Teatralna premiera dla najmłodszych

Romanca à la kujawiak premiera

14. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych

Biesiada u hrabiny Kotłubaj w Gdyńskim Centrum Filmowym

PŁATONOW. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 26 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Tylko dla dorosłych

Z Gdyni do Cannes przez Warszawę

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam Najbliższy spektakl: :30 - Stara Apteka - Gdańsk

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam. Polska Premiera: 25 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Zemsta w Dramatycznym

Być jak Kazimierz Deyna

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA w 42. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 17 maja 2013, 06:26

DAMY I HUZARY albo Play Fredro

Pieszo. Obsada. Sławomir Mrożek. Premiera: 05 czerwca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu t. kinowego hitu "Bogowie"

Ludzie teatru nagrodzeni

90-lecie gdyńskiego oddziału ZNP

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :30 - Duża Scena

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. 06 czerwca 2015, 08:00

"Dziecko w sytuacji" spektakle, warsztaty, edukacja teatralna

INTYMNE LĘKI. Obsada. Alan Ayckbourn. Polska Premiera: 15 grudnia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Oczekiwanie, że coś miłego się wydarzy, to niemal połowa przyjemności. /Ania Shirley/

Wybierz się na Bankiet u Gombrowicza

Stanisław Moniuszko 4 Litanie Ostrobramskie

RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH. 28 maja 2015, 11:34

Zaproszenie na Dni Puław 2018

Depresja komika. 4, 21 i 22 września (piątek, poniedziałek i wtorek) godz. 19:30

STATEK SZALEŃCÓW. Nikołaj Kolada. Polska Premiera: 29 sierpnia Duża Scena Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

Na czworakach. 3 8 sierpnia (środa poniedziałek) godz. 19:30

MARY PAGE MARLOWE. Tracy Letts. Prapremiera: 14 lipca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw) Sezon 2018/2019

Teatr Wielkie Koło OFERTA

Gramy w Święta! Gramy w Święta! 10 kwietnia 2017, 11:42

G upa Laokoona. Obsada. Tadeusz Różewicz. Premiera: 17 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw) Tylko dla dorosłych

Ulgi dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w obiektach kultury i nauki w Gdyni

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml. Polska Premiera: 06 czerwca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

Tydzień wyjątkowych spotkań z teatrem - już w maju!

Miejsce inne niż wszystkie Biblioteka z Pasją już otwarta

Klaps! 50 twarzy Greya. 2 stycznia (sobota), godz. 19:30

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 10 maja 2017, 09:46

LISTA LAUREATÓW Nagroda IV stopnia zestaw do grillowania

Kasia z Heilbronnu. Heinrich von Kleist. Premiera: 04 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

PAN SCHUSTER KUPUJE ULICĘ

Relacja z premiery "Betlejem polskiego"

Hiszpańskie kino #wgdyni

Autobusy, eksperymenty i dobra zabawa

Charlie bokserem. Obsada. Premiera: 19 września Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Główny bohater opowieści Szolema Alejchema Tewie Mleczarz mówi: Skrzypek na dachu. To brzmi głupio, prawda? Ale w naszej małej Anatewce każdy jest,

Złote Lwy dla debiutanta za Cichą Noc"

T o już dzisiaj! Premiera "Sąsiadów" w T eatrze Dramatycznym w Białymstoku

RUCHOMy TEATR XXI WIEKU DLA DZIECI XXIV sceny biblijne i historyczne. OfERTA EDUKACyJnA

PODRÓŻE GULIWERA. Jonathan Swift. Premiera: 05 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 40 minut (jedna przerwa)

NASI NAJDROŻSI. Obsada. Philip Osment. Polska Premiera: 27 marca Scena Malarnia Czas trwania: 2 godziny 25 minut (jedna przerwa)

O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej

Solness. Henrik Ibsen. Premiera: 14 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

WIŚNIOWY SAD. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 16 grudnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia. AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia

Zwodnica. Thomas Middleton, William Rowley. Premiera: 06 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

minut projektów edukacyjnych

RANDKA Z FEMINISTĄ. Samantha Ellis Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

AKT RÓWNOLEGŁY. Derek Benfield Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

wyniki oglądalności 1,42 1,44 Dane: NAM, za okres styczeń grudzień 2015 oraz 2016, grupa A16-49

Branża eventowa widzi w nas potencjał

Świąteczna odsłona dzielnic

Stacja św. Mikołaja. 6-7 grudnia od godz. 12

FAZA DELTA. Radosław Paczocha. Polska Premiera: 13 stycznia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

STRATEGIA (MIMOWOLNA REAKTYWACJA)

Gdyńscy ratownicy medyczni świętują

Karnawał z Zelenką w T eatrze Dramatycznym

Dar Młodzieży w Panamie kulminacyjny punkt rejsu

Pan Tadeusz. Obsada. Adam Mickiewicz. Premiera: 16 kwietnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Pierwsi pasażerowie już na nowych gdyńskich przystankach PKM

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

PROJEKT W LABIRYNCIE TEATRU (kl. 5)

T rzy opowieści z Doliny Muminów

/listopad oferta specjalna. 40% rabatu. Adam Mickiewicz

Zawisza Czarny. Juliusz Słowacki. Premiera: 11 lutego Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Cyrkowy klimat i eksperymenty Dzień Dziecka w Gdyni

Na dużym ekranie #wgdyni

Serdecznie zapraszamy na 50. ARABELĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie na Dużej Scenie.

GRUPA 1 - POZIOM A1 GRUPA 2 - POZIOM A1

,PUŁTUSKIE TEATRY AMATORSKIE KONKURS PTA-K pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk

CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Szanowni Państwo! Mel Brooks. 1. Komediowa: 5,6,7 wrzesień / wtorek, środa, czwartek/godzina Chorzów,

WALENTINA. THE LAST HUMAN DOG. prapremiera: 21 IX 2013

Gdynia niebieska dla autyzmu!

Billy Van Zandt i Jane Milmore. Polska Premiera: 14 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

Kolacja kanibali. 6 lutego (sobota), godz. 19:30 7 lutego (niedziela), godz. 16:00

TEATR ZGODA AUTYZM MIEJSKI. ZGODA W POSZUKIWANIU ABSURDU

MURZYN WARSZAWSKI. Antoni Słonimski. Premiera: 17 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Sylwester w Teatrze Wybrzeże. 30 grudnia 2016, 08:20

Zespół teatralny Scena G- 20 w Klubie Gimnazjalisty pod kierunkiem Grażyny Drzewieckiej

Eva Peron. Copi. Polska Premiera: 22 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

Złote Lwy dla Zimnej wojny

Cud albo Krakowiaki i Górale w Teatrze Muzycznym To będzie teatr w teatrze. W pierwszej części widzowie poznają historię dwójki kochanków, którzy nie mogą być razem. W drugiej zobaczą opowieść o teatrze wystawiającym tę sztukę. Grupa mimo przeszkód doprowadza spektakl do końca. W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają przygotowania do premiery Cudu albo Krakowiaków i Górali Wojciecha Bogusławskiego. Spektakl powraca na deski gdyńskiej sceny z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru Muzycznego. Premiera już w piątek, 14 września. Ludowe tańce, barokowa scenografia i stroje inspirowane tymi z epoki. Na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni będzie się działo. Wszystko za sprawą spektaklu Cud albo Krakowiacy i Górale, którego premiera odbędzie się za trzy dni. To klasyczny tekst, który był wystawiany już 50 razy w 40 polskich teatrach. Przebojowość Krakowiaków i Górali trwa od lat. To dramat, który wiele znaczy dla ludzi. Nie wiem, co tak magnetycznie przyciąga ich do tej historii, ale jednak ona działa mówi Michał Zadara, reżyser spektaklu. To historia zagmatwanych perypetii miłosnych. Dorota kocha Stacha, Stach z wzajemnością kocha Basię. Dorota jest macochą Basi. Młodzi nie mogą być razem właśnie przez zazdrość Doroty. Basia została przyobiecana Góralowi Bryndasowi. Jednak zrywa ona zaręczyny. Górale są wściekli. Najeżdżają na Krakowiaków. Wszystkich z opresji ratuje Bardos swoim tajemniczym wynalazkiem. W tym dramacie siłą napędową jest miłość i seksualność. Główna bohaterka kocha jednego chłopaka, a ma wyjść za mąż za innego. Natomiast jej macocha jest zakochana w tym samym co ona młodym mężczyźnie, z których chce zdradzać męża. Cała historia wynika z tego splotu niedobrze dobranej miłości opowiada Zadara. To jednak nie wszystko. Przedstawiona zostanie tu nie tylko klasyczna historia napisana przez Wojciecha Bogusławskiego. Widzów czeka też niespodzianka. Spektakl będzie podzielony na dwie części, które łączą się ze sobą, ale pokazują dwa różne światy. To będzie dwutorowa fabuła i realizacja koncepcji teatru w teatrze. Równolegle z tradycyjną historią na scenie zostanie opowiedziana także opowieść o teatrze wystawiającym sztukę. Mimo że na obsadę czekają liczne trudności i wszystko zaczyna się psuć, zespół wspólnym wysiłkiem doprowadza spektakl do końca. Opowiadamy tutaj fabułę Krakowiaków i Górali, ale dodajemy też pewną farsowość poprzez to, że pokazujemy proces rozkładu teatru. Pokazujemy zabawne wypadki, które mogą się zdarzyć w teatrze i jak aktorzy oraz zespół techniczny sobie z nimi radzą zaznacza Zadara.

To, co się dzieje w fabule będzie się przez cały czas ze sobą mieszać i potęgować różne dziwne zdarzenia na scenie dodaje Maciej Podgórzak, aktor, odtwórca roli Stacha. Zmierzanie się z tym klasycznym dramatem było wyzwaniem dla aktorów. Mierzymy się z konwencja, której nie było na tej scenie od wielu lat. Występują tu styl śpiewania i akustyki, z którą nie mamy często do czynienia. To trudna wyprawa od strony technicznej, aktorskiej, ale też kondycyjnej podkreśla Podgórzak. Odtwórcy głównych ról zapewniają jednak, że publiczność nie będzie się nudzić i przeżyje niezwykłą teatralna podróż. Zabierzemy widzów w świat pełen szaleństwa i dziwów. Nic tam nie będzie normalne. Pokażemy stary teatr. Nie ma wiele takich spektakli. To będzie taki polski Monty Python mówi Karolina Trębacz, aktorka, odtwórczyni roli Doroty. Cud albo Krakowiacy i Górale powraca na deski Teatru Muzycznego w Gdyni. Po raz pierwszy spektakl wystawiono tu w 1979 roku z okazji rozpoczęcia działalności teatru w nowej siedzibie przy al. Grunwaldzkiej. Teraz sztuka powróci w nowej odsłonie z okazji 60-lecia teatru Muzycznego. W taki sposób historia zatoczy koło. W nowej wersji oryginalną muzykę Jana Stefaniego wykona teatralna orkiestra pod batutą Pawła Kapuły. Premiera odbędzie się w piątek, 14 września, o godz. 19.00. Cud albo Krakowiaki i Górale Teatr Muzyczny Duża Scena Reżyseria: Michał Zadara Scenografia: Robert Rumas Kierownictwo muzyczne: Paweł Kapuła Kostiumy: Henriette Mueller Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk Reżyserzy dźwięku: Mariusz Fortuniak, Maciej Chłopecki Realizacja świateł: Artur Sienicki, Piotr Kuchta, Bartosz Wolak Produkcja: Mirosław Niebodajew, Monika Bieszke, Krystyna Jaworowska

Opublikowano: 11.09.2018 17:08 Autor: Magdalena Czernek Zaktualizowano: 12.09.2018 08:07 Zmodyfkował: Magdalena Czernek Źródło: https://www.gdynia.pl/dla-mediow/komunikaty,4100/cud-albo-krakowiaki-i-gorale-w-teatrze-muzycznym,528055