Instrukcja obsługi systemu operacyjnego Sunlin

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi systemu operacyjnego Sunlin"

Transkrypt

1 Instrukcja obsługi systemu operacyjnego Sunlin

2 W pierwszej kolejności rozmowy z konsultantem Suntar należy podać powoli gminę z której się dzwoni oraz imię i nazwisko. Po tych czynnościach konsultant będzie sprawdzał, czy dana osoba figuruje w bazie danych gminy Nawojowa. Następnie powiadomić o problemie, dokładnie opisać co robiło się przed wystąpieniem awarii, jest to konieczne w celu szybszej diagnostyki i obsługi klienta.

3 Po przywróceniu systemu do stanu fabrycznego za pomocą dołączonej płyty DVD w prawym górnym rogu pojawi się okno: Zamiast liter X należy wpisać kod dołączony do płyty DVD i nacisnąć OK. Drukarka nie drukuje, co zrobić: 1. Zapoznać się z instrukcją obsługi drukarki, sprawdzić czy nie nastąpiło zacięcie papieru, sprawdzić prawidłowe wyregulowanie prowadnic papieru 2. Włączyć drukarkę do innego gniazda zasilania z powodów zakłóceń prądu lub jego niedoboru mocy. Sprawdzić, czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone 3. Uruchomić w lewym górnym rogu lewym przyciskiem myszy przycisk Programy, następnie najechać strzałką na System i nacisnąć lewym przyciskiem myszy pole

4 Drukowanie (Brak napisu Drukowanie oznacza niekompletny system, należy przywrócić go do stanu fabrycznego z dołączonej płyty) Pojawia się okno: 4. Jeśli występują w tym oknie dwie drukarki, należy usunąć jedną z nich, najlepiej tą, która jest z niebieskim oznaczeniem pauzy. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie drukarki z pauzą i lewym przyciskiem myszy przycisk Usuń. Jeśli występuje tylko jedna drukarka należy przejść od razu do punktu 5!!! Potwierdzamy przyciskiem Usuń klikając lewym przyciskiem myszy

5 5. Klikamy na obrazku drukarki prawym przyciskiem myszy, a potem lewym przyciskiem myszy Właściwości, następnie klikamy lewym przyciskiem myszy pierwszy od góry przycisk Zmień. 6. Ukazuje się poniższe okno z wyborem urządzenia, automatycznie powinien pojawić się napis Drukarka połączona do portu USB (Jeśli ten napis nie pojawia się, należy podłączyć drukarkę do innego portu USB), następnie wcisnąć lewym przyciskiem myszy Zastosuj, a potem lewym przyciskiem myszy OK. 7. Po tej czynności należy ponownie uruchomić drukarkę naciskając z tyłu drukarki przycisk na pozycję 0, a potem na 1.

6 Nie działa internet lub działa wolno

7 Sprawdzenie sprzętowego podłączenia do internetu.

8 Sprawdzamy kartę sieciową z tyłu komputera. Na karcie znajdują się dwie diody sygnalizujące prace. Obie diody musza się mrugać

9 1.W prawym górnym rogu sprawdzić czy są widoczne strzałki pomiędzy ikoną głośnika a zegarkiem Jeśli zamiast strzałek jest obracający się okrąg, to oznacza brak połączenia z anteną. Jeśli są strzałki, należy kliknąć na nich prawym przyciskiem myszy, a potem klikamy lewym przyciskiem myszy pole Informacje o połączeniu. Jeśli adres IP zaczyna się od liczb x.x oznacza to prawidłową komunikację z anteną, należy zapisać adres IP oraz Domyślną drogę

10 2. W lewym górnym rogu wcisnąć przycisk Programy lewym przyciskiem myszy, a potem lewym przyciskiem myszy Emulator terminala.

11 Następnie w oknie terminala wpisać polecenie ping a potem nacisnąć Enter Po tej czynności widzimy okno, z którego należy przepisać na kartkę kilka początkowych liczb z opisu time=liczba ms Uwaga, jeśli po otwarciu terminala nie można nic napisać, należy uruchomić lewym przyciskiem myszy Programy, najechać strzałką na System, a następnie lewym przyciskiem myszy Xterm lub UXTerm.

12 3. Zadzwonić do Serwisu Suntar i podać zapisane liczby, jeśli zamiast liczb jest inny napis, powiadomić serwis o tym napisie. Należy podać także informacje z punktu 1. Nie działa dźwięk:

13 1. W prawym górnym rogu jest ikona głośnika. Należy na nią nacisnąć lewym przyciskiem myszy. Jeśli nie ma ikony głośnika, oznacza to, że ktoś ją wyłączył. Należy w lewym górnym rogu kliknąć lewym przyciskiem myszy w Programy, najechać strzałką na Multimedia, a następnie kliknąć lewym przyciskiem Mikser dźwięku. 2. Pojawia się poniższe okno, należy sprawdzić czy suwak z opisem Master jest ustawiony do samej góry, a potem lewym przyciskiem myszy Zakończ:

14 3. Jeśli nadal nie ma dźwięku, należy sprawdzić czy nie ma poniżej suwaka ikony głośnika z trzema znakami --- Jeśli tak jest, należy przycisnąć ten głośnik lewym przyciskiem myszy aby pojawiły się nawiasy ))) i potem Zakończ 3. Po tych krokach pozostaje sprawdzenie, czy kabel od karty dźwiękowej jest podłączony do zielonego wejścia z tyłu komputera lub czy nie wypadł z tyłu monitora. Należy także sprawdzić poziom głośności w monitorze naciskając przycisk + pod monitorem.

15 Skanowanie: 1. Uruchomić w lewym górnym rogu lewym przyciskiem myszy przycisk Programy, następnie najechać strzałką na Grafika i nacisnąć lewym przyciskiem myszy pole Simple Scan. 2. Powinno ukazać się okno: Jeśli pojawia się napis Nie wykryto żadnego skanera, należy sprawdzić, czy drukarka jest poprawnie podłączona. Jeśli jest podłączona, to napis Nie wykryto żadnego skanera oznacza niekompletny system, należy przywrócić go do stanu fabrycznego z dołączonej płyty.

16 3. Skanowanie możliwe jest na dwa sposoby. a. Pierwszy, to otwarcie pokrywy skanera i położenie dokumentu na szybie. Następnie nacisnąć lewym przyciskiem myszy na ikonę skanera w otwartym programie do skanowania. Po skanowaniu można zapisać zdjęcie naciskając lewym przyciskiem myszy ikonę kwadratu z zieloną strzałką i wybrać miejsce, gdzie obraz ma zostać zapisany.

17 b. Drugi sposób skanowania, to skaner z podajnikiem automatycznym. Korzysta się z niego w przypadku skanowania dużej ilości stron. Uwaga! Ten typ skanowania wykorzystuje się tylko dla oddzielnych kartek. Nie wolno wkładać do podajnika stron spiętych spinaczem, książek i zeszytów. Po włożeniu kartek do podajnika należy nacisnąć lewym przyciskiem myszy Dokument w otwartym oknie programu do skanowania. Następnie najechać strzałką na napis Skanowanie i nacisnąć lewym przyciskiem myszy pole Wszystkie strony z podajnika

18 Po skanowaniu można zapisać zdjęcia naciskając lewym przyciskiem myszy ikonę kwadratu z zieloną strzałką i wybrać miejsce, gdzie obrazy mają zostać zapisane. Zasilanie awaryjne: Zasilacz awaryjny UPS służy do podtrzymywania napięcia podczas nagłego wyłączenia prądu. Otrzymany komputer może działać bez zasilania kilka minut, w tym czasie należy zapisać ważne

19 dokumenty oraz poprawnie wyłączyć system. Po całkowitym rozładowaniu, ponowne naładowanie akumulatora trwa około 10 godzin. Tabela pochodząca z instrukcji obsługi Ever DUO II, sygnalizacja diod i dźwięków

20 Rozmowy internetowe przez Skype a: Do korzystania ze Skype a wymagane jest posiadanie konta użytkownika. Jeśli nie mamy konta, należy zarejestrować się na stronie https://login.skype.com/account/signup-form Aby włączyć Skype, należy kliknąć w lewym górnym rogu lewym przyciskiem myszy przycisk Programy, następnie najechać strzałką na Internet i kliknąć lewym przyciskiem myszy w pole Skype. Ukaże się okno: W tym oknie należy wypełnić pole Użytkownik, Hasło i nacisnąć Zaloguj.

21 Po zalogowaniu widoczne jest okno:

22 Aby dodać nowy kontakt, należy lewym przyciskiem myszy nacisnąć w zielone kółko z plusem, zaznaczone na zdjęciu poniżej: W nowym oknie wpisać nazwę użytkownika, którego chcemy dodać i nacisnąć lewym przyciskiem myszy w pole Szukaj.

23 W kolejnym oknie należy nacisnąć lewym przyciskiem myszy na osobę, którą chcemy dodać, a potem kliknąć lewym przyciskiem myszy na polu Dodaj kontakt. Poniżej podano przykładowe dane:

24 Aby zadzwonić do danej osoby, należy lewym przyciskiem myszy nacisnąć na obrazek zielonej słuchawki obok nazwy użytkownika: Podczas rozmowy można nacisnąć przycisk kamerki, aby umożliwić osobie do której dzwonimy oglądanie nas przez kamerkę internetową.

25 Obsługa kamer internetowych Prezentujemy dwie przetestowane przez firmę Suntar kamery internetowe, które prawidłowo działają na systemie Sunlin bez konieczności instalacji sterowników: 1. Aby sprawdzić, czy kamerka działa prawidłowo, należy wcześniej zalogować się do Skype a.

26 2. Następnie nacisnąć lewym przyciskiem myszy na niebieskie koło z białą literą S. Poniżej zaznaczony element S 3. Następnie nacisnąć lewym przyciskiem myszy w pole Opcje. 4. Pojawi się okno, w którym należy wybrać lewym przyciskiem myszy pole Urządzenia wideo:

27 5. W następnym oknie powinien uruchomić się podgląd z kamery, który oznacza poprawną komunikację z programem.

28 Publikacja jest dystrybuowana bezpłatnie na potrzeby projektu pt. " Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Nawojowa " Opracował: Łukasz Pierz SUNTAR SP. Z O.O. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013 Acer Liquid Z3 Duo Smartfon Numer modelu: Numer seryjny: Data zakupu: Miejsce zakupu: 2

Bardziej szczegółowo

Rejestrator sieciowy NVR mini NUUO. Dotyczy modeli: NV-2040 NV-4080

Rejestrator sieciowy NVR mini NUUO. Dotyczy modeli: NV-2040 NV-4080 Rejestrator sieciowy NVR mini NUUO Dotyczy modeli: NV-2040 NV-4080 Spis treści 1. Instalacja...6 1.1 Kroki postępowania...6 1.2 Znaczenia sygnalizacji diodowej (LED)...13 2. Ustawienia...14 2.1Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Konfigurowanie sieci lokalnej

Konfigurowanie sieci lokalnej Konfigurowanie sieci lokalnej Konfigurowanie sieci lokalnej Niniejszy dokument zawiera wprowadzenie do konfiguracji sieci na komputerach z systemem Windows. Opisano w nim ustawienia, które należy skonfigurować

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI. wersja 2.00.10a

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI. wersja 2.00.10a INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI wersja 2.00.10a PLATAN CTI jest produktem firmy: PLATAN Sp. z o.o. 81-855 Sopot, ul. Platanowa 2 tel. (0-58) 555 88 00, fax (0-58) 555 88 01 e-mail: platan@platan.pl,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rozwiązywania problemów

Instrukcja rozwiązywania problemów Instrukcja rozwiązywania problemów Warszawa, sierpień 2006 Spis treści 1. WPROWADZENIE 3 2. RESTART URZĄDZEŃ SIECIOWYCH 3 3. SPRAWDZENIE DZIAŁANIA ROUTERA 4 4. RESET ROUTERA DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH 6 5.

Bardziej szczegółowo

2014 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid E3 Duo podręcznik użytkownika Model: E380 Wersja publikacji: 04/2014

2014 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid E3 Duo podręcznik użytkownika Model: E380 Wersja publikacji: 04/2014 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone Acer Liquid E3 Duo podręcznik użytkownika Model: E380 Wersja publikacji: 04/2014 Acer Liquid E3 Duo Smartfon Numer modelu: Numer seryjny: Data zakupu: Miejsce zakupu: 2

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Oprogramowanie Radio over IP. TRX RoIP TRX S.C. 07.02.2012

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Oprogramowanie Radio over IP. TRX RoIP TRX S.C. 07.02.2012 TRX RoIP Oprogramowanie Radio over IP INSTRUKCJA OBSŁUGI TRX S.C. 07.02.2012 TRX S.C. 15-743 Białystok, ul. Wierzbowa 8 tel. 85 662 88 11 fax. 85 662 88 10 email: trx@trx.pl www.trx.pl Spis treści 1. Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika pakiet instalacyjny OneOffi ce. modem Pirelli DRG A226G

Podręcznik Użytkownika pakiet instalacyjny OneOffi ce. modem Pirelli DRG A226G Podręcznik Użytkownika pakiet instalacyjny OneOffi ce modem Pirelli DRG A226G Spis treści W skład pakietu instalacyjnego wchodzą 4 Uruchomienie usługi OneOffice 5 1. Uruchomienie usługi OneOffice na linii

Bardziej szczegółowo

Lenovo Seria Z/P. Podręcznik użytkownika V1.0

Lenovo Seria Z/P. Podręcznik użytkownika V1.0 Lenovo Seria Z/P Podręcznik użytkownika V1.0 Przed rozpoczęciem korzystania z komputer przeczytaj informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ważne wskazówki zawarte w instrukcjach dołączonych do zestawu.

Bardziej szczegółowo

HP Photosmart C7200 All-in-One series. Podręczny przewodnik

HP Photosmart C7200 All-in-One series. Podręczny przewodnik HP Photosmart C7200 All-in-One series Podręczny przewodnik Oświadczenia firmy Hewlett-Packard Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN.

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. Wersja 2009.02.27 Strona 1 I. ISTOTNE ZALECENIA...4 II. AKCESORIA...4 III. SPECYFIKACJA...4 IV. CECHY...5 V. WIDOK

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi i instalacji

Instrukcja obsługi i instalacji Instrukcja obsługi i instalacji Monitor IP seria BCS-MON7XXX V_2.1 Uwagi: Niniejsza instrukcja została sporządzona wyłącznie w celach informacyjnych. Producent zastrzega sobie prawo do modyfikacji charakterystyki

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1

Komputer serii Aspire E1 (15) Podręcznik użytkownika - 1 Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1 2-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E1 (15") Dotyczy: Aspire E1-572G / E1-572 / E1-570G / E1-570 / E1-532G / E1-532 / E1-530G

Bardziej szczegółowo

modeli: KPD-676, KPD-678

modeli: KPD-676, KPD-678 AV-Tech CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI modeli: KPD-676, KPD-678 Przed rozpoczęciem obsługi, dokładnie przeczytaj instrukcję i zachowaj ją do późniejszego użytku. Wersja 2009-08-31. WAŻNE

Bardziej szczegółowo

Rozdział ten zawiera informacje na temat zarządzania Modułem VoIP oraz jego konfiguracji.

Rozdział ten zawiera informacje na temat zarządzania Modułem VoIP oraz jego konfiguracji. 1 Moduł VoIP Moduł VoIP pozwala na współpracę Systemu Vision z telefonią cyfrową VoIP (Voice-over-IP) w protokole SIP. Jego podstawowym zadaniem jest nawiązanie komunikacji z urządzeniami tego typu. Możliwe

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Curve 9300 Smartphone Wersja: 5.0 Podręcznik użytkownika

BlackBerry Curve 9300 Smartphone Wersja: 5.0 Podręcznik użytkownika BlackBerry Curve 9300 Smartphone Wersja: 5.0 Podręcznik użytkownika Najnowsze podręczniki użytkownika można znaleźć pod adresem www.blackberry.com/docs/smartphones. SWDT643442-643442-0805043205-009 Spis

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Bold 9790 Smartphone. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Bold 9790 Smartphone. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Bold 9790 Smartphone Wersja: 7.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2012-09-19 SWD-20120919124658062 Spis treści Szybka pomoc... 9 Rozpoczęcie pracy: twój smartfon... 9 Popularne tematy...

Bardziej szczegółowo

2015 myphone. All rights reserved. myphone INFINITY LTE PL. INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone INFINITY LTE

2015 myphone. All rights reserved. myphone INFINITY LTE PL. INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone INFINITY LTE INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone INFINITY LTE Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia. Bez uprzedniej pisemnej

Bardziej szczegółowo

MODEL MX-NB11 ZESTAW ROZSZERZENIA SIECIOWEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI

MODEL MX-NB11 ZESTAW ROZSZERZENIA SIECIOWEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI MODEL MX-NB ZESTAW ROZSZERZENIA SIECIOWEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI WSTĘP Opcjonalny zestav rozszerzenia sieciowego (MX-NB) umożliwia wykorzystanie urządzenia jako drukarki sieciowej i skanera sieciowego. W

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika 2-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E 15 Dotyczy: E5-571 / E5-531 / E5-551 / E5-521 / E5-511 Ta zmiana: 04/2014 Zarejestruj się,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów SPIS TREŚ CI Ważne informacje 3 Informacje podstawowe 5 Bezpieczeństwo i wygoda... 5 Środki ostrożności... 5 Zalecenia zdrowotne... 5 Poznawanie komputera...

Bardziej szczegółowo

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach. Uwagi

Bardziej szczegółowo

PCPR. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.pcpr.tylda.eu

PCPR. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.pcpr.tylda.eu PCPR Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 2.1 2011.07.28 2 Spis treści

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚ CI. www.packardbell.com. Szybki start i rozwiązywanie problemów

SPIS TREŚ CI. www.packardbell.com. Szybki start i rozwiązywanie problemów SPIS TREŚ CI Ważne informacje 2 Informacje podstawowe 3 Bezpieczeństwo i wygoda... 3 Środki ostrożności... 3 Zalecenia zdrowotne... 3 Poznawanie komputera... 4 Klawiatura i mysz... 4 Napędy komputera...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów SPIS TREŚCI Rejestracja produktu 2 Ważne informacje 2 Informacje podstawowe 4 Bezpieczeństwo i wygoda... 4 Środki ostrożności... 4 Zalecenia zdrowotne...

Bardziej szczegółowo

MPU. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.mpu.tylda.pl

MPU. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.mpu.tylda.pl MPU Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 2.1 2011.07.28 2 Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Instrukcja obsługi aplikacji internetowej Supermakler

Spis treści. Instrukcja obsługi aplikacji internetowej Supermakler Instrukcja obsługi aplikacji internetowej Supermakler Spis treści. 1 Pierwsze logowanie 2 2 Zlecenie kupna lub sprzedaży 4 3 Sprawdzenie poprawności złożenia zlecenia 6 4 Anulowanie zlecenia 6 5 Sprawdzanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji Sharpdesk Mobile - wersja 2.1 Na urządzeniach iphone

Instrukcja obsługi aplikacji Sharpdesk Mobile - wersja 2.1 Na urządzeniach iphone Instrukcja obsługi aplikacji Sharpdesk Mobile - wersja 2.1 Na urządzeniach iphone SHARP CORPORATION Copyright 2012-2015 SHARP CORPORATION Wszelkie prawa zastrzeżone. 1 Spis treści 1 Charakterystyka produktu...

Bardziej szczegółowo

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Wersja 1.0 Data publikacji: Listopad 2014 Najnowsze informacje są dostępne pod adresem http://office.microsoft.com/pl-pl/academic/

Bardziej szczegółowo

Focus 14 Blue Monitor brajlowski Podręcznik użytkownika

Focus 14 Blue Monitor brajlowski Podręcznik użytkownika Focus 14 Blue Monitor brajlowski Podręcznik użytkownika Freedom Scientific Inc. Opublikowany przez: Freedom Scientific Inc 11800 31st Court North St. Petersburg, Florida 337161805 USA http://www.freedomscientific.com

Bardziej szczegółowo