PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Podobne dokumenty
PRZEDWIOŚNIE. Obsada. Stefan Żeromski. Premiera: 14 marca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa)

Warsztat do spektaklu PRZEDWIOŚNIE. Warsztat do spektaklu PRZEDWIOŚNIE. 20 kwietnia 2015, 07:49

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA w 42. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

PRZEDWIOŚNIE w Teatrze Wybrzeże. PRZEDWIOŚNIE w Teatrze Wybrzeże. 05 marca 2015, 08:30

PRZEDWIOŚNIE - premiera! PRZEDWIOŚNIE - premiera! 14 marca 2015, 08:58

BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA

FARAON w 31. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. FARAON w 31. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. 27 października 2015, 13:40

Gramy w Święta! Gramy w Święta! 10 kwietnia 2017, 11:42

Pieszo. Obsada. Sławomir Mrożek. Premiera: 05 czerwca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

WIŚNIOWY SAD. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 16 grudnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Sylwester w Teatrze Wybrzeże. 30 grudnia 2016, 08:20

AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia. AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia

MARY PAGE MARLOWE. Tracy Letts. Prapremiera: 14 lipca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw) Sezon 2018/2019

PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje. PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje

BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! 24 marca 2015, 08:50

RANDKA Z FEMINISTĄ. Samantha Ellis Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 17 maja 2013, 06:26

PŁATONOW. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 26 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Tylko dla dorosłych

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 10 maja 2017, 09:46

Być jak Kazimierz Deyna

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

CIĄG. Michał Buszewicz

PORTRET DAMY w 40. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. PORTRET DAMY w 40. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

INTYMNE LĘKI. Obsada. Alan Ayckbourn. Polska Premiera: 15 grudnia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Test jednokrotnego wyboru

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :30 - Duża Scena

ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA. Arthur Miller

JAK WAM SIĘ PODOBA. William Shakespeare. Premiera: 28 czerwca Gdański Teatr Szekspirowski Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru. PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru

STATEK SZALEŃCÓW. Nikołaj Kolada. Polska Premiera: 29 sierpnia Duża Scena Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU nominowane do SKRZYDEŁ TRÓJMIASTA! WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU nominowane do SKRZYDEŁ TRÓJMIASTA!

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. 06 czerwca 2015, 08:00

Kasia z Heilbronnu. Heinrich von Kleist. Premiera: 04 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml. Polska Premiera: 06 czerwca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

DAMY I HUZARY albo Play Fredro

Solness. Henrik Ibsen. Premiera: 14 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

ŚWIĘTO WINKELRIDA. REWIA NARODOWA

Pan Tadeusz. Obsada. Adam Mickiewicz. Premiera: 16 kwietnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

NOC IGUANY. Tennessee Williams. Premiera: 20 maja Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)

RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH. 28 maja 2015, 11:34

(g)dzie-ci FACECI - jubileusz! (g)dzie-ci FACECI - jubileusz! 03 lutego 2015, 08:31

AMATORKI w programie TEATR POLSKA. AMATORKI w programie TEATR POLSKA

AKT RÓWNOLEGŁY. Derek Benfield Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

Serdecznie zapraszamy na 50. ARABELĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie na Dużej Scenie.

Persona. Obsada. Ingmar Bergman. Polska Premiera: 26 marca Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! 06 lipca 2013, 08:25

CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. 31 maja 2013, 10:00

Charlie bokserem. Obsada. Premiera: 19 września Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

TAK POWIEDZIAŁ MICHAEL J.

Malina Prześluga na motywach scenariusza serialu Vaclava Vorlicka i Milosa Macourka

ARABELA na Dzień Dziecka. ARABELA na Dzień Dziecka. 29 maja 2014, 06:40

Proza polskiego modernizmu Twórczość Stefana Żeromskiego

GRUPA 1 - POZIOM A1 GRUPA 2 - POZIOM A1

ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY

PAN SCHUSTER KUPUJE ULICĘ

Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. 05 października 2014, 10:03

MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. 19 września 2014, 11:55

WYSPA NICZYJA. MAPPING

MURZYN WARSZAWSKI. Antoni Słonimski. Premiera: 17 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

FARAON na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. FARAON na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. 08 kwietnia 2016, 08:26

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 11 maja 2018, 08:30

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

spektaklu jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

WALENTINA. THE LAST HUMAN DOG. prapremiera: 21 IX 2013

DWÓCH W TWOIM DOMU na Festiwalu SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ. DWÓCH W TWOIM DOMU na Festiwalu SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ. 10 kwietnia 2015, 10:25

Billy Van Zandt i Jane Milmore. Polska Premiera: 14 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

FAZA DELTA. Radosław Paczocha. Polska Premiera: 13 stycznia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem:

Zemsta w Dramatycznym

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam Najbliższy spektakl: :30 - Stara Apteka - Gdańsk

Zawisza Czarny. Juliusz Słowacki. Premiera: 11 lutego Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Nagroda dla najlepszego spektaklu na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

BABA CHANEL w programie TEATR POLSKA. BABA CHANEL w programie TEATR POLSKA

PODRÓŻE GULIWERA. Jonathan Swift. Premiera: 05 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 40 minut (jedna przerwa)

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam. Polska Premiera: 25 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

RUSCY. Radosław Paczocha Najbliższy spektakl: :00 - Stara Apteka - Gdańsk

Nadchodzi czas Wiedźmina w Teatrze Muzycznym

RUCHOMy TEATR XXI WIEKU DLA DZIECI XXIV sceny biblijne i historyczne. OfERTA EDUKACyJnA

G upa Laokoona. Obsada. Tadeusz Różewicz. Premiera: 17 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw) Tylko dla dorosłych

Lee Hall na podstawie scenariusza filmowego Marca Normana i Toma Stopparda Najbliższy spektakl: :30 - Gdański Teatr Szekspirowski

Premiera MARII STUART. Premiera MARII STUART. 26 września 2014, 09:45

Narodowe Czytanie Stefan Żeromski Przedwiośnie

Wnuczka Władysława Broniewskiego do twórców spektaklu BRONIEWSKI. Wnuczka Władysława Broniewskiego do twórców spektaklu BRONIEWSKI

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

MARTWE DUSZE. Nikołaj Gogol. Premiera: 22 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

WIELKA IMPROWIZACJA. Abelard Giza, Jakub Roszkowski, Wojciech Tremiszewski

KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże. KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże

WYSPA MARIVAUX: WYSPA NIEWOLNIKÓW, SPÓR, TRIUMF MIŁOŚCI

SEANS. Noel Coward. Premiera: 04 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

Transkrypt:

PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym 19 marca 2015, 08:00 Zapraszamy Państwa na 30. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony PRZEDWIOŚNIU Stefana Żeromskiego. Weźmie w nim udział reżyserka Natalia Korczakowska i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 22.00 na Dużej Scenie. Wstęp wolny. O SPEKTAKLU Rewolucja? Wojna? Zmiana? Coś. "Istotne wydarzenie o charakterze wstrząsowym". Dojrzewa, budzi się do życia - straszy. Czy historia musi się powtarzać - i jako tragedia, i jako farsa? Czy znowu doszliśmy do takiego momentu naszej historii, w którym rozczarowanie, niezadowolenie, o b u r z e n i e wyleją się na ulice i uformują rewolucyjny pochód? Jak daleko tym razem ten pochód się posunie i kto, z jakimi hasłami stanie na jego czele? I przeciw komu? Można oczywiście udawać, że nic takiego się nie dzieję i że "jakoś to będzie". Ale to nieprawda, co mówią w serialach, że "winter is comming". Zima już była. Przeżyliśmy ją, przespaliśmy. Teraz nadchodzi wiosna. Ale zanim nadejdzie, zanim to "Coś" ostatecznie zakwitnie i dojrzeje mamy jeszcze ten krótki moment, w którym można jeszcze coś zrobić, "Coś" przyciąć, o coś zadbać. Mamy przedwiośnie. Natalia Korczakowska o spektaklu: Szacuje się, że dziś osiemdziesiąt pięć osób jest w posiadaniu bogactw większych niż połowa ludzkiej populacji. Jest to sytuacja absolutnie chora. W ciągu ostatnich czterech lat w Hiszpanii, USA, Londynie, Grecji, Tajlandii etc. ludzie masowo wychodzili na ulice, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec tej sytuacji. Ale nie w Polsce. Dla nas kapitalizm i demokracja to nadal rzeczy święte, niepodlegające dyskusji. "Zabrakło nam Żeromskiego" który potrafił(by) patrzeć krytycznie na świeżo odzyskaną niepodległość. Wolność, mimo, że krucha

zobowiązuje do odpowiedzialności obywatelskiej. Adaptacja PRZEDWIOŚNIA na scenę jest dziś apelem o taką odpowiedzialność, przede wszystkim o odzyskanie idei równości, którą poświęciliśmy. A tego, wg Żeromskiego, robić nie wolno. Idzie za tym widmo rewolucji. Hiszpański ruch "Oburzonych", nowojorski "Occupy Wall Street" etc. były zjawiskiem przełomowym, porównywalnym do rewolucji 68 roku. W związku z nim sztuka będzie przewartościowywać swoje cele i środki." Patetyczne akordy przerywa gwałtowne uderzenie, sypią się z jękiem struny fortepianu. Z ciszy wyziera krajobraz odwrócony do góry nogami. Narrator wprowadza widzów w stan hipnozy przenosząc do innego czasu oraz przestrzeni. Tak zaczyna się PRZEDWIOŚNIE na scenie Teatru Wybrzeże, spektakl głęboko osadzony w realiach narodowych, europejskich, a nawet światowych, przemawiający do umysłów i sumień Polaków A.D. 2015. [...] Natalia Korczakowska, autor adaptacji i reżyser, stworzyła spektakl na wskroś współczesny, osadzony w realiach historycznych. Przyświecał jej jasno określony cel - wytrącenie współczesnego Polaka z obojętności i egotyzmu, pobudzenie jego obywatelskiej aktywności." Katarzyna Korczak, Czas Pomorza Stefan Żeromski PRZEDWIOŚNIE Adaptacja i reżyseria: Natalia Korczakowska Współpraca adaptacyjna i dramaturgia: Wojtek Zrałek-Kossakowski Scenografia i kostiumy: Anna Met Muzyka: Marcin Lenarczyk, Jerzy Rogiewicz Światło: Michał Głaszczka Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk Konsultacje językowe: Aleksandra Husar-Trojanowska Przygotowanie wokalne: Marek Kaczanowski Inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak Asystent reżysera: Cezary Rybiński W spektaklu występują: Dorota Androsz (Karolina), Justyna Bartoszewicz (Wanda, urzędniczka kolejowa), Małgorzata Brajner (Jadwiga Barykowa), Katarzyna Kaźmierczak (Księżna, Laura), Anna Kociarz (Pani Wielosławska), Piotr Biedroń (Cezary Baryka), Grzegorz Gzyl (Gajowiec), Maciej Konopiński (Barwicki, urzędnik, marynarz), Jacek Labijak (ks. Anastazy, konduktor, marynarz), Jakub Mróz (Lulek, cień, marynarz), Andrzej Nowiński (Storzan, Hessel), Cezary Rybiński (Seweryn Baryka), Piotr Witkowski (Hipolit, żołnierz turecki, marynarz). Czas: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa) Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia. Premiera: 14 marca 2015 roku na Dużej Scenie O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 15 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają pod koniec sezonu Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu

całego sezonu 2015/2016. Zobacz galerię PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Teatr Wybrzeże, 80-834 Gdańsk, ul. Św. Ducha 2, tel. 058 301 70 21