Nr zlecenia:03/08/06/2016/car-port z dnia: 2016/06/08 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Michał Boduszek/ zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] VI-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: W0L0SDL08C6002887 Marka: OPEL Nr rejestracyjny: KR8M649 Model pojazdu: Corsa D 1.3 CDTI MR`11 Nr INFO-EKSPERT 028-04020 Wersja: Enjoy Rok produkcji: 2011 Data pierwszej rejestracji 2011/09/28 Data ważności badania technicznego 2016/09/16 Rodzaj nadwozia hatchback 3 drzwiowy Dop. masa całk. 1665 kg* Oznaczenie silnika Z13DTJ Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1248 ccm / 55kW (75KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 16 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 4 szt. Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia L.p. 9 10 11 12 13 14 15 16 Nazwa elementu wyposażenia Radioodtwarzacz CD Siedzenia tylne dzielone i składane 60/40 Szyby przednie regulowane elektr. Tarcze kół stalowe 15" opony 185/65 Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza Chrome matt Zamek centralny zdalnie sterowany Zderzaki w kolorze nadwozia WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Radioodtwarzacz CD30 + MP3 + 7 głośników + wyświetlacz (dopł OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: FULDA 185/65 R15 Przednie prawe: FULDA 185/65 R15 Tylne lewe: FULDA 185/65 R15 Tylne prawe: FULDA 185/65 R15 88T 88T 88T 88T Bieżnik [mm] 7,7 7,5 8,5 8,4 KRISTALL MONTERO 3 TL KRISTALL MONTERO 3 TL KRISTALL MONTERO 3 TL KRISTALL MONTERO 3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Konieczne naprawy pojazdu (-) Usunięcie oklein reklamowych (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Brak możliwości otwarcia pokrywy bagażnika, wykonania jazdy testowej, odczytania wskazań drogomierza osoba udostępniająca oświadczyła, iż przebieg wynosi ok 200 tys km. QL_Nag_Tyt OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia Zabrudzona, ogniska korozji 2 Dach Zabrudzony 3 Błotnik tylny 4 Pokrywa wlewu paliwa 5 Błotnik tylny 6 Drzwi tyłu nadwozia Ogniska korozji 7 Folia reklamowa drzwi prawy Zarysowana L Opis Fot. nr Wgnieciony, ślady korozji Zarysowana P Zarysowania powłoki lakierowej Strona 2
przód 8 Folia reklamowa drzwi lewy przód Zarysowana 9 Folia reklamowa błprogu prawego Zarysowana 10 Folia reklamowa błotnika prawy tył Zarysowana 11 Folia reklamowa błotnika lewy tył Zarysowana 12 Folia reklamowa pokrywy bagażnika Zarysowana 13 Folia reklamowa błotnika prawy przód Zarysowana 14 Folia reklamowa błotnika lewy przód Zarysowana Osoba udostępniająca odmówiła otwarcia drzwi prawych. Pojazd cz. oklejony folią reklamową. Podwyższona grubość powłoki lakierniczej na pokrywie silnika. NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 250 Dach: 139 Błotnik przedni lewy: 140 Błotnik przedni prawy: 142 Drzwi lewe: 265 Drzwi prawe: 250 Błotnik tylny lewy: 250 Błotnik tylny prawy: 259 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 249 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 250 2 Dach 139 3 Błotnik przedni L Opis 140 Strona 3
4 Drzwi L 265 5 Błotnik tylny L 250 6 Błotnik przedni P 142 7 Drzwi P 250 8 Błotnik tylny P 259 9 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 249 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Zarysowany 2 Wycieraczka szyby tylnej Brak 3 Zderzak tylny Odkształcony, zarysowany 4 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych L Zarysowana 5 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych P Zarysowana Opis Fot. nr Opis Fot. nr NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P L Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. Zużyty, ubytki materiału 2 Poszycie tablicy rozdzielczej Zabrudzone 3 Schowek Zarysowany 4 Wykładzina boku przednia Zabrudzona 5 Wykładzina boku tylna Zabrudzona 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych L Zabrudzone 7 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych P Zabrudzone 8 Akumulator Niesprawny 9 Poszycie tunelu środkowego Przetarcia, zabrudzenia JAZDA KONTROLNA Pojazd niejezdny - wg. informacji uzyskanych od osoby udostępniającej uszkodzony akumulator oraz instalacja elektryczna. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Faktura (rachunek) zakupu NIE 5 Dowód odprawy celnej NIE 6 Umowa kupna-sprzedaży NIE 7 Zestaw narzędzi fabrycznych NIE 8 Podnośnik samochodowy NIE 9 Instrukcja obsługi TAK Gaśnica TAK 10 Strona 4
11 Trójkąt ostrzegawczy TAK 12 Apteczka NIE 13 Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe NIE Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 42