Zachodni Klaster Informatyki i Bezpieczeństwa IT. ecoop. ecoop. Jacek Starościc. Zielona Góra, r. INFORMATION TECHNOLOGY

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zachodni Klaster Informatyki i Bezpieczeństwa IT. ecoop. ecoop. Jacek Starościc. Zielona Góra, 17-18.03-2015 r. INFORMATION TECHNOLOGY"

Transkrypt

1 Zachodni Klaster Informatyki i Bezpieczeństwa IT Jacek Starościc Zielona Góra, r.

2 Klaster ułatwia firmom zdobycie wiedzy i kontaktów biznesowych Klastry, stanowiące formę współpracy horyzontalnej między grupami podmiotów, tworzą środowisko ułatwiające intensywne procesy interakcji i kooperacji między poszczególnymi aktorami narodowych i regionalnych systemów innowacji.

3 Członkowie klastra KOORDYNATOR Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych Perceptus Sp. z o.o. Sygea Consulting JEDNOSTKA NAUKOWO BADAWCZA Uniwersytet Zielonogórski Sidus SHH INSTYTUCJA OTOCZENIA BIZNESU Lubuski Park Przemysłowo Technologiczny Winbook Center DG Partner SASSE FX Team Sp. z o.o. Provider Sp. z o.o. CFO Sp. z o.o. PrompT Seven Sp. z o.o.

4 Portfolio partnerów klastra

5 Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych Działalność statutowa Zadania Fundacji Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych realizowane w ramach działalności statutowej: - rozwijanie i upowszechnianie nowoczesnych form nauczania ze szczególnym uwzględnieniem metod nauczania opartych na najnowszych zdobyczach techniki. - rozwijanie i upowszechnianie wiedzy oraz doświadczenia w dziedzinie badania pracy, organizacji i zarządzania oraz dziedzin pokrewnych. - wspieranie nowych inicjatyw gospodarczych, rozwiązań proinnowacyjnych oraz nowych metod organizacji i zarządzania dla osób fizycznych i prawnych oraz jednostek budżetowych. - świadczenie poradnictwa i doradztwa zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zwalczania bezrobocia. KOORDYNATOR

6 Lubuski Park Przemysłowo- Technologiczny Głównym założeniem Parku jest wspieranie innowacyjności regionu i rozwoju gospodarczego poprzez tworzenie miejsc pracy oraz powiązanie gospodarki z edukacją. Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny ma być miejscem, które przyciągnie inwestorów branży high-tech, miejscem, gdzie nauka spotka się z biznesem, gdzie przepływają innowacje i technologie. Poza tym ma stać się wyznacznikiem rozwoju miasta i regionu. INSTYTUCJA OTOCZENIA BIZNESU Założenia mają być realizowane poprzez pozyskiwanie nowych inwestorów, przedsiębiorców, realizację projektów unijnych oraz badania naukowe.

7 Uniwersytet Zielonogórski Podstawowymi kierunkami działalności uniwersytetu są: prowadzenie badań naukowych, kształcenie studentów i doktorantów oraz upowszechnianie i pomnażanie osiągnięć nauki, techniki, sztuki i kultury. Kształcenie, wychowanie oraz upowszechnianie i pomnażanie osiągnięć nauki, sztuki i kultury ma szczególny wyraz w: - umacnianiu w środowisku akademickim szacunku dla prawdy i sumiennej pracy oraz atmosfery życzliwości, - kształceniu i przygotowywaniu kadr zdolnych do samodzielnej pracy naukowej oraz aktywności dydaktycznej, artystycznej i gospodarczej, - uzupełnianiu wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej osób mających tytuły zawodowe i wykonujących zawody praktyczne, - organizowaniu konferencji naukowych poszerzających wiedzę ich uczestników, - rozwijaniu i upowszechnianiu kultury narodowej oraz postępu technicznego, - formowaniu osobowości studentów w duchu poszanowania praw człowieka, demokracji i patriotyzmu nacechowanego odpowiedzialnością za społeczeństwo i państwo, - dbałości o zdrowie i rozwój fizyczny studentów, - współdziałaniu z innymi instytucjami w szerzeniu wiedzy oraz w innych przedsięwzięciach na rzecz społeczności regionu. JEDNOSTKA NAUKOWO BADAWCZA Uniwersytet dochowuje wierności tradycji i zwyczajom akademickim, czerpie z nich w sytuacjach nieuregulowanych prawnie, a swoje cele i zadania wypełnia z poszanowaniem ludzkiej godności. Uniwersytet kieruje się w swojej działalności zasadami zgodnymi z Kartą Uniwersytetów Europejskich.

8 Perceptus sp. z o.o. Firma specjalizująca się w kompleksowych wdrożeniach oprogramowania i rozwiązań sprzętowych systemów bezpieczeństwa danych (programów antywirusowych, urządzeń UTM) oraz rozwiązań związanych z budową infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw i instytucji. Dzięki unikalnemu połączeniu doświadczenia najlepszych ekspertów branżowych z wiedzą technologiczną, Perceptus wspiera największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne w skutecznym zabezpieczeniu swoich informacji. Współtworzy innowacyjne usługi i produkty, pomaga wdrażać innowacje w systemy IT.

9 Sygea Consulting Firma specjalizuje się w produkcji, rozwoju oprogramowania, doradztwie i profesjonalnym prowadzeniu projektów IT. Tworzy kompleksowe, dedykowane rozwiązania IT dla instytucji publicznych, sektora finansowego i biznesu. W ramach oferty znajdują się również doradztwo i audyt w zakresie integracji, tworzenia, ofertowania rozbudowanych systemów i procesów. Doświadczenie firmy opiera się praktyce zebranej podczas ponad 12 letniej pracy w branży IT, zarówno od strony zarządczej - Project Management, jak też architektonicznej czy wreszcie developerskiej i testowej. Doświadczenie zostało zebrane w trakcie prac dla największych instytucji w kraju w tym bankowości, jednostek budżetowych i służb specjalnych. Firma podejmuje współpracę z partnerami krajowymi i zagranicznymi.

10 WINBOOK CENTER Firma powstała w roku 1994 i od początku istnienia zajmuje się tworzeniem oprogramowania wspierającego działalność przedsiębiorstw w zakresie księgowości, gospodarki magazynowej, sprzedaży, itp. W ostatnich latach poszerzono zakres działalności tworząc kompleksowe rozwiązania do zarządzania firmami spedycyjnotransportowymi oraz serwisami samochodowymi. O funkcjonalności oprogramowania świadczy duża różnorodność obsługiwanych firm z całego kraju. Należą do nich biura rachunkowe, firmy handlowe i produkcyjne, jednostki budżetowe i gospodarstwa pomocnicze jednostek budżetowych, spółdzielnie a także firmy transportowe i serwisy samochodowe. W chwili obecnej firmowy system informatyczny to już nie jedna aplikacja, lecz cały szereg programów wykorzystywanych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Im lepiej części systemu współpracują ze sobą, tym korzystniejsze jest to dla klientów i w efekcie przekłada się na wymierne efekty ekonomiczne.

11 SASSE Firma SASSE powstała w roku 2008 z koncepcją biznesową oferowania usług i produktów dla branży publicznej i finansowej. Doświadczenie firmy bazuje na ponad dziesięcioletniej realizacji projektów dla banków, instytucji finansowych oraz urzędów państwowych. W szczególności celami firmy jest dostarczanie eksperckiej wiedzy dziedzinowej w projektach IT zakresu zalepień opartych o PKI, outsourcing projektowy i deweloperski dla aplikacji J2EE oraz.net, oraz dopełnienie usług poprzez ofertę hostingową oraz sprzętową urządzeń związanych z bezpieczeństwem IT. Firma prowadzi aktywną współpracę w zakresie realizacji dostaw na rynek Polski sprzętu w szczególności HSM i usług świadczonych przez firmę Utimaco Safeware AG. Ponad to do listy firm, które nawiązały współpracę partnerską są jeszcze tacy potentaci rynku IT Security jak: Nexus Technology GmbH w zakresie oferty dla CA, CRYPTOMAThIC w zakresie MobileTokens, oraz LSE w zakresie OTP. Celem tej współpracy jest z jednej strony zapewnienie kompletności oferty firmy - poza softwarową i usługową, również i sprzętowej w projektach związanych z zabezpieczeniami. Z drugiej zaś -umożliwienie firmom partnerskim świadczenia na terytorium Polski lokalnej i fachowej pomocy w zakresie wsparcia technicznego oraz partnera sprzedażowego.

12 Provider Sp. z o.o. Od 1997 roku pomaga Klientom efektywnie wykorzystywać Internet w biznesie. Zapewnia kompleksową obsługę, dlatego świadczy szeroki wachlarz usług począwszy od hostingu, przez serwery dedykowane, zarządzanie serwerami przez tworzenie serwisów www oraz zaawansowanych aplikacji webowych, tworzenie wersji mobilnych serwisów, po usługi związane z marketingiem w Internecie: pozycjonowanie, budowanie kampanii przy wykorzystaniu bannerów oraz mailingu Jest obecna także w świecie telekomunikacji, świadcząc usługi dostępu do Internetu oraz zarządzając wymagającymi sieciami lokalnymi Klientów. Provider to ludzie, ludzie doświadczeni lecz energiczni, z pasją, zawsze pełni pomysłów, lubiący ciekawe wyzwania..

13 PrompT Firma PrompT istnieje na rynku od 2008 roku. Od początku swojej działalności skupiała się na realizacji projektów informatycznych. Kwalifikacje Pracowników, certyfikaty poparte wieloletnim doświadczeniem pozwalają na wykonywanie kompletnych usług IT. Właśnie outsourcing IT jest podstawą działalności firmy PrompT. W ramach tej aktywności, PrompT świadczy usługi doradcze w zakresie rozwoju oraz utrzymania systemów informatycznych. Wykwalifikowani Pracownicy zajmują się bieżącą obsługą złożonych systemów teleinformatycznych Klientów. Ciągłe podnoszeniem kwalifikacji i wiedzy merytorycznej z dziedziny IT, skutkuje merytorycznym przygotowaniem Pracowników do realizacji wyzwań, stawianych przez Klientów.

14 SEVEN Sp. z o.o. Jest profesjonalną i stabilną firmą wysokich technologii posiadającą wieloletnie doświadczenie na rynku. Specjalizuje się w sprzedaży i projektowaniu, budowaniu i utrzymywaniu rozwiązań IT. Zatrudnia pracowników świetnie wykształconych w zakresie technologii, dzięki czemu świadczone usługi realizowane są na najwyższym poziomie. Seven stawia sobie za cel dostarczanie niezawodnych rozwiązań, służących do optymalizacji i racjonalizacji infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie. Jest zaufanym partnerem i doradcą Klientów, tak aby współpraca przynosiła im największe możliwe korzyści: od redukcji kosztów infrastruktury po zabezpieczenie biznesowych celów strategicznych przedsiębiorstwa. Działania oparte są na kompetencji pracowników, współpracowników oraz firm partnerskich przy wykorzystaniu sprawdzonych, nowoczesnych standardów i rozwiązań informatycznych

15 CFO Sp. z o.o. CFO Sp. z.o.o. jest profesjonalną firmą zapewniającą kompleksowe rozwiązania oraz doradztwo dla przedsiębiorstw z zakresu zarządzania ich płynnością finansową. CFO zajmuje się między innymi diagnozą i oceną sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw, w tym identyfikacją i analizą potrzeb finansowych. We współpracy z Klientem koncentruje się zarówno na ocenie stanu faktycznego jak i wypracowywaniu perspektywicznych, korzystnych strategii rozwoju przedsiębiorstwa. CFO stawia sobie za cel ścisłą współpracę z Klientem, na zasadach partnerstwa oraz zapewnia uczciwe i rzetelne traktowanie Klienta i jego problemów, w celu wspólnego dążenia do eliminowania potencjalnych zagrożeń oraz ciągłego ulepszania i rozwoju prowadzonej działalności gospodarczej. Obszary oferowanych usług Obsługa wierzytelności przedsiębiorstw Restrukturyzacja zadłużenia Doradztwo i pomoc w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego Doradztwo i pomoc w zabezpieczeniu przed ryzykiem prowadzenia działalności gospodarczej Outsourcing finansowy Outsourcing księgowo-kadrowy Kontroling kosztów.

16 FX Team Sp. z o.o. Jest doświadczoną agencją działającą w strefie zarządzania HR. Oferuje perfekcyjnie realizowane projekty standardowe oraz nowe pomysły. Głównym zadaniem jest zapewnienie satysfakcji i zadowolenie Klientów, efektywność usług oraz chęć długookresowej współpracy. Oferowane usługi : Praca Tymczasowa Praca Sezonowa Outsourcing Kadrowy Outsourcing Płacowy Pay roll Wypróbuj i Zatrudnij - Try i Hire Doradztwo Personalne Pośrednictwo Pracy Organizacja Rekrutacji Kadry Leasing Sales Force Obsługa Call Center Praca za granicą Jako podmiot działający z zakresie prowadzenia agencji firma posiada wpis do rejestru agencji pracy pod numerem 6851.

17 DG Partner Od ponad 11 lat współpracuje z przedsiębiorcami prywatnymi, przedsiębiorstwami komunalnymi i Jednostkami Samorządu Terytorialnego oraz innymi Jednostkami Sektora Finansów Publicznych w zakresie tworzenia, przekształcania, prowadzenia, zarzadzania i rozwoju. Działalność ta obejmowała i obejmuje - szkolenia, doradztwo, przygotowywanie opracowań analitycznych w zakresie ekonomicznofinansowym, pomoc w znalezieniu optymalnych źródeł realizacji i finansowania inwestycji. W szczególności: - doradztwo ekonomiczno-finansowe dla podmiotów prywatnych - biznesplany przedsiębiorstw; - usługi doradcze w zakresie organizacji gospodarki magazynowej; - analizy restrukturyzacyjne JST; - analizy optymalnych metod finansowania i eksploatacji inwestycji realizowanych przez JST i Spółki komunalne; - pomoc w przeprowadzeniu procesu przekształcenia Zakładów Budżetowych w Spółki Prawa Handlowego; - wykonanie opracowań ekonomiczno-finansowych i prawnych nowych podmiotów gospodarczych w sferze gospodarki komunalnej; - pomoc w pozyskaniu środków finansowych dla ponad 200 JST i Spółek komunalnych w formie emisji obligacji na kwotę przekraczająca 2,0 mld PLN.

18 SHH sp. z o.o. Od 1996 roku realizuje w Polsce i za granicą projekty informatyczne związane z informacją przestrzenną. Wdraża kompleksowe, skuteczne i perspektywiczne rozwiązania klasy GIS oparte o światowe standardy technologiczne. Posiada potencjał merytoryczny, technologiczny i wdrożeniowy do realizacji złożonych projektów w zakresie GIS. Dostarcza rozwiązania informatyczne do zarządzania informacją przestrzenną i techniczną oraz przetwarzania danych. Oferuje systemy zapewniają bezpieczny dostęp do aktualnej informacji, niezbędnej do podejmowania trafnych decyzji.

19 Sidus sp. z o.o. Firma Sidus Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem urządzeń wbudowanych dla elektroniki użytkowej oraz przemysłowej. Największą siłą firmy jest bardzo doświadczony zespół, posiadający na swoim koncie przeszło 10 patentów. Całą swoją wartość opiera na szybkim projektowaniu i budowaniu urządzeń mikrokomputerowych z wykorzystaniem układów FPGA. Obszary działalności firmy: - specjalizowane układy minikomputerowe z układami FPGA w tym miernik parametrów sieci energetycznej zbudowany na bazie minikomputera, który charakteryzuje się dużą mocą obliczeniowa; - Usługi projektowe na rynku B2B, w szczególności rozwiązania z układami FPGA; Obecnie pracuje nad kolejnymi produktami, które są w zaawansowanej fazie projektowej. Jednym z ciekawszych projektów są szachy elektroniczne ze śledzeniem aktualnej pozycji figur na szachownicy.

20 Kontakt Adres biura klastra Perceptus S.A Park Naukowo Technologiczny Nowy Kisielin, ul. Antoniego Wysockiego Zielona Góra tel fax

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością 1 Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwo Gospodarki Publikacja została przygotowana przez Zespół

Bardziej szczegółowo

KLASTRY I INICJATYWY KLASTROWE W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM. Klaster ICT Pomorze Zachodnie

KLASTRY I INICJATYWY KLASTROWE W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM. Klaster ICT Pomorze Zachodnie KLASTRY I INICJATYWY KLASTROWE W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM Klaster ICT Pomorze Zachodnie Redakcja: Jaek Drożdżal Paweł Mieczan Patrycja Mikuła Joanna Niemcewicz Opracowanie i korekta: Jaek Drożdżal

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie przez wartości

Zarządzanie przez wartości 1 S&T w Polsce Services Polska to polski oddział Grupy S&T. Oferuje klientom pełen zakres usług w takich S&T obszarach jak: konsulting, outsourcing, projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

,,Warunki, obszar i założenia do działania Sieci Współpracy Aglomeracji. Kalisko-Ostrowskiej. Opracował: Andrzej Spychalski

,,Warunki, obszar i założenia do działania Sieci Współpracy Aglomeracji. Kalisko-Ostrowskiej. Opracował: Andrzej Spychalski Sieć Współpracy Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej. Raport końcowy Zespołu Projektowego opracowany w ramach projektu: POKL.08.01.02 30 012/11 Sieć Współpracy Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej współfinansowanego

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

Katalog instytucji wsparcia innowacyjnego biznesu

Katalog instytucji wsparcia innowacyjnego biznesu 2011 Ośrodki innowacji w Polsce Katalog instytucji wsparcia innowacyjnego biznesu park technologiczny inkubator technologiczny centrum transferu technologii Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul.

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

OTOCZENIE DLA INNOWACJI

OTOCZENIE DLA INNOWACJI OTOCZENIE DLA INNOWACJI I TRANSFERU WIEDZY I TECHNOLOGII 1 Anna Kaczmarek 1 opracowanie w ramach projektu Innowacyjne zachodniopomorskie konkurencyjne zachodniopomorskie. Wsparcie tworzenia i rozwoju sieci

Bardziej szczegółowo

BCC2014 Edycja 12. Firmy doradcze i kancelarie prawnicze

BCC2014 Edycja 12. Firmy doradcze i kancelarie prawnicze BCC2014 Edycja 12 Firmy doradcze i kancelarie prawnicze BCC Firmy doradcze i kancelarie prawnicze Wydawnictwa Business Centre Club: GAZETA BCC Klubowy miesięcznik BCC o sprawach najważniejszych dla polskich

Bardziej szczegółowo

Agencja reklamy zewnętrznej. Ma-Ja SC. Pszczyna, woj. śląskie

Agencja reklamy zewnętrznej. Ma-Ja SC. Pszczyna, woj. śląskie Agencja reklamy zewnętrznej. Ma-Ja SC. Pszczyna, woj. śląskie "Ma-Ja" dostarcza swoim Klientom odpowiednio przygotowane miejsca na reklamę zewnętrzną. Są to przede wszystkim białe tablice umieszczone wzdłuż

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZE EUROPEJSKIE 2014-2020 Cz.3. PROGRAMY

FUNDUSZE EUROPEJSKIE 2014-2020 Cz.3. PROGRAMY INFORMACJE OGÓLNE I. PROGRAM INTELIGENTNY ROZWÓJ 1 Założenia do Programu Inteligentny Rozwój zostały opracowane jeszcze w maju 2013 r. i poddane wówczas konsultacjom społecznym. Po zebraniu uwag i sugestii

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ!

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! Warszawa 2010 Praca zbiorowa redakcja: Anna Forin Aleksandra Herba Małgorzata Seruga Adam Badach Maciej Kopytek Krzysztof Dudek Marek Hryniewicki Jakub Rawski Andrzej Szwoch

Bardziej szczegółowo

Założenia realizacji Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020

Założenia realizacji Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020 Założenia realizacji Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020 1 SPIS TREŚCI 1. Perspektywa finansowa 2014-2020... 3 2. Przygotowania do realizacji perspektywy finansowej 2014-2020 w Polsce...

Bardziej szczegółowo

Zewnętrzne źródła finansowania działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej

Zewnętrzne źródła finansowania działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej 146 Mgr Marta Głaz Zewnętrzne źródła finansowania działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej Wstęp Podstawą rozwoju przedsiębiorstw, a tym samym całej gospodarki światowej są innowacje i zaawansowane

Bardziej szczegółowo

BAZA INFROMACYJNA FORUM TECHNOLOGII BANKOWYCH

BAZA INFROMACYJNA FORUM TECHNOLOGII BANKOWYCH FIRMA KRÓTKA INFORMACJA OFERTA DLA SEKTORA BANKOWEGO Algotech Polska Sp. z o.o. Algotech jest regionalnym integratorem rozwiązań Conatct Center w Europie Centralnej i Wschodniej. Algotech dostarcza kompleksowe

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW

PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW MINISTERSTWO GOSPODARKI Departament Innowacji i Przemysłu PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW do 2020 r. projekt Program wykonawczy do Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki ŚWIAT SIĘ ZMIENIA Warszawa,

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

DIAGNOZA ZAPOTRZEBOWANIA NA ZAWODY I SPECJALNOŚCI NA TERENIE POWIATU WADOWICKIEGO POWIATOWY URZĄD PRACY W WADOWICACH

DIAGNOZA ZAPOTRZEBOWANIA NA ZAWODY I SPECJALNOŚCI NA TERENIE POWIATU WADOWICKIEGO POWIATOWY URZĄD PRACY W WADOWICACH 2014-1-31 DIAGNOZA ZAPOTRZEBOWANIA NA ZAWODY I SPECJALNOŚCI NA TERENIE POWIATU WADOWICKIEGO POWIATOWY URZĄD PRACY W WADOWICACH LUTY 2014 SPIS TREŚCI Strona WSTĘP 3 1 ANALIZA SYTUACJI SPOŁECZNO-GOSPODARCZEJ

Bardziej szczegółowo

Who is who albo top model. Kto jest kim w Projekcie. Model, który będzie... modelem. Ogłaszamy nabór na szkolenia

Who is who albo top model. Kto jest kim w Projekcie. Model, który będzie... modelem. Ogłaszamy nabór na szkolenia Who is who albo top model Kto jest kim w Projekcie Model, który będzie... modelem Ogłaszamy nabór na szkolenia 4 6 15 32 3 Who is who albo top model Czasy internetu są pod wieloma względami bezlitosne.

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ AKADEMICKA. Fundacja Fundusz Inicjatyw

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ AKADEMICKA. Fundacja Fundusz Inicjatyw Człowiek - najlepsza inwestycja Czy wiesz, że... n w 2009 r. z woj. świętokrzyskiego do Urzędu Patentowego zgłoszono 47 wynalazków z czego 37 zostało opatentowanych n zatrudnieni w działalności badawczo-rozwojowej

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

Małopolski Klaster Informatyczny

Małopolski Klaster Informatyczny Małopolski Klaster Informatyczny Potrzeby w zakresie kształcenia kadry IT perspektywa małopolskiego rynku Materiały z konferencji 0101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

BAZA INFROMACYJNA FORUM TECHNOLOGII BANKOWYCH

BAZA INFROMACYJNA FORUM TECHNOLOGII BANKOWYCH FIRMA KRÓTKA INFORMACJA OFERTA DLA SEKTORA BANKOWEGO Algotech Polska Sp. z o.o. Algotech jest regionalnym integratorem rozwiązań Conatct Center w Europie Centralnej i Wschodniej. Algotech dostarcza kompleksowe

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska Sprzedaż i Marketing Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl 3 SPIS TREŚCI Wstęp...5 O Michael Page...6 Metodyka...7 1. DOBRA KONSUMENCKIE

Bardziej szczegółowo

Wyprzedz konkurencje!

Wyprzedz konkurencje! Wyprzedz konkurencje! Audyt Innowacji efekty prac Parku Naukowo-Technologicznego Technopark Gliwice i Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM publikacja podsumowująca Publikacja przygotowana

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW. www.knowhow.com.pl

INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW. www.knowhow.com.pl www.knowhow.com.pl INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW SPIS TREŚCI LECZYMY SŁUŻBĘ ZDROWIA 5 NARZĘDZIA INFORMATYCZNE MED IT 9 MedLider 10 Benchmarking 11 FINANSOWANIE ROZWOJU

Bardziej szczegółowo

STUDIA PODYPLOMOWE. Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. www.wzieu.pl

STUDIA PODYPLOMOWE. Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. www.wzieu.pl STUDIA PODYPLOMOWE Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego www.wzieu.pl KRAKOWSKA Kontakt: mgr Kinga Cieślicka Dziekanat WZiEU(pokój 014) ul. Cukrowa 8, 71-004 Zapraszamy do elektronicznej

Bardziej szczegółowo