KATALOG IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011
Jesienne Bieszczady rozmiar: 40 x 60 cm olej cena wywoławcza: 200 zł autorka: Nina Jankowska Malarstwo jest dla mnie spełnieniem marzeń, których wcześniej, ze względu na pracę zawodową, nie mogłam zrealizować. Teraz kiedy jestem na emeryturze, malowanie jest nie tylko formą spędzania czasu, ale przede wszystkim wspaniałym hobby, które daje ogromne zadowolenie. 2
Nenufary rozmiar: 60 x 60 cm olej cena wywoławcza: 180 zł autorka: Nina Jankowska 3
Zachód słońca rozmiar: 30 x 30 cm olej cena wywoławcza: 100 zł autorka: Nina Jankowska 4
Wschód słońca rozmiar: 30 x 30 cm olej cena wywoławcza: 100 zł autorka: Nina Jankowska 5
Nadbużańskie krajobrazy rozmiar: 80 x 60 cm olej cena wywoławcza: 180 zł autorka: Nina Jankowska 6
Już wiosna rozmiar: 21 x 15 cm fotografia cena wywoławcza: 70 zł autorka: Aleksandra Jurkowska Jestem absolwentką filologii angielskiej na Akademii Podlaskiej. Na co dzień pracuję jako nauczycielka języka angielskiego, a zdjęcia traktuję jako sposób przekazania mojego obrazu świata innym. 7
Czekając na wiosnę rozmiar: 21 x 15 cm fotografia cena wywoławcza: 70 zł autorka: Aleksandra Jurkowska 8
La Scapagliata rozmiar: 40 x 50 cm tusz, papier cena wywoławcza: 200 zł autor: Piotr Jurkowski 22 lata. Jestem studentem I roku pedagogiki z plastyką. Uwielbiam malować i rzeźbić. Lubię dobre książki i filmy. Nie obca jest mi proza życia, jednakże od czasu do czasu zamykam się we własnym świecie. W tym świecie istnieję tylko ja i moja koncepcja. Szczerze tylko koncepcja. 9
Miraż rozmiar: 30 x 40 cm olej, płótno cena wywoławcza: 165 zł autor: Piotr Jurkowski 10
Obsesja rozmiar: 30 x 40 cm gwasz, papier cena wywoławcza: 175 zł autor: Piotr Jurkowski 11
Przed burzą rozmiar: 30 x 50 cm olej na płótnie cena wywoławcza: 185 zł autor: Piotr Jurkowski 12
Góry rozmiar: 20,60 x 14,80 cm akwantina cena wywoławcza: 120 zł autorka: Beata Kukawska 23 lata. Jestem studentką grafiki na UMCS w Kazimierzu Dolnym oraz kierunku animator i menadżer kultury na UPH w Siedlcach. Jestem artystką z zamiłowania. 13
Pajonki rozmiar: 8,50 x 44 cm suchoryt cena wywoławcza: 170 zł autorka: Beata Kukawska 14
Idea rozmiar: 21 x 29 cm akwaforta cena wywoławcza: 100 zł autorka: Beata Kukawska 15
Pewien znany doktor rozmiar: 38 x 46 cm akryl, płótno cena wywoławcza: 400 zł autor: Leszek Kukawski 25 lat. Moje hobby to malarstwo, myślistwo oraz fotografia. Maluję gdy mam natchnienie. Nigdy nie studiowałem malarstwa, ale uważam, że talenty artystyczne niekoniecznie trzeba rozwijać pod okiem profesora. Najważniejsze jest natchnienie i dar, z którym człowiek sie urodził, tego nie da się nauczyć. 16
Idzie zamieć śnieżna rozmiar: 90 x 50 cm olej cena wywoławcza: 300 zł autorka: Anna Kowalska Malarstwem interesowałam się od zawsze, lubiłam oglądać dzieła sztuki, czytać biografie artystów. Bardzo lubię pejzaże, szczególnie zimowe. Malować zaczęłam dopiero na emeryturze. Poczułam potrzebę artystycznej aktywności pod wpływem przeżyć, jakie stały się moim udziałem po wielkiej tragedii rodzinnej. 17
Zmierzch nad górami rozmiar: 60 x 40 cm olej cena wywoławcza: 100 zł autorka: Anna Kowalska 18
Mroźna łąka rozmiar: 80 x 60 cm olej cena wywoławcza: 100 zł autorka: Anna Kowalska 19
Świt nad jeziorem rozmiar: 60 x 40 cm olej cena wywoławcza: 180 zł autorka: Anna Kowalska 20
Rzeka we mgle rozmiar: 80 x 60 cm olej cena wywoławcza: 300 zł autorka: Anna Kowalska 21
Saksofonista rozmiar: 70 x 50 cm akryl na blejtramie cena wywoławcza: 280 zł autorka: Magdalena Mendyk 24 lata. Nieposkromiona w poszukiwaniu dobra tego świata. 22
Gitara rozmiar: 70 x 70 cm akryl na blejtramie cena wywoławcza: 250 zł autorka: Magdalena Mendyk 23
Sanset rozmiar: 21 x 15 cm fotografia cena wywoławcza: 50 zł autor: Edgar Sachanowicz 14 lat. Jestem uczniem siedleckiego gimnazjum. Co mogę o sobie powiedzieć, to: Robię to co kocham, kocham to co robię. Fotografią fascynowałem się od najmłodszych lat, dwa lata temu zacząłem tworzyć swój pierwszy autorski projekt Photography Now!, z którego cztery zdjęcia wystawaim na aukcji. 24
Spojrzenie w przyszłość rozmiar: 21 x 15 cm fotografia cena wywoławcza: 50 zł autor: Edgar Sachanowicz 25
Ukryty rozmiar: 21 x 15 cm fotografia cena wywoławcza: 50 zł autor: Edgar Sachanowicz 26
Nadgryziony czasem rozmiar: 21 x 15 cm fotografia cena wywoławcza: 50 zł autor: Edgar Sachanowicz 27
Spokój rozmiar: 40 x 40 cm olej na płótnie cena wywoławcza: 600 zł autor: Klaudiusz Sachanowicz Jestem absolwentem WSRP w Siedlcach. Co mogę o sobie powiedzieć to: jestem tu i teraz. Lubię: jak moje dzieci mówią do mnie tato. Mocne strony: pielęgnuję w sobie dziecko. Słabe strony: wewnętrzne dziecko nie zawsze odzywa się w odpowiednim momencie. 28
Uliczka rozmiar: 50 x 50 cm olej na płótnie cena wywoławcza: 500 zł autor: Klaudiusz Sachanowicz 29
Wnętrze pracowni 2 rozmiar: 50 x 70 cm akryl, papier cena wywoławcza: 50 zł autor: Mateusz Słomka 23 lata. Ukończyłem Liceum Plastyczne w Mińsku Mazowieckim. Obecnie studiuję pedagogikę z plastyką na UPH w Siedlcach. Za rok będę miał obronę pracy magisterskiej. Ponadtwo interesuję się motoryzacją, sportem, muzyką oraz komiksem. Lubię podróżować. W wolnych chwilach staram się realizować swoje pasje. 30
Wnętrze pracowni 1 rozmiar: 70 x 50 cm akryl, papier cena wywoławcza: 50 zł autor: Mateusz Słomka 31
Żółty kubek rozmiar: 20 x 20 cm monotypia olejna cena wywoławcza: 25 zł autor: Mateusz Słomka 32
Martwa natura z czajnikiem rozmiar: 50 x 70 cm akryl, papier cena wywoławcza: 50 zł autor: Mateusz Słomka 33
Lampa nocna rozmiar: 35 x 50 cm akryl, papier cena wywoławcza: 35 zł autor: Mateusz Słomka 34
Elektryk rozmiar: 16 x 22 cm linoryt, papier cena wywoławcza: 25 zł autor: Mateusz Słomka 35
Róże rozmiar: 80 x 60 cm olej cena wywoławcza: 400 zł autorka: Iza Staręga Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 1991 roku uzyskała dyplom w Pracowni Malarstwa profesora Mariana Stelmasika. Stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce oraz Ministra Kultury. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. 36
Leszek Koboz z Mozambiku, wskoczył zimą do stawiku rozmiar: 40 x 30 cm fotografia cena wywoławcza: 999 zł autor: Piotr Tołwiński Codziennie wyławiam kogoś z siedleckiego stawiku, niegrzeczne dzieci, rozpaczliwych wędkarzy, wścibskich turystów - w międzyczasie fotografuję. 37
Padam na ryj rozmiar: 65 x 98 cm akryl na płótnie cena wywoławcza: 500 zł autor: Maciej Tołwiński 30 lat. Jestem absolwentem AP, członkiem nieformalnej grupy artystycznej Ławeczka, uczestnikiem licznych plenerów malarskich i fotograficznych. 38
IV Siedlecka Aukcja Sztuki 16 marca 2011 organizatorzy: stowarzyszenie tutajteraz, Kultura Siedlecka, Cafe Brama Teatralna. kontakt: stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com informacje: www.tutajteraz.free.ngo.pl miejsce: Cafe Brama Teatralna Siedlce ul. Bpa I. Świrskiego 31