Zarządzanie i kontrola w nowoczesnym systemie produkcji jaj

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zarządzanie i kontrola w nowoczesnym systemie produkcji jaj"

Transkrypt

1 Zarządzanie i kontrola w nowoczesnym systemie produkcji jaj

2 amacs system zarządzania i kontroli, pozwalający na ciągłe otrzymywani amacs należy do całkowicie nowej generacji zarządzania i kontroli nowoczesną produkcją jaj. Jego oprogramowanie oparte jest na najnowszej technologii internetowej. System posiada modułową budowę i może być stosowany zarówno w dużych, jak i małych kurnikach, podobnie, jak może być adaptowany do różnych sytuacji i rozbudowywany w dowolnym czasie. amacs pozwala na stałe pobieranie danych oraz kontrolę i nadzór, w czasie rzeczywistym, nad kurnikami niosek w chowie tradycyjnym i alternatywnym a wszystko to w sposób wirtualny, z dowolnego miejsca na świecie, w którym się Państwo znajdujecie. Jest to możliwe dzięki użyciu szczytowych osiągnięć w technologii komunikacyjnej. Dostosowane do indywidualnych potrzeb wyświetlanie danych i wyników, jak również przekaz na żywo obra zów z kurników, stanowią dodatkową zaletę systemu. Możliwe jest również otrzymywanie informacji o alarmach poprzez pocztę elektroniczną lub w formie wiadomości SMS. Nadzorowany kurnik = nadzorowana produkcja dzięki amacs nie ma z tym problemów amacs kontroluje i monitoruje wszystkie kurniki dla niosek na fermie. W zależności od indywidualnych wymagań, można nadzorować i kontrolować do czterech obszarów funkcjonalnych: wentylację, produkcję, zbiór jaj i podsuszanie pomiotu. Poprzez zdalny dostęp, możliwe jest zarządzanie fermami, znajdującymi się w różnych miejscach, z jednego centrum zarządzania. Dzięki niezwykłej elastyczności, w zakresie pobierania i przekazywania danych, analizie graficznie i tabelarycznie przedstawianych wyników, amacs wyznacza całkowicie nowe standardy dla kontrolowanych komputerowo systemów zarządzania produkcją zwierzęcą. Najnowocześniejsze technologie sieci komputerowych i komunikacji szyna komunikacyjna kurnika jednostka centralna komputerowa sieć fermowa (lokalna) gówny komputer fermy Zalety same rzucają się w oczy ) nadzór i kontrola kurników w czasie realnym, tzn. jeśli zarządzający fermą wprowadzi jakiekolwiek zmiany w głównym komputerze fermowym, dokonywane są one natychmiast w kurnikach; ) centralna baza danych i możliwość jej przetwarzania w przeliczeniu na jedną kurę, a także porównywania wyników z poprzednimi cyklami; ) stały podgląd danych na komputerze fermowym; ) duża elastyczność, dzięki zastosowaniu różnych narzędzi do indywidualnego przetwarzania danych; ) zabezpieczony hasłem dostęp do danych oraz ustawień, poprzez ISDN lub DSL/internet; ) bardzo stabilne oprogramowanie, oparte na systemie Linux, z oddzielną kontrolą w każdym kurniku; w przypadku użycia nowoczesnej sieci światłowodowej, można uniknąć ew. uszkodzeń, spowodowanych przepięciami; ) powiadamianie o alarmie pocztą elektroniczną lub SMS; ) zintegrowany dziennik i system tworzenia raportów; ) zastosowanie kamery internetowej do przekazywania obrazów z kurnika (opcja); ) łatwy wybór języka za jednym kliknięciem myszką.

3 e danych oraz nadzór i kontrola w rzeczywistym czasie nad produkcją jaj amacs system zarządzania z możliwością rozbudowy, składający się z urządzeń i oprogramowania Urządzeniami są: jedna jednostka centralna, przypadająca na kurnik oraz do czterech rodzajów inteligentnych modułów, które mogą występować w dowolnej ilości. Moduły komuni - kują się ze sobą przy pomocy szyny komunikacyjnej i dlatego mogą być umiejscowione w każdym punkcie kurnika. W zależności od wielkości kurnika i zakresu funkcjonalnego, moduły mogą być umieszczone w jednej lub kilku, dopasowanych do konkretnego kurnika, szafkach sterowniczych. Niezależnie od podłączenia do szyny komunikacyjnej kurnika oraz do sieci fermowej, jednostka centralna posiada dodat - kowe podłączenie do 6,4" kolorowego ekranu dotykowego, dla sterowania bezpośredniego w kurniku. Każda jednostka centralna jest w stałym kontakcie z głównym komputerem fermy. Stąd wszystkie dane mogą być udostępniane z komputera osobistego, w biurze fermy, poprzez telefon lub internet. Dane są zabezpieczone hasłem i kodowane. szyna kommunikacyjna kurnika sieć lokalna jednostka centralna 4 inteligentne moduły szafka sterownicza z wbudowanym wyświetlaczem główny komputer fermy Oprogramowanie: amacs otwierając się pokazuje wszystkie podłączone kurniki ustawianie i kontrola klimatu w kurniku ustawianie i kontrola żywienia i ważenia paszy ustawianie podsuszania pomiotu, kontrola mieszalnika powietrza ustawianie i kontrola wody i programu świetlnego rejestracja zniesionych jaj i nieśności całkowity zbiór jaj i kontrola transportu jaj zarządzanie stadem i produkcją, obliczanie danych produkcyjnych, ważenie ptaków wolne zegary (do podłączenia) Ekran powitalny głównego komputera fermy pokazuje wszystkie kurniki, które znajdują się pod kontrolą. Poprzez ikony, znajdujące się na każdym kurniku lub poprzez klawisze funkcyjne, można mieć dostęp do poszczególnych obszarów jak np. klimat czy żywienie. Ilustracja pokazuje alarm pojenia w kurniku nr 6. wyświetlanie i odsłuchanie bieżących alarmów zobrazowanie różnych danych na wykresach bieżące obrazy z kurnika otrzymywane poprzez kamerę bieżący stan systemu

4 1. Obszar funkcjonalny Klimat, ze zobrazowaniem Państwa kurnika Obszar funkcjonalny klimat obejmuje regulację temperatury w odniesieniu do powietrza wpuszczanego i wyrzucanego z kurnika, a także ogrzewania i chłodzenia. Przy pomocy czujników temperatury zewnętrznej i wewnętrznej, jak również czujnika wilgotności, amacs określa zapotrzebowanie na wentylację. Może kontrolować wszystkie typy wentylacji, od poprzecznej po tunelową. Optymalne warunki klimatyczne są bardzo istotne dla poziomu nieśności. Z tego powodu może być istotne posiadania systemu chłodzącego, pracującego w upalne dni. amacs steruje każdym typem tego chłodzenia chłodzenie przez zamgławianie czy maty chłodzące nie tylko na bazie temperatury, ale również na podstawie wilgotności otaczającego powietrza. Możliwe jest również podłączenie dodatkowych czujników gazów szkodliwych, takich jak CO 2 lub NH 3. Siedzicie Państwo w swoim biurze, dzwonicie, aby do wiedzieć się jaka jest sytuacja w Waszym kurniku i chcecie podwyższyć np. temperaturę o 1 C. Nie ma problemu: po prostu wprowadzacie Państwo nową wartość i natychmiast wentylacja w kurniku zostaje obniżona. Wszystko to dzieje się natychmiast po wprowadzeniu to jest właśnie w czasie rzeczywistym. 2. Obszar funkcjonalny Produkcja zarządzanie zadawaniem paszy... Obszerny obszar funkcjonalny produkcji obejmuje całkowite zarządzanie zadawaniem paszy, łącznie z jej ważeniem i dostarczaniem. Sterowanie oświetleniem, pojeniem, alarmami wody, jak również zarządzanie stadem, są także częściami tego obszaru funkcjonalnego. Gdy pasza podawana jest kurom stosownie do ich wieku i nieśności, czynnikiem decydującym staje się obniżenie kosztów żywienia. Dzięki systemowi amacs, możliwe jest określenie w dowolnym czasie spożycia paszy na piętrze, na ptaka i na dzień. Dowolnie pro - gramo wany system zadawania paszy pozwala kontrolować spożycie paszy zarówno automatycznie jak i ręcznie. Zużycie paszy może być kontrolowane przy pomocy elektronicznej wagi lub wagi pod silos.... i kontrola dostaw... Ważenie silosa kontroluje również dostawy paszy. System sprawdza czy dany silos jest pusty czy napełniony lub czy napełnianie miało miejsce. Wszystkie dostawy paszy są oczywiście rozpoznawane i zapamięty - wane przez amacs.

5 ... pojenie i sterowanie oświetleniem Optymalne pojenie jest bardzo ważnym warunkiem wstępnym uzyskania wysokiej nieśności. Można stosować do 12 elektronicznych liczników wody do rejestracji spo - życia wody w litrach lub w ml/dzień na kurę. Możliwe jest zastosowanie zegara do sterowania zaworami wody oraz określanie spożycia wody na piętrze lub w rzędzie. Zbyt małe spożycie wody jest natychmiast sygnalizowane. Czerwony symbol pojawiający się na ekranie pokazuje, gdzie poziom wody w rurce odpowietrzającej jest poniżej zadanego poziomu. Czerwona obwódka klawisza funkcyjnego wskazuje na bieżący problem w dostawie wody. Ponadto wiadomość tekstowa, informująca o rzędzie i piętrze, gdzie wystąpił alarm, pojawia się na górze ekranu. Właściwy program świetlny ma wielki wpływ na zachowanie się kur, nieśność, jakość jaj i zużycie paszy. Dowolnie programowany zegar, funkcja ściemniania i symulacja świtu i zmierzchu, pozwalają na realizację dowolnego programu świetlnego. Czujnik natężenia światła umożliwia aktywną (w czasie realnym) kontrolę oświetlenia. Do - datkową zaletą tego oprogramowania jest tzw. funkcja kontroli. Polega to na podwyższeniu poziomu oświetlenia w zdefiniowanym okresie czasu, dla dokonania codziennej kontroli stada, a następnie powrotu do stanu pierwotnego. Ekran pokazuje sytuację, w której oświetlenie jest przyciemniane ręcznie. 3. Obszar funkcjonalny zbioru jaj nieśność i znacznie więcej... Wydajność nieśna jest rejestrowana w pełni automatycznie przy pomocy licznika jaj. Dane te są przechowywane w bazie danych i mogą być wykorzystywane w dziennikach i wykresach produkcyjnych. Porównanie danych odniesienia, zapamiętanych w bazie danych, odnośnie rasy kur i ich wieku, natychmiast pokazuje czy nieśność znajduje się czy nie na wyznaczonym poziomie. Przy użyciu standardowego programu optymalizacji zbioru jaj można uruchomić proste sterowanie taśmami wzdłużnego zbioru jaj tak, że określona ich ilość jest zbierana w ciągu godziny w każdym kauniku. Na zdjęciu po prawej stronie można od razu zauważyć ile jaj jest zniesionych na poszczególnych piętrach i rzędach. System również nadzoruje i pokazuje, poprzez zaznaczenie na kolorowo, czy ilość zniesionych jaj znaj duje się poniżej czy powyżej założonego poziomu.

6 ... Cyfrowa Kontrola Transportu Jaj zoptymalizowana kontrola transportu jaj do pakowni Gdy zainstalowane jest rozszerzenie amacs pn. optymalizacja pakowni (opatentowane), prędkość taśmy zbioru jaj może być kontrolowana przez moduł pn. ogólny widok kurnika, ustawiony na odpowiednią ilość jaj. Pozwala to na optymalne wykorzystanie sortownic lub maszyn do pakowania na fermie. Niedostateczne ich wykorzystanie często jest spowodowane następującymi czynnikami: ) czasem oczekiwania na start zbioru jaj; ) ręczny start zbioru z poszczególnych kurników; ) ciągłe przestawianie szybkości przesuwu taśm wzdłużnego zbioru jaj; ) ruch pustych taśm zbioru jaj. Dzięki Cyfrowej Kontroli Transportu Jaj problemy te stają się przeszłością, gdyż: ) taśmy są uruchamiane zaraz z rana i jaja zatrzymywane są tuż przed maszyną pakującą; ) utworzenie do 15 dowolnie definiowanych grup, zbioru jaj, które mogą być codziennie zmieniane; ) zbiór jaj ze wszystkich kurników, należących do tej samej grupy kończony jest w tym samym czasie przy maksymalnie możliwym zapełnieniu taśm zbioru jaj; ) jaja z następnej grupy zbioru są w dalszej kolejności transportowane do przenośnika poprzecznego; ) poprzeczny przenośnik zatrzymuje się automatycznie, gdy nowa grupa zbioru jaj pojawia się na pakowaczce; ) w przypadku dwóch przenośników poprzecznych jaja mogą być zbierane z obu jednocześnie lub pojedynczo Widok ogólny fermy pokazuje przepływ jaj (oznaczony na zielono) w 10 kurnikach z dwoma przenośnikami poprzecznymi bezpośred nio do pakowaczki. Zarządzający fermą może wtedy łatwo zobaczyć i zaplanować porządek, w jakim jaja maja być zbierane. Płynna kontrola przenośników jaj 4 5 Jako opcję, Big Dutchman oferuje płynną kontrolę przenośników jaj. Stłoczenie się jaj, gdy zbyt duża ich ilość spotka się ze strumieniem jaj na przenośniku poprzecznym wchodzącym do pakowarki, jest rozpoznawane przez czujnik nacisku. Gdy w zestawie jest regulator częstotliwości, prędkość taśm zbioru wzdłużnego oraz przenośnika poprzecznego jaj jest momentalnie i automatycznie zmniejszana Cyfrowa Kontrola Transportu Jaj uzyskała Światową Nagrodę Drobiarską Obszar funkcjonalny podsuszania pomiotu świeże powietrze, niska emisja NH 3 Mieszalniki powietrza, wymienniki powietrza lub okrągłe wentylatory są regulowane na bazie temperatury zewnętrznej i temperatury podsuszania pomiotu, co gwarantuje skuteczne i równomierne jego podsuszanie. Jest rzeczą oczywistą, że amacs kontroluje również wszystkie zamontowane filtry. amacs może kontrolować do 8 mieszalników powietrza w kurniku. Mogą być one także sterowane ręcznie z komputera PC. Zdjęcie obok pokazuje system klatkowy z mieszalnikiem powietrza z przodu.

7 Powiadamianie i spis alarmów bezpieczeństwo, dzięki amacs Awaria zasilania, skoki temperatury, spożycia wody lub paszy jak, również zbyt niski poziom paszy w silosie, to istotne przyczyny wzbudzenia alarmu. Dzięki amacs zawsze jesteście Państwo zabezpieczeni, gdyż informacje o alarmach przesyłane są pocztą elektroniczną lub w postaci wiadomości SMS. Chronologiczny spis alarmów pozwala na śledzenie najczęstszych przyczyn zaburzeń. Dzięki specjalnym filtrom, możliwe jest wybranie specyficznych zdarzeń, jak np. problemy w produkcji czy wentylacji. Taki spis alarmów może służyć również jako dziennik fermowy. Analiza i zobrazowanie wszystkich kurników i danych produkcyjnych Ten, kto ma informacje, wie więcej od innych! amacs zbiera bardzo dużo różnych danych, które mogą być łatwo i natychmiast analizowane na komputerze PC. Zużycie paszy, nieśność, upadki, waga ptaków, czas pracy wentylatorów, czy całe warunki klimatyczne mogą być zobrazowane w postaci wykresów lub tabel. Wszystkie dane mogą być dowolnie łączone i obrazowane w postaci wykresów na ekranie metodą zaznacz i upuść. Dostosowana do indywidualnych wymagań obróbka danych, dzięki programowi BD-Copy BD-Copy jest programem konwertującym bazę danych. Dzięki temu programowi, specjalnie stworzonemu przez firmę Big Dutchman, możliwe jest łatwe importowanie danych z amacs do tradycyjnych aplikacji Microsoft, jak Excel czy Access i tam tworzenie indywidualnych analiz i wykresów. Dodatkowo możliwe jest uaktywnienie automatycznego ściągania, w dowolnym czasie, danych z fermy. Jeśli potrzebowalibyście Państwo pomocy przy wprowadzaniu danych w zakresie funkcji ogólny widok kurnika lub fermy, jesteśmy do dyspozycji odnośnie wprowadzenia indywidual - nych ustawień (opcja).

8 Pozostałe użyteczne funkcje oferowane przez amacs Zdalny dostęp do danych i ustawień poprzez ISDN lub Internet ISDN Poprzez zdalny dostęp poprzez ISDN lub internet, możecie mieć Państwo podgląd Waszej fermy nawet siedząc właśnie w swoim salonie. A może potrzebujecie Państwo bezpośredniej interwencji? ŻADEN PROBLEM, ponieważ specjaliści z firmy Big Dutchman mogą bezpośrednio wejść do Waszej fermę i udzielić pomocy bezpośrednio. www DSL Pozwólcie Państwo, aby amacs dostarczał Wam informacji. Precyzyjne i natychmiastowe otrzymanie informacji pozwala na szy - bszą i dokładniejszą reakcję, a to daje optymalne wyniki. Zastosowanie kamery internetowej do przesyłania obrazów bezpośrednio z kurnika Zastosowanie wewnętrznej kamery internetowej, pozwala na przekazywanie na żywo obrazów do głównego komputera fermy lub bezpośrednio do Państwa komputera osobistego, przy użyciu zwykłej przeglądarki internetowej. W ten sposób możecie mieć Państwo wgląd we wszystko, co dzieje się na fermie, również na własne oczy. Niemcy Big Dutchman International GmbH Postfach Vechta Germany Tel. +49(0) Fax +49(0) Zdalnie sterowana kamera umieszczona jest w odpornej na uszkodzenia obudowie z pleksiglasu. Przekazuje obraz do Głównego Komputera Fermy lub do Państwa komputera osobistego. Może być łatwo zamontowana na ścianie lub na suficie. Azja BD Asia Sdn. Bhd. No. 20, Lorong Keluli 1 B, Kawasan Perindustrian Bukit Raja, Seksyen 7, Shah Alam, Selangor Darul Ehsan Malaysia Tel Fax USA Big Dutchman, Inc. P.O. Box 1017 Holland, MI USA Tel Fax Zastrzega się prawo do wprowadzania zmian technicznych. pol. 12/2006

NATURA60 & NATURA70. Nowoczesne woliery dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem

NATURA60 & NATURA70. Nowoczesne woliery dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem NATURA60 & NATURA0 Nowoczesne woliery dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem NATURA60 & NATURA0 bezpieczna produkcja, proste zarządzanie NATURA60 i NATURA0 to dwa typy wolier dla kur

Bardziej szczegółowo

BigFarmNet rewolucja na fermie.

BigFarmNet rewolucja na fermie. BigFarmNet rewolucja na fermie. Wszystko w jednym. BigFamNet to rewolucja na fermie. Ta nowoczesna i innowacyjna technologia firmy Big Dutchman pozwala wyeliminować skomplikowany system równolegle działających

Bardziej szczegółowo

Wentylacja dachowo-tunelowa

Wentylacja dachowo-tunelowa Wentylacja dachowo-tunelowa Inteligentny system wentylacji kurnika Wentylacja dachowo-tunelowa łączy dwa różne systemy wentylac Tryb wentylacji dachowej W celu uzyskania stabilnej wentylacji podciśnieniowej

Bardziej szczegółowo

NATURA-Odchowalnia. Nowoczesna woliera do odchowu kur nieśnych

NATURA-Odchowalnia. Nowoczesna woliera do odchowu kur nieśnych NATURA-Odchowalnia Nowoczesna woliera do odchowu kur nieśnych NATURA-Odchowalnia profesjonalna woliera przeznaczona do odchow Do odchowu kurek BIG DUTCHMAN oferuje Państwu trzypiętrową wolierę NATURA.

Bardziej szczegółowo

NATURA. Nowoczesne systemy dla niosek w chowie ściółkowym i wolnowybiegowym

NATURA. Nowoczesne systemy dla niosek w chowie ściółkowym i wolnowybiegowym NATURA Nowoczesne systemy dla niosek w chowie ściółkowym i wolnowybiegowym NATURA efektywne systemy dla niosek, przyjazne dla ptaków i użytkownika NATURA nazwa ta nie oznacza jedynie przyjaznych dla niosek

Bardziej szczegółowo

WGJ-8 - system automatycznego ważenia drobiu podczas chowu

WGJ-8 - system automatycznego ważenia drobiu podczas chowu WGJ-8 - system automatycznego ważenia drobiu podczas chowu mgr inż. Andrzej Zagórski JOTAFAN Kraków, 2013r. Dlaczego warto zainstalować system automatycznego ważenia drobiu podczas chowu? Ciągła kontrola

Bardziej szczegółowo

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL Suszenie tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI STANOWISKOWE NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

Bardziej szczegółowo

Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300

Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300 Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300 Aktualne, przejrzyste i w korzystnej cenie Vitocom 300 oraz Vitodata 300 pozwalają na dostęp do wszystkich parametrów instalacji, również w przypadku szczególnie

Bardziej szczegółowo

Kamera Domu Inteligentnego. Instrukcja instalacji

Kamera Domu Inteligentnego. Instrukcja instalacji Kamera Domu Inteligentnego Instrukcja instalacji 1 Spis treści 1.Wprowadzenie... 3 2.Wymagania sprzętowe... 3 3.Specyfikacja techniczna... 3 4.Schemat urządzenia... 4 5.Instalacja urządzenia... 4 6.Instalacja

Bardziej szczegółowo

TSC. Tool STOCK Center. Inteligentne systemy przechowywania narzędzi

TSC. Tool STOCK Center. Inteligentne systemy przechowywania narzędzi TSC Tool STOCK Center Inteligentne systemy przechowywania narzędzi TSC System magazynowania narzędzi Inteligentny system zarządzania narzędziami 24 h na dobę Abyście mogli Państwo spokojnie skoncentrować

Bardziej szczegółowo

Systemy zbioru jaj. wszechstronne, wydajne i delikatne

Systemy zbioru jaj. wszechstronne, wydajne i delikatne Systemy zbioru jaj wszechstronne, wydajne i delikatne Systemy zbioru jaj inwestycja, która się opłaca! W obecnym czasie wybór odpowiedniego systemu zbioru jaj jest rzeczą niezmiernie ważną w produkcji

Bardziej szczegółowo

Aplikacje Mobilne W systemie Domu Inteligentnego dostępne są aplikacje dla urządzeń mobilnych z systemami zarówno Android jak i ios.

Aplikacje Mobilne W systemie Domu Inteligentnego dostępne są aplikacje dla urządzeń mobilnych z systemami zarówno Android jak i ios. Aplikacje Mobilne W systemie Domu Inteligentnego dostępne są aplikacje dla urządzeń mobilnych z systemami zarówno Android jak i ios. Program dla systemu Android należy pobrać z portalu Google Play. Program

Bardziej szczegółowo

Wersja podstawowa pozwala na kompletne zarządzanie siecią, za pomocą funkcji oferowanych przez program:

Wersja podstawowa pozwala na kompletne zarządzanie siecią, za pomocą funkcji oferowanych przez program: Midas Evo został specjalnie opracowanym do komunikacji z urządzeniami pomiarowymi firmy IME takich jak: mierniki wielofunkcyjne, liczniki energii, koncentratory impulsów poprzez protokół komunikacji Modbus

Bardziej szczegółowo

EMITER Sp. z o.o. Katowice. DIVUS DOMUS, Teletask i Sienna w automatyce budynkowej. Wrocław 28-29.05.2009

EMITER Sp. z o.o. Katowice. DIVUS DOMUS, Teletask i Sienna w automatyce budynkowej. Wrocław 28-29.05.2009 EMITER Sp. z o.o. Katowice Rozwiązania DIVUS DOMUS, Teletask i Sienna w automatyce budynkowej Wrocław 28-29.05.2009 DIVUS Domus. system automatyki budynkowej DIVUS Domus to innowacyjny komputer PC do automatyki

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2012 16-18 października 2012 NOWOŚCI TARGOWE

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2012 16-18 października 2012 NOWOŚCI TARGOWE Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2012 16-18 października 2012 NOWOŚCI TARGOWE FIRMA: SOMAR S.A. ul. Karoliny 4 40-186 Katowice tel. 32 359 71 00 fax. 32 359 71 11 e-mail: biuro@somar.com.pl

Bardziej szczegółowo

Modułowy programowalny przekaźnik czasowy firmy Aniro.

Modułowy programowalny przekaźnik czasowy firmy Aniro. Modułowy programowalny przekaźnik czasowy firmy Aniro. Rynek sterowników programowalnych Sterowniki programowalne PLC od wielu lat są podstawowymi systemami stosowanymi w praktyce przemysłowej i stały

Bardziej szczegółowo

NODA System Zarządzania Energią

NODA System Zarządzania Energią STREFA sp. z o.o. Przedstawiciel i dystrybutor systemu NODA w Polsce NODA System Zarządzania Energią Usługi optymalizacji wykorzystania energii cieplnej Piotr Selmaj prezes zarządu STREFA Sp. z o.o. POLEKO:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE

Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE wersja 2.0/15 Spis treści: 1. Instalacja oprogramowania... 3 2. Podłączenie licznika do komputera lub sieci... 3 3. Uruchomienie oprogramowania... 3 4. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

System monitorus NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ. energią dla tych, którzy chcą oszczędzać i na bieżąco

System monitorus NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ. energią dla tych, którzy chcą oszczędzać i na bieżąco System monitorus MoniTorus to nowoczesne narzędzie do zarządzania Przyjazny interfejs użytkownika oraz hierarchiczna energią dla tych, którzy chcą oszczędzać i na bieżąco analizować koszty ponoszone na

Bardziej szczegółowo

Roger Access Control System. Aplikacja RCP Point. Wersja oprogramowania : 1.0.x Wersja dokumentu: Rev. C

Roger Access Control System. Aplikacja RCP Point. Wersja oprogramowania : 1.0.x Wersja dokumentu: Rev. C Roger Access Control System Aplikacja RCP Point Wersja oprogramowania : 1.0.x Wersja dokumentu: Rev. C Spis treści Spis treści... 2 1. Wstęp... 3 1.1 Przeznaczenie i główne cechy aplikacji... 3 1.2 Wymagania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Centrala radiowa NETINO NRU-01. v r.

Instrukcja obsługi. Centrala radiowa NETINO NRU-01. v r. Instrukcja obsługi Centrala radiowa NETINO NRU-01 v.01 01.02.2016r. Spis treści: Przeznaczenie... 2 Części składowe... 2 Dane techniczne... 2 Parametry toru radiowego... 2 Opis wyprowadzeń... 3 Uruchomienie

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTOWY. Bądź z domem zawsze w kontakcie

KATALOG PRODUKTOWY. Bądź z domem zawsze w kontakcie KATALOG PRODUKTOWY Bądź z domem zawsze w kontakcie 01 Kontroler Oto Twoje własne centrum zarządzania najważniejszym miejscem na świecie: domem. To niepozorne urządzenie jest sercem inteligentnego systemu

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne systemy sterowania oraz zdalnej kontroli i wizualizacji. DP ViewNet

Nowoczesne systemy sterowania oraz zdalnej kontroli i wizualizacji. DP ViewNet Nowoczesne systemy sterowania oraz zdalnej kontroli i wizualizacji DP ViewNet Zaawansowane systemy sterowania Nowa seria central DP to także najnowocześniejsze układy sterowania Automatyka central DP została

Bardziej szczegółowo

25% Pełny monitoring Świeże spojrzenie na oszczędność energii. www.danfoss.com/foodretail. oszczędności energii

25% Pełny monitoring Świeże spojrzenie na oszczędność energii. www.danfoss.com/foodretail. oszczędności energii MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Pełny monitoring Świeże spojrzenie na oszczędność energii Kompletne rozwiązania dla małych sklepów spożywczych 25% oszczędności energii Połączenie profesjonalnego sterowania

Bardziej szczegółowo

Deklaracja zgodności nr 41/2010

Deklaracja zgodności nr 41/2010 ST-500 Instrukcja obsługi Deklaracja zgodności nr 41/2010 Firma TECH, z siedzibą w Wieprzu 1047A, 34-122 Wieprz, deklaruje z pełną odpowiedzialnością, że produkowany przez nas termoregulator ST-500 spełnia

Bardziej szczegółowo

1. Wymagania funkcjonalne dla modułu pozycjonowania patroli zainstalowany moduł musi posiadać następującą funkcjonalność:

1. Wymagania funkcjonalne dla modułu pozycjonowania patroli zainstalowany moduł musi posiadać następującą funkcjonalność: SPECYFIKACJA TECHNICZNA I ZAKRES RZECZOWY załącznik nr 6 do SIWZ nr 1 do umowy 1. Wymagania funkcjonalne dla modułu pozycjonowania patroli zainstalowany moduł musi posiadać następującą funkcjonalność:

Bardziej szczegółowo

STD - wersja standardowa

STD - wersja standardowa STD STD - wersja standardowa Urządzenia dostępne w wersji STD Cieplarki laboratoryjne (CL) Inkubatory Laboratoryjne (IL) Suszarki Laboratoryjne (SL) Sterylizatory (SR) STD - wersja standardowa rozszerzone

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Moduł kliencki Kodak Asset Management Software Stan i ustawienia zasobów... 1 Menu Stan zasobów... 2 Menu Ustawienia zasobów... 3 Obsługa alertów... 7 Komunikaty zarządzania zasobami...

Bardziej szczegółowo

Przedmiot: AUTOMATYKA CHŁODNICZA I KLIMATYZACYJNA

Przedmiot: AUTOMATYKA CHŁODNICZA I KLIMATYZACYJNA Przedmiot: AUTOMATYKA CHŁODNICZA I KLIMATYZACYJNA Temat: Systemy sterowania i monitoringu obiektów chłodniczych na przykładzie dużego obiektu handlowego (hipermarketu) System ADAP KOOL. Opracował: Mateusz

Bardziej szczegółowo

INTELIGENTNA SALA OPERACYJNA ALVO INTEGRA

INTELIGENTNA SALA OPERACYJNA ALVO INTEGRA INTELIGENTNA SALA OPERACYJNA W W W. A LVO. P L 2 PO PIERWSZE INTEGRACJA Zintegrowany System Sterowania Salą Operacyjną ALVO Integra umożliwia intuicyjne bezprzewodowe sterowanie wyposażeniem medycznym

Bardziej szczegółowo

JVC CAM Control (dla ipada) Instrukcja Obsługi

JVC CAM Control (dla ipada) Instrukcja Obsługi JVC CAM Control (dla ipada) Instrukcja Obsługi Polski Niniejsza instrukcja jest przeznaczona dla oprogramowania (dla ipada) dla Live Streaming Camera GV-LS2/GV-LS1 produkcji JVC KENWOOD. Modele kompatybilne

Bardziej szczegółowo

Systemy klimatyzacyjne na wodę lodową KaCool D

Systemy klimatyzacyjne na wodę lodową KaCool D Systemy klimatyzacyjne na wodę lodową KaCool D Zalety KaCool D Bezkonkurencyjne zalety Szczegóły Dane techniczne Warianty regulacji Wymiary Korzyści dla klienta! KaCool D: zaskakująco niewidoczny w suficie.

Bardziej szczegółowo

SIMCORDER SOFT. Aplikacja wizualizacyjna

SIMCORDER SOFT. Aplikacja wizualizacyjna SIMCORDER SOFT Aplikacja wizualizacyjna Czym jest SimCorder Program SimCorder Soft to aplikacja wizualizacyjna stworzona, aby usprawnić pracę z rozbudowanymi sieciami urządzeń firmy SIMEX. Akwizycja, archiwizacja,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI UMI-1 UNIWERSALNY MODUŁ INTERNETOWY

INSTRUKCJA OBSŁUGI UMI-1 UNIWERSALNY MODUŁ INTERNETOWY INSTRUKCJA OBSŁUGI UMI-1 UNIWERSALNY MODUŁ INTERNETOWY Opis. Uniwersalny Moduł Internetowy UMI 1 jest urządzeniem pozwalającym na zdalną kontrolę pracy kotła przez internet lub sieć lokalną. Moduł pozwala

Bardziej szczegółowo

Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Sterowniki Zehnder do jednostek wentylacyjnych Karty katalogowe - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Panel ComfoSense Panel sterujący ComfoSense został stworzony

Bardziej szczegółowo

FS-Sezam SQL. Obsługa kart stałego klienta. INFOLINIA : tel. 14/698-20-02, kom. 608/92-10-60. edycja instrukcji : 2013-11-25

FS-Sezam SQL. Obsługa kart stałego klienta. INFOLINIA : tel. 14/698-20-02, kom. 608/92-10-60. edycja instrukcji : 2013-11-25 FS-Sezam SQL Obsługa kart stałego klienta INFOLINIA : tel. 14/698-20-02, kom. 608/92-10-60 edycja instrukcji : 2013-11-25 Aplikacja FS-Sezam SQL jest programem służącym do obsługi kart stałego klienta.

Bardziej szczegółowo

POMPY CIEPŁA ECO ZE ŹRÓDŁEM CIEPŁA POWIETRZE / WODA. dla nowych budynków i domów niskoenergetycznych

POMPY CIEPŁA ECO ZE ŹRÓDŁEM CIEPŁA POWIETRZE / WODA. dla nowych budynków i domów niskoenergetycznych POMPY CIEPŁA ECO ZE ŹRÓDŁEM CIEPŁA POWIETRZE / WODA dla nowych budynków i domów niskoenergetycznych OCHSNER ELW - ECO POWIETRZE/WODA Pompy ciepła do ogrzewania Idealny system do każdego zastosowania Pompa

Bardziej szczegółowo

Deklaracja zgodności nr 41/2010

Deklaracja zgodności nr 41/2010 tech Deklaracja zgodności nr 41/2010 Firma TECH, z siedzibą w Wieprzu 1047A, 34-122 Wieprz, deklaruje z pełną odpowiedzialnością, że produkowany przez nas termoregulator ST-500 spełnia wymagania Ustawy

Bardziej szczegółowo

Wskaźniki oceny nieśności na fermach towarowych

Wskaźniki oceny nieśności na fermach towarowych Wskaźniki oceny nieśności na fermach towarowych Fermy towarowe otrzymują materiał z ferm rodzicielskich. Producent jaj konsumpcyjnych może zakupić jednodniowe pisklęta w zakładzie wylęgowym lub odchowywane

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR. DVR klient. Instrukcja użytkownika 2011.05.19.

K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR. DVR klient. Instrukcja użytkownika 2011.05.19. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR DVR klient Instrukcja użytkownika 2011.05.19 Strona 1 / 5 1. Jak połączyć się z DVR poprzez sieć komputerową. K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24 (Rysunek 1)

Bardziej szczegółowo

ENGEL CC300. jesteśmy gotowi: nowa, inteligentna jednostka sterująca. be the first.

ENGEL CC300. jesteśmy gotowi: nowa, inteligentna jednostka sterująca. be the first. ENGEL CC300 jesteśmy gotowi: nowa, inteligentna jednostka sterująca be the first. 2_ENGEL CC300 Trudne i skomplikowane zadania wymagają prostej koncepcji obsługi: nowa jednostka sterująca ENGEL CC300 wyznacza

Bardziej szczegółowo

Zdalne sterowanie Viessmann

Zdalne sterowanie Viessmann Zdalne sterowanie Viessmann Bardzo szybko zmieniający się rynek techniki cyfrowej i nowych technologii, wszechobecna komputeryzacja powodują, że coraz więcej produktów ogólno pojętej automatyki wprowadzanych

Bardziej szczegółowo

pomocą programu WinRar.

pomocą programu WinRar. 1. Pobieramy oprogramowanie dla kamery ze strony. Z menu produkty wybieramy swój model kamery. Następnie na podstronie produktu wybieramy zakładkę [POMOC] - klikamy symbol szarej strzałki aby rozpocząć

Bardziej szczegółowo

Dlaczego sterowniki pogodowe calormatic?

Dlaczego sterowniki pogodowe calormatic? Sterowniki pogodowe Dlaczego sterowniki pogodowe? Bo łączą komfort i ekonomię użytkowania. Ponieważ wybiega w przyszłość. 450 Sterownik pogodowy do współpracy z kotłami wyposażonymi w złącze komunikacyjne

Bardziej szczegółowo

ZDALNY MONITORING ZBIORNIKÓW PALIW przez INTERNET. PetroManager MP-NET

ZDALNY MONITORING ZBIORNIKÓW PALIW przez INTERNET. PetroManager MP-NET P e t r o C o n s u l t i n g s. c. P. C h m i e l e c k i, S. K o b y l i ń s k i, A. S z y m a ń s k i 8 6-3 0 0 G r u d z i ą d z, u l. M a k o w a 1 6 t e l. / f a x : 5 6 4 6 2 2 6 2 2 w w w. p e

Bardziej szczegółowo

STEROWNIKI MIKROKLIMATU

STEROWNIKI MIKROKLIMATU STEROWNIKI MIKROKLIMATU Sterowniki Mikroklimatu oraz Zarządzania Chowem i Produkcją Drobiarską we współpracy z ROTEM oferuje trzy rodziny sterowników mikroklimatu oraz zarządzania chowem i produkcją drobiarską:

Bardziej szczegółowo

1. INSTALACJA SERWERA

1. INSTALACJA SERWERA 1. INSTALACJA SERWERA Dostarczony serwer wizualizacji składa się z: 1.1. RASPBERRY PI w plastikowej obudowie; 1.2. Karty pamięci; 1.3. Zasilacza 5 V DC; 1,5 A; 1.4. Konwertera USB RS485; 1.5. Kabla

Bardziej szczegółowo

Sterowniki i moduły opcjonalne

Sterowniki i moduły opcjonalne Sterowniki i moduły opcjonalne ecomax 350R seria KSR Beta i KSR Beta Plus Sterownik elektroniczny pozwalający na automatyczną kontrolę i optymalizację procesu spalania w kotłach na paliwo stałe z wentylatorem

Bardziej szczegółowo

Interfejs PC INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu Strona 1 z 8

Interfejs PC INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu Strona 1 z 8 INSTRUKCJA OBSŁUGI Interfejs PC Nr produktu 497075 Strona 1 z 8 Funkcje i właściwości możliwość połączenia z każdą centralą XpressNet, kompatybilność z interfejsem Lenz LI101, obsługa szyny informacji

Bardziej szczegółowo

Pytania z dnia 09.11.2012 r.

Pytania z dnia 09.11.2012 r. Toszek, 12.11.2012 r. dotyczy: postępowania nr 26/PN/DEG/SG/AC/2012 na dostawę aparatury medycznej, mebli medycznych, sprzętu komputerowego, testów psychologicznych oraz filmów DVD w ramach modernizacji

Bardziej szczegółowo

System generacji raportów

System generacji raportów Zalety systemu Czym jest ProReports? prostota instalacji, wieloplatformowość (AIX, Linux, Windows, Solaris), obsługa popularnych formatów (PDF, XLS, RTF, HTML,TXT,XML,CSV), obsługa wielu baz danych, raporty

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZARZĄDZANIA OŚWIETLENIEM DLA HAL PRZEMYSŁOWYCH

SYSTEM ZARZĄDZANIA OŚWIETLENIEM DLA HAL PRZEMYSŁOWYCH SYSTEM ZARZĄDZANIA OŚWIETLENIEM DLA HAL PRZEMYSŁOWYCH System zarządzania oświetleniem dla hal przemysłowych pozwala na automatyczne lub ręczne załączanie (wyłączanie) poszczególnych scen, przyczynia się

Bardziej szczegółowo

Sposoby zdalnego sterowania pulpitem

Sposoby zdalnego sterowania pulpitem Karolina Wieczorko, EMiI Sposoby zdalnego sterowania pulpitem Jest wiele opcji zdalnego sterowania pulpitem, począwszy od narzędzi systemowych, poprzez różnego rodzaju programy przez sieć internetową.

Bardziej szczegółowo

JUŻ ZA 1400,00 ZŁ BRUTTO MOŻESZ MONITOROWAĆ I KONTROLOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ LUB MIESZKANIE ZA POMOCĄ TELEFONU KOMÓRKOWEGO

JUŻ ZA 1400,00 ZŁ BRUTTO MOŻESZ MONITOROWAĆ I KONTROLOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ LUB MIESZKANIE ZA POMOCĄ TELEFONU KOMÓRKOWEGO Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe KOMSERWIS sp. z o. o. 15-044 Białystok, ul. Piasta 16 tel. 85 744-30-30, 85 744-28-63, fax. 85 744-30-30 KRS Nr 0000148643 w SR Białystok, XII Wydz. Gosp., Kapitał

Bardziej szczegółowo

Tabele przestawne tabelą przestawną. Sprzedawcy, Kwartały, Wartości. Dane/Raport tabeli przestawnej i wykresu przestawnego.

Tabele przestawne tabelą przestawną. Sprzedawcy, Kwartały, Wartości. Dane/Raport tabeli przestawnej i wykresu przestawnego. Tabele przestawne Niekiedy istnieje potrzeba dokonania podsumowania zawartości bazy danych w formie dodatkowej tabeli. Tabelę taką, podsumowującą wybrane pola bazy danych, nazywamy tabelą przestawną. Zasady

Bardziej szczegółowo

Regio Regulatory Pomieszczeniowe

Regio Regulatory Pomieszczeniowe Regio Regulatory Pomieszczeniowe Stylowa i komfortowa regulacja strefowa na każdym poziomie Regulacja strefowa na każdym poziomie... Regio jest nowym typoszeregiem regulatorów dla systemów HVAC oraz dla

Bardziej szczegółowo

RAION BASIC MES SYSTEM ANDON & OEE

RAION BASIC MES SYSTEM ANDON & OEE RAION BASIC MES SYSTEM ANDON & OEE Co to jest? RAION BASIC MES SYSTEM - ANDON & OEE System przeznaczony do usprawnienia procesu produkcji poprzez sygnalizację miejsca przestoju i wizualizację procesu produkcji

Bardziej szczegółowo

Zawsze pod kontrolą, z każdego miejsca

Zawsze pod kontrolą, z każdego miejsca Zawsze pod kontrolą, z każdego miejsca 02 Zawsze pod kontrolą, z każdego miejsca Daikin zapewnia nowe rozwiązanie przeznaczone do monitorowania i sterowania głównymi funkcjami jednostek wewnętrznych. System

Bardziej szczegółowo

Regulator pokojowy. RBE (regulator pokojowy) montaż w pomieszczeniu mieszkalnym (referencyjnym)

Regulator pokojowy. RBE (regulator pokojowy) montaż w pomieszczeniu mieszkalnym (referencyjnym) RBE (regulator pokojowy) montaż w pomieszczeniu mieszkalnym (referencyjnym) odczyt i zmiana parametrów w połączeniu z regulatorem pompy ciepła umożliwia wygodną kontrolę, obsługę i opttymalizację pracy

Bardziej szczegółowo

Veronica. Wizyjny system monitorowania obiektów budowlanych. Instrukcja oprogramowania

Veronica. Wizyjny system monitorowania obiektów budowlanych. Instrukcja oprogramowania Veronica Wizyjny system monitorowania obiektów budowlanych Instrukcja oprogramowania 1 Spis treści 1. Aplikacja do konfiguracji i nadzoru systemu Veronica...3 1.1. Okno główne aplikacji...3 1.2. Edycja

Bardziej szczegółowo

Cechy systemu X Window: otwartość niezależność od producentów i od sprzętu, dostępny kod źródłowy; architektura klient-serwer;

Cechy systemu X Window: otwartość niezależność od producentów i od sprzętu, dostępny kod źródłowy; architektura klient-serwer; 14.3. Podstawy obsługi X Window 14.3. Podstawy obsługi X Window W przeciwieństwie do systemów Windows system Linux nie jest systemem graficznym. W systemach Windows z rodziny NT powłokę systemową stanowi

Bardziej szczegółowo

Opis ultradźwiękowego generatora mocy UG-500

Opis ultradźwiękowego generatora mocy UG-500 R&D: Ultrasonic Technology / Fingerprint Recognition Przedsiębiorstwo Badawczo-Produkcyjne OPTEL Sp. z o.o. ul. Otwarta 10a PL-50-212 Wrocław tel.: +48 71 3296853 fax.: 3296852 e-mail: optel@optel.pl NIP

Bardziej szczegółowo

EmsController. Program do akwizycji danych z liczników pomiarowych typu EMS, G3A i EPQS

EmsController. Program do akwizycji danych z liczników pomiarowych typu EMS, G3A i EPQS EmsController Program do akwizycji danych z liczników pomiarowych typu EMS, G3A i EPQS 1. Przeznaczenie Program EmsController służy do odczytu danych pomiarowych z liczników EMS, G3A i EPQS firmy ELGAMA.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu do wizualizacji i sterowania pracą mieszalni pasz.

Instrukcja obsługi programu do wizualizacji i sterowania pracą mieszalni pasz. Instrukcja obsługi programu do wizualizacji i sterowania pracą mieszalni pasz. 1 1. Włączenie komputera. Komputer uruchamia się automatycznie po przyciśnięciu przycisku POWER. Na ekranie monitora pojawi

Bardziej szczegółowo

uplook z modułem statlook program do audytu oprogramowania i kontroli czasu pracy

uplook z modułem statlook program do audytu oprogramowania i kontroli czasu pracy uplook z modułem statlook program do audytu oprogramowania i kontroli czasu pracy Jaka część oprogramowania w firmie jest legalna? Gdzie zostało zainstalowane zakupione oprogramowanie? Czy jest ono w ogóle

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRZYNKA STEROWNICZA NAGRZEWNICY POWIETRZA I KURTYNY POWIETRZNEJ AIRCOM 4

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRZYNKA STEROWNICZA NAGRZEWNICY POWIETRZA I KURTYNY POWIETRZNEJ AIRCOM 4 INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRZYNKA STEROWNICZA NAGRZEWNICY POWIETRZA I KURTYNY POWIETRZNEJ AIRCOM 4 Wymiary: szerokość = 147 mm, wysokość = 71 mm głębokość = 28 mm Opis: Ekran wyświetla bądź to ustawioną skorygowaną

Bardziej szczegółowo

Opcje Standardowa WiFi PM+ PM+/WiFi GPRS PM+/GPRS Licznik

Opcje Standardowa WiFi PM+ PM+/WiFi GPRS PM+/GPRS Licznik Years Maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej 2000 kwp Opcjonalne Powermanagement i regulacja cos fi Prezentacja graficzna oraz obsługa na kolorowym, dotykowym wyświetlaczu TFT oraz przejrzysty wyświetlacz

Bardziej szczegółowo

Sterowanie, kontrola i komunikacja prosty easy

Sterowanie, kontrola i komunikacja prosty easy Automatyka Budynków Automatyka Przemysłowa Systemy Informacje o produkcie Sterowanie, kontrola i komunikacja prosty easy Przekaźniki programowalne easy400, 600, 800 Połączenia logiczne zamiast oprzewodowania

Bardziej szczegółowo

sterownik VCR v 1. 0

sterownik VCR v 1. 0 sterownik VCR v 1.0 1 I. DANE TECHNICZNE...2 1 Budowa...2 2 Dane znamionowe...2 II. INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA...3 1 Programowanie sterownika...3 2 Symulacja algorytmu...3 3 Możliwości kalendarza...4 3.1 Wgrywanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SUPLEMENT

INSTRUKCJA OBSŁUGI SUPLEMENT INSTRUKCJA OBSŁUGI SUPLEMENT PROGRAM SONEL ANALIZA 2 Dotyczy analizatorów jakości zasilania PQM-710 i PQM-711 i instrukcji obsługi programu w wersji 1.1 SONEL SA ul. Wokulskiego 11 58-100 Świdnica, Poland

Bardziej szczegółowo

LeftHand Sp. z o. o.

LeftHand Sp. z o. o. LeftHand Sp. z o. o. Producent oprogramowania finansowo-księgowe, handlowego i magazynowego na Windows i Linux Instrukcja rejestracji wersji testowej programu LeftHand Ten dokument ma na celu przeprowadzić

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot Wersja 2.1 Maj 2013 Dotyczy programu Pilot w wersji 1.6.3 TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel.

Bardziej szczegółowo

Słowniczek ikon oprogramowania

Słowniczek ikon oprogramowania Słowniczek ikon oprogramowania Słowniczek ikon oprogramowania Aliro to pełna lista wszystkich ikon używanych w oprogramowaniu. Stworzono go po to, aby użytkownik mógł łatwo zidentyfikować ikony i zorientować

Bardziej szczegółowo

Kurs Wizualizacja z WinCC SCADA - Zaawansowany. Spis treści. Dzień 1. I VBS w WinCC podstawy programowania (zmienne, instrukcje, pętle) (wersja 1410)

Kurs Wizualizacja z WinCC SCADA - Zaawansowany. Spis treści. Dzień 1. I VBS w WinCC podstawy programowania (zmienne, instrukcje, pętle) (wersja 1410) Spis treści Dzień 1 I VBS w WinCC podstawy programowania (zmienne, instrukcje, pętle) (wersja 1410) I-3 VBS w WinCC - Informacje ogólne I-4 Zastosowanie VBS w WinCC Runtime I-5 Wykorzystanie i wydajność

Bardziej szczegółowo

ZADBAJ O OPTYMALNĄ TEMPERATURĘ W SWOIM DOMU!

ZADBAJ O OPTYMALNĄ TEMPERATURĘ W SWOIM DOMU! NOWOCZESNY STEROWNIK DO KOTŁA CO I POKOJOWY REGULATOR TEMPERATURY ZADBAJ O OPTYMALNĄ TEMPERATURĘ W SWOIM DOMU! Ustawienie kotła CO tak, aby grzał ekonomicznie, a jednocześnie zapewniał odpowiednią temperaturę

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

LG Electronics Polska: Akcesoria dla klimatyzacji

LG Electronics Polska: Akcesoria dla klimatyzacji LG Electronics Polska: Akcesoria dla klimatyzacji Produkty oferowane przez LG Electronics Polska w kategorii akcesoria. Zdjęcie Nazwa Opis Pomieszczeniowy czujnik temp. Dry Contact Pozwala na dokładny

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wysoka skuteczność odzysku energii, rekuperator krzyżowy o sprawności do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Menadżer Licencji Wersja 2013.0.1 Spis treści 1 WPROWADZENIE... 3 2 AKTUALIZACJA SERWISU KLUCZA HASP ORAZ ZDALNEGO SERWISU KLUCZA... 3 3 INSTALACJA... 3 4 MONITOR MENADŻERA LICENCJI...

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Wymagana funkcjonalność systemu monitorowania środowiska w serwerowniach:

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Wymagana funkcjonalność systemu monitorowania środowiska w serwerowniach: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Wymagana funkcjonalność systemu monitorowania środowiska w serwerowniach: PARAMETRY ŚRODOWISKOWE PODLEGAJĄCE KONTROLI 1. sygnalizacja przekroczenia wartości progowej

Bardziej szczegółowo

MONITOROWANIE EFEKTYWNOŚCI W SYSTEMIE MES

MONITOROWANIE EFEKTYWNOŚCI W SYSTEMIE MES MONITOROWANIE EFEKTYWNOŚCI W SYSTEMIE MES R ozwiązania GE do monitorowania wydajności produkcji umożliwiają lepsze wykorzystanie kapitału przedsiębiorstwa poprzez zastosowanie analiz porównawczych, wykorzystujących

Bardziej szczegółowo

Funkcje systemu infokadra

Funkcje systemu infokadra System Informacji Zarządczej - infokadra jest rozwiązaniem skierowanym dla kadry zarządzającej w obszarze administracji publicznej. Jest przyjaznym i łatwym w użyciu narzędziem analityczno-raportowym,

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa. System monitoringu i kontroli dostępu

Oferta handlowa. System monitoringu i kontroli dostępu Oferta handlowa System monitoringu i kontroli dostępu Opis systemu System monitorowania pomieszczeń pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa chronionego obiektu. Kontrola dostępu może odbywać się przez karty

Bardziej szczegółowo

WPM WIRELESS POWER MASTER

WPM WIRELESS POWER MASTER Niezależny system zasilania i sterowania armaturą Chcielibyście Państwo rozszerzyć funkcje armatury w swoich obiektach o automatyzację, monitoring, czy zdalne sterowanie, ale armatura nie posiada bezpośredniego

Bardziej szczegółowo

Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki Katedra Inżynierii Systemów Sterowania KOMPUTEROWE SYSTEMY STEROWANIA (KSS)

Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki Katedra Inżynierii Systemów Sterowania KOMPUTEROWE SYSTEMY STEROWANIA (KSS) Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki Katedra Inżynierii Systemów Sterowania KOMPUTEROWE SYSTEMY STEROWANIA (KSS) Temat: Platforma Systemowa Wonderware cz. 2 przemysłowa baza danych,

Bardziej szczegółowo

SIMPLE.APS optymalizacja w planowaniu produkcji

SIMPLE.APS optymalizacja w planowaniu produkcji SIMPLE.APS optymalizacja w planowaniu produkcji 23 czerwca 2010 Agenda: 1. Umiejscowienie SIMPLE.APS 2. Funkcjonalność 3. Tworzenie modelu: Definiowanie wydziałów produkcyjnych Definiowanie umiejętnosci

Bardziej szczegółowo

Nowe inteligentne kurtyny powietrzne. Seria PA

Nowe inteligentne kurtyny powietrzne. Seria PA Nowe inteligentne kurtyny powietrzne Seria PA Kurtyny powietrzne PA jedna seria, więcej możliwości FRICO - to naturalny i prosty wybór najlepszej kurtyny powietrznej. Seria kurtyn PA oferuje niespotykaną

Bardziej szczegółowo

1. Opis okna podstawowego programu TPrezenter.

1. Opis okna podstawowego programu TPrezenter. OPIS PROGRAMU TPREZENTER. Program TPrezenter przeznaczony jest do pełnej graficznej prezentacji danych bieżących lub archiwalnych dla systemów serii AL154. Umożliwia wygodną i dokładną analizę na monitorze

Bardziej szczegółowo

INTELIGENTNE STEROWANIE STREET LED

INTELIGENTNE STEROWANIE STREET LED INTELIGENTNE STEROWANIE STREET LED Inteligencja systemów sterowania oświetleniem polega na dostosowywaniu poziomów natężenia oświetlenia do aktualnych potrzeb użytkowników i wymogów ustanowionych przez

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie ABIS-C2. Integracja automatyki pomieszczeo domowych

Ćwiczenie ABIS-C2. Integracja automatyki pomieszczeo domowych AUTOMATYKA BUDYNKOWA IMPLEMENTACJA W SIECIACH INTELIGENTNYCH KATEDRA ENERGOELEKTRONIKI I AUTOMATYKI SYSTEMÓW PRZETWARZANIA ENERGII AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA WWW.KANIUP.AGH.EDU.PL WWW.AGH.EDU.PL Temat:

Bardziej szczegółowo

Najnowocześniejszy monitoring stanu pacjenta

Najnowocześniejszy monitoring stanu pacjenta Monitor przyłóżkowy Najnowocześniejszy monitoring stanu pacjenta Walka Choroby z Elektroniką Większa elastyczność większa funkcjonalność oraz... łatwość użytkowania Różnorodne zastosowania medyczne wymagają,

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące urządzenia

Informacje dotyczące urządzenia PIM Informacje dotyczące urządzenia SPIS TREŚCI: OPIS I PODSTAWOWE CECHY SCHEMAT ROZMIESZCZENIOWY DANE TECHNICZNE ZNAMIONOWE KONFIGURACJA Sealed Air Polska Sp. z o.o. Duchnice; ul. Ożarowska 40/42 05-850

Bardziej szczegółowo

Compliant Manager Opis Urządzenia

Compliant Manager Opis Urządzenia ~ Wersja wstępna ~ Compliant Manager Opis Urządzenia Nowość Październik 2007 Typoszereg urządzeń Nazwa Modelu Uwagi model Standard BMS-CM1280TLE model High-Spec BMS-CM1280FTLE dla PC z Windows* * PC we

Bardziej szczegółowo

TOUCH LCD WALL CONTROLLER for Online Controller

TOUCH LCD WALL CONTROLLER for Online Controller TOUCH LCD WALL CONTROLLER for Online Controller KBRC01A INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 1. Opis ekranu dotykowego (Touch LCD Wall Controller) Naścienny ekran dotykowy LCD jest wyposażeniem do adaptera typu KKRP01A,

Bardziej szczegółowo

System kontroli eksploatacji maszyn i urządzeń

System kontroli eksploatacji maszyn i urządzeń System kontroli eksploatacji maszyn i urządzeń Sprawne zarządzanie parkiem maszynowym w przedsiębiorstwie Vectan jest informatycznym systemem kontroli eksploatacji urządzeń, umożliwiającym stały monitoring

Bardziej szczegółowo

Prosty i efektywny sposób zabezpieczenia Twojego mienia

Prosty i efektywny sposób zabezpieczenia Twojego mienia Galaxy Flex Zintegrowany system sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli dostępu firmy Honeywell Galaxy Flex Prosty i efektywny sposób zabezpieczenia Twojego mienia W końcu możesz być pewny, że jesteś

Bardziej szczegółowo

LOKALNA SIEĆ plan STERUJĄCA CHILLERAMI Z POMPĄ CIEPŁA ZE SPRĘŻARKAMI W LICZBIE OD 1 DO 8

LOKALNA SIEĆ plan STERUJĄCA CHILLERAMI Z POMPĄ CIEPŁA ZE SPRĘŻARKAMI W LICZBIE OD 1 DO 8 PROGRAM UZYTKOWY SIECI plan LOKALNA SIEĆ plan STERUJĄCA CHILLERAMI Z POMPĄ CIEPŁA ZE SPRĘŻARKAMI W LICZBIE OD 1 DO 8 KOD PROGRAMU: EPSTDEMCHA 1 SPIS TREŚCI Zakres zastosowania i rodzaje funkcji wykonywanych

Bardziej szczegółowo

ANDON SYSTEM PRZYWOŁAWCZY. Zachodnia technologia, polska myśl techniczna.

ANDON SYSTEM PRZYWOŁAWCZY. Zachodnia technologia, polska myśl techniczna. Zachodnia technologia, polska myśl techniczna Rosnące wymagania dotyczące wydajności i jakości produkcji obligują do wprowadzania rozwiązań pozwalających na szybkie usuwanie problemów i awarii, kontrolę

Bardziej szczegółowo

Cyfrowa sygnalizacja stanów awaryjnych w systemach rur preizolowanych

Cyfrowa sygnalizacja stanów awaryjnych w systemach rur preizolowanych Cyfrowa sygnalizacja stanów awaryjnych w systemach rur preizolowanych proaktywny system nadzoru i wykrywania usterek Centralny nadzór i sygnalizacja stanów awaryjnych systemów rur preizolowanych Generowanie

Bardziej szczegółowo