Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu."

Transkrypt

1 ABC Skype a

2 Spotkanie Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu.

3 Czym jest komunikator Skype? Jakie funkcje ma komunikator Skype? Czego potrzebujemy by korzystać z Komunikatora Skype?

4 Komunikator Skype Komunikatory to programy, dzięki którym możesz za darmo rozmawiać z bliskimi : za pomocą krótkich wiadomości tekstowych tzw. chatu (czyt. Czatu) wpisując treść wypowiedzi w pole komunikatu i odczytując odpowiedzi Twojego rozmówcy na ekranie na żywo, głosowo korzystając z mikrofonu i głośników zamontowanych w komputerze, prowadząc rozmowę video korzystając z kamery wbudowanej w laptopach i tabletach: jeśli rozmówcy po obu stronach mają zainstalowane kamery, będziecie mogli widzieć się nawzajem w czasie rzeczywistym.

5 Jeśli chcemy poznać wszystkie możliwości Skype, należy kliknąć w słowo Wprowadzenie a następnie w słowo Funkcje. W każdym opisie można znaleźć informację o tym, czy dana funkcja jest płatna czy nie.

6 Z czego można korzystać bezpłatnie używając Skype? Na stronie Skype można wyszukać wiadomości o funkcjonalnościach dostępnych w komunikatorze oraz o usługach darmowych i płatnych.

7 Dowiemy się również, czego potrzebujemy, aby rozpocząć naszą przygodę ze Skype.

8 Wiemy już do czego służy Skype oraz czego potrzebujemy, by go z niego korzystać. Zobaczmy więc, jak możemy go uruchomić na komputerze.

9 Aby korzystać ze Skype a w domu należy: Stworzyć swoje konto na stronie internetowej skype.com/pl Pobrać komunikator ze strony internetowej Skype Postępując zgodnie ze wskazówkami ze strony, zainstalować komunikator na swoim komputerze Pobranie i instalacja nie zajmują więcej niż kilka minut i są całkowicie darmowe.

10 Aby korzystać ze Skype a poza domem należy: Posiadać swoje konto Skype Zapytać, czy w miejscu, w którym chcemy korzystać ze Skype (biblioteka, kafejka internetowa, dom członka rodziny) jest zainstalowany Skype Uruchomić Skype z paska na dole ekranu Zalogować się na swoje konto

11 Zacznijmy od założenia swojego konta na stronie Skype Na stronie internetowej Skype jest zakładka, na której należy wypełnić wymagane dane. Jedynie dane zaznaczone gwiazdką * są obowiązkowe. Następnie należy kliknąć w napis na dole strony Akceptuję. Kontynuuj

12 Gratulacje! Założyłeś własne konto Skype. Teraz, używając nazwy użytkownika oraz hasła, będziesz mógł logować się na dowolnym komputerze, na którym zainstalowany jest Skype. Teraz możesz korzystać z Skype a zarówno z biblioteki, jak \i z własnego domu. Jeśli korzystasz z Skype w miejscu publicznym lub u innych osób \w domu, zaloguj się na swoje konto, klikając w ikonkę Skype na dolnym pasku ekranu.

13 Strona, którą widzisz to strona, na której możesz modyfikować dane o sobie oraz o tym, jak używasz Skype. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoim kontem.

14 Jeśli chcesz korzystać z Skype w domu, należy go pobrać i zainstalować. Uwaga Na wielu nowych komputerach Skype może być zainstalowany automatycznie. Kupując komputer zapytaj sprzedawcę, czy interesujący Cię komputer posiada Skype. Nadal jednak należy założyć swoje konto przed korzystaniem z Skype.

15 W wyszukiwarce wpisz hasło skype. Bezpośredni link do strony, na której można pobrać Skype znajduje się na drugiej pozycji w liście wyników.

16 Aby pobrać Skype należy w pierwszym kroku zdecydować, na jakim urządzeniu będziemy z niego korzystali. Na zajęciach nauczymy się instalacji Skype na komputerze. W tym celu, kliknij w zielony przycisk na dole strony ( Pobierz Skype )

17 W kolejnym kroku pojawi się okienko, w którym komputer będzie nas pytał o to, czy chcemy zapisać plik. Należy kliknąć Zapisz plik

18 Po pobraniu komunikatora, należy zainstalować go na komputerze. Należy zminimalizować okno Internetu, tak by widoczny był pulpit komputera. Po krótkiej chwili na pulpicie pojawi nam się symbol paczki do rozpakowania z podpisem SkypeSetup. Kliknij na tę ikonkę dwukrotnie, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie.

19 Po kliknięciu dwa razy w ikonkę SkypeSetup pojawi nam się okno jak poniżej. Należy kliknąć w przycisk Zgadzam się-instaluj.

20 W kolejnym oknie wystarczy kliknąć przycisk Kontynuuj

21 Następnie Skype pyta nas, czy może ustawić jako wyszukiwarkę Bing, a jako stronę startową MSN. Nie musimy się na to zgadzać. Jeśli nie chcemy takich zmian, należy odhaczyć zaznaczenia i kliknąć Kontynuuj

22 Po chwili oczekiwania zobaczymy okno, w którym będziemy mogli wpisać swoje dane (nazwę użytkownika oraz hasło, wymyślone podczas rejestracji na stronie Skype), aby zalogować się do Skype. To okna będziemy widzieć za każdym razem, kiedy będziemy musieli się logować do Skype.

23 Jeśli nie chcemy, by komputer pamiętał nasze hasło za każdym razem, gdy otwieramy Skype, należy odhaczyć zaznaczenie przy tej opcji. Jest to przydatne w momencie, gdy korzystamy ze Skype w miejscu publicznym, u kogoś w domu lub gdy w naszym domu ze Skype korzysta więcej niż jedna osoba. Dzięki temu nikt nie wejdzie przez przypadek na nasze konto.

24 Pojawi się nam okno, w którym należy kliknąć na Rozpocznij korzystanie ze Skype a.

25 Jak korzystać ze Skype? Ekran do sterowania i jego elementy.

26 Jak korzystać ze Skype? Ekran rozmowy i jego elementy

27 Dziękujemy za uwagę.

ABC poczty elektronicznej

ABC poczty elektronicznej ABC poczty elektronicznej Spotkanie Agenda spotkania: o sobie czym jest poczta elektroniczna zakładamy własną skrzynkę pocztową Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. Czym jest poczta elektroniczna

Bardziej szczegółowo

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp podstawy korzystania z portalu YouTube. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu.

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp podstawy korzystania z portalu YouTube. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. ABC YouTube Spotkanie Agenda spotkania: o sobie wstęp podstawy korzystania z portalu YouTube Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. YouTube YouTube (czyt. Jutiub) to strona internetowa umożliwiająca

Bardziej szczegółowo

Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe

Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW Niniejsze opracowanie powstało w ramach projektu innowacyjnego Fifty-Fifty model sieci franczyzy społecznej metodą przeciwdziałania

Bardziej szczegółowo

7 sekretów Windows 7

7 sekretów Windows 7 Menedżer poświadczeń Identyfikator Windows Live Live Mesh SkyDrive SkyDrive w Windows 7 Tryb pełnoekranowy Menu kontekstowe 12 7 sekretów Windows 7 W tym rozdziale znajdziesz informacje o przydatnych,

Bardziej szczegółowo

Wstęp... 7 Rozdział 1. Przygotowanie do pracy w sieci... 9 Rozdział 2. Podłączenie i dostęp do internetu... 41

Wstęp... 7 Rozdział 1. Przygotowanie do pracy w sieci... 9 Rozdział 2. Podłączenie i dostęp do internetu... 41 Spis treści Wstęp... 7 Rozdział 1. Przygotowanie do pracy w sieci... 9 Czym jest sieć komputerowa... 9 Przygotowanie komputera do pracy w sieci... 10 Karta sieciowa... 10 Projekt 1. Instalacja karty sieciowej...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013

Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013 Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013 Autorstwo: Praca została wykonana przez uczniów ZST im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, pod nadzorem Artura Rudnickiego.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestracji Netia Fon

Instrukcja rejestracji Netia Fon Instrukcja rejestracji Netia Fon 1. Rejestracja usługi Fon W celu rejestracji Netia Fona należy zalogować się do Netia Spota. Wpisz w pasku przeglądarki internetowej adres netiaspot.home lub 192.168.1.254.

Bardziej szczegółowo

Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację?

Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację? Spis treści Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację? Jak mogę sprawdzić stan swojego konta? Pod jakie numery dzwoniłem? Jak mogę włączyć lub wyłączyć usługi, np. pocztę głosową? Czy mam opłacone faktury?

Bardziej szczegółowo

Posługiwanie się pocztą elektroniczną

Posługiwanie się pocztą elektroniczną Posługiwanie się pocztą elektroniczną Cz. 1. Zakładanie konta Gmail Poczta elektroniczna (e-mail) to usługa służąca do przesyłania wiadomości, najczęściej tekstowych, drogą elektroniczną. Do jej obsługi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji QR Barcode Scanner

Instrukcja obsługi aplikacji QR Barcode Scanner Instrukcja obsługi aplikacji QR Barcode Scanner QR Code (ang. Quick Response, szybka odpowiedź) to kod graficzny wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Można go stosować m.in. do zapisywania

Bardziej szczegółowo

URUCHAMIANIE INTERNETU

URUCHAMIANIE INTERNETU Internet zajmuje ważne miejsce we współczesnym świecie. Ułatwia codzienne życie poprzez szybki dostęp do informacji, bankowości, pozwala na wymianę informacji oraz komunikację, umożliwia załatwienie bieżących

Bardziej szczegółowo

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Na stronie http://www.cba.pl/ zarejestruj nowe konto klikając na przycisk:, następnie wybierz nazwę domeny (Rys. 1a) oraz wypełnij obowiązkowe pola

Bardziej szczegółowo

1. Co to jest Internet?

1. Co to jest Internet? 1. Co to jest Internet? Internet (łac. Inter między, ang. net sieć, dosłownie międzysieć) ogólnoświatowa sieć komputerowa. Początki Internetu wiążą się z powstaniem internetu ARPANET i sięgają końca lat

Bardziej szczegółowo

Internetowa obsługa rachunku

Internetowa obsługa rachunku Internetowa obsługa rachunku w Banku Spółdzielczym w Andrespolu (Instrukcja Użytkownika) http://www.bs-andrespol.pl https://online.bs-andrespol.pl SPIS TREŚCI: Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY INTERNETU. Patrycjusz Różański

PODSTAWY INTERNETU. Patrycjusz Różański PODSTAWY INTERNETU Patrycjusz Różański AGENDA Zasady obsługi przeglądarki internetowej Do czego służy internet Wyszukiwanie danych w Internecie Popularne serwisy internetowe Komunikatory internetowe gadu-gadu,

Bardziej szczegółowo

Evernote dla Maka Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote dla Maka Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Evernote dla Maka Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Witamy w Evernote dla Maka! Ten dokument przeprowadzi Cię przez podstawy korzystania

Bardziej szczegółowo

Firma VidCom.pl prezentuje

Firma VidCom.pl prezentuje Firma VidCom.pl prezentuje SPIS TREŚCI: 1. INFORMACJE O KOMUNIKATORACH VidCom.pl 1.1. Zastosowanie programu 1.2. Wymagania techniczne 1.3. Połączenie internetowe / przepustowość łącza 2. OBSŁUGA KOMUNIKATORA

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI SZABLONU ALLEGRO V1.01i

INSTRUKCJA INSTALACJI SZABLONU ALLEGRO V1.01i INSTRUKCJA INSTALACJI SZABLONU ALLEGRO V1.01i WSTĘP Dziękujemy za zakup naszego szablonu aukcyjnego. Mamy nadzieję, że będziesz zadowolonym użytkownikiem a inwestycja szybko Ci się zwróci. Od teraz Twoje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wypełniania wniosku on-line - konkurs grantowy Na dobry początek!

Instrukcja wypełniania wniosku on-line - konkurs grantowy Na dobry początek! Instrukcja wypełniania wniosku on-line - konkurs grantowy Na dobry początek! 1. ZAREJESTRUJ SIĘ W SYSTEMIE Wejdź na stronę https://dotacje.fundacjabgk.pl Aby rozpocząć pracę z systemem należy zarejestrować

Bardziej szczegółowo

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Instrukcja zakładania konta wersja 8.1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa www.epuap.gov.pl 1. WPROWADZENIE...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja e-platforma

Instrukcja e-platforma Instrukcja e-platforma Rys.Strona główna 1. Pierwsze logowanie 2. Fv Zakupowe (Faktury Zakupowe) 3. O eplatformie 4. Pliki do pobrania 5. Weryfikacja podpisu 6. Zmiana hasła 6.2. Odzyskiwanie utraconego

Bardziej szczegółowo

Szkolenie z użytkowania platformy ONLINE.WSNS

Szkolenie z użytkowania platformy ONLINE.WSNS WYŻSZA SZKOŁA NAUK SPOŁECZNYCH z siedzibą w Lublinie PLATFORMA E-LEARNING Szkolenie z użytkowania platformy ONLINE.WSNS Lublin, 2011 admin@wsns.pl 2011 Wyższa Szkoła Nauk Społecznych http://www.wsns.pl

Bardziej szczegółowo

POMOC. libra.ibuk.pl. Znajdziesz tutaj informacje i podpowiedzi, jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi

POMOC. libra.ibuk.pl. Znajdziesz tutaj informacje i podpowiedzi, jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi POMOC libra.ibuk.pl Znajdziesz tutaj informacje i podpowiedzi, jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi SPIS TREŚCI. Logowanie. Dodawanie kodu PIN. System autoryzacji.

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE PB ONLINE Sp. z o.o. KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE PRZEWODNIK 1 Zawartość TWORZENIE KONTA UŻYTKOWNIKA... 3 OPERACJE NA ANKIECIE... 6 TWORZENIE LINKÓW DO ANKIETY... 8 WYSYŁANIE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z systemu IPbaza. oraz konfiguracji urządzeń

Instrukcja korzystania z systemu IPbaza. oraz konfiguracji urządzeń Instrukcja korzystania z systemu IPbaza oraz konfiguracji urządzeń -1- Spis treści 1 Wstęp...3 2 Aktywacja usługi udostępniania portów u dostawcy...3 3 Rejestracja nowego konta i logowanie...4 4 Dodawanie

Bardziej szczegółowo

wpisujemy prawidłowe ustawienia dla naszej sieci lokalnej ustawienia

wpisujemy prawidłowe ustawienia dla naszej sieci lokalnej ustawienia Procedura uruchomienia współpracy pomiędzy systemem monitoringu Aparo opartym na rejestratorach serii AR a systemem automatyki budynkowej Fibaro dla centrali HC2 1. Podłączyć żądaną ilość kamer do rejestratora

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi emocni.pl.cms. wersja 1.0 ostatnia zmiana: 2013-12-06

Instrukcja obsługi emocni.pl.cms. wersja 1.0 ostatnia zmiana: 2013-12-06 Instrukcja obsługi emocni.pl.cms wersja 1.0 ostatnia zmiana: 2013-12-06 1 Instrukcja obsługi emocni.pl.cms Wstęp Masz przed sobą instrukcję obsługi emocni.pl.cms. System ten pozwoli Tobie na zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Witamy wśród użytkowników panelu NextContent!

Witamy wśród użytkowników panelu NextContent! Witamy wśród użytkowników panelu NextContent! Narzędzie, które oddajemy do Twojego użytku, pozwala reklamodawcom na szybkie, skuteczne i trwałe promowanie treści wśród wydawców, a wydawcom na budowanie

Bardziej szczegółowo

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM INSTRUKCJA OBSŁUGI Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM Nr produktu 358600 Strona 1 z 44 Witamy w instrukcji obsługi Smartfona Cat B15 B15 jest wodoodporny IPX7, pyłoszczelny

Bardziej szczegółowo