strona nr: 2 Przedmiar robót 1 Nawierzchnia brukowa <> wys do 1700 mnpm tab 1 poz 10 do 21 R= 1,750 M= 1,000 S= 1,000 11 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> analogia <> rozebranie istn nawierzchni (odzysk materiału) rozbiórka 50% odnawianej nawierzchni poz 10-13 szer 80 m (50,00 * 50% + 10,00 + 10,00 + 23,00 * 70%) * 0,80 * 50% = 24,44 poz 14-21 szer 60 cm (6,00 + 18,00 * 70% + 17,00 * 70% + 22,00 * 70% + 4,00 + 5,00 + 11,00 + 8,00) * 0,60 * 50% = 22,17 Ogółem: 46,61 46,61 m2 12 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> pozostała powierzchnia rdla 50% odnawianej nawierzchni poz 10-13 szer 80 m (50,00 * 50% + 10,00 + 10,00 + 23,00 * 70%) * 0,80 * 50% = 24,44 poz 14-21 szer 60 cm (6,00 + 18,00 * 70% + 17,00 * 70% + 22,00 * 70% + 4,00 + 5,00 + 11,00 + 8,00) * 0,60 * 50% = 22,17 Ogółem: 46,61 46,61 m2 13 KNZ 221/201/2 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (2) Pozyskanie materiału miejscowego (kamień, żwir) do wykonania nawierzchni dla 50% odnawianej nawierzchni poz 10-13 szer 80 m (50,00 * 50% + 10,00 + 10,00 + 23,00 * 70%) * 0,80 * 50% = 24,44 poz 14-21 szer 60 cm (6,00 + 18,00 * 70% + 17,00 * 70% + 22,00 * 70% + 4,00 + 5,00 + 11,00 + 8,00) * 0,60 * 50% = 22,17 Ogółem: 46,61 46,61 m2 14 KNZ 221/201/3 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (3) Ręczne doniesienie pozyskanego materiału do miejsca wbudowania (do 100 m) w wiadrach i nosiłkach <> do 50 m, wsp do R = 0,5 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 46,61 m2 15 KNZ 221/201/7 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (7) Ułożenie pełnej nawierzchni brukowej z kamienia rozbiórka 50% odnawianej nawierzchni poz 10-13 szer 80 m (50,00 * 50% + 10,00 + 10,00 + 23,00 * 70%) * 0,80 = 48,88 poz 14-21 szer 60 cm (6,00 + 18,00 * 70% + 17,00 * 70% + 22,00 * 70% + 4,00 + 5,00 + 11,00 + 8,00) * 0,60 = 44,34 Ogółem: 93,22 93,22 m2 16 KNZ 221/201/6 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (6) Ułożenie krawężnika lub przepustu kamiennego z zaklinowaniem kamieni szutrem podwójna szerokość dla przepustu poz 10 do 13 dług 1,20 m (3 + 1 + 1 + 2) * 1,20 * 2 = 16,80 poz 15 do 17 + 20 dług 0,90 m ((1 + 1 + 2) + 1) * 0,90 * 2 = 9,00 Ogółem: 25,80 25,80 m
strona nr: 3 2 Nawierzchnia brukowa <> wys do 1800 mnpm tab 1 poz 22 do 24 R= 2,100 M= 1,000 S= 1,000 21 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> analogia <> rozebranie istn nawierzchni (odzysk materiału) rozbiórka 50% odnawianej nawierzchni poz 22-24 szer 60 cm (28,00 * 70% + 7,00 + 8,00) * 0,60 * 50% = 10,38 Ogółem: 10,38 10,38 m2 22 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> pozostała powierzchnia dla 50% odnawianej nawierzchni rozbiórka 50% odnawianej nawierzchni poz 22-24 szer 60 cm (28,00 * 70% + 7,00 + 8,00) * 0,60 * 50% = 10,38 Ogółem: 10,38 10,38 m2 23 KNZ 221/201/2 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (2) Pozyskanie materiału miejscowego (kamień, żwir) do wykonania nawierzchni dla 50% odnawianej nawierzchni rozbiórka 50% odnawianej nawierzchni poz 22-24 szer 60 cm (28,00 * 70% + 7,00 + 8,00) * 0,60 * 50% = 10,38 Ogółem: 10,38 10,38 m2 24 KNZ 221/201/3 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (3) Ręczne doniesienie pozyskanego materiału do miejsca wbudowania (do 100 m) w wiadrach i nosiłkach <> do 50 m, wsp do R = 0,5 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 10,38 m2 25 KNZ 221/201/7 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (7) Ułożenie pełnej nawierzchni brukowej z kamienia poz 22-24 szer 60 cm (28,00 * 70% + 7,00 + 8,00) * 0,60 = 20,76 Ogółem: 20,76 20,76 m2 26 KNZ 221/201/6 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (6) Ułożenie krawężnika lub przepustu kamiennego z zaklinowaniem kamieni szutrem podwójna szerokość dla przepustu poz 22 dług 0,90 m 2 * 0,90 * 2 = 3,60 Ogółem: 3,60 3,60 m
strona nr: 4 3 Nawierzchnia brukowa <> elementy związane tab 1 poz 10 i 13 31 KNR 211/415/1 (1) *** MUR OPOROWY *** Wykonanie ścian oporowych z kamienia, ściany grubości do 50 cm układane na sucho, z kamienia łamanego, podnoszenie lub opuszczanie materiału do 1,5 m <> mur oporowy tab 1 poz 13 10,00 * (0,70 + 0,50) * 0,5 * 0,50 = 3,00 Ogółem: 3,00 3,00 m3 32 KNP 1/107/2 (1) Ręczne przenoszenie ładunków niedogodnych, do 50 kg, do 10 m w jednym poziomie <> wyszukiwanie i zbieranie kamienia R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 3,00 * 1,8 = 5,40 Ogółem: 5,40 5,40 t 33 KNP 1/107/2 (3) Ręczne przenoszenie ładunków niedogodnych, do 50 kg, dodatek za każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łącznie 30 m R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 5,40 2 t 34 KNP 1/107/2 (4) Ręczne przenoszenie ładunków niedogodnych, do 50 kg, dodatek za każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 5,40 3 t 35 KNP 1/107/2 (5) Ręczne przenoszenie ładunków niedogodnych, do 50 kg, dodatek za każdy 1 m wysokości wnoszenia R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 5,40 2 t 36 KNNR 10/301/5 *** KRATOWNICA *** Różne konstrukcje drewniane, z wrębami, z łat <> kratownica z żerdzi tab 1 poz 13 tabela 1 pkt 10 średnica 8 cm (średnio) pkt 13 - kratownica - krata 2 żerdki x 1,50 m x 5 szt 5 * 1,50 * 2 = 15,00 wyzerowanie długości - 15,00 = -15,00 objetość - średnica srednio 8 cm 15,00 * 0,005 = 0,08 Ogółem: 0,08 0,08 m3 37 KNZ 201/102/1 (1) KNiCA 01 t0401/6/1 Okorowanie dłużyc drzew miękkich średn 10-15 cm <> 0,0945 r-g / m poz 211 15,00 = 15,00 5% nadmiar przy korowaniu 75,00 * 0,05 = 3,75 Ogółem: 18,75 18,75 m 38 KNR 211/521/5 Wykonanie palisady, kołki Fi 7-9 cm, głębokość wbicia 1,00 m, grunt kategorii IV <> analogia <> wbijanie kołków dla konstrukcji drewnianych, (przeliczone wg KNR na metry palisady) - w pozycji tylko R (robocizna) R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 przyjęto 1 szt kołka na skrzyżowanie żerdzi i koniec żerdzi 5 * 5 = 25,00 wyzerowanie - 25 = -25,00 12 szt / m palisady 25 / 12 = 2,08 Ogółem: 2,08 2,08 m 39 KNP 13/1369/2 Wykonanie pali do płotków faszynowych z poz 213 5 * 5 = 25,00 Ogółem: 25 25 szt 310 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie 0,08 m3 311 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie 930 m 0,08 92 m3 312 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 0,08 93 m3 313 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia 0,08 210 m3
strona nr: 5 4 Zabudowa drewniana tab 2 poz 6 41 KNR 201/310/4 Wykopy ciągłe lub jamiste ze skarpami o szerokości dna do 15 m ze złożeniem urobku na odkład, wykopy o głębokości do 15 m, kategoria gruntu V-VI <> przygotowanie terenu pod zabudowę tabela 2 przyjeto 3,00 = 3,00 + sięgacze 0,60 * 0,50 * 0,50 * 5 = 0,75 Ogółem: 3,75 3,75 m3 42 KNR 211/301/8 Różne konstrukcje drewniane, z wrębami, z drewna okrągłego <> elementy konstrukcyjne tabela 2 - przyjęto kłody średn średnia 20 cm, 3 szt 10,00 * 0,03142 * 3 = 0,94 + sięgacze, średn średnia 20 cm, 5 szt w rzędzie, 2 szt w pionie 0,60 * 0,03142 * (5 * 2) = 0,19 Ogółem: 1,13 1,13 m3 43 KNZ 201/102/1 (2) KNiCA 01 t0401/6/2 Okorowanie dłużyc drzew miękkich średn do 20 cm <> Nc = 0,1092 r-g/m tabela 2 - przyjęto kłody średn średnia 20 cm, 3 szt 10,00 * 3 = 30,00 + sięgacze, średn średnia 20 cm, 5 szt w rzędzie, 2 szt w pionie 0,60 * (5 * 2) = 6,00 5% nadmiar przy korowaniu 1,80 = 1,80 Ogółem: 37,80 37,80 m 44 KNR 201/311/3 Roboty ziemne poprzeczne na przerzut z wbudowaniem ziemi w nasyp, kategoria gruntu IV <> zasyp za zabudową 3,75 m3 45 KNR 211/302/8 Ściany i podłogi z drewna łączonego na styk, połowizny o wymiarach 1/2 Fi 15 cm <> analogia <> dylowanie z żerdzi średnica średnia 10 cm 10,00 * 1,00 = 10,00 Ogółem: 10,00 10,00 m2 46 KNZ 201/102/1 (1) KNiCA 01 t0401/6/1 Okorowanie dłużyc drzew miękkich średn 10-15 cm <> Nc = 0,0945 r-g/m 10,00 * 1,00 * 10 = 100,00 Ogółem: 100,00 100,00 m 47 KNP 1/102/2 (1) Ręczne przenoszenie elementów drewnianych, drewno budowlane (deski, stemple, bale itp), do 50 kg, do 10 m w jednym poziomie <> zabudowa 3,75 m3 48 KNP 1/102/2 (3) Ręczne przenoszenie elementów drewnianych, drewno budowlane (deski, stemple, bale itp), do 50 kg, dodatek za każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łącznie 560 m 3,75 55 m3 49 KNP 1/102/2 (4) Ręczne przenoszenie elementów drewnianych, drewno budowlane (deski, stemple, bale itp), do 50 kg, dodatek za każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 3,75 56 m3 410 KNP 1/102/2 (5) Ręczne przenoszenie elementów drewnianych, drewno budowlane (deski, stemple, bale itp), do 50 kg, dodatek za każdy 1 m wysokości wnoszenia 3,75 160 m3 411 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie <> dylina 0,13 m3 412 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie 930 m 0,13 55 m3 413 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 0,13 56 m3 414 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia 0,13 160 m3
strona nr: 6 5 Nawierzchnie żwirowe <> wys do 1500 mnpm tab 3 poz 1, 2 R= 1,650 M= 1,000 S= 1,000 51 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> analogia <> rozebranie istn nawierzchni (odzysk materiału) rozbiórka 70% odnawianej nawierzchni poz 1, 3 szer 100 cm (154,00 * 15% + 101,00 * 15%) * 1,00 * 70% = 26,78 Ogółem: 26,78 26,78 m2 52 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> pozostała powierzchnia dla 30% odnawianej nawierzchni poz 1, 3 szer 100 cm (154,00 * 15% + 101,00 * 15%) * 1,00 * 30% = 11,48 Ogółem: 11,48 11,48 m2 53 KNZ 221/201/2 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (2) Pozyskanie materiału miejscowego (kamień, żwir) do wykonania nawierzchni 11,48 m2 54 KNZ 221/201/3 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (3) Ręczne doniesienie pozyskanego materiału do miejsca wbudowania (do 100 m) w wiadrach i nosiłkach <> do 50 m, wsp do R = 0,5 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 11,48 m2 55 KNZ 221/201/4 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (4) Ułożenie nawierzchni żwirowo - tłuczniowej grub średnio 10 cm, z ubiciem warstwami poz 1, 3 szer 100 cm (154,00 * 15% + 101,00 * 15%) * 1,00 = 38,25 Ogółem: 38,25 38,25 m2 56 KNZ 221/201/5 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (5) Wykonanie rowka pod krawężnik drewniany lub kamienny <> przepust podwójna szerokość dla przepustu, dług 1,50 m poz 1 1,50 * 10 = 15,00 poz 3 1,50 * 5 = 7,50 Ogółem: 22,50 22,50 m 57 KNZ 221/201/8 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (8) Wyszukanie, wyróbka, korowanie żerdzi kl III; osadzenie żerdzi na krawężniki lub przepusty ze stabilizacją w gruncie <> analogia <> osadzenie bez wyszukania i bez wyróbki, wsp do R = 0,50 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 poz 1 przepusty 3- żerdziowe, dług 1,50 m 1,50 * 10 * 3 = 45,00 poz 1 progi z podstopnicą (2 żerdzie) 1,00 * 60 * 2 = 120,00 poz 3 przepusty 3- żerdziowe, dług 1,50 m 1,50 * 5 * 3 = 22,50 poz 3 progi pojedyncze 1,00 * 35 = 35,00 Ogółem: 222,50 222,50 m 58 Kalkulacja indywidualna Materiał - żerdzie średnica średnia 10 cm 222,50 * 0,00785 = 1,75 Ogółem: 1,75 1,75 m3 59 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie <> dla odcinka poz 1 poz 1 przepusty 3- żerdziowe, dług 1,50 m 1,50 * 10 * 3 * 0,00785 = 0,35 poz 1 progi z podstopnicą (2 żerdzie) 1,00 * 60 * 2 * 0,00785 = 0,94 Ogółem: 1,29 1,29 m3 510 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie 170 m 1,29 16 m3 511 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 1,29 17 m3 512 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia <> do środka robót 1,29 29 m3 513 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie <> dla odcinka poz 3 poz 3 przepusty 3- żerdziowe, dług 1,50 m 1,50 * 5 * 3 * 0,00783 = 0,18 poz 3 progi pojedyncze 1,00 * 35 * 0,00783 = 0,27 Ogółem: 0,45 0,45 m3 514 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie 330 m 0,45 32 m3 515 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 0,45 33 m3
strona nr: 7 516 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia <> do środka robót 0,45 47 m3
strona nr: 8 6 Nawierzchnie żwirowe <> wys do 1600 mnpm tab 6 poz 4, 5, 7, 8, 9 R= 1,800 M= 1,000 S= 1,000 61 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> analogia <> rozebranie istn nawierzchni (odzysk materiału) rozbiórka 70% odnawianej nawierzchni (79,0 * 15% + 95,0 * 70% + 4,0 * 70% + 38,0 * 10% + 215,0 *10%) * 1,00 * 70% = 74,52 Ogółem: 74,52 74,52 m2 62 KNZ 221/201/1 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (1) Wykop ręczny wyrównawczy pod nawierzchnię <> pozostała powierzchnia dla 30% odnawianej nawierzchni (79,0 * 15% + 95,0 * 70% + 4,0 * 70% + 38,0 * 10% + 215,0 *10%) * 1,00 * 30% = 31,94 Ogółem: 31,94 31,94 m2 63 KNZ 221/201/2 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (2) Pozyskanie materiału miejscowego (kamień, żwir) do wykonania nawierzchni 31,94 m2 64 KNZ 221/201/3 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (3) Ręczne doniesienie pozyskanego materiału do miejsca wbudowania (do 100 m) w wiadrach i nosiłkach <> do 50 m, wsp do R = 0,5 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 31,94 m2 65 KNZ 221/201/4 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (4) Ułożenie nawierzchni żwirowo - tłuczniowej grub średnio 10 cm, z ubiciem warstwami (79,0 * 15% + 95,0 * 70% + 4,0 * 70% + 38,0 * 10% + 215,0 *10%) * 1,00 = 106,45 Ogółem: 106,45 106,45 m2 66 KNZ 221/201/5 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (5) Wykonanie rowka pod krawężnik drewniany lub kamienny <> przepust podwójna szerokość dla przepustu 1,50 * (5 + 15 + 0 + 3 + 20) * 2 = 129,00 Ogółem: 129,00 129,00 m 67 KNZ 221/201/8 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (8) Wyszukanie, wyróbka, korowanie żerdzi kl III; osadzenie żerdzi na krawężniki lub przepusty ze stabilizacją w gruncie <> analogia <> osadzenie bez wyszukania i bez wyróbki, wsp do R = 0,50 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 przepusty 3- żerdziowe, dług 1,50 m 1,50 * (5 + 15 + 0 + 3 + 20) * 3 {żerdzie} = 193,50 progi pojedyncze 1,00 * (30 + 50 + 4 + 20 + 70) = 174,00 Ogółem: 367,50 367,50 m 68 Kalkulacja indywidualna Materiał - żerdzie średnica średnia 10 cm 367,50 * 0,00785 = 2,88 Ogółem: 2,88 2,88 m3 69 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie 2,88 m3 610 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie średnio 600 m 2,88 59 m3 611 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 2,88 60 m3 612 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia <> do środka robót 2,88 170 m3
strona nr: 9 7 Nawierzchnia brukowa <> elementy związane tab 3 poz 1 i 38 71 KNP 13/1269/7 (1) *** PRZENIESIENIE ŁAWKI *** Przemieszczanie materiałów, ławki parkowe, ręczne, transport 10 m <> poz 1 R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 1,00 szt 72 KNP 13/1269/7 (2) Przemieszczanie materiałów, ławki parkowe, ręczne, dodatek za każde dalsze 5 m R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 1,00 3 szt 73 KNP 13/1209/3 Modelowanie skarp, kategoria gruntu IV <> przygotowanie terenu pod ławkę R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 3,00 m2 74 KNR 221/708/4 *** GAŁĘZIE *** Cieniowanie drzew <> przyjęto 2 szt drzewa na 1 m szlaku <> cieniowanie z jedne jtrony (od strony ścieżki) - przyjęto współczynnik 0,5 do R R= 0,955 * 0,5 = 0,478 M= 1000 = 1,000 S= 1000 = 1,000 poz 1 cięcie jednostronne na 50% długosci 154,00 * 50% * 2 = 154,00 Ogółem: 154 154 szt 75 KNR 201/111/2 Oczyszczenie terenu z pozostałości - drobne gałęzie, korzenie, kora i wrzos z wywiezieniem <> analogia <> u s u n i ę c i e o d c i e t y c h g a ł ę z i na odl minimum 10 m od ścieżki i ukrycie w gęstwinie R= 0,955 M= 1,000 S= 1,000 154,00 * 2,00 = 308,00 Ogółem: 308,00 308,00 m2 76 KNR 201/508/6 *** SKRÓT *** Darniowanie, krawędzi skarp pasami darniny o szerokości 40 cm bez humusu <> maskowanie skrótu poz 8 38,00 * 1,00 * 30% = 11,40 Ogółem: 11,40 11,40 m2
strona nr: 10 8 Regeneracja - kratownica <> tab 4 81 KNNR 10/301/5 *** KRATOWNICA *** Różne konstrukcje drewniane, z wrębami, z łat <> kratownica z żerdzi tab 4 poz 25 drewno okrągłe średn 8 cm szerokość 3,00 długość 36,00 m = 12 par żerdzi, długość żerdzi 4,50 m 4,50 * 2 * 12 = 108,00 kołki 10% 10,8 = 10,80 wyzerowanie długości -118,80 = -118,80 objętość 118,80 * 3,14 * 0,04 * 0,04 = 0,60 Ogółem: 0,60 0,60 m3 82 KNZ 201/102/1 (1) KNiCA 01 t0401/6/1 Okorowanie dłużyc drzew miękkich średn 10-15 cm <> 0,0945 r-g / m 118,80 * 1,05 = 124,74 Ogółem: 124,74 124,74 m 83 KNR 211/524/5 Wbijanie kołków Fi 7-9 cm, głębokość wbicia 1,00 m, grunt kategorii IV <> analogia <> przyjmuje sie R = 50%, bez wyceny M - kołków R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 przyjęto 1 szt kołka na skrzyżowanie żerdzi i koniec żerdzi 5 * 12 = 60,00 Ogółem: 60 60 szt 84 KNP 13/1369/1 Wykonanie kołków niwelacyjnych R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 60,00 szt 85 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie 0,60 m3 86 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie 1350 m 0,60 134 m3 87 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 0,60 135 m3 88 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia <> do środka robót 0,60 330 m3
strona nr: 11 9 Sączek szeroki <> tab5 91 KNR 201/701/3 (1) Ręczne kopanie rowów dla kabli, szerokość dna do 04 m, kategoria gruntu IV, głębokość rowu do 06 m <> analogia <> wykop dla sączka 2,00 m 92 KNZ 221/201/8 Norma TPN * Wykonanie elementów ścieżki turystycznej (8) Wyszukanie, wyróbka, korowanie żerdzi kl III; osadzenie żerdzi na krawężniki lub przepusty ze stabilizacją w gruncie <> analogia <> osadzenie bez wyszukania i bez wyróbki, wsp do R = 0,50 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 2,00 * 5 = 10,00 Ogółem: 10,00 10,00 m 93 Kalkulacja indywidualna Materiał - żerdzie średnica średnia 10 cm 10,00 * 0,00785 = 0,08 Ogółem: 0,08 0,08 m3 94 KNP 1/102/1 (1) jednym poziomie 0,08 m3 95 KNP 1/102/1 (3) każde dalsze 10 m (do wer 01, 02) <> łacznie 180 m 0,08 17 m3 96 KNP 1/102/1 (4) każde 10 m w warunkach utrudnionych (do wer 01-03) 0,08 18 m3 97 KNP 1/102/1 (5) każdy 1 m wysokości wnoszenia <> do środka robót 0,08 10 m3
strona nr: 12 10 Przycinanie roślinności <> tabela - opis 6 i 7 101 KNR 221/103/4 *** KOSODRZEWINA *** Odmłodzenie żywopłotów twardych <> kosodrzewina bardzo silnie rozośnięta, gałęzie przy ziemi trudno dostępne, przeplatajace się;<> lp 6 R= 0,955 M= 1,000 S= 1,000 500,00 * 30% * 2 = 300,00 Ogółem: 300,00 300,00 m2 102 KNR 201/111/2 Oczyszczenie terenu z pozostałości - drobne gałęzie, korzenie, kora i wrzos z wywiezieniem <> analogia <> u s u n i ę c i e o d c i e t y c h g a ł ę z i na odl minimum 10 m od ścieżki i ukrycie w gęstwinie kosodrzewiny R= 0,955 M= 1,000 S= 1,000 przyjęto usuwanie z pasa szerokości 2,0 m 500,00 * 30% * 2,00 * 2 = 600,00 Ogółem: 600,00 600,00 m2 103 KNR 221/708/4 *** GAŁĘZIE *** Cieniowanie drzew <> przyjęto 1 szt drzewa na 1 m szlaku <> cieniowanie z jedne jtrony (od strony ścieżki) - przyjęto współczynnik 0,5 do R <> lp 7 R= 0,955 * 0,5 = 0,478 M= 1000 = 1,000 S= 1000 = 1,000 poz 1 cięcie jednostronne na 50% długosci 300 * 50% = 150,00 Ogółem: 150 150 szt 104 KNR 201/111/2 Oczyszczenie terenu z pozostałości - drobne gałęzie, korzenie, kora i wrzos z wywiezieniem <> analogia <> u s u n i ę c i e o d c i e t y c h g a ł ę z i na odl minimum 10 m od ścieżki i ukrycie w gęstwinie R= 0,955 M= 1,000 S= 1,000 150,00 * 2,00 = 300,00 Ogółem: 300,00 300,00 m2 105 KNP 13/1319/1 *** TRAWA *** Wycięcie trawy sierpem R= 1,050 M= 1,000 S= 1,000 300,00 * 0,50 * 2 = 300,00 Ogółem: 300,000 300,000 m2