Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO"

Transkrypt

1 Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Dnia 25. czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. Dzieci z grup III i IV wraz ze swoimi paniami wspólnie przygotowały przedstawienie pt. "Zdrowy Czerwony Kapturek". Rodziny naszych przedszkolaków z przyjemnością obejrzały występ małych aktorów. Po jego zakończeniu nastąpiło wręczenie dzieciom prezentów, a następnie uroczyste rozdanie Przedszkolnych Oskarów Rodzicom występującym w naszym teatrze "Rodzice-Dzieciom". Potem miały miejsce podziękowania, a cała uroczystość zakończyła się poczęstunkiem. OREW - GRUPA III W marcu dzieci z grupy III wybrały się z wizytą do swoich niepełnosprawnych kolegów z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Miały możliwość spędzenia czasu z kolegami, a także obejrzały salę do zabaw ruchowych, wodnych, a także salę lekcyjną.

2 Dnia 18. czerwca dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego wraz z opiekunami przyjechały z wizytą do naszego przedszkola. Dzieci z grupy III spędziły z nimi czas w ogrodzie. Były wspólne zabawy, masażyki, a także prace plastyczne. Czas minął nam bardzo szybko i przyjemnie.

3 URODZINY W GRUPIE III Dnia 13. czerwca świętowaliśmy w grupie III urodziny Oliwki, Sandry, Maksa i Karola. Po zaśpiewaniu jubilatom "Sto lat" i złożeniu pięknych i serdecznych życzeń, usiedliśmy do stołu, na którym czekał już na nas pyszny tort, a także paluszki, flipsy i słodkie owoce. Potem przyszedł

4 czas na skoczne tańce. Zaprosiliśmy na nie rówieśników z grupy IV i razem bawiliśmy się wesoło. URODZINY W GRUPIE I Dnia 11. czerwca w grupie I obchodziliśmy urodziny dzieci, które w czerwcu i lipcu kończą 4 latka. Należą do nich Marcelinka, Lenka, Ania, Marta, Amelka, Filip i Wojtek. W piękny, słoneczny dzień, przy wesołej i naszej ulubionej muzyce bawiliśmy się na przedszkolnym tarasie. Puszczaliśmy bańki mydlane, tańczyliśmy, skakaliśmy do kolorowych kółek, biegaliśmy slalomem między słupkami i rysowaliśmy kredą tort na tarasie. Wielki tort, który narysowała nasza pani, ozdabialiśmy śmietanką, wisienkami, truskawkami, świeczkami. Później był prawdziwy tort z fajerwerkami i świeczkami oraz życzenia. Po odśpiewaniu Sto lat usiedliśmy do stołu z kolorowymi smakołykami. Na stole królowała galaretka z truskawkami, flipsy i arbuz. Trochę odpoczęliśmy i na koniec tańczyliśmy z balonami w parach, a gdy balony zaczęły uciekać uznaliśmy, że czas zakończyć nasze harce. DZIEŃ DZIECKA Dnia 2. czerwca (poniedziałek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Przygotowali je Rodzice - Aktorzy pod okiem Pani Małgosi. Na sali było dużo śmiechu, a sama

5 historia bardzo nam się podobała. Najwięcej radości sprawił nam wspólny taniec po zakończeniu przedstawienia. Po przedstawieniu zjedliśmy pyszne lody, a potem wyszliśmy do ogrodu, gdzie czekały na nas kolejne niespodzianki.mogliśmy pomalować swoje twarze, wziąć udział w torze przeszkód, poskakać w workach, a także porzucać woreczkami do celu. Każdy z nas mógł także rozwijać swój talent plastyczny, malując farbami na białym papierze lub rysując kredą na chodniku. Czas minął nam bardzo szybko i w radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

6 DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II Dnia 28. maja grupa II uroczyście obchodziła Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji do przedszkola zostali zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały przedstawienie na temat czystości oraz wiersze i piosenki dla Mamy i Taty. Przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były uściski i życzenia. Cała uroczystość odbywała się w miłej, rodzinnej atmosferze. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i wspieranie swoich pociech uśmiechem i oklaskami. DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE "U" Dzień 29. maja był dla naszych przedszkolaków z grupy "U" oraz ich rodziców dniem szczególnym, ponieważ świętowaliśmy wtedy Dzień Mamy i Taty. Dzieci pokazały swoim rodzicom przedstawienie o Pszczółce Mai, która o swoje i innych zdrowie zawsze dba. Wszystkie mamusie i tatusiowie byli bardzo szczęśliwi widząc swoje pociechy wcielające się w aktorów. Na osłodę tego dnia był również pyszny podwieczorek. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność oraz za wielkie oklaski.

7 ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE IV Dnia 29 maja w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Razem z naszymi gośćmi przywitaliśmy się na początek zabawą Iskierka przyjaźni. Następnie wszyscy w kółku porozmawialiśmy o Dniu Mamy, Taty i Dziecka oraz pobawiliśmy się w zabawę Rodzinny pociąg. Po zabawie dzieci podzieliły się na zespoły, które wspierali Rodzice. Zadaniem każdej grupy było wykonanie wagonu pociągu z brystolu i pasteli. Na zakończenie Rodzice przygotowali mini przedstawienie, gdzie opowiedzieli historię Wesołego pociągu. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę z nami. MALOWANIE W GRUPIE I Oto kolejna sesja malarska z użyciem farb, pędzli do malowania, gąbek do odbijania motylków, kotków, samochodzików. Praca zespołowa na dużym arkuszu szarego papieru przedstawia to co przynosi dzieciom radość. Jak wynikało z wcześniejszych wypowiedzi dzieci i ich zapisów w postaci symboli z wykorzystaniem metody słoneczko, dzieciom sprawia radość to, że rosną, mogą malować, jeździć na koniu, zwierzęta (motylki, ślimaki), rośliny (głównie kwiatki), że mama

8 i tata ich przytula (miłość), podróże, wycieczki, że mogą bawić się z innymi dziećmi oraz zabawki. URODZINY W GRUPIE I Staś urodził się w Dniu Matki. 26 maja 2014 roku skończył 3 latka. Jego urodziny obchodziliśmy w grupie 28 maja. Mama Stasia upiekła ciasto, którym Staś poczęstował dzieci i panie. Wszyscy złożyliśmy Stasiowi urodzinowe życzenia i zaśpiewaliśmy 100 lat!. Były wesołe zabawy i tańce, skoczna muzyka i nagrody w postaci cukierków za udział w konkursach. Staś, jako jedyny w naszej grupie pozwolił obrysować swoją sylwetkę na dużym jak on arkuszu papieru. Dzieci dorysowały oczy i inne brakujące elementy, a pani napisała to co dzieci miały do powiedzenia na temat Stasia. Wszystkie wypowiedzi świadczyły o tym, że jest bardzo lubiany w grupie. URODZINY W GRUPIE II Dnia 18 maja grupa II świętowała 5 urodziny Leny i Oliwiera. Wszystkie dzieci zaśpiewały "Sto lat", złożyły piękne życzenia i podarowały własnoręcznie narysowaną laurkę. Jubilaci zdmuchnęli świeczki na torcie urodzinowym i wszyscy usiedli do pięknie nakrytych stołów aby zjeść słodki poczęstunku. Później była zabawa z konkursami, zagadkami i tańcami. Uroczystość była bardzo udana. Jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznego poczęstunku.

9 DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE I Dzień Mamy i Taty w grupie I obchodziliśmy uroczyście w dniu 27 maja 2014 r. Kochanych Rodziców powitaliśmy serdecznie i zaprosiliśmy na majową łąkę. Inscenizacją pt. Cztery motylki z wykorzystaniem opowiadania W. Badalskiej i piosenek z dziecięcego repertuaru wprowadziliśmy naszych miłych gości w świat owadów śpiewem, tańcem, słowem, ruchem i gestem zaprezentowanym przez nasze uzdolnione dzieci. Każde dziecko w scenicznym stroju miało do odegrania swoją rolę. Występ artystyczny dzieci, dekoracje, upominki w postaci kwiatków, ale przede wszystkim wdzięczne dziecięce serduszka, to wszystko dla niezastąpionych, najukochańszych Mamy i Taty. Ogrom miłości naszych Miśków do swoich rodziców miały symbolizować także dekoracje i upominki wykonane z samych serduszek. EDUFUN Dnia 16. maja nasze przedszkole odwiedziła pani z Edu Fun, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat: "Człowiek, co się w nim kryje?". Dzieci z grup II, III i IV miały możliwość poznania nazw i wyglądu narządów znajdujących się w ludzkim ciele. Dowiedziały się, z jakich kości składa się organizm człowieka i ile zębów ma dziecko, a ile osoba dorosła. Zajęcia bardzo się podobały, wzbogaciły dzieci w nowe wiadomości i doświadczenia.

10 URODZINY W GRUPIE II Dnia 30. kwietnia swoje 5 urodziny w gr. II obchodzili Amelia i Staś P. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania "Sto lat" i złożenia życzeń. Później przyszedł czas na smaczny poczęstunek. Była też wesoła zabawa i tańce. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się uroczystość. Naszym jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego a rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek.

11 ZDROWIE NA TALERZU Dnia 29. kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs p.t. Zdrowie na talerzu, którego celem było umożliwienie dzieciom zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności z zakresu zdrowego trybu życia. W konkursie wzięli udział reprezentanci grupy II, III, i IV. Zawodnicy zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami: rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania quizu, tworzyli zbiory produktów potrzebnych do wykonania sałatki warzywnej, segregowali przedmioty potrzebne do utrzymania higieny osobistej, składali obrazek z części i odgadywali jego treść, pili na czas mleko przez słomkę i jedli ze swoimi paniami cytrynę z uśmiechem na twarzy oraz określali, które zdania są prawdziwe, a które nie. Za każde dobrze wykonane zadanie zespół otrzymywał jeden punkt. Po podliczeniu głosów przez dwuosobowe jury okazało się, że: I miejsce (20 pkt) zajęła drużyna Zuchów łakomczuchów z grupy IV w składzie: Natalia P., Piotr H., Natasza G. II miejsce (18 pkt) przypadło drużynie Kotków z grupy III w składzie: Zuzia N., Zosia R., Maks K. Na III miejscu (16 pkt) uplasowała się drużyna Misiowych czyścioszków z grupy II w składzie: Aleksander J., Zosia K., Lena S. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci klocków i gier do wykorzystania przez wszystkie dzieci z poszczególnych grup.

12 PRZEGLĄD TEATRALNY Dnia 25 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu III Przedszkolny Przegląd Teatralny pt. Mali artyści o zdrowiu. Edukacja zdrowotna i artystyczna to główne zadania przedszkola w bieżącym roku szkolnym. To już trzeci przegląd teatralny, organizowany jak co roku w kwietniu w naszym przedszkolu, w którym dzieci dzieciom prezentują swoje przedstawienia. W tym wydarzeniu każda grupa zaprezentowała swoją artystyczną twórczość, która jest owocem kilkumiesięcznej pracy, pracy dzieci i wychowawców w kółkach artystycznych, pracy wynikającej z realizacji zadań przedszkola na rok szkolny 2013/2014. Cele jakie przyświecały temu przeglądowi to: budzenie wrażliwości na potrzebę dbania o zdrowie, kształcenie zachowań prozdrowotnych poprzez aktorski przekaz oraz poprzez odbiór treści utworów literackich, propagowanie wśród dzieci zainteresowań książką, wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, umożliwienie wymiany doświadczeń i pomysłów inscenizacyjnych. Ten przegląd teatralny, tak jak poprzednie, był przede wszystkim miłym spotkaniem, dał nam dużo przyjemności i zadowolenia ze wspólnej pracy i zabawy, z możliwości dzielenia się pomysłami. Każdy zespół, który reprezentował swoją grupę wiekową, otrzymał dyplom i każde dziecko uczestniczące w przeglądzie, jako aktor i widz, dostało drobny upominek na pamiątkę i w nagrodę za chęć oraz pracę włożoną w to ważne dla nas wszystkich przedsięwzięcie.

13 PRZYGOTOWANIA DO PRZEDSTAWIENIA W GRUPIE IV Dzieci z grupy IV bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych I współdziałają w dekorowaniu sali. Podczas przygotowań do przedstawienia przygotowywanego na przegląd teatralny, dzieci same dobierały kolory i wspólnie malowały domek Czerwonego Kapturka, w którym bardzo chętnie bawiły się podczas prób.

14 ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM Wiosna rozkwitła a wraz z nią pojawiły się nowe pomysły na wspólną zabawę w ogrodzie przedszkolnym. Babki z piasku i zjeżdżalnia to domeny maluchów, natomiast starsze dzieci upodobały sobie wykopaliska, chodzenie po drabinkach i równoważni. Wszystkim przypadły również do gustu rowerki, hulajnogi i kabriolet. Czas spędzony na świeżym powietrzu to nie tylko świetna zabawa ale też ruch tak ważny i potrzebny naszym przedszkolakom. CZYTANIE NA DYWANIE W GRUPIE IV W kwietniu gościliśmy mamę Julki, która włączyła się w akcję czytanie na dywanie. Dzieci ochoczo przywitały gościa po czym usadowiły się by uważnie słuchać naszego lektora. Pojawiły się również zagadki- za ich poprawne odgadnięcie nasz gość przewidział drobne niespodzianki. Serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas. URODZINY W GRUPIE III Dnia 11. kwietnia (piątek) grupa III obchodziła urodziny Roksanki, Miłosza i Olka. Roksana i Miłosz skończyli 5 lat, a Olek 6. Najpierw dzieci zaśpiewały jubilatom "Sto lat" i złożyły serdeczne życzenia. Potem wszyscy razem zasiedli do stołu, gdzie czekał na nich smaczny poczęstunek. Potem przyszedł czas na zabawy z balonami i tańce przy muzyce.

15 URODZINY W GRUPIE I Urodziny Natalki i Adriana w grupie I obchodziliśmy 9 kwietnia. Natalka skończyła 3 latka, a Adrian 4. Przyjęcie urodzinowe nazwaliśmy W zaczarowanym ogrodzie. Były dekoracje kwiatowe i zabawy związane z kwiatami, żeby dzieci zapamiętały nazwę miesiąca, w którym się urodziły. Zabawy Różyczka z wykorzystaniem opaski z różą oraz Kwiatowa wróżka bardzo się dzieciom podobały. Jak zawsze były tańce, zabawa z balonami i szalona zabawa z trąbkami. Był wspaniały i smaczny tort owocowy, owoce, nagrody dla każdego dziecka. Dla naszych kochanych jubilatów były życzenia, kwiaty z ich wizerunkiem, narysowanym przez dzieci oraz ze zdaniami dzieci, o tym jak lubią Adriana i Natalkę oraz dlaczego ich lubią. To były bardzo miłe urodzinki. KAMPANIA "ODPROWADZAM SAM" W GRUPIE III Od 01. kwietnia dzieci z grupy III dzielnie maszerują do przedszkola na własnych nogach. Dzięki temu mogą też codziennie przyklejać naklejki na plakatach wywieszonych w sali. W ciągu pierwszych czterech dni kampanii na wszystkich plakatach pojawiły się już pierwsze kolorowe kropki. ZAJĘCIA W GRUPIE III Dzieci z grupy III bardzo lubią pracować w samodzielnie dobieranych zespołach. Kapitanowie drużyn kompletują swoje zespoły, w których wspólnie ustalają podział zadań. Dzięki temu

16 przedszkolaki uczą się poszanowania opinii rówieśników oraz współdziałania w grupie. W marcu takie zajęcia dotyczyły interpretacji przysłowia "Marcowa pogoda - raz słońce, raz woda". Natomiast w kwietniu dzieci zespołowo wykonywały flagi Unii Europejskiej. POŻEGNANIE ZIMY Dnia 21. marca nasze przedszkolaki przywitały wiosnę. Gdy dzieci zgromadziły wokół piaskownicy, grupa III zaśpiewała piosenkę pt. "Wiosna". Po jej zakończeniu wszystkie dzieci powiedziały wierszyk o pożegnaniu zimy i symbolicznie utopiły marzannę, a potem w czasie zabaw w ogródku cieszyły się piękną, wiosenną pogodą. ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE III Dnia 20. marca w grupie III odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Przybyli goście przeczytali przedszkolakom opowiadanie pt. "Szare piórko". Następnie dzieci podzieliły się na zespoły i pod czujnym okiem rodziców ulepiły z masy solnej gniazdka i skowronki. Do ozdoby wykorzystały patyczki, słomę, czarny pieprz i szare piórka. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wzięcie udziału w zajęciu.

17 URODZINY W GRUPIE I W środę 19 marca obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Poli, Piotrusia, Wojtka i Olka. Bal urodzinowy był w wiosennym nastroju, dekoracje w kolorach wiosny i zabawy z Wiosną. Uczyliśmy się tańca na powitanie wiosny z piosenką pt. Witaj, wiosenko. Dzieci w zespołach rysowały portrety marcowych jubilatów, a następnie składały im życzenia oraz mówiły każdemu z nich coś miłego. Był tort z kwiatkami i z iskrzącymi świeczkami, tak piękny, jak wiosna i tak pyszny, że zniknął w mig z talerzyków dzieci. Wszystko nam bardzo smakowało. Po słodkim poczęstunku bawiliśmy się dalej. Były swobodne tańce, podczas których dzieci tworzyły pary i kilkuosobowe kółka, zabawy: Piłka w kole, Figurki, Różyczki, oraz wspólne opowiadanie bajki o baloniku, który uciekł z przyjęcia urodzinowego. Każde dziecko wygrało nagrodę, którą samo mogło wybrać. KĄCIK WITAMIN W GRUPIE I W naszym Kąciku Witamin rośnie rzeżucha, zielona pietruszka, szczypiorek, bazylia i koperek. Rzeżuchę już zjadamy na kanapkach. Niedługo przyjdzie pora na szczypiorek, a potem zioła i kiełki, których chcemy spróbować, jak smakują. Wiemy, że mają dużo witamin. Posadziliśmy cebulki, żeby wyrosły nam piękne kwiaty na wiosnę. Jeśli się uda posadzimy sadzonki kwiatów w naszym ogrodzie. Wiemy już, że nasiona się sieje, cebulki i sadzonki sadzi się korzeniami do dołu. Praca ogrodnika

18 nie jest łatwa. O rośliny trzeba systematycznie dbać, żeby miały dość światła, ciepła i wody. URODZINY W GRUPIE IV Dnia 12. marca obchodziliśmy w grupie IV urodziny Lenki i Filipka. Naszym solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie urodzinowej, bawili się przy wesołej muzyce, zaśpiewali naszym solenizantom "Sto lat", złożyli piękne życzenia i zrobili pamiątkowe kartki urodzinowe. Lenka i Filip byli przebrani w w stroje królewskie. Na zakończenie wszystkie dzieci zjadły urodzinowy poczęstunek. DOKTOR OJ BOLI Dnia 6. marca do naszego przedszkola przyjechał teatr Tetron z przedstawieniem pt. "Przygody Doktor Oj Boli". Dzieci razem z aktorkami przeniosły się do upalnej Afryki, gdzie poznawały i leczyły chore zwierzęta. Przy okazji dowiedziały się także, co należy robić, aby dbać o własne zdrowie. CZYTANIE NA DYWANIE W GRUPIE I Już marzec, a naszym ulubionym bohaterem książki jest wciąż Reksio. Bajki z serii Reksio są książką miesiąca. Na zajęcia z cyklu Czytanie na dywanie zaprosiliśmy do naszego przedszkola aktorki z Teatru Muzycznego, zaprzyjaźnione z mamą Zuzi, panią Annę Urbanowską i panią Annę

19 Czajka. Dnia 3. marca pani A. Urbanowska przeczytała nam bajkę pt. Reksio, przyjaciel najmłodszych.natomiast tydzień później pani A. Czajka przeczytała kolejną przygodę Reksia pt. Zabawa w chowanego. Autorką tych bajek jest Maria Szarf. Dzięki nim i czytaniu, które nas oczarowało, mogliśmy przeżywać pełne humoru przygody Reksia, poznaliśmy wiele zwierząt z wiejskiego podwórka oraz dowiedzieliśmy się co to jest przyjaźń, jaki powinien być przyjaciel. BAJKOWY BOHATER W PIOSENCE Dnia 28. lutego w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs piosenki. Tematem przewodnim był: Bajkowy bohater w piosence Konkurs miał na celu umożliwienie dzieciom prezentacji piosenek z dziecięcego repertuaru, przedstawienie różnych interpretacji śpiewu indywidualnego, integrację innych środowisk przedszkolnych. Powołane jury podczas oceny brało pod uwagę : zgodność tekstu piosenki z tematem przewodnim, dobór repertuaru, (walory artystyczne, tekstowe, muzyczne, trafność doboru piosenki do wieku dziecka; odpowiadającej warunkom głosowym i możliwościom wykonawcy), interpretację utworu (spontaniczność wykonania) oraz ogólne wrażenie artystyczne. WYNIKI KONKURSU W kategorii dzieci 3-letnich: I miejsce Adrian P. z przedszkola nr 26 II miejsce - Adrian K. z przedszkola nr 8 III miejsce Mikołaj B. z przedszkola nr 9 W kategorii dzieci 4- letnich I miejsce Aleksander O. z przedszkola nr 4 II miejsce Aleksander J. z przedszkola nr 8 W kategorii dzieci 5 letnich: I miejsce Zuzia N. z przedszkola nr 8 II miejsce Paula T. z przedszkola nr 26 III miejsce Katarzyna K. z przedszkola nr 4 Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

20 MAGIA SŁÓW Dnia 25. lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Magia słów". Dzięki niemu poznały dobrego króla, księcia Artura i złego czarodzieja Rumburaka. Dzieci miały okazję przekonać się o tym, że piękne słowa mają wielką moc i każdy powinien się nimi posługiwać. URODZINY W GRUPIE III Dnia 21. lutego grupa III świętowała urodziny Wojtka, Natalki, Zuzi, Zosi, Majki, Veroniki i Maksa. Dzieci założyły kolorowe czapeczki, zaśpiewały Jubilatom "Sto lat" i złożyły piękne życzenia. Potem wszyscy usiedli przy pięknie nakrytym stole, zjedli pyszne ciasta, truskawkowe galaretki i smaczne owocowe szaszłyki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji urodzin oraz za przygotowanie pysznego i zdrowego poczęstunku.

21 SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I Z PSEM W środę 19 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu dwóch panów policjantów oraz Fionę wszędobylskiego psa tropiciela. Spodziewaliśmy się dużego groźnego psa, a pojawił się nieduży przesympatyczny terier, który od razu zyskał ogromną sympatie dzieci. Teriery są dobrymi tropicielami, mają dobry węch. Wyjątkowo wrażliwy i czujny nos Fiony prowadził ją do każdego kąta i każdego zakamarka w sali grupy I. Panowie policjanci również byli przesympatyczni. Opowiedzieli nam o swojej pracy i o służbie psów w policji. Udzielili nam kilka cennych rad jak bezpiecznie poruszać się na ulicy, co zrobić, gdy się zgubimy, jak zachować się wobec obcych, nieznajomych osób oraz wobec psów, których nie znamy. Nasi goście z uwagą nas słuchali i z dużą cierpliwością odpowiadali na wiele pytań dzieci. Fiona również okazała się wyjątkowo łagodna i cierpliwa, gdy dzieci ją głaskały. Każdy przedszkolak mógł blisko podejść i dotknąć pieska. Panie serdecznie podziękowały gościom za wizytę, a dzieci wręczyły panom policjantom rysunki na pamiątkę tego miłego spotkania. CZYTANIE NA DYWANIE W GRUPIE I Czytanie na dywanie lubimy wszyscy, bo przychodzą do nas rodzice i czytają nam bajki. 17. lutego przyszedł do przedszkola tata Zuzi i przeczytał nam jedna z przygód psa Reksia pt. Pogotowie ratunkowe. Bajka ta opowiada o śwince, która wbiegła na drogę prosto pod koła roweru. Doszło do wypadku, ponieważ świnka złamała przepisy ruchu drogowego. Nie chcemy, by spotkało nas to samo, co świnkę, dlatego od razu po wysłuchaniu bajki ćwiczyliśmy w naszej sali przechodzenie przez jezdnie na pasach, bez świateł i ze światłami drogowymi, z wykorzystaniem elementów Autochodzika.

22 W miesiącu lutym w grupie I odbyły się już dwa zajęcia z cyklu pt. Czytanie na dywanie z mamą Filipa. We wtorek 11 lutego mama naszego kolegi przeczytała nam bajkę J. Greenway pt. Trzy małe świnki. Bajka ta była inspiracją dla dzieci do zbudowania miasta z pudełek po lekarstwach i artykułach spożywczych. Makietę miasta nad morzem wykonaliśmy wspólnie z udziałem naszej pani. Starsze dzieci przyklejały okienka na pudełkach, a młodsze 2,5-latki przyklejały paski bibuły, które miały być falami morskimi. Każdy robił to, w czym czuł się najlepiej. Mama Filipa zawitała do naszego przedszkola kolejnego dnia w czwartek 13 lutego z Reksiem. Tym razem bohaterem czytanej bajki był właśnie Reksio oraz jego przyjaciele z podwórka. Autorem tekstu i przygody Reksia pt. Samochód jest Anna Sójka. Reksio z Azorem wpadli na pomysł zbudowania samochodu z ramy od roweru i kartonów, a my postanowiliśmy zrobić pociąg, bo jest nas dużo. Nasz pociąg zbudowany jest tylko z kartonów, składa się z lokomotywy i dwóch wagonów. Gdy go budowaliśmy z naszą panią dokładnie liczyliśmy koła, porównywaliśmy liczbę kół w wagonach, potem przyklejaliśmy je w odpowiednim miejscu. Po południu w czasie zabaw dowolnych z ochotą wzięliśmy się za malowanie naszego pociągu. Taki kolorowy pociąg jest dużo ładniejszy. Lubimy się nim bawić, ale musimy pamiętać o zasadach korzystania z naszej nowej zabawki i dobrze liczyć: jeden maszynista i po dwoje dzieci w każdym wagonie, to czterech pasażerów, a z maszynistą pięcioro dzieci.

23 PRACE I ZABAWY GRUPY I W miesiącu lutym w naszej grupie przeważają zabawy konstrukcyjne oraz zabawy tematyczne z wykorzystaniem samochodów z Autochodzika, znaków drogowych, świateł, pasów i innych elementów oraz zabawy w dom w Naszym dużym domku. Oprócz zabaw mamy też dużo pracy. Pomagamy naszej pani robić dekoracje w sali. Nasze prace to: wycinanie okien z gazet i przyklejanie ich na wieżowcach, blokach wielorodzinnych, rysowanie po śladzie i kolorowanie domku, malowanie jezdni czarną farbą. Z pomocą naszej pani zrobiliśmy też wielką zabawkę z kartonów nasz pociąg. Sami przyklejaliśmy koła i sami malowaliśmy lokomotywę oraz wagony. Na załączonych zdjęciach widać największych pracusiów w naszej grupie oraz największych amatorów wspólnych zabaw.

24 URODZINY W GRUPIE IV Dnia 12. lutego w grupie IV obchodziliśmy urodziny Natalki i Piotrusia. W związku z tematyką tygodniową nasi solenizanci ubrani byli w piękne stroje. Piotruś był naszym królem, a Natalka królową w pięknej balowej sukience. Wszystkie dzieci z grupy zaśpiewały naszym solenizantom Sto lat, a każdy z osobna złożył piękne życzenia urodzinowe oraz podarował samodzielnie wykonaną laurkę. Po złożeniu życzeń rozpoczęliśmy zabawę urodzinową. Dzieci brały udział w konkursach, zdobywały nagrody i tańczyły przy wesołej muzyce. Na zakończenie wszyscy razem usiedli przy stole, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek Wszystkim dzieciom bardzo spodobała się uroczystość. Naszym jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, a Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc i pyszny poczęstunek urodzinowy. ZABAWY Z "AUTOCHODZIKIEM" W GRUPIE I Oto malarze i cudotwórcy! Gąbką i czarną farbą szuru, buru po szarym papierze i będzie jezdnia asfaltowa. Tak najwięksi pracusie w grupie I pomagają swojej pani tworzyć dekoracje w swojej sali. Domy, bloki, wieżowce już stoją, tylko ulicy brakuje.

25 Autochodzik, to jest coś! Wóz policyjny, wóz strażacki, znaki drogowe, sygnalizator świetlny i pasy drogowe służą nam nie tylko do zabawy, ale także do nauki. Uczymy się podstawowych zasad ruchu drogowego, kto ma pierwszeństwo na drodze. Staramy się być ostrożni, uważnie patrzymy na światła i nie zderzamy się podczas jazdy dużymi samochodzikami. Każdy z nas chce być policjantem i pilnować porządku na drodze, wystarczy założyć czapkę policyjną i wziąć "lizak" do ręki. URODZINY W GRUPIE I Nasz kolega Tymek 7 lutego skończył 3 latka. Przyjecie urodzinowe rozpoczęło się od składania Tymkowi życzeń. Wspólnie narysowaliśmy jego portret, a pani pisała obok jego wizerunku nasze pełne sympatii wypowiedzi o koledze. Bardzo go lubimy, a Tymek potrafi się dobrze bawić, dlatego zabawa była bardzo udana. Odbyło się wiele konkursów. Najbardziej podobały nam się wyścigi małych samochodzików na sznurku oraz zawody Kto szybciej założy autochodzik?. Były też zabawy taneczne Kolorowe kąty, Taniec z miotłą. Potem śpiewaliśmy Tymkowi Sto lat, a Tymek pomyślał życzenie i zdmuchnął świeczkę na wspaniałym torcie urodzinowym. Po słodkim poczęstunku jeszcze trochę się pobawiliśmy balonikiem i narobiliśmy dużo hałasu trąbkami, które wygraliśmy w konkursach. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W tym roku w naszym przedszkolu przez cały tydzień obchodziliśmy Dni Babci i Dziadka. Jako pierwsze swoich Gości zaprosiły dzieci z grupy Uszatków.

26 Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa Uszatków dnia zorganizowała swoim ukochanym wielką uroczystość. Każde dziecko miało okazję zaprezentować wierszyki i piosenki dla swoich Babć i Dziadków. Następnie wszyscy wrócili do krainy dzieciństwa przy wspólnych zabawach. Na zakończenie dzieci oraz ich najbliżsi zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku. Wszystkim Babciom i Dzidkom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń. W dniu 14. stycznia w grupie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz ze swymi paniami bardzo serdecznie dziękują wszystkim gościom, którzy ich odwiedzili, za wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania składają także Mamom Olka, Amelki, Michała i Stasia za przepyszne ciasta. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w grupie maluszków Miśków - grupie I, będziemy jeszcze długo i mile wspominać. Nasze kochane babcie i kochani dziadkowie tak licznie przybyli do naszego przedszkola, podziękowali nam uśmiechami, oklaskami za nasz skromny występ artystyczny, wspaniale bawili się z nami. Były konkursy, tańce i wspólne zabawy. Wnuczęta same zapraszały swoje babcie oraz dziadków do tańca i konkursów. Zadania konkursowe nie były łatwe, ale nasi szanowni goście świetnie poradzili sobie, z pomocą swoich wnucząt oczywiście. Ach! Co to był za miły dzień, pełen radości i wielu serdecznych wzruszeń! Dnia 16. stycznia Babcie i Dziadkowie dzieci z grupy III obejrzeli przedstawienie "O Grzesiu Brudasku". Przedszkolaki pod okiem nauczycielek przygotowały historię o chłopcu, który nie lubił

27 się myć, ale po spotkaniu ze Szczotką, Pastą, Wodą i Mydłem polubił ciepłe kąpiele. Gościom bardzo się ona spodobała. Po jej zakończeniu dzieci wręczyły swoim bliskim upominki, a po słodkim poczęstunku zaprosiły do wspólnych zabaw. Były śpiewy, zagadki i ćwiczenia gimnastyczne, a także tańce przy muzyce. Dziękujemy naszym Gościom za wspólnie spędzony czas. Dnia 17. stycznia w grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po serdecznym powitaniu gości dzieci zaprezentowały swój program artystyczny i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty Babciom i Dziadkom. Zaprosiły kochanych Dziadków do wspólnej zabawy. Nie zabrakło tańców i śpiewów a czas upłynął pod znakiem radości ze wspólnie spędzonego czasu. URODZINY W GRUPIE I Przyjecie urodzinowe dla Zuzi, Marysi i Hani rozpoczęło się od rozmowy o tym jak ważne jest zapamiętanie dnia swoich narodzin, pory roku i miesiąca. Żeby nasze Jubilatki lepiej zapamiętały ten czas, wszystkie konkursy i zabawy były związane z zimą. Były zagadki zimowe, zimowe zabawy, np. Bitwa na śnieżki, Kulką śniegową do celu i inne. Później były: tort ze świeczkami, życzenia, śpiewy i słodki poczęstunek. Wszystko nam bardzo smakowało. Dzieci cieszyły się z nagród, które wygrały w konkursach, a Jubilatki ze swoich prezentów. Balony, serpentyny, kolorowe czapeczki i trąbki, które sprawiły dzieciom najwięcej uciechy, radosne tańce, na długo zostaną w naszej pamięci.

28 BAL KARNAWAŁOWY Dnia 08. stycznia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia w sali grupy III, gdzie odbywał się bal, pojawiły się księżniczki, zwierzątka, rycerze i inne bajkowe postacie. Wszyscy bawili się wesoło i tańczyli przy skocznych melodiach. SPOTKANIE OPŁATKOWE W środę, 18. grudnia, w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Rozpoczęło się ono Rodzinnym Konkursem Kolęd i Pastorałek. Występowały w nim nasze przedszkolaki razem ze swoimi najbliższymi. Widownia mogła wysłuchać między innymi takich kolęd jak "Cicha Noc", "Przybieżeli do Betlejem", "Dzisiaj w Betlejem" czy nowej wersji "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w wykonaniu Gabrysi z babcią i bratem Jasiem.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka W dniu 27 stycznia odbył się w naszym żłobku długo wyczekiwany bal karnawałowy. Ponieważ był to bal, na który wypadało się przebrać, to rodzice przygotowali piękne stroje dla swoich pociech. Na parkiet

Bardziej szczegółowo

MIESIĄC WRZESIEŃ W GRUPIE ŻABEK

MIESIĄC WRZESIEŃ W GRUPIE ŻABEK MIESIĄC WRZESIEŃ W GRUPIE ŻABEK Była sobie żabka mała re, re, kum, kum, re, re, kum, kum Która do przedszkola chciała re, re, kum, kum, bęc! Na spacerek wychodziła re, re, kum, kum... i plac zabaw też

Bardziej szczegółowo

GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3

GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3 Miejskie Przedszkole Nr 18 w Puławach ul. Norwida 32 A GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3 / styczeń - luty 2010 / Zimo, zimo przybądź biała Przynieś śniegu po kolana Zimo, zimo to nie wszystko Chcemy jeszcze

Bardziej szczegółowo

ROK SZKOLNY 2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015 ROK SZKOLNY 2014/2015 Październik - Opowieści z leśnej polany - przedstawienie muzyczne - Fabryka krówek - do Milanówka grupa IV i V - uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka grupa I - wycieczka na pocztę

Bardziej szczegółowo

Styczniowe popołudnie z Rodzicami... 2. Święto Babci i Dziadka... 3. Starszaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 158... 4

Styczniowe popołudnie z Rodzicami... 2. Święto Babci i Dziadka... 3. Starszaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 158... 4 Styczniowe popołudnie z Rodzicami... 2 Święto Babci i Dziadka... 3 Starszaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 158... 4 Koncert kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej... 4 Ciekawe zajęcia i warsztaty...

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez przedszkolnych

Kalendarz imprez przedszkolnych Kalendarz imprez przedszkolnych 28.09.2014 11:24 Kalendarz imprez przedszkolnych 2015/2016 Przedszkole Nr 7 w Koszalinie Lp. Temat plan działań termin 1 Dzień Przedszkolaka 2 Wykopki 3 Sprzątanie Świata

Bardziej szczegółowo

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU Dnia: 07.03.2014r. 8 marca, to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także

Bardziej szczegółowo

Co słychać u Motylków?

Co słychać u Motylków? Co słychać u Motylków? W listopadzie w grupie Motylki realizowaliśmy takie tematy jak: I. Domy i domki II. Urządzenia elektryczne III. A deszcz pada i pada IV. Dbamy o zdrowie. Dzieci poznały zwierzęta

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA 2012/2013

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA 2012/2013 AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA 2012/2013 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA Punkt przedszkolny Słoneczko W Trzciance koordynator akcji: mgr Magdalena Kapela Podsumowanie

Bardziej szczegółowo

W listopadzie odbyło się w naszym przedszkolu drugie spotkanie z teatrzykiem edukacyjnym.

W listopadzie odbyło się w naszym przedszkolu drugie spotkanie z teatrzykiem edukacyjnym. 1. W Samorządowym Przedszkolu w Zatorze odbywają się cykliczne spotkania z teatrem. We wrześniu, teatr edukacyjny przybliżył przedszkolakom wiadomości o sposobach przygotowania się zwierząt do zimy. W

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ PRZEDSIĘWZIĘĆ OGÓLNOPRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

KALENDARZ PRZEDSIĘWZIĘĆ OGÓLNOPRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 KALENDARZ PRZEDSIĘWZIĘĆ OGÓLNOPRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 L.p. Nazwa imprezy Termin Osoby odpowiedzialne Uwagi 1. 1 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 21wrzesień 2015 2. ZA OKNEM JESIENNIE, KOLOROWO A W

Bardziej szczegółowo

JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ

JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ Jak wszyscy wiemy Nowy Rok wiedzie ze sobą karnawał i przeróżne zabawy. Czy potraficie rozpoznać nas? W naszym przedszkolu zagościł karnawał. Obok różnorodnych ciekawych zabaw

Bardziej szczegółowo

Styczeń. w grupie Wiewiórek

Styczeń. w grupie Wiewiórek Styczeń w grupie Wiewiórek Bloki tematyczne: 1. Przez okrągły rok 2. Biało dookoła 3. Babcia i Dziadek 4. Lubimy zimę. W pierwszym tygodniu wiewióreczki dowiedziały się wielu ciekawostek o każdej porze

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z JESIENNEJ AKCJI AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA PN. Z JANEM BRZECHWĄ O ZDROWIU W PRZEDSZKOLU RADOŚĆ W BYDGOSZCZY

SPRAWOZDANIE Z JESIENNEJ AKCJI AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA PN. Z JANEM BRZECHWĄ O ZDROWIU W PRZEDSZKOLU RADOŚĆ W BYDGOSZCZY SPRAWOZDANIE Z JESIENNEJ AKCJI AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA PN. Z JANEM BRZECHWĄ O ZDROWIU W PRZEDSZKOLU RADOŚĆ W BYDGOSZCZY październik- listopad 2015 r. Przedszkole Niepubliczne Radość w Bydgoszczy

Bardziej szczegółowo

Grupa dzieci 3-letnich Motylki IV 2016 rok. Nauczyciel realizujący: Iwona Piaskowska

Grupa dzieci 3-letnich Motylki IV 2016 rok. Nauczyciel realizujący: Iwona Piaskowska Grupa dzieci 3-letnich Motylki 25 29 IV 2016 rok Nauczyciel realizujący: Iwona Piaskowska ZDROWIE Zimna woda zdrowia doda, na świeżym powietrzu przebywanie i zdrowe odżywianie. CELE OGÓLNE Kształtowanie

Bardziej szczegółowo

PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA GRUPA II MYSZKI

PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA GRUPA II MYSZKI SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA GRUPA II MYSZKI CELE : wspomaganie procesu adaptacji dzieci do przedszkola; wzmacnianie więzi emocjonalnej z dziećmi, rodzicami i nauczycielem; wytworzenie

Bardziej szczegółowo

WITAMY NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKJOLA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

WITAMY NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKJOLA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA WITAMY NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKJOLA W naszym przedszkolu dziecko i jego potrzeby są priorytetem. Dzieci w naszej placówce czują się dobrze i bezpiecznie. W odpowiedniej atmosferze łatwo zawierają nowe

Bardziej szczegółowo

02.12.2010 r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci.

02.12.2010 r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci. 02.12.2010 r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci. Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa Mikołaja. paniami powitały

Bardziej szczegółowo

Nadanie imienia grupie Wiewiórki Przygotowania do tej uroczystości trwały od połowy września. Włączyłam do nich zarówno dzieci jak i rodziców.

Nadanie imienia grupie Wiewiórki Przygotowania do tej uroczystości trwały od połowy września. Włączyłam do nich zarówno dzieci jak i rodziców. POWITANIE JESIENI 23 września 2016r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.

Bardziej szczegółowo

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE PRZYJACIELE PUCHATKA SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2013 / 2014

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE PRZYJACIELE PUCHATKA SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2013 / 2014 NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE PRZYJACIELE PUCHATKA SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2013 / 2014 Borkowo, czerwiec 2014 r. LUTY Dzieci ze wszystkich grup zrealizowały kolejny etap

Bardziej szczegółowo

MIESIĄC WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2014r. W GRUPIE JAGÓDKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE

MIESIĄC WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2014r. W GRUPIE JAGÓDKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE MIESIĄC WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2014r. W GRUPIE JAGÓDKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE Pierwsze dwa miesiące nowego roku minęły nam błyskawicznie. Wspaniale było się znów spotkać w pełnym składzie po

Bardziej szczegółowo

TEATRZYK PINOKIO" DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ DRZEWA POMYSŁ NA DYNIĘ - WYNIKI. Uniwersytet iii wieku czyta dzieciom PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

TEATRZYK PINOKIO DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ DRZEWA POMYSŁ NA DYNIĘ - WYNIKI. Uniwersytet iii wieku czyta dzieciom PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Numer 2-2016/2017 TEATRZYK PINOKIO" DZIEŃ DRZEWA POMYSŁ NA DYNIĘ - WYNIKI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Uniwersytet iii wieku czyta dzieciom PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2 W PAŹDZIENIKU ODWIEDZIŁY NAS 3 MISIE.

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2015/2016 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2015/2016 1 ZAPLANOWANE DZIAŁANIA ( CELE) 1. Udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom Działania na rzecz promowania kampanii, propagowania

Bardziej szczegółowo

Zapusty Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Babiaku.

Zapusty Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Babiaku. Zapusty Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Babiaku. Odbyło się dnia: 17.01.14r. w przedszkolu. Jak zopusty to zopusty! Dzisioj pełny jutro pusty! Polskie obrzędy i zwyczaje są stałym elementem

Bardziej szczegółowo

Rok szkolny 2013/2014. Pożegnanie kierownika świetlicy

Rok szkolny 2013/2014. Pożegnanie kierownika świetlicy Rok szkolny 2013/2014 Pożegnanie kierownika świetlicy 27 września 2013 r. w świetlicy,,pod Pajęczynką odbyła się uroczystość pożegnania kierownika świetlicy Pani mgr Balbiny Wawrzyniak w związku z przejściem

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNEJ NA CZAS FERII r. Grupy3,4-5,5,6 latki. Tematyka kompleksowa:

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNEJ NA CZAS FERII r. Grupy3,4-5,5,6 latki. Tematyka kompleksowa: PLAN PRACY WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNEJ NA CZAS FERII-13.02-24.02.2017r. Grupy3,4-5,5,6 latki Tematyka kompleksowa: FERIE ZIMOWE -BEZPIECZNE, ZDROWE I SPORTOWE" Temat zajęć 13.02.2017 (poniedziałek) Bezpieczne

Bardziej szczegółowo

Ulubione zajęcia i zabawy przedszkolaków

Ulubione zajęcia i zabawy przedszkolaków Rysowanie Zabawy z kolegami Zabawy klockami Praca z książką Zajęcia ruchowe Zajęcia plastyczne Zabawy w kąciku kuchennym Zabawy w kole Nauka piosenek i wierszy Taniec Zabawy ze śpiewem Zabawę w "dyrygenta"

Bardziej szczegółowo

HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325

HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325 HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325 ROK SZKOLNY 2015/2016 DATA TEMATYKA RODZAJ IMPREZY OSOBA ODPOWIEDZIALNA 7 wrzesień Mazowieckie Warszawskie dźwięki Towarzystwo Muzyczne UWAGI 17 wrzesień Jesienne

Bardziej szczegółowo

Pierwsze dni w przedszkolu dzieci z grupy maluszków Biedroneczki. Nauczycielki : mgr Karolina Zielińska. mgr Bożena Błaszczyk

Pierwsze dni w przedszkolu dzieci z grupy maluszków Biedroneczki. Nauczycielki : mgr Karolina Zielińska. mgr Bożena Błaszczyk Pierwsze dni w przedszkolu dzieci z grupy maluszków Biedroneczki. Nauczycielki : mgr Karolina Zielińska. mgr Bożena Błaszczyk Pomoc nauczyciela: Agnieszka Wachowska Woźna : Halina Hańderek Jak co roku,

Bardziej szczegółowo

Przedszkolak pełen zdrowia. Raport z edycji zimowej

Przedszkolak pełen zdrowia. Raport z edycji zimowej Przedszkolak pełen zdrowia Raport z edycji zimowej W okresie listopad styczeń dzieci z Naszego przedszkola zdobywały wiedzę w zakresie zdrowia. Wśród interesujących zagadnień znalazły się tematy takie

Bardziej szczegółowo

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA PRZEDSZKOLE NR 2 IM. DZIECIECEGO UŚMIECHU ZABRZE, UL. CMENTARNA 7 KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY ZREALIZOWANE DZIAŁANIA Przedstawienie teatralne związane z ochroną przyrody 25.01.2013 Przedszkolaki z IV

Bardziej szczegółowo

Wieści z Bajkowej Krainy

Wieści z Bajkowej Krainy Wrzesień 2015 Wieści z Bajkowej Krainy 10-lecie przedszkola Bajkowa Kraina W tym roku obchodziliśmy rocznicę 10-lecia przedszkola. W tym uroczystym dniu Dyrekcja i kadra pedagogiczna spotkała się, na mszy

Bardziej szczegółowo

Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc Uczniowie klasy 2c

Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc Uczniowie klasy 2c Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie,,śniadanie daje moc. W tym roku święto zdrowego odżywiania wyznaczono na dzień 8 listopada. Z wielką ochotą dołączyliśmy do ponad 6 tysięcy

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności zespołu przedmiotowego klas 0 w pierwszym semestrze roku szkolnego2015/2016 Sporządzone przez: Annę Biryło

Sprawozdanie z działalności zespołu przedmiotowego klas 0 w pierwszym semestrze roku szkolnego2015/2016 Sporządzone przez: Annę Biryło Sprawozdanie z działalności zespołu przedmiotowego klas 0 w pierwszym semestrze roku szkolnego2015/2016 Sporządzone przez: Annę Biryło 1. Spotkania zespołu 2. Konkursy 3. Inne działania Zespół nauczycieli

Bardziej szczegółowo

MIESIĄC GRUDZIEŃ 2016r. W GRUPIE POZIOMKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE

MIESIĄC GRUDZIEŃ 2016r. W GRUPIE POZIOMKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE MIESIĄC GRUDZIEŃ 2016r. W GRUPIE POZIOMKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE Grudzień to zawsze miesiąc obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń w naszym przedszkolu. My rozpoczęliśmy go od intensywnych przygotowań

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny Jabłko dla dzieci 4-letnich Jagódki projekt edukacyjny realizowany od 21.09 do 02.10. 2015r. przez D. Deptuła

Projekt edukacyjny Jabłko dla dzieci 4-letnich Jagódki projekt edukacyjny realizowany od 21.09 do 02.10. 2015r. przez D. Deptuła Projekt edukacyjny Jabłko dla dzieci 4-letnich Jagódki projekt edukacyjny realizowany od 21.09 do 02.10. 2015r. przez D. Deptuła Jesień to okres, w którym owoców jest pod dostatkiem. A jabłko jest tym

Bardziej szczegółowo

DZIAŁANIA PROMUJĄCE POSTAWY PROEKOLOGICZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIAŁANIA PROMUJĄCE POSTAWY PROEKOLOGICZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU DZIAŁANIA PROMUJĄCE POSTAWY PROEKOLOGICZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU Moja planeta jest całkiem nie z tej ziemi Moja planeta nie ma ceny W swojej pracy dokładamy wszelkich starań, by dzieci uczęszczające do

Bardziej szczegółowo

Dziecko widzem i aktorem w świecie Bajek i Baśni

Dziecko widzem i aktorem w świecie Bajek i Baśni Dziecko widzem i aktorem w świecie Bajek i Baśni Plan pracy Przedszkola nr 129 im. Małych Przyjaciół 2013/2014 Zatwierdzony uchwałą nr 2 /2012/2013 Rady Pedagogicznej z dnia 13.06.2013r. Cele ogólne: 1.

Bardziej szczegółowo

JEMY WARZYWA I OWOCE SEZONOWE. Przedszkole nr 6 w Dąbrowie Górniczej

JEMY WARZYWA I OWOCE SEZONOWE. Przedszkole nr 6 w Dąbrowie Górniczej SPRAWOZDANIE Z AKCJI PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA EDYCJA JESIEŃ 2012 JEMY WARZYWA I OWOCE SEZONOWE Przedszkole nr 6 w Dąbrowie Górniczej Akcja w naszym Przedszkolu prowadzona była w miesiącu październiku

Bardziej szczegółowo

Miejskie Przedszkole Nr 37 w Zielonej Górze. Miejskie Przedszkole Nr 37 1

Miejskie Przedszkole Nr 37 w Zielonej Górze. Miejskie Przedszkole Nr 37 1 w Zielonej Górze 1 Prezentacja Lokalizacja O nas Plan dnia Kolorowe dni Wspólnie z Rodzicami Spotkania ze sztuką Profil artystyczny Konkursy dla przedszkoli Certyfikaty Tytuły Wycieczki Uroczystość nadania

Bardziej szczegółowo

Tydzień pierwszy ciało człowieka. 1. Głowa centrum dowodzenia

Tydzień pierwszy ciało człowieka. 1. Głowa centrum dowodzenia LIPIEC Tydzień pierwszy ciało człowieka 1. Głowa centrum dowodzenia - rozmowa - swobodne wypowiedzi dzieci, - przysłowia i powiedzenia w których występuje słowo głowa, - różne znaczenie jednego słowa,

Bardziej szczegółowo

SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce

SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce Klasa I z wychowawczynią Opowiem Wam o mojej szkole i czego się w niej uczę. 2 września 2013 roku

Bardziej szczegółowo

L.p. Planowane zadania Termin Odpowiedzialni Uwagi

L.p. Planowane zadania Termin Odpowiedzialni Uwagi L.p. Planowane zadania Termin Odpowiedzialni Uwagi 1 2 3 4 5 1. Wycieczki i spacery po okolicy: las, działki itp. obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w różnych porach roku, zbieranie darów przyrody,

Bardziej szczegółowo

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU KWIECIEŃ 2010 NR 9 PRZEDSZKOLE NR 10 IM. MISIA USZATKA W KOSZALINIE Kalendarium: 4 i 5 kwietnia obchodzimy Święta Wielkiej Nocy 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki TRADYCJE ŚWIĄTECZNE W NASZYM

Bardziej szczegółowo

ROCZNY PLAN PRACY NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAŚNIOWA KRAINA NA ROK SZKOLNY 2011/2012

ROCZNY PLAN PRACY NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAŚNIOWA KRAINA NA ROK SZKOLNY 2011/2012 ROCZNY PLAN PRACY NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAŚNIOWA KRAINA NA ROK SZKOLNY 2011/2012 ZADANIA SPOSÓB REALIZACJI TERMIN ODPOWIEDZIALNI 1. Poznanie środowiska wychowawczego każdego dziecka oraz jego ogólnego

Bardziej szczegółowo

ROCZNY PLAN PRACY PRZEDSZKOLA

ROCZNY PLAN PRACY PRZEDSZKOLA ROCZNY PLAN PRACY PRZEDSZKOLA ROK SZKOLNY 2013-2014 BAJKOWY SWIAT PRZEDSZKOLAKA ROZBUDZAMY WYOBRAŹNIĘ I ROZWIJAMY TALENTY 1. Plan pracy został opracowany na podstawie wniosków sformułowanych na posiedzeniu

Bardziej szczegółowo

A tymczasem w miesiącu maju

A tymczasem w miesiącu maju A tymczasem w miesiącu maju Jak zwykle w naszym przedszkolu dni mijały nam szybko i przyjemnie. Zapachniało wiosną, wszędzie się pięknie zazieleniło, dookoła mogliśmy podziwiać piękne kolorowe kwiaty.

Bardziej szczegółowo

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sandomierzu Nr 62 Styczeń 2012

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sandomierzu Nr 62 Styczeń 2012 Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sandomierzu Nr 62 Styczeń 2012 Bajka o rybaku i złotej rybce w wykonaniu krakowskich aktorów O tym, że chciwość w życiu się nie opłaca mogły dzieci się przekonać uczestnicząc

Bardziej szczegółowo

Działania w grupie 3-latków

Działania w grupie 3-latków Działania w grupie 3-latków Grupa 3-latków jest najmłodszą grupą w przedszkolu. Dzieci, oprócz zaplanowanych zadań uczestniczą w dodatkowych działaniach wynikających z planu pracy przedszkola. 4 września

Bardziej szczegółowo

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt Uczniowie klas 4-6 wykonali kartki świąteczne techniką komputerową, a do tego opisywali krótko czym dla nich jest MAGIA ŚWIĄT Nagrodzono 2 prace: Kamili Kobylarz i Zuzanny Madejskiej gratulujemy A oto

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem: Odporność wzmacniamy, bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy w Miejskim

Sprawozdanie z realizacji programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem: Odporność wzmacniamy, bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy w Miejskim Sprawozdanie z realizacji programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem: Odporność wzmacniamy, bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy w Miejskim Przedszkolu nr 99 w Katowicach W naszym przedszkolu,

Bardziej szczegółowo

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid MIESIĘCZNIK SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. C.K. NORWIDA W DĄBRÓWCE WIEŚCI Cyprian Kamil Norwid Cyprian Kamil Norwid N U M E R V I SZKOLNE M A R Z E C 2 0 1 4 Z ŻYCIA SZKOŁY W TYM NUMERZE: Z życia szkoły 1 Zuch

Bardziej szczegółowo

Co? Gdzie? i Kiedy? działo się w naszym przedszkolu

Co? Gdzie? i Kiedy? działo się w naszym przedszkolu Co? Gdzie? i Kiedy? działo się w naszym przedszkolu WYDARZENIA W PRZEDSZKOLU W MIESIĄCU LUTYM 2017r. BAL KARNAWAŁOWY Okres zimowy to czas organizowania zabaw karnawałowych, w którym dzieci w naszym przedszkolu

Bardziej szczegółowo

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ROK SZKOLNY 2011/2012

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ROK SZKOLNY 2011/2012 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ROK SZKOLNY 2011/2012 I SEMESTR Zadzwonił pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Przed nami dużo nauki, ale nie tylko. Zobaczcie co ciekawego dzieje się w klasach 1-3

Bardziej szczegółowo

Projekt innowacyjny. Autorki i realizatorki projektu: Anna Sobolewska Katarzyna Wus

Projekt innowacyjny. Autorki i realizatorki projektu: Anna Sobolewska Katarzyna Wus Projekt innowacyjny Autorki i realizatorki projektu: Anna Sobolewska Katarzyna Wus - budzenie zaciekawienia książką przez ciekawe zabawy literacko-teatralne oraz wyeksponowany i atrakcyjny kącik książek

Bardziej szczegółowo

BIEDRONKI STYCZEŃ. Bloki tematyczne: Tydzień za tygodniem Zabawy w karnawale Wszędzie biało Babcia i Dziadek

BIEDRONKI STYCZEŃ. Bloki tematyczne: Tydzień za tygodniem Zabawy w karnawale Wszędzie biało Babcia i Dziadek BIEDRONKI STYCZEŃ Bloki tematyczne: Tydzień za tygodniem Zabawy w karnawale Wszędzie biało Babcia i Dziadek Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne: - Wdrażanie do właściwego ubierania się podczas zimy. -

Bardziej szczegółowo

PLTYCZNEJ PLAN PRACY LISTOPAD GRUPA: MANDARYNKI 82 PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ LISTOPAD

PLTYCZNEJ PLAN PRACY LISTOPAD GRUPA: MANDARYNKI 82 PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ LISTOPAD 82 PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ LISTOPAD PLTYCZNEJ PLAN PRACY LISTOPAD GRUPA: MANDARYNKI Tematy tygodniowe: Tydzień 1. Liście złote, kolorowe Tydzień 2. Ostrożnie! Ulica! Tydzień 3. Dbamy o naszą

Bardziej szczegółowo

potrafi wybrać produkty spożywcze odpowiednie na śniadanie, obiad, podwieczorek, czy kolację;

potrafi wybrać produkty spożywcze odpowiednie na śniadanie, obiad, podwieczorek, czy kolację; ZADANIE I Aktywny przedszkolak to zdrowy przedszkolak. Zdrowie to ruch i zdrowe nawyki żywieniowe. Oczekiwane efekty i umiejętności dzieci. 1. Orientuje się w zasadach zdrowego żywienia. dziecko wie jakie

Bardziej szczegółowo

Rozwijanie zainteresowań dzieci

Rozwijanie zainteresowań dzieci Rozwijanie zainteresowań dzieci Zainteresowanie to dążenie do aktywnego poznawania świata Antonina Gurycka Rozwijanie zainteresowań dzieci Rozwijanie zainteresowań dziecka sprzyja przede wszystkim kształtowaniu

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Opiekuńczo- Wychowawczo- Dydaktyczny Wrzesień Grupa II dzieci 4-5 letnich

Plan pracy Opiekuńczo- Wychowawczo- Dydaktyczny Wrzesień Grupa II dzieci 4-5 letnich Plan pracy Opiekuńczo- Wychowawczo- Dydaktyczny Wrzesień Grupa II dzieci 4-5 letnich 1. Przedszkole- drugi dom. - współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2014/2015

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2014/2015 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W PRZEDSZKOLU NA ROK SZKOLNY 2014/2015 1 ZAPLANOWANE DZIAŁANIA ( CELE) 1. Udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom Działania na rzecz promowania kampanii, propagowania

Bardziej szczegółowo

Koncert życzeń dla babci i dziadka scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Grupa wiekowa: 3 4-latki Czas trwania: 60 minut

Koncert życzeń dla babci i dziadka scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Grupa wiekowa: 3 4-latki Czas trwania: 60 minut Koncert życzeń dla babci i dziadka scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Grupa wiekowa: 3 4-latki Czas trwania: 60 minut Cele ogólne: wzmocnienie więzi emocjonalnej dziecka z jego

Bardziej szczegółowo

Z życia świetlicy (s.15)

Z życia świetlicy (s.15) Z życia świetlicy (s.15) Listopad 2016 Rozstrzygnięcie konkursu Dary jesieni. 14. 11. 2016 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursie i wystawie: Dary jesieni. Pierwsze miejsce zdobyła

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ UROCZYSTOSCI

SCENARIUSZ UROCZYSTOSCI SCENARIUSZ UROCZYSTOSCI Temat: Dzień Babci i Dziadka Cel główny: uczenie się czerpania radości ze sprawiania innym niespodzianek z okazji ich święta Cele operacyjne: Dziecko: czuje się współgospodarzem

Bardziej szczegółowo

Przyjazne przejście dziecka z przedszkola do szkoły

Przyjazne przejście dziecka z przedszkola do szkoły Przyjazne przejście dziecka z przedszkola do szkoły ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W SZKOLE Dla naszych dzieci szkoła jest drugim domem. Czują się w niej bezpiecznie, gdyż panuje tam serdeczna atmosfera. Maluchy

Bardziej szczegółowo

Świetlica Wiejska w Borchowie

Świetlica Wiejska w Borchowie Świetlica Wiejska w Borchowie Wtorek 17.01.2017 CZYNNA 16.00-20.00 Gry i zabawy ruchowe z balonami i modelinami. Środa 18.01.2017 CZYNNA 16.00-20.00 Zajęcia z,,panem Robótką'' wykonywanie prac technicznych

Bardziej szczegółowo

Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Legionowie w roku przedszkolnym 2015/2016

Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Legionowie w roku przedszkolnym 2015/2016 Niepubliczne Przedszkole Przy Lesie 05-120 Legionowo, ul. Hetmańska 52 www.przedszkole.info.pl, tel. 661-333-175 Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Legionowie w roku przedszkolnym

Bardziej szczegółowo

MIESIĄC LISTOPAD 2016r. W GRUPIE POZIOMKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE

MIESIĄC LISTOPAD 2016r. W GRUPIE POZIOMKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE MIESIĄC LISTOPAD 2016r. W GRUPIE POZIOMKI W PRZEDSZKOLU OMNIBUSEK W REDZIE Miesiąc listopad już za nami, a wydawałoby się, że dopiero co rozpoczęliśmy rok przedszkolny. Okolica wokół naszego przedszkola

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Podsumowanie projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy Podsumowanie projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy W piątek 17 czerwca 2011r. w Szkole Podstawowej w Czernięcinie. odbyła się uroczysta prezentacja efektów pracy uczniów klasy I,

Bardziej szczegółowo

Zawody, których jeszcze nie znamy.

Zawody, których jeszcze nie znamy. Zawody, których jeszcze nie znamy. 27.02 03.03.2017r. Opracowała: Patrycja Nowicka Rozmowa dotycząca znanych przez dzieci zawodów, czym się zajmują m.in. policjant, lekarz, strażak. Pogadanki dotyczące

Bardziej szczegółowo

L.p. Planowane zadania Termin Odpowiedzialni Uwagi

L.p. Planowane zadania Termin Odpowiedzialni Uwagi L.p. Planowane zadania Termin Odpowiedzialni Uwagi 1 2 3 4 5 1. Wycieczki i spacery po okolicy: las, działki itp. obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w różnych porach roku, zbieranie darów przyrody,

Bardziej szczegółowo

STYCZEŃ W GRUPIE SÓWEK

STYCZEŃ W GRUPIE SÓWEK STYCZEŃ W GRUPIE SÓWEK Styczeń zaczął się dla nas bardzo ciekawie. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy starą i jakże piękną bajkę pt. Kopciuszek. Piękne opowiadanie przeniosło nas w świat tytułowego Kopciuszka,

Bardziej szczegółowo

W dalszej części była zabawa na całego: malowanie buzi, włosów, paznokci, pieczątki, zamek dmuchany, zjeżdżalnie, trampolina.

W dalszej części była zabawa na całego: malowanie buzi, włosów, paznokci, pieczątki, zamek dmuchany, zjeżdżalnie, trampolina. ARTYKUŁY "MAMO TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ!" Pod takim hasłem Publiczne Przedszkole nr 3 w Radomsku i Rada Rodziców przedszkola przygotowały 04 czerwca, pierwszą tego typu imprezę plenerową z okazji Święta Rodziny.

Bardziej szczegółowo

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA cz. II

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA cz. II Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA cz. II STYCZEŃ 2013 8 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Występowały wszystkie trzy grupy przedszkolne oraz soliści. Starszaki zdobyły premiowane miejsce a pozostałe

Bardziej szczegółowo

UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA KWIECIEŃ 01 kwietnia UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA Z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się uroczysty poranek. Program artystyczny przygotowała grupa V z panią Elą i panią Anią. Dzieci przedstawiały wiersze o

Bardziej szczegółowo

Plan pracy wychowawczo-dydaktycznej w świetlicy 29 luty- 4 marzec Nasi pupile. Gry i zabawy. Temat tygodnia

Plan pracy wychowawczo-dydaktycznej w świetlicy 29 luty- 4 marzec Nasi pupile. Gry i zabawy. Temat tygodnia Plan pracy wychowawczo-dydaktycznej w świetlicy 29 luty- 4 marzec 2016 Nasi pupile Oglądanie filmów edukacyjnych. Rozmowy tematyczne Rozmowa dotycząca bezpieczeństwa pt.. Przestrzeganie zasad podczas zabaw

Bardziej szczegółowo

KONCERT. WIELKIE PRANIE u SŁONECZEK

KONCERT. WIELKIE PRANIE u SŁONECZEK Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci rozpoczęły nową przygodę w przedszkolu. KONCERT Tulce, październik 2016 r. 08 września odbył się koncert Lulajki, który nastrojową muzyką wprowadził dzieci w klimat

Bardziej szczegółowo

Informacje z Publicznego Przedszkola

Informacje z Publicznego Przedszkola Informacje z Publicznego Przedszkola *** Bezpieczny przedszkolak *** Dnia 30 października Przedszkole Publiczne w Człopie odwiedziła Pani policjantka st. sierż. Beata Budzyń z Komendy Policji w Wałczu.

Bardziej szczegółowo

AKTUALNOŚCI ŚWIETLICY,,POD PAJĘCZYNKĄ

AKTUALNOŚCI ŚWIETLICY,,POD PAJĘCZYNKĄ AKTUALNOŚCI ŚWIETLICY,,POD PAJĘCZYNKĄ Rok szkolny 2014/2015 OWOCE I WARZYWA - SAMO ZDROWIE!!! We wrześniu 2014 r. dzieci ze świetlicy udały się na targowisko w Gdyni - Chyloni, gdzie miały okazję zapoznać

Bardziej szczegółowo

KRONIKA ŚWIETLICY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W LESZNIE ROK SZKOLNY 2014/2015. Opracowanie Anna Dzierlińska

KRONIKA ŚWIETLICY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W LESZNIE ROK SZKOLNY 2014/2015. Opracowanie Anna Dzierlińska KRONIKA ŚWIETLICY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W LESZNIE ROK SZKOLNY 2014/2015 Opracowanie Anna Dzierlińska Witaj świetlico! Kolejny rok wspólnej pracy i zabawy przed nami. Co robimy? Uczymy się współpracy w

Bardziej szczegółowo

METODA PROJEKTÓW BADAWCZYCH -PROJEKT JABŁKO - Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie 2012r

METODA PROJEKTÓW BADAWCZYCH -PROJEKT JABŁKO - Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie 2012r METODA PROJEKTÓW BADAWCZYCH -PROJEKT JABŁKO - Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie 2012r Grupa: V - 5 latki czas realizacji : 08.10.2012 09.11.2012r. Nauczycielki prowadzące: mgr Iwona Dowgier ; mgr Marta

Bardziej szczegółowo

Plan miesięczny: wrzesień

Plan miesięczny: wrzesień Plan miesięczny: wrzesień JA I MOJA RODZINA TYDZIEŃ 1 POZNAJEMY SIĘ Poznanie dzieci, integracja grupy. Dziecko zna imiona dzieci z grupy; wie, że w przedszkolu czuje się bezpiecznie Socjalizacja dzieci

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Miesiąc Wrzesień PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Hasła miesiąca Wracamy do szkoły. Chodzimy do szkoły Dbamy o porządek i czystość wokół siebie. Dbamy o bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ DLA 3 LATKÓW-MAJ TEMAT KOMPLEKSOWY : MUZYKA JEST WSZĘDZIE

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ DLA 3 LATKÓW-MAJ TEMAT KOMPLEKSOWY : MUZYKA JEST WSZĘDZIE PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ DLA 3 LATKÓW-MAJ TEMAT KOMPLEKSOWY : MUZYKA JEST WSZĘDZIE Robimy instrumenty muzyczne Koncert muzyczny w wykonaniu przedszkolaków Szukamy muzyki wszędzie zabawy badawcze

Bardziej szczegółowo

HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VII NA ROK 2014/2015 TERMIN REALIZACJI

HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VII NA ROK 2014/2015 TERMIN REALIZACJI HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VII NA ROK 2014/2015 FORMA TEMATYKA TERMIN REALIZACJI OSOBA ODPOWIEDZIALNA UWAGI O REALIZACJI ZEBRANIA Z RODZICAMI, PEDAGOGIZACJA 1. Zebranie

Bardziej szczegółowo

DRZEWO projekt edukacyjny

DRZEWO projekt edukacyjny DRZEWO projekt edukacyjny Tworzymy mapę myśli. Zapoznajemy się z budową drzewa. Nazywamy części budowy drzewa : Korona Gałęzie Korzenie ,,Budowa drzewa praca plastyczna Staramy się samodzielnie narysować

Bardziej szczegółowo

FESTYN ŚWIĘTO RODZINY

FESTYN ŚWIĘTO RODZINY FESTYN ŚWIĘTO RODZINY Dobrze się baw! Baw się dobrze każdego dnia! Nawet kiedy napotkasz lwa, nawet gdy popełnisz sto gaf, smerfnie żyj i dobrze sie baw! Już w tradycję naszego przedszkola wplótł się Festyn

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWY SCENARIUSZ INTEGRACYJNYCH BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH ZAJĘĆ OTWARTYCH W RAMACH IV OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

PRZYKŁADOWY SCENARIUSZ INTEGRACYJNYCH BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH ZAJĘĆ OTWARTYCH W RAMACH IV OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM autor scenariusza: mgr Barbara Milewska PRZYKŁADOWY SCENARIUSZ INTEGRACYJNYCH BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH ZAJĘĆ OTWARTYCH W RAMACH IV OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM 1. NAUCZYCIEL PROWADZĄCY: mgr

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ DLA DZIECI CZTEROLETNICH NA MIESIĄC LISTOPAD

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ DLA DZIECI CZTEROLETNICH NA MIESIĄC LISTOPAD PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ DLA DZIECI CZTEROLETNICH NA MIESIĄC LISTOPAD BLOKI TEMATYCZNE: 1.JESIENNA SZARUGA 2.MALI ARTYŚCI 3. JUŻ BLISKO ZIMA- UBIERAMY SIĘ CIEPŁO 4. NA POCZCIE Ogólne cele dydaktyczno-wychowawcze:

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny Teatr Czterolatki Tropiciele VIOLETTA SMENTEK MAŁGORZATA ZIEMSKA OD 02-03-2015

Projekt edukacyjny Teatr Czterolatki Tropiciele VIOLETTA SMENTEK MAŁGORZATA ZIEMSKA OD 02-03-2015 Projekt edukacyjny Teatr Czterolatki Tropiciele VIOLETTA SMENTEK MAŁGORZATA ZIEMSKA OD 02-03-2015 CELE OGÓLNE: kształtowanie umiejętności poszukiwania informacji, doskonalenie umiejętności formułowania

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2013 r. Grupa dzieci 2,5 3,5 letnich. Aktywność i działalność dziecka

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2013 r. Grupa dzieci 2,5 3,5 letnich. Aktywność i działalność dziecka Poznajmy się PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2013 r Grupa dzieci 2,5 3,5 letnich Treści programowe Temat tygodnia Temat dnia Aktywność i działalność dziecka Cele operacyjne Czas

Bardziej szczegółowo

WRZESIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU NR 421

WRZESIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU NR 421 WRZESIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU NR 421 Wrzesień w Przedszkolu nr 421 obfitował w wiele atrakcyjnych wyjść oraz spotkań z ciekawymi gośćmi. POLICJA Odwiedziny policji i reprezentacji Biura Bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

PROGAM PROFILAKTYCZNY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W RUDNIE

PROGAM PROFILAKTYCZNY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W RUDNIE PROGAM PROFILAKTYCZNY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W RUDNIE Podstawy prawne: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( DZ. U z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, oraz z 2009 r. Nr.6 poz.33, Nr 31 poz. 206

Bardziej szczegółowo

Kwiecień. koniec marca

Kwiecień. koniec marca PLAN PRACY SAMORZĄDU 2015/2016 Z życia samorządu Kwiecień PLUSZAKI DLA DZIECI Z DOMU SAMOTNEJ MATKI W tym roku kolejny raz Samorząd Szkolny zorganizował akcję zbierania pluszaków dla dzieci z Domu Samotnej

Bardziej szczegółowo

Strona 8 namalowały przepiękne prace i napisały list do Świętego Mikołaja, który wręczyły panu listonoszowi. List był skromny z prośbą, by Święty Mikołaj przyjechał i przywiózł prezenty. No i tak się stało.

Bardziej szczegółowo

Drodzy Rodzice Misiów!

Drodzy Rodzice Misiów! 2015-10-15 Drodzy Rodzice Misiów! Witamy serdecznie nowych dorosłych w naszym Przedszkolu! Przed nami 3 lata wspólnej wędrówki, mamy nadzieję, że pełne pięknych wrażeń. W tym roku mamy dwa przewodnie hasła:

Bardziej szczegółowo

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 76 200 Słupsk, ul. Wiatraczna 10, tel./fax. (059) 841-78-69 Konto: mbank nr 21 1140 1153 0000 2176 8100 1001 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH PRZEDSZKOLA

Bardziej szczegółowo

Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Jabłonnie w roku przedszkolnym 2015/2016

Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Jabłonnie w roku przedszkolnym 2015/2016 Niepubliczne Przedszkole Przy Lesie 05-110 Jabłonna, ul. Przylesie 60 www.przedszkole.info.pl, tel. 661-333-171 Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Jabłonnie w roku przedszkolnym

Bardziej szczegółowo

WRZESIEŃ. Bloki tematyczne na wrzesień: W przedszkolu Na ulicy Ja i środowisko Owoce

WRZESIEŃ. Bloki tematyczne na wrzesień: W przedszkolu Na ulicy Ja i środowisko Owoce WRZESIEŃ Bloki tematyczne na wrzesień: W przedszkolu Na ulicy Ja i środowisko Owoce BLOK 1) W PRZEDSZKOLU W pierwszym tygodniu września u smerfów nastały duże zmiany przenieśliśmy się do nowej sali, poznaliśmy

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu

Sprawozdanie z realizacji akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu Sprawozdanie z realizacji akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu Od dnia 17 do 31 marca 2014 r. w naszym przedszkolu realizowana była kolejna akcja programu

Bardziej szczegółowo