Głowy. Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości Zawrót. Szkoleniowy. Wstęp na każde szkolenie jest bezpłatny!

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Głowy. Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości 2013. Zawrót. Szkoleniowy. Wstęp na każde szkolenie jest bezpłatny!"

Transkrypt

1 Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości 2013 Szkoleniowy Zawrót Głowy Wstęp na każde szkolenie jest bezpłatny! Od 10 do 18 października br. można rezerwować miejsce na szkolenie oraz odebrać bilety wstępu w siedzibie Biura Karier UAM w Domu Studenckim Jowita (p. 113) przy ul. Zwierzynieckiej 7c. Biuro Karier jest czynne od pon. do pt. w godz. 9:00 15:00. Liczy się kolejność zgłoszeń!

2 Temat: Szukasz pracy? Zacznij od portali społecznościowych! Nowe media, nowe perspektywy. Szkolenie będzie miało charakter inspiracyjny i pozwoli spojrzeć na używane na co dzień portale społecznościowe z innej perspektywy jako na narzędzia mogące pracować w służbie naszej kariery! Myślisz, że dobrze znasz wszystkie funkcje Facebooka? Używałeś Twittera czy Instagrama głównie do śledzenia tweetów i zdjęć znanych ludzi? Poznaj inne możliwości i kreatywnie wykorzystaj czas spędzony na tych portalach! Szkolenie będzie zawierało szczegółowy opis funkcjonowania fanpage a na Facebooku od momentu jego stworzenia, przez śledzenie i analizowanie statystyk, aż po zbieranie publiczności. Sylwia Budasz jest trenerem w organizacjach pozarządowych (Stowarzyszenie WIOSNA, Stowarzyszenie Lepszy Świat). Przez wiele lat była Koordynatorem Wojewódzkim projektu Szlachetna PACZKA w województwie wielkopolskim. Obecnie pełni funkcję Koordynatora ds. szkoleń w projekcie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Poznaniu. Prywatnie jest geografem, nauczycielem i pasjonatem podróży. Temat: Elevator pitch trening skutecznej autoprezentacji. Elevator pitch, czyli autoprezentacja w windzie to umiejętność przydatna nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla pracowników, którzy szukają nowych możliwości rozwoju. Autoprezentacja w windzie nie jest mową sprzedażową. Rozmówca ma kupić Ciebie, Twój pomysł na siebie, Twoją przedsiębiorczość, a nie Twoje produkty. Chodzi o to, aby w jak najlepszy sposób przedstawić swoją ofertę - pomysł na biznes - w bardzo krótkim czasie. Jeśli chcesz poznać podstawowe zasady skutecznej prezentacji swojego pomysłu na biznes przed potencjalnym inwestorem wsiądź do NASZEJ WIDNY!

3 Prowadzący: Małgorzata Marczak jest pracownikiem UCITT UAM w Poznaniu, wykładowcą oraz trenerem i doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła m.in. Podyplomowe Studium Administracji Europejskiej UAM oraz studia podyplomowe Akademia Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jest autorką, współautorką oraz realizatorką projektów szkoleniowych, doradczych, badawczych i promocyjnych z zakresu wspierania przedsiębiorczości. Lidia Kozłowska jest doradcą zawodowym, koordynatorką Preinkubatora Akademickiego UAM, trenerką i organizatorką szkoleń z zakresu przedsiębiorczości oraz rozwoju własnej kariery zawodowej pod kątem własnego biznesu. Posiada uprawnienia i doświadczenie w przeprowadzaniu Kwestionariusza Uzdolnień Przedsiębiorczych. Piotr Piątek jest absolwentem WSHiG na kierunku Zarządzanie obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi oraz pasjonatem nowych technologii i ciekawych rozwiązań. Obecnie jest Dyrektorem Fundacji Wspieramy Wielkich Jutra. Od kilku lat aktywnie wspiera środowiska start'upowe w Polsce. Poprzez Portal Pomysłów pomaga młodym ludziom stawiać pierwsze kroki we własny biznes. Temat: Kruczki prawne, możliwości, okazje, czyli prawo pracy dla niewtajemniczonych. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami prawa pracy przydatnymi na rynku pracy, w szczególności z zagadnieniami dotyczącymi ochrony trwałości stosunku pracy i dyskryminacji również na etapie rekrutacji pracowników. Podczas szkolenia prowadząca zaprezentuje konkretne casusy i rozstrzygnięcia spraw przez Sąd Najwyższy. Dr Aleksandra Bocheńska jest prawnikiem, doktorem nauk prawnych specjalizującym się w prawie pracy. Jest zatrudniona na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na stanowisku Zastępcy Kierownika Działu Kadr i Organizacji.

4 Temat: Lean Canvas - sprawdź, czy Twój pomysł na biznes ma sens. Uczestnicy dowiedzą się czym właściwie jest lean canvas i na czym polega podejście "lean" w biznesie. Usłyszą też o lean startup i running lean. Prowadzący opowie o tworzeniu modeli biznesowych w oparciu o tabelę lean canvas, a wypełniając ją uczestnicy będą bazować na własnych lub wymyślonych pomysłach na biznes. Szkolenie będzie również okazją do poznania szerokiego zastosowania modelu lean canvas i nauczenia się jak, dzięki z pozoru prostej tabeli, sprawdzić czy nasz pomysł ma sens, jak możemy go rozwijać i jak możemy na nim zarobić. Prowadzący: Michał Olszewski jest członkiem zarządu / managerem inwestycyjnym. Doświadczenie zdobył pracując dla największych polskich serwisów internetowych - Gazeta.pl i Allegro. Rozwijał i zarządzał platformami dla user generated content: blogi, fora, social swapping. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z obsługą użytkowników, social mediami, community managementem, pozyskiwaniem i tworzeniem treści. Jest współorganizatorem, mentorem lub jurorem na imprezach startupowych (Mini SeedCamp, StartupFest, Startup Weekendy w Poznaniu i Szczecinie). Early adopter, zaangażowany prokrastynator. Temat: Wykreuj CV w jęz. angielskim. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób stworzyć międzynarodowe CV na najwyższym poziomie, dzięki któremu bez obaw będą mogli aplikować na stanowiska w zagranicznych korporacjach. Poznają również wiele ciekawostek, takich, jak różnice pomiędzy CV brytyjskim, a CV amerykańskim. Ponadto, uzyskają niezbędne informacje o współcześnie panujących trendach w przygotowaniu życiorysów zawodowych, zarówno od strony graficznej, jak i merytorycznej. Wszystko to sprawi, że dotychczasowe CV stanie się bardziej czytelne i atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy i otworzy drzwi do międzynarodowej kariery.

5 Kornelia Filut jest absolwentką Wydziału Anglistyki UAM oraz lektorką języka angielskiego w Centrum Języków Obcych Kontakt w Poznaniu. Jako akredytowany egzaminator międzynarodowych egzaminów biznesowych TOEIC oraz LCCI English for Business specjalizuje się w prowadzeniu kursów Business English. Jest beneficjentką unijnego programu Grundvig. Uczestniczyła w warsztatach poświęconych metodom uczenia Business English na Malcie. Temat: Jak zarabiać w Internecie? Dostęp do Internetu daje możliwość dodatkowego dochodu. Podczas szkolenia zostaną przedstawione możliwości zarobku, ranking stron oraz zagadnienia dotyczące zakładania własnego biznesu w sieci. Jeśli szukasz rozwiązania, aby podreperować swój budżet to szkolenie jest dla Ciebie. Celem spotkania jest pomoc w wyborze narzędzi do pracy, które faktycznie przyniosą korzyści. Prowadzący: Piotr Piątek jest absolwentem WSHiG na kierunku Zarządzanie obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi oraz pasjonatem nowych technologii i ciekawych rozwiązań. Obecnie jest Dyrektorem Fundacji Wspieramy Wielkich Jutra. Od kilku lat aktywnie wspiera środowiska start'upowe w Polsce. Poprzez Portal Pomysłów pomaga młodym ludziom stawiać pierwsze kroki we własny biznes. Temat: Prokrastynacja vs. osiąganie celów. Jak ruszyć z miejsca i wygrać sukces? Świetnie działasz pod presją czasu i potrafisz dokonać rzeczy niemożliwych w przeciągu zaledwie kilku godzin. Co robisz z pozostałym czasem? Wypełniasz go odkładaniem rzeczy na później? Każdy z nas czasem to robi. To spotkanie będzie dotyczyło zmiany nawyków, które ograniczają Twoją skuteczność.

6 Prowadzący: Łukasz Drobnik jest trenerem i coachem. Przeprowadził ponad 3000 godzin zajęć warsztatowych i konsultacji indywidualnych. Współpracuje z klientami korporacyjnymi, organizacjami pozarządowymi, grupami młodzieżowymi, grupami samorozwoju. W pracy z grupą skupia się na rozwoju umiejętności i kształtowaniu postaw w obszarze przywództwa, komunikacji, motywacji, rozwiązywania konfliktów oraz zarządzania zmianą. Pracuje w Pracowni Psychologicznej TU. Temat: Skąd brać środki na działania obywatelskie? czyli o finansowaniu trzeciego sektora. Z każdym rokiem w naszym kraju zwiększa się liczba zawiązywanych organizacji pozarządowych. Cele ich działań są bardzo różnorodne i dotyczyć mogą niemal każdego obszaru działalności m. in. pomocy społecznej, kultury, sportu, propagowania zdrowego odżywania, rozwoju przedsiębiorczości itp. Panuje przekonanie, że w organizacjach pozarządowych pracuje się wyłącznie społecznie i osoby te nie pobierają za swoje działania wynagrodzeń. Tymczasem tzw. trzeci sektor może być miejscem pracy, tak jak są nim pozostałe sektory: publiczny i prywatny. Organizacje pozarządowe mogą pozyskiwać środki z wielu źródeł i na wiele sposobów, o czym opowie doradca z Centrum PISOP. Prowadzący: Michał Cybula jest ekonomistą specjalizującym się w polityce społecznej. W Centrum PISOP pracuje jako doradca oraz asystent przy koordynacji projektów. W praktyce zajmuje się doradzaniem z zakresu zakładania organizacji pozarządowych oraz pozyskiwania środków na ich działalność, organizacją wydarzeń Stowarzyszenia, tworzeniem i administrowaniem bazami danych, opracowaniem materiałów szkoleniowych oraz monitoringiem działań projektowych.

7 Temat: Matryca kompetencji skutecznego przedsiębiorcy. Ci, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie, nie dotarli na szczyt dzięki wrodzonym zdolnościom. Swój sukces zawdzięczają cechom i kompetencjom, które nabyli w procesie modelowania i kształtowania swojej osobowości. Jest jednak zespół cech, które łączą ludzi osiągających sukces w budowaniu biznesu. Nie musisz budować fundamentów samodzielnie. Zapytaliśmy o to naszych Mentorów z Polski i ze Świata. Oni podzielili się z nami swoimi doświadczeniami przed kamerą po GrowUp StartUp. Na tej podstawie został stworzony model przedstawiający kompetencje, które pomogą Ci w efektywnym przejściu drogi od startupu do globalnego biznesu. Zuzanna Kaniewska - jest dyrektorem AIP Poznań oraz współtworzy firmę pozycjonującą strony internetowe Semstar.pl. W latach zdobywała umiejętności i doświadczenie biznesowe w praktyce, reprezentując firmę Eniro Polska. Pracując w ogólnopolskiej korporacji, wielokrotnie zostawała wyróżniana za imponujące wyniki sprzedażowe, efektywne pozyskiwanie klientów oraz skuteczne podtrzymywanie relacji z nimi. Ambicja i ciągła chęć samokształcenia zaowocowała dyplomem ukończenia BA International Studies z Uniwersytetu Greenwich oraz podjęciem studiów podyplomowych MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Temat: Źródła finansowania działalności gospodarczej. Podczas szkolenia omówione zostaną podstawowe źródła finansowania działalności dostępne dla mikro i małych przedsiębiorców wraz z praktycznymi przykładami w zależności od wysokości potrzebnych nakładów, etapu rozwoju firmy oraz celu wydatkowania środków. Spotkanie obejmować będzie także ćwiczenie, podczas którego każdy zespół otrzyma konkretny przypadek firmy wymagającej dodatkowego finansowania. Celem ćwiczenia będzie wskazanie najkorzystniejszych w danym przypadku możliwości sfinansowania przedsięwzięcia.

8 Prowadzący: Piotr Nędzewicz jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, podyplomowych studiów menedżerskich oraz studiów podyplomowych Menedżer Innowacji, realizowanych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej karierze doświadczenie zdobywał prowadząc własną działalność doradczą, jak również w Grant Thornton oraz w firmie NYTKO SA. W InQbatorze Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM (od 2011) odpowiedzialny jest za rozwój usług proinnowacyjnych, zajmuje się też doradztwem biznesowym, prowadzi szkolenia i warsztaty dla firm oraz przyszłych przedsiębiorców. Temat: Odważ się zarządzanie zmianą i proaktywność. Zmiana niczym kiełkujące nasiono, silne drzewo a może huragan? Rewolucja czy daleka droga? Codziennie stajemy w obliczu zmian w jaki sposób? Na szkoleniu poznasz proces zmian tych małych i wielkich, aby lepiej rozumieć siebie i otaczający świat oraz aktywnie osiągać swoje cele. Dzięki spotkaniu szkoleniowym poznasz mechanizmy wpływające na proces przechodzenia przez zmianę, będziesz miał okazję przećwiczyć umiejętności stawiania osobistych celów w podejmowaniu zmian oraz zwiększysz samoświadomość swoich reakcji w sytuacji zmiany. Weronika Witczak od 6 lat pracuje z grupami, wspierając rozwój indywidualny, zespołów i organizacji (ponad 3500 godzin). Jest absolwentką psychologii na UAM w Poznaniu. Ukończyła Studium Umiejętności Pracy z Grupą oraz Studium Treningu Grupowego w grupie training & counsalting. Zdała międzynarodowy egzamin 101 z zakresu Analizy Transakcyjnej. Jest certyfikowanym konsultantem Extended DISC. Specjalizuje się w szkoleniach rozwijających umiejętności interpersonalne. Jest trenerem w obszarze rozwoju kompetencji menedżerskich i obsługi klienta. Wspiera procesy rekrutacji, diagnozując potencjał kandydatów. Jest asesorem w AC i DC.

9 Temat: 404? Nie udało się nawiązać połączenia? Trening z komunikacji i rekrutacji. Celem spotkania szkoleniowego jest zapoznanie uczestników z komunikacją w procesie rekrutacyjnym. Podczas szkolenia zostaną omówione następujące tematy: Rekruter też człowiek, rekrutowany tym bardziej; Komunikowanie się ważna umiejętność, której uczymy się od narodzin i posiadamy nieprzerwanie aż do śmierci; Jak dać się zrekrutować i nie zwariować praktyczne ćwiczenia z komunikacji. Prowadzący odpowie również na pytanie, jak zwiększyć swoją efektywność podczas rekrutacji. Małgorzata Łojek jest psychologiem z wykształcenia, HRowcem z pasji. Na co dzień rekruter, od święta trener. Obecnie zarządza działem rekrutacji w poznańskim oddziale informatycznej firmy Sii. Po pracy gotuje i czyta powieści kryminalne. Jej misją jest rozwijanie umiejętności i wspieranie rozwoju innych. Motto życiowe: Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. Temat: Kulturowy tygiel, czyli praca w międzynarodowym środowisku. Celem szkolenia jest zaprezentowanie dynamiki pracy w międzynarodowym środowisku, problemów i wyzwań z tym związanych. Podczas spotkania odbędzie się także dyskusja dotycząca oczekiwań lub obaw, jakie niesie ze sobą praca w międzynarodowym środowisku. Zostaną przekazane podstawowe informacje, pozwalające przygotować się do wejścia we wspomnianą strukturę.

10 Prowadzący: Marcin Rulka jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego: Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Od 2008 roku jest związany z rekrutacją, zdobywał doświadczenie w międzynarodowych firmach doradztwa personalnego, specjalizując się głównie w rekrutacjach IT oraz na stanowiska wyższego szczebla. W firmie Infosys pracuje od kwietnia 2013 r. na stanowisku: Konsultant ds. rekrutacji. Temat: Networking wiedzieć, jak budować długofalowe relacje biznesowe, aby odnieść korzyści na rynku. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się czym jest profesjonalny networking i otrzymają wskazówki, jak wykorzystywać jego narzędzia zależnie od osobistych potrzeb oraz oczekiwań otoczenia. Podjęty zostanie temat budowania oraz korzystania z sieci kontaktów biznesowych a także możliwości rozwoju kompetencji, dzięki dzieleniu się wiedzą, pomysłami i doświadczeniami w gronie specjalistów. Beata Zięba jest socjologiem, trenerem biznesu i administracji, doradcą MSP. Posiada doświadczenie zawodowe w prowadzeniu szkoleń dla różnorodnych grup odbiorców (kadra menedżerska, pracownicy, administracja publiczna, w tym pracownicy publicznych służb zatrudnienia, studenci, bezrobotni). Współpracowała jako trener, wykładowca, konsultant z wielkopolskimi uczelniami oraz instytucjami rynku pracy. Wielokrotnie brała udział jako trener w projektach unijnych. Jest współautorką opracowań dotyczących analizy rynku pracy.

11 Temat: Personal branding wiedzieć, jak świadomie i odpowiedzialnie budować swój wizerunek specjalisty na rynku. W czasie szkolenia poruszone zostaną kwestie znaczenia wizerunku osobistego dla budowania pozycji na rynku pracy, stawania się pożądanym kandydatem na pracownika lub wiarygodnym partnerem w biznesie. Uczestnicy pracować będą nad zbudowaniem osobistego planu działania z wykorzystaniem narzędzi promocji siebie jako specjalisty, ale co ważniejsze podejmą próbę dokonania samooceny, przeanalizowania swoich wartości, dążeń i planów zawodowych. Magdalena Ignaczak jest psychologiem, trenerem biznesu i administracji, doradcą MSP. Posiada ponad 12 lat doświadczenia w opracowywaniu i prowadzeniu autorskich programów szkoleń z zakresu public relations, psychologii zarządzania i biznesu, zarządzania zasobami ludzkimi i rozwojem zawodowym. Jest doradcą dla sektora MSP w zakresie rozwoju osobistych kompetencji istotnych dla przedsiębiorcy, promocji i budowania wizerunku mikroprzedsiębiorstwa oraz zasad i standardów obsługi klientów. Temat: Jak pociągnąć innych studencki leadership w praktyce. Kierunek i szybkość realizacji zadania postawionego przed grupą jest w dużym stopniu zależny od lidera. Niektórzy mówią, że liderem trzeba się urodzić, jednak zdaniem prowadzącego na bycie nim składa się kilka kluczowych kompetencji, które każdy może w sobie rozwinąć. Celem spotkania jest pogłębienie wiedzy i umiejętności uczestników na ten temat.

12 Prowadzący: Łukasz Drobnik jest trenerem i coachem. Przeprowadził ponad 3000 godzin zajęć warsztatowych i konsultacji indywidualnych. Współpracuje z klientami korporacyjnymi, organizacjami pozarządowymi, grupami młodzieżowymi, grupami samorozwoju. W pracy z grupą skupia się na rozwoju umiejętności i kształtowaniu postaw w obszarze przywództwa, komunikacji, motywacji, rozwiązywania konfliktów oraz zarządzania zmianą. Pracuje w Pracowni Psychologicznej TU. Temat: Korzystaj z Europy na studiach. Jak wyjechać za granicę na wolontariat, praktyki lub staż? Co dostaniesz od prowadzącego, przychodząc na szkolenie? Wiedzę jak porządnie zabrać się za wyjazd zagraniczny na staż lub wolontariat, a także co robić... gdy nie ma pomysłu, co dalej robić. Prowadzący pokaże Tobie internetową bazę z blisko 500 krajowymi i europejskimi programami, które pomogą Ci sfinansować wolontariat, staż czy praktyki za granicą oraz źródła informacji, rozwiewające wszystkie Twoje wątpliwości nt. życia poza granicami kraju. Będziesz miał okazję zastanowić się, co możesz zyskać, a na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Otrzymasz także bezpłatne broszury informacyjne, a przede wszystkim dowiesz się, gdzie szukać dalszych informacji. Prowadzący: Karol Kułaga zawodowo zajmuje się relacjami międzynarodowymi, a zwłaszcza tym wszystkim, co wynika z nich dla przeciętnego Kowalskiego. Wcześniej pracował w Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu, obecnie w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej. Jest także wolontariuszem w punkcie informacji Eurodesk sieci ponad tysiąca organizacji w 33 krajach Europy, zajmującej się informacją młodzieżową.

13 Temat: Jestem studentem! Jaka strategia rozwoju kariery przyniesie mi sukces? Rozwój kariery zawodowej jest jak sterowanie okrętem, który posiada cel podróży i jest zależny od kierunku wiatru, prądów morskich i innych czynników. Idąc tym tokiem myślenia w trakcie warsztatów omówimy różne modele rozwoju kariery, a następnie każdy uczestnik wyznaczy swój cel i scenariusz jego realizacji pamiętając o: własnych aktualnych możliwościach, potrzebie ciągłego rozwoju wiedzy i umiejętnościach, szansach wspomagających realizację celu i zagrożeniach ograniczających możliwość rozwoju kariery. Konfucjusz powiedział: żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swojego przeznaczenia. Dlatego też, w trakcie szkolenia uczestnicy zobaczą różne drogi rozwoju swojej kariery, aby następnie mogli wyznaczyć skuteczny cel. Prowadzący: Marek B. Krzymiński jest przedsiębiorcą i trenerem, który specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie strategicznym dla firm na rynku polskim oraz międzynarodowym. Z wieloma sukcesami wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu firmy METIS GROUP, w której od założenia zrealizował kilkadziesiąt projektów doradczych. Jest absolwentem Grenoble Graduate School of Business na kierunku Master in International Business. Wielki wpływ na rozwój kwalifikacji zawodowych miała praca w firmie międzynarodowej InterActive International w trakcie pobytu w Londynie. Temat: Jak komunikować się efektywnie w biznesie? Podczas spotkania szkoleniowego zostaną przedstawione współzależności, jakie panują pomiędzy klientem, sprzedawcą, a pracownikiem Działu Obsługi Klienta. Dowiecie się, jakie znaczenie ma właściwa komunikacja oraz budowanie relacji w sytuacji biznesowej. Zajęcia będą realizowane w formie aktywnej z przedstawieniem poprawnych i niepoprawnych zachowań oraz wynikających z nich błędów komunikacyjnych i ich wpływu na relacje w kontakcie biznesowym, a także na sprzedaż.

14 Katarzyna Warelis jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego /Wydział Zarządzania oraz menedżerem operacyjnym z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy w działach sprzedaży i marketingu na rynku lokalnym, Europy Wschodniej i Centralnej. Jest liderem posiadającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i skutecznym kierowaniu rozwojem zespołów handlowych, z umiejętnością skupiania uwagi ludzi wokół prowadzonych projektów, inicjatyw i zadań. Temat: COACHING GRUPOWY: Samoocena jako podstawa świadomego budowania własnej kariery zawodowej. Co oznacza świadome budowanie własnej kariery zawodowej i jak zaplanować rozwój zawodowy? Warsztat coachingowy poświęcony będzie tematyce znajomości swoich słabych i mocnych stron, szans i zagrożeń ze strony rynku pracy oraz idealnych warunków miejsca i organizacji pracy. Mowa będzie o maksymalnym dopasowaniu osobistego potencjału i preferencji jako wyznaczniku budowania konsekwentnej i spójnej ścieżki kariery. Agnieszka Karpińska jest psychologiem w projekcie "Mam dziecko pracuję (...) realizowanym przez Fundację Aktywności Lokalnej w Poznaniu. W roku 2005 wyjechała do Sydney, które wzbudziło w niej nieodpartą chęć rozwijania się w branży nowoczesnego HR-u. Obejmowała różnorodne stanowiska od koordynatora w projektach unijnych, przez doradcę zawodowego kobiet, po dyrektora firmy szkoleniowej. Swoją przygodę z coachingiem zaczęła 2 lata temu.

15 Dokonałeś wyboru? Nie zwlekaj i przyjdź do Biura Karier UAM. Biuro Karier UAM (p. 113) ul. Zwierzyniecka 7c, Poznań Czynne: poniedziałek piątek w godz. 9:00 15:00

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30 Rejestracja / poranna kawa: 8:30 9:00 Sesja główna: 9:00 10:30 (30 min) Powitanie - Łukasz Żelewski, Prezes

Bardziej szczegółowo

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ 2014 KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ Jak rozwijać się przez całe życie? Program pierwszego dnia kongresu 25 listopada 2014 r. Centrum Nauki Kopernik Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Uczenie się jest procesem, z którym stykamy się całe życie, nie ogranicza się wyłącznie do dzieciństwa i młodości. Człowiek przez

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl ATRAKCYJNE KIERUNKI STUDIÓW Z DZIEDZIN: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE RACHUNKOWOŚĆ HR IT MEDIA LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ PEDAGOGIKA PSYCHOLOGIA PRAWO

Bardziej szczegółowo

SKIEROWANA SPECJALNIE DO

SKIEROWANA SPECJALNIE DO OFERTA SZKOLENIOWA SKIEROWANA SPECJALNIE DO DORADCÓW ZAWODOWYCH str. 1 WSTĘP Niniejsza oferta szkoleniowa została przygotowana specjalnie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, w szczególności

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania WYBIERZ GRĘ Limity uczestników! TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. 2Forum KIEROWNIKÓW PROJEKTÓW 2012, Warszawa 23-24 kwietnia INNOWACJE

Bardziej szczegółowo

Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację INFORMATOR

Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację INFORMATOR 9 Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację 12 37 INFORMATOR Spis treści Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację Wstęp... 3 Dlaczego warto studiować w Edukacji... 4 Misja i odpowiedzialność społeczna... 6 Słowniczek

Bardziej szczegółowo

Perfected to your needs

Perfected to your needs Perfected to your needs Firma TTS CONSULTING Training & Translation Services współpracowała z nami przez 4 lata w obszarze szkoleń językowych dla pracowników banku oraz najwyższej kadry menedżerskiej.

Bardziej szczegółowo

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 11 maj 2013 Psychologia w biznesie Czy biznes potrzebuje psychologii? Biznes społecznie odpowiedzialny Czy sukcesu i kreatywności

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2012/2013

studia podyplomowe 2012/2013 studia podyplomowe 2012/2013 www.wsb.pl teraz również SŁUPSK OLSZTYN 43 ATRAKCYJNE KIERUNKI STUDIÓW Z TAKICH DZIEDZIN JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKONOMIA I FINANSE MARKETING I ZARZĄDZANIE TURYSTYKA

Bardziej szczegółowo

Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników

Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników marzec (50) 2014 ISSN 2083-5302 W numerze Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników A w nim: Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str.

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str. STAWIAM wydawca NA ROZWÓJ w finansach raport 2014 4str. Czego oczekują młodzi finansiści? 16str. Co jest ważne w pracy? 26str. Skąd czerpać inspiracje? 35str. O czym marzą młodzi finansiści? Wstęp Życie

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Korczaka w Warszawie jest odpowiedzią

Bardziej szczegółowo

Informator Studia podyplomowe Strategiczna Komunikacja Marki, III edycja

Informator Studia podyplomowe Strategiczna Komunikacja Marki, III edycja Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Informator Studia podyplomowe Strategiczna Komunikacja Marki, III edycja (październik 2015- wrzesień 2016) Współpraca merytoryczna: Patronat

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 22 KIERUNKI I AŻ 14 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni Kształcimy kadrę dla regionu...1 W biznesie

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY 1 Spis treści WSTĘP... 3 WSPARCIE STUDENTÓW W UCZELNIACH EUROPEJSKICH... 6 1. Podsumowanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi... 6 2. Seminaria

Bardziej szczegółowo

CO NOWEGO ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY. www.praktyki.eurostudent.pl W REKRUTACJI. Raport. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu.

CO NOWEGO ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY. www.praktyki.eurostudent.pl W REKRUTACJI. Raport. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu.pl/wiedzapisane www.praktyki.eurostudent.pl październik 2013 Kariera CO NOWEGO W REKRUTACJI Raport ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY ZESKANUJ KOD I WEJDŹ NA PRAKTYCZNĄ

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

Raport Perspektywa HR

Raport Perspektywa HR perspektywahr Raport Perspektywa HR Priorytet: rozwój liderów Raport Perspektywa HR 2013 Autorzy raportu: dr Michał Zdziarski adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z OBSZARÓW: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ

Bardziej szczegółowo

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 12 czerwiec 2013 Innowacje technologiczne Innowacje technologiczne Jak przygotować pracowników na wdrożenie innowacji? Audyt

Bardziej szczegółowo

Jak się wyszkolić, by szkolić innych

Jak się wyszkolić, by szkolić innych Jak się wyszkolić, by szkolić innych Wprowadzenie w problematykę zawodu trenera Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by

Bardziej szczegółowo

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM Dynamiczny rozwój w Infosys BPO Poland www.eurostudent.pl październik 2014 Rozwiń się z Nami! KONKURS PZU: INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ WYGRAJ 5.000 ZŁ! WYDANIE TARGOWE SZUKAJ PRACY RAPORT SPECJALNY ZRÓB KARIERĘ

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl 21 NOWOŚCI W OFERCIE INTERAKTYWNE FORMY ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty ŚWIADECTWO w języku polskim i angielskim CERTYFIKAT FRANKLIN UNIVERSITY BEZPŁATNE

Bardziej szczegółowo

Największy Polski Portal Pracy. przewodnik studenta. praktyki

Największy Polski Portal Pracy. przewodnik studenta. praktyki Największy Polski Portal Pracy praca praktyki staże przewodnik studenta praktyki 2006 Szukasz praktyk na wakacje? A mo e szukasz pracy, ale nie masz doêwiadczenia zawodowego? Przyda by Ci si laptop? Albo

Bardziej szczegółowo

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH Wywiad z Michael B. Junge, Irvine Technology Corporation JAK WYGLĄDA EFEKTYWNA REKRUTACJA W CZASACH KRYZYSU? Monika Konopka, TATA Global Beverages TRENDY W

Bardziej szczegółowo