UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

T.E.O.R.E.M.A.T. wg Piera Paolo Pasoliniego

AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 17 maja 2013, 06:26

O PÓŁNOCY PRZYBYŁEM DO WIDAWY, CZYLI OPIS OBYCZAJÓW III

TRYLOGIA. Henryk Sienkiewicz. Premiera: 21 lutego 2009 Czas trwania: 4 godziny (dwie przerwy)

AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia. AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia

STATEK SZALEŃCÓW. Nikołaj Kolada. Polska Premiera: 29 sierpnia Duża Scena Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

Pieszo. Obsada. Sławomir Mrożek. Premiera: 05 czerwca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

RANDKA Z FEMINISTĄ. Samantha Ellis Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

W IMIĘ JAKUBA S. Paweł Demirski

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml. Polska Premiera: 06 czerwca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

INTYMNE LĘKI. Obsada. Alan Ayckbourn. Polska Premiera: 15 grudnia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Być jak Kazimierz Deyna

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam Najbliższy spektakl: :30 - Stara Apteka - Gdańsk

G upa Laokoona. Obsada. Tadeusz Różewicz. Premiera: 17 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw) Tylko dla dorosłych

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH. 28 maja 2015, 11:34

Gramy w Święta! Gramy w Święta! 10 kwietnia 2017, 11:42

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA

PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje. PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje

CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

KONIEC WIELKIEJ WOJNY

TAK POWIEDZIAŁ MICHAEL J.

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Sylwester w Teatrze Wybrzeże. 30 grudnia 2016, 08:20

DAMY I HUZARY albo Play Fredro

BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Spektakl jest rekomendowany dla widzów powyżej 16 roku życia. Ze względu na głośną oprawę muzyczną, przed spektaklem dostępne będą stopery.

WIŚNIOWY SAD. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 16 grudnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Persona. Obsada. Ingmar Bergman. Polska Premiera: 26 marca Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam. Polska Premiera: 25 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

WYSPA NICZYJA. MAPPING

CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :30 - Duża Scena

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. 06 czerwca 2015, 08:00

CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. 31 maja 2013, 10:00

51. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI (TURNIEJ RECYTATORSKI, TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ, TURNIEJ TEATRU JEDNEGO AKTORA, WYWIEDZIONE ZE SŁOWA)

Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Oczekiwanie, że coś miłego się wydarzy, to niemal połowa przyjemności. /Ania Shirley/

MARY PAGE MARLOWE. Tracy Letts. Prapremiera: 14 lipca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw) Sezon 2018/2019

Persona. Marilyn. Anna R. Burzyńska, Dwutygodnik. Spektakl zrealizowany przez warszawski Teatr Dramatyczny.

BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! 24 marca 2015, 08:50

AMATORKI to jedno z najciekawszych teatralnych wydarzeń ostatniego czasu w Trójmieście."

Zwodnica. Thomas Middleton, William Rowley. Premiera: 06 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

PŁATONOW. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 26 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Tylko dla dorosłych

NOC IGUANY. Tennessee Williams. Premiera: 20 maja Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)

Premiera: 24 maja 2013 Kolejne przedstawienia: 31 maja, 7,14, 21, 28 czerwca, 5 lipca godz. 19:30 (do 22:00)

PAN SCHUSTER KUPUJE ULICĘ

Cud albo Krakowiaki i Górale w Teatrze Muzycznym

AMATORKI w programie TEATR POLSKA. AMATORKI w programie TEATR POLSKA

AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA. AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA

CIĄG. Michał Buszewicz

Zakończyła się VI edycja programu TEATR POLSKA. Zakończyła się VI edycja programu TEATR POLSKA

TROJANKI. Eurypides Najbliższy spektakl: :00 - Duża Scena - Gdańsk. Jorgos Seferis EURYPIDES, ATEŃCZYK

Przed premierą ENCLAVE 4/7 - wywiad z Katarzyną Chmielewską. Przed premierą ENCLAVE 4/7 - wywiad z Katarzyną Chmielewską

PRZED NAMI IV EDYCJA FESTIWALU WYBRZEŻE SZTUKI

MURZYN WARSZAWSKI. Antoni Słonimski. Premiera: 17 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 11 maja 2018, 08:30

Pan Tadeusz. Obsada. Adam Mickiewicz. Premiera: 16 kwietnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Zemsta w Dramatycznym

ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA. Arthur Miller

WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! 06 lipca 2013, 08:25

JAK WAM SIĘ PODOBA. William Shakespeare. Premiera: 28 czerwca Gdański Teatr Szekspirowski Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

RUCHOMy TEATR XXI WIEKU DLA DZIECI XXIV sceny biblijne i historyczne. OfERTA EDUKACyJnA

NASI NAJDROŻSI. Obsada. Philip Osment. Polska Premiera: 27 marca Scena Malarnia Czas trwania: 2 godziny 25 minut (jedna przerwa)

ARABELA na Dzień Dziecka. ARABELA na Dzień Dziecka. 29 maja 2014, 06:40

Serdecznie zapraszamy na 50. ARABELĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie na Dużej Scenie.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Teatrze

TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże. TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY. Spotkania na krańcach baśni

... podpis przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego

Lp. Laureat Nagroda 1 Jarozlaw G. I stopnia 2 Jacek K. I stopnia 3 Przemysław B. I stopnia 4 Damian K. I stopnia 5 Tadeusz G. I stopnia 6 Bogumiła Ł.

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY W ROKU CHOPINOWSKIM POEZJA DŹWIĘKÓW

14. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych

Szkolny Konkurs Recytatorski. R e g u l a m i n

STRATEGIA (MIMOWOLNA REAKTYWACJA)

Nadchodzi czas Wiedźmina w Teatrze Muzycznym

Kasia z Heilbronnu. Heinrich von Kleist. Premiera: 04 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA w 42. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

RUSCY. Radosław Paczocha Najbliższy spektakl: :00 - Stara Apteka - Gdańsk

ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY

Teatralna premiera dla najmłodszych

(g)dzie-ci FACECI - jubileusz! (g)dzie-ci FACECI - jubileusz! 03 lutego 2015, 08:31

MAŁA AKADEMIA TEATRALNA

2017 tr warszawa TR warszawa / 25

Biesiada u hrabiny Kotłubaj w Gdyńskim Centrum Filmowym

LITERATURA. Lista tematów na egzamin wewnętrzny z... (przedmiot, poziom) Planowana liczba zdających w roku... Liczba przygotowanych tematów

Dotknij teatru w województwie podlaskim

ZASADY ZGŁOSZENIA SPEKTAKLU

Data : r. (czwartek) Godz.: Miejsce : sala M GOK Borek Wlkp. Zgłoszenia udziału w Przeglądzie: do dnia r.

Kolejna edycja Gminnego Konkursu Literacko Plastycznego

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?

Teatr im. Wojciecha Bo11tusławskieS1to w Kaliszu

Eva Peron. Copi. Polska Premiera: 22 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia. II losowanie edycja jesienna r.

Laureaci z poszczególnych dni: Stella Sz. Janina B. Ewa G. Przemysław S. Martyna K. Jarosław P. Rafał P. Renata N Michał K.

Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. 05 października 2014, 10:03

BABA CHANEL w programie TEATR POLSKA. BABA CHANEL w programie TEATR POLSKA

WIEŻE KWK POLSKA ul. Wojska Polskiego Świętochłowice www: tel: (0)

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE Bożena Keff Adaptacja nominowanej do Nagrody Literackiej Nike 2009 książki dotyczącej ideału i konkretu, ideałów matki i córki oraz ich praktycznych realizacji, ideału ofiarnictwa oraz przetrwania, ukrytej bezwzględności tych, którzy byli ofiarami i przetrwali, a wreszcie konceptu przekraczającego zwykłą państwowość, czyli ideału ojczyzny, na którą, jak uczą tego dziewiętnastowieczne nacjonalizmy, składają się ziemia i krew. Utwór stawiający w narracyjnym centrum nie przedstawiciela bądź przedstawicielkę pokolenia, które przeżyło Holocaust, lecz ich już dorosłe dziecko.[...] UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE przekracza granice formalne. Keff zestawia ze sobą gatunki, style, fragmenty poetyckie przeplata dialogowymi, wprowadza chór jak z antycznej tragedii, język potoczny miesza z literackim, cytuje, zapożycza. Tekst ma cechy opery, oratorium, poematu, nowoczesnego tekstu dla sceny. Gatunkowy kolaż jest celowy i precyzyjny. Trudność określenia formy, jej płynność jest odzwierciedleniem poszukiwań córki, która także nie jest ukonstytuowana, walczy o siebie albo raczej ciągle siebie przegrywa. Rozwiązując ten tekst-żywioł, nieuchronnie dochodzimy do pytania: kto w UTWORZE... jest matką, a kto córką?" Z programu do spektaklu Utwór Bożeny Keff to dzieło totalne. Relacje matka-córka, ojczyzna-polak/polka, mężczyzna-kobieta, prawodawca-niewolnik opowiada za pomocą odwołań do antycznej tragedii, oratorium, lamentu, eposu, przez sięganie do ojczyzny i synczyzny Gombrowicza i po motywy z popkultury.[...] Kinga Preis, Anna Ilczuk, Paulina Chapko, Dominika Figurska, Halina Rasiakówna i Wojciech Ziemiański są genialnymi aktorami, śpiewakami i tancerzami rytuałów Keff i Klaty. Współtwórcami jednego z najinteligentniejszych, najbardziej przemyślanych i najbardziej poruszających polskich spektakli ostatnich lat." Aneta Kyzioł, Polityka Spektakl zrealizowany przez Teatr Polski we Wrocławiu. Spektakl powstał przy wsparciu Gminy Wrocław. Bilety w cenie: 100 zł normalny, 60 zł ulgowy

Premiera: 06 stycznia 2011 Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy) Realizacja światła: Marek Matysiak Scenografia: Justyna Łagowska Fonosfera: Magdalena Śniadecka Realizacja dźwięku: Maciej Kabata Reżyseria światła: Justyna Łagowska Koordynator projektu: Hanna Frankowska-Jakubiel Opracowanie tekstu: Jan Klata Kostiumy: Justyna Łagowska Realizacja światła: Dariusz Bartołd Reżyseria: Jan Klata Kostiumy: Mateusz Stępniak Realizacja światła: Kazimierz Blacharski Opracowanie muzyczne: Jan Klata Choreografia: Maćko Prusak Obsada Dominika Figurska Anna Ilczuk Kinga Preis Halina Rasiakówna Paulina Chapko Wojciech Ziemiański Aktualności

2011-07-09 Trwa IV edycja Wybrzeża Sztuki Trwa IV edycja Wybrzeża Sztuki. Przed nami prezentacja ostatniego spektaklu - BABEL 2 Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej. 2011-06-03 Spotkania z twórcami na Wybrzeżu Sztuki IV edycja Wybrzeża Sztuki będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z wybitnymi twórcami zaproszonych przez nas spektakli. Spotkania będą odbywać się po każdym pierwszym pokazie. Wstęp wolny. Zapraszamy! UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

Teatr Wybrzeże, 80-834 Gdańsk, ul. Św. Ducha 2, tel. 058 301 70 21

.cc-banner.cc-top { font-family: "franklingothic",sans-serif; }