Nasze realizacje oraz projekty konkursowe zostały uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nasze realizacje oraz projekty konkursowe zostały uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami."

Transkrypt

1

2 WAW ARCHITEKCI Jesteśmy Grupą Projektową skupiającą architektów z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim jak i zagranicznym. W swoim dorobku posiadamy zrealizowane projekty z zakresu budownictwa mieszkaniowego, biurowego, usługowohandlowego, przemysłowego, a także szkolnictwa i służby zdrowia. Nasze realizacje oraz projekty konkursowe zostały uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Pomimo wieloletniego doświadczenia unikamy rutyny traktując każdy projekt indywidualnie niezależnie od jego wielkości jak i funkcji. W naszych projektach staramy się wprowadzać nowatorskie rozwiązania zarówno w zakresie formy, funkcji jak i rozwiązań technicznych. Poszukujemy rozwiązań będących w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju, poszanowania energii oraz otaczającego nas środowiska. Nie boimy się nowych wyzwań uznając je za kolejną fazę w naszym rozwoju zawodowym. W swojej ofercie posiadamy kompleksową obsługę projektową, zapewniając inwestorom najwyższą staranność i profesjonalizm zawodowy na każdym etapie prac projektowych. W ramach swojej działalności oferujemy: - studia i analizy możliwości dla konkretnych lokalizacji i założeń programowych inwestycji - projekty koncepcyjne i materiały niezbędne do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy - projekty budowlane - projekty przetargowe - projekty wykonawcze - projekty wnętrz - nadzory autorskie Posiadamy wykwalifikowany zespół architektów, jak również współpracujemy ze sprawdzonymi konsultantami, rzeczoznawcami oraz projektantami z zakresu instalacji, konstrukcji i technologii, dzięki czemu możemy podjąć się praktycznie każdego wyzwania projektowego.

3 GRZEGORZ RENDZNER I ARCHITEKT Grzegorz Rendzner pracę zawodową rozpoczął w 2005 roku w warszawskim biurze architektonicznym Staldrew-Projekt gdzie pracował do końca 2007 roku. Pomiędzy 2008 i 2009 rokiem pracował w pracowni architektonicznej ARTCHITECTURE. W 2009 roku rozpoczął własną pracę zawodową współtworząc grupę projektową WAW ARCHITEKCI. Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń uzyskał w 2011 roku. W trakcie pracy zawodowej uzyskał między innymi następujące nagrody i wyróżnienia: - konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej Ekoparku Glinianki Sulejówek r. (współpraca autorska w ramach pracy w Staldrew-Projekt) - III Nagroda równorzędna - konkurs na koncepcję przystanku szybkiej kolei aglomeracji w Krakowie r. (we współpracy z Izabelą Rendzner) - III Miejsce - konkurs na projekt koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Bałtyckiego Centrum Biznesu w Rębiechowie r. (członek zespołu pracowni Artchitecture) - II Miejsce - nagroda równorzędna w konkursie na nowe biuro sprzedaży mieszkań dla Dom Development r. tel

4 JANUSZ WRÓBEL I ARCHITEKT Janusz Wróbel pracę zawodową rozpoczął w 1989 roku od praktyki w londyńskim biurze architektonicznym PCKO. Od 1990 do 1996 roku pracował w warszawskiej pracowni JEMS Architekci, gdzie w 1994 roku uzyskał uprawnienia projektowe. Pomiędzy 1996 i 2003 rokiem był zatrudniony na stanowisku senior architekta w polskim oddziale międzynarodowej firmy Denton Corker Marshall. W 2003 roku został współwłaścicielem pracowni CA Denton Corker Marshall, która w 2006 roku zmieniła nazwę na Artchitecture; pod koniec 2008 roku zakończył współpracę w ramach pracowni Artchitecture. Od 2009 roku rozpoczął nową działalność tworząc grupę WAW ARCHITEKCI. W trakcie pracy zawodowej uzyskał między innymi następujące nagrody i wyróżnienia: - konkurs na mały ładny dom w 2000r - I nagroda - konkurs na dom dostępny w 2003r - grupa finałowa - konkurs na Inkubator Warszawskiego Parku Technologicznego w 2007r (w ramach Artchitecture sp. z o.o.) - II nagroda oraz w 2009 roku wyróżnienie przez członków honorowych w 2 cyklu X World Architecture Community Awards - grupa finałowa Trimo Architectural Awards 2007 dla projektu Fabryki ostrzy i maszynek do golenia Gillette w Łodzi (w ramach Artchitecture sp. z o.o.) - nagroda Prezydenta Miasta Katowic Architektura roku 2001 za budynek biurowy Centrum Banku Śląskiego w Katowicach ( w ramach DCM sp. z o.o.) - nagroda CEPIF dla budynku IBC w Warszawie (w ramach Artchitecture sp. z o.o.) - nagroda równorzędna w konkursie na nowe biuro sprzedaży mieszkań dla Dom Development r. tel

5 A R C H I T E K T U R A

6 PROJEKTY I OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ Projekt przebudowy wnętrz w budynku biurowym ul.moniuszki 1A Inwestor: Evora Investments Sp. z o.o. Projekt : r. Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Projekt we współpracy z MIT Architekci Powierzchnia użytkowa: ok.8300m 2 Przedmiotem opracowania jest projekt przebudowy wnętrz części nadziemnej budynku biurowego, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Moniuszki 1A, w celu podwyższenia standardu budynku oraz uzyskania elastycznej pod kątem przyszłego najemcy powierzchni najmu. Autorem projektu pierwotnego budynku, podlegającego przebudowie jest mgr inż. arch. Janusz Ogiński. Istniejący obiekt składa się z budynku wysokiego (biurowiec) oraz połączonego z nim obiektu garażu podziemnego. Koncepcja Scenografii oraz identyfikacji wizualnej sceny alternatywnej związanej z przejęciem Prezydencji w Unii Europejskiej przez Polskę ul. Elektryczna 2A Organizator: Stowarzyszenie Artanimacje Projekt : 2010r. Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Projekt koncepcyjny elementów scenograficznych dla sceny alternatywnej zlokalizowanej na terenie dawnej elektrociepłowni Powiśle, zakładał stworzenie oprawy scenograficznej stanowiącej neutralne tło oraz dopełnienie dla kreacji muzycznych oraz wizualnych. Zaproponowane rozwiązania przestrzenne z wykorzystaniem modułów konstrukcyjno-funkcjonalnych wykonanych z europalet oraz płyt osb, zapewniają szybki montaż oraz demontaż instalacji, oraz realizację inwestycji w ramach ograniczonego budżetu.

7 PROJEKTY I OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ Konkurs na nową koncepcję Biura sprzedaży mieszkań Lokalizacja: Inwestycje Dom Development Organizator: Dom Development Projekt : 2009r. Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Powierzchnia użytkowa: 60m 2 i 150m 2 Projekt nowego pawilonu sprzedaży mieszkań w wersji 60m2 i 150m2 opracowany został w ramach zamkniętego konkursu zorganizowanego przez firmę Dom Development. Koncepcja prostej geometrycznej formy o zdecydowanej kolorystyce głębokiego burgundu, w założeniach projektowych odpowiada na postawione przez Inwestora zadanie stworzenia obiektu mającego być wizytówką dewelopera. Zgodnie z wymogiem konkursu obiekt zaprojektowano jako powtarzalny z możliwością łatwego montażu i demontażu na terenie nowych inwestycji Dom Development. Koncepcja uhonorowana została jedną z dwóch równorzędnych nagród przyznanych przez jury konkursowe. Konkurs na przystanek szybkiej kolei aglomeracyjnej - III miejsce Lokalizacja: Kraków Organizator: SARP Kraków Projekt : 2009r. Projektanci: Grzegorz Rendzner Projekt we współpracy z Izabelą Rendzner. Punktem wyjścia dla projektu była próba przedstawienia przystanku szybkiej kolei miejskiej, jako węzła komunikacyjnego. Węzła nie tylko w sensie funkcjonalnym, ale również przestrzennym. Dążenie do przełożenia idei na formę architektoniczną wpłynęło bezpośrednio na kształt. Elementy zadaszenia zostały potraktowane jako pasy, które na początku peronu biegną obok siebie, następnie zmieniają kierunki, przeplatają się wzajemnie, aby ostatecznie znów się rozdzielić i przejść w układ linearny. Żelbetowa struktura ścian i dachu, podparta miejscowo słupami pozwala podkreślić ciągłość elementów. Lite płaszczyzny surowego betonu, poprzez swą prostotę, stanowią przeciwwagę dla dynamicznej bryły przystanku.

8 PROJEKTY I BUDYNKI MIESZKALNE Projekt rozbudowy, przebudowy i remontu budynku jednorodzinnego zlokalizowanego w dzielnicy Wilanów przy ulicy Sielanki ul. Sielanki Inwestor: Prywatny Projekt : 2011r. Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Powierzchnia całkowita: ok. 365m 2 Przedmiotem inwestycji jest remont, przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, zgodnie z uwarunkowaniami obowiązującego na terenie inwestycji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Wilanowa Wschodniego Niskiego. Projekt przewiduje oprócz remontu dachu, ścian zewnętrznych i fundamentów oraz przebudowy wnętrz istniejącego budynku, dobudowę do niego od strony południowej i północnej nowej kubatury stanowiącej rozbudowę, mającą na celu powiększenie istniejącej powierzchni mieszkalnej.

9 PROJEKTY I INNE Inwentaryzacja budynków i hal poprzemysłowych dawnych Polskich Zakładów Optycznych ul. Mińska 25 Inwestor: Soho Factory Projekt : r. Powierzchnia całkowita: ok m 2 Przedmiotem szkicowej inwentaryzacji architektonicznej był zespół przylegających do siebie hal oraz budynków pofabrycznych nr 3, 8, 9, 15, 16, 18, 19, 38, 39, 46, 51, 54, 58, 61, 62, 63 i 73 zlokalizowanych na terenie dawnych Polskich Zakładów Optycznych w Warszawie przy ul. Mińskiej 25. Inwentaryzacja wraz z zaleceniami rzeczoznawcy p.poż. w zakresie ochrony przeciwpożarowej dla budynku biurowego Marynarska Tower ul. Marynarska 19A Inwestor: REF Sp. z o.o 1 Sp. komandytowo-akcyjna Projekt : 2010r. Powierzchnia użytkowa: ok.8300m 2 Opisi nwestycji: Przedmiotem zleconego przez Inwestora opracowania była inwentaryzacja architektoniczna oraz instalacji wentylacji oddymiającej wraz z zaleceniami rzeczoznawcy p.poż w zakresie dostosowania istniejących rozwiązań aranżacji wnętrz budynku biurowego Marynarska Tower do obowiązujących aktualnie przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

10 U R B A N I S T Y K A

11 PROJEKTY I ZESPOŁY MIESZKALNE I USŁUGOWE Konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną osiedla mieszkaniowego w Bielanach Wrocławskich Lokalizacja: Bielany Wrocławskie Organizator: ATM Grupa S.A. Projekt: 2013r Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Projekt we współpracy z Grzegorzem Kostyłą Powierzchnia użytkowa: ok m 2 Projekt Zespołu mieszkaniowo-usługowego w Bielanach Wrocławskich jest przykładem studialnego projektu urbanistyczno-architektonicznego wykonanego w ramach konkursu na opracowanie nowego osiedla mieszkaniowego, zorganizowanego przez FIRMĘ ATM GRUPA S.A. Zgodnie z wytycznymi konkursowymi głównym zamierzeniem projektowym było stworzenie koncepcji uwzględniającej rozwiązania najlepsze pod względem funkcjonalnym, kompozycyjnym, eksploatacyjnym i urbanistycznym z uwzględnieniem szczegółowych wytycznych Inwestora oraz wymogów obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną Centrum Obsługi Odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau Lokalizacja: Oświęcim Organizator: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau Projekt: 2010r Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Projekt we współpracy z Ewą Rosińską Powierzchnia użytkowa: ok. 5120m 2 Głównym zamierzeniem projektowym przygotowanego w ramach międzynarodowego konkursu opracowania było stworzenie nowej przestrzeni towarzyszącej hitlerowskiemu obozowi koncentracyjnemu Auschwitz, podporządkowanej historycznym uwarunkowaniom miejsca. Koncepcja przestrzenna wzbogacona elementami symbolicznymi i komemoratywnymi ma za zadanie tworzyć nastrój i budować emocje wśród zwiedzających, pozostawiając niezatarte wspomnienia u każdego odwiedzającego to miejsce.

12 PROJEKTY I ZESPOŁY MIESZKALNE I USŁUGOWE Zespół mieszkalno-usługowy Lokalizacja: Goleniów Inwestor: U.M. Goleniowa Projekt: 2009r Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Projekt we współpracy z Izabelą Rendzner i Marcinem Subdą Powierzchnia całkowita: ok m 2 Zespół mieszkalno-usługowy w Goleniowie jest przykładem studialnego projektu urbanistyczno-architektonicznego wykonanego w ramach konkursu na zagospodarowanie terenów wzdłuż nabrzeża rzeki Iny, zorganizowanego przez Urząd Miasta Goleniowa. Zgodnie z wytycznymi konkursowymi głównym zamierzeniem projektowym było uporządkowanie zdegradowanych terenów miejskich oraz stworzenie nowego centrum miasta mającego za zadanie integrację lokalnej społeczność. W projekcie zaproponowano rozwiązania funkcjonalno - przestrzenne wzbogacające istniejącą infrastrukturę oraz odpowiadające skali miasta. Zespół zabudowy jednorodzinnej. Lokalizacja: Solec pod Warszawą Inwestor: WAN S.A. Projekt: 2009r Projektanci: Janusz Wróbel Projekt we współpracy z Lesławem Jędruszczakiem Powierzchnia użytkowa: ok m 2 Projekt koncepcyjny zabudowy jednorodzinnej w Solcu pod Warszawą przygotowany został w oparciu o wymogi istniejącego planu miejscowego oraz wytyczne Inwestora. Na działce o powierzchni ok. 10ha zaprojektowane zostało osiedle składające się z ok. 170 budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej, bliźniaczej oraz wolnostojącej. Wymogi planu miejscowego ściśle określające intensywność zabudowy oraz powierzchnie biologicznie czynne, wpłynęły na przyjęty układ urbanistyczny osiedla. Wymóg planu nakazujący stosowanie dachów spadzistych zdeterminował formę projektowanej zabudowy. Pomimo ograniczeń w projekcie zaproponowane zostały rozwiązania zarówno architektoniczne jak i przestrzenne mające za zadanie stworzenie przyjaznego środowiska dla przyszłych mieszkańców osiedla.

13 W N Ę T R Z A

14 PROJEKTY I WNĘTRZA MIESZKALNE Apartament Ateńska ul.ateńska Inwestor: Prywatny Projekt: r Projektanci: Grzegorz Rendzner, Janusz Wróbel Projekt we współpracy z Izabelą Rendzner Powierzchnia użytkowa: ok.130m 2 Głównym założeniem projektowym przyjętym w trakcie opracowywania projektu wnętrz, było podniesienie komfortu użytkowania nowej przestrzeni mieszkalnej poprzez powiększenie powierzchni lokalu mieszkalnego w wyniku scalenia dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań, oraz wzbogacenie nowego mieszkania o dodatkowe funkcje pomocnicze, nieistniejące w obecnych lokalach, jak również klarowne rozdzielenie przestrzeni mieszkalnej na strefę dzienną i nocną. Apartament Biała ul.biała Inwestor: Prywatny Projekt: 2013r Projektanci: Grzegorz Rendzner Projekt we współpracy z Izabelą Rendzner Powierzchnia użytkowa: 50m 2 Projekt aranżacji zakładał stworzenie w pełni wyposażonego apartamentu służącęgo do wynajmu dla 2-4 osób w systemie hotelowym. Całość apartamentu składa się z holu, łazienki, sypialni 2 osobowej z tarasem oraz salonu połączonego z kuchnią i tarasem z możliwością noclego 2 dodatkowych osób.

15 PROJEKTY I WNĘTRZA MIESZKALNE Apartament Wilanowska ul.wilanowska Inwestor: Prywatny Projekt: 2009 Projektanci: Grzegorz Rendzner Projekt we współpracy z Izabelą Rendzner Powierzchnia użytkowa: 141m 2 Projekt aranżacji apartamentu dla 3 osobowej rodziny jest przykładem działań projektowych, których celem było stworzenie nowej, bardziej komfortowej a zarazem funkcjonalnej przestrzeni w nowopowstającym obiekcie. Całość apartamentu została wyraźnie podzielona na część oficjalną hall wejściowy, salon, otwarta kuchnia i toaleta, oraz na część prywatną 2 sypialnie, gabinet, 2 łazienki i garderoby.

16 PROJEKTY I WNĘTRZA USŁUGOWE Barek Sałatkowy ul.wał międzyszyński Inwestor: Prywatny Projekt: 2014r Projektanci: Grzegorz Rendzner Projekt we współpracy z Grzegorzem Kostyłą Powierzchnia użytkowa: ok.100m 2 Założeniem projektowym było stworzenie w istniejącej przestrzeni foyer budynku przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla baru sałatkowego obsługującego gości i pracowników studia nagraniowego ATM w trakcie przerw pomiędzy nagraniami. Siedziba firmy Dr.Weigert ul.wybrzeże Gdyńskie 6A Inwestor: Dr Weigert Projekt: 2012r Projektanci: Grzegorz Rendzner Projekt we współpracy z Grzegorzem Kostyłą Powierzchnia użytkowa: 211m 2 Głównym założeniem projektowym było stworzenie nowej, atrakcyjnej i funkcjonalnej przestrzeni biurowej oraz strefy wejściowej. W tym celu przebudowowane zostały wszystkie pomieszczenia biurowe zajmowane przez firmę w budynku Athina Park w Warszawie

17 PROJEKTY I WNĘTRZA USŁUGOWE Siedziba firmy HTL Strefa ul.wybrzeże Gdyńskie 6A Inwestor: HTL STREFA Projekt: 2012 Projektanci: Grzegorz Rendzner Projekt we współpracy z Grzegorzem Kostyłą Powierzchnia użytkowa: 421m 2 W związku ze zmianą siedziby firmy projekt aranżacji zakładał przebudowę wnętrz pomieszczeń biurowych w istniejącym obiekcie Athina Park w Warszawie. Zadaniem projektowym było stworzenie nowej jakości i wyglądu biura aby odzwierciedlało działąlność firmy.

18 KONTAKT GRZEGORZ RENDZNER I ARCHITEKT TELEFON wawarchitekci. pl JANUSZ WRÓBEL I ARCHITEKT TELEFON wawarchitekci. pl

Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy ISSN 1643-7861 Od kilkunastu lat, każdej wiosny na wystawie Plany na przyszłość możemy zobaczyć, jak będzie się zmieniać Warszawa. Obserwujemy nowe propozycje architektów i inwestorów. Część, już zrealizowanych,

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ III DOKUMENT REJESTRACYJNY

ROZDZIAŁ III DOKUMENT REJESTRACYJNY ROZDZIAŁ III DOKUMENT REJESTRACYJNY 1. Osoby odpowiedzialne 1.1. Emitent 1.1.1. Nazwa, siedziba i adres Emitenta Nazwa (firma): Vantage Development Spółka Akcyjna Nazwa skrócona: Siedziba: Vantage S.A.

Bardziej szczegółowo

FILHARMONIA PODKARPACKA Przebudowa, rozbudowa i remont. ROZŁOŻONE SKRZYDŁA Muzeum Lotnictwa Polskiego BEZPIECZEŃSTWO W BUDYNKACH 3 (10) / 2011

FILHARMONIA PODKARPACKA Przebudowa, rozbudowa i remont. ROZŁOŻONE SKRZYDŁA Muzeum Lotnictwa Polskiego BEZPIECZEŃSTWO W BUDYNKACH 3 (10) / 2011 3 (10) / 2011 ISSN: 2081-6413 FILHARMONIA PODKARPACKA Przebudowa, rozbudowa i remont ROZŁOŻONE SKRZYDŁA Muzeum Lotnictwa Polskiego BEZPIECZEŃSTWO W BUDYNKACH Niezawodny budynek Bezpieczeństwo w architekturze

Bardziej szczegółowo

Miejsce ekspozycji: BIBLiOTEKA UNiwersytecka w warszawie, ul. Dobra 56/66

Miejsce ekspozycji: BIBLiOTEKA UNiwersytecka w warszawie, ul. Dobra 56/66 Miejsce ekspozycji: BIBLiOTEKA UNiwersytecka w warszawie, ul. Dobra 56/66 Szanowni Państwo Wystawa Plany na przyszłość już od 15. lat pozwala na szersze i perspektywiczne spojrzenie na Warszawę oraz

Bardziej szczegółowo

5 (35) / 2013 ISSN: 2081-6413. PŁYWAJĄCY OBIEKT Filharmonia Kaszubska w Wejherowie. MIĘDZY STARYM A NOWYM Le Palais w Warszawie PIĄTA ELEWACJA

5 (35) / 2013 ISSN: 2081-6413. PŁYWAJĄCY OBIEKT Filharmonia Kaszubska w Wejherowie. MIĘDZY STARYM A NOWYM Le Palais w Warszawie PIĄTA ELEWACJA 5 (35) / 2013 ISSN: 2081-6413 PŁYWAJĄCY OBIEKT Filharmonia Kaszubska w Wejherowie MIĘDZY STARYM A NOWYM Le Palais w Warszawie PIĄTA ELEWACJA SPRAWDZONA JAKOŚĆ Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL Idealne rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment Biuranet.pl e-magazyn 07/2013 - Nr 3 Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie Echo Investment e-magazyn biuranet.pl Nr 3 07/2013 CBRE Raport - TRÓJMIASTO PRZEWODNIK DLA INWESTORÓW Jones Lang

Bardziej szczegółowo

Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność. O F i r m i e Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność. F.B.I. TASBUD została założona w 1985 roku. Od samego początku charakteryzowała się prężnym działaniem i indywidualnym podejściem

Bardziej szczegółowo

LISTA REFERENCJI 2011

LISTA REFERENCJI 2011 LISTA REFERENCJI 2011 LISTA REFERENCJI 2011 www.klima-therm.pl 4 LISTA REFERENCJI 2011 wstęp LISTA REFERENCJI 2011 Firma KLIMA THERM jest obecna na polskim rynku od 1996 roku. Naszym celem, jako Generalnego

Bardziej szczegółowo

1 (8) / 2011 ISSN: 2081-6413. MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Opolu. MIEJSCE ZAPOMNIANE - PRZYPOMNIANE w Poznaniu ARCHITEKT I KOMPUTER

1 (8) / 2011 ISSN: 2081-6413. MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Opolu. MIEJSCE ZAPOMNIANE - PRZYPOMNIANE w Poznaniu ARCHITEKT I KOMPUTER 1 (8) / 2011 ISSN: 2081-6413 MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Opolu MIEJSCE ZAPOMNIANE - PRZYPOMNIANE w Poznaniu ARCHITEKT I KOMPUTER Darmstadtium, Wissenschafts- und Kongresszentrum Darmstadt, Germany Architekci:

Bardziej szczegółowo

MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ. Dialog konserwatorsko-architektoniczny 17 18 PAŹDZIERNIKA

MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ. Dialog konserwatorsko-architektoniczny 17 18 PAŹDZIERNIKA MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ Dialog konserwatorsko-architektoniczny 17 18 PAŹDZIERNIKA 1 Patronat honorowy nad sesją objęli: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego Sponsor główny i partner merytoryczy

Bardziej szczegółowo

ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH

ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH Krzysztof Rożko Michał Moos Rok 2010 Katowice, styczeń 2011 Katowice - opis ogólny Katowice to miasto położone w południowej Polsce, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu

Bardziej szczegółowo

Wspólna przestrzeń wspólne dobro. Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego

Wspólna przestrzeń wspólne dobro. Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Wspólna przestrzeń wspólne dobro Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Wspólna przestrzeń wspólne dobro Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Warszawa, 2014 r. Wydawca: Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny monumentalizm Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Historia i science fi ction EC1 w Łodzi

Nowoczesny monumentalizm Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Historia i science fi ction EC1 w Łodzi 05 (45) / 2014 ISSN: 2081-6413 Nowoczesny monumentalizm Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie Historia i science fi ction EC1 w Łodzi Pozornie najprostszy Cosmopolitan w Warszawie Fot. Lech

Bardziej szczegółowo

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik Gazeta Finansowa"

Bardziej szczegółowo

PRESTIŻ I PEWNOŚĆ INWESTYCJI BUDUJĄ ZAUFANIE

PRESTIŻ I PEWNOŚĆ INWESTYCJI BUDUJĄ ZAUFANIE PRESTIŻ I PEWNOŚĆ INWESTYCJI BUDUJĄ ZAUFANIE DEWELOPER BUDOWLANA INWESTYCJA PRODUKT Dyrektor Programowy CBCK Marcin Andrzejewski Statuetka Polish Exclusive Rozmowa z Marcinem Andrzejewskim, dyrektorem

Bardziej szczegółowo

CDM Sp. z o.o. dawniej Proeko CDM Sp. z o.o. Centrum Techniki Budownictwa Komunalnego Ekotechnika Sp. z o.o. Koordynator projektu: mgr Witold Domek

CDM Sp. z o.o. dawniej Proeko CDM Sp. z o.o. Centrum Techniki Budownictwa Komunalnego Ekotechnika Sp. z o.o. Koordynator projektu: mgr Witold Domek CDM Sp. z o.o. dawniej Proeko CDM Sp. z o.o. Centrum Techniki Budownictwa Komunalnego Ekotechnika Sp. z o.o. 01-040 Warszawa ul. Stawki 40 Tel: +48 22 5519300 Fax: +48 22 5519380 Wyjaśnienia do uwag zgłoszonych

Bardziej szczegółowo

spis treści GRUPA rexbud inwestycje zadowolonych klientów zadowolonych klientów Sasanki Plaza 78 Realizacje przemysłowe 6

spis treści GRUPA rexbud inwestycje zadowolonych klientów zadowolonych klientów Sasanki Plaza 78 Realizacje przemysłowe 6 GRUPA rexbud QR CODE Wygenerowano na www.qr-online.pl spis treści inwestycje zadowolonych klientów Realizacje przemysłowe 6 magazynowe 22 handlowe 32 logistyczne 48 biurowe 58 przetwórstwo 72 properties

Bardziej szczegółowo

2 (9) / 2011 ISSN: 2081-6413. NIECODZIENNE ZESTAWIENIA Hala sportowa we Wrocławiu. CENTRUM NAUKI KOPERNIK Kultura i nauka BETON W PROJEKTOWANIU

2 (9) / 2011 ISSN: 2081-6413. NIECODZIENNE ZESTAWIENIA Hala sportowa we Wrocławiu. CENTRUM NAUKI KOPERNIK Kultura i nauka BETON W PROJEKTOWANIU 2 (9) / 2011 ISSN: 2081-6413 NIECODZIENNE ZESTAWIENIA Hala sportowa we Wrocławiu CENTRUM NAUKI KOPERNIK Kultura i nauka BETON W PROJEKTOWANIU SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA KSZTAŁTUJĄCE PRESTIŻOWĄ PRZESTRZEŃ Beton

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI SPRAWOZDANIE. Z REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ EURO 2012 (lipiec 2008 r. - styczeń 2009 r.) Warszawa, styczeń 2009 r.

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI SPRAWOZDANIE. Z REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ EURO 2012 (lipiec 2008 r. - styczeń 2009 r.) Warszawa, styczeń 2009 r. MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ EURO 2012 (lipiec 2008 r. - styczeń 2009 r.) Warszawa, styczeń 2009 r. I. WSTĘ P...3 II. STA N REAL I Z A C J I PRZ E D S I Ę W Z

Bardziej szczegółowo

PONIEWAŻ ŚWIAT JUŻ DZISIAJ POTRZEBUJE ROZWIĄZAŃ JUTRA.

PONIEWAŻ ŚWIAT JUŻ DZISIAJ POTRZEBUJE ROZWIĄZAŃ JUTRA. HOCHTIEF POLSKA PONIEWAŻ ŚWIAT JUŻ DZISIAJ POTRZEBUJE ROZWIĄZAŃ JUTRA. POLSKA HOCHTIEF POLSKA NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA BAZUJĄ NA KOMPETENCJACH I DOŚWIADCZENIU. Elektrownia węglowa Walsum, blok 10 (750 MW),

Bardziej szczegółowo

LEKKOŚĆ PRZESTRZENI Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe ING Banku Śląskiego w Katowicach. SIŁA PROSTYCH ROZWIĄZAŃ Osiedle Santorini w Warszawie

LEKKOŚĆ PRZESTRZENI Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe ING Banku Śląskiego w Katowicach. SIŁA PROSTYCH ROZWIĄZAŃ Osiedle Santorini w Warszawie 12 (19) / 2011 ISSN: 2081-6413 LEKKOŚĆ PRZESTRZENI Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe ING Banku Śląskiego w Katowicach SIŁA PROSTYCH ROZWIĄZAŃ Osiedle Santorini w Warszawie BUDYNEK INTELIGENTNY of stone.

Bardziej szczegółowo

PODKARPACKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO

PODKARPACKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO PODKARPACKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO 35-064 RZESZÓW, ul. Targowa 1, tel./fax (0-17) 852-86-51, e-mail: sekretariat@pbpp.pl ODDZIAŁY ZAMIEJSCOWE: 38-400 KROSNO, ul. Lewakowskiego 7, tel./fax (0-13)

Bardziej szczegółowo

U SCHEIBLERA Apartamenty w byłej fabryce. PARAGRAF Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

U SCHEIBLERA Apartamenty w byłej fabryce. PARAGRAF Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego 3 / 2010 ISSN: 2081-6413 U SCHEIBLERA Apartamenty w byłej fabryce PARAGRAF Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego MEDIA CENTRUM Siedziba redakcji Dziennika Zachodniego I TATTILI DOTYK GŁĘBI

Bardziej szczegółowo

Centrum logistyczno - biurowe

Centrum logistyczno - biurowe Centrum logistyczno - biurowe OPIS KOMPLEKSU WIKANA BIZNES PARK to nowoczesne centrum logistyczne usytuowane na działce o powierzchni 4,0531 ha wchodzącej w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mielec,

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA FIRMY P.A. NOVA S.A.

PREZENTACJA FIRMY P.A. NOVA S.A. PREZENTACJA FIRMY P.A. NOVA S.A. PODSTAWOWE DANE O FIRMIE Pełna nazwa Forma prawna P.A. NOVA S.A. Spółka Akcyjna Adres siedziby 44-100 Gliwice, ul. Górnych Wałów 42 Nr KRS 0000272669 Organ rejestrowy Sąd

Bardziej szczegółowo

Kody i nazwy zamówienia wg CPV (Wspólny Słownik Zamówień ) - c.d. str.2 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Kody i nazwy zamówienia wg CPV (Wspólny Słownik Zamówień ) - c.d. str.2 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY (opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych

Bardziej szczegółowo

Lepsze budynki. Lepsze miasta. Buro Happold Polska

Lepsze budynki. Lepsze miasta. Buro Happold Polska Lepsze budynki. Lepsze miasta. Buro Happold Polska Dane kontaktowe: Buro Happold Polska Sp. z o.o. ul. Sapieżyńska 10a 00-215 Warszawa Tel.: +48 22 536 03 00 Fax: +48 22 536 03 01 Budynki nfrastruktura

Bardziej szczegółowo

2 Dwumiesięcznik stowarzyszenia architektów Polskich / www.archsarp.pl wrzesień / PaźDziernik 2011 081-809 sn 2 #8 is

2 Dwumiesięcznik stowarzyszenia architektów Polskich / www.archsarp.pl wrzesień / PaźDziernik 2011 081-809 sn 2 #8 is wrzesień / październik 2011 #8 issn 2081-8092 Dwumiesięcznik Stowarzyszenia Architektów Polskich / www.archsarp.pl 3 2 W numerze: wydawca stowarzyszenie architektów polskich sarp 00-950 warszawa ul. foksal

Bardziej szczegółowo

Obiekty biurowe i konferencyjne

Obiekty biurowe i konferencyjne Obiekty biurowe i konferencyjne Malta House, Poznań Skanska w Polsce Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. W Polsce jest liderem branży budowlanej. Realizuje

Bardziej szczegółowo

Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. 555 tys. Wykończone, w pełni umeblowane. o dobrym standardzie, zlokalizowane. kontakt 510 085 322

Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. 555 tys. Wykończone, w pełni umeblowane. o dobrym standardzie, zlokalizowane. kontakt 510 085 322 sprzedaż i wynajem nieruchomości wykończenia wnętrz setki ofert nieruchomości Mokotów 1 ul. Obrzeżna 8 947 PLN/mkw. 1 57,0 mkw. Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. Wola 1 ul. Górczewska 6 900

Bardziej szczegółowo