Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO"

Transkrypt

1 Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Dnia 25. czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. Dzieci z grup III i IV wraz ze swoimi paniami wspólnie przygotowały przedstawienie pt. "Zdrowy Czerwony Kapturek". Rodziny naszych przedszkolaków z przyjemnością obejrzały występ małych aktorów. Po jego zakończeniu nastąpiło wręczenie dzieciom prezentów, a następnie uroczyste rozdanie Przedszkolnych Oskarów Rodzicom występującym w naszym teatrze "Rodzice-Dzieciom". Potem miały miejsce podziękowania, a cała uroczystość zakończyła się poczęstunkiem. OREW - GRUPA III W marcu dzieci z grupy III wybrały się z wizytą do swoich niepełnosprawnych kolegów z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Miały możliwość spędzenia czasu z kolegami, a także obejrzały salę do zabaw ruchowych, wodnych, a także salę lekcyjną.

2 Dnia 18. czerwca dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego wraz z opiekunami przyjechały z wizytą do naszego przedszkola. Dzieci z grupy III spędziły z nimi czas w ogrodzie. Były wspólne zabawy, masażyki, a także prace plastyczne. Czas minął nam bardzo szybko i przyjemnie.

3 URODZINY W GRUPIE III Dnia 13. czerwca świętowaliśmy w grupie III urodziny Oliwki, Sandry, Maksa i Karola. Po zaśpiewaniu jubilatom "Sto lat" i złożeniu pięknych i serdecznych życzeń, usiedliśmy do stołu, na którym czekał już na nas pyszny tort, a także paluszki, flipsy i słodkie owoce. Potem przyszedł

4 czas na skoczne tańce. Zaprosiliśmy na nie rówieśników z grupy IV i razem bawiliśmy się wesoło. URODZINY W GRUPIE I Dnia 11. czerwca w grupie I obchodziliśmy urodziny dzieci, które w czerwcu i lipcu kończą 4 latka. Należą do nich Marcelinka, Lenka, Ania, Marta, Amelka, Filip i Wojtek. W piękny, słoneczny dzień, przy wesołej i naszej ulubionej muzyce bawiliśmy się na przedszkolnym tarasie. Puszczaliśmy bańki mydlane, tańczyliśmy, skakaliśmy do kolorowych kółek, biegaliśmy slalomem między słupkami i rysowaliśmy kredą tort na tarasie. Wielki tort, który narysowała nasza pani, ozdabialiśmy śmietanką, wisienkami, truskawkami, świeczkami. Później był prawdziwy tort z fajerwerkami i świeczkami oraz życzenia. Po odśpiewaniu Sto lat usiedliśmy do stołu z kolorowymi smakołykami. Na stole królowała galaretka z truskawkami, flipsy i arbuz. Trochę odpoczęliśmy i na koniec tańczyliśmy z balonami w parach, a gdy balony zaczęły uciekać uznaliśmy, że czas zakończyć nasze harce. DZIEŃ DZIECKA Dnia 2. czerwca (poniedziałek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Przygotowali je Rodzice - Aktorzy pod okiem Pani Małgosi. Na sali było dużo śmiechu, a sama

5 historia bardzo nam się podobała. Najwięcej radości sprawił nam wspólny taniec po zakończeniu przedstawienia. Po przedstawieniu zjedliśmy pyszne lody, a potem wyszliśmy do ogrodu, gdzie czekały na nas kolejne niespodzianki.mogliśmy pomalować swoje twarze, wziąć udział w torze przeszkód, poskakać w workach, a także porzucać woreczkami do celu. Każdy z nas mógł także rozwijać swój talent plastyczny, malując farbami na białym papierze lub rysując kredą na chodniku. Czas minął nam bardzo szybko i w radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

6 DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II Dnia 28. maja grupa II uroczyście obchodziła Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji do przedszkola zostali zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały przedstawienie na temat czystości oraz wiersze i piosenki dla Mamy i Taty. Przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były uściski i życzenia. Cała uroczystość odbywała się w miłej, rodzinnej atmosferze. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i wspieranie swoich pociech uśmiechem i oklaskami. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE "U" Dzień 29. maja był dla naszych przedszkolaków z grupy "U" oraz ich rodziców dniem szczególnym, ponieważ świętowaliśmy wtedy Dzień Mamy i Taty. Dzieci pokazały swoim rodzicom przedstawienie o Pszczółce Mai, która o swoje i innych zdrowie zawsze dba. Wszystkie mamusie i tatusiowie byli bardzo szczęśliwi widząc swoje pociechy wcielające się w aktorów. Na osłodę tego dnia był również pyszny podwieczorek. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność oraz za wielkie oklaski.

7 ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE IV Dnia 29 maja w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Razem z naszymi gośćmi przywitaliśmy się na początek zabawą Iskierka przyjaźni. Następnie wszyscy w kółku porozmawialiśmy o Dniu Mamy, Taty i Dziecka oraz pobawiliśmy się w zabawę Rodzinny pociąg. Po zabawie dzieci podzieliły się na zespoły, które wspierali Rodzice. Zadaniem każdej grupy było wykonanie wagonu pociągu z brystolu i pasteli. Na zakończenie Rodzice przygotowali mini przedstawienie, gdzie opowiedzieli historię Wesołego pociągu. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę z nami. MALOWANIE W GRUPIE I Oto kolejna sesja malarska z użyciem farb, pędzli do malowania, gąbek do odbijania motylków, kotków, samochodzików. Praca zespołowa na dużym arkuszu szarego papieru przedstawia to co przynosi dzieciom radość. Jak wynikało z wcześniejszych wypowiedzi dzieci i ich zapisów w postaci symboli z wykorzystaniem metody słoneczko, dzieciom sprawia radość to, że rosną, mogą malować, jeździć na koniu, zwierzęta (motylki, ślimaki), rośliny (głównie kwiatki), że mama

8 i tata ich przytula (miłość), podróże, wycieczki, że mogą bawić się z innymi dziećmi oraz zabawki. URODZINY W GRUPIE I Staś urodził się w Dniu Matki. 26 maja 2014 roku skończył 3 latka. Jego urodziny obchodziliśmy w grupie 28 maja. Mama Stasia upiekła ciasto, którym Staś poczęstował dzieci i panie. Wszyscy złożyliśmy Stasiowi urodzinowe życzenia i zaśpiewaliśmy 100 lat!. Były wesołe zabawy i tańce, skoczna muzyka i nagrody w postaci cukierków za udział w konkursach. Staś, jako jedyny w naszej grupie pozwolił obrysować swoją sylwetkę na dużym jak on arkuszu papieru. Dzieci dorysowały oczy i inne brakujące elementy, a pani napisała to co dzieci miały do powiedzenia na temat Stasia. Wszystkie wypowiedzi świadczyły o tym, że jest bardzo lubiany w grupie. URODZINY W GRUPIE II Dnia 18 maja grupa II świętowała 5 urodziny Leny i Oliwiera. Wszystkie dzieci zaśpiewały "Sto lat", złożyły piękne życzenia i podarowały własnoręcznie narysowaną laurkę. Jubilaci zdmuchnęli świeczki na torcie urodzinowym i wszyscy usiedli do pięknie nakrytych stołów aby zjeść słodki poczęstunku. Później była zabawa z konkursami, zagadkami i tańcami. Uroczystość była bardzo udana. Jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznego poczęstunku.

9 DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE I Dzień Mamy i Taty w grupie I obchodziliśmy uroczyście w dniu 27 maja 2014 r. Kochanych Rodziców powitaliśmy serdecznie i zaprosiliśmy na majową łąkę. Inscenizacją pt. Cztery motylki z wykorzystaniem opowiadania W. Badalskiej i piosenek z dziecięcego repertuaru wprowadziliśmy naszych miłych gości w świat owadów śpiewem, tańcem, słowem, ruchem i gestem zaprezentowanym przez nasze uzdolnione dzieci. Każde dziecko w scenicznym stroju miało do odegrania swoją rolę. Występ artystyczny dzieci, dekoracje, upominki w postaci kwiatków, ale przede wszystkim wdzięczne dziecięce serduszka, to wszystko dla niezastąpionych, najukochańszych Mamy i Taty. Ogrom miłości naszych Miśków do swoich rodziców miały symbolizować także dekoracje i upominki wykonane z samych serduszek. EDUFUN Dnia 16. maja nasze przedszkole odwiedziła pani z Edu Fun, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat: "Człowiek, co się w nim kryje?". Dzieci z grup II, III i IV miały możliwość poznania nazw i wyglądu narządów znajdujących się w ludzkim ciele. Dowiedziały się, z jakich kości składa się organizm człowieka i ile zębów ma dziecko, a ile osoba dorosła. Zajęcia bardzo się podobały, wzbogaciły dzieci w nowe wiadomości i doświadczenia.

10 URODZINY W GRUPIE II Dnia 30. kwietnia swoje 5 urodziny w gr. II obchodzili Amelia i Staś P. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania "Sto lat" i złożenia życzeń. Później przyszedł czas na smaczny poczęstunek. Była też wesoła zabawa i tańce. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się uroczystość. Naszym jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego a rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek.

11 ZDROWIE NA TALERZU Dnia 29. kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs p.t. Zdrowie na talerzu, którego celem było umożliwienie dzieciom zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności z zakresu zdrowego trybu życia. W konkursie wzięli udział reprezentanci grupy II, III, i IV. Zawodnicy zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami: rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania quizu, tworzyli zbiory produktów potrzebnych do wykonania sałatki warzywnej, segregowali przedmioty potrzebne do utrzymania higieny osobistej, składali obrazek z części i odgadywali jego treść, pili na czas mleko przez słomkę i jedli ze swoimi paniami cytrynę z uśmiechem na twarzy oraz określali, które zdania są prawdziwe, a które nie. Za każde dobrze wykonane zadanie zespół otrzymywał jeden punkt. Po podliczeniu głosów przez dwuosobowe jury okazało się, że: I miejsce (20 pkt) zajęła drużyna Zuchów łakomczuchów z grupy IV w składzie: Natalia P., Piotr H., Natasza G. II miejsce (18 pkt) przypadło drużynie Kotków z grupy III w składzie: Zuzia N., Zosia R., Maks K. Na III miejscu (16 pkt) uplasowała się drużyna Misiowych czyścioszków z grupy II w składzie: Aleksander J., Zosia K., Lena S. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci klocków i gier do wykorzystania przez wszystkie dzieci z poszczególnych grup.

12 PRZEGLĄD TEATRALNY Dnia 25 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu III Przedszkolny Przegląd Teatralny pt. Mali artyści o zdrowiu. Edukacja zdrowotna i artystyczna to główne zadania przedszkola w bieżącym roku szkolnym. To już trzeci przegląd teatralny, organizowany jak co roku w kwietniu w naszym przedszkolu, w którym dzieci dzieciom prezentują swoje przedstawienia. W tym wydarzeniu każda grupa zaprezentowała swoją artystyczną twórczość, która jest owocem kilkumiesięcznej pracy, pracy dzieci i wychowawców w kółkach artystycznych, pracy wynikającej z realizacji zadań przedszkola na rok szkolny 2013/2014. Cele jakie przyświecały temu przeglądowi to: budzenie wrażliwości na potrzebę dbania o zdrowie, kształcenie zachowań prozdrowotnych poprzez aktorski przekaz oraz poprzez odbiór treści utworów literackich, propagowanie wśród dzieci zainteresowań książką, wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, umożliwienie wymiany doświadczeń i pomysłów inscenizacyjnych. Ten przegląd teatralny, tak jak poprzednie, był przede wszystkim miłym spotkaniem, dał nam dużo przyjemności i zadowolenia ze wspólnej pracy i zabawy, z możliwości dzielenia się pomysłami. Każdy zespół, który reprezentował swoją grupę wiekową, otrzymał dyplom i każde dziecko uczestniczące w przeglądzie, jako aktor i widz, dostało drobny upominek na pamiątkę i w nagrodę za chęć oraz pracę włożoną w to ważne dla nas wszystkich przedsięwzięcie.

13 PRZYGOTOWANIA DO PRZEDSTAWIENIA W GRUPIE IV Dzieci z grupy IV bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych I współdziałają w dekorowaniu sali. Podczas przygotowań do przedstawienia przygotowywanego na przegląd teatralny, dzieci same dobierały kolory i wspólnie malowały domek Czerwonego Kapturka, w którym bardzo chętnie bawiły się podczas prób.

14 ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM Wiosna rozkwitła a wraz z nią pojawiły się nowe pomysły na wspólną zabawę w ogrodzie przedszkolnym. Babki z piasku i zjeżdżalnia to domeny maluchów, natomiast starsze dzieci upodobały sobie wykopaliska, chodzenie po drabinkach i równoważni. Wszystkim przypadły również do gustu rowerki, hulajnogi i kabriolet. Czas spędzony na świeżym powietrzu to nie tylko świetna zabawa ale też ruch tak ważny i potrzebny naszym przedszkolakom. CZYTANIE NA DYWANIE W GRUPIE IV W kwietniu gościliśmy mamę Julki, która włączyła się w akcję czytanie na dywanie. Dzieci ochoczo przywitały gościa po czym usadowiły się by uważnie słuchać naszego lektora. Pojawiły się również zagadki- za ich poprawne odgadnięcie nasz gość przewidział drobne niespodzianki. Serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas. URODZINY W GRUPIE III Dnia 11. kwietnia (piątek) grupa III obchodziła urodziny Roksanki, Miłosza i Olka. Roksana i Miłosz skończyli 5 lat, a Olek 6. Najpierw dzieci zaśpiewały jubilatom "Sto lat" i złożyły serdeczne życzenia. Potem wszyscy razem zasiedli do stołu, gdzie czekał na nich smaczny poczęstunek. Potem przyszedł czas na zabawy z balonami i tańce przy muzyce.

15 URODZINY W GRUPIE I Urodziny Natalki i Adriana w grupie I obchodziliśmy 9 kwietnia. Natalka skończyła 3 latka, a Adrian 4. Przyjęcie urodzinowe nazwaliśmy W zaczarowanym ogrodzie. Były dekoracje kwiatowe i zabawy związane z kwiatami, żeby dzieci zapamiętały nazwę miesiąca, w którym się urodziły. Zabawy Różyczka z wykorzystaniem opaski z różą oraz Kwiatowa wróżka bardzo się dzieciom podobały. Jak zawsze były tańce, zabawa z balonami i szalona zabawa z trąbkami. Był wspaniały i smaczny tort owocowy, owoce, nagrody dla każdego dziecka. Dla naszych kochanych jubilatów były życzenia, kwiaty z ich wizerunkiem, narysowanym przez dzieci oraz ze zdaniami dzieci, o tym jak lubią Adriana i Natalkę oraz dlaczego ich lubią. To były bardzo miłe urodzinki. KAMPANIA "ODPROWADZAM SAM" W GRUPIE III Od 01. kwietnia dzieci z grupy III dzielnie maszerują do przedszkola na własnych nogach. Dzięki temu mogą też codziennie przyklejać naklejki na plakatach wywieszonych w sali. W ciągu pierwszych czterech dni kampanii na wszystkich plakatach pojawiły się już pierwsze kolorowe kropki. ZAJĘCIA W GRUPIE III Dzieci z grupy III bardzo lubią pracować w samodzielnie dobieranych zespołach. Kapitanowie drużyn kompletują swoje zespoły, w których wspólnie ustalają podział zadań. Dzięki temu

16 przedszkolaki uczą się poszanowania opinii rówieśników oraz współdziałania w grupie. W marcu takie zajęcia dotyczyły interpretacji przysłowia "Marcowa pogoda - raz słońce, raz woda". Natomiast w kwietniu dzieci zespołowo wykonywały flagi Unii Europejskiej. POŻEGNANIE ZIMY Dnia 21. marca nasze przedszkolaki przywitały wiosnę. Gdy dzieci zgromadziły wokół piaskownicy, grupa III zaśpiewała piosenkę pt. "Wiosna". Po jej zakończeniu wszystkie dzieci powiedziały wierszyk o pożegnaniu zimy i symbolicznie utopiły marzannę, a potem w czasie zabaw w ogródku cieszyły się piękną, wiosenną pogodą. ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE III Dnia 20. marca w grupie III odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Przybyli goście przeczytali przedszkolakom opowiadanie pt. "Szare piórko". Następnie dzieci podzieliły się na zespoły i pod czujnym okiem rodziców ulepiły z masy solnej gniazdka i skowronki. Do ozdoby wykorzystały patyczki, słomę, czarny pieprz i szare piórka. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wzięcie udziału w zajęciu.

17 URODZINY W GRUPIE I W środę 19 marca obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Poli, Piotrusia, Wojtka i Olka. Bal urodzinowy był w wiosennym nastroju, dekoracje w kolorach wiosny i zabawy z Wiosną. Uczyliśmy się tańca na powitanie wiosny z piosenką pt. Witaj, wiosenko. Dzieci w zespołach rysowały portrety marcowych jubilatów, a następnie składały im życzenia oraz mówiły każdemu z nich coś miłego. Był tort z kwiatkami i z iskrzącymi świeczkami, tak piękny, jak wiosna i tak pyszny, że zniknął w mig z talerzyków dzieci. Wszystko nam bardzo smakowało. Po słodkim poczęstunku bawiliśmy się dalej. Były swobodne tańce, podczas których dzieci tworzyły pary i kilkuosobowe kółka, zabawy: Piłka w kole, Figurki, Różyczki, oraz wspólne opowiadanie bajki o baloniku, który uciekł z przyjęcia urodzinowego. Każde dziecko wygrało nagrodę, którą samo mogło wybrać. KĄCIK WITAMIN W GRUPIE I W naszym Kąciku Witamin rośnie rzeżucha, zielona pietruszka, szczypiorek, bazylia i koperek. Rzeżuchę już zjadamy na kanapkach. Niedługo przyjdzie pora na szczypiorek, a potem zioła i kiełki, których chcemy spróbować, jak smakują. Wiemy, że mają dużo witamin. Posadziliśmy cebulki, żeby wyrosły nam piękne kwiaty na wiosnę. Jeśli się uda posadzimy sadzonki kwiatów w naszym ogrodzie. Wiemy już, że nasiona się sieje, cebulki i sadzonki sadzi się korzeniami do dołu. Praca ogrodnika

18 nie jest łatwa. O rośliny trzeba systematycznie dbać, żeby miały dość światła, ciepła i wody. URODZINY W GRUPIE IV Dnia 12. marca obchodziliśmy w grupie IV urodziny Lenki i Filipka. Naszym solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie urodzinowej, bawili się przy wesołej muzyce, zaśpiewali naszym solenizantom "Sto lat", złożyli piękne życzenia i zrobili pamiątkowe kartki urodzinowe. Lenka i Filip byli przebrani w w stroje królewskie. Na zakończenie wszystkie dzieci zjadły urodzinowy poczęstunek. DOKTOR OJ BOLI Dnia 6. marca do naszego przedszkola przyjechał teatr Tetron z przedstawieniem pt. "Przygody Doktor Oj Boli". Dzieci razem z aktorkami przeniosły się do upalnej Afryki, gdzie poznawały i leczyły chore zwierzęta. Przy okazji dowiedziały się także, co należy robić, aby dbać o własne zdrowie. CZYTANIE NA DYWANIE W GRUPIE I Już marzec, a naszym ulubionym bohaterem książki jest wciąż Reksio. Bajki z serii Reksio są książką miesiąca. Na zajęcia z cyklu Czytanie na dywanie zaprosiliśmy do naszego przedszkola aktorki z Teatru Muzycznego, zaprzyjaźnione z mamą Zuzi, panią Annę Urbanowską i panią Annę

19 Czajka. Dnia 3. marca pani A. Urbanowska przeczytała nam bajkę pt. Reksio, przyjaciel najmłodszych.natomiast tydzień później pani A. Czajka przeczytała kolejną przygodę Reksia pt. Zabawa w chowanego. Autorką tych bajek jest Maria Szarf. Dzięki nim i czytaniu, które nas oczarowało, mogliśmy przeżywać pełne humoru przygody Reksia, poznaliśmy wiele zwierząt z wiejskiego podwórka oraz dowiedzieliśmy się co to jest przyjaźń, jaki powinien być przyjaciel. BAJKOWY BOHATER W PIOSENCE Dnia 28. lutego w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs piosenki. Tematem przewodnim był: Bajkowy bohater w piosence Konkurs miał na celu umożliwienie dzieciom prezentacji piosenek z dziecięcego repertuaru, przedstawienie różnych interpretacji śpiewu indywidualnego, integrację innych środowisk przedszkolnych. Powołane jury podczas oceny brało pod uwagę : zgodność tekstu piosenki z tematem przewodnim, dobór repertuaru, (walory artystyczne, tekstowe, muzyczne, trafność doboru piosenki do wieku dziecka; odpowiadającej warunkom głosowym i możliwościom wykonawcy), interpretację utworu (spontaniczność wykonania) oraz ogólne wrażenie artystyczne. WYNIKI KONKURSU W kategorii dzieci 3-letnich: I miejsce Adrian P. z przedszkola nr 26 II miejsce - Adrian K. z przedszkola nr 8 III miejsce Mikołaj B. z przedszkola nr 9 W kategorii dzieci 4- letnich I miejsce Aleksander O. z przedszkola nr 4 II miejsce Aleksander J. z przedszkola nr 8 W kategorii dzieci 5 letnich: I miejsce Zuzia N. z przedszkola nr 8 II miejsce Paula T. z przedszkola nr 26 III miejsce Katarzyna K. z przedszkola nr 4 Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

20 MAGIA SŁÓW Dnia 25. lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Magia słów". Dzięki niemu poznały dobrego króla, księcia Artura i złego czarodzieja Rumburaka. Dzieci miały okazję przekonać się o tym, że piękne słowa mają wielką moc i każdy powinien się nimi posługiwać. URODZINY W GRUPIE III Dnia 21. lutego grupa III świętowała urodziny Wojtka, Natalki, Zuzi, Zosi, Majki, Veroniki i Maksa. Dzieci założyły kolorowe czapeczki, zaśpiewały Jubilatom "Sto lat" i złożyły piękne życzenia. Potem wszyscy usiedli przy pięknie nakrytym stole, zjedli pyszne ciasta, truskawkowe galaretki i smaczne owocowe szaszłyki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji urodzin oraz za przygotowanie pysznego i zdrowego poczęstunku.

21 SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I Z PSEM W środę 19 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu dwóch panów policjantów oraz Fionę wszędobylskiego psa tropiciela. Spodziewaliśmy się dużego groźnego psa, a pojawił się nieduży przesympatyczny terier, który od razu zyskał ogromną sympatie dzieci. Teriery są dobrymi tropicielami, mają dobry węch. Wyjątkowo wrażliwy i czujny nos Fiony prowadził ją do każdego kąta i każdego zakamarka w sali grupy I. Panowie policjanci również byli przesympatyczni. Opowiedzieli nam o swojej pracy i o służbie psów w policji. Udzielili nam kilka cennych rad jak bezpiecznie poruszać się na ulicy, co zrobić, gdy się zgubimy, jak zachować się wobec obcych, nieznajomych osób oraz wobec psów, których nie znamy. Nasi goście z uwagą nas słuchali i z dużą cierpliwością odpowiadali na wiele pytań dzieci. Fiona również okazała się wyjątkowo łagodna i cierpliwa, gdy dzieci ją głaskały. Każdy przedszkolak mógł blisko podejść i dotknąć pieska. Panie serdecznie podziękowały gościom za wizytę, a dzieci wręczyły panom policjantom rysunki na pamiątkę tego miłego spotkania. CZYTANIE NA DYWANIE W GRUPIE I Czytanie na dywanie lubimy wszyscy, bo przychodzą do nas rodzice i czytają nam bajki. 17. lutego przyszedł do przedszkola tata Zuzi i przeczytał nam jedna z przygód psa Reksia pt. Pogotowie ratunkowe. Bajka ta opowiada o śwince, która wbiegła na drogę prosto pod koła roweru. Doszło do wypadku, ponieważ świnka złamała przepisy ruchu drogowego. Nie chcemy, by spotkało nas to samo, co świnkę, dlatego od razu po wysłuchaniu bajki ćwiczyliśmy w naszej sali przechodzenie przez jezdnie na pasach, bez świateł i ze światłami drogowymi, z wykorzystaniem elementów Autochodzika.

22 W miesiącu lutym w grupie I odbyły się już dwa zajęcia z cyklu pt. Czytanie na dywanie z mamą Filipa. We wtorek 11 lutego mama naszego kolegi przeczytała nam bajkę J. Greenway pt. Trzy małe świnki. Bajka ta była inspiracją dla dzieci do zbudowania miasta z pudełek po lekarstwach i artykułach spożywczych. Makietę miasta nad morzem wykonaliśmy wspólnie z udziałem naszej pani. Starsze dzieci przyklejały okienka na pudełkach, a młodsze 2,5-latki przyklejały paski bibuły, które miały być falami morskimi. Każdy robił to, w czym czuł się najlepiej. Mama Filipa zawitała do naszego przedszkola kolejnego dnia w czwartek 13 lutego z Reksiem. Tym razem bohaterem czytanej bajki był właśnie Reksio oraz jego przyjaciele z podwórka. Autorem tekstu i przygody Reksia pt. Samochód jest Anna Sójka. Reksio z Azorem wpadli na pomysł zbudowania samochodu z ramy od roweru i kartonów, a my postanowiliśmy zrobić pociąg, bo jest nas dużo. Nasz pociąg zbudowany jest tylko z kartonów, składa się z lokomotywy i dwóch wagonów. Gdy go budowaliśmy z naszą panią dokładnie liczyliśmy koła, porównywaliśmy liczbę kół w wagonach, potem przyklejaliśmy je w odpowiednim miejscu. Po południu w czasie zabaw dowolnych z ochotą wzięliśmy się za malowanie naszego pociągu. Taki kolorowy pociąg jest dużo ładniejszy. Lubimy się nim bawić, ale musimy pamiętać o zasadach korzystania z naszej nowej zabawki i dobrze liczyć: jeden maszynista i po dwoje dzieci w każdym wagonie, to czterech pasażerów, a z maszynistą pięcioro dzieci.

23 PRACE I ZABAWY GRUPY I W miesiącu lutym w naszej grupie przeważają zabawy konstrukcyjne oraz zabawy tematyczne z wykorzystaniem samochodów z Autochodzika, znaków drogowych, świateł, pasów i innych elementów oraz zabawy w dom w Naszym dużym domku. Oprócz zabaw mamy też dużo pracy. Pomagamy naszej pani robić dekoracje w sali. Nasze prace to: wycinanie okien z gazet i przyklejanie ich na wieżowcach, blokach wielorodzinnych, rysowanie po śladzie i kolorowanie domku, malowanie jezdni czarną farbą. Z pomocą naszej pani zrobiliśmy też wielką zabawkę z kartonów nasz pociąg. Sami przyklejaliśmy koła i sami malowaliśmy lokomotywę oraz wagony. Na załączonych zdjęciach widać największych pracusiów w naszej grupie oraz największych amatorów wspólnych zabaw.

24 URODZINY W GRUPIE IV Dnia 12. lutego w grupie IV obchodziliśmy urodziny Natalki i Piotrusia. W związku z tematyką tygodniową nasi solenizanci ubrani byli w piękne stroje. Piotruś był naszym królem, a Natalka królową w pięknej balowej sukience. Wszystkie dzieci z grupy zaśpiewały naszym solenizantom Sto lat, a każdy z osobna złożył piękne życzenia urodzinowe oraz podarował samodzielnie wykonaną laurkę. Po złożeniu życzeń rozpoczęliśmy zabawę urodzinową. Dzieci brały udział w konkursach, zdobywały nagrody i tańczyły przy wesołej muzyce. Na zakończenie wszyscy razem usiedli przy stole, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek Wszystkim dzieciom bardzo spodobała się uroczystość. Naszym jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, a Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc i pyszny poczęstunek urodzinowy. ZABAWY Z "AUTOCHODZIKIEM" W GRUPIE I Oto malarze i cudotwórcy! Gąbką i czarną farbą szuru, buru po szarym papierze i będzie jezdnia asfaltowa. Tak najwięksi pracusie w grupie I pomagają swojej pani tworzyć dekoracje w swojej sali. Domy, bloki, wieżowce już stoją, tylko ulicy brakuje.

25 Autochodzik, to jest coś! Wóz policyjny, wóz strażacki, znaki drogowe, sygnalizator świetlny i pasy drogowe służą nam nie tylko do zabawy, ale także do nauki. Uczymy się podstawowych zasad ruchu drogowego, kto ma pierwszeństwo na drodze. Staramy się być ostrożni, uważnie patrzymy na światła i nie zderzamy się podczas jazdy dużymi samochodzikami. Każdy z nas chce być policjantem i pilnować porządku na drodze, wystarczy założyć czapkę policyjną i wziąć "lizak" do ręki. URODZINY W GRUPIE I Nasz kolega Tymek 7 lutego skończył 3 latka. Przyjecie urodzinowe rozpoczęło się od składania Tymkowi życzeń. Wspólnie narysowaliśmy jego portret, a pani pisała obok jego wizerunku nasze pełne sympatii wypowiedzi o koledze. Bardzo go lubimy, a Tymek potrafi się dobrze bawić, dlatego zabawa była bardzo udana. Odbyło się wiele konkursów. Najbardziej podobały nam się wyścigi małych samochodzików na sznurku oraz zawody Kto szybciej założy autochodzik?. Były też zabawy taneczne Kolorowe kąty, Taniec z miotłą. Potem śpiewaliśmy Tymkowi Sto lat, a Tymek pomyślał życzenie i zdmuchnął świeczkę na wspaniałym torcie urodzinowym. Po słodkim poczęstunku jeszcze trochę się pobawiliśmy balonikiem i narobiliśmy dużo hałasu trąbkami, które wygraliśmy w konkursach. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W tym roku w naszym przedszkolu przez cały tydzień obchodziliśmy Dni Babci i Dziadka. Jako pierwsze swoich Gości zaprosiły dzieci z grupy Uszatków.

26 Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa Uszatków dnia zorganizowała swoim ukochanym wielką uroczystość. Każde dziecko miało okazję zaprezentować wierszyki i piosenki dla swoich Babć i Dziadków. Następnie wszyscy wrócili do krainy dzieciństwa przy wspólnych zabawach. Na zakończenie dzieci oraz ich najbliżsi zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku. Wszystkim Babciom i Dzidkom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń. W dniu 14. stycznia w grupie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz ze swymi paniami bardzo serdecznie dziękują wszystkim gościom, którzy ich odwiedzili, za wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania składają także Mamom Olka, Amelki, Michała i Stasia za przepyszne ciasta. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w grupie maluszków Miśków - grupie I, będziemy jeszcze długo i mile wspominać. Nasze kochane babcie i kochani dziadkowie tak licznie przybyli do naszego przedszkola, podziękowali nam uśmiechami, oklaskami za nasz skromny występ artystyczny, wspaniale bawili się z nami. Były konkursy, tańce i wspólne zabawy. Wnuczęta same zapraszały swoje babcie oraz dziadków do tańca i konkursów. Zadania konkursowe nie były łatwe, ale nasi szanowni goście świetnie poradzili sobie, z pomocą swoich wnucząt oczywiście. Ach! Co to był za miły dzień, pełen radości i wielu serdecznych wzruszeń! Dnia 16. stycznia Babcie i Dziadkowie dzieci z grupy III obejrzeli przedstawienie "O Grzesiu Brudasku". Przedszkolaki pod okiem nauczycielek przygotowały historię o chłopcu, który nie lubił

27 się myć, ale po spotkaniu ze Szczotką, Pastą, Wodą i Mydłem polubił ciepłe kąpiele. Gościom bardzo się ona spodobała. Po jej zakończeniu dzieci wręczyły swoim bliskim upominki, a po słodkim poczęstunku zaprosiły do wspólnych zabaw. Były śpiewy, zagadki i ćwiczenia gimnastyczne, a także tańce przy muzyce. Dziękujemy naszym Gościom za wspólnie spędzony czas. Dnia 17. stycznia w grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po serdecznym powitaniu gości dzieci zaprezentowały swój program artystyczny i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty Babciom i Dziadkom. Zaprosiły kochanych Dziadków do wspólnej zabawy. Nie zabrakło tańców i śpiewów a czas upłynął pod znakiem radości ze wspólnie spędzonego czasu. URODZINY W GRUPIE I Przyjecie urodzinowe dla Zuzi, Marysi i Hani rozpoczęło się od rozmowy o tym jak ważne jest zapamiętanie dnia swoich narodzin, pory roku i miesiąca. Żeby nasze Jubilatki lepiej zapamiętały ten czas, wszystkie konkursy i zabawy były związane z zimą. Były zagadki zimowe, zimowe zabawy, np. Bitwa na śnieżki, Kulką śniegową do celu i inne. Później były: tort ze świeczkami, życzenia, śpiewy i słodki poczęstunek. Wszystko nam bardzo smakowało. Dzieci cieszyły się z nagród, które wygrały w konkursach, a Jubilatki ze swoich prezentów. Balony, serpentyny, kolorowe czapeczki i trąbki, które sprawiły dzieciom najwięcej uciechy, radosne tańce, na długo zostaną w naszej pamięci.

28 BAL KARNAWAŁOWY Dnia 08. stycznia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia w sali grupy III, gdzie odbywał się bal, pojawiły się księżniczki, zwierzątka, rycerze i inne bajkowe postacie. Wszyscy bawili się wesoło i tańczyli przy skocznych melodiach. SPOTKANIE OPŁATKOWE W środę, 18. grudnia, w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Rozpoczęło się ono Rodzinnym Konkursem Kolęd i Pastorałek. Występowały w nim nasze przedszkolaki razem ze swoimi najbliższymi. Widownia mogła wysłuchać między innymi takich kolęd jak "Cicha Noc", "Przybieżeli do Betlejem", "Dzisiaj w Betlejem" czy nowej wersji "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w wykonaniu Gabrysi z babcią i bratem Jasiem.

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym.

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. PRZEDSZKOLE NR 2 IM JANA BRZECHWY W STALOWEJ WOLI Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. Bardzo ważnym aspektem pracy przedszkola jest jego właściwe eksponowanie w środowisku lokalnym.

Bardziej szczegółowo

Lotnisko na czas str. 2, 7. NDM ma logo str. 2, 7

Lotnisko na czas str. 2, 7. NDM ma logo str. 2, 7 FAKTY Miesięcznik Samorządowy Egzemplarz bezpłatny Wydanie XXXII / XII 2011 Lotnisko na czas str. 2, 7 NDM ma logo str. 2, 7 Spokojnych, obfitych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia w 2011

Bardziej szczegółowo

Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2. Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie...

Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2. Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie... 1 Spis treści Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2 Sześciolatek w szkole Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu... 5 Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie...

Bardziej szczegółowo

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ.

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. 2 kwietnia 2014 r. uroczystość 8. rocznicy śmierci Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII uroczystość religijna, która

Bardziej szczegółowo

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r. Strona1 WOŚP 11.01.2015 r. już 23 raz w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierali na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla

Bardziej szczegółowo

Nr 1(25) - październik/listopad 2013 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 25 WE WROCŁAWIU www.sp25wroclaw.ckp.pl. autor: Nikola Oźminkowska (klasa IV a)

Nr 1(25) - październik/listopad 2013 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 25 WE WROCŁAWIU www.sp25wroclaw.ckp.pl. autor: Nikola Oźminkowska (klasa IV a) MUCHOBORSKIE NOWINKI Nr 1(25) - październik/listopad 2013 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 25 WE WROCŁAWIU www.sp25wroclaw.ckp.pl autor: Nikola Oźminkowska (klasa IV a) W tym numerze: ZE SZKOLNEGO PODWÓRKA Witamy

Bardziej szczegółowo

ŻYCIE SZKOŁY INFORMATOR ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM. im. Jana Pawła II W PĘPOWIE. NR 31. Część 2 LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2009

ŻYCIE SZKOŁY INFORMATOR ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM. im. Jana Pawła II W PĘPOWIE. NR 31. Część 2 LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2009 ŻYCIE SZKOŁY INFORMATOR ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM im. Jana Pawła II W PĘPOWIE NR 31. Część 2 LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2009 Szopka wykonana przez Monikę Dułacz z kl.iiibg STRONA GŁÓWNA ZESPOŁU

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIASTA JORDANOWA GRAND PRIX DLA BEL CANTO

BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIASTA JORDANOWA GRAND PRIX DLA BEL CANTO Nr 15 2013 ISSN 1507-7020 Drodzy Państwo Na czas ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA przyjmijcie prosimy szczere życzenia zdrowia, ciepła rodzinnego, miłej i serdecznej atmosfery wśród osób Wam najbliższych. Niech

Bardziej szczegółowo

Nasz kraj i Europa. Unia Europejska już w przedszkolu?

Nasz kraj i Europa. Unia Europejska już w przedszkolu? ę ć ć ę ć ę Nasz kraj i Europa. Dzieci przedszkolne z obserwacji najbliższego otoczenia, z różnorakich mediów odbierają obrazy, informacje, fragmenty wiadomości, których często nie są jeszcze w stanie

Bardziej szczegółowo

OŚRODEK ZDROWIA W KAWNIE ODDANY 3

OŚRODEK ZDROWIA W KAWNIE ODDANY 3 Egzemplarz bezpłatny ISSN 1732-2987 Nr 1 marzec 2013 w w w. m a l e c h o w o. p l W tym numerze... WIZYTA BISKUPA 2 OŚRODEK ZDROWIA W KAWNIE ODDANY 3 WIĘCEJ INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW... 11 2 WYDARZENIA

Bardziej szczegółowo

AUTO MYJNIA OFERUJEMY: - mechanikę samochodową - montaż instalacji gazowej

AUTO MYJNIA OFERUJEMY: - mechanikę samochodową - montaż instalacji gazowej MARZEC / KWIECIEŃ NR 2 / 106 / 2012 Panorama Osielska P i s z e m y d l a W a s o d 1 9 9 2 r o k u www.artgok.pl to adres nowego portalu dla plastyków skupionych w Grupie Plastycznej przy GOK w Osielsku.

Bardziej szczegółowo

CZŁOWIEK (ODKRYWAMY TAJEMNICE ZDROWIA)

CZŁOWIEK (ODKRYWAMY TAJEMNICE ZDROWIA) CZŁOWIEK (ODKRYWAMY TAJEMNICE ZDROWIA) Grupa wiekowa: 4-latki Czas trwania projektu: 4 tygodnie Cele ogólne projektu: Budowanie wiedzy o zdrowiu i chorobie (w szczególności o sposobach dbania o zdrowie

Bardziej szczegółowo

"ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE. PRZEDSZKOLE W RUCHU." "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE. PRZEDSZKOLE W RUCHU. ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE. PRZEDSZKOLE W RUCHU." Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem akcji

Bardziej szczegółowo

ISSN 1898-8687. nr 2/2011 (15) Elektroniczne czasopismo Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA

ISSN 1898-8687. nr 2/2011 (15) Elektroniczne czasopismo Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA ISSN 1898-8687 moj@klanza.org.pl OPOLSKIE STOWARZYSZENIE PEDAG GÓW I ANIMATORÓW nr 2/2011 (15) Elektroniczne czasopismo Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA moj@klanza.org.pl Kwartalnik

Bardziej szczegółowo

Miś z walizką pełną przygód

Miś z walizką pełną przygód Miś z walizką pełną przygód Szanowni Państwo, Bardzo dziękujemy za zainteresowanie bezpłatnym programem edukacyjnym przygotowanym wspólnie przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak i Ośrodek Twórczej Edukacji

Bardziej szczegółowo

Prace budowlane w szatni Błyskawicy Preczуw zakończone

Prace budowlane w szatni Błyskawicy Preczуw zakończone Gazeta samorządowa Egzemplarz bezpłatny MAJ 2013 NR 17/97 ISSN 1732-985X Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn: "Dokończenie budowy

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum S.T.O., 71-761 Szczecin, ul. Tomaszowska 1, tel. 091 442 30 28. Mamy Pulitzera!!!

Gimnazjum S.T.O., 71-761 Szczecin, ul. Tomaszowska 1, tel. 091 442 30 28. Mamy Pulitzera!!! Gimnazjum S.T.O., 71-761 Szczecin, ul. Tomaszowska 1, tel. 091 442 30 28 Mamy Pulitzera!!! Zacznę od końca. WYGRALIŚMY!!! Tak, dostaliśmy PULITZERA - nagrodę dla najlepszej szkolnej gazetki gimnazjalnej,

Bardziej szczegółowo

W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE

W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE 1 ROK XIII Nr 1/48 I Kwartał 2015 r. Egzemplarz bezpłatny VIII Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych 28 marca 2015 Koło Gospodyń Wiejskich z Siniarzewa w składzie:

Bardziej szczegółowo

"Kochana mamo! Jestem już grzeczny i nie grymaszę przy zupach mlecznych!

Kochana mamo! Jestem już grzeczny i nie grymaszę przy zupach mlecznych! Witamy Was Drodzy Rodzice! "Kochany tato! Bardzo cię kocham Kochany tato! Nudno mi trochę! Więc kup mi, proszę, trzy niespodzianki: żywego pieska, misia i sanki, i jeszcze rower, i jeszcze za to bardzo

Bardziej szczegółowo

Święta już tuż, tuż i każdy z nas będzie mógł zdecydować jak wykorzystać te wolne chwile.

Święta już tuż, tuż i każdy z nas będzie mógł zdecydować jak wykorzystać te wolne chwile. Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze. Święta już tuż,

Bardziej szczegółowo

WITAMY SERDECZNIE W PAŹDZIERNIKU!

WITAMY SERDECZNIE W PAŹDZIERNIKU! ...marzcie, a rzeczywistość przerośnie Wasze marzenia... BIULETYN 1 październik 2014r. PRZEDSZKOLA I SZKOŁY DLA DZIEWCZĄT FREGATA WITAMY SERDECZNIE W PAŹDZIERNIKU! a nami ciężki i szalony wrzesień. Po

Bardziej szczegółowo

TWG KURIER MINI EURO 2012 ROBIĄ SOBIE JAJA! PODWÓJNE UBEZPIECZENIE OC POJAZDÓW TO JUŻ NIE PROBLEM? TUTAJ NAS ZNAJDZIESZ

TWG KURIER MINI EURO 2012 ROBIĄ SOBIE JAJA! PODWÓJNE UBEZPIECZENIE OC POJAZDÓW TO JUŻ NIE PROBLEM? TUTAJ NAS ZNAJDZIESZ TWG KURIER Poniedziałek, 9 kwietnia 2012 Nr 49, Cena 1 zł MIESIĘCZNIK GMINY TWORÓG Nakład kontrolowany 500 szt. MINI EURO 2012 Wielkanoc za nami, a na horyzoncie widać już majówkę. Nie masz pomysłu na

Bardziej szczegółowo

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej dzieci. Wolontariuszki w ramach projektu Jeść Lepiej Żyć Lepiej w uzgodnieniu z nauczycielami opracowały i

Bardziej szczegółowo

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str.

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str. WIADOMOŚCI Z RATUSZA Informator Urzędu Miejskiego w Blachowni Nr 3 (92) maj, czerwiec 2013 ISSN 1730-9190 DNI BLACHOWNI Uroczyste otwarcie alejek spacerowych więcej na str. 2 Wystawa Blachownia Oczami

Bardziej szczegółowo

Szept. Postomina. Otwarcie sali wielofunkcyjnej w Postominie. Dzień Babci i Dziadka. Gmina Postomino. Rok XXVI styczeń 2015.

Szept. Postomina. Otwarcie sali wielofunkcyjnej w Postominie. Dzień Babci i Dziadka. Gmina Postomino. Rok XXVI styczeń 2015. Szept Egzemplarz bezpłatny W Y D A R Z E N I A I N F O R M A C J E H I S T O R I A K U L T U R A T U R Y S T Y K A S P O R T R O Z R Y W K A nr302 Gmina Postomino Postomina www.postomino.bip.net.pl ug@postomino.pl

Bardziej szczegółowo

Czy trudno zostać myśliwym?

Czy trudno zostać myśliwym? PANORAMA ŻÓŁKIEWSKA Z ŻYCIA GMINY (luty) Nr 1(10)/2012 3 Czy trudno zostać myśliwym? Rozmowa z panem Ryszardem Borowcem, myśliwym Koła Łowieckiego Nr 17 Jeleń Żółkiewka. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

Bardziej szczegółowo

WSTĘPNIAK. rok 2013/14, nr 3

WSTĘPNIAK. rok 2013/14, nr 3 Cena 2 zł Czy szkodzi? Czy masz problem z wagą? Co ciekawego na projekcie unijnym? 11 listopadaczy ważny? Co na siebie włożyć w zimie? Czy to Święto? Opiekun Gazetki: mgr Jolanta Wątorczyk Redaktor Naczelny:

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Przedszkole Nr 1 w Gryfinie Gryfino Zachodniopomorski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Szczecinie Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa i Przedszkole Gdańsk - ul. Piekarnicza 16b. www.tevizja.pl

Szkoła Podstawowa i Przedszkole Gdańsk - ul. Piekarnicza 16b. www.tevizja.pl Szkoła Podstawowa i Przedszkole Gdańsk - ul. Piekarnicza 16b www.tevizja.pl Jak kształcimy (szkoła podstawowa i przedszkole) Nasze standardy...4 Szkoła Roku 2014...5 Nauka i wychowanie (szkoła podstawowa

Bardziej szczegółowo

NOWINY Z NASZEJ GMINY Biuletyn Informacyjny Gminy Lichnowy

NOWINY Z NASZEJ GMINY Biuletyn Informacyjny Gminy Lichnowy Wydanie dwunaste 01/2014 Egzemplarz BEZPŁATNY Biuletyn dostępny jest również na stronie www.lichnowy.pl Urząd Gminy Lichnowy ul. Tczewska 6 82-224 Lichnowy tel. 55 271 27 23 fax 55 271 27 66 e-mail:sekretariat@lichnowy.pl

Bardziej szczegółowo