Vita Buerlecithin płyn doustny, 1000 ml. Kalendarz pylenia roślin w Polsce str. 2. Alergia str. 3. Krzyżówka z hasłem str. 11

Podobne dokumenty
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Diosminum. Należy przeczytać uważnie całą ulotkę, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

VOLTAREN MAX Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g Żel

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika

ULOTKA DLA PACJENTA 1

ULOTKA DLA PACJENTA 1

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Vita Buerlecithin Płyn doustny

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1 Charakterystyki Produktu Leczniczego (ChPL).

Otrivin Katar i Zatoki jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

ULOTKA DLA PACJENTA 1 (5)

ASMAG FORTE 34 mg jonów magnezu, tabletki Magnesii hydroaspartas

CLEMASTINUM HASCO (Clemastinum) 1 mg, tabletki

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. Glimbax, 0,74 mg/ml (0,074%), roztwór do płukania jamy ustnej i gardła (Diclofenacum)

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. MUCOANGIN, 20 mg, tabletki do ssania Ambroxoli hydrochloridum

LOPERAMID WZF 2 mg, tabletki Loperamidi hydrochloridum

Ulotka dla pacjenta. Alerton (Cetirizini dihydrochloridum) 10 mg, tabletki powlekane

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO. Gaviscon o smaku mięty Saszetki, (500 mg mg mg)/10 ml, zawiesina doustna

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. LORATADYNA GALENA, 10 mg, tabletki Loratadinum

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO. Bocheńska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika

ASMAG B 20 mg jonów magnezu + 0,25 mg pirydoksyny chlorowodorku, tabletki Magnesii hydroaspartas + Pyridoxini hydrochloridum

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA

POLECAMY. 2,50 zł. 26,99 zł. 14,99 zł 19,99 zł SCHOLL CALCIUM DUO ALERGO THERM LINE FORTE THERM LINE 40+ CENA

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

30 saszetek po 2,3 g Kod kreskowy EAN UCC: Działanie: Przeciwzapalne, słabe działanie moczopędne.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

ETYKIETO-ULOTKA OZNAKOWANIE OPAKOWANIA BEZPOŚREDNIEGO PRODUKTU LECZNICZEGO

B. ULOTKA DLA PACJENTA (Łyżeczka z podziałką)

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO. 1 kapsułka twarda VENOTREX 300 mg kapsułki twarde zawiera 300 mg trokserutyny (o-βhydroksyetylorutozydy).

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta Sal Ems factitium, 450 mg, tabletki musujące


ULOTKA DLA PACJENTA 1 (5)

Podsumowanie planu zarządzania ryzykiem dla produktu leczniczego Dobenox przeznaczone do publicznej wiadomości.

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika. ZYX, 5 mg, tabletki powlekane. Levocetirizini dihydrochloridum

100 ml syropu zawiera 825 mg suchego wyciągu z liści bluszczu (Hedera helix L., folium) (4-8:1). Ekstrahent: etanol 30% (m/m).

SmectaGo Gotowa do wypicia zawiesina zawierająca diosmektyt w saszetkach

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO. Microlaxregula, 5,9 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego. Makrogol ,9 g w jednej saszetce.

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. Rimantin, 50 mg, tabletki. Rymantadyny chlorowodorek

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. Amertil, 10 mg, tabletki powlekane. Cetirizini dihydrochloridum

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. Multi-Sanostol Syrop

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. LORATADYNA PYLOX 10 mg, tabletki Loratadinum

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. ALLERTEC, 5 mg/5 ml, syrop Cetirizini dihydrochloridum

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. Rupafin 10 mg, tabletki Rupatadinum

Teslor, 0,5 mg/ml, roztwór doustny Desloratadinum

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika. Levocedo Allergy, 0,5 mg/ml, roztwór doustny Levocetirizini dihydrochloridum

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika. Echinacea Max Teva płyn doustny, 980 mg/ml. Echinaceae purpureae herbae succus

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Aneks III. Zmiany w odpowiednich punktach charakterystyki produktu leczniczego i ulotkach dla pacjenta

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. Dehistar, 0,5 mg/ml, roztwór doustny Desloratadyna

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

ULOTKA DOŁĄCZONA DO OPAKOWANIA: INFORMACJA DLA PACJENTA

BIONORICA Polska Sp z o.o. CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO. Lunapret 1

Centrum ON, kompletny zestaw witamin i minerałów dla mężczyzn, 30 tabl. Centrum ON, kompletny zestaw witamin i minerałów dla mężczyzn, 90 tabl.

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Essentiale VITAL, 600 mg, pasta doustna. Phospholipidum essentiale

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Centrum ONA, kompletny zestaw witamin i minerałów dla kobiet, 30 tabl. Centrum ONA, kompletny zestaw witamin i minerałów dla kobiet, 90 tabl.

Tribux Forte 200 mg, tabletki

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Cetigran,10 mg, tabletki powlekane. Cetirizini dihydrochloridum

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

ULOTKA DLA PACJENTA 1

LIPCOWE HITY. Therm Line Fast. Therm Line Forte

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. VALDIXEXTRAKT Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum 355 mg tabletka powlekana

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

ULOTKA DOŁĄCZONA DO OPAKOWANIA: INFORMACJA DLA PACJENTA. Mucohelix, syrop Hederae helicis folii extractum siccum Wyciąg suchy z liści bluszczu

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. FILOMAG B 6 40 mg jonów magnezu + 5 mg, tabletki Magnesii hydroaspartas + Pyridoxini hydrochloridum

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO. NYSTATYNA TEVA, j.m./5 g, granulat do sporządzenia zawiesiny doustnej i stosowania w jamie ustnej

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA VERTIX, 24 MG, TABLETKI (BETAHISTINI DIHYDROCHLORIDUM)

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

1. CO TO JEST LEK AMBROTAXER I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE

ULOTKA DLA PACJENTA 1 (6)

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. DESLODYNA, 0,5 mg/ml, roztwór doustny Desloratadinum

B. ULOTKA DLA PACJENTA

Banting - tabletki Tiens kategoria: ZIOŁA, HERBATKI i SUPLEMENTY > Tiens

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Otrivin 0,05%; 0,5 mg/ml, krople do nosa, roztwór Xylometazolini hydrochloridum

Data wydania

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. VICEBROL FORTE; 10 mg, tabletki Vinpocetinum

Ulotka dla pacjenta: informacja dla użytkownika. Loratadyna EGIS, 10 mg, tabletki. Loratadinum

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona

Vigantol j.m./ml krople 10 ml

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Pulneo, 2 mg/ml, syrop Fenspiridi hydrochloridum

Ulotka dla pacjenta: Informacja dla użytkownika. Fladios, 1000 mg, tabletki Diosminum

Ulotka dla pacjenta. Opakowania Butelka polietylenowa zawierająca 10 ml roztworu, w tekturowym pudełku.

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. XYLOGEL 0,1%, 1 mg/g, żel do nosa Xylometazolini hydrochloridum

Tribux Bio 100 mg, tabletki

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika. Zyx, 5 mg, tabletki powlekane. Levocetirizini dihydrochloridum

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA. MUCOSOLVAN MINI, 15 mg/5 ml, syrop Ambroxoli hydrochloridum

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Cetigran, 10 mg, tabletki powlekane. Cetirizini dihydrochloridum

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. Letizen, 10 mg, tabletki powlekane Cetirizini dihydrochloridum

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

Transkrypt:

Oferta ważna od 1.04 do 31.05.2016 lub do wyczerpania zapasów. EGZEMPLARZ BEZPŁATNY nr 18 kwiecień - maj 2016 Kalendarz pylenia roślin w Polsce str. 2 Alergia str. 3 Krzyżówka z hasłem str. 11 37 99 Vita Buerlecithin płyn doustny, 1000 ml 29 95 Wskazania do stosowania: osłabienie pamięci i koncentracji, stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność, stany wyczerpania fizycznego i psychicznego, pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym, objawy niedoboru witamin z grupy B, stan rekonwalescencji po przebytej chorobie, pomocniczo u osób w podeszłym wieku, zapobiegawczo w miażdżycy naczyń, zapobiegawczo i pomocniczo przy zwiększonym stężeniu cholesterolu we krwi. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, orzechy, soję lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u osób z zespołem przeciwciał antyfosfolipidowych. Ze względu na zawartość alkoholu produktu Vita Buerlecithin (zawiera 16,4% alkoholu) płyn nie stosować u: dzieci w wieku poniżej 12. lat, kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób ze schorzeniami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową, uszkodzeniami mózgu. Ze względu na zawartość sacharozy produktu Vita Buerlecithin płyn nie należy stosować u osób z dziedzicznie występującymi schorzeniami takimi jak: nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy. Skład: produkt złożony. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146 A, 02-305 Warszawa. 21 97 Lioton 1000 żel 50 g, 100 g Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Nazwa produktu leczniczego: Lioton 1000, 8,5 mg (1000 IU)/g, żel. Skład jakościowy i ilościowy: 1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 IU) heparyny sodowej (Heparinum natricum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan. Postać farmaceutyczna: żel. Wskazania do stosowania: leczenie wspomagające w chorobach żył powierzchownych takich jak: zapalenia żył, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończyn dolnych; krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach. Przeciwwskazania: produktu leczniczego Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu jako substancji pomocniczych nie należy stosować produktu leczniczego u osób z alergią na parabeny. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: A. MENARINI Industrie Farmaceutiche Riunite s.r.l., 3 Via Sette Santi, 50131 Florencja, Włochy. Na podstawie ChPL z dn. 04.09.2013. INFORMACJA NAUKOWA: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Cybernetyki 7B, 02-677 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

str. 2 Kalendarz pylenia roślin w Polsce Alergia 9 98 Allegra 10 tabletek powlekanych Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Allegra, 120 mg, tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku (Fexofenadini hydrochloridum), co odpowiada 112 mg feksofenadyny. Wskazania do stosowania: leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Deutschland GmbH, Niemcy. {Opracowano na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego z datą 02/2016}

Alergia Alergia (inaczej uczulenie) to nadmierna reakcja układu odpornościowego organizmu na substancje zwane alergenami, które u zdrowych osób nie wywołują żadnych objawów. Alergenem może okazać się każda substancja obecna w środowisku. Podczas pierwszego kontaktu z czynnikiem uczulającym organizm nie daje żadnych objawów; dopiero kolejne zetknięcie się z alergenem wywołuje nieprawidłową reakcję ze strony układu odpornościowego. Alergia Alergia Alergia Alergia str. 3 Ze względu na drogę wnikania do organizmu substancji uczulającej, wyróżniamy trzy rodzaje alergii: wziewną, kontaktową i pokarmową. Uczulenie najczęściej wywołują alergeny zawarte w pyłkach roślin (traw, drzew), organizmach zwierząt (roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt domowych, jad pszczół) i pokarmach (mleko krowie, owoce cytrusowe, orzechy). Do czynników uczulających zaliczamy również metale ciężkie takie jak chrom czy nikiel. Ryzyko wystąpienia alergii zwiększają czynniki środowiskowe: zanieczyszczenie powietrza, środki chemiczne czy dym papierosowy. Z uwagi na występowanie alergenów, alergie dzielimy na sezonowe (powodowane przez pyłki roślinne) i całoroczne (wywoływane przez roztocza kurzu domowego czy substancje obecne w pożywieniu). Objawy alergii są różne w zależności od rodzaju alergenu oraz typu alergii i mogą obejmować zmiany skórne, reakcje ze strony układu oddechowego, a także układu pokarmowego. Do najczęściej występujących objawów należą: wodnisty katar, kichanie, świąd nosa; suchy kaszel, uczucie duszności, problemy z oddychaniem; świąd, łzawienie oczu, zaczerwienienie spojówek i obrzęk powiek; suchość i świąd skóry, wyprysk alergiczny oraz pokrzywka; nudności, wymioty, ból brzucha i biegunka. Większość alergii ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. Jednak najwięcej reakcji uczuleniowych obserwuje się wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Ponieważ unikanie kontaktu z alergenami w większości przypadków nie jest możliwe, zaleca się stosowanie leków przeciwalergicznych, które łagodzą objawy alergii i przywracają komfort życia. Na rynku dostępne są leki doustne o działaniu ogólnoustrojowym oraz preparaty działające miejscowo. Produkty podawane miejscowo (wziewnie, donosowo, do worka spojówkowego i na skórę) pozwalają na uzyskanie wysokiego stężenia substancji leczniczej w miejscu występowania alergii i uniknięcie ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Poza tym leki podawane miejscowo działają szybciej niż preparaty doustne, a więc szybciej przynoszą ulgę. Jeżeli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Konsultacja ta jest wymagana szczególnie w przypadku zażywania leków doustnych, gdyż nie zaleca się ich długotrwałego stosowania ze względu na możliwe działania niepożądane (senność, zmęczenie, wydłużony czas reakcji czy zawroty głowy). mgr farm. I. Winiarek Otrivin Allergy aerozol do nosa, 15 ml 14 98 Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Otrivin Allergy. Jeden ml roztworu zawiera 2,5 mg fenylefryny oraz 0,25 mg dimetyndenu maleinianu, aerozol do nosa, roztwór. Wskazania: leczenie objawów przeziębienia, przekrwienia błony śluzowej nosa, ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego (katar sienny) oraz niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa. Wspomagająco w ostrym i przewlekłym zapaleniu zatok oraz w zapaleniu ucha środkowego. Pielęgnacja przed i pooperacyjna w chirurgii nosa. Produkt jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6. lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na fenylefrynę, dimetyndenu maleinian lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich 14. dni. Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 6. lat. Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy. v. III.2015. 10 97 Alleoptical 20 mg/ml krople do oczu, 10 pojemników jednodawkowych Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Alleoptical, 20 mg/ml, krople do oczu, roztwór w pojemniku jednodawkowym. Każdy pojemnik jednodawkowy zawiera roztwór sodu kromoglikanu o stężeniu 20 mg/ml. Wskazania do stosowania: łagodzenie objawów oraz leczenie sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia spojówek. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Aventis Pharma Limited, Wielka Brytania {Opracowano na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego z datą 08/2015} Zyrtec UCB 7 tabletek powlekanych 8 99 Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Zyrtec UCB (Cetirizini dihydrochloridum). Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku. Wskazania: produkt wskazany u dorosłych i dzieci w wieku 6. lat i starszych, łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa; łagodzi objawy przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny; ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 10 ml/min). Należy zachować ostrożność podczas przepisywania cetyryzyny kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Podmiotu odpowiedzialnego: VEDIM Sp. z o.o., ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa, tel.: + 48 22 696 99 20, faks: +48 22 745 23 00. Informacji o leku udziela: UCB Pharma Sp. z o.o./ VEDIM Sp. z o.o., ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa, tel.: +48 22 696 99 20.

str. 4 11 49 10 98 6 98 Fiorda 30 pastylek do ssania o smaku czarnej porzeczki lub cytrynowym Rodzaj produktu: suplement diety. Fiorda - na podrażnione gardło i krtań. Błona śluzowa jamy ustnej stanowi barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami. Aby mogła prawidłowo wypełniać swoją funkcję, powinna być stale wilgotna, a jej struktura nie może być uszkodzona. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dbać o utrzymanie prawidłowego stanu funkcjonowania i nawilżenia błony śluzowej gardła i krtani. Fiorda to suplement diety w formie pastylek do ssania. W swoim składzie zawiera: porost islandzki, laktoferynę i dziką różę. Porost islandzki zawiera substancje śluzowe, które tworzą ochronną powłokę korzystnie działając na błonę śluzową gardła, krtani i strun głosowych. Działa kojąco i łagodząco. Wspiera prawidłową pracę układu odpornościowego. Zawiera składniki o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwdrobnoustrojowych. Laktoferyna to naturalne białko występujące w mleku. W organizmie człowieka występuje również w ślinie oraz łzach, a także jest ważnym składnikiem mleka karmiących matek. Dzika róża natomiast przyczynia się do wsparcia naturalnych sił odpornościowych organizmu. Wspomaga optymalne funkcjonowanie i chroni błonę śluzową górnych dróg oddechowych. Fiorda stanowi doskonałe uzupełnienie diety osób z podrażnionym gardłem, które odczuwają: drapanie w gardle, dyskomfort wywołany wzmożonym oddychaniem przez usta np. podczas niedrożności nosa, suchość w gardle oraz chrypkę. Fiorda jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Produkt przeznaczony do stosowania zarówno u dorosłych, jak i dzieci powyżej 4. roku życia. Podmiot odpowiedzialny: Phytopharm Klęka SA Fiorda junior 15 pastylek do ssania o smaku malinowym Rodzaj produktu: suplement diety. Fiorda Junior to połączenie naturalnych składników, które stanowią uzupełnienie codziennej diety we wszystkich przypadkach wymagających specjalnego nawilżenia jamy ustnej i gardła. Szczególnie podczas odczuwania: dyskomfortu spowodowanego wzmożonym oddychaniem przez usta, drapania w gardle, chrypki, suchości w gardle i jamie ustnej, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Smak i kompozycja składników została opracowana szczególnie z myślą o dzieciach, ale produkt może być stosowany również przez osoby dorosłe, w tym przez diabetyków i kobiety w ciąży. Zalecane spożycie: ssać od 1. do maksymalnie 6. pastylek dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 4. roku życia i dorosłych. www.fiorda.pl. Producent: wyprodukowano w Szwajcarii dla Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą. 10 98 9 98 Hederasal syrop, 125 g Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Skład: 100 g syropu zawiera: wyciąg suchy z liści bluszczu - 430,55 mg, DER - 4-8:1 (ekstrahent: etanol 30%). Wskazania: syrop Hederasal stosuje się w kaszlu, zwłaszcza z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej gęstej wydzieliny oraz pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: WZZ Herbapol Wrocław SA Tymianek i Podbiał 24 pastylki do ssania Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania, 24 szt. Skład: substancje czynne: Thymi herbae extractum spissum (3,5-4,5:1) 100 mg ekstrahent woda do ekstrakcji Tussilaginis farfarae folii extractum spissum (4,5-6,0:1) 100 mg ekstrahent woda do ekstrakcji Substancje pomocnicze: sacharoza, glukoza ciekła, glukoza jednowodna. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania. Wskazania do stosowania Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia: chrypki, kaszlu związanego z przeziębieniem oraz pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae dawniej Compositae) lub jasnotowatych (Lamiaceae dawniej Labiatae). Podmiot odpowiedzialny: Omega Pharma Poland Sp. z o.o. 29 98 25 98 12 98 Dicoflor krople, 5 ml Dicoflor 60 20 kapsułek Rodzaj produktu: suplement diety. Dicoflor najczęściej polecany przez lekarzy pediatrów*. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera najlepiej przebadany, szczep bakterii Lactobacillus rhamonus GG: Zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań związanych z antybiotykoterapią, skraca czas trwania biegunki infekcyjnej, wspomaga odporność, przywraca równowagę mikroflory jelitowej. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. *źródło: Badanie ilościowe i jakościowe wśród lekarzy pediatrów, ARC Rynek i Opinia, Marzec 2014 Febrisan 12 saszetek Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Proszek musujący. Skład: 1 saszetka podłużna (5 g proszku musującego) zawiera substancje czynne: Paracetamol (Paracetamolum) 750 mg, kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) 60 mg, fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg. Wskazania: krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2. tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, jaskra z wąskim kątem przesączania, ciąża i okres karmienia piersią, fenyloketonuria, choroba alkoholowa, dzieci w wieku poniżej 12. lat. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o.

str. 5 11 98 11 98 11 98 10 98 Legenda pamięć i koncentracja układ krążenia alergia Orsalit dla dorosłych 10 saszetek Orsalit o smaku bananowym 10 saszetek Rodzaj produktu: suplement diety. ORSALIT : hipoosmolarny doustny płyn nawadniający. Wskazanie: uzupełnianie płynów i składników mineralnych w stanach odwodnienia organizmu, a zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których może występować ryzyko odwodnienia. Przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Niemowlętom poniżej 6. miesiąca życia i dzieciom skłonnym do alergii, należy podać ORSALIT bez dodatków smakowych. ORSALIT o smaku bananowym i malinowym stosuje się dla dzieci od 6. miesiąca życia. ORSALIT smaku malinowo-cytrynowym przeznaczony jest dla dorosłych. Dawkowanie: saszetkę rozpuścić w 200 ml wody i podawać zgodnie z informacją zawartą w ulotce. Skład: glukoza, chlorki, cytrynian, sód, potas. Przeciwwskazania: wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Uwagi: produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie stosować pozajelitowo. ORSALIT jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu. Przed zastosowaniem zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Podmiot odpowiedzialny: IBSS BIOMED SA Orsalit o smaku malinowym 10 saszetek Orsalit plus smektyn 6 saszetek Rodzaj produktu: suplement diety. ORSALIT plus smektyn to innowacyjne połączenie doustnego płynu nawadniającego ze smektynem dwuoktanościennym w jednej saszetce. ORSALIT plus smektyn jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego podczas biegunki oraz w stanach odwodnienia organizmu. Przeznaczony jest dla dzieci od 1. roku życia i dla osób dorosłych. Jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być spożywany jako jedyne źródło pożywienia. Należy stosować go pod nadzorem lekarza. ORSALIT plus smektyn: skraca czas trwania biegunki, łagodzi objawy biegunki, ochrania błonę śluzową żołądka i jelit w trakcie biegunki, adsorbuje szkodliwe czynniki wywołujące biegunkę, uzupełnia płyny i składniki mineralne. Składniki: glukoza, cytryniany, chlorki, sód, potas, smektyn dwuoktanościenny. Aromat malinowy. Nie zawiera owoców. ORSALIT plus smektyn nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu. Przeciwwskazania: wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Ostrzeżenia: stosować ostrożnie w przypadku wcześniejszych zaparć. Leki stosować 2 godziny przed i po spożyciu ORSALIT plus smektyn. Sposób przygotowania: zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Dawkowanie: dzieci od 1. roku życia: 4 saszetki/dobę. Dzieci od 2. roku życia i dorośli: 6 saszetek/dobę. Podmiot odpowiedzialny: IBSS BIOMED SA układ odpornościowy gardło / kaszel gorączka i przeziębienie układ pokarmowy wątroba Dulcobis (Bisacodylum), 5 mg 20 tabletek dojelitowych 40 tabletek dojelitowych 798 Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Wskazania do stosowania: krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć. W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji. Przeciwwskazania: Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w obrębie jamy brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB. 13 98 elektrolity figura mężczyzna przeciwbólowe mięśnie / stawy układ krążenia / serce 7 98 18 98 witaminy i minerały dziecko protetyka Aviomarin 50mg 5 tabletek Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Skład jakościowy i ilościowy: 1 tabletka zawiera 50 mg dimenhydraminy. Wskazania: zapobieganie chorobie lokomocyjnej; zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów). Przeciwwskazania: nadwrażliwość na dimenhydraminę, inne leki przeciwhistaminowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ostry napad astmy, jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu w pęcherzu, padaczka. Ze względu na wielkość dawki (moc), lek Aviomarin, 50 mg, tabletki nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. lat. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa. PO/AVM/15/0033 *Poland National OTC Sales report, Units YTD 6/2015. IMS Database. All rights reserved. Hepatil 80 tabletek Rodzaj produktu: suplement. diety. Zawiera L-asparaginian L-ornityny (100 mg) oraz cholinę (35 mg). Dzięki zawartości choliny Hepatil wspomaga pracę wątroby i przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów. Podmiot odpowiedzialny: Teva Operations Polska Sp. z o.o. PO/HPT/15/0056 grzybica hemoroidy dermatologia środki opatrunkowe Essentiale Forte 300 mg 50 kapsułek Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Skład: 1 kapsułka zawiera: 300 mg (Phospholipidum essentiale) fosfolipidów z nasion sojowych zawierających (3-sn-fosfatydylo)cholinę. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: olej sojowy. Wskazania do stosowania: Essentiale Forte jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. {Opracowano na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego z datą 07/2015} 19 97 kości układ moczowy sen uspokojenie rzucenie palenia wzrok

str. 6 49 98 21 98 Collaflex 120 kapsułek Rodzaj produktu: suplement diety. Collaflex posiada w swoim składzie unikalny, opatentowany składnik BioCell Collagen zawierający składniki macierzy międzykomórkowej tkanki chrzestnej: kolagen typu II, siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Zawiera także witaminę C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości. Podmiot odpowiedzialny: Oleofarm Sp. z o.o. Ginkofar Forte 60 tabletek powlekanych Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Ginkofar Forte 80mg, tabletki powlekane. Ginkgo bilobae fol. extr. sicc. Skład: jedna tabletka zawiera 80 mg suchego ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego Ginkgo biloba L. (35-67:1), standaryzowanego na zawartość od 22% do 27% ginkgoflawonoglikozydów i od 5% do 7% laktonów terpenowych w tym 2,8% do 3,4% ginkgolidów A, B, i C, oraz 2,6% do 3,2% bilobalidu i nie więcej niż 5 ppm kwasów ginkgolowych; ekstrahent: aceton 60% m/m. Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna. Wskazania: lek Ginkofar Forte stosuje się w zaburzeniach: krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu i wzroku, krążenia obwodowego, któremu towarzyszą zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych uczucie zimna i bólu w stopach. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku. Zła tolerancja leku. Lek zawiera laktozę i z tego względu nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Dawkowanie i sposób stosowania: lek Ginkofar Forte przyjmuje się doustnie, po posiłku, popijając tabletkę płynem. W zaburzeniach krążenia: mózgowego: stosuje się 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce, obwodowego: stosuje się 2 razy na dobę po 1 tabletce. Terapia zasadnicza powinna trwać 8-12 tygodni. Pierwsze objawy poprawy występują zwykle po około 4.tygodniach kuracji. Po kuracji zasadniczej, wskazane jest dalsze przyjmowanie leku 1 do 2 razy dziennie po 1 tabletce. Ginkofar Forte jest lekiem dobrze tolerowanym i może być podawany przez długi czas. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o. 29 98 29 98 29 98 29 98 Therm Line fast 60 tabletek powlekanych Therm Line forte Rodzaj produktu: suplement diety. Therm Line Fast Składniki wpływające na: Szybkość działania, Spalanie tłuszczu redukcję cellulitu to suplement diety w postaci tabletek powlekanych, zawierający odpowiednio dobraną kompozycję składników dla kobiet dążących do szybkiej redukcji wagi ciała. Składniki preparatu wspomagają spalanie tłuszczu, przyspieszenie metabolizmu oraz usuwają nadmiar wody z organizmu. Zielona herbata oraz pieprz kajeński, zawierający kapsaicynę, wspomagają spalanie tłuszczu, ułatwiając jednocześnie walkę z cellulitem. Zielona herbata wzmaga także metabolizm, przyspieszając przemiany składników preparatu w organizmie. Pokrzywa sprzyja usuwaniu wody z organizmu wraz z zawartymi w niej produktami przemiany materii. W skład produktu wchodzi także wysokiej jakości ekstrakt zielonej kawy - standaryzowany na zawartość kwasu chlorogenowego oraz SINETROL - opatentowany ekstrakt owoców cytrusowych i guarany. Zalecana dzienna porcja: 1 tabletka 2 razy dziennie popijając dużą ilością wody ok. 30 min. przed śniadaniem i obiadem lub treningiem. Podmiot odpowiedzialny: Olimp Laboratories Sp. z o.o. 60 kapsułek Rodzaj produktu: suplement diety. Olimp Therm Line Forte 60 kaps. PRZEZNACZONY DLA OSÓB ODCHUDZAJĄCYCH SIĘ. Suplement diety zawierający opatentowany ekstrakt owoców cytrusowych i guarany - SINETROL oraz zaawansowany kompleks - Thermo Blend. Działanie SINETROL zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Występująca w nim m.in. guarana, wpływa na metabolizm tłuszczów. Składniki zawarte w Thermo Blend, takie jak ekstrakt zielonej herbaty wspierający proces termogenezy oraz chrom przyczyniający się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Dawkowanie: 2 razy dziennie po 2 kapsułki, popijając dużą ilością wody ok. 30 min przed śniadaniem i obiadem lub treningiem. Podmiot odpowiedzialny: Olimp Laboratories Sp. z o.o. Therm Line HydroFast 60 tabletek powlekanych Rodzaj produktu: suplement diety. Therm Line HydroFast to suplement diety w postaci tabletek powlekanych, zawierający kompozycję składników roślinnych o synergistycznym działaniu. W skład produktu wchodzi ekstrakt pieprzu czarnego, który ułatwia wchłanianie składników odżywczych, pomaga utrzymać właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz zwiększa skuteczność innych ziołowych składników. Przeznaczenie: preparat przeznaczony dla osób dorosłych odchudzających się, dążących do redukcji cellulitu oraz nadmiaru wody w organizmie. Uwaga: zawiera kofeinę; nie zaleca się stosowania u dzieci i kobiet w ciąży (zawartość kofeiny: 202 mg/ 2 tabletki). Preparatu nie należy stosować u kobiet karmiących piersią, u osób z chorobami serca, nadciśnieniem lub w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Osoby chore, w tym w szczególności cierpiące na schorzenia nerek lub tarczycy lub stosujące leki, w szczególności leki moczopędne lub leki z zawartością jodu, przed zastosowaniem produktu powinny skonsultować się z lekarzem. Podmiot odpowiedzialny: Olimp Laboratories Sp. z o.o. Therm Line man 60 tabletek powlekanych Rodzaj produktu: suplement diety. Składniki wpływające na: spalanie tłuszczu, zmniejszenie apetytu, libido, testosteron. Therm Line Man to suplement diety zawierający unikatowe połączenie składników przyczyniających się do utrzymania prawidłowej wagi ciała oraz wspierających męskie libido. Preparat przeznaczony: jako suplement diety dla osób dorosłych, w szczególności dla mężczyzn dążących do redukcji wagi ciała, odchudzających się. Podmiot odpowiedzialny: Olimp Laboratories Sp. z o.o. 29 98 54 98 Permen Go! 6 tabletek Rodzaj produktu: suplement diety. Charakterystyka: nowość dla szybkiego efektu! Permen Go! to kompozycja wysokiej jakości składników roślinnych, wspomagających naturalny proces wywołania erekcji i zwiększonej ilości L-argininy. Jest szczególnie polecany dla osób odczuwających krótkotrwałe lub przedłużające się osłabienie sprawności seksualnej. Produkt rekomendowany do zażycia 60 minut przed seksem. Skład: L-arginina, Żeń-szeń (Panax ginseng), Pycnogenol (ekstrakt z Pinus pinaster). Sposób użycia: 3 tabletki należy połknąć przynajmniej 60 minut przed stosunkiem płciowym, popić wodą. Zalecana dzienna porcja do spożycia: 3 tabletki. Dystrybutor: Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec, Polska. Permen King 30 tabletek Rodzaj produktu: suplement diety. Tabletki Permen KING to kombinacja skutecznych substancji roślinnych wzbogacona o podwójną dawkę L-argininy. Substancja ta jest w organizmie prekursorem tlenku azotu, cząsteczki odpowiedzialnej za regulację krążenia krwi dzięki wpływowi na ściany naczyń krwionośnych. Ginsenozydy pomagają wywołać i wzmocnić erekcję, a ponadto dodają seksualnego wigoru. Zawarty w preparacie Tribulus terrestris wzmaga pożądanie seksualne. Składniki aktywne preparatu wspierają fizyczną i psychiczną wydajność męskiego organizmu w naturalny sposób. Permen KING jest zalecany do regularnego stosowania, a najlepsze efekty można zaobserwować po 6-8 tygodniach. Działanie składników: Ginsenozydy pomagają wywołać i wzmocnić erekcję, Tribulus terrestris wyzwala pożądanie i dodaje seksualnego wigoru, Ginsenozydy wykazują korzystny wpływ na psychofizyczny stan mężczyzny. Dwie tabletki preparatu Permen KING zawierają: Tribulus terrestris stand. wyciąg 40% saponin; 100 mg; Żeń-szeń (Panax ginseng) stand. wyciąg 27-30% ginsenozydów 166,6 mg; L-arginina 600,0 mg; CystiCran 20,0 mg. Sposób użycia: należy przyjmować 1-2 tabletki dziennie, a najlepsze efekty są odczuwane po 6-8 tygodniach stosowania. Dystrybutor: Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec, Polska.

str. 7 3 98 Zawiera zestaw witamin z grupy B, witaminę C, witaminę E, żelazo oraz wyciąg z głogu 34 98 płyn, 1000 ml Asparaginian Extra 50 tabletek Rodzaj produktu: suplement diety. Magnez i potas wspomagają: pracę serca i układu krążenia, prawidłowe ciśnienie krwi, pracę mięśni, system nerwowy. Składniki preparatu wykazują następujące działania: magnez: wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego, wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego i psychicznego czym przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi elektrolitycznej, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów; potas: pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowo-mięśniowego, wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi; asparaginian (kwas asparaginowy): aminokwas, który pośredniczy w biochemicznych procesach zachodzących w organizmie każdego człowieka. Podmiot odpowiedzialny: UNIPHAR Sp. z o.o., ul. Bażancia 34, 02-892 Warszawa. 13 97 Żelazo bierze udział w produkcji energii Ekstrakt z głogu wpływa korzystnie na pracę serca, zwiększa dopływ tlenu i poprawia ukrwienie Witaminy B 1, B 2, B 3, B 6 pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego Witaminy C i E pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym Podmiot odpowiedzialny: Egis Polska Sp. z o.o. Naklofen Top żel, 120 g Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Skład: 1 g żelu zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego (Diclofenacum natricum). Wskazania: miejscowe leczenie reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego), zmian pourazowych (naciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. U pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Podmiot odpowiedzialny: KRKA d.d., Novo mesto, Słowenia. 12 98 11 98 Opokan 20 tabletek Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Opokan, Meloxicamum 7,5 mg, tabletki. Wskazania: jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany: w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na meloksykam lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, nadwrażliwość na inny produkt należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), kwas acetylosalicylowy, jeśli podczas podawania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. kwasu acetylosalicylowego) wystąpiły napady duszności bądź astmy, pokrzywka, polipy nosa lub obrzęk naczynioruchowy, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek u pacjentów niedializowanych, czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, jeśli kiedykolwiek wystąpił wylew krwi do mózgu lub inne krwawienia np. z przewodu pokarmowego, ciężka niewydolność serca, okres ciąży (III trymestr) i okres karmienia piersią, dzieci poniżej 15. lat. Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. Venescin forte 30 tabletek drażowanych Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Skład: wyciąg suchy z nasion kasztanowca 100 mg, rutyna 60 mg. Wskazania: przewlekła niewydolność żylna różnego pochodzenia objawiająca się obrzękami, kurczami łydek, świądem, bólem i uczuciem ciężkości w nogach, pod kontrolą lekarza w żylakowatości (żylakach). Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku. Podmiot odpowiedzialny: WZZHerbapol Wrocław SA 39 98 9 97 Diohespan max 60 tabletek Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Wskazania: przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki): uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze, odleżyny z powodu niedokrwienia. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy). Działanie: Diohespan max zawiera maksymalną dawkę mikronizowanej diosminy dostępną bez recepty. Diohespan max zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny nasilając perystaltykę (ruchliwość) naczyń chłonnych i przepływ limfy. Lek działa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu. Zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych. Przeciwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników produktu. Skład: jedna tabletka zawiera 1000 mg diosminy (Diosminum). Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Fabryka Leków Sp. z o.o., ul. Szkolna 31, 95-054 Ksawerów. Żel do nóg z kasztanowcem 250 ml Rodzaj produktu: kosmetyk. Żel do nóg z Kasztanowcem Linia natury. Zawiera wyjątkową kombinację naturalnych wyciągów ziołowych m in.: kasztanowiec, ekstrakt z liści czerwonego winogrona, mentol, kamfora. Zastosowanie: ułatwia pielęgnację nóg ze skórą skłonną do pajączków naczyniowych oraz rozszerzonych i kruchych naczynek. Dodatkowo działa orzeźwiająco i witalizująco na zmęczone nogi i stopy. Żel jest polecany do masażu nóg i stóp. Podmiot odpowiedzialny: SEWMED Medical s.c.

str. 8 49 98 49 98 64 98 Centrum od A do Z ONA 90 tabletek Rodzaj produktu: suplement diety. NOWOŚĆ: CENTRUM ONA SKOMPO- NOWANE SPECJALNIE DLA NIEJ. Suplement diety z witaminami i minerałami dla kobiet. Kobiety i mężczyźni mają odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Centrum ONA zostało specjalnie opracowane, aby wspierać liczne korzyści zdrowotne i odżywcze potrzeby kobiet. Producent: Pfizer Corporation Austria GmbH Consumer Healthcare Floridsdorfer Hauptstraße 1 1210 Wieden, Austria. Dystrybutor: Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., ul. Postepu 17B, 02-676 Warszawa. CENTRUM- Numer 1* na Świecie. *Centrum to najlepiej sprzedająca się multiwitamina na świecie wg danych IMS Health Centrum od A do Z ON 90 tabletek Rodzaj produktu: suplement diety. NOWOSĆ: CENTRUM ON SKOMPO- NOWANE SPECJALNIE DLA NIEGO. Suplement diety z witaminami i minerałami dla mężczyzn. Kobiety i mężczyźni mają odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Centrum ON zostało specjalnie opracowane, aby wspierać liczne korzyści zdrowotne i odżywcze potrzeby mężczyzn. Producent: Pfizer Corporation Austria GmbH Consumer Healthcare Floridsdorfer Hauptstraße 1 1210 Wieden, Austria. Dystrybutor: Pfizer Trading Polska Sp. z o.o. ul. Postepu 17B, 02-676 Warszawa. CENTRUM- Numer 1* na Świecie. *Centrum to najlepiej sprzedająca się multiwitamina na świecie wg danych IMS Health Pharmaton Geriavit 100 kapsułek Rodzaj produktu: suplement diety. Pharmaton Geriavit to suplement diety z unikalnym wyciągiem G115 z żeń-szenia oraz starannie dobraną kompozycją witamin i substancji mineralnych. Wyciąg G115 z żeń-szenia wspomaga organizm w optymalnym wykorzystywaniu energii każdego dnia. Pharmaton Geriavit jest przeznaczony dla osób dorosłych, ze szczególnym wskazaniem dla osób po 50. roku życia. Systematyczne stosowanie Pharmaton Geriavit wspiera naturalne zasoby energii organizmu, dzięki czemu daje siłę do codziennych aktywności. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. 15 98 9 98 15 98 Bioaron D witamina D 90 kapsułek twist-off Rodzaj produktu: suplement diety. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla dzieci i niemowląt karmionych piersią w profilaktyce krzywicy oraz w przypadku niedoboru witaminy D. Zalecane dawkowanie: zawartość 1 kapsułki dziennie, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce witaminy D (10 μg = 400 j.m.). Ważna informacja: produkt przeznaczony jest dla niemowląt oraz dzieci, produkt jest przyjmowany pod nadzorem lekarza (konsultacja lekarska jest szczególnie ważna jeśli niemowlę lub dziecko karmione jest mlekiem matki, mlekiem modyfikowanym lub otrzymuje witaminę D z innego źródła), produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Skład: zawartość kapsułki: olej słonecznikowy, witamina D3; otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność). Dzienna dawka witaminy D znajduje się w jednej kapsułce twist-off, która może być podawana niemowlętom już od pierwszych dni życia (zob. zalecane dawkowanie). Producent: Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą. Bioaron K witamina K 30 kapsułek twist-off Rodzaj produktu: suplement diety. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią w profilaktyce krwawień z niedoboru witaminy K. Zalecane dawkowanie: zawartość 1 kapsułki dziennie, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce witaminy K (25 μg). Ważna informacja: produkt przeznaczony jest dla niemowląt karmionych piersią od 2. tygodnia do ukończenia 3. miesiąca życia. Produkt jest przyjmowany pod nadzorem lekarza (konsultacja lekarska jest szczególnie ważna jeśli niemowlę lub dziecko karmione jest mlekiem matki, mlekiem modyfikowanym lub otrzymuje witaminę K z innego źródła). Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Skład: zawartość kapsułki: olej słonecznikowy, witamina K; otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność). Dzienna dawka witaminy K znajduje się w jednej kapsułce twist-off, która może być podawana niemowlętom karmionym piersią od 2. tygodnia do ukończenia 3. miesiąca życia (zob. zalecane dawkowanie). Producent: Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą. Bioaron K+D witamina K+D 75 kapsułek twist-off Rodzaj produktu: suplement diety. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią w profilaktyce krzywicy z niedoboru witaminy D oraz krwawień z niedoboru witaminy K. Zalecane dawkowanie: zawartość 1 kapsułki dziennie, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce witaminy K (25 μg) oraz rekomendowanej dziennej dawce witaminy D (10 μg = 400 j.m). Ważna informacja: produkt przeznaczony jest dla niemowląt karmionych piersią od 2. tygodnia do ukończenia 3. miesiąca życia. Produkt jest przyjmowany pod nadzorem lekarza (konsultacja lekarska jest szczególnie ważna, jeśli niemowlę karmione jest mlekiem matki, mlekiem modyfikowanym lub otrzymuje witaminę K lub witaminę D z innego źródła). Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Skład: zawartość kapsułki: olej słonecznikowy, witamina K, witamina D3; otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność). Dzienna dawka witaminy D oraz witaminy K znajduje się w jednej kapsułce twist-off, która może być podawana niemowlętom karmionym piersią od 2. tygodnia do ukończenia 3. miesiąca życia (zob. zalecane dawkowanie). Producent: Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą. 17 98 17 98 19 97 Marsjanki Pro świecące żelki na mocne kości 50 żelek Rodzaj produktu: suplement diety. SUPER NOWOŚĆ! Jedyne świecące żelki na rynku!* Charakterystyka: Marsjanki PRO świecące żelki na mocne kości zawierają kompleks substancji aktywnych na mocne kości, w którego skład wchodzą witamina D3, witamina C oraz cynk. Marsjanki PRO świecące żelki na mocne kości, zawierają witaminy i składniki mineralne w postaci smacznych żelków. Nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów. Każde opakowanie zawiera wyjątkowe świecące szczypce służące do dawkowania produktu! Dystrybutor: Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec, Polska. *każde opakowanie zawiera świecące szczypce. Marsjanki Pro świecące żelki na odporność 50 żelek Rodzaj produktu: suplement diety. SUPER NOWOŚĆ! Jedyne świecące żelki na rynku!* Charakterystyka: Marsjanki PRO świecące żelki na odporność zawierają kompozycję substancji aktywnych, w której skład wchodzą witamina C, witamina D3, cynk i rutyna. Marsjanki PRO świecące żelki na odporność, zawierają witaminy i składniki aktywne w postaci smacznych żelków. Nie zawierają substancji konserwujących. Każde opakowanie zawiera wyjątkowe świecące szczypce służące do dawkowania produktu! Dystrybutor: Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec, Polska. *każde opakowanie zawiera świecące szczypce. Camilia 10 minimsów Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Postać farmaceutyczna: roztwór doustny. Skład jakościowy i ilościowy: 1 pojemnik jednodawkowy (minims 1ml) zawiera: substancje czynne: Chamomilla vulgaris 9CH, Phytolacca decandra 5CH, Rheum 5CH aa 333,3 mg. Wskazanie do stosowania: bolesne ząbkowanie u niemowląt. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

str. 9 59 98 59 98 14 98 Scholl Spray do usuwania kurzajek i brodawek Krem na pękające pięty Active Repair K+ Scholl Spray do usuwania kurzajek i brodawek. Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Skuteczny i łatwy sposób na usuwanie brodawek i kurzajek na zimno. Oparty o metodę zamrażania ciekłym azotem, który jest stosowany przez lekarzy i specjalistów. Przeznaczony do 14. zabiegów. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser Healthcare. Scholl Krem na pękające pięty Active Repair K+. Rodzaj produktu: kosmetyk. Szybkie działanie skuteczność już w 3 dni. Składnik Active Repair K+ pobudza odbudowę naskórka. Skuteczność potwierdzona klinicznie. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser Healthcare Scholl Preparat przeciw grzybicy paznokci Dezodorant do stóp 3w1 Scholl Preparat przeciw grzybicy paznokci. Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Skutecznie pozbywa się grzybicy paznokci. Zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji oraz nawrotom zakażenia. Niszczy 99,9% grzybów powodujących grzybice paznokci. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser Healthcare. Scholl Dezodorant do stóp 3w1. Rodzaj produktu: kosmetyk. Wyjątkowy dezodorant do stóp o potrójnym działaniu. Regularnie stosowany zapobiega grzybicy stóp. Skutecznie zwalcza przykry zapach i utrzymuje stopy suche i świeże przez cały dzień. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser Healthcare Procto-eze emulsja, 30 ml Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Procto-eze. Środek wspomagający w leczeniu podrażnień odbytu, w tym hemoroidów. Emulsja z aplikatorem. Wskazania: zaleca się stosowanie produktu w przypadku najczęstszych form podrażnień odbytu, w tym hemoroidów. Produkt ten został szeroko przebadany. Może być bezpiecznie stosowany w okresie ciąży. Skład: olej migdałowy złagodzi swędzenie. Glicyryzynian stearylu - dzięki tej substancji odczujesz ulgę, ponieważ redukuje uczucie pieczenia i swędzenia. Glycyrynian dwupotasowy - dzięki temu składniowi zauważysz redukcję pęknięć skóry w podrażnionych miejscach, a tym samym zmniejszenie mogącego im towarzyszyć bólu. Alantoina pomoże złagodzić pozostałe objawy hemoroidów: obrzęk, swędzenie i pieczenie. Benzokaina zmniejsza ból. Dystrybutor: SymPhar Sp. z o.o., Włoska 1, 00-777 Warszawa. 13 97 24 98 19 98 Nizoral szampon, 6 saszetek po 6 ml Nizoral szampon, 100 ml Rodzaj produktu: produkt leczniczy. 1 g szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu. Wskazania: leczenie i profilaktyka chorób skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia (łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenia skóry, łupież pstry wywołany przez Pityriasis versicolor). Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ketokonazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited Systane Ultra krople do oczu, 10 ml Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Preparat polecany przy objawach suchego oka. Przynosi ulgę w odczuwaniu pieczenia i podrażnienia spowodowanego suchością oka. Nawilżające krople do oczu SYSTANE UL- TRA mogą być również używane do nawilżania lub przywracania wilgotności miękkich soczewek kontaktowych zmniejszając dyskomfort związany z ich noszeniem. Podmiot odpowiedzialny: Alcon Polska Sp. z o.o. 5 98 5 98 14 96 Plastry dla aktywnych Ekstremalny zestaw 8 plastrów Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Wyjątkowo elastyczny plaster, sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Sprężysty, zapewnia swobodę ruchu, nie odkleja się od spoconej skóry, idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała, zestaw zawiera 8 plastrów. Podmiot odpowiedzialny: 3M Poland Sp. z o.o. Plastry uniwersalne Turystyczny zestaw 24 plastrów Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Zestaw plastrów z opatrunkiem na różnych podłożach w różnych rozmiarach. Idealny zestaw plastrów zarówno w podróży, na wycieczce, na wakacjach, jak i w domu, zawiera duży wybór plastrów dostosowanych do różnej wielkości drobnych ran i skaleczeń. Zestaw zawiera 24 szt. plastrów z opatrunkiem w 3 rodzajach (Minifol, Prestopor i Prestovis Plus). Podmiot odpowiedzialny: 3M Poland Sp. z o.o. Nexcare ColdHot mini okłady żelowe 1 szt. 11 cm x 12 cm Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Okłady żelowe ciepłe/zimne NexcareTM Cold Hot TM. Okłady żelowe wielokrotnego użytku wykorzystujące lecznicze właściwości terapii ciepłem i zimnem. Produkty NexcareTM Cold Hot TM są łatwe w użyciu, bezpieczne i są skutecznym środkiem przeciwbólowym i przeciwobrzękowym. Używaj na zimno na ból głowy, ból zębów, uderzenia i stłuczenia i na wiele innych urazów! Używaj na ciepło na: bóle karku, ramion, pleców, bóle menstruacyjne i na wiele innych dolegliwości! Dostępne rozmiary: MINI: 11 cm x 12 cm, CLASSIC: 11 cm x 26 cm, MAXI: 19,5 cm x 30 cm, COMFORT: 11 cm x 26 cm. Numer EAN: 5902658066108 Podmiot odpowiedzialny: 3M Poland Sp. z o.o.

str. 10 11 98 17 98 UroFuraginum 30 tabletek Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych. Skład: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy (Furaginum), substancja pomocnicza: 13,75 mg sacharozy. Wskazania: zakażenie dolnych dróg moczowych. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą, I trymestr ciąży, w okresie donoszonej ciąży (od 38. tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka, dzieci w wieku do 3. miesięcy, niewydolność nerek z klirensem kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy, rozpoznana polineuropatia, np. cukrzycowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Opakowanie zawiera 30 tabletek. Podmiot odpowiedzialny: ADA- MED Consumer Healthcare SA, Pieńków 149, 05-152 Czosnów. Należy zapoznać się z właściwościami leku przed jego zastosowaniem. Pełna Charakterystyka Produktu Leczniczego dostępna jest w Adamed Sp. z o.o., Pieńków 149, 05-152 Czosnów, tel.: +48227518517, fax.: +48227518467, e-mail: adamed@adamed.com.pl. URO/007/12/12. Furoxin 60 tabletek powlekanych Rodzaj produktu: suplement diety. Furoxin jest nowoczesnym suplementem diety, zawierającym dwa naturalne składniki: żurawinę oraz pokrzywę. Furoxin* wspiera prawidłowe działanie układu moczowego. Można stosować jako wsparcie prawidłowych procesów: funkcjonowania dróg moczowych, oddawania moczu, eliminacji zbędnych produktów przemiany materii. Podmiot odpowiedzialny: Lek-Am Sp. z o.o. *Dzięki zawartości ekstraktu z liści pokrzywy. 49 98 21 98 Nervomix Forte 60 kapsułek twardych 60 kapsułek elastycznych Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Nervomix Forte, produkt złożony. Lek uspokajający. Dawka substancji czynnej: 1 kapsułka zawiera: Valerianae radix 210 mg, Lupuli strobilus 52,5 mg, Melissae folium 52,5 mg, Hyperici herba 35 mg. Postać farmaceutyczna: kapsułka twarda. Wskazania do stosowania: produkt leczniczy tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej, zaburzeniach zasypiania. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ostrzeżenia i środki ostrożności: ze względu na zawartość ziela dziurawca, podczas stosowania produktu powinno się unikać ekspozycji na promienie ultrafioletowe (opalanie, solarium). W przypadku, gdy dolegliwości utrzymują się lub ulegną nasileniu w czasie stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza. Dzieci: ze względu na brak danych nie należy stosować u dzieci do 12. lat. Sposób podawania: dorośli i młodzież od 12. lat: 2-4 kapsułki 3 razy na dobę, zależnie od nasilenia objawów, popić co najmniej 1/2 szklanki płynu.maksymalna dawka dobowa: 12 kapsułek. Przyjmowanych kapsułek nie rozgryzać. Jako środek ułatwiający zasypianie dawkę jednorazową (2-4 kapsułki) przyjąć pół godziny do godziny przed snem. Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 3. tygodnie. W przypadku, gdy dolegliwości utrzymują się pomimo stosowania leku lub ulegną nasileniu, należy zasięgnąć porady lekarza. Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healthcare SA, Pieńków 149, 05-152 Czosnów. 17 98 16 98 Corega Super Mocny krem mocujący do protez zębowych, 70 g Rodzaj produktu: wyrób medyczny. Krem mocujący do protez zębowych COREGA Super Mocny: zapewnia mocne, długotrwałe utrzymanie protezy zębowej. Uszczelnia protezę i zapobiega dostawaniu się resztek pokarmu pod jej powierzchnię. Poprawia stabilność protezy. Zwiększa siłę zgryzu i pozwala spożywać trudne pokarmy. Ma miętowy smak i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Zwiększa komfort użytkowania protezy nawet gdy jest ona dobrze dopasowana. Dystrybutor: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. Producent: Stafford Miller (Ireland) Limited. Dungarvan, Co. Waterford, Ireland. Nicorette coolmint 4 mg 20 tabletek do ssania Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Każda tabletka do ssania zawiera 2 mg lub 4 mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem). Wskazania: leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez łagodzenie objawów odstawienia nikotyny i głodu nikotynowego u osób palących w wieku 18 lat i starszych. Końcowym celem stosowania jest trwałe zaprzestanie używania wyrobów tytoniowych. W miarę możliwości Nicorette Coolmint należy stosować w połączeniu z programem wsparcia behawioralnego. Stosowanie u osób palących w wieku 12-17 lat według uznania lekarza. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na nikotynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Stosowanie u osób, które nigdy nie paliły. Podmiot odpowiedzialny: McNeil AB