Podobne dokumenty

Franciszek Wójcik ( )

BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

7 700 zł

Światła Chartes Eustachy Kossakowski,

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz

WYNIKI V AUKCJI SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa

Zespół nr 0015 Bożena Utrata

Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I

CZESŁAW MIŁOSZ : życie i twórczość (bibliografia w wyborze)

KRETA KRETA. wystawa poplenerowa 15. IV V Rostworowski Gallery ul. Św. Jana 20/11, Kraków

Malarstwo / Painting

AUKCJA NR 47 AUKCJA. Sobota, 5 XII 2015, godzina Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków

KATALOG STRAT. oprac. MONIKA BARWIK 1. 2.

Radomsko. Ikonografia w Kościele OO. Franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Ważnym elementem wystroju kościelnego,

Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej

PONIEDZIAŁEK r.

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

EDUKACJA PLASTYCZNA. Lp. numer karty obszar tytuł karty opis słowa kluczowe edukacja pozycja Uczestnictwo w życiu. Karta pracy do druku

PIETY 1 (cz.2) Lp. Lokalizacja forma artystyczna - uwagi - nr zdjęcia - data. 1/102,a,b Piekoszów, Kalwaria przy Sankt. MB, fg, P ,5,9-16.IX.

Działalność wystawiennicza Spółki w latach

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

ARTOUTLET Aukcja Sztuka Współczesnej 396WYP013, kwota wywoławcza. Akt leżący 800 zł zł zł

1. Agata Nowosielska MATKA, 2014 rok. 61 x 46 cm sygnowany na odwrocie.

WOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ REJONOWY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. rok szkolny 2016/2017

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

Józef Ignacy Kraszewski ( ) życie i twórczość

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

XXIII Aukcja Dzie³ Sztuki

Transkrypt:

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 26 Malarstwo, rysunek, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4 XII 2010, godzina 13 00 Sala Rycerska restauracji Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków Salon Antykwaryczny tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl; www.artlist.pl; www.nautilus-art.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: 46124022941111000037089120 OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Pierwsza strona okładki: Maria Tarnawska-Wójtowicz, Kwiaty w wazonie i kot (fragment), poz. 6. Czwarta strona okładki: Stanisław Wyspiański, Anioł z wstęgą, poz. 14. COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2010

poz. 190 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. Malarstwo, rysunek poz. 1-94 Grafika dawna poz. 95-115 Grafika XX wieku poz. 116-236 Biogramy s. 48 Indeks s. 58 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej www.artlist.pl W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł

Malarstwo, rysunek poz. 1 1. Gałek Stanisław Morskie Oko, 1924 Olej, tektura; wym.: 34 x 50 cm; sygn. p.d.: St. Gałek 1922. Cena wyw.: 3600 2. Rozwadowski Zygmunt Czwórka, 1917 Olej, płótno; wym.: 50 x 95 cm; sygn. i datowany l.d. : Z. Rozwadowski 1917. Cena wyw.: 38 000 poz. 2 poz. 3 3. Masłowski Stanisław Pejzaż z wiatrakiem Gwasz, akwarela, papier; wym.: 18,5 x 58 cm; sygn. p.d.: St. Masłowski. Cena wyw.: 6000 4

4. Gałkowski Stefan Martwa natura z filiżanką i figurką, lata 40. XX w. Olej, płótno; wym.: 66,5 x 56 cm; sygn. p.g.: Stefan Gałkowski. Cena wyw.: 5500 poz. 5 5. Kochanowski Stanisław Willa włoska, początek XX w. Akwarela, papier; wym.: 25,2 x 35 cm; sygn. l.d.: St. Kochanowski. Cena wyw.: 1500 poz. 6 6. Tarnawska-Wójtowicz Maria Kwiaty w wazonie i kot, 1987 Olej, dykta; wym.: 77 x 35 cm; sygn. śr. d.: Maria Tarnawska-Wójtowicz 1987. Cena wyw.: 4500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 7. Hopliński Jan Kwiaty, lata 20. XX w. Olej, płótno; wym.: 93 x 70 cm; nie sygn. Cena wyw.: 2400 poz. 7 poz. 6 5

poz. 8 8. A.N. Pejzaż z kościołem, 2. połowa XIX w. Olej, płótno; wym.: 34 x 58 cm; nie sygn. Cena wyw.: 2800 9. A.N. Zamek św. Anioła w Rzymie, 1. ćwierć XX w. Olej, płótno; wym.: 47 x 58 cm; nie sygn. W wieloletniej tradycji rodzinnej posiadacza przypisywany St. Kamockiemu, wiązany z podróżą artysty do Włoch w 1911. Cena wyw.: 6000 poz. 9 poz. 10 10. Mienk Włodzimierz Chutor, początek XX w. Olej, płótno; wym.: 20,8 x 32,7 cm; sygn. l.d W. Mienk (cyrylica); na odwrocie adnotacja 818 X.B. [HW]. Cena wyw.: 2500 6

poz. 12 poz. 11 poz. 13 11. Laszenko Aleksander [Oaza] Jerycho [i Góra Kuszenia], 1935 Olej, płótno; wym.: 97 x 146 cm; sygn. p.d.: A. Laszenko / Jerycho 1935. Cena wyw.: 8000 12. Kochanowski Stanisław Pejzaż włoski. Taras, początek XX w. Akwarela, papier; wym.: 25 x 35 cm; sygn. p.d.: St. Kochanowski. Cena wyw.: 1500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 13. Wygrzywalski Feliks Michał Naprawiacze dywanów, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 51 x 71 cm; sygn. p.d.: F. M. Wygrzywalski. Cena wyw.: 14 000 7

Aukcja nr 26 poz. 14 14. Wyspiański Stanisław Anioł z wstęgą, przed 1890 Akwarela, tusz, ołówek; projekt polichromii prezbiterium Kościoła Mariackiego w Krakowie, według J. Matejki; wym. pl.: 60,5 x 81,8 cm; sygn. mon. wiąz. pastelem p.d.; w obrębie kompozycji (na wstędze trzymanej przez anioła oraz pasie pionowym) napis oł. Naczynie poważne. Módl się za nami (werset z litanii do Matki Boskiej); l.d. obca dedykacja z 1912. Wyspiański ukończył pracę przy polichromii kościoła Mariac kiego 22 II 1890; otwarcie prezbiterium dla wiernych miało miejsce 31 III. Lit.: Stanisław Wyspiański. Opus magnum, Kraków 2000, il. I 26, s. 70. Cena wyw.: 48 000 poz. 15 poz. 16 poz. 17 8 15. Kossak Juliusz Owca i baran, 1865 Akwarela, papier; wym.: 7 x 10 cm; sygn. p.d. monogramem K i datowany 1865. Cena wyw.: 1800 16. Kossak Juliusz Tygrys, 1866 Akwarela, papier; wym.: 7 x 10 cm; sygn. p.d. monogramem K i datowany 1866. Cena wyw.: 1800 17. Kossak Juliusz Wielbłąd, [1865-1866] Akwarela, papier; wym.: 7 x 10 cm; sygn. p.d. monogramem K. Cena wyw.: 1800

18. Molitor Franciszek Ignacy Święta Anna z Marią, lata 60. XVIII w. Olej, płótno zdublowane; wym.: 63 x 47 cm; sygn. w obrębie kompozycji (na grzbiecie książki): Franciscus I. / Molitor / pinxit. Obraz po konserwacji. Cena wyw.: 17 000 poz. 18 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 19 19. Rodakowski Henryk Portret mężczyzny, 1841 Gwasz, ołówek, papier; wym.: 24 x 18 cm; sygn. oł. p.d.: 10 sierpnia 841, Rod. Lit.: A. Król, Henryk Rodakowski, Kraków 1994, s. 227, poz. II 403. Cena wyw.: 7000 poz. 20 20. Rodakowski Henryk Portret mężczyzny, 1841 Gwasz, ołówek, papier; wym.: 24 x 18 cm; sygn. oł. p.d.: 10 sierpnia 841, Rod. Lit.: A. Król, Henryk Rodakowski, Kraków 1994, s. 227, poz. II 402. Cena wyw.: 7000 poz. 21 21. Rodakowski Henryk Portret mężczyzny, 1841 Gwasz, akwarela, ołówek, papier; wym.: 21 x 19,5 cm; sygn. oł. p.d.: 26 września 841, Rod. Lit.: A. Król, Henryk Rodakowski, Kraków 1994, s. 227, poz. II 406. Cena wyw.: 7000 9

Aukcja nr 26 poz. 22 22. Pustoschkin Wasyl Brzezina, 1918 Akwarela, gwasz, karton; wym.: 13,6 x 23,1 cm; sygn. p.d.: W. Pustoszkin (cyrylicą) 1918; na odwrocie autorski opis i data oraz - obcą ręką - nazwisko malarza w transkrypcji franc. Lit.: Basile Poustochkine. Krajobrazy światła i nostalgii 1893-1973, katalog wystawy, Warszawa 2009. Cena wyw.: 2500 poz. 23 poz. 24 23. Gałek Stanisław Morskie Oko, 1922 Olej, płótno; wym.: 58 x 77 cm; sygn. p.d.: St. Gałek 1924. Cena wyw.: 8000 24. Pustoschkin Wasyl Dniepr, [1918] Akwarela, gwasz, karton; wym.: 13,7 x 23,2 cm; sygn. p.d.: W. Pustoszkin (cyrylicą); na odwrocie autorski opis i data oraz - obcą ręką - nazwisko malarza w transkrypcji franc. Lit.: Basile Poustochkine. Krajobrazy światła i nostalgii 1893-1973, katalog wystawy, Warszawa 2009. Cena wyw.: 2500 10

poz. 25 25. Bieniek Ignacy Pejzaż z wierzbami, 1950 Olej, płótno; wym.: 28 x 56 cm; sygn. p.d.: Ignacy Bieniek/1950. Cena wyw.: 1600 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 26 poz. 27 26. Borysowski Stanisław Pejzaż z Francji [Dolina Rodanu], lata 30. XX w. Olej, płótno; wym.: 62 x 70 cm; sygn. l.d.: Borysowski. Praca z czasów studiów w paryskiej filii krakowskiej ASP u prof. J. Pankiewicza (1933-35). Efektowna, paryska rama. Cena wyw.: 14 000 27. Nikifor Krynicki Wiejska cerkiew Akwarela, ołówek, tekturka; 11,5 x 21,3 cm; na dole kompozycji oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie trzy pieczątki własne artysty. Cena wyw.: 2500 11

Aukcja nr 26 poz. 28 28. Hrynkowski Jan W Kawiarni Literackiej Ołówek, papier; wym. w świetle ppartout: 31 x 22,2 cm; sygn. oł. p.g.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy. Cena wyw.: 600 poz. 29 29. Augustynowicz Aleksander Portret kobiety, 1907 Pastel, karton; wym.: 61 x 48 cm; sygn. l.g. Augustynowicz, p.g. datowanie. Cena wyw.: 3800 poz. 31 30. Hopliński Jan Lekcja, lata 20. XX w. Olej, sklejka; wym.: 109 x 74 cm; nie sygn. Cena wyw.: 3000 poz. 30 31. Marek Józef Autoportret, 1951 Olej, tektura; wym.: 34,5 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Marek 51. Cena wyw.: 1800 12

poz. 32 32. Karpiński Alfons Nasturcja, lata 20. XX w. Olej, tektura; wym.: 30 x 33,5 cm; sygn. p.b.: A. Karpiński. Na odwrocie: Nasturcja / mal / A. Karpiński / w Krakowie. Cena wyw.: 7500 poz. 33 33. Kossowska-Daniel Stefania Martwa natura z kwiatami, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 48,5 x 49,5 cm; sygn. pd.: S.K. Daniel. Cena wyw.: 2500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 34 34. Pełczyński Adam Kwiaty, ok. 1910 Olej, płótno, tektura, wym.: 51 x 45,5 cm, sygn. p.d.: A. Pełczyński. Na odwrocie zachowany fragment naklejki wystawienniczej: [...] Pełczyński Adam / Kwiaty. Cena wyw.: 3200 poz. 35 35. Wyczółkowski Leon Anemony, przełom lat 20. i 30. XX w. Akwarela, papier; wym.: 54,5 x 33 cm [w świetle ppartout]; sygn. p.d.: LWyczół. Praca po konserwacji (akwarela została przypadkowo nacięta w kilku miejscach). Japonizująca kompozycja ma odpowiedniki m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Cena wyw.: 6000 13

Aukcja nr 26 poz. 36 36. Krcha Emil Kwiaty w wazonie, 1938 Olej, płótno, tektura; wym.: 38 x 35 cm; Na odwrocie opis autorski Emil Krcha 1938 // nr 36 Kwiatki 38 x 35. Praca ze zbiorów rodziny artysty, w oryginalnej, autorskiej ramie. Cena wyw.: 2500 poz. 38 37. Hrynkowski Jan Martwa natura, lata 60. XX w. Olej, tektura; wym.:39,5 x 31 cm; sygn. śr.d.: j. hrynkowski. Cena wyw.: 4200 poz. 37 38. Blonder Sasza Martwa natura, lata 30. XX w. Gwasz, tempera, karton; wym.: 25 x 31 cm; sygn. l.d.: Blonder. Praca z kolekcji Jerzego Panka. Cena wyw.: 6500 39. Leszczyńska-Kluza Danuta Nostalgia, 1959 Technika własna, papier naklejony na płytę; wym.: 77 x 52 cm; datowany i sygn. na odwrocie. Cena wyw.: 3800 poz. 39 14

40. Bieniek Ignacy 1. Akt 2. Pejzaż (obraz dwustronny), 1949 Olej, płótno; wym.: 45 x 65 cm; sygn. p.d.: Bieniek oraz dedykacja autorska. Cena wyw.: 2500 poz. 41 poz. 40 41. Krcha Emil Pejzaż górski z kwitnącymi jabłoniami, lata 30. Olej, płótno; wym.: 40,5 x 55 cm; sygn. p.d.: Krcha. Cena wyw.: 5000 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 42. Misky Ludwik Skraj lasu zimą, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 34,8 x 49,6 cm; sygn. l.d.: L. Misky. Cena wyw.: 4000 poz. 42 poz. 43 43. Marek Józef Ogród botaniczny w Krakowie, 1950 Olej, tektura; wym.: 23,5 x 31,5 cm; sygn. i tytułowany na odwrocie: Józef Marek ogród botaniczny V 1950. Cena wyw.: 1400 15

Aukcja nr 26 44. Taranczewski Wacław Martwa natura z pomarańczami Olej, sklejka; wym.: 22 x 34,5 cm; sygn. p.d. monogram T. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 4000 poz. 44 poz. 45 45. Kolnik Artur Martwa natura, lata 40. Olej, płótno; wym.: 46 x 55 cm; sygn. p.d.: Kolnik oraz sygn. i tyt. na odwrocie: Kolnik Nature marte. Cena wyw.: 6000 46. Pronaszko Zbigniew Rodzina żydowska // Scena przydrożna, lata 30. XX w. Akwarela dwustronna; wym.: 26,5 x 33,5 cm; przy pierwszym temacie sygn. Z. Pronaszko. Cena wyw.: 2000 poz. 46 47. Kantor Tadeusz Alkad z Zalamei, 1951 Akwarela, papier; wym.: 20,7 x 28,7 cm; nie sygn.; p.d. oł.: Alkad z Zalamei. Projekt scenografii do spektaklu Pedra Calderóna de la Barca Alkad z Zalamei (premiera - 1 VII 1951, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie). Cena wyw.: 8000 poz. 47 16

48. Wójtowicz Stanisław Milano Olej, płótno; wym.: 100 x 73 cm; sygn. na odwrocie: St. Wójtowicz. Lit.: Katalog wystawy Między negatywem a pozytywem. Stanisław Wójtowicz, Kraków 2002, poz. 14. Cena wyw.: 4000 poz. 49 49. Braun Bernard Kompozycja z ptakiem kiwi, 1964 Olej, płótno; wym.: 30 x 27,8 cm; sygn. p.d.: Braun 64. Cena wyw.: 1500 poz. 48 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 50 50. Wałach Stanisław Lake Michigan, 1974 Olej, płótno; wym. 126 x 176 cm, śr. d. St. Wałach 74, sygn. i dat. na odwrocie. Od połowy lat 70. artysta rozpoczął swój epizod związany z Ameryką, gdzie wystawiał w The Sun Sign Gallery i gdzie jego sztuka (podobnie jak we Francji) spotkała się z dużym zainteresowaniem. Cena wyw.: 6000 17

Aukcja nr 26 51. Jaźwiecki Franciszek Locha z młodymi, lata 30. XX w. Olej, sklejka; wym.: 29,5 x 34,5 cm; sygn. na odwrocie: F. Jaźwiecki. Cena wyw.: 1600 poz. 51 52. Hrynkowski Jan Pejzaż wiejski z psami, lata 60. Olej, tektura; wym.:30,5 x 39 cm; sygn. p.d.: j. hrynkowski. Cena wyw.: 4200 poz. 52 53. Wójtowicz Stanisław Nowe radio, 1980 Olej, tektura; wym.: 25,5 x 50 cm; sygn. p.d.: 1980 St. Wójtowicz. Na odwrocie: autor: Stan. Wójtowicz / olej NOWE RA- DIO 1980 r. Cena wyw.: 4000 poz. 53 18

poz. 54 54. Schinagel Emil Łodzie przy brzegu, 1919 Akwarela; wym.: 28 x 34 cm; sygn. oł. p.d.: Emil Schinagel 1919. Cena wyw.: 2000 poz. 55 55. Pieńkowski Ignacy Kraków. Ulica Skałeczna, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 29,2 x 41,2 cm; sygn. p.d.: Ign. Pieńkowski. Cena wyw.: 3800 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 56. Przebindowski Zdzisław Domy nad wodą Olej, deska; wym.: 65 x 50 cm; sygn. l.d.: Z. Przebindowski. Cena wyw.: 2800 poz. 56 poz. 57 57. Turek Franciszek Pejzaż z okolic Rabki, 1925 Akwarela, papier; wym.: 68 x 47 cm; sygn. p.d.: Fr. Turek/ Rabka 1925. Cena wyw.: 2500 19

Aukcja nr 26 58. Taranczewski Wacław Akt pod lustrem Olej, tektura; wym.: 25,3 x 31,5 cm; sygn. p.d. monogram T. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 4000 poz. 58 poz. 59 59. Kantor Tadeusz Wózek, 1984 Tusz, kredka, papier; wym. w świetle ppartout: 18,3 x 26,5 cm; nie sygn.; na odwrocie adnotacja: Rysunek otrzymałem od Tadeusza Kantora w roku 1984 w ramach współpracy przy spektaklu Niech szczezną artyści w roku 1984. Stwierdzam autentyczność rysunku. Krzysztof Jeleński. Projekt scenograficzny; praca oprawiona. Cena wyw.: 3000 poz. 60 poz. 61 60. Tarnawska-Wójtowicz Maria Koty i myszy, 1977 Olej, dykta; wym.: 57,5 x 45 cm; sygn. p.d.: M. Tarnawska-Wójtowicz 1977. Na odwrocie dedykacja autorska. Cena wyw.: 3000 61. Waniek Eugeniusz Jaskółka, 1960 Olej, płótno; wym.: 55 x 46 cm; sygn. p.d.: Waniek; na odwrocie sygn. i tytuł. Cena wyw.: 7000 20

poz. 62 62. Krzysztofiak Hilary Brązowa kobieta, 1972 Technika mieszana, karton, płyta; wym.: 100 x 65 cm; sygn. p.d.: Hilary 72; na odwrocie opis. Cena wyw.: 6000 poz. 64 poz. 63 63. Waniek Eugeniusz Krajobraz z kolcami, 1960 Olej, płótno; wym.: 93 x 62 cm; sygn. l.d.: Waniek; na odwrocie sygnatura, tytuł i datowanie. Cena wyw.: 10 000 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 64. Orbitowski Janusz Pejzaż, lata 60. XX w. Olej, płótno; wym.: 58 x 72 cm; sygn. l.d.: J. Orbitowski. Cena wyw.: 4400 21

Aukcja nr 26 poz. 65 65. Gierowski Stefan DXXXVI, 1984 Olej na płótnie; wym.: 100 x 70 cm; na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Stan zachowania: bardzo dobry; praca oprawiona. Cena wyw.: 86 000 22

poz. 66 66. Pustelnik Karol Skrzyżowanie, 1989 Olej, płótno; wym.: 110 x 90 cm; sygn. i datowany na odwrocie: 1989 Wadowice K. Pustelnik - Skrzyżowanie. Cena wyw.: 6000 poz. 67 67. Brzozowski Tadeusz Hippokrates, 1973 Technika mieszana na płótnie (naklejonym na desce); wym.: 70 x 45 cm; sygn. p.d.: T.B. 73, na odwrocie datowanie i autorski opis obrazu; oryginalna, autorska rama. Obraz był darem artysty dla zakopiańskiego plastyka i animatora ruchu kolekcjonerskiego S. Murzyna. Cena wyw.: 7500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 68 68. Rodziński Stanisław Śmierć malarza III - Hommage à van Gogh, 1993 Olej, płótno; wym.: 65 x 99 cm; sygn., tytułowany i datowany na odwrocie. Cena wyw.: 8000 23

Aukcja nr 26 69. Podsadecki Kazimierz Pejzaż, 1958 Olej, tektura; wym.: 23 x 34 cm; sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 20 IX 958. Cena wyw.: 2000 poz. 69 poz. 70 70. Marek Józef Ogród botaniczny w Krakowie, 1950 Olej, tektura; wym.: 20,5 x 26,5 cm; sygn. i tytułowany na odwrocie: Józef Marek. Cena wyw.: 1400 71. Taranczewski Wacław Martwa natura, 1948 Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm; sygn. p.d.: W. T. 1948. Cena wyw.: 17 000 poz. 71 24

poz. 72 72. Nikifor Krynicki Nabożeństwo w kościele Akwarela, ołówek, tekturka; 12 x 11 cm; na górze kompozycji oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie pieczątka własna artysty. Cena wyw.: 2000 poz. 73 73. Kraupe-Świderska Janina Jesień w górach, 1989 Olej, płótno; wym.: 100 x 86 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe. Cena wyw.: 7500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 74 poz. 75 74. Tarnawska-Wójtowicz Maria Kwiaty wsi polskiej, 1976 Olej, dykta; wym.: 58 x 39 cm; sygn. śr. d.: Maria Tarnawska Wójtowicz 1976. Na odwrocie (papier) dedykacja oraz: Maria tarnawska Wójtowicz Kraków / tytuł: KWIATY WSI POL- SKIEJ technika: olej / rok powstania: 1976 / wymiary. Cena wyw.: 2500 75. Makowski Tadeusz Studium kozy, ok. 1932 Ołówek, papier; wym.: 22,2 x 30 cm; nie sygn. Praca z kolekcji Jerzego Panka; studium do obrazu Kozy na podwórku (1932). Lit.: Tadeusz Makowski - malarstwo, rysunki, grafika, katalog wystawy MNW, Warszawa 1960, s. 207, poz. 601. Cena wyw.: 3000 25

Aukcja nr 26 poz. 76 76. Wyspiański Stanisław Św. Dorota, 1895-1897 Akwarela, tusz, kredka na kalce i papierze; projekt realizacyjny jednej z średniowiecznych kwater witrażowych pochodzących z klasztoru OO. Dominikanów w Krakowie; wym. kalki: 69 x 35 cm, wym. podobrazia: 73 x 31 cm; nie sygn., ale z notatkami artysty na kalce. Karton, będący uzupełnieniem oferowanej pracy, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. Cena wyw.: 14 500 poz. 77 77. Suchodolski January Po bitwie pod Kircholmem, ok. 1858 Rysunek; wym.: 24,5 x 33 cm; sygn. oł. p.d.: January Suchodolski; tytuł na odwrocie: Spotkanie Kossakowskiego z Chodkiewiczem na placu boju pod Kircholmem; tamże szkic ołówkowy przedstawiający oficera i żołnierzy z doby napoleońskiej. Na odwrocie dedykacja oł.: Panu Feliksowi Scibałło w dniu imienin przyjaciel Jerzy Kossak 1954. Pieczątka proweniencyjna Ze zbiorów F. Ścibałły. Stan zachowania: zakwaszenie papieru. Lit.: K. Sroczyńska, January Suchodolski, Wrocław 1961; K.. Sroczyńska, Inaczej o Januarym Suchodolskim, [w:] "Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie", t. XXVII, Warszawa 1983, s. 171-263. Cena wyw.: 5000 26

78. Wyczółkowski Leon Skraj lasu, 1909 Gwasz, kredka, papier; wym.: 28 x 40 cm; sygn. i datowana p.d.: LWyczół 1909. Praca nawiązuje do cyklu Bór Ciemnosmreczyński w Zakopanem, zrealizowanego przez artystę wczesną jesienią 1905; zob. Leon Wyczółkowski 1852-1936, MNK, Kraków 2003, poz. 102-103. Cena wyw.: 4000 poz. 78 poz. 79 79. Turek Franciszek Kwiaty, lata 20. XX w. Akwarela, tektura; wym.: 46 x 67 cm; sygn. p.d.: Fr. Turek. Cena wyw.: 2500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 80 80. Mucha Alfons La Musique, 1896 Ołówek, karton; wym.: 285 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: AM 25/Nov. 96. Z lewej strony tytuł: La Musique. Jeden z wariantów projektu plakatu La Musique, który ostatecznie wydano w 1898. Układ i motywy pojawiają się na innych pracach artysty. Cena wyw.: 10 000 poz. 81 81. Żurawski Stanisław Akt, 1932 Olej, płótno; wym.: 74 x 60 cm; sygn. l.d.: St. Żurawski; na odwrocie naklejka z wystawy TPSP we Lwowie. Cena wyw.: 8000 27

Aukcja nr 26 poz. 82 82. Podsadecki Kazimierz Szyjąca, 1953 Tempera olejna, sklejka; wym.: 40,5 x 33 cm; sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 1953. Na odwrocie autorski opis obrazu. Cena wyw.: 3000 poz. 83 83. Wójtowicz Stanisław Martwa natura z czajnikiem i głową królika, 1957 Olej, sklejka; wym.: 25 x 32,2 cm; sygn. p.d.: St. Wójtowicz 57. Na odwrocie: Kraków / St. Wójtowicz / Martwa natura / z czajnikiem i / głową królika / olej / 1957. Cena wyw.: 3500 poz. 84 84. Taranczewski Wacław Martwa natura z muszlą, lata 50. XX w. Kredka, gwasz, tempera, karton; wym.: 57 x 82 cm (plansza 79 x 100 cm); sygn. p.d. monogram T. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 4500 28

poz. 85 85. Kleczmieniowski Kolonia Kolejowa w Nowym Sączu, 1893 Akwarela, karton; wym.: 25,8 x 36,3 cm; sygn. p.d.: Kleczmieniowski fec. Colonie in Nowy Sącz IX 93. Widok z lotu ptaka osiedla robotniczego zbudowanego w l. 1890-93. Cena wyw.: 1800 86. A.N. Stodoły na Ukrainie, 1910 Akwarela zawerniksowana, karton; wym.: 22,7 x 29 cm; p.d. nieczytelna sygnatura i data. Cena wyw.: 2000 poz. 87 poz. 86 poz. 88 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 88. Skoczylas Władysław Ołtarz kościoła Franciszkanów w Krakowie, lata 20. XX w. Akwarela; wym. komp. w świetle ppartout: 23,7 x 14,6 cm; sygn. l.d.: W. Skoczylas. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 2000 87. Kutermak Tadeusz Balkon Olej, płótno; wym.: 100 x 73 cm; sygn. p.d.: T. Kutermak. Cena wyw.: 2500 29

Aukcja nr 26 89. Rodziński Stanisław Różowa chmura Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm; sygn. i opisany na odwrocie. Cena wyw.: 4500 poz. 89 90. Kapusta Andrzej Studium postaci, 1993 Technika mieszana; wym.: 200 x 70 cm; sygn. oł. p.d.: Andrzej Kapusta 93. Cena wyw.: 1200 poz. 90 poz. 91 91. Panek Jerzy Zestaw trzech aktów, lata 70. XX w. Kobieta stojąca tyłem; rysunek tuszem na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. l.g.: Panek. 2. Kobieta stojąca; rysunek tuszem na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. prawa strona środek: Panek. 3. Kobieta stojąca; rysunek tuszem na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. l.d.: Panek. Cena wyw.: 1200 30

poz. 92 92. Lebenstein Jan Le Roi de Charogne, 1978 Tusz, ołówek, papier aksamitny; wym.: 63 x 36 m; sygn. piórkiem p.d.: Lebenstein 78. Na odwrocie opis pracy; projekt autorski jednej z 8 ilustracji do fr. edycji tomiku wierszy T. Hughesa Crow (fr. Corbeau ), wydanego przez Editions de la Différence, Paris 1980 (tłum. i wstęp C. Guillot). Cena wyw.: 5000 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 94 93. Umińska Jadwiga Scenografia Roboty, lata 60. XX w. Akwarela, tusz; wym.: 63 x 49 cm; nie sygn. Ze zbiorów rodziny artystki. Cena wyw.: 800 poz. 93 94. Podsadecki Kazimierz Akt siedzący, 1966 Olej, sklejka; wym.: 47 x 22,5 cm; sygn. p.d.: Podsadecki, l.d.: 8 VIII 1966. Na odwrocie pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie, zgoda na wywóz obiektu za granicę. Cena wyw.: 3800 31

Grafika dawna poz. 100 poz. 97 poz. 101 95. Both Jan-Dirksz Pejzaż z podróżnymi na moście, połowa XVII w. Akwaforta; wym. komp.: 185 x 265 mm; sygn. pł. l.d.: Both fe. Cena wyw.: 1000 96. Cabel Adriaen van der Pejzaż z odpoczywającą Święta Rodziną, XVII w. Akwaforta; wym. komp.: 237 x 421 mm; sygn. pł. l.d.: Adr. vander Cab. jn et fec.; p.d.: N. Rob. ex. cum P.R. Cena wyw.: 1600 97. Dietrich Christian Wilhelm / Schmutzer Jakob Matthias Autoportret Christiana W. Dietricha, nadwornego malarza Augusta II i Augusta III, 1765 Miedzioryt; wym.: 327 x 254 mm; sygn. pł. l.d. Peint per lui meme, p.d.: et grave a Paris en 1765 par Jacques Schmutzer eleve de M. Wille, graveur du Roy. Pod kompozycją tytuł: Christian Guilaume Ernest Dietricy Peintre d Auguste II et d Auguste III Rois de Pologne et Electeurs de Saxe Membre des Academiea de Dresde, de Augsbourg et de Bologne. Ne a Weimar, le 30 Octobre 1712. Stan zachowania: niewielkie marginesy. Lit.: Muzeum Narodowe w Warszawie. Malarstwo austriackie, czeskie, niemieckie, węgierskie 1500-1800, Warszawa 1964, s. 27. Cena wyw.: 1600 98. Dietterlin Wendel st. Projekt tarczy herbowej z orłem, 1598 Akwaforta; wym. komp.: 245 x 180 mm; nie sygn. Grafika z pierwszego wydania traktatu W. Dietterlina St. Architectura von Austeilyng Symmetria, Norymberga 1598. W zamyśle autora była to apoteoza zwycięskiej wojny (świadczą o tym m.in. postaci jeńców tureckich). Na odwrocie stary stempel kolekcjonerski. Cena wyw.: 950 99. Eichel Emanuel / Herz Johann Daniel Dawid podglądający Batszebę w kąpieli, połowa XVIII w. Akwaforta wg obrazu J.B de Troy; wym.: 423 x 350 mm; sygn. pł. od l.d.: I. Bap. de Troy pinx - Cum Gratia et Privil. Sac. Caes. Majestatis - Iohann Daniel Herz excudit - Aug. Vind. et Academia Caesareo Franciscae - Emanuel Eichel Sculps. Pod kompozycją tytuł i odwołanie do 2 Księgi Królewskiej. W p.g. rogu nr 17. Grafika z cyklu biblijnego publikowanego w Augsburgu za zgodą cesarza Franciszka I. Lit.: Neues allgemeines Kuns tler-lexicon oder Nachrichten, Monachium 1837, s. 92. Cena wyw.: 1000 100. Frey Jan Zachariasz Portret Rembrandta, 1795 Akwaforta; wym.: 149 x 120 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Rembrandt pinx. J. de Frey fecit aqua // forti 1795. Pod kompozycją p.d. Rembrandt ft. 1632. Praca grafika związanego z Polską; kopia znanej pracy Rembrandta van Rijn. Stan zachowania: odbitka obcięta, zachowany odcisk płyty. Cena wyw.: 600 101. Ghisi Giorgio Kupidyn i Psyche, 1574 Miedzioryt; wym.: 362 x 232 mm; sygn. p.d.: G.MF 1540; na tabliczce w obrębie kompozycji: Julius Ro. In.; poniżej sygnatury Ghisiego nota wydawnicza: Nicolas van Aelst for Romae (stan II - edycja 1575); znak wodny. Miedzioryt wg fresku Giulio Romano w Sali Psyche w Palazzo del Te w Mantui. Grafika obcięta do granic kompozycji, naklejona na żeberkowy podkład; na odwrocie XIX-wieczne zapiski proweniencyjne. Lit.: Bartsch XV. 403. 45 (II); G. Nagler, Neues allgemeines Kunstler-Lexicon, Monachium 1837, t. V, s. 139. Cena wyw.: 3600 102. Lange Antoni Widok Biłki w Cyrkule Lwowskim, 1823 Litografia; wym. pl. 385 x 550 mm, sygn. pł. l.d.: rys. Ant. Lange, p.d.: z lito Pillera we Lwowie. Pod kompozycją tytuły w jęz. polskim i niem. Grafika ze Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823. Lit. M. Opałek Litografia lwowska, Wrocław 1958. Cena wyw.: 1200 32

poz. 107 103. Lange Antoni Widok domu na wsi Rudnikach należącego do Antoniego Strachockiego w Cyrkule Przemyskim, 1823 Litografia; wym. pl. 385 x 532 mm, sygn. pł. l.d.: rysował Ant. Lange, p.d.: z lito Pillera we Lwowie. Pod kompozycją tytuły w jęz. polskim i niem. Stan zachowania: w p.d. rogu ślad zalania. Grafika ze Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823. Lit.: M. Opałek Litografia lwowska, Wrocław 1958. Cena wyw.: 1200 104. Łopieński Ignacy Portret gen. Jana Weyssenhoffa, przed 1904 Akwaforta; wym.: 278 x 198 mm; sygn. pł. p.d.: I. Łopieński sc., l.d.: z portr.[etu] w Prezmie hr.[abiów] Sołtanów. Pod kompozycją opis: Jan Weyssenhoff gen. dyw. ułanów, dowódca jazdy w 1831 r. ur. 1774 + 1848. Praca na podstawie kopii wykonanej przez H. Piątkowskiego. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, t. 5, Warszawa 1994, poz. 5755; Wiadomości Numizmatyczno-Archeologiczne, 1904, nr 4: oferta rycin sprzedawanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie, poz. 537. Cena wyw.: 1200 105. Matejko Jan Stańczyk Litografia; wym. komp. 285 x 252 mm; wym. ark.: 360 x 265 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: JM rp 1881. Grafika pochodzi z Albumu na korzyść pogorzelców Stryja, nakł. Księgarni J. Żupańskiego i K. Heumanna, Kraków 1886. Cena wyw.: 800 106. Norblin Jan Piotr Zestaw akwafort: 1. Sprzedawca trucizny na szczury; 2. Profil męski, 1778; 3. Chłopiec 1. Akwaforta; wym.: 93 x 34 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 26. 2. Akwaforta; wym.: 26 x 22 mm; sygn. l.g.: N.f.1778. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 74. 3. Akwaforta; wym.: 54 x 25 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, poz. 108 poz. 102 Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 79. Cena wyw.: 1000 poz. 103 107. Orłowski Aleksander / Verico Antonio Fiera Polacca [ Jarmark na konie w polskim miasteczku], ok. 1835 Akwaforta ręcznie kolorowana; wym. komp. (z odciskiem płyty): 234 x 374 mm; sygn. l.d.: Orlowski disegno, p.d.: Verico inc. Pod kompozycją tytuł i opis: Fiera Polacca. Copiato da un disegno di proprieta di S.A. il. Principe Stanislao Poniatowski. Miedzioryt z dzieła osiadłego we Florencji polskiego historyka Bernarda Zaydlera,,Storia della Polonia fino agli ultimi tempi fino agli ultimi tempi, Firenze 1831. Lit.: L. Bernardini, L Ottocento: i Polacchi a Firenze fra Grand Tour ed emigrazione, Firenze 2005, s. 148 i nn, Aleksander Orłowski, katalog wystawy w MNW, Warszawa 1957, s. 306, poz. 161. Cena wyw.: 800 108. Piranesi Giovanni Battista Rzym. Wnętrze świątyni Bachusa, obecnie kościoła Św. Urbana, 1767 Akwaforta, papier żeberkowy; wym.: 405 x 600 mm; opisana i sygnowana u dołu na płycie: Veduta interna dell`antico Tempio di Bacco in oggi Chiesa di S. Urbano due miglia distante da Roma fuori di porta S. Sebastiano. Grafika z cyklu Vedute di Roma, 1748-1778. Lit.: L. Ficacci, Piranesi. The Complete Etchings, Taschen 2000, poz. 952, po konserwacji. Cena wyw.: 1600 109. Silvestre Israël Widok Metzu od południa, 1667 Akwaforta; wym.: 410 x 1304 mm; grafika odbita z 2 płyt; sygn. śr.d: Israel Siluestre delin. et sculp. 1667; pod kompozycją tytuł: Profil de la Ville de Metz en Lorraine veue du coste de la porte Mazel. Lit.: L.E. Faucheux, Catalogue raisonné de toutes les estampes... d Israël Silvestre, Paris, 1857, s. 236, poz. 30. Rzadka i dekoracyjna grafika widokowa. Pod kompozycją dedykacja oł.: Heli Wlastimil Hofman. (il. s. 34) Cena wyw.: 2400 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 33

Aukcja nr 26 poz. 109 poz. 111 poz. 113 poz. 112 34 110. Sueur Nicolas Enlevement d Europa [Porwanie Europy], XVIII w. Akwatinta wg drzeworytu chiaroscuro, wykonanego na podstawie obrazu Paolo Farinatiego; wym. komp.: 410 x 270 mm; sygn. l.d.: Dessine par P. Farinati. Pod kompozycją tytuł. Lit.: Nagler, 24, Le Blanc, 20. Cena wyw.: 1200 111. Teniers David // Major Thomas Musica de Fiamminghi [Koncert flamandzki], ok. 1750 Akwaforta wg obrazu D. Teniersa; wym.: 345 x 268 mm; sygn. pł. l.d: Teniers Pinx; nota wydawnicza CPESD; p.d. T. Jorma sculp. Venetus; śr.d. tytuł. Pod kompozycja czterowiersz w jęz. wł. Szerokie marginesy, zachowany odcisk płyty. Jorma to anagram nazwiska ang. grafika T. Majora. Praca, najpewniej edycja piracka, była w sprzedaży we Włoszech wraz z trzema innymi scenami flamandzkimi. Lit.: J. Remondini, Indice delle stampe tratte da eccellenti autori moderni, Wenecja 1785, s. XXXI, poz. 236. Cena wyw.: 1000 112. Visscher Claes Janszoon młodszy Kruki przynoszą pożywienie prorokowi Eliaszowi, XVIII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 533 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d. Visscher excudit, l.d. pod kompozycją: Pieter Potter pinxit. Opisy w jęz. łac. i holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 3-cm naddarcie na złożeniu. Cena wyw.: 2500 113. Visscher Claes Janszoon młodszy Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie, XVIII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 545 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d. Clemendt de Ionghe Excudit; pod kompozycją opis w jęz. łac, fr. i holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 2-cm naddarcie na złożeniu. Cena wyw.: 2500 114. Visscher Claes Janszoon młodszy Niewiasty przy grobie Jezusa, XVIII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji śr.d. P.P. Rubens inventor - Visscher excudit; pod kompozycją tytuł w jęz. łac, oraz opisy w jęz. holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: 2500 115. Visscher Cornelis Wieśniak zalecający się do starej kobiety, przełom XVII i XVIII w. Akwaforta wg Adriaena van Ostade; wym. komp.: 262 x 223 mm; sygn. pł. l.d.: Ger. Valk./Excudit, p.d.: A. v. Ostade pinxit et excud./c. Vischer fecit aqua forti. Zleceniodawcą ryciny był bezpośrednio Ostade. G. Valck - wydawca - był trzecim posiadaczem płyty; stan III/III. Cena wyw.: 950

Grafika XX wieku poz. 118 116. Bartłomiejczyk Edmund Kolęda, lata 30. Drzeworyt; wym.: 115 x 145 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. (il. s. 36) Cena wyw.: 800 117. Burne-Jones Edward Coley Beauty [Piękność], lata 80. XIX w. Litografia; wym.: 340 x 247 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. p.d. monogram wiązany; w p.d. narożniku podkładu suchy wytłok - znak wydawcy. Stan zachowania: niewielkie rozdarcie (0,5 cm w głąb kompozycji). Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 21 I 1899. Cena wyw.: 600 118. Chagall Marc Printemps [Wiosna], 1938 Litografia barwna; wym.: 350 x 264 mm; na odwrocie jednobarwny szkic pod tym samym tytułem, sygn. pł. pd.: Chagale Marc, l.d. tytuł; praca zamieszczona w paryskim czasopiśmie artystycznokulturalnym Verve, nr 3 (edycja nienumerowana). Stan zachowania: niewielki ubytek l.g. narożnika, ślady załamania, podklejone rozdarcie, nieznaczne ubytki w kompozycji. Cena wyw.: 1200 119. Chagall Marc Visions de Paris [Wizja Paryża], 1960 Litografia barwna; wym.: 320 x 240 mm; nie sygn. Grafika z publikacji F. Mourlota Chagall. Lithographs, wyd. przez A. Saureta, Paryż-Nicea (edycja nienumerowana). Lit.: Lithograph [II] 1957-1962, André Sauret, Monte-Carlo 1963, poz. 287. Stan zachowania: ślady podlepek w górnych narożnikach. Cena wyw.: 1200 120. Chagall Marc Visions de Paris II [Wizja Paryża II], 1960 Litografia barwna; wym.: 354 x 264 mm; nie sygn. na odwrocie poz. 124 poz. 121 jednobarwny szkic, praca zamieszczona w paryskim czasopiśmie artystyczno-kulturalnym Verve, nr 27 (edycja nienumerowana). Stan zachowania: ślady podlepek w górnych narożnikach. Cena wyw.: 1200 121. Chrostowski-Ostoja Stanisław Podwórze, 1933 Drzeworyt; wym.: 222 x 165 mm; sygn. oł. l.d.: St. O.-Chrostowski 1933; sygn. pł. w obrębie kompozycji monogramem SC. Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 55, il. s. 129 Cena wyw.: 1000 122. Corinth Lovis Autoportret, lata 20. Miękki werniks; wym.: 120 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Louis Corinth. Cena wyw.: 800 123. Dawski Stanisław Akt leżący z cyklu Kobieta, lata 50. Monotypia; wym.: 20,5 x 29 cm; sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: z cyklu Kobieta. Cena wyw.: 1000 124. Engels Robert Le passant [Przechadzka], 1898 Litografia barwna; wym.: 348 x 240 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. p.d. Robert Engels; w p.d. narożniku suchy wytłok - znak wydawcy. Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 11 III 1898. Cena wyw.: 600 125. Fijałkowska Zofia Noc w leśniczówce, 1934 Drzeworyt; wym.: 173 x 254 mm; sygn. oł. p.d.: Zofia Fijałkowska, l.d. data. Cena wyw.: 800 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 35

126. Filipkiewicz Stefan Kościół św. Andrzeja, 1926 Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; sygn. pł. p.d.: SF. grafika z teki Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 28. Cena wyw.: 400 poz. 129 127. Gumowski Jan Kanty Widoki Krakowa, 1926 Litografie; wym. pl.: 420 x 280 mm; teka wydana nakładem Muzeum Narodowego w Krakowie; plansze: Barbakan, Brama Floriańska i baszta Pasamoników, Baszta Stolarska, Ulica Floriańska, Szczyt Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, Wnętrze kościoła Mariackiego, Biblioteka Jagiellońska, Katedra na Wawelu, Dziedziniec zamku królewskiego na Wawelu, Fragment krużganku zamku królewskiego na Wawelu, Stara synagoga na Kazimierzu, Widok ogólny Krakowa od południa. Zakład lit. F. Zieliński [Warszawa]. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 227. Cena wyw.: 800 128. Hiszpańska-Neumann Maria Nasza ziemia, 1957 Drzeworyt na bibule; wym.: 450 x 245 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; p.d. tytuły (wersja pol. i fr.) i datowanie; odbitka 15/25. Stan zachowania: dobry. Lit.: J. Białostocki, Maria Hiszpańska-Neumann, Warszawa 1963, il. tabl. 22. Cena wyw.: 1000 poz. 116 129. Ibels Henry-Gabriel Pantomima, 1898 Litografia barwna; wym.: 262 x 348 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. l.d. H.G. Ibels; w p.d. narożniku suchy wytłok - znak wydawcy. Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 16 VIII 1898. Cena wyw.: 600 130. Jabłczyński Feliks Villa Borgia, 1910 Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910. Lit.: Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916, Düsseldorf 1998, s. 59, poz. 8. Cena wyw.: 2000 poz. 131 131. Jabłczyński Feliks Warszawa. Placyk Kanonia, 1920 Ceratoryt; wym.: 137 x 173 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d.: Kanonja. Cena wyw.: 800 poz. 133 poz. 130 132. Jakubowski Stanisław Kasztel, lata 20. Akwaforta; wym.: 210 x 173 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d.: kwasoryt. Cena wyw.: 400 133. Jank Angelo La femme au perroquet [Kobieta z papugą], 1898 Litografia barwna; wym.: 345 x 173 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. l.d. A. Jank 98; w p.d. narożniku suchy wytłok - znak wydawcy. Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 19 XI 1898. Cena wyw.: 600 134. Jurgielewicz Mieczysław Wnętrze z fortepianem, 1960 Drzeworyt; wym.: 231 x 297 mm; sygn. i. dat. oł. p.d. M. Jurgielewicz 1960; l.d. tytuł. Cena wyw.: 600 36

poz. 135 135. Kamińska Janina Chrystus Frasobliwy, lata 60. Drzeworyt; wym.: 200 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kamińska, l.d.: Chrystus Frasobliwy oryg. drzeworyt. Cena wyw.: 400 136. Konieczny Włodzimierz Korowód, 1909 Litografia; wym.: 175 x 412 mm, nie sygn. Grafika z Teka graficzna...1, Kraków 1909. Stan zachowania bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz. 318. Cena wyw.: 750 137. Konieczny Włodzimierz Dziewczynka, 1909 Akwaforta; wym.: 178 x 1 15 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z Teka graficzna...nr 1, Kraków 1909. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz. 318. Cena wyw.: 1000 138. Konieczny Włodzimierz Chłopak, 1909 Akwaforta; wym.: 237 x 158 mm; sygn. oł. p.d. monogram. Grafika z Teka graficzna...nr 1, Kraków 1909. Stan zachowania. bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 318. Cena wyw.: 560 poz. 141 poz. 136 poz. 144 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 139. Konieczny Włodzimierz Matka, 1909 Litografia; wym.: 233 x 181 mm, sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z Teka graficzna...nr 1, Kraków 1909. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz. 318. Cena wyw.: 600 140. Krasnodębska-Gardowska Bogna Ogród, 1962 Drzeworyt; wym.: 215 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: Ogród 1962. Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1999, poz. 147. Cena wyw.: 600 141. Kraupe-Świderska Janina Wróżka, 1947 Akwatinta; wym.: 175 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1947; l.d.: Wróżka. akwatinta. Cena wyw.: 600 poz. 143 142. Kraupe-Świderska Janina Pożegnanie, 1948 Akwatinta; wym.: 133 x 178 mm; sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, l.d.: Pożegnanie akwatinta. Cena wyw.: 800 143. Kraupe-Świderska Janina Kobieta-ptak, 1961 Monotypia, ręcznie kolorowana; wym.: 385 x 620 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1961. Cena wyw.: 2500 144. Kraupe-Świderska Janina Metamorfozy. Księga przemian I-XVIII, 1997 Cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm; sygn. oł. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tytuł. Odbitki autorskie. Cena wyw.: 15 000 37

Aukcja nr 26 poz. 149 poz. 153 poz. 146 poz. 160 poz. 155 145. Kuczyńska-Fessler Ilka Insel Lussin [Wyspa Lussin na Adriatyku], ok. 1928 Drzeworyt barwny na papierze japońskim; wym.: 290 x 240 mm; sygn. oł. na ppartout p.d.: Ilka Kuczyńska-Fessler, l.d. tytuł. Ładna, japonizująca praca artystki. Lit.: H. Fuchs, Austrian Maler des 19 Jahrhunderts", Wiedeń 1975. Cena wyw.: 800 146. Kulisiewicz Tadeusz Kobieta z różańcem, 1931 Drzeworyt; wym.: 278 x 136 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz. Grafika z teki Szlembark, Warszawa 1931, wydanej przez Instytut Propagandy Sztuki. Zachowane niewielkie marginesy. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348. Cena wyw.: 1500 147. Kulisiewicz Tadeusz Dziewczyna w chuście, 1931 Drzeworyt; wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki Szlembark, Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma Arkady, Warszawa. R. 3: 1937, nr 2. Cena wyw.: 300 148. Kunz Włodzimierz Motyl, 1965 Litografia; wym. komp. (w świetle ppartout): 500 x 645 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Kunz, p.d.: Motyl 65, śr.d.: egz. 8/20. Cena wyw.: 800 149. Lewicki Leopold Fabryka, lata 30. Akwaforta; wym.: 167 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Fabryka. Na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 25. Cena wyw.: 1200 150. Lewicki Leopold Getto lwowskie, lata 40. Linoryt; wym. komp.: 280 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne znaki własnościowe. Cena wyw.: 600 151. Maciejewski Zbysław Tajemniczy ogród, lata 80. Monotypia; wym.: 23,5 x 13,7 cm; sygn. oł. p.d.: Zbysław Maciejewski, l.d. Tajemniczy ogród. Na odwrocie rysunek oł. z tym samym motywem co na monotypii. (il. s. 39) Cena wyw.: 500 152. Marczyński Adam Karmiąca indyki, lata 50. Monotypia; wym.: 515 x 395 mm; sygn. oł. l.d.: Marczyński. Cena wyw.: 2500 153. Marczyński Adam Kwiaty, 1952 Monotypia; sygn. oł. p.d.: A.Marczyński 52, p.d. tytuł; po prawej potwierdzenie autentyczności przez Joannę Marczyńską. Cena wyw.: 2500 154. Marek Józef Śmierć Romea i Julii, 1965 Drzeworyt; wym. komp.: 217 x 533 mm; sygn. oł. p.d.: Marek J. 65, l.d. tytuł; egz. 1/1. Odbitka unikatowa. Cena wyw.: 1200 155. Marek Józef Ptak Grozy, 1966 Drzeworyt; wym. komp.: 435 x 705 mm (plansza: 605 x 772 mm); sygn. oł. p.d.: Marek 66, l.d.: Ptak Grozy ; egz. 6/10. Cena wyw.: 800 38

poz. 156 poz. 151 poz. 159 d 156. Marek Józef Autoportret, 1967 Drzeworyt; wym. komp.: 710 x 203 mm (plansza: 843 x 267 mm); sygn. oł. p.d.: Marek 67, l.d. Autoportret ; egz. 3/10. Cena wyw.: 800 157. Mehoffer Józef Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904 Litografia; wym. komp.: 350 x 200 mm, sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit. Katalog wystawy Józefa Mehoffera, Kraków 1964, poz. 422. Cena wyw.: 800 158. Mehoffer Józef Portret O. Joachima Berthier Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918 Akwaforta, sucha igła; wym.: 265 x 208 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków 1964, poz. 441. Cena wyw.: 2000 159. Modzelewski Jarosław Ciekawy materiał z przeszłości, 2009 Teka litografii dwubarwnych; wym.: plansz: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki sygn. oł. l.d. Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł pracy, p.d. nr egzemplarza (17 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków 2009. Oprawa oryg., suchy wytłok. Cena wyw.: 4000 160. Mondral Karol Zaprzęg prowansalski, 1912, na odwrocie Portret mężczyzny, 1914 Akwaforta; wym. komp.: I: 130 x 200 mm; II: 150 x 100 mm; komp. I: sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral; komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M. 1914. poz. 157 poz. 165 poz. 159 g Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków 2000, il. 148, s. 136. (il. s. 38) Cena wyw.: 1600 161. Mrożewski Stefan Kiść bzu, 1941 Drzeworyt na bibule, wym.: 266 x 200 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: StefMrożewski Sudół i w obrębie komp. Sygn. i dat. MS 1941 (monogram wiązany). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 242. Cena wyw.: 1200 162. Mrożewski Stefan Piwonie, 1940 Drzeworyt, wym.: 267 x 205 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: St. Mrożewski i w obrębie komp. p.d.: MS. Oraz dedykacja: dla dziadziusia. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 243. Cena wyw.: 1200 163. Mrożewski Stefan Róża, 1940 Drzeworyt na bibule, wym.: 266 x 200 mm; sygn. i dat. oł. p.d..: StefMrożewski Sudół 1940 i w obrębie komp. l.g.: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 244. Cena wyw.: 1200 164. Mrożewski Stefan Kwiaty jabłoni, 1940 Drzeworyt na bibule, wym.: 260 x 220 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: StefMrożewski Sudół 1940; i w obrębie komp. śr. d.: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 245. Cena wyw.: 1200 165. Mrożewski Stefan Lilie, 1942 Drzeworyt na bibule, wym.: 265 x 200 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: StefMrożewski Sudół 1942; w obrębie komp. sygn. i dat.: MS 31-7 1947. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 250. Cena wyw.: 1200 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 39

166. Panek Jerzy Zaczarowana dorożka I, 1959 Drzeworyt; wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 700 x 586 mm); sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1959, egz.: II/V, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 150. Cena wyw.: 4000 167. Panek Jerzy Zaczarowana dorożka II, 1959 Drzeworyt; wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 700 x 581 mm); sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1959, egz.: e/a II/V, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 151. Cena wyw.: 4000 Aukcja nr 26 168. Panek Jerzy Autoportret w białym kapeluszu VI, 1960 Drzeworyt, bibuła; wym.: 630 x 482 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1960, e/a; u dołu dedykacja Jurek ten Cię zatrzymał u mnie w Prokocimiu 3 III 61. Jurek. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 184. Cena wyw.: 4000 169. Panek Jerzy Panna młoda, 1961 Drzeworyt; wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 699 x 497 mm); sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1961, egz.: e/a IV/V, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 198. Cena wyw.: 4000 170. Panek Jerzy Chorągiew VII, 1962 Drzeworyt; wym. planszy: 595 x 454 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1962; śr.d. tytuł, p.d. dedykacja autorska. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 214. Cena wyw.: 4000 171. Panek Jerzy Bezpański pies II, 1965 Litografia; wym. planszy: 487 x 633 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1965. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 306. Cena wyw.: 4000 172. Panek Jerzy Der Heilige Georg [Święty Jerzy] I, 1969 Drzeworyt; wym. komp.: 590 x 500 mm (plansza: 830 x 643 mm); sygn. i dat. oł.: Panek 1969, egz.: III/III, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 393. Cena wyw.: 4000 173. Pankiewicz Józef Ulica w Dinan, 1906-07 Akwaforta, sucha igła, wym.: 179 x 113 mm (pl. 405 x 300 mm); sygn. na pł. l.d.: Józef Pankiewicz, Strasse In Dinan. Orginalradierung; po prawej i niżej opis typograficzny wiedeńskiego wydawnictwa Gesellschaft für vervielfältigende Kunst. Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków 2000, s. 139 il. 155. Cena wyw.: 1600 poz. 169 poz. 170 poz. 166 poz. 174 174. Pieniążek Józef Teka sandomierska. Kwasoryty, 1926 Teka odbita na prasie autora, Lwów 1926. Grafiki: 1. Ogólny widok Sandomierza; akwatinta; wym.: 117 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz 1926. 2. Podcienia i ratusz; akwaforta, akwatinta; wym.: 141 x 190 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz 1926. 3. Kościół św. Jakuba; akwaforta, akwatinta; wym.: 134 x 97 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. Sandomierz 1926. 4. Kapliczka przy kościele Piotra i Pawła; akwa- poz. 172 poz. 168 poz. 173 poz. 175 40

forta, akwatinta; wym.: 122 x 100 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz. 5. Droga do Zawichostu; akwaforta, akwatinta; wym.: 149 x 100 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek 1926, l.d. Sandomierz. 6. Ratusz; akwaforta, akwatinta; wym.: 102 x 101 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz 1926. 7. Wisła pod Sandomierze; akwatinta; wym.: 116 x 188 mm; nie sygn. 8. Kapitularz romański w dawnym klasztorze cystersów w Koprzywnicy; akwaforta, akwatinta; wym.: 165 x 153 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Koprzywnica 1926. Braki: 1. Brama Opatowska, 2. Zakątek. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 435. Cena wyw.: 2400 175. Pieniążek Józef Zaułek krzemieniecki, 1927 Akwaforta; wym.: 151 x 123 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 436. Cena wyw.: 400 176. Pieniążek Józef Dom zajezdny, 1927 Akwaforta; wym.: 116 x 145 mm; nie sygn. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 436. Cena wyw.: 400 177. Pieniążek Józef Liceum Krzemienieckie, 1927 Akwaforta; wym.: 172 x 116 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1923. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 436. Cena wyw.: 400 178. Pieniążek Józef Domy przy ulicy Kładkowej, 1927 Akwaforta; wym.: 110 x 155 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1926. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 436. Cena wyw.: 400 179. Pieniążek Józef Róg ulicy Kładkowej, 1927 Akwaforta; wym.: 175 x 112 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1927. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 436. Cena wyw.: 400 180. Pieńkowski Ignacy Fragment Katedry z Kaplicą Zygmuntowską, po 1926 Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; grafika z teki Kraków. 6 autolitografii, Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 28. Cena wyw.: 400 181. Raczyński Stanisław Na zawodach hippicznych, lata 20. XX w. Akwaforta; wym.: 86 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński. Cena wyw.: 400 182. Rubczak Jan Brama i ulica Floriańska, 1926 Litografia barwna; wym.: 430 x 350 mm; sygn. pł. p.d.: Rubczak. Plansza z teki Kraków. 6 autolitografii, Kraków 1926. Stan bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28. Cena wyw.: 800 poz. 181 poz. 182 poz. 183 183. Rubczak Jan Widok na katedrę wawelską, lata 20. Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: papier zakwaszony, marginesy wokół odbitki z nałożonym autorsko (?) kolorem. Cena wyw.: 1400 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 41

Aukcja nr 26 poz. 188 poz. 185 poz. 192 poz. 186 poz. 184 184. Saliger Ivo Pierrot i śmierć, ok. 1925 Akwaforta kolorowana, miękki werniks; wym. komp. 495 x 618 mm (plansza 700 x 805 mm); sygn. oł. p.d.: Ivo Saliger. Cena wyw.: 800 185. Skoczylas Władysław Sosny [Krzyż przydrożny], 1913 Akwaforta; wym.: 340 x 440 mm (plansza: 442 x 572 mm); sygn. oł. p.d.: Wł. Skoczylas; na odwrocie ręką artysty: W. Skoczylas / Krzyż przydrożny Akwaforta / Cena 60 kor. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 56, poz. 53. Cena wyw.: 3000 186. Skoczylas Władysław Madonna z Dzieciątkiem, 1915 Drzeworyt; wym. komp.: 137 x 87 mm (plansza: 281 x 196 mm); nie sygn.; opisy typograficzne: nad komp. W. Skoczylas, pod komp.: Madone (Bois original), l.d. L art et les Artistes. Grafika dołączona do czasopisma L art. et les Artistes, Nouvelle Serie, t. XIX, Paris 1929/1930, nr 104, wklejka przed s. 91. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 38, poz. 17. Cena wyw.: 400 187. Skoczylas Władysław Kobieta z jednorogiem [Sztuka], 1919 Drzeworyt; wym. komp.: 275 x 181 mml sygn. oł. p.d.: W.Skoczylas. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 39, poz. 34. Cena wyw.: 2000 188. Skoczylas Władysław Pegaz [ Jutrzenka mała], 1922 Drzeworyt; wym.: 180 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas; pod kompozycją oł. Pegaz i data 1920. Stan zachowania: grafika po konserwacji, usunięte niewielkie rozdarcie. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 39, poz. 38. Cena wyw.: 160 189. Skoczylas Władysław Profil Janosika, 1923 Drzeworyt na tincie; wym.: 215 x 215 mm, nie sygn. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 40, poz. 49. Cena wyw.: 1200 190. Skoczylas Władysław Kościółek w zimie, 1933 Drzeworyt barwny; wym.: 170 x 292 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas [sygn. nieco zatarta]. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 46, poz. 195. Praca przedstawia kościółek pw. Świętego Krzyża na Obidowej (Chabówka). Cena wyw.: 4000 191. Sobczyk Marek Psycho / Somo / Socjo-Analiza w Krakowie, 2008 Technika pigmentowa na papierze bawełnianym; wyd. Dominik Art. Edition, Kraków 2008. Zespół 8 prac; wym.: 800 x 600 mm, sygn.i dat. oł. l.d.: Marek Sobczyk 2008, num.: 19/30: Boris 80; Sprawa Nieznalskiej; The schoolmaster: His body without organs; Cudowna przemiana Martwej żyrafy - Idei w Ideologię (Podwójne trofeum: rogi i różki); Period Ghosts; Trois problemes: L espese, L instinct, l homme; Partnerów łączy otwór; Prasuje Kobro. Teka drewniana, stan bdb. Cena wyw.: 2100 42