Szanowni Państwo, Dariusz Żuk Prezes AIP Group

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szanowni Państwo, Dariusz Żuk Prezes AIP Group"

Transkrypt

1

2 Szanowni Państwo, oddaję w Państwa ręce broszurę informującą o naszym najnowszym i największym przedsięwzięciu w Polsce kreującym przedsiębiorczość. AIP Business Link to docelowo sieć 10 najnowocześniejszych w Europie centrów biznesu. Polskie firmy po raz pierwszy będą mogły skorzystać z kompleksowej, wirtualnej obsługi oraz z dostępu do takich miejsc jak laboratorium kreatywne i multimedialne. Całość usług oparta będzie na platformie informatycznej, którą będzie mogło się posługiwać ponad przedsiębiorców. W AIP Business Link znajdziemy przestrzeń kreatywną, ale również klub dla nowego pokolenia start upów, którzy zapewne skorzystają także z dostępu do sal konferencyjnych i powierzchni open-space. Poprzez sieć AIP Business Link chcemy stworzyć społeczność przedsiębiorców, dlatego też tworzymy platformę handlową i społecznościową. Projekt AIP Business Link, chociaż bardzo duży, jest częścią naszej strategii Droga do Polski Przedsiębiorczej. W ramach strategii do tej pory udało się stworzyć największą w Europie sieć 32 Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, które wypuściły na rynek już ponad firm. Funkcjonuje też fundusz AIP Seed Capital, który przygotowuje do inwestycji projekty mające szanse na powtórzenie sukcesów na skalę skype a. Zapraszam do korzystania z naszych usług i już dziś zapraszam do sieci AIP Business Link, z których pierwszy wystartuje już w 2010 roku. Z przedsiębiorczym pozdrowieniem Dariusz Żuk Prezes AIP Group

3 Nasza misja W badaniach Eurobarometru Polska znalazła się na drugim miejscu w Europie pod względem liczby obywateli chętnych do założenia własnej firmy, a w przybliżeniu już dziś jeden na dziewięciu dorosłych Polaków prowadzi własny biznes. Ich przedsiębiorcze inicjatywy wspierane są przez AIP Group, czyli sieć instytucji powołanych, by kreować przedsiębiorczość w naszym kraju. W ich skład wchodzi AIP Business Link. Rozwój firmy to wciąż nowe wyzwania. W fazie inkubacji najważniejszym z nich nie jest już sprawdzenie pomysłu na biznes przy minimalnym ryzyku, lecz wypracowanie takiej sytuacji, w której firma będzie się rozwijać i osiągnie sukces. Misją AIP Business Link jest wspieranie przedsiębiorczości przez dostarczanie przedsiębiorcom najlepszych i najbardziej innowacyjnych usług. Chcemy, by przedsiębiorczy Polacy mogli jeszcze efektywniej zarządzać własnym biznesem. Nasze cele Dążymy do tego, by centra przedsiębiorczości AIP Business Link stały się motorem napędowym dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jesteśmy przekonani, że przyniesie to wymierne efekty, odczuwalne w skali całego tego sektora w Polsce. Zaprojektowaliśmy pięć systemów usług, które pomogą przedsiębiorcom innowacyjnie rozwijać ich firmy. AIP Business Link to centra innowacyjnej inkubacji dla firm, które są już zbyt duże, by działać w inkubatorach takich jak AIP. Kiedy pomysł biznesowy sprawdzi się w jednym z AIP, wzrastająca firma otrzymuje zupełnie nowe możliwości rozwoju. Służą temu unikalne centra przedsiębiorczości, które powołujemy w ramach marki AIP Business Link.

4 Laboratoria Multimedialne Wiedza, innowacje i nowoczesne technologie stanowią dziś cenny towar, nierzadko decydujący o powodzeniu przedsięwzięcia biznesowego. W Laboratoriach AIP Business Link każdy przedsiębiorca może skorzystać z usług dotychczas będących w zasięgu jedynie największych korporacji. Profesjonalnie wyposażone studia graficzne i nagraniowe, umożliwiające tworzenie atrakcyjnych materiałów budujących wizerunek firmy. Laboratoria Multimedialne pozwalają na produkcję między innymi filmów promocyjnych, spotów radiowych czy projektowanie materiałów graficznych. Fachowa obsługa pomaga w zaplanowaniu całego przedsięwzięcia i doborze optymalnych rozwiązań, a następnie prowadzi cały proces produkcji materiału. Laboratoria IT W skład systemu będą wchodzić następujące Przestrzenie: Laboratoria Wiedzy Bank wiedzy oparty na najlepszych usługach infobrokerskich, analizach dobrych praktyk, dostępie do międzynarodowych baz danych, raportów ekonomicznych, specjalistycznych periodyków, opracowań i materiałów multimedialnych. Laboratoria oferują kompleksowe badania na zlecenie klienta oraz angażują sztab specjalistów, którzy udzielają porad dotyczących wiedzy niezbędnej do rozwoju firmy. Laboratoria Wiedzy nie tylko same ją udostępniają, lecz również uczą, w jaki sposób ją pozyskiwać i zarządzać nią w ramach przedsiębiorstwa. Laboratoria Kreatywne Przestrzenie innowacji, kreatywności i doskonalenia pomysłów biznesowych. Laboratoria Kreatywne to inspirujące otoczenie, pomysłowi i świetnie przygotowani trenerzy innowacji, niepowtarzalne rozwiązania i nowoczesne metody pracy i rozwiązania zapożyczone od największych światowych innowatorów. Najnowocześniejszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie dla firm i profesjonalna serwerownia, z możliwością umieszczenia firmowej podstrony w domenie AIP Business Link. Laboratoria IT zapewniają łatwiejszy dostęp do najnowszych i kosztownych technologii, aby w Polsce mogły powstawać i rozwijać się innowacyjne przedsięwzięcia na miarę Google a i Skype a.

5 Przestrzeń biurowa open space W czasach wysokich kosztów najmu powierzchni, system zapewnia infrastrukturę biurową optymalną dla potrzeb małych przedsiębiorców. Oferujemy miejsce do ulokowania firmy w lokalizacji AIP BL, innowacyjną przestrzeń pracy, komfortowe pomieszczenia do spotkań z kontrahentami, możliwość skorzystania z sal konferencyjnych oraz profesjonalną obsługę administracyjno-biurową. Wirtualne Biuro Profesjonalny system teleinformatyczny połączony z przyjaznym interfejsem internetowym umożliwiający obsługę administracyjną wielu firm przez jedną sekretarkę oraz zdalne zarządzanie sprawami firmy przez jej właściciela. System zapewnia elektroniczny obieg dokumentów oraz może być platformą współpracy i komunikacji pomiędzy pracownikami firmy, jak również umożliwia rezerwację zasobów AIP Business Link. Meeting rooms Możliwość prowadzenia profesjonalnych spotkań biznesowych w komfortowych pomieszczeniach z wykorzystaniem pomocy multimedialnych, a w razie potrzeby także infrastruktury telekonferencji. Efektywna praca w ergonomicznie zaprojektowanej przestrzeni, dzięki czemu przedsiębiorcy nie ponoszą wysokich kosztów najmu biura. Jest to rozwiązanie optymalne w czasach, gdy większość spraw firmy można załatwic przez notebooka oraz telefon komórkowy. Dodatkowo, praca wspólnie z innymi może stać się świetną okazją do wymiany doświadczeń i wspólnego rozwiązywania problemów. * w zależności od powierzchni poszczególnych centrów w AIP Business Link znajdują się również niewielkie indywidualne biura na wynajem, dla firm których specyfika nie nie pozwala na skorzystanie tylko z open-space.

6 Inicjatywy w ramach systemu: Klub Przedsiębiorcy Spotkania oraz eventy biznesowe, konferencje i panele edukacyjne, pozyskiwanie kontaktów zagranicznych przez izby handlowe oraz podobne kluby w USA i Europie Zachodniej. Klub Przedsiębiorcy to jednak nie tylko usługi, lecz także atrakcyjne, prestiżowe miejsce i przyciągająca społeczność ludzi, którzy dzielą biznesowe pasje. Portal społecznościowy Budowanie relacji w biznesie to podstawa pozyskiwania klientów. Tworzenie więzi, często nieformalnych, pozwala w sposób zdecydowanie wydajniejszy rozwijać bazę kontrahentów i partnerów. AIP BL Meeting & Networking System integruje środowisko młodych przedsiębiorców. Tworzenie i prezentacja profili przedsiębiorców i firm oraz budowa sieci znajomych, miejsce wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów. Integracja portalu z Wirtualnym Biurem umożliwia łatwe zarządzanie sprawami firmy w specjalnym panelu dostępnym po zalogowaniu. W ten sposób każdy przedsiębiorca przy użyciu przeglądarki internetowej ma możliwość kontroli spraw firmy załatwianych w Wirtualnym Biurze i całym AIP Business Link.

7 Fundusze UE Wsparcie na wszystkich etapach korzystania z funduszy unijnych, począwszy od analizy i wyboru odpowiedniego instrumentu wsparcia, przez opracowanie wniosku i niezbędnych załączników, aż do zarządzania projektem i jego prawidłowego rozliczenia. System konsultingowy to profesjonalna pomoc w rozwiązywaniu problemów z zakresu zarządzania i prowadzenia biznesu, w rozpoznawaniu nowych możliwości i wskazaniu, jak po nie sięgac, oraz zachęcanie do ciągłej nauki i wprowadzania zmian w biznesie. Jedną z największych potrzeb startujących przedsiębiorców jest tani i szybki dostęp do kapitału. Chcemy upowszechnić korzystanie z dostępnych na rynku możliwości finansowania oraz przedstawiać korzyści z ich zastosowania. Fundusz AIP Seed Capital Uruchomiony w marcu 2008 roku fundusz kapitału zalążkowego wspierający wiedzą, doświadczeniem i kapitałem ludzi z dobrym, innowacyjnym pomysłem na biznes. Dzięki obecności w AIP Business Link inkubowane w nim firmy mogą ubiegać się o inwestycję na rozwój ich działalności. Usługi doradcze W ofercie AIP Business Link każdy przedsiębiorca może skorzystać z doradztwa wykwalifikowanych konsultantów. Jakość świadczonych usług gwarantowana jest przez wieloletnie doświadczenie AIP zdobyte dzięki funkcjonowaniu w ramach koordynowanej przez PARP Krajowej Sieci Innowacji oraz Krajowej Sieci Usług. Dzięki korzystaniu z doradztwa w AIP Business Link, wiele małych i średnich firm będzie mogło uniezależnić się od wysokich kosztów zewnętrznego konsultingu, a przez to znacznie obniżyć bieżące koszty działalności, bez najmniejszej szkody dla poziomu merytorycznego wsparcia.

8 Organizatorzy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz AIP Business Link są częścią AIP Group sieci instytucji i firm rozwijających przedsiębiorczość. W ramach AIP Group działają ponadto Polska Przedsiębiorcza, AIP Seed Capital, AIP Consulting oraz Agencja Innowacyjnej Promocji. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zostały stworzone w 2004 roku przez Dariusza Żuka, Mariusza Turskiego i Jacka Aleksandrowicza. Stanowią one kontynuację działalności Studenckiego Forum BCC powołanego przy największej organizacji pracodawców, jaką jest Business Centre Club. AIP to pierwsza tak duża inicjatywa mająca na celu rozwój przedsiębiorczości wśród młodych Polaków. Sieć ponad 30 Inkubatorów AIP stanowi największą tego rodzaju instytucję w Europie Środkowo- Wschodniej, co zostało docenione m.in. przez nominację AIP do Europejskiej Nagrody Przedsiębiorczości 2007, przyznawanej we współpracy z Komisją Europejską. Na gruncie doświadczeń AIP w 2008 roku została powołana Fundacja Polska Przedsiębiorcza. Jej misją jest wypracowanie nowej jakości w kreowaniu idei przedsiębiorczości, tak aby przez jej uwolnienie przyczynić się do sukcesu całego naszego kraju. Służy temu realizacja systemowego programu Droga do Polski Przedsiębiorczej, którego jednym z etapów jest inkubacja innowacyjnych firm w centrach AIP Business Link. Honorowe przewodnictwo nad Radą Polski Przedsiębiorczej objął legendarny przywódca Solidarności i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Prezydent RP Lech Wałęsa.

9 ul. Piękna Warszawa tel.: +48 (22) fax: +48 (22) publikacja bezpłatna Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

Współpracujmy na rzecz innowacyjnej Polski!

Współpracujmy na rzecz innowacyjnej Polski! Współpracujmy na rzecz innowacyjnej Polski! Deklaracja Programowa Jesteśmy głosem społeczności polskich startupów 1 FUNDACJA STARTUP POLAND...04 2 STATUS QUO POLSKIEJ GOSPODARKI...08 3 DLACZEGO STARTUPY?...12

Bardziej szczegółowo

Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020

Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020 Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020 skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw PLAN OPERACYJNY Dokument zawiera opis metodologii, streszczenie diagnozy, analizę

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji?

Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji? 2012 Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji? Wnioski ze spotkań Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji?

Bardziej szczegółowo

TRANSFER TECHNOLOGII

TRANSFER TECHNOLOGII VADEMECUM INNOWACYJNEGO PRZEDSIĘBIORCY TRANSFER TECHNOLOGII W MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTWACH Autorzy: Paweł GŁODEK Mariusz GOŁĘBIOWSKI Tom I Warszawa 2006 transfer technologii w małych i średnich

Bardziej szczegółowo

Rozwój Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej (PES) Metody wsparcia

Rozwój Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej (PES) Metody wsparcia E K O N O M I A S P O Ł E C Z N A T E K S T Y 2 0 0 6 Anna Forin Mariola Misztak-Kowalska Rozwój Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej (PES) Metody wsparcia Anna Forin, Mariola Misztak-Kowalska Streszczenie

Bardziej szczegółowo

Strategiczne obszary rozwoju parków technologicznych

Strategiczne obszary rozwoju parków technologicznych Skuteczne Otoczenie Innowacyjnego Biznesu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową podlegającą Ministrowi właściwemu ds. gospodarki. Powstała na mocy ustawy z 9 listopada 2000

Bardziej szczegółowo

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport powstał jako część projektu Kwalifikacje dla potrzeb

Bardziej szczegółowo

Rozwój klastrów w Polsce Wschodniej

Rozwój klastrów w Polsce Wschodniej 2012 Rozwój klastrów w Polsce Wschodniej Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Publikacja bezpłatna Stan na listopad 2012 r. ISBN 978-83-7633-131-7 Nakład: 2000 egz. Realizacja: Smartlink

Bardziej szczegółowo

Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu

Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Wydawca: CSRinfo

Bardziej szczegółowo

Współpraca nauki i biznesu

Współpraca nauki i biznesu 2013 Współpraca nauki i biznesu Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 2013 Współpraca nauki i biznesu. Doświadczenia i dobre

Bardziej szczegółowo

Who is who albo top model. Kto jest kim w Projekcie. Model, który będzie... modelem. Ogłaszamy nabór na szkolenia

Who is who albo top model. Kto jest kim w Projekcie. Model, który będzie... modelem. Ogłaszamy nabór na szkolenia Who is who albo top model Kto jest kim w Projekcie Model, który będzie... modelem Ogłaszamy nabór na szkolenia 4 6 15 32 3 Who is who albo top model Czasy internetu są pod wieloma względami bezlitosne.

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu część II

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu część II 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu część II 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu część II Redakcja: Natalia Ćwik Marcin Grzybek Beata Saracyn Publikacja

Bardziej szczegółowo

Wielkie perspektywy dla małych przedsiębiorstw

Wielkie perspektywy dla małych przedsiębiorstw Wydanie 2011 r. Wielkie perspektywy dla małych przedsiębiorstw działania UE na rzecz MŚP Komisja Europejska Przedsiębiorstwa i przemysł Europejski portal dla małych przedsiębiorstw Chcesz się dowiedzieć,

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

człowiek najlepsza inwestycja Podręcznik outplacementu w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki

człowiek najlepsza inwestycja Podręcznik outplacementu w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki człowiek najlepsza inwestycja Podręcznik outplacementu w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki Ministerstwo Rozwoju Regionalnego PODRĘCZNIK OUTPLACEMENTU W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego

Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego Projekt po rozpatrzeniu przez Komitet do Spraw Cyfryzacji Warszawa, 1 czerwca 2012r. SPIS TREŚCI I. WPROWADZENIE... 2 II. RELACJA STRATEGII ROZWOJU KAPITAŁU SPOŁECZNEGO

Bardziej szczegółowo

Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu

Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050 Spis treści Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050 str. 06 1. Wstęp 2. Polska

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi Teraźniejszość

Bardziej szczegółowo

Tworzenie związków kooperacyjnych między MSP oraz MSP i instytucjami otoczenia biznesu

Tworzenie związków kooperacyjnych między MSP oraz MSP i instytucjami otoczenia biznesu Tworzenie związków kooperacyjnych między MSP oraz MSP i instytucjami otoczenia biznesu Warszawa, 2006 Autorzy: Michał Górzyński CASE Doradcy Sp. z o.o. Wojciech Pander CASE Doradcy Sp. z o.o. Patryk Koć

Bardziej szczegółowo

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą 2011 Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą informator dla nowopowstałych firm Spis treści 1. Ws t ę p...1 1.1 O Polsk iej Ag e n c j i Ro z w o j u Pr zedsiębiorczości...1 1.2 Co to jest s t a r t u p...2

Bardziej szczegółowo

WSPIERANIE ROZWOJU MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ NA PRZYKŁADZIE MAŁOPOLSKI

WSPIERANIE ROZWOJU MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ NA PRZYKŁADZIE MAŁOPOLSKI Marian Huczek* WSPIERANIE ROZWOJU MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ NA PRZYKŁADZIE MAŁOPOLSKI Streszczenie W artykule omówiono znaczenie małych i średnich przedsiębiorstw dla rozwoju

Bardziej szczegółowo

Europejski Fundusz Społeczny Europejsk

Europejski Fundusz Społeczny Europejsk w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w latach 2004 2006 undusz Społeczny i Fundusz Spo pejski Fundusz Społeczny i Fundu pejski Fundusz Społeczny pejsk łeczny i Fundusz Społeczny Eu usz Społeczny

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Załącznik do Uchwały Nr LXIII/1751/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 29 sierpnia 2013 r. Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Warszawa, 2013 r. 1 Program rozwoju edukacji w Warszawie w

Bardziej szczegółowo

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 PO WER 2014-2020. 17.12.2014 r.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 PO WER 2014-2020. 17.12.2014 r. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 PO WER 2014-2020 17.12.2014 r. 1 SPIS TREŚCI Wykaz skrótów... 4 Sekcja 1. Wkład programu w realizację strategii Europa 2020 oraz w osiągnięcie spójności

Bardziej szczegółowo

Rynek elektronicznych systemów B2B

Rynek elektronicznych systemów B2B Rynek elektronicznych systemów B2B Paweł Mamcarz UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Paweł Mamcarz UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Spis

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Koncepcja Publikacji: Leszek Czech Autorzy: Tomasz Dębicki Olgierd Dziamski Tomasz Kawecki Wojciech Kliber Marcin Kraska Piotr Nowak Michał Przybylski

Bardziej szczegółowo

WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ROLA INNOWACJI

WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ROLA INNOWACJI WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ROLA INNOWACJI Praca zbiorowa pod redakcją Natalii Ćwik Partner publikacji: Orange Polska ISBN 978-83-932564-6-4 Koncepcja i redakcja: Natalia Ćwik Korekta: Marcin Grzybek Skład,

Bardziej szczegółowo