TELE-COM Poznań. TELE-COM Sp. z o. o. ul. Jawornicka 8 PL Poznań tel. (+48 ) faks (+48)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TELE-COM Poznań. TELE-COM Sp. z o. o. ul. Jawornicka 8 PL 60-968 Poznań tel. (+48 ) 61 86 89 017 faks (+48) 61 86 85 652 www.tele-com.poznan."

Transkrypt

1 przedstawiamy się: TELE-COM Poznań TELE-COM Sp. z o. o. ul. Jawornicka 8 PL Poznań tel. (+48 ) faks (+48)

2 2 firma Nasza historia zaczyna się w roku 1987 Kilku projektantów specjalistów telekomunikacji postanowiło wykorzystać swoją wiedzę i zdobywane latami doświadczenie. Powstała wówczas spółka TELE-COM jedna z najbardziej profesjonalnych firm realizujących projekty telekomunikacyjne. Pionierskie przedsięwzięcia i nowe kierunki Pierwsze projekty dotyczyły sieci telewizji kablowej, co było wówczas w Polsce zadaniem nowatorskim. Ogółem w całym kraju zaprojektowaliśmy ponad 250 tysięcy gniazd abonenckich w wielu sieciach TVK. W latach zaprojektowaliśmy 30 sieci radiowej łączności dyspozytorskiej dla ówczesnych zakładów energetycznych (ok. 430 stacji bazowych). Sieci te są eksploatowane do dziś. W 1997 roku rozszerzyliśmy profil naszej działalności. Zajęliśmy się budową obiektów radiokomunikacyjnych głównie stacji bazowych GSM, ale również innych obiektów i systemów antenowych. Obecnie projektujemy sieć łączności trankingowej w standardzie TETRA dla korporacji dystrybucji energii elektrycznej. Projektujemy również szerokopasmowe sieci radiowego dostępu abonenckiego w standardzie WiMAX. Ponadto prowadzimy różnego rodzaju prace związane z naziemną telewizją cyfrową DVB-T, zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i regionalnym. Kluczem do sukcesu jest sprawne zarządzanie, które wprowadziliśmy w naszej firmie. Dlatego w roku 2000 uzyskaliśmy certyfikat jakości ISO W ten sposób lata pracy nad podnoszeniem jakości naszych usług zyskały dodatkowe potwierdzenie.

3 3 ludzie Tajemnica sukcesu naszej firmy to ludzie. TELE-COM zatrudnia na stałe kilkanaście osób, w tym inżynierów różnych specjalności. Współpracujemy z uprawnionymi projektantami z branży telekomunikacji przewodowej, radiowej oraz specjalistami zajmującymi się infrastrukturą towarzyszącą. Nasz zespół stanowią doświadczeni projektanci, mający w swoim dorobku wiele znaczących przedsięwzięć. Kompetencja......naszych specjalistów sprawiła, że wielu znaczących operatorów usług telekomunikacyjnych obdarzyło nas swoim zaufaniem i wystawiło nam najwyższe oceny. Dzięki temu naszym zespołom projektowym powierzane są zadania o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego i jakościowego. Z wielką dumą możemy powiedzieć, że po latach udało nam się utworzyć zespół doświadczonych ludzi, pracujących w miłej atmosferze, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Wśród nas mamy wybitnego specjalistę, cenionego zarówno w kraju, jak i za granicą naszego znakomitego kolegę i nauczyciela: Henryka Paluszkiewicza. Mgr inż. Henryk Paluszkiewicz jest absolwentem Wydziału Łączności Politechniki Gdańskiej w specjalności radiotechniki nadawczej. W swojej karierze zawodowej uczestniczył w wielu nowatorskich przedsięwzięciach radiowych, jak budowa sieci magistralnych linii radiowych dla potrzeb polskiej radiofonii, telewizji i telefonii oraz w budowie i uruchamianiu licznych obiektów radiokomunikacyjnych. Przez wiele też lat kierował obiektami radiokomunikacyjnymi. Jako uznany specjalista i pionier budowy profesjonalnych sieci telewizji kablowej (w pasmie do 860 MHz) prowadził w naszej firmie projekty dla wielu krajowych operatorów. W środowisku radiotechnicznym i operatorów sieci TV kablowej jest znany ze swoich licznych działań i uznany za wybitnego fachowca i profesjonalistę w swojej dziedzinie.

4 4 radiokomunikacja Radiokomunikacja jest dziedziną, w której TELE-COM odniósł szczególny sukces. Już wkrótce po rozpoczęciu działalności utworzyliśmy Pracownię Radiokomunikacji, która była zalążkiem jednej z nielicznych w regionie wielkopolskim grup projektowych zajmujących się profesjonalnie tą dziedziną. W zagadnieniach radiokomunikacji oferujemy wszechstronne usługi obejmujące obliczenia i kreowanie ogólnych ram koncepcyjnych, tworzenie projektów propagacyjnych oraz analizy kolokacyjne (współistnienia instalacji w obiekcie radiowym). Szczególnie nowatorskie są nasze specjalistyczne projekty opracowane dla obiektów radiokomunikacyjnych i radiodyfuzyjnych. Dobrym przykładem mogą być analizy możliwości utworzenia regionalnych sieci telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T. Doradzamy w zakresie projektowania sieci standardu GSM, UMTS i HSPA. W związku z planowanym wdrożeniem sieci czwartej generacji poszerzamy nasze portfolio o zagadnienia związane ze koncepcją LTE (Long Term Evolution). Projektujemy również szerokopasmowe sieci radiowego dostępu abonenckiego w standardzie WiMAX. Obecnie projektujemy sieć łączności trankingowej w standardzie TETRA dla korporacji dystrybucji energii elektrycznej. Jest to kontynuacja naszego projektu analogowych sieci łączności trankingowych z początku lat 90. Wśród zagadnień radiokomunikacyjnych, którymi się zajmujemy, wymienić należy projekty i instalacje linii radiowych dla różnych potrzeb oraz projekty i inne prace dotyczące radiofonicznych i telewizyjnych obiektów nadawczych. Prowadzimy również prace studialne w zakresie planowania sieci radiokomunikacyjnych oraz przydziału i obliczeń koordynacyjnych częstotliwości radiowych.

5 5 Zagadnienia Lista zagadnień związanych z radiokomunikacją obejmuje: sieci łączności trankingowej (TETRA) radiofoniczne i telewizyjne sieci nadawcze (m.in. DVB-T, DVB-S, DVB-H) linie radiowe szerokopasmowe sieci radiowego dostępu abonenckiego (Wi-MAX, WiFi) zagadnienia sieci cyfrowej telefonii komórkowej w standardzie GSM, UMTS, CDMA, LTE doradztwo związane z radiokomunikacją: współpraca z komisjami przetargowymi na zasadzie eksperckiej, tworzenie SIWZ, biznesplanów, rozstrzyganie konfliktów kolokacyjnych i inne podobne zagadnienia specjalistyczne nadzór nad instalacjami radiowymi na obiektach i budynkach (obsługa techniczna i doradztwo merytoryczne) Przygotowujemy: obliczenia zasięgów stacji radiokomunikacyjnych i radiodyfuzyjnych specjalistyczne narzędzia programowe niewymagające zakupu kosztownych programów inżynierskich koncepcje, założenia techniczne, techniczno-organizacyjne, techniczno-ekonomiczne i inne prace studialne związane z telekomunikacją radiową analizy zakłóceń mogących wystąpić przy lokalizacji wielu stacji radiowych w jednym obiekcie (kolokacji) dokumenty urzędowe wymagane przy zakładaniu i modyfikacji sieci radiokomunikacyjnych i radiodyfuzyjnych raporty oddziaływania obiektów radiowych na środowisko zgodnie z przepisami a także związane z tym analizy rozkładu pola elektromagnetycznego inne opracowania związane tematycznie z radiem i polem elektromagnetycznym, w tym dokumenty związane z przetargami (SIWZ) i biznesplanami

6 6 laboratorium badawcze Pomiary rozkładu pól dla celów ochrony środowiska i bhp. Prowadzimy akredytowane laboratorium badawcze w dziedzinie pola elektromagnetycznego. Coraz bardziej liczne instalacje radiokomunikacyjne a także linie energetyczne i stacje najwyższych napięć podlegają obowiązkowym pomiarom pola. Sprostanie przez Inwestorów skomplikowanym wymogom prawnym jest niemożliwe bez zaangażowania akredytowanego laboratorium badawczego. Działające w ramach firmy TELE-COM laboratorium badawcze pola elektromagnetycznego uzyskało we wrześniu 2004 r. akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Akredytacja nr AB529 obejmuje obecnie metody badawcze dotyczące zagadnień związanych ogólnie z polem elektromagnetycznym. Zakres tematyczny akredytowanej działalności pomiarowo-badawczej naszego laboratorium jest dość rozległy i obejmuje: pomiary pola elektromagnetycznego wokół anten i obiektów radiowych, pomiary kabli, anten i całych torów antenowych, a także nowatorskie zagadnienie, które już niebawem będzie zyskiwało na znaczeniu: pomiary tzw. wycieków energii z sieci telewizji przewodowej. Bardziej szczegółowy opis wdrożonych metod badawczych zawiera oficjalny dokument PCA publikowany w witrynie internetowej Kilka lat temu rozszerzyliśmy zakres akredytacji o nowe pasma częstotliwości, w tym tzw. częstotliwości przemysłowej 50 Hz. Pozwala nam to na badanie rozkładu pola w otoczeniu i na terenie stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

7 7 referencje Dzięki wszechstronności naszych specjalistów na liście referencyjnej TELE-COM gości wielu poważnych zleceniodawców. Wykonaliśmy szereg usług w zakresie projektowania, budowy, pomiarów i nadzoru sieci radiowych: Korporacje dystrybucji energii elektrycznej (Enion, Vattenfall, EnergiaPro) wykonaliśmy projekty propagacyjne sieci trankingowej TETRA obejmującej 300 stacji bazowych dalsze projekty w toku W latach dla poprzedników obecnych korporacji dystrybucyjnych energii elektrycznej wykonaliśmy projekt propagacyjny sieci trankingowych w całym kraju obejmujący ponad 430 stacji bazowych Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wykonaliśmy pomiary pola elektromagnetycznego dla kilkudziesięciu obiektów radionawigacyjnych (VOR, NDB, ILS i inne) obecnie stała współpraca Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu nadzorujemy instalacje radiowe sprawując tzw. zastępstwo właścicielskie związane z wieżowcem Collegium Altum w centrum Poznania Urząd Komunikacji Elektronicznej opracowaliśmy koncepcje i analizy dotyczące głównie sieci radiodyfuzyjnych Sferia wykonaliśmy szereg analiz koncepcyjnych i kolokacyjnych związanych z planowanym uruchomieniem stacji WCDMA, UMTS i EGSM (obecnie stała współpraca) Kopalnia Węgla Brunatnego Konin zaprojektowaliśmy linie radiowe oraz opracowaliśmy koncepcję techniczno-ekonomiczą i projekt sieci radiowej dla nowej odkrywki TVP projekt propagacyjny telewizyjnej sieci jednoczęstotliwościowej SFN w standardzie DVB-T oraz analizy i koncepcje rozwojowe PTC (Era GSM, Era, Heyah) nasza firma zaprojektowała i zbudowała wiele stacji bazowych na terenie zachodniej Polski oraz projekt koncepcyjny instalacji mikrokomórkowej sieci Era w Galerii Mokotów w Warszawie PTK Centertel (Idea, Orange) wykonaliśmy projekty i zbudowaliśmy stacje bazowe NMT i GSM1800 na terenie zachodniej Polski Emax SA udział w budowie stacji trankingowej standardu TETRA dla MPK i Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu TP Emitel: kilka projektów wnętrzowych sieci GSM w obiektach handlowych Lojack Polska projekty stacji sieci poszukiwania pojazdów

8 8 Crowley Data Poland, ProFuturo projekty i wykonanie obiektów sieci szerokopasmowego dostępu abonenckiego Radio 88,4 Jazz FM w Poznaniu oraz Radio S w Poznaniu dla tych rozgłośni zbudowaliśmy obiekty nadawcze Radio RMF FM w Poznaniu oraz Radio Centrum w Kaliszu zbudowaliśmy dla nich łącza modulacyjne oraz zaprojektowaliśmy studio TV Stała współpraca z Grupą Radiową Agora SA Telekomunikacja Polska SA Obszar Telekomunikacji w Koninie zaprojektowaliśmy radiową sieć dostępową Telekomunikacja Polska SA Obszar Telekomunikacji w Gorzowie Wielkopolskim opracowaliśmy założenia techniczno-ekonomiczne budowy radiowych systemów dostępu abonenckiego Zakład Radiokomunikacji i Teletransmisji (obecnie TP EmiTel) Centrum Linii Radiowych Poznań Piątkowo rozbudowaliśmy Rejonowe Centrum Nadzoru i Sterowania Obiektów Nadawczych Przeprowadziliśmy również szereg prac związanych z innymi dziedzinami telekomunikacji: Sieci telewizji kablowych zaprojektowaliśmy ponad gniazd na terenie całego kraju Sieci przewodowe wykonaliśmy wiele prac projektowych i wykonawczych związanych z technologiami: SDH, xdsl, ADSL głównie dla Telekomunikacji Polskiej Sieci monitoringu wizyjnego opracowaliśmy m.in. koncepcję cyfrowego systemu monitoringu wizyjnego dla Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu (120 tysięcy mieszkańców) oraz zaprojektowaliśmy sieć wizyjnego monitoringu miasta Wolsztyna Nasi specjaliści opracowali nowatorskie metody realizacji monitoringu z wykorzystaniem sieci internet. Mapa rozkładu pola elektromagnetycznego na poziomie dachów dla stacji bazowej GSM zlokalizowanej razem ze stacją nadawczą DVB-T (opracowanie TELE-COM z wykorzystaniem własnych narzędzi programowych)

Usługi Oferujemy kompleksową obsługę przy projektowaniu, budowie i eksploatacji sieci transmisji danych w wielu dostępnych technologiach, zarówno

Usługi Oferujemy kompleksową obsługę przy projektowaniu, budowie i eksploatacji sieci transmisji danych w wielu dostępnych technologiach, zarówno Usługi Oferujemy kompleksową obsługę przy projektowaniu, budowie i eksploatacji sieci transmisji danych w wielu dostępnych technologiach, zarówno sieci światłowodowych, miedzianych jak i radiowych. Naszą

Bardziej szczegółowo

Kompatybilność systemów nowej generacji oraz zagadnienie kompatybilności elektromagnetycznej w środowiskach specjalnych

Kompatybilność systemów nowej generacji oraz zagadnienie kompatybilności elektromagnetycznej w środowiskach specjalnych Zakład Kompatybilności Elektromagnetycznej ul. Swojczycka 38 51-501 Wrocław T:[+71] 36 99 803, F:[+71] 37 28 8788 www.itl.waw.pl sekretariat@il.wroc.pl National Institute of Telecommunications ul. Szachowa

Bardziej szczegółowo

02-019 Warszawa, ul. Grójecka 5, tel. 224366750; e-mail: frsi@frsi.org.pl, www.frsi.org.pl

02-019 Warszawa, ul. Grójecka 5, tel. 224366750; e-mail: frsi@frsi.org.pl, www.frsi.org.pl Stan i perspektywy rozwoju dostępu do szerokopasmowego Internetu dla placówek bibliotecznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem terenów wiejskich, wiejskomiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców

Bardziej szczegółowo

Jak cyfryzować Polskę? Gospodarczy i obywatelski wymiar nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych

Jak cyfryzować Polskę? Gospodarczy i obywatelski wymiar nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych NAJ S TAR S ZY M AG A Z YN E K ONOMI C Z NY W PO L SC E Jak cyfryzować Polskę? Gospodarczy i obywatelski wymiar nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych WARSZAWA 14.01.2015 Centrum

Bardziej szczegółowo

BUDOWA SIECI SZEROKOPASMOWYCH

BUDOWA SIECI SZEROKOPASMOWYCH BUDOWA SIECI SZEROKOPASMOWYCH PROJEKT TECHNICZNY, BUDOWA I EKSPLOATACJA SIECI Poradnik dla samorządowców CZĘŚĆ II Eugeniusz W. Gaca, Krzysztof J. Heller, Paweł M. Marchelek Fundacja Wspomagania Wsi, Warszawa

Bardziej szczegółowo

Prezentacja strategii Grupy Kapitałowej HAWE

Prezentacja strategii Grupy Kapitałowej HAWE Prezentacja strategii Grupy Kapitałowej HAWE 24 lipca 2008 Cele strategiczne na lata 2008-2012 Operator dla operatorów ( Carrier s carrier ) Budowa i komercjalizacja infrastruktury światłowodowej Pakiet

Bardziej szczegółowo

Raport zrównoważonego rozwoju Telekomunikacji Polskiej za rok 2006

Raport zrównoważonego rozwoju Telekomunikacji Polskiej za rok 2006 Raport zrównoważonego rozwoju Telekomunikacji Polskiej za rok 2006 Warszawa, październik 2007 Spis treści (indeks GRI) Wizja i strategia........................................................... 5 Wizja

Bardziej szczegółowo

Od Redaktora Naczelnego

Od Redaktora Naczelnego Andrzej Hildebrandt Od Redaktora Naczelnego Przedstawiamy Państwu pierwszy w 2008 roku, podwójny numer naszego czasopisma. Zeszyt ten zawiera pięć obszernych artykułów autorstwa pracowników Instytutu Łączności,

Bardziej szczegółowo

Wrocław 2000 Plus Studia nad strategią miasta

Wrocław 2000 Plus Studia nad strategią miasta ISSN 1427 2628 URZĄD MIEJSKI WROCŁAWIA BIURO ROZWOJU WROCŁAWIA Wrocław 2000 Plus Studia nad strategią miasta Zeszyt 4 (55) 2004 Wrocław 2004 Wydano na zlecenie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej WPŁYW SYSTEMÓW E-BIZNESU NA ORGANIZACJĘ W ASPEKCIE MIKRO I MAKROEKONOMICZNYM W POLSCE I NA ŚWIECIE Tomasz PIESIUR, Marcin SŁABOŃ, Artur STRZELECKI Streszczenie: W artykule podjęto próbę scharakteryzowania

Bardziej szczegółowo

OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TELEKOMUNIKACJI ORAZ ICH WPŁYW NA ROZWÓJ TEJ DYSCYPLINY W POLSCE Daniel Józef Bem

OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TELEKOMUNIKACJI ORAZ ICH WPŁYW NA ROZWÓJ TEJ DYSCYPLINY W POLSCE Daniel Józef Bem OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TELEKOMUNIKACJI ORAZ ICH WPŁYW NA ROZWÓJ TEJ DYSCYPLINY W POLSCE Daniel Józef Bem Instytut Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki Politechnika Wrocławska e-mail: Daniel.J.Bem@pwr.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podsumowanie dotychczasowego wykonania Strategii regulacyjnej Prezesa UKE. Warszawa, listopad 2014 r.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podsumowanie dotychczasowego wykonania Strategii regulacyjnej Prezesa UKE. Warszawa, listopad 2014 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Podsumowanie dotychczasowego wykonania Strategii regulacyjnej Prezesa UKE Warszawa, listopad 2014 r. 1 SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 2. SYNTETYCZNE PODSUMOWANIE REALIZACJI

Bardziej szczegółowo

Naziemna telewizja cyfrowa w Europie i Polsce

Naziemna telewizja cyfrowa w Europie i Polsce Naziemna telewizja cyfrowa w Europie i Polsce Konferencja PIIT Warszawa, 13 grudnia 2007 Agenda TP EmiTel informacje o firmie Cyfrowy świat na ekranie - jakie korzyści niesie ze sobą telewizja cyfrowa

Bardziej szczegółowo

NowoczesnaWizjaEdukacji

NowoczesnaWizjaEdukacji NowoczesnaWizjaEdukacji DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ? strategia Long Term Education zgodna z polityką europejską, oparta na własnych markach produktowych, unikalny model aktywności biznesowej,

Bardziej szczegółowo

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce Raport2010 RWE Polska ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 00-347 Warszawa T +48 22 821 41 31 F +48 22 821 33 29 RAPORT 2010 01 SPIS TREŚCI Prezes Zarządu RWE Polska o odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

Raport Roczny Orange Polska

Raport Roczny Orange Polska Raport Roczny Orange 0 Raport Roczny Orange 0 Spis treści Spis treści: podstawowe informacje o Orange osiągnięcia i 0 historyczne dane list Prezesa Witaj na stronach Raportu Rocznego i Sprawozdania Finansowego

Bardziej szczegółowo

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Krakowskiej 22 X 2013. Katalog wystawców

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Krakowskiej 22 X 2013. Katalog wystawców Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Krakowskiej 22 X 2013 Katalog wystawców Honorowy patronat objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak Sponsorzy

Bardziej szczegółowo

Raport Roczny Orange Polska

Raport Roczny Orange Polska Raport Roczny Orange 0 Raport Roczny Orange 0 Spis treści Witaj na stronach Raportu Rocznego i Sprawozdania Finansowego W trakcie 0 roku skoncentrowaliśmy się na realizacji naszej strategii średniookresowej.

Bardziej szczegółowo

Intensywnie rozwijamy się w całym regionie CEE, zwracając również szczególną uwagę na rosnącą popularność treści wysokiej rozdzielczości

Intensywnie rozwijamy się w całym regionie CEE, zwracając również szczególną uwagę na rosnącą popularność treści wysokiej rozdzielczości newsletter LIPIEC 2012 NUMER 11 SPIS TREŚCI Wstęp... 01 SES powiększa flotę satelitarną, ASTRA mówi po bułgarsku, SES ASTRA rozszerza swoją działalność na Węgrzech... 02 SES Wsparcie partnerów biznesowych,

Bardziej szczegółowo

Narodowy Plan Szerokopasmowy

Narodowy Plan Szerokopasmowy Narodowy Plan Szerokopasmowy Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Styczeń 2014 r. Spis treści 1. Wstęp... 2 1.1. Usytuowanie NPS w porządku strategii i dokumentów krajowych i europejskich... 3 2. Diagnoza

Bardziej szczegółowo

LISTA NAGRODZONYCH PROGRAMÓW STUDIÓW:

LISTA NAGRODZONYCH PROGRAMÓW STUDIÓW: LISTA NAGRODZONYCH PROGRAMÓW STUDIÓW: 1. DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA WYŻSZA Wydział Nauk Pedagogicznych Kierunek: pedagogika, studia I stopnia Nowością na tym kierunku są praktyki prowadzone pod opieką tutora -

Bardziej szczegółowo

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA 2 3 raport roczny 2010 4 spis treści 5 List Prezesa Zarządu Comarch SA do Akcjonariuszy... 6 Organy spółki... 8 Zarząd... 8 Rada Nadzorcza... 8 Akcjonariat stan na dzień 31 grudnia 2010... 18 Kurs giełdowy

Bardziej szczegółowo

KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems

KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems KONKURS Konkurs LIDER ITS to wspólna inicjatywa ITS POLSKA oraz wydawnictwa Przegląd ITS, której celem jest

Bardziej szczegółowo

OSTATNIA MILA BUDOWA I EKSPLOATACJA TELEINFORMATYCZNEJ SIECI DOSTĘPOWEJ. Poradnik dla operatorów i samorządowców CZĘŚĆ III

OSTATNIA MILA BUDOWA I EKSPLOATACJA TELEINFORMATYCZNEJ SIECI DOSTĘPOWEJ. Poradnik dla operatorów i samorządowców CZĘŚĆ III OSTATNIA MILA BUDOWA I EKSPLOATACJA TELEINFORMATYCZNEJ SIECI DOSTĘPOWEJ Poradnik dla operatorów i samorządowców CZĘŚĆ III Wiesław Baług, Jarosław Józik, Robert Mierzwiński, Jacek Oko, Andrzej Sobczak Fundacja

Bardziej szczegółowo

szybko i skutecznie wdrażamy tylko potrzebne rozwiązania

szybko i skutecznie wdrażamy tylko potrzebne rozwiązania GRZEGORZ POŚPIESZCZYK Dyrektor Działu Szkoleń Akademia ASAP jest wyspecjalizowaną firmą doradczo-szkoleniową. Zapewniamy optymalne rozwiązania biznesowe, przekładające się bezpośrednio na efektywność funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

Spółki giełdowe po kryzysie finansowym IV KONGRES. Spółek Giełdowych SEG. 15 października 2009. Warszawa - Zamek Królewski

Spółki giełdowe po kryzysie finansowym IV KONGRES. Spółek Giełdowych SEG. 15 października 2009. Warszawa - Zamek Królewski Spółki giełdowe po kryzysie finansowym IV KONGRES Spółek Giełdowych SEG 15 października 2009 Warszawa - Zamek Królewski Partnerzy Kongresu Partner merytoryczny Spółki giełdowe po kryzysie finansowym Szanowni

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ I PODSUMOWANIE I CZYNNIKI RYZYKA

ROZDZIAŁ I PODSUMOWANIE I CZYNNIKI RYZYKA Rozdział I Podsumowanie i czynniki ryzyka ROZDZIAŁ I PODSUMOWANIE I CZYNNIKI RYZYKA 1. Najważniejsze informacje o Emitencie 1.1. Specyfika działalności Emitenta i jego Grupy Kapitałowej rozpoczął działalność

Bardziej szczegółowo

Budowa stacji 400(220)/110 kv Pelplin

Budowa stacji 400(220)/110 kv Pelplin Budowa stacji 400(220)/110 kv Pelplin wraz z montażem autotransformatora 220/110 kv Inwestycja stacyjna Szanowni Państwo! W całym kraju prowadzony jest obecnie szereg zadań inwestycyjnych, których celem

Bardziej szczegółowo

DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW

DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW WETTIN TO NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚĆ, JAKOŚĆ I RZETELNOŚĆ Szanowni Państwo, WETTIN jest firmą konsultingową specjalizującą

Bardziej szczegółowo