GSMONLINE.PL. Test Sony Ericsson C

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "GSMONLINE.PL. Test Sony Ericsson C905 2009-01-07"

Transkrypt

1 GSMONLINE.PL Test Sony Ericsson C Najnowszy, flagowy model firmy Sony Ericsson, czyli C905 jest jednym z najbardziej zaawansowanych telefonów dostępnych na polskim rynku. C905 ma kamerę z matrycą o rozdzielczości 8,1 megapiksela, posiada na pokładzie: WLAN b/g, Bluetooth 2.0 EDR z obsługą A2DP, pracuje w czterech pasmach GSM (850/900/1800/1900) oraz w paśmie UMTS (1900, 2100), obsługuje także transmisję w standardzie HSDPA 3,6 Mbit/s. Jako pierwszy telefon tej marki posiada wbudowany odbiornik GPS. W C905 seryjnie zainstalowano Google Maps oraz kilka innych programów do obsługi GPS-u (także Wayfinder Navigation). Wymiary telefonu nie różnią się zbytnio od poprzedniego modelu z ksenonową lampą błyskową K850i. C905 jest grubszy o niecały milimetr, dłuższy o milimetr, ma natomiast tę samą szerokość. Sporą różnicą jest waga, ponieważ C905 jest cięższy o prawie 40 gramów. Kolejną różnicą jest większa ilość wewnętrznej pamięci MB w C905 i 40MB w K850i oraz pojemność baterii - w C905 zastosowano baterię o pojemności 950 mah, a w poprzedniku jest to 930 mah. Wyświetlacz w C905 jest zdecydowanie większy od tego w K850, co widać już na pierwszy rzut oka. Pomimo tej różnicy, w obydwu telefonach rozdzielczość i ilość kolorów jest taka sama 240 x 320 (QVGA) z paletą 262 tysięcy kolorów.

2 Obudowa C905 jest telefonem z obudową typu slider. Dzięki temu rozwiązaniu, przy minimalnym powiększeniu obudowy, udało się włożyć do tego modelu większy wyświetlacz. Ponad nim znajdują się 2 klawisze, które spełniają rolę szybkiego dostępu do przeglądarki zdjęć w trybie czuwania oraz są klawiszami funkcyjnymi w momencie korzystania z aparatu. Pomiędzy nimi znajduje się głośnik oraz czujnik natężenia światła. Na dole obudowy znajdujemy klawisze, które spełniają funkcje opisane dynamicznie na wyświetlaczu ponad nimi. Poniżej znajdują się klawisze zielonej i czerwonej słuchawki do odbioru lub kończenia połączenia. Ta ostatnia służy również do włączania/wyłączania telefonu. Na samym dole znajduje się klawisz skrótu do zdefiniowanych wcześniej opcji, a z drugiej strony klawisz kasowania. W środku pomiędzy tymi 6 klawiszami znajduje się 5-kierunkowy klawisz nawigacyjny.

3 Z prawej strony obudowy znajdziemy (patrząc od lewej): klawisz regulacji głośności, klawisz podglądu zrobionych zdjęć, klawisz przełączania trybów aparat / kamera, oraz klawisz spustu migawki. Z lewej strony znajdziemy port ładowarki oraz czytnik kart pamięci M2. Na dolnej krawędzi znajduje się uchwyt na smycz oraz mikrofon.

4 Na tylnej obudowie umieszczono aparat, ksenonową lampę błyskową diodę, małe lusterko i czujnik oświetlenia. Obudowa telefonu zbudowana jest z twardego plastiku z metalowymi wykończeniami wokół wtyku ładowania oraz klawiszy dostępu do aparatu. Telefon jest odporny na ślady palców, co docenią osoby, które dbają o nienaganny wygląd swojej słuchawki. C905 dobrze leży w ręce zarówno złożony, jak i rozłożony. Klawisze klawiatury posiadają odpowiedni skok - są co prawda połączone w całość, ale nie sprawia to żadnego problemu z obsługą nawet osobom z większymi palcami. Klawisze funkcyjne oraz klawisze dedykowane do szybkiego dostępu do galerii zdjęć są prawidłowo umiejscowione i ich użytkowanie nie powinno sprawiać problemu. Telefon jest spory i dosyć ciężki, ale obudowa jest wykonana naprawdę perfekcyjnie, niemal jak szwajcarski zegarek.

5 Główny ekran Na ekranie w trybie czuwania znajdziemy, praktycznie nie różniący się od innych telefonów z serii Cyber-Shot, rozkład opisów i wskaźników. U góry, po lewej stronie znajduje się wskaźnik zasięgu sieci wraz z opisem (np. G - GPRS, E EDGE itd.), z prawej strony znajduje się ikona poziomu naładowania baterii. Na dole jest skrót do multimediów. Po środku jest dostęp do menu głównego. Po prawej stronie, w zależności od oprogramowania, mamy albo szybki dostęp do kontaktów, albo skrót do jednej z zakładek. W moim przypadku było to łącze do portalu plus.pl. Powyżej skrótu wyświetlana jest data oraz zegar. Menu Menu modelu Sony Ericsson C905 zostało podzielone na 12 ikon: 1. Muzyka dostęp do zasobów muzycznych na serwerze SE 2. Internet przeglądarka internetowa 3. Rozrywka dostęp do gier, track ID, Video DJ, Photo DJ, Music DJ, zdalne sterowanie, dyktafonu 4. Cyber-Shot - aparat fotograficzny 5. Widomości SMS, MMS, 6. Multimedia Zdjęcia, Muzyka, Wideo, Gry, RSS 7. Usługi Lokalizacyjne GPS, Google maps, nawigacja,

6 8. Kontakty Książka adresowa 9. Radio dostęp do radia FM z RDSem 10. Połączenia spis wykonanych / odebranych połączeń 11. Organizator aplikacje, menedżer plików, alarmy, połączenia wideo, kalendarz, zadania, kalkulator 12. Ustawienia ustawienia telefonu Z poziomu menu głównego w prosty sposób można dokonać zmiany jego wyglądu oraz motywu. Pomocny jest w tym lewy klawisz funkcyjny opisany jako Opcje. Klasyczne menu SE spełnia swoje zadanie między innymi dzięki szybkiemu dostępu do opcji - przyciskając odpowiedni klawisz na klawiaturze nie musimy nawigować za pomocą dżojstika, co przyśpiesza obsługę telefonu. Ponadto menu telefonu jest przejrzyste i nawet nowy użytkownik, po krótkiej chwili może spokojnie operować w telefonie bez większych problemów. Kamera oraz przeglądarka zdjęć Telefon reklamowany jest jako idealny aparat fotograficzny. Kamera zainstalowana w tym modelu robi zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli (matryca 8 megapikseli).

7 W menu aparatu możemy dowolnie zmieniać ustawienia kamery. Do wyboru mamy możliwości zmiany: trybu zdjęć (Zwykły, Kontrast automatyczny, BestPic, Panorama, Ramki) scenerii (Auto, Ciemny krajobraz, Ciemny portret, krajobraz, portret, Plaża/śnieg, Sport, Dokument) rozmiaru zdjęcia (8 MP, 5MP, 3MP, VGA) ostrości (Auto, Wykrywanie twarzy, nieskończoność) trybu lampy błyskowej (Auto, Redukcja czerwonych oczu, wyłączona) samowyzwalacza (Włączony, wyłączony) trybu pomiaru światła (Zwykły, Punkt) balansu Bieli (Auto, Światło dzienne, pochmurno, Fluorescencyjne, Żarówkowe) efektów (Żaden, Czarno Białe, Negatyw, Sepia, Solaryzacja) W trybie Wideo, w menu kamery znajdziemy takie opcje jak: długość wideo (Zwykły, Do wiadomości MMS) światło (Włączenie / wyłączenie diody doświetlającej) tryb nocny samowyzwalacz mikrofon (Włączony/wyłączony) tryb pomiaru światła (Zwykły/Punkt) balans bieli (Auto, Światło dzienne, pochmurno, Fluorescencyjne, Żarówkowe) efekty (Czarno Białe, Negatyw, Sepia, Solaryzacja) Nowymi funkcjami aparatu są:

8 możliwość oznaczania danymi geograficznymi zdjęcia, dzięki obsłudze GPSu, wykrywanie twarzy, które polega na wykryciu i ustawieniu ostrości na fotografowanej twarzy, kontrast automatyczny, który poprawia jakość zdjęcia, a w szczególności niedoświetlonych elementów na nim występujących. W porównaniu z poprzednimi modelami SE zdjęcia wychodzą na pewno lepiej. W szczególności zwraca uwagę fakt, że są one jaśniejsze oraz ostrzejsze. Zdjęcia wykonywane w ciemnym pomieszczeniu są odpowiednio doświetlane, oczywiście jak na możliwości małej lampy błyskowej zamontowanej w telefonie komórkowym. Zdjęcia zrobione w dzień, przy dobrym oświetleniu, naprawdę robią wrażenie i można je wywoływać nawet w formacie A4, nie zauważając praktycznie żadnych zbytnich przekłamań barw i szumów, które telefon sam usuwa. Opcja wykrywania twarzy przy dobrym świetle działa i to bardzo dobrze ustawiając ostrość na fotografowanych twarzach. W ciemniejszym pomieszczeniu, nawet przy doświetleniu, telefon może mieć trudności w znalezieniu twarzy fotografowanej osoby. Opcja BestPic, która jest już znana od modelu K800/K790 działa bardzo dobrze, a tutaj dodatkowo możemy określić, czy zdjęcia mają być wykonywane szybciej, czy też powinny być rozłożone w dłuższym okresie. Opcja ta sprawdza się szczególnie w momencie, w którym robimy zdjęcie korzystając z samowyzwalacza. Po wykonaniu zdjęcia możemy wybrać odpowiednio pasujące do naszych potrzeb zdjęcie. Funkcja geotagowania zdjęć działa tylko pod warunkiem, że uzbroimy się w cierpliwość, ponieważ C905 potrzebuje zwykle dłuższej chwili, żeby ustawić pozycję geograficzną. Niestety nie możemy na tą opcję liczyć w pomieszczeniach. Opcja kamery nagrywającej wideo w rozdzielczości QVGA (320x240) przy ilości 30 klatek na sekundę nadaje się do kręcenia krótkich filmików dla naszego własnego użytku, co nie zmienia faktu, iż aparat nagrywa wideo w bardzo dobrej jakości. Szczególny postęp jest dostrzegalny podczas nagrywania wideo przy słabszym oświetleniu, gdzie nie musimy nawet włączać opcji trybu nocnego, a filmy są nagrywane bez gubienia klatek i w bardzo dobrej jakości dźwięku. Przykładowe zdjęcia wykonane telefonem:

9

10 Multimedia W telefonie możemy znaleźć najnowszą edycję odtwarzacza multimediów. W jednym miejscu mamy dostęp do odtwarza muzyki, odtwarzacza wideo oraz przeglądarki zdjęć. Dodatkowo znajdziemy tu również gry oraz czytnik RSS. Odtwarzacz MP3 znany z poprzednich wersji serii Walkman oraz poprzednika modelu K850i pozwala nam na ustawienie korektora, wybranie, czy muzyka ma być odtwarzana według kolejności ustalonej, czy ma to być wybór losowy. Jak już nas firma Sony Ericsson zdążyła przyzwyczaić, odtwarzana muzyka brzmi bardzo dobrze nawet na standardowych słuchawkach dołączanych do zestawu. Bateria telefonu pozwala na dosyć długie słuchanie muzyki. Po 12 godzinnej jeździe pociągiem bateria z 90% zredukowała swoją moc do 45%, co nie jest złym wynikiem biorąc pod uwagę, że telefon co chwile zmieniał stację bazową oraz zdarzały się nawet dłuższe okresy, w których nie mógł znaleźć jakiejkolwiek sieci. Odtwarzacz wideo niestety nie odtwarza plików skompresowanych w DivX, ale pliki w formacie mp4 oraz 3gp odtwarzane są bez żadnego problemu. Dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu możemy zmieniać orientację wyświetlacza, nie wybierając żadnej opcji z menu, a tylko i wyłącznie obracając telefon. Opcja oglądania filmów podczas bardzo długiej podróży może się zakończyć koniecznością podładowania baterii. Duży wyświetlacz i potrzeba jego podświetlania przy obciążeniu procesora przez cały okres czasu oglądania wideo bardzo pomaga w osiągnięciu przez wskaźnik baterii poziomu 0%.

11 W podmenu gry możemy znaleźć standardowo zainstalowane aplikacje szachy, tenis oraz wyścigi samochodowe Need For Speed Pro Street, w których sterujemy pojazdem przechylając telefonem. Kolejną multimedialną opcją jest możliwość pokazania znajomym na ekranie telewizora tego, co udało się nam uchwycić za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego lub kamery. Wbudowane wyjście TV-out wyświetla obraz poprzez dostępną w sprzedaży przejściówkę. C905 jest także kolejnym modelem, w którym znajdziemy opcję TrackID, dzięki której możemy poznać tytuł i wykonawcę utworu, który aktualnie słuchamy w radiu, czy na imprezie u znajomych. Dodatkowo opcja ta jest dostępna z poziomu radia, co czyni ją jeszcze bardziej przydatną w momencie, w którym stacja radiowa nie udostępnia tytułu utworu. W menu rozrywka znajdziemy aplikacje takie jak Video DJ, dzięki której możemy edytować, przycinać i łączyć filmiki wideo, które nakręciliśmy. Podobnie działa PhotoDJ, który odpowiada za podstawową edycję zdjęć oraz MusicDJ który spełnia rolę kompozytora dzwonków. Opcja zdalne sterowanie pomoże nam w sterowaniu komputerem za pomocą łącza Bluetooth. Ponadto możemy korzystać z dyktafonu, który posiada większość telefonów dostępnych na naszym rynku. Przeglądarka www / poczta Dzięki zainstalowanej standardowo przeglądarce internetowej możemy otworzyć większość popularnych stron internetowych. Problemem przeglądarki jest to, w jaki sposób skaluje ona wyświetlaną stronę oraz to, że nie zawsze działają pola formularzy na stronach i nie można się zalogować do pewnych serwerów. Przeglądarka obsługuje wideo ze stron takich jak Youtube. Klipy wideo otwierane są we wbudowanym telefon odtwarzaczu wideo. Podczas połączenia poprzez sieć WiFi filmy ładowały się bardzo szybko i nie było z nimi problemu. W sieciach HSDPA odtwarzacz potrzebował większej ilości czasu na zbuforowanie strumienia wideo. Niestety podczas połączeń w sieciach EDGE/GPRS nie udało się odtworzyć filmów.

12 Przeglądarka umożliwia nam przeszukiwanie danej strony za pomocą opcji szukaj, co jest nowością w przeglądarce NetFront. Dzięki czujnikowi ruchu przeglądarka sama zmienia orientacje z pionowej na poziomą w zależności od tego, w jakiej pozycji trzymamy telefon. Wbudowany w telefon klient poczty po szybkiej konfiguracji pozwala na odbieranie i wysyłanie maili nawet z dużymi załącznikami. W telefonie możemy zdefiniować do 10 kont i swobodnie przełączać się między nimi. Ważnym aspektem jest to, że klient poczty obsługuje szyfrowanie SSL i TLS oraz możliwość definiowania ustawień portów, co praktycznie umożliwia nam skonfigurowanie dowolnej skrzynki. W menu poczty znajdziemy również opcję automatycznego łączenia się z serwerem poczty. Kolejną opcją ułatwiającą pracę jest odbiór wiadomości w trybie push pod warunkiem, że serwer pocztowy obsługuje taką funkcję. Wiadomości możemy zapisywać w pamięci telefonu lub na karcie pamięci, co jest bardzo przydatne w szczególności dla osób, które odbierają i wysyłają bardzo dużą ilość wiadomości. Ważną sprawą jest fakt możliwości synchronizacji poczty poprzez protokół Microsoft Exchange Active Sync. Dołączenie do aplikacji multimediów czytnika RSS pozwala na szybkie aktualizowanie newsów pojawiających się na portalach, które najczęściej odwiedzamy i posiadają opcję wysyłania informacji o nowościach poprzez RSS. Aktualizacja w zależności od zasięgu sieci, w której się znajdujemy przebiega szybko i bezproblemowo, bezpośrednio z newsa możemy przejść dzięki przeglądarce do interesującego nas artykułu. Nowości GPS / WiFi / CamPlus / SIP Nowością w modelu C905 jest WiFi działające w standardzie b i g. Będąc w zasięgu sieci WLAN możemy przeglądać strony internetowe oraz spokojnie korzystać z multimediów strumieniowych bez obaw o koszty. W opcjach WiFi znajdziemy adres MAC, adres IP, oraz kilka innych opcji sieciowych. Antena karty sieciowej ma dosyć dobre możliwości wyłapywania

13 sygnału, dzięki czemu nie musimy znajdować się kilka metrów od nadajnika. Spokojnie możemy oddalić się nawet na około metrów bez utraty sygnału. Drugą nowością jest odbiornik GPS. Główną aplikacją do nawigacji jest Wayfinder Navigator program, na który otrzymujemy promocyjną licencję na 3 miesiące. W tym okresie możemy korzystać z niej za darmo. Jeżeli chodzi o szybkość działania to odbiornik czasem potrzebował kilkunastu minut, żeby połączyć się i ustalić współrzędne. Niestety w czasie testu udawało się to tylko w pogodne, bezchmurne dni. Prawdopodobnie to wina jeszcze początkowego oprogramowania, ponieważ po zainstalowaniu poprawek telefon minimalnie lepiej sobie z tym radził. W momencie, w którym już telefon mógł odczytać dane, pomiar był bliski ideału. Prędkość przemieszczania się oraz nanoszenie pozycji na mapę nie budziło podejrzeń o przekłamania. Niestety w czasie postoju aplikacja odpowiedzialna za działanie nawigacji potrafiła pokazać nawet pozycję oddaloną o kilkaset metrów i prędkość do 60 km/h, co już jest bardzo dużym błędem. Może w późniejszej wersji softu większość błędów zostanie naprawionych wówczas będzie można powiedzieć wszystko odnośnie działania GPSu.

14 Kolejną nowością miała być aplikacja CamPlus. Miała wnieść kilka ciekawych opcji, co do obsługi kamery w telefonie - między innymi możliwość ustawiania czasu, w jakim ma być włączana kamera lub możliwość ustawienia kamery, tak by zaczynała nagrywać w momencie wykrycia ruchu. Niestety z informacji, które udało mi się uzyskać w firmie Sony Ericsson aplikacja ta nie będzie dostępna w najbliższym czasie dla użytkowników telefonów z serii CyberShot. Nie zostałem również poinformowany o przybliżonym czasie jej wprowadzenia. W Internecie można jednak znaleźć wersję Campus-a dla modelu SE G705. CamPlus umożliwia nam w tej wersji wybranie, co jaki okres czasu mają być wykonywane zdjęcia oraz opcję, w której telefon wykonuje zdjęcie w momencie wykrycia ruchu. Zdjęcia są wykonywane w rozdzielczości 640 x 480 bez użycia autofocusa. Może w wersji dedykowanej modelom CyberShot coś się zmieni i będziemy mogli korzystać z większej ilości opcji. W menu telefonu można odnaleźć ustawienia SIP, które miały służyć do obsługi technologii VoIP. Niestety ta opcja również jest ograniczona, ponieważ telefon sam w sobie nie został

15 wyposażony w obsługę protokołu VoIP/SIP, przez co funkcje te są bezużyteczne. Prawdopodobnie w kolejnym modelu z serii CyberShot te opcje zostaną udostępnione użytkownikom. Książka telefoniczna / Wiadomości SMS/MMS W książce telefonicznej, która praktycznie nie zmieniła się od dłuższego czasu w telefonach marki Sony Ericsson, możemy zapisać do 1000 kontaktów i dopisać do nich kilka numerów (praca, dom, komórka), , stronę www, dane adresowe firmy oraz miejsca zamieszkania, zdefiniować datę urodzin, aby nam telefon o nich przypomniał. Każdy kontakt może mieć też przypisane osobne zdjęcie oraz sygnał dzwonka. W C905 po raz pierwszy nie ma podziału na wiadomości SMS i MMS podczas wybierania opcji wiadomości. Początkowo wpisuje się treść jak w wiadomości SMS, a dopiero po dodaniu zdjęcia czy wideo, wiadomość zmienia się na widomość multimedialną MMS. W telefonie można zdefiniować, gdzie mają być zapisywane wiadomości. Do wyboru jest albo pamięć telefonu, albo karta pamięci. W telefonie, według aplikacji MyPhoneExplorer, można zmagazynować wiadomości SMS, niestety ilość czasu nie pozwoliła mi na sprawdzenie tego faktu. Telefon obsługuje wiadomości MMS do wielkości maksymalnie 300 KB. Współpraca z PC Z komputerem możemy się skomunikować dzięki łączu USB, Bluetooth i WiFi. Po podłączeniu kabla USB i wybraniu trybu współpracy PC (tryb telefon, pamięć masowa, przesyłanie multimediów, drukuj), komputer zapyta o sterowniki, które są instalowane razem z programem Sony Ericsson PC Suite. Po chwili, gdy już telefon się skomunikuje z komputerem możemy spokojnie kopiować pliki z telefonu na PC lub w drugą stronę. Dzięki aplikacji SE PC

16 Suite możemy zarchiwizować zawartość książki adresowej komórki lub ją zsynchronizować z MS Outlookiem. C905 w trybie telefonu może służyć nam jako modem do połączenia z Internetem - wystarczy tylko w ustawieniach USB zaznaczyć opcję telefon jako modem. Po krótkiej chwili możemy już spokojnie korzystać na swoim komputerze z Internetu. Kabel USB z zestawu gwarantuje nam szybką transmisję plików, dzięki czemu w kilka sekund możemy skopiować z telefonu zdjęcia i przesłać do wywołania. Razem z aplikacją Sony Ericsson PC Suite otrzymujemy aplikację do zarządzania zdjęciami firmy Adobe oraz menedżer przesyłania danych pomiędzy PC, a telefonem komórkowym. Bateria Telefon przy maksymalnym obciążeniu baterii (GPS, Internet, dużo rozmów i SMSów) wytrzymuje maksymalnie jeden dzień. Jeżeli ktoś nie będzie korzystał ze wszystkich multimedialnych opcji to można liczyć nawet na trzydniowy okres bez ładowania baterii, co przy telefonie z takim wyświetlaczem i z taką ilością opcji jest wynikiem bardzo dobrym. Podsumowanie Sony Ericsson C905 nie posiada otwartego systemu operacyjnego, ale ma za to seryjne, zaawansowane funkcje: WiFi, szybki HSDPA oraz 8 megapikselowy aparat fotograficzny, dzięki któremu może konkurować z najtańszymi na rynku aparatami cyfrowymi. W C905 jest także bardzo dobrze działający odtwarzacz plików MP3 oraz przeglądarka internetowa z obsługą serwisów typu Youtube. W telefonie znajdziemy łatwego w konfiguracji i obsłudze klienta poczty z obsługą funkcji push. Dodatkowo C905 ma moduł GPS, dzięki któremu możemy zaopatrzyć zdjęcia w dane geograficzne i pochwalić się znajomym, gdzie to zdjęcie wykonaliśmy. Wszystko to znajdziemy w rozsuwanej obudowie z dużym wyświetlaczem i dobrze rozplanowanymi klawiszami pozwalającymi na szybki dostęp do funkcji, z których najczęściej się korzysta. Telefon jest dostępny obecnie (początek stycznia 2009 r.) w cenie zł bez blokady simlock.

17

Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów

Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów Grupa A 1 sztuka Klawisze i sposób wprowadzania tekstu Pełna wysuwana klawiatura Ekran dotykowy klawisz nawigacyjny Osobne klawisze aparatu i głośności Łączność

Bardziej szczegółowo

Minimalne parametry telefonów/modemów/tabletów. Grupa 1. Telefon podstawowy wymagania: (wymagane min. 2 modele, szacunkowa liczba dostaw: 27 szt.

Minimalne parametry telefonów/modemów/tabletów. Grupa 1. Telefon podstawowy wymagania: (wymagane min. 2 modele, szacunkowa liczba dostaw: 27 szt. Minimalne parametry telefonów/modemów/tabletów Grupa 1. Telefon podstawowy wymagania: (wymagane min. 2 modele, szacunkowa liczba dostaw: 27 szt.) Wymagane minimalne parametry techniczne System operacyjny

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU

PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU Załącznik numer 6 do zapytania ofertowego nr 2AG-251-225-49/15 PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU 1. Grupa 1 - Telefon klasy średniej typu smartfon 14 sztuk (wymagane min. 2 modele, w tym 1 Dual

Bardziej szczegółowo

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847 DOUBLEPHONE Dwie komórki w jednej MT847 Instrukcja obsługi Widok ogólny Widok z dołu Mikrofon Głośnik słuchawki Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Menu/lewy przycisk funkcyjny Przyciski nawigacyjne:

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22. Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520.

GSMONLINE.PL. Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22. Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520. GSMONLINE.PL Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22 Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520. Wideo: Dane techniczne: Wzornictwo: Wymiary 168 mm x 267 mm x 8.9 mm Waga:

Bardziej szczegółowo

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi CTKOFFROAD Instrukcja obsługi 1 Informacje ogólne 1.1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu telefonu komórkowego CTKOFFROAD. Dla zapewnienia bezpieczeostwa oraz komfortu użytkowania zaleca się przeczytanie instrukcji

Bardziej szczegółowo

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi TWIN PHONE MT843 Instrukcja obsługi PL Widok ogólny Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Głośnik słuchawki Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/ góra/dół Głośnik zewnętrzny Obiektyw aparatu cyfrowego Dioda

Bardziej szczegółowo

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie blue connect to najszybszy bezprzewodowy Internet w notebooku, komputerze stacjonarnym i telefonie komórkowym. Dzięki tej usłudze możesz

Bardziej szczegółowo

Telefony DUAL SIM w ofercie TRAK

Telefony DUAL SIM w ofercie TRAK Trak Electronics Polska Sp. z o.o. rozszerza swoją ofertę o nową grupę produktów telefony GSM Dual SIM. Wszystkie z urządzeń pozwalają na jednoczesną obsługę dwóch kart SIM, a co za tym idzie możliwość

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

WYKAZ APARATÓW KOMÓRKOWYCH W OFERCIE APARATY ZA GROSZE MNI TELECOM S.A - 04.05.2009

WYKAZ APARATÓW KOMÓRKOWYCH W OFERCIE APARATY ZA GROSZE MNI TELECOM S.A - 04.05.2009 WYKAZ APARATÓW KOMÓRKOWYCH W OFERCIE APARATY ZA GROSZE MNI TELECOM S.A - 0.05.009 1 waga: 5 g; wymiary: 101xx1 mm; system: GSM 900/1800; wyświetlacz: CSTN, 18x18 pikseli, 5 tys. kolorów; maks. czas czuwania:

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Test Nokia E

GSMONLINE.PL. Test Nokia E GSMONLINE.PL Test Nokia E63 2008-12-24 Najnowszy biznesowy telefon firmy Nokia, model E63, jest uproszczoną i tańszą wersją modelu E71. Już na pierwszy rzut oka widać drobne różnice w wykończeniu obudowy.

Bardziej szczegółowo

zapowiedziała wprowadzenie nowego, bardzo taniego telefonu z dwoma kartami SIM: Nokia 108 Dual SIM.

zapowiedziała wprowadzenie nowego, bardzo taniego telefonu z dwoma kartami SIM: Nokia 108 Dual SIM. GSMONLINE.PL Nokia 108: bardzo tani telefon z dwoma kartami SIM (wideo) 2013-09-16 Nokia zapowiedziała wprowadzenie nowego, bardzo taniego telefonu z dwoma kartami SIM: Nokia 108 Dual SIM. Telefon wyposażono

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50210)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50210) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50210) Opis produktu Opis baterii: Wskaźnik naładowania baterii: naładowana nieco słaba bateria słaba bateria Ładowanie baterii : 1. Podłącz rejestrator do ładowarki

Bardziej szczegółowo

WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID

WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID INSTRUKCJAOBSŁUGI Strona 1 1.Opis techniczny urządzenia 1.1 Mikrofon 2.1 Przycisk wyciszenia dźwięku 3.1 Przycisk GPS 4.1 Przycisk zasilania 5.1 Przycisk kamery

Bardziej szczegółowo

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej Spis treści I. Uzupełnienie danych technicznych Geosat 5 BLU I.I Dane techniczne I.II Zawartość opakowania I.III

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania Tylko na telefony z systemem Android Spis treści 1 INFORMACJE OGÓLNE... 3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje...3 1.3 Obsługiwane wersje

Bardziej szczegółowo

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji G1342 Instrukcja szybkiej instalacji 2QM02-00005-200S Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. 5 6 3 1 12 4 2 10 7 8 9 11 Lp Pozycje Funkcje 1 Gniazdo słuchawkowe jack

Bardziej szczegółowo

TERAZ LUDZIE BIZNESU ROZMAWIAJĄ ZA DARMO

TERAZ LUDZIE BIZNESU ROZMAWIAJĄ ZA DARMO TERAZ LUDZIE BIZNESU ROZMAWIAJĄ ZA DARMO MULTIMEDIALNE TELEFONY JUŻ ZA SAMSUNG U800 NOKIA E51 0002-1398 imieniny-biznes ulotka.indd 1 9/12/08 5:46:48 PM JAK NA TARYFY MŻAWKA......TO W PLAY DOBRA STAWKA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Przed użyciem, proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Zegarek pracuje tylko z dedykowanym akumulatorem, ładowarką i akcesoriami, producent/sprzedawca

Bardziej szczegółowo

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3 HD WPROWADZENIE

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3 HD WPROWADZENIE WPROWADZENIE Firma MODECOM przygotowała dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego najnowszy model nawigacji GPS FreeWAY MX3 HD. Produkt ten jest bezpośrednim następcą popularnej na rynku nawigacji MODECOM

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia GOCLEVER PlayTAB 01 Instrukcja użytkowania Szanowni Państwo, Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. Mamy nadzieję, że nasz produkt multimedialny spełni Państwa oczekiwania i zapewni satysfakcję z jego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja QuickStart

Instrukcja QuickStart Instrukcja QuickStart Przyciski i łączność 1. Włącznik urządzenia: Przytrzymaj przycisk, aby włączyć urządzenie. Krótkie naciśnięcie włącza urządzenie, gdy znajduje się trybie gotowości. 2. Przyciski głośności:

Bardziej szczegółowo

Model KX PRS110E z serii Premium Design

Model KX PRS110E z serii Premium Design Telefony Telefony premium Model KXPRS110E z serii Premium Design Dane ogólne Kolor W (biały) Słuchawki (liczba) 1 Częstotliwość 1,9 GHz Zakres częstotliwości 1,88 GHz 1,90 GHz Liczba kanałów 120 kanałów

Bardziej szczegółowo

www.xblitz.pl Rejestrator Jazdy Limited www.kgktrade.pl

www.xblitz.pl Rejestrator Jazdy Limited www.kgktrade.pl Rejestrator jazdy, kamera samochodowa Limited firmy Xblitz pozwoli Ci na spokojną codzienną jazdę jak i bezpieczną podróż. Niezbędna zarówno podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych

Bardziej szczegółowo

KAMERA HD POLAROID X720

KAMERA HD POLAROID X720 KAMERA HD POLAROID X720 I. Dane ogólne: Skład zestawu: - kamera, - komplet baterii AA, - kabel USB 2.0, - kabel HDMI, - płyta CD-ROM z oprogramowaniem, - pasek na szyję, - instrukcja obsługi. Specyfikacja

Bardziej szczegółowo

BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja

BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja Dziękujemy za zakup videodomofonu firmy REER ELECTRONICS Prosimy o zapoznanie się z instrukcją przed podłączeniem videodomofonu Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS WYMAGAŃ I PARAMETRÓW TECHNCHNICZNYCH OPROGRAMOWANIA WSPOMAGAJĄCEGO ZARZADZANIEM USŁUG TELEFONII KOMÓRKOWEJ. Aplikacja w formie oddzielnego oprogramowania

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Nokia 7200 już w Polsce

GSMONLINE.PL. Nokia 7200 już w Polsce GSMONLINE.PL Nokia 7200 już w Polsce 2004-04-19 Nokia zaprezentowała dziś oficjalnie w Polsce swój nowy telefon Nokia 7200. Prezentacja nowego modelu odbyła się w warszawskim klubie "Jezioro Łabędzie".

Bardziej szczegółowo

Rodzaje transmisji danych

Rodzaje transmisji danych Budowa Smartfona Rodzaje transmisji danych Prędkość Internetu zależeć będzie od tego, w zasięgu którego rodzaju transmisji danych urządzenie się znajduje. Informacja o tym pojawia się przy ikonie zasięgu

Bardziej szczegółowo

Klawiatura sprzętowa SIEĆ GSM 850, 900, 1800, 1900 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100 WYŚWIETLACZ kolorowy, SUPERAMOLED Wyświetlacz

Klawiatura sprzętowa SIEĆ GSM 850, 900, 1800, 1900 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100 WYŚWIETLACZ kolorowy, SUPERAMOLED Wyświetlacz Minimalne parametry techniczne dla komórkowych aparatów telefonicznych typu T1. KONSTRUKCJA Typ urządzenia Smartfon Typ budowy jednobryłowy (Bar) Typ SIM microsim Klawiatura sprzętowa Nie SIEĆ GSM 850,

Bardziej szczegółowo

OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE

OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE Załącznik Nr 2 OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE 1) Dane charakteryzujące realizację zadania: Świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci komórkowej a) Aktywacje 40 szt. (zgodnie z tabelą nr 1) Suma minut

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Wersja elektroniczna na Opakowanie

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Wersja elektroniczna na  Opakowanie Instrukcja użytkownika TKSTAR PET Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Opakowanie Lokalizator GPS Kabel usb i ładowarka Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary 80 x 38 x 20 [mm]

Bardziej szczegółowo

CTKMINI. Instrukcja obsługi

CTKMINI. Instrukcja obsługi CTKMINI Instrukcja obsługi 1 Ogólne informacje 1.1 Wprowadzenie Dziękujemy za zakup telefonu CTKMINI. Dla Paostwa bezpiecznego i efektywnego korzystania z telefonu, zaleca się przeczytad poniższą instrukcje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Kamery IP

Instrukcja obsługi Kamery IP Instrukcja obsługi Kamery IP NIP-20 1 Kamera nowej generacji P2P IP NIP-20 Technologia nowej generacji. Łatwa instalacja, wysokiej jakości soczewka Glass Lens umożliwiająca nadzór wideo ze smartfona, tabletu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi FiiO X7

Instrukcja obsługi FiiO X7 Instrukcja obsługi FiiO X7 Dziękujemy za zakup odtwarzacza wysokiej rozdzielczości FiiO X7. Aby lepiej wykorzystać to zaawansowane urządzenie, przygotowaliśmy tą instrukcję, która, jak mamy nadzieję, pozwoli

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu INSTRUKCJA OBSŁUGI Przygotowanie telefonu do pracy 1. Zdjąć pokrywę akumulatora. 2. Włożyć kartę SIM stykami do dołu. 3. Włożyć kartę pamięci stykami do dołu (opcjonalnie). 4. Włożyć akumulator. 5. Założyć

Bardziej szczegółowo

ŻYJE SIĘ RAZ. Żyje się tylko raz, więc zadbaj o stylowe życie. Strona 2 z 7

ŻYJE SIĘ RAZ. Żyje się tylko raz, więc zadbaj o stylowe życie. Strona 2 z 7 Wyjątkowe wzornictwo i najwyższej klasy oprogramowanie, które uwzględnia Twoją lokalizację podczas dobierania prezentowanych informacji. Niezrównane dwutonowe wzornictwo i połyskujące krawędzie. Strona

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS TEMATU ZAMÓWIENIA ZAŁ. NR 3 DO SIWZ

SZCZEGÓŁOWY OPIS TEMATU ZAMÓWIENIA ZAŁ. NR 3 DO SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS TEMATU ZAMÓWIENIA ZAŁ. NR 3 DO SIWZ prowadzonego w trybie przetarg ograniczony na Świadcze usług telefonii komórkowej obejmującej 19 użytkowników tj. pracowników Politechniki Rzeszowskiej.

Bardziej szczegółowo

Kamera. Nr produktu

Kamera. Nr produktu INSTRUKCJA OBSŁUGI Kamera Nr produktu 000401987 Strona 1 z 7 Instrukcja obsługi Opis kamery 1. LCD 2,5 cala 2. Slot USB i HDMI 3. Przycisk wł./wył. ze wskaźnikiem stanu naładowania (czerwony) 4. Przycisk

Bardziej szczegółowo

MINIKAMERA z wbudowanym monitorem LCD 1,8", rejestrator trasy, kamera samochodowa, Quer

MINIKAMERA z wbudowanym monitorem LCD 1,8, rejestrator trasy, kamera samochodowa, Quer MDH System Strona 1 MDH-SYSTEM ul. Bajkowa 5, Lublin tel./fax.81-444-62-85 lub kom.693-865-235 e mail: info@mdh-system.pl MINIKAMERA z wbudowanym monitorem LCD 1,8", rejestrator trasy, kamera samochodowa,

Bardziej szczegółowo

Ustawienia ogólne. Ustawienia okólne są dostępne w panelu głównym programu System Sensor, po kliknięciu ikony

Ustawienia ogólne. Ustawienia okólne są dostępne w panelu głównym programu System Sensor, po kliknięciu ikony Ustawienia ogólne Ustawienia okólne są dostępne w panelu głównym programu System Sensor, po kliknięciu ikony Panel główny programu System Sensor (tylko dla wersja V2, V3, V4) Panel główny programu System

Bardziej szczegółowo

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania:

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania: ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20 WWW.ANGELGTS.EU Zawartość opakowania: Urządzenie ET- 20 Ładowarka 220V z wyjściem USB Przewód USB Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora

Bardziej szczegółowo

REER ELECTRONICS. BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT GHz Cyfrowa transmisja. Spis treści

REER ELECTRONICS. BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT GHz Cyfrowa transmisja. Spis treści REER ELECTRONICS Spis treści BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-02 2.4GHz Cyfrowa transmisja 1. Wprowadzenie 2 2. Funkcje... 2 3. Zawartość... 2 4. Kamera zewnętrzna... 3 5. Wewnętrzny panel LCD. 3 6. Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika TKSTAR PET Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Lokalizator GPS Kabel usb i ładowarka Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary 80 x

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE SYSTEMY OPERACYJNE 4,1% 1% 0,2% Android 13,4% ios Windows Phone 81,3% BlackBerry OS Inne ERA G1 - POCZĄTEK WERSJE 1.0 Apple Pie 1.1 Banana Bread Cupcake

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kamery XREC RD32 HD

Instrukcja obsługi kamery XREC RD32 HD Instrukcja obsługi kamery XREC RD32 HD I. Właściwości kamery - rozdzielczość video: 1280x720p, AVI, 30fps, - rozdzielczość zdjęć: 2560x1920px, JPEG, - wodoszczelność do 20 metrów głębokości, - szerokokątny

Bardziej szczegółowo

Aiptek Pocket DV II Camcorder Nr zam. 952879 Instrukcja obsługi.

Aiptek Pocket DV II Camcorder Nr zam. 952879 Instrukcja obsługi. Aiptek Pocket DV II Camcorder Nr zam. 952879 Instrukcja obsługi. Zakres dostawy: - Kamera. - Sterownik CD. - Instrukcja obsługi. - Kabel USB. - Kabel wyjścia AV. - 2 baterie AAA - Pasek Opis elementów.

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Opis urządzenia. Pierwsze użycie

Spis treści. Opis urządzenia. Pierwsze użycie Spis treści Opis urządzenia... 1 Pierwsze użycie... 1 Podstawowa obsługa urządzenia... 2 Opis diod LED... 2 Przygotowania do odczytu danych z urządzenia... 2 Proces instalacji... 3 Zmiana domyślnego sterownika

Bardziej szczegółowo

U-DRIVE DUAL. Instrukcja obsługi. Osobista czarna skrzynka kierowcy z kamerą cofania MT4056

U-DRIVE DUAL. Instrukcja obsługi. Osobista czarna skrzynka kierowcy z kamerą cofania MT4056 U-DRIVE DUAL Osobista czarna skrzynka kierowcy z kamerą cofania MT4056 Instrukcja obsługi PL Ogólne Kamera główna Gniazdo kamery tylnej Gniazdo USB/ ładowarki Gniazdo microsd Obiektyw kamery głównej Mikrofon

Bardziej szczegółowo

watermark TABLET LARK FreeMe GPS

watermark TABLET LARK FreeMe GPS TABLET LARK FreeMe 70.33 GPS +MAPAMAP PL NAWIGACJA Cena : 325,00 zł Utworzono 22-09-2016 Nr katalogowy : lark7033 Producent : Lark Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : bardzo wysoki Średnia ocena :

Bardziej szczegółowo

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE Przed rozpoczęciem DSM-320 Bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny Wymagania wstępne: komputer z systemem operacyjnym Windows XP, 2000,

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ DRUGA - MULTIMEDIA

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ DRUGA - MULTIMEDIA WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ DRUGA - MULTIMEDIA GALERIA GALERIA 1/8 Galeria automatycznie przeszukuje telefon i grupuje wszystkie obrazy i zdjęcia jakie znajdzie. Galerię znajdziemy w menu po przyciśnięciu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43

Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43 Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43 Spis treści Opis zestawu, podstawowe cechy urządzenia...2 Wygląd urządzenia...3 Dane techniczne...4 Menu główne...5 Menu ustawień...6 Menu preferencje...8 Obsługa urządzenia...9

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Model KX PRW110E z serii Premium Design

Model KX PRW110E z serii Premium Design Telefony Telefony premium Model KXPRW110E z serii Premium Design Dane ogólne Kolor W (biały) Słuchawki (liczba) 1 Częstotliwość 1,9 GHz Zakres częstotliwości 1,88 GHz 1,90 GHz Liczba kanałów 120 kanałów

Bardziej szczegółowo

Cape Town 945 charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika opartym na systemie Android i niesamowitymi możliwościami. Wyposażony jest w duży 6,8-calowy ekran pojemnościowy z

Bardziej szczegółowo

TABLET MULTIMEDIALNY MODECOM FreeTAB 1331 X2 HD

TABLET MULTIMEDIALNY MODECOM FreeTAB 1331 X2 HD Wprowadzenie MODECOM FreeTAB 1331 X2 HD to nasz najnowszy tablet multimedialny charakteryzujący się wyświetlaczem o imponujących przekątnej 13,3 oraz 10-punktiwej funkcji multidotyku. To bez wątpienia

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

Wspaniała rozrywka. Naprawdę dobre połączenie.

Wspaniała rozrywka. Naprawdę dobre połączenie. Wspaniała rozrywka. Naprawdę dobre połączenie. Wybierz telefon, który brzmi równie dobrze, jak wygląda. Wbudowany profil Beats AudioTM zapewnia niezrównaną, studyjną jakość dźwięku utworów muzycznych,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Okularów z ukrytą kamerą V12

Instrukcja obsługi Okularów z ukrytą kamerą V12 Instrukcja jest własnością Firmy KORJAR. Wszystkie zawarte w niej nazwy, marki, linki, screeny itp są zastrzeżone przez swoich właścicieli i są chronione międzynarodowymi przepisami o prawach autorskich.

Bardziej szczegółowo

Easi-View Udostępniaj rezultaty swojej pracy całej grupie, przeglądaj obiekty trójwymiarowe, fotografuj i nagrywaj wideo

Easi-View Udostępniaj rezultaty swojej pracy całej grupie, przeglądaj obiekty trójwymiarowe, fotografuj i nagrywaj wideo Easi-View Udostępniaj rezultaty swojej pracy całej grupie, przeglądaj obiekty trójwymiarowe, fotografuj i nagrywaj wideo INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA www.tts-shopping.com Ważna informacja n Instrukcję tę należy

Bardziej szczegółowo

OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Specyfikacja usług telefonii komórkowej i mobilnego dostępu do internetu: Specyfikacja abonamentów: Telefoniczne: 12 abonamentów:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) 1 Instrukcja obsługi Opis produktu 1) Góra 2) Menu 3) Dół 4) Wejście USB 5) Kamera 6) Głośnik 7) OK 8) Mode 9) Power 10) Wyświetlacz 11) Slot na kartę 12) Diody

Bardziej szczegółowo

01. Użytkowanie odtwarzacza

01. Użytkowanie odtwarzacza SZYBKI START 1 01. Użytkowanie odtwarzacza Nie używaj odtwarzacza w miejscach gorących, zimnych, zawilgoconych bądź z dużą ilością kurzu. Sprawność akumulatora zależy od warunków użytkowania, daty produkcji

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi N-Viewer 1200 Mobile

instrukcja obsługi N-Viewer 1200 Mobile instrukcja obsługi N-Viewer 1200 Mobile CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU UWAGA Powielanie w jakiejkolwiek formie całości lub fragmentów instrukcji bez pisemnej zgody firmy NOVUS SECURITY Sp. z o.o., jest zabronione.

Bardziej szczegółowo

8-calowa cyfrowa ramka do zdjęć! Wbudowane 128 MB

8-calowa cyfrowa ramka do zdjęć! Wbudowane 128 MB PF-801 firmy Genius jest najwyższej jakości 8-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, przeznaczonym do wyświetlania ulubionych zdjęć w naturalnych, wibrujących kolorach i z realistycznym bogactwem szczegółów,

Bardziej szczegółowo

Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204

Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204 Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204 1 Opis Wysokiej jakości rejestrator jazdy wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologie. Urządzenie może być używane zarówno jako kamera FULL HD jak i profesjonalny

Bardziej szczegółowo

Wideoboroskop AX-B250

Wideoboroskop AX-B250 Wideoboroskop AX-B250 Instrukcja obsługi Przed włączeniem urządzenia proszę przeczytać instrukcję. Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Spis treści 1. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

TTS Jesteśmy dumni z bycia częścią

TTS Jesteśmy dumni z bycia częścią Gwarancja i wsparcie Niniejszy produkt jest dostarczany wraz z roczną gwarancją obejmującą usterki wykryte podczas normalnego użytkowania. Gwarancja traci ważność w przypadku korzystania z aparatu Easi-View

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Wygląd i opis funkcji 1. 6. 11. 16. Klawisz menu Wyjściowe złącze sygnału TV Soczewki Głośnik 2. 7. 12. 17. Klawisz w górę. 3 Klawisz w dół 4. Klawisz

Bardziej szczegółowo

Veronica. Wizyjny system monitorowania obiektów budowlanych. Instrukcja oprogramowania

Veronica. Wizyjny system monitorowania obiektów budowlanych. Instrukcja oprogramowania Veronica Wizyjny system monitorowania obiektów budowlanych Instrukcja oprogramowania 1 Spis treści 1. Aplikacja do konfiguracji i nadzoru systemu Veronica...3 1.1. Okno główne aplikacji...3 1.2. Edycja

Bardziej szczegółowo

BUDZIK Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

BUDZIK Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA BUDZIK Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 1. Informacje podstawowe Wysokiej jakości mikro kamera ukryta w pełni funkcjonalnym budziku, który działa z pozoru jak zwykły budzik. Dzięki temu zaawansowanemu urządzeniu

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Tablet dla dzieci GoClever GENIUS 7"

Tablet dla dzieci GoClever GENIUS 7 Tablet dla dzieci GoClever GENIUS 7" Cena : 267,48 zł (netto) 329,00 zł (brutto) Dostępność : Dostępność - 3 dni Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji Utworzono 28-06-2016 Tablet

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi CARCAM-1080. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi CARCAM-1080. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi CARCAM-1080 Rejestrator samochodowy Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej

Bardziej szczegółowo

STORM EXTREME MT848. Instrukcja obsługi

STORM EXTREME MT848. Instrukcja obsługi STORM EXTREME MT848 Instrukcja obsługi Widok z przodu Widok z tyłu Obiektyw aparatu cyfrowego Głośnik Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/góra/ dół/ok Przycisk Menu/lewy funkcyjny Połącz/ Odbierz Kontakty/

Bardziej szczegółowo

A2 Edycja informacji zmiana parametrów ekspozycji aparatem fotograficznym NIKON D3100

A2 Edycja informacji zmiana parametrów ekspozycji aparatem fotograficznym NIKON D3100 A2 Edycja informacji zmiana parametrów ekspozycji aparatem fotograficznym NIKON D3100 Ekran informacji Opracował: Andrzej Kazimierczyk, Namysłów 2013 Wizjer 1. Tryb fotografowania zmieniamy pokrętłem trybu

Bardziej szczegółowo

1. Wymagania funkcjonalne dla modułu pozycjonowania patroli zainstalowany moduł musi posiadać następującą funkcjonalność:

1. Wymagania funkcjonalne dla modułu pozycjonowania patroli zainstalowany moduł musi posiadać następującą funkcjonalność: SPECYFIKACJA TECHNICZNA I ZAKRES RZECZOWY załącznik nr 6 do SIWZ nr 1 do umowy 1. Wymagania funkcjonalne dla modułu pozycjonowania patroli zainstalowany moduł musi posiadać następującą funkcjonalność:

Bardziej szczegółowo

Polski. Podręcznik Użytkownika BT-03i

Polski. Podręcznik Użytkownika BT-03i Podręcznik Użytkownika BT-03i 1 Omówienie Indeks Poznawanie funkcji słuchawek Odpowiadanie na telefon Dane techniczne 2 1. Omówienie A B E D F 1-1 Funkcje przycisków C A B C D E F Miejsce na zawieszenie

Bardziej szczegółowo

Rejestrator Jazdy PARK VIEW

Rejestrator Jazdy PARK VIEW Rejestrator jazdy, kamera cofania PARK VIEW firmy Xblitz pozwoli Ci na spokojną codzienną jazdę jak i bezpieczną podróż. Niezbędna zarówno podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych

Bardziej szczegółowo

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera Jak zamówić zdjęcia przez FotoSender? Spis treści: 1. Pobieranie i instalacja FotoSendera 2. Logowanie 3. Opis okna programu 4. Tworzenie i wysyłanie zlecenia Krok 1: Wybór zdjęć Krok 2: Podsumowanie zlecenia

Bardziej szczegółowo

BEZPRZEWODOWA KAMERA INTERNETOWA USB 2.0

BEZPRZEWODOWA KAMERA INTERNETOWA USB 2.0 BEZPRZEWODOWA KAMERA INTERNETOWA USB 2.0 Instrukcja użytkownika DA-71814 Wstęp Dziękujemy za korzystanie z bezprzewodowej kamery nowej generacji. Z urządzenia można korzystać zaraz po jego podłączeniu.

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do Ogłoszenia o zamówieniu publicznym w trybie poniżej 14 000,00 EURO Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Zamówienia realizowane jest w ramach działań informacyjno promocyjnych projektu

Bardziej szczegółowo

Nowy Skrzynka odbiorcza Szyfrowanie Wysłane Robocze Szablony Ustawienia Wiadomości sieciowe Poczta głosowa Ogólna

Nowy Skrzynka odbiorcza Szyfrowanie Wysłane Robocze Szablony Ustawienia Wiadomości sieciowe Poczta głosowa Ogólna ZAWARTOŚĆ ZESTAWU - Telefon, - Bateria, - Ładowarka, - Słuchawki, - Instrukcja obsługi, -Karta gwarancyjna. Dodatkowe akcesoria są dostępne u przedstawicieli sieci GSM. Przedmioty dostarczone wraz z telefonem

Bardziej szczegółowo

Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube

Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini stacji MP3 z radiem UKF, zegarem i alarmem. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja NAWIGACJA MEDIATEC 7 CALI

Instrukcja NAWIGACJA MEDIATEC 7 CALI Instrukcja NAWIGACJA MEDIATEC 7 CALI KOD PRODUKTU T107/ T108 Przed pierwszym użyciem naładuj całkowicie GPS. Zmiana języka na polski ( jeśli nie jest ustawiony fabrycznie ) W urządzeniu Na ekranie głównym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.0 tel. 22 572 90 20, fax. 22 572 90 30, www.volta.com.pl, volta@volta.com.pl Spis treści:

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0 ver. 30.01.2014 Spis treści I. Wstęp... 2 II. Transmisja danych... 3 III. Aktualizacja oprogramowania... 4 IV. Ustawienia parametrów... 4 V. Konfiguracja modemu radiowego....

Bardziej szczegółowo

1. Zawartość opakowania. 9. Odbiornik GPS kabel (tylko dla RR520G które budują funkcją GPS) 2. Przegląd. Podręcznik skrócony Prestigio Roadrunner 520

1. Zawartość opakowania. 9. Odbiornik GPS kabel (tylko dla RR520G które budują funkcją GPS) 2. Przegląd. Podręcznik skrócony Prestigio Roadrunner 520 1. Zawartość opakowania 1. Samochodowy, cyfrowy 4. Kabel USB 7. rejestrator wideo 2. Przyssawka montażowa 5. Kabel HDMI 8. Karta gwarancyjna 3. Ładowarka samochodowa 6. Kabel AV 9. Odbiornik GPS kabel

Bardziej szczegółowo

ZEGAR Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

ZEGAR Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA ZEGAR Z KAMERĄ 1.Informacje podstawowe INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA Wysokiej jakości mikro kamera ukryta w pełni funkcjonalnym budziku, który działa z pozoru jak zwykły budzik. Dzięki temu zaawansowanemu urządzeniu

Bardziej szczegółowo

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika wersja 1.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla programu w wersji 3.0.9 1 Spis treści 1 WSTĘP... 3 1.1 Opis systemu...

Bardziej szczegółowo

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny.

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Dostępne Najważniejsze wersje elementy, Windows: o których 1. trzeba Windows wiedzieć 8 i je pokazać : 2. 1. Windows Ekran startowy 8 Pro i żywe kafelki

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi 1. Przyciski i funkcje 1. Przedni aparat 2. Przycisk zwiększania głośności (+) 3. Przycisk zmniejszania głośności ( ) 4. Tylny aparat 5. Gniazdo słuchawek 6. Gniazdo karty SIM

Bardziej szczegółowo

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3. Wprowadzenie

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3. Wprowadzenie Wprowadzenie MODECOM FreeWAY MX3 to nasza najnowsza nawigacja samochodowa, która jest kolejną odsłoną, uznanej przez użytkowników i wielokrotnie nagradzanej przez redakcje branżowe, serii MODECOM FreeWAY.

Bardziej szczegółowo

Zawartość zestawu DPF-151 Przewód USB Podręcznik użytkownika CD-ROM z oprogramowaniem do kompresji zdjęć

Zawartość zestawu DPF-151 Przewód USB Podręcznik użytkownika CD-ROM z oprogramowaniem do kompresji zdjęć Z uwagi na bezpieczeństwo: Niniejszy podręcznik należy przeczytać, aby zapewnić właściwe użytkowanie produktu i uniknąć niebezpieczeństwa lub szkód materialnych. Odtwarzacza należy używać we właściwy sposób,

Bardziej szczegółowo

2010 Cruser TM Wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie i kopiowanie zabronione.

2010 Cruser TM Wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie i kopiowanie zabronione. Instrukcja obsługi Cruser Omega B70 Spis treści: Opis zestawu, podstawowe cechy urządzenia...2 Wygląd urządzenia...3 Dane techniczne...4 Menu Główne...5 Menu System...10 Obsługa urządzenia...13 Najczęstsze

Bardziej szczegółowo