Trasa. Średnia odległość do przejechania dziennie to około 120km. Wstępna mapa jest tutaj: html.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Trasa. Średnia odległość do przejechania dziennie to około 120km. Wstępna mapa jest tutaj: www.fundacjababcialiny.org.pl/rajd-rowerowy- 2013.html."

Transkrypt

1 Fundacja Babci Aliny zaprasza rowerzystów na czwarty rajd rowerowy Przez Polskę dla polskich hospicjów! lipca 2013 Przez Polskę dla polskich hospicjów to 9-dniowy, 1100km rajd rowerowy z Bielska-Białej do Gdańska, odwiedzający na trasie 10 hospicjów, które otrzymają sprzęt od Fundacji. Zapraszamy wszystkich do dołączenia się do nas: Przejedź z nami 1100km lub choćby jeden odcinek trasy nasza trasa jest na stronie internetowej Rajd to wspaniałe wyzwanie i motywacja aby nabrać kondycji, ale jest w ramach możliwości przeciętnego rowerzysty Jedzie z nami wóz techniczny i przewodnik nie musisz patrzeć na mapy, ani jechać z bagażami Połącz przyjemne z pożytecznym. Odwiedzimy hospicja wspierane przez Fundację i zobaczysz na własne oczy wspaniałą pracę, jaką te hospicja wykonują Zwiedź piękne i nieznane zakątki kraju malownicza trasa prowadzi przez Ojcowski Park Narodowy, Gniezno, Park Narodowy Broy Tucholskie, wzdłuż wybrzeża i kończy w historycznym Gdańsku Dołącz do grupy angielskich i polskich rowerzystów Wykorzystaj okazję pojawienia się w prasie, mediach i naszym filmie (film z rajdu 2011 jest dostępny na stronie ) Pomóż znaleźć darczyńców Jeśli jesteś zainteresowany to wypełń załączony formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc na całą trasę rajdu jest ograniczona i w przypadku większej ilości zgłoszeń organizatorzy podejmą decyzje o przyznaniu miejsc. Decyzja organizatorów będzie ostateczna. W rajdach w poprzednich latach uczestniczyli kolarze z Polski i Wielkiej Brytanii. W 2012 całą trasę przejechało 19 rowerzystów. Patronem rajdu jest Maja Włoszczowska, mistrzyni świata w MTB. Wielu rowerzystów dołączało na krótszych odcinkach; w sumie prawie 500 osób uczestniczyło w rajdzie. Mamy nadzieje, że w 2013 będzie nas jeszcze więcej. Zapraszamy również do dołączenia się do nas na krótki odcinek, chociaż kilka kilometrów.

2 Trasa Zakwaterowanie Średnia odległość do przejechania dziennie to około 120km. Wstępna mapa jest tutaj: html. Rajd ma być wyzwaniem, ale jest w zasięgu możliwości przeciętnego rowerzysty. Dotychczas najmłodszy uczestnik miał 16 lat a najstarszy ponad 60. Jedziemy po drogach utwardzanych i trasa nadaje się zarówno dla rowerów szosowych jak i górskich. Samochód techniczny przewozi bagaże, sprzęt, żywność, napoje i apteczkę pierwszej pomocy. Mieszkamy w agroturystyce, hostelach i hotelach, głównie w pokojach dwu-osobowych. Proszę nas poinformować, jeśli masz jakieś specjalne wymagania dietetyczne. Koszt Główny cel imprez fundraisingowych jak ten rajd to zbieranie funduszy na cele statutowe Fundacji. W związku z tym uczestnicy pokrywają w całości koszty uczestnictwa w rajdzie a wszelkie zniżki i otrzymane dotacje będą w całości przeznaczone na potrzeby polskich hospicjów. Koszt uczestnictwa wynosi 1400zł i pokrywa 9 noclegów, 9 śniadań, 6 obiadów, kilka posiłków w ciągu dnia, koszt samochodu technicznego i inne koszty organizacyjne. Aby zachęcić uczestników do zbierania darowizn dla Fundacji oferujemy zniżkę w wysokości 10% darowizn zebranych przez tą osobę z ograniczeniem, że minimalny koszt uczestnictwa w całym rajdzie nie może być niższy niż 900zl. Ze względów formalnych rajd jest organizowany przez firmę będącą własnością Alina Foundation (Fundacja Babci Aliny w Anglii), ale aby uniknąć jakichkolwiek dodatkowych kosztów można wpłacić koszty uczestnictwa w złotówkach na konto w polskim banku. Będziemy prosić o wpłacanie wszelkich dotacji i darowizn na konto Fundacji Babci Aliny w Polsce. Fundacje organizujące rajd Alina Foundation to brytyjska fundacja działająca od 2009 roku wspierająca polskie hospicja. Fundacja Babci Aliny została zarejestrowana w Polsce w 2011 roku. Nasza działalność to popularyzacja ruchu hospicyjnego i wsparcie polskich hospicjów. Fundacje zostały założone dla upamiętnienia naszej Mamy i Babci, która zmarła na chorobę nowotworową w 2009 roku będąc do ostatnich dni pod opieką polskiego hospicjum. Celem Fundacji jest zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla hospicjów domowych i stacjonarnych w Polsce, aby wszyscy chorzy na nieuleczalne choroby i ich rodziny mieli dostęp do koniecznej pomocy. W trakcie rajdów Przez Polskę dla polskich hospicjów 2010, 2011 i 2012 zebrano w sumie ponad 150,000 zł. Te fundusze zostały w całości przeznaczone na sprzęt dla 26 hospicjów.

3 Zakupiliśmy zarówno rzeczy bardzo podstawowe (opatrunki, bandaże i kremy) jak i specjalistyczny sprzęt (koncentratory tlenu, łóżka, materace a nawet wyposażenie sali rehabilitacyjnej). Pokryliśmy również koszty szkolenia wolontariuszy, którzy odgrywają kluczową role w ruchu hospicyjnym. Sprzęt jest albo bezpłatnie wypożyczany pacjentom pod opieką domową lub używany w placówkach stacjonarnych. W większości przypadków sprzęt jest używany wiele razy; jedno łóżko w ciągu 10-ciu lat może pomóc ponad stu pacjentom. W ten sposób praca Fundacji i Twoje uczestnictwo w rajdzie przynosi długotrwały efekt dla chorych, ich rodzin i lokalnych społeczności. Dalsze informacje na stronie internetowej Darowizny Podczas rajdu 2013 mamy nadzieję zebrać zł. Liczymy na to, że wszyscy uczestnicy będą się starać zebrać maksymalne fundusze od rodziny, znajomych i firm na cele Fundacji. Chętnie pomożemy Ci w apelach o darowizny możemy udostępnić zdjęcia, tekst i inne materiały o pracy Fundacji i hospicjów. Dla każdego uczestnika założymy także indywidualną stronę internetową, przez którą darczyńcy mogą łatwo przekazać pieniądze. Oczekujemy, że każdy uczestnik zadeklaruje się zebrać pewną kwotę. Wszelkie darowizny, nawet najmniejsze, wspomogą pracę polskich hospicjów. Proszę pamiętać i zapewnić potencjalnych darczyńców, że wszelkie zebrane fundusze w całości przekazywane są na potrzeby hospicjów. Fundacja ani organizatorzy rajdu nie pobierają żadnych opłat. Dotacje i darowizny można wpłacać: na konto bankowe Fundacji Babci Aliny w Polsce (Alior Bank, numer konta: ) na konto bankowe Alina Foundation w Wielkiej Brytanii (Barclays, sort code: , a/c ); kartą kredytową używając strony internetowej Data rajdu Rajd Przez Polskę dla polskich hospicjów rozpocznie się w Bielsku-Białej 13-go lipca rano a zakończy w Gdańsku popołudniu 21-go lipca. Jeśli chcesz uczestniczyć to prosimy o wysłanie załączonego formularza na adres owy Jeśli masz jakieś pytania to skontaktuj się z nami

4 Rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów" lipca 2012 Formularz Zgłoszeniowy Cieszymy się, że chcesz dołączyć do czwartego rajdu rowerowego Fundacji Babci Aliny Przez Polskę dla polskich hospicjów. Przeczytaj i wypełnij wszystkie części formularza a następnie prześlij go em na adres lub pocztą na adres 65 Ashley Drive, Penn, Bucks, HP10 8AZ, Wielka Brytania. Liczba miejsc jest ograniczona i poinformujemy Cię czy przyznaliśmy Ci miejsce jak najszybciej. Jeśli będzie to niemożliwe możemy wpisać Cię na listę rezerwową. Jest też zawsze możliwość dołączenia do rajdu na jednodniowym odcinku trasy. W razie wątpliwości lub pytań prosimy kontaktować się z nami telefonicznie lub owo: Imię i nazwisko Data urodzenia Adres Numer telefonu Telefon kontaktowy rodziny lub znajomych podczas rajdu Czy masz jakieś problemy zdrowotne, o których powinniśmy wiedzieć? Jeśli tak to prosimy o szczegóły Wymagania dietetyczne Dlaczego chcesz wziąć udział w rajdzie rowerowym Przez Polskę dla polskich hospicjów? W jaki sposób pomożesz nam zebrać fundusze dla polskich hospicjów?

5 Jaką kwotę darowizn (od znajomych, rodziny czy firm) spodziewasz się zebrać przez Twoją akcję? * Jaką minimalną kwotę deklarujesz się zebrać? Jeśli nie uda Ci się uzyskać tej kwoty to deklarujesz się wpłacić brakującą sumę na konto Fundacji Babci Aliny przed rozpoczęciem rajdu Czy deklarujesz jakąś dodatkową wpłatę od siebie na konto Fundacji? Jeśli tak to ile? * Chętnie pomożemy Ci w apelach o darowizny możemy udostępnić zdjęcia, tekst i inne materiały o pracy Fundacji i hospicjów. Dla każdego uczestnika założymy także indywidualną stronę internetową, przez którą darczyńcy mogą łatwo przekazać pieniądze. Wszelkie darowizny, nawet najmniejsze, wspomogą pracę polskich hospicjów. W przypadku nie przyznania mi miejsca proszę o wpisanie na listę rezerwową W przypadku braku miejsc jestem zainteresowany uczestnictwem w jednodniowym odcinku. Jeśli tak to, zaznacz którym (lista odcinków na następnej stronie) Wszyscy uczestnicy muszą się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków. Za dodatkową opłatę (około 25 zł) Fundacja może zakupić takie ubezpieczenie dla indywidualnych uczestników Odcinek: Potwierdzam, że zorganizuję ubezpieczenie we własnym zakresie Proszę o zakupienie ubezpieczenia dla mnie za dodatkową opłatę Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 1400zł. Uczestnicy pokrywają ten koszt w całości. Fundacja nie oferuje żadnej pomocy finansowej dla uczestników. Wszystkie fundusze uzyskane przez Fundację w całości przeznaczane będą na potrzeby polskich hospicjów. 1) Zgłaszam swój udział w rajdzie i zgadzam się podporządkować warunkom uczestnictwa. 2) Jeśli zostanie mi przyznane miejsce to zobowiązuję się wpłacić do 15-go października zaliczkę wysokości 200zł. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z udziału w rajdzie przed 15-tym lutego zaliczka zostanie zwrócona w całości. W przypadku rezygnacji po 15-tym lutego zwrot zaliczki nie będzie możliwy. 3) Stwierdzam, że stan zdrowia i kondycja fizyczna pozwalają mi brać udział w rajdzie. 4) Oświadczam, że zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926) wyrażam zgodę na przetwarzanie wyżej wymienionych moich danych osobowych przez organizatorów. Podpis... Data:... Chcielibyśmy informować Cię od czasu do czasu o Fundacji i jej działalności. Jeśli nie chcesz otrzymywać tych informacji zaznacz okienko

6 Jednodniowe odcinki rajdu: Data Start Meta Odległość (km) 13 lipca Bielsko Zator lipca Zator Zawiercie lipca Zawiercie Tumidaj lipca Tumidaj Licheń lipca Licheń Wągrowiec lipca Wągrowiec Szczecinek lipca Szczecinek Sianów lipca SIanów Bytów lipca Bytów Gdańsk 85 Warunki Uczestnictwa 1) Rajd Przez Polskę dla polskich hospicjów jest organizowany przez Alina Travel Ltd (Organizator), firmę będącą własnością Alina Foundation (Fundacja Babci Aliny w Anglii). Całkowity dochód z rajdu będzie przekazany na fundusz Fundacji Babci Aliny i przeznaczony na potrzeby polskich hospicjów. 2) Wszelkie donacje przekazane na rzecz Fundacji Babci Aliny zostaną w całości przeznaczone na cele statutowe. 3) Uczestnicy w całości pokrywają swoje koszty uczestnictwa w rajdzie. Koszt wynosi 1400zł. Opłata ta pokrywa 9 noclegów, 9 śniadań, 6 obiadów, koszt samochodu technicznego i inne koszty organizacyjne. 4) Aby zachęcić uczestników do zbierania darowizn dla Fundacji oferujemy zniżkę w wysokości 10% darowizn zebranych przez tą osobę z ograniczeniem, że minimalny koszt uczestnictwa w całym rajdzie nie może być niższy niż 800zl. Zwrot zniżki nastąpi po ukończeniu rajdu lub gdy należna kwota przekroczy 200 zł. 5) Od osób uczestniczących na jednodniowym odcinku nie będziemy pobierać opłat ale od rowerzystów niezwiązanych z hospicjami oczekujemy dobrowolnej wpłaty na fundusz fundacji sugerowany udział w kosztach rajdu to 30zł za jeden dzień. 6) W przypadku przyznania miejsca w rajdzie prosimy o wpłatę zaliczki na koszt rajdu wysokości 200zł. 7) W przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie po 15-tym lutego 2013 Organizator nie jest w stanie zwrócić zaliczki. 8) Reszta kosztów jest płatna w dwóch ratach: a. 600 zł do 1-go marca 2013 b. 600 zł do 1-go maja 2013

7 9) Trasa, plany, zakwaterowanie oraz sprawy poza kontrolą Organizatora mogą ulec zmianie. 10) Chociaż wszystkie możliwe kroki by zapewnić bezpieczeństwo uczestników będą podjęte to rowerzyści biorą udział w rajdzie na swoje ryzyko. Organizator ani Fundacja Babci Aliny nie są odpowiedzialni za straty lub zniszczenia oraz za odwołanie rajdu z przyczyn będących poza ich kontrolą. W szczególności Organizator ani Fundacja Babci Aliny nie odpowiadają za straty bagażu przewożonego w samochodzie technicznym. 11) Uczestnicy sami zapewniają sprzęt rowerowy, np. rower, kask, wyposażenie. 12) Podczas całego rajdu uczestnicy muszą używać kasku rowerowego. 13) Uczestnik musi posiadać odpowiedne do celu rajdu ubezpieczenie. 14) Każdy uczestnik odpowiada za swoją kondycję fizyczną. Nie zalecamy udziału w rajdzie osobom niesprawnym fizycznie, jeśli nie mają one zgody lekarza. Każdy uczestnik musi ujawnić swoje dolegliwości medyczne na formularzu uczestnictwa. 15) Organizator nie bierze odpowiedzialności za stratę mienia lub uszczerbek na zdrowiu uczestnika, które spowodowane zostało wypadkiem losowym lub jakimkolwiek innym czynnikiem. 16) Za wszelkie szkody spowodowane przez uczestnika ponosi on pełną odpowiedzialność prawną i finansową. 17) Uczestnik zrzeka się wszelkich roszczeń finansowych wobec Organizatora i Fundacji Babci Aliny. 18) Podczas trwania rajdu uczestnik jest zobowiązany do podporządkowania się zarządzeniom Organizatora oraz przestrzegania regulaminów miejsc noclegowych. Darowizny Wszystkie zebrane fundusze są przeznaczone w całości na pomoc polskim hospicjom. Dziękujemy za udział w naszym rajdzie

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystyczych zarezerwowanych na stronach internetowych TUI Poland oraz przez Call Center od dnia 20.10.2011 r. z katalogów Lato 2012

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo Niniejsze 62 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych z katalogów Zima 2012/2013 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www.tui.pl oraz przez Centrum Rezerwacji TUI z katalogów Lato 2014 od dnia 03.03.2014

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze 66 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych od dnia 30.05.2014 r. Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI Poland

Bardziej szczegółowo

WARUNKI ZGŁASZANIA, UCZESTNICTWA I ZAKUPU VOUCHERÓW WINGS FOR LIFE WORLD RUN

WARUNKI ZGŁASZANIA, UCZESTNICTWA I ZAKUPU VOUCHERÓW WINGS FOR LIFE WORLD RUN WARUNKI ZGŁASZANIA, UCZESTNICTWA I ZAKUPU VOUCHERÓW WINGS FOR LIFE WORLD RUN Wybrana lokalizacja ( Lokalizacja ) Wings for Life World Run ( Impreza ) jest obsługiwana i objęta organizacją przez ROCHSTAR

Bardziej szczegółowo

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TURYSTYCZNYCH

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TURYSTYCZNYCH UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TURYSTYCZNYCH Zawarta dnia.. w pomiędzy Joanną Gorczycą-Pasrija prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą: Asia Dream Trips Joanna Gorczyca-Pasrija, z siedzibą w Warszawie

Bardziej szczegółowo

UMOWA ZGŁOSZENIE. Panią/Panem... (imię /imiona/ i nazwisko jak w paszporcie) Adres zamieszkania: ul..., nr /., kod:..

UMOWA ZGŁOSZENIE. Panią/Panem... (imię /imiona/ i nazwisko jak w paszporcie) Adres zamieszkania: ul..., nr /., kod:.. UMOWA ZGŁOSZENIE zawarta w dniu.. w Warszawie pomiędzy: Tomaszem Tułakiem, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą OM Tramping Klub, z siedzibą w Warszawie przy ul. Jugosłowiańskiej 15A/77, NIP 959-136-90-25,

Bardziej szczegółowo

Status uchodźcy ochrona uzupełniająca w Polsce co dalej?

Status uchodźcy ochrona uzupełniająca w Polsce co dalej? Prof. Irena Rzeplińska Jacek Białas Bogusława Domańska Ewa Ostaszewska - Żuk Karolina Rusiłowicz Marta Szczepanik Maja Tobiasz Status uchodźcy ochrona uzupełniająca w Polsce co dalej? Warszawa 2012 Face

Bardziej szczegółowo

PZU Twoja Ochrona INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE PODSTAWOWE INFORMACJE O UBEZPIECZENIU I OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA. Kod warunków: CZIP41

PZU Twoja Ochrona INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE PODSTAWOWE INFORMACJE O UBEZPIECZENIU I OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA. Kod warunków: CZIP41 INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE PZU Twoja Ochrona PODSTAWOWE INFORMACJE O UBEZPIECZENIU I OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA Kod warunków: CZIP41 Numer polisy: Kontakt do przedstawiciela PZU: Dla kogo przeznaczone

Bardziej szczegółowo

WARUNKI IMPREZ TURYSTYCZNYCH

WARUNKI IMPREZ TURYSTYCZNYCH WARUNKI IMPREZ TURYSTYCZNYCH ONHOLIDAYS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-691) przy ul. Obrzeżnej 5. (dalej zwana ONHOLIDAYS ) obowiązujące dla imprez turystycznych zarezerwowanych od dnia 01.06.2015

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu CYFROWE.PL

Regulamin sklepu CYFROWE.PL Regulamin sklepu CYFROWE.PL z Zasadami Sprzedaży i Polityką Prywatności W związku z nałożonym przez Ustawodawcę obowiązkiem informowania Konsumenta o obowiązujących w momencie zakupu zasadach sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Wydanie 58 Warunków Imprez Turystycznych Obowiązujące dla imprez turystycznych z katalogów TUI Deutschland Lato 2011 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI Deutschland

Bardziej szczegółowo

WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MONDO TRAVEL Sp. z o.o. DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MONDO TRAVEL Sp. z o.o. DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ` WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MONDO TRAVEL Sp. z o.o. DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I. Definicje: 1. Organizator MONDO TRAVEL Spółka z o.o., Adres: ul. Górczewska 200A/243, 01-463

Bardziej szczegółowo

Stowarzyszenie OVUMSENIORA

Stowarzyszenie OVUMSENIORA Poradnik Stowarzyszenie OVUMSENIORA SENIORA Poradnik Stowarzyszene OVUMSENIORA SENIORA Projekt Senioralna Szkoła Prawa Publikacja została współfinansowana ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy

Bardziej szczegółowo

Organizatorem biegu jest Centrum Opatrzności Bożej. Współorganizatorem i producentem Fundacja Action-Life

Organizatorem biegu jest Centrum Opatrzności Bożej. Współorganizatorem i producentem Fundacja Action-Life 1. CEL IMPREZY 1. Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu. 2. Promocja biegania wśród mieszkańców Warszawy. 3. Promowanie zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności. 4. Promowanie atrakcyjnych

Bardziej szczegółowo

Czas na przedsiębiorczość

Czas na przedsiębiorczość Czas na przedsiębiorczość Poradnik dla osób,które zamierzają uruchomić indywidualną działalność gospodarczą z dotacji uzyskanej w Powiatowym Urzędzie Pracy - 1 - STAN PRAWNY NA DZIEŃ 2 MARCA 2010 r. Spis

Bardziej szczegółowo

Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez Biuro Podróży TravelNeo

Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez Biuro Podróży TravelNeo Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez Biuro Podróży TravelNeo 1. Postanowienia ogólne 1.1 Właścicielem serwisu www.travelneo.pl jest Biuro Podróży TravelNeo z siedzibą w Łazanach 259, 32-020

Bardziej szczegółowo

Sposób na Przyszłość Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne

Sposób na Przyszłość Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE Sposób na Przyszłość Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE SPOSÓB NA PRZYSZŁOŚĆ Masz w dłoni Ogólne warunki ubezpieczenia. To dokument,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII

Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII Warszawa, 2013 (wersja zaktualizowana) Spis treści Program Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest realizowany przez Akademię

Bardziej szczegółowo

PZU Plan na Życie INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE Z UBEZPIECZENIOWYM FUNDUSZEM KAPITAŁOWYM

PZU Plan na Życie INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE Z UBEZPIECZENIOWYM FUNDUSZEM KAPITAŁOWYM INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE Z UBEZPIECZENIOWYM FUNDUSZEM KAPITAŁOWYM PZU Plan na Życie PODSTAWOWE INFORMACJE O UBEZPIECZENIU I OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA Kod warunków: FLIP41 Numer polisy: PZU

Bardziej szczegółowo

Przygotuj się do podróży Ważne informacje dla Klientów podróżujących z Wezyr Holidays

Przygotuj się do podróży Ważne informacje dla Klientów podróżujących z Wezyr Holidays Niniejsze Warunki Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych obowiązują dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www.wezyrholidays.pl, przez Centrum Rezerwacji Wezyr Holidays oraz sieć

Bardziej szczegółowo

Regulamin. Baltic Nonstop 2015 (stan na 12.07.2014)

Regulamin. Baltic Nonstop 2015 (stan na 12.07.2014) Regulamin. Baltic Nonstop 2015 (stan na 12.07.2014) 1. Organizacja Bieg Baltic Nonstop ma charakter zawodów sportowych. Organizator może żądać od uczestników udokumentowania posiadania wystarczających

Bardziej szczegółowo

UMOWA Agencją Górską Patagonia Agencją Liderem Klientem Stronami Stroną Strony postanowiły zawrzeć umowę o następującej treści, zwaną dalej Umową :

UMOWA Agencją Górską Patagonia Agencją Liderem Klientem Stronami Stroną Strony postanowiły zawrzeć umowę o następującej treści, zwaną dalej Umową : UMOWA zawarta w.. w dniu.. roku, pomiędzy: Agencją Górską Patagonia, zwaną dalej Agencją, z siedzibą w Katowicach przy ul. Księdza Ścigały 42 m. 5, kod 40 210 Katowice, NIP: 954 195 62 17, tel. +48 32

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PROGRAMU RODZINKA DLA STAŁYCH KLIENTÓW OBOWIĄZUJĄCY OD 01.09.2014

REGULAMIN PROGRAMU RODZINKA DLA STAŁYCH KLIENTÓW OBOWIĄZUJĄCY OD 01.09.2014 REGULAMIN PROGRAMU RODZINKA DLA STAŁYCH KLIENTÓW OBOWIĄZUJĄCY OD 01.09.2014 I. SŁOWNICZEK UŻYTYCH POJĘĆ. Terminy użyte w Regulaminie, o ile z kontekstu nie wynika inaczej, otrzymują następujące znaczenie:

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki przewozu

Ogólne warunki przewozu Ogólne warunki przewozu 1 Spis treści Wstęp Informacje dotyczące znaczenia określonych wyrażeń wykorzystanych w niniejszym dokumencie, Artykuł 1 Zastosowanie, Artykuł 2 Bilety, Artykuł 3 Ceny, opłaty,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SYSTEMU REZERWACJI BILETÓW LOTNICZYCH

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SYSTEMU REZERWACJI BILETÓW LOTNICZYCH REGULAMIN KORZYSTANIA Z SYSTEMU REZERWACJI BILETÓW LOTNICZYCH INFORMACJE OGÓLNE 1. Udostępniony system rezerwacji umożliwia Użytkownikowi Internetu uzyskanie informacji o aktualnie dostępnych połączeniach

Bardziej szczegółowo

AKCJA LETNIA I ZIMOWA INSTRUKCJA FINANSOWA HAL/HAZ. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Wielkopolski SPIS TREŚCI.

AKCJA LETNIA I ZIMOWA INSTRUKCJA FINANSOWA HAL/HAZ. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Wielkopolski SPIS TREŚCI. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Wielkopolski AKCJA LETNIA I ZIMOWA INSTRUKCJA FINANSOWA HAL/HAZ SPIS TREŚCI Wyszczególnienie Strona I PRZED OBOZEM 2 II REALIZOWANIE 5 III ROZLICZANIE 14 Opracowano

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TAURON LANG TEAM RACE 2015 r.

REGULAMIN TAURON LANG TEAM RACE 2015 r. REGULAMIN TAURON LANG TEAM RACE 2015 r. 1. CEL IMPREZY Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. Wspieranie pasji i zainteresowań młodzieży i dorosłych. Promocja miejscowości

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Książka ta jest przeznaczona jedynie jako przykład i nie jest interpretacją wykładni prawnej każdego tematu zawartego w środku. Finansowane przez Departament

Bardziej szczegółowo