Jaworowy Dwór HOTEL - SPA - KONFE RENCJE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Jaworowy Dwór HOTEL - SPA - KONFE RENCJE"

Transkrypt

1 Jaworowy Dwór HOTEL - SPA - KONFE RENCJE

2 Historyczny obiekt Dwór został zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku w klasycznym stylu szlacheckich dworków polskich przez rodzinę Jaworskich, pieczętującą się herbem Oksza białym toporem na czerwonej tarczy. Okres powstań narodowych w XIX wieku, w których rodzina Jaworskich, jak większość patriotycznych rodów szlacheckich brała czynny udział, to czas dotkliwych ofiar personalnych i materialnych. Doprowadziło to do stopniowego podupadnięcia rodu. Część rodziny była zmuszona do emigracji celem uniknięcia prześladowań ze strony zaborcy rosyjskiego. Podczas II Wojny Światowej dwór został przejęty przez Niemców i do 1944 roku działała w nim szkoła Hitlerjugend, a potem magazyn wojskowy Wehrmachtu. Po wyzwoleniu, w okresie powojennym działała w Jaworowym Dworze szkoła podstawowa dla dzieci mieszkających w okolicy. Brak środków na remont i pogarszający się stan obiektu zmusił władze do jej likwidacji w 1972 roku. Od tamtego czasu, aż do roku 1984 ten wpisany do rejestru zabytków zespół dworkowo-pałacowy pozostawał bez opieki, ulegając dalszej dewastacji aż do stanu niemal całkowitej ruiny. Właśnie w 1984 roku, pod nadzorem Konserwatora Zabytków, aktualni właściciele Bożena i Marek Szok podjęli się odbudowy dworu z zachowaniem jego pierwotnej formy. Jaworowy Dwór nazwany tak w nawiązaniu do nazwiska pierwszych właścicieli, został otwarty jako hotel rodzinny oraz miejsce spotkań i konferencji. Dwór otacza pięknie zagospodarowany park ze stawem, dokładnie tak, jak miało to miejsce prawie 200 lat temu.

3 Jaworowy Dwór W pięknie zagospodarowanym i utrzymanym ogrodzie z prawie 400-letnim dębem, pomnikiem przyrody, znajduje się odkryty basen, staw, altany wypoczynkowe oraz boisko wielofunkcyjne i pole golfowe krótkiej gry (pitch&putt). Poza oficyną, na posesji znajduje się domek ogrodnika z apartamentem o powierzchni 70m², ponadto rodzinny 3-pokojowy apartament z łazienką w osobnym budynku urządzony w przyjaznym folkowym stylu oraz dwa pokoje gościnne obok dawnej stajni. Wewnątrz samego dworku poza jadalnią, tarasem, SPA oraz biblioteką znajduje się 16 stylowych pokoi, łączących klasyczną elegancję z funkcjonalnością. Każdy z nich urządzony jest w innym stylu i kolorystyce, z nadzwyczajną dbałością o autentyczne umeblowanie i stylowe detale. Na terenie obiektu może nocować jednocześnie 56 gości.

4 Kuchnia Jaworowego Dworu Wykwintna kuchnia Jaworowego Dworu serwuje w zabytkowym wnętrzu potrawy kuchni staropolskiej, przygotowywane wedle tradycyjnych polskich receptur, a także dania regionalne. Stosownie do pory roku na stole królują świeże warzywa i owoce, leśne grzyby, dziczyzna urozmaicona ziołami z ogrodu. Na życzenie gości komponowane jest menu odpowiadające ich specjalnym gustom. Podczas konferencji, szkolenia czy innego wydarzenia organizowany jest catering dla uczestników według indywidualnego zamówienia.

5 Golden Therapy Spa W podziemiach Jaworowego Dworu znajduje się unikatowe, ekskluzywne Golden Therapy SPA wraz z podgrzewaną wanna do Aroma Therapy. Czas spędzony w tym unikatowym Spa wpływa korzystnie na równowagę ciała, ducha i umysłu. To miejsce, gdzie można odpocząć, zapewniające relaks i odprężenie.

6 Konferencje Oddalenie od miejskiego zgiełku, zaciszne miejsce w sercu Mazowsza sprzyja pracy w atmosferze skupienia. Jaworowy Dwór oferuje organizatorom szkoleń i konferencji 3 w pełni wyposażone sale konferencyjne z miejscami łącznie dla 110 osób przy stolikach lub dla 160 w układzie kinowo-teatralnym. Dodatkowo, dostępna jest sala restauracyjna o wielkości 100m² z możliwością szybkiego przearanżowania na komfortową salę konferencyjną, teatr lub dyskotekę z miejscem dla dodatkowych 80 osób.

7 Kontakt Trębki Nowe 100A Zakroczym Tel , Fax: Dział Marketingu GPS - AUTOMAPA N E