TZ/370/32/11 SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na nabycie licencji na oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie przemysłowe. Architektura ArchestrA. Tajemnica skutecznych wdrożeń

Oprogramowanie przemysłowe. Architektura ArchestrA. Tajemnica skutecznych wdrożeń Oprogramowanie przemysłowe Architektura ArchestrA Tajemnica skutecznych wdrożeń 3 ASTOR Sp. z o.o. ul. Smoleńsk 29, 31-112 Kraków tel. (012) 428 63 00 fax (012) 428 63 09 e-mail: info1@astor.com.pl http://www.astor.com.pl

Bardziej szczegółowo