VI. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

Podobne dokumenty

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Aukcja 29

Lista wynikowa. Aukcja nr września 2014 r.

Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopaisui00opasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopa sdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjkl

półgrosz Alexander Jagiellończyk

VII. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

V. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

IV. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

OBWIESZCZENIE O LICYTACJI

1 Solid: Bor:Mer B

Skarby Stanisława Augusta

SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA

Monety - Rzeczpospolita Obojga Narodów XVII w.

one penny 1944 strona 1 one penny 1944 monety europy do 1945r

Test z historii. Małe olimpiady przedmiotowe

W Polsce obowiązującą walutą jest 1 zł, który dzieli się na 100 groszy. Monety

SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA

10 Marek 1992 rok. strona 1 10 Marek 1992 rok Monety Niemieckie

Szóstak m. Bydgoszcz 1678 rok

Złoty Polski po I Wojnie Światowej.

POLSKIE TOWARZYSTWO NUMIZMATYCZNE Warszawa, ul. Jezuicka 6/8 tel.: AUKCJA 30

ABONAMENT NBP na monety polskie Ag 2014

POLSKIE TOWARZYSTWO NUMIZMATYCZNE Warszawa, ul. Jezuicka 6/8 tel.: AUKCJA 29.

Aktualny plan emisji wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych.

Skarby Stanisława Augusta

Plan emisji wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych na 2019 r. * Masa (w g) Wymiary (w mm)

Skarby Stanisława Augusta

MONETY KOLEKCJONERSKIE

Skarby Stanisława Augusta

strona 1 szeląg koronny

SYMBOLE I ZNAKI Flaga narodowa Herb Warszawy Godło Mapa Hymn Język

Nominał Kraj Rok Stan Seria 10 zł Polska Bem k 20 zł Polska Traugutt y 50 zł Polska Świerczewski ek 50 zł Polska Świerczewski

Opisy oraz zdjęcia przedmiotów w większej rozdzielczości

1 pfennig strona 1 1 pfennig moneta niemiecka do 1871r

MONETY KOLEKCJONERSKIE

Zygmunt I Stary i 100 dukatów Zygmunta III niezwykłe monety kolekcjonerskie NBP

Od 12 lutego w obiegu unowocześniony banknot 200 zł. Sprawdź co się zmieni

Plan emisji wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych na 2019 r. * Szacowana wielkość emisji ( do w szt.) Wymiary (w mm) Masa (w g)

GDAŃSKIE ZESZYTY NUMIZMATYCZNE Nr 112 część 2 grudzień 2012 r.

Test z historii. Małe olimpiady przedmiotowe. Imię i nazwisko

Skarby Stanisława Augusta

Tadeusz Bohatyrewicz, Ciekawe monety ze skarbu znalezionego w Liwie

PIENI DZ MIASTA SYCÓW

Historia niepodległości zapisana w polskich środkach płatniczych

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO numizmato.pl

WYNIKI MISTRZOSTW KATOWIC W PŁYWANIU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ( R.)

Numizmatyka bez tajemnic

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta

Foldery do monet NBP - osobna kolekcja czy zwykły dodatek?

Muzeum Nowoczesności NUMIZMATYKA POLSKA W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Olsztyn, r.

Skarby Stanisława Augusta

TESTY I KARTY PRACY DLA UCZNIÓW CUDZOZIEMSKICH Z PRZEDMIOTU

Zestawienie samochodów osobowych Opel zawierające informacje o zużyciu paliwa i emisji CO 2

Technika Próżniowa. Przyszłość zależy od dobrego wyboru produktu. Wydanie Specjalne.

Skarby Stanisława Augusta

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG

XV WOJEWÓDZKI KONKURS Z HISTORII

Zabezpieczenia polskich banknotów

500 złotych r.

KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI

Skarby Stanisława Augusta

KATALOG PÓŁTALARÓW KORONNYCH WŁADYSŁAWA IV WAZY Z LAT

Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej

Antropomorficzny - zwierzę, roślina, przedmiot, zjawisko posiadające cechy ludzkie.

b) na obszarze Żyznego Półksiężyca rozwinęła się cywilizacja Mezopotamii

Monety i plakaty w muzeum

ZMIANY W SIEDZIBIE OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2016/2017 TEST ELIMINACJE REJONOWE

Księgarnia PWN: Wojciech Witkowski - Historia administracji w Polsce

REGULAMIN przeprowadzenia przetargu ustnego na sprzedaż samochodu osobowego marki Skoda Octavia nr rej. LU93521 z dnia 3 lipca 2012r.

Koniec autonomii walutowej. Królestwa Polskiego.

MOTYWY HISTORYCZNE NA ZASTĘPCZYCH MONETACH ZIĘBIC

Szwecja. Banknoty. Monety. Jednostka pieniężna i jej podział: Korona (SEK) 1 korona = 100 öre. Wartość nominalna 20 koron

REJESTR WYDANYCH OBRĄCZEK NA ROK 2013 DLA Podkarpackie Towarzystwo Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu i Ptaków Ozdobnych Rzeszów NR RODOWY : 001

Moja złotówka 2 pułku łączności w Jarosławiu

Skarby Stanisława Augusta

1.3. Promocja będzie prowadzona w okresie od dnia 5 maja 2014 r. do dnia 25 maja 2014 r. lub do wyczerpania zestawów promocyjnych.

NIENOTOWANE ODMIANY HALERZY WROCŁAWSKICH MACIEJA KORWINA

Źródła: 1. Projekt edukacyjny Miasto Gdynia w okresie II Wojny Światowej Zeszyt nr 1 (26) 2. Gdyńska Rodzina Katyńska Stowarzyszenie w Gdyni

Specyfikacja obrączek dla poszczególnych związków

WZÓR LEGITYMACJI POSELSKIEJ

Skarby Stanisława Augusta

Tel Fax Gsm tel VoIP(12) fax Gsm Tel/ fax Gsm

Transkrypt:

WARSZAWSKIE STOWARZYSZENIE NUMIZMATYCZNE im. Mieczysława Czerskiego oraz Firma MONLAND Oglądanie walorów w Muzeum Niepodległości (Al. Solidarności 62): - w dniu 6.12.2007 r. w godz. 15.30 17.00 oraz - w ograniczonym zakresie w dniu aukcji w godz. 8.30-10.00 Zespół aukcyjny: Rafał Detyniecki Tomasz Karłowski Wojciech Niemirycz Walerian Piotrowski Henryk Smółka Katalog aukcyjny: Walerian Piotrowski VI. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA SOBOTA, 8. GRUDNIA 2007 r., GODZ. 10.00 Warszawa, Al. Solidarności 62 Muzeum Niepodległości Źródła: Abramek Z. Abramek: Powstanie Warszawskie 1944 medalami pisane. Bydgoszcz 2003. Bart.- M. Bartoszewicki: Katalog-cennik polskich monet wojskowych 1925-1939. Warszawa 2006. Fischer Katalog monet polskich 2008. Grabowski - Katalog wystawy Jan Paweł na monetach i medalach świata. Warszawa Zamek Królewski 03.04-14.05.2006. H-Cz. - E. Hutten Czapski: Catalogue de la collection des médailles et monnaies polonaises, t. 1-5, Graz (reedycja) 1957. Kam. - Seria Katalogów monet polskich wydanych przez KAW. Kr. a) Ch.L. Krause, C. Mishler: 1601-1700 Standard Catalog of World Coins. 2 nd edition. Iola 1999 b) b) Ch.L. Krause, C. Mishler: 1701-1800 Standard Catalog of World Coins. 2 nd edition. Iola c) Ch.L. Krause, C. Mishler: 1994 Standard Catalog of World Coins. 21 st edition. Iola 1994 Kop. E. Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych. Warszawa 1995. Kurp. - J. Kurpiewski: Katalogi monet polskich za okres 1506-1573 i 1576-1586. Warszawa 1994. Maciaszek - J. Maciaszek: Jan Paweł na medalach i monetach świata wydanych w latach 1978-1983. Warszawa 1986. MMP Medale Mennicy Państwowej katalogi wydawane w latach 1974 2000 Plage - Monety bite dla Królestwa Polskiego w latach 1815-1864 i monety bite dla Miasta Krakowa w roku 1835. Kraków 1902. Racz. - E. Raczyński: Gabinet medalów polskich oraz tych, które się dziejów polskich tyczą..., t. 1-4, 1838-1845. Saf. - E. Safuta, M. Czerski: Katalog monet rosyjskich 1796-1917. Warszawa 1993. Strz. J. Strzałkowski: Medale polskie 1901-1944. Warszawa 1981. Suchanek - A. Suchanek i A. Kurpiewski: Katalog popularny monet polskich i z Polską związanych wybitych po roku 1915 oraz monet zastępczych władz lokalnych. Gdańsk 2005. Uzd. - W.W. Uzdenikow: Moniety Rosii 1700-1917. Moskwa 1985. Katalog znajduje się na stronie www.monland.pl

REGULAMIN AUKCJI 1. Organizatorami aukcji są: firma MONLAND i Warszawskie Stowarzyszenie Numizmatyczne im. Mieczysława Czerskiego w Warszawie. 2. Aukcja odbywa się na zlecenie i rachunek właścicieli walorów i w imieniu licytujących. 3. Warunkiem uczestniczenia w aukcji jest akceptowanie niniejszego regulaminu, posiadanie katalogu oraz wykupienie numeru licytacyjnego stanowiącego wadium. Organizatorzy mogą odstąpić od Ŝądania wpłacenia wadium. 4. Uczestniczący w aukcji będą uwaŝani tak, jakby widzieli i zapoznali się ze stanem przedmiotów. Wszelkie zastrzeŝenia dotyczące określeń podanych w katalogu mogą być przyjmowane przez organizatorów wyłącznie w czasie przeznaczonym na oglądanie przedmiotów. Z chwilą rozpoczęcia aukcji reklamacje dotyczące walorów nie będą przez organizatorów uwzględniane. 5. Udział w aukcji moŝna brać równieŝ poprzez złoŝenie pisemnej oferty przesłanej do firmy Monland wraz z kopią dowodu wpłaty wadium w wysokości 25% ceny wywoławczej, dokonanej na konto firmy Monland. 6. Opisy w katalogu i autentyczność przedmiotów są podane w dobrej wierze. 7. Organizatorzy mogą w kaŝdej chwili wycofać walor z aukcji. 8. Ceny w katalogu są wywoławczymi, od których licytacja będzie się zaczynać. 9. PodwyŜszenie ofert licytowanego waloru ustalone zostaje w skali: do 50 zł - co 2 zł od 51 do 200 zł - co 5 zł od 200 zł do 500 zł - co 10 zł od 500 zł do 2000 zł - co 20 zł od 2000 zł do 5000 zł - co 50 zł od 5000 zł - co 100 zł. 10. Zakończenie licytacji następuje po trzykrotnym wywołaniu ceny i jej przybiciu. W kwestiach wątpliwych licytator ma prawo jeszcze raz wywołać cenę. Do wylicytowanej ceny MONLAND dolicza 5% opłaty aukcyjnej. 11. Uczestniczący w aukcji jest zobowiązany po wygraniu przetargu opłacić gotówką (w złotych obiegowych) wylicytowany walor w dniu aukcji. 12. Zwrot nie sprzedanych walorów następuje po zakończeniu i rozliczeniu aukcji za pokwitowaniem. 13. Po zakończeniu aukcji Ŝadne reklamacje nie będą uwzględniane. 14. Ewentualne spory rozstrzyga Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy. 15. Wszelkie naleŝności prosimy wpłacać na rachunek firmy: Monland Tomasz Karłowski ul. B. Zośka 2, 01-122 Warszawa PKO BP S.A., oddział I w Warszawie 79-10201013-0000050201284355 (PLN) 0. MONETY POLSKIE I Z POLSKĄ ZWIĄZANE Władysław Jagiełło, 1386-1434 1 półgrosz, m. Wschowa. Kop. 374 60,- 2 półgrosz lwowski, w. 1,62 g. Nieznaczny ubytek. Kop. 3066-200,- 3 trzeciak, m. Kraków. Kop. 353 R1-40,- 1 2 3 4 Jan Olbracht, 1492-1501 4 półgrosz bd., pod koroną rozetka, m. Kraków. Niecentrycznie 50,- wybity. Kop. 387 5 półgrosz bd., pod koroną O, m. Kraków. Kop. 386 70,- 6 denar, m. Kraków. Kop. 385 + 20,- 5 7 Aleksander, 1501-1506 7 półgrosz bd. Kop. 389 + 40,- Księstwo Pruskie. Albrecht Hohenzollern, 1525-1568 8 grosz pruski 1534. Drobne złuszczenia. Kop. 3776-40,- 9 grosz pruski 1538. Drobne złuszczenia. Kop. 3779-30,- 10 grosz pruski 1540. Kop. 3781 + 50,- Zakon Kawalerów Mieczowych. Hermann von Bruggenei, 1535-1549. 11 szeląg, (15)39, m. Rewal. + 150,-

Stefan Batory, 1576-1586 12 dukat gdański, 1586, w. 3,44 g. Kurp. 397 R2 Gięty. 13 szeląg litewski 1584. Kurp. 272 R1 12 30 Zygmunt, 1587-1632 14 dukat gdański, 1610, w. 3,37 g. Kam. 2293 R2 15 ort koronny, 16-22 (połyskliwy). Kam. 1510 16 ort koronny, 16-22. Kam. 1510 17 ort gdański, 1-6/25. Kam. 2264 R 18 szóstak kor., 16Z4 (połyskliwy). Kam. 1463 R1 19 szóstak kor., 16Z5 (niedobity). Kam. 1464 20 szóstak kor., 1626 (ładny, połyskliwy). Kam. 1467 R 21 szóstak kor., 1627 (chropowata blacha). Kam. 1471 R1 22 trojak ryski, 15-95. Kam. 2514 R 23 półtorak kor., (16)2-0. Kam. 478 24 półtorak kor., (16)2-3. Kam. 492 R 25 grosz kor., 1624. Kam. 400 26 grosz litewski, 1627 (blacha justowana). Kam. 2105 R 27 szeląg ryski, (1)609 (ładna patyna). Kam. 2421 R 28 szeląg litewski 16-17. Nieznana dotychczas odmiana, nienotowana w literaturze. Okupacja szwedzka. Gustaw Adolf, 1611-1632 29 grosz elbląski, (16)29. Kop. 9599 R2 Jan Kazimierz, 1648-1668 30 dukat gdański, 1649, w. 3,23 g. Kam. 908 R 31 tymf, 1663. Kam. 475 32 tymf, 1666 (niedobity, końcówka blachy). Kam. 522 7500,- 35,- 14 40 + + + I 6000,200,150,180,100,80,120,90,50,30,30,30,40,30,350,- 30,- 9000,60,60,- 33 szóstak, 1662. Kam. 217 R2 34 szóstak, 1663. Kam. 223 35 szóstak, 1664. Kam. 233 36 szóstak, 1666. Kam. 250 37 szóstak, 1667 AT (końcówka blachy). Kam. 255 38 szóstak, 1667 TL-B. Kam. 265 R Pomorze pod panowaniem szwedzkim. Karol XI, 1660-1697. 39 szeląg podwójny, 1669, m. Szczecin. Kop. 9794 R Jan Sobieski, 1674-1696 40 dukat gdański, 1683, w. 3,4 g. Kam. 1267 R3 41 szóstak, 16-81. Kam. 1198 42 szóstak, 16-83. Kam. 1210 August, 1733-1763 43 ⅓ talara (dwuzłotówka) sasko-polska, 1752. Kam. 1347 R 44 1/6 talara złotówka 1763 FWôF. Kam. 1325 R 45 1/12 talara 1763 FWôF. Kam. 1289 46 szóstak kor., 1755 (ciemna patyna). Kam. 778 R1 Fryderyk Krystian ksiąŝę Saksonii, 1763 47 1/12 talara 1763 IFôF. Kam. 1562 R 39 40,20,20,25,25,30,- 200,- - 7500,40,30,- + 80,70,40,60,- + 50,- + + 500,50,50,- + + 500,500,60,100,100,- - 150,50,- 48 Ksawery ksiąŝę Saksonii, 1763-1768 48 talar 1767 EDC, m. Drezno. Kam. 1600 R1 49 1/12 talara 1764 EDC. Kr. 955, Kam. 1577 50 1/12 talara 1767 EDC. Kr. 955, Kam. 1580 Stanisław August Poniatowski, 1764-1795 51 talar 6-złotowy 1794, wada blachy. 52 talar 6-złotowy 1794. 53 2 złote sr., 17-91 EB. Fischer SAP 013 54 1 złoty sr., 1766 FS. Fischer SAP 010 55 1 złoty sr., 17-88 EB (blacha justowana, połyskliwa). Fischer SAP 011 56 trojak miedziany, 1792 MV. 57 2 grosze sr., 1766 FS. Fischer SAP 009

58 2 grosze sr., 1767 FS (połyskliwy). Fischer SAP 009 100,- 59 2 grosze sr., 1767 FS. Fischer SAP 009 100,- 60 2 grosze sr., 1769 IS. Fischer SAP 009-20,- 61 2 grosze sr., 1771 IS. Fischer SAP 009 100,- 62 1 grosz sr., 1768 FS. Fischer SAP 007-15,- 63 trojak koronny, 1770. Fischer SAP 005-15,- 51 52 64 70 KSIĘSTWO WARSZAWSKIE, 1810-1815 64 talar, 18-14. Fischer 010-2000,- 65 ⅓ talara, 1814. Fischer 009-80,- 66 1 grosz, 1812. Fischer 004 15,- 67 1 grosz, 1814. Fischer 004 + 25,- KRÓLESTWO POLSKIE, 1815-1914 Aleksander I, 1815-1825 68 2 złote polskie, 18-17. Fischer 030 100,- 69 2 złote polskie, 18-17. Fischer 030 100,- 70 2 złote polskie, 18-20. Fischer 030-300,- 71 2 złote polskie, 18-20. Fischer 030 + 200,- 72 2 złote polskie, 18-21. Fischer 031 150,- 73 2 złote polskie, 18-23. Fischer 031 150,- 74 2 złote polskie, 18-23. Fischer 031-100,- 75 2 złote polskie, 18-25. Fischer 031 150,- 76 1 złoty polski, 18-18. Fischer 024 100,- 77 1 grosz polski z miedzi krajowej- 2 szt: 1823 (ciemna patyna), 1825. Fischer 015-35,- Mikołaj I, 1825-1855 78 1½ rubla = 10 złotych, 1837 MW. Fischer 039-150,- 79 5 złotych, 18-29 KG. Fischer 035 150,- 80 5 złotych, 1830 KG. Fischer 035 150,- 81 5 złotych, 18-32 KG. Fischer 035 150,- 82 5 złotych, 18-33 KG. Fischer 035 150,- 83 5 złotych, 18-34 IP. Fischer 035 150,- 84 5 złotych, 18-34 IP. Fischer 035 + 200,- 85 ¾ rubla = 5 złotych, 1839 MW. Fischer 036 + 150,- 86 ¾ rubla = 5 złotych, 1839 MW. Fischer 036-200,- 87 ¾ rubla = 5 złotych, 1840 MW. Fischer 036 + 150,- 88 ¾ rubla = 5 złotych, 1840 MW. Fischer 036 100,- 89 rubel 1844 MW. Saf. 1045 200,- 90 rubel 1846 MW. Saf. 1049 R - 200,- 91 1 rubel, 1847 MW. Fischer 071-200,- 92 połtina, 1854 MW (ciemna patyna). Fischer 070, Saf. 1004 R1 + 200,- 93 2 zło. pol., 1830. Fischer 032-100,- 94 30 kopiejek = 2 złote, 1835 MW. Fischer 033 100,- 95 30 kopiejek = 2 złote, 1838 MW. Fischer 033 100,- 96 30 kopiejek = 2 złote, 1839 MW. Fischer 033 100,- 97 25 kopiejek = 50 groszy, 1846 MW. Fischer 029 + 100,- 98 25 kopiejek = 50 groszy, 1847 MW. Fischer 029 + 100,- 99 20 kopiejek = 40 groszy, 1850 MW. Fischer 028 150,- 100 15 kopiejek = 1 złoty, 1836 MW (ciemna patyna). Fischer 027-100,- 101 15 kopiejek = 1 złoty, 1836 ΗΓ. Fischer 027-20,- 102 15 kopiejek = 1 złoty, 1839 MW. Fischer 027-60,- 103 15 kopiejek = 1 złoty, 1840 ΗΓ. Fischer 027 55,- 104 1 zło. pol., 1830. Fischer 032 + 150,- 105 1 zło. pol., 1830. Fischer 032 50,- 106 1 zło. pol., 1832. Fischer 032 150,- 107 10 groszy, 1840 MW. Fischer 023 + 40,- 108 10 groszy, 1840 MW. Fischer 023 10,- 109 5 groszy, 1840 MW. Fischer 021 30,- 110 5 groszy, 1840 MW. Fischer 021 + 10,- 111 3 grosze polskie z miedzi krajowej, 1826 IB. Fischer 018-15,- 3 grosze, 1837 MW. Fischer 019 112 1 grosz polski, 1828. Fischer 014 1 grosz, 1839 MW. Fischer 016 Aleksander, 1855-1881 113 kopiejka, 1860 B.M. kopiejka, 1861 B.M. kopiejka, 1862 B.M. Fischer 061 - - 15,- 45,-

114 123 POWSTANIE LISTOPADOWE, 1830-1831 114 5 złotych, 1831 KG. Fischer 051 + 1000,- 115 2 złote, 1831 KG. Fischer 050 + 200,- 116 2 złote, 1831 KG. Jeździec bez pochwy rzadsza odmiana. 150,- Fischer 050 117 10 groszy polskich, 18-31. Fischer 049-40,- RZECZPOSPOLITA KRAKOWSKA, 1835 118 10 groszy, 1935. Fischer 054-80,- Okupacja niemiecka, 1915-1918 119 zestaw 7 sztuk monet niemieckich władz okupacyjnych wybitych dla Królestwa Polskiego, 1917 3 szt., 1918 4 szt. (umieszczone na wkładce albumowej). Fischer ON 004 ON 007-35,- RP, 1918-1939 120 10 złotych Bolesław Chrobry, 1925. GCN MS 65 I 900,- 121 10 zł głowa kobiety, 1932 bez zn. (delikatna patyna). 10 zł głowa kobiety, 1932 ze zn. (delikatna patyna). 10 zł głowa kobiety, 1933. Fischer OB 019 100,- 122 10 zł J. Sobieski, 1933. Fischer OB 020 100,- 123 10 zł R. Traugutt, 1933. Fischer OB 021 300,- 124 10 zł J. Piłsudski Orzeł strzelecki, 1934. Fischer OB 022-80,- 125 10 zł J. Piłsudski, 1934. Fischer OB 023-80,- 126 10 zł J. Piłsudski, 1935. - 100,- 10 zł J. Piłsudski, 1936. Fischer OB 023 + 127 10 zł J. Piłsudski, 1937. Fischer OB 023 40,- 128 10 zł J. Piłsudski, 1938. Fischer OB 023 + 100,- 129 10 zł J. Piłsudski, 1939. Fischer OB 023 + 100,- 130 5zł Nike, 1928 bez zn. Fischer OB 013 + 150,- 131 5zł Nike, 1928 ze zn. Fischer OB 013 + 150,- 132 5 zł sztandar, 1930 stempel płytki. Fischer OB 014 200,- 133 5 zł głowa kobiety, 1932 bez zn. 30,- 5 zł głowa kobiety, 1933. 5 zł głowa kobiety, 1934. Fischer OB 015 134 5 zł głowa kobiety, 1932 ze zn. Fischer OB 015 + 150,- 135 5 zł J. Piłsudski Orzeł strzelecki, 1934. Fischer OB 016 + 30,- 136 5 zł J. Piłsudski, 1934. 30,- 5 zł J. Piłsudski, 1935. 5 zł J. Piłsudski, 1936. Fischer OB 017 137 5 zł J. Piłsudski, 1938. Fischer OB 017 40,- 138 5 zł Ŝaglowiec, 1936. Fischer OB 018-60,- 139 2 zł, 1924, m. Filadelfia (odwrotka). Fischer OB 009 200,- 140 2 zł, 1924, m. ParyŜ (róg i pochodnia). Fischer OB 009 + 80,- 141 2 zł, 1924, m. Birmingham (litera H). Fischer OB 009-300,- 142 2 zł, 1925, m. Filadelfia (bez zn.). Fischer OB 009 80,- 143 2 zł, 1925, m. Londyn (po dacie kropka). Fischer OB 009 80,- 144 2 zł głowa kobiety, 1932. 2 zł głowa kobiety, 1933. 2 zł głowa kobiety, 1934. Fischer OB 010 - - 30,- 145 2 zł J. Piłsudski, 1934. Fischer OB 011 + 20,- 146 2 zł J. Piłsudski, 1936. Fischer OB 011 /+ 1200,- 147 2 zł Ŝaglowiec, 1936. Fischer OB 012 20,- 148 1 zł, 1924, m. ParyŜ (róg i pochodnia). Fischer OB 007 120,- 149 1 zł, 1924, m. ParyŜ (róg i pochodnia). Fischer OB 007 60,- 150 1 zł, 1925, m. Londyn (po dacie kropka). Fischer OB 007 80,- 151 1 zł, 1925, m. Londyn (po dacie kropka). Fischer OB 007 + 60,- 152 pełny komplet monet 5- cio groszowych z lat 1923-1939, 11 od 500,- sztuk. Fischer OB 003 do 153 pełny komplet monet 2-u groszowych z lat 1923-1939, 14 od + 100,- sztuk. Fischer OB 002 do - 154 pełny komplet monet 1-o groszowych z lat 1923-1939, 14 od 300,- sztuk. Fischer OB 001 do WOLNE MIASTO GDAŃSK, 1922-1939 155 5 guldenów, 1927. Fischer WMG 011 3000,- 156 5 guldenów, 1932. Kościół. Fischer WMG 011 + 3500,- 157 2 guldeny, 1923. Fischer WMG 011 + 600,- 158 2 guldeny, 1932. Koga. Fischer WMG 011 + 1500,- 159 1 gulden, 1923. Fischer WMG 011 + 100,- 160 1 gulden, 19-32. Fischer WMG 012 + 100,- 161 10 fenigów, 1920. Mała cyfra. Cynk. - 300,- 162 10 fenigów, 1923. Fischer WMG 007-15,- 163 5 fenigów, 1923. Fischer WMG 005-20,- 164 1 fenig, 1926. Fischer WMG 003 20,-

155 156 GENERALNA GUBERNIA, 1939-1945 165 50 groszy, 1938 ze zn. men., Ŝelazo niklowane. Fischer OB - 20,- 005 166 50 groszy, 1938 bez zn. men., Ŝelazo. Fischer OB 005-50,- GETTO ŁÓDZKIE, 1940-1944 167 10 marek, 1943 - magnez. Fischer GT003 + 250,- 168 10 marek, 1943 - aluminium. Fischer GT003 + 150,- 169 5 marek, 1943 - magnez. Fischer GT002-100,- PRL, 1944-1989 170 10 000 zł Jan Paweł, 1987. I 30,- 171 1000 zł Jan Paweł, 1982. 15,- 172 1000 zł Jan Paweł, 1983. 15,- 173 200 zł XXX lat PRL, 1974. 15,- 174 200 zł XXX rocznica zwycięstwa nad faszyzmem, 1975. 20,- 175 200 zł Igrzyska XXI Olimpiady, 1976. 15,- 176 100 zł Mieszko i Dąbrówka, 1966. 50,- 177 10 zł Kolumna Zygmunta, 1966, mała. Fischer OB 055 I 100,- 178 komplet 5 zł rybak emisji 1958 (cieńsza ósemka) 1974. 200,- Razem 6 sztuk. Fischer OB 045 Rocznik 59 179 5 zł rybak, pod prawą ręką słońce, 1959. Fischer OB 045 + 50,- 180 komplet monet 2 zł emisji 1958-1974. Razem 8 sztuk. Fischer OB 041 Rocznik 59 i 73. 150,- 158 181 zestaw dwóch monet 1 zł z datą 1949 aluminium i 40,- miedzionikiel. Fischer OB 037 182 zestaw 11 monet 1 zł emisji 1957 1974. Fischer OB 038 2000,- Rocznik 65, 68, 69 Rocznik 67, 70, 71 i 72 Rocznik 57, 73 183 zestaw dwóch monet 50 groszy z datą 1949 aluminium i 20,- miedzionikiel. Fischer OB 034 184 zestaw 9 monet 50 groszy emisji 1957 1974. Fischer OB I 150,- 035 Rocznik 57, 65, 67 i 68 185 zestaw 16 monet 20 groszy emisji 1949 1973. Fischer OB I 200,- 033 Roczniki 57, 61 i 62 186 zestaw 15 monet 10 groszy emisji 1949 1974. Fischer OB I 50,- 031 Rocznik 62 187 komplet 14 monet 5 groszy emisji 1949 1972. Fischer OB od 30,- 029 do Lustrzanki 188 1000 zł Jan Paweł, 1983. I 100,- 189 100 zł Mikołaj Kopernik, 1973 I 20,- 190 100 zł Maria Skłodowska Curie, 1974. I 25,- 191 100 zł Helena Modrzejewska, 1975. I 15,- 192 100 zł Ignacy Jan Paderewski, 1975. I 15,- 193 100 zł Zamek Królewski w Warszawie, 1975. I 25,- 194 100 zł Tadeusz Kościuszko, 1976. I 15,- 195 100 zł Kazimierz Pułaski, 1976. I 15,- 196 100 zł Ochrona środowiska Ŝubr, 1977. I 35,- 197 100 zł Władysław Reyment, 1977. I 35,- 198 100 zł Henryk Sienkiewicz, 1977. I 35,- 199 100 zł Zamek Królewski na Wawelu, 1977. I 35,- 200 100 zł Adam Mickiewicz, 1978. I 25,- 201 100 zł Władysław Sikorski, 1981. I 60,- 202 50 zł Fryderyk Chopin, 1972. I 25,- 203 50 zł Fryderyk Chopin, 1974. I 100,- RP, 1990-204 200 000 zł Stefan Rowecki Grot, lustrzanka, 1990. I 30,- 205 100 000 zł Solidarność, 1990 (z lit. L). I 100,- 206 20 000 zł Związek Inwalidów Wojennych, 1994. I 150,- 207 200 zł Karol Szymanowski, 2007. Złoto, 15,5 g. I 1300,- 208 20 zł Kopalnia soli w Wieliczce, 2001. I 500,- 209 2 zł Zygmunt August, 1996. 300,-

210 2 zł jeŝe, 1996. 80,- 211 2 zł zamek w Lidzbarku Warmińskim, 1996. 50,- 212 2 zł Henryk Sienkiewicz, 1996. 50,- 213 2 zł Stefan Batory, 1997. 30,- Monety zastępcze Brześć n/b, 82 pp. 214 1 zł, aluminium. Bart. 90 R7b - 45,- Bydgoszcz (Bromberg) 215 10 fenigów, 1919, cynk. Suchanek Z-21 15,- 216 10 fenigów 1919, cynk. Suchanek Z-21-10,- Dąbrowa 217 30 groszy 1861, mosiądz. 40,- 218 30 groszy 1861, mosiądz. 40,- Dobromierzyce 219 15 Oko Opatrzności, w otoku napis BÓG PRACĘ - 40,- BŁOGOSŁAWI, prawdopodobnie odlew. Dubno, 43 pp 220 1 zł, cynk. Bart. 43 R7b IV 30,- Działdowo (Soldau Opr.) 221 5 fenigów 1918, Ŝelazo. Suchanek Z-55 20,- Kępno ( Kempen i. P) 222 5 fenigów bd (1917), cynk. Suchanek Z-126 20,- Kietrz (Katscher) 223 Münzzahler, bez nominału, trójkątny otwór w środku, Ŝelazo. 20,- Kowel, 50 psk 224 50 groszy, cynk. Bart. 48 R4a 40,- 225 20 groszy, cynk. Bart. 48 R4a + 30,- Krokowa (pow. Puck). Graf Albrecht von Krockow 226 śeton prywatny jednostronny Grf. Krockow R. 1, mosiądz. 20,- Łuck, 24 pp. 227 1 zł, aluminium. Bart. 20 R6a 60,- Niedzica (Neidenburg) 228 5 fenigów 1918, Ŝelazo. Suchanek Z-198 20,- Nowa Ruda (Neurode) 229 10 fenigów 1918 (ośmiokąt), Ŝelazo. Suchanek Z-201 15,- Nysa (Neisse) 230 50 fenigów 1921, aluminium. Suchanek Z-212 25,- Ostróg, 19p.uł. 231 1 zł, aluminium. Bart. 114 R7b IV 40,- Poznań (Posen) 232 10 fenigów, 1917. + 10,- 233 10 fenigów 1917, cynk. Suchanek Z-236-10,- Przemyśl, 38 psk Lwów 234 1 zł, aluminium. Bart. 38 R4a + 30,- 235 1 zł, aluminium. Bart. 38 R4a + 30,- Tarnów, 16 pp. 236 1 zł, aluminium. Bart. 12 R6a + 60,- Toruń (Thorn) 237 50 fenigów 1918, cynk. Suchanek Z-298-15,- Turza Mała (Kl. Tauersee), Alf. Oehlrich 238 1 fenig jednostronny, brąz. 30,- Wąbrzeźno (Briesen Westp.) 239 10 fenigów 1918, Ŝelazo. Suchanek Z-325 20,- Zambrów, Szk. Podch. Rez. Piech. 240 1 zł, aluminium. Bart. 190 R6a 50,- Zamość, 3 pap. Leg. 241 1 zł, aluminium. Bart. 128 R7b 100,- Ząbkowice Śl. (Frankenstein Schl.) 242 Zestaw 2 sztuki: 10 fenigów i 5 fenigów 1017, Ŝelazo. 30,- Suchanek Z-352 śywiec, Browar ArcyksiąŜęcy 243 1 liter bd, mosiądz. 40,- Nieokreślone 244 5-5, brąz. - 15,- 245 werth-marke 5 5, mosiądz. 10,- 246 10 Kantine 13/14, cynk 20,- 247 werth-marke 20 20, mosiądz. 10,- 248 25 K 25 K, owalna, mosiądz. 20,- 249 50 - monogram LB, mosiądz. 15,- 250 Ŝeton jednostronny z literami M.W., mosiądz. - 15,- 251 Ŝeton piwny, kufel piwa, z lewej litera H H., aluminium 20,- Monety próbne 252 200 000 zł Jan Paweł, 19-91. Srebro. I 1100,- 253 10 000 zł Jan Paweł w geście błogosławieństwa, 19-88. I 1200,- Nikiel. 254 100 zł Mikołaj Kopernik, 19-73. Srebro. I 2000,- 255 20 zł Pomnik- Szpital Centrum Zdrowia Dziecka, 1979. I 15,- 256 20 zł Łódź 1905, 1980. I 20,- 257 20 zł Cracovia Barbakan, 1981. I 15,- Kopie monet 258 zestaw kopii rzadkich monet polskich, wykonanych w latach 650,-

1967-1975 dla prenumeratorów Biuletynu Numizmatycznego zob. artykuł J. Maciaszka: O produkcji kopii polskich monet i banknotów w Warszawie w Warszawskich Zeszytach Numizmatycznych Nr 2(4)/2004, s. 7-13. Obejmuje 65 kopii monet, do pełnego kompletu opisanego w w/w artykule brakuje 9 kopii monet. 300. MONETY OBCE AUSTRIA Ferdynand, 1619-1637 301 3 krajcary, (1)624. Kr. 621 10,- Leopold I, 1657-1705 302 3 fenigi 17-03. + 20,- Maria Teresa, 1740-1780 303 20 krajcarów 1763, m. Wiedeń. Kr. 1953 50,- Franciszek I, 1745-1765 304 20 krajcarów 1765 BK. Kr. - 70,- 305 20 krajcarów 1765 BC. Kr. - + 70,- Józef, 1765-1780-1790 306 20 krajcarów 1781 F. Kr. 2068.2 60,- 307 20 krajcarów 1783 B. Kr. 2069 50,- 308 10 krajcarów 1788 A. Kr. 2066 30,- Salzburg. Hieronim, 1772-1803 309 20 krajcarów 17-85 M. Kr. 431 + 100,- Leopold, 1790-1792 310 20 krajcarów 1792 B. Kr. 2097 80,- Franciszek, 1792-1835 311 20 krajcarów 1804 F. Kr. 2139-50,- Franciszek Józef, 1848-1916 312 5 koron, 1900. Kr. 2807 40,- 313 5 koron 60-lecie panowania, 1908. Kr. 2809 80,- 314 5 koron 60-lecie panowania, 1908. Kr. 2809-40,- 315 2 korony, 1912. Kr. 2812 20,- 316 1 korona, 1894, 1896 i 1899 - razem 3 sztuki. Kr. 2804-30,- 317 1 korona, 1915. Kr. 2820 15,- CHINY Kwantung 318 20 centów, bd (1890-1908), z dziurą. Kr. 201 10,- CZECHY Karol IV, 1346-1378 319 grosz praski, w. 3,63 g. 50,- FRANCJA Ludwik XV, 1715-1774 320 ecu 1757 L, m. Bayonne. Blacha justowana. Kr. 512.12 350,- 321 ecu 1772 I, m. Limognes. Kr. 551.7-800,- Rzadsza odmiana. 322 ½ ecu 1727 BB, m. Strasbourg kontrasygnowana. Kr. 484.4 400,- Ludwik XVI, 1774-1793 323 ecu 1786 L, m. Bayonne. Blacha justowana. Kr. 564.9-250,- V Republika, 1959-324 50 franków 1978, m. ParyŜ. Kr. 112 40,- LIBERIA 325 25 dolarów 2005 złoto, w. 1,27 g. Moneta wybita z okazji wyboru papieŝa Benedykta XVI. I 160,- NIEMCY Badenia. Fryderyk, 1907-1918 326 3 marki 1909 G. Kr. 280 / 70,- Bawaria. Maksymilian Józef, 1745-1777 327 20 krajcarów 17-67 A. Kr. 240 100,- -. Karol Teodor, 1777-1799 328 20 krajcarów 17-81 A. Kr. 256-50,- -. Ludwig, 1864-1886 329 5 marek 1876 D. Kr. 502 100,- -. Otto, 1886-1913 330 2 marki 1905 D. Kr. 511 50,- Brandenburgia Ansbach. Aleksander, 1757-1791 331 20 krajcarów 1763 bzn. Kr. - 30,- 332 20 krajcarów 1763 S. Kr. - 30,- 333 20 krajcarów 17-73 S. Kr. - 45,- 334 20 krajcarów 17-82 WK. Kr. - - 40,- Brandenburgia Bayreuth. Aleksander, 1757-1791 335 20 krajcarów 17-85 EB. Kr. 272.2 + 100,- -. Fryderyk Krystian, 1763-1769 336 20 krajcarów 17-65 ES. Kr. - 40,- 337 20 krajcarów 17-66 ES. Kr. 250 + 40,- Brunswick-Wolfenbutte. Karol Wilhelm Ferdinand, 1780-1806 338 1 / 12 talara 1796 MC. Kr. 1000 + 50,-

Prusy. Fryderyk Wilhelm, 1786-1797 339 1 grosz 17-95 E, m. Królewiec. 20,- -. Fryderyk Wilhelm, 1797-1840 340 talar 1817 A. Kr.116a + 150,- -. Wilhelm I, 1861-1888 341 talar 1866 A. Kr. 170a I 200,- -. Wilhelm, 1888-1918 342 3 marki 1912 A. 50,- 343 3 marki 100-lecie pokonania Napoleona, 1913. + 80,- Saksonia. Fryderyk August, 1763-1806 344 talar 1773 EDC. Kr. 992.1 + 350,- 345 ⅓ talara 17-84 IEC. Kr. 1024-50,- 346 ⅓ talara 1796 IEC. Wada blachy. Kr. 1024 + 50,- 347 1 / 12 talara 1764 EDC. Kr. 956 55,- 348 1 / 12 talara 1798 IEC. Kr. 956 55,- 349 1 / 12 talara 1799 EDC. Kr. 956 45,- 350 1 / 12 talara 1800 IEC. Kr. 956 40,- 351 1 / 12 talara 1801 IEC. Kr. 100 40,- 352 1 / 12 talara 1802 IEC. Kr. 100 40,- - Fryderyk August I, 1806-1827 353 1 / 12 talara 1806 SGH. Kr. 169 40,- 354 1 / 6 talara 1808 SGH. Justowana. Kr. 172-55,- Sakso-Saalfeld, Ernest Fryderyk, 1764-1800 355 1 / 12 talara 1765 ICK. Kr. - 40,- 356 1 / 12 talara 1771 ICK. Kr. 35 40,- Wurzburg. Adam Fryderyk, 1755-1779 357 20 krajcarów 1763 MP. Kr. 358-30,- -. Franciszek Ludwik, 1779-1795 358 20 krajcarów 1783 Rf MP. Kr. 420 + 50,- Cesarstwo, 1871-1918 359 1 marka, 1878 J. Kr. 7 10,- 360 1 marka, 1903 F. Kr. 14 15,- 361 1 marka, 1907 A. Kr. 14 18,- 362 1 marka, 1915 A. Kr. 14 10,- 363 ½ marki, 1906 A. ½ marki, 1916 J. Kr. 17 Rzesza, 1933-1945 364 2 marki, 1937 F. 2 marki, 1939 A. Kr. 93 I 15,- - - 10,- PALESTYNA 365 2 mils, 1927. Kr. 2 10,- ROSJA Anna, 1730-1740 366 dienga 1731, dienga 1737, dienga 1738 2 szt. Razem 4 sztuki. Kr. 188 ElŜbieta, 1741-1761 367 dienga 1748 2 szt., dienga 1749, dienga 1750, - - 60,- - 60,- dienga 1753. Razem 5 sztuk. Kr. 2 Aleksander I, 1801-1825 368 rubel 1818 ПС. Saf. 474 R 150,- 369 rubel 1819 ПС. Saf. 476 150,- 370 połtina 1817 ПС. Saf. 440 R1 / 100,- Mikołaj I, 1825-1855 371 rubel 1827 ΗΓ. Saf. 1024 150,- 372 rubel, 1830 ΗΓ. Saf. 1027 100,- 373 rubel 1834 ΗΓ. Saf. 1031 300,- 374 rubel 1836 ΗΓ. Saf. 1033 300,- 375 połtina 1845 KБ. Saf. 990 80,- 376 25 kopiejek, 1848. Saf. 940 20,- 377 20 kopiejek, 1826 ΗΓ. Saf. 882 20,- 378 ½ kopiejki srebrem, 1842 СПM (ciemna patyna). Saf.576 20,- 373 388 Aleksander, 1855-1881 379 20 kopiejek, 1861. Saf. 1562 R2 25,- 380 20 kopiejek, 1863 ΑБ. Saf. 1564 10,- 381 20 kopiejek, 1864 НФ. Saf. 1565 + 15,- 382 20 kopiejek, 1872 НІ. Saf. 1574 15,-

383 10 kopiejek, 1865 НФ. Saf. 1506 5 kopiejek, 1858 EM. Saf. 1426 5 kopiejek, 1866 EM (zdjęta patyna). Saf. 1436 Aleksander, 1881-1894 384 rubel 1893 AГ. Saf. 1890 R 100,- 385 5 kopiejek, 1884 AГ. Saf. 1799 10,- Mikołaj, 1894-1917 386 15 rubli, 1897 AГ dwie litery pod głową. GCN MS 60 I 1500,- 387 15 rubli, 1897 AГ cztery litery pod głową. GCN MS 62 I 1500,- 388 15 rubli, 1897 AГ cztery litery pod głową. Saf. 2224 1500,- 389 7½ rubla, 1897 AP. GCN MS 60 I 1500,- 390 10 rubli, 1899 AГ. GCN MS 63 I 1000,- 391 5 rubli, 1901 AP. GCN MS 64 I 500,- 392 5 rubli, 1902 AP. GCN MS 64 I 500,- 393 5 rubli, 1902 AP. GCN MS 63 I 500,- 394 5 rubli, 1903 AP. GCN MS 65 I 500,- 395 5 rubli, 1903 AP. NGC MS 65 I 500,- 396 5 rubli, 1904 AP. GCN MS 64 I 500,- 397 rubel, 1896. Saf. 2151 + 50,- 398 rubel, 1897 AГ. Saf. 2153 30,- 399 rubel 1901 ΦЗ. Saf. 2165 R + 40,- 400 rubel, 1907 (ciemna patyna, uszkodzony rant). Saf. 2173 100,- 401 rubel pamiątkowy 300 lat dynastii Romanowych, 1913 BC. + 200,- Saf. 2187 402 50 kopiejek, 1897. Saf. 2126 20,- 403 50 kopiejek, 1912. Saf. 2145 25,- 404 50 kopiejek, 1913 BC. Saf. 2146 + 30,- 405 50 kopiejek, 1914. Saf. 2148 25,- 406 zestaw 7 sztuk 20-o kopiejkówek: 1904 AP. Saf. 2102, 1907 ЭБ. Saf. 2105, 1908 ЭБ. Saf. 2106, 1909 ЭБ. Saf. 2107, 1913 BC. Saf. 2113, 1914 BC. Saf. 2114, 1915 BC. Saf. 2115 407 zestaw 10 sztuk 15-o kopiejkówek: 1902 AP. Saf. 2080, 1904 AP. Saf. 2082, 1907 ЭБ. Saf. 2085, 1908 ЭБ. Saf. 2086, 1909 ЭБ. Saf. 2087, 1911 ЭБ. Saf. 2088, 1912 ЭБ. Saf. 2089, 1913 BC. Saf. 2092, 1914 BC. Saf. 2093, 1915 BC. Saf. 2094 408 zestaw 8 sztuk 10-cio kopiejkówek: 1904 AP Saf. 2056, 1906 ЭБ. Saf. 2058, 1909 ЭБ. Saf. 2061, 1910 ЭБ. Saf. 2062, 1912 ЭБ. Saf. 2064, 1913 BC. Saf. 2066, 1914 BC. Saf. 2067, 1915 BC. Saf. 2068 od I do + 15,- 55,- - 80,- I - 25,- 411 zestaw 5 sztuk 3 kopiejkówek: 1908. Saf. 2011, 1911. Saf. 2014, 1913. Saf. 2016, 1914. Saf. 2017, 1915. Saf. 2018 412 zestaw 4 sztuk 2-u kopiejkówek: 1903. Saf. 1984, 1913. Saf. 1994, 1914. Saf. 1995, 1915. Saf. 1996 413 zestaw 4 sztuk 1-o kopiejkówek: 1898. Saf. 1957, 1913. Saf. 1972, 1914. Saf. 1973, 1915. Saf. 1974 414 zestaw 3 sztuk ½ kopiejkówek: 1912. Saf. 1949, 1913. Saf. 1950, 1914. Saf. 1951 RUMUNIA Karol I, 1866-1914 415 5 lei 1880 B, Ag 900, 25 g. Kr. 12 100,- TURCJA Mahmud, AH 1223-1255, 1839-1861 AD 416 10 para, 1223. Kr. 553-30,- WĘGRY Maria Teresa, 1740-1780 417 20 krajcarów 1763 KB. Kr. 366.1-50,- Franciszek Józef, 1848-1916 418 1 forint, 1879. Kr. 453.1-30,- 419 1 forint, 1879. Kr. 453.1 + 20,- 420 1 korona, 1914. Kr. 492 10,- Monety zastępcze obce Czeska Republika. Čejkowice (Tschekowitz). Anton Puschner 421 ¼, mosiądz. 10,- Kanada. Victoria B. C. 422 Ŝeton miejski o wartości 1 dolara, waŝny do września 1988 r. 20,- -. New Brunswick 423 Ŝeton miejski 18-67 (bicie współczesne). Mosiądz, śr. 31,7 10,- mm. Niemcy. Browar Löwenbräu (Monachium) 424 ½ Ltr., w środku otwór, poniŝej wycięta litera B, mosiądz. 10,- -. Main 425 5 fenigów 1917, ośmiokąt, cynk. 15,- -. Osterburg 426 50 fenigów 1918, z otworem, cynk. 15,- -. Possneck 427 10 fenigów 19-20, Ŝelazo. 15,- -. Prenzlau 428 5 fenigów 19-17, cynk. 10,- 409 zestaw 8 sztuk 5-cio kopiejówek: 1898 AΓ, 1890 AΓ, 1901 16,- ФЗ, 1903 AP, 1906 ЭБ, 1910 ЭБ, 1911 ЭБ, 1913 BC. - 410 5 kopiejek, 1911 (miedź). Saf. 2020-10,- 15,- 10,- 10,- I - 10,-

-. Zabern 429 10 fenigów bd., cynk. 15,- -. 1. Księstwo Wikingów 430 10 marek wikingowych, 1985. Rant ząbkowany, biały metal, śr. 37,4 mm. 15,- 450. BANKNOTY POLSKIE INSUREKCJA KOŚCIUSZKOWSKA, 1794 451 4 złote polskie, 4.09.1794, ser. (1) (C). Z odwróconym 350,- nawiasem. Miłczak A11 b 452 4 złote polskie, 4.09.1794, ser. (2) (D). Miłczak A11 e 200,- 453 4 złote polskie, 4.09.1794, ser. (1) (R). Miłczak A11 a 150,- GENERALNE GUBERNATORSTWO, 1915-1918 454 1000 marek polskich, 9.12.1916, A 393351 generał. Miłczak 16 455 100 marek polskich, 9.12.1916, A 393351 (sześć cyfr) jenerał. Miłczak 6a 456 100 marek polskich, 9.12.1916, A 1051758 (siedem cyfr) jenerał. Miłczak 6b 457 100 marek polskich, 9.12.1916, A 2858568 generał. Miłczak 15 458 50 marek polskich, 9.12.1916, A 5542719 jenerał. 25 dziur wykonanych dziurkaczem, ostemplowany pieczęcią Komisarza Policji pow. Sieradzkiego na Aw i Rw. Miłczak 5-250,- 150,- 200,- 60,- + 150,- 459 ½ marki polskiej, 9.12.1916, B 0972124 generał. Miłczak 7 I 70,- 460 ½ marki polskiej, 9.12.1916, B 1082353 generał. Miłczak 7 I 70,- Okupacja niemiecka terenów wschodnich Ober-Ost, 1916-1918 Kasa poŝyczkowa 461 25 marek, 17.04.1916 C 051060. Miłczak P6-10,- RP, 1918-1939 waluta markowa 462 1000 000 marek polskich, 30.08.1923, A 0012345 A 6789000. WZÓR Bez wartości. + 100,- 463 100 000 marek polskich, 30.08.1923, F 1809386. Miłczak 35 120,- 464 100 marek polskich, 19.02.1919, BC 604249. Miłczak 18c - 150,- 465 100 marek polskich, 19.02.1919, BD 762234. Miłczak 18c + 120,- 466 5marek polskich, 17.05.1919, IK 441205. Miłczak 20c 250,- 467 1marka polska, 17.05.1919, IAO 141314. Miłczak 19b I 100,- waluta złotowa 468 50 zł, 11.11.1936, AW0852833. Miłczak 77 c + 4000,- 469 1 zł, 28.02.1919, S. 74 A 038846. Miłczak 47 b I 400,- 470 50 gr, 28.04.1924. Miłczak 46 I 120,- 471 20 gr, 28.04.1924. Miłczak 45 I 120,- 472 20 gr, 28.04.1924. Miłczak 45 I 120,- 473 10 gr, 28.04.1924. Miłczak 44 I 100,- 474 5 gr, 28.04.1924, prawa połówka. Miłczak 43 b 250,- 475 1 gr, 28.04.1924, prawa połówka. Miłczak 42 a I 120,- 476 1 gr, 28.04.1924, prawa połówka. Miłczak 42 c 250,- 477 1 gr, 28.04.1924, prawa połówka. Miłczak 42 e 250,- 478 1 gr, 28.04.1924, lewa połówka. Miłczak 42 e 100,- 479 1 gr, 28.04.1924, lewa połówka. Miłczak 42 a 100,- 480 Niekompletnie wydrukowany banknot 50 zł emisji 11.11.1936. Na awersie poddruk pomarańczowo-seledynowy i numer AB1768336, rewers wydrukowany kompletnie. Wycięty z arkusza, papier ze znakiem wodnym. Miłczak 77 c 50,- 468 483 Komplet 3 szt. banknotów okupacyjnych emisji 1940 i 1941 z nadrukami okolicznościowymi wykonanymi przez Klub Numizmatyków i Falerystów w Warszawie z okazji Powstania w Gettcie Warszawskim w 1986 roku. I GENERALNA GUBERNIA 481 500 zł, 1.03.1940. B 1687620. Miłczak 98 a I 150,- 482 Komplet 7 szt. banknotów okupacyjnych emisji 1940 i 1941 z nadrukami okolicznościowymi wykonanymi przez Klub Numizmatyków i Falerystów w Warszawie z okazji Powstania Warszawskiego w 1986 roku. Na odwrociu odznaki oddziałów powstańczych. Dodatkowo banknot 50 zł emisji 1941 r. z nadrukiem upamiętniającym X Zjazd Przedstawicieli Sekcji i Kół Numizmatycznych w Warszawie w 1978 r. I 100,- 100,-

GETTO ŁÓDZKIE, 1940-1944 484 20 marek, 15.05.1940, No 223778. Miłczak Ł6 b I 150,- 485 1 marka, 15.05.1940, A No 367442. Miłczak Ł2 b I 80,- 486 50 fenigów, 15.05.1940, No 862058. Miłczak Ł1 I 50,- PRL 487 500 zł, 15.01.1946. C 4057876. Miłczak 121 a 500,- 488 500 zł, 1.07.1948. A 053617. Po konserwacji. Miłczak 140 a IV 300,- 489 5 sztuk banknotów 500 zł emisji 1.07.1948: BC 6745683, BD 1279511, BE 1452933, BF 2639819 i BG 8115782. Miłczak 140 c + 150,- 490 100 zł, 15.05.1946. A 1234567 A 8900000. SPECIMEN. I 400,- Miłczak 129 491 100 zł, 15.05.1946. R 8086678. Miłczak 129 b + 250,- 492 100 zł, 15.07.1947. Ser. F 4581546. Miłczak 131 b I 400,- 493 100 zł, 1.07.1948, KE 4407010. Miłczak 139 f I 100,- 494 50 zł, 15.05.1946. M 7512248. Miłczak 128 b I 350,- 495 50 zł, 1.07.1948, CD 1734660. Miłczak 138 g I 100,- 496 20 zł, 15.07.1947. Ser. D 0941817. Miłczak 130 I 350,- 497 20 zł, 1944. Ax 640016 obowiązkowe. Miłczak 116 c 100,- 498 20 zł, 1.07.1948. CK 6450694. Miłczak 137 d I 150,- 499 20 zł, 1.07.1948. HM 9701725 - z perforowanym napisem I 30,- WZÓR na marginesie nieznanego pochodzenia. 500 20 zł, 1.07.1948, HM 4196762. Miłczak 137 f I 40,- 501 10 zł, 1.07.1948. C1637057. Miłczak 136 a I 200,- 502 10 zł, 1.07.1948. C4638123. Miłczak 136 a I 200,- 503 10 zł, 1.07.1948. AW 1854364. Miłczak 136 b I 100,- 504 10 zł, 1.07.1948. AY 2262468. Miłczak 136 b I 100,- 505 5 zł, 1.07.1948. AŁ 6119519. Miłczak 135 b I 100,- RP, 1990 506 2 000 000 zł, 16.11.1993, B 2384989. Miłczak 195 400,- 507 1 000 000 zł, 15.02.1991, G 1792138. Miłczak 189 I 250,- 508 1 000 000 zł, 16.11.1993, F 3220727. Miłczak 194 250,- 509 500 000 zł, 16.11.1993, K 5132003. Miłczak 193a 100,- 510 500 000 zł, 16.11.1993, AA 1752576. Miłczak 193b - 400,- 511 200 zł, 25.03.1994, seria zastępcza YA 0002104. Lewy dolny 400,- róg przybrudzony. Miłczak 200c 512 200 zł, 25.03.1994, seria zastępcza ZA 0090941. Miłczak 200b 350,- 513 100 zł, 25.03.1994, seria zastępcza ZA 0290612. Miłczak 199b 350,- 514 100 zł, 25.03.1994, seria zastępcza YA 0012058. Miłczak 199c 350,- 515 50 zł, 25.03.1994, seria zastępcza ZA 0656896. Miłczak 198b 350,- Pieniądz papierowy lokalny Bielsko. Gmina. 516 50 halerzy, 1.08.1919, Seria 15 No 1966. Jabł. 2581 30,- 517 20 halerzy, 1.01.1920, bn. Jabł.-, Podcz. G-06.D.2 30,- 518 10 halerzy, 1.01.1920, bn. Jabł. 2583 30,- Cieszyn. Magistrat. 519 1 korona, 25.10.1919, No 404305. Jabł. 2606 30,- Konin, Kasa Miasta. 520 5 kop., bd; emisja VI, nr 2639, pieczęć magistratu. Ślad po 100,- przyklejeniu. Jabł. 1196 Królewska Huta. Magistrat. 521 1 marka, 31.05.1921, bn. Jabł. 2550 30,- Łódź. Urząd Starszych Zgromadzenia Kupców i Komitet Giełdowy. 522 5 rubli, 13.03.1915, Serja H 054368. Jabł. 1313 50,- Prowincja Poznań (Posen) 523 5 marek, listopad 1918, 148653. Jabł.3295 100,- Poznań. Magistrat. 524 2 marki, 4.11.1919.Ser. B, No 84858. Jabł. 3274a 40,- Puck. Magistrat. 525 5 marek, 24.02.1920, L. nast. 02742. Jabł. 4036 50,- 526 ½ marki, 24.02.1920, L. nast. 13082. Pieczęć magistratu na 50,- odwrociu. Jabł. 4033 Skarszewy. Magistrat. 527 10 marek,.02.1920, nr 3585. Jabł. 4061 50,- Zamość. Kasa Miejska. 528 20 złotych, 10.08.1944, No 2116. Jabł. 4276-100,- Reprodukcje oficjalne banknotów 529 album z reprodukcjami banknotów emisji 1944 roku, emisja pamiątkowa odbita w 1974 roku 9 sztuk. I 50,- Inne Polski Skarb Wojskowy. Potwierdzenie odbioru. 530 50 koron, 1914, Serya. L. bieŝ. 426-100,- 531 5 złotych polskich = 75 kop. 1916, nr 4534 100,- PAPIERY WARTOŚCIOWE 532 blankiet czekowy Banku Obozu D nr 000789, niewypełniony. Lekkie przybrudzenie w prawym dolnym rogu. 50,-