Download "DOMAUKCYJNY. KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA139 ODZNAKI, ODZNACZENIA. Sobota22XI2014r.,godz."

1 DOMAUKCYJNY KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA139 ODZNAKI, ODZNACZENIA Sobota22XI2014r.,godz WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od17-21xi2014r.wgodz , awdniuaukcji Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro

2 Poz.1 Poz.2 Poz.3 Poz.4 Poz.5 Poz.6 Poz.7 Poz.8 Poz.9 Poz. 10 Poz. 11 Poz. 12 Poz. 13 Poz. 14 Poz. 15 Poz. 16 Poz. 17 Poz. 18 Poz. 19 Poz. 20 Poz. 21 Poz. 22 Poz. 23 Poz. 24 Poz. 25 Poz. 26 Poz. 27 Poz. 28 Poz. 29 Poz. 30

3 REGULAMIN AUKCJI Ogólne warunki aukcji. 1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących - zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę handlową. 4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY względnie przez zaproszonych konsultantów. 5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. I 1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną Akcjonerem, która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o. 2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki. 3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn. 4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner. II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę zgłoszeniową. 2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn. 3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium: pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną), telefonicznego udziału w licytacji. III 1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt. W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe. 2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnych roszczeń Właściciela/Sprzedającego. IV 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 3. Polskie muzea rejestrowe mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. 4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej euro.

4 ODZNAKI II RP 1. Odznaka pamiątkowa 5 pułku piechoty legionowej, żołnierska, wym. 33 x 33 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, nr 7294, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 600,- 2. Odznaka pamiątkowa 5 pułku piechoty legionowej, żołnierska, wym. 33 x 33 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, nr 6002, słupek, nakrętka sygn. T. Filipski Wilno. Stan bardzo dobry. 500,- 3. Odznaka pamiątkowa 10 pułk piechoty, żołnierska, 42 x 42 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 900,- 4. Odznaka pamiątkowa 14 pułku piechoty r., 40 x 41 mm, srebro?, rewers z głęboką kontrą, nakrętka srebro?, sygn. M. Rubin Włocławek. 2800,- 5. Odznaka pamiątkowa 15 pułku piechoty Wilczki, żołnierska, wym. 42 x 42 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry Odznaka pamiątkowa 17 pułk piechoty, żołnierska, 40 x 40 mm, tombak srebrzony, dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 600,- 7. Odznaka pamiątkowa 18 pułk piechoty, oficerska, 47 x 47 mm, tombak srebrzony, emalia. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa Nowy Świat 15. Stan dobry. 2000,- 8. Odznaka pamiątkowa 23 pułku piechoty im. Lisa-Kuli, żołnierska, wym. 40 x 40 mm, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 800,- 9. Odznaka pamiątkowa 27 pułk piechoty, żołnierska, 38 x 38 mm, tombak srebrzony, odznaka dwuczęściowa, rewers z lekką kontrą, nakrętka wtórna. Stan dobry. 800,- 10. Odznaka pamiątkowa 27 pułku piechoty, żołnierska, wym. 38,5 x 38,5 mm, mosiądz, srebro, dwuczęściowa, rewers gładki, słupek nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1000,- 11. Odznaka pamiątkowa 28 pułk piechoty, żołnierska, 40 x 40 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, imiennik LS, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 800,- 12. Odznaka pamiątkowa 34 pułk piechoty, oficerska, 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia trzyczęściowa. Rewers z lekką kontrą, nr 31, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa. Stan dobry. 2000,- 13. Odznaka pamiątkowa 41 pułku piechoty, oficerska, wym. 45 x 30 mm, biały metal, emalia, dwuczęściowa, rewers z kontrą, 5 nitów mocujących, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa. Stan dobry, ubytki emalii. 1500,- 14. Oznaka pamiątkowa 43 pułk piechoty, żołnierska, 44 x 44 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowe. Rewers z małą kontrą, słupek, nakrętka, sygn. B. Grabski Łódź. Stan dobry. 400,- 15. Odznaka pamiątkowa 43 pułku piechoty, żołnierska, wym. 44 x 44 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana, współczesna (kopia). Stan dobry Odznaka pamiątkowa 45 pułku piechoty, żołnierska, wym. 40 x 32 mm, mosiądz srebrzony, dwuczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 900,- 17. Odznaka pamiątkowa 48 pułku piechoty, żołnierska, wym. 50 x 28 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek (skrócony), nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 600,- 18. Odznaka pamiątkowa 49 pułku piechoty, wym. 39 x 39 mm, oficerska, biały metal, srebrzony. Rewers z kontrą, nakrętka sygn. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry Odznaka pamiątkowa 52 pułku piechoty, podoficerska, wym. 38 x 39 mm, mosiądz, lakier, dwucześciowa, rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa, dołączona legitymacja nr Stan dobry. 2000,- 20. Odznaka pamiątkowa 55 pułku piechoty, oficerska, wym. 43 x 41 mm, tombak srebrzony, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, zerwane okowy, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 1500,- 21. Odznaka pamiątkowa 59 pułku piechoty, oficerska, wym. 37 x 32 mm, mosiądz srebrzony, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1500,- 22. Odznaka pamiątkowa 70 pułku piechoty, żołnierska, wym. 40 x 40 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, nr 588, sygn. A. Nagalski Warszawa, słupek, nakrętka sygn. A. Nagalski. Stan dobry. 1000,- 23. Odznaka pamiątkowa 76 pułku piechoty, żołnierska, wym. 65 x 44 mm, brąz, dwuczęściowa, rewers z kontrą, dwa druty mocujące, ślady naprawy orła, brak zapięcia. Stan dobra. 800,- 24. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Strzelców Podhalańskich oficerska, 40 x 42 mm, srebro? złocone, emalia, trzyczęściowa. Rewers gładki, 8 bolców, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk W-wa. Stan bardzo dobry. 5800,- 2

5 25. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, oficerska, wym. 42 x 42 mm, srebro złocone, emalia, trzyczęściowa, rewers gładki, 8 bolców mocujących, słupek, nakrętka sygn. St. Reising Warszawa. Stan bardzo dobry. 4600,- 26. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Strzelców Podhalańskich (odmiana z szarotką), oficerska, wym. 39 x 39 mm, biały metal, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. A. Nagalski. Stan dobry. 1000,- 27. Odznaka pamiątkowa 6 Pułk Strzelców Podhalańskich, wym. 40 x 40 mm, oficerska, emaliowana, złocona. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk. Stan bardzo dobry. 4000,- 28. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Szwoleżerów, oficerska, wym. 39 x 39 mm, tombak srebrzony, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 2 nity mocujące, słupek, nakrętka sygn. A. Nagalski Warszawa. Stan bardzo dobry. 2500,- 29. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich, żołnierska, wym. 39 x 39 mm, tombak złocony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry ,- 30. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich, żołnierska, wym. 39 x 39 mm, tombak, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 1-szego Pułku Ułanów Legionowych, żołnierska, średnica 40 mm, metal srebrzony, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 1000,- 32. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 1915 r., wym. 46 x 46 mm, dwustopniowa, srebro?, rewers gładki, nakrętka wypukła z wąsami, sygnowana W. Gontarczyk Warszawa, nr Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów żołnierska, wym. 38 x 32 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1000,- 34. Odznaka pamiątkowa 9 Pułku Ułanów, oficerska, wym. 39 x 39 mm, srebro?, emalia, rewers gładki, podkładka metalowa o średnicy 34,5 mm, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Ubytki emalii, stan dobry Odznaka pamiątkowa 10 Pułku Ułanów Litewskich, oficerska, wym. 59 x 39 mm, alpaka, emalia, wieloczęściowa, rewers gładki, nr 72, słupek, nakrętka nie sygnowana z numerem 72. Stan bardzo dobry. 1800,- 36. Odznaka pamiątkowa 11 Pułku Ułanów Legionowych, żołnierska, wym. 39 x 40 mm, brąz, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry 900,- 37. Odznaka pamiątkowa 11 Pułku Ułanów Legionowych, wym. 39 x 39 mm, srebro?, biały metal, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa. Stan bardzo dobry. 3500,- 38. Odznaka pamiątkowa 15 Pułku Ułanów Poznańskich, oficerska, wym. 36 x 34 mm, mosiądz, srebro, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 4 nity mocujące, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry. 3000,- 39. Odznaka pamiątkowa 15 Pułku Ułanów Poznańskich, oficerska, 36 x 34 mm, dwuczęściowa, mosiądz, srebro, emalia, 4 nity mocujące, słupek, nakrętka sygn. Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich Bydgoszcz, 40 x 40 mm, tombak srebrzony emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 7000,- 41. Odznaka pamiątkowa 18 Pułku Ułanów Pomorskich, żołnierska, wym. 42 x 42 mm, metal srebrzony, dwuczęściowa, rewers gładki, wydrapane litery A.D., słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 1000,- 42. Odznaka pamiątkowa oficerska 19 Pułku Ułanów Wołyńskich, 51 x 51 mm, srebro, emalia, wieloczęściowa, rewers gładki, 4 bolce mocujące, cecha srebra, słupek, nakrętka sygnowana Jan Knedler Warszawa Nowy Świat 45. Emalia po renowacji. Stan bardzo dobry. 6500,- 43. Odznaka pamiątkowa 20 Pułku Ułanów, podoficerska, wym. 41 x 41 mm, mosiądz srebrzony, lakier, trzyczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. J. Knedler Warszawa. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej, oficerska, tombak, emalia, 40 x 40 mm, dwuczęściowa, rewers gładki imiennik ChR. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 4000,- 45. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Strzelców Konnych, wym. 44 x 36 mm, oficerska, alpaka złocona, emalia, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa, emalia uszkodzona. Stan dobry Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Strzelców Konnych, żołnierska, wym. 44 x 40 mm, alpaka, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 8 pułk strzelców konnych, podoficerska, 44 x 44 mm, tombak złocony, emalia?, dwuczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa. Stan dobry. 1500,- 48. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Artylerii Ciężkiej, wym. 40 x 36 mm, srebro? oksydowane, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, mocowanie, bez numeru, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry, delikatne przetarcia emalii. 6500,- 3

6 49. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Artylerii Polowej Legionów, żołnierska, wym. 32 x 32 mm, metal srebrzony jednostronno, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry. 900,- 50. Odznaka pamiątkowa 12 Pułku Kresowego Artylerii Polowej, żołnierska, wym. 41 x 41 mm, mosiądz, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Buszek Lwów. Stan dobry Odznaka pamiątkowa 28 Pułku Artylerii Lekkiej, Dęblin, żołnierska, wym. 46 x 34 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Br. Grabski Łódz. Stan dobry. 1000,- 52. Odznaka pamiątkowa Dywizjonu Artylerii Konnej, wym. 42 x 42 mm, oficerska, tombak złocony, emalia, wieloczęściowa, nakładana z granatem ze złota, orzełek mocowany dwoma nitami. Nakrętka sygn. W. Miecznik. Dołączona legitymacja nr 8515 kaprala Stanisława Pieniążka. Stan dobry. 2000,- 53. Odznaka pamiątkowa Dywizjon Artylerii Konnej, żołnierska, 42 x 42 mm, tombak srebrzony, złocony, emalia, dwuczęściowa, rewers z kontrą, druty mocujące, słupek, nakrętka nie sygn. Stan: uszkodzona emalia. 500,- 54. Odznaka pamiątkowa 6 Batalionu Saperów, wym. 39 x 39 mm, oficerska, srebro?, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki nr 5, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry. 3000,- 55. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Batalionu Saperów Legionowych, 43 x 43 mm, oficerska, srebro, emalia. Odznaka siedmioczęściowa, mocowana na nity. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. San bardzo dobry. 6000,- 56. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Batalionu Saperów Ka- niowskich, wym. 40 x 40 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa, rewers gładki, nr 103, słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan bardzo dobry. 3600,- 57. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku/Batalionu Saperów, wym. 44 x 35 mm, biały metal, srebro(?). Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą numer 9, słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan bardzo dobry. 4800,- 58. Odznaka pamiątkowa 5 Batalionu Pancernego, żołnierska, średnica 37 mm, biały metal, rewers z kontrą, druty i bolce mocujące, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 600,- 59. Odznaka pamiątkowa 6 batalion pancerny, oficerska, 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia, trzyczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Buszek Lwów. Stan dobry. 3000,- 60. Odznaka pamiątkowa Pociąg Pancerny Piłsudczyk, średnica 46 mm. jednoczęściowa, ażurowa, wtórne srebrzenie, rewers z lekką kontrą, uszkodzone zapięcie. Stan dobry. 2500,- 61. Odznaka pamiątkowa 6 Pułku Lotniczego, żołnierska, średnica 38 mm, mosiądz, ślady srebrzenia, jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 1400,- 62. Odznaka pamiątkowa Korpusu Ochrony Pogranicza, żołnierska, wym. 49 x 33 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana St. Reising Warszawa. Stan dobry. 63. Odznaka pamiątkowa Korpus Ochrony Pogranicza, żołnierska, 49 x 34 mm, tombak, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. St. Reising Warszawa, Stan dobry Odznaka pamiątkowa Korpus Ochrony Pogranicza, żołnierska, 49 x 33,5 mm, srebro? biały metal, dwuczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. St. Reising Warszawa. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Kursu Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty, wym. 30 x 30 mm, srebro złocone, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 2 nity mocujące, sygn. A. Nagalski, imiennik A.N., cecha srebra 3, słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan bardzo dobry. 800,- 66. Odznaka pamiątkowa Baon Podchorążych Rezerwy Piechoty nr 2, 30 x 30 mm, tombaka złocony, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 2 bolce, nr 66, napisy, słupek, nakrętka wtórna. Stan dobry. 500,- 67. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowie Mazowieckim, absolwencka, wym. 37 x 40 mm, srebro pr. 2, jednoczęściowa, na awersie sygn. J.M., rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa. Stan bardzo dobry. 360,- 68. Odznaka pamiątkowa Centrum Wyszkolenia Saperów, wym. 48 x 48 mm, biały metal, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry. 4000,- 69. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Rezerwy Saperów, wym. 42 x 32 mm, biały metal, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 4 nity mocujące, sygn. A Nagalski Warszawa, słupek, nakrętka sygn. A. Nagalski Warszawa. Stan bardzo dobry. 3500,- 70. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Artylerii Toruń, 38 x 29 mm, tombak, litera A srebrzona, trzyczęściowa. Rewers gładki, 4 nity, słupek, nakrętka R. Dalkowski Toruń. Stan bardzo dobry. 800,- 71. Odznaka pamiątkowa Wołyńskiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii, instruktorska, wym. 40 x 40 mm, srebro, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, nr 58, cecha srebrz 2, sygnatura na odznace A. Nagalski Warszawa, imiennik A.N., słupek, nakrętka sygn. A. Nagalski Warszawa. Stan bardzo dobry. 1000,- 72. Odznaka pamiątkowa Wołyńskiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii, 40 x 40 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki, próba srebra, numer, nazwisko grawera Nagalski. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski. Stan bardzo dobry. 800,- 4

7 73. Odznaka pamiątkowa Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu, trzyczęściowa, wym. 43 x 43 mm, srebro puncowane. Słupek, nakrętka sygn. A. Nagalski Warszawa. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Naczelnego Dowództwa W.P. - Sztab Generalny, 40 x 40 mm, srebro?, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, 4 bolce, słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski W-wa, ślady zaklepanego numeru odznaki. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 2 Korpusu Kadetów, oficerska, 42 x 42 mm, srebro (znak sprawdzenia), emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki złocony, 2 druty, słupek, nakrętka W. Gontarczyk. Legitymacja nr 205 na nazwisko gen. brygady Stefana Pasławskiego. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 14 Dywizja Piechoty Poznań, 54 x 21 mm, srebro, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, cecha srebra, imiennik, słupek, nakrętka, sygn. J. Knedler Warszawa. Stan dobry. 1300,- 77. Odznaka pamiątkowa 5 Dywizji Strzelców Polskich (Syberyjska), oficerska, 55 x 37 mm, srebro?, złoto, emalia, trzyczęściowa. Rewers napis por. Albrandt Konstanty N 398, 4 bolce mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 4800,- 78. Odznaka pamiątkowa 18 Dywizji Piechoty, oficerska, wym. 48 x 35 mm, biały metal, emalia, dwuczęściowa, rewers z kontrą nr 47, 4 druty mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 2800,- 79. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe, 35 x 35 mm, metal srebrzony, emalia, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napisy, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe I stopnia wojsk łączności, 36 x 35,5 mm, biały metal, emalia, jednoczęściowa, rewers z kontrą, nakrętka wtórna. Stan dobry. 600,- 81. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe II stopnia wojsk łączności, 36 x 35,5 mm, tombak srebrzony, emalia, jednoczęściowa, rewers z kontrą, napisy: P.U.W.F.i P.W./ 301/0g/5 GR / B. Grabski Łódź, słupek, nakrętka wtórna. Stan dobry. 300,- 82. Odznaka pamiątkowa Szarzy pod Rokitną, wtórnik wykonany w okresie międzywojennym dla weteranów, wym. 36 x 39 mm, metal (srebro?), złocony, emalia, wieloczęściowa, rewers gładki, 4 nity mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana, drobne ubytki emalii. Stan dobry. 2700,- 83. Odznaka pamiątkowa Naczelnego Polskiego Komitetu Wojskowego , 46 x 46 mm, tombak srebrzony, dwuczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana Łopieńscy Warszawa. Stan dobry. 2000,- 84. Odznaka pamiątkowa Ukończenia Szkoły Oficerskiej Związku Walki Czynnej Parasol, średnica 28 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, zapięcie na dwie omegi. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Ukończenia Szkoły Oficerskiej Związku Walki Czynnej Parasol, średnica 29 mm, metal srebrzony, rewers z kontrą, słupek, nakrętka wtórna. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Ambulatorium Dentystyczne Legionów Polskich w Krakowie, 29 x 29 mm. Wykonana w srebrze(?). Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania bardzo dobry. 1500,- 87. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów Polskich, wym. 45 x 32 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers gładki, zapięcie na agrafę. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Obozu Internowanych Marmaros-Sziget, wym. 35 x 35 mm, dwuczęściowa, skręcana, rewers gładki, słupek, nakrętka płaska. Stan bardzo dobry. 1300,- 89. Odznaka pamiątkowa internowanych Huszt Rarańcza, 60 x 28 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, nr 1126, brak wstążki. Stan dobry. 90. Odznaka pamiątkowa Rozbrojenie i Wypędzenie Niemców z Warszawy, 43 x 43 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 500,- 91. Odznaka pamiątkowa Rozbrojenie i Wypędzenie Niemców z Warszawy, wym. 36 x 36 mm, mosiądz, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 500,- 92. Odznaka pamiątkowa I Brygady Wojsk Polskich, wym. 32 x 30 mm, srebro?, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 2 druty mocujące, słupek, nakrętka sygn. Stanisław Reising Warszawa. Stan bardzo dobry. 600,- 93. Odznaka pamiątkowa Związku Kaniowczyków Krzyż Kaniowski, 43,5 x 41,5 mm, mosiądz, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. W. Wabia Wabiński Warszawa. Stan dobry. 800,- 94. Odznaka pamiątkowa grupy harcerskiej 2 Dywizji Legionów 1919, 40 x 40 mm, mosiądz, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 800,- 95. Odznaka pamiątkowa Wilno-Wielkanoc 1919, 30 x 30 mm, srebro?, tombak srebrzony, jednoczęściowa, rewers z kontrą, nr 652, słupek. Nakrętka dobierana. Stan dobry. 5

8 96. Odznaka pamiątkowa Wilno-Wielkanoc 1919, wym. 30 x 30 mm, srebro?, jednoczęściowa, rewers z kontrą, nr 2736, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 600,- 97. Odznaka pamiątkowa Naczelne Dowództwo WP-wschód, 34,5 x 35 mm, cynk, orzełek srebrzony, dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka ze zbiorów M. Purgał Warszawa. Stan dobry. 98. Dowództwo WP-Wschód , 34,5 x 34,5 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, odłamany słupek z nakrętką. Stan słaby. 99. Odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego, 49 x 31 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka z podkładką nie sygn. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego, wym. 50 x 31 mm, biały metal, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Wojsk Litwy Środkowej, 41 x 43 mm, mosiądz srebrzony, dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą, 2 nity mocujące, nr 407, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 1500, Odznaka pamiątkowa Za Litwę Środkową z mieczami, wym. 41 x 41 mm, mosiądz, alpaka, dwuczęściowa, rewers gładki, numer 931, słupek, brak nakrętki. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Dywizji Litewsko-Białoruskiej, 47 x 47 mm, alpaka, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 2 nity mocujące, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 900, Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, wym. 38 x 38 mm, oficerska, srebro?, emalia, wypukła. Rewers gładki z wypisanymi szpilką słabo widocznymi napisami: górne ramię - K.BRUS, PLUT, dolne ramię RANNY 3/VI.1920 r. lewe ramię 4 komp. prawe ramię 21 p.p. Nakrętka wypukła z wąsami, sygn. Knedler. Stan dobry. 4800, Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, wym. 38 x 38, tombak srebrzony, emalia, trzyczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. J. Knedler Warszawa. Stan dobry. 600, Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, 41 x 41 mm, biały metal, srebro?, emalia, trzyczęściowa. Rewers gładki, 4 nity mocujące, nr 4925, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 800, Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, wym. 40 x 40 mm, mosiądz srebrzony, dwuczęściowa, rewers z kontrą, 2 druty mocujące orła, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, wym. 39 x 39 mm, mosiądz srebrzony, dwuczęściowa, rewers z kontrą, dwa druty mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, 39 x 39 mm, tombak, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 2 druty mocujące, słupek, nakrętka z podkładką mocującą nie sygn. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, 38,5 x 38 mm, mosiądz, dwuczęściowa, rewers z kontrą, 2 nity mocujące, słupek, nakrętka sygn. J. Chyliński Warszawa. Stan bardzo dobry. 900, Odznaka pamiątkowa Orlęta, 43 x 43 mm, mosiądz, srebro, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nr , sygn. J. Knedler Warszawa. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Orlęta, 43,5 x 43,5 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka, nr 1602 sygn. J. Knedler Warszawa. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Orlęta, wym. 44 x 44 mm, mosiądz srebrzony, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Orlęta, mosiądz srebrzony, wym. 44 x 44 mm, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. J. Knedler Warszawa nr Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Orlęta, wzór 2, na ramionach Obrońcom Kresów Wschodnich, 38,5 x 38,5 mm, srebro, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, nit mocujący, słupek, nakrętka sygn. Ewidencja Orląt Lwów Wł. Buszek Stan bardzo dobry. 600, Odznaka pamiątkowa Orlęta, wzór 2, wym. 41 x 41 mm, tombak srebrzony, dwuczęściowa, rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka sygn. J. Knedler Warszawa. Stan bardzo dobry. 300, Odznaka pamiątkowa za obronę Śląska Cieszyńskiego 1919, średnica 33 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa, rewers z kontrą, nr 4403, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Komitetu Oficerów byłego Dowództwa Artylerii WP w Krakowie 1920 r., średnica 45 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka, nie sygn. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Komitet Oficerów byłego Dowództwa Artylerii Wojska Polskiego w Krakowie 1920 r., średnica 45 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka wtórna, nie sygnowana. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa VI Odcinek obrony Lwowa 1.XI-22.XI ŻÓŁKIEWSKIE ZAMARSTYNÓW, 52 x 39 mm. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą, numer 147, słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. Stan dobry. 3000,- 6

9 121. Odznaka pamiątkowa I odcinka obrony Lwowa, 47 x 45 mm, brąz. Rewers gładki, nie sygn., resztki zniszczonej wstążki. Stan bardzo dobry. 500, Odznaka pamiątkowa V odcinka obrony Lwowa (Szkoła Sienkiewicza), 43 x 41 mm, mosiądz, jednoczęściowa. Rewers gładki nr 252 sygn. M. Unger Lwów, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 1000, Odznaka pamiątkowa Ułani Lwowscy Ochotnicy , 1935, 35 x 31mm. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana Wł. Buszek Lwów, numer 76. Stan dobry, wtórne srebrzenie. 4000, Odznaka pamiątkowa Kawalerii Wilki, wym. 42 x 31 mm, brąz srebrzony, oksydowany, data 22. XI-1918 r., oraz napis Wilki- Lwów. Stan dobry. 3500, Odznaka pamiątkowa Miejska Straż Obywatelska Lwów Zasłużonemu 1918, 1919, 46 x 45 mm, tombak srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, nr 4080, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 800, Odznaka Radnego Miasta Lwowa, srebro, emalia, 52 x 32 mm. Rewers gładki, mocowania na nity, agrafka. Stan bardzo dobry Krzyż Obrony Lwowa z orderem Virtuti Militari i mieczami, 39 x 39 mm, biały metal-tombak srebrzony?, jednoczęściowa, rewers gładki nr 119, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 400, Krzyż Obrony Lwowa z orderem Virtuti Militari, 40 x 40 mm, tombak, jednoczęściowa, rewers gładki, numer 560, słupek, nakrętka sygn. E.M. Unger Lwów. Stan dobry Krzyż Obrony Lwowa, wersja z mieczami i Krzyżem Virtuti Militari, wym. 39 x 39 mm, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. J. Wilman Lwów. Stan bardzo dobry Krzyż Obrony Lwowa, wym. 38 x 38 mm, tombak, środek srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, nr 5067, słupek, nakrętka sygn. J. Chywiński Warszawa. Stan dobry Krzyż Obrony Lwowa, 38 x 38 mm, tombak nałożony na cienką blachę żeliwną. Rewers gładki, nr słabo czytelny, słupek, nakrętka dobierana. Stan dobry Odznaka Krzyż Legionowy, odznaka organizacyjna Związku Legionistów, srebro. Rewers z kontrą, próba, słupek, nakrętka sygn. J. Michrowski Warszawa. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Gwiazda Przemyśla, 54 x 44 mm, brąz. Rewers gładki, nr 1738, sygn. E. M. Unger Lwów. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Gwiazda Przemyśla, wym. 54 x 44 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers gładki sygn. E.M. Unger Lwów, nr 520, brak koluszka i wstążki. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Armii Ochotniczej J. Hallera, wym. 35 x 30 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Grupy Szturmowej Wawelberga, 55 x 38 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, odlewana. Rewers wklęsły nr 48, słupek, nakrętka sygn. J. Knedler W-wa. Po prawej stronie ślady zatarcia napisów. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Związku Towarzystwa Powstańców i Wojaków, 53 x 47 mm, tombak. Rewers z kontrą, napisy, nr 9939, brak wstążki. Stan bardzo dobry. 400, Odznaka pamiątkowa T.P.W. WIELKOPOLSKA (Towarzystwo Powstańców i Wojaków), wym. 44 x 39 mm, mosiądz, jednostronna, rewers z kontrą, lutowany, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 400, Odznaka pamiątkowa Towarzystwo Powstańców i Wojaków WIELKOPOLSKA. 300, Odznaka Gwiazda Śląska, 56 x 56 mm, tombak srebrzony, emalia, czteroczęściowa. Rewers z kontrą, 2 druty mocujące, dopasowana klamra mocująca. Stan dobry. 800, Odznaka Gwiazda Śląska, 65 x 65 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana, wieloczęściowa krzyż i orzeł nakładane. Bardzo rzadki, indywidualny egzemplarz produkcji niemieckiej. Mocowany na dużą szpilkę. Na szpili niemieckie próby srebra. Całość w pięknym stanie, jednostkowy wyrób! Stan zachowania bardzo dobry. 1800, Odznaka pamiątkowa Związek Byłych Uczestników Powstań Narodowych, 43 x 43 mm, tombak, emalia, dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka nie sygn. Stan: uszkodzenia emalii na tarczy i ramieniu. 500, Odznaka pamiątkowa 206 Ochotniczego Pułku Piechoty, 38 x 37 mm, tombak złocony, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, grawerowany napis A. O. Za męstwo i odwagę 206 P.P. numer 29. Wstążka wtórna. Stan bardzo dobry. 3500, Odznaka pamiątkowa związek rezerwistów, średnica 45 mm, tombak srebrzony, emalia, trzyczęściowa. Rewers z kontrą, druty mocujące, nr 709, słupek, nakrętka sygn. St. Reising Warszawa. Stan dobry. 800, Odznaka pamiątkowa POW 1918, 33 x 33 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, nr 105, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 300,- 7

10 146. Odznaka pamiątkowa Liga Morska i Kolonialna, 48 x 38, tombak, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka dobierana. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Więzień Ideowy, wym. 35 x 32 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Mennica Państwowa. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Więzień Ideowy, 34 x 32 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka wtórna. Stan bardzo dobry Odznaka patriotyczna (Związek Rodzin Polskich w Rosji?), 28 x 20 mm, srebro(?) emalia. Odznaka dwuczęściowa, mocowana na nity. Stan bardzo dobry. 2000, Odznaka NKN, śr. 23 mm, papier, celuloid, szpilka. Stan dobry Odznaka NKN, tombak srebrzony, rewers gładki, na kopycie sygn. NKN. Stan dobry. 60, Zestaw 4 sztuk miniatur z orzełkami, w tym 1 szt. NKN-u. Stan dobry Odznaka NKN 6. VIII.1914 r. Za Polskę, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony, rewers z lekką kontrą, szpilka. Stan dobry Odznaka NKN 16 sierpnia , średnica 25 mm, mosiądz srebrzony, rewers kontrą, szpilka. Stan dobry Zestaw 4 odznak patriotycznych, w tym odznaka z okazji śmierci Józefa Piłsudskiego 1935 r. Stan dobry Zestaw 5 odznak patriotycznych z lat r. W tym odznaka Józef Haller. Stany dobre Miniatura Odznaki Obrony Lwowa, rewers z kontrą, szpilka. Stan bardzo dobry Odznaka NKN, cynk, bita z kontrą, brak zapięcia. Stan dobry. 30, Odznaka z 1917 roku i żeton patriotyczny z 1910 r. Stan dobry. 60, Odznaka okolicznościowa wydana z okazji 350 rocznicy Unii Lubelskiej Wolny z Wolnymi, Równy z Równymi, jednoczęściowa, mosiądz, emalia, rewers gładki, lutowana agrafa, resztki sygn. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Wilno-Lwów 15.VIII.1938 r. biały metal, bita z kontrą, agrafa do zapinania. Stan dobry. 120, Zestaw 3 miniatur do międzywojennych odznak pamiątkowych. 1. Krzyż legionowy, 2. Odznaka Huszt Rarańcza 3. Odznaka Byłych Więźniów Ideowych. Stan dobry Zestaw odznak 3 sztuki: odznaka sportowa Unia Poznań, rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka sygnowana Bobkowicz Łódź, miniatura odznaki Wojskowa Straż Kolejowa, rewers z kontrą, nakrętka nie sygnowana, odznaka Schronisko Ociemniałych Legionistów, rewers z kontrą, agrafa, sygn. Unger Lwów. Stan dobry Gwiazda Przemyśla miniatura, słupek, nakrętka nie sygnowana, rewers gładki. Stan dobry Miniatura Krzyża Obrony Lwowa z mieczami i orderem Virtuti Militari, słupek, nakrętka kwadratowa. Stan dobry Zestaw 4 sztuk miniatur odznak pamiątkowych, okres międzywojenny, w tym Szkoła Saperów 1 Brygady Legionów, odznaka POW i 10-lecia rozbrojenia Niemców i Austriaków. Stany dobre Odznaka pamiątkowa Wojska Wielkopolskie, 48,5 x 16 mm, tombak, emalia, jednoczęściowy. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry Odznaka Patriotyczna Wilno 1938, 32 x 27,5 mm, mosiądz, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry Odznaka Odrodzenie Polski , śr. 23 mm, mosiądz. Brak szpilki. Stan dobry Odznaka Obywatelski Komitet Obrony Państwa O.K.O.P., wym. 30 x 30 mm, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry Odznaka Obywatelski Komitet Obrony Państwa O.K.O.P., mosiądz, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana Odznaka patriotyczna Za Trudy i Blizny dla Miłej Ojczyzny, wym. 27 x 45 mm, biały metal, jednostronna, łańcuszek, szpila z rozetą do zawieszenia. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Dar Narodowy 3 Maja, wym. 32 x 25 mm, mosiądz, rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry Żeton Śląsk Nasz, śr. 23 mm, mosiądz, koluszko do zawieszenia. Stan dobry. 8

11 175. Żeton Śląsk Nasz 1921, średnica 22 mm, mosiądz. Jednostronny, rewers z lekką kontrą. Doklejane uszko. Stan dobry. 20, Miniatura odznaki pamiątkowej 2 odcinek obrony Lwowa. Stan dobry Odznaka Ignacy Daszyński, srebro?, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. Knedler Warszawa. Stan dobry Miniaturka odznaki Liga Morska i Kolonialna, biały metal, brak nakrętki. Stan dobry. 30, Zestaw 3 sztuk odznak; Polska Odznaka Jeździecka, rewers gładki, nakrętka sygnowana Gontarczyk Warszawa, Liga Morska i Kolonialna miniatura, Przysposobienie Wojskowe Rolników miniatura, rewers z kontrą, druty mocujące. Stany dobre Zestaw 4 odznak kolejowych w tym srebrna odznaka X-lecia Z.K.P. Stan dobry Miniaturka odznaki I Pułku Ułanów Krechowieckich, wym. 18 x 18 mm, metal srebrzony, emalia, dwuczęściowa, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry Miniaturka odznaki KOP, wym. 30,5 x 19,5 mm, rewers z kontrą, słupek nakrętka sygnowana M. Łaszczewski i Ska Łódź. Stan dobry. 120, Miniaturka odznaki Znak Pancerny, mosiądz, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 60, Miniaturka odznaki Związku Rezerwistów, średnica 27 mm, mosiądz, emalia, rewers z kontrą, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 80, Związek Oficerów Rezerwy odznaka organizacyjna, na rewersie numer 747, nakrętka sygnowana Cz. Kłossowicz Warszawa. Stan dobry. 30, Miniatura Stowarzyszeń Byłych Ochotników Armii Polskiej , wym. 19 x 19 mm, tombak, emalia, rewers gładki, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry Przysposobienie Wojskowe Kobiet, miniatura, srebro?, rewers z kontrą, nakrętka sygnowana B.G.Ł. Stan dobry. 20, Zestaw 6 odznak różnych, w tym: Dar Narodowy 3 Maja, Śląsk Nasz, Orzełek z napisem Poland, sygn. Collins London. Stany bardzo dobre Zestaw 4 odznak strzeleckich różne warianty. Stany dobre Odznaka Państwowa Odznaka Strzelecka, srebrna, średnica 31 mm, mosiądz, rewers gładki, napis PAT-1608 Z.S., słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 40, Odznaka Państwowa Odznaka Strzelecka, brązowa, średnica 31 mm, mosiądz srebrzony, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 40, Państwowa Odznaka Sportowa zestaw 2 sztuk + miniaturka. 60, Odznaka Strzelec Wyborowy, średnica 32 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan dobry Za ofiarną pracę przy Powszechnym Spisie Ludności Rzeczpospolitej 31.IX.1921 rok, 41 x 41 mm, biały metal (srebro?), jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, napisy, brak nakrętki. Stan dobry Zestaw 3 odznak: 1. Za ofiarną pracę przy I Powszechnym Spisie Ludności 30.IX.1921, mosiądz srebrzony, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. 2. Komplet odznak za ofiarną pracę przy Spisie Ludności w 1931 r. srebro i brąz, nakrętki oryginalne. Stany bardzo dobre Odznaka organizacyjna Miecz Chrobrego numer 319, w ramce napis Lwów, słupek, nakrętka sygn. K. Mówka Lubawa. Stan dobry. 140, Zestaw 3 sztuk odznak patriotycznych, okres międzywojenny. W tym: 2 odznaki SMP i miecz z napisem Obóz Wolnej Polski. Stany dobre Odznaka Ministerstwa Rolnictwa I nagroda za Osiągnięcia w Hodowli Bydła, metal, emalia, słupek, nakrętka. Stan dobry. 30, Odznaka pamiątkowa Światowy Zjazd Polaków 1934 r, śr. 25 mm. Rewers z kontrą, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 40, Odznaka pamiątkowa Związek Sybiraków Warszawa, 34 x 21 mm, tombak srebrzony, emalia. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 300, Odznaka Związku Pracowników Kupieckich, w Poznaniu, 29 x 24 mm, tombak złocony, emalia, jednoczęściowa. Rewers gładki, sygn. Bobkowicz, zapięcie na agrafkę. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Zjazd Polskich Górników, Kraków 1906 r., srebro?, wym. 36 x 28 mm, rewers gładki, dwa zawiasy. Stan bardzo dobry XII Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich, Warszawa 1925 r., wym. 43 x 39 mm, biały metal, rewers gładki, brak wstążki. Stan bardzo dobry. 120,- 9

12 204. Żeton pamiątkowy Bitwy pod Grunwaldem , średnica 28,5 mm, brąz, dwustronny, sygn. Czaplicki, brak wstążki. Stan dobry. 80, Odznaka trójkątna emaliowana z literami OW, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry Związek Inżynierów i Mechaników Polskich 1935 r., wym. 27 x 17 mm, metal, czarna emalia, nakrętka sygn. Sobczyk Lwów. Stan dobry. 120, Towarzystwo Bratniej Pomocy Studentów Polskich we Lwowie, LXX, mosiądz, rewers z lekką kontrą, nakrętka sygn. Unger Lwów. Stan dobry Odznaka pamiątkowa P.S.N.M. średnica 20 mm, metal, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Gajewski. Stan dobry Odznaka pamiątkowa S.M.S , średnica 20 mm, tombak, emalia, jednoczęściowa, ażurowa, słupek, nakrętka sygn. Gajewski. Stan dobry Zestaw 2 odznak odznaka 19.V , mosiądz złocony, emalia, nakrętka I Kraj Medaliernia A. Nagalski Warszawa ul. Bielańska 16; 2. zawieszka patriotyczna w typie parzenicy Orzeł z 2 mieczami. Stany bardzo dobre Odznaka szybowcowa, średnica 15 mm, mosiądz, emalia, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Płaszczewski i Ska, Łódz. Stan dobry. 40, Odznaka szybowcowa SP, średnica 20 mm, mosiądz, emalia, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Z. Makowski Warszawa. Stan dobry Odznaka Pożyczki Narodowej, 1933, średnica 20 mm, mosiądz, jednocześciowa, rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 20, Odznaka pamiątkowa Bieg za Skwarkami O.K.S.M. 10.X.1910, II, wym. 65 x 32 mm, biały metal, zawieszka w kształcie podkowy i głowy konia, szpilka. Stan dobry. 140, Odznaka Strzelecka, 53 x 50 mm, srebro, cecha, nr 11, koluszko, brak wstążki, jednoczęściowa. Stan bardzo dobry. 300, Odznaka Bractwa Strzeleckiego Rakoniewice, 40 x 37 mm, srebro, cech, 1926 rok, dwuczęściowa. Rewers gładki, napis, próba srebra, sygn. St. Zygmaniak Poznań. Stan bardzo dobry. 400, Odznaka Bractwa Strzeleckiego w Toruniu Za najwięcej dwudziestek, 77 x 77 mm, srebro, dwuczęściowa. Rewers gładki, punca, napisy, koluszko z nałożoną biało-niebiesko wstążką. Stan bardzo dobry. 800, Odznaka pamiątkowa Sekcja Szermiercza Wojskowego Klubu Sportowego, wym. 30 x 27 mm, alpaka, mosiądz, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, mocowania na nitach, słupek, nakrętka dobierana z monety z 1915 r. Stan dobry. 800, Odznaka klubowa Stowarzyszenie Sportowe Union, tombak, srebrzony, emalia, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenie Sportowe Union, sekcja piłkarska, mosiądz, emalia?, rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. A.Dyt Berner. Stan dobry. 400, Odznaka organizacyjna T.G. Sokół, średnica 27 mm, biały metal, ażurowa, zapięcie na kopyto, napis Stanisław Płoński we Lwowie. 120, Odznaka czapkowa T.G. Sokół wraz z piórem ptasim, długość całości 29 cm. Stan dobry Związek Towarzystwa Gimnastycznego Sokół 3 sztuki; 2 odznaki organizacyjne, 1 pamiątkowa. Stany dobre Zestaw 2 sztuk orzełków T.G. Sokół, mosiądz, szpilka, słupek. Stany słabe Medal pamiątkowy T.G. Sokół Kcynia, średnica 36,5 mm, srebro próby 800. Rewers gładki, napis Naszemu Naczelnikowi za długoletnią prace Tow. Gmin. Sokół Kcynia, brak wstążki. Stan bardzo dobry. 300, Odznaka pamiątkowa 60-lecie Sokoła Macierz Lwów 1927, blacha mosiężna, urwane zawieszenie, 3 wtórne dziurki do mocowania, średnica 36 mm. 70, ZHP miniatura z nakładaną złotą lilijka. Stan dobry Zestaw 4 krzyży harcerskich z różnych okresów. Stan dobry. 80,- 120, Miniaturka Krzyża Harcerskiego, wym. 16 x 16 mm, mosiądz, rewers głądki, słupek, nakrętka sygn. Kraków Stan bardzo dobry. 40, Zestaw 3 odznak harcerskich (2 lilijki i 1 miniatura). Stan dobry. 60, Zestaw lilijek harcerskich 6 sztuk. Stan dobry Zestaw 3 odznak harcerskich, współczesnych. Stan dobry. 60,- 10

13 233. Klamra do pasa harcerskiego (wtórnik odlew wtórny). Stan dobry. 120, Odznaka pamiątkowa z rajdu pieszego szlakiem żołnierzy majora Łupaszki 2010 z legitymacją. Stan bardzo dobry. 30, Odznaka pamiątkowa Ł.S.O (Łódzka Straż Ogniowa), wym. 39 x 30 mm, biały metal, emalia, rewers gładki, uszko do zawieszenia. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Poświęcenia Wieży Jasnogórskiej 1906 r., srebro, cecha na koluszku, wym. 46 x 40 mm, odznaka ażurowa, brak wstążki. Stan bardzo dobry, lekko pogięta Odznaka pamiątkowa XXV-lecie Straży Pożarnych, wym. 47 x 36 mm, bita z kontrą, słupek. Stan dobry Medalik rocznicowy Honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu, śr. 31 mm, biały metal, brak wstążki. Stan dobry. 60, Monogramy z hełmu i patek Straży Ogniowej w Manufakturze Wyrobów Bawełnianych Ludwika Gayera w Łodzi. 3 sztuki. Stan dobry Odznaka służbowa Policji Śledczej II RP Tarnopol okręg nr 57, 58 x 40 mm, mosiądz?, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, zapięcie na kopytko. Stan dobry. 800, Spinka Towarzystwa ELEUTERIA do Walki z Alkoholizmem, założonego w 1902 roku przez Wincentego Lutosławskiego, srebro pr. 800, sygn. J. Wojtych. Stan bardzo dobry. PSZ na ZACHODZIE 242. Odznaka pamiątkowa Pierwszego Pułku Przeciwpancernego, wym. 48 x 38 mm, srebro?, jednoczęściowa, rewers gładki, nr 47, słupek, nakrętka sygn. W. Grabski Łódź. Stan bardzo dobry. 3600, Odznaka pamiątkowa Batalionu Strzelców Podhalańskich, wym. 43 x 43 mm, tombak lakierowany, dwuczęściowa, rewers gładki, słupek wzmocniony śrubą, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 800, Odznaka pamiątkowa 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 56 x 19 mm, alpaka, emalia, jednoczęściowa. Rewers gładki, sygn. Huguenin Locle, słupek, nakrętka sygn. Huguenin Depose.Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, 48 x 48 mm, srebro, jednoczęściowa. Rewers gładki, nr 1118, próba 800, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 600, Odznaka pamiątkowa Legii Oficerskiej na Środkowym Wschodzie, 58 x 46 mm, tombak złocony, emalia, trzyczęściowa. Rewers gładki, 2 bolce, słupek, nakrętka sygn. P. Minassian Cairo- Egypt. Stan bardzo dobry. 3500, Odznaka pamiątkowa 2 Korpus Polski, 36 x 20 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, nr , słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry Odznaka pamiątkowa 2 Korpusu Polskiego, 36 x 20 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa. Rewers gładki, nr , słupek, nakrętka, sygn. F.M. Lorioli Milano-Roma. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich, srebro, jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, próba srebra 800, słupek, nakrętka sygn F.M. Lorioli Milano-Roma. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 42 x 40,5 mm, srebro cecha 800, dwuczęściowa z bolcem. Rewers gładki, próba, słupek, nakrętka sygn. F.M. Lorioli Milano-Roma. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa 2 Grupy Artylerii, nr 48, wym. 45 x 45 mm, dwustopniowa, srebro, rewers gładki, próba srebra 800, nakrętka firmowa. Stan bardzo dobry. 1600, Odznaka 5 Kresowego Batalionu CKM, srebro, dwuczęściowa. Rewers gładki, próba 800, słupek, nakrętka sygn. F.M. Lorioli Milano-Roma. Stan dobry. 300, Odznaka pamiątkowa 2 Warszawskiej Dywizji Pancernej 2 K.P., 46 x 42 mm, alpaka, jednoczęściowa. Rewers gładki słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa 6 Dywizji Piechoty, 50 x 36 mm, srebro oksydowane, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 500, Odznaka pamiątkowa 11 Batalionu Łączności, średnica 41 mm, tombak srebrzony oksydowany, emalia, jednoczęściowa. Rewers gładki, nr 686, słupek, nakrętka sygn. F.M. Lorioli Milano- Roma. Stan dobry Odznaka pamiątkowa 6 Batalion 2 BSK, średnica 28, biały metal, złocony, srebrzony, trzyczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Szkoły Junaków i Szkoły Młodszych Ochotniczek, Palestyna, wym. 54 x 49 mm, biały metal, rewers z kontrą, odznaka umieszczona na tle stylizowanego słońca wykonanego z białego metalu. Stan bardzo dobry. 1400, Odznaka pamiątkowa Znak Pancerny, wym. 35 x 38 mm, metal srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana, prawdopodobnie wczesne lata PRL-u. Stan dobry. 11

14 259. Odznaka Samodzielnej Kompanii Commando, naszyta na materiał mundurowy wraz z patkami. Stan bardzo dobry. 500, Odznaka pamiątkowa Zgrupowanie Piechoty Polskiej, 45 x 45 mm, tombak srebrzony, emalia, dwuczęściowa. Rewers z kontrą nr 1127, agrafa dublowana, wyk. Ch. Isler Fabricant-Strasbourg. Stan dobry. 300, Odznaczenie pamiątkowe Polska Służba Wartownicza przy Armii USA na terenie Francji, 70 x 48 mm, tombak srebrzony, oksydowany. Rewers z kontrą, zapięcie na agrafkę. Stan bardzo dobry. 300, Odznaka Brygada Świętokrzyska, wym. 37 x 29 mm, alpaka, jednoczęściowa, rewers gładki nr 6085, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. PRL 263. Zestaw 7 sztuk odznak Szkół Oficerskich W skład zestawu wchodzą bardzo ciekawe odmiany odznak: Oficerskiej Szkoły Artylerii, Oficerskiej Szkoły Lotniczej, Oficerskiej Szkoły Inżynierii, Oficerskiej Szkoły Polityczno-Wychowawczej, Oficerskiej Szkoły Kwatermistrzowkiej, Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej i Oficerskiej Szkoły Uzbrojenia. Wszystkie odznaki opisane na planszy z wyszczególnieniem różnic. Wszystkie mocowane na słupki z nakrętkami sygnowanymi Zakłady Przemysłowe Pod Zarządem Państw. B. Grabski Łódź. Stan zachowania bardzo dobry Odznaka Oficerskiej Szkoły Broni Pancernej wg wzoru 1947, 36 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym, Rewers z kontrą, mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Zakłady Przemysłowe Pod Zarządem Państw. B. Grabski Łódź. Do odznaki dołączona legitymacja z 1949 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Oficerskiej Szkoły Inżynieryjno-Saperskiej wg wzoru 1947, 36 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym, Rewers z kontrą, mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Zakłady Przemysłowe Pod Zarządem Państw. B. Grabski Łódź. Na rewersie odznaki widoczne inne litery OSPW!!! Do odznaki dołączona legitymacja z 1949 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wyższego Kursu Kwatermistrzowskiego, 41 x 46mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym. Rewers gładki, mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną W.Gontarczyk Warszawa. Do odznaki dołączone zaświadczenie z 1948 roku. Stan zachowania odznaki bardzo dobry, legitymacji słaby (roztargana, ślady po taśmie klejącej) Odznaka Wzorowy Moździerzysta wg wzoru 1951, 55 x 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, dwuczęściowa. mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Stan zachowania bardzo dobry. 500, Odznaka Wzorowy Rkaemista wg wzoru 1951, 55 x 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, dwuczęściowa. mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Do odznaki dołączona legitymacja z 1951 roku. Stan zachowania odznaki bardzo dobry, legitymacji dobry Odznaka Wzorowy Saper wg wzoru 1951, 55 x 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, dwuczęściowa. mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Stan zachowania bardzo dobry. 400, Odznaka Wzorowy Pontonier wg wzoru 1951, 55 x 38mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, dwuczęściowa. mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Stan zachowania bardzo dobry. 400, Odznaka Wzorowy Marynarz wg wzoru 1951, 55 x 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, dwuczęściowa. mocowana na słupek z nakrętką nie sygnowaną, na rewersie sygnatura 9. Stan zachowania dobry ubytki emalii. 300, Odznaka Wzorowy Kierowca wg wzoru 1951, 55 x 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, dwuczęściowa, mocowana na słupek z nakrętką niesygnowaną, na rewersie sygnatura 8. Do odznaki dołączona legitymacja z 1951 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wzorowy Sanitariusz wg wzoru 1951, 55 x 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana emalia o nieco innym odcieniu i bardziej matowa, dwuczęściowa, mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Stan zachowania bardzo dobry. 300, Odznaka Wzorowy Piekarz wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Stan zachowania bardzo dobry. 500, Odznaka Wzorowy Artylerzysta wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Na rewersie sygnatura 8. Stan zachowania bardzo dobry Odznaka Wzorowy Rkaemista wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Na rewersie sygnatura K. Do odznaki dołączona legitymacja z roku Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wzorowy Artylerzysta wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana wersja z emalią matową, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Do odz- 12

15 Poz. 263

16 naki dołączona legitymacja z 1953 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wzorowy Łącznościowiec wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Na rewersie sygnatura 1. Do odznaki dołączona legitymacja z 1953 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wzorowy Moździerzysta wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Do odznaki dołączona legitymacja z 1953 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wzorowy Kucharz wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Na rewersie sygnatura S. Do odznaki dołączona legitymacja z 1956 roku. Stan zachowania całości bardzo dobry Odznaka Wzorowy Saper wg wzoru 1953, 40 x 28 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym i złoconym. Odznaka emaliowana, jednoczęściowa. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną Mennica Państwowa. Na rewersie sygnatura 1. Do odznaki dołączona legitymacja z 1953 roku. Stan zachowania bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Wzorowy Strzelec, wym. 41 x 29 mm, tombak srebrzony, złocony, emalia, jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stan dobry. 80, Odznaka pamiątkowa 70-lecia studiów rolniczych w Krakowie, 28 x 25 mm, biały metal, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana Z. Preisner Kraków. Stan dobry. 60, Odznaka Służba Polsce, wym. 35 x 26 mm, mosiądz, rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stan dobry. 40, Szarotki 6 sztuk Odznaka Przysposobienia Wojskowego PW, 40 x 32 mm, mosiądz?, jednoczęściowa, rewers z kontrą, ułamane zapięcie. Stan dobry. 20,- zdjęcia poz. nr na stronie Zestaw 5 pozycji: 1. Krzyż partyzancki z miniaturą. 2. Medal 1939 z miniaturą. 3. Medal X-lecia PRL z miniaturą. 4. Odznaka Służby Polsce 1944, Brygady młodzieżowe. 5. Miniaturki 2 x Związek Inwalidów Wojennych PRL, 1 x ZBOWiD. Stany dobre. 130, Zestaw 4 sztuki: 1. Medal Dąbrowszczakom za Waszą Wolność i Naszą, 2. Medal 50-lecia Czynu Bojowego Polaków w Hiszpanii, brąz, średnica 70 mm, 3. Odznaka Czynu Bojowego w Hiszpanii, biały metal, ażurowa, wym. 36 x 33 mm, słupek, nakrętka sygn. Mennica Państwowa. 4. Medal pamiątkowy 50-lecia wojny w Hiszpanii, napisy w języku hiszpańskim, biały metal, średnica 60 mm. Stany dobre. 500, Zestaw 3 sztuki:1. Odznaka I Dywizji piechoty im. T. Kościuszki, alpaka, emalia, nakrętka sygn. Mennica Państwowa 2. Odznaka Wyższej Szkoły Oficerskiej służb kwatermistrzowskich, biały metal, emalia, nakrętka MN 3. Odznaka 35 lecia pracy w górnictwie, biały metal, agrafka. Stany dobre. 120, Zestaw 4 sztuk odznak, w tym religijne. Stany dobre Zestaw 5 sztuk odznak różnych. W tym: Towarzystwo Muzyczne, Szkoły Gimnazjalne, P.K.S. Stany dobre. 40,- 30, sztuki odznak: odznaka Czeladnik Cechowy Warszawa, dwuczęściowa, metal, emalia nakrętka sygnowana ZSP 13, druty mocujące, Honorowa Odznaka z elementami morskimi, metal srebrzony, emalia Odznaki Służbie Polsce 2 sztuki: Za Zwycięstwo w Wyścigu Pracy, metal, wąsy mocujące, Brygady Młodzieżowe1949, metal, słupek, nakrętka sygn. Mennica Państwowa. 60, Zestaw 4 miniatur odznak strzeleckich okres powojenny Zestaw 5 sztuk do odznak współczesnych Dwie miniaturki PSZ na Zachodzie Zestaw 3 miniatur do odznaczeń radzieckich Zestaw 3 odznak: SYN PUŁKU oraz 2 miniatury ZKR- PiBWP. 20,- 60,- 20, Zestaw 4 miniatur: Krzyż Virtuti Militari, Złoty Krzyż Zasługi, Brązowy Krzyż Zasługi, Krzyż Monte Cassino. 40, Anglia, miniatura Italy Star Zestaw 4 miniatur różnych, w tym: Monte Cassino, Medal Niepodległości, 2 x PRL. Stany dobre. 30,- 10, Zestaw 5 sztuk odznak różnych, w tym Zlot Śpiewaków 1936, PZD. Stany dobre. 14

17 303. Zestaw 3 miniatur okres PRL-u Zestaw 4 sztuk miniatur Sił Powietrznych Zestaw 4 miniatur okres PRL: Krzyż Partyzancki, Krzyż Partyzancki, Order Virtuti Militari, Złoty Krzyż Zasługi. 20, Odznaczenia sportowe, metal, emalia, szpilki, m.in. ŁKS, KS Gwardia, ZKS STAL Stalowa Wola, KS BUDOWLANI Łódź, 10 sztuk. Stan dobry. 40, Odznaczenia sportowe, metal, emalia, szpilki, m.in. KS WANDA, POLONIA S.C., KKS GWARDIA KATOWICE, 11 sztuk. Stan dobry. 45, Odznaczenia sportowe, metal, emalia, szpilki, m.in. MKRS START GLIWICE, KS CARBO, GKS SPARTA ZABRZE, 13 sztuk. Stan dobry Odznaczenia sportowe, metal, emalia, szpilki, m.in. CKS ZDRÓJ 60 LRCIE, RGKS BROŃ, 14 sztuk. Stan dobry Odznaczenia sportowe między innymi: GTS Wisła Kraków 1906, KS Cracovia, metal, emalia, szpilki, 13 sztuk. Stan dobry Odznaka Armii Krajowej Akcja Burza wraz z legitymacją. Stan bardzo dobry. ORŁY 312. Orzeł z czaka ułańskiego 1 Pułku Ułanów Legionowych tzw. beliniacki wym. 155 x 118 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą, zapięcie na cztery pary wąsów. Bity w Wiedniu. Stan bardzo dobry. 8000, Orzeł armii Hallera, 65 x 50 mm, haft bajorkiem. Stan bardzo dobry. 300, Orzełek ochotników z Ameryki, 33 x 23 mm, biały metal. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana: Whitehead & Hoag Co. Newark. NY. Stan dobry. 600, Orzełek czapkowy, wym. 51 x 60 mm, mosiądz, wzór nr 19, wykonanie Knedler, rewers z kontrą, słupek wtórny Orzełek czapkowy, wym. 52 x 40 mm, mosiądz srebrzony, rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry Orzełek czapkowy, wym. 63 x 45 mm, metal, wzór nr 19, zapięcie oryginalne Orzełek czapkowy, wym. 62,3 x 45 mm, metal srebrzony oksydowany, zapięcie wtórne Orzełek czapkowy, wym. 43 x 60 mm, wzór nr 19, mosiądz, rewers z kontrą, brak wąsów Orzełek czapkowy, wym. 45,5 x 62 mm, metal srebrzony, wzór nr 19, zapięcie na omegi II RP, orzeł policyjny, wym. 34 X 38 mm, srebro? 322. Orzeł rezerwistów, wym. 43 x 60 mm, mosiądz, rewers z kontrą, słupek, nakrętka Orzełek śląski, 40 x 36 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Stan dobry. 300, Orzeł 65 Pułku piechoty, 37 x 36 mm. Rewers z kontrą, zapięcie na wąsy, jeden uszkodzony. Stan dobry Orzeł PSZ na Zachodzie, Palestyna, wym. 59 x 33 mm, słupek. 300, Orzełek Polskiej Marynarki Wojennej, oficerski, wym. 76 x 56 mm, wykonanie londyńskie, sukno, haft bajorkiem. Stan bardzo dobry. 1800, Orzełek 1 i 2 Armii Wojska Polskiego, wym. 53 x 44 mm, metal Orzełek 1 i 2 Armii Wojska Polskiego wym. 53 x 42 mm, metal Orzełek, 1 i 2 Armii Wojska Polskiego wym. 44 x 54 mm, metal Austria. Orzeł, wym. 89 x 77 mm, Austria, ułamana korona, rewers z kontrą, brak zapięcia Prusy. Orzeł, wym. 135 x 108 mm, metal, rewers z kontrą. Stan bardzo dobry. 400, Orzełek wojskowy czapkowy, 51 x 60 mm, biały metal. Rewers z kontrą, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 900,- 15

18 ODZNAKI OBCE ORDERY I ODZNACZENIA II RP AUSTRIA 333. Odznaka pamiątkowa z postaciami Franciszka Józefa i Wilhelma II, 1914 r. zapięcie na agrafę. 80, Odznaka identyfikacyjna Twierdza Kraków, średnica 44 mm, mosiądz, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, agrafa (naprawiana). Stan dobry. BUŁGARIA 335. Odznaka pilota, okres międzywojenny (do 1943 r.), podkładka +2 nakrętki zwykłe. 1000, Odznaka lotnicza, brąz złocony, wym. 90 x 29 mm. FRANCJA 336. Francja, odznaka lotnicza, średnica 38 mm, biały metal, srebrzony, złocony, nie sygnowana, oryginalne zapięcie. 300,- 120,- NIEMCY 338. Odznaka pamiątkowa Kolej Niemiecka, srebro cechowane pr. 800, rewers z kontrą, sygn. Joh Wagner & Sohn Berlin. W. BELGIA 339. Odznaka myśliwska, dwuczęściowa, srebro, rewers gładki, sygn. Fibru Brussels, zapinana na agrafę Niemcy. 4 sztuki w tym Odznaka Kombatancka i 3 miniatury. 120,- RPA 341. Siły Powietrzne RPA, 43 x 45 mm, mosiądz, rewers z kontrą. 120,- USA 342. USA odznaka Piechoty Morskiej, brąz, wym. 42 x 33 mm. 120,- WĘGRY 343. Zapinka polsko-węgierska, dwie tarcze herbowe, mosiądz, emalia, oryginalna wstążka. WIELKA BRYTANIA 344. Wielka Brytania-emblemat pułkowy, 62 x 48 mm, na rewersie wtórne lutowania drucików. 80, Anglia. Royal Navy żeton pamiątkowy, srebro, emalia Wielka Brytania-emblemat pułku piechoty, plastik, blaszka. 80, Odznaka Wojsk Lotniczych (?), uszkodzone zapięcie Odznaka lotnicza (?), mosiądz złocony, zapięcie na agrafę. 70,- 40, Order Odrodzenia Polski, krzyż komandorski, tombak, emalia, złocenia, wym. 57 x 57 mm, brak wstążki. Rewers w centrum data Stan znakomity. 500, Krzyż Walecznym 1920 r. numer 4190, wym. 43 x 43 mm, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Krzyż Walecznym, brąz 1920, wstążka zniszczona. Stan dobry Krzyż Walecznym 1920 r. wym. 44 x 44 mm, wstążka Krzyż Walecznym bez daty, wym. 43 x 43 mm, wstążka współczesna Krzyż Walecznym, brąz, 1920, nr 8433, wstążka wtórna od Krzyża Walecznych PSZ na Zachodzie. Stan dobry Krzyż Walecznym, wym. 43 x 43 mm, mosiądz, wykonanie Knedler. Brak wstążki. Stan dobry Krzyż Walecznym 1920 r. wym. 36 x 36 mm, mały, bez numeru, wstążka oryginalna Krzyż Niepodległości, tombak srebrzony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Medal Niepodległości, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Medal Niepodległości, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy ZA DZIELNOŚĆ, tombak srebrzony, emalia, wym. 40 x 40 mm. Rewers gładki, brak emalii na ramieniu, zagięte dwie kulki u ramion krzyża, wstążka wtórna z normalnego krzyża zasługi międzywojennego. Stan opisany. 300, Złoty Krzyż Zasługi, tombak złocony, emalia, na rewersie numer 2116, wstążka oryginalna. 160, Złoty Krzyż Zasługi, tombak złocony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 180, Srebrny Krzyż Zasługi, wym. 42 x 42 mm, tombak złocony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 2 16

19 364. Srebrny Krzyż Zasługi, wym. 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Srebrny Krzyż Zasługi, wym. 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Srebrny Krzyż Zasługi, wym. 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Srebrny Krzyż Zasługi, wym. 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 80, Srebrny Krzyż Zasługi, tombak srebrzony, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Brązowy Krzyż Zasługi, wym. 42 x 42 mm, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Brązowy Krzyż Zasługi 3 sztuki, wym. 42 x 42 mm, c. wym. 41 x 41 mm, d. 40 x 40 mm., brąz, wstążki oryginalna. Stany bardzo dobre Brązowy Krzyż Zasługi, brąz, wstążka oryginalna, ślady noszenia. Stan dobry Brązowy Krzyż Zasługi, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Medal 10-lecia Odzyskania Niepodległości, mosiądz, sygn. wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 60, Medal X-lecia Niepodległości, mosiądz, sygn. wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 80, Medal Polska Swemu Obrońcy 2 sztuki, , tombak, wstążki oryginalne. Stan bardzo dobry. 120, Zestaw 2 medali: Polska Swemu Obrońcy, mosiądz, wstążki znoszone. Stan dobry Medal Wojska, Polska Swemu Obrońcy, mosiądz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 60, Medal Polska Swemu Obrońcy , mosiądz, znak mennicy, wstążka znoszona. Stan bardzo dobry. 70, Komplet 2 medali Za Wysługę Lat X lat, brąz, XX lat srebro, wstążki oryginalne. Stan bardzo dobry Medal za Długoletnią Służbę, 20 lat, srebro, sygn. na rancie, brak wstążki Krzyż Powstańców Śląskich , mosiądz, wstążka oryginalna Stan bardzo dobry. 120, Medal 3 Maja 1925, srebro, średnica 30 mm, na awersie numer 3201, na rewersie znak mennicy państwowej, wstążka oryginalna. Stan znakomity. 500, Medal 3 maja, nr 4171, srebro, wstążka wtórna. Stan bardzo dobry. 300, Krzyż pamiątkowy Armii Bałachowicza z miniaturką, srebro, emalia. Rewers gładki, sygn. KiM, wstążka oryginalna, miniaturka nie cechowana. Stan bardzo dobry. 1500, Odznaka pamiątkowa Miecze Hallerowskie Francja, Włochy, Ameryka, wym. 43 x 31 mm, tombak srebrzony, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki nr , dwa nity mocujące, koluszko, brak wstążki. Stan dobry Miecze Hallerowskie dla Ameryki, biały metal, emalia, wstążka oryginalna. Na rewersie Stan bardzo dobry. 500, Odznaka pamiątkowa Armii Hallera Swoim żołnierzom z Ameryki Oswobodzona Polska, wym. 55 x 55 mm, tombak, rewers z kontrą, brak wstążki. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Krzyż Żołnierzy Polskich z Ameryki, wym. 55 x 55 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers z kontrą, brak wstążki. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Swoim Żołnierzom z Ameryki Oswobodzona Polska, wym. 54 x 54 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers z kontrą, brak wstążki. Stan dobry Za Zasługi (...) 15-sto lecie Armii Polskiej w Ameryce. Wstążka zniszczona. 60, Medal-żeton propagandowy-plebiscytowy, dwujęzyczny, z postacią św. Jadwigi, z roku 1921, średnica 37 mm, żelazo, brak koluszka i wstążki. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Internowanych Huszt-Rarańcza, wym. 60 x 38 mm, mosiądz srebrzony, jednoczęściowa, rewers gładki nr 4463, koluszko do zawieszenia, wrak wstążki. Stan dobry Odznaka pamiątkowa Rarańcza Huszt nr 4354, (nie nadana) wym. 27 x 58 mm, mosiądz, srebrzony, jednoczęściowa, rewers bez napisów oraz numeru nadania. Zawieszona na biało-czerwonej wstążce, koluszko. Stan dobry. 17

20 394. Liga Obrony Powietrznej Państwa, odznaczenie III klasy, brąz, emalia, koluszko, brak wstążki, rewers gładki Odznaka pamiątkowa LOPP Liga Obrony Powietrznej, 36 x 36 mm, tombak, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. St. Reising Warszawa. Stan dobry. 1000, Polska. Krzyż pamiątkowy Armii Ochotniczej, kawaleria, brąz. Na rewersie napis A.O , czerwona wstążka. Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy Armii Ochotniczej, kawaleria, brąz. Na rewersie napis A.O. 1920, czerwona wstążka. Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy Armii Ochotniczej, artyleria. Na rewersie napis A.1920 O. Czerwona wstążka. Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy Armii Ochotniczej, kawaleria, brąz, ślady złocenia. Na rewersie napis A.O Pomarańczowa wstążka. Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy Armii Ochotniczej, piechota, brąz. Na rewersie napis A.O. skrzyżowane karabiny, Wstążka niebieska. Stan dobry Krzyż pamiątkowy Armii Ochotniczej. Na awersie napis 1920 LWÓW ŚLĄZK. Rewers gładki. Wstążka pomarańczowa. Stan bardzo dobry Odznaka pamiątkowa Krzyż Armii Ochotniczej, wersja dla kawalerii, wym. 36 x 34 mm, mosiądz, jednoczęściowa, rewers gładki z literami A.O. 1920, brak wstążki. Stan bardzo dobry. 180, Medal pamiątkowy z portretem J. Piłsudskiego, na rewersie grawerowany napis Tczew, średnica 30 mm, koluszko, brak wstążki Medal pamiątkowy Bolesław Chrobry , metal posrebrzany, średnica 30 mm. Rewers mapa, napis, wstążka oryginalna. Stan dobry Krzyż pamiątkowy Wojskowej Straży Kolejowej, biały metal, emalia, wym. 40 x 40 mm, trzyczęściowy. Rewers gładki, 2 bolce mocujące. Stan bardzo dobry. 700, Krzyż Pamiątkowy Sokół w Walce o Wolność x 40 mm. Wykonany brązie, złocony i emaliowany. Krzyż wieloczęściowy orzełek nakładany. Rewers gładki, mocowany na oryginalnej wstążce z beleczką sokoła. Stan zachowania bardzo dobry. 1600, Odznaka pamiątkowa 240 ochotniczy pułk piechoty, wym. 54 x 32 mm, mosiądz, rewers gładki, wstążka oryginalna z agrafką. Stan bardzo dobry. 600,- ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE i KOMBATANCKIE 409. Krzyż Walecznym 1920 r., wym. 43 x 43 mm, wstążka Krzyż Polonia Restituta III Klasy, 60 x 60 mm. Wykonany w mosiądzu (?) Złocony i emaliowany. Zawieszony na oryginalnej wstążce w formie kokardy!! Mocowany na poziomą agrafkę sygnowaną Spink&Son Ltd. 5 King St. S.W.I. rzadkie nadanie dla kobiety! Stan zachowania bardzo dobry Zestaw 2 medali: 1. Medal Polska Swemu Obrońcy, 2. Krzyż Walecznym, wstążki oryginalne. Stany bardzo dobre. 400, Medal Polska Swemu Obrońcy, (PSZ na Zachodzie), wydanie zachodnie, wstążka oryginalna, znoszona. 60, Medal Polska Swemu Obrońcy, bicie zachodnie. Stan bardzo dobry. 120, Krzyż pamiątkowy Monte Cassino 1944, brąz. Na rewersie nr , wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy Monte Cassino 1944, brąz, wstążka oryginalna, nr Stan bardzo dobry Krzyż pamiątkowy Monte Cassino 1944, brąz, nr 39911, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Brązowy Krzyż Zasługi z mieczami, brąz, a. wym. 41 x 41 mm, płaskie bicie, wstążka oryginalna, b. wym. 41 x 41 mm. 300, Brązowy Krzyż Zasługi z mieczami, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Brązowy Krzyż Zasługi z mieczami, brąz, wstążka oryginalna. Stan dobry. 140, Medal jubileuszowy 25-lecia Stowarzyszenia Polskich Kombatantów federacji Światowej, bicie zachodnie, wstążka oryginalna. 300, Zestaw 3 sztuk odznaczeń SPK Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, na listwie: Krzyż Kombatancki SPK, Krzyż Związki Byłych Wojskowych i Rezerwistów RP w Belgii-SPK w Belgii, Medal 25-lecia Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. Stan bardzo dobry-. 300, Krzyż pamiątkowy 5 Kresowej Dywizji Piechoty, oryginalna wstążka. Stan bardzo dobry-. 60,- 18

21 422. Medal pamiątkowy Bitwy pod Monte Cassino , wstążka oryginalna Komplet medali pamiątkowych I Samodzielnej Brygady Spadochronowej (złoty, srebrny, brązowy). Wstążki dobierane. 120, Krzyż pamiątkowy Armii Hallera, Czyn Zbrojny, USA, Kanada , Medal pamiątkowy Pamiątka Wyzwolenia 1954 r. AXEL POLEN, średnica 40 mm, tombak srebrzony, wydanie holenderskie. Stan bardzo dobry. 120, Medal pamiątkowy Tysiąclecie Polski Chrześcijańskiej, metal posrebrzany, średnica 32 mm. Rewers godło państwowe, napis, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Medal pamiątkowy 2 Dywizji Strzelców Boże Narodzenie w Szwajcarii 1942, biały metal srebrzony, brak wstążki, przetarcia srebrzenia. Stan słaby Krzyż Jerozolimski, 43 x 43 mm, srebro, próba 0,925, brak wstążki. Stan bardzo dobry Krzyż Jerozolimski, 43 x 43 mm, brąz, brak wstążki. Stan dobry Palestyna Krzyż Jerozolimski, srebro, pr Stan bardzo dobry. 400, Medal pamiątkowy POLONIA SEMPER FIDELIS, brąz, średnica 29 mm, brak koluszka i wstążki. Rewers symbole, napisy angielskie. Stan bardzo dobry. ODZNACZENIA PRL 432. Order Budowniczych Polski Ludowej, złoto, emalia, waga wraz ze wstążką 93,7 g. Wstążka oryginalna. Stan b. dobry. Nadanie w 1974 roku , Krzyż Orderu Virtuti Militari PRL,V klasa, tombak srebrzony, złocony, wstążka oryginalna. Stan dobry. 330, Krzyż Orderu Virtuti Militari PRL, V klasa, tombak srebrzony, złocenia, emalia, wstążka oryginalna, lata 60-te PRL. Stan bardzo dobry. 300, Krzyż Orderu Virtuti Militari PRL, V klasa, wstążka oryginalna, Stan zniszczony Order Krzyża Grunwaldu, III klasa, tombak srebrzony, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Order Krzyża Grunwaldu III klasa, tombak srebrzony, wstążka oryginalna Order Krzyża Grunwaldu II klasa, tombak srebrzony i złocony, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry.- kopia Krzyż Walecznym moskiewski, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Krzyż Walecznym, brąz, wstążka oryginalna Krzyż Walecznym 1944 r. PRL, wym. 43 x 43 mm, brąz, wstążka oryginalna Krzyż Walecznym 1944 r. PRL, wym. 44 x44 mm, wstążka oryginalna Krzyż Walecznym 1944, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Krzyż Walecznym 1939 r. Zachód, wym. 44 x 44 mm, wstążka oryginalna Krzyż Walecznym, mały, 36 x 36 mm, wstążka oryginalna, brąz. 180, Krzyż Walecznym, mały, 1944 r., numer 15, wstążka współczesna Krzyż Walecznym, mały, 1920 r., 36 x 36 mm, wstążka oryginalna. 180, Medal Zasłużonym na Polu Chwały Lenino 1943,, srebrny, wersja ze sztandarami oraz napisem LENINO, średnica 40 mm. Wykonany w srebrze, zawieszony na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączone dwa zaświadczenia z 1945 r., oraz tymczasowe z 1946 r. Stan zachowania całości bardzo dobry. 400, Medal Zasłużonym na Polu Chwały Lenino 1943, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 120, Medal Zasłużonym na Polu Chwały Lenino 1943, brąz, wstążka późniejsza. Stan dobry. 180, Medal Zasłużonym Na Polu Chwały Lenino 1944, brąz, wstążka oryginalna. Stan dobry. 80,- 19

22 452. Medal Zasłużonym na Polu Chwały Lenino 1944 srebrny, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 90, Medal Zasłużonym na Polu Chwały Lenino 1944, srebrny, średnica 40 mm, brak wstążki. Stan dobry. 40, Srebrny Krzyż Zasługi, bicie moskiewskie, wym. 40 x 40 mm, srebro, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Srebrny Krzyż Zasługi RP do 1945 roku Srebrny Krzyż Zasługi, bicie moskiewskie, wym. 40 x 40 mm, srebro, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 2 80, Sztandar Pracy II klasa, metal, wstążka, z legitymacją Order Sztandar Pracy II klasa, tombak srebrzony, emalia. Na rewersie litery RP (1 wersja), wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 120,- 40, Medal Za Waszą Wolność i Naszą - Dąbrowszczakom. Średnica 36 mm. Wykonany w metalu, srebrzony, zawieszony na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 18. X.1956!! (Medal ustanowiony został właśnie 18.X.1956! Jedno z pierwszych nadań odznaczenia!! Stan zachowania całości bardzo dobry. 300, Medal Za Waszą Wolność i Naszą, portret K. Świerczewskiego, tombak srebrzony, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 80, Medal Braterstwo Broni Na Straży Pokoju i Socjalizmu, brąz złocony, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 40, Krzyż Partyzancki, brąz złocony, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Krzyż Powstańców Wielkopolskich, brąz, emalia, wstążka oryginalna. 80, Odznaka honorowa Zasłużony Stoczniowiec PRL, tombak złocony, emalia, wieloczęściowa, rewers gładki, 3 bolce mocujące. 400, Odznaka honorowa Zasłużony dla Zdrowia Narodu, tombak złocony, wieloczęściowa, rewers gładki, 3 bolce mocujące. 500, Odznaka honorowa Zasłużony Nauczyciel PRL, tombak złocony, emalia, wieloczęściowa, 3 bolce mocujące, rewers gładki. 400, Odznaka Zasłużony dla Górnictwa, brąz, wstążka, pudełko. Stan dobry Medal Zasłużony dla Górnictwa PRL, tombak srebrzony, wstążka oryginalna. 70, Medale Polacy w Szeregach Armii Czerwonej złoty i srebrny wraz miniaturką srebrnego. Średnica 35 mm, zawieszone na oryginalnych krokiewkach z sygnaturami Mennicy Państwowej. Metal posrebrzany oraz pozłacany (w wersji z 1982 r. dla działaczy). Stan zachowania bardzo dobry. 300, Zestaw 2 medali BYŁYM ŻOŁNIERZOM ARMII RADZIECKIEJ, tombak złocony i srebrzony. Stany bardzo dobre. 120, PCK brązowa odznaka honorowa z legitymacją z roku Stan bardzo dobry PCK srebrna odznaka honorowa z legitymacją z roku Stan bardzo dobry. ODZNACZENIA I ODZNAKI III RP 474. Krzyż Oświęcimski, nadanie RP Polska, brązowy krzyż zasługi nadany, 1994 r. z legitymacją. Stan bardzo dobry. 30,- 90, Odznaka Weteran Walk o Niepodległość, wym. 42 x 42 mm, mosiądz srebrzony, emalia, dwuczęściowa, orzełek nakładany, słupek, nakrętka sygnowana Zb. Cegielski Grawer. Do odznaki dołączona miniatura. Stan bardzo dobry. ODZNACZENIA OBCE AUSTRIA 476. Order Franciszka Józefa Krzyż Rycerski, złoto, emalia, wstążka oryginalna, na koluszku cecha złota 2. Stan bardzo dobry. 2400, Medal Der Tapferkeit I klasa, srebro. Wstążka austriacka, wtórna. Stan bardzo dobry Zestaw medali, 1. Austria medal zwycięzcy turnieju sportowego 1925, brak wstążki; 2. Austria, medal Fortitudini, brąz, brak koluszka i wstążki. Stan dwóch medali dobry. 80, Austria medal pamiątkowy Manewrów Cesarskich w Jaśle Galicya 1900 rok, średnica 29 mm, brąz, brak koluszka i wstążki. Stan bardzo dobry. 80,- 20

23 BELGIA 480. Belgia medal pamiątkowy za wojnę , 48 x 31 mm, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 30, Belgia medal pamiątkowy, Sojuszniczy Medal Zwycięstwa , brąz, wstazka oryginalna. Stan bardzo dobry. 30,- CZECHY 482. Krzyż Walecznych, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry Medal Zwycięstwa 1939 r. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. CHINY 484. Medal przyjaźni chińsko-radzieckiej, tombak, emalia, wstążka oryginalna. Stan dobry Medal przyjaźni chińsko-radzieckiej, wersja z jedwabnym dokumentem w języku chińskim, wstążka oryginalna z gwiazdą. Stan bardzo dobry. FRANCJA 486. Francja krzyż kombatancki, brąz, wstążka wtórna. Stan dobry. 20,- GRECJA 488. Medal w brązie z lat Francja medal Polski Ruch Oporu we Francji , brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 80,- 30,- NIEMCY 489. Krzyż Żelazny II klasy, 1914 r. srebro, żelazo, brak wstążki, koluszko dobierane. Stan dobry Medale 3 sztuki: 2 pamiątkowe, 1 szt. za wojnę 1866 r. wtórna wstążka polska, brak wstążek. 120, Krzyż Bractwa Strzeleckiego z 1906 r. srebro, waga 14,50 g. brak koluszka i wstążki Medal pamiątkowy , średnica 33 mm, aluminium, brak koluszka i wstążki. Stan dobry-. 40, Prusy żeton pamiątkowy Pruski z okazji 91 rocznicy urodzin Cesarza Wilhelma I roku 1888, średnica 28 mm, wstążka dobierana austriacka. Stan dobry. 80, Medal nagrodowy kolarstwo. Wstążka wtórna. 70,- ROSJA 495. Order Św. Jerzego Krzyż żołnierski 3 klasy, wym. 40 x 35 mm, srebro, nr 35460, wstążka i blacha oryginalna. 500, Order Wojny Ojczyźnianej I klasy, I wersja, na rozetce złoto brak cechy (na kamieniu probierczym pr. 14 k), znaczne ubytki emalii na ramionach gwiazdy, nr Stan opisany Order Wojny Ojczyźnianej I klasy z legitymacją nr wydaną w 1985 roku, srebro, emalia, złocenia. Stan bardzo dobry Odznaczenie pamiątkowe Specpartyzanckiej Międzynarodowej Brygady , tombak złocony, emalia, na rewersie numer 63, oryginalna zawieszka ze wstążką Medal za Warszawę z legitymacją na nazwisko Rekies Onufry z dnia 24 X 1946, wstążka oryginalna. Stan dobry Medal za zwycięstwo nad Niemcami z legitymacją żołnierza radzieckiego z dnia 11 V 1946, wstążka oryginalna, legitymacja poplamiona. Stan dobry. 40,- RUMUNIA 501. Krzyż Rycerski Orderu Korony Rumunii, wym. 42 x 42 mm, srebro, emalia, oryginalna wstążka, na kółeczku sygnatura JRF AMG Joseph Resch. W komplecie oryginalne pudełko, sygnowane Joseph Resch Bucarest. Stan dobry niewielkie ubytki emalii oraz nieznaczne uszkodzenie wyściółki w pudełku. 3 WSPÓLNOTA BRYTYJSKA 502. Australia medal THE AUSTRALIA SERVICE MEDAL , średnica 36,5 mm, biały metal, wstążka oryginalna, na rancie napis NX J. T WILLIAMS (D). Stan bardzo dobry Wielka Brytania medal pamiątkowy THE DEFENCE MEDAL, średnica 36 mm, biały metal, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 40, Wielka Brytania medal pamiątkowy , średnica 36 mm, biały metal, wstążka oryginalna?, na rancie napis NX J. T WILLIAMS (D). Stan bardzo dobry. 60, Wielka Brytania medal koronacyjny z 12.V roku, średnica 32 mm, srebro?, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. WŁOCHY 506. Medal pamiątkowy z roku 1920, średnica 28 mm, brąz, brak koluszka i wstążki. Stan bardzo dobry Medal za Zwycięstwo I Wojna Światowa, brąz, wstążka wtórna. 80,- MEDALE ONZ I INNE 508. Medal ONZ IN SERVICE OF PEACE AND FREEDOM za byłą Jugosławię, brąz, wstążka, baretka. Stan bardzo dobry. 30,- 21

24 509. Medal ONZ IN THE SERVICE OF PEACE brąz, wstążka, baretka. Stan bardzo dobry. 30, Medal ONZ IN SERVICE OF PEACE AND FREEDOM- ISAF, brąz, baretka. Stan bardzo dobry. 30, Medal ONZ IN THE SERVICE OF PEACE brąz, wstążka wielokolorowa. Stan bardzo dobry. 30, Medal Probitati et diligentiae 1891, brąz złocony, wstążka wtórna. Pudełko oryginalne. Stan bardzo dobry Zestaw medali: 1. USA za Wietnam, brak koluszka i wstążki 2. Węgry medal z 1940 roku, brak wstążki 3. NRD medal za wierną służbę, brak koluszka i wstążki. Stan wszystkich trzech medali dobry. MINIATURY ODZNAK I ODZNACZEŃ 514. Srebrny Krzyż Zasługi miniaturka, srebro cechowane, wstążka oryginalna Srebrny Krzyż Zasługi miniaturka, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 20, Srebrny Krzyż Zasługi miniaturka, mała wersja, wstążka oryginalna. 10, Zestaw 4 miniatur: Medal Polska Swemu Obrońcy, 3 miniatury zachodnie. 30, Order Sztandaru Pracy II klasy 2 miniaturki Miniatura Krzyża Harcerskiego Czuwaj III RP. 1/ Zestaw 7 sztuk miniatur PSZ na Zachodzie, w tym 1 sztuka Korpusówka Palestyna. 1 20,- zdjęcia z poz na Zestaw 3 miniatur: Krzyż Monte Cassino, 2 sztuki Order Odrodzenia Polski. 20, Medal Zasłużony na Polu Chwały komplet 3 miniatur Zestaw 6 miniatur po roku Zestaw 4 miniatur okres PRL: Krzyż Partyzancki, Order Odrodzenia Polski, Virtuti Militari, Złoty Krzyż Zasługi. 20,- 20,- 20,- NAKRĘTKI 525. Nakrętka do odznaki, średnica 30 mm, sygn.. St. Reising, Grawer Warszawa Niecała 1, mosiądz srebrzony. Stan dobry. 80, Nakrętka do odznaki, średnica 27 mm, sygn. W. Gontarczyk Warszawa ul. Miodowa 19, mosiądz. Stan dobry. 80, Nakrętka do odznaki, średnica 27 mm, sygn. J. Michrowski, Grawer Warszawa, Nowy Świat 15, mosiądz. Stan dobry. 80, Nakrętka do odznaki, średnica 26 mm, sygn. A. Nagalski i Ska, mosiądz oksydowany. Stan dobry. 80, Nakrętka do odznaki, średnica 26 mm, sygn. A. Nagalski i Ska, mosiądz oksydowany. Stan dobry. 80, Nakrętka do odznaki, średnica 22,5 mm, sygn. Mennica Państwowa, mosiądz. Stan dobry. 40, Nakrętka do odznaki, średnica 22,5 mm, sygn. Mennica Państwowa, mosiądz. Stan dobry. 40, Nakrętka do odznaki, śr 22 mm, sygn. Mennica Państwowa. Stan dobry Nakrętka do odznaki, śr. 26 mm, sygn. A. Nagalski i Ska.Warszawa Bielańska 16. Stan dobry Nakrętka do odznaki, śr. 27 mm, sygn. Ł.Z.P.G.G. Łódź. Stan dobry Nakrętka do odznaki, śr. 20 mm, sygn. Br. Grabski. Stan dobry. 70, Nakrętka do odznaki, średnica 26 mm, nie sygnowana, mosiądz. Stan dobry. 40, Nakrętka do odznaki, średnica 25 mm, nie sygnowana, mosiądz. Stan dobry. 40, Nakrętka do odznaki, średnica 20,5 mm, nie sygnowana, mosiądz. Stan dobry. 40, Nakrętka do odznaki, średnica 19 mm, nie sygnowana, mosiądz. Stan dobry. 40, Zestaw różnych nakrętek (m.in. sygn. Grabski Łódź, Antoni Peszcz, Mennica Państwowa) + 2 wstążki do odznaczeń. 22

25 VARIA 541. Para naramienników do munduru legionowego, wym. 9,5 x 6 cm, sukno, galon, guziki, nakładki wtórne. Stan dobry. 400, Patki kołnierzowe oficera piechoty, 2 sztuki para, wzór 19, sukno, bajorek. Stan średni Para naramienników PSZ Polnische Wermacht dla jednostek automobilowych, sukno, taśma metalowa, emblemat nakładany. Stan dobry Zestaw 2 par łapek kołnierzowych: 1. czarne saperzy do munduru, wzór 27, sukno, bajorek. stan średni, 2. czarne z niebieską wypustką łączność oraz naramiennik porucznika 5 pułku piechoty. Stan zachowania dobry Para łapek podoficerskich Strzelców Podhalańskich. Bardzo rzadkie łapki z lat 40-tych, wykonane przez znaną krakowską Pracownię Haftów Wojskowych Hanka. Noszone przez bardzo krótki, przejściowy okres. Wykonane z sukna, haftowane bajorkiem, na odwrocie podklejone papierem z pieczątką firmową HANKA. Piękny komplet w doskonałym stanie zachowania!! 600, Żabka do szabli oficerskiej wzór 21, skóra, okucia stalowe. Stan dobry Guziki wojskowe, obce, 13 sztuk Guziki niemieckie, okres I wojny światowej, 5 sztuk Temblak polowy do szabli, wzór 21/22, skóra, długość 49 cm. Stan dobry. 1 20, Guziki polskie, przedwojenne, sygnowane 8 sztuk, guziki PSZ na Zachodzie 5 sztuk, guzik Polska, lata sztuka. 40, Matryca do odznaki 20 pułku piechoty Kraków, wysokość 7 cm, średnica 7 cm, stal hartowana narzędziowa. Stan bardzo dobry Broszka patriotyczna NIECH ZYJE POLSKA , biały metal, średnica 34 mm. Stan dobry Spinki do mankietów, patriotyczne, srebro. Stan dobry Odznaka patriotyczna z napisem BOŻE ZBAW POLSKĘ. Odlew wtórny, stan dobry , Broszka patriotyczna, srebro?, zapinana na agrafę, nie sygnowana. 60, Broszka patriotyczna Wiara, Nadzieja, Miłość, mosiądz, zapięcie agrafa. 80, Ryngraf z Matką Boską Częstochowską, wym. 58 x 46 mm, biały metal, dwuczęściowa, łańcuszek, rewers gładki, dwa nity mocujące. Stan dobry Ryngraf z M.B. Częstochowską, 35 x 29 mm, srebro, z elementami wojskowymi orzeł sztandar. Rewers, cecha srebro, imiennik, brak łańcuszka. Stan dobry Krzyż żałobny dekorowany różami z łańcuchem, wym. krzyża 90 x 47 mm, długość łańcucha 56 cm. Stan bardzo dobry. 1000, Bransoletka żałobna, czarna emalia, perełki. Stan drobne wgniecenia, naprawiana emalia Medalion żałobny sekretnik. Wewnątrz kosmyk włosów, rytowane, brak szybek. Na zewnątrz gładki dek. krzyżem. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 700, Brosza żałobna, śr. 43 x 33 mm, dżety/gagat (?), naszyte na płótno, agrafka. Stan dobry Brosza żałobna, śr. 36 mm, dżety/gagat (?), naszyte na płótno, agrafka. Stan dobry Medalion sentymentalny z kawałeczkiem haftu, mosiądz, szkło, uszko do zawieszenia, wym. 24 x 18 mm. 120, Obrączka z datą 27 luty 1861, pamiątka 5 poległym, srebro, złoto niskopróbne plecionka z włosów. Stan bardzo dobry. 900, Bransoletka żałobna dekorowana pękiem róż, ebonit. Stan bardzo dobry. 700, Sygnet patriotyczny z orłem, srebro Sygnet patriotyczny z Orłem i monogramem, srebro?, emalia. Stan dobry. 120, Brosza patriotyczna po 1863 orzeł, nałożony na kotwice, kajdany, biały metal, agrafka. Stan bardzo dobry. 900, Sygnet patriotyczny z orłem złoconym, srebro Sygnet patriotyczny z nakładanym orłem, srebro. Stan dobry, pogięty. 23

26 Poz. 547 Poz. 222 Poz. 546 Poz. 590

27 Poz. 544 Poz. 544 Poz. 544 Poz. 548 Poz. 549 Poz. 550 Poz. 548 Poz. 550 Poz. 545 Poz. 548 Poz. 550 Poz. 550 Poz. 551

28 Poz. 595 Poz. 592 Poz. 593 Poz. 594 Poz. 593 Poz. 594

29 572. Sygnet Legiony Polskie 1914, biały metal. Stan dobry. 120, Obrączka patriotyczna BOHATEROM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO współczesna. 30, Obrączka czołgisty z roku 1944/45, srebro Sygnet męski z trupią czaszką, srebro Bransoletka pamiątkowa Monte Cassino, Widok na Klasztor oraz 9 emblematów PSZ na Zachodzie, biały metal, długość 185 mm. Stan bardzo dobry , Nieśmiertelnik wojskowy zachodni Sygnet srebrny z napisem: Wes Wall, pogięty, znoszony. 20, Francja, Nieśmiertelnik nr 542. Stan dobry Gwóźdź do sztandaru, 34 x 19 mm, srebro(?), Gen Wł. Jung. Stan dobry Gwóźdź do sztandaru, 23 x 18 mm, srebro (?), Leonard Skierski Gen. Dyw Klamra do pasa harcerskiego, mosiądz Znak identyfikacyjny Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) z numerem 350, mosiądz, średnica 31 mm, rewers gładki. Stan dobry. 30,- 60, Tłok pieczętny w owalu, ozdobny monogram w kości zwierzęcej Notatnik z rysikiem dekoracja żaglówka, napis Fiume, wym. 50 x 35 mm. Stan dobry. 130, Fajka porcelanowa z wizerunkiem stylizowanej postaci siedzącego kosyniera z amputowaną nogą, na kolanach kosa w tle szabla poniżej napis: Der Veteran. Brak zamknięcia. Długość 13,5 mm, 1 poł. XIX wieku. Stan dobry, pęknięcie i obtarcie na obrzeżu. 2000, Prusy Talar zwycięstwa Stan III Orzeł w ramce, model 1919, srebro próba 925, waga 78,9 g, ramka drewniana, tabliczka z napisem; Orzeł Piechoty Polskiej , lata 70-te XX wieku. 600, Rzesza niemiecka 5 marek pamiątkowych 200 lat królestwa Prus. Stan III Łuska od naboju, mosiądz, z nałożonym orłem, wys. 195 mm. Stan dobry Odznaki organizacyjne ONZ 2 sztuki, tombak złocony, biała emalia, zapięcie. 120, Tableau: Absolwenci wyższej Szkoły wojennej lata Stan bardzo dobry, nowa oprawa. 500, Album z fotografiami zatytułowany Wojsko : 4 sztuki: z defilady 19 marca 1931: Saperzy /orkiestra 20 pp/ Artyleryja ciężka /C.K.M/, a także: 11 sztuk; Święto P.W.iW.F w Spale 1931, zjazdy harcerskie Jazów 1931 r. 4 sztuki, Praga sztuk, oraz ok. 140 zdjęć z prywatnych wycieczek krajoznawczych (lata 30-te). Różne rozmiary. Stan dobry Zestaw fotografii 81 sztuk I wojna światowa, różne rozmiary, naklejone na plansze, w tym o tematyce lotniczej: transport samolotów, katastrofy lotnicze, zdjęcia rozpoznawcze. 500, Fotografia z 1916 roku: zespołu medycznego z podpisem pod zdjęciem: Mój oddział w Tarnowie (szkoła Czackego) 1916 r. Na zdjęciu m.in. Aleksander Oszacki ( ) polski lekarz, członek PAU profesor medycyny wewnętrznej UJ. Stan b. dobry Zestaw zdjęć stereoskopowych wraz z okularami z Kampanii Wrześniowej i zdobytej Warszawy, 100 sztuk, Raumbild-Verlag Otto Schӧnstein K.G. München MEDALE 597. JAN SCHINDLER 1846 Aw: Popiersie w lewo w otoku: JAN SCHINDLER PREZES SEN- ATU RZĄD R.P. KRAKOWA Rw: Herb Krakowa otoczony wieńcem z liści i pięcioma tarczami z ważnymi budynkami miasta. Sygnowany na Aw A.SCHINDLER, brąz, śr. 63,5 mm. Stan bardzo dobry LECIE OSWOBODZENIA WIEDNIA 1883 Aw: Głowa króla w prawo, poniżej: NA UCZCZENIE PAMIĘCI WIELKIEGO KRÓLA ZROBIŁ WACŁAW GŁOWACKI, w otoku PAMIĄTKA ( ), Rw: Obraz M.Boskiej Częstochowskiej, poniżej napis: KO- RONOWANA WRZESIEŃ 1883 w otoku napisy: JAN III IDĄC Z KRAKOWA ( ) Sygn. na Aw., brąz, śr. 50 mm. Stan dobry PAMIATKA POBYTU RUDOLFA I STEFANII W KRAKOWIE 1887 Aw: Popiersia w prawo, napis: RUDOLFUS STEPHANIA Rw: Napisy Nie sygnowany, brąz śr 34 mm. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 27

30 600. LEON XIII medal patriotyczny 1900 Aw.: Popiersie w lewo i napis Rw: KrwawiĄce serce, poniżej herby Polski, Litwy i Rusi, napis: POLONIA SEMPER FIDELIS IN CRIST. Nie sygnowany, brąz, 47 mm. Stan dobry, zarysowania. 300, HENRYK SIENKIEWICZ 1900 Aw: Popiersie w lewo, w otoku: HENRYK SIENKIEWICZ LIT- WOS Rw: Postac kobieca kresląca napis QVO VADIS, poniżej tytuły dzieł: Sygnowany na Aw. i Rw. W. TROJANOWSKI PARYZ 1900, brąz, śr. 77 mm. Stan: naprawiany otwór, zarysowanie ADAM MICKIEWICZ 1908 Aw. Popiersie w lewo, w otoku ADAM MICKIEWICZ Bity jednostronnie. Sygnowany na Aw: Lewandowski, brąz, śr. 50 mm. Stan dobry. (Strzałkowski poz. 104) RR - bardzo rzadki JÓZEF PIŁSUDSKI 1914 Aw: Popiersie w prawo, napisy: JÓZEF PIŁSUDSKI WÓDZ/LE- GIONÓW POLSKICH 6 VIII 1914 Rw: Postać żołnierza na dole leżący smok, napisy: PRAWEM NASZEM( ) W otoku ZMARTWYCHWSTANIE DASZ JE- PANIE! Sygnowany na Aw: LEWANDOWSKI 1916, śr. 50 mm, cynk srebrzony. Stan dobry E. BӦHM-ERMOLLI 1915 Aw: Popiersie en face w mundurze, w otoku: EDVARDO BӦHM- ERMOLLI GRATIAM REFERENS LEOPOLIS Rw: Panorama Lwowa, w otoku: STAT SVA ( ) Sygnowany na Aw: i Rw: K. CHODZIŃSKI 1916, cyna, śr. 70 mm. Stan dobry, medal po konserwacji. 120, POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY 1915 Aw: Symboliczna postać w stroju wojownika, poległy legionista, w tle wojsko w Orzeł, napis, daty Rw: Obraz M.Boskiej Częstochowskiej, w otoku KRÓLOWO ( ) Sygnowany na Aw. I Rw. Lewandowski 1915, śr. 50 mm, cynk srebrzony. Stan dobry. 190, LEGIONY POLSKIE Aw: Szeregi piechoty w ataku, nad nimi Orzeł, na dole napis: LE- GIONY POLSKIE Rw: Dwie symboliczne postacie. Sygnowany na Aw: J. WYSOCKI, Na rancie sygnatura w formie koniczyny. Cynk, śr. 60 mm Medal wydany w Wiedniu w nakładzie 1000 egzemplarzy Stan dobry INTROMISJA RADY REGENCYJNEJ 1917 Aw: Klęczące postaci przed M.Boską, w otoku: INTROMISYJA RADY REGENCYJNEJ W WARSZAWIE 28 PAŹDZ. ROKU 1917 Rw: Trzy popiersia wprawo. W otoku: JÓZEF OSTROWSKI. AR- CYBISKUB ALEKSANDER KAKOWSKI. KSIĄŻE ZDZISŁAW LUBOMIRSKI. Sygnowany na Aw: J.RASZKA, śr. 70 mm, cyna srebrzona. Stan dobry. 130, OTWARCIE PIERWSZEGO SEJMU USTAWODAWCZEGO 1919 Aw: Napis w sześciu wierszach VARSOVIA /SALVS REI/ PVBLI- CAE SV/PREMA LEX/ ESTO/ 9 II 1919 Rw: Siedząca kobieta pochyla się nad tablicami. Sygnowany na Rw: J. RASZKA, brąz, śr. 44 mm. Stan dobry. (Strzałkowski poz. 443) R - rzadki ROCZNICA ŚMIERCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI 1919 Aw: Popiersie w mundurze wg portretu Grassiego, napis Rw: Widok Wawelu i kopca Kościuszki napis: ON ZERWAŁ KAJ- DANY( ) Sygnowany na Aw: J. WYSOCKI, śr. 70 mm, cyna. Stan b. dobry. 180, ROMAN DMOWSKI 1919 Aw: Popiersie w lewo, w otoku napis: ROMAN DMOWSKI Rw: Napis: ZASŁUŻONEMU OJCZYŹNIE Sygnowany na Aw: C.M. (Czesław Makowski), śr. 50 mm, brąz. Stan dobry.(strzałkowski poz. 453) RR bardzo rzadki POLEGŁYM CZEŚĆ 1920 Aw: Napis w dwóch wierszach, na górze Orzeł z koroną trzymający krzyż V.M. Rw: Leżący żołnierz ze sztandarem Sygn. na Rw: M. LUBELSKI, brąz, śr. 34 mm. Stan dobry. 120, POLEGŁYM CZEŚĆ 1920 Aw: Napis w dwóch wierszach, na górze Orzeł z koroną trzymający krzyż V.M. Rw: Leżący żołnierz ze sztandarem Sygn. na Rw: M. LUBELSKI, brąz, śr. 34 mm. Stan dobry. 120, KOŚCIÓŁ NA SKAŁCE W KRAKOWE Aw: Widok kościoła, w otoku napis: WIDOK KOŚCIOŁA NA SKAŁCE W KRAKOWIE. Rw : Postać biskupa, w otoku napis: ŚWIETY STANISŁAWIE PA- TRONIE NASZ MÓDL SIĘ ZA NAMI. Sygnowany na A: KISS- ING (zakład Henryka Kissinga w Menden w Niemczech), 53 mm. Stan dobry. (Strzałkowski poz. 883) RR-. Bardzo rzadki. 300, POLSKO-FRANCUSKA IZBA HANDLOWA 1922 Aw: Głowa w prawo napis: REPUBLIQE FRANCAISE Rw: W wieńcu napis i daty Sygnowany na Aw. Daniel Depuis i Rw. H. Dubois. Stan b. dobry ROCZNICA KORONACJI BOLESŁAWA CHRO- BREGO 1924 Aw: Popiersie w prawo, w otoku: BOLESŁAW CHROBRY KRÓL POLSKI Rw: Kobieta na tle panoramy Gniezna w otoku: W 900 Rocznicę ( ), na dole daty: Sygnowany na Aw: J.WYSOCKI MW, brąz śr. 55 mm. Stan dobry POLSKA W HOŁDZIE STANOM ZJEDNOCZONYM AMERYKI 1926 Aw: Dwa popiersia: T. Kościuszki i K.Pułaskiego w lewo, w otoku 28

31 napis: POLSKA ( ) Rw: Popiersie J. Waszyngtona w lewo napis: POLAND ( ) na dole daty: 1776-JULY Sygnowany na Aw: J. AUMILLER, brąz śr. 55 mm. Stan dobry. 140, NAGRODA POMORSKIEJ IZBY ROLNICZEJ 1926 Aw: Orzeł państwowy w wieńcu, w otoku napis Rw: Snop zboża, sierp i pług, napis: ZA OWOCNĄ PRACĘ W ROLNICTWIE Nie sygnowany (wykonał Koźbielewski M.W., śr. 55 mm, brąz. (Strzałkowski poz. 550). Stan dobry. RR Bardzo rzadki LECIE BANKU POLSKIEGO W WARSZAWIE 1928 Aw: Dwie głowy w prawo, w otoku napis: KS.KSAWERY LUBECKI HR. LUDWIK JELSKI V-1928 Rw: Tablica z napisem, powyżej Orzeł. Sygnowany na Aw: J. AUMILLER, śr. 55mm, brąz. Stan dobry. 120, POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA W POZNANIU 1929 Aw: Siewca na polu. W otoku POZNAŃSKI WOJEWÓDZKI ZWIĄZEK KOMUNALNY. Rw: Kobieta podająca wieniec żniwiarzowi, napis: ZASŁU- ZONEMU WYSTAWCY NA P.W.K Sygnowany na Rw: I. KNEDLER, śr. 40 mm, mosiądz srebrzony. (Strzałkowski poz. 635) RR-. Bardzo rzadki. 140, MISTRZOSTWA POLSKI W HOKEJU KRYNICA 1933 Aw: Stylizowany bramkarz hokejowy, napis: POLSKI ZWIĄZEK HOKEJA NA LODZIE. Rw: Liście dębu i napis: MISTRZOSTWA POLSKI 1933 R Sygnowany na Aw: ZTK (Zofia Trzcińska Kamińska), śr. 40 mm, brąz. Stan b. dobry. (Strzałkowski poz. 730) R-. Rzadki lecie śmierci ADAMA MICKIEWICZA 1955 Aw: Głowa w lewo, napis: ADAMO MICKIEWICZ Rw: Napis: IL COMITATO NACIONALE PER LEONORANZE NELI ( ) Sygnowany na Aw: Romagnoli, brąz, 30 mm. Stan dobry. Uszko do zawieszenia. 80, PIERWSZE PODRÓŻE STATKU M/S PIŁSUDSKI 1935 Aw: Dziób statku, z lewej napis: M/S PIŁSUDSKI Rw. Zarys brzegów Europy, Afryki, Ameryki, dwa punkty: GDY- NIA i NEW YORK (trasa pierwszej podróży). Dołem znak GAL-u. Niesygnowany, śr. 40 mm, brąz. Stan dobry. (Strzałkowski poz. 764) RR-. Bardzo rzadki MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI 1935 Aw: Popiersie w lewo, w otoku: WSKRZESICIEL ( ) MARSZ Rw: Orzełek legionowy Nie sygn, średnica 35 mm, biały metal. Stan dobry ROCZNICA ŚMIERCI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 1936 Aw: Głowa poziomo, w otoku: W ROCZNICE ŻALOBY NARO- DOWEJ, na dole daty: V 1936 Rw: Dwóch żołnierzy niosących trumnę pokrytą całunem, z lewej Wawel z prawej kolumna Zygmunta III Sygnowany na Rw: ST.K. OSTROWSKI ORAZ ZNAK Mennicy, brąz, śr. 60 mm. Stan bardzo dobry XV ROCZNICA ODZYSKANIA DOSTĘPU DO MORZA 1935 Aw: Sylwetka statku w prawo, napis: M/S PIŁSUDSKI Rw: Postac anioła z miecem, w otoku LIGA MORSKA I KOLO- NIALNA Nie sygnowany, brąz, śr. 34 mm. Stan słaby. 80, PAMIATKA CHRZTU, nie sygnowany, srebro pr. 925, waga 42,5 gr. Stan b. dobry. 180, WOLNE MIASTO GDAŃSK medal nagrodowy 1935 Aw: panorama miasta w otoku: Freie Stadt Dazing, Rv: gładki, wygrawerowany napis III WEITSPR. SP.V.SCHUTZ- ZPOL.DZG 1925 (III miejsce w skoku w dal, Sportowego Towarzystwa Policyjnego Wolnego Miasta Gdańska), brąz, złocony, średnica 55 mm, nawiercony otwór. Stan dobry. MEDALE OBCE FRANCJA 628. Medal pamiątkowy P. JOLYOT DE CREBILLON 1818, średnica 40,5 mm, brąz, sygn. DE PAULIS. F. Stan dobry. 80, Medal ośmiokątny Izby Notarialnej z 1834 roku, srebro, waga 13,8 g. Stan bardzo dobry. 70, Medal nagrodowy z roku 1868, średnica 51 mm, brąz, na awersie portret Napoleona III, sygn. H. PONSCARME F. Stan bardzo dobry. NIEMCY 631. Medal portretowy cesarza Wilhelma II wybity z okazji budowy zamku w Hohkoenigsburg, średnica 70 mm, brąz, sygn. Wilh. Haverkamp. Stan bardzo dobry Hamburg Wolne i Hanzeatyckie Miasto medal pamiątkowy 100-lecia schroniska dla policjantów, średnica 46 mm, brąz. Stan bardzo dobry Medal nagrodowy DEM VERDIENSTE WITTENBERG 1879, średnica 43 mm, srebro, w. 27,2 g. sygn. G. LOOS DIR. Stan: liczne rysy (czyszczony). 120, Medal za zasługi w Wojskowej Poczcie Gołębiej, srebro?, waga 32,30 g, średnica 41 mm. 120,- WŁOCHY 635. Medal Rafael Sanctius, średnica 42 mm, brąz, sygn. na awersie słabo czytelnie. Stan dobry. 80,- 29

32 PLAKIETY 636. Medal Plakieta Józef Piłsudski Pierwszy Marszałek Polski. 71,5 mm x 91,5 mm. Wykonana w brązie, na rewersie sygnatura Mennica Państwowa oraz orzełek i herb Kościesza. Na awersie wklęsła sygnatura projektanta J. Aumiller. Stan zachowania bardzo dobry Medal/ Plakieta W dniu Wielkiej Żałoby Polski 12/V 1935, 35 x 64mm. Wykonana w brązie. Na awersie sygnatura projektanta L. Szatzsznajder. Stan zachowania bardzo dobry. 400, CIENIOM CZŁONKÓW RZĄDU NARODOWEGO W HOŁDZIE Plakieta jednostronna. Sygnowana WW. Rewers gładki sygnatura: WIŚNIEWSKI, 32 x 36 mm. Stan dobry Rajd samochodowo-motocyklowy szlakiem powstańców nad Odrę Bogumił Wierzbica. Plakieta jednostronna, w kształcie tarczy herbowej, 70 x 60 mm, biały metal, emalia. Otwory do mocowania, stan dobry Plakieta jednostronna z Matką Boską Ostrobramską, średnica 85 mm, rewers z kontrą, ręcznie wykonany napis: 15.V.1944 Kościelisko-X. St. Tułowiecki, dopasowane zawieszenie. Stan dobry. 180,- Chorwacja 641. Plakieta nagrodowa 1906, 70 x 54,5 mm, brąz, sygn. na rewersie R. France Mihanovic. Stan dobry. 120,- DOKUMENTY 642. Zestaw 2 legitymacji na nazwisko Lange Erwin: 2 Brygada Czołgów W.P. na Środkowym Wschodzie pozwolenie na prowadzenie wojskowych pojazdów mechanicznych nr 248, na rok 1942, zdjęcie, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan bardzo dobry. D.O.K Nr 1 Komenda Szkoły Czołgów i Samochodów pozwolenie na prowadzenie wojskowych pojazdów mechanicznych nr 40 na rok 1930, zdjęcie, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan dobry Zestaw 2 dokumentów: D.O.K.V. Pozwolenie na prowadzenie wojskowych pojazdów mechanicznych nr 134, na rok 1939, na nazwisko Paczoski Czesław, zdjęcie, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan dobry. Dowództwo 3 Batalionu Czołgów i Sam. Panc. Pozwolenie na prowadzenie wojskowych pojazdów mechanicznych nr 566/35, na rok 1935, na nazwisko Oleszczuk Feliks, zdjęcie, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan dobry. Klejona Zestaw dokumentów: Batalion Zapasowy I. Pułku Wojsk Kolejowych w Krakowie, legitymacja nr 578 na nazwisko Kowalski Czesław, z dnia 2 kwietnia 1920 r. pieczęć tuszowa, podpisy. Stan dobry. Oddział Kierownictwa Transportów Wojskowych Pomorze, legitymacja na nazwisko Górski Józef, pieczęć tuszowa, podpisy. Stan dobry-. Wyblakła. Krakowska Baterya Kolejowa L. 3 GRO- MOBÓJ legitymacja na nazwisko Wierusz-Kowalski Czesław, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan dobry. Dowództwo Baonu zapasowego 2 Pułku Wojsk Kolejowych, zaświadczenie na nazwisko Kowalski Czesław, z dnia r. pieczęć tuszowa, podpis. Stan dobry Zestaw dokumentów na nazwisko Kozakowski Tadeusz: Centrum Wyszkolenia Pancernego i Techn. Motorowego, świadectwo nr 64 ukończenia kursu, W. Brytanja dn. 10.III.1944 r, pieczęć tuszowa, podpisy. Stan bardzo dobry. Polskie Siły Zbrojne, zaświadczenie o zakończeniu służby nr 27597, Londyn r. pieczęć tuszowa, podpisy. Stan dobry. 80, Legitymacja P.O.W.N. (Polska Organizacja Walki o Niepodległość) na nazwisko Adamczak Marjan, data 1-IX-1944 r. zdjęcie, pieczęć tuszowa, podpisy. Stan dobry. 60, Polska Misja Wojskowa przy Sojuszniczej Radzie Kontroli w Niemczech Wydział Konsularny Poświadczenie dla obywateli polskich, numer 5749/Rm, na nazwisko Franc Józef, data r. zdjęcie, pieczęcie tuszowe, podpisy, dołączony nieśmiertelnik. Stan dobry. 60, Zestaw 2 dokumentów na nazwisko Zdanowicz Jan: Tymczasowa legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki pamiątkowej 2 Korpusu 4 Kresowej Kompanii Saperów, 1 czerwca 1947 r. Tymczasowa legitymacja odznaki Saperów 5 K.D.P., 10 września 1946 r, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan dobry. 60, Zestaw 2 dokumentów na nazwisko Kasprzyk Ludwik wraz z odznaką: Legitymacja odznaki pamiątkowej 2 Korpusu, nr 5276, data , odznaka Polski 2 Korpus, metal, rewers gładki, wygrawerowany numer, słupek, nakrętka. Stan dobry. Soldier s Service Book, nr 916/K/1914/III, data , dołączone nieśmiertelniki. Stan słaby Legitymacja przynależności do Drużyny Harcerskiej przy 15 Pułku Ułanów Poznańskich dla Druhny st. przodowniczki P.S.W.K. Ireny Rutkowskiej, nr 57, data 9.XI.1943 r., zdjęcie, pieczęć tuszowa, podpisy. Stan dobry Zestaw dokumentów na nazwisko Wardzała Stefan: Pozwolenie na prowadzenie wojskowych pojazdów mechanicznych, nr 4381, data , zdjęcie, pieczęcie tuszowe, podpisy. Stan dobry. Legitymacja Zarząd Główny Związku Karpatczyków 3 DSK, koło Londyn, nr 415, pieczęć tuszowa, podpisy. Stan dobry. 70, Dowództwo 12 Pułku Piechoty dyplom sportowy dla Kapitana Wita Michała za zajęcie I miejsca w strzelaniu na 300 metrów, Wadowice 1927 rok, pieczęć tuszowa. Stan dobry Świadectwo zdania egzaminu powołanego przez Dowódcę 3 Bataljonu Czołgów i Samochodów Pancernych na przodownika ćwiczeń cielesnych dla Feliksa Oleszczuka, data 13 lipca 1934 r. Stan słaby, przedarcia, zaplamienia Dyplom strzelecki nadający złoty żeton strzelecki Porucznikowi Mytkowiczowi Marjanowi z 28 pułku Strzelców Kaniowskich, Łódź, 29 października 1935 r. pieczęć tuszowa. Stan dobry, zaplamienia. 30

33 655. Legitymacja osobista nr 33/36 przynależności ewidencyjnej do Batalionu Pancernego na nazwisko Mirucki Antoni, stanowisko podoficer gospodarczy komp. Lwów 1936 r., ważna do 1938 r, fotografia, pieczęć tuszowa. Stan dobry, uszkodzenia i zaplamienia papieru. Dołączone 2 fotografie w tym jedna opisana pociąg pancerny nr 6 GROMOBÓJ Zestaw dokumentów na nazwisko Feliks Zaród; 1. Legitymacja (tymczasowa) Dowództwa Placu m. Ostrowa z dnia r., fotografia, pieczęć tuszowa, 2. Przepustka stała Dowództwa Okręgu Korpusu nr V/Sztab z dnia r., pieczęć tuszowa. 3. Legitymacja nr 323 Komendy Koła 1 P.P. LEG, z 1937 r. fotografia, pieczęcie. 4. Książka żołdu z datą wstąpienia do armii w Legionach w 1914 roku. Dołączona fotografia z pieczątką Stalag XA, kartonik z pieczątką Stalag XIIIA, 2 fotografie w mundurach. Stan zachowania dobry i średni Zaproszenie na Śniadanie i Uroczystość Święta Pułkowego 20 Pułku Ziemi Krakowskiej, 26 maja 1927 rok, adresowane do prof. ASP Konstantego Laszczki. Stan dobry, przedarcia papieru. 60, Zestaw 4 Exlibrisów: Biblioteka Oficerska Szkoły Sanitarnej nr 190, Biblioteka Szkoły Podchorążych Artylerii, Biblioteka 4 Pułku Art. Ciężkiej nr 454, Biblioteka 4 P.A.C nr 454/I 3. Stan dobry. 120, Zestaw legitymacji na nazwisko Paczoski Czesław: Szkoła Podchorążych Inzynierii, fotografia, pieczęć tuszowa, 1928 r. Pozwolenie na prowadzenie wojskowych pojazdów mechanicznych nr 178, rok 1931, zdjęcie, pieczęć tuszowa. Stan: przedarcia papieru, zniszczenia na rogach Zestaw 3 dokumentów: 1. karta służbowa przepustka zezwalająca na przebywanie w mieście Kraków poza koszarami dla Tomasika Lucjana, adnotacja czerwonym atramentem podpisana przez ppor. Prażmowskiego z datą 7/ r. pieczęcie Autonaczelnictwa Centralnego Okręgu Krakowskiego, 2. dokument rekwizycji samochodu Apollo, Kraków 1920 rok, pieczęć Dowództwo Wojsk Automob. w Krakowie, 3. Tymczasowe pozwolenie na prawo kursowania dla samochodu marki Apollo, 1925 roku, pieczęć tuszowa. Stany dobre, słabe. 120, Zestaw 2 legitymacji Dowództwa Wojsk Samochodowych Okr. Gen. Kraków użytkowania i zatrzymywania samochodów wojskowych, daty 1919 r r. Stany dobre Lista imienna oficerów i podoficerów 2 P.S.P. w Sanoku, 200 pozycji. Stan dobry. 400, Legitymacja 6 Pułku strzelców Podhalańskich nr 152, na nazwisko plut. Wojciecha Plenarowicza, Stryj 16.X.1929 r. 400, Legitymacja członkowska Kolejowe Przysposobienie Wojskowe, wydana dla robotnika 1933 r. Stan dobry, naddarcia papieru. 60, Legitymacja uprawniająca do noszenia Odznaki Strzeleckiej przydział Pruszków. Pieczęć Dowództwo Okręgu Korpusu. Stan dobry Legitymacja Odznaka Instruktorska P.W. kobiet nr 191, Poznań Stan dobry, zaplamienia Legitymacja P.O.S. Nr 4333, dla strz. Petri Bolesława, Lwów Stan dobry Legitymacja odznaki ukończenia II stopnia P.W. ogólnego. Pieczątka 36 pułku piechoty. Stan dobry Legitymacja Liga Morska oddział Ministerstwa Aprowizacji Nr 231 z 1947 roku dla Zofii Królówny. Stan bardzo dobry Świadectwo P.O.S. Nr 338 dla Mieczysławy Samlickiej, Stanisławów 1936 r. Stan dobry Świadectwo P.O.S. Nr 4145, wyd. Warszawa 1934 r. Stan dobry, nadtargane brzegi Legitymacja Okręgowego Koła Harcerzy z czasów walk o niepodległość we Lwowie dla Dh Gliczyńskiego Jana Lp.223, fotografia. Stan b. dobry Legitymacja osobista K.O.P. Batalion Dawidgródek nr 551 dla strzelca Gajos Jana, odcisk palca, podpis dowódcy. Stan: klejona, przetarcia Dyplom ukończenia Szkoły Podoficerskiej Piechoty w Baonie Commando we Włoszech 1944 r., in blanco. Stan bardzo dobry Legitymacja do odznaki pamiątkowej Artylerii Konnej PSZ, na nazwisko por. Gigiel Melechowicz Mieczysław, 3 podpisy w tym pł. Dunin-Wolskiego. Stan bardzo dobry. 500, Legitymacja do odznaki 2 Korpusu na nazwisko Piotrowski Klemens, data , pieczęć tuszowa, podpis Dowódcy 2 Korpusu Władysława Andersa. Stan bardzo dobry Legitymacja do odznaki 10 Pułku Huzarów na nazwisko st. wachm. Singler Bolesław, data 21.IX r., podpis dowódcy 10 Pułku Huzarów Mgr. Antoniego Smodlibowskiego Płk. Stan bardzo dobry Legitymacja do odznaki pamiątkowej 3 Dywizji Strzelców Karpackich, na nazwisko plut. Kmuk Władysław, data 17.XII.1945, podpis dowódcy 3DSK gen. bryg. Duch. Stan bardzo dobry. 3 31

34 679. Legitymacja do odznaki Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, na nazwisko st. strz. Kmak Władysław, data 2.IV.1943, pieczęć tuszowa, podpis. Stan dobry Legitymacja do odznaki 2 Warszawskiej Dywizji Pancernej, na nazwisko Mielczarek Jan, data , pieczęć tuszowa, podpis Dowódcy Pułku Leona Strzeleckiego. Stan dobry, lekko wyblakła. 300, Legitymacja do odznaki pamiątkowej 6 Dywizji Lwów, na nazwisko Pabisz Antoni, pieczęć tuszowa, podpis dowódcy 6 lwowskiej Bryg. Piech. Klemensa Rudnickiego. Stan dobry, plama. 400, Abschied Przejście do rezerwy kaprala Porembskiego z armii austriackiej, 21.VII Stan słaby, splamienia, klejenia Obligacja węgierska na rozbudowę bazyliki w Budapeszcie i utrzymanie zabytków kościelnych, 1886 r. Stan dobry Obligacja serbska na rozbudowę monopolu tytoniowego, Belgrad, 1888 r. Stan dobry Legitymacja do odznaki Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii, na nazwisko plut. podch. Michalik Kazimierz, podpis Komendanta S.P.R.A. Romualda Stępniewskiego. Stan dobry. 300, Legitymacja do odznaki Legii Oficerskiej na nazwisko kpt. Jurewicz Wincenty, nieczytelny podpis Dowódcy Legii Oficerskiej. Stan dobry Legitymacja do medalu pamiątkowego 30-lecia Walk 1-ej Dywizji Grenadierów w Lotaryngii na nazwisko Pawłowski Józef, podpis gen. dyw. B. Ducha. Stan bardzo dobry Legitymacja do odznaki 5 batalionu Saperów na nazwisko Popiel Kazimierz, pieczęć tuszowa, podpis. Stan dobry, splamienia, lekko wyblakła. 600, Karta uczestnictwa Pierwszy Ogólny Zjazd Byłych Legionistów w rocznice wymarszu w Krakowie dnia 6 sierpnia 1922 r. l.p Karta dwustronna. Pieczęć tuszowa stowarzyszenia Byłych Legionistów polskich w Krakowie. Stan dobry Polisa Pocztowa Kasa Oszczędności, Federacja Polskich Związków Obrońców Ojczyzny, nr 62194, nazwisko Smolak Michał, Warszawa dn. 9 sierpnia 1934 r. 120, Nominacja na stopień chorążego rezerwy armii austriackiej na nazwisko Porębski Franciszek 24.II r. Stan dobry Nominacja na stopień porucznika rezerwy armii austriackiej na nazwisko Franciszek Porębski 6. VII Stan dobry Dyplom nadania Brązowego Medalu Zasługi na Wstążce Wojskowego Krzyża Zasługi, na nazwisko Franciszek Porębski r. Stan dobry Dyplom nadania Srebrnego Medalu Zasługi na Wstążce Wojskowego Krzyża Zasługi z mieczami na nazwisko Porębski Franciszek, 1917 r. Stan dobry. 32

35 Poz. 642 Poz. 642 Poz. 643 Poz. 643 Poz. 644 Poz. 644 Poz. 644 Poz. 644 Poz. 645 Poz. 647 Poz. 645 Poz. 646 Poz. 648

36 Poz. 649 Poz. 649 Poz. 649 Poz. 651 Poz. 651 Poz. 650 Poz. 652 Poz. 656 Poz. 655 Poz. 656 Poz. 653 Poz. 656 Poz. 656 Poz. 654

37 Poz. 656 Poz. 656 Poz. 656 Poz. 656 Poz. 656 Poz. 661 Poz. 659 Poz. 659 Poz. 660 Poz. 661 Poz. 662 Poz. 658 Poz. 660 Poz. 660 Poz. 658

38 Poz. 663 Poz. 665 Poz. 666 Poz. 664 Poz. 667 Poz. 668 Poz. 669 Poz. 670 Poz. 671 Poz. 686

39 Poz. 673 Poz. 675 Poz. 676 Poz. 679 Poz. 677 Poz. 678 Poz. 674 Poz. 685 Poz. 687

40 Poz. 688 Poz. 690 Poz. 681 Poz. 682 Poz. 682 Poz. 689 Poz. 680 Poz. 680 Poz. 691

41 Poz. 692 Poz. 693 Poz. 694 Poz. 692 Poz. 672 Poz. 684 Poz. 683

42 ADRES INTERNETOWY: DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Paweł Maciukiewicz, Mateusz Palka, Katarzyna Kwatro-Woźniak PRZYGOTOWANIE PLANSZ DO FOTOGRAFII: Mateusz Palka REDAKCJA: Patrycja Gabryś-Dudziak WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA odbędzie się w dniach od 17 XI do 21 XI 2014 r. w godz w KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., a w dniu aukcji obiekty można oglądać od godz Udział w licytacji przedmiotów możliwy jest telefonicznie , , fax po uprzednim zgłoszeniu i wpłaceniu wadium w wysokości 100 zł. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU 21 XI, DO GODZ CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI. NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI MOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIE W DOMU AUKCYJNYM TEL , Fotografie obiektów opisanych w katalogu znajdują się na: NUMER KONTA: Dom Aukcyjny Desa, ul. Floriańska 13, Kraków PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE: MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA. Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel , oraz w Rzeszowie tel WYDAWCA: Dom Aukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13, I piętro FOTO: Galeria Pod Rejentem Piotr Nosek SKŁAD: Galeria Pod Rejentem Piotr Nosek DRUK: Drukarnia Skleniarz

43 Poz. 32 Poz. 31 Poz. 33 Poz. 34 Poz. 35 Poz. 36 Poz. 37 Poz. 38 Poz. 39 Poz. 40 Poz. 41 Poz. 42 Poz. 43 Poz. 44 Poz. 45 Poz. 46 Poz. 47 Poz. 48 Poz. 49 Poz. 50 Poz. 51 Poz. 52 Poz. 53 Poz. 54 Poz. 55 Poz. 56 Poz. 57 Poz. 58 Poz. 59

44 Poz. 60 Poz. 61 Poz. 62 Poz. 63 Poz. 64 Poz. 65 Poz. 66 Poz. 67 Poz. 68 Poz. 69 Poz. 70 Poz. 71 Poz. 72 Poz. 73 Poz. 74 Poz. 75 Poz. 76 Poz. 77 Poz. 78 Poz. 79 Poz. 80 Poz. 81 Poz. 82 Poz. 83 Poz. 84 Poz. 85 Poz. 86 Poz. 87

45 Poz. 88 Poz. 89 Poz. 90 Poz. 91 Poz. 92 Poz. 94 Poz. 95 Poz. 96 Poz. 97 Poz. 93 Poz. 98 Poz. 99 Poz. 100 Poz. 101 Poz. 102 Poz. 104 Poz. 105 Poz. 106 Poz. 103 Poz. 107 Poz. 108 Poz. 109 Poz. 110 Poz. 111 Poz. 112 Poz. 113 Poz. 114

46 Poz. 115 Poz. 116 Poz. 117 Poz. 118 Poz. 119 Poz. 120 Poz. 122 Poz. 123 Poz. 121 Poz. 125 Poz. 126 Poz. 127 Poz. 128 Poz. 124 Poz. 129 Poz. 130 Poz. 131 Poz. 132 Poz. 135 Poz. 133 Poz. 134 Poz. 136 Poz. 137

47 Poz. 138 Poz. 139 Poz. 140 Poz. 141 Poz. 142 Poz. 144 Poz. 145 Poz. 143 Poz. 146 Poz. 147 Poz. 148 Poz. 149 Poz. 150 Poz. 151 Poz. 152 Poz. 152 Poz. 152 Poz. 153 Poz. 154 Poz. 157 Poz. 158 Poz. 155 Poz. 156 Poz. 156 Poz. 159 Poz. 162 Poz. 160 Poz. 161 Poz. 163

48 Poz. 166 Poz. 164 Poz. 165 Poz. 168 Poz. 169 Poz. 170 Poz. 167 Poz. 171 Poz. 174 Poz. 175 Poz. 176 Poz. 172 Poz. 173 Poz. 177 Poz. 178 Poz. 179 Poz. 182 Poz. 183 Poz. 180 Poz. 180 Poz. 181 Poz. 188 Poz. 184 Poz. 185 Poz. 186 Poz. 187 Poz. 188 Poz. 188 Poz. 189 Poz. 189 Poz. 188 Poz. 189 Poz. 190 Poz. 191 Poz. 192 Poz. 192 Poz. 193 Poz. 194 Poz. 195 Poz. 195

49 Poz. 198 Poz. 199 Poz. 200 Poz. 196 Poz. 197 Poz. 201 Poz. 202 Poz. 203 Poz. 204 Poz. 205 Poz. 206 Poz. 207 Poz. 208 Poz. 209 Poz. 210 Poz. 211 Poz. 212 Poz. 213 Poz. 210 Poz. 214 Poz. 215 Poz. 216 Poz. 219 Poz. 217 Poz. 218 Poz. 220 Poz. 221 Poz. 224 Poz. 224 Poz. 223 Poz. 225 Poz. 226

50 Poz. 228 Poz. 229 Poz. 227 Poz. 227 Poz. 227 Poz. 230 Poz. 230 Poz. 231 Poz. 230 Poz. 231 Poz. 232 Poz. 232 Poz. 232 Poz. 233 Poz. 235 Poz. 234 Poz. 238 Poz. 236 Poz. 237 Poz. 240 Poz. 241 Poz. 242 Poz. 239 Poz. 244 Poz. 243 Poz. 245 Poz. 246

51 Poz. 247 Poz. 248 Poz. 249 Poz. 250 Poz. 251 Poz. 252 Poz. 253 Poz. 254 Poz. 255 Poz. 256 Poz. 257 Poz. 258 Poz. 259 Poz. 260 Poz. 262 Poz. 259 Poz. 261

52 Poz. 264 Poz. 265 Poz. 266 Poz. 267 Poz. 268 Poz. 269 Poz. 270 Poz. 271 Poz. 272 Poz. 273 Poz. 274 Poz. 275 Poz. 276 Poz. 277 Poz. 278 Poz. 279 Poz. 280 Poz. 281 Poz. 282 Poz. 283 Poz. 284 Poz. 285 Poz. 286

53 Poz. 313 Poz. 314 Poz. 312 Poz. 315 Poz. 316 Poz. 317 Poz. 318 Poz. 319 Poz. 320 Poz. 321 Poz. 322

54 Poz. 323 Poz. 324 Poz. 325 Poz. 326 Poz. 327 Poz. 328 Poz. 329 Poz. 330 Poz. 331 Poz. 332

55 Poz. 311 Poz. 333 Poz. 334 Poz. 335 Poz. 337 Poz. 336 Poz. 338 Poz. 339 Poz. 340 Poz. 340 Poz. 341 Poz. 342 Poz. 343 Poz. 344 Poz. 345 Poz. 346 Poz. 348 Poz. 477 Poz. 347 Poz. 141 Rv

56 Poz. 349 Poz. 350 Poz. 353 Poz. 352 Poz. 353 Poz. 354 Poz. 355 Poz. 356 Poz. 357 Poz. 358 Poz. 359 Poz. 360

57 Poz. 361 Poz. 362 Poz. 363 Poz. 364 Poz. 366 Poz. 365 Poz. 367 Poz. 368 Poz. 369 Poz. 370 Poz. 370 Poz. 370

58 Poz. 371 Poz. 372 Poz. 373 Poz. 374 Poz. 375 Poz. 376 Poz. 377 Poz. 379 Poz. 378 Poz. 380 Poz. 381

59 Poz. 386 Poz. 382 Poz. 383 Poz. 384 Poz. 385 Poz. 390 Poz. 387 Poz. 388 Poz. 389 Poz. 391 Poz. 392 Poz. 393 Poz. 394 Poz. 395 Poz. 396 Poz. 397 Poz. 398 Poz. 399 Poz. 400 Poz. 401

60 Poz. 402 Poz. 403 Poz. 404 Poz. 406 Poz. 405 Poz. 408 Poz. 409 Poz. 410 Poz. 407 Poz. 410 Poz. 411 Poz. 412 Poz. 413 Poz. 414

61 Poz. 415 Poz. 416 Poz. 416A Poz. 417 Poz. 419 Poz. 418 Poz. 420 Poz. 421 Poz. 422 Poz. 423

62 Poz. 424 Poz. 425 Poz. 426 Poz. 427 Poz. 428 Poz. 431 Poz. 429 Poz. 430 Poz. 432 Poz. 432 Rv Poz. 432 fragment

63 Poz. 435 Poz. 436 Poz. 437 Poz. 438 Poz. 439 Poz. 440 Poz. 441 Poz. 442 Poz. 443 Poz. 444 Poz. 445 Poz. 446

64 Poz. 447 Poz. 448 Poz. 449 Poz. 450 Poz. 451 Poz. 452 Poz. 453 Poz. 454 Poz. 458 Poz. 455 Poz. 456 Poz. 457

65 Poz. 462 Poz. 463 Poz. 459 Poz. 460 Poz. 461 Poz. 467 Poz. 464 Poz. 465 Poz. 466 Poz. 469 Poz. 469 Poz. 470 Poz. 468 Poz. 470 Poz. 475 Poz. 471 Poz. 472 Poz. 473 Poz. 474

66 Poz. 478 Poz. 479 Poz. 476 Poz. 480 Poz. 481 Poz. 482 Poz. 483 Poz. 484 Poz. 485 Poz. 486 Poz. 487

67 Poz. 488 Poz. 489 Poz. 490 Poz. 490 Poz. 490 Poz. 494 Poz. 491 Poz. 492 Poz. 493 Poz. 495 Poz. 497 Poz. 496 Poz. 498 Poz. 499 Poz. 500 Poz. 501 Poz. 501

68 Poz. 502 Poz. 503 Poz. 504 Poz. 505 Poz. 506 Poz. 507 Poz. 508 Poz. 509 Poz. 510 Poz. 511 Poz. 514 Poz. 515 Poz. 517 Poz. 517 Poz. 518 Poz. 516 Poz. 520 Poz. 520 Poz. 519 Poz. 512 Poz. 513 Poz. 518 Poz. 518

69 Poz. 525 Poz. 526 Poz. 527 Poz. 528 Poz. 529 Poz. 530 Poz. 531 Poz. 532 Poz. 533 Poz. 534 Poz. 535 Poz. 536 Poz. 537 Poz. 538 Poz. 539 Poz. 540 Poz. 540 Poz. 540 Poz. 541 Poz. 542 Poz. 543

70 Poz. 554 Poz. 552 Poz. 553 Poz. 555 Poz. 556 Poz. 557 Poz. 559 Poz. 558 Poz. 563 Poz. 562 Poz. 565 Poz. 566 Poz. 564 Poz. 560 Poz. 561 Poz. 567 Poz. 568 Poz. 569 Poz. 570 Poz. 571 Poz. 572 Poz. 573

71 Poz. 574 Poz. 575 Poz. 576 Poz. 577 Poz. 579 Poz. 578 Poz. 580 Poz. 581 Poz. 582 Poz. 583 Poz. 584 Poz. 585 Poz. 586 Poz. 587 skala 1:2

72 Poz. 599 Poz. 598 Poz. 597 Poz. 600 Poz. 601 Poz. 602 Poz. 603 Poz. 605 Poz. 604 Poz. 606 Poz. 608 Poz. 607

73 Poz. 611 Poz. 612 Poz. 610 Poz. 609 Poz. 613 Poz. 614 Poz. 615 Poz. 616 Poz. 617 Poz. 618 Poz. 619 Poz. 620 Poz. 621

74 Poz. 622 Poz. 623 Poz. 625 Poz. 624 Poz. 626 Poz. 627 Poz. 628 Poz. 629 Poz. 630 Poz. 632 Poz. 631 Poz. 633 Poz. 634 Poz. 635

75 Rewersy Poz. 1 Poz. 2 Poz. 3 Poz. 4 Poz. 5 Poz. 6 Poz. 7 Poz. 8 Poz. 9 Poz. 10 Poz. 11 Poz. 12 Poz. 13 Poz. 14 Poz. 15 Poz. 16 Poz. 17 Poz. 18 Poz. 19 Poz. 20 Poz. 21 Poz. 22 Poz. 23 Poz. 24 Poz. 25 Poz. 26 Poz. 27 Poz. 28 Poz. 29 Poz. 30

76 Rewersy Poz. 31 Poz. 32 Poz. 33 Poz. 34 Poz. 35 Poz. 37 Poz. 36 Poz. 38 Poz. 39 Poz. 40 Poz. 41 Poz. 42 Poz. 43 Poz. 44 Poz. 45 Poz. 46 Poz. 47 Poz. 48 Poz. 49 Poz. 50 Poz. 51 Poz. 52 Poz. 53 Poz. 54 Poz. 55 Poz. 56 Poz. 57 Poz. 58 Poz. 59

77 Rewersy Poz. 60 Poz. 61 Poz. 62 Poz. 63 Poz. 64 Poz. 65 Poz. 66 Poz. 67 Poz. 68 Poz. 69 Poz. 70 Poz. 71 Poz. 72 Poz. 73 Poz. 74 Poz. 75 Poz. 76 Poz. 77 Poz. 78 Poz. 79 Poz. 80 Poz. 81 Poz. 82 Poz. 87 Poz. 83 Poz. 84 Poz. 85 Poz. 86

78 Rewersy Poz. 599 Poz. 597 Poz. 598 Poz. 600 Poz. 601 Poz. 602 Poz. 605 Poz. 603 Poz. 604 Poz. 606 Poz. 608 Poz. 607

79 Rewersy Poz. 611 Poz. 612 Poz. 610 Poz. 609 Poz. 613 Poz. 614 Poz. 615 Poz. 616 Poz. 617 Poz. 618 Poz. 619 Poz. 620 Poz. 621

80 Rewersy Poz. 622 Poz. 623 Poz. 625 Poz. 624 Poz. 629 Poz. 626 Poz. 627 Poz. 628 Poz. 630 Poz. 632 Poz. 631 Poz. 633 Poz. 634 Poz. 635

81 Poz. 53 Poz. 19

NASZE SYMBOLE ODZNAKI POLSKIEJ WOJSKOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA

ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA W LATACH W FOTOGRAFII I DOKUMENTACH

DECYZJA Nr 509/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 23 grudnia 2014 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2016 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2014 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2015 r.

DECYZJA Nr 414/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 3 listopada 2011 r.

WYKAZ JEDNOSTEK PROWADZĄCYCH NABÓR

WYKAZ JEDNOSTEK PROWADZĄCYCH NABÓR WYKAZ JEDNOSTEK PROWADZĄCYCH NABÓR 2 pułk inżynieryjny Inowrocław Informujemy, że 2 pułk inżynieryjny w Inowrocławiu prowadzi nabór dp zawodowej służby wojskowej w korpusie podoficerów - sierż., st. sierż.,

Informacje ogólne. Kto może aplikować? Strona 1

Informacje ogólne. Kto może aplikować? Strona 1 Informacje ogólne Legia Akademicka była ochotniczą formacją wojskową utworzoną 11 listopada 1918 roku z młodzieży studenckiej uczelni warszawskich, w większości członków Polskiej Organizacji Wojskowej,

Pancerna Odznaka Szturmowa, Panzerkampfabzeichen

DECYZJA Nr 338/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

Order Kutuzowa. (ros. Орден Кутузова)

Spis zespołów archiwalnych Archiwum SG w Szczecinie

Spis zespołów archiwalnych Archiwum SG w Szczecinie Komenda Główna Straży Granicznej Źródło: http://www.bip.kgsg.strazgraniczna.pl/s01/ewidencje-i-rejestry/3597,spis-zespolow-archiwalnych-archiwum-sg-w-szcz ecinie.html Wygenerowano: Sobota, 17 września

- korpus oficerów - STE: PPOR., POR., KPT. - korpus podoficerów - STE: SIERŻ., ST. SIERŻ., MŁ. CHOR. - korpus szeregowych - STE: SZER., ST. SZER.

- korpus oficerów - STE: PPOR., POR., KPT. - korpus podoficerów - STE: SIERŻ., ST. SIERŻ., MŁ. CHOR. - korpus szeregowych - STE: SZER., ST. SZER. Informujemy, że w Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych RP występują wolne stanowiska do zawodowej służby wojskowej w korpusie oficerów i ramienia jednostki wojskowej: - tel. 261 892 762;

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel ,

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel , Informujemy, że w strukturach Dowództwa Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Stargardzie występują wolne stanowiska służbowe w ramach NSR oraz w korpusie oficerskim. Więcej

Dowódcy Kawaleryjscy

Dowódcy Kawaleryjscy Zbigniew Dymitr Dunin-Wąsowicz ur. 14 października 1882 w Brzeżanach, poległ 13 czerwca 1915 prowadząc szarżę pod Rokitną) polski dowódca wojskowy, rotmistrz Legionów Polskich. Po ukończeniu korpusu kadetów

Niezwyciężeni Niezwyciężeni 1918-2018 https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/aktualnosci/59152,rejestracja-do-ii-edycji-konkursu.html 2019-06-19, 20:44 Rejestracja do II edycji konkursu Zapraszamy do wzięcia udziału

Legia Akademicka. Kto może aplikować? Strona 1

Legia Akademicka. Kto może aplikować? Strona 1 Legia Akademicka Legia Akademicka była ochotniczą formacją wojskową utworzoną 11 listopada 1918 roku z młodzieży studenckiej uczelni warszawskich, w większości członków Polskiej Organizacji Wojskowej,

NA DZIEŃ r.

NA DZIEŃ r. Informujemy, iż w 6 batalionie dowodzenia w Krakowie kwalifikację do zawodowej służby wojskowej w 2019 r. przewidziane będą w nw. terminach: - 15, 29 stycznia 2019-12, 26 lutego 2019-12, 26 marca 2019-9,

DECYZJA Nr 41/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 14 lutego 2017 r.

Druk nr 3641 Warszawa, 28 grudnia 2004 r.

Część trzecia zamówienia: metale - zestaw I

Szczegółowych informacji udziela Wojskowa Komenda Uzupełnień w Pile pod nr tel.

Szczegółowych informacji udziela Wojskowa Komenda Uzupełnień w Pile pod nr tel. Informujemy, że w 18 batalionie powietrznodesantowym w Bielsku Białej występują wolne stanowiska do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych. Najbliższy termin kwalifikacji: 7,21 luty.; 7,21 marzec

DECYZJA Nr 132/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 18 kwietnia 2011 r.

DECYZJA Nr 132/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 18 kwietnia 2011 r. Departament Wychowania i Promocji Obronności 108 DECYZJA Nr 132/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 18 kwietnia 2011 r. w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej, oznaki rozpoznawczej oraz proporczyka

DECYZJA Nr 123/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 25 kwietnia 2012 r.

Order Za Służbę Ojczyźnie w Siłach Zbrojnych ZSRR

Order Za Służbę Ojczyźnie w Siłach Zbrojnych ZSRR Order Za Służbę Ojczyźnie w Siłach Zbrojnych ZSRR (ros. За службу Родине в Вооружённых Силах СССР ) Statut orderu. Order został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z dnia 28 października

SYSTEM ODZNACZEŃ, WYRÓŻNIEŃ I NAGRÓD

DECYZJA Nr 182/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

DECYZJA Nr 182/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ Warszawa, dnia 8 lipca 2013 r. Poz. 174 Departament Wychowania i Promocji Obronności DECYZJA Nr 182/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 3 lipca 2013 r. w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej oraz

Karpacki Oddział Straży Granicznej

Warszawa, dnia 28 sierpnia 2017 r. Poz. 1602

DECYZJA Nr 67/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 6 marca 2012 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2017 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2017 r. STOWARZYSZENIE POLSKICH ARTYLERZYSTÓW PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2017 r. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jednostki i terminy kwalifikacji

Jednostki i terminy kwalifikacji Jednostki i terminy kwalifikacji ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ W związku z prowadzonym postępowaniem kwalifikacyjnym kandydatów - żołnierzy rezerwy do zawodowej służby

MATERIAŁY ARCHIWALNE CAW DOTYCZĄCE STANÓW LICZEBNYCH WOJSKA W LATACH Zarys organizacyjno-prawny

MATERIAŁY ARCHIWALNE CAW DOTYCZĄCE STANÓW LICZEBNYCH WOJSKA W LATACH Zarys organizacyjno-prawny Kazimierz Bar MATERIAŁY ARCHIWALNE CAW DOTYCZĄCE STANÓW LICZEBNYCH WOJSKA W LATACH 1918 1939 1. Zarys organizacyjno-prawny W związku z dekretem Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego z dnia 12 października

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ 18 marca 2019 NABÓR W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ KOMANDOSÓW ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ W związku z prowadzonym postępowaniem kwalifikacyjnym kandydatów - żołnierzy rezerwy

Załącznik nr 9 wykaz eksponatów

Pamiętamy. Powstania Wielkopolskiego r r.

Pamiętamy. Powstania Wielkopolskiego r r. Pamięci naszych dziadków i rodziców, oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Potulicach, Rudniczu i w Żelicach Bohaterów Powstania Wielkopolskiego Pamiętamy Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego

Instrukcja dla korzystających

Instrukcja dla korzystających Instrukcja dla korzystających Wykaz Legionistów nie jest słownikiem biograficznym. Założeniem Autorów było zgromadzenie nazwisk i podstawowych danych do wszystkich, którzy służyli w tej formacji podczas

st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT "Podoficera Roku" 12 Dywizji Zmechanizowanej

st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT Podoficera Roku 12 Dywizji Zmechanizowanej st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT "Podoficera Roku" 12 Dywizji Zmechanizowanej Kilka słów o naszym kandydacie st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT urodził się 22 sierpnia 1968 roku w Golczewie. Służbę wojskową

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nadbużański Oddział Straży Granicznej http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/30113,nadanie-imienia-placowce-strazy-granicznej-w- Bialej-Podlaskiej.html 2019-04-18, 09:36 Dariusz Sienicki

Z poważaniem. ERRATA do książki Polskie orły do czapek w latach

DECYZJA Nr 411/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 8 listopada 2010 r.

DECYZJA Nr 411/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 8 listopada 2010 r. Departament Wychowania i Promocji Obronności 284 DECYZJA Nr 411/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 8 listopada 2010 r. w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej oraz oznak rozpoznawczych 6. Brygady

NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ

NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ NABÓR DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ Szczegółowe informacje w WKU w Brzegu pok. nr 10 (tel. 261 637 751) 1 OŚRODEK RADIOELEKTRONICZNY W GRÓJCU Adres oraz dane kontaktowe jednostki wojskowej: 05-600 Grójec.