INSTRUKCJA DLA SPECJALISTY

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INSTRUKCJA DLA SPECJALISTY"

Transkrypt

1 INSTRUKCJA DLA SPECJALISTY Jak założyć konto?... 3 Jak się zalogować?... 5 Uzupełnienie profilu... 6 Weryfikacja... 9 Grafik... 9 Definiowanie wolnych terminów... 9 Przypadek 1: Konkretna data Przypadek 2: Dzień/dni tygodnia Przypisywanie pacjenta do wizyty Przypadek 1: Istniejący pacjent (z którym wcześniej została odbyta wizyta lub zadane zostało od tego pacjenta "pytanie do specjalisty") Przypadek 2: Nowy pacjent z em Przypadek 3: Nowy pacjent bez a Opis innych możliwości związanych z grafikiem Jak odpowiedzieć na pytanie pacjentowi? Ankiety Tworzenie ankiety Udostępnianie ankiet pacjentom Wizyta Wymagania techniczne Instalacja dodatku do przeglądarki Internet Explorer Test wideo Jak rozpocząć wizytę online? Przypadek 1: Czat Przypadek 2: Wideo Jak odwołać wizytę? Płatności... 32

2 Doładowania konta Przelewy Powiadomienia Ustawienia Kontakt... 38

3 Jak założyć konto? W celu założenia konta na platformie: 1. Naciśnij przycisk załóż konto w prawym górnym rogu ekranu. 2. Z pokazanego okna naciśnij przycisk specjalista.

4 3. Wypełnij pola rejestracji zgodnie z ich opisem oraz zaznacz odpowiednie kwadraciki. A. Adres - potrzebny między innymi w celu aktywacji konta oraz do otrzymywania powiadomień z platformy, w tym o zbliżających się wizytach B. Powtórz adres C. Hasło - będzie używane wraz z em do logowania na platformie, musi mieć przynajmniej 6 znaków D. Powtórz hasło E. Telefon - potrzebny jedynie do powiadomień sms o wizytach F. Data urodzenia G. Zaakceptuj regulamin poprzez kliknięcie w pusty kwadracik w polu przy Akceptuję regulamin H. Ostatni kwadracik zostaw zaznaczony, jeśli wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach od PsycheON Sp. z o.o. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco. W przeciwnym razie, odznacz go poprzez kliknięcie w niego 4. Naciśnij przycisk Zarejestruj. Jeśli wszystkie dane zostały wpisane poprawnie, Twoje konto zostanie utworzone. 5. Aktywuj swoje konto poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany na a podanego podczas rejestracji (jeśli nie przyjdzie w ciągu kilku minut, sprawdź folder spam, gdyż może się tam przypadkowo znaleźć). 6. Po zalogowaniu, uzupełnij swój profil oraz prześlij odpowiednie dokumenty w celu weryfikacji. Szczegółowe informacje o tym jak tego dokonać znajdziesz w dalszej części instrukcji.

5 Jak się zalogować? 1. Naciśnij przycisk zaloguj w prawym górnym rogu ekranu, co spowoduje pokazanie się okna logowania. 2. Wpisz swój adres oraz hasło podane podczas rejestracji. 3. Wybierz czy chcesz się logować automatycznie przy każdej wizycie poprzez kliknięcie w pusty kwadracik w polu przy Pamiętaj mnie. 4. Kliknij zaloguj się.

6 Uzupełnienie profilu Przy pierwszym zalogowaniu, zostaniesz poproszony o podanie swoich danych. Te dane będą dostępne na Twojej stronie specjalisty. KROK 1 Wypełnij pola zgodnie z ich opisem, wybierz rodzaj oferowanych przez siebie wizyt oraz w przypadku oferowania wizyt osobistych, podaj adres swojego prywatnego gabinetu i popraw jego lokalizację na mapie. 1. Imię 2. Nazwisko 3. Miasto będzie widoczne dla pacjentów podczas wyszukiwania w polu Miejscowość. 4. Z listy rozwijanej, która pojawi się po kliknięciu w napis Online i osobiste, wybierz typ oferowanych przez siebie wizyt. Jeśli zdecydujesz się na oferowanie wizyt osobistych, adres Twojego prywatnego gabinetu będzie widoczny dla pacjentów oraz konieczne będzie wypełnienie pól 5 i 6. Jeśli zdecydujesz się na oferowanie wyłącznie wizyt online, wyświetlać będzie się tylko Miasto ustawione w polu Podaj cenę wizyty osobistej - uzupełnij, jeśli zdecydujesz się na oferowanie wizyt osobistych. Cena wizyty osobistej będzie widoczna dla pacjenta tylko w momencie umawiania wizyty. 6. Lokalizacja gabinetu (miasto, adres) - uzupełnij jeśli zdecydujesz się na oferowanie wizyt osobistych. 7. W przypadku prowadzenie działalności gospodarczej, kliknij w pusty kwadracik przy Działalność gospodarcza. 8. Telefon - Twój telefon nie będzie on widoczny dla pacjentów podczas wyszukiwania. 9. Dodaj z dysku swoje zdjęcie, które wyświetlane będzie na Twojej stronie. 10. Popraw swoją lokalizację na mapie - na podstawie wpisanej lokalizacji gabinetu, gabinet zostanie automatycznie zaznaczony na mapie, ustal jego dokładne miejsce przesuwając czerwony znacznik na prawidłowe miejsce. 11. Po wypełnieniu pól w kroku 1, kliknij przycisk dalej w prawym dolnym rogu.

7 KROK 2 Wypełnij pola zgodnie z ich opisem, wybierz organizację, zawód oraz dodaj wykształcenie i inne informacje dotyczące kompetencji. 1. Organizacja - jeśli nie należysz do żadnej, przejdź do punktu 2, jeśli zaś należysz do jakiejś organizacji wybierz ją z listy rozwijanej, która pojawi się po kliknięciu w napis niezrzeszony. W ten sam sposób wybierz swój status w organizacji. 2. Zawód - wybierz zawód z listy rozwijanej, która pojawi się po kliknięciu w napis psycholog. 3. Staż pracy. 4. Wykształcenie - dodaj wykształcenie klikając każdorazowo dla każdej pozycji w znak W nowo otwartym okienku, wpisz wykształcenie i naciśnij przycisk Dodaj na zielonym tle. Powtórz dla wszystkich pozycji wykształcenia. 5. Szkolenia, konferencje, certyfikaty - dodaj klikając każdorazowo dla każdej pozycji w znak W nowo otwartym okienku, wpisz szkolenia, konferencje oraz certyfikaty i naciśnij przycisk Dodaj na zielonym tle. Powtórz dla wszystkich pozycji. 6. Zakres udzielanej pomocy. 7. Po wypełnieniu pól w kroku 2, kliknij przycisk dalej w prawym dolnym rogu.

8 KROK 3 Wypełnij pola zgodnie z ich opisem oraz dodaj odnośniki zewnętrzne. 1. Twój adres - domyślnie Twój adres tworzy Twoje imię i nazwisko. Jeśli interesuje Cię inny adres, wpisz go. Nazwa, którą wpiszesz będzie pierwszą częścią adresu Twojej strony - twojadres.psycheon.pl. 2. Opis o mnie. 3. Hobby, zainteresowania - pole opcjonalne. 4. Odnośniki zewnętrzne - dodaj odnośniki klikając każdorazowo dla każdego odnośnika w znak W nowo otwartym okienku, wpisz adres odnośnika w pierwszym polu oraz nazwę, pod którą będzie widniał w drugim polu i "naciśnij przycisk Dodaj na zielonym tle. Powtórz dla wszystkich odnośników. 5. Po wypełnieniu pól w kroku 3, kliknij przycisk dalej w prawym dolnym rogu.

9 Weryfikacja W celu weryfikacji, prześlij odpowiednie dokumenty, dołącz pliki np. ze swojego dysku twardego. 1. Naciśnij przycisk Dodaj plik i wybierz pliki do przesłania ze swojego dysku twardego. 2. Naciśnij przycisk Wyślij do weryfikacji. O wyniku weryfikacji poinformujemy Cię em. Grafik Definiowanie wolnych terminów Pacjent będzie miał możliwość umówienia wizyty w danym terminie najpóźniej 5 godzin przed godziną jej rozpoczęcia. Po tym czasie, nie będzie już widoczna w grafiku, ale nadal będzie można samemu przypisać pacjenta do wizyty, aż do momentu jej rozpoczęcia. Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. W celu zdefiniowania wolnych terminów: 1. Naciśnij na zobacz grafik.

10 Przypadek 1: Konkretna data 2. Naciśnij na przycisk Dodaj terminy. 3. Dzień wolnego terminu - naciśnij na datę, a w kalendarzu, który się pojawi wybierz datę. 4. Godzina terminu - naciśnij na godzinę i za pomocą suwaków ustaw interesującą Cię godzinę. 5. Długość przerwy - wpisz długość przerwy. 6. Typ wizyty - z listy rozwijanej, która pojawi się po kliknięciu w napis Online lub osobista, wybierz typ wizyty. 7. W celu dodania drugiego lub kolejnego terminu, naciśnij przycisk Dodanie terminu do grafiku - naciśnij przycisk nanieś zmiany. Termin zostanie dodany do Twojego grafiku i od tego momentu pacjenci będą mogli go wybrać.

11 Przypadek 2: Dzień/dni tygodnia Ta opcja pozwala w łatwy sposób ustalić terminy cykliczne na wiele tygodni w przód. 2. Naciśnij na przycisk Dodaj terminy. 3. Wybierz dla dnia tygodnia. 4. Dni tygodnia - wybierz dzień/dni tygodnia, w których ma zostać dodany termin, poprzez kliknięcie w pusty kwadracik obok wybranego dnia tygodnia. 5. Godzina terminu - naciśnij na godzinę i za pomocą suwaków ustaw interesującą Cię godzinę. 6. Długość przerwy - wpisz długość przerwy. 7. Typ wizyty - z listy rozwijanej, która pojawi się po kliknięciu w napis Online lub osobista, wybierz typ wizyty. 8. W celu dodania drugiego lub kolejnego terminu, naciśnij przycisk Ilość tygodni - wpisz ile tygodni w przód ma zostać dodany termin w wybranym dniu/dniach tygodnia. 10. Dodanie terminu do grafiku - naciśnij przycisk nanieś zmiany. Termin zostanie dodany do Twojego grafiku w wybranych dniach tygodnia, godzinach i tyle tygodni w przód ile zostało wpisane w punkcie 9. Od tego momentu pacjenci będą mogli te terminy wybrać.

12 Przypisywanie pacjenta do wizyty 2. Z grafiku na wybranym terminie naciśnij ikonkę strzałki. 3. Naciśnij na "przypisz pacjenta". Przypadek 1: Istniejący pacjent (z którym wcześniej została odbyta wizyta lub zadane zostało od tego pacjenta "pytanie do specjalisty") 4. Naciśnij na pole z napisem "Istniejący". 5. Wybierz pacjenta z listy rozwijanej. 6. Wybierz typ wizyty. 7. Wybierz szczegółowy typ wizyty. 8. Naciśnij na przycisk "Umów".

13 Przypadek 2: Nowy pacjent z em 4. Naciśnij na pole z napisem "Nowy". 5.Wpisz adres pacjenta, na który zostanie wysłany link z informacją o wizycie. 6. Wpisz imię i nazwisko pacjenta. 7. Wybierz typ wizyty. 8. Wybierz szczegółowy typ wizyty. 9. Naciśnij na przycisk "Umów". Przypadek 3: Nowy pacjent bez a 4. Naciśnij na pole z napisem "Bez maila". 5. Wpisz imię i nazwisko pacjenta. 6. Naciśnij na przycisk "Umów".

14 Opis innych możliwości związanych z grafikiem 2. Naciśnij na przycisk Dodaj terminy. 3. Długość przerwy - ustal domyślną długość przerwy, która będzie ustawiona podczas dodawania kolejnych terminów. 4. Pierwsza wizyta - ustal czas pierwszy wizyty, który będzie ustawiony podczas dodawania kolejnych terminów. 5. Możesz również dodawać wizyty przeciągając terminy na grafik - Z listy rozwijanej, która pojawi się po kliknięciu w napis Online lub osobista, wybierz typ wizyty. 5.1 Ustaw kursor myszy na polu z napisem Wolny termin (kursor zmieni się krzyżujące się strzałki), kliknij i przytrzymaj lewy przycisk myszy. 5.2 Nadal trzymając lewy przycisk myszy, przenieś to pole na interesujący Cię dzień oraz godzinę w grafiku i puść lewy przycisk myszy. 6. Naciśnij przycisk Zapisz wszystkie zmiany. Termin zostanie dodany do Twojego grafiku i od tego momentu pacjenci będą mogli go wybrać.

15 Jak odpowiedzieć na pytanie pacjentowi? Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij na przycisk zobacz wszystkie pytania. 2. Wybierz pytanie, na które chcesz odpowiedzieć i kliknij na tytuł tego pytania.

16 3. Treść odpowiedzi - wpisz treść swojej odpowiedzi we wskazanym polu. 4. Zrezygnuj z pytania - możesz zrezygnować z pytania poprzez naciśnięcie przycisku Zrezygnuj z pytania. 5. Zapisz odpowiedź - możesz zapisać odpowiedź jako wersję roboczą i wrócić do niej później. 6. Naciśnij na Wyślij odpowiedź. W momencie naciśnięcia na ten przycisk, odpowiedź zostanie wysłana do pacjenta i nie będzie dalszej możliwości edycji odpowiedzi.

17 Ankiety Tworzenie ankiety Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij na przycisk dodaj ankietę.

18 2. Tytuł - wpisz tytuł ankiety. 3. Opis - wpisz opis ankiety. Opis będzie widoczny dla pacjenta podczas wypełniania ankiety. 4. Typ odpowiedzi - określ sposób odpowiedzi na pytanie z listy rozwijanej, który pojawi się po kliknięciu w pole listy rozwijanej (tekst, liczba, tak/nie, wybór z listy rozwijanej, wybór jednokrotny, wybór wielokrotny). 5. Treść pytania - wpisz treść pytania. 6. Odpowiedzi - dla trzech typów pytań (wybór z listy rozwijanej, wybór jednokrotny, wybór wielokrotny), wpisz możliwe do wyboru przez pacjenta odpowiedzi. 7. Usuń pytanie - naciśnij przycisk X w celu usunięcia danego pytania. 8. Dodaj kolejne pytanie - naciśnij przycisk + w celu dodania kolejnego pytania. 9. Naciśnij Zapisz ankietę.

19 Udostępnianie ankiet pacjentom Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij na przycisk zobacz ankiety. 2. Naciśnij na ikonę koperty przy ankiecie, która chcesz udostępnić pacjentowi/pacjentom.

20 Ten ekran pojawi się również bezpośrednio po zapisaniu ankiety. 3. Zaznacz pacjenta/pacjentów, którym chcesz udostępnić ankietę. Jeśli chcesz wysłać ankietę do więcej niż jednego pacjenta jednocześnie, zaznacz więcej pacjentów poprzez naciśnięcie na puste kwadraciki przy nich. 4. Jeśli chcesz wysłać ankietę tylko do jednego pacjenta, naciśnij na ikonę koperty przy wybranym pacjencie. 5. Naciśnij na Wyślij do zaznaczonych w celu udostępnienia ankiety wybranym pacjentom. Po naciśnięciu ankieta zostanie wysłana wybranym pacjentom i nie będzie możliwości anulowania tego procesu.

21 Wizyta Wymagania techniczne Zanim rozpoczniesz wizytę upewnij się że Twój komputer spełnia podstawowe wymagania techniczne: -Łącze internetowe o szybkości min 250kb wysyłania oraz pobierania (w przypadku wideokonferencji) -Kamera internetowa z mikrofonem (w przypadku wideokonferencji) -Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 11+, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera Jeśli Twoja przeglądarka nie będzie spełniać wymagań technicznych zostaniesz o tym poinformowany poprzez wyświetlenie powyższego komunikatu. Po naciśnięciu na "rozwiąż ten problem", pojawi się poniższe okno, które ułatwi instalację dodatku do przeglądarki Internet Explorer lub pobranie innej odpowiedniej przeglądarki. Instalacja przeglądarki będzie przebiegać w ten sam sposób co instalacje innych programów. Instalacja dodatku do przeglądarki Internet Explorer Po naciśnięciu na "zainstaluj dodatek do wideokonferencji" pojawi się poniższy komunikat, z którego wybierz "Uruchom".

22 Instalacja dodatku rozpocznie się automatycznie po naciśnięciu przycisku "Uruchom". Gdy instalacja zostanie ukończona i okienko o nazwie "OpenTok for IE" zniknie, naciśnij na "tutaj" w celu odświeżenia strony. W tym momencie możesz przejść do testu wideo, w celu upewnienia się że wszystko działa poprawnie.

23 Test wideo Aby uniknąć problemów podczas wizyty, zalecamy wykonanie testu wideo, który pozwoli przetestować swoje ustawienia oraz kamerę internetową. 1. Naciśnij na "przetestuj wideo" 2. W następnym oknie również naciśnij na "Przetestuj wideo". Na tym etapie upewnij się że Twoja kamera internetowa jest podłączona i zainstalowana.

24 3. Gdy w przeglądarce pojawi się prośba o dostęp do np. kamery internetowej, naciśnij na przycisk, który umożliwi przeglądarce ten dostęp w celu rozpoczęcia testu wideo. W zależności od przeglądarki, strzałka wskazywać będzie prawidłowe miejsce gdzie należy to zrobić. 4. Jeśli zobaczysz obraz ze swojej kamery internetowej naciśnij na przycisk "tak". 5. Jeśli zostaniesz poproszony o udostępnienie mikrofonu, zrób to w sposób analogiczny do udostępnienia kamery internetowej. Następnie naciśnij na "Przetestuj mikrofon". W ciągu kolejnych 5 sekund powiedz coś do mikrofonu w celu przetestowania go.

25 6. W tym momencie zostanie odtworzone nagranie testowe. Jeśli usłyszałeś swoje nagranie, naciśnij na przycisk "Zakończ test". Jak rozpocząć wizytę online? Przypomnienie o zbliżającej się wizycie otrzymasz na adres podany podczas rejestracji oraz sms-em na numer telefonu podany podczas rejestracji. 1. Kilka minut przed zaplanowaną wizytą zobaczysz na stronie informację o czasie pozostałym do wizyty. Żeby wejść do wirtualnego gabinetu naciśnij na Gabinet.

26 2. Naciśnij na rozpocznij wizytę w celu rozpoczęcia wizyty. Wizytę możesz rozpocząć maksymalnie 5 minut przed umówionym czasem rozpoczęcia wizyty, jest to tzw. czas techniczny. Do rozpoczęcia wizyty wymagana jest również obecność pacjenta, co sygnalizuje żółta ikona z haczykiem. Usłyszysz również dźwięk, który poinformuje o wejściu pacjenta do gabinetu bez potrzeby manualnego sprawdzania jego obecności. W przypadku gdy pacjent nie będzie obecny ikona będzie miały poniższy wygląd:

27 Przypadek 1: Czat 3. Treść wiadomości - w tym polu wpisz treść wiadomości do pacjenta. 4. Naciśnij Wyślij żeby wysłać wiadomość. Rozmowa nie zniknie nawet po tym jak opuścisz gabinet w czasie trwania wizyty i wejdziesz do niego ponownie.

28 Przypadek 2: Wideo W przypadku gdy w przeglądarce pojawi się prośba o dostęp do np. kamery internetowej, naciśnij na przycisk, który umożliwi przeglądarce ten dostęp w celu prawidłowego rozpoczęcia wizyty wideo. W przeglądarce Google Chrome W przeglądarce Mozilla Firefox W przeglądarce Opera W przeglądarce Internet Explorer

29 3. Obraz z kamery internetowej. 4. Opcje do wyłączania obrazu, głosu oraz do zmaksymalizowania rozmowy na pełen ekran. 5. Ustawienia głośności. 6. Treść wiadomości - w tym polu możesz wpisywać treść wiadomości tekstowej do pacjenta. 7. Naciśnij Wyślij żeby wysłać wiadomość tekstową. Rozmowa nie zniknie nawet po tym jak opuścisz gabinet w czasie trwania wizyty i wejdziesz do niego ponownie.

30 Jak odwołać wizytę? Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Naciśnij na zobacz grafik w celu przejścia do grafiku i znalezienia wizyty, którą chcesz odwołać. 2. Za pomocą strzałek wybierz odpowiedni tydzień, tak aby na grafiku pojawiła się wizyta, którą chcesz odwołać. 3. Naciśnij na wizytę, która chcesz odwołać. 4. Naciśnij na "odwołaj i usuń".

31 5. W kolejnym okienku, wpisz powód odwołania wizyty. 6. Naciśnij na Odwołaj i usuń. W tym momencie wybrana wizyta zostanie odwołana.

32 Płatności Doładowania konta Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij z menu przycisk Płatności. 2. Wpisz kwotą o jaką chcesz zwiększyć swój stan konta. 3. Naciśnij przycisk Doładuj - zostaniesz przeniesiony do ekranu płatności za pomocą serwisu Przelewy24.

33 Przelewy24 Płatności są obsługiwane przez Przelewy24 w celu uniknięcia problemów z czasem księgowania płatności. 1. Wybierz swój bank, za pomocą którego dokonasz płatności poprzez kliknięcie w jego logo lub wybierz opcję przedpłaty (w prawym dolnym rogu) co pozwoli na tradycyjną płatność z użyciem druku przelewu na poczcie. 1. Jeśli pojawi się taki ekran, naciśnij na przycisk Tak.

34 3. Po zalogowaniu na swoje konto bankowe i dokonaniu płatności, otworzy się powyższy ekran. Poczekaj na potwierdzenie pozytywnego zakończeniu procesu płatności. Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia w ciągu kilku sekund, sprawdzaj co jakiś czas stan płatności poprzez przycisk "odśwież" aż pojawi się następny ekran. 4. Gdy zobaczysz że transakcja została zakończona poprawnie, poczekaj 10 sekund albo naciśnij przycisk Dalej.... Zostaniesz przeniesiony z powrotem na platformę.

35 Powiadomienia Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij z menu przycisk Powiadomienia. Powiadomienia otrzymasz o zarezerwowanych wizytach, zadanych pytaniach, płatnościach i innych ważnych kwestiach. Powiadomienia otrzymasz również na swój adres .

36 W każdej chwili możesz zmienić swoje dane. Ustawienia Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij z menu przycisk Ustawienia. 2. W celu zmiany hasła naciśnij na zmień hasło. 3. W celu zmiany danych naciśnij na moje dane. 4. W celu zmiany danych związanych z pracą naciśnij na ustawienia praca. 5. W celu zmiany danych o Twojej stronie naciśnij na twoja strona.

37 Hasło 6. Wpisz, aktualne oraz nowe hasło. 7. Naciśnij na Zmień hasło. Ustawienia praca 10. Edytuj wybrane dane dotyczące pracy. 11. Naciśnij na Zmień dane. Moje Dane 8. Edytuj wybrane dane. 9. Naciśnij na Zmień dane. Twoja strona 12. Edytuj wybrane dane dotyczące Twojej strony. 13. Naciśnij na Zmień dane.

38 Kontakt W każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Ten ekran będzie widoczny bezpośrednio po zalogowaniu, jednakże jeśli już znajdujesz się w innym miejscu na stronie, naciśnij na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu w celu przejścia do poniższego ekranu. 1. Po zalogowaniu naciśnij z menu przycisk Kontakt.

39 2. Wpisz swoje imię i nazwisko. 3. Wpisz swój adres Naciśnij na pole czwarte i wybierz z listy kategorię, które najlepiej opisuję powód Twojego kontaktu z nami. 5. Wpisz treść swojej wiadomości. 6. Po wpisaniu wiadomości, naciśnij na Wyślij. W tym momencie wiadomość zostanie wysłana i nie będzie dalszej możliwości jej edycji. 7. Możesz również skontaktować się z nami pod numerem telefonu lub pisząc wiadomość na adres

INSTRUKCJA DLA PACJENTA

INSTRUKCJA DLA PACJENTA INSTRUKCJA DLA PACJENTA Jak założyć konto?... 3 Jak się zalogować?... 5 Jak wyszukać specjalistę?... 6 Przypadek 1: Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na psycheon.pl... 6 Przypadek 2: Jeżeli posiadasz

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 2. Rejestracja i logowanie w portalu kartowym...3 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze Podręcznik użytkownika Informacje ogólne... 3 Cennik usług... 4 1. Ustawianie cennika w Strefie Lekarza... 4 a) Kolumna specjalizacja... 4 b) Kolumna nazwa

Bardziej szczegółowo

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze Podręcznik użytkownika Informacje ogólne... 3 Cennik usług... 4 1. Ustawianie cennika w Strefie Lekarza... 4 a) Kolumna specjalizacja... 4 b) Kolumna nazwa

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Ucznia Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

PekaoBIZNES 24 Szybki START. Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym

PekaoBIZNES 24 Szybki START. Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym PekaoBIZNES 24 Szybki START Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym Podręcznik przygotowany na potrzeby wdrożenia systemu w zborach i obwodach Świadków Jehowy ZAWARTOŚĆ PRZEWODNIKA Niniejszy

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Opiekuna Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA Spis treści 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2 Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi serwisu internetowego Bluewhite e-pacjent

Instrukcja obsługi serwisu internetowego Bluewhite e-pacjent Instrukcja obsługi serwisu internetowego Bluewhite e-pacjent Centrum Medycznego w Radzyminie wersja: 1.1 Radzymin, 2014-06-13 Spis treści Rejestracja.... 3 Logowanie.... 7 Lista rezerwacji.... 8 Mój profil....

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA 1 Instrukcja Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. REJESTRACJA DODAWANIE INFORMACJI DODAWANIE ZDJĘĆ EDYCJA 2 KROK 1. Jak zarejestrować się na Kardiowizyta.pl? 1. Wejdź na stronę www.kardiowizyta.pl

Bardziej szczegółowo

Instrukcja erejestracji Kliniki Nova.

Instrukcja erejestracji Kliniki Nova. Instrukcja erejestracji Kliniki Nova. 1. Opis funkcji systemu erejestracji: 1.1 użytkownik nie zalogowany. Wyszukiwanie wizyt. 1. Zakładka Wyszukiwanie pozwala na przeszukiwanie dostępnych wizyt. 2. Poprzez

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl Korzystanie z usługi elisty.pl jest bardzo proste musisz tylko: - zarejestrować się utwórz i aktywuj konto użytkownika w serwisie elisty.pl - pobrać i zainstalować

Bardziej szczegółowo

Moduł erejestracja. Wersja 1.1 2014-07-03

Moduł erejestracja. Wersja 1.1 2014-07-03 Wersja 1.1 2014-07-03 2 Spis treści 1. MODUŁ EREJESTRACJA... 3 2. UTWORZENIE KONTA... 3 2.1. ZWYKŁE TWORZENIE KONTA... 4 2.2. TWORZENIE KONTA PRZY POMOCY EPUAP... 6 2.3. TWORZENIE KONTA PRZY POMOCY PODPISU

Bardziej szczegółowo

System rejestracji wizyt w BIOBANKU Instrukcja uz ytkownika systemu

System rejestracji wizyt w BIOBANKU Instrukcja uz ytkownika systemu System rejestracji wizyt w BIOBANKU Instrukcja uz ytkownika systemu Logowanie do systemu W celu zalogowania do systemu należy na stronie powitalnej systemu wpisać nazwę użytkownika i hasło użytkownika,

Bardziej szczegółowo

Zakładanie konta na portalu OX.PL Uruchamianie linku aktywacyjnego Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową Dodawanie ogłoszeń

Zakładanie konta na portalu OX.PL Uruchamianie linku aktywacyjnego Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową Dodawanie ogłoszeń Spis treści: 1. 2. 3. 4. Zakładanie konta na portalu OX.PL Uruchamianie linku aktywacyjnego Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową Dodawanie ogłoszeń 1. Zakładanie konta na portalu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski system doradztwa

Bardziej szczegółowo

LeftHand Sp. z o. o.

LeftHand Sp. z o. o. LeftHand Sp. z o. o. Producent oprogramowania finansowo-księgowe, handlowego i magazynowego na Windows i Linux Instrukcja rejestracji wersji testowej programu LeftHand Ten dokument ma na celu przeprowadzić

Bardziej szczegółowo

1 z 18. Spis treści: 1. Zakładanie konta na portalu OX.PL

1 z 18. Spis treści: 1. Zakładanie konta na portalu OX.PL 1 z 18 Spis treści: 1. Zakładanie konta na portalu OX.PL 2. Uruchamianie linku aktywacyjnego 3. Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową 4. Dodawanie ogłoszeń 5. Reset hasła 1. Zakładanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat. Tablet. Help Desk helpdesk@mobistat.pl +48 504 129 635

Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat. Tablet. Help Desk helpdesk@mobistat.pl +48 504 129 635 Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat Tablet Help Desk helpdesk@mobistat.pl +48 504 129 635 Po otrzymaniu maila od panelu TNS Polska kliknij w zawarty w wiadomości link Zostaniesz przekierowany

Bardziej szczegółowo

www.myenglishlab.pl Instrukcja dla nauczyciela

www.myenglishlab.pl Instrukcja dla nauczyciela www.myenglishlab.pl Instrukcja dla nauczyciela Podczas logowania należy wpisać nazwę użytkownika oraz hasło ustalone przy rejestracji. Jeśli konto nie zostało jeszcze zarejestrowane (nie utworzono nazwy

Bardziej szczegółowo

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Wstęp Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej zarówno przed zmianą systemu poczty, jak i po niej, odbywa się poprzez stronę http://mail.kozminski.edu.pl.

Bardziej szczegółowo

Zakładanie konta użytkownika na platformie do nauczania na odległość http://moodle.ckp.edu.pl

Zakładanie konta użytkownika na platformie do nauczania na odległość http://moodle.ckp.edu.pl Projekt językowy Zakładanie konta użytkownika na platformie do nauczania na odległość http://moodle.ckp.edu.pl Zygmunt Sumiec Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu I. Abyś mógł korzystać z platformy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r.

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r. Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących w ogólnopolskim projekcie MultiSport Luty 2015 r. 1 Spis treści Rejestracja konta trenerskiego i aktywacja... 3 Logowanie do serwisu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat. Tablet. Help Desk

Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat. Tablet. Help Desk Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat Tablet Help Desk badanie@mobistat.pl +48 504 129 635 Po otrzymaniu maila od panelu TNS Polska kliknij w zawarty w wiadomości link Zostaniesz przekierowany

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika System Internetowej Rejestracji Pacjentów. dla Firmy: MegaMed Sp. z o.o.

Instrukcja użytkownika System Internetowej Rejestracji Pacjentów. dla Firmy: MegaMed Sp. z o.o. Instrukcja użytkownika System Internetowej Rejestracji Pacjentów dla Firmy: MegaMed Sp. z o.o. PIOTRKÓW TRYB. 25 sierpnia 2015 2/13 Procedura rejestracji pacjenta, krok po kroku. Krok.1 W celu uzyskania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ul. Nowogrodzka 47a 00-695 Warszawa Warszawa, 28 czerwca 2013 r. Spis treści Rejestracja na staż instrukcja dla Kandydatów...2

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET OTWARCIE RACHUNKU ROR PRZEZ INTERNET Aby otworzyć rachunek ROR przez Internet należy, uruchomić portal Alior Banku i przejść do sekcji Klienci Indywidualni/Konta

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA W PRZYCHODNI

REJESTRACJA W PRZYCHODNI Instrukcja stanowiskowa aplikacji Medicus On-Line REJESTRACJA W PRZYCHODNI 1 Spis treści: 1. Logowanie do systemu i zmiana hasła str. 3 2. Ogólne zasady korzystania z systemu str. 4 3. Dodanie wizyty pacjentowi

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków I. OGÓLNA OBSŁUGA GENERATORA WNIOSKÓW Rozpoczynanie pracy z generatorem przez nowych użytkowników Aby skorzystać z Generatora Wniosków należy posiadać konto

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA obsługi certyfikatów

INSTRUKCJA obsługi certyfikatów INSTRUKCJA obsługi certyfikatów dla użytkownika bankowości internetowej Pocztowy24 z wybraną metodą autoryzacji Certyfikat Spis treści 1. Wstęp... 3 1.1 Wymagania techniczne... 3 2. Certyfikat jako jedna

Bardziej szczegółowo

Instalacja przeglądarki FIREFOX OnLine FRSE KROK PO KROKU

Instalacja przeglądarki FIREFOX OnLine FRSE KROK PO KROKU Program Uczenie sie przez całe życie Comenius Partnerskie Projekty Szkół Instalacja przeglądarki FIREFOX OnLine FRSE KROK PO KROKU Do rejestracji w systemie OnLine wymagane jest: Przeglądarka Firefox -

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej stronę www.esiop.legionowo.pl,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla nauczyciela

Przewodnik dla nauczyciela Przewodnik dla nauczyciela Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodnikiem dla nauczyciela to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA Panel administracyjny

INSTRUKCJA Panel administracyjny INSTRUKCJA Panel administracyjny Konto nauczyciela Spis treści Instrukcje...2 Rejestracja w systemie:...2 Logowanie do systemu:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przesłanie zgłoszenia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu e-rejestracja

Instrukcja użytkownika. Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu e-rejestracja Instrukcja użytkownika Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu e-rejestracja Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 1.1. Do czego służy moduł e-rejestracji?... 3 1.2. Schemat działania systemu e-rejestracja...

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

Nie wszystkie funkcje e-rejestracji wymienione w poniższej instrukcji są dostępne

Nie wszystkie funkcje e-rejestracji wymienione w poniższej instrukcji są dostępne eportal pacjenta Nie wszystkie funkcje e-rejestracji wymienione w poniższej instrukcji są dostępne Aplikacja eportal pacjenta firmy CompuGroup Medical Polska to elektroniczny System rejestracji pacjentów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik korzystania z platformy szkoleniowej i szkoleń elearningowych BDOT10k

Podręcznik korzystania z platformy szkoleniowej i szkoleń elearningowych BDOT10k Podręcznik korzystania z platformy szkoleniowej i szkoleń elearningowych BDOT10k Realizowanych w ramach zamówienia na kompleksową organizację szkoleń w formie kursów e-learningowych z możliwością, form

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Niniejszy dokument przeprowadzi krok po kroku użytkowników oprogramowania RadioOS przez proces instalacji i rejestracji systemu. Kolejne kroki do wykonania

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Wejdź na stronę Banku Pocztowego www.pocztowy.pl. W prawym górnym rogu, na czerwonej belce znajdziesz przycisk Zaloguj się, wybierz go, a następnie wybierz przycisk

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktywacji konta Portalu Personelu Lubuskiego Oddziału Wojewo dzkiego NFZ

Instrukcja aktywacji konta Portalu Personelu Lubuskiego Oddziału Wojewo dzkiego NFZ Instrukcja aktywacji konta Portalu Personelu Lubuskiego Oddziału Wojewo dzkiego NFZ Portal Personelu Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przeznaczony jest dla lekarzy mających zawartą ważną umowę upoważniającą

Bardziej szczegółowo

https://lsi.ncbr.gov.pl

https://lsi.ncbr.gov.pl Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 2/1.1.2/2015 INFORMACJE OGÓLNE 1. Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach konkursu nr 2/1.1.2/2015

Bardziej szczegółowo

Jak przesłać mapę do urządzenia lub na kartę pamięci?

Jak przesłać mapę do urządzenia lub na kartę pamięci? Jak przesłać mapę do urządzenia lub na kartę pamięci? Poniższe instrukcje opisują procedury dla programu MapSource w wersji 6.14.1. Jeśli posiadasz starszą wersję możesz dokonać aktualizacji programu pobierając

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem jednostki samorządu terytorialnego w serwisie internetowym

Instrukcja zarządzania kontem jednostki samorządu terytorialnego w serwisie internetowym Instrukcja zarządzania kontem jednostki samorządu terytorialnego w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla uczestników etapu RFI Przed wzięciem udziału w projekcie masz obowiązek zapoznać się i zaakceptować umowę z uczestnikiem przetargu.

Przewodnik dla uczestników etapu RFI Przed wzięciem udziału w projekcie masz obowiązek zapoznać się i zaakceptować umowę z uczestnikiem przetargu. Przewodnik dla uczestników etapu RFI Przed wzięciem udziału w projekcie masz obowiązek zapoznać się i zaakceptować umowę z uczestnikiem przetargu. (Jest to inny dokument w porównaniu z umową, którą widziałeś

Bardziej szczegółowo

1. Rejestracja w systemie Ekran rejestracji nowego użytkownika przedstawia się następująco:

1. Rejestracja w systemie Ekran rejestracji nowego użytkownika przedstawia się następująco: Podręcznik użytkownika Spis treści: 1. E-rejestracja o Rejestracja w systemie o Zapisywanie się na wizytę o Sprawdzanie czasu oczekiwania 2. E-Recepty E-Rejestracja 1. Rejestracja w systemie Ekran rejestracji

Bardziej szczegółowo

1. Klienci... 2. 2. Logowanie i Pulpit... 9. 3. Mój profil... 10. 4. Wyniki testów... 12. 5. Moje CV... 13. 6. Kapitał Kariery...

1. Klienci... 2. 2. Logowanie i Pulpit... 9. 3. Mój profil... 10. 4. Wyniki testów... 12. 5. Moje CV... 13. 6. Kapitał Kariery... Spis treści 1. Klienci... 2 2. Logowanie i Pulpit... 9 3. Mój profil... 10 4. Wyniki testów... 12 5. Moje CV... 13 6. Kapitał Kariery... 15 6.1. Moje kwalifikacje i doświadczenie... 16 6.2. Moje kompetencje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika Spis treści:. Strona startowa MojeHR 2 2. 3 3. Okno rejestracji pracownika 4 4. Konto pracownika 9 5. Znajdź ofertę 0 6. Edycja informacji 7. Zmiana hasła 8. Edycja zdjęcia 2 9. Zobacz swoje CV 2 0. Edycja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar UWAGA dostęp do Google Scholar wymaga posiadania konta Google. Utworzenie jednego konta Google pozwala na dostęp do wszystkich usług Google. Oznacza to, że jeśli

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE Centrum E-Learning StSW jest systemem mającym na celu wspomaganie realizacji zajęć dydaktycznych w formie e-learningowej, czyli zdalnie na odległość. Aby móc skorzystać z systemu CEL StSW

Bardziej szczegółowo

SAP Przewodnik podpisującego w usłudze DocuSign

SAP Przewodnik podpisującego w usłudze DocuSign SAP Przewodnik podpisującego w usłudze DocuSign Spis treści 1. SAP Przewodnik podpisującego w usłudze DocuSign... 2 2. Otrzymywanie wiadomości e-mail z powiadomieniem... 2 3. Podpisywanie dokumentu...

Bardziej szczegółowo

58 Zjazd Naukowy PTChem. Zgłaszanie abstraktów

58 Zjazd Naukowy PTChem. Zgłaszanie abstraktów 58 Zjazd Naukowy PTChem Zgłaszanie abstraktów Przewodnik użytkownika v1.3 ptchem2015.ug.edu.pl pypassion.com - to inżynieria, nie sztuka 1/11 I. WPROWADZENIE Szanowni Państwo, Przed przystąpieniem do wypełniania

Bardziej szczegółowo

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2 Instrukcja dla Wnioskodawców Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do ISSW... str.3 1.1.Zakładanie konta ISSW 1.2.Logowanie do systemu ISSW 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Jak złożyć wniosek o dotację Fundacji PZU? - instrukcja dla użytkownika

Jak złożyć wniosek o dotację Fundacji PZU? - instrukcja dla użytkownika Jak złożyć wniosek o dotację Fundacji PZU? - instrukcja dla użytkownika Wnioski o dotację w trybie konkursowym i pozakonkursowym składa się wyłącznie za pomocą Generatora wniosków, znajdującego się pod

Bardziej szczegółowo

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie strony internetowej krok po kroku Tworzenie strony internetowej krok po kroku 1. Wejdź na stronę www.urowizyta.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracji. W polu Kod aktywacyjny wpisz kod, który znajduje się na końcu ulotki wręczonej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.1/2015

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.1/2015 Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.1/2015 INFORMACJE OGÓLNE 1. Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach konkursu nr 1/1.1.1/2015

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla ucznia

Przewodnik dla ucznia Przewodnik dla ucznia Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodniekiem dla ucznia to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu należy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zakładania konta pocztowego na stronie www-tz.c.pl

Instrukcja zakładania konta pocztowego na stronie www-tz.c.pl Instrukcja zakładania konta pocztowego na stronie www-tz.c.pl Krok 1 Należy wpisać w okno przeglądarki adres strony: www.tz-c.pl Na górze strony www.tz-c.pl należy odnaleźć przycisk Rejestracja (podświetlony

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

Portal zarządzania Version 7.5

Portal zarządzania Version 7.5 Portal zarządzania Version 7.5 PODRĘCZNIK ADMINISTRATORA Wersja: 29.8.2017 Spis treści 1 Informacje na temat niniejszego dokumentu...3 2 Informacje o portalu zarządzania...3 2.1 Konta i jednostki... 3

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.1/2015

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.1/2015 Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.1/2015 INFORMACJE OGÓLNE 1. Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach konkursu nr 1/1.1.1/2015

Bardziej szczegółowo

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE PB ONLINE Sp. z o.o. KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE PRZEWODNIK 1 Zawartość TWORZENIE KONTA UŻYTKOWNIKA... 3 OPERACJE NA ANKIECIE... 6 TWORZENIE LINKÓW DO ANKIETY... 8 WYSYŁANIE

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH

INSTRUKCJA OBSŁUGI BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH INSTRUKCJA OBSŁUGI BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH KROK 1: REJESTRACJA I LOGOWANIE DO SYSTEMU Strona główna Bazy Usług Rozwojowych znajduje się pod adresem https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl 1. W jej górnym prawym

Bardziej szczegółowo

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Instrukcja użytkownika Podystem bezpieczeństwa wersja 1.2 wersja 1.0. 1. WPROWADZENIE... 3 1.1. CEL DOKUMENTU... 3 1.2. SŁOWNIK POJĘĆ... 3 1.3. SPIS

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA 1. Wstęp...3 1.1. Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2. Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji internetowych...3

Bardziej szczegółowo

Poradnik użytkowania strony internetowej Sprawnego Dolnoślązaczka

Poradnik użytkowania strony internetowej Sprawnego Dolnoślązaczka Poradnik użytkowania strony internetowej Sprawnego Dolnoślązaczka Zalecamy korzystanie z najnowszej wersji Firefox, Chrome, Opera, Chromium. Strona może niepoprawnie działać w starszych przeglądarkach

Bardziej szczegółowo

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.2/2015

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.2/2015 Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.2/2015 Informacje ogólne Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach konkursu nr 1/1.1.2/2015 mogą

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z usługi EMAIL2SMS. Wersja 2.0 [12 stycznia 2014] http://bramka.gsmservice.pl e-mail: bramka@gsmservice.pl

Instrukcja korzystania z usługi EMAIL2SMS. Wersja 2.0 [12 stycznia 2014] http://bramka.gsmservice.pl e-mail: bramka@gsmservice.pl http://bramka.gsmservice.pl e-mail: bramka@gsmservice.pl Bramka SMS: Obsługiwanych ponad 700 sieci w ponad 200 krajach Świata SMSy z własnym polem nadawcy Raporty doręczeń Obsługa długich wiadomości SMS

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE Centrum E-Learning StSW jest systemem mającym na celu wspomaganie realizacji zajęć dydaktycznych w formie e-learningowej, czyli zdalnie na odległość. Aby móc skorzystać z systemu CEL StSW

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU

REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU ZUS PRZEZ INTERNET KROK PO KROKU REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU REJESTRACJA I LOGOWANIE DLA ŚWIADCZENIOBIORCÓW DLA UBEZPIECZONYCH DLA PŁATNIKÓW SKŁADEK REJESTRACJA Rejestracja na Platformie

Bardziej szczegółowo

Usługi sieci Internet

Usługi sieci Internet Cel ćwiczenie: Celem ćwiczenia jest przedstawienie usług dostępnych w sieci Internet. Uzyskane kompetencje Po zrealizowaniu tego ćwiczenia będziesz: potrafił założyć konto Microsoft wraz z kontem pocztowym;

Bardziej szczegółowo

Nowe notowania epromak Professional

Nowe notowania epromak Professional Nowe notowania epromak Professional Poniższa instrukcja obsługi zawiera: 1. Pobranie pliku instalacyjnego... 1 2. Proces Instalacji... 2 3. Uruchomienie notowań... 4 4. Dodatkowe funkcjonalności... 6 1.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA FIRM SZKOLENIOWYCH JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU FIRMY SZKOLENIOWEJ narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Lublin 16.01.2012 1 Spis treści REJESTRACJA KONTA W SYSTEMIE... 3 PIERWSZA KONFIGURACJA... 4 PIERWSZA KONFIGURACJA - PLACÓWKI...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Internetowej Platformy Edukacyjnej UPRP

Instrukcja użytkownika Internetowej Platformy Edukacyjnej UPRP Instrukcja użytkownika Internetowej Platformy Edukacyjnej UPRP Spis treści 1. Wymagania techniczne 3 2. Dostęp do platformy 4 3. Rejestracja 5 4. Logowanie 7 5. Logowanie portale społecznościowe 9 6. Strona

Bardziej szczegółowo

PORTAL PACJENTA CONCIERGE

PORTAL PACJENTA CONCIERGE PORTAL PACJENTA CONCIERGE Podręcznik użytkownika Streszczenie Niniejszy dokument stanowi opis funkcji i procesów przeprowadzanych przez pacjenta w ramach systemu Concierge. Spis treści 1 Słownik pojęć...

Bardziej szczegółowo

System epon Dokumentacja użytkownika

System epon Dokumentacja użytkownika System epon Dokumentacja użytkownika Prawa autorskie tego opracowania należą do MakoLab S.A. Dokument ten, jako całość, ani żadna jego część, nie może być reprodukowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat. Smartfon Android. Help Desk

Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat. Smartfon Android. Help Desk Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat Smartfon Android Help Desk badanie@mobistat.pl +48 504 129 635 Kilka uwag ogólnych Gdy mamy wątpliwości, czy któryś z elementów ścieżki badania działa poprawnie,

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi moduł lekarza

Skrócona instrukcja obsługi moduł lekarza Skrócona instrukcja obsługi moduł lekarza 1. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać jest zalogowanie się do systemu. W tym celu wchodzimy na stronę NFZ-tu, wybieramy z lewego menu opcję Recepty/leki, następnie

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE PODSTAWOWE INFORMACJE STRONA GŁÓWNA REJESTRACJA/ LOGOWANIE ZASADY ZAMAWIANIA POSIŁKÓW Zamówienia należy składać tylko poprzez naszą stronę internetową: www.kuchniacateringowa.pl Zamówienie należy złożyć

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zamawiania usług systemu ASG-EUPOS za pomocą Portalu PZGiK

Instrukcja zamawiania usług systemu ASG-EUPOS za pomocą Portalu PZGiK Instrukcja zamawiania usług systemu ASG-EUPOS za pomocą Portalu PZGiK Spis treści 1 WPROWADZENIE... 3 1.1. Cel dokumentu... 3 2 OPIS FUNKCJI PORTALU PZGIK... 3 2.1 Uruchomienie portalu... 3 2.2 Zamawianie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH (do wersji 2.01) Wersja 0.2 Data powstania 24.06.2015r. Spis treści: Instrukcja dla Uczestników Konsultacji Społecznych... 3 Okno systemu... 3 Menu

Bardziej szczegółowo

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera Jak zamówić zdjęcia przez FotoSender? Spis treści: 1. Pobieranie i instalacja FotoSendera 2. Logowanie 3. Opis okna programu 4. Tworzenie i wysyłanie zlecenia Krok 1: Wybór zdjęć Krok 2: Podsumowanie zlecenia

Bardziej szczegółowo

Certyfikat kwalifikowany

Certyfikat kwalifikowany Certyfikat kwalifikowany Krok 2 Aktywacja odnowienia certyfikatu kwalifikowanego. Instrukcja uzyskania certyfikatu kwalifikowanego Krok 2 Aktywacja odnowienia certyfikatu kwalifikowanego Wersja 1.8 Spis

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z istore Wersja z 07/02/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA AKTUALIZACJI PRZEGLĄDARKI. Wersja dokumentu 1.0

INSTRUKCJA AKTUALIZACJI PRZEGLĄDARKI. Wersja dokumentu 1.0 INSTRUKCJA AKTUALIZACJI PRZEGLĄDARKI Wersja dokumentu 1.0 SPIS TREŚCI 1. WYMAGANIA SYSTEMOWE IPKO DEALER... 3 2. JAK ZAINSTALOWAĆ PRZEGLĄDARKĘ?... 3 1. JAK ZAKTUALIZOWAĆ BIEŻĄCĄ WERSJĘ PRZEGLĄDARKI?...

Bardziej szczegółowo

1. Jak utworzyć nowe konto Kandydata (egzaminowanego)?... 3. 2. Jak zalogować się na konto Kandydata (egzaminowanego)?... 5

1. Jak utworzyć nowe konto Kandydata (egzaminowanego)?... 3. 2. Jak zalogować się na konto Kandydata (egzaminowanego)?... 5 Spis treści 1. Jak utworzyć nowe konto Kandydata (egzaminowanego)?... 3 2. Jak zalogować się na konto Kandydata (egzaminowanego)?... 5 3. Jak odzyskać (zresetować) zapomniane hasło do Systemu?... 6 4.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU DO OBRÓBKI ZDJĘĆ NA POTRZEBY SYSTEMU EXTRANET

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU DO OBRÓBKI ZDJĘĆ NA POTRZEBY SYSTEMU EXTRANET INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU DO OBRÓBKI ZDJĘĆ NA POTRZEBY SYSTEMU EXTRANET PODSTAWOWE INFORMACJE Opolski Związek Piłki Nożnej przygotowując wszelkie procedury produkcji Licencji Zawodnika, opracował program

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przygotowania się do Rozmowy Oceniającej Logowanie 1. Link do portalu: https://e-talent.umed.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

Co zyskujesz dzięki rejestracji w serwisach WSiP?

Co zyskujesz dzięki rejestracji w serwisach WSiP? Co zyskujesz dzięki rejestracji w serwisach WSiP? dostęp do materiałów dydaktycznych, diagnoz i gotowych scenariuszy lekcji, możliwość korzystania z internetowych produktów WSiP, członkostwo w przedmiotowych

Bardziej szczegółowo

NOWA STREFA KIBICA bilety.legia.com

NOWA STREFA KIBICA bilety.legia.com NOWA STREFA KIBICA bilety.legia.com Witamy w nowej Strefie Kibica. Za pomocą tej strony w łatwy i prosty sposób zakupisz bilet lub karnet na mecze Legii Warszawa, a także wyrobisz kartę kibica. Przeczytaj

Bardziej szczegółowo

Nagrywamy podcasty program Audacity

Nagrywamy podcasty program Audacity Pobieranie i instalacja Program Audacity jest darmowym zaawansowanym i wielościeżkowym edytorem plików dźwiękowych rozpowszechnianym na licencji GNU GPL. Jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DOSTĘPU DO PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ

INSTRUKCJA DOSTĘPU DO PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ INSTRUKCJA DOSTĘPU DO PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ 1. URUCHAMIANIE SZKOLENIA ON-LINE PLATFORMA SZKOLENIOWA 1.1. Logowanie do platformy W celu zalogowania się do platformy zdalnego nauczania należy otworzyć

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH

SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH Wersja nr 1 Koszalin 2010-2011 Opis systemu Platformy Komunikacyjnej Grup Energetycznych Platforma Komunikacyjna Grup Energetycznych

Bardziej szczegółowo