WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY 7.03.2019 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Estymacja Kwota osiągnięta 1. Wlastimil HOFMAN Scena alegoryczna z aniołem olej, deska 6 000-8 000 13 000 zł 2. Jerzy KOSSAK - pracownia Żołnierze olej, płyta 3 000-5 000 9 000 zł 3. January SUCHODOLSKI Scena batalistyczna ze Stefanem Czarnieckim 235 000-280 000 235 000 zł sprzedaż warunkowa 4. Franz Joachim BEICH Odsiecz twierdzy Ostrzyhom (Gran) 16 sierpnia 1685 z dublowanymi pasami brzeżnymi 30 000-50 000 5. Wojciech KOSSAK Sanna 10 000-15 000 16 000 zł 6. Mieczysław REYZNER W parku, 1933 1 800-2 500 7. Soter JAXA- MAŁACHOWSKI Sosny nad morzem, 1935 gwasz, tektura, papier 2 500-3 500 6 000 zł 1
8. Karol WIERUSZ- KOWALSKI Scena rodzajowa 12 000-18 000 12 000 zł 9. Wojciech WEISS Tulipany 10 000-15 000 14 000 zł 10. Stanisław Ignacy WITKIEWICZ Portret Jerzego Rożniewicza, 1918 węgiel, pastel, papier 60 000-85 000 60 000 zł 11. Stefan FILIPKIEWICZ Pejzaż zimowy akwarela, gwasz, tektura? 2 000-4 000 4 000 zł 12. Alfons KARPIŃSKI Róże 5 000-7 000 9 500 zł 13. Wlastimil HOFMAN Anioł, 1924 ; 8 000-12 000 17 000 zł 14. Adam SETKOWICZ Wesele krakowskie olej, dykta 6 000-10 000 15. Zygmunt JÓZEFCZYK W drogę 4 000-6 000 16. Stanisław DZIEMAŃSKI Morskie Oko, 1937 akwarela, papier 1 500-2 000 17. Stanisław JANOWSKI Kurort, 1931 1 500-2 000 2 000 zł 2
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier 18. Leon GETZ Miasto nocą, 1964 akwarela, papier 2 500-3 500 19. Stanisław ŻURAWSKI Krajobraz morski z Niechorza 1 500-2 000 2 400 zł 20. S. AUGUSTYNOWICZ XX wiek Góral olej, sklejka 1 000-2 000 21. Erno ERB Targ 3 000-5 000 4 800 zł 22. Stefan FILIPKIEWICZ Ogród 3 000-5 000 7 000 zł 23. Teodor AXENTOWICZ Dama w kapeluszu pastel, gwasz, tektura 14 000-18 000 14 000 zł 24. Adam SETKOWICZ Scena rodzajowa akwarela, tektura 1 500-2 000 2 000 zł 25. Czesław WASILEWSKI Zaprzęgi naklejone na tekturę 4 000-6 000 6 000 zł 26. Zefiryn ĆWIKLIŃSKI Wypas owiec, 1925 1 500-2 000 3
27. Michał STAŃKO Krokusy w Dolinie Chochołowskiej 3 000-5 000 3 900 zł 28. Alfons KARPIŃSKI Piwonie 12 000-15 000 29. Buckley MACGURRIN Pejzaż miejski naklejone na tekturę 2 000-3 000 30. Wiktor ZIN Wnętrze węgiel, kredy, papier 1 400-2 000 2 400 zł 31. Bolesław BIEGAS Projekt - zestaw dwóch prac ołówek, papier 2 000-3 000 32. Jerzy PANEK Portret w czapce ołówek, papier w kratkę 1 500-2 000 33. Jerzy DUDA-GRACZ Obraz 974 / holenderski, 1985 olej, płyta pilśniowa 12 000-15 000 23 000 zł 34. Jerzy NOWOSIELSKI Hierarchowie akwarela, pióro, papier 9 000-12 000 35. Jerzy NOWOSIELSKI Spotkanie przy stole długopis niebieski, papier 3 800-4 800 4 000 zł 36. Edward DWURNIK Czerwone, 2015 4 5 000-7 000 11 000 zł
37. Ryszard WINIARSKI Seria ośmiu prac Order vertical game 4 x 4, 1981 akryl, ołówek, deska 160 000-200 000 235 000 zł 38. Ryszard WINIARSKI Order vertical game 4 x 4, 1981 akryl, ołówek, deska 22 000-26 000 39. Ryszard WINIARSKI Chance in game (przypadek w grze), 1990 akryl, ołówek, płyta 18 000-25 000 18 000 zł 40. Bronisław KIERZKOWSKI Kompozycja, 1960 technika własna, gwasz, papier (fakturowany) 8 000-10 000 41. Gerard Jürgen BLUM- KWIATKOWSKI Układ zamknięty zestaw czterech prac akryl, sklejka, płyta MDF 38 000-45 000 38 000 zł 42. Jerzy SKĄPSKI Muzykanci 7 000-14 000 20 000 zł 43. Jan TARASIN Kompozycja, 1991 akwarela, gwasz, papier 11 000-14 000 44. 45. Tadeusz KANTOR Szlachcic - projekt kostiumu gwasz, karton czarny Tadeusz KANTOR Kompozycja abstrakcyjna technika mieszana, papier 5 5 000-7 000 5 000 zł 7 000-10 000 23 000 zł
46. Antoni HASKA Kompozycja 2 000-4 000 2 000 zł 47. Gerard Jürgen BLUM- KWIATKOWSKI Układ kwadratów zestaw trzech prac serigrafia, papier 3 000-5 000 3 000 zł 48. Jan BERDYSZAK Kompozycja, 1963 akwarela, papier milimetrowy 4 000-6 000 5 500 zł 49. Stanisław DRÓŻDŻ Przypadek X, 1972 technika graficzna, papier 6 000-10 000 50. Shalom Tomas NEUMAN Obiekt tkanina barwna, olej, sklejka, znalezione przedmioty, elementy elektryczne 15 000-20 000 24 000 zł 51. Shalom Tomas NEUMAN Rise, z serii: Toxic Paradise, 1989 olej, sklejka, znalezione przedmioty, elementy elektryczne 80 000-100 000 120 000 zł 52. Wiesław OBRZYDOWSKI Portret córki - praca dwustronna, 2004 olej, technika własna, sklejka 7 000-12 000 53. Joseph BEUYS Vitex agnus castus offset 6 4 600-5 000
54. 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. Jan SAUDEK The Story of Flowers zestaw pięciu fotografii fotografie barwne Magdalena ABAKANOWICZ Głowa, z teki: Katharsis, 1985 miękki werniks, papier Jan CHWAŁCZYK Układ geometryczny I, 1990 gwasz, karton Jan CHWAŁCZYK Układ geometryczny II, 1990 gwasz, karton Antoni MIKOŁAJCZYK Znaki świetlne fotografia czarno-biała, brom Jan ZIEMSKI Kompozycja monotypia - ebru, papier naklejony na tekturę Salvador DALÍ Z cyklu: Historia Don Kichota z La Manchy, 1980 Pastorał akwaforta z akwatintą, pokolorowana, papier bawełniany Arches Joan MIRÓ Mars litografia barwna, papier 20 000-30 000 4 500-6 500 6 500 zł 2 000-3 000 2 000-3 000 2 500-4 000 6 000-8 000 6 000-8 000 6 000 zł 2 400-3 000 7
62. 63. 64. 65. 66. 67. Fernand LÉGER Piknik litografia barwna, papier Paul KLEE Sen zimowy litografia barwna, papier André MASSON Księżyc litografia barwna, papier Roman RAMATI- HAUBENSTOCK Układ, 1972 akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier Roman RAMATI- HAUBENSTOCK Struktura barwna, 1972 akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier Jerzy KAŁUCKI Tub, 1993 serigrafia, papier 2 200-2 800 2 500-3 000 2 500 zł 1 200-1 800 1 500-2 500 1 500-2 500 3 500-5 000 68. 69. Antonin KRATOCHVIL David Bowie fotografia czarno-biała Zbigniew LIBERA Wieża strażnicza, z cyklu: Lego. Obóz koncentracyjny (egzemplarz autorski) fotografia barwna (odbitka) na papierze fotograficznym matowym (Kodak Royal Paper) 20 000-25 000 20 000 zł 3 500-5 000 4 500 zł 8
70. Jacek SROKA Bez tytułu, 1989 olej, płyta 71. 72. Władysław PODRAZIK Epifania, 2011 Norman LETO Studentki, 2009 5 000-7 000 14 000-18 000 14 000-22 000 20 000 zł 73. 74. 75. 76. 77. 78. THE KRASNALS. WHELKI KRASNAL Royal Family, 2015 Norman LETO Kwiaty wiszą pod sufitem, 2007 THE KRASNALS. WHELKI KRASNAL Nowa fala, 2017 akryl, płótno Kacper BOŻEK Cnota terroru, 2015 akwaforta, sucha igła Jaremi PICZ Epicentrum akryl, płótno Barbara WRONISZEWSKA Prostokąt literalny, z cyklu: Czarno na białym, 2018 atrament, płótno 6 000-9 000 8 000 zł 15 000-23 000 21 000 zł 9 000-14 000 12 000 zł 1 500-2 000 1 500 zł 5 000-8 000 6 000 zł 4 000-6 000 4 200 zł 9