Zasady ogólne

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zasady ogólne reklama@advice.pl"

Transkrypt

1 Zasady ogólne Wszystkie reklamy przeznaczone do emisji na witrynach należących do sieci reklamowej Advice powinny spełniać warunki określone w specyfikacji technicznej dla reklam publikowanych w Ad-vice. Ad-vice weryfikuje reklamę pod kątem zgodności ze specyfikacją techniczną i ma prawo nie dopuścić do emisji reklamy w przypadku, gdy reklama jest niezgodna ze specyfikacją techniczną. Ad-vice decydując o funkcjonalności stron i biorąc pod uwagę jak są one postrzegane przez użytkowników zastrzega sobie prawo do odmowy emisji jeśli uzna reklamę za szkodliwą lub dokuczliwą dla użytkowników witryn. Komplet materiałów potrzebnych do emisji reklam na stronach Ad-vice powinien zostać dostarczony nie później niż 1 dzień roboczy przed planowaną emisją, bądź w przypadku niestandardowych form reklamowych 5 dni roboczych przed planowaną emisją. W przypadku materiałów w formacie flash konieczne jest dostarczenie zastępczej wersji w formacie graficznym (jpg lub gif). Kreacja zastępcza będzie emitowana użytkownikom, których przeglądarka nie obsługuje formatów flash. Materiały dostarczane w postaci skompresowanego archiwum powinny być skompresowane do archiwum zip. Kreacje musza mieć dokładny, założony wymiar i wagi nie większe, niż podane w tabelach dotyczących konkretnych form reklamy. Uwaga: jesteśmy otwarci na nowe, niestandardowe formy reklam, które nie są opisane w naszej specyfikacji. W przypadku takich kreacji prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży: Ad-vice zastrzega sobie prawo do aktualizacji bądź zmiany niniejszej specyfikacji technicznej.

2 Ogólne zasady tworzenia kreacji reklamowych Poniższe zasady należy stosować do produkcji wszystkich form reklamowych przeznaczonych do wyświetlania na stronach Ad-vice. Oprócz zasad ogólnych należy stosować się również do szczegółowych zasad dotyczących poszczególnych typów reklam. Zasady szczegółowe zawarte są w dalszej części niniejszego dokumentu. 1. Żadna reklama emitowana na stronach Ad-vice, ani jej część nie powinna być pobierana z zewnętrznych źródeł. Wszystkie reklamy emitowane są z serwerów Ad-vice. 2. Żadna reklama emitowana na stronach Ad-vice nie może zawierać elementów przekierowujących do serwisu reklamodawcy (lub innych serwisów) automatycznie bez wiedzy użytkownika, oraz nie może automatycznie pobierać dodatkowych elementów z zewnętrznych źródeł w trakcie wyświetlania reklamy. Przekierowanie lub pobieranie dodatkowych elementów może się odbywać wyłącznie po kliknięciu użytkownika w reklamę lub odpowiedni jej element. 3. Poza określonymi w dalszej części specyfikacji Ad-vice przypadkami dźwięk w reklamach nie może być emitowany automatycznie. Reklama musi zawierać przycisk do wyłączenia/włączenia dźwięku. W przypadku reklam rozwijalnych dopuszczalne jest emitowanie dźwięku po wykonaniu przez użytkownika akcji wywołującej rozwinięcie reklamy (kliknięcie lub najechanie kursorem na reklamę). W takim przypadku dźwięk powinien być automatycznie wyłączany przy zwinięciu reklamy. 4. Zabrania się używania w reklamach skryptów śledzących interakcję użytkownika oraz zmieniających lub odczytujących cookie. 5. Reklama nie może zakłócać działania strony, na której będzie wyświetlana. 6. Nazwy plików nie mogą zawierać polskich liter, oraz znaków innych niż., _ i - 7. Poza przypadkami wymienionymi w dalszej części specyfikacji technicznej Ad-vice żadna z wyświetlanych reklam niezależnie od jej formatu nie może przekraczać 50kB wagi. 8. W komplecie materiałów musi być dostarczony adres docelowy, na który ma przekierowywać reklama po kliknięciu użytkownika. 9. Ze względu na różnorodność rodzajów reklam każdorazowo reklama musi być przetestowana i zaakceptowana przez Ad-vice. Reklamy typu obrazek Ad-vice dopuszcza reklamy przygotowane w formacie jpeg lub gif. Szczegółowe założenia dotyczące poszczególnych form reklamowych zawarte są w dalszej treści niniejszego dokumentu. Reklamy flash 1. Reklama w formacie.swf powinna być zapisywana w formacie Macromedia Flas do wersji 10 włącznie z dowiązaniami ActionScript 2.0 lub W przypadku, gdy kreacja nie jest przygotowana na przeźroczystym tle, reklama powinna zawierać w najniższej warstwie tło w formie jednokolorowego prostokąta o wymiarach reklamy.

3 3. Animacja flash nie może w znacznym stopniu obciążać pracy procesora, oraz utrudniać lub uniemożliwiać pracę użytkownika z innymi aplikacjami. Za standardowy procesor używany do testowania obciążenia uznaje się procesor jednordzeniowy taktowany zegarem o częstotliwości 2 GHz. Reklama nie może obciążać standardowego procesora w stopniu większym niż 30% w przypadku banerów standardowych nierozwijalnych i niezamykanych, lub w 40% pozostałych kreacji. 4. Reklama typu.swf powinna być dostarczona wraz z plikiem źródłowym.fla oraz zestawem odpowiednich czcionek. Plik.swf nie może być zabezpieczony przed dekompilacją. 5. Jeśli reklama ma być klikalna tj. po kliknięciu w reklamę lub jej określony element ma odnosić na stronę reklamodawcy powinna zawierć warstwę klikalną z przyciskiem (button) zawierającym następujące dowiązanie: on (release){ W przypadku, gdy reklama ma zawierać kilka niezależnych obszarów klikalnych, powinna zawierać w każdym obszarze klikalnym osobny przycisk ze zdefiniowaną akcją w formie: on (release){ geturl(_root.clicktagx, "_blank"); gdzie x oznacza numer akcji. W takim przypadku kreacja powinna być dostarczona razem ze wszystkimi adresami docelowymi i opisem, który adres odpowiada danemu numerowi akcji ( clicktag1, clicktag2 itd.). Kod Javascript 1. Na stronach Ad-vice zabronione jest używanie skryptów zmieniających okno przeglądarki, oraz śledzących interakcje użytkownika. 2. Kod nie może wykorzystywać zdarzeń globalnych np. window.onload

4 Reklamy standardowe Billboard/ Doublebillboard/Triplebillboard Graficzna forma reklamowa umieszczona w górnej częsci strony o wymiarach 750x100px dla Billboarda, 750x200px dla Double Billboarda oraz 750x300 dla Triplebillboarda. Dopuszczalne formaty: jpeg/gif i swf Rectangle/Box/Vertical rectangle/rectangle premium Forma reklamowa umieszczona w prawej lub lewej kolumnie witryny. Boksy mają wymiary 300x100 px, 300x150 px, 300x200 px, Rectangle: 300x250 px, Vertical Rectangle 300x600px, Rectangle Premium 300x400px. Dopuszczalneformaty: jpeg/gif i swf Skyscraper/Half Skyscraper Forma reklamowa o wymiarach 160x600 dla Skyscrapera i 160x300 dla Half Skyscrapera, umieszczana w prawej lub lewej kolumnie witryny. Dopuszczalne formaty: jpeg/gif i swf Tapeta/Klikalna Tapeta Reklama graficzna w formie tła wyświetlanego na marginesach witryny. W przypadku tapety jedynymi dopuszczalnymi formatami są jpeg i gif. Ad-vice nie określa rozmiarów tapety; ma być ona dopasowana do serwisu na którym ma zostać wyświetlana, lub zostać dostarczona w formie elementu graficznego do powielenia, nie mniejszego niż 80x80 px. Razem z materiałem do Tapety, w komplecie powinna być dostarczona wizualizacja wyglądu tapety na witrynie. Jeśli tapeta ma po kliknięciu odnosić na stronę reklamodawcy to razem z kompletem materiałów powinien być dostarczony docelowy adres URL. Dopuszczalna waga: max 50kB Dopuszczalne formaty: jpeg/gif. Link tekstowy Reklama tekstowa w postaci linku umieszczonego na stronie. Jako materiał należy dostarczyć tekst linka od długości do 35 znaków (wliczając spacje).

5 Toplayer Animowana reklama graficzna umieszczana nad treścią strony. Jedyny dopuszczalny format toplayera to swf. Animacja nie może być zapętlona. Maksymalny czas trwania animacji to 30s po czym musi nastąpi samoczynne zamknięcie kreacji. Kreacja mus posiadać widoczny krzyżyk do zamykania o rozmiarach nie mniejszych niż 30x30px z następującym dowiązaniem: geturl(_root. doexpand,"_self"); oraz warstwę klikalną z dowiązaniem: Żaden przeźroczysty element kreacji nie może być klikalny. Dopuszczalna waga: max 40kB Dopuszczalne formaty: swf. Brandmark Forma kreacji pojawiająca się na stałe na witrynie, zamknąć (usunąć ) ja może jedynie użytkownik poprzez kliknięcie na krzyżyk zamykający. Elementem wyróżniającym te formę reklamy jest możliwość jej minimalizacji, ze standardowego rozmiaru - do formy belki, którą można (poprzez metodę przeciągnij i upuść ) umieścić w dowolnym miejscu witryny. Forma zminimalizowana również może zawierać przekaz reklamowy. Kreacja musi posiadać krzyżyk zamykający o rozmiarach nie mniejszych niż 30x30px z przypisanym kodem: geturl(_root.adclose,"_self"); Kreacja musi posiadać przycisk minimalizacji reklamy do postaci belki z przypisanym kodem: geturl(_root.dolittle,"_self"); W tym kształcie reklama emitowana z kodu serwującego nie może blokować obszaru większego niż obrys belki. Rozmiar widocznego obszaru w stanie minimalizacji należy przesłać w zleceniu wraz z sama kreacja oraz pozostałymi elementami wchodzącymi w skład wymaganego kompletu materiałów.

6 Kreacja w formie zminimalizowanej powinna zawierać przycisk powrotu do standardowej wielkości reklamy z dowia zaniem: geturl(_root. doexpand,"_self"); Funkcja odpowiada za zwie kszenie obszaru widocznego do rozmiaroẃ pocza tkowych. Dodatkowo kreacja powinna posiadać warstwę klikalną z dowiązaniem: Dopuszczalna waga: max 40kB Dopuszczalne formaty: swf. Scroll Graficzna forma reklamowa umieszczana po środku przeglądarki, przemieszczająca się razem z przewijaniem serwisu. Kreacja musi umożliwiać jej zamknięcie realizowane w postaci krzyżyka zamykającego powodującego ustawienie kreacji w miejscu startowym. W przypadku, gdy kreacja zawiera krzyżyk zamykający powinien być on widoczny o wymiarach nie mniejszych niż 30x30px w widocznym miejscu z dowiązaniem: geturl(_root.adclose,"_self"); Nie ma obowiązku umieszczania krzyżyka w kreacji. Scrollfooter Graficzna forma reklamowa umieszczana na dole przeglądarki, przyklejona do jej dolnej krawędzi niezależnie od przewijania serwisu. Dopuszczalna waga: max 25kB Interstitial Forma reklamowa w formie pełnoekranowej animacji całkowicie przykrywająca stronę. Maksymalny rozmiar kreacji to 640x480. Dopuszczalne formaty to swf lub jpeg/gif.

7 W przypadku kreacji swf maksymalny czas trwania animacji to 15s. Jeśli kreacja zawiera krzyżyk do zamknięcia to powinien on posiadac dowiązanie: on(release){ flash.external.externalinterface.call("pub_ist_hd"); W przypadku kreacji w formacie swf powinna ona posiadać również warstwę klikalną (button) z dowiązaniem: Dopuszczalna waga: max 50kB Splash Page Forma reklamowa w formie pełnoekranowej animacji całkowicie przykrywająca stronę. Maksymalny rozmiar kreacji to 650x400. Dopuszczalne formaty to swf lub jpeg/gif. W odróżnieniu od Interstitiala Splash Page nie znika automatycznie. Aby przejść na stronę główną użytkownik musi wykonać jakąś akcję: kliknąć w krzyżyk lub inny przycisk. Możliwe jest równiez użycie kreacji swf z videoadem w formacie flv. Plik flv może mieć maksymalnie 800kB wagi. Maksymalna waga kreacji to 50kB w przypadku plików jpeg/gif oraz swf. Plik swf powinien posiadać warstwę klikalną (button) z dowiązaniem: Kreacja swf musi też posiadać dowiązanie do przycisku zamykania: on(release){ flash.external.externalinterface.call("pub_ist_hd"); Splashpage może być również realizowany niestandardowo I indywidualnie przygotowywany według potrzeb klienta z materiałów dostarczonych w uzgodnionej z działem sprzedaży oraz działem traffic formie. Dopuszczalna waga: max 50kB

8 Reklamy ekspandowane Założenia ogólne: Wszystkie formy ekspandowane za wyjątkiem Cornera powinny być przygotowane według następujących wytycznych. Dopuszczalne formaty to: jpeg, gif i swf. W przypadku reklamy dostarczonej w formacie jpeg/gif wymagane jest przesłanie dwóch plików: jednego do formy zwiniętej i jednego do formy rozwiniętej. Łączna waga plików nie może przekroczyć wagi dopuszczalnej podanej w opisie kreacji. Jeśli będzie to plik swf to należy przesłać pojedyńczy plik swf, kreację zastępczą w formacie jpeg/gif oraz plik fla. Kreacja powinna zawierać dowiązania (tylko w przypadku kreacji swf): do rozwinięcia on (rollover) { geturl(_root.doexpand,"_self"); on (rollout) { geturl(_root.dolittle,"_self"); Ponadto w warstwie klikalnej należy umieścić przycisk (button) z dowiązaniem (tylko w przypadku kreacji swf): on (release){

9 Ekspand Billboard/Doublebillboard Interaktywny Billboard 750x100 px lub Doublebillboard 750x200 px po najechaniu kursorem myszy rozwijany do maksymalnych rozmiarów 750x300. Ekspand Skyscraper Interaktywny Skyscraper 160x600 px po najechaniu kursorem myszy rozwijany do maksymalnych rozmiarów 320x600. Ekspand Box/Rectangle Ekspandowany interaktywny Box o szerokości 300px, wysokości px, lub Rectangle 300x250px rozwijany po najechaniu kursorem myszy do maksymalnych rozmiarów 600x500px. Kierunki rozwinięcia kreacji zależne są od witryny, na której ma być umieszczona. Corner Interaktywna kreacja umieszczona domyślnie w prawym górnym rogu ( dopuszczalne jest też umieszczenie jej w lewym górnym rogu) przeglądarki rozwijana po najechaniu kursorem myszy lub kliknięciu. W formie zwiniętej ma rozmiary 50x50 px, w rozwiniętej maksymalnie 500x500. W kreacji należy umieścić następujące dowiązania: do rozwinięcia po najechaniu kursorem: on (rollover) { geturl("javascript:corner_show()", ); gotoandplay(); lub po kliknięciu: geturl("javascript:corner_show()", );

10 gotoandplay( ); do zwinięcia po najechaniu kursorem: on (rollout) { geturl("javascript:corner_hide()", ); gotoandplay( ); lub po kliknięciu: on (rollout) { geturl("javascript:corner_hide()", ); gotoandplay( ); Wskazówki dotyczące budowy kreacji typu Corner można znaleźć na stronie: Dopuszczalne formaty swf. Mailing reklamowy Do wysyłanego mailingu (oprócz treści) konieczne jest dostarczenie następujących informacji: 1. Dane reklamodawcy: pełna nazwa, adres, w przypadku spółek akcyjnych także KRS i wyniki finansowe za rok ubiegły, a spółek z o.o. kapitał wpłacony. 2. zwrotny reklamodawcy, na ktoŕy be da trafiały odpowiedzi na mailing. 3. Temat a. 4. Nazwa nadawcy a. Kreacja HTML powinna spełniać następujące wymagania: Kodowanie ISO Grafika powinna byc umieszczona w tym samym katalogu co plik html Jesĺi kod HTML pobiera obrazki zewne trzne, musza one zostac dosłane jako zała czniki do umieszczenia na serwerze Ad-Vice, Waga a + waga obrazkoẃ nie może przekroczyc maksymalnej wagi okresĺonej przez witryne realizuja ca wysyłke standard to do 30 kb. Maksimum to 50 kb. UWAGA: mailing HTML z obrazkami zewnętrznymi otwarty off-line nie docia gnie obrazków zostaną puste miejsca. Radzimy jak najrzadziej wykorzystywać docia ganie elementów zewnętrznych. Style nie mogą być zaciągane z zewnętrznego źródła, musza byc umieszczone w pliku html zalecamy stosowanie styli inline (style="font-size: 10px"), W kodzie HTML nie mogą być zamieszczone: JavaScript, ramki oraz elementy dynamicznego HTML, W stylach nie powinno sie umieszczac grafik, np. tło (niektoŕe programy wysyłkowe maja problemy z pobieraniem tych grafik), ew. moga byc umieszczane, ale tak, aby ich brak nie sprawiał kłopotu w czytelnosći wiadomos ci.

11 Wszelkie wartości width, height, class, itp. powinny byc umieszczone w znacznikach " " np. width="100", <p class="style1">tresć </p> Jeśli be da używane kody mierzące to proszę o ich poprawne zaimplementowanie (np. obrazek licza cy otwarcie wiadomości powinien zawierać atrybut nochangeurl="1"). Po wysłaniu testów mailingu prosimy o akceptacje pod względem: technicznym (poprawność własnych kodów mierzących o ile takie występują ). graficznym (czy test jest taki sam jak kreacja oryginalna). Ad-Vice zapewnia realizacje oraz monitoring wysyłki. Zgodność kreacji z popularnymi systemami pocztowymi dostępnymi na rynku (Outlook Express, Outlook MS, Mozilla Thunderbird), szczególnie systemami Lotus zapewnia producent kreacji. Google Mail ma problem z poprawnym odczytywaniem styli CSS (dlatego zalecamy stosowanie styli inline). Zliczanie ilosći kliknie c w link zamieszczony w u tekstowym Zliczanie ilosći kliknie c w link zamieszczony w u tekstowym realizujemy na wyraźne Żądanie zleceniodawcy. W przypadku mailingu tekstowego zliczanie kliknie c w link odbywa sie poprzez zdefiniowanie redirecta (adresu przekierowuja cego na własćiwy link) w ad serwerze UWAGA be dzie on długi i pełen "krzaczkoẃ", co może zniechęcić cze sć odbiorców do kliknięcia w niego. W przypadku mailingu HTML redirect jest ukryty.

Reklama w Adexon specyfikacja techniczna form reklamowych

Reklama w Adexon specyfikacja techniczna form reklamowych Reklama w Adexon specyfikacja techniczna form reklamowych Data ostatniej aktualizacji: 07.07.2013 Spis treści Wagi, rozmiary i formaty standardowych form reklamowych...3 Zasady ogólne...4 Dostarczanie

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna produktów reklamowych serwisów Trader.com (Polska)

Specyfikacja techniczna produktów reklamowych serwisów Trader.com (Polska) Specyfikacja techniczna produktów reklamowych serwisów Trader.com (Polska) Trader.com (Polska) Sp. z o.o. 00-732 Warszawa, Czerska 8/10, tel. 22 455 33 00, faks 22 455 33 01, NIP 522-010-28-53 Utworzono:

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRODUKTÓW REKLAMOWYCH PORTALU GAZETA.PL

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRODUKTÓW REKLAMOWYCH PORTALU GAZETA.PL SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRODUKTÓW REKLAMOWYCH PORTALU GAZETA.PL Agora SA, Czerska 8/10, 00-732 Warszawa tel. (0-22) 555 4444, faks (0-22) 555 4870, NIP 526-030-56-44 Utworzono: 2004-10-07 Ostatnia aktualizacja:

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna i możliwości reklamowe Performance Marketing

Specyfikacja techniczna i możliwości reklamowe Performance Marketing Specyfikacja techniczna i możliwości reklamowe Performance Marketing Spis treści 1. PODSTAWOWE INFORMACJE... 3 2. ROZWIĄZANIA REKLAMOWE... 4 2.1 KREACJE REKLAMOWE TYPU DISPLAY... 4 2.1.1 Dostępne rozmiary

Bardziej szczegółowo

Regulamin emisji reklam w portalu Onet

Regulamin emisji reklam w portalu Onet Regulamin emisji reklam w portalu Onet 22 marca 2013 Spis treści 1. Definicje... 3 2. Warunki ogólne... 3 3. Zamawianie i warunki płatności... 4 4. Realizacja zamówień... 5 5. Zasady ergonomiczne emisji

Bardziej szczegółowo

MAILING REKLAMOWY DO BAZY UŻYTKOWNIKÓW INTERAKTYWNIE.COM. Oferta reklamowa www.interaktywnie.com/reklama

MAILING REKLAMOWY DO BAZY UŻYTKOWNIKÓW INTERAKTYWNIE.COM. Oferta reklamowa www.interaktywnie.com/reklama MAILING REKLAMOWY DO BAZY UŻYTKOWNIKÓW INTERAKTYWNIE.COM www.interaktywnie.com/reklama Profil użytkownika Interaktywnie.com Zawód/branża: dział marketingu portal/wydawca internetowy agencja interaktywna

Bardziej szczegółowo

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z SŁOWNIK REKLAMY INTERNETOWEJ

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z SŁOWNIK REKLAMY INTERNETOWEJ A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z SŁOWNIK REKLAMY INTERNETOWEJ A AdSense to serwis reklamowy Google, wyświetlający kontekstowe reklamy tekstowe, ale takŝe umoŝliwiający wyświetlanie banerów

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla witryn

Przewodnik dla witryn Przewodnik dla witryn Data ostatniej aktualizacji: 10.03.2014 Spis treści przewodnik dla witryn sieci IDMnet Spis treści... 2 Wstęp... 3 Definicje... 3 Kody na witrynę... 5 kody reklamowe... 5 Kody badania...

Bardziej szczegółowo

Grupa ebroker. Formy reklamowe

Grupa ebroker. Formy reklamowe Grupa ebroker Formy reklamowe Billboard 750x100 Billboard to graficzna forma reklamowa umieszczona centralnie w górnej części strony pod jej nagłówkiem. Ekspozycja na górze strony zapewnia bardzo dobrą

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia. 2014 r. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA pn Zaprojektowanie i wdrożenie narzędzia informatycznego do zarządzania systemem monitorowania polityk publicznych w województwie

Bardziej szczegółowo

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX KONFIGURACJA I PODŁA CZENIE (wersja z 12.03.2013r.) 1 Spis treści I KONFIGURACJA... 5 1.Dodawanie i usuwanie afiliatu... 5 2.Ustawienia Agencji... 6 2.1. Dane Agencji...

Bardziej szczegółowo

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX KONFIGURACJA I PODŁACZENIE (wersja z 06.02.2013r.) 1 Spis treści I KONFIGURACJA...5 1.Dodawanie i usuwanie afliatu... 5 2.Ustawienia Agencji... 6 2.1. Dane Agencji...6

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do umowy Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i utrzymanie portalu internetowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata

Bardziej szczegółowo

Wymagany termin wykonania serwisu internetowego wraz z systemem zarządzania treścią (CMS): 35 dni roboczych od dnia podpisania umowy.

Wymagany termin wykonania serwisu internetowego wraz z systemem zarządzania treścią (CMS): 35 dni roboczych od dnia podpisania umowy. ZAPYTANIE OFERTOWE Wykonanie serwisu internetowego Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej poświęconego roli MPiPS w Programie Operacyjnym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego shopgold instrukcja obsługi panelu zarządzania Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego Najbardziej aktualną wersję instrukcji możecie Państwo wygenerować

Bardziej szczegółowo

BasicCMS Podręcznik użytkownika

BasicCMS Podręcznik użytkownika BasicCMS Podręcznik użytkownika Strona 1 z 29 Spis treści Słowo wstępne 1. Opis techniczny 1.1 Wymagania minimalne 1.2 Zgodność generowanych stron 1.3 Przeglądarka 2. Konfiguracja 2.1 Wprowadzenie 2.2

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja mailingu GG Network

Specyfikacja mailingu GG Network Specyfikacja mailingu GG Network Styczeń 2012 2 Mailing założenia ogólne Do wysłanego mailingu konieczne jest dostarczenie: kreacji typu HTML (do 30 kb); tematu mailingu; nadawcy mailingu; danych reklamodawcy

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia:

Opis przedmiotu zamówienia: Załącznik nr 1 Opis przedmiotu zamówienia: Zaprojektowanie, wykonanie i dostawa systemu zarządzania treścią (CMS) wraz z niezbędnymi licencjami, szkoleniami, wsparciem oraz jego instalacja, uruchomienie,

Bardziej szczegółowo

ALMAMER Wyższa Szkoła Ekonomiczna

ALMAMER Wyższa Szkoła Ekonomiczna ALMAMER Wyższa Szkoła Ekonomiczna Wydział Ekonomiczny Piotr Maziarz Nr albumu 22925 Projektowanie witryny internetowej firmy Capital-Advisers Praca magisterska napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa

Bardziej szczegółowo

Adfocus - Regulamin Świadczenia Usług Reklamowych

Adfocus - Regulamin Świadczenia Usług Reklamowych 1 Adfocus - Regulamin Świadczenia Usług Reklamowych Wstęp 1. Niniejszy dokument porządkuje wymagane kwestie związane z uzyskaniem dostępu i korzystaniem z Panelu Klienta w platformie reklamowej Adfocus.

Bardziej szczegółowo

Joanna Burawa PROJEKTOWANIE FUNKCJONALNYCH I DOSTĘPNYCH APLIKACJI INTERNETOWYCH NA PRZYKŁADZIE BAZY POMIARÓW HYDROMETEOROLOGICZNYCH

Joanna Burawa PROJEKTOWANIE FUNKCJONALNYCH I DOSTĘPNYCH APLIKACJI INTERNETOWYCH NA PRZYKŁADZIE BAZY POMIARÓW HYDROMETEOROLOGICZNYCH INSTYTUT INŻYNIERII I GOSPODARKI WODNEJ POLITECHNIKA KRAKOWSKA im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI Joanna Burawa PROJEKTOWANIE FUNKCJONALNYCH I DOSTĘPNYCH APLIKACJI INTERNETOWYCH NA PRZYKŁADZIE BAZY POMIARÓW HYDROMETEOROLOGICZNYCH

Bardziej szczegółowo

"Promocja multimedialna strony web". autor: Piotr Ciechomski

Promocja multimedialna strony web. autor: Piotr Ciechomski "Promocja multimedialna strony web". autor: Piotr Ciechomski Konspekt zajęć "Promocja multimedialna strony web". 1. Wprowadzenie do zajęć, przedstawienie warunków zaliczenia. Zajęcia organizacyjne. 2.

Bardziej szczegółowo

PRZETARG NIEOGRANICZONY NR MZ-AGZ-270-5799/JP/12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

PRZETARG NIEOGRANICZONY NR MZ-AGZ-270-5799/JP/12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ PRZETARG NIEOGRANICZONY NR MZ-AGZ-270-5799/JP/12 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest Dostawa systemu zarządzania treścią (CMS) wraz z niezbędnymi licencjami,

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Nazwa zamówienia Zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Knurowie. Cel zamówienia Strona internetowa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

Moduł Produkty. Wersja 3.59.305

Moduł Produkty. Wersja 3.59.305 Moduł Wersja 3.59.305 Spis treści Słowo wstępne 4 Charakterystyka modułu 6 1. Przeznaczenie modułu 6 2. Budowa modułu 7 3. Obsługa okien 10 4. Ikony i skróty klawiszowe 16 5. Drukowanie dokumentów 19 Instalacja

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Studenci niewidomi i słabowidzący poradnik dla wyższych uczelni

Studenci niewidomi i słabowidzący poradnik dla wyższych uczelni Studenci niewidomi i słabowidzący poradnik dla wyższych uczelni Dostępne WWW Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego W serii publikacji Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego ukażą się również: Nauczanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Gabinet Lekarski 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie

Bardziej szczegółowo