Wymiana okien oraz ocieplenie ścian - szkoła nr 4 Numer Opis Jedn. Ilość Krotn. Obliczenia Cena jdn. Wartość netto 1 Wymiana okien 1.1 Wymiana okien zespolonych na okna z PCV, okna rozwierane i uchylno-rozwierane, dwudzielne, do 1,5 m2, osadzanie na kotwach, okucia obwiedniowe, szklenie Float 4-16-4 kolor 0,86*1,45=1,247 biały. profil 5-cio komorowy. moskitiera m2 1,247 1 1.2 Wymiana okien zespolonych na okna z PCV, okna rozwierane i uchylno-rozwierane, dwudzielne, do 2,0 m2, osadzanie na kotwach, okucia obwiedniowe, szklenie Float 4-16-4 kolor 1,14*1,55*3=5,301 biały, profil 5-cio komorowy, moskitiera m2 5,301 1 1.3 Wymiana okien zespolonych na okna z PCV, okna rozwierane i uchylno-rozwierane, dwudzielne, do 2,0 m2, osadzanie na kotwach, okucia obwiedniowe, szklenie Float 4-16-4 kolor biały, profil 5-cio komorowy, klatka schod: 1,54*1,15=1,771 mieszkanie: 1,54*1,15*2=3,542 m2 5,313 1 1,25*1,75*2=4,375 1.4 Wymiana okien zespolonych na okna z PCV, okna rozwierane i uchylno-rozwierane, dwudzielne, do 2,5 m2, osadzanie na kotwach, okucia obwiedniowe, szklenie Float 4-16-4 kolor biały, profil 5-cio komorowy m2 4,375 1 1.5 Wymiana okien zespolonych na okna z PCV, okna rozwierane i uchylno-rozwierane, dwudzielne, ponad 2,5 m2, osadzanie na kotwach, okucia obwiedniowe, szklenie Float 4-16-4 kolor biały. profil 5-cio komorowy m2 192,371 1 1,33*1,95*(16+4+8)=72,618 1,33*1,95*5=12,9675 1,33*1,95*(16+15)=80,3985 świetlica: 1,64*1,93*3=9,4956 1,33*2,54*5=16,891
1.6 Analogia - uzupełnienie szczeliny pomiędzy parapetem a oknem zaprawą cementową. 1.7 Malowanie farbą olejną stolarki uprzednio malowanej, podokienniki wewnętrzne, 1-krotne, do 0,52 m2 1.8 Uzupełnienie tynków zwykłych wewnętrznych kat. III, (ściany płaskie z cegły, zaprawa cem-wap, do 1 m2 (w 1 miejscu) - uzupełnienie wewnętrznych ościeży miejsce 81 1 szt 81 1 m2 42,21 1 od strony wschodniej: 16+4+8=28 od strony południowej: 5+5=10 od strony zachodniej: 16+15=31 świetlica: 3=3 2=2 4=4 klatka sch+mieszk: 3=3 od strony wschodniej: 16+4+8=28 od strony południowej: 5+5=10 od strony zachodniej: 16+15=31 świetlica: 3=3 2=2 4=4 klatka sch+mieszk: 3=3 (0,86+1,45+1,45)*0,10=0,376 (1,14+1,55+1,55)*3*0,10=1,272 (1,25+1,75+1,75)*2*0,10=0,95 (1,33+1,95+1,95)*(16+4+8)*0,10= 14,644 (1,33+1,95+1,95)*5*0,10=2,615 (1,33+1,95+1,95)*(16+15)*0,10=16,213 świetlica: (1,64+1,95+1,95)*3*0,10=1,662 (1,33+2,54+2,54)*5*0,10=3,205 kl schod+mieszk: (1,15+1,54+1,54)*3*0,10=1,269
1.9 Malowanie farbami olejnymi starych tynków wewnętrznych ościeży, bez szpachlowania, 1-krotne (0,60+0,60)*0,22=0,264 (0,60+0,60)*3*0,22=0,792 (0,60+0,60)*2*0,22=0,528 (0,60+0,60)*(16+4+8)*0,22=7,392 (0,60+0,60)*5*0,22=1,32 (0,60+0,60)*(16+15)*0,22=8,184 świetlica: (0,60+0,60)*3*0,22=0,792 (1,60+1,60)*5*0,22=3,52 1.10 Malowanie tynków ościeży, farbą emulsyjną bez gruntowania, 2-krotne - ościeża wewnętrzne m2 22,792 1 (0,86+0,85+0,85)*0,22=0,5632 (1,14+0,95+0,95)*3*0,22=2,0064 (1,25+1,15+1,15)*2*0,22=1,562 (1,33+1,35+1,35)*(16+4+8)*0,22= 24,8248 (1,33+1,35+1,35)*5*0,22=4,433 (1,33+1,35+1,35)*(16+15)*0,22=27,4846 świetlica: (1,64+1,35+1,35)*3*0,22=2,8644 (1,33+1,35+1,35)*5*0,22=4,433 m2 68,17 1
Wywóz gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi do 1 km Wywóz gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi na każdy następny 1 km 2 Ocieplenie ścian 2.1 Uzupełnienie ścian i zamurowanie otworów w ścianach z cegły konstrukcja na zaprawie wap. i cementowo - wapien. : 208,61*0,07=14,6027 m3 14,603 1 : 208,61*0,07=14,6027 m3 14,603 10 strona północna: 1,54*1,15*2*0,12=0,42504 2.2 Ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi - system Stopter, wraz z przygotowaniem podłoża i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej, ochrona narożników wypukłych kątownikiem metalowym 2.3 Ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi - system Stopter, wraz z przygotowaniem podłoża i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej, zamocowanie listwy cokołowej m3 0,425 1 mb 443,34 1 narożniki budynku: 4*7,65=30,6 narożniki kotłowni: 1,80=1,8 narożniki szatni: 2*4,70+2,70=12,1 narożniki kuchni: 7,70=7,7 okna szkoła: 1,95*2*(18+5+30+6+4+4)=261,3 : 1,37*(18+5+30+6+4+4)=91,79 okna sala gimn: 2,43*2*5=24,3 : 1,37*5=6,85 komin: 6,90=6,9 42,70=42,7 12,80=12,8 15,10+11,25=26,35 kotłownia: 4,85+5,60=10,45 3,30+4,85+1,30=9,45 9,10+2,55=11,65 mb 113,4 1
2.4 Ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi EPS-100 - system Stopter, wraz z przygotowaniem podłoża i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej, ściany z cegły, Cermit SN- DR-30 - płyta styropianowa gr.10cm 2.5 Ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi EPS-100 - system Stopter, wraz z przygotowaniem podłoża i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej, ściany z cegły, Cermit SN- DR-30 - płyta styropianowa gr.3cm - komin 42,70*7,65=326,655 - okna: -(1,95*1,33*31)=-80,3985 12,80*7,65=97,92 - okna: -(1,95*1,33*5)=-12,9675 : -(2,54*1,33*5)=-16,891 (15,10+11,25)*7,65=201,5775 nad kotłownią: 5,60*6,35=35,56 nad przewiązką: 10,75*4,70=50,525 - okna: -(1,95*1,33*28)=-72,618 kotłownia: 5,60*1,80=10,08 : (4,85-2,26)*1,80=4,662 : 2,26*2,80=6,328 3,30*2,70=8,91 : 4,85*4,70=22,795 : 1,30*4,70=6,11 - okna: -1,25*1,75*2=-4,375 9,10*7,70=70,07 : 6,25*7,70=48,125 : 6,46*(7,70-1,90)=37,468 - okna: - 1,14*1,55*3=-5,301 - okno: -0,86*1,45=-1,247 - schody: -(3,70*1,40)=-5,18 m2 727,808 1 komin: (1,47+0,70)*6,90=14,973 m2 14,973 1
2.6 Ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi EPS-100- system Stopter, wraz z przygotowaniem podłoża i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej, ościeża szer.i do 30 cm, z betonu, Cermit SN- DR-30 - styropian gr. 3cm 2.7 Ocieplenie ścian budynków płytami styropian. EPS-100- system Stopter, wraz z przygotowaniem podłoża i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej, cokół szer do 55 cm, z betonu, styropian gr. 10 cm, tynk mozaikowy BOLIX TM 2.8 Malowanie tynków zewnętrznych tynki zewnętrzne gładkie malowanie farba emulsyjna, bez gruntowania dwukrotne - farba emulsyjna akrylowa kolorowa m2 98,249 1 m2 66,715 1 m2 47,804 1 (0,86+1,45+1,45)*0,24=0,9024 (1,14+1,55+1,55)*3*0,24=3,0528 (1,25+1,75+1,75)*2*0,24=2,28 (1,33+1,95+1,95)*(16+4+8)*0,24= 35,1456 (1,33+1,95+1,95)*5*0,24=6,276 (1,33+1,95+1,95)*(16+15)*0,24=38,9112 świetlica: (1,64+1,95+1,95)*3*0,24=3,9888 (1,33+2,54+2,54)*5*0,24=7,692 klatka schod+mieszkanie: =0 cokół: (42,70+12,8+15,10+11,25)*0,55=4 5,0175 : (5,60+2,59)*0,55=4,5045 : (3,30+4,85+1,30)*0,55=5,1975 : (9,10+6,25+6,46)*0,55=11,9955 przybudówka: (3,80+6,46+3,80)*3,40=47,804
2.9 Malowanie farbą olejną elementów metalowych, powierzchnie pełne, szpachlowane 1-krotnie, 1-krotne drzwi dobudówki: 1,04*1,90=1,976 obróbki: 3,80*0,25*2=1,9 : 3,80*0,50*2=3,8 : 0,25*3,60=0,9 drzwi str zach: 0,90*2,00=1,8 rynna: 6,46*0,30=1,938 skrzynka gazowa: 0,60*0,60=0,36 2.10 Malowanie farbą olejną elementów metalowych, kraty i balustrady z prętów prostych, 1-krotne m2 12,674 1 krata 0,86*1,48=1,2728 okna str zach: 1,33*1,95=2,5935 okna str połudn: 1,33*2,54=3,3782 m2 7,245 1 2.11 Pokrycie dachów papą termozgrzewalną, na podkładzie dobudówka: 6,46*3,80=24,548 betonowym, 1 warstwa papy z zagruntowaniem podłoża emulsją asfaltową i ułożeniem na sucho papy perforowanej m2 24,548 1 2.12 Rozebranie obróbek blacharskich: murów ogniowych, okapów 0,86*0,20=0,172 kołnierzy, gzymsów itp. z blachy nie nadającej się do użytku 1,14*3*0,20=0,684 1,25*2*0,20=0,5 1,33*(16+4+8)*0,20=7,448 1,33*5*0,20=1,33 1,33*(16+15)*0,20=8,246 świetlica: 1,64*3*0,20=0,984 1,33*5*0,20=1,33 kl schod+mieszk: 1,15*3*0,20=0,69 m2 21,384 1
2.13 Różne obróbki z blachy ocynkowanej przy szerokości w rozwinięciu ponad 25 cm 2.14 Rozebranie rur spustowych z blachy nadającej się do użytku 2.15 Rury spustowe z blachy ocynkowanej, rury spustowe okrągłe o średnicy 15 cm - materiał Inwestora 2.16 Demontaż i ponowny montaż bednarki uziemiającej w budynkach w ciągach pionowych, bednarka do 120 mm2 na wspornikach na betonie kucie ręczne 2.17 Montaż przewodów odprowadzających instalacji odgromowej na budynkach, pręt do Fi 10 mm, podłoże z cegły, wykonanie ręczne - ułożenie zwodów pionowych w peszlu pod styropianem 0,86*0,33=0,2838 1,14*3*0,33=1,1286 1,25*2*0,33=0,825 1,33*(16+4+8)*0,33=12,2892 1,33*5*0,33=2,1945 1,33*(16+15)*0,33=13,6059 świetlica: 1,64*3*0,33=1,6236 1,33*5*0,33=2,1945 kl schod+mieszk: 1,15*3*0,33=1,1385 m2 35,284 1 : 4*7,65=30,6 m 30,6 1 : 4*7,65=30,6 m 30,6 1 : 8*1,80=14,4 m 14,4 1 zwody: 8*8,65=69,2 m 69,2 1 2.18 Obsadzenie drobnych elementów, w ścianach z cegieł, : 8=8 drzwiczki rewizyjne szt 8 1
2.19 Rusztowania zewnętrzne rurowe o wysokości do 10 m, nakłady podstawowe 2.20 Czas pracy rusztowania 2.21 Rozebranie nawierzchni i chodników z płyt betonowych, chodniki, na podsypce piaskowej, płyty 50x50x7 cm m2 898,892 1 m-g 752,455 1 43,50*7,65=332,775 12,80*7,65=97,92 15,90*7,65=121,635 : 11,25*7,65=86,0625 : 10,75*3,65=39,2375 : 3,30*2,70=8,91 (3,30+4,85+1,30)*4,70=44,415 (9,10+6,25+6,46)*7,70=167,937 : (20,35+14,74+1812,41+909,08+11 7,01+286,72)/(5*0,84)=752,45476 2 strona zachodnia: 43,20*0,50=21,6 strona południowa: 12,80*0,50=6,4 strona wschodnia: (15,10+11,25)*0,50=13,175 kotłownia: (2,59+5,60)*0,50=4,095 (3,30+4,85+1,30)*0,50=4,725 (9,10+2,55)*0,50=5,825 m2 55,82 1
2.22 Koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników, ręcznie, głębokość 10 cm, kategoria gruntu I-II strona zachodnia: 43,20*0,50=21,6 strona południowa: 12,80*0,50=6,4 strona wschodnia: (15,10+11,25)*0,50=13,175 kotłownia: (2,59+5,60)*0,50=4,095 (3,30+4,85+1,30)*0,50=4,725 (9,10+2,55)*0,50=5,825 świetlica: 9,40*0,50=4,7 2.23 Chodniki z płyt, betonowe szare klasa I 50x50x7 cm, podsypka cementowo-piaskowa z wypełnieniem spoin zaprawą cementową m2 60,52 1 strona zachodnia: 43,20*0,50=21,6 strona południowa: 12,80*0,50=6,4 strona wschodnia: (15,10+11,25)*0,50=13,175 kotłownia: (2,59+5,60)*0,50=4,095 (3,30+4,85+1,30)*0,50=4,725 (9,10+2,55)*0,50=5,825 świetlica: 9,40*0,50=4,7 2.24 Zerwanie posadzek lub okładzin z masy lastrykowej m2 60,52 1 m2 6,472 1 schody zewnętrzne: 1,60*0,46*2=1,472 : 1,34*0,46*2=1,2328 : 2,22*0,46=1,0212 : 1,22*0,46=0,5612 : 1,05*1,62=1,701 : (1,05+1,05+1,62)*0,13=0,4836
2.25 Uzupełnienie okładzin schodów lastrykowych jednolitych, wykładziny stopni schodów, bez noska - lastryko płukane m2 6,472 1 2.26 Obsadzenie drobnych elementów, w ścianach z cegieł, kratki : 6=6 wentylacyjne z żaluzją 14x14 cm szt 6 1 3 Ocieplenie stropu 3.1 Izolacje poziome cieplne, z płyt styropianowych EPS-100 układanych na wierzchu konstrukcji na sucho - płyta gr. 5 cm - dwie warstwy ułożone mijankowo m2 521,788 2 schody zewnętrzne: 1,60*0,46*2=1,472 : 1,34*0,46*2=1,2328 : 2,22*0,46=1,0212 : 1,22*0,46=0,5612 : 1,05*1,62=1,701 : (1,05+1,05+1,62)*0,13=0,4836 : 42,25*12,35=521,7875 Razem