O Klubie Gaja. Od 25 lat budujemy Pokolenie EkoXXI wieku.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "O Klubie Gaja. Od 25 lat budujemy Pokolenie EkoXXI wieku."

Transkrypt

1

2 O Klubie Gaja Od 25 lat budujemy Pokolenie EkoXXI wieku. Dzięki działaniom Klubu Gaja ponad osób podjęło lokalne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt ( ) Zaadoptowano ponad 900 odcinków rzek i innych akwenów Zaadoptuj rzekę Posadzono ponad drzew, zebrano ton makulatury Święto Drzewa

3 O Klubie Gaja Zachęcamy Polaków do świadomych wyborów konsumenckich w trosce o środowisko i poszanowanie dobrostanu zwierząt. Czy wiesz co jesz? społeczny monitoring jakości żywności pochodzenia zwierzęcego Kupuj jajka z głową kampania na rzecz dobrostanu kur niosek i informowania o oznakowaniu jajek Pomagamy zwierzętom chronimy klimat kampania na temat wpływu hodowli zwierząt na zmiany klimatu

4 Kampania Jeszcze żywy KARP Klub Gaja od początku swojej działalności występuje przeciwko męczeniu żywych karpi w okresie przedświątecznym. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia mamy do czynienia z niehumanitarnym traktowaniem karpi. Tradycja zakupu żywego karpia wiązała się z niedostatkamiżywności w PRL. Taka forma sprzedaży zdaniem Klubu Gaja nie powinna być kontynuowana w XXI wieku. Początki kampanii sięgają 1976 r, kiedy to założyciel i obecny prezes Klubu Gaja, uratował karpia z rodzinnego domu. Tak narodził się pomysł na akcję, która od 1998 r. przekształciła się w szeroką kampanię społeczną.

5 Kampania Jeszcze żywy KARP Założenia kampanii Zmiana postaw społecznych i przyzwyczajeń konsumentów w celu ograniczenia cierpienia żywych karpi podczas transportu i sprzedaży. Klub Gaja pierwszy zwrócił uwagę na los karpi zabijanych na ulicach, na oczach przechodniów i dzieci. Co roku konsekwentnie organizowaliśmy akcje, happeningi, wysyłaliśmy listy i petycje do administracji publicznej. Dzięki działaniom Klubu Gaja zwiększono kontrolę weterynaryjną i handlową w punktach sprzedaży, by zabijanie ryb nie odbywało się na oczach klientów i dzieci.

6 Kampania Jeszcze żywy KARP 2009 Wieloletnie działania Klubu Gaja w ramach kampanii doprowadziły do nagłośnienia problemu, debaty publicznej i zmiany prawa. W 2009 roku Sejm, na wniosek Klubu Gaja, znowelizował Ustawę o ochronie zwierząt. Zmieniony art. 2 wskazuje, iż ustawa chroni także ryby, tak jak wszystkie kręgowce, które odczuwają ból i stres. Klub Gaja od początku kampanii prowadzi poradnictwo obywatelskie.

7 Kampania Jeszcze żywy KARP 2010 Zaangażowanie publicysty i kucharza Roberta Makłowicza w kampanię zwiększyło społeczne zainteresowanie problemem i zwiększyło wiarygodność przekazu. Kampanię wsparły aktorki - Magdalena Różczka i Julia Pietrucha (celebrity endorsement). Kampania w 2010 r otrzymała nagrodę w konkursie KAMPANIA SPOŁECZNA 2010 za najlepszą reklamę radiową. Została wymieniona przez portal gazeta.pl w rankingu 10 najciekawszych społecznych kampanii 2010 roku.

8 Kampania Jeszcze żywy KARP 2011 Ambasadorami kampanii zostali Magdalena Różczka, Julia Pietrucha, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Robert Makłowicz oraz pisarka Olga Tokarczuk i dramatopisarz Artur Pałyga. Kompas Social Media Instytutu Monitorowania Mediów zanalizował liczbę publikacji po happeningu Klubu Gaja - Człowiek i karp. Dzień później w Internecie pojawiło się prawie 1000 informacji dotyczących karpia.

9 Kampania Jeszcze żywy KARP 2012 Odsłona kampanii Nie baw się w kata, kup karpia w płatach uświadamiała konsumentom, że kupując żywe karpie, sprawiają im ból. Gdyby karp mógł mówić, uskarżył by się na swój los. Idea znalazła odbicie w kreacji kampanii. Wskaźnik zawartości key message sięgnął 76 % (w ponad ¾ tekstów pojawiały się kluczowe przekazy o celu i przesłaniu kampanii). 88% publikacji w całości poświęcona była kampanii.

10 Kampania Jeszcze żywy KARP 2012 Zgodnie z tradycją działalności Klubu Gaja (oddziaływanie poprzez sztukę, performance) w komunikacji wykorzystano ręcznie malowane karpie na twarzach aktorów i rymowane wiersze z morałem. Aktorzy, użyczyli karpiom głosu i ust, co widać w kreacjach, apelując do konsumentów: Nie kupuj żywych karpi.

11 Jeszcze żywy KARP 2012 Kampania prowadzona była jednocześnie na wielu płaszczyznach od ambientu przez OOH, social media aż po prasę i telewizję śniadaniową. (Instytut Monitorowania Mediów) Wielokanałowość komunikacji i szeroki zasięg - działania ATL: spoty telewizyjne i radiowe, reklama prasa, banery internetowe, social media media społecznościowe (social media), marketing wirusowy (viral marketing); OOH - citylight; happening (ambient); BTL: kartki pocztowe, ulotki, plakaty i gadżety.

12 Kampania Jeszcze żywy KARP 2012 Strona internetowa kampanii zachęcała konsumentów do świadomych wyborów, reagowania na nieprzestrzeganie prawa. Informowała o znaczeniu tradycji hodowli karpi dla zachowania siedlisk wielu gatunków roślin i zwierząt. Obywatele mogli pobrać ze strony wzory pism zgłoszenie łamania prawa, zgłoszenie potrzeby kontroli. Konsumenci mogli zapoznać się z trzema faktami, o których warto wiedzieć zwyczaju, smaku i emocji.

13 Kampania Jeszcze żywy KARP 2012 Wysoka efektywność kampanii blisko 90 krotny tzw. zwrot z inwestycji ROI w mediach. Efekt mediowy akcji (osiągnięty ekwiwalent reklamowy w publikacjach zł) i rzeczywisty koszt emisji reklam ( zł) był blisko 90 krotnie wyższy niż nakład na kampanię ( zł). Mimo niewielkich kosztów kampania dorównać mogła niejednej kampanii komercyjnej.

14 Jeszcze żywy KARP 2012 Duży oddźwięk w głównych mediach ogólnopolskich, przekaz dotarł do blisko 4,5 miliona osób (prasa, internet, telewizje śniadaniowe). Kampanią zainteresowały się także media zagraniczne m.in. Die Welt co zauważyły media w Polsce m.in..onet.pl Pojawiło się 30 publikacji prasowych m.in.. główne i regionalne wydania Gazety Wyborczej, dzienniki regionalne, komentarze w Uważam Rze, Estilo!). O kampanii mówiono m.in. w TOK FM, Dzień dobry TVN, Kawa czy herbata TVP1, Pytanie na śniadanie i Panorama TVP2. Dziennik Die Welt porównał kampanię Jeszcze żywy KARP do 2 najważniejszych europejskich kampanii w obronie zwierząt (walki byków w Hiszpanii i polowań na ptaki we Włoszech). W Internecie pojawiło się 358 informacji, w ponad 150 komentarzach internauci wymienili kampanię z imienia. Feacebook treści związane ze stroną zobaczyło ponad feacebookowiczów. Wirusowość objęła zasięgiem osób.

15 Jeszcze żywy KARP 2012 Kampania odniosła sukces medialny. Reklama kampanii pojawiła się w różnych kanałach kilka tysięcy razy. Media emitowały (pro bono) 2 spoty reklamowe (często w prime time) - programy z rodziny m.in. TVP i PR, TVN, Canal+, TVS ( emisji); radia m.in. TOK FM, Radio Złote Przeboje, Polskie Radio PR1 (1992 emisji). Reklama w prasie m.in. Metro, Polityka, Gazeta Wyborcza, Sens, Forum. Reklama w Internecie - od kilku tysięcy do 2 milionów odsłon m.in. gazeta.pl, newsweek.pl, tvn.pl You Tube - spoty zanotowały dotychczas 7110 i 6287 obejrzeń. Strona wejść i 1550 pobrań.

16 Jeszcze żywy KARP 2012 Kampania Jeszcze żywy KARP doprowadziła do zmiany prawa i przyczyniła się do zmiany społecznej. Dzięki działaniom Klubu Gaja zmieniają się przyzwyczajenia konsumenckie Polaków i sposób sprzedaży karpi. Pojawiły się sklepy (np. Lidl, Biedronka), które nie oferowały już konsumentom żywych ryb lecz w płatach. Łódzki Lidl informował, że bezpośrednim efektem akcji Klubu Gaja jest oferta wyłącznie chłodzonych płatów.

17 Jeszcze żywy KARP 2013 Kampania będzie kontynuowana w 2013 r. z udziałem ambasadorów i nowych twarzy. Poprzez różne płaszczyzny komunikacji prowadzona będzie edukacja konsumentów, sprzedawców i instytucji kontrolujących oraz wykorzystywane istniejące prawo. Odsłona kampanii Jeszcze żywy KARP Nie baw się w kata, kup karpia w płatach w 2013 roku została nominowana do tytułu Kampanii Społecznej 2012

18 Kampania Jeszcze żywy KARP Clos Brothers SA - kreacje kampanii Jeszcze żywy KARP (współpraca od 2009 roku) Kancelaria Weil, Gotshal & Manges - wsparcie prac przy zmianach w Ustawie o ochronie zwierząt i konsultacje prawne Instytut Monitoringu Mediów raport efektów medialnych kampanii Jeszcze żywy KARP 2012 (od 1 listopada 2012 do 31 stycznia 2013)

19 Klub Gaja dziękuje wszystkim, którzy wspierają kampanię aktorom, pisarzom, dziennikarzom, blogerom, kucharzom, mediom, instytucjom, firmom, Klub Gaja dziękuje wszystkim, którzy wspierają kampanię - aktorom, pisarzom, placówkom dziennikarzom, oświatowymi mediom, instytucjom, oraz firmom konsumentom. i konsumentom! Zapraszamy do współpracy! w w w. j e s z c z e z y w y k a r p. p l w w w. k l u b g a j a. p l

1. Tytuł: Jeszcze żywy KARP. 2. Tytuł: Jaka ryba na obiad. 3. Tytuł: Godzina dla Ziemi WWF 2013

1. Tytuł: Jeszcze żywy KARP. 2. Tytuł: Jaka ryba na obiad. 3. Tytuł: Godzina dla Ziemi WWF 2013 1. Tytuł Jeszcze żywy KARP Hasło ie baw się w kata, kup karpia w płatach Inicjator Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja Co roku przed Świętami Bożego arodzenia mamy do czynienia z niehumanitarnym

Bardziej szczegółowo

c l o s b r o t h e r s

c l o s b r o t h e r s c l o s b r o t h e r s C l o s L a b o r a t o r i u m B r o t h e r s r e k l a m y Witajcie! Na wstępie musimy się do czegoś przyznać... jesteśmy odjechani......ale w granicach normy. Nie opętani wizją

Bardziej szczegółowo

Kampania społeczna raport z przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość

Kampania społeczna raport z przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość Kampania społeczna raport z przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE WIEDZĄ EKOLOGICZNĄ KONSUMENTÓW POPRZEZ AKCJE I KAMPANIE SPOŁECZNE

ZARZĄDZANIE WIEDZĄ EKOLOGICZNĄ KONSUMENTÓW POPRZEZ AKCJE I KAMPANIE SPOŁECZNE mgr Małgorzata Szatan mgr Katarzyna Walczuk Wydział Nauk Społecznych Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ZARZĄDZANIE WIEDZĄ EKOLOGICZNĄ KONSUMENTÓW POPRZEZ AKCJE I KAMPANIE SPOŁECZNE Streszczenie:

Bardziej szczegółowo

RÓWNOŚĆ PŁCI W POLSKICH KAMPANIACH SPOŁECZNYCH

RÓWNOŚĆ PŁCI W POLSKICH KAMPANIACH SPOŁECZNYCH BADANIA EKSPERTYZY REKOMENDACJE Magdalena Kicińska RÓWNOŚĆ PŁCI W POLSKICH KAMPANIACH SPOŁECZNYCH MAGDALENA KICIŃSKA RÓWNOŚĆ PŁCI W POLSKICH KAMPANIACH SPOŁECZNYCH INSTYTUT SPRAW PUBLICZNYCH Program Prawa

Bardziej szczegółowo

Kampanie społeczne w polskich mediach masowych

Kampanie społeczne w polskich mediach masowych Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie Wydział Nauk Społecznych Anna Niwińska 9810 Kampanie społeczne w polskich mediach masowych Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Bardziej szczegółowo

Leszczyńskie smaki. Strategia promocji. Poznań, 11 lipca 2011 roku

Leszczyńskie smaki. Strategia promocji. Poznań, 11 lipca 2011 roku Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Założenia strategii promocji... 4 2.1. Cele promocji... 4 2.2. Grupa docelowa... 4 2.3. Podstawowa korzyść... 6 3. Kanały komunikacji (promocji)... 7 3.1. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Małopolsce

Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Małopolsce Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Małopolsce Materiał pomocniczy dla samorządów i szkół Małopolska w zdrowej atmosferze Czym jest edukacja w zakresie ochrony powietrza? Powietrze jest

Bardziej szczegółowo

Komunikacja działań CSR w Polsce

Komunikacja działań CSR w Polsce Komunikacja działań CSR w Polsce Raport z badania poświęconego komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zrealizowanego na grupie przedsiębiorstw oraz konsumentów słuchaczy programu

Bardziej szczegółowo

PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW MAŁGORZATA KRASNODĘBSKA-TOMKIEL

PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW MAŁGORZATA KRASNODĘBSKA-TOMKIEL PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW MAŁGORZATA KRASNODĘBSKA-TOMKIEL DDK-61-9/12/LP Warszawa, dn. 2 maja 2013 r. DECYZJA NR DDK-2/2013 I. Na podstawie art. 27 ust. 1 i 2 w związku z art. 24

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013 RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013 Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce ul. Jasna 14/16a 00-041 Warszawa tel.: +48 22 595 24 70; faks: +48 22 595

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

R A P O R T R O C Z N Y 2 0 0 8

R A P O R T R O C Z N Y 2 0 0 8 RAPORT ROCZNY 2008 SPIS TREŚCI 4 List do akcjonariuszy 6 Agora 10 Gazeta Wyborcza 14 Internet 16 Metro 18 Kolekcje 20 AMS 22 Czasopisma 24 Radio 27 Skonsolidowane sprawozdanie finansowe 4 Agora SA Raport

Bardziej szczegółowo

Kampanie obywatelskie (NGO): Daj Włos. Kampanie instytucji publicznych / ex aequo: Zapnij pasy. Włącz myślenie; Nie jedź na kacu.

Kampanie obywatelskie (NGO): Daj Włos. Kampanie instytucji publicznych / ex aequo: Zapnij pasy. Włącz myślenie; Nie jedź na kacu. Kampanie obywatelskie (NGO): Daj Włos Kampanie instytucji publicznych / ex aequo: Zapnij pasy. Włącz myślenie; Nie jedź na kacu. Włącz myślenie Kampanie lokalne: Motocyklem bezpieczniej między samochodami

Bardziej szczegółowo

Spis treści Plan promocji Marki "Łódzkie Energetyczne"

Spis treści Plan promocji Marki Łódzkie Energetyczne Spis treści Plan promocji Marki "Łódzkie Energetyczne" Autorzy: Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia Pod redakcją: Dr Ewy Kochańskiej Łódź 2015 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich I. Informacje wstępne MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO W PROCESIE INFORMOWANIA O FUN- DUSZACH EUROPEJSKICH Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Bardziej szczegółowo

Edukowanie konsumentów Doświadczenia polskiego rynku

Edukowanie konsumentów Doświadczenia polskiego rynku Edukowanie konsumentów Doświadczenia polskiego rynku spis treści Wprowadzenie: Mirella Panek-Owsiańska 2 Konsument jako aktywny interesariusz firmy 2 Dlaczego firma edukuje? 4 Strategia i realizacja 7

Bardziej szczegółowo

NOWE WIEŚCI DLA MŁAWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. Newsletter pozarządowy. Wiadomości lokalne. Wiadomości ze świata. Wiadomości lokalne

NOWE WIEŚCI DLA MŁAWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. Newsletter pozarządowy. Wiadomości lokalne. Wiadomości ze świata. Wiadomości lokalne Nr 5/2014 z dnia 11 lutego 2014 r. Wiadomości lokalne Wiadomości lokalne ROK 2014 - ROKIEM ANNY TOMASZEWICZ DOBRSKIEJ Na ostatniej Sesji Rady Miasta Mława została podjęta Uchwała Nr XXXVII/363/2014 w sprawie

Bardziej szczegółowo

Zwycięzcy Kampanie Społeczne Roku 2013

Zwycięzcy Kampanie Społeczne Roku 2013 Zwycięzcy Kampanie Społeczne Roku 2013 Kampanie organizacji pozarządowych: Bardzo Dobre Maniery Kampanie lokalne / ex aequo: Spartanie Dzieciom Biegniemy dla Stasia; Majewskich posadzili Kampanie 1%: Ta

Bardziej szczegółowo

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009. Monitoring finansów wyborczych

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009. Monitoring finansów wyborczych Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009 Monitoring finansów wyborczych Warszawa 2010 Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009 Monitoring finansów wyborczych raport pod redakcją Adama Sawickiego przygotował

Bardziej szczegółowo

FUNDACJA EKOLOGICZNA. Dzieci listy piszą. RAZEM zmieniamy świat. www.listydlaziemi.pl

FUNDACJA EKOLOGICZNA. Dzieci listy piszą. RAZEM zmieniamy świat. www.listydlaziemi.pl FUNDACJA EKOLOGICZNA Dzieci listy piszą RAZEM zmieniamy świat www.listydlaziemi.pl Prosimy również o przesyłanie nam wszelkich uwag i wskazówek dotyczących akcji. Jaki główny temat powinniśmy zaplanować

Bardziej szczegółowo

Roczny plan działań informacyjnych i promocyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na 2011 r.

Roczny plan działań informacyjnych i promocyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na 2011 r. Roczny plan działań informacyjnych i promocyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na 2011 r. Spis treści: 1. Wstęp... 3 2. Podstawy opracowania Rocznego planu działań... 3 3. Cele działań

Bardziej szczegółowo

Plan Promocji Innowacji

Plan Promocji Innowacji Plan Promocji Innowacji Dokument opracowany w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach projektu Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego (4 wersja)

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2014 roku

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2014 roku Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2014 roku Warszawa, 31 marca 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji UCHWAŁA NR 70/2015 Z DNIA 18 MARCA 2015 ROKU Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska AUTORZY RAPORTU IAB Polska: Olgierd Cygan Prezes Zarządu

Bardziej szczegółowo

święto drzewa chronimy klimat

święto drzewa chronimy klimat s p o ł e c z n a o d p o w i e d z i a l n o ś ć b i z n e s u święto drzewa chronimy klimat Zmiany klimatu Aktywność człowieka w zatrważającym tempie zmienia środowisko naturalne i wpływa na procesy

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

MARKETINGOWE ASPEKTY DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH NA PRZYKŁADACH POLSKICH FUNDACJI

MARKETINGOWE ASPEKTY DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH NA PRZYKŁADACH POLSKICH FUNDACJI Daszkiewicz M., Waniowski P.: Marketingowe aspekty działań społecznych na przykładach polskich fundacji, (współautorstwo), [w:] Marketing przyszłości. Trendy. Strategie. Instrumenty. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu

Bardziej szczegółowo

NARZĘDZIOWNIK PROMOCYJNY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

NARZĘDZIOWNIK PROMOCYJNY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NARZĘDZIOWNIK PROMOCYJNY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Autorzy: Magdalena Filipowska, Mariusz Juszczyk, Emil Nagalewski, Dariusz Stawik, Urszula Szwed, Wacław Wrana Redakcja: Emil Nagalewski Wydawca: Centrum

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzialne społecznie instytucje finansowe

Odpowiedzialne społecznie instytucje finansowe 32 Społeczna odpowiedzialność a zyski przedsiębiorstwa Nie tylko nowoczesne technologie, lecz także innowacyjne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mogą przynieść przedsiębiorcom wymierne

Bardziej szczegółowo