REGULAMIN STREETBALL. 1. Przepisy gry stworzone zostały na podstawie regulaminu FIBA Przepisy gry w koszykówkę 3x3.

Podobne dokumenty
KIETRZAŃSKIE MINI EURO 2016

REGULAMIN Turnieju piłki nożnej plażowej RAWICKIE EURO ŚWIĘTO RAWICZA r.

V TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY UJSOŁY UJSOŁY 2012 ORGANIZATOR. Gminny Ośrodek Kultury w Ujsołach. TERMIN i MIEJSCE ROZGRYWEK

REGULAMIN VII MISTRZOSTW UCZELNI WYŻSZYCH W GRACH ZESPOŁOWYCH 2016r. Piłka Koszykowa Organizator: URSSPCZ i RUZSPPCZ Koordynator Mistrzostw: Piotr Żak

Regulamin rozgrywek w halowej lidze PIŁKI NOŻNEJ

WYCIĄG. Z REGULAMINU PIŁKI NOśNEJ PIĘCIOOSOBOWEJ

REGULAMIN XII HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOśNEJ RODZIN NA POWITANIE NOWEGO 2011 ROKU

PROGRAM. Czwartek, 3 marca BEFORE PARTY - KARAOKE Start godz. 21:00, Klub Cocon & Coco, ul. Gazowa 21. Piątek, 4 marca 2016

REGULAMIN PUCHARU & 1 FORMA ROZGRYWEK & 2 ZASADY PODZIAŁU NA GRUPY, PUNKTACJI I KLASYFIKACJI

REGULAMIN PIKNIK STREETBALL CIESZYN ORGANIZATORZY 2. BIURO ORGANIZACYJNE

Honorowy patronat. Burmistrz OŜarowa. Organizator. Marek Jopek. Bartłomiej Banach. Sponsorzy medialni. ARTYKUŁ I - Cel rozgrywek

Turniej Piłkarski. Copa Manufaktura 2006

PRZEBIEG TURNIEJU NAGRODY. PRZEPISY GRY obowiązuje zakaz gry we wkrętach.

KONKURSY SPRAWNOŚCIOWE

REGULAMIN II edycji Mistrzostw Gminy Wąsewo w Halowej Piłce Nożnej Wąsewo 2014 (aktualizowany)

Terminarz zawodów sportowych na rok 2011/2012. Terminarz zawodów sportowych na rok szkolny 2011/2012

Regulamin Wojewódzkiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych

Turniej rocznika 2003 i m³odsi FA Winter Cup 2011"

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI OLD BOY S W HOKEJU NA LODZIE

FIBA OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2010

REGULAMIN PIKNIK STREETBALL CIESZYN ORGANIZATORZY

R E G U L A M I N Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół podstawowych o puchar Dyrektora OSiR

REGULAMIN ROZGRYWEK O KLUBOWE MISTRZOSTWO POLSKI JUNIOREK W PIŁCE NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

REGULAMIN II WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ORLIK GRAM I KIBICUJĘ BEZPIECZNIE

REGULAMIN TURNIEJU BIZNESSFSCUP NIEPOŁOMICE 2016 PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA FIRM O PUCHAR BURMISTRZA MiG NIEPOŁOMICE

Artykuł 4 str.19 napomnieniem.

REGULAMIN Wojewódzkich Igrzysk LZS szkól wiejskich podstawowych i gimnazjalnych

Regulamin VIII Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz w sezonie 2012/2013

REGULAMIN ROZGRYWEK GLIWICKIEJ LIGI BIZNESU W FUTSALU JASNA LIGA PIASTA SEZON

REGULAMIN. Turnieju Koszykarskiego 3x3 Piknik Streetball 1. ORGANIZATORZY

CYKL RC 2010/2011 CAMP IV TEST ZE ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW GRY W KOSZYKÓWKĘ

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) wersja luty 2016

ZAPROSZENIE. V Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich,

Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ EURO 2016 DLA DZIELNIC organizowanego przez Radę Dzielnicy Rybnik-Golejów. Rozdział 1. Postanowienia ogólne

REGULAMIN. Turnieju Koszykarskiego Rodzinny Piknik Streetball 1. ORGANIZATORZY 2. BIURO ORGANIZACYJNE

PODLASKI WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

Orlik Polska Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika. Projekt piłki nożnej szóstek amatorów. kategorii +16 & +35. Realizacja zadań w projekcie:

Uchwała Komendy Hufca Ziemi Wodzisławskiej nr 8/2016 z dnia 5 lutego 2016

Konspekt lekcji - zabawy i gry ruchowe z nauki gry drużynowej.

Regulamin. 2. Miejsce rozgrywek : Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR w Mysłowicach przy ul. Ks. N. Bończyka 32z

ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE

OGŁOSZENIE. Z.Z.R.G. przy KGHM O/Z.G. RUDNA. Zaprasza na WĘDKARSKIE GRUNTOWE ZAWODY RATOWNIKÓW GÓRNICZYCH

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM O PROFILU POŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

REGULAMIN IV Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej Blachownia 2014

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Strategia rozwoju kariery zawodowej - Twój scenariusz (program nagrania).

Turniej Międzyszkolny Scrabble Regulamin Gry

I TURNIEJ ELIMINACYJNY MISTRZOSTW POLSKI W GOALBALL DĄBROWA GÓRNICZA

REGULAMIN. 58 Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę

KOMUNIKAT NR 6/2016. Wydziału Gier i Wydziału Dyscypliny

RECMAN CHAMPIONS CUP 2015

ZASADY GRY Wolna przestrzeń, otaczająca boisko, ma minimalnie 3 metry szerokości. Powierzchnia na rozgrzewkę znajduje się poza tą przestrzenią.

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO

Regulamin Wydarzenia pod nazwą Otwarty Turniej Szachowy o Puchar C.H. Kometa

ZMIANY W PRZEPISACH GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ. Obowiązujące od r.

Wytyczne szkoleniowe dla sędziów listopad 2012 r.

art. 488 i n. ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.),

REGULAMIN TURNIEJU SPORTOWEJ GRY KARCIANEJ KANASTA W RAMACH I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU GIER UMYSŁOWYCH 55+ GORZÓW WLKP R.

Regulamin turnieju TOP AMATOR CUP 2016

REGULAMIN KONKURSU Wielki wyścig Niniejszy regulamin określa warunki przeprowadzenia konkursu pod nazwą Wielki wyścig dalej zwanego Konkursem.

TAJEMNICA BANKOWA I OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W PRAKTYCE BANKOWEJ

REGULAMIN. KONKURSU pod nazwą Urodzinowe Liczenie (dalej Konkurs )

KOMUNIKAT ROZGRYWEK WOJEWÓDZKICH NR 8/2015/2016

TEST SPRAWNOŚCIOWY DLA KANDYDATÓW DO ODDZIAŁU SPORTOWEGO DLA CHŁOPCÓW (PIŁKA NOŻNA).

ZASADY WYPEŁNIANIA ANKIETY 2. ZATRUDNIENIE NA CZĘŚĆ ETATU LUB PRZEZ CZĘŚĆ OKRESU OCENY

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej ul. Ściegiennego 8, Kielce tel.: , SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO

Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie i GKS BARUCHOWO

VIII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW Let s sing in English

ŚWIATOWA FEDERACJA PŁYWANIA

Regulamin Ramowy Zawodów Rallycross 2015 modeli RC w skali 1:10 organizowanych przez Sekcję Modeli Kołowych Toruńskiego Klubu Motorowego

III URODZINOWY TURNIEJ O PUCHAR ROBERTA MALKA

REGULAMIN ROZGRYWEK M ODZIE OWEJ LIGI FUTSALU - SEZON 2014/2015

REGULAMIN WYŚCIGU PUCHAR POLSKI MTB XCO W LUBASZOWEJ III OGÓLNOPOLSKI PUCHAR BURMISTRZA TUCHOWA W KOLARSTWIE GÓRSKIM

REGULAMIN GLIWICKIEJ LIGI SIATKÓWKI na sezon 2015 / 16

System rozgrywek LIGI MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ AGH 2019

HALOWE MISTRZOSTWA SĘDZIÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

REGULAMIN Częstochowa Streetball CUP vol. 7. Maksymalna ilość zgłoszonych drużyn wynosi 36. Decyduje kolejność zgłoszeń!

R E G U L A M I N T U R N I E J U S T R E E T B A L L L U B A R T Ó W

U K S. Zaproszenie na VI Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża

Regulamin Konkursu na najlepszego studenta i na najlepsze koło naukowe Województwa Pomorskiego o nagrodę Czerwonej Róży 2016

Regulaminu uczestnictwa w projekcie. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. Beneficjent: Województwo Małopolskie,

BOISKO DO GRY W KOSZYKÓWKĘ WYCIĄG Z OFICJALNYCH PRZEPISÓW FIBA

REGULAMIN WSPÓŁZAWODNICTWA KLAS W SZKOLE PRZY ULICY WOJSKA POLSKIEGO 16

PRZEPISY OGÓLNE. Poniższe przepisy dotyczą zawodów organizowanych przez Śląską Akademię Aikido.

Na podstawie art.4 ust.1 i art.20 lit. l) Statutu Walne Zebranie Stowarzyszenia uchwala niniejszy Regulamin Zarządu.

WYŚCIG ORTOGRAFICZNY INSTRUKCJA. gra edukacyjna dla 2-3 osób rekomendowany wiek: od lat 7

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 2014

Regulamin Programu Karta Stałego Klienta Lovely Look

REGULAMIN. wyścigu dla dzieci CYKLO Gdynia MTB Kids. 1 Cel imprezy

Regulamin Zarządu Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju

PORADNIK: Jak przyznaćstypendiumwprogramie Stypendia św. Mikołaja

Regulamin Międzynarodowych Mistrzostw Gołębi Pocztowych Wspólnego Gołębnika Polska

REGULAMIN I Turnieju Pi ki Siatkowej M czyzn o Puchar Wójta Gminy Gi ycko 18 lutego 2017

ARTYKU 19 HOKEJ HALOWY

REGULAMIN Zawodów Wędkarskich w miejscowości Komorzno w dniu r.

Umowa nr.. /. Klient. *Niepotrzebne skreślić

Formularz Fair Play sezon 2009/2010 III liga. Stadion/Miejsce zawodów Data Godzina meczu Rezultat OCENA

Postanowienia ogólne. Usługodawcy oraz prawa do Witryn internetowych lub Aplikacji internetowych

Regulamin Obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska

Transkrypt:

REGULAMIN STREETBALL 1. Przepisy gry stworzone zostały na podstawie regulaminu FIBA Przepisy gry w koszykówkę 3x3. 2. Mecze rozgrywane są na boisku Hali Mosir w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego 3. Zgłoszenia drużyny dokonuje kapitan drużyny, przedstawiajac: liste zgłaszanych zawodnikow w druzynie. 4. Zgłoszenia drożyn dokonuje sie do dnia 28.05.2016 r. do godz. 08.30 Zgłoszenia drożyn po tym terminie nie be da przyjmowane. 5. Podczas odprawy w dniu 28 maja 2016r r. wymagana jest obecność kapitanow drużyn zgłoszonych zgodnie z postanowieniami pkt. 1 i 2 powyżej pod rygorem uznania, ze drużyna odstąpiła od rywalizacji sportowej. W trakcie rejestracji uczestnicy zostana poinformowani o godzinie i miejscu odprawy. 6. Organizator przewiduje turniej dla chłopców w 2 kategoriach wiekowych: 12-14 lat (młodzicy) oraz 15-17 lat (kadeci). 7. Do udziału w Turnieju dopuszcza sie maksymalnie po 6 drużyn me skich w każdej kategorii wiekowej. Wolumeny drużyn w poszczegolnych kategoriach moga zostać zmienione przez Organizatora. 8. Turniej be dzie rozgrywany systemem każdy z każdym. Podczas odprawy organizatorzy przeprowadza losowanie w celu rozstawienia drużyn. 9. Każdy mecz prowadzony jest przez arbitra zawodow wyznaczonego przez organizatora. 10. Za zdobyty kosz druzyna otrzymuje 1 pkt, za rzut zza łuku za 3 punkty 2 pkt. 11. Gra toczy sie do zdobycia przez jedna z druzyn 13 pkt albo przez 10 minut w takim przypadku zapisywany jest aktualny wynik spotkania.

12. Boisko ma wytyczoną linię rzutów wolnych w odległości 5,80 m od kosza, linię rzutów za 2 punkty w odległości 6,75 m od kosza, tzw. półkole bez szarży w strefie podkoszowej oraz strefę zmian znajdującą się na połowie boiska. 13. Drużyna składa się z 4 zawodników 3 grających na boisku i jeden rezerwowy. 14. Zespół na rozegranie akcji w ataku ma 12 sekund jeżeli w tym czasie nie odda rzutu, w którym piłka dotknęła obręczy piłka trafia w posiadanie zespołu przeciwnego. Po przewinieniu bądź zagraniu nogą przeciwnika zespół każdorazowo otrzymuje nowe 12 sekund na rozegranie akcji. 15. Aby zawodnicy mieli możliwość kontrolowania czasu gry sędzia boiskowy bądź stolikowy odlicza głośno ostatnie 5 sekund akcji. 16. W trakcie pojedynczego spotkania każdy zespół ma prawo wzięcia jednej przerwy na żądanie trwającej 30 sekund. Zawodnik może poprosić o przyznanie przerwy na żądanie tylko podczas sytuacji martwej piłki kiedy jego zespół jest w jej posiadaniu. 17. Zawodnicy mogą dokonać zmiany bez informowania sędziego, jednak aby mogli ją przeprowadzi: - musi się ona odbyć w momencie kiedy piłka jest martwa (po zdobyciu kosza przez zespół rywala, tylko i wyłącznie kiedy zespół, w którym zmiana jest dokonywana osiągnął posiadanie) - zmiana może zostać dokonana jedynie w strefie środkowej boiska, na połowie, naprzeciwko kosza (najpierw plac gry opuszcza gracz, który na nim przebywał następnie wchodzi gracz rezerwowy). 18. Przed rozpoczęciem meczu zespoły rozgrzewają się na boisku jednocześnie. 19. Losowanie decyduje o tym, która zespół rozpoczyna spotkanie. W przypadku ewentualnej dogrywki losowanie odbywa się po raz drugi. 20. Punktacja rzutów celnych: - za każdy celny rzut z pola wewnątrz łuku przyznawany jest jeden (1) punkt - za każdy celny rzut spoza pola łuku przyznawane są dwa (2) punkty - za każdy celny rzut wolny przyznawany jest jeden (1) punkt 21. Drużyna przegrywa mecz walkowerem jeżeli o wyznaczonej godzinie jego

rozpoczęcia na boisku nie pojawi się 3 zawodników gotowych do gry. W przypadku walkowera zespół, który zostaje nim ukarany otrzymuje 0 punktów w tabeli, zwycięzca otrzymuje 2 punkty. 22. Drużyna przegrywa mecz na skutek braku zawodników kiedy na parkiecie pozostaje tylko jeden gracz, który nie ma możliwości wyprowadzenia piłki. Taki przypadek traktowany jest jako automatyczna porażka. 23. Drużyna przegrywająca wskutek braku zawodników lub w wyniku oddania meczu walkowerem w celu osiągnięcia niesportowych korzyści może zostać zdyskwalifikowana i usunięta z turnieju na mocy decyzji Biura Organizatora. 24. Po każdym celnym rzucie z gry lub celnym rzucie wolnym (wyłączając sytuację faulu niesportowego bądź technicznego): - gra wznawiana jest ze strefy środkowej boiska przez zespół, który uzyskał posiadanie (stracił punkty) - w ostatniej minucie każdego spotkania oraz w ostatniej minucie dogrywki gra jest wznawiana zza linii bocznej przy połowie boiska w miejscu wskazanym przez sędziego na takich samych zasadach jak wybicie piłki z autu 25. Po każdym niecelnym rzucie z gry lub niecelnym rzucie wolnym: - jeżeli drużyna ataku zebrała piłkę ma prawo kontynuować akcję w celu zdobycia punktów - jeżeli drużyna obrony zebrała piłkę to musi wyprowadzić piłkę za łuk (poprzez wykozłowanie jej lub podanie) 26. Jeżeli piłka zostaje przechwycona przez zespół w obrębie łuku musi zostać wyprowadzona za łuk (poprzez wykozłowanie jej lub podanie) 27. Uważa się, że zawodnik znajduje się za łukiem jeśli żadna z jego stóp nie dotyka miejsca na boisku wewnątrz łuku ani samego łuku. 28. W sytuacji rzutu sędziowskiego (piłka sporna) piłkę przyznaje się drużynie obrony. Przewinienia i kary dyscyplinarne

29. Przewinienia indywidualne zawodników będą przyznawane zgodnie z przepisami PZKosz, a w szczególności za niesportowe zachowanie w postaci: a) brutalnej gry; b) rozmyślnego ataku na przeciwnika; c) nieprawidłowej obrony na przeciwnika; d) szarży w ataku; e) wszelkich prób oszukania sędziego (flopowanie) przewinienie techniczne zaliczane jest jako przewinienie indywidualne; f) używania przez zawodników wulgarnych słów; g) słownego lub czynnego demonstrowania niezadowolenia z rozstrzygnięć sędziego; h) celowego odrzucania piłki poza obręb boiska mającego na celu grę na czas; i) pozbawienia przeciwnika realnej szansy zdobycia punktów w sposób niesportowy (faul umyślny); 30. Faule popełnione w trakcie akcji rzutowej w polu wewnątrz łuku będą karane jednym (1) rzutem wolnym, przyznawanym faulowanemu zawodnikowi. Aule popełnione w akcji rzutowej z pola za łukiem karane będą dwoma (2) rzutami wolnymi. 31. W przypadku uzyskania przez zespół przewinienia technicznego bądź niesportowego sędzia przyznaje drużynie przeciwnej jeden rzut wolny oraz wznowienie piłki zza linii bocznej na połowie boiska. 32. W przypadku zdobycia punktów z faulem akcja punktowa zostaje zaliczona a zawodnik faulowany wykonuje jeden dodatkowy rzut wolny. 33. W trakcie jednej połowy spotkania zespół ma do dyspozycji cztery przewinienia po czwartym faulu sędzia po każdej akcji przerwanej w sposób naruszający przepisy gry nakazuje graczowi faulowanemu wykonanie jednego rzutu wolnego. 34. W trakcie jednego meczu każdy zawodnik może popełnić cztery faule

indywidualne po popełnieniu czwartego przewinienia musi opuścić plac gry. 35. Zawodnikom, którzy w skrajny sposób naruszą przepisy gry, wykażą się szczególnie niesportowym zachowaniem, dokonają aktów przemocy, dopuszczą się agresji słownej lub fizycznej, celowo ingerują w wyniki spotkań grodzi dyskwalifikacja skutkująca wykluczeniem z turnieju, nałożona przez Biuro Organizatora. W sytuacjach skrajnych Organizator może nałożyć karę dyskwalifikacji na cały zespół nawet w sytuacji, kiedy złamania przepisów dokona tylko jeden zawodnik. PUNKTACJA 1.Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 punkty, za porażkę 1 punkt, w przypadku nieprzystąpienia do spotkania 0 punktów. 2. O kolejności miejsc w grupie decyduje większa liczba zdobytych punktów. 3. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa zespoły o kolejności decydują kolejno: a) wynik bezpośredniego spotkania; b) lepsza różnica punktów; c) większa liczba zdobytych punktów. 36. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwa zespoły przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi zespołami (tzw. mała tabela ), kierując się kolejno zasadami podanymi w punkcie 3 w podpunktach a), b) i c), biorąc pod uwagę jedynie wyniki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami. 37. Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy rozegrać dodatkowy mini - turniej pomiędzy zainteresowanymi: a) mecze w czasie 5 minut bez przerwy bądź do 7 zdobytych punktów

b) po drugim faulu zespołu każda akcja przerwana faulem skutkuje przyznaniem rzutu wolnego c) każdy z zawodników ma do dyspozycji dwa faule indywidualne 38. W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwającą 2 minuty. Jeżeli nie przyniesie ona rozstrzygnięcia rozegrana zostaje druga dogrywka trwająca 2 minuty. Jeżeli w spotkaniu nadal jest remis o zwycięstwie rozstrzyga seria rzutów wolnych rozgrywana na zasadzie rzutów karnych każdy z zespołów wykonuje na przemian trzy próby, następnie po jednej aż do skutecznego rozstrzygnięcia. W jednej serii (czyli maks. 4 rzutach) każdą próbę musi wykonywać inny zawodnik. 39. Wszystkie kwestie nieuje te w niniejszym regulaminie sa rozstrzygane przez Organizatora w sposob ostateczny. 40. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu oraz wiażacej wykładni regulaminu. W czasie meczu wiażacej wykładni regulaminu może dokonać se dzia.