Pierwsze kroki w Google AdWords

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Pierwsze kroki w Google AdWords"

Transkrypt

1 Pierwsze kroki w Google AdWords Rejestrację w programie Google AdWords rozpoczyna kliknięcie przycisku Zarejestruj się. 1. Wybór wersji Krok pierwszy to wybór odpowiedniej wersji programu Google AdWords. Możesz wybrać pomiędzy Google AdWords w wersji standardowej i w wersji dla początkujących. Jeśli nie masz swojej strony internetowej, warto wybrać wersję Google AdWords dla początkujących będziesz miał wtedy możliwość utworzenia prostej internetowej wizytówki dla Twojej firmy. Jednak tylko w wersji standardowej masz dostęp do wszystkich opcji oferowanych reklamodawcom w programie Google AdWords. Na potrzeby tego przewodnika, wybierzmy więc wersję standardową. Jeśli zdecydujesz się na wersję dla początkujących, pamiętaj, że w każdym momencie możesz przejść do wersji standardowej. W razie wątpliwości, którą wersję wybrać, skorzystaj z porównania obu wersji. 2. Rejestracja Aby założyć konto Google AdWords, musisz posiadać konto w Google. Jeśli korzystasz już z innych produktów Google (Gmail, igoogle, AdSense), możesz skorzystać z tego samego adresu i hasła. To na ten adres będziesz otrzymywał wszystkie informacje związane z Twoją kampanią w Google AdWords.

2 Jeśli nie rejestrowałeś się dotąd w żadnych produktach Google, możesz stworzyć swoje konto teraz. Wystarczy podać adres , wybrać hasło oraz wpisać znaki widoczne na obrazku. 3. Wybór waluty W następnym kroku zostaniesz poproszony o wybór waluty, w której chciałbyś płacić za swoje reklamy w AdWords. Uwaga - po aktywacji konta nie będziesz już miał możliwości jej zmiany! Pamiętaj jednak, że jest to tylko waluta, w której prowadzone będą Twoje rozliczenia z Google i

3 nie ma żadnego wpływu na walutę, z której będziesz korzystał w transakcjach z klientami. Na potrzebę tego przewodnika wybierzmy rozliczenia w polskim złotym. 4. Aktywacja konta Po kliknięciu przycisku"dalej", Twoje konto zostanie utworzone. Na podany przez Ciebie adres zostanie wysłany list z linkiem weryfikującym, po jego kliknięciu Twoje konto Google będzie aktywne. Jeśli w procesie rejestracji skorzystałeś z wcześniej posiadanego konta Google, zostaniesz przekierowany na stronę z potwierdzeniem rejestracji. Zaloguj się teraz na swoje konto AdWords na stronie https://adwords.google.pl. Pomożemy Ci utworzyć pierwszą kampanię AdWords i skonfigurować informacje rozliczeniowe. Dopiero po wykonaniu obu tych czynności Twoje reklamy zaczną być wyświetlane w internecie. Kliknij przycisk Utwórz pierwszą kampanię, aby kontynuować. Będziesz mógł teraz przygotować pierwszą kampanię reklamową wykonując cztery proste kroki: definiując grupę docelową, tworząc reklamę, wybierając słowa kluczowe oraz określając limit wydatków. Wszystkie te ustawienia będziesz mógł zawsze swobodnie zmienić. 5. Klienci docelowi Przygotowanie pierwszej kampanii rozpoczniesz od zdefiniowania swoich docelowych klientów. Zostaniesz poproszony o określenie języka, którym posługują się Twoi klienci i ustawienie obszaru, gdzie będzie pojawiać się reklama. Dzięki tym opcjom możesz ograniczyć wyświetlanie swoich reklam do Internautów mówiących określonym językiem lub znajdujących się na określonym terytorium geograficznym.

4 Na potrzeby tego przewodnika, załóżmy, że prowadzisz sklep z porcelaną i chcesz reklamować go za pomocą Google AdWords. Na początku prawdopodobnie skupisz się przede wszystkim na klientach mówiących po polsku i z listy dostępnych języków wybierzesz tylko polski. Możesz rozważyć wyświetlanie swoich reklam tylko w określonym regionie Polski, wyświetlać reklamy na terenie całego kraju lub też w więcej niż jednym państwie. Domyślnie Twoje reklamy będą wyświetlane na terenie Polski, możesz jednak zmienić te ustawienia klikając w link Zmień kierowanie. Następnie możesz wybrać miejsce wyświetlania reklam korzystając z interaktywnej mapy dostępnej w narzędziu kierowania: Wyszukując wybrane lokalizacje i następnie dodając je do listy wybranych lokalizacji Wybierając lokalizacje z listy dostępnej w zakładce Przeglądaj Wybierając ustalone grupy lokalizacji dostępne w zakładce Zbiorczo Niestandardowo - zaznaczając punkt na mapie i określając promień wokół niego, w którym będą wyświetlane reklamy lub kierując na niestandardowy kształt na mapie Możesz też zawsze wykluczyć konkretne obszary w wybranych lokalizacjach.

5 Szczegółowe informacje, jak korzystać z każdej opcji kierowania według lokalizacji znajdziesz w narzędziu kierowania oraz tutaj. Nasz sklep z porcelaną prowadzi sprzedaż tylko na terytorium Polski, dlatego ograniczamy listę wybranych krajów do Polski. Jeśli zdecydujesz się zaoferować swoje produkty nabywcom zagranicznym zawsze możesz rozszerzyć lub zmienić obszar wyświetlania reklam. Pamiętaj wtedy o dostosowaniu języka swojej reklamy, jeśli chcesz docierać do ludzi mówiących innym językiem niż polski, ponieważ Google nie tłumaczy reklam. 6. Reklama Gdy już określimy na jakie kraje i języki chcemy kierować nasze reklamy, możemy przejść do przygotowania samej reklamy. W tym kroku możesz utworzyć reklamę tekstową, graficzną lub na telefon komórkowy. Na potrzeby tego przewodnika, przygotujmy reklamę tekstową. Jak napisać dobry tekst reklamy? Najlepiej sprawdzają się proste reklamy, które wymieniają najważniejsze zalety oferowanego produktu lub usługi. W reklamie warto również zamieścić przekonujące wezwanie do działania, np. "Sprawdź" lub "Kup". Rozważ też użycie słowa kluczowego w tytule reklamy na przykład porcelana.

6 W przypadku naszego sklepu z porcelaną, odpowiednia reklama mogłaby wyglądać następująco: Porcelana malowana Ponad 100 wzorów. Zobacz zdjęcia. Bezpieczna dostawa w całej Polsce! Mówi ona wprost o najważniejszych korzyściach naszej oferty - wybór spośród ponad 100 wzorów, bezpieczna dostawa; oraz zachęca do działania - zobacz zdjęcia. Tworząc tekst reklamy, pamiętaj o wskazówkach redakcyjnych Google. Zapoznając się ze wskazówkami, zwróć uwagę, że zapisy w rodzaju: "PORCELANA", "!!!kup teraz!!!", czy "Zamów!!!" - są niedozwolone. Jeśli Twoja reklama nie będzie spełniać wymagań redakcyjnych, nie zostanie dopuszczona do wyświetlania. System Google AdWords automatycznie wykrywa niektóre błędy i informuje o nich jeszcze w trakcie wprowadzania tekstu. W takiej sytuacji należy zmodyfikować tekst, aby kontynuować proces rejestracji. Reklamy są również kontrolowane przed dopuszczeniem do wyświetlenia. Jeśli zostaną odrzucone na tym etapie, otrzymasz z prośbą o zmianę tekstu reklamy lub uzasadnienie swojego wyboru. Reklama nie byłaby kompletna bez podania dwóch adresów URL: wyświetlanego i docelowego. Wyświetlany adres URL jest integralną częścią tekstu reklamy i najczęściej wskazuje URL Twojej Witryny. W naszym przypadku będzie to na przykład

7 Adres docelowy prowadzi do strony, na której znajdzie się Internauta po kliknięciu Twojej reklamy. Jeśli reklamujesz konkretny produkt, warto podać w tym miejscu adres podstrony, na której jest on przedstawiony, np.: Ważne, żeby obydwa adresy były w tej samej domenie, czyli pieknaporcelana.pl. Zwróć uwagę, że w programie AdWords zawsze możesz zmienić tekst swojej reklamy lub dopisać jej nowe wersje. 7. Słowa kluczowe Po napisaniu tekstu reklamy, wybierz słowa kluczowe. Twoje reklamy będą wyświetlane po ich wpisaniu w wyszukiwarkę. Wybierając słowa kluczowe możesz więc zdecydować komu będą wyświetlane reklamy. Tworząc listę słów kluczowych, należy zadać sobie pytanie: "Jakich terminów wyszukiwania może użyć osoba szukająca w Google moich produktów lub usług?" Użytkownicy szukający produktu lub usługi zazwyczaj wpisują połączenia dwóch, trzech słów. W przypadku naszego hipotetycznego sklepu z porcelaną, możemy założyć, że chcemy wyświetlać reklamę przede wszystkim osobom zainteresowanym kupnem porcelany lub też osobom poszukującym prezentu ślubnego (bowiem często takim prezentem jest porcelana). Pamiętaj więc, że nie chodzi tylko o to, żeby Twoją reklamę zobaczyło jak najwięcej osób, ale o to, żeby zobaczyły ją właściwe osoby, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą. Dlatego nie ma sensu wybieranie najpopularniejszych słów kluczowych, jeśli nie są ściśle związane z oferowanym przez Ciebie produktem lub ich znaczenie jest za szerokie dla Twojej oferty. Dlaczego? Większość osób, którym wyświetlana jest taka reklama, szuka czegoś innego. Może więc okazać się, że zapłacisz za kliknięcia osób, które nigdy nie będą potencjalnymi klientami. W przypadku sklepu z porcelaną, prawdopodobnie za zbyt ogólne możemy uznać takie słowo kluczowe jak na przykład sklep. Przygotuj więc listę słów kluczowych, które są związane z Twoim produktem lub usługą oraz dopasowane do wcześniej przygotowanego tekstu reklamy. W przypadku naszego sklepu z porcelaną, na liście słów kluczowych powinny znaleźć się na przykład słowa: porcelana, porcelanowa zastawa, filiżanka porcelanowa, zastawa stołowa, filiżanka ceramiczna, ceramika, czajnik porcelanowy, spodek porcelanowy, filiżanki do kawy, filiżanki do herbaty, porcelana ślub.

8 Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu listy słów kluczowych, skorzystaj z Narzędzia propozycji słow kluczowych. Wystarczy wpisać dowolne słowo w znajdujące się po prawej stronie pole tekstowe, a otrzymasz listę propozycji powiązanych z nim słów kluczowych. Na przykład, dla słowa 'porcelana, zaproponowano nam takie słowa kluczowe, jak 'sklep internetowy z porcelaną', 'sklep z porcelaną warszawa'.

9 Domyślnie wszystkie słowa kluczowe będą dopasowywane w tzw. "przybliżeniu", co oznacza, że nasza reklama może być wyświetlana także po wpisaniu różnych odmian słów kluczowych z listy (np. sklepie z porcelaną czy porcelany). Jeśli chcesz dowiedzieć się o różnych formach dopasowania słów kluczowych - kliknij tutaj. 8. Budżet i wydatki Kiedy określony został już zasięg geograficzny Twojej pierwszej kampanii, przygotowany tekst reklam oraz wybrane słowa kluczowe, możesz przejść do określenia budżetu swojej kampanii oraz wybrania opcji płatności.

10 Zacznij od ustalenia maksymalnego dziennego budżetu. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować swoje wydatki - zawsze, gdy wydasz dzienny limit na kliknięcia, reklama przestanie być wyświetlana. Określając maksymalny dzienny budżet pamiętaj, że jego wysokość wpływa na częstotliwość wyświetlania Twoich reklam oraz, że zawsze możesz go zmienić. Przygotowując pierwszą kampanię, warto określić dzienny budżet na podstawie tego, na jakie wydatki możesz sobie pozwolić. W przypadku naszego sklepu z porcelaną, możemy zacząć od kwoty 10 zł dziennie. Po tygodniu, przejrzyj rezultaty swojej kampanii i zobacz czy budżet jest w pełni wykorzystany oraz czy okazał się wystarczający dla celów, które chcesz osiągnąć. Gdy określisz już maksymalny dzienny budżet, określ maksymalną cenę, jaką chcesz płacić za każdym razem, gdy ktoś kliknie w Twoją reklamę, tzw. stawkę CPC (skrót od angielskiego Cost Per Click). Stawkę CPC określ proporcjonalnie do zaoferowanego budżetu. Po kilku dniach funkcjonowania kampanii, będziesz mógł sam wyczuć stawkę CPC potrzebną do osiągnięcia pożądanej pozycji reklamy. Na potrzebę tego przykładu, możemy założyć, że będzie to kwota 50 gr. Pamiętaj jednak, że optymalny budżet dla Ciebie będzie zależał od Twoich celów, możliwości finansowych, oferowanych produktów czy też branży, w której działasz. Określając stawkę CPC zwróć też uwagę, że bardzo popularne słowa kluczowe mogą być bardzo drogie, ponieważ wielu reklamodawców chce je wykorzystać do zareklamowania się, a w programie AdWords odbywa się aukcja. Może się więc okazać, że niektóre słowa

11 kluczowe są zbyt kosztowne jak na przeznaczony na reklamę budżet (w naszym przypadku, takimi słowami mogą być słowa "prezenty", "sklep internetowy"). Bardziej konkretne słowa kluczowe często zapewniają większą opłacalność reklamy, np. słowo "porcelanowe filiżanki". 9. Podsumowanie opcji Kiedy już zdefiniujesz swój dzienny budżet i maksymalny koszt za kliknięcie, otrzymasz podsumowanie opcji wybranych we wcześniejszych krokach i będziesz mógł sprawdzić wprowadzone dotychczas ustawienia, w tym geograficzne kierowanie kampanii, tekst reklamy, słowa kluczowe, dzienny budżet i maksymalną cenę za kliknięcie. Jeśli chcesz wprowadzić do nich zmiany - będziesz mógł je także edytować, klikając w przycisk 'edytuj'. W tym miejscu możesz określić, czy chciałbyś otrzymywać od Google dodatkowe informacje, które pozwolą Ci usprawniać Twoją reklamę w AdWords. Jeśli zgadzasz się z wszystkimi ustawieniami i chcesz kontynuować przygotowanie kampanii kliknij przycisk Przejdź do rozliczeń, aby wprowadzić dane rozliczeniowe niezbędne do rozpoczęcia wyświetlania reklam. Zostaniesz przekierowany na stronę Migawka konta. Możesz też wprowadzić dane rozliczeniowe później, logując się do swojego konta poprzez stronę 10. Preferencje płatności i dane rozliczeniowe Kliknij link Podaj dane rozliczeniowe w lewym górnym rogu Migawki konta.

12 Zostaniesz przekierowany do konfiguracji konta, gdzie na początku zostaniesz poproszony o wybranie państwa, w którym znajduje się Twój adres płatniczy. W przypadku naszego sklepu z porcelaną będzie to Polska. Kolejny krok to wybór strefy czasowej, według której chcesz się rozliczać i według której chcesz otrzymywać raporty o stanie Twojego konta. Jeśli posiadasz kupon promocyjny AdWords, pamiętaj, aby wprowadzić tutaj otrzymany z kuponem kod promocyjny. Dzięki temu kwota promocyjna zasili Twoje konto AdWords. Następnie wybierz formę płatności za reklamy. Możesz wybrać przedpłatę przelewem bankowym lub kartą kredytową - wtedy należności będą pobierane z przelanej kwoty, a po jej wyczerpaniu, zostaniesz o tym powiadomiony. Możesz też zapłacić po wykonaniu usługi kartą kredytową, co oznacza, że Twoja karta będzie automatyczne obciążana po 30 dniach lub po przekroczeniu początkowego limitu kredytu, który wynosi 200 zł. Po pierwszej płatności ten limit kredytowy może ulec zmianie.

13 Korzystając z kuponu promocyjnego, zwróć uwagę, że zgodnie z regulaminem kuponów Google AdWords, jeśli wybierzesz opcję płatności z góry, zarówno kartą kredytową, jak i przelewem bankowym, aktywacja kwoty promocyjnej będzie wymagała dokonania uprzednio przelewu bankowego lub dokonania płatności z karty na kwotę 40 zł. W przypadku płatności z dołu, aktywacja kwoty promocyjnej następuje automatycznie. W następnym kroku zapoznaj się z regulaminem AdWords. Jeśli zgadzasz się na jego warunki zaznacz odpowiednie pole i kliknij Kontynuuj.

14 Na koniec należy wprowadzić szczegółowe informacje rozliczeniowe. W zależności od wybranej formy płatności, otrzymasz też informację o tym, jak jej dokonać. Pamiętaj, że jeśli dokonujesz przelewu bankowego konieczne jest wygenerowanie i podanie na przelewie numeru referencyjnego. Umożliwi nam to przypisanie płatności do odpowiedniego konta AdWords. Następnie kliknij przycisk Zapisz i aktywuj. I to już wszystko - Twoja kampania reklamowa jest gotowa! Powodzenia! Jeśli będziesz miał pytania lub będziesz potrzebował dodatkowych informacji, odwiedź Centrum Pomocy AdWords. Na koniec, zwracamy uwagę, że powyższa kampania została stworzona tylko na potrzeby tego przewodnika. To, jakie ustawienia są optymalne dla Twojej kampanii zależy od Twoich celów, możliwości finansowych oraz branży i oferowanych produktów. Dlatego traktuj nasz przykład tylko, jako wskazówkę, która pozwoli Ci zrozumieć proces tworzenia pierwszej kampanii w Google AdWords.

15 Życzymy udanych kampanii reklamowych!

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords... 5 Wykorzystanie rabatów,

Bardziej szczegółowo

Kurs Google AdWords. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Kurs Google AdWords. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us Kurs Google AdWords 1 Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 8 Podstawy i wprowadzenie... 12 Co to jest reklama Google AdWords?... 12 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords...

Bardziej szczegółowo

1. Które wykluczające słowo kluczowe NIE jest odpowiednie w przypadku witryny sprzedającej komputery? a. kup b. informacje c. bezpłatne d.

1. Które wykluczające słowo kluczowe NIE jest odpowiednie w przypadku witryny sprzedającej komputery? a. kup b. informacje c. bezpłatne d. 1. Które wykluczające słowo kluczowe NIE jest odpowiednie w przypadku witryny sprzedającej komputery? a. kup b. informacje c. bezpłatne d. definicja 2. Gdzie na koncie AdWords są wyświetlane kredyty za

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego shopgold instrukcja obsługi panelu zarządzania Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego Najbardziej aktualną wersję instrukcji możecie Państwo wygenerować

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Gekosale Poradnik - Jak zacząć

Gekosale Poradnik - Jak zacząć Gekosale Poradnik - Jak zacząć 1 Spis treści 2 Zakładanie sklepu 3 Asortyment 3 Dodawanie kategorii 2 Dodawanie produktów 6 Dodawanie producentów 2 Grupy cech produktów 15 Warianty produktów 16 Magazyn

Bardziej szczegółowo

O autorach...11 Uwagi od autorów...13 Współpraca...15

O autorach...11 Uwagi od autorów...13 Współpraca...15 Reklama w wyszukiwarkach internetowych. Jak planowaæ i prowadziæ kampaniê. Wydanie II Autorzy: Kevin Lee, Catherine Seda T³umaczenie: Tomasz Walczak ISBN: 978-83-246-2605-2 Tytu³ orygina³u: Search Engine

Bardziej szczegółowo

Witamy wśród użytkowników panelu NextContent!

Witamy wśród użytkowników panelu NextContent! Witamy wśród użytkowników panelu NextContent! Narzędzie, które oddajemy do Twojego użytku, pozwala reklamodawcom na szybkie, skuteczne i trwałe promowanie treści wśród wydawców, a wydawcom na budowanie

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

Google AdWords jak to działa?

Google AdWords jak to działa? 0 Google AdWords jak to działa? Narzędzie, o którym można usłyszeć w wielu miejscach w sieci, nie tylko w serwisach, newsletterach branżowych. Na hasło adwords praktycznie widać jak strony www walczą o

Bardziej szczegółowo

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 WPROWADZENIE... 4 KORZYSTANIE Z PRZEWODNIKA PO PANELU KLIENTA... 6 LOGOWANIE... 7 BUDOWA PANELU KLIENTA... 9 MOJE DOMENY... 13 ZMIANA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SKLEPU INTERNETOWEGO MaxShop

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SKLEPU INTERNETOWEGO MaxShop PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SKLEPU INTERNETOWEGO MaxShop Spis treści I: WSTĘP 1. INSTALACJA SKLEPU 2. LOGOWANIE DO PANELA ADMNISTRACYJNEGO 2.1 PRZYWRACANIE ZAPOMNIANEGO HASŁA 3. WSTĘPNA KONFIGURACJA 3.1 WYŁĄCZENIE

Bardziej szczegółowo

Administracja sklepu

Administracja sklepu Spis treści...3 Logowanie...3 Opcje główne...5 Konfiguracja...5 SEO...6 Opcje...7 Strony...9 Prezentacja produktu... 10 Prezentacja produktów... 11 Wyróżnione produkty... 12 Wyszukiwanie produktów... 13

Bardziej szczegółowo

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży 1 2 Autor raportu Grzegorz Skiera (Silence!) Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Bardziej szczegółowo

Wynik Jakości od A do Z

Wynik Jakości od A do Z Wynik Jakości od A do Z Krótki przewodnik dla reklamodawców Google AdWords By Przemysław Modrzewski AdWords Certified Trainer www.marketinglab.pl Drogi czytelniku, Ciszę się, że skorzystałeś z możliwości

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 19 000 1 Spis treści: INFORMACJE PODSTAWOWE... 3 Bankowość Internetowa... 3 Bankowość Telefoniczna... 9 KONFIGURACJA

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

Twój Przewodnik po Shoplo

Twój Przewodnik po Shoplo Twój Przewodnik po Shoplo Skonfiguruj swój sklep krok po kroku. Cześć, Naprawdę cieszymy się, że jesteś z nami :) Zakładając swój sklep dołączyłeś do grona ponad 7000 e-sprzedawców, którzy już skorzystali

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 801 700 100 1 Spis treści: eurobank online... 4 Aktywacja usługi... 7 Serwis telefoniczny... 8 Aktywacja usługi...

Bardziej szczegółowo

Strony WWW dla bibliotek. WordPress dla początkujących. Łukasz Stochniał Konrad Stepanajtys

Strony WWW dla bibliotek. WordPress dla początkujących. Łukasz Stochniał Konrad Stepanajtys Strony WWW dla bibliotek WordPress dla początkujących Łukasz Stochniał Konrad Stepanajtys Po co bibliotece strona internetowa? Zanim zaczniesz W XXI wieku, w dobie Internetu, to pytanie wydaje się trywialne

Bardziej szczegółowo

NetSelling - Szybki start

NetSelling - Szybki start NetSelling - Szybki start podręcznik użytkownika Strategie Rozwoju Oprogramowanie: Piotr Kasza i Jakub Derda, Stworzenie marki: Piotr Mendakiewicz i Karolina Tomczak, Manager JV: Piotr Piłasiewicz NETSELLING

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O PROGRAMIE

INFORMACJE O PROGRAMIE Użyte narzędzia: Microsoft.Net Framework 2.0, Microsoft Microsoft Visual Studio 2005, Microsoft InstallShield 12 Proffesional Edition, InstallShield Software Microsoft Office FrontPage XP, Microsoft DemoShield

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Autor: Bartosz Danowski, Micha³ Makaruk ISBN: 978-83-246-1936-8 Format: 158x235, stron: 432 Przewodnik po

Bardziej szczegółowo

CZEŚĆ I. (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl

CZEŚĆ I. (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl CZEŚĆ I GOSPODARCZY BANK SPÓŁDZIELCZY w STRZELINIE Internet Banking (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 5 Logowanie

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

BANK SPÓŁDZIELCZY w Toruniu. Internet Banking. dla Firm. (instrukcja użytkownika) Wersja 020. http://www.bstorun24.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Toruniu. Internet Banking. dla Firm. (instrukcja użytkownika) Wersja 020. http://www.bstorun24.pl BANK SPÓŁDZIELCZY w Toruniu Internet Banking dla Firm (instrukcja użytkownika) Wersja 020 http://www.bstorun24.pl Spis treści 1. SŁOWNIK POJĘĆ... 4 2. BEZPIECZEŃSTWO... 5 2.1 CERTYFIKAT... 5 2.2 PODPIS

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 19.1

(instrukcja użytkownika) Wersja 19.1 Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku Internet Banking dla Firm (instrukcja użytkownika) Wersja 19.1 http://www.bspaslek.pl Spis treści 1. SŁOWNIK POJĘĆ... 4 2. BEZPIECZEŃSTWO... 5

Bardziej szczegółowo