Laboratorium Artystyczne Black Wolf CMS

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Laboratorium Artystyczne Black Wolf CMS"

Transkrypt

1

2 Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Wstęp... 3 Logowanie/wylogowanie do/z panelu administracyjnego... 4 Część systemowa... 4 Menadżer stron... 4 Lista wszystkich stron... 5 Dodawanie nowej strony... 6 Usuwanie istniejącej strony... 8 Edycja istniejącej strony... 9 Szablony... 9 Dodawanie nowego szablonu Edycja szablonu Usuwanie szablonu Artykuły Dodawanie nowego artykułu Edycja artykułu Usuwanie artykułu Dodawanie kategorii artykułów Usuwanie kategorii artykułów Edytowanie ustawień kategorii Menadżer plików Dodawanie nowej kategorii Dodawanie nowego pliku do kategorii Lista kategorii Lista plików Struktura kategorii Newsletter Dodawanie nowej grupy Dodawanie a do grupy Edycja a w grupie Dodawanie nowej wiadomości Lista wiadomości Lista wysłanych wiadomości... 25

3 Wysyłanie nowej wiadomości Użytkownicy Lista wszystkich użytkowników Tworzenie nowego użytkownika Edycja użytkownika Statusy użytkowników Dodawanie nowego statusu Lista ról (grup) użytkowników Dodawanie nowej roli (grupy) użytkowników System Skrzynka pocztowa Favicon Języki Cache Wersje językowe Wstęp System zarządzania treścią Black Wolf CMS został stworzony z myślą o osobach ceniących połączenie prostoty i intuicyjności zarządzania z wysokim standardem techniczno-funkcjonalnym paneli administracyjnych. Black Wolf CMS spełnia wszystkie współczesne normy budowy oraz organizacji działania systemów zarządzania treścią. Twórcy systemu Laboratorium Artystyczne, dostosowali go również do wymagań kompleksowego zarządzania administracyjnego sklepami internetowymi. Oprócz podstawowych funkcjonalności, Black Wolf CMS został wzbogacony o dodatkowe, autorskie rozwiązania, które mogą znacznie ułatwić pracę z systemem. Do tej charakterystyki należy również dodać możliwości związane z responsywnym designem samego panelu, jak i strony, której on dotyczy. W dobie funkcjonowania urządzeń mobilnych niezwykle istotne jest stworzenie odpowiedniej optymalizacji dla stron internetowych tak, aby umożliwić użytkownikowi komfortowe korzystanie i administrację z panelu w każdych warunkach.

4 Logowanie/wylogowanie do/z panelu administracyjnego Aby zalogować się do panelu administracyjnego, należy wejść na adres swojego serwisu/sklepu np. i dopisać / admin/. Cały adres powinien wyglądać następująco: admin/. Po wejściu do panelu administracyjnego wyświetli się okno logowania. Wpisujemy swój login i hasło, i od tego momentu możemy korzystać z panelu administracyjnego. Aby wylogować się z panelu administracyjnego w górnym menu w sekcji Zarządzaj wybieramy zakładkę. Część systemowa Menadżer stron Menadżer stron jest to moduł służący do moderowania, czyli obsługi serwisu internetowego. W tym miejscu można tworzyć zupełnie nowe strony oraz usuwać lub edytować już te istniejące.

5 Lista wszystkich stron Aby wyświetlić listę wszystkich stron, należy kliknąć w przeznaczony do tego przycisk. W środkowej części strony wyświetli nam się lista oraz kilka opcji do wyboru: Pokaż x pozycji miejsce, w którym ustalamy ile stron ma się pokazywać na liście; Id numer strony; Nazwa nazwa strony; Rodzic nazwa strony, do której należy w/w strona; Przykład: Strona Firma posiada podstrony O nas oraz Wiadomości. Oznacza to, że strona Firma jest rodzicem stron O nas oraz Wiadomości. Typ strony np. artykuł, galeria, pusta; Akcje akcje jakie można wykonać na stronie; Pierwsza ikona odpowiada za ustawienie aktywności strony. W tym miejscu można ustawić czy strona ma być widoczna, czy też nie. Druga ikona odpowiada za zmianę nazwy strony. Trzecia ikona odpowiada za zmianę ustawień strony. Czwarta ikona umożliwia usunięcie strony.

6 Dodawanie nowej strony W górnej części panelu administracyjnego należy kliknąć przycisk Menadżer stron. Po kliknięciu strona odświeży się, a po lewej stronie wyświetli się menu o nazwie Zarządzaj, w którym to należy kliknąć Dodaj nową stronę. W środkowej części strony pojawi się kilka opcji, które należy uzupełnić. Rodzic strona, do której przypinamy kolejną nowo utworzoną stronę; Typ strony lista możliwych form jakie może przybrać strona, tj. newsletter, artykuł, lista artykułów, galeria zdjęć lub inne; Aktywna w tym miejscu należy ustawić czy strona ma być widoczna dla użytkowników, czy nie; Od oraz do wpisane w polach daty determinują czas w jakim strona ukazuje się użytkownikom; Nazwa strony wyświetlana nazwa strony;

7 Przyjazny link link przyjazny dla przeglądarek, który pomaga w pozycjonowaniu strony (to pole należy zostawić puste, a system po zapisaniu strony sam je uzupełni); Szablon pole wyboru szablonu (wyglądu), z którego będzie korzystała strona; Przekierowanie to pole należy zostawić puste i uzupełnić dopiero po wgraniu nowej strony; Zdjęcie strony zdjęcie, które ma się wyświetlić na tej stronie, np. zdjęcie artykułu; Ikonka w menu ikonka, która będzie się wyświetlać obok nazwy strony w menu głównym; Czy ukryta ustawienie tak spowoduje, że do strony będzie można dostać się tylko poprzez podanie jej adresu, np. Strona nie będzie wyświetlana w menu. Ustawienie nie zagwarantuje natomiast, że się tam pojawi; Czy wymaga zalogowania miejsce, w którym należy ustawić czy dostęp do strony wymaga zalogowania się do serwisu, czy też nie; Kolejność po zaznaczeniu auto system automatycznie umieści stronę w menu pod ostatnim elementem. Po wpisaniu konkretnej liczby strona będzie wyświetlać się w przyporządkowanej jej kolejności (np. cyfra 3 przyporządkuje stronę jako trzecią w kolejności); Po poprawnym wypełnieniu wszystkich pól należy kliknąć przycisk Zapisz. Po tej operacji strona zostanie dodana.

8 Usuwanie istniejącej strony Aby usunąć istniejącą stronę, należy wejść w moduł Menadżer stron w górnej części panelu administracyjnego. Z menu Struktura strony należy wybrać stronę, która ma zostać usunięta. Następnie w środkowej części panelu administracyjnego klikamy przycisk usuń. Po chwili ładowania pojawia się nowe okno, w którym trzeba wybrać opcję usuń.

9 Edycja istniejącej strony Aby edytować istniejącą stronę należy wejść do Menadżera stron w górnej części panelu administracyjnego. Z menu Struktura strony należy wybrać stronę, którą chcemy edytować. Po kliknięciu na nazwę strony przeznaczonej do edycji, w środkowej części panelu administracyjnego pojawia się kilka opcji oraz menu poziome. Dodatkowo możemy wybrać w jakim języku będziemy edytować treść strony. Po wypełnieniu interesujących nas pól, klikamy w przycisk zapisz zmiany w dolnej części ekranu. Zakładka dane podstawowe Po kliknięciu w zakładkę Dane podstawowe wyświetla się kilka opcji z możliwością ich edytowania. Wszystkie te opcje są szerzej opisane w rozdziale Dodawanie nowej strony. Szablony Klikając w zakładkę przenosimy się do modułu szablonów. Szablony to wyglądy poszczególnych stron, artykułów, galerii i innych dodatków.

10 Struktura szablonów to spis wszystkich ich kategorii. Klikając w znak "+" możemy rozwinąć listę szablonów należących do podanej kategorii. Dodawanie nowego szablonu Aby zdefiniować nowy szablon, należy kliknąć przycisk Po kliknięciu pojawi nam się kilka opcji do uzupełnienia. w menu Zarządzaj. Nazwa szablonu nazwa jaką przyjmie nowo stworzony szablon; Rodzic kategoria szablonów do jakiej zostanie przypisany nowy szablon; Plik *.tpl plik umieszczony na serwerze, który definiuje wygląd jaki przyjmie nowy szablon; Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy Zapisz. Edycja szablonu Aby edytować istniejący szablon należy kliknąć jego nazwę w menu.

11 Pojawi się kilka opcji do uzupełnienia. Nazwa szablonu jest to nowa nazwa szablonu; Plik *.tpl nowy plik umieszczony na serwerze, który definiuje wygląd jakim będzie się posługiwał szablon; Po wybraniu wszystkich opcji klikamy Zapisz zmiany. Jak już pewnie zauważyliście po wybraniu edycji szablonu pojawiło się dodatkowe menu w środkowej części strony. Dane podstawowe część poświęcona edycji szablonu, który przed chwilą zmodyfikowaliśmy; Lista modułów lista wszystkich dodatków, które dodaliśmy do szablonu; Lista podszablonów lista podstron, które zostały podpięte do szablonu; Usuwanie szablonu Aby usunąć dany szablon, tak samo jak w przypadku edycji, wybieramy go w menu oraz klikamy przycisk.

12 Artykuły Dodawanie nowego artykułu Aby dodać nowy artykuł należy wejść w zakładkę Artykuły w górnym menu. Po chwili pojawi nam się lista wszystkich artykułów. Klikamy w lewym menu w opcję Dodaj nowy artykuł. Nazwa artykułu jest to tytuł artykułu. Nazwa artykułu 2 jest to podtytuł artykułu. Kategoria jest to kategoria do której przypiszemy nasz artykuł. Data wydarzenia jeżeli artykuł jest w formie wydarzenia to wpisujemy tutaj datę wydarzenia, dzięki temu artykuł pojawi się w danym dniu w kalendarzu wydarzeń. Datę podajemy w formie (yyy-mmmdd). Aktywny ustawiamy czy artykuł ma być aktywny czy nie. Priorytet ustawiamy czy artykuł ma nadany priorytet, oznacza to że jeżeli nadamy priorytet będzie on wyświetlany wyżej. Edycja artykułu Aby edytować artykuł należy wejść w listę artykułów, wybrać interesujący nas artykuł oraz kliknąć ikonkę ołówka. Po chwili pokaże nam się okno edycji artykułu.

13 Jak widać pojawiło nam się dodatkowe menu z dwoma zakładkami. Zakładka Edycja artykułu służy do zmieniania treści artykułu, zakładka Meta dane artykułu służy do zmieniania danych które będą pozycjonowały dany artykuł w wyszukiwarkach. Zacznijmy od edycji treści artykułu: Data dodania jest to data dodatnia artykułu. Aktywny ustawiamy czy artykuł ma być aktywny/widoczny na stronie czy nie. Nazwa artykułu ustawiamy tutaj nazwę artykułu. Data wydarzenia ustawiamy tutaj datę wydarzenia (w przypadku gdy artykuł jest w kategorii Wydarzenia. Nazwa artykułu jest to podtytuł artykułu. Zdjęcie jest to zdjęcie artykułu. Kategoria ustawiamy w jakiej kategorii ma się znajdować artykuł Kolejność - ustawiamy tutaj kolejność wyświetlania artykułu. Link zewnętrzny podajemy tutaj link zewnętrzny do artykułu, w przypadku gdy artykuł jest pobrany z innej strony.

14 Wymaga zalogowania ustawiamy tutaj czy artykuł jest wyświetlany dla użytkowników zalogowanych czy dla wszystkich. Priorytet ustawiamy tutaj priorytet wyświetlania. Opis skrócony podajemy opis który będzie się wyświetlał w Zajawkach artykułu.

15 Opis pełny podajemy pełny opis artykułu. Tagi podajemy tagi arykułu. Po wypełnieniu wszystkich danych klikamy przycisk Zapisz zmiany. Przejdźmy teraz do ustawień meta danych artykułu, aby to zrobić klikamy w drugą opcję w menu Meta dane artykułu. Słowa kluczowe są to słowa po jakich artykuł będzie pozycjonowany w wyszukiwarkach internetowych. Opis jest to opis artykułu, który będzie się wyświetlał w wyszukiwarkach internetowych. Po uzupełnieniu danych klikamy Zapisz zmiany. Usuwanie artykułu Aby usunąć artykuł wybieramy go z listy i klikamy w ikonkę czerwonego krzyżyka. Po chwili wyświetli nam się okienko potwierdzające. Akceptujemy artykuł został usunięty. Dodawanie kategorii artykułów Aby dodać nową kategorię artykułów należy kliknąć w lewym menu w Dodaj nową kategorię, po chwili pokaże nam się okno w którym należy uzupełnić dane.

16 Nazwa kategorii jest to nazwa kategorii Rodzic jest to nadrzędna kategoria do której przypiszemy nową kategorię (dzięki tej opcji możemy budować drzewiastą listę kategorii ). Aktywna ustawiamy czy kategoria ma być aktywna czy nie. Po uzupełnieniu wszystkich pól, klikamy dodaj. Usuwanie kategorii artykułów Aby usunąć interesującą nas kategorię w lewym module o nazwie Struktura kategorii wybieramy kategorię którą chcemy usunąć. Klikamy w jej nazwę, po chwili zostaniemy przeniesieni do ustawień tej kategorii. Na górze widzimy dodatkowe menu, klikamy w Dane podstawowe i na samym dole klikamy w jasnoczerwony przycisk Usuń. Edytowanie ustawień kategorii Aby edytować ustawienia wybranej kategorii wyszukujemy ją w Strukturze kategorii oraz na nią klikamy. Po przeładowaniu strony pojawi nam się w środkowej części strony lista artykułów, które są w tej kategorii, opis kategorii oraz dodatkowe menu.

17 Na pierwszym zrzucie ekranu widać listę artykułów, mamy tam takie pola jak: Id indywidualny numer artykułu Nazwa jest to tytuł artykułu Subname jest to podtytuł artykułu Priorytet jeżeli artykuł ma nadany priorytet jest wyświetlany wyżej Info są tu informacje o dodaniu i modyfikacji artykułu Kolejność ustalamy tutaj kolejność wyświetlania artykułów Akcje są to akcje jakie możemy wykonać na artykule, po najechaniu na daną ikonkę akcji zobaczymy jej opis. Drugi zrzut ekranu pokazuje okienko w którym możemy wpisać opis kategorii. W drugiej zakładce Lista podkategorii mamy listę wszystkich kategorii przypisanych do tej kategorii którą edytujemy. Trzecia zakładka Dane podstawowe :

18 Aktywna ustawiamy czy kategoria ma być aktywna czy nie. Nazwa kategorii ustawiamy nazwę kategorii Zdjęcie ustawiamy tutaj zdjęcie kategorii Rodzic wybieramy nazwę kategorii nadrzędnej do której przypiszemy aktualną kategorię Kolejność ustawiamy kolejność kategorii Link podajemy tutaj link do danej kategorii Własny url archiwum podajemy tutaj zewnętrzny link do archiwum z wpisami Link do kanału RSS podajemy tutaj zewnętrzny link do kanału RSS Pod tymi ustawieniami mamy jeszcze możliwość wpisać opis kategorii. Po ustawieniu wszystkich opcji klikamy zapisz zmiany. Menadżer plików Menadżer plików to narzędzie służące do zapisu na serwerze potrzebnych nam plików. Można w nim zapisywać pliki graficzne, dokumenty, pliki PDF oraz inne.

19 Aby wejść się do Menadżera plików klikamy w górnym menu przycisk. Po chwili pojawią się informacje o module, lista ostatnich zmian oraz menu boczne i struktura kategorii. Dodawanie nowej kategorii Aby dodać nową kategorię plików klikamy w lewym menu przycisk, a następnie Po chwili pojawi się okienko dodawania nowej kategorii.. Nazwa nazwa nowej kategorii plików; Rodzic nadrzędna kategoria plików; Po poprawnym uzupełnieniu danych klikamy Zapisz. Dodawanie nowego pliku do kategorii Aby dodać nowy plik do istniejącej kategorii należy kliknąć w lewym menu przycisk, a następnie. Po chwili pojawi się nowe okno.

20 Klikamy wybierz pliki i wybieramy pliki, które chcemy wgrać na serwer. Po dodaniu plików klikamy wgraj wybrane pliki do systemu i czekamy aż system wykona operację. Po wgraniu wszystkich plików, wybieramy do jakiej kategorii chcemy je przyporządkować oraz ustawiamy czy mają być aktywne, czy nie. Po poprawnym uzupełnieniu wszystkich opcji klikamy Zapisz. Lista kategorii Aby zobaczyć listę kategorii klikamy w lewym menu przycisk lista utworzonych kategorii.. Po chwili pojawi się Id unikatowy numer kategorii; Nazwa nazwa kategorii; Rodzic nadrzędny folder kategorii jeżeli widnieje napis brak oznacza to, że kategoria jest położona w głównym folderze; Akcje akcje jakie możemy wykonać na danej kategorii (zostały one opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6). Lista plików

21 Aby zobaczyć listę dodanych plików należy kliknąć w lewym menu przycisk pojawi się lista plików.. Po chwili Id unikatowy numer pliku; Typ rozszerzenie pliku, np. jpg, png, docx, pdf; Nazwa nazwa pliku; Rozmiar rozmiar pliku; Kategoria kategoria, do której został dodany plik; Akcje lista akcji, które możemy wykonać na danym pliku (zostały one opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6). Struktura kategorii Struktura kategorii to lista wszystkich dostępnych kategorii plików. Znajduje się ona w lewej części strony. W tym module możemy w bardzo szybki sposób przenieść się do danej kategorii poprzez kliknięcie w jej nazwę. Jeżeli kategoria ma jakieś podkategorie, to należy kliknąć znaczek "+", aby rozwinąć ich listę.

22 Newsletter Newsletter to wysyłany do wybranej grupy odbiorców. Aby przejść do modułu newsletterów należy kliknąć w górnym menu przycisk. Po chwili otworzy się strona z modułem newsletterów, na której wyświetli się lista grup oraz menu zarządzania. Dodawanie nowej grupy Aby dodać nową grupę odbiorców do newslettera, należy w lewym menu kliknąć przycisk, a następnie po przeładowaniu strony w prawej części ekranu kliknąć przycisk. Po chwili pojawi się nowe okno, w którym należy podać nazwę grupy. Wpisujemy nazwę nowej grupy i klikamy Dodaj. Dodawanie a do grupy Aby dodać adres do grupy, na który ma być wysłana wiadomość, należy kliknąć przycisk. Po chwili pojawi się nowe okno z kilkoma opcjami do uzupełnienia. Grupa grupa, do której dodajemy nowy adres ; Adres podajemy nowy adres ;

23 Potwierdzony ustawiamy czy adres jest potwierdzony, czy nie; Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy Dodaj. Edycja a w grupie Aby edytować wcześniej zamieszczony adres , należy w lewym menu kliknąć, wybrać grupę w jakiej znajduje się do modyfikacji, a następnie kliknąć ikonę z ołówkiem w menu akcji. Wybieramy interesujący nas i ponownie klikamy w ikonę z ołówkiem. Po chwili pojawi się okno edycji. Grupa grupa, w której ma być zapisany; Adres nowy adres ; Potwierdzony ustawiamy czy jest potwierdzony, czy nie. Po poprawnym wpisaniu danych klikamy Zapisz zmiany. Dodawanie nowej wiadomości Aby dodać nową wiadomość, należy kliknąć w lewym menu, a następnie dodawania nowej wiadomości. po prawej stronie. Po chwili pojawi się okno

24 Wpisujemy nazwę wiadomości i klikamy Dodaj. Następnie uzupełniamy pola w oknie, które nam się wyświetliło. Nazwa wiadomości zostaje automatycznie uzupełniona tekstem, który wpisano we wcześniejszym oknie. Uzupełniamy treść wiadomości i klikamy Zapisz zmiany. Lista wiadomości Aby zobaczyć listę wcześniej utworzonych wiadomości, należy kliknąć w lewym menu. Po przeładowaniu strony pojawi się lista wiadomości.

25 Id unikatowy numer id wiadomości; Nazwa nazwa i zarazem tytuł wysyłanej wiadomości; Informacje jak sama nazwa mówi w tej kolumnie zawarte są informacje o wysłanej wiadomości; Akcje akcje jakie można wykonać na wiadomości (zostały one opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6). Lista wysłanych wiadomości Aby zobaczyć listę wysłanych wiadomości, należy kliknąć w lewym menu. Lista wyświetli się po przeładowaniu się strony. Id unikatowy numer id wiadomości; Nazwa nazwa i zarazem tytuł wysyłanej wiadomości; Informacje jak sama nazwa mówi, w tej kolumnie zawarte są informacje o wysłanej wiadomości; Akcje akcje jakie można wykonać na wiadomości (zostały one opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6). Wysyłanie nowej wiadomości Aby wysłać wcześniej utworzoną wiadomość do wybranej grupy odbiorców, należy w lewym menu kliknąć. Po chwili pokaże się okno wysyłania wiadomości.

26 Wiadomość wybieramy wiadomość, którą chcemy wysłać; Wyślij do grupy wybieramy grupę odbiorców tej wiadomości; Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy Rozpocznij wysyłanie. Użytkownicy Moduł Użytkownicy służy do obsługi kont użytkowników panelu administracyjnego, edycji ich uprawnień, zmian statusów oraz do zmiany danych osobowych. Aby do niego wejść, należy kliknąć w górnym menu strony. Lista wszystkich użytkowników Aby zobaczyć listę wszystkich użytkowników, należy kliknąć w lewym menu. Id unikalny numer użytkownika; Login login użytkownika zazwyczaj jest nim adres ; Status status użytkownika aktywny lub nieaktywny (jeżeli użytkownik jest nieaktywny jego dane będę wyszarzone); Rola nazwa grupy, do której należy użytkownik; Ostatnie logowanie jak sama nazwa wskazuje, jest to data ostatniego logowania użytkownika do systemu;

27 Akcje akcje jakie można wykonać na danym użytkowniku (wszystkie akcje zostały opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6). W tej części modułu pojawia się również ikonka informująca czy użytkownik jest zalogowany, czy nie. Jeżeli ikonka jest koloru pomarańczowego oznacza to, że użytkownik jest zalogowany, jeśli natomiast szarego - użytkownik jest wylogowany. Tworzenie nowego użytkownika Aby stworzyć nowego użytkownika, należy kliknąć w lewym menu. Po kliknięciu system przeniesie nas do nowej podstrony, na której należy uzupełnić jego dane. Login wpisujemy login nowego użytkownika; Hasło wpisujemy hasło nowego użytkownika (jeżeli nie mamy pomysłu na hasło, możemy je wygenerować klikając przycisk Wygeneruj); Rola wybieramy grupę, do której będzie należał użytkownik; Status ustawiamy status użytkownika aktywny lub nieaktywny; Adres podajemy adres użytkownika; Po wpisaniu prawidłowych danych klikamy Zapisz zmiany. Edycja użytkownika Aby edytować dane użytkownika, należy otworzyć listę użytkowników, wybrać użytkownika do edycji, a następnie kliknąć ikonę z ołówkiem. Po chwili otworzy się nowa strona z menu.

28 Formularz edycji użytkownika w tym miejscu zmieniamy dane użytkownika; Zmiana hasła w tym miejscu możemy zmienić hasło użytkownika; Lista wykonanych akcji lista wykonanych czynności przez użytkownika; Info spis informacji o logowaniu użytkownika; Formularz edycji użytkownika Po wejściu w tą zakładkę pokaże się kilka pól do uzupełnienia. Login wpisujemy nowy login użytkownika; Rola wybieramy nową grupę użytkownika; Status ustawiamy aktualny status użytkownika; Adres wpisujemy aktualny adres użytkownika; Zatwierdzony przez admina zależnie od potrzeb zaznaczamy tak lub nie; Wymuś zmianę hasła jeżeli zaznaczymy tak, to użytkownik przy następnym logowaniu zostanie poproszony o zmianę hasła. Zmiana hasła Aby zmienić hasło użytkownika, należy kliknąć w menu Zmiana hasła. Pojawi się okno umożliwiające wpisanie nowego hasła lub wygenerowanie losowego.

29 Uzupełniamy i klikamy Zapisz nowe hasło. Statusy użytkowników Aby zobaczyć listę statusów użytkowników, należy kliknąć w lewym menu wyświetli.. Po chwili zostaniemy przeniesieni do podstrony, na której się ona Dodawanie nowego statusu Klikamy należy uzupełnić dane. w lewym menu. Po chwili pojawi się okno, w którym Nazwa nazwa statusu; Rodzaj statusu rodzaj akcji jaka ma zostać wykonana na danym użytkowniku, np. dezaktywacja użytkownika lub aktywacja; Czy domyślny ustawiamy czy status ma być domyślnym statusem dla każdego nowego użytkownika. Lista ról (grup) użytkowników Aby zobaczyć listę ról użytkowników, należy w lewym menu kliknąć.

30 Id unikalny numer roli użytkowników; Nazwa nazwa roli użytkowników; Akcje akcje, które można wykonać na każdej roli (zostały one opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6); Dodawanie nowej roli (grupy) użytkowników Aby dodać nową rolę (grupę) użytkowników, należy kliknąć w lewym menu. Po chwili pojawi się kilka opcji do uzupełnienia. Nazwa nazwa roli; Hash nazwa systemowa roli, która może zawierać tylko małe litery, znak podkreślenia oraz cyfry; Dostęp admina jeżeli zaznaczymy tak, to grupa uzyska możliwość zarządzania panelem administracyjnym; Zmiana uprawnień jeżeli zaznaczymy tak, to grupa będzie mogła zmieniać uprawnienia użytkowników; Możliwość dodawania/edytowania/usuwania jeżeli zaznaczymy tak, to dajemy grupie możliwość dodawania/edytowania/usuwania elementów;

31 Po poprawnym wypełnieniu pól klikamy Zapisz. System System to moduł służący do zarządzania ustawieniami systemowymi. Aby do niego wejść, należy kliknąć w górnym menu części strony dodatkowe menu. w sekcji Zarządzaj. Po kliknięciu pojawi się w środkowej Skrzynka pocztowa ustawienia skrzynki pocztowej; Favicon ustawienie faviconu (małej ikony) wyświetlanego po lewej stronie tytułu strony; Języki ustawienia języków strony. Skrzynka pocztowa UWAGA! W przypadku zmiany serwera SMTP lub hasła u dostawcy usług pocztowych należy za każdym razem aktualizować te dane, w przeciwnym przypadku e z serwisu mogą się nie wysyłać!

32 Adres serwera smtp podajemy adres serwera SMTP do skrzynki pocztowej, z której będą wysyłane e do użytkowników, klientów serwisu; Numer portu smtp wpisujemy numer portu serwera SMTP; Adres podajemy adres , z którego będą wysyłane wiadomości do użytkowników, klientów serwisu; Hasło podajemy hasło do skrzynki pocztowej; Domyślny adres podajemy domyślny adres do wysyłki i; Nazwa domyślnego adresu podajemy nazwę jaka ma się wyświetlać zamiast adresu po dostarczeniu wiadomości; Wiadomości na minutę podajemy liczbę wiadomości jaką system ma dostarczać w przeciągu minuty; Po poprawnym uzupełnieniu wszystkich danych klikamy Testuj połączenie. Jeżeli wynik testu będzie prawidłowy, to zapisujemy zmiany. Favicon Favicon to mała ikonka wyświetlająca się w karcie przeglądarki obok tytułu strony. Aby ją ustawić, należy kliknąć w menu - Favicon. Po przeładowaniu strony wybieramy opcję Wybierz. Wybieramy plik ikonki (zazwyczaj tego rodzaju pliki mają rozszerzenie ".ico") i klikamy otwórz. Po załadowaniu pliku klikamy Zapisz. Po odświeżeniu strony obok jej tytułu pojawi się favicon. Języki Aby zarządzać językami serwisu, należy kliknąć w module System w menu w środkowej części strony przycisk. Po przeładowaniu strony wyświetli się lista wgranych języków.

33 Id unikatowy numer języka; Flaga flaga jaka będzie wyświetlana przy wyborze języka; Nazwa nazwa języka, np. angielski; Nazwa rodzima nazwa rodzima języka, np. english; S oznacza sortowanie, czyli kolejność wyświetlania języków; Akcje akcje jakie można wykonać na danym języku (wszystkie akcje zostały opisane we wcześniejszej części instrukcji str. 6, jedyną nowością jest tutaj akcja Ustaw domyślny). Jeżeli ikona jest żółta, to znaczy że język jest ustawiony jako domyślny, natomiast jeżeli jest szara, to język nie jest domyślnym językiem strony. Cache Cache, czyli pamięć podręczna mechanizm, w którym część spośród danych zgromadzonych w źródłach, o długim czasie dostępu i niższej przepustowości, jest dodatkowo przechowywana w pamięci o lepszych parametrach. Ma to na celu poprawę szybkości dostępu do tych informacji, które przypuszczalnie będą potrzebne w najbliższej przyszłości. Innymi słowy, system zapisuje informacje, z których prawdopodobnie niedługo będziemy korzystać w pamięci przeglądarki. Robi to po to, żeby nie ładować ich za każdym razem od nowa, co przełoży się na szybszą pracę serwisu. Czasami podczas wgrywania obrazków, usuwania, edytowania czegoś, pamięć może być przyczyną błędów. Warto więc zawsze po dokonanych zmianach, wyczyścić pamięć cache. Aby to zrobić, należy w module systemowym w lewym menu kliknąć okno.. Po przeładowaniu strony pojawi się nowe W tej części modułu wyświetlają się informacje o zapisanych plikach, szablonach, bazach danych, plikach tymczasowych i innych. Aby wyczyścić cache, należy kliknąć Wyczyść.

34 Wersje językowe Wszystkie treści na stronie posiadają dwie wersje językowe polską i angielską, w ustawianiach np. artykułów czy kategorii mamy w środkowej części ekranu nad ustawieniami dwie flagi, zależnie od tego jaką flagę wybierzemy to zmiany będą wprowadzane w danym języku. Przykładem tego jest obrazek niżej:

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Wstęp... 4 Logowanie/wylogowanie do/z panelu administracyjnego... 5 Część systemowa... 5 Menadżer stron... 5 Lista wszystkich stron...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl Tworzenie i edycja danych na stronie www 1. Rozpoczęcie pracy. Logowanie się do systemu zarządzania treścią dwajeden.pl ropocząć należy od podania

Bardziej szczegółowo

Własna strona WWW w oparciu o CMS

Własna strona WWW w oparciu o CMS Własna strona WWW w oparciu o CMS 1. Uruchomienie własnej strony WWW w oparciu o CMS Do uruchomienia własnej strony WWW, służy Aplikacja do zarządzania kontem w Uczelnianej Sieci Komputerowej ZUT, dostępna

Bardziej szczegółowo

Nowy szablon stron pracowników ZUT

Nowy szablon stron pracowników ZUT Nowy szablon stron pracowników ZUT Uczelniane Centrum Informatyki ZUT przygotowało nowy szablon stron pracowników, zunifikowany z obecnymi stronami ZUT. Serdecznie zachęcamy Państwa do migracji na nowy

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 Administracja instrukcja Panel administracyjny jest dostępny z menu po lewej stronie ekranu. Użytkownicy bez uprawnień administracyjnych mają tylko możliwość

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA dla opiekunów SKC

INSTRUKCJA dla opiekunów SKC INSTRUKCJA dla opiekunów SKC 1 Spis treści Wstęp...3 Logowanie się do systemu...4 Poczta...5 Strona...6 Aktualności...7 Dodawanie zdjęć do aktualności...7 Galerie...8 Dodawanie zdjęć do galerii...9 Pliki...10

Bardziej szczegółowo

ADMINISTRACJA STRONĄ EMPIRE MUSIC

ADMINISTRACJA STRONĄ EMPIRE MUSIC ADMINISTRACJA STRONĄ EMPIRE MUSIC I.Nawigacja / Poruszanie się pomiędzy działami. Po zalogowaniu na panel należy wybrać do którego działu chcemy wprowadzić zmiany. Lista z działami znajduję po prawej stronie

Bardziej szczegółowo

1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego

1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego Spis treści 1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego...1 2. Tworzenie i zarządzenie kategoriami...4 2.1 Nawigowanie po drzewie kategorii...5 2.2 Tworzenie kategorii...6 2.3 Usuwanie kategorii...9 3.

Bardziej szczegółowo

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda Logowanie do panelu administracyjnego Aby móc zarządzać stroną, należy zalogować się do panelu administracyjnego.

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Na stronie http://www.cba.pl/ zarejestruj nowe konto klikając na przycisk:, następnie wybierz nazwę domeny (Rys. 1a) oraz wypełnij obowiązkowe pola

Bardziej szczegółowo

Diagnoza Szkolna Pearsona. Instrukcja obsługi

Diagnoza Szkolna Pearsona. Instrukcja obsługi Diagnoza Szkolna Pearsona Instrukcja obsługi 1. Logowanie Aby skorzystać z systemu Diagnoza Szkolna Pearsona należy najpierw wejść na stronę diagnoza.pearson.pl i wybrać przycisk Logowanie. Następnie należy

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Warto zapamiętać...2. Podstawy...3

Spis treści. Warto zapamiętać...2. Podstawy...3 Spis treści Warto zapamiętać...2 Podstawy...3 Moduły:...12 Aktualności...12 Fotogaleria i galeria wideo...13 Download...15 Przekierowanie...16 Formularz...17 Katalog produktów...18 Komponenty...18 Pokaz

Bardziej szczegółowo

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2 Instrukcja dla Wnioskodawców Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do ISSW... str.3 1.1.Zakładanie konta ISSW 1.2.Logowanie do systemu ISSW 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Poradnik obsługi systemu zarządzania treścią (CMS) Concrete5. Informacje podstawowe

Poradnik obsługi systemu zarządzania treścią (CMS) Concrete5. Informacje podstawowe Poradnik obsługi systemu zarządzania treścią (CMS) Concrete5 Informacje podstawowe 1 Spis treści 1. Logowanie... 4 1.1 Widok strony po zalogowaniu... 5 1.2 Widok zaplecza... 6 2. Kopia zapasowa... 9 3.

Bardziej szczegółowo

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo

,Aplikacja Okazje SMS

,Aplikacja Okazje SMS , jest rozwiązaniem, które umożliwia bez umiejętności programistycznych uruchomić własną aplikację na fanpage-u firmy lub marki. Pozwala ona na dodanie numeru telefonu do swojej bazy w SerwerSMS.pl, umożliwiając

Bardziej szczegółowo

WebkampShop. Instrukcja obsługi sklepu internetowego

WebkampShop. Instrukcja obsługi sklepu internetowego WebkampShop Instrukcja obsługi sklepu internetowego 1 Zawartość 1. Logowanie... 5 Logowanie do panelu administracyjnego... 5 Przypomnienie hasła... 5 2. Opcje panelu administracyjnego... 6 3. Start...

Bardziej szczegółowo

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej adres naszej strony: www.zs3.wroc.pl logo liceum 1. Aby dodać artykuł należy się zalogować: System pokaże nazwę zalogowanego użytkownika

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania 1 Spis treści Omówienie funkcjonalności w panelu Beneficjenta...3 Strona główna...4 Proces rejestracji i logowania...5 Ponowne wysłanie linku aktywacyjnego...6

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Wykonanie: Radom Maj 2008 1 Serwis WWW szkoły w Internecie to obecnie najszybszy i najtańszy sposób dotarcia do największego kręgu

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków I. OGÓLNA OBSŁUGA GENERATORA WNIOSKÓW Rozpoczynanie pracy z generatorem przez nowych użytkowników Aby skorzystać z Generatora Wniosków należy posiadać konto

Bardziej szczegółowo

I. Spis treści I. Spis treści... 2 II. Kreator szablonów... 3 1. Tworzenie szablonu... 3 2. Menu... 4 a. Opis ikon... 5 3. Dodanie nowego elementu...

I. Spis treści I. Spis treści... 2 II. Kreator szablonów... 3 1. Tworzenie szablonu... 3 2. Menu... 4 a. Opis ikon... 5 3. Dodanie nowego elementu... Kreator szablonów I. Spis treści I. Spis treści... 2 II. Kreator szablonów... 3 1. Tworzenie szablonu... 3 2. Menu... 4 a. Opis ikon... 5 3. Dodanie nowego elementu... 7 a. Grafika... 7 b. Tekst... 7 c.

Bardziej szczegółowo

System epon Dokumentacja użytkownika

System epon Dokumentacja użytkownika System epon Dokumentacja użytkownika Prawa autorskie tego opracowania należą do MakoLab S.A. Dokument ten, jako całość, ani żadna jego część, nie może być reprodukowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A.

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. 1. Rejestracja Po wejściu na stronę partner.blackpoint.pl należy nacisnąć przycisk Zarejestruj się Pojawi się okno do wypełnienia danych: Po wprowadzeniu

Bardziej szczegółowo

Edytor Edit+ - dodawanie zdjęć i. załączników. Instrukcja użytkownika

Edytor Edit+ - dodawanie zdjęć i. załączników. Instrukcja użytkownika Edytor Edit+ - dodawanie zdjęć i załączników Instrukcja użytkownika Maj 2015 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 Tworzenie zdjęć... 3 Tworzenie załączników... 6 Strona 2 z 10 Tworzenie zdjęć Aby dodać do strony

Bardziej szczegółowo

Podstawowa instrukcja obsługi STRON stron internetowych serwisu www.smpn.pl zrealizowanych w systemie zarządzania treścią Wordpress.

Podstawowa instrukcja obsługi STRON stron internetowych serwisu www.smpn.pl zrealizowanych w systemie zarządzania treścią Wordpress. Podstawowa instrukcja obsługi STRON stron internetowych serwisu www.smpn.pl zrealizowanych w systemie zarządzania treścią Wordpress. Założenia użytkownik posiada założone konto w systemie z prawami Redaktora.

Bardziej szczegółowo

Kurs obsługi systemu CMS. Prawie wszystkie treści wyświetlające się na stronie są zlokalizowane w dziale artykuły.

Kurs obsługi systemu CMS. Prawie wszystkie treści wyświetlające się na stronie są zlokalizowane w dziale artykuły. Kurs obsługi systemu CMS Zaczynając przygodę z systemem zarządzania treścią Joomla 2.5 należy przedstawić główny panel administratora. Całość zaprojektowana jest w kombinacji dwóch systemów nawigacyjnych.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja 3wcms najważniejsze funkcje

Instrukcja 3wcms najważniejsze funkcje Instrukcja 3wcms najważniejsze funkcje Spis: Dodawanie nowego dokumentu Edycja dokumentu Dodawanie dokumentu do menu Dodawanie grafiki do dokumentu Dodawanie grafiki głównej Lista dokumentów Operacje na

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 16 stycznia 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć kampanie w Twoim koncie GetResponse oraz skutecznie nimi zarządzać. Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia 2 Spis

Bardziej szczegółowo

Mobilny CRM BY CTI 1

Mobilny CRM BY CTI 1 Mobilny CRM BY CTI 1 Spis treści 1. Wstęp...3 2. Instrukcja do programu...3 2.1. Lewe menu...4 2.1.1. Zakładka klient...5 2.1.2. Zakładka spotkania... 10 2.1.3. Zakładka kalendarz... 17 2.1.4. Zakładka

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią CMS

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią CMS Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią CMS Wstęp System zarządzania treścią strony internetowej powstał by ułatwić Państwu pracę. Dzięki różnorodnym funkcjom samemu można edytować treść na stronie

Bardziej szczegółowo

Intrukcja obsługi stron www dla administratorów kół

Intrukcja obsługi stron www dla administratorów kół Intrukcja obsługi stron www dla administratorów kół Spis treści 1. Rejestracja nowego koła 2. Logowanie do panelu zarządzania stroną 3. Modyfikacja danych na stronie www - modyfikacja menu - modyfikacja

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej stronę www.esiop.legionowo.pl,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania Data modyfikacji : 01-11-2015 r. wersja dokumentu 1.1 Spis treści 1. Funkcjonalność w panelu Beneficjenta...3 2. Strona główna...4 3. Rejestracja...6 3.1.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Platformy nszkoła. Panel Ucznia

Instrukcja obsługi Platformy nszkoła. Panel Ucznia Instrukcja obsługi Platformy nszkoła Panel Ucznia Spis Treści I. Rozpoczęcie pracy... 3 Pulpit... 3 Menu Start... 4 Tablica... 4 II. Mój profil... 5 Dane personalne... 5 Adres do korespondencji... 6 Dodatkowe

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Biblioteki publiczne

Biblioteki publiczne Instrukcja pracy w programie do gromadzenia danych statystycznych w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Biblioteki publiczne Spis treści 1. Użytkownicy i uprawnienia 1 2. Logowanie/rejestracja

Bardziej szczegółowo

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Wstęp Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej zarówno przed zmianą systemu poczty, jak i po niej, odbywa się poprzez stronę http://mail.kozminski.edu.pl.

Bardziej szczegółowo

Poradnik obsługi systemu zarządzania treścią (CMS) Concrete5. Moduły i bloki

Poradnik obsługi systemu zarządzania treścią (CMS) Concrete5. Moduły i bloki Poradnik obsługi systemu zarządzania treścią (CMS) Concrete5 Moduły i bloki 1 Spis treści 1. Dodawanie bloków... 3 2. Treść i Dodaj odstęp... 3 3. Galeria obrazów Amiant... 5 4. Lista stron... 8 5. Aktualności...

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

1. DODAWANIE ZDJĘĆ DO SERWISU... 28 2. USUWANIE ZDJĘĆ SERWISU... 29 3. DODAWANIE DOKUMENTÓW DO SERWISU... 29... 30 2. USUWANIE DOKUMENTÓW SERWISU...

1. DODAWANIE ZDJĘĆ DO SERWISU... 28 2. USUWANIE ZDJĘĆ SERWISU... 29 3. DODAWANIE DOKUMENTÓW DO SERWISU... 29... 30 2. USUWANIE DOKUMENTÓW SERWISU... Spis treści Uwierzytelnianie Użytkownika w serwisie... 3 1. LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA W SERWISIE... 3 2. RESETOWANIE HASŁA UŻYTKOWNIKA W SERWISIE... 3 3. WYLOGOWANIE UŻYTKOWNIKA Z SERWISU... 4 Edytor WebCorner

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wypełniania formularza Ankieta Trwałości

Instrukcja wypełniania formularza Ankieta Trwałości Instrukcja wypełniania formularza Ankieta Trwałości 1. Logowanie Ankieta dostępna jest jako formularz w systemie SEZAM, z którego wysyłane były wnioski: aplikacyjny oraz o płatność. Należy zalogować się

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird i konfiguracji Thunderbird Spis treści 1 Wstęp... 3 2 Outlook Web App... 4 2.1 Logowanie do poczty poprzez przeglądarkę... 4 2.2 Korzystanie z OWA... 7 2.2.1 Tworzenie nowej wiadomości... 7 2.2.2 Dodanie

Bardziej szczegółowo

1. Instalacja certyfkatu OSX 10.9

1. Instalacja certyfkatu OSX 10.9 1. Instalacja certyfkatu na OS X 10.9 2. Konfguracja Maila na OS X 10.9 3. Podpisywanie na OS X 10.9 4. Instalacja certyfkatu na IOS 7 5. Konfguracja Maila na IOS 7 6. Podpisywanie na IOS7 7. Konfguracja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu Sky CMS

Instrukcja obsługi systemu Sky CMS Instrukcja obsługi systemu Sky CMS Tworzenie stron w systemie skycms 1. Logujemy się 2. Tworzenie nowej strony: Wchodzimy do zakładki Strony Dodaj nową stronę. Pokażą się zakładki Strona, Powiązania strony,

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL REJESTRACJA Aby zostać Redaktorem portalu i mieć możliwość publikacji swoich artykułów należy wykonać krok 1 REJESTRACJA

Bardziej szczegółowo

Biblioteki publiczne

Biblioteki publiczne Instrukcja pracy w programie do gromadzenia danych statystycznych w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Biblioteki publiczne Spis treści 1. Użytkownicy i uprawnienia 1 2. Logowanie/rejestracja

Bardziej szczegółowo

cms S INSTRUKCJA OBSŁUGI System cms S, którego dotyczy ta instrukcja, można zobaczyć, wypróbować i kupić na stronie: http://greenmouse.

cms S INSTRUKCJA OBSŁUGI System cms S, którego dotyczy ta instrukcja, można zobaczyć, wypróbować i kupić na stronie: http://greenmouse. cms S INSTRUKCJA OBSŁUGI System cms S, którego dotyczy ta instrukcja, można zobaczyć, wypróbować i kupić na stronie: http://greenmouse.pl/cms Spis treści 1. Logowanie 2. Podstawowe ustawienia 3. Edycja

Bardziej szczegółowo

DOKUMENTACJA CMS/Framework BF5.0

DOKUMENTACJA CMS/Framework BF5.0 Wstęp DOKUMENTACJA CMS/Framework BF5.0 Niniejsza dokumentacja poświęcona jest obsłudze Systemu Zarządzania Treścią, który uruchomiony został przy serwisie internetowym: [nazwa]. Logowanie do systemu odbywa

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje potrzebne do szybkiego uruchomienia e-sklepu

Podstawowe informacje potrzebne do szybkiego uruchomienia e-sklepu Podstawowe informacje potrzebne do szybkiego uruchomienia e-sklepu Niniejszy mini poradnik ma na celu pomóc Państwu jak najszybciej uruchomić Wasz nowy sklep internetowy i uchronić od popełniania najczęstszych

Bardziej szczegółowo

WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6

WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6 WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6 WebTrucker instrukcja obsługi v. 2.5 2 Spis treści: Uruchamianie... 3 1 wprowadzenie przesyłki... 4 1.1. Dodaj przesyłkę kurierską... 4 1.2. Szablon przesyłek... 7 1.3.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Użytkownika (Nauczyciel Akademicki) Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac

Instrukcja Użytkownika (Nauczyciel Akademicki) Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac Instrukcja Użytkownika (Nauczyciel Akademicki) Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac Akademicki System Archiwizacji Prac (ASAP) to nowoczesne, elektroniczne archiwum prac dyplomowych zintegrowane z systemem

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE STRONAMI

ZARZĄDZANIE STRONAMI ZARZĄDZANIE STRONAMI SPIS TREŚCI Wygląd i zachowanie... 2 Strony i podstrony... 3 Przyjazny URL... 5 Kopiowanie stron... 6 Kolejność wyświetlania w menu... 7 1 WYGLĄD I ZACHOWANIE Wygląd i zachowanie odpowiada

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią w MDK

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią w MDK Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią w MDK 1 1. Logowanie Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań musimy zalogować się do systemu. Aby zalogować się na stronie można kliknąć lub skopiować link:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r.

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r. Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących w ogólnopolskim projekcie MultiSport Luty 2015 r. 1 Spis treści Rejestracja konta trenerskiego i aktywacja... 3 Logowanie do serwisu...

Bardziej szczegółowo

Wikispaces materiały szkoleniowe

Wikispaces materiały szkoleniowe Wikispaces materiały szkoleniowe Wstęp Wikispaces jest ogólnie dostępnym narzędziem do tworzenia własnych stron internetowych. Zastosowanie stron internetowych tworzonych przy pomocy wikispaces to na przykład:

Bardziej szczegółowo

Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników

Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników Spis treści 1. Wstęp... 2. Dostęp do Portalu Wymiany Wiedzy... 2.1. Główna strona projektu... 2.2. Główna strona portalu... 3. Rejestracja na Portalu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO SYSTEMU ARCHIWIZACJI PRAC

Instrukcja użytkownika NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO SYSTEMU ARCHIWIZACJI PRAC Instrukcja użytkownika NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO SYSTEMU ARCHIWIZACJI PRAC 1. Logowanie do systemu ASAP Logowanie do systemu ASAP odbywa się na stronie www. asap.pwsz-ns.edu.pl W pola login i hasło znajdujące

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika OPERATORA Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac

Instrukcja użytkownika OPERATORA Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac Instrukcja użytkownika OPERATORA Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac Akademicki System Archiwizacji Prac (ASAP) to nowoczesne, elektroniczne archiwum prac dyplomowych zintegrowane z systemem antyplagiatowym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika WERSJA 1.0 Twórca oprogramowania: Województwo Warmińsko Mazurskie Olsztyn, 28 lipca 2011r. Spis treści

Bardziej szczegółowo

Program dla praktyki lekarskiej

Program dla praktyki lekarskiej Program dla praktyki lekarskiej ErLab Instrukcja konfiguracji i obsługi Spis Treści 1. Wstęp... 2 2. Konfiguracja... 3 2.1. Serwer... 3 2.2. Laboratorium... 3 2.3. Punkt pobrań... 4 3. Wysyłanie skierowania...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO Podręcznik użytkownika Lokalnego Systemu Informatycznego do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 2013 w zakresie wypełniania wniosków o dofinansowanie Wersja 1 Podręcznik

Bardziej szczegółowo

DOKUMENTY I GRAFIKI. Zarządzanie zawartością Tworzenie folderu Dodawanie dokumentu / grafiki Wersje plików... 7

DOKUMENTY I GRAFIKI. Zarządzanie zawartością Tworzenie folderu Dodawanie dokumentu / grafiki Wersje plików... 7 DOKUMENTY I GRAFIKI SPIS TREŚCI Zarządzanie zawartością... 2 Tworzenie folderu... 3 Dodawanie dokumentu / grafiki... 4 Wersje plików... 7 Zmiana uprawnień w plikach... 9 Link do dokumentów i dodawanie

Bardziej szczegółowo

Mini przewodnik po nowym systemie poczty przez WWW

Mini przewodnik po nowym systemie poczty przez WWW Mini przewodnik po nowym systemie poczty przez WWW W oknie przeglądarki wpisujemy adres https://poczta.uni.wroc.pl. Zostaniemy przeniesieni na stronę nowego sytemu pocztowego. Tutaj musimy podać swoje

Bardziej szczegółowo

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU 1. LOGOWANIE DO SYSTEMU Aby zalogować się do systemu należy do okna przeglądarki internetowej wpisać adres: mindstormlab.com/cms Należy upewnić się, że w pasku adresu przeglądarki po wprowadzeniu poprawnego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ul. Nowogrodzka 47a 00-695 Warszawa Warszawa, 28 czerwca 2013 r. Spis treści Rejestracja na staż instrukcja dla Kandydatów...2

Bardziej szczegółowo

pl/administrator

pl/administrator Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią PrestaShop dla witryny snpromet.pl 1. Logowanie do systemu Aby zalogować się do systemu zarządzania treścią witryny należy przejść do adresu: http://snpromet.

Bardziej szczegółowo

Data dokumentu: 22 stycznia 2014 Wersja: 1.1 Autorzy: Grzegorz Orzechowski, Michał Rogowski, Paweł Jankowski

Data dokumentu: 22 stycznia 2014 Wersja: 1.1 Autorzy: Grzegorz Orzechowski, Michał Rogowski, Paweł Jankowski e-bip Managment Dokument zawiera szczegółowy opis zarządzania serwisem e-bip dla jednostek organizacyjnych. Data dokumentu: 22 stycznia 2014 Wersja: 1.1 Autorzy: Grzegorz Orzechowski, Michał Rogowski,

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Skąd pobrać program do obsługi FTP? Logowanie

Wstęp. Skąd pobrać program do obsługi FTP? Logowanie Wstęp FTP - (ang. File Transfer Protocol - protokół transmisji danych) jest to protokół typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików na serwer, oraz z serwera poprzez program klienta FTP. Dzięki

Bardziej szczegółowo

Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby

Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby W tym dokumencie pokażemy wam jak stworzyć dokument oraz prezentację wykorzystując do tego możliwości,

Bardziej szczegółowo

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Rejestracja- MDK Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

ING BusinessOnLine FAQ. systemu bankowości internetowej dla firm

ING BusinessOnLine FAQ. systemu bankowości internetowej dla firm ING BusinessOnLine FAQ systemu bankowości internetowej dla firm Krótki przewodnik po nowym systemie bankowości internetowej dla firm ING BusinessOnLine Spis Treści: 1. Jak zalogować się do systemu ING

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS Wersja 1.1 Pro j e k t P I N A W I K U S i n n o w a c y j n a m e t o d a m o n i t o r i n g u k o n t r a k t o w a

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl 2 Do obsługi Twojego szablonu nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie - jedyne czego potrzebujesz to aktywne konto w serwisie allegro.pl. Dokładne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Kreatora Stron Internetowych dla Glazurników i Termoizolerów

Instrukcja obsługi Kreatora Stron Internetowych dla Glazurników i Termoizolerów Instrukcja obsługi Kreatora Stron Internetowych dla Glazurników i Termoizolerów Kreator Stron Internetowych jest to aplikacja dedykowana Autoryzowanym Glazurnikom i Autoryzowanym Termoizolerom Atlas. Dzięki

Bardziej szczegółowo

Elektroniczny Urząd Podawczy

Elektroniczny Urząd Podawczy Elektroniczny Urząd Podawczy Dzięki Elektronicznemu Urzędowi Podawczemu Beneficjent może wypełnić i wysłać formularz wniosku o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

1. Dockbar, CMS + wyszukiwarka aplikacji Dodawanie portletów Widok zawartości stron... 3

1. Dockbar, CMS + wyszukiwarka aplikacji Dodawanie portletów Widok zawartości stron... 3 DODAJEMY TREŚĆ DO STRONY 1. Dockbar, CMS + wyszukiwarka aplikacji... 2 2. Dodawanie portletów... 3 Widok zawartości stron... 3 Omówienie zawartości portletu (usunięcie ramki itd.)... 4 3. Ikonki wybierz

Bardziej szczegółowo

raporty-online podręcznik użytkownika

raporty-online podręcznik użytkownika raporty-online podręcznik użytkownika Ramzes Sp. z o.o. jest wyłącznym właścicielem praw, w tym wszelkich majątkowych praw autorskich do programu oraz treści podręcznika użytkownika. Powielanie w jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja panelu Klienta

Dokumentacja panelu Klienta Dokumentacja panelu Klienta Wersja 1.1 Strona 1 z 17 Spis treści Historia zmian... 3 Logowanie do Panelu Klienta... 4 Panel... 5 Wysyłki... 6 Przyłączenia... 7 Ustawienia... 8 Zasoby... 8 Integracje...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 str. 1 Pierwsze uruchomienie aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy skonfigurować połączenie z serwerem synchronizacji. Należy podać numer

Bardziej szczegółowo

System Obsługi Zleceń

System Obsługi Zleceń System Obsługi Zleceń Podręcznik Administratora Atinea Sp. z o.o., ul. Chmielna 5/7, 00-021 Warszawa NIP 521-35-01-160, REGON 141568323, KRS 0000315398 Kapitał zakładowy: 51.000,00zł www.atinea.pl wersja

Bardziej szczegółowo

Moduł: System Rezerwacji Sal

Moduł: System Rezerwacji Sal Kraków, 2015 Spis treści I. Rezerwacja sal... 3 1. Szablony... 3 2. Uniwersalne akcje i przyciski... 3 a. Wersja językowe... 3 b. Tworzenie wpisów... 3 c. Edycja... 4 d. Kasowanie... 4 II. Moduły... 5

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

1. Rejestracja w systemie Ekran rejestracji nowego użytkownika przedstawia się następująco:

1. Rejestracja w systemie Ekran rejestracji nowego użytkownika przedstawia się następująco: Podręcznik użytkownika Spis treści: 1. E-rejestracja o Rejestracja w systemie o Zapisywanie się na wizytę o Sprawdzanie czasu oczekiwania 2. E-Recepty E-Rejestracja 1. Rejestracja w systemie Ekran rejestracji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika OPERATORA Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac

Instrukcja użytkownika OPERATORA Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac Instrukcja użytkownika OPERATORA Akademickiego Systemu Archiwizacji Prac Akademicki System Archiwizacji Prac (ASAP) to nowoczesne, elektroniczne archiwum prac dyplomowych zintegrowane z systemem antyplagiatowym

Bardziej szczegółowo

58 Zjazd Naukowy PTChem. Zgłaszanie abstraktów

58 Zjazd Naukowy PTChem. Zgłaszanie abstraktów 58 Zjazd Naukowy PTChem Zgłaszanie abstraktów Przewodnik użytkownika v1.3 ptchem2015.ug.edu.pl pypassion.com - to inżynieria, nie sztuka 1/11 I. WPROWADZENIE Szanowni Państwo, Przed przystąpieniem do wypełniania

Bardziej szczegółowo

Zasady tworzenia podstron

Zasady tworzenia podstron Zasady tworzenia podstron Jeśli tworzysz rozbudowaną witrynę internetową z wieloma podstronami, za chwilę dowiesz się, jak dodawać nowe podstrony w kreatorze Click Web, czym kierować się przy projektowaniu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ Spis treści: 1 Logowanie do panelu administracyjnego 2 Dodawanie obiektów na stronie 2.1 Wybór podstrony 2.2 Wybór obiektu 2.2.1 Dodawanie obiektów tekstowych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika WYKŁADOWCY AKADEMICKIEGO SYSTEMU ARCHIWIZACJI PRAC

Instrukcja użytkownika WYKŁADOWCY AKADEMICKIEGO SYSTEMU ARCHIWIZACJI PRAC Instrukcja użytkownika WYKŁADOWCY AKADEMICKIEGO SYSTEMU ARCHIWIZACJI PRAC 1. Logowanie do systemu ASAP Logowanie do systemu ASAP odbywa się poprzez zalogowanie się do systemu dziekanatowego (ehms). Po

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DIODOWEGO WYŚWIETLACZA TEKSTÓW PIEŚNI STEROWANEGO Z TABLETU 10,1 '

INSTRUKCJA OBSŁUGI DIODOWEGO WYŚWIETLACZA TEKSTÓW PIEŚNI STEROWANEGO Z TABLETU 10,1 ' INSTRUKCJA OBSŁUGI DIODOWEGO WYŚWIETLACZA TEKSTÓW PIEŚNI STEROWANEGO Z TABLETU 10,1 ' -1- Spis treści - 1. O programie... 3 2. Uruchomienie programu... 3 3. Przygotowanie urządzenia do pracy... 4 4. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dodawania obiektów do strony Ekonomika.

Instrukcja dodawania obiektów do strony Ekonomika. Instrukcja dodawania obiektów do strony Ekonomika. Klikasz na zaloguj, aby przejść do strony logowania Podajesz login i hasło na WWW i klikasz Zaloguj W dodatkowym menu wybierasz Dodaj artykuł W edytorze

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja eksploatacyjna systemu SOVAT dla użytkownika zewnętrznego (pracownik jednostki)

Dokumentacja eksploatacyjna systemu SOVAT dla użytkownika zewnętrznego (pracownik jednostki) Projekt: Wykonanie, dostawa i wdrożenie systemu informatycznego obsługującego konsolidację rozliczeń podatku VAT w Gminie Miejskiej Kraków (SOVAT) Dokumentacja eksploatacyjna systemu SOVAT dla użytkownika

Bardziej szczegółowo

Operacje. instrukcja obsługi wersja 2.9.2

Operacje. instrukcja obsługi wersja 2.9.2 Operacje instrukcja obsługi wersja 2.9.2 2015 Informatyka POLSOFT Sp. z o.o., Plac Wolności 18, 61-739 Poznań, tel. +48 618 527 546, e-mali: polsoft@ibpolsoft.pl, www.ibpolsoft.pl SPIS TREŚCI 1. Dziennik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

Internetowy system administrowania pracami dyplomowymi na Politechnice Opolskiej. Instrukcja dla studenta.

Internetowy system administrowania pracami dyplomowymi na Politechnice Opolskiej. Instrukcja dla studenta. Internetowy system administrowania pracami dyplomowymi na Politechnice Opolskiej. Instrukcja dla studenta. 1. Strona główna. Na stronie głównej znajdują się informacje o stanie systemu. Jeżeli w chwili

Bardziej szczegółowo