Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie."

Transkrypt

1

2 Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie. Carl Bard

3

4

5 Inwestycja Piękna architektura to dla nas cel nadrzędny. Dlatego wkładamy wiele serca i trudu, by przywrócić do stanu świetności neoklasycystyczną Willę Biruta. Willa położona wśród drzew, otoczona pięknym ogrodem, stanowiła jeden z najbardziej atrakcyjnych adresów przedwojennego Konstancina. Długa i bogata historia budynku, na stałe wpisała się w mapę architektoniczną okolicy. Jego urok cenili bowiem, nie tylko mieszkańcy podwarszawskiego kurortu, ale także stolicy, którzy byli jego częstymi bywalcami. Dziś jako inwestor, chcemy przywrócić dawny blask i splendor tej wyjątkowej nieruchomości. Gmach budynku zlokalizowany przy ul. Matejki 14, został wzniesiony w 1914 roku. Nazwa Willi pochodzi od litewskiego imienia, które cechowało kobietę dynamiczną i ciekawą świata. Taką, którą interesuje wszystko od sztuki, przez politykę, po codzienne życie najbliższego jej otoczenia. Nie dziwi zatem fakt, że Willa stanowiła centrum życia towarzyskiego, przez lata pełniąc funkcję popularnego pensjonatu, odwiedzanego przez znamienitych gości.

6 Piękno architektury i kameralne położenie sprawiały, że Willa cieszyła się przez dziesięciolecia ogromnym powodzeniem. Zwłaszcza, że wewnątrz budynku znajdowały się ekskluzywne, wspaniale wyposażone pokoje, salon i jadalnia. Dziś pomieszczenia te odzyskują swój dawny blask, zaś o latach świetności przypomina zachowany w oryginalnym i niezmienionym stanie detal architektoniczny elewacji i wnętrz. Jest to jeden z nielicznych, historycznych budynków w Konstancinie, w którym zachowały się oryginalne sztukaterie. Na elewacji budynku wciąż widoczne są profilowane obramienia okienne, liczne Willa Biruta to unikatowe apartamenty charakteryzujące się niebanalną historią oraz wspaniałym położeniem.

7 Rewitalizacja nieruchomości to tchnienie nowego życia dla tej pięknej przestrzeni. płaskorzeźby, tympanony, gzymsy, ryzality czy też pilastry z wolutowym tympanonem flankującym główne wejście. Te wyjątkowej urody detale dekoracyjne zostaną odświeżone, stając się integralną częścią i znakiem rozpoznawczym współczesnych apartamentów. Horcus rozpoczynając proces rewitalizacji Willi Biruta, dokonał pełnej analizy historycznej nieruchomości w oparciu o archiwalne dokumenty. Podczas prac stosujemy się do zaleceń konserwatora zabytków i architektów, którzy współpracują z nami przy wyeksponowaniu oraz renowacji zabytkowych elementów nieruchomości. Rozwiązania architektoniczne nawiązują bezpośrednio do tych znanych z Łazienek Królewskich. Podobnie jak i koncepcja niewielkiego muzeum, którego stworzenie zaplanował inwestor, chcąc podkreślić wartość historyczną Willi.

8 Muzeum gromadzić będzie przedmioty związane z Konstancinem, a usytuowane zostanie w przestronnych pomieszczeniach na poddaszu. Dzięki temu, Willa Biruta będzie miejscem tętniącym współczesnym życiem, ale nie zapominającym o swej pięknej historii. Aby zapewnić wysoką jakość rewitalizowanej nieruchomości, Horcus Investment Group S.A. na stałe współpracuje m.in. z Panią Inżynier Hanną Jung Migdalską, która ma ogromne doświadczenie przy odnowie budynków zabytkowych. Z pod jej ręki wyszło wiele znanych i cenionych budowli w całej Polsce. Inżynier Jung-Migdalska współpracowała między innymi przy projektowaniu, a także wdrożeniu projektów łódzkiej Manufaktury, wielu kamienic i pałaców. W celu zapewnienia jak najwyższych standardów przy inwestycji Willa Biruta, Horcus nawiązuje partnerstwa z takimi instytucjami jak: Sotheby s Real Estate w zakresie pośrednictwa w obrocie ekskluzywnymi nieruchomościami; LuxuryRealEstate.com; Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Konstanciński Dom Kultury; Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorna; Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina; Biuro Współpracy Zagranicznej i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

9 Konstancin to jedyne uzdrowisko w województwie mazowieckim i w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Lokalizacja Konstancin-Jeziorna to oaza ciszy, spokoju i zieleni. Miasto położone jest zaledwie 20 km na południe od stolicy, jednak to wystarczająca odległość, by zatrzasnąć za sobą drzwi hałasu i pędu wielkiego miasta. W Konstancinie-Jeziornie króluje świeże powietrze i piękna architektura. Jego położenie nad rzeką Jeziorką, sprawia, że znaczną część kurortu pokrywają tereny leśne. Zaś na południe od miasta rozciągają się tereny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki tym wszystkim elementom Konstancin posiada wybitne walory uzdrowiskowe. W mieście znajduje się Park Zdrojowy im. hr. Witolda Skórzewskiego z tężnią solankową i amfiteatrem. Jego funkcjonalnym przedłużeniem jest Trakt Spacerowy im. Henryka Sienkiewicza. Zdrojowy klimat docenili mieszkańcy stolicy, którzy od XIX wieku inwestowali w piękne rezydencje i zjeżdżali do Konstancina, by korzystać z jego uroków. Dzięki długoletniej tradycji wypoczynkowej tego miejsca na każdym kroku spotkać można budynki neogotyckie czy neoklasycystyczne, które przenikają się z typową architekturą dworkową czy witkiewiczowskim stylem zakopiańskim. Napotkać można również przykłady czerpiące ze wzorów willi włoskich czy zameczków nadreńskich. A gdzieniegdzie także pojawiają się gmachy wzniesione w czasach modernizmu, secesji czy funkcjonalizmu lat 30. Tak jak i przez lata, tak i dziś nie słabnie urok tej niewielkiej miejscowości, dlatego wciąż jest chętnie zamieszkiwana przez celebrytów i znane osobistości.

10

11 Zalety inwestycji Apartamenty dla wyselekcjonowanej grupy klientów. Ze względu na ograniczoną liczbę apartamentów oraz ich ekskluzywny charakter. Dostępne będą tylko 3 apartamenty! Unikatowość - brak podobnych ofert na rynku. Najwyższy standard wykończenia i komfortu. Nieruchomość zawierać będzie podziemne garaże i wysokiej klasy części wspólne. Lokalizacja i znacznie historyczne obiektu, zapewniają bezpieczeństwo utrzymania wartości nieruchomości. Luksusowe położenie apartamentów. Konstancin to teren o niepowtarzalnym klimacie uzdrowiska, który obdarza swoich mieszkańców świeżym powietrzem i zielenią, pozostając jednocześnie w bliskim zasięgu Warszawy. W momencie niepewności i wahań kursów na rynkach kapitałowych, luksusowe nieruchomość zapewniają bezpieczeństwo ulokowanego kapitału.

12

13 Inwestor Horcus Investment Group S.A. powstał z pasji do wyjątkowej architektury. Jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek na rynku nieruchomości. Naszym znakiem rozpoznawczym jest przywracanie do życia miejsc o wyjątkowej historii i urodzie. Nadajemy im nową wartość poprzez wysokiej jakości rewitalizację, dbałość o autentyczne detale architektoniczne przy zrównoważonym wkomponowaniu nowoczesnych elementów. Projekty realizowane przez Horcus mają dyskretnie podkreślać swój zabytkowy charakter, jednocześnie zawierając wszystkie nowoczesne rozwiązania zapewniające wysoki komfort ich mieszkańcom. Sztandarowym przykładem tego typu inwestycji jest Willa Biruta w Konstancinie. Każda nasza inwestycja to dbałość o jakość. Szczególną wagę przykładamy do materiałów, z których wykonany jest budynek, a także wyjątkowo pieczołowicie pracujemy nad detalami elewacji, jak i częściami wspólnymi inwestycji. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób ceniących unikalność, staranność wykonania, piękno, a przede wszystkim bezpieczeństwo oraz prywatność. Przyszłym właścicielom umożliwiamy zakup nieruchomości oraz własną aranżację zabytkowych wnętrz.

14 KONTAKT Kancelaria Notarialna Daniel Michał Wojticsek ul. Głogowska 144/5, Poznań tel.: Kancelaria Adwokacka Kubat Sp.k. z siedzibą w Poznaniu ul. Głogowska 144/5, Poznań tel.: Dział sprzedaży tel.:

KONTYNUACJA, PRZENIKANIE, RÓWNOWAGA KOMPONENTÓW PRZESTRZENI

KONTYNUACJA, PRZENIKANIE, RÓWNOWAGA KOMPONENTÓW PRZESTRZENI KONTYNUACJA, PRZENIKANIE, RÓWNOWAGA KOMPONENTÓW PRZESTRZENI Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia prawdziwego poczucia

Bardziej szczegółowo

N 2012. Gazeta Finansowa R S : H M, G, G F

N 2012. Gazeta Finansowa R S : H M, G, G F N 2012 R S : H M, G, G F Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik Gazeta Finansowa i miesięczniki Home&Market oraz Gentleman. Tym razem oddajemy

Bardziej szczegółowo

DEWELOPER ROKU ROKU. deweloper roku 2014

DEWELOPER ROKU ROKU. deweloper roku 2014 DEWELOPER deweloper roku 2014 ROKU ROKU Jakub Rusak Mamy zaszczyt złożyć na Państwa ręce kolejną edycję raportu Deweloper Roku, tworzonego przez tygodnik Gazeta Finansowa i miesięczniki Gentleman i Home&Market.

Bardziej szczegółowo

CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI. NOWA SIENNA Unikatowa realizacja biznesowo-mieszkaniowa w sercu Poznania

CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI. NOWA SIENNA Unikatowa realizacja biznesowo-mieszkaniowa w sercu Poznania CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI NOWA SIENNA Unikatowa realizacja biznesowo-mieszkaniowa w sercu Poznania O INWESTYCJI UNIKATOWA REALIZACJA BIZNESOWO-MIESZKANIOWA W SERCU POZNANIA W sercu Poznania, w pełnej

Bardziej szczegółowo

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Gazeta Finansowa NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik

Bardziej szczegółowo

profesjonalizm, dobra lokalizacja swoich inwestycji. Miniony rok był trudny dla deweloperów mieszkaniowych.

profesjonalizm, dobra lokalizacja swoich inwestycji. Miniony rok był trudny dla deweloperów mieszkaniowych. Gazeta Finansowa DEWELOPER ROKU 2012 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Mamy zaszczyt oddać w Państwa ręce raport Deweloper Roku 2012. Jest to kontynuacja wspólnego

Bardziej szczegółowo

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl KPMG W POLSCE Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl 2 Section or Brochure name Spis treści 1 Wstęp 3 2 Najważniejsze wnioski 5 3 Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce 9 3.1 Funkcja luksusowych

Bardziej szczegółowo

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik Gazeta Finansowa"

Bardziej szczegółowo

Raport z realizacji. LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA OPOLA na lata 2007-2015. w 2012 roku. Raport z realizxacji

Raport z realizacji. LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA OPOLA na lata 2007-2015. w 2012 roku. Raport z realizxacji Raport z realizxacji Raport z realizacji LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA OPOLA na lata 2007-2015 w 2012 roku Wydział ds. Europejskich i Planowania Rozwoju Opole, luty 2009 r. Raport z realizacji

Bardziej szczegółowo

SOPOT, UL. KOŚCIUSZKI 66

SOPOT, UL. KOŚCIUSZKI 66 SOPOT, UL. KOŚCIUSZKI 66 MIASTO KULTURY Miejsce artystycznej awangardy, dobrej zabawy i odpoczynku. To miasto unikatowe w Polsce i rozpoznawalne na całym świecie. Sopot jest najciekawszym miastem polskiego

Bardziej szczegółowo

PRESTIŻ I PEWNOŚĆ INWESTYCJI BUDUJĄ ZAUFANIE

PRESTIŻ I PEWNOŚĆ INWESTYCJI BUDUJĄ ZAUFANIE PRESTIŻ I PEWNOŚĆ INWESTYCJI BUDUJĄ ZAUFANIE DEWELOPER BUDOWLANA INWESTYCJA PRODUKT Dyrektor Programowy CBCK Marcin Andrzejewski Statuetka Polish Exclusive Rozmowa z Marcinem Andrzejewskim, dyrektorem

Bardziej szczegółowo

POLITECHNIKA WARSZAWSKA Wydział Geodezji i Kartografii

POLITECHNIKA WARSZAWSKA Wydział Geodezji i Kartografii POLITECHNIKA WARSZAWSKA Wydział Geodezji i Kartografii Praca dyplomowa magisterska Miasto-ogród jako wzorzec kształtowania ładu przestrzennego Ewelina Maria Szczęśniak Praca napisana w Katedrze Gospodarki

Bardziej szczegółowo

Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. 555 tys. Wykończone, w pełni umeblowane. o dobrym standardzie, zlokalizowane. kontakt 510 085 322

Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. 555 tys. Wykończone, w pełni umeblowane. o dobrym standardzie, zlokalizowane. kontakt 510 085 322 sprzedaż i wynajem nieruchomości wykończenia wnętrz setki ofert nieruchomości Mokotów 1 ul. Obrzeżna 8 947 PLN/mkw. 1 57,0 mkw. Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. Wola 1 ul. Górczewska 6 900

Bardziej szczegółowo

WARSZAWSKIE SPOJRZENIE NA REWITALIZACJĘ

WARSZAWSKIE SPOJRZENIE NA REWITALIZACJĘ WARSZAWSKIE SPOJRZENIE NA REWITALIZACJĘ SIERPIEŃ 2013 BIULETYN NR 4 Egzemplarz bezpłatny Szanowni Państwo Przedkładamy kolejny numer biuletynu, poprzez który staramy się Czytelnikom przybliżyć spojrzenia

Bardziej szczegółowo

G D Y N I A, P O M O R S K A 8

G D Y N I A, P O M O R S K A 8 GDYNIA, POMORSKA 8 The sea is only the embodiment of a supernatural and wonderful existence. It is nothing but love and emotion Juliusz Verne, 20 000 mil podmorskiej żeglugi miasto morza i marzeń Gdynia

Bardziej szczegółowo

Wspólna przestrzeń wspólne dobro. Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego

Wspólna przestrzeń wspólne dobro. Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Wspólna przestrzeń wspólne dobro Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Wspólna przestrzeń wspólne dobro Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Warszawa, 2014 r. Wydawca: Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Ranking inwestycji deweloperskich

Ranking inwestycji deweloperskich 2 Spis treści Wstęp Top trendy mieszkaniowe 2013 Mieszkaniowy obraz Polaka Jakie mieszkania budują deweloperzy? Jakich mieszkań pragną Polacy? Wojna Domowa 2013. Wyniki plebiscytu internautów Wojna Domowa

Bardziej szczegółowo

Kryształ Wilanowa, Warszawa

Kryształ Wilanowa, Warszawa Prospekt inwestycyjny, Warszawa Maj 2009 CEE Property Group Sp. z o.o. Al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa Dorota Tobiasz Tel.: +48 22 322 75 45 tel. kom. +48 660 445 691 e-mail: dorota.tobiasz@ceeproperty.pl

Bardziej szczegółowo

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001 POLSKA ISSN 1429-3145 Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001 POLSKA Z A P R A S Z A Kim jesteśmy? Jesteśmy jednym z wiodących, Polskich touroperatorów, którzy spełniają najbardziej egzotyczne marzenia Klientów.

Bardziej szczegółowo

Program Rewitalizacji Milanówka

Program Rewitalizacji Milanówka Program Rewitalizacji Milanówka WPROWADZENIE Program Rewitalizacji Milanówka opracowany został przez Horyzontalny Zespół ds. Rewitalizacji, w którego skład weszli merytoryczni pracownicy Urzędu Miasta

Bardziej szczegółowo

Numer 1/2008. Nowa inwestycja Róża Wiatrów Program Manhattan Rozmowa z Wiceprezesem Zarządu, Dyrektorem Finansowym Leszkiem Piotrem Nałęczem

Numer 1/2008. Nowa inwestycja Róża Wiatrów Program Manhattan Rozmowa z Wiceprezesem Zarządu, Dyrektorem Finansowym Leszkiem Piotrem Nałęczem M a g a z y n d l a k l i e n t a Numer 1/2008 Nowa inwestycja Róża Wiatrów Program Manhattan Rozmowa z Wiceprezesem Zarządu, Dyrektorem Finansowym Leszkiem Piotrem Nałęczem W nowoczesnym stylu Zawiszy

Bardziej szczegółowo

... 3... 4 ... 18 ... 26... 29 ... 47... 49 ... 52

... 3... 4 ... 18 ... 26... 29 ... 47... 49 ... 52 Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Frombork na lata 2007-2015 Frombork, listopad 2007r. Spis treści WSTĘP... 3 CHARAKTERYSTYKA OBECNEJ SYTUACJI W MIEŚCIE... 4 POŁOŻENIE... 4 ZASOBY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

Bardziej szczegółowo

MIKROPROGRAM REWITALIZACJI DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY NA LATA 2006-2013

MIKROPROGRAM REWITALIZACJI DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY NA LATA 2006-2013 MIKROPROGRAM REWITALIZACJI DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY NA LATA 2006-2013 Warszawa, listopad 2006 Spis treści Wstęp... 3 Cele Mikroprogramu... 4 Obszary rewitalizowane i ich uzasadnienie... 7 Konsultacje

Bardziej szczegółowo

- «.,,, Pł-u *!ł II DEWELOPER ROKU 2011 RAPORT SPECJALNY: GENTLEMAN, HOME&MARKET, GAZETA FINANSOWA

- «.,,, Pł-u *!ł II DEWELOPER ROKU 2011 RAPORT SPECJALNY: GENTLEMAN, HOME&MARKET, GAZETA FINANSOWA 1 Z* In -M; Jl in - «.,,, Pł-u *!ł II DEWELOPER ROKU 2011 RAPORT SPECJALNY: GENTLEMAN, HOME&MARKET, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Mamy zaszczyt oddać w Państwa ręce zestawienie Deweloper roku 2011".

Bardziej szczegółowo

Stowarzyszenie Warszawa Przedwojenna

Stowarzyszenie Warszawa Przedwojenna Stowarzyszenie Warszawa Przedwojenna Stowarzyszenie Warszawa Przedwojenna jest stowarzyszeniem zwykłym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 1989r.

Bardziej szczegółowo

WYBIERAJ W PRZYWILEJACH

WYBIERAJ W PRZYWILEJACH WYBIERAJ W PRZYWILEJACH SPIS TREŚCI WSTĘP............................................................................................ 3 WYPOCZYNEK I ROZRYWKA........................................................................

Bardziej szczegółowo

A R R K KI I MIASTA N A N R A O R L OL

A R R K KI I MIASTA N A N R A O R L OL STRATEGIA MARKI MIASTA NAROL NAROL Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013,

Bardziej szczegółowo

B & T - k o n f e r e n c j e 1

B & T - k o n f e r e n c j e 1 B&T - konferencje 1 2 B&T - konferencje Zapraszamy do Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego w Konstancinie-Jeziornie miejscowości uzdrowiskowej. Naszym atutem jest doskonała lokalizacja w sąsiedztwie Warszawy.

Bardziej szczegółowo

RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008 15:54 Uhr Seite 456. 43. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Sponsors

RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008 15:54 Uhr Seite 456. 43. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Sponsors RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008 15:54 Uhr Seite 456 Sponsorzy 43. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans Sponsors 43rd International Festival Wratislavia Cantans 456 RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008

Bardziej szczegółowo

RAPORT O SPOŁECZNYM I KULTUROWYM WYMIARZE REWITALIZACJI ZABYTKOWYCH OBIEKTÓW POSTINDUSTRIALNYCH NA MAZOWSZU

RAPORT O SPOŁECZNYM I KULTUROWYM WYMIARZE REWITALIZACJI ZABYTKOWYCH OBIEKTÓW POSTINDUSTRIALNYCH NA MAZOWSZU RAPORT O SPOŁECZNYM I KULTUROWYM WYMIARZE REWITALIZACJI ZABYTKOWYCH OBIEKTÓW POSTINDUSTRIALNYCH NA MAZOWSZU Warszawa, 2012 WSTĘP Na lata 90. przypada w Polsce czas upadku wielkiego przemysłu. Opustoszałe

Bardziej szczegółowo