Nr zlecenia: 80/27/10/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/10/27 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Gracjan Czerniak / zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [D] XI-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód ciężarowy do 3.5t VIN: WDF63960313522525 Marka: MERCEDES-BENZ Nr rejestracyjny: WB1210C Model pojazdu: 109 Vito CDI E4 2.9t Nr Info-Ekspert: 022-05231 Wersja: CDI Rok produkcji: 2009 Data pierwszej rejestracji 2009/07/02 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. / Ładowność furgon 4 drzwiowy 2+2 osobowy 2940 kg* / 830 kg Liczba osi / Rodzaj napędu / Skrzynia biegów Rozstaw osi 2 / tylny (4x2) / manualna 3200 mm Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów Norma spalin z zapłonem samoczynnym 2148 ccm / 70kW (95KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy E4 Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Biały 2-warstwowy typu uni WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. 2 Antena radiowa w szybie przedniej L.p. Nazwa elementu wyposażenia 14 System p/poślizgowy przy przyspieszaniu ASR 15 Szyby przednie regulowane elektr. Strona 1
3 4 5 6 7 8 Drzwi boczne prawe przesuwne Filtr cząsteczek stałych Filtr p/pyłkowy Filtr paliwa z separatorem wody Fotel kierowcy regulowany Immobilizer 16 17 18 19 20 21 9 Kolumna kierownicy regulowana 22 Poduszka powietrzna kierowcy Stabilizator osi przedniej System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System hamowania awaryjnego BAS 23 24 25 10 11 12 13 Ścianka działowa wysoka bez okna Światła z regulacją kąta pochylenia Tarcze kół stalowe 16" Uchwyty do mocowania ładunków Wspomaganie układu kierowniczego Wykładzina gumowa w przestrzeni pasażerskiej Wyłożenie ścian bocznych płytą pilśniową 1/2 wysokości Zamek centralny zdalnie sterowany Zbiornik paliwa 75l Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Dodatkowy rząd siedzeń 2 Klimatyzacja 3 Kołpaki 4 Lusterka zewnętrzne podgrzewane i regul. elektr. 5 +Szyby wzmacniane P4A 6 +Zabudowa do przewozu wartości OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: STOMIL OLSZTYN 205/65 R16C Przednie prawe: STOMIL OLSZTYN 205/65 R16C Tylne lewe: STOMIL OLSZTYN 205/65 R16C Tylne prawe: STOMIL OLSZTYN 205/65 R16C 107R 107R 107R 107R Bieżnik [mm] 4,0 6,0 4,7 7,5 VANPRO B2 TL VANPRO B2 TL VANPRO B2 TL VANPRO B2 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Szczególny charakter eksploatacji (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Ważność badań tech: 24-06-2017 (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Brak możliwości odczytu stanu drogomierza - licznik odczytano podczas przyjęcia pojazdu do serwisu - wg zlecenia naprawy 580 000km. Pojazd trafił do serwisu ze zgłoszeniem: 1-wycieku z układu zasilania paliwem 2-naprawa układu A/C Strona 2
3-wymiana sprzęgła i koła dwumasowego 4-naprawa skrzyni biegów - nie wszystkie biegi dało się włączyć (nie wiadomo które dokładnie). OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni 2 Pokrywa przednia 3 Drzwi boczne przednie L miejscowe ubytki lakieru 4 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne P Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej 6 Próg P ubytki lakieru 7 Dach 8 Błotnik tylny 9 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej liczne odpryski punktowe i ogniskami korozji Brak możliwości otwarcia - urwana linka. zanieczyszczony P prawy uszkodzony na nadkolu, brak listwy ochronnej wgniecione i przetarte nadkole elementu, zarysowana listwa skorodowane Pojazd nosi ponadnormatywne dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski, ogniska korozji, wgniecenia itp.) Strona 3
NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Błotnik przedni lewy: TW Pokrywa przednia: 96-99 Błotnik przedni prawy: TW Drzwi przednie lewe: 105 Drzwi przednie prawe : 102 Poszycie boku lewe: 98 Drzwi tylne prawe: 108 Błotnik tylny lewy: 111-121 Błotnik tylny prawy: 115-895 Dach: 98 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 115-118 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L TW 4 Drzwi przednie L 105 5 Poszycie boku L 98 6 Błotnik tylny L 111-121 7 Błotnik przedni P TW 8 Drzwi przednie P 102 9 Drzwi tylne P 108 10 Błotnik tylny P 115-895 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 96-99 98 115-118 WYPOSAŻENIE ZEWNĘTRZNE L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Reflektor L zaparowany i zanieczyszczony od wewnątrz 2 Reflektor P zaparowany i zanieczyszczony od wewnątrz 3 Obudowa lusterka bocznego L pęknięte, prowizorycznie Opis Fot. nr Strona 4
naprawiona 4 Obudowa lusterka bocznego 5 pokrywa wlewu paliwa P pęknięte, prowizorycznie naprawiona brak listwy NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni L Rozdarcie materiału 2 Fotel przedni P Rozdarcie materiału 3 Kanapa tylna Opis Fot. nr Rozdarcie materiału Pojazd nosi ponadnormatywne dla jego okresu eksploatacji ślady użytkowania. SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym Podzespoły silnika zdeomontowane. UKŁAD NAPĘDOWY L.p. Nazwa elementu Rodzaj uszkodzenia 1 skrzynia biegów wymontowana 2 alternator wymontowana Opis Fot. nr JAZDA KONTROLNA Ze względu na niesprawność pojazdu brak możliwości uruchomienia silnika i odbycia jazdy próbnej. Pojazd unieruchomiony. Strona 5
Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 7
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 8
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 9
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 10
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 11
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 12
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 13
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 14
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 15
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 16
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 17
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 18
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 19
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 20
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 21
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 22
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 23
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 24
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 25
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 26
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 27
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 28
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 29
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 30
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 31
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 32
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 33
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 34
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 35
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 36
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 37
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 38
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 39
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 40
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 41
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
Fot. nr 85 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 49