Przegląd wybranych działań marketingowych Prezentacja przykładowa

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Przegląd wybranych działań marketingowych 2013. Prezentacja przykładowa"

Transkrypt

1 Przegląd wybranych działań marketingowych 2013 Prezentacja przykładowa

2 O nas Przeszukujemy internet i bazy danych w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytania. Szykujesz się do przetargu i potrzebujesz informacji o nieznanej Ci kategorii? Nie masz czasu na opracowywanie żmudnej analizy działań konkurencji? Chcesz się dowiedzieć, jak działają w mediach społecznościowych Twoi konkurenci? Potrzebujesz raportu na temat rynków, konsumentów lub firm? call-to-research Prowadzimy sprawne desk researche i składamy je w znakomite raporty. Materiał od nas jesteś w stanie szybko przeczytać i przeanalizować. Skontaktuj się z nami. Oszczędzaj czas!

3 5 najdziwniejszych kampanii FMCG Przegląd działań marketingowych 2013

4 1. Girls Don t Poop Firma: Poo-Pourri Produkt: Spray antyzapachowy Kampania: Girls Don t Poop Przeglądu najdziwniejszych kampanii FMCG 2013 roku nie można nie zacząć od kampanii promującej innowacyjny produkt Poo-Pourri, którym jest powłoka antyzapachowa w spreju, którą psika się na taflę wody w ubikacji, tuż przed spuszczeniem balastu. Nie przepuszcza ona zapachów, pomagając zdecydowanie w utrzymaniu iluzji że dziewczyny, z zasady, nie robią kupy takie zresztą jest założenie samej kampanii, która w bezpośredni i zabawny sposób tłumaczy zasadę działania produktu, buduje wizerunek firmy i kreuje materiał viralowy równocześnie. Od premiery klipu był on obejrzany na YouTube ponad razy i share owany ponad , co dla niewielkiej firmy jest bardzo dużym sukcesem, przekładającym się bezpośrednio na sprzedaż (Poo-Pourri zarabia teraz rocznie $). YT:

5 2. Gioni s Revenge Firma: Gioni s Produkt: Sosy Kampania: Gioni s Revenge Włoski producent keczupów i innych sosów, Gioni s, poprosił agencję Alch1m1a z Milanu o stworzenie materiałów reklamowych, akompaniujących wypuszczeniu przez firmę opakowań upside-down. Efektem tego była kreacja trzech plakatów na których spersonifikowane butelki sosów mszczą się za poklepywanie po tyłku, dosłownie spuszczając lanie swoim oprawcom. Gioni s nie jest kolosem i nie posiada nawet strony internetowej, plakaty zrobiły jednak furorę w internecie, wpływając mocno na rozpoznawalność marki, nawet jeśli nie na sprzedaż. Sama idea i insight kampanii nie są złe, wykonanie natomiast jest co najmniej niepokojące, wzbudzając skojarzenia od S&M (nie piszę tutaj o Social Media) do gwałtu, wyrazy twarzy sosów mówią zresztą same za siebie klienci niech lepiej nauczą się wyciskać, przynajmniej jeśli nie chcą znaleźć się jako feature w czasopiśmie Detektyw.

6 3. Mountain Dew & Tyler the Creator Firma: Mountain Dew Produkt: Napój gazowany Kampania: Felicia the Goat Mountain Dew wypuściło w maju 2013 serię klipów zrealizowanych we współpracy z kontrowersyjnym raperem Tylerem Okonmą (znanym jako Tyler the Creator), przedstawiającą kozę Felicię i jej kryminalne przygody. Po wyemitowaniu drugiego klipu i reakcji Dr. B. Watkinsa, który nazwał tą kampanię najbardziej rasistowską w historii, klipy zostały wycofane i usunięte z kanałów Mountain Dew. Nie to jednak sprawia że jest to jedna z najdziwniejszych kampanii FMCG 2013, jest to fakt że Mountain Dew w ogóle pozwoliło wypuścić klipy w których dochodzi do aktów przemocy wobec kobiety a Mountain Dew jest prezentowane jako środek odurzający, po wypiciu którego koza dostaje ataku agresji. Ludzie znający twórczość Tylera oczywiście wiedzieli czego się spodziewać i nie przeżyli wielkiego szoku, problemem tutaj zdecydowanie był odbiór wśród osób które Tylera nie znają. YT:

7 4. Oreo Separator Machines Firma: Oreo Produkt: Ciastka z nadzieniem Kampania: Oreo Separator Machines Jeśli kiedyś jedliście ciastka w formie dwóch krążków z kremem wciśniętym pomiędzy, wiecie dobrze jak wygląda procedura spożywania najpierw jemy pierwszy krążek, wylizujemy krem, potem jemy drugi krążek. Jedni wolą krążki, drudzy wolą krem, ale gdyby znaleźć idealny sposób na ich separację? Taki insight przyświecał kampanii online Oreo Separator Machines, pokazującej w kolejnych odsłonach różne naukowe (i przekombinowane) sposoby na oddzielenie kremu od ciastek Oreo. Filmy są zrealizowane w śmiertelnie poważnej konwencji, będącej oczywiście częścią humoru, każdy prezentuje wynalazców wraz z ich absurdalnymi wynalazkami. Kampania była szeroko komentowana i chwalona za rozdmuchane proporcje oraz humor. Chociaż nie jest to kampania sprzedażowa, Oreo na pewno na niej nie straciło. YT:

8 5. Katy Perry and the Popcats Firma: Popchips Produkt: Czipsy niskokaloryczne Kampania: Katy Perry and the Popcats Popchips pozycjonuje swój produkt jako zdrową alternatywę wobec tradycyjnych czipsów ziemniaczanych i kampania Katy Perry and the Popcats gra właśnie na tym założeniu arcyzły Fat Cat prześciga się z Popcatami w dostarczaniu przekąsek ludziom w potrzebie. Mamy tutaj Fat Cata który ma przepaskę na oku i mówi z ciężkim niemieckim akcentem, rapującą Katy Perry i jej ekipę kotów w różnokolorowych perukach, żenujące one linery, stylistykę lat 60, disco lasery i wiele więcej. Nagromadzenie absurdu jest tutaj absolutne a wykonanie, intencjonalnie, marne, z całą pewnością jednak zapada w pamięć. Kampania obejmuje także usługę za pomocą Twittera i hashtagu #popchipstotherescue użytkownicy mogą wysłać distress call ze swoją lokacją i krótkim opisem sytuacji żeby uzyskać szansę na dostawę Popchips. YT:

9 Przykłady podobnych researchy, które możesz nam zlecić: Jak banki w USA, UK i Europie reklamują rachunki osobiste? Działania reklamowe w latach w developerce mieszkaniowej w Polsce. Kampanie edukacyjne o tematyce ochrony środowiska kierowane do dzieci. Jak browary reklamowały się podczas mistrzostw świata w piłce nożnej? Co już przygotowały na nadchodzące mistrzostwa? Czy rozpoczęły się już kampanie przed brazylijskim mundialem? Jak branża jubilerska wykorzystuje celebrytów w działaniach reklamowych? Raport o wprowadzaniu na rynek nowej marki telekomunikacyjnej w Wielkiej Brytanii. Jak marka ABC reklamuje się online (w tym mobile). Itd. Itp.

10 5 masywnych faili w Social Media Przegląd działań marketingowych 2013

11 1. Nakarm dziecko tweetem Fail smaku Kontekst W ramach kampanii społecznej Kellogg s próbował zachęcić swoich followerów do retweetowania wpisu, obiecując za każdy retweet śniadanie dla biednego dziecka. Porażka Co mogło pójść nie tak? Followerzy zareagowali żywo na tweet, oskarżając Kellogg s o emocjonalny szantaż. Kellogg s odpowiedział przeprosinami, zwalając winę na zły dobór słów, i zapewnił że funduje śniadania w szkołach, ale to wywołało kolejną falę krytyki przecież jeśli i tak fundują śniadania, to znaczy że retweety były bezwartościowe i Kellogg s chciał tylko polepszyć wizerunek na cierpieniu biednych dzieci. Morał Wykorzystywanie biednych dzieci do zwiększenia statystyk na Twitterze może nie zostać dobrze odebrane, tym bardziej jeśli stawiamy warunek jedzenie za retweet. Ponadto, złym pomysłem jest w ramach przeprosin zasugerować że poprzedni tweet był, zasadniczo, kłamstwem.

12 2. Wskaż różnicę Fail rozsądku Kontekst Home Depot jest sponsorem programu College Gameday, emitowanego przed transmisją meczy studenckiej ligi amerykańskiego futbolu. Przedstawiony tweet i zdjęcie są częścią wsparcia tego eventu przez agencję social media zatrudnioną przez Home Depot. Porażka Po zamieszczeniu zagadki posypały się niepochlebne komentarze, oskarżające Home Depot o rasizm - ostatecznie sam fakt zadania takiego pytania sugeruje że mogą istnieć wątpliwości. Reakcja była szybka: Home Depot usunęło tweet, zwolniło agencję i wysłało przeprosiny do każdej osoby która zatweetowała oburzenie, było jednak już za późno co znajdzie się w internecie, zostaje w internecie. Morał Tak naprawdę przed podobnymi historiami nie można się ustrzec, chyba że zatrudniając sprawdzone agencje lub ludzi którzy nie tweetują pod wpływem środków odurzających.

13 3. Kondomy, dyskretnie, w Batmanie Fail crowdsourcingu Kontekst Po uruchomieniu w Dubaju pierwszej na świecie usługi dyskretnego zamawiania prezerwatyw poprzez aplikację ios lub stronę Durex SOS Condoms, brand ogłosił internetowe głosowanie na kolejne miasto w którym ta usługa zostanie uruchomiona. Porażka Głosowanie odbyło się za pomocą Facebooka i nie zawierało listy dostępnych w głosowaniu miast. Zamiast tego zaoferowano wolny wybór i każde miasto mogło wygrać, pod warunkiem że zbierze odpowiednią ilość głosów. Zapomniano niestety o tym że internet to miejsce w którym funkcjonuje także 4chan, dzięki któremu głosowanie szybko zostało sprowadzone na niezamierzoną przez Durex ścieżkę. Dystansując konkurencję, w tym Paryż i Nowy Jork, znane z konserwatyzmu miasto Batman w Turcji zostało ogłoszone zwycięzcą. Morał Crowdsourcing jest świetną sprawą, ale nigdy nie można zignorować huliganów sieci jeśli zwęszą możliwość, zrobią z brandu pośmiewisko. W tym wypadku tą możliwość można było im zabrać wyznaczając listę miast dostępnych w głosowaniu.

14 4. Redukcja na żywo Fail logistyki Kontekst HMV, w obliczu zbliżającego się bankructwa, wprowadziło duże redukcje zatrudnienia, w tym także zespołu odpowiedzialnego za Social Media. Porażka W trakcie spotkania HR, na którym zwolniono ponad 60 osób, jedna z nich, Poppy Rose Cleere, zdecydowała się zakomunikować o ich nieszczęściu za pomocą oficjalnego konta Twitter HMV. Tweety były żywe przez ponad 20 minut, co wystarczyło aby wiadomość rozniosła się po świecie i zaszkodziła wizerunkowi HMV. Oczywiście, zwolnienia są wewnętrzną sprawą firmy, w tym wypadku jednak tweety zdradzają także niekompetencję dyrektora marketingu i stawiają brand w pozycji opresora, w czasie kiedy walczy on o odzyskanie części rynku i, co za tym idzie, przetrwanie. Morał Jeśli zwalnia się zespół odpowiedzialny za Social Media, należy wcześniej odebrać im możliwość dostępu do oficjalnych kanałów firmy.

15 5. Questions without Answers Fail świadomości społecznej Kontekst J.P.Morgan, największy bank w USA, w listopadzie 2013 zgodził się zapłacić rekordową grzywnę 13 billionów dolarów za udzielanie kredytów hipotecznych osobom bez zdolności kredytowych oraz sprzedawanie ich później w pakietach inwestorom na całym świecie, co przyczyniło się do krachu na rynku nieruchomości. Na tle tych wydarzeń ktoś w J.P.Morgan postanowił zrobić sesję Q&A na Twitterze z wiceprezesem tej firmy, Jimmym Lee. Porażka Sam pomysł na zrobienie Q&A z wiceprezesem najbardziej wtedy znienawidzonego banku w USA musiał wypłynąć z głowy osoby nieskażonej rzeczywistością. Pytania napływały lawinowo, chociaż na pewno nie takie o jakie chodziło inicjatorom akcji i wkrótce sesja Q&A została odwołana, pozostawiając po sobie setki zgryźliwych tweetów. Być może insight stojący za tą sesją Q&A zakładał że biednych ludzi nie stać na internet? Morał Robienie Q&A w momencie kryzysowym firmy to dobry pomysł, ale nie w przypadku kiedy chce się odpowiadać tylko na te wygodne pytania, tym bardziej jeśli nie zna się realiów internetu.

16 Przykłady podobnych researchy, które możesz nam zlecić: W jaki sposób marka X korzysta z mediów społecznościowych? Do czego służą jej poszczególne kanały? Czy działania składają się na budowę spójnego pozycjonowania marki? Najpopularniejsze media społecznościowe wśród osób w wieku w różnych krajach świata. Wykorzystanie mediów społecznościowych w branży medycznej w Polsce. Jak marki prowadzą swoją działalność CSR za pomocą mediów społecznościowych. Znalezienie i opisanie 10 realizacji z sukcesem. Kryzysy w mediach społecznościowych: skąd się brały, jak je opanowywano. Obecność kategorii Y w mediach społecznościowych. Itd. Itp.

17 5 nowych charytatywnych aplikacji mobilnych Przegląd działań marketingowych 2013

18 1. Google One Today Firma: Google Nazwa aplikacji: One Today Do czego służy?: Do wspierania programów nonprofit. Aplikacja One Today dostępna jest na telefony z systemami Android i ios, jej założenie polega na umożliwieniu użytkownikowi wpłacenia 1$ na wybraną z dostępnych akcji charytatywnych. Aplikacja zapamiętuje wybory i dostosowuje proponowane akcje do użytkownika, który z kolei może podzielić się nimi w mediach społecznościowych i zaproponować znajomym żeby również wpłacili 1$ na wybraną akcję. Wszystkie organizacje nonprofit na które można wpłacać dotacje są częścią Google for Nonprofits, do którego można dołączyć i ubiegać się o możliwość dodania swojej akcji do One Today jest to całkowicie bezpłatne. Kiedy użytkownik wpłaca pieniądze na akcję, są one doliczane do Google Wallet i periodycznie pobierane z konta użytkownika, transakcje nie są więc realizowane natychmiastowo. Wszystkie dokonane wpłaty można następnie odliczyć od podatku. www:

19 2. AskU Firma: PricewaterhouseCoopers Nazwa aplikacji: AskU Do czego służy?: Do wspierania aktywnych akcji poprzez poświęcanie czasu na wypełnianie ankiet. Chociaż AskU działa od 2012, dopiero w 2013 wypuszczona została aplikacja mobilna na systemy Android i ios, pozwalająca użytkownikowi poświęcić czas na wypełnienie ankiety i wspomóc tym samym jedną z aktywnych akcji. Aplikacja zadaje dwa typy pytań sponsorowane, służące do zbierania informacji na temat rynku i konsumentów, oraz pytania pozwalające budować profil użytkownika. Pozwala to PwC prowadzić badania rynku o wiele szybciej i sprawniej a użytkownicy mają lepszą motywację do wypełniania ankiet. Chociaż lista wspieranych fundacji jest niedługa, są one zweryfikowane i nie ma ryzyka że pieniądze skończą gdzieś gdzie nie powinny, tym bardziej że jedyną walutą oczekiwaną od użytkownika jest czas. www:

20 3. Hero Bear Organizacja: Help For Heroes Nazwa aplikacji: Hero Bear Do czego służy?: Do wspierania rannych żołnierzy poprzez zakup gry. Hero Bear jest grą mobilną, stworzoną przez fundację Help For Heroes, której zakup gwarantuje oddanie 1 na rzecz żołnierzy rannych na polu bitwy. Gra polega na sterowaniu misiami które muszą transportować rannego kolegę na noszach i, unikając przeszkód, zbierać jak najwięcej złotych monet po drodze, za każde niepowodzenie narażając się na niewybredne komentarze Jeremy ego Clarksona. Inne znane osoby uwikłane w tą akcję to m.in. Lorraine Kelly, Ross Kemp czy burmistrz Londynu, Boris Johnson. W odróżnieniu do innych opisywanych aplikacji, w tym przypadku użytkownicy nie wybierają sprawy którą chcieliby wesprzeć i nie mają wpływu na wysokość donacji wszystko jest utrwalone w kamieniu, co nie przeszkodziło jednak akcji odnieść duży sukces. www:

21 4. Selfless Selfies Firma: Johnson & Johnson Nazwa aplikacji: Donate a Photo Do czego służy?: Do wspierania charytatywnych akcji poprzez wysyłanie swoich zdjęć i share owanie ich w SM. Akcja Donate a Photo jest prostym sposobem na wsparcie wybranych akcji charytatywnych poprzez zrobienie sobie zdjęcia oraz uploadowanie go za pomocą aplikacji. Za każde zdjęcie Johnson & Johnson przeznacza 1$ na wybraną przez użytkownika sprawę od zabiegów chirurgicznych dla okaleczonych dzieci do badań okulistycznych w biednych regionach. Wystarczy ściągnąć aplikację, zarejestrować się, wybrać akcję którą chcemy wesprzeć (każda jest szczegółowo opisana), wybrać i uploadować zdjęcie i podzielić się swoją dobrocią na social media (Twitter i Facebook, wkrótce Instagram) żeby zachęcić swoich znajomych do wzięcia udziału w tym programie. Po udanym wysłaniu zdjęcia użytkownik otrzyma wiadomość zwrotną z potwierdzeniem i gratulacjami za bycie przyzwoitą ludzką istotą. www:

22 5. Feedie Organizacja: The Lunchbox Fund Nazwa aplikacji: Feedie Do czego służy?: Do zamieniania zdjęć jedzenia w prawdziwe jedzenie dla dzieci z Afryki Południowej. Feedie jest aplikacją korzystającą z trendu robienia zdjęć jedzenia dla wzbudzania zazdrości innych i transformuje go w coś naprawdę przydatnego. Po zrobieniu zdjęcia swojego jedzenia przy pomocy tej aplikacji i share owaniu go na jednej z wybranych platform SM restauracja w której zakupione było jedzenia składa donację (25 centów) do The Lunchbox Fund, organizacji charytatywnej która dostarcza jedzenie dla biednych dzieci z Afryki Południowej. Poprzez donacje i zdjęcia do tej pory wydano ponad posiłków a popularność Feedie cały czas rośnie, razem z zasięgiem akcji (teraz międzynarodowym). Akcja odbiła się głośnym echem w mediach i wielu celebrytów poparło tą inicjatywę nie jest to nic dziwnego, to w końcu idealny sposób na zrobienie czegoś pożytecznego, jednocześnie zaspokajając swoją próżność. www: YT:

23 Przykłady podobnych researchy, które możesz nam zlecić: Aplikacje mobilne w bankowości. Przegląd funkcjonalności. Płatności za pomocą komórek na świecie jakie rozwiązania są wdrażane? Jak P&G podochdzi do rewolucji mobilnej? Informacje o działaniach koncernu, sukcesach i porażkach. Wykorzystanie technik mobilnych w ubezpieczeniach. Jak korzystamy z telefonów komórkowych podczas zakupów? Usługi mobilne tuzów e-retailu: Amazon, e-bay, Allegro, Best Buy, Otto. Itd. Itp.

24 5 wydarzeń E-Commerce Przegląd działań marketingowych 2013

25 1. Tictail i sklepów w 10 miesięcy Firma: Tictail Typ: Platforma E-Commerce Mający swoją siedzibę w Sztokholmie Tictail wystartował w 2012 roku jako platforma e-commerce, oferująca użytkownikom bezpłatne zakładanie i obsługę sklepów online. 14 marca 2013 roku, 10 miesięcy od założenia, Tictail przekroczył założonych, aktywnych, sklepów. Użytkownicy chwalą Tictail za przyjazne UI i bezproblemową obsługę, firma oferuje także aplikacje dla sprzedających, dzięki którym mogą m.in. wystawić poszczególne produkty w przecenie, pozwolić kupującym na wystawianie recenzji czy uzyskać do nich kontakt , żeby zacieśnić relacje. To właśnie dzięki aplikacjom Tictail zarabia, podstawowe funkcje są bowiem całkowicie darmowe. Sklepy napędzane przez Tictail obecne są w 98 krajach i na pewno nie skończy się na tym, firma planuje bowiem szerszą ekspansję, także do USA, gdzie zmierzyć będzie się musiało z Shopify. Niezależnie od tego jak skończy się to starcie, Tictail jest zdecydowanie jednym z wygranych 2013 roku. www: www:

26 2. Boxed M-Commerce Firma: Boxed Typ: Hurtownia M-Commerce Boxed ruszyło na dobre w sierpniu 2013 z mobilną aplikacją na ios, oferując hurtowe zakupy online w rejonie Nowego Jorku i New Jersey, trzy miesiące później obsługiwało już 48 dolnych stanów USA. Boxed stawia się w tej samej kategorii co Amazon, oferując jednak wyłącznie sprzedaż hurtowych ilości i korzystniejsze wobec Amazon ceny (który zresztą nie sprzedaje hurtowo) ich głównymi klientami są rodziny nie chcące kupować co chwila pieluch, jedzenia dla zwierząt czy papieru toaletowego poprzez Amazon i, tym bardziej, nie chcące stać w długich kolejkach w Costco. Boxed nie przepakowuje towarów od producenta, nie ma własnej floty ciężarówek i tylko wynajmuje magazyny, ten model jednak na razie się sprawdza i Boxed rozbudowuje się coraz bardziej, oferując teraz także zakupy przy pomocy aplikacji na systemy Android. Co ciekawe, założyciele Boxed wychodzą ze środowiska developerów gier na platformy mobilne i, jak sami twierdzą, zbudowanie tej platformy sprzedażowej było łatwiejsze niż stworzenie jakiejkolwiek gry. www:

27 3. Pinterest z możliwością zakupu Firma: Luvocracy Typ: Sosy Luvocracy ideą przypomina Pinterest i nie jest to przypadek, chociaż te dwie platformy różni jedna poważna rzecz przy pomocy Luvocracy można kupić produkty które się podziwia. Jest to targowisko zbudowane dookoła rekomendacji i social sharing, za pomocą którego można kupić wszystko na co się natrafi i platforma załatwi wszystko za nas. Jak to działa? Użytkownicy rejestrują się za darmo i mogą przeglądać przedmioty, podążać za postami rekomendowanych osób lub znajomych, budować własne kolekcje i rekomendacje. Jeśli zdecydują się coś kupić, Luvocracy załatwi za nich wszystko, od kontaktu ze sprzedawcą (Luvocracy podaje maksymalną możliwą cenę produktu, może ona później okazać się niższa) do zakupu do wysyłki. Jedyne co użytkownik musi kliknąć to button Buy it for me i asystent zajmie się wszystkim. Jeśli użytkownik zarekomenduje produkt który ktoś kupi, dostaje od tego prowizję, co sprawia że jeśli ktoś chce coś kupić i zarekomenduje to, i jeśli odpowiednia liczba osób kupi ten produkt, rekomendujący dostanie go za darmo. www:

28 4. Wypożycz samochód smartfonem Firma: Silvercar Typ: Wypożyczalnia samochodów. Silvercar, wychodząc ze słusznej obserwacji że wypożyczanie samochodów na lotniskach jest czasochłonne i ogólnie niefajne, zaproponował alternatywę rezerwację pojazdów online, które można zamówić, uruchomić i za nie zapłacić przy pomocy smartfonu. Wystarczy pobrać aplikację, zarezerwować samochód (srebrne Audi A4), zeskanować kod na szybie, wsiąść i jechać, nie musząc przy tym rozmawiać z nikim. Usługa na razie dostępna jest w wybranych miastach, niewątpliwie jednak niedługo podobne firmy zaczną powstawać wszędzie, kto w końcu nie chciałby wyjść prosto z lotniska na parking i wyruszyć w podróż, bez stania w kolejkach i wypełniania długich formularzy? Aplikacja oczywiście wymaga podania numeru prawa jazdy i numeru telefonu, a także innych informacji które trzeba podać przy wynajmie samochodu, można te informacje jednak podać dużo wcześniej żeby zaoszczędzić czas. Kiedy oddajemy samochód, specjalne bramki rejestrują że pojazd przyjechał i wtedy dopiero dostajemy rachunek. Benzyna rozliczana jest według średniego kursu i nie ma stałej stawki. www:

29 5. Amazon Prime Air Firma: Amazon Typ: Sklep online Amazon poinformowało niedawno o planach wprowadzenia w 2015 roku usługi dostarczania przesyłek za pomocą dronów, szacując czas dostawy na minut od złożenia zamówienia. Do 2015 mamy jeszcze daleko ale samo ogłoszenie i zaprezentowanie sposobu działania jest wystarczająco dużym wydarzeniem, pierwszym komercyjnym zastosowaniem dla dronów. Pojawiają się, oczywiście, pewne wątpliwości co jeśli dron spadnie komuś na głowę albo ktoś go strąci? Ostatecznie, niektórzy są łasi na zagadkowe przesyłki jak afrykańscy watażkowie na pomoc humanitarną. Sytuacji w których coś może pójść nie tak jest mnóstwo, ale, jeśli wierzyć obietnicom, drony będą wkrótce tak często widoczne jak samochody ciężarowe Amazon, przynajmniej na terenie USA. Jak obstawiacie, ile czasu od startu usługi upłynie zanim na YouTube zacznie trendować film Prime Air Down? YT:

30 Przykłady podobnych researchy, które możesz nam zlecić: Liczby, liczby, liczby wartości sprzedaży, marże, zyski, wolumeny. Jeśli dane są gdzieś dostępne, to my je dostarczymy. Przegląd platform e-commerce dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Analiza procesu zakupowego w Amazonie. Dostępne usługi, funkcjonalności oraz techniki upsellingu. Dostawcy usług marketingu i sprzedaży zautomatyzowanej. Przegląd dostępnych rozwiązań w Polsce i na świecie. Telewizja a e-commerce poszukiwanie najlepszych przykładów łączenia kanałów. Itd. Itp.

31 5 slajdów o trendach w oglądaniu TV Przegląd działań marketingowych 2013

32 1. Jak zmienia się globalny wzorzec konsumpcji video? Znika bariera wieku w korzystaniu z nowych form video (VoD, video shifted, YT, itp): 41% 65-69latków korzysta z tego typu treści częściej niż raz w tygodniu W oglądaniu TV upowszechniają się trendy multitaskingu i multiscreeningu: 75% widzów robi równolegle inne rzeczy podczas oglądania TV, 25% z nich ogląda czasami równolegle inne video na drugim urządzeniu VoD z coraz większą częstotliwością jest wykorzystywane w chwilach relaksu, podczas gdy znaczenie telewizji linearnej rośnie dla wydarzeń na żywo. To właśnie wydarzenia live generują największy odzew w mediach społecznościowych. pdf:

33 2. Jak Brytyjczycy korzystają z VOD? Na przykładzie BBC iplayer Korzystający z iplayera to grupa tylko nieco młodsza od ogólnej. Różnice nie są duże. Peak oglądalności nieco przesunięty względem TV. Z VoD chętniej korzystamy już leżąc w łóżku z tabletem w dłoni. Korzystanie z VOD odznacza się sezonowością, np. wakacje to zwyczajowe rzadsze korzystanie z tego typu treści. Lata 2010, 2011 i 2013 przynosiły też znaczne wzrosty używania iplayera w styczniu czyżby efekt Świętego Mikołaja, który upodobał sobie w ostatnich latach rozdawanie tabletów i smartfonów? pdf:

34 Zasięg Silna kampania w USA w 1997 roku była w stanie osiągnąć min 80% zasięgu w 3 tygodnie, a w 2012 już tylko 60% zasięgu i to po wielotygodniowej emisji. 3. Co się stało w ciągu ostatnich 15 lat? / USA Częstotliwość W 1997 roku do 20% heavy TV viewers trafiało tylko 40% wyświetleń spotu, podczas gdy w 2012 juź 60 do nawet 80%. zasięg 0,9 0,8 0,7 0,6 0,5 0,4 0,3 0,2 0, % 3 tyg % n tyg tygodnie n Dystrybucja częstotliwości w 1997 Dystrybucja częstotliwości w 2012 Obserwujemy postępującą asymetrię w efektywnym dotarciu do grup docelowych. Jest to głównie wynik galopującej fragmentaryzacji kanałów i treści telewizyjnych. Szczególnie trudną grupą w dotarciu są light TV users. www:

35 4. Nie zapomnij jednak, że internet nie jest jeszcze w stanie przejąć roli telewizji. 3% Dlaczego? Ponieważ pomimo wielu niedostatków telewizji, to wciąż 97% konsumpcji treści wideo przypada właśnie na TV, a tylko około 3% na online. (dane dla rynku amerykańskiego) 97% www:

36 5. Kilka ciekawych artykułów Kilka trafnych hipotez, dlaczego kupowanie czasu reklamowego nie zostało jeszcze zautomatyzowane przez Google a ani innego dużego gracza ze świata mediów digitalowych. >Artykuł na AdAge: Czy młodzi Amerykanie oglądają coraz mniej telewizji? Odpowiedź brzmi tak, ale tylko kilka procent r/r. >Raport na MarketingCharts Od 2014 roku oglądalność na YouTube mierzona jest (lub lada moment będzie) przez Nielsena. To ogromna zmiana w podejściu Google a. Jakie są przyczyny i przewidywane konsekwencje wyjaśnia autor tego artykułu: >Opinia analityka

37 Przykłady podobnych researchy, które możesz nam zlecić: Poszukiwanie twardych danych o dowolnych kategoriach, biznesach, usługach typu: jaka jest sprzedaż wolumenowa smartfonów, tabletów i PCtów? Cykliczne raporty o biznesowych wynikach działań konkurencji synteza raportów giełdowych i informacji z prasy branżowej. Raporty o konsumentach na rynkach zagranicznych (demografie, wskaźniki finansowe makroekonomiczne i konsumenckie, stopień adaptacji internetu, popularność wybranych produktów i usług, itp.) Itd. Itp.

38 Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Po prostu call-to-research.

39 Koniec Dziękujemy za uwagę.

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić?

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Warsztat, Kongres Kobiet 9.05.2014 Czy social media są potrzebne w kampanii? Z internetu korzysta 61,4% Polaków (18,51

Bardziej szczegółowo

SPORTS_GOL Piłkarska Oferta Specjalna + EURO2012

SPORTS_GOL Piłkarska Oferta Specjalna + EURO2012 + EURO2012 Marketing Sportowy Sport był, jest i będzie najbardziej uniwersalną platformą sponsoringową, pozwala na masowe dotarcie do konsumentów. Marketing Sportowy w Internecie Internet to doskonałe

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Celem stworzenia dokumentu było, przedstawienie danych o rynku internetowym w Polsce firmom branży odzieżowej. Zagadnienia: Rynek internetowy w Polsce Co robimy,

Bardziej szczegółowo

Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon? Co to jest? jak korzystać w pełni ze a bez obaw o koszty Smartfon to połączenie telefonu i komputera. Ma wszystkie funkcje zwykłego telefonu komórkowego, czyli: połączenia głosowe SMS-y, MMS-y aparat foto

Bardziej szczegółowo

Moduł do płatności mobilnych najprostszy sposób zatwierdzenia płatności w komórce

Moduł do płatności mobilnych najprostszy sposób zatwierdzenia płatności w komórce Moduł do płatności mobilnych najprostszy sposób zatwierdzenia płatności w komórce Dla kogo? Dla podmiotów z branży m-commerce i e-commerce posiadających aplikacje i strony mobilne. Twój Klient chce coś

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce 2014. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2014-2019

Handel internetowy w Polsce 2014. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2014-2019 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaka będzie wartość sprzedaży internetowej w Polsce w 2019 roku? Jakie marki uruchomiły lub planują uruchomić

Bardziej szczegółowo

CZYM JEST MARKETING W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH?

CZYM JEST MARKETING W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH? Media społecznościowe szybko doganiają pocztę emailową, która nadal jest podstawowym sposobem przekazywania wiadomości i informacji online. Facebook ma ponad 1 miliard użytkowników, ponad 55 milionów wiadomości

Bardziej szczegółowo

SAUERSAND. programy lojalnościowe

SAUERSAND. programy lojalnościowe SAUERSAND programy lojalnościowe Kim jesteśmy? Budujemy lojalność! Firma SAUERSAND organizator Programu Lojalnościowego PREMIUM oraz PREMIUM-PLUS powstała w 2009 roku z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

CHARAKTERYSTYKA SERWISU MERGETO.PL OTOCZENIE POTENCJAŁ RYNKU KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE WSPÓŁPRACY MODELE KORZYSTANIA Z PLATFORMY AGENDA

CHARAKTERYSTYKA SERWISU MERGETO.PL OTOCZENIE POTENCJAŁ RYNKU KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE WSPÓŁPRACY MODELE KORZYSTANIA Z PLATFORMY AGENDA AGENDA CHARAKTERYSTYKA SERWISU MERGETO.PL OTOCZENIE POTENCJAŁ RYNKU CHARAKTERYSTYKA RYNKU B2C CHARAKTERYSTYKA RYNKU B2B KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE WSPÓŁPRACY MODELE KORZYSTANIA Z PLATFORMY AUKCJA GRUPOWA AUKCJA

Bardziej szczegółowo

1. Co to jest zjedztam.pl i jaki jest cel portalu 2. Grupy docelowe 3. Narzędzia dla poszczególnych grup docelowych 4. Korzyści dla obu grup

1. Co to jest zjedztam.pl i jaki jest cel portalu 2. Grupy docelowe 3. Narzędzia dla poszczególnych grup docelowych 4. Korzyści dla obu grup Plan prezentacji 1. Co to jest zjedztam.pl i jaki jest cel portalu 2. Grupy docelowe 3. Narzędzia dla poszczególnych grup docelowych 4. Korzyści dla obu grup docelowych 5. Etapy wdrożenia 6. Model biznesowe

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

social relations agency

social relations agency social relations agency POBIJ REKORD ŚWIATA W SWOJEJ KUCHNI CASE STUDY Facebook Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Posiada bardzo dobre możliwości targetowania komunikatów.

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Każdy ma prawo do rabatu Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego nr ROYGARD/POIG/02/2015 z dnia 09.03.2015 r. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA STWORZENIE I OBSŁUGA KAMPANII INTERNETOWEJ DLA PLATFORMY HANDLOWEJ CABAS.pl w

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Najbardziej rozwojowe rabaty Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak

Bardziej szczegółowo

Liczy się tu i teraz!

Liczy się tu i teraz! Liczy się tu i teraz! 1. Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. 2. Wszyscy chcemy żyć lepiej tzn. mieć więcej wolnego czasu i więcej pieniędzy. 3. Co powoduje, że nasz pomysł jest lepszy niż? a) brak

Bardziej szczegółowo

PŁATNE TREŚCI W INTERNECIE POTRZEBY, DOŚWIADCZENIA, POSTAWY OFERTA

PŁATNE TREŚCI W INTERNECIE POTRZEBY, DOŚWIADCZENIA, POSTAWY OFERTA PŁATNE TREŚCI W INTERNECIE POTRZEBY, DOŚWIADCZENIA, POSTAWY OFERTA WSTĘP W Internecie można kupić praktycznie wszystko - książki, płyty z muzyką i filmami, bilety lotnicze i wycieczki zagraniczne, także

Bardziej szczegółowo

Z czym to się je? O co w tym chodzi?

Z czym to się je? O co w tym chodzi? Z czym to się je? O co w tym chodzi? Czym jest e-marketing? E-marketing to narzędzie promocji i jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi marketingu. Głównym medium e- marketingu jest Internet oraz

Bardziej szczegółowo

wszystko czego potrzebujesz, by sprzedawać online

wszystko czego potrzebujesz, by sprzedawać online wszystko czego potrzebujesz, by sprzedawać online Dlaczego Polacy zakładają sklepy internetowe? 45% Chęć prowadzenia własnego biznesu 25% Bo internet to przyszłość 15% Zapotrzebowanie rynku / "Znalazłem

Bardziej szczegółowo

ANALITYKA INTERNETOWA

ANALITYKA INTERNETOWA ANALITYKA INTERNETOWA Oferta cyklicznych analiz ruchu w witrynie www KILKA SŁÓW O NAS Zapraszamy do świata Yetiz Interactive, miejsca w którym kreacja, technika i marketing internetowy łączą się, aby dostarczyć

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI

Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI OHHO Media to prężenie rozwijająca się, warszawska agencja kreatywna, działająca w obszarze mediów tradycyjnych i cyfrowych.

Bardziej szczegółowo

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji Portal SKLEPYTUTAJ to potężna platforma handlowa zapewniająca perfekcyjną komunikację między użytkownikami. Będąc w SKLEPYTUTAJ masz szansę na stały wzrost liczby klientów. Nasza firma oferuje szereg korzyści

Bardziej szczegółowo

Promuj swój biznes... samodzielnie! StartAP Akademia Przedsiębiorczości, 19 marca 2014

Promuj swój biznes... samodzielnie! StartAP Akademia Przedsiębiorczości, 19 marca 2014 Promuj swój biznes... samodzielnie! StartAP Akademia Przedsiębiorczości, 19 marca 2014 Informatykiem Kim jestem? Kim jestem? Informatykiem Przedsiębiorcą Kim jestem? Historia Patrz.pl 3 studentów ocena

Bardziej szczegółowo

Scoring w oparciu o Big Data. 8 kwietnia 2014 roku

Scoring w oparciu o Big Data. 8 kwietnia 2014 roku Scoring w oparciu o Big Data 8 kwietnia 2014 roku Od początków ludzkości do roku 2003 wygenerowano 5 eksabajtów informacji tyle samo ludzkość generuje dziś co dwa dni. - Eric Schmidt, Google CEO 2 Dlaczego

Bardziej szczegółowo

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop W sferze Business-to-Business dzisiejsze sklepy internetowe muszą oferować dużo więcej niż tylko dostępny przez całą dobę portal zakupowy ich

Bardziej szczegółowo

SHOPPER FEEDBACK. Nowoczesna metoda analizy potrzeb i satysfakcji klientów. Inquiry sp. z o.o.

SHOPPER FEEDBACK. Nowoczesna metoda analizy potrzeb i satysfakcji klientów. Inquiry sp. z o.o. SHOPPER FEEDBACK Nowoczesna metoda analizy potrzeb i satysfakcji klientów Inquiry sp. z o.o. O INQUIRY Od ponad 10 lat prowadzimy badania konsumenckie dla klientów z branży FMCG, sieci detalicznych oraz

Bardziej szczegółowo

Pierwsze koty za płoty

Pierwsze koty za płoty Wprowadzenie Pierwsze koty za płoty i kilka słów o sobie 8 lat doświadczeń w SEM 4 lata doświadczenia w mobile SEM 25 milionów pozyskiwanych użytkowników z SEM certyfikowany specjalista AdWords i Analytics

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Rabaty godne sukcesu Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie

Bardziej szczegółowo

ZWIĘKSZAMY ZYSKI ZE SPRZEDAŻY E-COMMERCE

ZWIĘKSZAMY ZYSKI ZE SPRZEDAŻY E-COMMERCE Oferujemy optymalne rozwiązania w marketingu internetowym dla e-commerce Zaufany partner na rynku e-commerce Twórca platformy Loopa.eu Współzałożyciel ecommercepolska ZWIĘKSZAMY ZYSKI ZE SPRZEDAŻY E-COMMERCE

Bardziej szczegółowo

NAJMŁODSI W SIECI. Konsumpcja treści i usług dostępnych w Internecie przez najmłodszych użytkowników

NAJMŁODSI W SIECI. Konsumpcja treści i usług dostępnych w Internecie przez najmłodszych użytkowników NAJMŁODSI W SIECI Konsumpcja treści i usług dostępnych w Internecie przez najmłodszych użytkowników Raport z badania ilościowego 28 lipca 2014 2 Najmłodsi w sieci. Raport z badania ilościowego. O AUTORACH

Bardziej szczegółowo

Tworzenie aplikacji na WP. Blog dotyczący.net oraz WP.

Tworzenie aplikacji na WP. Blog dotyczący.net oraz WP. = = Tworzenie aplikacji na WP. Blog dotyczący.net oraz WP. Kursy Walut: - 45k ściągnięć, - 1,7k ocen, - średnia ocena 4,5, - 3 miejsce w rankingu najczęściej pobieranych płatnych aplikacji. Ponad 400k

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce oferuje między innymi reklamę firmom, których działalność związana jest z: budową, aranżacją i zarządzaniem inwestycjami biurowymi. Dzięki współpracy z nami,

Bardziej szczegółowo

Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber

Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber Spis treści Co to jest Światłowód? str 3 Jak wybrać najlepszą ofertę? str 4 Przewodnik po aplikacji #gofiber str 7 Co to jest #gofiber? str 8 Jak to działa? str 9

Bardziej szczegółowo

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Tomasz Kryk 727-903-288 2 Dla kogo? Do 10 000 UU Przy średnim koszyku 150 zł Przy średniej konwersji 1,7% Zatrudniający

Bardziej szczegółowo

MOŻEMY DORADZIĆ. Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych)

MOŻEMY DORADZIĆ. Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych) MOŻEMY DORADZIĆ Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych) Jak precyzyjnie i tanio docierać do Twojej Grupy Docelowej? Jakie efektywne modele komunikacji

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Marketing internetowy Dr Leszek Gracz Uniwersytet Szczeciński 25 marca 2015 r. EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY WWW.UNIWERSYTET-DZIECIECY.PL O czym dzisiaj będziemy mówić

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Odkryj rozrywkowy potencjał rabatów Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy

Bardziej szczegółowo

Konsystem, Friedrich-Ebert-Str. 20, 15234 Frankfurt

Konsystem, Friedrich-Ebert-Str. 20, 15234 Frankfurt Dochodowy e-biznes czyli jak zaistnieć i zarabiać w sieci Anna Konopa Spis treści Czy warto zaistnieć w sieci? (internauci w Polsce) Jak zaistnieć w sieci? Jak rozpocząć działalność w sieci? Plan działania

Bardziej szczegółowo

Goldbach Multichannel

Goldbach Multichannel Goldbach Multichannel >> Założenia oferty Trendy w konsumpcji mediów Fragmentacja kanałów komunikacji Postępująca digitalizacja punktów styku z grupą docelową w świecie rzeczywistym Zmiana sposobu konsumpcji

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

Jak poruszać się po TwinSpace

Jak poruszać się po TwinSpace Witaj Jak poruszać się po TwinSpace Wskazówki te zostały opracowane z myślą o Nauczycielach Administratorach, którzy są nowi na TwinSpace. Pomogą ci one: - Wejść na TwinSpace - Edytować swój profil - Tworzyć

Bardziej szczegółowo

RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010. ul. Wołoska 7, budynek Mars, klatka D, II piętro 02-675 Warszawa, tel. (0 22) 874 41 00, fax (0 22) 874 41 01

RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010. ul. Wołoska 7, budynek Mars, klatka D, II piętro 02-675 Warszawa, tel. (0 22) 874 41 00, fax (0 22) 874 41 01 1 1 RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010 2 2 O raporcie Raport prezentuje kondycję rynku internetowego w Polsce w minionym roku 2009. Wzbogacony o dodatkowe analizy i komentarze, łączy rezultaty i jest wyborem

Bardziej szczegółowo

i zakupy na żądanie Urządzenia mobilne

i zakupy na żądanie Urządzenia mobilne Urządzenia mobilne i zakupy na żądanie W jaki sposób marketing efektywnościowy zmienia sposób podejmowania decyzji o zakupie przy pomocy urządzeń mobilnych? tradedoubler.com Kanały marketingu efektywnościowego

Bardziej szczegółowo

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? tel.

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa?     tel. Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? www.carforfriend.pl www.carforfriend.de Dlaczego używane samochody? Rynek używanych samochodów szybko wzrasta. Z jednej strony wręcz nieetycznie drogie

Bardziej szczegółowo

Rysunek 3.13 Zakup płyty Audio CD w sklepie internetowym

Rysunek 3.13 Zakup płyty Audio CD w sklepie internetowym 64 Zakupy w sieci Trochę inaczej wygląda zakup towarów lub usług. Masz np. zamiar kupić książkę lub płytę CD z muzyką ulubionego zespołu. Wymienione produkty należą do często kupowanych przez Internet,

Bardziej szczegółowo

Sklepy Internetowe oferta

Sklepy Internetowe oferta Sklepy Internetowe oferta Kilka słów o nas Agencja Interaktywna CleverAgency powstała jako odpowiedź na współczesne potrzeby przedsiębiorców. W obecnych czasach obecność firmy w Internecie jest obowiązkowa,

Bardziej szczegółowo

KONTAKT DOTRZYJ DO WŁAŚCICIELI I PRACOWNIKÓW MAŁYCH FIRM Z BRANŻY E-COMMERCE. OSÓB POWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W INTERNECIE.

KONTAKT DOTRZYJ DO WŁAŚCICIELI I PRACOWNIKÓW MAŁYCH FIRM Z BRANŻY E-COMMERCE. OSÓB POWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W INTERNECIE. DOTRZYJ DO WŁAŚCICIELI I PRACOWNIKÓW MAŁYCH FIRM Z BRANŻY E-COMMERCE. OSÓB POWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W INTERNECIE. Odbiorcy znajdą w piśmie informacje o usługach i technologiach niezbędnych w

Bardziej szczegółowo

Milton Friedman ma rację przekazanie pieniędzy cyfrowych bez pytania o ID jest możliwe przedstawiamy Państwu cyfrową gotówkę

Milton Friedman ma rację przekazanie pieniędzy cyfrowych bez pytania o ID jest możliwe przedstawiamy Państwu cyfrową gotówkę Milton Friedman ma rację przekazanie pieniędzy cyfrowych bez pytania o ID jest możliwe przedstawiamy Państwu cyfrową gotówkę Coś czego jeszcze nie ma, ale wkrótce zostanie stworzone to wiarygodna cyfrowa

Bardziej szczegółowo

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Sens istnienia każdego serwisu internetowego realizuje się poprzez odwiedzających go Użytkowników. Nawet najbardziej funkcjonalny i efektowny serwis stanie

Bardziej szczegółowo

Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości

Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości Serwisy społecznościowe zdobyły ogromną popularność wśród polskich internautów. Sam tylko Facebook, który jest najpopularniejszym serwisem tego typu

Bardziej szczegółowo

Przez ostatnie 3 lata agencja Hypermedia Isobar prowadziła ciągły proces rekrutacyjny drenując rynek ze specjalistów w swojej dziedzinie.

Przez ostatnie 3 lata agencja Hypermedia Isobar prowadziła ciągły proces rekrutacyjny drenując rynek ze specjalistów w swojej dziedzinie. Isobar Explorer Kontekst Przez ostatnie 3 lata agencja Hypermedia Isobar prowadziła ciągły proces rekrutacyjny drenując rynek ze specjalistów w swojej dziedzinie. Coraz trudniej było pozyskiwać nowych

Bardziej szczegółowo

E-commerce w Polsce stan obecny i perspektywy rozwoju gdzie leży potencjał wzrostu. Andrzej Garapich Polskie Badania Internetu

E-commerce w Polsce stan obecny i perspektywy rozwoju gdzie leży potencjał wzrostu. Andrzej Garapich Polskie Badania Internetu E-commerce w Polsce stan obecny i perspektywy rozwoju gdzie leży potencjał wzrostu Andrzej Garapich Polskie Badania Internetu 2 Dynamiczny wzrost handlu internetowego 8,1 mld złotych to szacowana wartość

Bardziej szczegółowo

Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft

Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft Aplikacje jako kanał marketingowy Do czego wykorzystać aplikacje? Jak zacząć przygodę z aplikacjami? Z jakich narzędzi korzystamy na co dzień?

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce 2015 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2015-2020

Handel internetowy w Polsce 2015 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2015-2020 2 Język: polski, angielski Data publikacji: wrzesień 2015 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jakie zmiany czekają rynek e-commerce w Polsce w 2020 roku? Jakie decyzje zakupowe podejmują Polacy?

Bardziej szczegółowo

Przedstawmy się! Jesteśmy pewni, że połączenie wizji z umiejętnym i konsekwentnym realizowaniem wyznaczonych celów daje nam zawsze pozycję lidera.

Przedstawmy się! Jesteśmy pewni, że połączenie wizji z umiejętnym i konsekwentnym realizowaniem wyznaczonych celów daje nam zawsze pozycję lidera. Przedstawmy się! Jesteśmy energicznym i doświadczonym zespołem. Cenimy sobie przedewszystkim lojalność, efektywność i precyzję. Realizując potrzeby i cele naszych klientów nie stawiamy sobie żadnych barier.

Bardziej szczegółowo

FUNKCJE SMS ASSECO WAPRO. Mobilny wymiar dla Twojej firmy. www.wapro.pl

FUNKCJE SMS ASSECO WAPRO. Mobilny wymiar dla Twojej firmy. www.wapro.pl FUNKCJE SMS ASSECO WAPRO Mobilny wymiar dla Twojej firmy www.wapro.pl FUNKCJE SMS DLA ASSECO WAPRO R ozwiązanie Asseco WAPRO SMS i narzędzie abstore e-commerce mają teraz możliwość wysyłki wiadomości SMS,

Bardziej szczegółowo

Polski rynek mobile vs biznes

Polski rynek mobile vs biznes Konrad Telakowiec Wiceprezes Zarządu coigdzie.pl Polski rynek mobile vs biznes? Jak rozwija się biznes na Polskim rynku mobile?? Jak wypadamy względem światowych trendów?? Jak mobile pozwala nam dotrzeć

Bardziej szczegółowo

Społecznościowe kanały sprzedaży. Michał Laskowski, ShopCamp 2.4, Sopot 2011r.

Społecznościowe kanały sprzedaży. Michał Laskowski, ShopCamp 2.4, Sopot 2011r. Społecznościowe kanały sprzedaży, ShopCamp 2.4, Sopot 2011r. 1 Historia Innowacji f? Allegro.pl esklep epłatności SMS Karta 2 2 Klasyczny vs. Społecznościowy ecommerce E-mail marketing Biuletyn Live Chat

Bardziej szczegółowo

T-Mobile na kartę Podwajamy każde doładowanie! W T-Mobile na kartę nowi i obecni Klienci dostają 2 x więcej złotówek na konto po każdym doładowaniu

T-Mobile na kartę Podwajamy każde doładowanie! W T-Mobile na kartę nowi i obecni Klienci dostają 2 x więcej złotówek na konto po każdym doładowaniu T-Mobile na kartę Podwajamy każde doładowanie! W T-Mobile na kartę nowi i obecni Klienci dostają 2 x więcej złotówek na konto po każdym doładowaniu Zawsze korzystasz podwójnie Już nie musisz czekać na

Bardziej szczegółowo

Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna

Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna Źródło: www.uniwersytet-dzieciecy.pl W pierwszym etapie Konkursu przygotowaliście bardzo ciekawe propozycje nowych biznesów, oferujących zarówno towary, jak i usługi.

Bardziej szczegółowo

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 Oferta artur.banach@netsprint.eu 2 Sieć kontekstowo-behawioralna Adkontekst największa polska sieć reklamy kontekstowej umożliwiająca emisję reklam

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

CMS, CRM, sklepy internetowe, aplikacje Web

CMS, CRM, sklepy internetowe, aplikacje Web CMS, CRM, sklepy internetowe, aplikacje Web Aplikacje PHP, open source, dodatki Add-ins, templatki, moduły na zamówienie Aplikacje mobilne jquery Mobile + PhoneGap Kilka platform w cenie jednego kodu JavaScript!

Bardziej szczegółowo

Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów?

Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów? Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów? Jak wiadomo, udane zakupy często zależą od dobrego doradztwa. Tak uważają nie tylko klienci w centrach handlowych,

Bardziej szczegółowo

prezentuje działania na platformie

prezentuje działania na platformie prezentuje działania na platformie Obecność na - korzyści Obecność na YouTube - korzyści O co chodzi? Ile razy zastanawialiście się Państwo jak skutecznie komunikować się z odbiorcami? Ile razy narzekaliście

Bardziej szczegółowo

Prowadzenie firmowej strony WWW i fanpage

Prowadzenie firmowej strony WWW i fanpage Prowadzenie firmowej strony WWW i fanpage artykuły tematyczne pozycjonowanie artykułów informacje prasowe obsługa redakcyjna copywriting Brak zaplecza redakcyjnego - Mamy na to radę? Redakcja Rankingu

Bardziej szczegółowo

Bileciki do kontroli CASE STUDY. Kampania nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2010

Bileciki do kontroli CASE STUDY. Kampania nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2010 Bileciki do kontroli CASE STUDY Kampania nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2010 Akcja promocyjna dla klientów marki Cropp - połączenie kanałów on i offline STRATEGIA kampanii: Cele kampanii: Głównym celem

Bardziej szczegółowo

OPEN GATE WHISPER MARKETING

OPEN GATE WHISPER MARKETING OPEN GATE WHISPER MARKETING Whisper Marketing to narzędzie stworzone do budowania świadomości produktów i usług ale przez firmy nie w pełni wykorzystywane. WWW.O-GATE.PL OPEN GATE KIM JESTEŚMY Kompleksowo

Bardziej szczegółowo

kompleksowa prezentacja oferty

kompleksowa prezentacja oferty kompleksowa prezentacja oferty Wydawcy gwarantujemy dostęp do wydawców pracujących w wielu modelach biznesowych wyszukiwarki i porównywarki produktów serwisy społecznościowe i zakupowe fora i blogi tematyczne

Bardziej szczegółowo

StartUp IT / rozgrzewka

StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka Ile osób na sali słyszało o Google? Kto już próbował reklamować się w wyszukiwarkach? Kto uważa że to ma sens? StartUp IT / Jak zdobyć Klienta za grosze?

Bardziej szczegółowo

MEDIAFLEX PREZENTACJA FIRMY. Mediaflex Sp. z o. o.. ul. Wodna 17, 30-556 Kraków www.mediaflex.pl

MEDIAFLEX PREZENTACJA FIRMY. Mediaflex Sp. z o. o.. ul. Wodna 17, 30-556 Kraków www.mediaflex.pl MEDIAFLEX PREZENTACJA FIRMY Mediaflex Sp. z o. o.. ul. Wodna 17, 30-556 Kraków www.mediaflex.pl Mediaflex oferta Oferujemy kompleksowe działania wspomagające działalność naszych Klientów w Internecie.

Bardziej szczegółowo

Serwis rezerwacji noclegów online

Serwis rezerwacji noclegów online Serwis rezerwacji noclegów online R E Z E R W A C J E ON-LINE - FAKTY Ponad 75% badanych internautów, którzy jeżdżą na wakacje, wykorzystuje sieć Internet do planowania wypoczynku 46 % spośród tych osób

Bardziej szczegółowo

KLIENT MOBILNY OD NARODZIN DO DOJRZAŁOŚCI. Katarzyna Prus-Malinowska

KLIENT MOBILNY OD NARODZIN DO DOJRZAŁOŚCI. Katarzyna Prus-Malinowska KLIENT MOBILNY OD NARODZIN DO DOJRZAŁOŚCI Katarzyna Prus-Malinowska KIM JEST TWÓJ KLIENT? DANE DEMOGRAFICZNE DANE ANALITYCZNE Z SYSTEMÓW DANE BIZNESOWE RAPORTY I BADANIA RYNKOWE ANALIZA DOBRYCH PRAKTYK

Bardziej szczegółowo

Raport Specjalny Internet PL 20 lat Internetu w Polsce

Raport Specjalny Internet PL 20 lat Internetu w Polsce Raport Specjalny Internet PL 20 lat Internetu w Polsce Data wydania: 31 październik 2011 Termin na materiały: 24 październik 2011 Wydanie elektroniczne w formacie PDF, epub na www.pcworld.pl oraz w wersji

Bardziej szczegółowo

Mobilny konsument w Polsce i na świecie

Mobilny konsument w Polsce i na świecie - jego możliwości, oczekiwania i obawy Andrzej Olękiewicz TNS Polska Standardem będą 3-4 ekrany w domu. Liczba ekranów w domu (%): 3 6 19 36 36 Wybrane kombinacje ekranów: Lap+TV ~ 20% Lap+TV+PC ~ 20%

Bardziej szczegółowo

OPCJE DOSTAWY DOSTĘPNE W SERWISIE LOJALNI24.PL

OPCJE DOSTAWY DOSTĘPNE W SERWISIE LOJALNI24.PL OPCJE DOSTAWY DOSTĘPNE W SERWISIE LOJALNI24.PL 1. MOŻLIWOŚCI DOSTAWY Wystawiając ofertę w Serwisie Lojalni24.pl do dyspozycji masz trzy różne sposoby dostawy Towarów i Usług: Odbiór osobisty (Bon Towarowy

Bardziej szczegółowo

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje Nie chcemy, żeby ludzie Cię zobaczyli. Chcemy, żeby Cię zapamiętali. Jak zbudujemy Twój wizerunek w Internecie? Kompleksowa oferta działań interactive obejmuje

Bardziej szczegółowo

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa CZY ZNASZ WSZYSTKIE KORZYŚCI Z BYCIA W FM? MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE I MIEĆ DOSTĘP DO WYSOKIEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW! MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB

Bardziej szczegółowo

Adfocus platforma RTB. Retargeting spersonalizowany.

Adfocus platforma RTB. Retargeting spersonalizowany. Adfocus platforma RTB. Retargeting spersonalizowany. 1 Czy retargeting jest mi potrzebny? Jak zaangażować pozostałe 98% aby dokonali zakupu? 2% klientów kupuje podczas pierwszej wizyty w sklepie. 2 Czy

Bardziej szczegółowo

OPCJE DOSTAWY W SERWISIE WIRTU.PL

OPCJE DOSTAWY W SERWISIE WIRTU.PL OPCJE DOSTAWY W SERWISIE WIRTU.PL MOŻLIWOŚCI DOSTAWY Wystawiając ofertę w Serwisie Wirtu.pl do dyspozycji masz trzy różne sposoby dostawy towarów i usług: Kurier Serwisu (DPD Polska sp. z o.o.); Kurier

Bardziej szczegółowo

Patroni medialni SPONSOR RAPORTU

Patroni medialni SPONSOR RAPORTU Monika Mikowska N Patroni medialni Partner social media SPONSOR RAPORTU Diagnoza stanu obecnego polskiego mobile commerce. Polscy dostawcy oprogramowania m commerce. Polskie case studies. Wskazówki dla

Bardziej szczegółowo

PRACODAWCY IT DOTRZYJ DO NAJLEPSZYCH SPECJALISTÓW IT

PRACODAWCY IT DOTRZYJ DO NAJLEPSZYCH SPECJALISTÓW IT PRACODAWCY IT DOTRZYJ DO NAJLEPSZYCH SPECJALISTÓW IT To unikalna publikacja - zbiór najważniejszych informacji o polskim rynku pracy IT. Zebrane podczas badania dane o Pracodawcach, w formie tabel i infografik,

Bardziej szczegółowo

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes biznes www.pigulkiwiedzy.tv 9. Przelew bankowy Zalety: 3. 4. Wpłaty przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy sklepu. Za przyjmowanie wpłat nie są pobierane opłaty od właściciela sklepu. Wpłata

Bardziej szczegółowo

Handel. internetowy. w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014. Data wydania: III kwartał 2012

Handel. internetowy. w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014. Data wydania: III kwartał 2012 Handel internetowy w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014 Data wydania: III kwartał 2012 Języki raportu: polski, angielski Słowo od autora Handel internetowy w Polsce ma coraz

Bardziej szczegółowo

Rozwiń swój e-biznes z platformą, której zaufały największe marki na świecie. Poznaj oferte x-coding IT studio dla Magento

Rozwiń swój e-biznes z platformą, której zaufały największe marki na świecie. Poznaj oferte x-coding IT studio dla Magento Rozwiń swój e-biznes z platformą, której zaufały największe marki na świecie. Poznaj oferte x-coding IT studio dla Magento powodów dlaczego warto wybrać Magento jako narzędzie e-commerce: 1 Łatwość Integracji

Bardziej szczegółowo

brandrace FUNKCJONALNY sklep internetowy

brandrace FUNKCJONALNY sklep internetowy brandrace FUNKCJONALNY sklep internetowy Zwiększ efektywność działań w internecie poprzez wdrożenie nowych rozwiązań! sklep internetowy Sprzedaż przez internet to przyszłość handlu. Z każdym dniem przybywa

Bardziej szczegółowo

Smartfony Telecom Practice Group Nielsen Poland

Smartfony Telecom Practice Group Nielsen Poland Smartfony Telecom Practice Group Nielsen Poland W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii mobilnych w kierunku grupy urządzeń zwanych smartfonami, a dodatkowo wiele prognoz na 2012 koncentruje

Bardziej szczegółowo

Akcjonariusze TIM S.A.

Akcjonariusze TIM S.A. Wrocław, 20.03.2015 r. Krzysztof Folta Prezes Zarządu TIM S.A. Akcjonariusze TIM S.A. Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać Państwu jednostkowy Raport Roczny TIM SA oraz skonsolidowany Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

I. Opis systemu. Załącznik nr 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. E-giełda. 2. E-web. 3. E-finanse

I. Opis systemu. Załącznik nr 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. E-giełda. 2. E-web. 3. E-finanse Załącznik nr 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Do zapytania ofertowego zgodne z zasadą konkurencyjności w związku z realizacją projektu nr WND- POIG.08.01.00-14-134/12 pt.: e-match B2S - Zintegrowana platforma

Bardziej szczegółowo

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl!

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Dołącz do Programu Partnerskiego iparts.pl! Polecaj sklep internetowy iparts.pl swoim klientom i zarabiaj na ich transakcjach! iparts Program Partnerski

Bardziej szczegółowo

NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA. na codziennych zakupach w oparciu o familo.com. Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu!

NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA. na codziennych zakupach w oparciu o familo.com. Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu! NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA na codziennych zakupach w oparciu o familo.com Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu! Karty rabatowo - lojalnościowe Zakupy w Internecie TRENDY XXI WIEKU

Bardziej szczegółowo

Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać.

Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. Wszyscy chcemy żyć lepiej tzn. mieć więcej wolnego czasu i więcej pieniędzy. Co powoduje, że nasz pomysł jest lepszy niż? * brak kosztu związanego z rejestracją

Bardziej szczegółowo

Cardmobile.pl. Cardmobile.pl jest nowoczesnym systemem płatności mobilnych oraz internetowych.

Cardmobile.pl. Cardmobile.pl jest nowoczesnym systemem płatności mobilnych oraz internetowych. Cardmobile.pl Cardmobile.pl jest nowoczesnym systemem płatności mobilnych oraz internetowych. Po zarejestrowaniu w systemie użytkownicy mają możliwość podłączenia do konta swojej karty Mastercard lub Maestro.

Bardziej szczegółowo

Kochana telewizja, kochane radio Media offline vs media online w kontekście strategii marketingowych. Warszawa 9 grudnia 2010

Kochana telewizja, kochane radio Media offline vs media online w kontekście strategii marketingowych. Warszawa 9 grudnia 2010 Kochana telewizja, kochane radio Media offline vs media online w kontekście strategii marketingowych Warszawa 9 grudnia 2010 Konsumpcja mediów była taka prosta Niewątpliwie Internet ma wpływ na nasze życie

Bardziej szczegółowo