AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

Podobne dokumenty
Franciszek Wójcik ( )

Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II

Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w.

Spis obiektów zabytkowych nieruchomych na terenie Powiatu Łosickiego wpisanych do rejestru zabytków

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Kwota dofinansowania MRPO (zł) Nazwa Wnioskodawcy

Skarb architektury w Polsce. T. 4, 100 tablic, od l. 301 do l. 400 / J. S. Zubrzycki. Szczecin, Spis tablic

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.

KRETA KRETA. wystawa poplenerowa 15. IV V Rostworowski Gallery ul. Św. Jana 20/11, Kraków

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Głubczyce. Lp. Miejscowość Obiekt Adres Uwagi

Wykaz zabytków znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Dobrzyo nad Wisłą

Trasa wycieczki: Siemiatycze na Podlasiu. czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa

Wydarzenia w dniu

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II.

KARTA ADRESOWA ZABYTKU NIERUCHOMEGO

Podlaski Przełom Bugu 2017

WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI

Umowy dotacyjne MKZ

Nazwa i opis przedmiotu

KARTA GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

Beneficjenci II edycji

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gminy Głuchołazy. ul. Lompy

EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA KONECK KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE

WYKAZ GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW NIERUCHOMYCH DLA GMINY LUBICZ (opracowanie: E. Bożejewicz r.)

A/1483

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Skoroszyce. Lp Miejscowość Obiekt Ulica Nr Uwagi

Trasa wycieczki: Zabytki sakralne Łomży. czas trwania: 5 godzin, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa

Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa)

Inwentaryzacja i waloryzacja zasobów kultury materialnej

GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINY SZYDŁOWIEC maj 2017r.

Wykaz zabytków nieruchomych ujętych w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Pawłowice

EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA ZAKRZEWO KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Chojnacie

Ze zbiorów Instytutu im. Herdera w Marburgu

Wykaz obiektów z Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Chrzanów

MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE- GMACH GŁÓWNY. Fot:

Skoczów miasto urodzenia Jana Sarkandra

Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki:

Podlaski. Przełom Bugu Podlaski

ZARZĄDZENIE NR 412/2016 BURMISTRZA KRAPKOWIC. z dnia 16 maja 2016 r. w sprawie założenia Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Krapkowice

Obiekty wskazane do wpisania do gminnej ewidencji.

Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze

3- Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa (Ecce Homo) Lp. Forma - Nr zdjęcia i data wyk. - Lokalizacja (miasto, woj., obiekt) - Uwagi

FOTOGRAFII PRZERWA

MATERIAŁY DO DZIEJÓW SZTUKI SAKRALNEJ NA ZIEMIACH WSCHODNICH DAWNEJ RZECZYPOSPOLITEJ Redakcja naukowa: Jan K. Ostrowski CZĘŚĆ I

Wieża Trynitarska jest najwyższym punktem zabudowy staromiejskiej Lublina. Została wzniesiona w 1693 roku w miejscu dawnej furty miejskiej jako

2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU

Spis treści. 3 Zakres terytorialny i chronologiczny pracy 5 Sztukaterie italianizujące a listwowe dekoracje sklepienne

Tabela ewidencyjna zabytków (Załącznik nr 1 do Zarządzenia Prezydenta nr 2472/04 z dnia 12 października 2004r.)

Zespół nr 0015 Bożena Utrata

WYKAZ ZABYTKÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE GMINY BRZEŚĆ KUJAWSKI (STAN NA KWIECIEŃ 2008 ROKU)

ADAM STYKA. malarstwo. wernisaż 4 października (piątek) godzina 18:00. wystawa czynna do

Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej

GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW. Brama w zespole kościoła par. p.w. św. Marcina Nr 181. Dzwonnica w zespole kościoła par. p.w. św.

Transkrypt:

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 8 VI 10 VI 2006 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. św. Tomasza 8, Kraków AUKCJA Sobota, 10 VI 2006, godz. 14 00 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. św. Tomasza 8, Kraków

Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. św. Tomasza 8 31-014 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 422 91 60 kom. : 0601 810 609; 0601 800 686 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl; www.nautilus-art.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: 46124022941111000037089120 OPRACOWANIE: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski DRUK: ul. J. Lea 118 30-133 Kraków Na okładce: Adam Hoffmann, Majakowski z Muzą na pochodzie, (fragment). Spis treści: I. Grafika dawna poz. 1 6 II. Grafika XX i XXI wieku poz. 7 123 III. Akwarela, Rysunek, Collage poz. 124 164 III. Fotografia poz. 165 249 Regulamin str. 48 COPYRIGHT: Salon Antykwaryczny Nautilus 2006

Grafika dawna poz. 2 poz. 5 Daumier Honore (1808 1879) 1. Konferencja w Londynie, ok. 1831 litografia kolorowana; wym. kompozycji: 225 x 300 mm; sygn. w obrębie płyty H.D., poniżej: lith. de Benard. Rycina po konserwacji. (il. s. 42) Tematyka związana z historycznym spotkaniem dyplomatycznym poświęconym utrzymaniu dotychczasowego porządku politycznego Europy. Cena wyw.: 800 Norblin Jan Piotr (1745 1830) 2. Wynalazek rysunku, 1775 akwaforta, akwatinta; wym.: 205 x 157 mm; sygn. pł. l.d.: J.P. Norblin f. 1775. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 15; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s. 202. Cena wyw.: 1800 3. Kazanie św. Jana Chrzciciela, 1808 akwaforta; wym.: 500 x 635 mm; sygn. pł.: Rembrandt Sc, 1656. Wczesna odbitka. Stan zach.: p.g. narożnik uszkodzony (ślad rozdarcia, przyklejony do całości); w lewej części naddarcie sięgające 2 cm wgłąb kompozycji, niewielkie prześwity papieru. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 5; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s. 213. Cena wyw.: 4000 4. Wskrzeszenie Łazarza [wielkie] akwaforta; wym.: 185 x 167 mm; nie sygn. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 7; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s. 213. Cena wyw.: 1600 3

poz. 4 poz. 6 poz. 3 5. Pożegnanie akwaforta; wym.: 185 x 167 mm. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 16; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s. 214. Cena wyw.: 1000 Płoński Michał (1778 1812) 6. Koszykarz, 1805 akwaforta; wym.: 298 x 228 mm; sygn. pł. (l.d. pod centralną postacią): M.Płoński f.1805. Najlepsza praca artysty, jednocześnie wybitne dzieło polskiej grafiki XIX w. Lit.: W. Tatarkiewicz, Michał Płoński, Warszawa 1926, il. na okładce, także tablica. E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886. J. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997. Cena wyw.: 6000 4

Grafika XX i XXI wieku Acedański Zygmunt (1909 1991) 7. Dziewczynka z motylkiem, lata 60. XX w. linoryt barwny; wym.: 255 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika po konserwacji, naklejona na tekturę. (il. s. 42) Cena wyw.: 400 8. Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach, lata 60. XX w. linoryt; wym.: 415 x 690 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański. Stan zach.: pionowy ślad złożenia. Cena wyw.: 500 9. Duszniki Zdrój (dawna architektura), lata 60. XX w. dwa linoryty; wym.: 320 x 435 i 325 x 430 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański. Cena wyw.: 600 poz. 19 10. Czerwona Róża, lata 60. XX w. linoryt; wym.: 440 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Cena wyw.: 400 11. Garncarz, lata 60. XX w. drzeworyt; wym.: 245 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika po konserwacji, naklejona na papier. Cena wyw.: 300 12. Krzemieniec ul. Miodowa, 1937 drzeworyt sztorcowy; wym.: 178 x 237 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1, Wrocław 1983, s. 61, poz. 2, 3. 5 Cena wyw.: 500

poz. 12 poz. 11 13. Żniwiarze I drzeworyt; wym.: 240 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika naklejona na papier. Cena wyw.: 400 14. Żniwiarze II drzeworyt; wym.: 265 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika po konserwacji, naklejona na papier. Cena wyw.: 400 15. Zmierzch linoryt barwny; wym.: 448 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Cena wyw.: 400 poz. 32 poz. 33 poz. 35 6

AUKCJA 14 16. Świątek, 1981 linoryt barwny; wym.: 475 x 350 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Z. Acedański 81. 17. Dzikie Pola pejzaż, 1981 linoryt; wym.: 165 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański 81. 18. Odpoczynek górników linoryt; wym.: 405 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. 19. Galeria technika mieszana; wym.: 335 x 550 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. 20. Architektura bułgarskiego miasteczka linoryt; wym.: 545 x 370 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański. Axer Otto (1901 1983) 21. Zuzanna i starcy, 1929 akwaforta; wym.: 195 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: O. Axer 29 Bieniek Krystyna (ur. 1930) 22. Domy i dzieci, 1961 linoryt; wym.: 410 x 290 mm; sygn. oł. l.d.: Krystyna Bieniek. Brandel Konstanty (1880 1970) 23. Młodość i Chimera, 1908 akwaforta, akwatinta; wym.: 58 x 69 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. (il. s. 42) Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 22. 0 24. Pocałunek, 1908 akwaforta, akwatinta; wym.: 183 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 27. 0 25. Taniec, 1908 akwaforta, akwatinta; wym.: 69 x 66 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 24. 0 26. Czas, 1908 akwaforta, rylec; wym.: 69 x 65 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 23. Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 300 poz. 29 7

poz. 30 27. Dwie głowy, 1908 miękki werniks, akwaforta, sucha igła, akwatinta, rylec; wym.: 138 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 13. 0 28. Wspomnienie z Senlis, 1909 akwaforta, sucha igła; wym.: 79 x 59 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 30. 29. Magdalena, 1909 miękki werniks, sucha igła, rylec; wym.: 90 x 59 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 31. 30. Krajobraz z Łapinóżką w rypińskim, pole, 1913 akwaforta; wym.: 66 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 43. 31. Wierzba, 1913 akwaforta, sucha igła; wym.: 66 x 114 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 44. Cena wyw.: 800 0 Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: 1000 32. Erquy. Przestrzeń, 1913 akwaforta; wym.: 100 x 156 mm; sygn. pł. l.d.: Brandel, sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 49. 0 33. Skała w Erquy, 1913 akwaforta, sucha igła; wym.: 99 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 47. 8 0

AUKCJA 14 poz. 37 poz. 37 34. Piekło, 1908 akwaforta; wym.: 58 x 76 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 12. 35. Pocałunek, 1908 akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 120 x 72 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 11. 0 0 Cieślewski Tadeusz syn (1895 1944) 36. Lux in Tenebris, 1932 drzeworyt; wym.: 222 x 168 mm; sygn. pł. TCS. Grafika wykonana na konkurs graficzny Rozbrojenie moralne, ogłoszony przez redakcję czasopisma Grafika. Lit. M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 122, poz. 131. Cena wyw.: 400 37. Zamość. Drzeworyt, Koło Miłośników Książki w Zamościu 1929 teka siedmiu drzeworytów; wym. plansz: 325 x 245 mm, wym. odb. pł.: 142 x 95 mm. Egzemplarz na papierze zwykłym nr 215 (odbito 500 egzemplarzy). Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 150. Cena wyw.: 700 Dobrowolski Odo (1883 1917) 38. Zakochani z wielogłowym smokiem litografia; wym.: 310 x 240 mm; sygn. l.d.: Odo Dobrowolski. (il. s. 42) Dyboska Stefania (1890 przed 1966) Cena wyw.: 500 39. Samotna sosna akwaforta, akwatinta; wym.: 200 x 265 mm; sygn. oł. p.d.: S. Dyboska, l.d.: Samotna sosna. Cena wyw.: 400 9

poz. 45 poz. 50 Gutowski Wiktor Ignacy (1884 1971) 40. Most na rzece Wilii, 1919 litografia na tincie; wym.: 420 x 550 mm; sygn. pł. l.d.: Wilia. WI Gutowski 17. lipca 1919. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 233. Cena wyw.: 400 41. Zamek ks. Giedymina w Lidzie, 1919 litografia na tincie; wym.: 425 x 545 mm; sygn. pł. p.d.: WI Gutowski 1919. Stan zach.: uszkodzenie w dolnej części ryciny. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 233. Cena wyw.: 400 Hoffmann Adam (1918 2001) 42. Pomnik akwaforta; wym.: 180 x 138 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 360 43. Na plaży, ok. 1948 miękki werniks; wym.: 128 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 360 44. Majakowski z Muzą na pochodzie, 2. połowa lat 40. XX w. sucha igła; wym.: 195 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 360 45. Diana, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 198 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 300 46. Chłopiec z psem, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 115 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 300 47. Pasterz, 2. połowa lat 40. XX w. litografia piórkiem; wym.: 130 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 300 48. Grajek, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 150 x 193 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 360 poz. 51 10

AUKCJA 14 poz. 49 poz. 48 49. Balon pocztowy, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 165 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. 50. Kobieta z owocami, lata 40. XX w. litografia; wym.: 315 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Hrynkowski Jan (1891 1971) Cena wyw.: 360 Cena wyw.: 360 51. Ucieczka do Egiptu, ok. 1920 drzeworyt; wym.: 202 x 145 mm; sygn. pł. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Rzadka grafika formistyczna. 0 52. Dziewczynka w kożuszku z różą, 1923 litografia barwna; wym.: 410 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923. (il. s. 43) Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 236. Cena wyw.: 700 Jarocki Władysław (1879 1965) 53. Jordan I ( Święto Jordanu ), 1912 litografia barwna; wym.: pl.: 480 x 640 mm; nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994. Cena wyw.: 2500 54. Hucuł, 1912 litografia barwna; wym. pl.: 480 x 640 mm; nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994. Cena wyw.: 1600 11

poz. 62 poz. 59 Kasimir Luigi (1881 1962) 55. Brama Floriańska, 1915 litografia; wym. pl.: 245 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Luigi Kasimir. Kraupe-Świderska Janina (ur. 1921) 56. Babka, 1948 akwaforta; wym.: 170 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. 57. Wróżka, 1947 akwatinta; wym.: 175 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1947. Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 700 58. Autoportret, 1948 miękki werniks; wym.: 181 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. (il. s. 53) Lit. Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50, Kraków 2000, poz. 1. Cena wyw.: 800 59. Sen rybaka, 1948 miękki werniks; wym.: 181 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Lit. Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50, Kraków 2000, poz. 8. Cena wyw.: 600 60. Oczekiwanie rywala, 1947 akwaforta; wym.: 85 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 47. 61. Pejzaż miejski, 1948 akwaforta; wym.: 185 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948 r. (il. s. 43) Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 400 62. Człowiek i wszechświat, 1948 akwaforta, akwatinta; wym.: 149 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948 r. Lit. Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50, Kraków 2000, poz. 2. Cena wyw.: 800 12

AUKCJA 14 poz. 60 poz. 57 63. Ekslibris Świderskich, 1948 sucha igła; wym.: 90 x 55 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. 64. Tancerze, 1948 akwaforta; wym.: 135 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948 r. (il. s. 64) 65. Pasjans, 1948 miękki werniks; wym.: 185 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Cena wyw.: 100 Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 600 Kulisiewicz Tadeusz (1899 1988) 66. Kalisz, 1924 zespół czterech suchorytów: 1. Ze starego Kalisza (wym.: 235 x 125 mm), 2. Kościół Panny Marii (wym.: 235 x 155), 3. Wejście do kościoła OO. Bernardynów (wym.: 225 x 155 mm), 4. Kościół Kanoników Regularnych (wym.: 240 x 120). Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 347. Cena wyw.: 1600 Laszenko Aleksander (1883 1944) 67. Wodopój, 1935 drzeworyt barwny, w.: 395 x 264 mm, sygn. oł. l.d.: A. Laszenko. (il. s. 42) Lit.: K. Kotula, Aleksander Laszenko, Katalog wystawy malarstwa i grafiki, Włocławek 1992, kat. 66 Cena wyw.: 700 Lutomski Zbigniew (ur. 1934) 68. Mszyca litografia barwna; wym.: 540 x 980 mm; sygn. oł. p.d.: Lutomski Z. Odbitka nr 21/50. Cena wyw.: 600 13

poz. 76 poz. 74 Malina Marian (1922 1985) 69. Chłopiec z ptakiem w klatce, 1948 litografia na tincie; wym.: 295 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 48, odb. nr l.d.: ep 4. Cena wyw.: 600 70. Arlekiny, 2. połowa lat 40. XX w. litografia kolorowana sepią; wym.: 280 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina. Poniżej dedykacja artysty. Cena wyw.: 600 71. Podsłuchiwanie, ok. 1967 linoryt; wym.: 552 x 521 mm; nie sygn. 72. Parodia Rembrandta, 1981 linoryt; wym.: 545 x 395 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1981 R. 73. Kompozycja klasyczna, 1964 cellografia; wym.: 520 x 440 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1964 R. (il. s. 43) Nowakowska-Acedańska Irena (1906 1983) Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 700 Cena wyw.: 800 74. Madonna Bolesna, przed 1939 drzeworyt; wym.: 250 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Stan zach.: odbitka naklejona na papier. Cena wyw.: 300 75. Madonna, przed 1939 drzeworyt; wym.: 275 x 256 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Stan zach.: grafika obcięta do odbitki płyty i naklejona na papier; p.d. róg ślady rozdarcia. Cena wyw.: 300 76. Stara Agata, 1935 drzeworyt; wym.: 210 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Grafika z cyklu Lwów dawny w grafice. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1, Wrocław 1983, s. 138, poz. 370. Cena wyw.: 400 14

AUKCJA 14 poz. 72 poz. 71 77. Pod mostem, 1934 linoryt; wym.: 148 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Stan zach.: odbitka po konserwacji, naklejona na papier. Cena wyw.: 400 78. Wieś dzisiejsza, lata 50. XX w. linoryt; wym.: 210 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Ossecki Wilhelm (1892 1958) Cena wyw.: 300 79. Zabytki budownictwa na Podkarpaciu. Okolice Krynicy, ok. 1926 teka 7 drzeworytów; wym. plansz: 370 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: Ossecki. Zachowana oryginalna okładka. W tece widoki świątyń w Wojtkowie, Tyliczu, Powroźniku i Mochnaczce. Stan bdb. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 425. Cena wyw.: 700 Raczyński Stanisław (1903 1982) 80. Śmigus, lata 40. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 330 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński. Ritter Maria (1899 1976) Cena wyw.: 300 81. Chłopak, 1937, Paryż akwatinta; wym.: 145 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: M.Ritterówna 1937, l.d.: Chłopak. Cena wyw.: 300 82. Przy stole, lata 30., Paryż litografia; wym.: 245 x 205 mm; sygn. oł. l.d.: M.Ritterówna, l.d.: Litografia. 15 Cena wyw.: 300

poz. 84 poz. 83 Rózga Leszek (ur. 1924) 83. Różne, przełom l. 60. i 70. XX w. trzy grafiki; akwaforta, sucha igła; wym.: 103 x 103 mm, 102 x 103 mm, 95 x 95 mm. Cena wyw.: 600 Skórczewski Krzysztof (ur. 1947) 84. Quattro bulini, Mediolan 1987 druk z serii: Serie incisioni originali di artisti polacchi, wydanej przez Aliną Kalczyńską. Książka zawiera miedzioryt Dla Aliny I i Dla Aliny II ; wym.: 149 x 200 mm. Egzemplarz numerowany: 30 z 50. Cena wyw.: 900 Stanisławski Jan (1860 1907) 85. Villa d Este, 1901 litografia barwna; wym. komp.: 156 x 205 mm; sygn. pł. JS. (il. s. 42) Lit. Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik 1890 1916, Warszawa 1998, il. 41, A. Giełdoń-Paszek, Jan Stanisławski, Bielsko-Biała 2004. Cena wyw.: 1000 Steller Paweł (1895 1974) 86. W stalowni, 1939 drzeworyt barwny; wym.: 285 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: P. Steller 1938. Lit. Paweł Steller. Życie i twórczość. Muzeum Historii Katowic, Katowice 2006, cz. 2, s. 127, il. 127. Cena wyw.: 600 Styrylska Celina (ur. 1923) Ur. 1923 w Krakowie. Studia artystyczne odbyła na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1947 uzyskała absolutorium w pracowni E. Eibischa, dyplom w 1955. Od 1948 należy do ZPAP, od 1980 do Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów XYLON. Działalność pedagogiczna: w 1. 1953-1963 była wykładowcą liternictwa w katowickim Wydziale Grafiki, do 1983 wykładowcą kompozycji na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie oraz w latach 1956-1963 była pedagogiem w Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Od 1948 bierze udział w wystawach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 1965 udział w wystawach polskiej grafiki za granicą, m.in. w Argentynie, Włoszech, Anglii, na Węgrzech, we Francji, Danii, Szwecji, Norwegii, Austrii, Niemczech, w USA. Działalność artystyczna w zakresie malarstwa, grafiki artystycznej, grafiki 16

AUKCJA 14 poz. 83 poz. 87 użytkowej, mozaiki i witrażu. Jest m.in. autorką aranżacji wnętrza kabaretu literackiego Drobnerówka w Krakowie, mozaiki biurowca w Krakowie, realizacji malowideł ściennych w ośmiu kościołach Polski Południowej; współpracowała przy projektach witraży w kościołach: św. Marcina i katedry św. Jana w Warszawie. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Argentynie, Francji, Rumunii, Niemczech, USA, Hiszpanii, Szwecji, Kanadzie. Lit.: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. 50-lecie Wydziału Grafiki Filii w Katowicach 1947-1997 87. Dżokej, 1957 litografia; wym.: 210 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska, l.d.: litografia, 1957. Cena wyw.: 300 88. Nad wodą, lata 50. XX w. litografia na tincie; wym.: 210 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Na odwrocie naklejka CBWA Kraków. Cena wyw.: 300 89. Pluton, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 450 x 430 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 1/35. (il. s. 44) Cena wyw.: 500 90. Mars, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 498 x 496 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 6/20. (il. s. 45) Cena wyw.: 500 91. Mars, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza; wym.: 498 x 496 mm; nie sygn. (il. s. 45) Cena wyw.: 1600 92. Neptun, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 580 x 545 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 5/20. (il. s. 45) Cena wyw.: 500 17

poz. 103 poz. 101 93. Merkury, 1968 drzeworyt barwny; w.: 500 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka nr: 2/20. (il. s. 45) Cena wyw.: 500 94. Uran, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 500 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 5/20. (il. s. 45) Cena wyw.: 500 95. Plejada asteroid, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 595 x 400 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 6/20. (il. s. 44) Cena wyw.: 500 96. Plejada asteroid, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza; wym.: 595 x 400 mm; nie sygn. (il. s. 44) 97. Plejada asteroid II, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt jednobarwny; wym.: 595 x 395 mm; nie sygn. 98. Plejada asteroid II, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza; wym.: 595 x 395 mm; nie sygn. (il. s. 44) 99. Wenus, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza ; wym.: 575 x 540 mm; nie sygn. (il. s. 45) Suberlak Stefan (ur. 1928) Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 1600 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 1600 100. Na jarmarku, 1962 linoryt barwny; wym.: 670 x 545 mm; sygn. oł. p.d.: St. Suberlak 1962. Stan zach.: odbitka obcięta do odcisku płyty. Cena wyw.: 700 18

AUKCJA 14 poz. 102 poz. 113 Szulc Marian (1922 1996) 101. Kompozycja, ok. 1948 akwaforta; wym.: 230 x 185 mm; sygn. p.d.: Szulc M. 102. Dziewczyna z warkoczem, lata 40. XX w. miękki werniks; wym.: 215 x 175 mm; sygn. p.d.: Szulc M. 103. Martwa natura, lata 40. XX w. akwaforta; wym.: 112 x 90 mm; sygn. p.d.: Szulc M. Lit. I Wystawa Sztuki Nowoczesnej. 50 lat później, Kraków 1999, ss. 268-269. Taranczewski Wacław (1903 1987) 104. Portret kobiety, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 155 x 115 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. 105. Siedząca, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 160 x 100 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. 106. Głowa mężczyzny, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 155 x 115 mm; sygn. pł.: T. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 700 Cena wyw.: 600 Cena wyw.: 300 Cena wyw.: 300 Cena wyw.: 300 Cena wyw.: 300 107. Portret kobiety, 2. połowa lat 20. XX w. dwa linoryty; wym.: 110 x 140 i 110 x 135 mm (różne stany odbitki); nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. (il. s. 43) Cena wyw.: 400 19

poz. 108 poz. 105 108. Autoportret, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 213 x 150 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 400 109. Chrystus w Ogrojcu, koniec lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 275 x 200 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna [zob. pozycja 148]. Ze zbiorów rodziny artysty. Stan zach.: po prawej stronie zażółcenia; centralnie ślady złożenia. Cena wyw.: 300 110. Św. Franciszek z Asyżu, koniec lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 280 x 200 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna [zob. pozycja 149]. Ze zbiorów rodziny artysty. Stan zach.: zabrudzenia marginesów bez szkody dla kompozycji. Cena wyw.: 400 111. Martwa natura z ptakiem, 2. połowa lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 195 x 275 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 400 112. Pejzaż z architekturą, 2. połowa lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 155 x 210 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 300 113. Mała malarka, lata 30. XX w. litografia piórkiem, odbitka czarną farbą; wym.: 135 x 155 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 600 20

AUKCJA 14 poz. 116 poz. 117 114. Mała malarka, lata 30. XX w. litografia piórkiem, odmienny wariant kolorystyczny; wym.: 135 x 155 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 600 Tomkiewicz Zygmunt (1908 1977) 115. W barze, 1935 drzeworyt; wym.: 102 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Tomkiewicz 1935 Kraków. Poniżej dedykacja artysty. (il. s. 22) Cena wyw.: 240 Wójtowicz Stanisław (1920 1991) 116. Kościół Mariacki, 1943 drzeworyt; wym.: 216 x 175; sygn. oł. p.d.: S. Wójtowicz 43. Poniżej, na papierowej koszulce, dedykacja artysty. Cena wyw.: 600 117. Poeta, 1957 drzeworyt, wym.; 300 x 144 mm, sygn. dat. i tyt. oł., odbitka autorska: 7/50. Grafika odbita na XVII wiecznym dokumencie z pieczęciami sygnetowymi. Cena wyw.: 600 118. Podwórko na krakowskim Kazimierzu, 1942 litografia kredą i tuszem, wym.; 220 x 190 mm, sygn. oł. p.d.: Wójtowicz 42, l.d.: Lit. kred. tuszem. Bardzo rzadka i wczesna praca wybitnego polskiego grafika. Cena wyw.: 600 21

poz. 115 poz. 119 poz. 118 119. Adam i Ewa, 1960 drzeworyt; wym.: 370 x 205 mm, sygn. kredką p.d.: S. Wójtowicz; odbitka numerowana: 4/50. Cena wyw.: 600 Wyczółkowski Leon (1852 1936) 120. Kraków, 1915 teka 12 litografii kredą i piórem; wym. plansz: 390 x 275; sygn. pł.: L. Wyczółkowski. Zachowana oryginalna okładka. Stan okładki i plansz bdb; ubytek w dolnej części spisu treści (ok. 9 cm), dodatkowo drugi spis treści bez ubytku. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 624. Cena wyw.: 4900 121. Uliczka, 1912 litografia; wym. komp.: 140 x 265 mm (plansza 370 x 500 mm); sygn. oł. p.d. Grafika z: Teka ukraińska, 1912, wyd. 50 egz., kamienie i płyty zniszczone. Grafika po konserwacji. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 623; I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, s. 105, il. 89. Cena wyw.: 1800 22

AUKCJA 14 poz. 122 122. Anioł barokowy w kościele pocysterskim w Koronowie, 1927 litografia kredą; wym.: 540 x 335 mm; sygn. połączona z dedykacją artysty l.d.: L. Wyczółkowski. Stan zach.: w p.g. narożniku pęknięcie papieru zachodzące na kompozycję; po prawej, wzdłuż, pęknięcie papieru na marginesie, bez szkody dla kompozycji. Lit. A. Brosig, Dzieła graficzne Wyczółkowskiego, Poznań 1932, poz. 165. Cena wyw.: 2800 23

poz. 123 123. Sędzielina, 1924 litografia tuszem, gumą, prószona; wym.: 475 x 365 mm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczółkowski. Stan zach.: pięknie odbita i zachowana grafika. Lit. A. Brosig, Dzieła graficzne Wyczółkowskiego, Poznań 1932, poz. 133; W. Ozdoba-Kosierkiewicz, Grafika Polska. Katalog zbiorów, Kielce 1986, il. s. 166. Cena wyw.: 4000 24

AUKCJA 14 Akwarela, rysunek, collage poz. 127 poz. 129 Broll Urszula (ur. 1930) 124 Kompozycja, 1961 gwasz, tempera; wym.: 22,5 x 32,5 cm; sygn. na odwrocie Broll, 1961. Cena wyw.: 1000 125. Postaci na dziedzińcu kopalni, 1956 tusz, papier; wym.: 23 x 32 cm; sygn. tusz p.d.: Broll.56. Na odwrocie: Kompozycja na czarnym tle. Cena wyw.: 1600 126. Kompozycja, 1967 gwasz, tempera; wym.: 23 x 32 cm; sygn. na odwrocie: Broll 67. 127. Kompozycja, 1961 gwasz, tempera; wym.: 29,8 x 47 cm; sygn. na odwrocie: Broll 61. Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: 1400 128. Kompozycja, 1967 akwarela; wym.: 48,5 x 31 cm; sygn. na odwrocie Urszula Broll, 1967. (il. s. 47) Cena wyw.: 1600 25

poz. 132 Bunsch Ali (właśc. Alojzy, 1925 1985) 129. Kompozycja, po 1956 akwarela, papier naklejony na tekturze; wym.: 19,5 x 34 cm; na odwrocie oł.: Ali Bunsch. 0 130. Ryba, po 1956 tusz, papier naklejony na tekturze; wym.: 24,5 x 34 cm; na odwrocie oł.: Ali Bunsch. 0 Folfas Andrzej (ur. 1948) 131. The Year in Arts (erotyk), przełom XX i XXI w. technika mieszana, collage, tusz, olej; zeszyt 16-kartkowy; wym.: 21 x 15 cm; sygn.: Folfas. Cena wyw.: 600 132. Bez tytułu (erotyk), przełom XX i XXI w. technika mieszana, collage, akwarela, gwasz; zeszyt 12-kartkowy; wym.: 28 x 22 cm; sygn.: Folfas. Cena wyw.: 600 Janikowski Mieczysław Tadeusz (1912 1968) 133. Kompozycja, przełom lat 40. i 50. XX w. frottage, papier; wym.: 22,5 x 15,5 cm; sygn. oł. p.d.: MJ. Cena wyw.: 1000 134. Kompozycja, przełom lat 40. i 50. XX w. frottage, papier; wym.: 22,5 x 15,5 cm; sygn. oł. p.d.: M. Janikowski. (il. s. 47) Cena wyw.: 1000 Malczewski Jacek (1854 1929) poz. 133 135. Mecenas [ Jacek Malczewski i Karol Lanckoroński] ; przełom XIX i XX w. rysunek piórkiem na papierze firmowym TPSP w Krakowie; wym.: 22 x 28 cm; sygn. p.g.: J.Malczewski. Rysunek po konserwacji. Cena wyw.: 2500 26

Malina Marian (1922 1985) 136. Kompozycja z rybą, lata 50./60. akwarela, tusz, kompozycja naklejona na papier; wym.: 30 x 42,5 cm; nie sygn. Cena wyw.: 800 137. Kompozycja, lata 50. technika mieszana; wym.: 34 x 28 cm; nie sygn. (il. s. 47) 138. Postać przy stole, lata 50. technika mieszana; wym.: 43 x 24,5 cm; nie sygn. 139. Kompozycja, lata 50. technika mieszana; wym.: 26 x 36 cm; nie sygn. Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 600 Cena wyw.: 600 140. Kompozycja z postacią, 1960 akwarela, tusz, papier; wym.: 23 x 32 cm; sygn. p.d.: M. Malina. Kompozycja z postacią 1960. Cena wyw.: 800 141. Kompozycja na czerwonym tle, 1955 akwarela, tusz, ołówek na papierze; wym.: 30,5 x 21,5 cm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1955 R. Cena wyw.: 700 142. Szermierze, 1961 tusz, papier; wym.: 31 x 40 cm; sygn. tusz p.d.: M. Malina 61 R. 143. Mężczyzna z nagim torsem, 1950 akwarela, tusz; wym.: 27,5 x 18,5 cm; sygn. śr.d.: M. Malina 1950 r poz. 125 AUKCJA 14 Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 700 27

poz. 144 poz. 145 Nowosielski Jerzy (ur. 1923) 144. Profil kobiecy, Paryż 1983 rysunek piórkiem na papierze; wym.: 29,5 x 21 cm; sygn. piórkiem l.d.: Jerzy Nowosielski Paris 83. Cena wyw.: 4000 Potworowski Piotr Tadeusz (1898 1962) 145. Akt w fotelu technika mieszana, papier; wym.: 31,9 x 23,7 cm; sygn. oł. śr.d.: Potworowski pour excite nr 5. Cena wyw.: 1600 Taranczewski Wacław (1903 1987) 146. Akt pod lustrem, 1938 akwarela; wym.: 23,5 x 29 cm; nie sygn., w l.d. data: 26 V 1938, p.d.: Dobrzyca. Ze zbiorów rodziny artysty. (il. s. 47) 0 147. Autoportret, lata 30. XX w. sangwina; wym.: 23,5 x 17 cm; sygn. oł. p.d.: WT. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 600 148. Chrystus w Ogrojcu, koniec lat 20. XX w. tusz na papierze; wym.: 26,5 x 22 cm; nie sygn. Szkic do bardzo rzadkiej pracy graficznej [zob. pozycja 109]. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 600 149. Św. Franciszek z Asyżu, koniec lat 20. XX w. dwa szkice tuszem na papierze; wym.: 28,5 x 20,5 cm i 26 x 23 cm; nie sygn. Szkic do bardzo rzadkiej pracy graficznej [zob. pozycja 110]. Ze zbiorów rodziny artysty. (il. s. 47) Cena wyw.: 600 28

AUKCJA 14 poz. 153 150. Mała malarka ; lata 30. XX w. tusz, węgiel; wym.: 25 x 27 cm; nie sygn. Ze zbiorów rodziny artysty. 151. Mała malarka sangwina, papier; wym.: 23,7 x 29,1 cm; nie sygn. (il. s. 47) 152. Mała malarka technika mieszana, papier; wym.: 18,6 x 24 cm; nie sygn. 153. Modelki w pracowni technika mieszana, papier; wym.: 19,7 x 27,2 cm; nie sygn. poz. 150 Cena wyw.: 1000 0 Cena wyw.: 1600 Cena wyw.: 1400 poz. 153 29

poz. 160 Uniechowski Antoni (1903 1970) 154. Opera paryska, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. tusz p.d.: AU. 155. Trzej Królowie, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. 156. Potyczka, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. 157. Pan Wołodyjowski i Zagłoba, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. tusz p.d.: AU. 158. Dama i dziewka, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 21 x 30 cm; sygn. tusz p.d.: AU. 159. Karnawał w Rzymie, 2. połowa lat 50. XX w. tusz lawowany na papierze; wym.: 29,5 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. Ilustracja do: A. Dumas, Hrabia Monte Christo, Warszawa 1956, t. I. 160. Hulanka, przełom lat 50. i 60. XX w. akwarela, tusz na papierze; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. 161. Zaloty, przełom lat 50. i 60. XX w. akwarela, tusz na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. tusz p.d.: AU. poz. 161 0 Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: 1000 0 Cena wyw.: 2000 Cena wyw.: 2000 Cena wyw.: 2000 30

AUKCJA 14 poz. 162 Weiss Wojciech (1875 1950) 162. Pejzaż, lata 20. XX w. akwarela, papier; wym.: 27 x 40,5 cm; sygn. oł. p.d: WW, l.d.: 1921 lub 1924. Cena wyw.: 2800 Wójtowicz Stanisław (1920 1991) 163. Portret mężczyzny, 1976 technika mieszana, na tekturze; wym.: 30 x 50 cm; sygn. p.d.: S. Wójtowicz, data l.d.: 1976. Cena wyw.: 1500 poz. 154 31

poz. 164 Wyczółkowski Leon (1852 1936) 164. Kościół Dominikanów w Lublinie, 1918 akwarela, papier; wym.: 32 x 23 cm; sygn. z dedykacją artysty, oł. p.d.: L. Wyczółkowski. Na odwrocie naklejka wystawy TPSP w Poznaniu z opisem akwareli. Cena wyw.: 4600 32

AUKCJA 14 Fotografie zabytków architektury polskiej ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego Jan Sas-Zubrzycki (1860 1935), architekt, historyk architektury, uważany jest za jednego z czołowych przedstawicieli późnego historyzmu. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Lwowskiej. Był inspektorem Budownictwa Miejskiego i członkiem lwowskiej Izby Inżynierskiej. Jako profesor historii architektury pracował na Politechnice Lwowskiej, był też dziekanem Wydziału Architektury tej uczelni. Należał do najgorętszych zwolenników rodzimości w sztuce i propagatorów stylu narodowego, utożsamianego z tzw. gotykiem nadwiślańskim. Wybudował (jak sam twierdził) ponad 100 kościołów głównie w małych miastach galicyjskich. Do najważniejszych należą kościoły: św. Józefa i oo. redemptorystów na Podgórzu w Krakowie, misjonarzy w Tarnowie, dominikanów w Czortkowie, kapucynów we Lwowie oraz kościoły w Tłustem (Podole), Bielczy koło Bochni, Masłowie, Szczurowej, Biegonicach, Borzęcinie Górnym. Zajmował się również konserwacją architektury sakralnej, m. in. według jego projektu odnowiono wieże kościoła mariackiego w Krakowie. Planował restaurację ratusza we Lwowie i magistratu w Krakowie, wybudował gmach Rady Powiatowej w Myślenicach, ratusze w Niepołomicach i Zatorze. Posługiwał się formami neogotyckimi, neoromańskimi i neorenesansowymi. Oferowany zespół zdjęć jest częścią podręcznego warsztatu historyka architektury. Wszystkie zdjęcia zostały opisane przez właściciela, a fotografie wykonane osobiście są dodatkowo sygnowane. 165. Błażowa. Kościół parafialny; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p.d. sygnatura) z przełomu XIX i XX w.; 17,8 x 13 cm; odbitka z zakładu artystyczno-fotograficznego J. W. Cupaka w Krośnie; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 166. Bóbrka koło Krosna. Drewniany kościół parafialny [opisany przez Zubrzyckiego już zburzony ]; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15 x 11,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- -Zubrzyckiego. 167. Bóbrka koło Krosna. Drewniany kościół parafialny, portal we wnętrzu kościoła; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p.d. monogram JSZ) z przełomu XIX i XX w.; 15 x 11,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 168. Bóbrka koło Krosna. Drewniany kościół parafialny, portal wejściowy; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 11,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 169. Brzeżany. Nagrobek Jana Sieniawskiego i sarkofagi w kaplicy zamkowej; fotografia J. Krzysztofowicza z przełomu XIX i XX w.; 15,8 x 10,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- -Zubrzyckiego. 170. Cerkiew drewniana w Karpatach; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 15,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 171. Chodecz [powiat włocławski, gubernia warszawska]. Chata kujawska z drewnianym podcieniem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,7 x 10,7 cm. Czarnca [powiat włoszczowski, gubernia kielecka]. Spichlerz murowany; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 172. Ciężkowice. Domy podcieniowe w rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10 x 15,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 33

poz. 174 173. Czerna koło Krzeszowic. Stara studnia w zespole klasztoru Karmelitów; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (l.d. monogram JSZ) z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 1o cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 174. Czorsztyn i Niedzica. Widok na zamki i dolinę Dunajca; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,6 x 17,9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 175. Drohobycz. Drewniana dzwonnica przy cerkwi Świętego Krzyża; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15,7 x 11,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 176. Gołogóry koło Złoczowa. Ruiny zamku; fotografia z lat 20. XX w.; 8 x 11,5 cm; dar Zygmunta Herzoga, komisarza budownictwa w starostwie w Złoczowie. Szymbark. Kasztel i budynek folwarczny. fotografia z lat 20. XX w.; 8 x 11,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 177. Goraj. Pomnik żołnierzy polskich poległych w bitwie ze Szwedami; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 17,3 x 12,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) 178. Jadowniki. Drewniany kościół parafialny; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p. d. monogram wiązany) z przełomu XIX i XX w.; 15,3 x 12,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 179. Jadowniki. Stary kościół drewniany (dopisek ołówkiem: zburzony w 1908 r.), remont fundamentu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,5 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- -Zubrzyckiego. 180. Jarosław. Portal kościoła św. Anny; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego z przełomu XIX i XX w.; 15,6 x 12,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 181. Jarosław. Stary dom z piętrowym podcieniem (dawna wikarówka); fotografia z 1911; 11,6 x 16,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Na odwrocie przyklejony list ucznia Zubrzyckiego, Mieczysława Dobrzańskiego, z informacją o sfotografowanej budowli i zapro- 34

AUKCJA 14 szeniem do odbycia wycieczki po zabytkach okolic Jarosławia. 182. Kalwaria Zebrzydowska. Podcień na przedzie Kaplicy Grobu Matki Boskiej; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,3 x 12,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 183. Kobylanka. Dzwonnica przy kościele parafialnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,5 x 8,3 cm. Zbyszyce. Prezbiterium kościoła parafialnego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11, 5 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 184. Kocwa [powiat pińczowski, gubernia kielecka]. Stodoła kryta strzechą, o ścianach wyplatanych z łozy; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7 x 10,4 cm. Żabkowo. Stodoła kryta strzechą z drewnianym podcieniem o rzeźbionych słupach; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,5 x 10,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 185. Kraków. 1. i 2. Kościółek św. Benedykta na Podgórzu (od zachodu i południa). Wiśniowiec. 1. Brama zamkowa. 2. Dziedziniec i fasada zamku (pałacu); fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 186. Kraków. Baszta Pasamoników i mury obronne od strony Teatru Słowackiego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,5 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 187. Kraków. Dawna zabudowa ul. Krakowskiej; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p.d. monogram JSZ) z przełomu XIX i XX w.; 11,1 x 16,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 188. Kraków. Dom przy ul. Łobzowskiej 37, z drewnianym mostkiem przerzuconym nad Młynówką Królewską; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10,8 x 15 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 189. Kraków. Łaźnia w budynkach Dolnych Młynów Królewskich; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,5 x 17,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 poz. 186 poz. 190 35

poz. 187 poz. 188 190. Kraków. Stara brama przy ul. Łobzowskiej 38 [przez Zubrzyckiego opisana już zburzona ]; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,5 x 17,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 191. Kraków. Stare domy przy ul. Krakowskiej; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,6 x 16,5 cm. Na odwrocie uszkodzona fotografia kościoła w Błażowej, zaprojektowanego przez J. Sas-Zubrzyckiego; wym. 17,2 x 12, 8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) Cena wyw.: 150 192. Krasiczyn. Zamek od strony ogrodu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10,7 x 15,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 140 193. Krechów. 1. Baszta ośmioboczna, 2. Kościół bazylianów (od południa); fotografie Roznarowicza z 1924; wym. zdjęć 10,5 x 5,9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Na odwrocie planszy fotograficzna reprodukcja obrazu Bougureau Zdjęcie z krzyża ; wym. 13,7 x 8,7 cm. 194. Kromiłów [Kromołów; gubernia piotrkowska]. Dwór alkierzowy kryty gontem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,1 x 10,5 cm. Kuhajów [Dawidów]. Cerkiew w 1612 roku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 36

AUKCJA 14 195. Krościenko Niżne. Drzwi do drewnianej dzwonnicy; fotografia arch. Romana Mossony`ego z przełomu XIX i XX w.; 5,2 x 8,3 cm. Libusza. Kościół drewniany; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 11,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 196. Krosno. Detal architektoniczny z kaplicy Oświęcimów; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 197. Krosno. Herby z fryzów w kaplicy Oświęcimów; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 198. Krosno. Podcieniowe domy przy rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11 x 15,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 199. Krościenko Niżne [koło Krosna]. Wolnostojąca dzwonnica drewniana przy kościele parafialnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15 x 11 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- Zubrzyckiego. 200. Krzemieniec. 1. Wejście do kościoła licealnego, 2. Ogród botaniczny, 3. i 4. Archaiczne domy miejskie; fotografie P. Nowaka z 1922 (?); wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 201. Lanckorona. Ruiny zamku od strony wschodnie; zdjęcie Bogdana Benedyktowicza z 1896; wym. 11,6 x 16,5 cm; na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający lokalizację baszty w ciągu murów; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 202. Lwów. Fasada kościoła Dominikanów; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego z przełomu XIX i XX w.; 20 x 14 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 poz. 189 37

203. Łuck. Brama zamkowa. Zbaraż. Dzwonnica przy kościele. Ostróg. Baszta i cerkiew zamkowa. Krzemieniec. Widok na Górę Zamkową (Bony); fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 204. Łuck. Stara zabudowa miasta. Leżajsk. Dzwonnica kościoła farnego. Sokal. Obwarowania klasztoru. Przeworsk. Bożnica; fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 205. Nałęczów. Kobieta przy ogrodowej studni. Autorski opis: Studnia w ogrodzie willi Pani Beni; fotografia z przełomu XIX i XX w.; wym. 16,5 x 11,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 206. Niedźwiedź koło Mszany Dolnej. Drewniany kościół parafialny; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,5 x 11,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 207. Ogrodzieniec. Ruiny zamku; fotografia z 1910; 15,7 x 21,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 208. Ojców. Dolina Prądnika; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,6 x 22,6 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) 209. Ojców. Kaplica na Wodzie; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 11 cm. Pieskowa Skała. Zamek od strony stawów (Sułoszowej); fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 9,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 210. Ojców. Skała Sokolica i wodospad na Prądniku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 17 x 23 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 211. Ojców. Skały wapienne w Dolinie Prądnika; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,6 x 23 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 212. Oleksińce. Dwór; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,2 x 15,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Żółkiew. Bożnica i drewniana zabudowa miasta; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8,5 x 11,1 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 213. Ołyka. 1. Brama zamku Radziwiłłów, 2. Kościółek w ogrodzie za kolegiatą. Krzemieniec. Panorama z Góry Zamkowej. Zawichost. Kaplica przy południowej ścianie fary; fotografie P. Nowaka z 1922 (?); wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 214. Otfinów. Wolnostojąca dzwonnica kościelna; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10 x 7,6 cm. Przerośl koło Nadwórny. Wierni na placu przed drewnianym kościołem parafialnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10,9 x 8,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 215. Pelplin. Zespół katedralny od strony ogrodu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,5 x 16 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 38

AUKCJA 14 poz. 202 poz. 210 216. Pieskowa Skała. 1. Zamek, 2. Pałka Krakusa (Maczuga Herkulesa) na przedpolu zamku; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 11, 5 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 217. Poczajów. 1. Ławra Poczajowska od południa, 2. Ławra Poczajowska od północy, 3. Taras od północnej strony kościoła, 4. Kuchnia klasztorna; fotografie P. Nowaka z 1922 (?); wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 218. Podhorce. Bryczki przed starą karczmą; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,6 x 16,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) 219. Poznań. Katedra na Ostrowie Tumskim, pomnik Mieszka I i Bolesława Chrobrego w Złotej Kaplicy; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 220. Poznań. Katedra na Ostrowie Tumskim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 221. Poznań. Ostrów Tumski i fragmenty pruskich fortyfikacji; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 222. Radziechów koło Skawiny. Drewniana bramka w ogrodzeniu kościoła parafialnego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 223. Różanówka. Dzwonnica przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,8 x 7,7 cm. Muszkarów. Dzwonnica przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 7,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 224. Skąpe [powiat lipnowski, gubernia płocka]. Murowane domy szczytowe przy rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6 x 10,7 cm. Krasnobród [powiat zamojski, gubernia lubelska]. Drewniane domy podcieniowe przy rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,2 x 10,7 cm. 39

225. Sokal. 1. Dzwonnica, 2. Apsyda kościoła parafialnego; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8,5 x 7,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 226. Stryków [powiat brzeziński, gubernia piotrkowska]. Karczma na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,5 x 11 cm. Sławków. Karczma [w linii zabudowy rynku]; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8,2 x 11 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 227. Sucha Beskidzka. Dom zwany Starą Propinacją; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,2 x 10,3 cm. Chorostków koło Halicza. Wieś polska. Domy kryte strzechą na skarpie nad stawem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 228. Sucha Beskidzka. Domy z wyżką : 1. Dom Krupki, 2. Dom Karola Kuliga; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 9 x 8,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 229. Święty Krzyż. 1. Attyka szczytu wschodniego, 2. Hełm kaplicy Ossolińskich. Wiśniowiec. 3. Czworak obok zamku, 4. Kościół parafialny; fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 230. Święty Krzyż. 1. Ławy kapłańskie w prezbiterium. Międzyrzecz Wołyński. 2. Wnętrze kościoła, 3. Fortyfikacje klasztoru, 4. Klasztor; fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 231. Tatry. Kapliczka drewniana z ludową figurą Madonny z Dzieciątkiem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 9,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) Cena wyw.: 150 232. Tatry. Kapliczka w Dolinie Kościeliskiej; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 10 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) Cena wyw.: 150 233. Tęgobórz [powiat włoszczowski, gubernia kielecka]. 1. Fasada pałacu z portykiem, 2. Stara karczma nakryta łamanym, gontowym dachem; fotografie prof. Miczyńskiego z 1904; 7,6 x 11 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 234. Tłuste. Dzwonnica przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,2 x 7,6 cm. Kobiety w podcieniu przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,2 x 11 cm. 235. Trześniów koło Rymanowa. Neogotycki kościół parafialny; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15,5 x 11,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 236. Warszawa. Wnętrze kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 22,3 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 237. Warszawa-Natolin. Most w pałacowym parku; fotografia (stykówka) z przełomu XIX i XX w.; 9 x 9 cm. Jeżewo. Chimery w pałacowym parku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9 x 9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 40

AUKCJA 14 238. Wdzydze [Kiszewskie]. 1. Dom kaszubski z drewnianym podcieniem. 2. Detal ciesielski wiązanie słupa w podcieniu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 5,5 x 7,3 cm. 239. Węgrów [gubernia siedlecka]. Apteka na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,2 x 10,6 cm. Przedbórz. Targ na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,2 x 10,6 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 240. Wiśnicz Nowy. Wnętrze kopuły w kaplicy zamkowej. Krosno. Wnętrze kopuły w kaplicy Oświęcimów; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 10,2 x 7,8 cm. 241. Włocławek. Żydzi przed synagogą; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7 x 5,8 cm. Szarogród. Bożnica renesansowa; 5,3 x 7,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 242. Zakopane. Stara kapliczka przy drodze do Poronina; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,8 x 9 cm. Chorostków koło Halicza. Drewniany zespół kościoła parafialnego z ogrodzeniem i dzwonnicą; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7 x 9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 243. Zamość. Kamienica ormiańska przy Rynku Wielkim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15,4 x 10,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 244. Zamość. Podcieniowe kamienice przy Rynku Wielkim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,6 x 10,5 cm. Żwaniec. Podcieniowe domy na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6 x 10,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 245. Zaosie koło Nowogródka. Świronek [spichlerz] drewniany; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 5,6 x 7,5 cm. Strzyżki [powiat włocławski, gubernia warszawska]. Chata z ozdobnym detalem ciesielskim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,8 x 10,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 246. Zawichost. Stara karczma i studnia; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,5 x 16,1 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 247. Zbrzyż [Podole]. Baszta warowna obudowana domem mieszkalnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8,7 x 7,5 cm. Latyczów [Podole]. Baszta zamkowa; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,2 x 6,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 248. Złoczów. Żebraczka i wierni przed portalem kościoła parafialnego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,3 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 249. Żółkiew. 1. Austriaccy oficerowie na dziedzińcu zamku; w tle skrzydło zachodnie, 2. Brama zamkowa od strony rynku; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 41