Przykłady zadań Rozmowy sterowane Zapoznaj się z opisem sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Przykłady zadań Rozmowy sterowane Zapoznaj się z opisem sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról"

Transkrypt

1 Przykłady zadań Rozmowy sterowane Zapoznaj się z opisem sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról I. Uzyskiwanie, udzielanie informacji 21. Przyjechałeś/-aś na letni kurs językowy do Londynu. Będziesz mieszkać u rodziny angielskiej. Zapytaj gospodarzy o: pory posiłków; możliwość korzystania z mediów; której godzinie powinieneś być w domu wieczorem. 22. Chcesz zapisać się na kurs językowy w Londynie. Rozmawiasz z sekretarką szkoły językowej. Zapytaj: o liczebność grup; o częstotliwość zajęć; czy kurs kończy się egzaminem. 23. Postanowiłeś/-aś zwiedzić Muzeum Figur Woskowych w Londynie. Zapytaj opiekuna, Anglika/opiekunkę, Angielkę o: godziny otwarcia muzeum; koszt biletu; sposób dojazdu do muzeum. 24. Na kursie językowym w Anglii rozmawiasz ze studentem/studentką z Norwegii. Powiedz: z jakiego kraju pochodzisz; dlaczego wybrałeś/-aś ten właśnie kurs: czym się interesujesz. 25. Kolega/koleżanka, z którym/którą dzielisz pokój w czasie pobytu w Londynie, wygląda na przygnębionego/-ną. Zapytaj o powód przygnębienia. Dowiedz się, czy potrzebuje pomocy. Doradź, aby postarał/-a się zrelaksować. 26. W czasie pobytu w Anglii przeziębiłeś/-aś się. Jesteś w aptece i rozmawiasz z farmaceutą/farmaceutką. Powiedz mu/jej o objawach choroby. Poproś o lekarstwa. Zapytaj o sposób zażywania leków. 27. U znajomego poznałeś/-aś rówieśnika/rówieśniczkę z Anglii. Zapytaj go/ją o: planowaną długość pobytu w Polsce; pierwsze wrażenia; plany na najbliższe dni. 28. Robisz zakupy w jednym z londyńskich sklepów. Podoba Ci się jesienny płaszcz. Spytaj ekspedienta/ekspedientkę: czy możesz go przymierzyć; gdzie jest przymierzalnia; z jakiego materiału jest uszyty.

2 29. Zgubiłeś/-aś torbę podróżną na dworcu w Nowym Yorku. Udajesz się do biura rzeczy znalezionych. Opisz torbę. Dowiedz się, czy ktoś jej nie zwrócił. Powiedz, jak się z tobą skontaktować, gdyby torba się znalazła. 30. Wyjechałeś/-aś na wycieczkę do Cambridge. Zwiedzając miasto, zgubiłeś/-aś się. Rozmawiasz z przechodniem. Przedstaw sytuację, w której się znalazłeś/-aś. Poproś o wskazanie na planie miasta miejsca, w którym się znajdujesz. Zapytaj o drogę do hotelu, w którym mieszkasz. 31. W czasie podróży po Wielkiej Brytanii popsuł się Twój samochód. W najbliższym warsztacie samochodowym spytaj: czy naprawią usterkę; w jakim terminie to zrobią; gdzie możesz zatrzymać się na czas naprawy samochodu. 32. W czasie pobytu na wakacjach w Kornwalii rozbolał Cię ząb. Dzwonisz do gabinetu stomatologicznego. Powiedz, jak długo boli Cię ząb. Zapytaj o możliwość wizyty dziś wieczorem. Dowiedz się, czy Twoje ubezpieczenie pokryje koszty wizyty. 33. Rozmawiasz z kolegą/koleżanką z kursu językowego w Anglii na temat przyjęcia, na którym nie mogłeś/-aś być. Podaj powód Twojej nieobecności. Spytaj, jak udała się zabawa. Dowiedz się o specjalne atrakcje wieczoru. 34. Jesteś w angielskiej restauracji. Spytaj kelnera/kelnerkę: o możliwość zjedzenia posiłku wegetariańskiego; o czas oczekiwania na posiłek; jaką sałatkę poleca. 35. W czasie pobytu w Anglii zachorowałeś/-aś. Rozmawiasz z lekarzem. Powiedz, co Ci dolega. Spytaj, czy musisz leżeć w łóżku. Dowiedz się, jak długo będziesz musiał/-a zażywać leki. 36. Jesteś w szkole językowej w Anglii. Właśnie odbywa się pierwsze spotkanie z opiekunem Twojej grupy. Powiedz: kilka słów o sobie; dlaczego chcesz pogłębiać znajomość angielskiego; dlaczego wybrałeś/-aś tę szkołę. 37. Przyjeżdżasz ze znajomymi na kemping w Walii. Zapytaj w recepcji o: koszt noclegu czterech osób dorosłych; warunki sanitarne na kempingu; możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego.

3 38. Jesteś na obozie językowym w Blackpool. Do Twojej grupy przyjęto nowego studenta/studentkę. Poinformuj go/ją: jak wygląda plan zajęć; jaki jest wasz opiekun; co robicie w czasie wolnym. 39. Chcesz spędzić wakacje na angielskim wybrzeżu. Dzwonisz do hotelu. Dowiedz się: czy dysponują wolnymi pokojami; czy posiłki są wliczone w cenę; jak daleko jest do plaży. 40. W czasie pobytu w Stratford chcesz spędzić wieczór w teatrze. Zadzwoń do teatru i dowiedz się o: repertuar na dzisiejszy wieczór; godziny rozpoczęcia spektakli; zniżki dla studentów-obcokrajowców. II. Relacjonowanie wydarzeń 16. Kolega/koleżanka z Austrii przyjechał/-a dzień później na kurs językowy w Anglii. Jest ciekawy/-a. co wydarzyło się pierwszego dnia. Zrelacjonuj przebieg zajęć obowiązkowych. Opowiedz o wrażeniach, jakie zrobili na Tobie inni studenci. Powiedz, co robiliście wieczorem. 17. Gościsz u siebie kolegę/koleżankę z Anglii. Rozmawiacie o przyjęciu weselnym, na którym ostatnio byłeś/-aś. Opowiedz mu/jej: kto Ci towarzyszył; jakie potrawy były serwowane; jak bawili się goście. 18. W czasie pobytu w Brighton padłeś/-aś ofiarą kradzieży. Opowiedz policjantowi: gdzie wydarzyła się kradzież; jak doszło do kradzieży; co Ci ukradziono. 19. Opowiadasz znajomemu/znajomej o zakupach, które dzisiaj robiłeś/-aś. Powiedz: w jakich sklepach byłeś/-aś; co kupiłeś/-aś; jaki incydent zdarzył się w sklepie, w którym byłeś/-aś. 20. Byłeś/-aś na przedpremierowym pokazie filmu. Opowiedz lektorowi na obozie UNESCO: jak się tam znalazłeś/-aś: jakich znanych ludzi tam spotkałeś/-aś; jaka była reakcja publiczności po projekcji. 21. Obejrzałeś/-aś w telewizji reportaż na temat klęski żywiołowej. Opowiedz koledze/koleżance z kursu językowego w Anglii: gdzie zaszło to wydarzenie; jakie były przyczyny tragedii; jakie były skutki.

4 22. Byłeś/-aś świadkiem bójki, do której doszło między kibicami na meczu piłkarskim. Opowiedz znajomemu Anglikowi/znajomej Angielce o: przyczynie incydentu; przebiegu wydarzeń: skutkach bijatyki. 23. Gościsz u siebie kolegę/koleżankę w ramach wymiany młodzieżowej ze szkołą w Anglii. Kilka dni przed jej przyjazdem włamano się do Twojego mieszkania. Opowiedz mu/jej: jakie były okoliczności włamania; co włamywacze ukradli; jaki kroki podjęli rodzice, aby uchronić się przed kolejnym włamaniem. 24. Dzwoni do Ciebie kolega/koleżanka z Anglii i pyta, jak udało się Twoje przyjęcie urodzinowe. Opowiedz mu/jej: gdzie odbyła się impreza; jak bawili się goście; jakie prezenty dostałeś/-aś. 25. Rozmawiasz z kolega/koleżanką o pierwszym spotkaniu z rodzicami Twojej/Twojego dziewczyny/chłopaka. Opowiedz: gdzie odbyło się spotkanie; co robiliście; jakie wrażenie zrobili na Tobie rodzice. 26. Rozmawiasz ze znajomym/znajomą z Anglii o zimowych wakacjach. Opowiedz mu/jej: gdzie je spędziłeś/-aś; kto Ci towarzyszył; jak spędzałeś/-aś czas. 27. Jesteś na dworcu kolejowym w Londynie. Nagle zauważyłeś/-aś, że skradziono Ci torbę. Udajesz się na posterunek policji. Opowiedz policjantowi/policjantce: w jakich miejscach byłeś/-aś od rana; jak dotarłeś/-aś na dworzec; jak wyglądała torba. 28. Przyjechał/-a do Ciebie kolega/koleżanka z Anglii. Kilka dni wcześniej urządziłeś/-aś bardzo nieudane przyjęcie. Opowiedz mu/jej: z jakiej okazji wydałaś/-eś przyjęcie; co niefortunnego się wydarzyło; jak zakończyła się impreza. 29. Podczas podróży do Anglii przydarzyła Ci się niezwykła przygoda. Opowiedz swojemu opiekunowi/swojej opiekunce w Eton: gdzie wydarzył się incydent; co dokładnie się wydarzyło; jak się wtedy czułeś/-aś. 30. W Londynie byłeś/-aś świadkiem napadu na przechodnia. Przybyłemu na miejsce policjantowi powiedz o: okolicznościach zdarzenia:

5 wyglądzie napastnika; reakcji świadków napadu. III. Negocjowanie 11. Twój kolega/twoja koleżanka z Londynu odwozi Cię samochodem na lotnisko. Widzisz, że lubi szybką jazdę. Spróbuj go/ją przekonać, że to jest niebezpieczne. Nie zgódź się z jego/jej argumentami i podaj inne. Wyraź nadzieję, że nie spowoduje wypadku. 12. Wynajmujesz pokój u angielskiej rodziny. Chciałbyś/-abyś urządzić przyjęcie dla grona znajomych, których poznałeś/-aś w Anglii. Spróbuj przekonać gospodarza/gospodynię, żeby pozwolił Ci zorganizować takie przyjęcie. Rozwiej jego/jej obawy dotyczące złego zachowania gości. Zaakceptuj jego propozycję zorganizowania przyjęcia w ogrodzie. 13. Starasz się ustalić warunki wynajmu pokoju w Londynie. Rozmawiasz z właścicielem/właścicielką domu. Spróbuj przekonać go/ją, że proponowana cena jest zbyt wygórowana. Odrzuć propozycję dzielenia pokoju z obcą osobą. Zaproponuj kompromisowe rozwiązanie. 14. Gościsz u siebie znajomego/znajomą z Anglii. Niestety on/ona prowadzi codziennie długie międzynarodowe rozmowy telefoniczne. Wyraź obawę, że nie będziesz w stanie zapłacić rachunku telefonicznego. Spróbuj przekonać go/ją, żeby ograniczył/-a swoje rozmowy. Zaproponuj, żeby dzwonił/-a po godz , kiedy połączenia są tańsze. 15. Jesteś w Londynie na wakacjach. Znajomy/Znajoma, u którego/której mieszkasz, chce zabrać Cię do galerii obrazów. Przekonaj, żeby zabrał/-a Cię do Muzeum Figur Woskowych. Uzasadnij swoją niechęć odwiedzenia galerii. Wyjaśnij, dlaczego zależy Ci na wizycie w Muzeum Figur Woskowych. Zaproponuj kompromisowe rozwiązanie. 16. Mieszkasz u angielskiej rodziny. Chcesz pójść na koncert Twojego ulubionego zespołu. Koncert kończy się o godz , a Ty musisz być w domu o godz Spróbuj przekonać gospodarza, że to wyjątkowa okazja. Spróbuj uspokoić jego obawy dotyczące sposobu powrotu do domu o tak późnej porze. Zaakceptuj jego propozycję odwiezienia Cię do domu po koncercie. 17. Chcesz pożyczyć samochód od znajomego/znajomej w Londynie. Podaj powód, dla którego go niezbędnie potrzebujesz. Spróbuj go/ją przekonać, że jesteś dobrym kierowcą. Zaakceptuj propozycję, że Cię podwiezie tam, gdzie chcesz. 18. Wraz z angielskim rówieśnikiem/angielską rówieśniczką chcesz wynająć mieszkanie w Londynie. On/ona woli centrum miasta, Ty przedmieścia, Odrzuć jego/jej propozycję, podając powód, Powiedz, że Twój pomysł jest lepszy ze względu na niskie koszty. Zaproponuj, że podejmiecie decyzję po obejrzeniu kilku ofert.

6 19. Po tygodniu zajęć na kursie językowym w Anglii masz ochotę odpocząć w sobotę. Twój współlokator/twoja współlokatorka chce zaprosić przyjaciół na kolację. Wyraź niezadowolenie z jego/jej pomysłu. Nie zgódź się z jego/jej argumentami i przedstaw swoje. Zaproponuj, żeby zaprosił/-a przyjaciół w innym terminie. ' 20. Mieszkałeś/-aś w pensjonacie na angielskim wybrzeżu. W dniu wyjazdu dowiadujesz się, że musisz zapłacić za pękniętą szybę w Twoim pokoju. Rozmawiasz z właścicielem/właścicielką pensjonatu. Nie zgódź się na pokrycie kosztów wymiany szyby. Wyjaśnij, że szyba była pęknięta, gdy wprowadzałeś/-aś się do pokoju. Zaproponuj kompromisowe rozwiązanie.

7 ROZWIĄZANIA I. Uzyskiwanie, udzielanie informacji 21. What time do you serve..? / When will we have our? / What time are? Can I use the media? Can I. TV, to the radio or.. the phone? What time (at the latest) must I be..? 22. How are the groups? How will we have classes? Is a/an at the end (of the course)? 23. What are the hours of the museum? How much.. a ticket? How can I. there? 24. I come Poland I chose this course I want to.. English at university. I am interested studying foreign Why are you so.? Do you help? I think you try and relax. Let s go for a walk 26. apteka the chemist s, pharmacy I have a headache and a sore throat. My back hurts. I feel very weak. Could you prescribe (give) me some medicines? How (often) should I. these medicines? 27. How long are you. to stay in Poland? What are your first impressions of Poland. What are your.. for the next few days? 28. coat płaszcz May I.. this coat on? / May I.. it on? Where is the fitting room? What material is it of? / What is it.. of? 29. the lost property office biuro rzeczy znalezionych lost and found (office) biuro rzeczy znalezionych The bag is.. It is. of leather. It has a floral pattern on it. Has anybody.. a similar bag? / Has anybody it and brought it here? If you get my bag, please me. Here is my number. 30. I am. / It looks like I am... / I have.. my way. Can you me on the map where I am? How can I to the Royal Hotel?

8 31. My car has.. down. / My car doesn t.. / My car is. Can you mend it? When will it be? Where can I while you are. it? 32. I have had a.. for two days. Can you.. me in the evening? Will you take the costs off my..? / Will my. cover the costs? 33. I couldn t be there.. How was? / Did you. a good time? What about the attractions? Were there any? / What were the attractions of the evening? / Tell me about the attractions of the evening. 34. Do you have any vegetarian.? How long we for the meals? Which salad do you.? 35. I have diarrhoea. Must I.. How long will I. medicines? 36. I am. I have. I need English in my career. I.. your school.. it How will we.. for four adults? What will we. for one night. There are four of us adults only. What are the sanitary.. at the campsite (camping site)? Can we.. sports equipment here? 38. Every day we have from 9 a.m. till 2 p.m. Our group tutor is.. In free time we usually. 39. Have you.. rooms? Are the.. in the price? How.. is it to the nearest.? 40. What.. at the theatre tonight? do the films start? Do you offer.. for students?

9 II. Relacjonowanie wydarzeń 16. obligatory classes zajęcia obowiązkowe We had two obligatory classes yesterday writing and conversation. During the writing class we had to write an essay and during the conversation lesson we talked about the environment. The other students in our group are very nice and helpful In the evening we went clubbing / we spent the evening in the local pub. 17. I was at the wedding with my girlfriend/boyfriend. / I attended the wedding yesterday. I was with my girlfriend/boyfriend There were no meat dishes, only vegetarian dishes were served. All the guests were having a good time. 18. When I was riding in a bus my wallet was stolen (kropka 1,3) The pickpocket took my wallet when I wasn t looking. / I was in a thoughtful mood and I wasn t careful enough, so the pickpocket took advantage of it and stole ma wallet. 19. I went shopping. I was in the supermarket and I also visited nice boutiques in the centre. I bought a lovely pair of shoes and some food. In the supermarket one man had a heart attack and they had to call the ambulance. 20. a preview, a pre-release - seans przedpremierowy Last night I saw a preview of the latest Steven Spielberg film. / Last night I saw a pre-release screening of the latest Steven Spielberg film. I went there with my boyfriend/girlfriend who is a journalist. I met Spielberg himself there. The film was well-received by the viewers. 21. There was a flooding in Africa. The disaster was caused by heavy rains in the area. As a result of the rains many people lost their lives and about one hundred thousand (100,000) were left homeless. 22 I saw a fight between football fans after the match last Saturday. The visiting football fans were angry because their team lost the match They started throwing stones at the home team supporters The more aggressive fans were arrested and the injured were taken to hospital. 23. youth exchange wymiana młodzieżowa There was a burglary in my house last week. The criminals broke the patio window and entered the house. They stole my precious old paintings. My parents had a burglar alarm installed. 24. Do it yourself! PRACA WŁASNA!

10 25. I met my girlfriend s/boyfriend s parents recently. They live a block of flats nearby. I went there to see may sweetie. They were at home at the time so we talked together. We discussed many subjects, from football to cooking. It turned out that they are very nice people. 26 I spent my.. in. I was there with. We 27 I ve been to the museum and the cathedral today. I got th the railway station/train station on foot. The bag was. it had.. there were.. inside 28 I had a birthday party last weekend. It was my 18 th birthday. It wasn t a very fortunate party, though. During the party one of my friends broke her leg while dancing. We took her to the hospital and decided to finish the party. 29 While travelling to England I had an unusual adventure. I met a famous Polish actor on the plane. I asked him for an autograph. He gave it to me and I was very happy. 30 I saw a mugging in Oxford street. He was leaving the bank and two young men attacked him. They were both tall. One man was blonde and the other had black hair. One of the witnesses immediately called the police. III. Negocjowanie 11. TY: Don t you think you re. too fast. Do you know it is? ON: But I love speed. It is so exciting. And besides, we will get to the airport faster.. I hope you don t TY: I am. a party for a group of friends. (Czy mogę to zrobić?, Czy wolno m, Czy pozwoli mi pan?)... (ON: Well I don t know. I fear that you might be too loud.) You don t have to (martwić się). I (będę odpowiedzialny za porządek osobiście). My friends know how to (zachować się) (ON: Ok. I ll... (pozwolić) you have the party in the garden.) Great. It would be nice. 13. The you offer is too. for me. I cannot.. (zgodzić się) to that. I will not... (dzielić) the room.

11 So, maybe you need to redecorate (odnowić, odremontować) the flat. I can do that and you will give me a (zniżka). 14. I am afraid, I will not be able to pay the telephone bill if you talk so long on the phone. Instead of talking you could write s, or chat through the internet. If you must.. (używać) the phone, please do it. (po) 10 p.m. It is cheaper. 15. I don t think the gallery is a good.. (pomysł). (chodźmy) to the Wax Models Museum instead. I prefer the museum because I have always wanted to see the wax statues of famous people. If you still insist (jeśli wciąż nalegasz). We can go to the gallery today, but tomorrow we go to the Wax Models Museum, ok? 16. I intend to go to the concert on Wednesday. It ends at midnight. I know I have to be back before 10 but it is a once-in-a-lifetime chance for me to see the band. You don t need to worry. I will take a taxi. Everything is going to be alright. I would be very happy if you could drive me back after the performance. 17. Can I borrow your car tomorrow? / Will you lend me your car tomorrow. I must take my uncle from the airport. He s coming tomorrow. Don t worry I m a good driver. I have had my driving licence for 10 years. I drive very carefully. Thank you. That s very kind of you. 18. Living in the centre is not a good idea. It is noisy and the air is polluted. My idea seems better, because it is cheaper to live in the suburbs. Ok. We will look thorough the offers and make the decision then. 19. TY:. (nie podoba mi się ten pomysł. Chciałabym/Chciałbym odpocząć) ON/ONA: I cannot cancel the meeting. Everybody will be disappointed. No, they won t if you explain the situation to them. Maybe you could invite them some other time? 20. I won t pay for the damage (broken window). You should know one thing. The window was already broken when I moved in. I think you should contact the person who lived here before me.

Test sprawdzający znajomość języka angielskiego

Test sprawdzający znajomość języka angielskiego Test sprawdzający znajomość języka angielskiego Imię i Nazwisko Kandydata/Kandydatki Proszę wstawić X w pole zgodnie z prawdą: Brak znajomości języka angielskiego Znam j. angielski (Proszę wypełnić poniższy

Bardziej szczegółowo

DODATKOWE ĆWICZENIA EGZAMINACYJNE

DODATKOWE ĆWICZENIA EGZAMINACYJNE I.1. X Have a nice day! Y a) Good idea b) See you soon c) The same to you I.2. X: This is my new computer. Y: Wow! Can I have a look at the Internet? X: a) Thank you b) Go ahead c) Let me try I.3. X: What

Bardziej szczegółowo

REACTIONS - REAKCJE JĘZYKOWE

REACTIONS - REAKCJE JĘZYKOWE REACTIONS - REAKCJE JĘZYKOWE 1. Podajesz koleżance długopis, o który cię prosiła. Co jej przy tym powiesz? a) Thank you. b) Please. c) Here you are. 2. Zaczepiasz przechodnia na ulicy i pytasz go o drogę

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 3

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 3 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 3 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be at the airport być na lotnisku Ona jest teraz na

Bardziej szczegółowo

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról. 1. Podczas pobytu w Anglii rozbolał Cię ząb. Rozmawiasz z osobą pracującą w rejestracji przychodni. Podaj powód swojej wizyty. Dowiedz się, kiedy może przyjąć Cię dentysta. Zapytaj o cenę wizyty. Spędziłeś/aś

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 6

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 6 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 6 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to eat out jeść poza domem Czy często jadasz poza domem?

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi CZERWIEC 2012 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2011 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2011 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2011 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY MAJ 2011 2 Egzamin maturalny z języka angielskiego poziom podstawowy ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi MAJ 2012 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze

Bardziej szczegółowo

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY EGZAMIN MATURALNY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMAT PUNKTOWANIA MAJ 2014 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze słuchu 1.1. 1.2.

Bardziej szczegółowo

KLUCZ PUNKTOWANIA ZADAŃ

KLUCZ PUNKTOWANIA ZADAŃ Egzamin maturalny maj 2009 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY KLUCZ PUNKTOWANIA ZADAŃ ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów ze słuchu 1.1. E 1.2. A 1.3. Zdający selekcjonuje informacje (II. 1 d)

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 4

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 4 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 4 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be angry with somebody gniewać się na kogoś Czy gniewasz

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 2

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 2 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 2 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be at school być w szkole Jestem teraz w szkole. (1)

Bardziej szczegółowo

MODEL ODPOWIEDZI ARKUSZ I. Zadanie 1. Za każde poprawne rozwiązanie przyznajemy 1 punkt. Maksimum 6 punktów.

MODEL ODPOWIEDZI ARKUSZ I. Zadanie 1. Za każde poprawne rozwiązanie przyznajemy 1 punkt. Maksimum 6 punktów. MODEL ODPOWIEDZI ARKUSZ I Zadanie 1. Za każde poprawne rozwiązanie przyznajemy 1 punkt. Maksimum 6 punktów. TRUE FALSE 1.1. X 1.2. X 1.3. X 1.4. X 1.5. X 1.6. X Zadanie 2. Za każde poprawne rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

Jak zasada Pareto może pomóc Ci w nauce języków obcych?

Jak zasada Pareto może pomóc Ci w nauce języków obcych? Jak zasada Pareto może pomóc Ci w nauce języków obcych? Artykuł pobrano ze strony eioba.pl Pokazuje, jak zastosowanie zasady Pareto może usprawnić Twoją naukę angielskiego. Słynna zasada Pareto mówi o

Bardziej szczegółowo

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról. 11. W ramach wymiany młodzieżowej gościsz u siebie kolegę / koleżankę z Danii. Chcesz go / ją lepiej poznać. Zapytaj o jego/jej: miejsce zamieszkania, rodzeństwo, zainteresowania. Po przyjeździe do Londynu

Bardziej szczegółowo

Zakopane, plan miasta: Skala ok. 1: = City map (Polish Edition)

Zakopane, plan miasta: Skala ok. 1: = City map (Polish Edition) Zakopane, plan miasta: Skala ok. 1:15 000 = City map (Polish Edition) Click here if your download doesn"t start automatically Zakopane, plan miasta: Skala ok. 1:15 000 = City map (Polish Edition) Zakopane,

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 5

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 5 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 5 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be to do something mieć coś zrobić Mam jej pomóc jutro.

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 7

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 7 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 7 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to do business prowadzić interesy Prowadzę interesy w

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 1

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 1 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 1 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be very busy być bardzo zajętym Jestem teraz bardzo

Bardziej szczegółowo

Zestawienie czasów angielskich

Zestawienie czasów angielskich Zestawienie czasów angielskich Present Continuous I am, You are, She/ He/ It is, We/ You/ They are podmiot + operator + (czasownik główny + ing) + reszta I' m driving. operator + podmiot + (czasownik główny

Bardziej szczegółowo

Wymagania szczegółowe 1. Zdający posługuje się w miarę rozwiniętym zasobem środków językowych (leksykalnych,

Wymagania szczegółowe 1. Zdający posługuje się w miarę rozwiniętym zasobem środków językowych (leksykalnych, Część pisemna (poziom podstawowy). Przykładowe zadania z rozwiązaniami 57 TWORZENIE WYPOWIEDZI PISEMNEJ Zadanie 11. (0 10) Uczestniczyłeś(-aś) w międzynarodowej wymianie w Londynie. Napisz list do kolegi

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 8

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 8 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 8 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to take a rest - odpocząć Muszę odpocząć. (5) Czy chcesz

Bardziej szczegółowo

Anything else? Are you all right? Are you drinking milk now? Are you single or married? Are you sure? Can I make a phone call please?

Anything else? Are you all right? Are you drinking milk now? Are you single or married? Are you sure? Can I make a phone call please? Anything else? Are you all right? Are you drinking milk now? Are you single or married? Are you sure? Can I make a phone call please? Can you drive a car? Can you meet me tomorrow? Can you recommend a

Bardziej szczegółowo

propozycje najbardziej odpowiednich kreacji dobór dodatków i akcesoriów przygotowania przed weselem propozycja wspólnych zakupów

propozycje najbardziej odpowiednich kreacji dobór dodatków i akcesoriów przygotowania przed weselem propozycja wspólnych zakupów Zestaw 1 wersja dla egzaminatora Kolega/Koleżanka wybiera się na wesele i prosi Cię o poradę dotyczącą stroju. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić z egzaminującym. propozycje najbardziej

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo.

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 9 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to take a shower brać prysznic Zawsze rano biorę prysznic.

Bardziej szczegółowo

Lesson 46 ZAIMKI. przymiotnik w funkcji dzierżawczej / zaimek dzierżawczy Liczba pojedyncza

Lesson 46 ZAIMKI. przymiotnik w funkcji dzierżawczej / zaimek dzierżawczy Liczba pojedyncza Lesson 46 ZAIMKI Wersja A Opracowanie: Łukasz Aniśkiewicz Konsultacja: Bogna Ferensztajn W przeciwieństwie do angielskich rzeczowników, które zazwyczaj nie zmieniają formy z wyjątkiem końcówki "-s" w liczbie

Bardziej szczegółowo

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3.

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3. Zadanie 1. Usłyszysz dwukrotnie trzy teksty. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu, w zadaniach 1.1. 1.3. z podanych odpowiedzi wybierz właściwą. Zakreśl literę A lub B. 1.1. Chłopiec dzwoni do

Bardziej szczegółowo

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego) 112 Informator o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015 2.6.4. Część ustna. Przykładowe zestawy zadań Przykładowe pytania do rozmowy wstępnej Rozmowa wstępna (wyłącznie

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2013 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2013 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2013 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi MAJ 2013 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze

Bardziej szczegółowo

KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI

KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI Egzamin maturalny maj 2010 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze słuchu 1.1. T 1.2. F 1.3. Zdający stwierdza, czy tekst

Bardziej szczegółowo

Część ustna (bez określania poziomu). Przykładowe zestawy zadań

Część ustna (bez określania poziomu). Przykładowe zestawy zadań 36 Informator o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015 2.2. Część ustna (bez określania poziomu). Przykładowe zestawy zadań Przykładowe pytania do rozmowy wstępnej Rozmowa

Bardziej szczegółowo

UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY BADANIE DIAGNOSTYCZNE W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM PODSTAWOWY GRUDZIEŃ 2011

UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY BADANIE DIAGNOSTYCZNE W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM PODSTAWOWY GRUDZIEŃ 2011 Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2011 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę z

Bardziej szczegółowo

KILKA WSKAZÓWEK PRZED USTNYM EGZAMINEM MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KILKA WSKAZÓWEK PRZED USTNYM EGZAMINEM MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KILKA WSKAZÓWEK PRZED USTNYM EGZAMINEM MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Zadania egzaminacyjne Rozmowa wstępna (rozgrzewka językowa) Zadanie 1 rozmowa sterowana Zadanie 2 ilustracja + 3 pytania Zadanie

Bardziej szczegółowo

18. Przydatne zwroty podczas egzaminu ustnego. 19. Mo liwe pytania egzaminatora i przyk³adowe odpowiedzi egzaminowanego

18. Przydatne zwroty podczas egzaminu ustnego. 19. Mo liwe pytania egzaminatora i przyk³adowe odpowiedzi egzaminowanego 18. Przydatne zwroty podczas egzaminu ustnego I m sorry, could you repeat that, please? - Przepraszam, czy mo na prosiæ o powtórzenie? I m sorry, I don t understand. - Przepraszam, nie rozumiem. Did you

Bardziej szczegółowo

X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna).

X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna). X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna). Zestaw 1 Wybierz jeden temat i przygotuj się do jego prezentacji przez ok. 3min. 1. The most important

Bardziej szczegółowo

1. PRESENT SIMPLE CZASY TERAŹNIEJSZE. Czasu Present Simple używamy: 1.Dla wyrażenia zwyczajów, sytuacji stałych i powtarzających się:

1. PRESENT SIMPLE CZASY TERAŹNIEJSZE. Czasu Present Simple używamy: 1.Dla wyrażenia zwyczajów, sytuacji stałych i powtarzających się: CZASY TERAŹNIEJSZE 1. PRESENT SIMPLE Czasu Present Simple używamy: 1.Dla wyrażenia zwyczajów, sytuacji stałych i powtarzających się: We get up at 6 a.m. I always visit my family on Sundays. He often drinks

Bardziej szczegółowo

roleplays Matura roleplays

roleplays Matura roleplays roleplays Matura roleplays Units 1-3 Student s card Wspólnie z kolegą/koleżanką macie napisać artykuł zachęcający młodzież do uprawiania wybranego przez was sportu. Poniżej podane są cztery kwestie, które

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi SIERPIEŃ 2012 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Egzamin maturalny z języka angielskiego

Bardziej szczegółowo

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY (A1)

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY (A1) EGZAMIN GIMNAZJALNY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY (A1) ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMAT PUNKTOWANIA KWIECIEŃ 2013 Rozumienie ze słuchu Wymagania ogólne II. Rozumienie Uczeń rozumie

Bardziej szczegółowo

Egzamin maturalny z języka angielskiego Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

Egzamin maturalny z języka angielskiego Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego) 26 Informator o egzaminie maturalnym z języka obcego nowoŝytnego Część ustna (bez określania poziomu) Przykładowe pytania do rozmowy wstępnej Rozmowa wstępna Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

Bardziej szczegółowo

Lekcja 1 Przedstawianie się

Lekcja 1 Przedstawianie się Lekcja 1 Przedstawianie się i poznawanie innych 2 Wysłuchaj dialogów, najpierw w wersji oryginalnej, później z tłumaczeniem. Powtarzaj poszczególne kwestie za lektorami. Dialog 1 Przedstawianie się w sytuacji

Bardziej szczegółowo

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról. 21. W czasie pobytu w Londynie chcesz zwiedzić Tower of London. Rozmawiasz z pracownikiem centrum informacji turystycznej. Zapytaj o: godziny otwarcia muzeum, zniżki dla młodzieży, możliwość robienia zdjęć

Bardziej szczegółowo

Volley English! Dziś lekcja 1 Zaproszenie. Zapraszamy i my

Volley English! Dziś lekcja 1 Zaproszenie. Zapraszamy i my Volley English! Już od dziś, co miesiąc, znajdziecie w naszym serwisie nową ofertę. Zapraszamy Cię do nauki angielskiego w praktycznym wydaniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe materiały, które odnoszą

Bardziej szczegółowo

ERASMUS + : Trail of extinct and active volcanoes, earthquakes through Europe. SURVEY TO STUDENTS.

ERASMUS + : Trail of extinct and active volcanoes, earthquakes through Europe. SURVEY TO STUDENTS. ERASMUS + : Trail of extinct and active volcanoes, earthquakes through Europe. SURVEY TO STUDENTS. Strona 1 1. Please give one answer. I am: Students involved in project 69% 18 Student not involved in

Bardziej szczegółowo

Struktury gramatyczne egzamin język angielski. wyrażanie planów i zamiarów + am/is/are + going to + verb

Struktury gramatyczne egzamin język angielski. wyrażanie planów i zamiarów + am/is/are + going to + verb Struktury gramatyczne egzamin język angielski Czasy gramatyczne Present Simple Present Continuous Past Simple Past Continuous Present Perfect Past Perfect Future Simple wyrażanie planów i zamiarów + am/is/are

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMATY PUNKTOWANIA (A7)

EGZAMIN MATURALNY OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMATY PUNKTOWANIA (A7) EGZAMIN MATURALNY OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SHEMATY PUNKTOWANIA (A7) GRUDZIEŃ 2013 Zadanie 1. (0 4) II. Rozumienie wypowiedzi. Zdający rozumie [

Bardziej szczegółowo

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3 Zadanie 1 Usłyszysz dwukrotnie trzy teksty. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu zdecyduj, czy podane zdania są prawdziwe (TAK) czy fałszywe (NIE). Wstaw znak w kratkę poprawnej odpowiedzi. 1.1

Bardziej szczegółowo

It s going to rain - naucz się mówić o przyszłości

It s going to rain - naucz się mówić o przyszłości It s going to rain - naucz się mówić o przyszłości Mówienie o przyszłości w języku angielskim kilka sposobów Czas Present Simple Czas Future Simple Czas Present Continuous Forma to be going to Czas Future

Bardziej szczegółowo

MATURA SPEAKING TESTS. Modules 1 4. Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego. Zestaw 1. 3 minuty. Zadanie 1. Zadanie 3.

MATURA SPEAKING TESTS. Modules 1 4. Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego. Zestaw 1. 3 minuty. Zadanie 1. Zadanie 3. MATURA SPEAKING TESTS Modules 4 Życie rodzinne i towarzyskie Człowiek, Sport Zakupy i usługi, Żywienie Wersja dla zdającego minuty Razem z przyjacielem/przyjaciółką organizujesz wspólne przyjęcie urodzinowe.

Bardziej szczegółowo

1. Holiday letters. a. 1. Cele lekcji. b. 2. Metoda i forma pracy. c. 3. Środki dydaktyczne. d. 4. Przebieg lekcji. i.

1. Holiday letters. a. 1. Cele lekcji. b. 2. Metoda i forma pracy. c. 3. Środki dydaktyczne. d. 4. Przebieg lekcji. i. 1. Holiday letters Uczeń: Uczeń: a. 1. Cele lekcji i. a) Wiadomości wie, jak wyglądać powinien układ listu nieformalnego, zna słownictwo dotyczące wakacji, zna podstawowe konstrukcje gramatyczne czasów:

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. KOD UCZNIA UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI

Bardziej szczegółowo

Please don't bring this up! I usually wake up very early.

Please don't bring this up! I usually wake up very early. 15 najważniejszych ANGIELSKICH PHRASAL VERBS I usually wake up very early. Please don't bring this up! Phrasal verbs - co to takiego? Zdecydowanie najtrudniejszą z punktu widzenia wielu uczących się grupą

Bardziej szczegółowo

MATURA USTNA: ZESTAW 1

MATURA USTNA: ZESTAW 1 MATURA USTNA: ZESTAW 1 Twój kolega/twoja koleżanka chce dowiedzieć się czegoś o Twojej klasie. Poniżej podane są 4 kwestie, które musisz omówić w rozmowie z egzaminującym. Liczba uczniów w klasie Atmosfera

Bardziej szczegółowo

1. Ile czasu dziennie spędzasz z rodzicami?

1. Ile czasu dziennie spędzasz z rodzicami? Kwestionariusz dla uczniów (50 uczniów, wiek 11-18 lat) 1. Ile czasu dziennie spędzasz z rodzicami? almost never; 0,06 about an hour; 0,15 More than 3 hours; 0,38 2 3 hours; 0,42 2. Jak najczęściej spędzasz

Bardziej szczegółowo

MATURA USTNA: ZESTAW 1

MATURA USTNA: ZESTAW 1 MATURA USTNA: ZESTAW 1 1 człowiek życie rodzinne i towarzyskie kultura W czasie pobytu za granicą uczestniczysz w kursie języka angielskiego. Jesteś na pierwszych zajęciach. Przedstaw się koledze/koleżance

Bardziej szczegółowo

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról. 37. Znajomy / Znajoma z Anglii prosi Cię o pomoc. Chciałby / Chciałaby zwiedzić Twoje miasto / Twoją miejscowość. Dowiedz się, co go / ją najbardziej interesuje. Poinformuj, jakie miejsca warto zobaczyć.

Bardziej szczegółowo

Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych

Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych Dlaczego powstało? - świat przeżywa dziś rewolucję w obszarze edukacji, - naszym celem jest promocja śląskiego jako regionu opartego na wiedzy, i najnowszych technologiach,

Bardziej szczegółowo

READING Zadanie 1 odp-1p max-9p Na podstawie obrazka napisz czy zdania są prawdziwe (T) czy fałszywe (F).

READING Zadanie 1 odp-1p max-9p Na podstawie obrazka napisz czy zdania są prawdziwe (T) czy fałszywe (F). KOD UCZNIA Strona 1 z 5 Click On Movers Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych etap II powiatowy / okręgowy IX edycja 2012_2013 Termin: 01.03.2013r.

Bardziej szczegółowo

Zagadnienia egzaminacyjne z języka angielskiego dla słuchaczy. podchodzących do matury semestr VI. Rok szkolny 2013/2014 (semestr wiosenny)

Zagadnienia egzaminacyjne z języka angielskiego dla słuchaczy. podchodzących do matury semestr VI. Rok szkolny 2013/2014 (semestr wiosenny) Zagadnienia egzaminacyjne z języka angielskiego dla słuchaczy podchodzących do matury semestr VI Rok szkolny 2013/2014 (semestr wiosenny) I. Przeprowadź rozmowę z egzaminującym poruszając cztery podane

Bardziej szczegółowo

[LEKCJA 8. W CZASIE DELEGACJI]

[LEKCJA 8. W CZASIE DELEGACJI] 20150215 [LEKCJA 8. W CZASIE DELEGACJI] ZAWARTOŚĆ Wstęp... 3 Dialog... 4 Gramatyka... 5 Ćwiczenie... 6 Tłumacznie... 7 Kontakt... 8 2 WSTĘP W tej lekcji zajmiemy się dalej czasem Present Perfect a punktem

Bardziej szczegółowo

JĘZYK ANGIELSKI EGZAMIN KLASYFIKACYJNY 2015/16. KLASA II Gimnazjum. Imię:... Nazwisko:... Data:...

JĘZYK ANGIELSKI EGZAMIN KLASYFIKACYJNY 2015/16. KLASA II Gimnazjum. Imię:... Nazwisko:... Data:... JĘZYK ANGIELSKI EGZAMIN KLASYFIKACYJNY 2015/16 KLASA II Gimnazjum Imię:... Nazwisko:... Data:... Poziom podstawowy 1. Uzupełnij przymiotniki, wstawiając brakujące litery. Dopasuj przymiotniki do właściwych

Bardziej szczegółowo

Polska Szkoła Weekendowa, Arklow, Co. Wicklow KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM

Polska Szkoła Weekendowa, Arklow, Co. Wicklow KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM 1. Imię i nazwisko dziecka / Child's name... 2. Adres / Address... 3. Data urodzenia / Date of birth... 4. Imię i nazwisko matki /Mother's name... 5. Adres

Bardziej szczegółowo

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO KROPECZKI MIESIĄC: PAŹDZIERNIK 2013R. TEMAT MATERIAŁ Hello again! What s your name? Proste powitania Wskazywanie kolegów/koleżanek Śpiewanie piosenki Dialogi A. Hello! I am Kasia. My name is Kasia What

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenia na egzamin - zaliczenie różnic programowych

Ćwiczenia na egzamin - zaliczenie różnic programowych Ćwiczenia na egzamin - zaliczenie różnic programowych Ex.1 Complete sentences the correct form of verb have got. Uzupełnij zdania właściwą formą czasownika have got : 1.My dad three brothers. 2. We an

Bardziej szczegółowo

Polish (JUN ) General Certificate of Secondary Education June 2014 TOTAL. Time allowed 1 hour

Polish (JUN ) General Certificate of Secondary Education June 2014 TOTAL. Time allowed 1 hour Centre Number Surname Candidate Number For Examiner s Use Other Names Candidate Signature Examiner s Initials Question Mark General Certificate of Secondary Education June 2014 Polish 46854 Unit 4 Writing

Bardziej szczegółowo

3. AT THE HOTEL W HOTELU. Adam is at the Garden Inn Hotel reception desk. He is checking-in.

3. AT THE HOTEL W HOTELU. Adam is at the Garden Inn Hotel reception desk. He is checking-in. 3. AT THE HOTEL W HOTELU Adam is at the Garden Inn Hotel reception desk. He is checking-in. Let me see Can you spell It s Is that right? Actually, it was for a week! Let me check I m sorry. Here is the

Bardziej szczegółowo

Extraclass. Football Men. Season 2009/10 - Autumn round

Extraclass. Football Men. Season 2009/10 - Autumn round Extraclass Football Men Season 2009/10 - Autumn round Invitation Dear All, On the date of 29th July starts the new season of Polish Extraclass. There will be live coverage form all the matches on Canal+

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY rkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. UZUPŁNI ZSPÓŁ NZORUJĄY KO UZNI PSL miejsce na naklejkę GZMIN W KLSI TRZIJ GIMNZJUM ZĘŚĆ 3. JĘZYK NGILSKI POZIOM POSTWOWY UZUPŁNI

Bardziej szczegółowo

KLASA III MODUŁ 1. Unit 1

KLASA III MODUŁ 1. Unit 1 KLASA III MODUŁ 1 Unit 1 1. Znam nazwy kolorów i imiona bohaterów podręcznika. 2. Potrafię liczyć od 1 do 10. 3. Potrafię przeliterować swoje imię. 4. Potrafię zapisać poznane słownictwo. 5. Potrafię zadawać

Bardziej szczegółowo

4. Rozmawiasz z pracodawcą odnośnie Twojej pracy wakacyjnej. Omów: - wynagrodzenie - obowiązki - godziny pracy - umiejętności

4. Rozmawiasz z pracodawcą odnośnie Twojej pracy wakacyjnej. Omów: - wynagrodzenie - obowiązki - godziny pracy - umiejętności 1. Chcesz zapisać się na kurs języka w Londynie. W rozmowie z pracownikiem szkoły językowej omów następujące kwestie: - twój poziom znajomości języka - koszty - prowadzący - zajęcia dodatkowe 2. Jesteś

Bardziej szczegółowo

Czasowniki modalne. sale yesterday.

Czasowniki modalne. sale yesterday. Czasowniki modalne Wszystkie czasowniki modalne łączą się z bezokolicznikiem bez to. Wyjątkiem jest czasownik ought to, gdzie to stanowi część czasownika. Pytania z czasownikiem modalnym tworzymy poprzez

Bardziej szczegółowo

Immigration Housing. Housing - Renting. Szukam do wynajęcia. Stating that you want to rent something. pokoju (mianownik: pokój) Type of accommodation

Immigration Housing. Housing - Renting. Szukam do wynajęcia. Stating that you want to rent something. pokoju (mianownik: pokój) Type of accommodation - Renting Polish Szukam do wynajęcia. Stating that you want to rent something Korean pokoju (mianownik: pokój) mieszkania (mianownik: mieszkanie) kawalerki (mianownik: kawalerka) domu (mianownik: dom)

Bardziej szczegółowo

Listen to the following phrases and use the pauses after each sentence to repeat.

Listen to the following phrases and use the pauses after each sentence to repeat. Welcome back to English lessons with Joanna and Emma from Point Europa. Lesson 5: There was a car accident! Lekcja 5: wypadek samochodowy! In today s lesson we will learn how to: na dzisiejszej lekcji

Bardziej szczegółowo

Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl. magda.szewczyk@slo-wroc.pl. Twoje konto Wyloguj. BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to teachers

Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl. magda.szewczyk@slo-wroc.pl. Twoje konto Wyloguj. BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to teachers 1 z 7 2015-05-14 18:32 Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl Back Twoje konto Wyloguj magda.szewczyk@slo-wroc.pl BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to teachers Tworzenie ankiety Udostępnianie

Bardziej szczegółowo

1.How do you rate the English language skills of Polish students?

1.How do you rate the English language skills of Polish students? PODSUMOWANIE WYNIKÓW ANKIET DLA OPIEKUNÓW PORTUGALSKICH PODCZAS STAŻU LEONARDO DA VINCI - MAJ 2013 1.How do you rate the English language skills of Polish students? -bad 0 -insufficient 0 -sufficient 0

Bardziej szczegółowo

II.Zadaj pytania z czasownikiem to be i udziel krótkiej odpowiedzi według wzoru: Peter is English.--- Is Peter English? Yes, he is / No, he isn t

II.Zadaj pytania z czasownikiem to be i udziel krótkiej odpowiedzi według wzoru: Peter is English.--- Is Peter English? Yes, he is / No, he isn t Język angielski - zjazd 4-5.10 Revision-powtórzenie I.Wstaw odpowiednią formę czasownika być - to be: 1.He...an actor (+) 2.They.good students (+) 3.I..from Poland (+) 4.They..from Germany (-) 5.Philip.Spanish

Bardziej szczegółowo

ARKUSZ PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM JĘZYK ANGIELSKI

ARKUSZ PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM JĘZYK ANGIELSKI Miejsce na identyfikację szkoły ARKUSZ PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY CZĘŚĆ I LISTOPAD 2011 Czas pracy: 120 minut Instrukcja dla zdającego 1. Sprawdź, czy ar kusz eg za mi

Bardziej szczegółowo

Błędów popełnianych przez Polaków w języku angielskim

Błędów popełnianych przez Polaków w języku angielskim 10 Błędów popełnianych przez Polaków w języku angielskim Jak je poprawić? Zajrzyj do środka! www.madebybeata..com Witaj! Ucząc się angielskiego trudno na samym początku było mi zauważyć, że popełniłam

Bardziej szczegółowo

Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl. magda.szewczyk@slo-wroc.pl. Twoje konto Wyloguj. BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to students

Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl. magda.szewczyk@slo-wroc.pl. Twoje konto Wyloguj. BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to students Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl Back Twoje konto Wyloguj magda.szewczyk@slo-wroc.pl BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to students Tworzenie ankiety Udostępnianie Analiza (55) Wyniki

Bardziej szczegółowo

JĘZYK ANGIELSKI klasa III GIMNAZJUM

JĘZYK ANGIELSKI klasa III GIMNAZJUM nazwa szkoły/pieczątka JĘZYK ANGIELSKI klasa III GIMNAZJUM /2011/2012 PK nr 2 semestr I Uwaga! Strona tytułowa stanowi integralną część pracy kontrolnej. Adres ucznia Wypełnij wszystkie pola czytelnie

Bardziej szczegółowo

SCENE 1. Mummy: Grandma s very sick today. Please take it to her now. Be good - and don t stop in the big, dark, wood!

SCENE 1. Mummy: Grandma s very sick today. Please take it to her now. Be good - and don t stop in the big, dark, wood! Scenariusz językowego przedstawienia teatralnego,,czerwony Kapturek połączonego z lekcją języka angielskiego,, Little Red Riding Hood by the Brothers Grimm (June 2013 ) Narrator 1 (a bird): SCENE 1 This

Bardziej szczegółowo

1. osoba - We will work hard (moŝliwe jest teŝ uŝycie czasownika shall zamiast will)

1. osoba - We will work hard (moŝliwe jest teŝ uŝycie czasownika shall zamiast will) Future Simple Czas Future Simple (przyszły prosty) tworzy się następująco: odpowiednia osoba + czasownik posiłkowy will + bezokolicznik (czasownik w formie podstawowej). 1. osoba - I will work hard (moŝliwe

Bardziej szczegółowo

Angielski Biznes Ciekawie

Angielski Biznes Ciekawie Angielski Biznes Ciekawie Conditional sentences (type 2) 1. Discuss these two types of mindsets. 2. Decide how each type would act. 3. How would you act? Czy nauka gramatyki języka angielskiego jest trudna?

Bardziej szczegółowo

Lekcja 10 Podróżowanie

Lekcja 10 Podróżowanie LEKCJA 10 Lekcja 10 Podróżowanie 59 Wysłuchaj dialogów, najpierw w wersji oryginalnej, później z tłumaczeniem. Powtarzaj poszczególne kwestie za lektorami. Dialog 1 Kupowanie biletu na pociąg - Hello,

Bardziej szczegółowo

Procedura check in dla gościa z rezerwacją Uprzejme powitanie gości Witam Serdecznie w naszym hotelu Welcome to our Hotel. Welcome at X Hotel Dzień dobry Good morning. Zapytanie o rezerwację lub w czym

Bardziej szczegółowo

Formularz dla osób planujących ubiegać się o przyjęcie na studia undergraduate (I stopnia) w USA na rok akademicki

Formularz dla osób planujących ubiegać się o przyjęcie na studia undergraduate (I stopnia) w USA na rok akademicki Formularz dla osób planujących ubiegać się o przyjęcie na studia undergraduate (I stopnia) w USA na rok akademicki 2017-2018 Zanim zaczniesz wypełniać formularz, zapoznaj się z Instrukcjami! Imię i nazwisko:

Bardziej szczegółowo

Angielski. Rozmówki w podróży FRAGMENT

Angielski. Rozmówki w podróży FRAGMENT Angielski Rozmówki w podróży FRAGMENT Autor: Dorota Guzik Konsultacja językowa: Tadeusz Z. Wolański Głosy: Maybe Theatre Company Nagranie i mastering: Mariusz Zaczkowski Studio MTS DIM Nauka i Multimedia,

Bardziej szczegółowo

Conditionals: 0, 1, 2, 3 - Zadania warunkowe. O Conditional. Kiedy używamy? Zdanie podrzędne Zdanie nadrzędne

Conditionals: 0, 1, 2, 3 - Zadania warunkowe. O Conditional. Kiedy używamy? Zdanie podrzędne Zdanie nadrzędne O Conditional If + podmiot + czasownik w czasie present simple podmiot + czasownik w czasie present simple powszechnych prawdach, takich jak prawa natury If you heat water to 100 o C, it boils Water boils

Bardziej szczegółowo

Working Tax Credit Child Tax Credit Jobseeker s Allowance

Working Tax Credit Child Tax Credit Jobseeker s Allowance Benefits Depending on your residency status (EU citizen or not) there are various benefits available to help you with costs of living. A8 nationals need to have been working for a year and be registered

Bardziej szczegółowo

1. PODSTAWOWE ZWROTY I WYRAŻENIA

1. PODSTAWOWE ZWROTY I WYRAŻENIA SPIS TREŚCI WSTĘP 4 1. PODSTAWOWE ZWROTY I WYRAŻENIA 5 2. LICZBY I CZAS 1. CZŁOWIEK 21 4. ŻYCIE CODZIENNE I CZAS WOLNY 1 5. DOM I MIESZKANIE 41 6. ŻYCIE RODZINNE I TOWARZYSKIE 49 7. SZKOŁA I NAUKA 57 8.

Bardziej szczegółowo

MATURA USTNA: ZESTAW 1

MATURA USTNA: ZESTAW 1 MATURA USTNA: ZESTAW 1 1 człowiek podróżowanie i turystyka szkoła Razem z kolegą/koleżanką zamierzacie odwiedzić miejsce, w którym już kiedyś byłeś/byłaś. Poniżej podane są 4 kwestie, które musisz omówić

Bardziej szczegółowo

Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2011 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę z

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO Dagmara Szonert-Rzepecka PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO Łódź - 2005 Redakcja i korekta techniczna: Jadwiga Poczyczyńska Skład i łamanie tekstu: Barbara Lebioda Projekt okładki: Barbara Świętochowska Copyright

Bardziej szczegółowo

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! Miejsce na naklejkę MJA-P1_7P-091 PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO STYCZEŃ ROK 2009 dla osób niesłyszących POZIOM

Bardziej szczegółowo

TEORIA CZASU PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS

TEORIA CZASU PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS TEORIA CZASU PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS Present Simple-czas teraźniejszy prosty Present Continuous-czas teraźniejszy ciągły UŻYWAMY: gdy mówimy o rutynie gdy mówimy o harmonogramach gdy mówimy

Bardziej szczegółowo

DODATKOWE ĆWICZENIA II. CZASY. II.1.1. Uzupełnij zdania, używając odpowiedniej formy czasownika to be

DODATKOWE ĆWICZENIA II. CZASY. II.1.1. Uzupełnij zdania, używając odpowiedniej formy czasownika to be II.1. Czas present simple DODATKOWE ĆWICZENIA II.1.1. Uzupełnij zdania, używając odpowiedniej formy czasownika to be Example: My friends are in Egypt on holidays. 1. They. students. 2. I from Poland. 3.

Bardziej szczegółowo

13. Chcesz powiedzieć, że jesteś zmęczony/a i znudzony/a. Co powiesz? A. I'm tiring and boring. B. I m tired and bored. C. I m tired and boring.

13. Chcesz powiedzieć, że jesteś zmęczony/a i znudzony/a. Co powiesz? A. I'm tiring and boring. B. I m tired and bored. C. I m tired and boring. Reakcje językowe Zadania 1-80 1. Chcesz przedstawić swojego kolegę - Tomka. Co powiesz? A. This is my friend Tom. B. I have a friend - Tom. C. Tom is my friend. 2. Chcesz zapytać, jak nazywa się brat Jacka.

Bardziej szczegółowo

Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015

Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015 Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015 Część 2. Język angielski Przykładowy zestaw zadań dla uczniów słabowidzących (S4) Czas pracy: 45 minut (Czas pracy będzie wydłużony zgodnie z opublikowanym w 2014

Bardziej szczegółowo

Bardzo formalny, odbiorca posiada specjalny tytuł, który jest używany zamiast nazwiska

Bardzo formalny, odbiorca posiada specjalny tytuł, który jest używany zamiast nazwiska - Wstęp Dear Mr. President, Dear Mr. President, Bardzo formalny, odbiorca posiada specjalny tytuł, który jest używany zamiast nazwiska Dear Sir, Dear Sir, Formalny, odbiorcą jest mężczyzna, którego nazwiska

Bardziej szczegółowo