Drzwi szafy otworzyły się powoli, skrzypiąc przeraźliwie. Pani Zosia weszła na chwilę do środka, odłożyła odkurzacz na jedną z półek i wychodząc

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Drzwi szafy otworzyły się powoli, skrzypiąc przeraźliwie. Pani Zosia weszła na chwilę do środka, odłożyła odkurzacz na jedną z półek i wychodząc"

Transkrypt

1

2

3 Drzwi szafy otworzyły się powoli, skrzypiąc przeraźliwie. Pani Zosia weszła na chwilę do środka, odłożyła odkurzacz na jedną z półek i wychodząc zgasiła za sobą światło. Jednak po chwili rozbłysło ono na nowo. Wiesz co? - powiedział odkurzacz do starej, wysłużonej miotły. - Znalazłem dzisiaj pod fotelem dwa złote. Nie rozumiem, dlaczego pani Zosia się po nie nie schyliła... Ech... - westchnęła miotła Młody jeszcze jesteś, to i nie wiesz... To wszystko przez inflację! A kto to Inflacja? - spytał zaciekawiony Ta ruda, która była wczoraj na kolacji? Nie, głuptasie zaśmiała się staruszka Inflacja, to takie coś, przez co pieniądze tracą na wartości. Czyli jak? - dopytywał się odkurzacz. Sama do końca nie wiem... Słyszałam, jak pan Franek rozmawiał o niej z panią Zosią. Że za tyle samo pieniędzy można kupić mniej rzeczy, niż kiedyś... Ceny wzrastają... Czyli tak naprawdę, to dwa złote, które znalazłeś, to mogło nie być dwa złote, tylko złoty pięćdziesiąt albo nawet złotówka... I tylko udawało dwa złote! Odkurzacz już otworzył usta, jednak rozległy się czyjeś kroki. Światło zgasło, a po chwili w drzwiach pojawiła się pani Zosia. Chwyciła miotłę i trzaskając drzwiami od schowka, wróciła do sprzątania.

4

5 W drogerii panował ożywiony ruch. Emilia powoli mijała kolejne półki i stoiska. Zatrzymała się i zaczęła przyglądać się szminkom. W torebce na jej ramieniu zapanowało poruszenie. Spójrz, ile ich tam jest westchnął błyszczyk. - Czasami brakuje mi tu jakiejś zgrabnej pomadki... Ja już Ci nie wystarczam? - zaśmiała się kredka. To nie to samo... - westchnął znowu. Nie przejmuj się pocieszyła go przyjaciółka. - Widzisz, właśnie ogląda szminki... Może zaraz jakąś kupi! Ale... - zaczął błyszczyk. - One są takie zwyczajne. A widzisz tamtą? - wskazał zakrętką na duży stolik stojący pośrodku pomieszczenia. - Ale jest strasznie droga... Przecież Emilka w zeszłym roku założyła lokatę uśmiechnęła się kredka. - Poczekaj jeszcze trochę, będzie miała pieniądze. A nie może teraz pójść do banku? spytał zniecierpliwiony. Nie może kredka pokręciła rysikiem. - Lokatę zakłada się na jakiś czas... Na przykład na rok. Przez ten czas pieniądze są w banku i systematycznie rosną, w zależności od oprocentowania. Po roku można je wypłacić. Nam brakuje jeszcze miesiąca, więc jeśli Emilka zabierze pieniądze, straci odsetki, czyli to, co ma zarobić na lokacie. Ech... - westchnął błyszczyk. - Więc jeszcze trochę poczekam... Urwał, bo do torebki wsunęła się czyjaś dłoń. Emilka wyciągnęła telefon i wykręciła numer. Misiuu... Znalazłam bardzo ładną szminkę w okazyjnej cenie... - zaczęła, patrząc na stolik pośrodku drogerii.

6

7 Pan Wacław wszedł do domu, trzymając w rękach podłużne pudełko. Postawił je w przedpokoju i wyszedł do kuchni. Widzisz, staruszku powiedział jeden z kapci do swojego towarzysza My tu już nie pomieszkamy. Dlaczego tak myślisz? - jego kolega był wyraźnie zaniepokojony. Wacław przyniósł do domu dywidendę westchnął ze zrezygnowaniem pierwszy. Będzie chodził w dywidendzie? - zdziwił się kolega To wygodne? Tomek, Tomek... - pokręcił wkładką pierwszy kapeć W zeszłym roku Wacław kupił akcje firmy "Gracjan"... Tej od tych słynnych Gracjanek? - wtrąciła się tenisówka. Tak, tej kapeć pokiwał podeszwą Obroty firmy skoczyły, wzrósł zysk, a w zeszłym tygodniu postanowili wypłacić akcjonariuszom dywidendę, czyli część zysku firmy, to i kasy Wacław musi mieć więcej, prawda? Tak więc nasz Wacuś został akcjonariuszem poważnej spółki... Akcjonariuszem... To super, prawda? - zaciekawił się drugi z kapci. Phi... I tak nas wymieni! - zaperzył jego towarzysz - A lodów w domu jak nie było, tak nie ma! W tym momencie do przedpokoju wszedł pan Wacław. Pochylił się nad pudełkiem, które przyniósł i wyciągnął z niego komplet nowiutkich pucharków do lodów.

8

9 Pan Krzysztof z dumą włożył wtyczkę do gniazdka. Na ekranie jego nowej, pięćdziesięciocalowej plazmy pojawił się film sensacyjny. Chwycił pilota i zaczął przetrząsać szuflady. Widzisz, będziemy miały co oglądać uśmiechnęła się jedna z poduszek leżących na kanapie. Ano, chyba będziemy... - westchnęła druga. Nie cieszysz się? - zdziwiła się towarzyszka. No, cieszę się, cieszę... - westchnęła znowu. - Ale wiesz, ja wolę oglądać razem z panią Anetą filmy na DVD. A to stare ma już swoje lata, często się psuje... Oj, przydałby się nowy odtwarzacz... Nie denerwuj się pocieszyła koleżankę pierwsza poduszka Słyszałam ostatnio, jak pani Aneta mówiła do męża, że potrzebują kredytu... Kredytu? - spytała z zaciekawieniem przyjaciółka A dobrze się na tym odtwarza filmy? Jej koleżanka zaśmiała się. Kiedy idziesz do banku i mówisz, że potrzebujesz pieniędzy, oni je pożyczają, udzielają kredytu. Wtedy możesz kupić, co chcesz. Może jakiś przystojny fotel? rozmarzyła się. Ale pieniądze trzeba oddać. Zwracasz więcej niż dostajesz, bank dolicza odsetki. Och, to chociaż odtwarzacz westchnęła znowu druga. Krzysztof zamknął szufladę. Wyciągnął z opakowania baterie, które włożył do pilota i z zaciekawieniem zaczął przerzucać kanały...

10

11 Jagoda schowała portfel do torebki. Chwyciła torby i ruszyła alejką na dalsze zakupy. Hej, a wiesz, że Jagoda wybiera się na wakacje za granicę? - spytała poruszona karta kredytowa. Coś o tym słyszałem odpowiedział dowód osobisty Paszport żalił mi się ostatnio, że nie jest już potrzebny do takich wyjazdów. A zresztą, nie panikuj! zdenerwował się - Przecież nikt nie będzie ci kazał z nikim rozmawiać! No, dobrze odrzekła zmieszana A widziałeś tych nowych, z przegródki obok? Jakieś podejrzane typy... Widziałem zaciekawił się dokument Jacyś Eypo... Nie wiesz, skąd mogą być? Nie mam pojęcia zamyśliła się karta Próbowałam wczoraj do nich zagadać. Spytałam, jak się mają, skąd są, a oni nic... Patrzą na mnie i udają Greków. Dziwne powiedział dowód A jeszcze wczoraj było tam tyle Złotówek... Myślisz, że ten cały Kantor ma z tym coś wspólnego? Nie wiem wystraszyła się karta Ale wczoraj przecież rozmawiałam z naszymi Dwusetkami, a teraz tam siedzą te całe Eypo... I nasi zniknęli właśnie po wizycie w tym całym kantorze! Podejrzane... - zamyślił się dowód... Portfel otworzył się. Jagoda wyciągnęła kartę i włożyła ją do bankomatu. Po chwili, z otworu wysunęły się pieniądze.

12

13 Kacper zrezygnowany spojrzał na smugi na swojej świeżo odmalowanej ścianie. Chwycił wiaderko i wyszedł z pokoju, trzaskając drzwiami. Spójrz na mnie! - zawołała ściana, zalewając się łzami Jak ja teraz wyglądam?! Nie denerwuj się tak odpowiedział fotel patrząc na ścianę, na której widniały malownicze zacieki Przecież to nic takiego, zobacz jak... Nic takiego?! - wrzasnęła poszkodowana Kowalscy mogli uważać z tym kranem! A przecież nie ma pieniędzy na remont! Och, co ja ze sobą zrobię... Uspokój się odrzekł mebel Przecież widziałaś, że Kacper jakiś czas temu przyniósł do domu polisę... Polisa... I co mi po niej? Ta kartka jest za mała! - ofuknęła go ściana Wolałabym obraz jakiegoś... Przecież nikt nie będzie cię tym zasłaniał powiedział fotel Kacper pójdzie z polisą do swojego ubezpieczyciela. Potem przyjdzie rzeczoznawca... I on mnie odmaluje? - spytała z nadzieją w głosie. Nie... - pokręcił oparciem mebel Przyjdzie, dokładnie cię obejrzy i zrobi kilka zdjęć. Wtedy ci od ubezpieczeń przyślą pieniądze, a Kacper będzie mógł cię pomalować. A teraz już nie płacz, bo zrobisz sobie więcej smug... Kacper wrócił do pokoju i zaczął przetrząsać gruby segregator z napisem "UBEZPIECZENIA".

14

15 Dramat. Poruszenie. Wszyscy biegają, krzyczą, rozrzucają wokół siebie papiery. Panuje kompletne zamieszanie. A zaczęło się tak spokojnie... Dzień jak co dzień. Jak zwykle o godzinie dziewiątej ktoś pociągnął za sznurek. Wydałem z siebie głośny, metaliczny dźwięk. Rozpoczęła się sesja. Ludzie siedzący przy komputerach zaczęli do siebie pokrzykiwać. Byli ubrani jak zawsze: w białą koszulę i czerwone szelki. Nazywali się chyba malerami, choć ja wolałem na nich mówić Wyjce. Wyjec numer jeden krzyczał do wyjca numer osiem o akcjach, kupionych przez wyjce numer sto dwadzieścia pięć, który właśnie rozmawiał przez telefon z wyjcem numer pięćdziesiąt osiem. Nigdy ich nie zrozumiem... Mogą pójść, gdzie im się tylko podoba, a jednak wolą zadzwonić do kogoś, kto siedzi cztery biurka dalej. Jednak dzisiaj to wszystko wyglądało trochę inaczej... Dało się wyczuć dziwny niepokój. Po chwili zrozumiałem, co się stało. Wszystkie indeksy zaczęły tracić na wartości... Maklerzy zaczęli przekrzykiwać się nawzajem, powstał kompletny chaos. "Indeksy... Akcje... Obligacje... W dół... Bankrutuje... Na minusie... Spada...". Aż wreszcie jeden z Wyjców wykrzyknął na całą salę jedno słowo: "Kryzys!". Zapadła kompletna cisza. Maklerzy patrzyli po sobie, kompletnie nie wiedząc co zrobić. Zamarło wszystko... - Co tobie, śpisz? usłyszałem i spojrzałem wokół. Cisza, spokój. Poruszały się tylko spadające notowania spółek. Wiedziałem, co to znaczy. Złotówka traciła na wartości, inwestorzy, czyli ludzie, którzy zatrudniali maklerów, wyprzedawali wszystko, powodując spadki.

16 Rzeczowych rozmów o rynkach finansowych wysłuchali, skrzętnie zanotowali, starannie zilustrowali i przedstawili Wam: Łukasz Witków Karolina Zborowska Tobiasz Pakuła Wioleta Matysiak Patryk Mażul Emilia Halwa pod opieką Elżbiety Soi Lubań, 2012

Oliwia Włoch TYLKO JEDEN RAZ

Oliwia Włoch TYLKO JEDEN RAZ Oliwia Włoch TYLKO JEDEN RAZ OSOBY: - główna bohaterka, siedemnastoletnia uczennica liceum ogólnokształcącego. Pochodzi z tak zwanego dobrego domu. Jej rodzice rozwodzą się. Nie potrafi odnaleźć się w

Bardziej szczegółowo

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI Tom I trylogii Dary Anioła 1 PANDEMONIUM - Chyba jaja sobie ze mnie robisz - rzucił bramkarz, zaplatając ręce na potężnej piersi. Spojrzał z góry na chłopca w czerwonej

Bardziej szczegółowo

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI Tom I trylogii Dary Anioła PODZIĘKOWANIA Chciałabym podziękować mojej grupie pisarskiej, Massachusetts All - Stars: Ellen Kushner, Delii Sherman, Kelly Link, Gavinowi Grantowi,

Bardziej szczegółowo

ŻONY ZE STEPFORD IRA LEVIN. Przełożyła Anna G. Celińska

ŻONY ZE STEPFORD IRA LEVIN. Przełożyła Anna G. Celińska IRA LEVIN ŻONY ZE STEPFORD Przełożyła Anna G. Celińska Dziś walka przybiera inny kształt; zamiast chcieć zamknąć mężczyznę za kratkami, kobieta usiłuje od niego uciekać, nie próbuje go już wciągać w strefę

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 019

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 019 WNOP odcinek 019 Jak opracować swoją strategię inwestycyjną - ze Zbyszkiem z bloga APP Funds Opis odcinka: /019 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, odcinek dziewiętnasty. Michał: Rzucałeś

Bardziej szczegółowo

my-ebook Franz Kafka - Proces

my-ebook Franz Kafka - Proces Franz Kafka - Proces Rozdział I - Aresztowanie - Rozmowa z panią Grubach - Potem panna Bürstner Rozdział II - Pierwsze przesłuchanie Rozdział III - W pustej sali posiedzeń - Student - Kancelarie Rozdział

Bardziej szczegółowo

powiedziała do nas, żebyśmy byli grzeczni, bo nie wie, czy wiemy, ale kierowcy nie wolno denerwować. Będziecie grzeczni?! zawołała mama. Taaak!

powiedziała do nas, żebyśmy byli grzeczni, bo nie wie, czy wiemy, ale kierowcy nie wolno denerwować. Będziecie grzeczni?! zawołała mama. Taaak! DŁUGI WEEKEND Bardzo lubię jeździć z rodzicami samochodem na ferie albo na wakacje, albo w ogóle gdzieś daleko. Jest wtedy tak fajnie, bo wszyscy jesteśmy razem, możemy pobyć ze sobą przez dobrych kilka

Bardziej szczegółowo

Opracowanie redakcyjne, korekta, skład i projekt graficzny: JACEK CZARNIK

Opracowanie redakcyjne, korekta, skład i projekt graficzny: JACEK CZARNIK Wydawca: DOLNOŚLĄSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu Opracowanie redakcyjne, korekta, skład i projekt graficzny: JACEK CZARNIK SPIS TREŚCI Od wydawcy... 4 Anna Strzeszewska SCHODY

Bardziej szczegółowo

O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski

O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu. Mają kształt ogromnego buta. Na cholewie, a także na

Bardziej szczegółowo

MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI

MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI Daniela Sikora MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI Zawsze wiedziałam, że prędzej czy później, podobna historia musi mi się przydarzyć Jacek przekonał mnie, żebym zabrała się razem z nim planował

Bardziej szczegółowo

SZMIRA Przełożył Tomasz Mirkowicz NOIR SUR BLANC

SZMIRA Przełożył Tomasz Mirkowicz NOIR SUR BLANC CHARLES BUKOWSKI Tytuł oryginału: Pulp SZMIRA Przełożył Tomasz Mirkowicz NOIR SUR BLANC First published by Black Sparrow Press, 1994 Copyright 1994 by Linda Lee Bukowski For the Polish edition copyright

Bardziej szczegółowo

Powrót do stron rodzinnych

Powrót do stron rodzinnych 247 Powrót do stron rodzinnych z japońskiego przełożyła Monika Tsuda Latem zeszłego roku po dziesięciu latach zobaczyłem swoje strony rodzinne. Zdarzyło się to wkrótce po tym, jak opisałem wydarzenia z

Bardziej szczegółowo

INWESTOWANIE W SZUMIE INFORMACYJNYM

INWESTOWANIE W SZUMIE INFORMACYJNYM INWESTOWANIE W SZUMIE INFORMACYJNYM AUTOR: TOMASZ JAROSZEK TOMASZ JAROSZEK 1 Inwestowanie w szumie informacyjnym to moja teoria na podstawie kilku lad doświadczeń na rynkach finansowych i zarazem pracując

Bardziej szczegółowo

Aleja główna na Bazarze Różyckiego; 1981; źródło Agencja Forum AF 25728 ~3~

Aleja główna na Bazarze Różyckiego; 1981; źródło Agencja Forum AF 25728 ~3~ ~1~ Maria Terlecka, dziennikarz Wszystko jest autentyczne. Prawda i fałsz. Soczystość owoców i blask złota. Chodzę już pół dnia po bazarze i jego obrzeżach: Tagowej, Brzeskiej, Ząbkowskiej. Wchodzę i wychodzę

Bardziej szczegółowo

Bajki różne; Opowieści biblijne; Rozmowy z diabłem

Bajki różne; Opowieści biblijne; Rozmowy z diabłem LESZEK KOŁAKOWSKI Bajki różne Opowieści biblijne Rozmowy z diabłem Projekt okładki, strony tytułowej i ilustracje: Andrzej Dudziński Bajki różne; Opowieści biblijne; Rozmowy z diabłem (Stones for Children;

Bardziej szczegółowo

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki.

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Jeśli chcesz połączyć się z Portem Wydawniczym LITERATURA.NET.PL kliknij na logo poniżej. Zbigniew Uniłowski

Bardziej szczegółowo

PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH

PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH Z CHOMIKA VALINOR ADAM BAHDAJ PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 ROZDZIAŁ PIERWSZY... 3 ROZDZIAŁ DRUGI... 15 ROZDZIAŁ TRZECI... 27 ROZDZIAŁ CZWARTY... 39 ROZDZIAŁ PIĄTY... 53 ROZDZIAŁ

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 031 14 lipca 2014 r. Jak inwestować, żeby nie skończyć ze sznurem na szyi? podpowiada Krzysztof Piróg

WNOP odcinek 031 14 lipca 2014 r. Jak inwestować, żeby nie skończyć ze sznurem na szyi? podpowiada Krzysztof Piróg ae Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt WNOP odcinek 031 14 lipca 2014 r. Jak inwestować, żeby nie skończyć ze sznurem na szyi? podpowiada Krzysztof Piróg Opis odcinka: /031 To jest podcast

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 013. Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2

WNOP odcinek 013. Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2 WNOP odcinek 013 Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2 Opis odcinka: /013 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - odcinek trzynasty. Cześć, dzień dobry. Witam Cię w trzynastym

Bardziej szczegółowo

Mark Haddon. DziwNy przypadek psa

Mark Haddon. DziwNy przypadek psa Mark Haddon DziwNy przypadek psa NoCną porą Świat Książki Mark Haddon DziwNy przypadek psa nocną porą Z angielskiego przełożyła Małgorzata Grabowska Tytuł oryginału THE CURIOUS INCIDENT OF THE DOG IN

Bardziej szczegółowo

INNY A JEDNAK TAKI SAM Program zajęć biblioterapeutycznych

INNY A JEDNAK TAKI SAM Program zajęć biblioterapeutycznych Urszula Kamińska Miejska Biblioteka Publiczna w Środzie Wlkp. kurs biblioterapii III/2008 I. Cele ogólne programu INNY A JEDNAK TAKI SAM Program zajęć biblioterapeutycznych ZałoŜeniem tego programu jest

Bardziej szczegółowo

Z pamiętnika emigrantki

Z pamiętnika emigrantki Z pamiętnika emigrantki (pseudonim Slavinette) Wrzesień Jako świeżo zatrudniona zeszłoroczna absolwentka wyższej uczelni powinnam być szczęśliwa. Mam przecież pracę, a ile ludzi o tym marzy? No dobrze,

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 028-2 czerwca 2014 r. Psychologia inwestowania z perspektywy kobiety rozmowa z Agnieszką Kowalczyk

WNOP odcinek 028-2 czerwca 2014 r. Psychologia inwestowania z perspektywy kobiety rozmowa z Agnieszką Kowalczyk Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt WNOP odcinek 028-2 czerwca 2014 r. Psychologia inwestowania z perspektywy kobiety rozmowa z Agnieszką Kowalczyk Opis odcinka: jakoszczedzacpieniadze.pl/028

Bardziej szczegółowo

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca. PORADNIK Część III Bogatego ojca, biednego ojca

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca. PORADNIK Część III Bogatego ojca, biednego ojca PORADNIK Część III Bogatego ojca, biednego ojca Inne bestsellery serii Bogaty ojciec autorstwa Roberta T. Klyosaki i Sharon L. Lechter: Bogaty ojciec, Biedny ojciec Czyli czego bogaci uczą swoje dzieci

Bardziej szczegółowo

Plik jest zabezpieczony znakiem wodnym. ===af9twgha

Plik jest zabezpieczony znakiem wodnym. ===af9twgha Plik jest zabezpieczony znakiem wodnym ===af9twgha ===af9twgha Trylogia Pięćdziesiąt odcieni : Pięćdziesiąt twarzy Greya Ciemniejsza strona Greya Nowe oblicze Greya ===af9twgha Tytuł oryginału: Fifty

Bardziej szczegółowo

Pamiętnik Hanny Goldberg

Pamiętnik Hanny Goldberg Pamiętnik Hanny Goldberg 14.12.1942 Czas jest moim wrogiem i zarazem najlepszym przyjacielem. Moim życiem, radością, cierpieniem i oczekiwaniem na coś, co być może nigdy nie nastąpi. Mam świadomość, że

Bardziej szczegółowo

Różne kształty strachu

Różne kształty strachu Różne kształty strachu Holly i George pojechali do pracy tramwajem. Był zatłoczony i musieli stać w przejściu i trzymać się zwisających uchwytów, a Holly o mało się nie udusiła z powodu stojącego obok

Bardziej szczegółowo

tematy katechez Witam bądź pozdrowiony, Panie Przepraszam Panie, zmiłuj się chwała na wysokości Bogu Czekam przyjdź, Panie Jezu

tematy katechez Witam bądź pozdrowiony, Panie Przepraszam Panie, zmiłuj się chwała na wysokości Bogu Czekam przyjdź, Panie Jezu tematy katechez 8 1 Witam 2 Dziękuję bądź pozdrowiony, Panie 1 W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego 2 Witam Cię, Panie Jezu! 3 Należę do rodziny Pana Jezusa 4 Krzyż naszym znakiem 5 Kościół dom Boży 6 Kościół

Bardziej szczegółowo

FBO 005: Kredyt hipoteczny i syndrom sztokholmski

FBO 005: Kredyt hipoteczny i syndrom sztokholmski Podcast Finanse bardzo osobiste, odcinek 5 Data publikacji: link do opisu na blogu: http://marciniwuc.com/kredyt-hipoteczny-fbo-005/ FBO 005: Kredyt hipoteczny i syndrom sztokholmski Witam Was bardzo serdecznie

Bardziej szczegółowo

W prenumeracie NOWA FANTASTYKA TAŃSZA O 1OOO zł patrz strona 72. Drogi Czytelniku!

W prenumeracie NOWA FANTASTYKA TAŃSZA O 1OOO zł patrz strona 72. Drogi Czytelniku! Drogi Czytelniku! Opowiadania i nowele Nancy Etchemendy Umowa żeglarza Mike Resnick Bacon z komputera Kim Stanley Robinson Zanim się obudzę Powieść George R.R. Martin Chleb i ryby (1) Z polskiej fantastyki

Bardziej szczegółowo