Poradnik użytkownika Regiopedii

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Poradnik użytkownika Regiopedii"

Transkrypt

1 Poradnik użytkownika Regiopedii Zanim utworzysz konto Przed utworzeniem konta, czyli jako użytkownik niezalogowany (anonimowy), możesz przeglądać treści dostępne w serwisie. Możesz ponadto: oceniać hasła, grafiki, audio i wideo. Aby wystawić ocenę, nakieruj kursor na gwiazdki pod wpisem i przesuń go w prawą stronę ekranu do pożądanej wartości, po czym kliknij lewym przyciskiem myszy. Po zapisaniu oceny, system doliczy Twoją ocenę i poda średnią ocen dla danego wpisu. Zgłaszać zauważone błędy lub inne uwagi do treści w serwisie moderatorom. Służy do tego link Zgłoś naruszenie Po kliknięciu przechodzi się do formularza, w którym należy podać: kto dokonuje zgłoszenia (podpis, może być to nick), adres kontaktowy , jakiego rodzaju jest problem (system ma kilka podpowiedzi, jeśli chcesz zgłosić coś jeszcze innego, wybierz inne ), oraz wypełnić pole wiadomość - to, co do niego wpiszesz, zostanie wysłane moderatorowi celem weryfikacji. Na koniec trzeba jeszcze przepisać kod znajdujący się na obrazku i kliknąć wyślij.

2 Wyszukiwanie w serwisie By wyszukać w serwisie treść, możesz skorzystać z wyszukiwarki. Wpisz w pole w błękitnej belce na górze strony, na lewo od ikonki lupy i szukaj szukaną treść, a następnie kliknij szukaj. Alternatywnie, możesz skorzystać z indeksu lub tagów (linkami są słowa indeks oraz tagi na górze strony, pod słowem Encyklopedia ). Tworzenie konta użytkownika Jak widzisz, opcji dostępnych w serwisie przed utworzeniem konta jest niewiele. Nie możesz edytować haseł, dodawać zdjęć, grafik, wideo, ani nawet komentować istniejących wpisów. Wszystkie te możliwości i wiele dodatkowych uzyskasz po rejestracji konta w serwisie. Aby założyć konto, kliknij link utwórz nowe konto - znajduje się on w prawej górnej części ekranu, w boksie Logowanie. Po kliknięciu przejdziesz do strony formularza. Podaj nazwę użytkownika musi być unikalna (nie możesz zarejestrować konta które już istnieje w serwisie), nie powinna natomiast być obraźliwa ani reklamowa konta o takich nazwach mogą zostać zablokowane. Musisz też podać prawdziwy adres , na który zostanie wysłany link służący do zakończenia procesu rejestracji.

3 Następnie wybierz region, do którego będzie przypisane Twoje konto prawdopodobnie będzie to ten region, w którym mieszkasz. Musisz zaakceptować regulamin serwisu (dostępny po kliknięciu linku regulamin ) i zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych. Nie jest wymagane podawanie prawdziwego nazwiska, adresu, numeru telefonu itp., natomiast nick i adres to również dane osobowe stąd taki wymóg. Na koniec należy przepisać litery znajdujące się na obrazku i kliknąć link Utwórz nowe konto. Zostanie wysłany na podany przez Ciebie adres:

4 Po kliknięciu w link zawarty w wiadomości , znajdziesz się na swojej stronie użytkownika. Edycja profilu i strony użytkownika Powinieneś teraz zmienić wylosowane przez system hasło do konta na własne. Możesz to zrobić klikając w link ustawienia konta na swojej stronie użytkownika. Wylosowane przez system hasło ma na ogół formę ciągu znaków składającego się z dużych i małych liter oraz cyfr, np. dfgrd56tg. Można je zmienić na łatwiejsze do zapamiętania przez Ciebie. Hasło nie może być takie samo jak nazwa konta. Powinno zawierać zarówno duże, jak i małe litery oraz przynajmniej jedną cyfrę.

5 Nowe hasło należy wprowadzić dwukrotnie do górnego i dolnego pola. Strona ustawień konta umożliwia także zmianę adresu podanego przy rejestracji, wybór awatara (Twojego portretu) oraz ustawienie podpisu. Awatar to Twój portret, którym będą oznaczane treści dodane przez Ciebie do serwisu. Powinien być mały, co najwyżej 30 kb. Nie może naruszać prawa, przykładowo awatary ze swastyką będą usuwane. By wgrać awatar, należy kliknąć przycisk Przeglądaj a następnie wybrać plik graficzny ze swojego komputera. Na koniec podpis to tekst, który będzie się pojawiał pod Twoimi wypowiedziami w dyskusjach. Może zawierać Twoje motto lub mieć dowolną inną formę, na przykład To pisałem ja, Nick.. Poniżej możesz jeszcze zmienić region, do którego jest przypisane Twoje konto oraz zadecydować, czy chcesz otrzymywać powiadomienia o wiadomościach, które napisali do Ciebie moderatorzy i inni użytkownicy serwisu. Gdy jesteś pewien, że wszystko ustawiłeś poprawnie, kliknij Zapisz. Powinna wówczas pokazać się Twoja strona użytkownika, na której pokaże się Twój awatar.

6 Poprzednio użyłeś linku ustawienia konta. Na lewo od niego znajduje się link edytuj profil, z dodatkowymi opcjami. Możesz zaznaczyć na mapie swoje położenie oraz napisać kilka zdań o sobie. Po kliknięciu Zapisz, na Twojej stronie użytkownika pojawi się mapa i Twój opis.

7 Brawo zakończyłeś tworzenie strony użytkownika. :) Możesz teraz, zanim zaczniesz dodawać własne wpisy do Regiopedii, poćwiczyć najpierw w brudnopisie. Jeśli nadal jesteś na swojej stronie użytkownika, kliknij w link Brudnopis, położony na lewo i w dół od mapy. Brudnopis działa tak samo, jak strona hasła. Możesz nadać tytuł (górne pole) i stworzyć treść (dolne pole). Wpisy w brudnopisie mają format MediaWiki. Pogrubienie uzyskasz zaznaczając treść i klikając w pierwszą ikonkę z lewej nad polem edycji (duże pogrubione B), pochylenie zaznaczając tekst i klikając w ikonkę z pochylonym I. Do dodawania linków wewnętrznych do innych haseł w Regiopedii służy trzecia od lewej ikonka. Linki takie mają postać [[Nazwa hasła treść]]. Tekst przed znakiem to nazwa hasła, tekst po tym znaku to tekst, jaki będzie do niego linkował. Na przykład: link [[Kraków Krakowa]] będzie prowadził do hasła Kraków, a na stronie brudnopisu będzie po jej zapisaniu widoczny tekst Krakowa. Kolejna ikonka służy do dodawania linków zewnętrznych (do stron w innych serwisach, na przykład do oficjalnej strony Krakowa). Kolejne trzy ikonki służą do dodawania sekcji dłuższy tekst lepiej jest podzielić na sekcje, czyli coś podobnego do rozdziałów w książce). Następna ikonka służy do dodawania obrazków. Link do obrazka ma postać [[Image: Tytuł obrazka]]. Po dwukropku należy podać ścieżkę do pliku (klikij obrazek prawym przyciskiem myszy, wybierz kopiuj adres obrazka a następnie wklej adres po dwukropku) lub jego nazwę wraz z rozszerzeniem (jakisplik.jpg). Zamiast Tytuł obrazka należy podać tekst, który będzie podpisem obrazka. Kolejne dwie ikonki to lista numerowana (każda linijka zaczyna się od kolejnej liczby) i lista wypunktowana. Następna służy do wyłączenia formatowania Wiki wówczas znaki takie jak [, ], i inne, normalnie niewidoczne, będą się

8 pokazywać na stronie hasła. Bywa to przydatne na przykład do pokazania formatowania na stronach pomocy, czy też do pomocy innym użytkownikom, nie znającym tego formatu. Kolejna ikonka tworzy linię poziomą. Cztery ostatnie są związane z czterema głównymi kategoriami w serwisie: kultura, historia, ludzie i miejsca. Komentowanie wpisów Jako użytkownik zalogowany masz możliwość komentowania iustniejących w serwisie wpisów: haseł, plików audio, wideo, zdjęć, aktualności i innych. Służy do tego link Dodaj komentarz ostatni po prawej pod hasłem. Wpisz Twój komentarz w pole edycji, a następnie kliknij Zachowaj. Możesz też uprzednio użyć funkcji podgląd. Po zapisaniu, zostaniesz przeniesiony na stronę z komentarzami.

9 Zauważ, że pod komentarzem znajdzie się Twój podpis taki, jaki ustawiłeś w profilu użytkownika. Do hasła możesz wrócić klikając link Hasło w lewym górnym rogu. Prześlij znajomemu Jeśli jakieś hasło lub inna treść w serwisie szczególnie Ci się spodobała, możesz podzielić się nią z Twoimi znajomymi, wysyłając im z linkiem do strony. Służy do tego link Prześlij znajomemu znajdujący się pod treścią hasła. Podaj adresy znajomych i treść wiadomości, a następnie kliknij Wyślij wiadomość. Zostanie ona przesłana pod podane przez Ciebie adresy.

10 Edytowanie istniejących haseł Jako zalogowany użytkownik możesz już edytować istniejące wpisy: hasła, zdjęcia, audio i wideo. Służy do tego przycisk Edytuj, znajdujący się nad hasłem (lub na górze na innych stronach).

11 Możesz: zmienić, usunąć lub dodać tagi (słowa kluczowe ułatwiające znalezienie hasła), nadać lub zmienić kategorię (w tym celu rozwiń odpowiednią gałąź drzewa kategorii a następnie wybierz i zaznacz odpowiednią, lub kilka), i co najważniejsze: poprawić lub dodać treść.

12 Poniżej pola edycji znajduje się mapa. Możesz zaznaczyć na niej położenie opisywanego w haśle obiektu. Mapa ma indeks, możesz więc wpisać nazwę miejscowości lub innego obiektu, a system sam go odnajdzie. Uwaga: jeśli miejscowości o danej nazwie jest więcej niż jedna, podaj po przecinku województwo lub powiat, na przykład: Włostów, opatowski. Na samym dole można wybrać region, do którego należy hasło. Zmiany powinieneś opisać, by inni użytkownicy mieli informację o tym, jakich zmian dokonałeś. Wpis taki będzie widoczny na stronie historii hasła. Na koniec, możesz podejrzeć, jakich zmian dokonałeś (przycisk Zobacz zmiany ), podejrzeć jak będzie wyglądać strona po jej zapisaniu (przycisk Podgląd ), oraz zapisać zmiany (przycisk Zachowaj ). Po kliknięciu Zachowaj wprowadzone przez Ciebie zmiany będą natychmiast widoczne.

13 Ponadto otrzymasz informację o zdobytych punktach w rankingu oraz nad treścią hasła pojawi się informacja, że jesteś jego współautorem. Będzie widoczny także Twój awatar. W podanym przykładzie wprowadziłeś do hasła sekcję Instytucje. Jeśli chciałbyś w niej coś poprawić, nie musisz edytować całego hasła możesz skorzystać z linku edytuj umieszczonego na prawo od tytułu sekcji. Tworzenie nowego hasła Aby utworzyć nowe hasło, skorzystaj z przycisku Dodaj nowe hasło, znajdującego się na górze strony. Jeśli nie widzisz takiego linku, kliknij napis Regiopedia, a zostaniesz przeniesiony na stronę główną regionu, gdzie przycisk dodawania hasła na pewno będzie widoczny. Następnie należy podać tytuł hasła, na przykład Parafia św. Piotra Apostoła w Cibziu :

14 Dalej postępujemy analogicznie jak przy edycji istniejącego wpisu. Dodawanie zdjęcia do hasła Aby dodać do hasła zdjęcie, należy kliknąć w ikonkę obrazka, znajdującą się na stronie hasła w boksie po prawej, pod mapą.

15

16 Przechodzimy wówczas do formularza: Zdjęciu należy nadać unikalny tytuł, wybrać kategorię i załadować plik na Regiopedię. Następnie dodajemy opis zdjęcia, możemy też zaznaczyć miejsce na mapie:

17 Na samym dole mamy jeszcze możliwość wyboru regionu oraz standardowe przyciski podgląd i zapisz. Zdjęcie należy jeszcze przyciąć. Mamy tutaj dwie opcje: zdjęcie panoramiczne i zdjęcie w formacie 4:3. Po kliknięciu Zachowaj znajdujemy się na stronie zdjęcia. Zdjęcie jest przypisane do hasła, do którego je dodaliśmy.

18 Dodawanie pliku audio Zalogowany użytkownik ma możliwość dodania do hasła pliku audio w formacie mp3. Służy do tego ikonka nutki, znajdująca się na stronie hasła w boksie multimedia (po prawej, poniżej mapy i boksu zdjęcia ). Po kliknięciu przechodzimy do trybu edycji. Podobnie jak przy zdjęciu, trzeba nadać unikalny tytuł, wybrać kategorię, załadować plik. Można dodać opis i umiejscowić wpis na mapie. Po zapisaniu strony pojawi się strona audio z odtwarzaczem. Plik audio jest powiązany z hasłem, do którego go dodaliśmy.

19 Dodawanie pliku wideo Odbywa się podobnie jak dodawanie zdjęcia czy audio. Korzystamy z ikonki filmu w boksie Multimedia. Różnica w stosunku do dodawania zdjęcia czy pliku audio polega na tym, że nie ładujemy pliku na Regiopedię, lecz wpisujemy link do filmu w serwisie YouTube albo DailyMotion. Również i tu film będzie powiązany z hasłem, do którego go dodaliśmy. Komunikacja z innymi użytkownikami Możesz korzystać z poczty wewnętrznej serwisu by nadawać i odbierać wiadomości. By wysłać do kogoś wiadomość, przejdź na jego stronę użytkownika (na przykład klikając w jego awatar). Zobaczysz na niej link Wyślij wiadomość.

20 Po kliknięciu możesz wprowadzić treść wiadomości. Następnie możesz podejrzeć wiadomość, lub od razu ją wysłać. Użytkownik do którego wysłałeś wiadomość otrzyma o tym komunikat.

21 Taką samą informację otrzymasz Ty, jeśli ktoś do Ciebie napisze. Po kliknięciu w link przejdziesz na prywatną stronę wiadomości: Wiadomość można odczytać klikając na jej tytuł:

22 Możesz odpowiedzieć na wiadomość, usunąć ją, lub też, jeżeli nie życzysz sobie otrzymywania wiadomości od danego użytkownika, zablokować je. Udział w konkursach Na Regiopedii będą organizowane konkursy. Informacja o nich pojawiać się będzie na stronie głównej regionu, bezpośrednio pod boksem użytkownika:

23 Możesz samodzielnie zapisać się do konkursu indywidualnego, w tym przykładzie: Nasi politycy. Tytuł konkursu jest linkiem. Kliknij go: a następnie kliknij weź udział w konkursie. Zobacz, jakiej kategorii dotyczy konkurs. Następnie zacznij dodawać i ilustrować hasła w kategorii lub kategoriach objętych konkursem. Za każdy taki wpis otrzymasz punkty. Jeśli zajmiesz pierwsze miejsce (lub jedno z pierwszych, zależnie od regulaminu konkursu) możesz liczyć na nagrodę. Możesz też zrezygnować z udziału w konkursie wystarczy kliknąć ponownie w jego nazwę, a następnie w link Wypisz się z konkursu. Dopóki konkurs trwa, zawsze możesz zmienić zdanie. Inaczej ma się sprawa z konkursami zespołowymi. Tutaj konkursem zarządza moderator, a zgłoszenia zespołu do konkursu dokonuje opiekun grupy, na przykład nauczyciel w przypadku konkursu dla szkół. Dołączanie do grup tematycznych Możesz dołączyć do którejś z grup tematycznych działających w Twoim regionie. Pełną ich listę zobaczysz klikając

24 link Społeczność na górze strony. Jeśli grupa jest otwarta, zobaczysz link Dołącz. Jeśli jest to grupa moderowana, zobaczysz przycisk Prośba o członkostwo - Twoja prośba będzie rozpatrywana przez administratora grupy. Jeśli grupa jest za zaproszeniem oznacza to, że administrator grupy sam dobiera jej członków. Wybierz grupę zgodną z Twoimi zainteresowaniami. Jeżeli takiej nie ma, postaraj się o status użytkownika zaufanego, by móc samemu założyć grupę. Działania w grupach Grupy służą do wspólnej pracy nad rozwijaniem w ramach regiopedii dowolnego tematu. Na przykład: kolej, drewniane kościoły, rzeki, rezerwaty przyrody... Możliwości jest nieskończenie wiele. Grupy umożliwiają planowanie zadań i ułatwiają dyskusję nad treścią haseł. Co możesz zrobić na grupie? Utworzyć wpis, czyli zacząć nowy wątek dyskusji; zaprosić do grupy znajomego, zobaczyć, kto jest członkiem grupy, zobaczyć, kto nią administruje oraz sprawdzić, jaki jest Twój wkład w ramach grupy. Możesz także odpowiadać w już założonych na forum grupy wątkach. Dodane przez Ciebie treści funkcja obserwowania zmian Regiopedia domyślnie zakłada, że będziesz chciał śledzić zmiany w hasłach, które do niej dodałeś. W tym celu stworzono mechanizm obserwowania treści. Na twojej stronie użytkownika znajduje się boks z trzema zakładkami: Dodane, Edytowane i Obserwowane :

25 Możesz sprawdzać, czy nie dokonano ostatnio zmian w dodanych przez Ciebie hasłach. Możesz dodać do listy obserwowanych stron strony utworzone przez innych użytkowników, a także usunąć z niej te, które Ty dodałeś. Śledzenie ostatnich zmian w serwisie Jako zwykły użytkownik, mimo że zalogowany, nie masz jeszcze dostępu do wszystkich możliwości jakie daje serwis Regiopedia. By uzyskać więcej opcji, potrzebny jest status użytkownika zaufanego. Można go zdobyć dodając dużo treści i często dyskutując, lecz pożądane jest też częste śledzenie zmian w serwisie i wychwytywanie zmian niepożądanych. Służy do tego strona ostatnich zmian, dostępna ze strony głównej regionu. Możesz kliknąć nazwę hasła, następnie zakładkę wersje. Otrzymasz taki widok:

26 Przycisk Pokaż różnice pokazuje domyślnie różnice między bieżącą a poprzednią wersją hasła. Można to zmienić, zmieniając położenie kropek. Porównanie (efekt kliknięcia Pokaż różnice ) może wyglądać na przykład tak: W tym przykładzie widać, że dodano kategorię oraz zdjęcie, zmiana jest poprawna. Natomiast, gdyby widok był taki:

27 należałoby usunąć dopisaną treść i powiadomić moderatora. Takich wartowników, pomagających moderatorom w pilnowaniu serwisu, chętnie nagradzamy statusem użytkownika zaufanego. Jak znaleźć moderatora? Przejdź na stronę główną regionu (na przykład klikając na napis Regiopedia na górze strony), po prawej stronie znajdziesz błękitny boks moderatorów:

28 Kliknij w awatar, by przejść na stronę moderatora, a następnie napisz do niego wiadomość. Użytkownik zaufany Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem, dodałeś sporo wpisów, przestrzegasz zasad i współpracujesz owocnie z innymi użytkownikami, prawdopodobnie moderator sam nada Ci taki status. Możesz też poprosić moderatora o jego nadanie (patrz: komunikacja z innymi użytkownikami). Przenoszenie stron Jeśli zdażyła Ci się pomyłka przy tworzeniu strony i nadałeś jej błędną nazwę, lub też zauważyłeś stronę z literówką w nazwie, jako użytkownik zaufany możesz samodzielnie naprawić błąd. Żeby to zrobić, przejdź do trybu edycji strony i po prostu przeedytuj jej tytuł, a następnie zapisz zmiany: Zatwierdzanie treści

29 W trybie edycji jako użytkownik zaufany widzisz pole treść poprawna, którą możesz zaznaczyć, weryfikując artykuł jako wolny od rażących błędów. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz nadużywał tej opcji lub dokonywał błędnych oznaczeń, możesz utracić uprawnienia użytkownika zaufanego. Nowe typy stron Dotychczas mogłeś tworzyć i edytować jedynie zwykłe strony. Jako użytkownik zaufany możesz tworzyć i edytować strony grupujące i przekierowujące. Co to takiego? Strona grupująca to lista stron o takiej samej nazwie, na przykład lista miejscowości o nazwie Adamów, czy też ludzi o nazwisku Tomasz Sikora. By jej rozróżnić, dopisujemy w nawiasie województwo lub powiat w przypadku miejscowości, zawód w przypadku ludzi, i tym podobne (dokładniejszych informacji udzielą Ci moderatorzy). Strona grupująca może wyglądać w trybie edycji tak: a po zapisaniu tak:

30 Strona przekierowująca to strona, która odsyła do innego hasła. Może być to skrót, na przykład PZPN może odsyłać do hasła Polski Związek Piłki Nożnej, lub też jedna z kilku nazw, na przykład Aleksander Głowacki może odsyłać do hasła Bolesław Prus. Aby utworzyć taką stronę, trzeba przy dodawaniu hasła wybrać jako typ strony przekierowująca, a następnie wpisać nazwę strony, do której przekierowanie chcesz utworzyć: UWAGA: Strona docelowa musi już istnieć, inaczej system nie pozwoli na utworzenie przekierowania. By edytować stronę przekierowującą, należy kliknąć w link do niej znajdujący się na stronie docelowej (w podanym przykładzie na stronie Polski Związek Piłki Nożnej), opisany Przekierowano z PZPN. Kolory linków By ułatwić pracę użytkownikom, linki na stronach mają różne kolory. Kolor niebieski oznacza, że link prowadzi do istniejącej strony. Czerwony że strony o takiej nazwie jeszcze nie ma. Brązowy link prowadzi do strony grupującej (należało by go poprawić kierując do właściwego znaczenia). Na zielono oznaczone są linki do stron przekierowujących.

31 Zakładanie grupy tematycznej Nie znalazłeś grupy zgodnej z Twoimi zainteresowaniami? Załóż ją, jako użytkownik zaufany możesz to zrobić. Kliknij na link Społeczność na górze strony. Poniżej listy grup zobaczysz przycisk Załóż grupę : Musisz wybrać nazwę grupy, krótko opisać czym grupa będzie się zajmować i wybrać jej rodzaj: Wybierz i wgraj obrazek awatar grupy. Rodzaje grupy i różnice między nimi opisano na ilustracji powyżej.

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA 1 Instrukcja Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. REJESTRACJA DODAWANIE INFORMACJI DODAWANIE ZDJĘĆ EDYCJA 2 KROK 1. Jak zarejestrować się na Kardiowizyta.pl? 1. Wejdź na stronę www.kardiowizyta.pl

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej stronę www.esiop.legionowo.pl,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem jednostki samorządu terytorialnego w serwisie internetowym

Instrukcja zarządzania kontem jednostki samorządu terytorialnego w serwisie internetowym Instrukcja zarządzania kontem jednostki samorządu terytorialnego w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL REJESTRACJA Aby zostać Redaktorem portalu i mieć możliwość publikacji swoich artykułów należy wykonać krok 1 REJESTRACJA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika Spis treści:. Strona startowa MojeHR 2 2. 3 3. Okno rejestracji pracownika 4 4. Konto pracownika 9 5. Znajdź ofertę 0 6. Edycja informacji 7. Zmiana hasła 8. Edycja zdjęcia 2 9. Zobacz swoje CV 2 0. Edycja

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. http://nk.pl/ podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa.

Facebook, Nasza klasa i inne. http://nk.pl/ podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa. Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa.pl) Serwisy (portale) społecznościowe są popularnym narzędziem komunikacji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja - blogi OK zeszyt Logowanie

Instrukcja - blogi OK zeszyt Logowanie Instrukcja - blogi OK zeszyt Logowanie 1. Proszę wejść na stronę http://okblogi.ceo.org.pl/ 2. Po prawej stronie znajduje się link do logowania: 3. Proszę wpisać dane logowania: Nazwa Twojego bloga Twój

Bardziej szczegółowo

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie strony internetowej krok po kroku Tworzenie strony internetowej krok po kroku 1. Wejdź na stronę www.urowizyta.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracji. W polu Kod aktywacyjny wpisz kod, który znajduje się na końcu ulotki wręczonej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 16 stycznia 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda Logowanie do panelu administracyjnego Aby móc zarządzać stroną, należy zalogować się do panelu administracyjnego.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla nauczyciela

Przewodnik dla nauczyciela Przewodnik dla nauczyciela Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodnikiem dla nauczyciela to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS Wersja 1.1 Pro j e k t P I N A W I K U S i n n o w a c y j n a m e t o d a m o n i t o r i n g u k o n t r a k t o w a

Bardziej szczegółowo

Pamiętaj o aktywacji swojego konta poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego, który otrzymałeś na wprowadzonego maila.

Pamiętaj o aktywacji swojego konta poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego, który otrzymałeś na wprowadzonego maila. 1. Strona główna serwisu Telewizja Powszechna Polaków. Zarejestruj się na www.telewizjapowszechnapolaków.pl (zaznaczone na niebiesko) 2. Wypełnij wszystkie pola na stronie rejestracji i wprowadź kod znajdujący

Bardziej szczegółowo

Wikispaces materiały szkoleniowe

Wikispaces materiały szkoleniowe Wikispaces materiały szkoleniowe Wstęp Wikispaces jest ogólnie dostępnym narzędziem do tworzenia własnych stron internetowych. Zastosowanie stron internetowych tworzonych przy pomocy wikispaces to na przykład:

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji

Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji Seweryn Wyszyński Spis treści 1. Logowanie do platformy... 2 2. Strona główna... 4 3. Ustawienia profilu użytkownika... 5 4. Dostęp do kursów na platformie...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania 1 Spis treści Omówienie funkcjonalności w panelu Beneficjenta...3 Strona główna...4 Proces rejestracji i logowania...5 Ponowne wysłanie linku aktywacyjnego...6

Bardziej szczegółowo

Jak posługiwać się edytorem treści

Jak posługiwać się edytorem treści Jak posługiwać się edytorem treści Edytor CKE jest bardzo prostym narzędziem pomagającym osobom niezaznajomionym z językiem HTML w tworzeniu interaktywnych treści stron internetowych. Razem z praktyka

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 2. Facebook www.facebook.com Facebook to drugi najczęściej wykorzystywany portal społecznościowy w Polsce i

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar UWAGA dostęp do Google Scholar wymaga posiadania konta Google. Utworzenie jednego konta Google pozwala na dostęp do wszystkich usług Google. Oznacza to, że jeśli

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

Chcesz móc dzielić się z innymi swoimi postępami i doświadczeniami w Koduj z Klasą? To proste. Aby zacząć blogować wystarczy:

Chcesz móc dzielić się z innymi swoimi postępami i doświadczeniami w Koduj z Klasą? To proste. Aby zacząć blogować wystarczy: INSTRUKCJA JAK ZAŁOŻYĆ BLOGA? Chcesz móc dzielić się z innymi swoimi postępami i doświadczeniami w Koduj z Klasą? To proste. Aby zacząć blogować wystarczy: KROK 1 Utworzyć konto w społeczności CEO na platformie

Bardziej szczegółowo

Archiwum Prac Dyplomowych

Archiwum Prac Dyplomowych Archiwum Prac Dyplomowych Instrukcja dla studentów 1. Logowanie do APD Adres internetowy serwisu Archiwum Prac Dyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego: http://apd.uj.edu.pl Aby zalogować się do serwisu

Bardziej szczegółowo

APLIKACJA KONKURSOWA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

APLIKACJA KONKURSOWA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA APLIKACJA KONKURSOWA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 1 Pojęcia używane w aplikacji Statusy konkursu 1. Organizacja konkurs jest w trakcie organizacji, ustalania parametrów 2. Otwarty do konkursu można składać zgłoszenia

Bardziej szczegółowo

Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby

Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby W tym dokumencie pokażemy wam jak stworzyć dokument oraz prezentację wykorzystując do tego możliwości,

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZE ĆWICZEŃ DLA UŻYTKOWNIKÓW WEWNĘTRZNYCH SYSTEMU INFORMATYCZNEGO NAWIKUS

SCENARIUSZE ĆWICZEŃ DLA UŻYTKOWNIKÓW WEWNĘTRZNYCH SYSTEMU INFORMATYCZNEGO NAWIKUS PAKIET EDUKACYJNY SCENARIUSZE ĆWICZEŃ DLA UŻYTKOWNIKÓW WEWNĘTRZNYCH SYSTEMU INFORMATYCZNEGO NAWIKUS Kraków, grudzień 2014 r. Pro j e k t P I N A W I K U S i n n o w a c y j n a m e t o d a m o n i t o

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl Tworzenie i edycja danych na stronie www 1. Rozpoczęcie pracy. Logowanie się do systemu zarządzania treścią dwajeden.pl ropocząć należy od podania

Bardziej szczegółowo

1. Klienci... 2. 2. Logowanie i Pulpit... 9. 3. Mój profil... 10. 4. Wyniki testów... 12. 5. Moje CV... 13. 6. Kapitał Kariery...

1. Klienci... 2. 2. Logowanie i Pulpit... 9. 3. Mój profil... 10. 4. Wyniki testów... 12. 5. Moje CV... 13. 6. Kapitał Kariery... Spis treści 1. Klienci... 2 2. Logowanie i Pulpit... 9 3. Mój profil... 10 4. Wyniki testów... 12 5. Moje CV... 13 6. Kapitał Kariery... 15 6.1. Moje kwalifikacje i doświadczenie... 16 6.2. Moje kompetencje

Bardziej szczegółowo

Zalogowanie generuje nowe menu: okno do wysyłania plików oraz dodatkowe menu Pomoc

Zalogowanie generuje nowe menu: okno do wysyłania plików oraz dodatkowe menu Pomoc Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej autor poradnika - KS 1. Aby dodać artykuł należy się zalogować: System pokaże nazwę zalogowanego użytkownika (lewy dół strony) Zalogowanie

Bardziej szczegółowo

Z Małej Szkoły w Wielki Świat

Z Małej Szkoły w Wielki Świat Pierwsze kroki na witrynie edukacyjnej projektu Z Małej Szkoły w Wielki Świat Spis treści Witryna edukacyjna projektu Z Małej Szkoły w Wielki Świat...2 Pierwsze logowanie... 3 Uzupełnienie profilu użytkownika...3

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przygotowania się do Rozmowy Oceniającej Logowanie 1. Link do portalu: https://e-talent.umed.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestracji organizacji w podsystemie. Generator Wniosków Aplikacyjnych (GWA) Systemu Informatycznego NAWIKUS

Instrukcja rejestracji organizacji w podsystemie. Generator Wniosków Aplikacyjnych (GWA) Systemu Informatycznego NAWIKUS Instrukcja rejestracji organizacji w podsystemie Generator Wniosków Aplikacyjnych (GWA) Systemu Informatycznego NAWIKUS Opracowanie: ACK Cyfronet AGH Wersja: 1.1 (październik 2013) Strona 1 Zawartość Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Wykonanie: Radom Maj 2008 1 Serwis WWW szkoły w Internecie to obecnie najszybszy i najtańszy sposób dotarcia do największego kręgu

Bardziej szczegółowo

Biblioteki publiczne

Biblioteki publiczne Instrukcja pracy w programie do gromadzenia danych statystycznych w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Biblioteki publiczne Spis treści 1. Użytkownicy i uprawnienia 1 2. Logowanie/rejestracja

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

Federacji Inicjatyw Oświatowych

Federacji Inicjatyw Oświatowych Pierwsze kroki na witrynie edukacyjnej Federacji Inicjatyw Oświatowych Spis treści Platforma edukacyjna Federacji Inicjatyw Oświatowych...2 Pierwsze logowanie...2 Uzupełnienie profilu użytkownika...3 Wejście

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZŁOŻENIA WNIOSKU O KARTĘ KIBICA

INSTRUKCJA ZŁOŻENIA WNIOSKU O KARTĘ KIBICA INSTRUKCJA ZŁOŻENIA WNIOSKU O KARTĘ KIBICA PRZYGOTUJ: dokument tożsamości; zdjęcie; numer swojego indywidualnego konta bankowego, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny. Zwróć szczególną uwagę na dane

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla ucznia

Przewodnik dla ucznia Przewodnik dla ucznia Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodniekiem dla ucznia to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu należy

Bardziej szczegółowo

Moduł erejestracja. Wersja 1.1 2014-07-03

Moduł erejestracja. Wersja 1.1 2014-07-03 Wersja 1.1 2014-07-03 2 Spis treści 1. MODUŁ EREJESTRACJA... 3 2. UTWORZENIE KONTA... 3 2.1. ZWYKŁE TWORZENIE KONTA... 4 2.2. TWORZENIE KONTA PRZY POMOCY EPUAP... 6 2.3. TWORZENIE KONTA PRZY POMOCY PODPISU

Bardziej szczegółowo

Data wydania: 2013-06-12. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Data wydania: 2013-06-12. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Wersja 1.0 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Tytuł dokumentu: Dokumentacja dla zalogowanego użytkownika

Bardziej szczegółowo

Serwis e-ppp - instrukcja użytkowania

Serwis e-ppp - instrukcja użytkowania Serwis e-ppp - instrukcja użytkowania 1.Rejestracja w serwisie Aby zarejestrować się w serwisie, należy przejść na jego stronę www i kliknąć przycisk Rejestracja : Należy wypełnić wszystkie wymagane pola,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator. Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator www.art-aktywator.pl

Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator. Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator www.art-aktywator.pl Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator www.art-aktywator.pl Ta instrukcja przeprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze funkcjonalności platformy www.artaktywator.pl i pomoże rozwiać wszelkie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski system doradztwa

Bardziej szczegółowo

Biblioteki publiczne

Biblioteki publiczne Instrukcja pracy w programie do gromadzenia danych statystycznych w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Biblioteki publiczne Spis treści 1. Użytkownicy i uprawnienia 1 2. Logowanie/rejestracja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA Panel administracyjny

INSTRUKCJA Panel administracyjny INSTRUKCJA Panel administracyjny Konto nauczyciela Spis treści Instrukcje...2 Rejestracja w systemie:...2 Logowanie do systemu:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przesłanie zgłoszenia

Bardziej szczegółowo

DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills

DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills Nr 531300-LLP-1-2012-1-GR-KA3-KA3NW DigiSkills: Network for the enhancement of digital competence skills DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills Spis treści 1. Zakres dokumentu... 3

Bardziej szczegółowo

Krok 1. Krok 2. Krok 3

Krok 1. Krok 2. Krok 3 Krok 1 W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisujemy adres www.google.com i zatwierdzamy naciskając Enter. Powinniśmy zostać przeniesieni na stronę internetową przeglądarki internetowej Google (obrazek

Bardziej szczegółowo

Profil pracownika. Wydziału Neofilologii

Profil pracownika. Wydziału Neofilologii Profil pracownika Wydziału Neofilologii Logowanie Nauczyciele akademiccy Aby zalogować się do strony Wydziału Neofilologii należy postępować tak samo jak przy pierwszych krokach rejestracji. 1. Z górnego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH (do wersji 2.01) Wersja 0.2 Data powstania 24.06.2015r. Spis treści: Instrukcja dla Uczestników Konsultacji Społecznych... 3 Okno systemu... 3 Menu

Bardziej szczegółowo

UMIESZCZANIE WIADOMOŚCI NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ

UMIESZCZANIE WIADOMOŚCI NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ UMIESZCZANIE WIADOMOŚCI NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ T U T O R I A L Z A W I E R A : 1. W P R O W A D Z E N I E D O Z A P L E C Z A W O R D P R E S S A 2. D O D A W A N I E G A L E R I I 3. D O D A

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE Krok 1. Wejdź na stronę www.postawnaslonce.pl i zaloguj się (musisz podać login i hasło wybrane podczas rejestracji

Bardziej szczegółowo

DOKUMENTY I GRAFIKI. Zarządzanie zawartością Tworzenie folderu Dodawanie dokumentu / grafiki Wersje plików... 7

DOKUMENTY I GRAFIKI. Zarządzanie zawartością Tworzenie folderu Dodawanie dokumentu / grafiki Wersje plików... 7 DOKUMENTY I GRAFIKI SPIS TREŚCI Zarządzanie zawartością... 2 Tworzenie folderu... 3 Dodawanie dokumentu / grafiki... 4 Wersje plików... 7 Zmiana uprawnień w plikach... 9 Link do dokumentów i dodawanie

Bardziej szczegółowo

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć kampanie w Twoim koncie GetResponse oraz skutecznie nimi zarządzać. Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia 2 Spis

Bardziej szczegółowo

W zamieszczonych poniżej slajdach znajdują się informacje dotyczące rejestracji członków Komitetów Parafialnych (wolontariuszy parafialnych).

W zamieszczonych poniżej slajdach znajdują się informacje dotyczące rejestracji członków Komitetów Parafialnych (wolontariuszy parafialnych). Rejestracja wolontariusza parafialnego - informacje W zamieszczonych poniżej slajdach znajdują się informacje dotyczące rejestracji członków Komitetów Parafialnych (wolontariuszy parafialnych). Przy rejestracji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zgłaszania błędu

Instrukcja zgłaszania błędu Instrukcja zgłaszania błędu 1 Kanały zgłaszania Do dyspozycji są trzy kanały zgłoszeń: A. AnswerTrack 2 aby skorzystać z tego kanału należy posiadać założone konto użytkowania AT2 (pkt.3), wypełnić formularz

Bardziej szczegółowo

ADMINISTRACJA STRONĄ EMPIRE MUSIC

ADMINISTRACJA STRONĄ EMPIRE MUSIC ADMINISTRACJA STRONĄ EMPIRE MUSIC I.Nawigacja / Poruszanie się pomiędzy działami. Po zalogowaniu na panel należy wybrać do którego działu chcemy wprowadzić zmiany. Lista z działami znajduję po prawej stronie

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

Jak publikować na MiMamo.pl

Jak publikować na MiMamo.pl Jak publikować na MiMamo.pl Na początek musisz się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna. Następnie, po rejestracji możesz się zalogować i korzystać z własnego konta. Na samej górze zobaczysz komunikat:

Bardziej szczegółowo

DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ

DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ Aby dodać artykuł musimy się zalogować. W tym celu wchodzimy na stronę http://sp1.brzesckujawski.pl/3/administrator/, wprowadzamy swoje dane: Nazwę użytkownika,

Bardziej szczegółowo

Jak poruszać się po TwinSpace

Jak poruszać się po TwinSpace Witaj Jak poruszać się po TwinSpace Wskazówki te zostały opracowane z myślą o Nauczycielach Administratorach, którzy są nowi na TwinSpace. Pomogą ci one: - Wejść na TwinSpace - Edytować swój profil - Tworzyć

Bardziej szczegółowo

1. Zakładanie konta, logowanie

1. Zakładanie konta, logowanie Instrukcja obsługi korzystania z platformy informacyjnej na rzecz LPPS współfinansowanego z EFS w ramach projektu Model współpracy międzysektorowej Lubelskiego Porozumienia Publiczno Społecznego. Platforma

Bardziej szczegółowo

Pomoc krok-po-kroku. Jak korzystać z Twinspace

Pomoc krok-po-kroku. Jak korzystać z Twinspace Pomoc krok-po-kroku Jak korzystać z Twinspace Jak zaktualizowad swój profil... Error! Bookmark not defined.3 Jak dodawad nauczycieli i gości do swojej TwinSpace... 5 Jak zapraszad uczniów do swojej TwinSpace...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZŁOŻENIA WNIOSKU O KARTĘ KIBICA DLA OSÓB ZAWIERAJACYCH UMOWĘ OD

INSTRUKCJA ZŁOŻENIA WNIOSKU O KARTĘ KIBICA DLA OSÓB ZAWIERAJACYCH UMOWĘ OD INSTRUKCJA ZŁOŻENIA WNIOSKU O KARTĘ KIBICA DLA OSÓB ZAWIERAJACYCH UMOWĘ OD 01.08.2016 PRZYGOTUJ! - dokument tożsamości - zdjęcie - numer swojego indywidualnego konta bankowego, z którego wykonasz przelew

Bardziej szczegółowo

Padlet wirtualna tablica lub papier w Internecie

Padlet wirtualna tablica lub papier w Internecie Padlet wirtualna tablica lub papier w Internecie Umiejętność gromadzenia, a potem przetwarzania, wykorzystania i zastosowania informacji w celu rozwiązania jakiegoś problemu, jest uważana za jedną z kluczowych,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja tworzenia strony internetowej w serwisie twojobiekt.pl

Instrukcja tworzenia strony internetowej w serwisie twojobiekt.pl Instrukcja tworzenia strony internetowej w serwisie twojobiekt.pl 1. Wejdź na stronę www.twojobiekt.pl, następnie zaloguj się do Panelu klienta używając loginu i hasła które otrzymałeś/aś od nas przy zakupie

Bardziej szczegółowo

Szkolne Blogi - jak zacząć?

Szkolne Blogi - jak zacząć? Szkolne Blogi - jak zacząć? Zapraszamy do Szkolnych Blogów SzkolneBlogi.pl to platforma społecznościowa udostępniona przez PKO Bank Polski szkołom, które uczestniczą w programie SKO. Dzięki Szkolnym Blogom

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl 2 Do obsługi Twojego szablonu nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie - jedyne czego potrzebujesz to aktywne konto w serwisie allegro.pl. Dokładne

Bardziej szczegółowo

Prezentacja systemu zarządzania treścią CMS

Prezentacja systemu zarządzania treścią CMS Prezentacja systemu zarządzania treścią CMS Strona startowa Z poziomu strony głównej mogą Państwo korzystać z menu mieszczącego się po lewej stronie serwisu, lub przemieszczać się za pomocą klawiszów na

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA rejestracji do programu WF z Klasą (załoz enie bloga w III edycji)

INSTRUKCJA rejestracji do programu WF z Klasą (załoz enie bloga w III edycji) INSTRUKCJA rejestracji do programu WF z Klasą (załoz enie bloga w III edycji) Uczestnicy, którzy w poprzedniej edycji programu WF z Klasą prowadzili bloga lub brali już udział w innych programach Centrum

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r.

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r. Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących w ogólnopolskim projekcie MultiSport Luty 2015 r. 1 Spis treści Rejestracja konta trenerskiego i aktywacja... 3 Logowanie do serwisu...

Bardziej szczegółowo

Profil pracownika. Wydziału Neofilologii

Profil pracownika. Wydziału Neofilologii Profil pracownika Wydziału Neofilologii Logowanie Aby zalogować się do strony Wydziału Neofilologii należy postępować tak samo jak przy pierwszych krokach rejestracji. 1. Z górnego menu wybrać zakładkę

Bardziej szczegółowo

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej adres naszej strony: www.zs3.wroc.pl logo liceum 1. Aby dodać artykuł należy się zalogować: System pokaże nazwę zalogowanego użytkownika

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania Data modyfikacji : 01-11-2015 r. wersja dokumentu 1.1 Spis treści 1. Funkcjonalność w panelu Beneficjenta...3 2. Strona główna...4 3. Rejestracja...6 3.1.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE Krok 1. Wejdź na stronę www.czasnazdrowie.fundacjabos.pl i zaloguj się (musisz podać login i hasło wybrane podczas

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społeczności CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społeczności CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społeczności CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

Wszystkie prawa zastrzeżone. NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów

Wszystkie prawa zastrzeżone. NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów Wszystkie prawa zastrzeżone NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów SPIS TREŚCI Strona I. Rejestracja i konfiguracja konta... 3 1. W jaki sposób mogę się zarejestrować?... 3 1.1 Czy mogę zalogować się używając

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ul. Nowogrodzka 47a 00-695 Warszawa Warszawa, 28 czerwca 2013 r. Spis treści Rejestracja na staż instrukcja dla Kandydatów...2

Bardziej szczegółowo

Tylko dla członków PZHiPBM

Tylko dla członków PZHiPBM Tylko dla członków PZHiPBM Aby rozpocząć rejestrację do Intranetu, należy kliknąć na napis Rejestracja znajdujący się w prawym dolnym rogu lub na punkt na banerze strony z napisem: REJESTRACJA. Otwiera

Bardziej szczegółowo

S Z O P. Instrukcja użytkownika. A b a k u s S y s t e m y T e l e i n f o r m a t y c z n e S p. z o. o. w e r s j a 1 /

S Z O P. Instrukcja użytkownika. A b a k u s S y s t e m y T e l e i n f o r m a t y c z n e S p. z o. o. w e r s j a 1 / S Z O P Instrukcja użytkownika A b a k u s S y s t e m y T e l e i n f o r m a t y c z n e S p. z o. o. w e r s j a 1 / 2 0 1 6 1 SPIS TREŚCI 2 Zamiast wstępu... 3 3 Jak zgłosić problem?... 3 3.1 Jak zgłosić

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

W pustym polu wpisz szukaną frazę niezaleganie i kliknij [Filtruj]. Lista usług zostanie

W pustym polu wpisz szukaną frazę niezaleganie i kliknij [Filtruj]. Lista usług zostanie ZUS PRZEZ INTERNET KROK PO KROKU WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O NIEZALEGANIU W OPŁACANIU SKŁADEK REJESTRACJA I LOGOWANIE DLA ŚWIADCZENIOBIORCÓW DLA UBEZPIECZONYCH DLA PŁATNIKÓW SKŁADEK Zaloguj się na pue.zus.pl.

Bardziej szczegółowo

na portalu społecznościowym Facebook

na portalu społecznościowym Facebook aasy.pl Jak dzielić się swoimi przeżyciami z bliskimi i znajomymi MAREK EKSPERT Z AASA na portalu społecznościowym Facebook Facebook to portal społecznościowy, który służy głównie do kontaktowania się

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. zakładania konta w Społeczności CEO oraz rejestrowania się do programu lub na szkolenie/cykl szkoleniowy KROK 1

INSTRUKCJA. zakładania konta w Społeczności CEO oraz rejestrowania się do programu lub na szkolenie/cykl szkoleniowy KROK 1 Wersja 1.0.1 INSTRUKCJA zakładania konta w Społeczności CEO oraz rejestrowania się do programu lub na szkolenie/cykl szkoleniowy KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA FIRM SZKOLENIOWYCH JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU FIRMY SZKOLENIOWEJ narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestracji i obsługi konta użytkownika oraz głosowania na projekty obywatelskie w systemie. https://budzet.krakow.pl

Instrukcja rejestracji i obsługi konta użytkownika oraz głosowania na projekty obywatelskie w systemie. https://budzet.krakow.pl Instrukcja rejestracji i obsługi konta użytkownika oraz głosowania na projekty obywatelskie w systemie https://budzet.krakow.pl Opracowane przez: ACK Cyfronet AGH Wersja: 1.01 Strona 1 Zawartość 1. Informacje

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA DORADCY ZAWODOWEGO JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU DORADCY ZAWODOWEGO narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Korzystanie z platformy Zakładu Doskonalenia Zawodowego Korzystanie z platformy Zakładu Doskonalenia Zawodowego Seweryn Wyszyński Platforma oparta jest o system Moodle 2.8.1 i znajduje się pod adresem: www.zdz-platforma.pl Platforma umożliwia tworzenie kursów

Bardziej szczegółowo

1 Strona startowa MojeHR 2 2 Logowanie 3 a) Zapomniałeś hasła 4 b) Potrzebne Ci konto? 4

1 Strona startowa MojeHR 2 2 Logowanie 3 a) Zapomniałeś hasła 4 b) Potrzebne Ci konto? 4 Spis treści: 1 Strona startowa MojeHR 2 2 Logowanie 3 a) Zapomniałeś hasła 4 b) Potrzebne Ci konto? 4 3 Profil użytkownika 5 4 Opcje konta 8 5 9 6 Ostatnie wpisy 10 7 Członkowie 11 8 Wiadomości odebrane

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SERWISU KATALOG WM.PL

INSTRUKCJA OBSŁUGI SERWISU KATALOG WM.PL INSTRUKCJA OBSŁUGI SERWISU KATALOG WM.PL Aby dodać swoją firmę do serwisu katalog.wm.pl, należy się zarejestrować. 1. Rejestracja do systemu: Na stronie katalogu wchodzimy w zakładkę dodaj firmę i rozpoczynamy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 8 lipca 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego, wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH

SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH Wersja nr 1 Koszalin 2010-2011 Opis systemu Platformy Komunikacyjnej Grup Energetycznych Platforma Komunikacyjna Grup Energetycznych

Bardziej szczegółowo

DARMOWY MINI PORADNIK

DARMOWY MINI PORADNIK DARMOWY MINI PORADNIK Jak korzystać z e-learningu w Astro Salus www.astrosalus.pl www.sukces-biznes.pl kursy@astrosalus.pl LOGOWANIE Aby się móc zalogować do kursu płatnego, musisz być najpierw zarejestrowany.

Bardziej szczegółowo

Autorejestracja Wykonawców

Autorejestracja Wykonawców Autorejestracja Wykonawców 1) W celu zarejestrowania się na platformie zakupowej PWSTE należy wybrać odnośnik "Zaloguj" (znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu), następnie w oknie logowania należy

Bardziej szczegółowo

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2 Instrukcja dla Wnioskodawców Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do ISSW... str.3 1.1.Zakładanie konta ISSW 1.2.Logowanie do systemu ISSW 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo