Download "DOMAUKCYJNY. KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA120 ODZNAKI, ODZNACZENIA, MEDALE, MONETY, VARIA."

1 DOMAUKCYJNY KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA120 ODZNAKI, ODZNACZENIA, MEDALE, MONETY, VARIA. Sobota20X2012r.,godz WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od15-19x2012r.wgodz , awdniuaukcji Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro

2 REGULAMIN AUKCJI Ogólne warunki aukcji. 1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących - zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego- wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę handlową. 4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY względnie przez zaproszonych konsultantów. 5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. I 1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną Akcjonerem, któradziaławimieniuinarachunekdomuaukcyjnegodesasp.zo.o. 2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki. 3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn. 4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner. II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę zgłoszeniową. 2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn. 3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium: pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego(wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną), telefonicznego udziału w licytacji. III 1.Nabywcajestzobowiązanywykupićobiektwciągu5dnipozakończeniuaukcjiiodebraćgonawłasnykoszt. W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe. 2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnych roszczeń Właściciela/Sprzedającego. IV 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 3. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. 4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej euro.

3 ODZNAKI II RP 1.Odznakapamiątkowa3pułkupiechoty,1wersja,38x38 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J. Widliński Kraków. 300,- 2. Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, żołnierska, 38 x 38 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. 800,- 3. Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, oficerska, 38 x 38 mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura wykonawcy BG. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Zerwany gwint. 2800,- 4.Odznakapamiątkowa6pułkupiechoty,1wersja,36x42 mm, żelazo, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 450,- 5. Odznaka pamiątkowa 7 pułku piechoty, żołnierska, 40 x 40 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 800,- 6. Odznaka pamiątkowa 9 pułku piechoty, żołnierska, 39 x 39 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura podwykonawcy LS. Słupek, nakrętka sygnowana Br.Grabski Łódź. 800,- 7. Odznaka pamiątkowa 23 pułku piechoty, oficerska, 37 x 37 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, napis; PPOR SĄCZEWSKI EUGENIUSZ i numer. Słupek, brak nakrętki. Uszkodzenia emalii na trzech ramionach krzyża. Stan słaby. 1600,- 8. Odznaka pamiątkowa 37 pułku piechoty 1 wersja, oficerska, 43 x 43 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer 596 Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Uszkodzenie emalii na orle. 1500,- 9. Odznaka pamiątkowa 37 pułku piechoty 2 wersja, oficerska, 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura podwykonawcy JK. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Uszkodzenia i odpryski emalii. 2500,- 10. Odznaka pamiątkowa 42 pułku piechoty, oficerska, 52 x 50 mm, srebro(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Minimalne zarysowania emalii. 2500,- 11. Odznaka pamiątkowa 45 pułku piechoty, oficerska, 33 x 40 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, grawerowany numer 10. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. 3500,- 12. Odznaka pamiątkowa 45 pułku piechoty, żołnierska, 33 x 40 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 1000,- 13. Odznaka pamiątkowa 49 pułku piechoty, oficerska, 29 x 39 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 3000,- 14. Odznaka pamiątkowa 64 pułku piechoty, oficerska, 38 x 38 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Minimalny odprysk białej emalii. 2000,- 15. Odznaka pamiątkowa 67 pułku piechoty, oficerska, 40 x 40 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. 1200,- 16. Odznaka pamiątkowa 82 pułku piechoty, oficerska, średnica 39 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 2500,- 17. Odznaka pamiątkowa 1 Batalionu Strzelców, żołnierska, 30 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Na awersie wytarte srebrzenie, stan 1/1 1400,- 18.Odznaka pamiątkowa 2 Batalionu Strzelców, żołnierska, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. 1300,- 19. Odznaka pamiątkowa 3 Batalionu Strzelców, oficerska, 40 x 38, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 2 i sygnatura wykonawcy AN. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. 4000,- 2

4 20. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionowych, żołnierska, 27 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 1200,- 21. Odznaka pamiątkowa 4 pułku ułanów, żołnierska, 46 x 36 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J. Kweksilber Warszawa. 1300,- 22. Odznaka pamiątkowa 8 pułku ułanów, oficerska, 40 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 2 i nieczytelny imiennik. Słupek, nakrętka sygnowana Fr. Malina Kraków. 3000,- 23. Odznaka pamiątkowa 12 pułku ułanów, podoficerska, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura A. Nagalski Warszawa. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. 2000,- 24. Odznaka pamiątkowa 4 pułku artylerii polowej, oficerska, 33 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Skracany słupek. Odpryski emalii na wstędze. 3000,- 25. Odznaka pamiątkowa 13 pułku artylerii polowej, oficerska 40 x 38 mm, srebro złocone, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 2, sygnatura wytwórcy A.NagalskiWarszawa,imiennik AN inumer XXIV. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan 4000,- 26. Odznaka pamiątkowa 2 pułku artylerii ciężkiej, żołnierska, 32 x 42 mm, mosiądz srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Wytarte srebrzenie na awersie, ubytki emalii. 2000,- 27. Odznaka pamiątkowa 4 pułku artylerii ciężkiej, żołnierska, 43 x 43 mm, alpaka(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. 500,- 28. Odznaka pamiątkowa 10 pułku artylerii ciężkiej, żołnierska, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan 800,- 29. Odznaka pamiątkowa 28 pułku artylerii lekkiej, żołnierska, 35 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. 1000,- 30. Odznaka pamiątkowa 32 Dywizjonu Artylerii Lekkiej, żołnierska, 41 x 41 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 1300,- 31. Odznaka pamiątkowa 1 pułku strzelców konnych, żołnierska, średnica 40 mm, mosiądz srebrzony, złocony. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Jan Knedler Warszawa. 1600,- 32. Odznaka pamiątkowa 1 pułku saperów, oficerska, 45 x 45 mm, srebro, emalia. Odznaka siedmioczęściowa. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Uszkodzenia i uzupełnienia białej emalii, wtórnie wykonane dwie nakładki na ramionach krzyża. Stan słaby. 2000,- 33. Odznaka pamiątkowa 5 pułku samochodowego, 40 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura IK i próba srebra. Słupek lutowany, brak nakrętki. Znaczne ubytki emalii na dwóch ramionach. Stan słaby. 2200,- 34. Odznaka pamiątkowa 3 pułku lotniczego, oficerska, 50 x 20 mm, srebro, złoto(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, próba srebra, sygnatura J. Knedler, imiennik IK. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Nieznaczne ubytki zielonej emalii na wieńcu. 4000,- 35. Odznaka pamiątkowa Wyższej Szkoły Wojennej, 40 x 46 mm, srebro Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan 2500,- 36. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowiu Mazowieckim instruktorska, 37 x 40 mm, srebro(?). Odznaka czteroczęściowa. Na awersie sygnatura JM. Rewers z lekka kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. 600,- 37. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowiu Mazowieckim, absolwencka, 37 x 40 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Na awersie sygnatura JM i próba srebra 2 Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 300,- 3

5 38. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Artylerii w Poznaniu, absolwencka, 48 x 48 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Jan Knedler Warszawa. 1500,- 39. Odznaka kursu Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty, 30 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 400,- 40. Odznaka pamiątkowa Szkoły Sanitarnej, 44 x 44 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. 800,- 41.Odznakapamiątkowa2KorpusuKadetów,42x42mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Bronisław Grabski Łódź. 1200,- 42. Miniatura odznaki Szkoły podchorążych Rezerwy Artylerii, Włodzimierz Wołyński, 18 x 18 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 2 i imiennik wykonawcy AN. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. 200,- 43. Odznaka pamiątkowa KOP Za wierną służbę, oficerska, 34 x 48 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura SR i próba srebra. Słupek, nakrętka sygnowana Stanisław Reising Warszawa. 1200,- 44. Odznaka pamiątkowa KOP Za wierną służbę, oficerska, 33 x 48 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Stanisław Reising Warszawa. Uszkodzona czerwona emalia. Stan słaby. 300,- 45.KorpusówkaStrażyGranicznej,1typ,57x36mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie za pomocą dwóch par rozginanych drucików. 46. Odznaka pamiątkowa Naczelnego Polskiego Komitetu Wojskowego , 46 x 46 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 2500,- 47. Odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów, średnica 32 mm, żelazo. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. 400,- 48. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów, 33 x 45 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 49. Miniatura odznaki pamiątkowej II Brygady Legionów, 13 x 16 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 40,- 50. Odznaka pamiątkowa 18 Dywizji Piechoty, żołnierska, 33 x 45 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, numer 473. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Odpryski lakieru. 1400,- 51. Odznaka pamiątkowa Żandarmerii Polowej Za wierną służbę , 45 x 45 mm, srebro(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk, numer ,- 52. Odznaka pamiątkowa Dywizji Litewsko Białoruskiej, żołnierska, 47 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana B. Paszkowski. 800,- 53. Odznaka pamiątkowa Horyń, Słucz, Styr 1919, oficerska, 44 x 44 mm, mosiądz, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą, numer 934. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Minimalny odprysk czerwonej emalii. Stan 1500,- 54. Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, żołnierska, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan 55. Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, żołnierska, 38 x 38 mm, mosiądz częściowo złocony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Ślady lakieru na tarczce herbowej. 56. Odznaka pamiątkowa Wielkanoc-Wilno 1919, 30 x 30 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 200,- 4

6 57. Odznaka pamiątkowa Wielkanoc-Wilno 1919, 30 x 30 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 450,- 58. Odznaka pamiątkowa Archiwum Wojennego Legionów Polskich, średnica 25 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Szpilka. 50,- 59. Odznaka pamiątkowa pociągu pancernego Mściciel, średnica 47 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Na awersie resztki niedobitej sygnatury RYT I ( RYT. J.MICHROWSKI ). Rewers z lekką kontrą. Słupek, brak nakrętki. 3000,- 60. Odznaka pamiątkowa Oddziału Werbunkowo-Agitacyjnego 4 Dywizji Strzelców, 39 x 39 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. 600,- 61. Odznaka pamiątkowa Grupy Artylerii Kraków, średnica 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 300,- 62. Odznaka pamiątkowa Armii Generała Hallera 1920, 29 x 35 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Ozdoby Wojskowe J. Mirowski Warszawa. 63. Odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego, 31 x 49 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Knedler Warszawa. Stan 64. Odznaka pamiątkowa Małopolskich Oddziałów Armii Ochotniczej 1920 r., 44 x 42 mm, tombak, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 450,- 65. Odznaka pamiątkowa 205 Ochotniczego Pułku Artylerii Polowej 1920 r., miedź srebrzona. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. 2000,- 66. Odznaka pamiątkowa 101 Rezerwowego Pułku Piechoty, 47 x 41 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 2500,- 67. Odznaka pamiątkowa Orlęta, 43 x 43 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa, numer Zerwany gwint. 68. Odznaka pamiątkowa Obrońcom Kresów Wschodnich , 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Ewidencja Orląt Wł. Buszek Lwów. 400,- 69. Odznaka pamiątkowa Krzyż Obrony Lwowa, wersja bezmieczyivm,39x39mm,mosiądzsrebrzony,alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer Słupek, nakrętka nie sygnowana. 70. Odznaka pamiątkowa MSO- Zasłużonemu-1919, 45 x 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura E.M. Unger Lwów i numer. Słupek na podkładce, nakrętka nie sygnowana. 400,- 71. Odznaka pamiątkowa Ochotniczej Legii Kobiet Za trud ofiarny , 51 x 51 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą, sygnatura Sobczyk Włosiński. Agrafka. 600,- 72. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego na Wschodzie , 35 x 35 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. 73. Odznaka pamiątkowa Za obronę Śląska 1919, 2 klasa, 38 x 38 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, rzymski numer IV. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. 4000,- 74. Odznaka pamiątkowa Za obronę Śląska 1919, 3 klasa, średnica 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. 200,- 75.Odznakapamiątkowa POW1918,33x33mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 180,- 76.Odznakapamiątkowa POW1918,33x33mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 5

7 77. Odznaka pamiątkowa Polskiej Misji Wojskowej Zakupów wefrancji,1klasa,45x45mm,tombaksrebrzony,emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Podkładka z napisem POL- SKA MISJA WOJSKOWA ZAKUPÓW. Odprysk emalii na dolnym ramieniu Odznaka pamiątkowa Związku Byłych Ochotników Armii Polskiej , 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, napis: ODZNAKA ZWIĄZKU b. OCHOTNIKÓW ARMII POLSKIEJ i numer 67. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Minimalne odpryski emalii, wytarte srebrzenia Miniatura odznaki pamiątkowej Związku Byłych Ochotników Armii Polskiej , 18 x 18 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Stan 80. Odznaka Gwiazda Besselera, 30 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 450,- 81. Odznaka pamiątkowa Związku Murmańczyków, 34 x 34 mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer i sygnatura F. Zając Kraków. Skracany słupek na podkładce, nakrętka nie sygnowana. 1000,- 82. Odznaka pamiątkowa Związku Murmańczyków, 35 x 35 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 1000,- 83. Odznaka pamiątkowa Związku Legionistów Polskich Krzyż Legionowy, 42 x 42 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura JM i próba srebra 2. Słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. 84. Odznaka pamiątkowa Związku Legionistów Polskich Krzyż Legionowy, 42 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 300,- 85. Odznaka pamiątkowa Związku Polaków w Rosji, 24 x 29 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 84 i nieczytelny imiennik grawera. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 800,- 86. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego, 26 x 32 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 300,- 87. Odznaka pamiątkowa internowanych Huszt, Rarańcza, 28 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, numer Uszko do zawieszenia, biało-czerwona wstążka. 80,- 88. Odznaka pamiątkowa internowanych Huszt, Rarańcza, 28 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, numer Uszko do zawieszenia, biało-czerwona wstążka. 89. Odznaka pamiątkowa internowanych Witkowice 1918, 33 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan bardzo 600,- 90. Odznaka pamiątkowa internowanych legionistów Szczypiorno, Beniaminów 1917, 40z40 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, agrafka. 91. Odznaka pamiątkowa Komitetu Opieki dla Żołnierzy PolskichLwów1915,31x38mm,tombaksrebrzony,emalia.Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: KOMITET OPIEKI DLA ŻOŁNIERZY POLSKICH. Zapinka. 350,- 92. Odznaka pamiątkowa Komitetu Opieki dla Żołnierzy PolskichLwów1915,31x38mm,tombaksrebrzony,emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: KOMITET OPIEKI DLA ŻOŁNIERZY POLSKICH. Zapinka. Stan 93. Odznaka pamiątkowa Wojsk Gen.Hallera, 36 x 52 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer 368. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 450,- 94. Odznaka pamiątkowa kursów prawnych Straży Obywatelskiej m. Warszawy 1915r., 22 x 35 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 400,- 95. Odznaka Stowarzyszenia Rezerwistów i Byłych Wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej, 31 x 37 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Stanisław Reising Warszawa. 400,- 6

8 96. Odznaka organizacyjna Związku Rezerwistów, 52 x 52 mm, mosiądz srebrzony, tombak, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 600,- 97. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 20 x 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, napis: Z.G Słupek, nakrętka sygnowana Zjednoczeni Grawerzy Warszawa. 200,- 98. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego, komendancka, 35 x 35 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Bronisław Grabski Łódź. 400,- 99. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego 2 stopnia, ogólna, 35 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego 1 stopnia, ogólna, 35 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Uszkodzona emalia Odznaka pamiątkowa Motorowego Przysposobienia Wojskowego, średnica 35 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Wytarte srebrzenia na awersie, zniszczony gwint. Stan słaby. 102.Miniaturaodznaki Zawalkęoszkołępolską,19x31 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra i imiennik wykonawcy WG, numer. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 80, Odznaka pamiątkowa Za walkę o szkołę polską, 38 x 59 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, numer i sygnatura wytwórcy TI. Słupek, nakrętka sygnowana T. Iwańczak E. Ślązak Warszawa. 400, Odznaka Powszechnej Odznaki Sportowej, klasa 3, 27 x 32 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, sygnatura Bcia Sztainlager Warszawa. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 35, Miniatura Powszechnej Odznaki Sportowej, klasa 1, 19 x 22 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 50, Odznaka Powszechnej Odznaki Strzeleckiej, klasa 2, 30 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 30, Monogram na pagon 81 pułku piechoty im. Stefana Batorego, 20 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Brak drucików zapięcia. 60,- 108.Odznakaharcerska HonoriOjczyzna,36x36mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, napisy: W-186. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 1400, Odznaka pamiątkowa Ligi Morskiej i Kolonialnej, 37 x 50 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Minimalne odpryski emalii Odznaka patriotyczna 1915, 21 x 17 mm, srebro złocone. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 84. Agrafka Odznaka patriotyczna, Rocznica Unii Lubelskiej , średnica 36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, nakrętka nie sygnowana. 60, Odznaka patriotyczna NKN, 16 sierpnia , 26 x 26 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Częściowo wytarte srebrzenia na awersie Odznaka patriotyczna NKN, 16 sierpnia , 25 x 25 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30, Odznaka patriotyczna NKN, 16 sierpnia , 25 x 25 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 40, Odznaka patriotyczna 5.XI.1916 Narodowa Pamiątka Wskrzeszenia Polski, 35 x 33 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 120, Odznaka patriotyczna 5.XI.1916, 26 x 26 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Odznaka na biało-czerwonej materiałowej rozecie. 7

9 117. Odznaka patriotyczna NKN 5.XI.1916, 25 x 25 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Zapinka. 50, Odznaka patriotyczna NKN 5.XI.1916, 31 x 37 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 50, Odznaka patriotyczna NKN 5.XI.1916, 31 x 37 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 80, Odznaka patriotyczna NKN, 16 x 20 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Wizerunek orła na czerwonej tarczy, lecz bez napisu NKN na tarczy amazonek. 40, Odznaka patriotyczna NKN, 6.VIII.1914 Za Polskę 1915, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30, Odznaka patriotyczna NKN 6.VIII.1914 Za Polskę 1915, średnica 25 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. 120, Odznaka patriotyczna 22 Stycznia , średnica 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. 30, Odznaka patriotyczna 100-lecia śmierci Tadeusza Kościuszki, 32 x 32 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. 40, Odznaka patriotyczna z trójpolową tarczą, średnica 22 mm, tombak złocony, emalia. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka Odznaka patriotyczna , 37 x x 14 mm, mosiądz srebrzony Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. 80/ Odznaka pamiątkowa Komitet Obrony Narodowej w Ameryce, średnica 19 mm, metal, celuloid. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, agrafka. 20, Odznaka patriotyczna z trójpolową tarczą, 34 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Dwuczęściowa. Rewers gładki, brak zapinki Odznaka patriotyczna W jedności siła i przyszłość 16.VIII , 25 x 30 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka Odznaka patriotyczna Dar Narodowy 3-go Maja, 24 x 32 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. 30, Odznaka patriotyczna NKN Alegoria Polski, wersja z otwartą koroną, 24 x 31 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Brak zapinki. 60, Miniatura odznaki patriotycznej NKN Alegoria Polski, wersjazzamkniętąkoroną,19x25mm,tombakzłocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Uszkodzona zapinka. 80, Odznaka patriotyczna 3 maj , 27 x 26 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Uszko do zawieszenia. 70, Odznaka patriotyczna 3 maj , 27 x 26 mm, srebro złocone. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 200, Odznaka patriotyczna, trójpolowy herb na jedlinie, 35 x 40 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. 40, Odznaka patriotyczna Gorlice 2.V.1915, 36 x 28 mm, żelazo. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. 30, Odznaka patriotyczna upamiętniająca otwarcie polskich uczelni w Warszawie, 18 x 29 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, grawerowany numer. Słupek, nakrętka sygnowana W.S.Wiśniewski Warszawa Odznaka patriotyczna upamiętniająca otwarcie polskich uczelni w Warszawie, 18 x 29 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, grawerowany numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 60,- 8

10 139. Odznaka patriotyczna Lwów wolnej Polsce 5.XI.1916, 29 x 37 mm, miedź. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Agrafka. 70, Odznaka patriotyczna Legiony Polskie 1914, 33 x 41 mm, żelazo mosiądzowane. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, zapinka. 120, Odznaka patriotyczna Samarytanina Polskiego, średnica 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka Odznaka patriotyczna Samarytanina Polskiego, średnica 34 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 300, Odznaka pamiątkowa Roman Dmowski , 16 x 21 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 60, Odznaka patriotyczna Zygmunt Zieliński, 20 x 23 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 40, Odznaka patriotyczna Tadeusz Kościuszko 1917, średnica 20 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. 20, Odznaka patriotyczna Gen. Haller, popiersie, 15 x 25 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Uszkodzona szpilka. 50, Odznaka patriotyczna Ignacy Paderewski 1919, średnica 23 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. 20, Odznaka pamiątkowa Henryk Sienkiewicz- Dzień Oświaty Pozaszkolnej, średnica 23 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, szpilka Odznaka patriotyczna Henryk Sienkiewicz, 21 x 34 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Na awers napis PISARZ, OBYW/atel/. JAŁ- MUŻ/NIK/. CZŁ/onek/. HON/orowy/. CHRZEŚĆJAŃ/ skiego/. TOW/arzystwa/. DOBROCZYN/nego/. W SOS- NOWCU 8. X Rewers z kontrą. Szpilka Odznaka pamiątkowa Józef Piłsudski, średnica 21 mm, odlew w cynie. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, agrafka. 40, Odznaka pamiątkowa Józef Piłsudski 1867 x 1935, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A. Anzelm Wilno Odznaka patriotyczna Józef Piłsudski, 17 x 23 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa Odznaka patriotyczna Józef Piłsudski, średnica 20 mm, cynk srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 50, Odznaka patriotyczna Józef Piłsudski, średnica 20 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 30, Odznaka patriotyczna Józef Piłsudski- pamiątka z Wilna 1936, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 80, Odznaka kwestarska Powiat Olkuski na Szkołę Polską 3maj1916,36x30mm,cynk.Odznakajednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30, Odznaka patriotyczna 3.V , 26 x 55 mm, alpaka(?). odznaka czteroczęściowa, podklejona materiałem. Szpilka. 200, Odznaka patriotyczna 18 Luty 1918 Ziemi nie damy, średnica 30 mm, tombak. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 200, Odznaka patriotyczna Za ojczyznę i wolność LP, średnica 23 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Uszkodzona zapinka. 200, Odznaka patriotyczna z trójpolową tarczą z herbami Polski,LitwyiRusipodkorona,średnica20mm,alpaka.Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. 9

11 161. Odznaka pamiątkowa spływu Warszawa-Toruń-Gdynia 1933, 34 x 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka Odznaka organizacyjna Sokoła, 41 x 29 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 45, Odznaka organizacyjna Sokoła, 56 x 19 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa, trójwymiarowa. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 200, Odznaka organizacyjna Sokoła, 42 x 30 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 40, Odznaka organizacyjna Sokoła, 42 x 17 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana Odznaka pamiątkowa Koło Polek, średnica 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, wtórnie lutowana agrafka. Uszkodzona emalia. Stan słaby Odznaka pamiątkowa Polska Macierz Szkolna, 14 x 20 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. 20, Odznaka pamiątkowa Polska Macierz Szkolna, 21 x 28 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 20, Odznaka strażacka Za gorliwość, Częstochowa, 28 x 39 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana z numerem i datą , Odznaka strażacka 50-lecia Straży Ogniowej miasta Kalisza, 38 x 49 mm, mosiądz złocony, srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 450, Odznaka pamiątkowa Zakładów Naukowych Olgi Żychowiczowej, 28 x 29 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Prawie całkowicie wybita emalia. Stan słaby. 60, Odznaka Komisya Edukacji Narodowey , 36 x 27 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 60, Odznaka pamiątkowa Gołotczyzna Bratne, 27 x 42 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana P.Bobkowicz Łódź. 120,- 174.Odznakakursówprawnych KPEUP,18x35mm,srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Pendowski Poznań. 60, Odznaka pamiątkowa matura Gimnazjum Adama Zamojskiego Wilno , 20 x 30 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 200, Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Naukowego Wyższej Szkoły Rolniczej , 23 x 27 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan 160, Odznaka pamiątkowa Koła Naukowego Wyższej Szkoły Handlowej, 10 x 17 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 30, Odznaka pamiątkowa 100-lecia Krakowskiej Szkoły Technicznej , średnica 22 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30, Odznaka pamiątkowa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego,,średnica 22 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra, imiennik JM i numer. Słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. 80, Odznaka Zjazdu Naukowego im. Jana Kochanowskiego 1930, średnica 26 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. 50,- 181.Odznakamuzycznawformielutni,24x41mm,mosiądz złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Podkładka z biało-czerwonej kokardy. 30,- 10

12 182. Odznaka PCK(?), 12 x 21 mm, mosiądz srebrzony, plastik. Odznaka dwuczęściowa. Na rewersie nazwisko: PROF. Szpilka. 30,- 183.Odznakamuzyczna,syrenkanatlelutni,16x25mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 50, Odznaka Towarzystwa Muzycznego Zawiercie, 17 x 25 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka Odznaka Towarzystwa Muzycznego Echo w Szczakowej, 40 x 65 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 80, Odznaka pamiątkowa Polskiego Towarzystwa Muzycznego Lwów, 20 x 24 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka Odznaka pamiątkowa Niemieckich Towarzystw Śpiewaczych w Polsce, średnica 22 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura S.Bobkowicz. Agrafka. 80, Odznak pamiątkowa Niemieckiego Towarzystwa Śpiewaczego Łódź, 30 x 29 mm, tombak srebrzony, złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 80, Odznaka towarzystwa śpiewaczego Waldenberg (Wałbrzych), 25 x 27 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 80, Odznaka jubileuszowa 25-lecia Niemieckich towarzystw Śpiewaczych w Polsce , 25 x 56 mm, tombak złocony. Emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura P. Bobkowicz Łódź. Odprysk emalii. 80, Odznaka religijna Łódź, 34 x 50 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura S. Bobkowicz. 80, Odznaka pamiątkowa biegu jubileuszowego Warszawa Lwów1927,26x28mm,mosiądzsrebrzony.Odznakajednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 193.Odznakaszkolnazmonogramem STH,30x30mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. 80, Odznaka pamiątkowa FIS Zakopane 1939, średnica 20 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Jabłoński Poznań. Stan 195. Odznaka pamiątkowa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, średnica 24 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Knedler Warszawa Odznaka pamiątkowa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, średnica 24 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Knedler Warszawa. 197.Odznaka PSL,21x34mm,tombakemalia.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, brak nakrętki. 50, Odznaka Przyszłość, 13 x 19 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 20, Odznaka PMS 1917, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 40, Odznaka Krajowy Zjazd Okręgowych Związków Podoficerów Rezerwy Lwów 1933, 22 x 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. Stan 30,- 201.Odznakazliterami SMS1926,20x20mm,tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan 202. Odznaka z literami P.S.N.M, średnica 20 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan 80,- 11

13 203.Odznakazliterą L,średnica15x15mm,tombakzłocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. 80, Korpusówka rolniczego Przysposobienia Wojskowego, 21 x 26 mm,k tombak złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Mocowanie w formie dwóch drucików. 20, Odznaka 10-lecia LOPP, średnica 23 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Brak zapięcia. Stan 20, Odznaka 10-lecia LOPP, średnica 23 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. 30,- 207.OdznakaLOPP,40x17mm,tombak.Odznakajednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 20,- 208.HerbGdańska,10x16mm,srebro,złoto.Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 800 i sygnatura wytwórcy. Szpilka. 50, Odznaka Pierwsze ogólnopolskie targi futrzarskie Wilno 1934, średnica 20 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 40, Odznaka pamiątkowa Święty Hubert pal, 25 x 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka Odznaka Polska Pielgrzymka Jubileuszowa 1925, 40 x 52 mm, mosiądz, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 200, Odznaka na końskie ogłowie Pomorskiego Towarzystwa Zachęty do Hodowli Koni, średnica 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch rozginanych blaszek. Mocowana na biało niebieskiej rozecie ze wstęgami. 200, Odznaka na końskie ogłowie KŚKJ, średnica 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie blaszki. Mocowana na biało niebieskiej rozecie ze wstęgami Odznaka funkcyjna Sądy Rzeczypospolitej Polskiej, 65 x 73 mm, tombak złocony, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan dobry, nieznaczne ubytki lakieru. Do odznaki dołączona zielona wstęga. 2000, Miniatura odznaki Sądy Rzeczypospolitej Polskiej, 32 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. 300, Odznaka funkcyjna Wójt Gminy Tyniec, 88 x 117 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Br. Łopieńscy Warszawa. Uszko do zawieszania. Silna patyna. 800, Odznaka funkcyjna Wójt Gminy Górniki, 88 x 117 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Br. Łopieńscy Warszawa. Uszko do zawieszania. Silna patyna. 800, Odznaka, Herb Lwowa na podkładce w barwach miasta, 21 x 29 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Przyszyta do tarczy Odznaka nagrodowa strzelecka, 41 x 43 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki, sygnatura ST.ZYGMANIAK. Naprawiana emalia na ramionach. 200, Odznaka nagrodowa strzelecka, 42 x 48 mm, mosiądz, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, sygnatura ST.ZYGMANIAK i napis II RYCERZ NOWY TOMYŚL Niemal całkowicie wybita emalia na centralnym medalionie Odznaka pamiątkowa Klubu Turystycznego Turyści, 14 x 21 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Literka K nie emaliowana. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Bobkowicz Łódź. 600, Odznaka pamiątkowa Klubu Turystycznego Turyści, 14 x 21 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Literka K emaliowana. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A.Kessler Łódź. 1000, Odznaka jubileuszowa 25-lecia Klubu Turystycznego Turyści, 16 x 24 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Bobkowicz Łódź. 1800,- 12

14 224. Odznaka pamiątkowa ŁKS, 36 x 28 mm, srebro, złoto. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana F.Szczepański Łódź. 1000,- 225.OdznakapamiątkowaK.S. Iskra Łódź,29x30mm, srebro, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A Dytberner Łódź. Stan 700, Odznaka pamiątkowa Łódzkiego Klubu Jazdy Konnej, 16 x 20 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana F.S zczepański Łódź. Ślady korozji Odznaka pamiątkowa S.K. Vis, 10 x 13 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lwów. 1000, Odznaka 25-lecia Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, 24 x 28 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. 300, Odznaka pamiątkowa orkiestry Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, 33 x 27 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Lipczyński Warszawa. 50, Żeton nagrodowy Krakowskiego towarzystwa Cyklistów, 33 x 49 mm, srebro(?)/ Trzyczęściowy, jednostronny. Uszko do zawieszenia. 200, Żeton pamiątkowy Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, 26 x 40 mm, tombak, emalia. Dwuczęściowy. Rewers gładki. Wstążka w barwach rosyjskich. 300, Medal nagrodowy, średnica 36 mm, srebro. Dwustronny. na rewersie napis ZA 1699 ½ WIORST KUBICKI ALEK- SANDER. Na rewersie Napis WARSZ/ awskie/. TOW/ arzystwo/. WIOŚLAR/ skie/. NAGRODA TURYSTYCZNA Wstążka w barwach rosyjskich Żeton nagrodowy OKSK(Odział Konny Sokoła Krakowskiego(?), 40 x 48 mm, srebro(?). Ażurowy, wieloczęściowy. Na awersie napis: III O.K.S.K. 30 KLM 29/ Uszko do zawieszania. 120, Żeton pamiątkowy, średnica 28 mm, złoto14,5g, emalia. Dwustronny. Na awersie herb Łodzi i napis: KOLEJ ELEK- TRYCZNA ŁÓDZKA SP. AKC Na rewersie wizerunek tramwaju i napis: W.WEISSBROD. Uszko do zawieszania. Na uszku próba złota 3 i sygnatura wytwórcy W.WABIŃSKI. 2500, Żeton patriotyczny, średnica 27 mm, srebro(?). Na awersie dwupolowy herb Polski i Litwy pod koroną. Na rewersiekrzyżzkoronącierniowąinapisy: PAMIĘCI BOJOWNIKÓW ZA WOLNOŚĆ I OJCZYZNĘ STYCZNIA , Żeton patriotyczny, średnica 23 mm, tombak. Dwustronny. Na rewersie napis: Cześć poległym i straconym 1863/4 w koronie cierniowej. Uszko do zawieszenia. Stan 237. Żeton patriotyczny, średnica 32 mm, cynkal. Dwustronny. Na awersie Matka Boska, wokół napis: KRÓLOWO POLSKA MÓDL SIĘ ZA NAMI. Na rewersie trójpolowa tarcza pod koroną z herbami Polski, Litwy i Rusi, wokół napis TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY I RUSI156911SIERPNIA1869ROKUWOLNIZWOL- NYMI, RÓWNI Z RÓWNYMI. Uszko do zawieszenia. Nalot patyny Żeton patriotyczny, 18 x 33 mm, mosiądz. Dwustronny. na awers sylwetka J. Poniatowskiego, wokół napis: BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ODDAM. Na rewersie napis 19.X Uszko do zawieszania. 60, Żeton patriotyczny w pięćsetną rocznicę pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem, średnica 21 mm, aluminium. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 20, Krzyżyk Krzywopłoty- Załęże , 21 x 40 mm, srebro(?). Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan 241.ŻetonkwestarskiTSL 3MAJ,22x31mm,aluminium. Jednostronny. Rewers z kontrą. Otwór do przyszycia. 20, Żeton patriotyczny Medal wybity na chwałę spekulantóww4-tymrokuwojny1918,średnica35mm,mosiądz złocony. Dwustronny. otwór do zawieszenia. 13

15 243. Żeton patriotyczny Tadeusz Kościuszko pochowany na Wawelu, średnica 29 mm, srebro(?). Dwustronny. na awersie sygnatura J. Knedler. Uszko do zawieszenia. 70, Żeton patriotyczny Pamiątka koronacji Matki Boskiej Piekarskiej 1925r, średnica 26 mm, alpaka. Dwustronny. Na awers popiersie arcybiskupa Hlonda, powyżej napis: J.EKSC.KS.ADM.AP.DR,HLOND. Uszko do zawieszenia. 50, Żeton patriotyczny Chwała! Cześć! H. Sienkiewiczowi , 20 x 33 mm, srebro(?). Jednostronny. Uszko do zawieszenia. 50, Żeton patriotyczny J. Haller Wojsko Polskie we Francji, średnica 25 mm, mosiądz złocony. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 50, Żeton patriotyczny Na pamiątkę odłączenia Chełmszczyzny od Królestwa Polskiego 9.II.1918, średnica 29 mm, szary metal. Dwustronny. brak uszka. Stan słaby. 70, Żeton patriotyczny Józef Haller, 25 x 30 mm, miedź srebrzona. Jednostronny. Uszko do zawieszenia. 120, Żeton pamiątkowy Chleba- Brot Warszawa, 16 x 24 mm, tombak srebrzony, emalia. Jednostronny. Uszko do zawieszenia. 200, Żeton Pamiątkowy Straży Obywatelskiej m. Warszawy , 19 x 24 mm, tombak srebrzony. Jednostronny. Uszko do zawieszenia. 120, Żeton pamiątkowy, średnica 30 mm, tombak złocony. Napisy na awersie i rewersie Województwo Nowogródzkie w 10-tą Rocznicę Niepodległości Uszko do zawieszania Żeton patriotyczny w formie orła, 23 x 30 mm, srebro(?). Dwustronny. Łańcuszek da zawieszenia Medalik patriotyczny, średnica 32 mm, aluminium. Dwustronny. Na awersie Matka Boska Częstochowska, wokół napis: M.B.CZĘSTOCHOWSKA KRÓLOWO POLSKI WSPIERAJ I PROWADŹ NAS. Na rewersie trójpolowy herb pod koroną, wokół napis: OJCZYZNĘ WOLNOŚĆ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE. Brak uszka, wywiercony otwór do zawieszenia. 220, Żeton patriotyczny, średnica 23 mm, aluminium. Dwustronny. Na awersie Matka Boska Częstochowska, wokół napis: M.B.C.KRÓLOWO POLSKI WSPIERAJ I PROWADŹ NAS. Na rewersie trójpolowy herb pod koroną, powyżej napis: BOŻE ZBAW POLSKĘ oraz daty Uszko do zawieszenia. Stan bardzo 255. Żeton patriotyczny, średnica 23 mm, aluminium. Dwustronny. Na awersie Matka Boska Częstochowska, wokół napis: M.B.C. KRÓLOWO POLSKI WSPIERAJ I PROWADŹ NAS. Na rewersie trójpolowy herb pod koroną, powyżej napis: BOŻE ZBAW POLSKĘ oraz daty Uszko do zawieszenia. 80, Medalik patriotyczny Na pamiątkę Unii Horodeckiej , średnica 28 mm, mosiądz. Dwustronny. na awersie postacie Jagiełły i Jadwigi, wokół napis: 2 PAZD W HORODLE POŁĄ/czenie/. LITWY I RUSI Z KORONĄ ZA JAGIEŁŁY I JADWIGI. Na rewersie herby Polski, LitwyiRusi,wokółnapis: 10PAŹ.1861WHORODLENA P/pamiątkę/. P/pierwszej/. UNII BRAT/nich/?OW PRAW I SWOBÓD LIT/wy/. I RU/si/. Z POLSKĄ. Uszko do zawieszenia. 120, Żeton w formie medalionu z orłem na czerwonej tarczy, 25 x 37 mm, tombak, emalia. Jednostronny. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. 220, Żeton patriotyczny w formie orzełka na wstędze z napisem BOŻEZBAWPOLSKĘ,30x37mm,odleww mosiądzu. Jednostronny. Rewers z lekka kontrą. Uszko do zawieszenia. 80, Zawieszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze z napisem BOŻEZBAWPOLSKĘ,33x37mm,mosiądz srebrzony. Dwustronny, łańcuszek do zawieszenia. Stan 260. Medal pamiątkowy Ligi Kobiet Cześć Legionom, średnica 27 mm, tombak. Dwustronny. Na awersie orzełek legionowy na sztandarze i szabli, wokół napis: CZEŚĆ LEGONOM LIGA KOBIET P.W. 6.VIII Na rewers krzyż w koronie cierniowej, wokół napis: RZĄDOWI NARODOWEMU STRACONEMU PRZEZ MOSKALI 5.VIII , Medal pamiątkowy, średnica 30 mm, tombak. Dwustronny. Na rewersie postacie szlachcica i włościanina, wokół napis: POLONIA MDCCCI X III. Na rewersie tarcza z 14

16 herbami Polski, Litwy i Rusi, wokół napis: RÓWNOŚĆ WOLNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ. Dorobione uszko, wstążka. 300, Żeton pamiątkowy XXX lecia Muzeum Narodowego w Krakowie, średnica 25 mm, mosiądz. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 80, Żeton pamiątkowy Ogólnokrajowego Konkursu Modeli Latających L.O.P.P 1931r, 21 x 44 mm, mosiądz. Jednostronny, rewers gładki. Uszko do zawieszenia Żeton pamiątkowy IX Ogólnokrajowych Zawodów Modeli Latających L.O.P.P Stanisławów 1938r, 21 x 44 mm, mosiądz srebrzony. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 80, Żeton pamiątkowy W 500 rocznicę pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem , średnica 32 mm, tombak. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 40, Żeton nagrodowy sportowy, średnica 30 mm, mosiądz. Dwustronny. na awersie sylwetka dyskobola, na rewersie napis; III ZAW/ody/. DZIEL/nicowe/. 26.VIII.28. Uszko do zawieszenia. 40,- 267.Ryngrafikreligijny27x34mm,cynksrebrzony.Narewersie napis; PAMIĄTKA Z CZĘSTOCHOWY. Łańcuszek do zawieszenia. 50,- 268.Ryngrafikreligijny26x35mm,cynksrebrzony.Narewersie napis; PAMIĄTKA Z KALWARJI. Łańcuszek do zawieszenia. 50, Ryngrafik religijny z Matką Boska Częstochowską, 28 x 35 mm, srebro. Na rewersie próba srebra. Łańcuszek do zawieszenia. 270.Ryngrafikreligijny31x39mm,cynksrebrzony.Narewersie napis; PAMIĄTKA Z GÓRY ŚW. ANNY. Łańcuszek do zawieszenia. 70, Nakrętka do odznaki,,średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Napis A.Nagalski Warszawa Nakrętka do odznaki, średnica 16 mm, mosiądz. Napis J.Majewicz Warszawa. 30, Nakrętka do odznaki 4PSK,,średnica 19 mm, srebro(?). 300,- ODZNAKI PSZ NA ZACHODZIE 274. Odznaka pamiątkowa 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 18z56 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 400, Odznaka pamiątkowa 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 19x 56 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Huguenin Locle. Słupek, nakrętka sygnowana Huguenin Depose. 400, Odznaka internowanych 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 37 x 37 mm, srebro. Odznaka jednoczęściową. Rewers gładki, sygnatura Huguenin Locle. Słupek, nakrętka sygnowana Huguenin Locle Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Kresowych, oficerska, 43 x 43 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: WIARA WYTRWAŁOŚĆ ZWYCIĘSTWO i próba srebra 800. Słupek, nakrętka sygnowana F.M.Lorioli Milano Roma. 350, Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek nakrętka sygnowana F.M.Lorioli Milano Roma. 350, Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40 x 40 mm, srebro. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 800. Słupek nakrętka sygnowana F.M. Lorioli Milano Roma. 350, Odznaka pamiątkowa Wzorowy Kierowca, 2 Korpus Polski, 27 x 35 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 60, Odznaka pamiątkowa 22 kompani zaopatrywania 1 Grupy Artylerii, średnica 22 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Pagani Milano. Słupek, brak nakrętki

17 282. Odznaka patriotyczna 1945, 16 x 21 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek na podkładce, nakrętka nie sygnowana Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa, Rewers gładki, próba srebra 800 i numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 780,- ORŁY 284.OrzełHallerowski2pułkupiechoty,33x53mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 4000, Orzełek Polskich Drużyn Strzeleckich, 30 x 38 mm, mosiądz srebrzony, Rewers z kontrą, urwane zaczepy. Stan 1000, Orzełek Drużyn Bartoszowych, średnica 33 mm, mosiądz srebrzony, żelazo, materiał. Zapięcie w formie drucików. 1200,- 287.Orzełeklegionowy2pułkupiechoty,39x52mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Urwane zaczepy. 1200,- 288.Orzełeklegionowy6pułkupiechoty,36x50mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Urwane zaczepy. Brak korony. Stan 800,- 289.Orzełeklegionowy7pułkupiechoty,39x52mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie blaszek. Stan 1200, Orzełek legionowy, 40 x 50 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, brak zapięcia. 800, Orzełek legionowy krakowski, 40 x 52 mm, cynk. Rewers z kontrą. Brak śladów zapięcia. 10/5 1000, Orzełek legionowy, literka L na tarczy amazonek, 28 x37mm,mosiądz.rewerszkontrą.mocowaniewformie dwóch uszek. 600, Orzełek strzelecki, litera S na tarczy amazonek, 30 x 38 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Brak śladów zapięcia. Stan 400, Miniatura orła strzeleckiego, 17 x 20 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Szpilka. 80, Orzełek Polnische Wermacht, 30 x 40 mm, tombak. Rewers z kontrą. Brak zapięcia Orzełek czapkowy IIRP, 40 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. 350, Orzeł czapkowy IIRP, 43 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie guza z napisem ZOCH. 220,- 298.OrzełczapkowyIIRP,42x60mm,mosiądz.Rewersz kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 120,- 299.OrzełczapkowyIIRP,46x61mm,alpaka.Rewersz kontrą. Słupek, nakrętka w formie karbowanego guza w cynku. 300.OrzełczapkowyIIRP,46x62mm,alpaka.Rewerszkontrą. Słupek, mocowanie w formie dwóch uszek. 301.OrzełekczapkowyIIRP,42x59mm,mosiądzsrebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 120,- 302.OrzełekczapkowyIIRP,40x60mm,alpaka.Rewersz kontrą. Słupek, brak nakrętki. 180, Orzełek weteranów powstania styczniowego, 44 x 60 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Brak słupka. 500,- 304.Orzełekmarynarski,odlewwmosiądzu,37x41mm. Rewers z kontrą. Kotwica nałożona na wąsach. Zapięcie w formie dwóch drucików. Ślady korozji. 750,- 16

18 305.OrzełekczapkowylotniczyIIRP,50x63mm,tombak srebrzony. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. 306.OrzełekpaństwowyIIRP,33x38mm,mosiądzsrebrzony. Rewers z kontrą, brak zapięcia. 50, Orzełek czapkowy Dywizji Strzelców Pieszych, PSZ na Zachodzie, 31 x 52 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie, guza. 500, Orzełek czapkowy PSZ na zachodzie, Francja, 34 x 54 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie drucików. Ślady korozji Orzełek czapkowy PSZ na Zachodzie, lotniczy, 38 x 48 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch uszek. 200, Orzełek czapkowy PSZ na Zachodzie, lotniczy, 38 x 48 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch uszek. 200,- 311.OrzełekfurażerkowyPSZnaZachodzie,28x39mm,alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan 312.OrzełekfurażerkowyPSZnaZachodzie,33x52mm, plastik. Rewers gładki, sygnatura A. Stanley&Son. Brak zapięcia. 313.OrzełekfurażerkowyPSZnaZachodzie,33x51mm, mosiądz. Rewers z kontrą, wtórnie dolutowane druciki. Stan 200,- 314.OrzełekberetowyPSZnaZachodzie,40x58mm,haft maszynowy białą nicią na podkładzie zielonym Orzełek patriotyczny zygmuntowski, 29 x 45 mm, srebro. Rewers gładki, próba srebra po 1986 roku 925 i imiennik wytwórcy RF. Zapinka Orzełek patriotyczny zygmuntowski 30 x 43 mm, srebro(?), lakier. Rewers gładki, zapinka Orzełek patriotyczny zygmuntowski 28 x 41 mm, srebro(?). Rewers gładki, zapinka Orzełek patriotyczny, 30 x 39 mm, srebro(?). Rewers gładki, zapinka. 300, Orzełek patriotyczny, na tle skrzyżowanych szabel, siedzącynawstędzeznapisem BożezbawPolskę,31x37 mm, srebro(?), emalia. Rewers z kontrą, zapinka Orzełek patriotyczny stylizowany XIX w.(?), 28 x 38 mm, biały metal(?). Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek. 180, Orzełek patriotyczny stylizowany, 30 x 35 mm, biały metal(?). Rewers gładki. Zapinka. 120, Orzełek patriotyczny, 27 x 38 mm, mosiądz. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 60, Orzełek patriotyczny, 10 x 14 mm, mosiądz. Rewers gładki, szpilka. 30,- 327.Orzełek Kurica,38x43mm,mosiądz.Rewerszkontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. 120, Miniatura orzełka Służba Polsce, 14 x 18 mm, alpaka. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 50, Orzełek konspiracyjny, 30 x 38 mm, aluminium. Rewers z kontrą. Otwory do przyszycia. 316.Orzełkonspiracyjny,40x59mm,żelazo.Rewerszkontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana Orzełek patriotyczny, 26 x 31 mm, srebro(?). Rewers z lekka kontrą. Zapinka. 17

19 ODZNAKI PRL 329. Krzyż harcerski, damski, 25 x 25 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, napis 1946 i seria III 797. Mocowanie w formie uszek. Lilijka nałożona w złocie. 160, Krzyż harcerski, damski, 25 x 25 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napis 1946 i seria VI 140. Mocowanie w formie uszek. 160, Odznaka Warszawskiej Dywizji Piechoty, 1 wersja, 38 x 43 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 60, Odznaka pamiątkowa Znak Pancerny, 34 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa Odznaka pamiątkowa Znak Łączności, średnica 37 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Varsovie. 200, Miniatura odznaki pamiątkowej Znak Łączności, średnica 19 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Samochodowego, 39 x 39 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Minimalne odpryski emalii. 350, Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, oficerska, 46 x 46 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Z. Makowski Warszawa. 400, Odznaka kombatancka 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, żołnierska, 46 x 46 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 300, Odznaka pamiątkowa Centrum Wyszkolenia Piechoty, 42 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. 500, Odznaka Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej wz1947, 36 x 45 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Zakłady Przemysłowe B. Grabski Łódź. 400, Odznaka Oficerskiej Szkoły Wojsk Samochodowych wz 1947, 36 x 45 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Zakłady Przemysłowe B. Grabski Łódź. 400, Odznaka pamiątkowa Wzorowy Strzelec wz.1951, 38 x 55 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. 80, Odznaka pamiątkowa Wzorowy Łącznościowiec wz. 1951, 38 x 55 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. 80, Odznaka pamiątkowa Wzorowy Kierowca wz. 1951, 38 x 55 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 200, Komplet odznak Mechanika-Kierowcy Czołgów i Dział Pancernychwz.1956,klasy1,2,3,imistrzowska,63x24 mm, tombak srebrzony i złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana Komplet odznak Wzorowego Kierowcy wz.1952, klasa 1,2i3,28x40mm,tombaksrebrzonyizłocony,emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica państwowa Zestaw odznak wzorowych żołnierzy specjalistów wz1953, 17 sztuk, 28 x 40 mm, tombak srebrzony, złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana mennica Państwowa. W skład zestawu wchodzą: 1. Wzorowy rkaemista,2. Wzorowy silnikowy,3. Wzorowy Kierowca, 4. Wzorowy marynarz, 5. Wzorowy mechanik, 6. Wzorowy moździerzysta, 7. Wzorowy pontonier, 8. Wzorowy strzelec wyborowy, 9. Wzorowy łącznościowiec, 10. Wzorowy żołnierz, 11. Wzorowy zwiadowca, 12. Wzorowy artylerzysta, 13. Wzorowy saper, 14. Wzorowy sanitariusz, 15. Wzorowy 18

20 kucharz, 16. Wzorowy strzelec,17. Wzorowy czołgista. W większości stany dobre, minimalne ryski i odpryski. Do zestawu dołączony komplet odznak Wzorowego żołnierza wz.1958, 1 i 2 stopień oraz komplet odznak Wzorowego Żołnierzawz.1961,1,2i3stopień. 2500,- 347.Kompletodznak Zawzorowąiofiarnąpracęwgórnictwiewęglowym,wz1956,srebrnaibrązowa,30x42mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana mennica Państwowa. 400, Odznaka Liceum Pielęgniarek i Higienistek Szkolnych, lata , 22 x 25 mm, srebro(?). odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Zapinka. 30, Odznaka Powszechnej Szkoły Pielęgniarstwa, lata ,22x24mm,alpaka.Rewerszlekkąkontrą.Zapinka.Stan 20,- 350.OdznakaMZPS,lata50-60.,25x26mm,metalzłocony. Rewers z lekka kontrą. 20, Odznaka kwestarska Budujmy Szkoły 20 gr, 17 x 18 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 13/18 20, Odznaka Polskiej Akademii Umiejętności 1948, 22 x 17 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Trębacz kraków. 20, Żeton pamiątkowy z podobizną Franciszka Józefa , średnica 23 mm, cynk. Jednostronny. Uszko do zawieszania. 40, Korpusówka wojsk łączności, 25 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Przeznaczona do przyszycia. 50,- Dania 357. Żeton pamiątkowy CX , 30 x 23 mm, srebro, emalia. Niemcy 358. Broszka wykonana z monety z herbem Anhalt, średnica 34 mm, srebro. Ażurowa, dwustronna. Zapinka. 359.Zawieszkazherbem,34x22mm,srebro,emalia.Na rewersie próby srebra i napis: PENS.KLAUNIG Rumunia 360. Odznaka pilota, 68 x 36 mm, mosiądz, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Usunięta oryginalna agrafka, wlutowany słupek z nakrętką sygnowana J.Pendowski Poznań. Braki emalii na inicjałach. Stan słaby. 300,- Wielka Brytania 361.OdznakaRAF,haftnicią,105x35mm.Stan 80,- Austria ODZNAKI OBCE ZSRR 362. Odznaka klubowa Spartak Moskwa, 28 x 14 mm, tombak srebrzony, emalia. Słupek, nakrętka sygnowana. Stan 353. Kappenabzeichen Limanowa- Tarnów-Gorlice , średnica 36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 60, Kapppenabzeichen Armee Mackensen VI.K.V.Arzt, 51 x 33 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 19

21 ODZNACZENIA II RP 363. OrderOrłaBiałego,klejnot,70x70mm,tombakzłocony, srebro, emalia. Brak wstęgi. Uzupełniana na zimno emalia na poziomych ramionach. Na krawędzi numer , Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, wykonanie Krupski Matulewicz, 37 x 38 mm, wstążka nieoryginalna. Na rewersie numer 322, nadany dla ś.p. Ignacego Aumillera. Odpryski emalii na orle. 2400, Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, wykonanie grawerskie, 38 x 38 mm, srebro, emalia. Wstążka zachodnia. Na rewersie imiennik wykonawcy SO i próba srebra. Brak dwóch kulek. 1500, Gwiazda Orderu Odrodzenia Polski, 74 x 74 mm, srebro, emalia. Rewers z kontrą, imiennik wykonawcy WG i próba srebra. Zapięcie w formie zapinki, dodatkowe haki do zawieszenia. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. 3500, Komandoria Orderu Odrodzenia Polski, 58 x 58 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. 700, Komandoria Orderu Odrodzenia Polski, 58 x 58 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Minimalny odprysk czerwonej emalii na rewersie. 1200, Komandoria Orderu Odrodzenia Polski, 57 x 57 mm, tombak złocony, emalia. wtórna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko oraz dyplom dla Jeana Pierra Louyriaca Naczelnika Wydziału w Ministerstwie Handlu, nadany w 1929 roku i statut orderu. Wykonanie orderu grawerskie, prawdopodobnie francuskie. Minimalny odprysk białej emalii na orle. 2000, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, 50 x 51 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełka. Odprysk emalii na górnym ramieniu krzyża. 600, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, 50 x 51 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Wykonanie grawerskie. 350, Złoty krzyż Zasługi, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko oraz dyplom z 1939 roku. stan bardzo 700, Srebrny krzyż Zasługi, tombak srebrzony, emalia. Wstążka oryginalna. 120, Krzyż Niepodległości, 40 x 48 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Wytarte złocenie na rewersie. Do odznaczenia dołączony dyplom z 1937 roku. 220, Medal Niepodległości, średnica 35 mm, tombak. Wstążka oryginalna. Na awersie sygnatura WG. 120, Srebrny medal za długoletnią służbę, średnica 35 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Na rancie próba srebra i sygnatura mennicy Państwowej Srebrny medal za długoletnią służbę, średnica 35 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Na rancie próba srebra 950 i sygnatura mennicy Państwowej Brązowy medal za długoletnią służbę, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. 40, Medal dziesięciolecia odzyskania Niepodległości, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. 40, Medal dziesięciolecia odzyskania Niepodległości, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan bardzo 80, Medal za wojnę , średnica 35 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. 50, Krzyż 70-lecia Postania Styczniowego, 43 x 48 mm, srebro(?), emalia. Wstążka oryginalna. Na rewersie numer , Krzyż Bohaterów Ducha, 44 x 46 mm, srebro, emalia. Brak wstążki. Do odznaczenia dołączony dyplom 105 x 155 mm, uprawniający do noszenia. Numer na krzyżu i dyplomie zgodny. Stan bardzo 4200,- 20

22 384. KrzyżWołynia,wersjabezmieczy,40x45mm,srebro, emalia. Na rewersie sygnatura KiM i numer. Wstążka oryginalna. Stan bardzo Do odznaczenia dołączona legitymacja ze zgodnym numerem na p. Józefa Szczerbińskiego.(Syn Piotra i Julii z domu Zahorskiej, brat Aleksandry Piłsudskiej). 3000, Krzyż Waleczności gen.bułak Bałachowicza, 37 x 41 mm, srebro, emalia. Na rewersie sygnatura KiM. Wstążka oryginalna. Stan bardzo Do odznaczenia dołączona legitymacja na p. Józefa Szczerbińskiego.(Syn Piotra i Julii z domu Zahorskiej, brat Aleksandry Piłsudskiej). 3500, BrązowaOdznakaLOPP,36x43mm,brąz,emalia. Wstążka oryginalna. 500, Krzyż Swoim żołnierzom z Ameryki oswobodzona Polska, wersja emaliowana, 47 x 51 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Na rewersie sygnatura W&H Co. Wstążka oryginalna. Stan bardzo 2600, Odznaka Miecze Hallerowskie, wersja bez napisu Ameryka, 31 x 42 mm, srebro(?), emalia. Wstążka oryginalna. 600, Krzyż zasługi Towarzystwa Powstańców i Wojaków Powstańcowi broni wdzięczna Wielkopolska, 47 x 54 mm, mosiądz. Na rewers numer Wstążka oryginalna. Stan 400, Krzyż Za obronę mienia polskiego w Rosji , 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Wstążka nie oryginalna. Uzupełniana na zimno emalia na górnym ramieniu. Stan słaby. 1200,- ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE 391. Dystynktorium Kanonicze, 95 x 70 mm, tombak złocony, emalia. Do odznaczenia dołączony łańcuch w srebrze złoconym, próba srebra po 1963 roku. 1800, Srebrnykrzyżzasługizmieczami,42x62mm,srebro(?), emalia. Na rewersie sygnatura Spink London. Brak wstążki. 350, KrzyżMonteCassino,41x41mm,brąz,wstążkaoryginalna, numer , Krzyż Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej Ameryce, 35 x 36 mm, tombak. Wstążka oryginalna w słabym stanie. 200, Medal wojska, wykonanie kombatanckie, średnica 35 mm, tombak. Brak wstążki. 40,- 396.OdznakaPNAwUSA,23x40mm,tombakzłocony, emalia. Wstążka oryginalna. ODZNACZENIA PRL 397. Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, wykonanie moskiewskie, 38 x 43 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Stan 700, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, 63 x 63 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. 130, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, wersja sztandarowa, 63 x 63 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Emalia spatynowana na brązowo. 5/ Srebrny medal zasłużony na Polu chwały, średnica 41 mm, srebro. Brak wstążki. 80, Tytuł honorowy, Zasłużony dla Zdrowia Narodu, 41 x 62 mm,tombak złocony, emalia. 21

23 Austria ODZNACZENIA OBCE 402. Order Franciszka Józefa, krzyż rycerski, 31 x 54 mm, złoto. Wstążka oryginalna, stan Na koluszku sygnatura wytwórcy V.Mayers Sohne in Wien i próba złota. Stan 2000, ZłotyKrzyżZasługi zkoroną,37x56mm,brązzłocony, emalia. Wstążka oryginalna. 400, Order Zasługi Republiki, klasa IV, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko oraz miniaturka. 200, Medal Der Tapferkeit, średnica 40 mm, srebro. Wstążka oryginalna Żeton Kriegshifst, 22 x 28 mm, tombak, srebro, emalia. Odznaka z usuniętym zapięciem i dorobionym uszkiem w epoce. 40,- Belgia 407. Victory Medal, średnica 36 mm, brąz. Wstążka oryginalna. 40,- Francja 408. Order Legii Honorowej klasa IV, trzecia republika, 40 x 58 mm, złoto, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. 2000, Order Legii Honorowej klasa V, trzecia republika, 39 x 38 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Minimalne odpryski emalii MedalŚwiętejHeleny,31x51mm,brąz.Wstążka współczesna. 230, Krzyż wojenny , 37 x 47 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. 40, Narodowy Order Zasługi, komandoria, 56 x 90 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. O odznaczenia dołączona miniaturka i oryginalne pudełko. 1200, Victory Medal, średnica 36 mm, brąz. Wstążka oryginalna. 40, Krzyż stowarzyszenia, wstążka oryginalna. Na rewersie napis SOC-te REP-ne d ENC-nt Au DEVOUE-nt. Łotwa 415. Medal 10-lecia wyzwolenia Łotwy, średnica 35 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Portugalia 416. Order zasługi cywilnej, komandoria, 58 x 72 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. 800,- Niemcy 417. Zestaw miniaturek, 5 sztuk 1. Medal Za Śląsk, 2. Medal 1914, 3. Srebrny krzyż za zasługi dla stowarzyszeń kombatanckich,4. Brązowy krzyż za zasługi dla stowarzyszeń kombatanckich, 5. Krzyż zasługi pomocy wojennej Krzyż zasługi pomocy wojennej, 40 x 40 mm, cynk. Wstążka oryginalna. 80, Zestaw miniaturek 4 sztuki 1. Krzyż zasługi wojennej 1939 z mieczami, 2. Krzyż zasługi wojennej 1939 z mieczami, 3. Odznaka strzelecka piechoty, 4. Medal za walki w Afryce. Miniaturki powojenne, bez symboli nazistowskich. Stany dobre. Tunezja 420. Order of Nissan El-Iftikar, typ Sidi Achmed , oficerski,48 x 68 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. 400,- Rosja 421. Medal pamiątkowy Za stłumienie polskiego powstania , średnica 28 mm, mosiądz. Brak wstążki. 23

24 422. Medal pamiątkowy Za trudy powszechnej mobilizacji 1914, średnica 28 mm, tombak złocony. Uszko do zawieszania. 80,- Turcja 423. Order Osmana, komandoria, 64 x 80 mm, srebro, emalia. Brak wstążki. Minimalny odprysk emalii na jednym z ramion. 1200,- Włochy 424. Order zasługi Republiki, komandoria, 57 x 75 mm, srebro złocone. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. 350,- cylindrowy. Tarcza biało emaliowana, zdobiona złoconą girlandą.. Na kopercie zewnętrznej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z herbami Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: BOŻE POLZKĘ ZBAW. Wnętrze koperty porysowane, prymitywnie ryte nazwisko właściciela. Stan 700, Zegarek kieszonkowy damski, koniec XIX w., dwu kopertowy odkryty, Zewnętrzna koperta srebrna, częściowo złocona, próba 800. Wewnętrzna koperta metalowa. Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie wizerunek orła. 300, Zegarek kieszonkowy damski koniec XIX w., dwu kopertowy, odkryty. Zewnętrzna koperta srebrna, złocona i giloszowana, próba 800. Wewnętrzna koperta metalowa. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie symbole Wiary, Nadziei i Miłości. 350,- Niemcy MONETY 430. Zegarek kieszonkowy damski, koniec XIX w., dwu kopertowy, zakryty. Zewnętrzna koperta metalowa złocona. Wewnętrzna koperta metalowa.wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie grawerowany orzełek z białymi kryształami. 400,- Biskupstwo Bamberg Lotar Franc( ) od 1695 do 1729 Arcybiskup Moguncji 425.Talar1696 bitywzłocie,owadze15dukatów(51,94 gramy). Stan awers: III, rewers: II/III. Bardzo rzadki ,- BIŻUTERIA PATRIOTYCZNA 426. Zegarek kieszonkowy męski, połowa XIX w., dwu kopertowy, odkryty, kluczykowy. Koperty srebrne próby 800. Wychwyt cylinder. Tarcza biało emaliowana ręcznie dekorowana. Na kopercie zewnętrznej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z herbami Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: NIE OPUSZCZAJ NAS. 800,- 427.Zegarekkieszonkowymęski,koniecXIXw.dwukopertowy odkryty. Koperta zewnętrzna srebrna próby 800, częściowo złocona. Wewnętrzna metalowa. Wychwyt 431. Zegarek kieszonkowy damski koniec XIX w., przerobiony na naręczny, dwu kopertowy, odkryty. Zewnętrzna koperta srebrna, złocona, giloszowana i emaliowana, próba 800. Wewnętrzna koperta srebrna. Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie emaliowane symbole Wiary, Nadziei i Miłości. Dołączona bransoletka z początku XX w. 800, Naszyjnik żałobny z krzyżykiem gładkim, długość 64 cm, wulkanit/ebonit, XIX w. 1800, Naszyjnik żałobny z krzyżykiem dekorowanym kwiatami róży, długość 34 cm, wulkanit/ebonit, zapięcie i koluszko metalowe, XIX w. 1800, Naszyjnik żałobny z krzyżykiem, plecionka z włosów, metal, długość 26,5 cm. Zapięcie w formie splecionych dłoni. XIXw.Stan 900, Naszyjnik żałobny z medalionem, wulkanit/ebonit, długość około 50 cm. Zapięcie metalowe. Medalion mosiężny powlekany czarną emalią(?). nałożony srebrny monogram ER. 2500,- 24

25 436. Element z bransolety z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości,39x29mm,ebonit,otwory.Stan 800, Bransoletka żałobna, srebro, czarna emalia, perełki. Uszkodzenie emalii przy zawiasie i zapięciu. 900, Obrączka plecionki włosia z nakładką z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, metal. 900, Bransoletka wycinana z monet dwuzłotowych, okres międzywojenny. Długość 170 mm, srebro. 440.Broszawformieorła,83x50mm,mosiądz.Piękne przestrzenne przedstawienie. Rewers gładki, zapinka. 300, Broszka z monet Księstwa Warszawskiego, 49 x 25 mm, srebro. Zapinka. 300, Spinka do mankietu z wizerunkiem orła, średnica 18 mm, srebro. 120, Spinka do mankietu z wizerunkiem orła w liściach lauru, 13x18mm,tombak,srebro.Stan 120,- 444.Spinkadomankietuzwizerunkiemorłanatarczyz labrami,14x17mm,srebro,tombak.stan 120, Para spinek do mankietu z wizerunkiem orła, koniec XIX w., średnica 25 mm, srebro. Na kopytkach nieczytelne próby srebra. 8/37 500, Zawieszka patriotyczna z tarczą herbową Polski, Litwy irusipodkoroną.,27x31mm,srebro,emalia.narewersie orzełek. Uszko do zawieszania. Częściowa uszkodzona emalii Broszka patriotyczna, 55 x 29 mm, srebro, lakier. Wieloczęściowa. Na skrzyżowane kasę i lancę nałożona tarczka z herbamipolskiilitwy.poniżejdata 1830 iwstęgaz napisem ZBAW NAS BOŻE. Powyżej nałożona czapka Krakuska. Rewers gładki, zapinka. 1000, Broszka patriotyczna z nałożoną odznaką, 50 x 18 mm, mosiądz srebrzony, srebro. Trzyczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 200, Broszka patriotyczna w formie dwóch belek z nałożonym orzełkiem, 42 x 13 mm, srebro(?). Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka Broszka patriotyczna w formie belki z nałożonym orzełkiem w koronie cierniowej, 44 x 13 mm, srebro(?). Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka Broszka patriotyczna z orzełkiem i sztandarem, 43 x 23 mm, srebro, alpaka. Dwuczęściowa. Na sztandarze napis: WOLNOŚĆ JEDNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ Rewers gładki, brak zapinki Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 40 x 46 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: BOŻE ZBAW POLSKĘ. Naprawiana łapka orła. 350, Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 35 x 42 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: BOŻE ZBAW POLSKĘ. 600, Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 36 x 42 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: BOŻE ZBAW POLSKĘ. 800, Broszka patriotyczna, średnica 30 mm, żelazo, celuloid. Wieloczęściowa. Rewers gładki, agrafka Broszka patriotyczna W jedności siła, 39 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Czteroczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 1600, Wpinka patriotyczna, orzełek pod koroną, 14 x 17 mm, mosiądz, celuloid. Wieloczęściowa. Rewers gładki, przycięta szpilka Broszka patriotyczna, 18 x 25 mm, metal złocony, sztuczne kamienie. Wieloczęściowa. Wyrób amerykański. Rewers gładki, zapinka. 459.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,30x30 mm, mosiądz, granaty, XX wiek. Agrafka. Stan b. 750,- 460.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,25x27 mm,mosiądz, granaty. Agrafka. XX wiek. Stan b. 400,- 25

26 461. Broszka z zawieszonymi symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 40 x 16 mm, metal, szkło. Agrafka. 462.BroszkazsymbolamiWiary,NadzieiiMiłości,29x18 mm, metal, złoto niskopróbne?, turkusiki. Agrafka. Stan 463.BroszkazsymbolamiWiary,NadzieiiMiłości,32x32 mm, biały metal. Agrafka. 464.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,39x21 mm,metal.xix/xxw.agrafka.stan 300,- 465.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,35x20 mm,metal.xix/xxw.agrafka.stan 300,- 466.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,31x17 mm,metal,turkusy.xix/xxw.agrafka.stan 400,- 467.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,49x18 mm, metal, turkusy. Podwieszone serduszko, XIX/ XX w. 450,- 468.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,37x20 mm,metal,perełka,xix/xxw.agrafka.stan8/99 350, Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, kość bydlęca45x31mm,xix/xxw.agrafkametal.stan 400,- 470.BroszkazsymbolamiWiaryNadzieiiMiłości,23x25 mm,białymetal.xix/xxw.agrafka.stan 300, Broszka w kształcie kokardy z zawieszonym otwieranym medalionem w kształcie serca. Nałożony monogram wiązany SP,47x33mm,czarnaemalia,złoto.XIXw.Agrafka.Stan dobry, drobne uszkodzenia emalii. 1500, Broszka otwierana, owalna, dekoracja krzyżyk, 39 x 30 mm, emalia, perełki. Agrafka. 900, Medalion owalny, otwierany, dekoracja krzyżyk, 33 x 23 mm, metal, perełki, czarna emalia. Koluszko. 800, Medalion otwierany, owalny, dekoracja kwiatowa, 44 x 30 mm, czarna emalia, perełki. Wewnątrz fotografia i pukiel włosów,40x30mm.koluszko.stan 1200, Medalion otwierany, owalny, dekoracja kwiatowa, 44 x 32mm,czarnaemalia,perełka.40x32mm.koluszko.Stan dobry, niewielkie uszkodzenie emalii. 800, Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyżyk, 45 x 38 mm, czarna masa szklana,. Koluszko. Wewnątrz zasuszone kwiaty. 800, Medalion otwierany, owalny, dekoracja symbole Wiary Nadziei i Miłości, 31 x 22 mm.czarna masa szklana, metal (złoto niskopróbne?). Koluszko. 800, Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyżyk, 36 x 25 mm złoto, czarna masa szklana, perełki. Koluszko. 1200, Broszka owalna z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 33 x 25 mm, metal,(złoto niskopróbne?). Uszkodzona agrafka. 350,- 480.Krzyżykznałożonaperełką,50x25mm,czarnamasa szklana, metal,(złoto niskopróbne?), Koluszko. 400, Broszka patriotyczna popowstaniowa Boże Zbaw Polskę,22x19mm,alpaka.Zapinkanadwakopytka.Stan dobry, lekko wygięta ślady noszenia. 1000, Zawieszka patriotyczna z Orzełkiem, 23 x 16 mm, metal (srebro?), czarna emalia. Koluszko. 120,- 483.KolczykztrójpolowątarcząPolskiLitwyiRusi 1sztuka. Srebro? ślady złocenia, brak emalii na dwóch tarczach Medalik patriotyczny z Matką Boską i napisem Królowa Polska, na rewersie tarcze herbowe Polski i Litwy. Średnica 16 mm, uszko. 485.Zawieszkawformieorzełka,26x40mm,srebro(?).Jednostronny. Uszko do zawieszenia. 60, Broszka z nałożoną odznaką internowanych Huszt, 17 x 30 mm. srebro. Dwuczęściowa. Rewelers gładki, zapinka. 26

27 487.Broszkazorłem,60x45mm,masaplastyczna,mosiądz. Rewers gładki, odklejona zapinka. 350,- VARIA 495. Płomień do trąbki Koła Weteranów Armii Polskiej we Francji, 340 x 310 mm, sukno. Jednostronny. Z troczkami do przywiązania. Ślady po molach. 800, Pierścień z herbem Nałęcz, złoto 13,13g, próby nieczytelne. 3500, Pierścień patriotyczny z orzełkiem na biało-czerwonym tle, srebro, emalia. 300, Patriotyczne pudełko-etui na przybory do szycia z wizerunkiem Księcia Józefa Poniatowskiego, lata 30-te XIX w., 160 x 110 x 26 mm. Pudełko drewniane, oklejane zdobionym papierem. W środku lusterko oraz przegródki na przybory do szycia, przekładka jedwabna fioletowa. Na wieczku nałożona blacha z namalowanym obrazkiem przedstawiającym śmierć Józefa Poniatowskiego w bitwie pod Lipskiem. Przedstawienie według obrazu Horacego Verneta, malarz nieznany. Stan 5000,- 489.Orzełsztandarowy,lata20-te,100x125mm,odleww mosiądzu, srebrzony. Pod łapami orła wycięty fragment jabłka. Orzeł umocowany na kałamarzu z końca XIX w. Stan 1800, Plakieta pamiątkowa 12 pociągu pancernego Kaniów, przyścienna, 400 x 320 mm, drewno malowane. Niewielkie uszkodzenia. Brak jednego z elementów- prawdopodobnie liści laurowych powyżej napisu. 2800,- 491.Ryngraf3pułkustrzelcówkonnych,165x230mm, mosiądz. Ryngraf w kształcie tarczy, ze stylizowanym orłem i monogramem patrona pułku. Na orzełku przynitowana odznaka pułkowa. Napisy: KORPUS PODOFICERÓW PUŁKU 3 STRZELCÓW KONNYCH HETMANA CZARNIECK- IEGO PLUT.GNATOWSKIEMU ZYGMUNTOWI. Rewers gładki, łańcuch do zawieszenia. 2500, Ryngraf patriotyczny, około 155 x 180 mm, mosiądz. Rewers gładki. Łańcuch do zawieszenia. 3000, Ryngraf KOP, batalion Berezne, 150 x 180 mm, mosiądz. Rewers gładki. 3500, Pierścień oficerski KOP, złoto próby 3, waga około 14,5 g. Godło KOP ryte w hematycie. Wewnątrz słabo czytelna dedykacja PPŁ Ż KOLEDZY ROK Stan 3000, Medalion patriotyczny z Matką Boska Częstochowską, 85 x 100 mm, mosiądz, lakier. Dwustronny. na rewersie grawerowany orzeł. 600, Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, 130x150mm,tombak.Wytłoczkazblachytombakowejz podkładem tekturowym na którym napis piórem: NA PAMIĄTKĘ WY miejscowość nieczytelna. Urwane uszko do łańcuszka. 600, Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, 85 x84mm,cyna.nawstędzenapis KRÓLOWOKORONY POLSKIEJ BŁOGOSŁAW TWOJEMU LUDOWI. Rewers gładki, sygnatura Z.U.P. i numer. Brak stojaczka. Awers mocno wytarty. 120, Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, 85 x84mm,cyna.nawstędzenapis KRÓLOWOKORONY POLSKIEJ BŁOGOSŁAW TWOJEMU LUDOWI. Rewers gładki, stojaczek. Awers mocno wytarty. 120, Ryngraf patriotyczny z Matką Boską częstochowską, 55 x 82 mm, cyna. Rewers gładki. Stojaczek. 130, Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, lata 60-te, 92 x 110 mm, tombak srebrzony, emalia. Trzyczęściowy. Rewers gładki, sygnatura MET. Drobne uszkodzenia emalii. 120, Papierośnica nagrodowa, 98 x 81 mm, srebro, waga 141,1g, emalia. Nałożony proporczyk 4 pułku ułanów i cztery herby. Dwa herby z wybitą emalia. Wewnątrz dedykacja: NAGRODA KOMENDANTA C.W.ART. TORUŃ 1931, próba srebra 2 oraz sygnatura wykonawcy KiM. 1200,- 505.Plakietawformieorłazliterą S natarczyamazonek, 65x84mm,aluminium(?).Rewersgładki,rytenapisy: 9/X 27

28 II 1917 SZCZYPIORNO A.Z.ZADWÓRNY 5 P.P.L.P. Otwory do przymocowania. 600,- 506.Plakietawformieorłazliterą L natarczyamazonek, 77 x 82 mm, aluminium(?). Rewers gładki. Otwory do przymocowania. 200, Plakieta na wzór awersu medalu na 300-lecie Unii PolskiLitwyiRusiz1869r.TrójpolowyherbPolskiLitwyi Rusi, napis: WOLNI Z WOLNYMI RÓWNI Z RÓWNYMI, średnica 60 mm, miedż. 508.Plakietazorłemzygmuntowskim,140x170mm,ceramika. Jednostronny. Na rewersie sygnatura wytwórcy. Stan 509. Plakieta pamiątkowa Oddziału Partyzanckiego Wybranieccy lata 70-te(?), 210,5 x 240 mm, gips, lakier. Pęknięty i sklejony Łopatka, pamiątka budowy kopca J. Piłsudskiego w Krakowie, 300 x 80 mm, mosiądz, drewno. napis: BUDOWA KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO KRAKÓW SOWINIEC , Sznur oficerski, polowy II RP, plecionka zielona, ołówki z mosiądzu srebrzonego. Do sznura dołączona fotografia generała brygady z lat 30-tych/kopia/ z tym egzemplarzem sznura. 1000, Nieśmiertelnik PSZ na Zachodzie, kompletny. Oryginalny sznurek Serwetka z Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu z 1929 roku, z godłem Zjednoczonych Zakładów PrzemysłowychK.Scheiblerail.GrohmanawŁodzi,230x23 mm, haft maszynowy Nóż do papieru z podobizną Marszałka i datami , 280 x 57 mm, mosiądz niklowany. Ślady korozji, stan 120, Klamra z motywami popowstaniowymi, 58 x 45 mm, mosiądz. Na klamrę austriacką(?) nalutowane herby Polski i Litwy. 500, Klamra z motywami popowstaniowymi, 58 x 45 mm, mosiądz. Na klamrę austriacką(?) nałożone herby Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: W IMIĘ BOŻE. Stan 500, Stempel do laku z monogramem J.M, średnica 21 mm, wysokość 47 mm, mosiądz. 80,- 518.Stempeldolakuzmonogramem J.M,17x20mm, wysokość 43 mm, mosiądz. 80,- 519.Stempeldolakuzmonogramem E.M,20x18mm, wysokość 83 mm, mosiądz, drewno. 80, Patki kołnierzowe oficera, para, około 115 x 55 mm, sukno, bajorek. 300, Patki kołnierzowe oficera piechoty, para, około 110 x 50 mm, sukno, bajorek Pagon starszego sierżanta z monogramem Henryka Dąbrowskiego, patrona 42 pułku piechoty Zestaw dokumentów i dyplomów po plutonowym Adamie Maroszku z 84 pułku piechoty: 1. Poświadczenie obywatelstwa z 1927 roku wydane w Częstochowie, 2.Świadectwa nienagannego prowadzenia wydane przez Komisariat Policji Państwowej w Kielcach w 1927 roku, 3. Świadectwo zwolnienia z fabryki Ulen&Co. W Częstochowie z 1926 roku, 4. Zaświadczenie ze Szkoły Powszechnej w Częstochowie z 1925 roku. 5. Dyplom sportowy wydany przez Dowództwo 30 Dywizji Piechoty za rzut dyskiem, w 1925 roku, podpis pułkownika Mackiewicza, 6. Dyplom sportowy wydany przez Dowództwo 30 Dywizji Piechoty za pięciobój żołnierski klasy II, w 1924 roku, podpis pułkownika Tessaro, 7. Dyplom sportowy wydany przez Dowództwo Okręgu Korpusu I X za pięciobój żołnierski juniorów, w 1924 roku, podpis generała Józefa Rybaka, 8. sześć sztuk dyplomów sportowych , wydanych przez Dowództwo 84 pułku piechoty w Piński, faksymile podpisu dowódcy podpułkownika Wira-Konasa. Stany dobre. 300, Zestaw dokumentów 5 sztuk. 1. Pokwitowanie Składek Związku Podoficerów Rezerwy; 2. Legitymacja uprawniająca do noszenia Odznaki Strzeleckiej klasy III; 3. Świadectwo Państwowej Odznaki Sportowej stopnia pierwszego; Świadectwo Państwowej Odznaki Sportowej stopnia drugiego; Legitymacja Związku Towarzystw powstańców i Wojaków D.O.K.VIII. Stany dobre. 200,- 28

29 Polska MEDALE 530. MEDAL RELIGIJNY 1872 A: Symbole patriotyczne, napis: PAMIĄTKA r.1872 R:Otwartaksiążka,naniejnapis:MÓDLSIĘIPRACUJ, powyżej napis: BÓG Z NAMI Nie sygnowany, średnica 33 mm Stanisław Ciołek PONIATOWSKI Medal wydany dla uczczenia pamięci ojca ostatniego króla Polski, który był wojewodą mazowieckim i kasztelanem krakowskim, A: Popiersie w prawo, R: W wieńcu napis poziomy MEMORIAE OPTIMI PAREN- TIS S.A.R. oraz daty narodzin i śmierci. Sygnowany Holzhaeusser F, brąz srebrzony. 600, IGNACY KRASICKI 1780 A: Popiersie w prawo w otoku: IGNATIUS KRASICKI PRINC.( ) R: W wieńcu laurowym dewiza: DIGNUM LAUDE VIRUM MUSA VETAT MORI poniżej S.A.R.F.F. Sygnowany na A: P. Holzhaeusser, średnica 43 mm, biały metal. 600,- 527.SAMUELLINDE 1816 A:Popiersiewlewo,ugórywotoku:SAMUELBOGUMIŁ LINDE. R: W wieńcu napis: ZA/ SŁOWNIK/ POLSKIEGO/ JĘZYKA/ ZIOMKOWIE/ 1816 Sygnowany na A: Baerend z Warsz, żelazo, średnica 49 mm. Stan słaby FLORIAN STRASZEWSKI 1838 A: Popiersie w lewo. W otoku napis: FLORIANOWI STRASZEWSKIEMU/ ZA OFIARE I TRUDY/ W UP- IĘKNIENIU MIASTA R:HerbKrakowa,data1838,ugórywotokuSENATILUD KRAKOWA Sygnowany na A: I.D.Boehm, żelazo, średnica 56 mm. Stan słaby WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ 1863 A: Wizerunek chłopa z kosą i szlachcica z szablą ściskających sobie dłonie,w otoku napis: RÓWNOŚĆ WOLNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ R: Trójpolowa tarcza herbowa z godłem: Polski, Litwy i Rusi, w otoku: NA PAMIĄTKĘ POWSTANIA POLSKI W ROKU 1863 Sygnowany na A.: F. LANDRY, cyna srebrzona, średnica 37 mm. Medal wybity prawdopodobnie w 1863 r. w szwajcarskiej pracowni medaliera F. Landre`go. 300, ALOJZY ŻÓŁKOWSKI 1882 A: Popiersie en face R: W wieńcu napis: NA/PAMIĄTKĘ/ PIĘĆDZIESIĘCIO/ LETNIEJ PRACY/ 1882/ROKU Nie sygnowany, średnica 46 mm, biały metal. Stan słaby, przetarcia ROCZNICA KONSTRYTUCJI 3 MAJA 1891 A: Trójpolowa tarcz z herbami Polski, Litwy i Rusi, wokół napisy: CZUJĄ CIĘ TYLKO UMYSŁY POCZCIWE, ŚWIĘTA MIŁOŚCI KOCHANEJ OJCZYZNY 3 MAJ R: Czteropolowa tarcza pod koroną z herbami Polski i Litwy Sygnowany na Rv: A. Schindler, średnica 31 mm, srebro(?). 400, TADEUSZ RUTOWSKI 1915 A: Popiersie en face, TADEUSZOWI RUTOWSKIEMU R. Heraldyczny lew, daty 3/IX /VI 1915, napis: OP- BROŃCY I OPIEKUNOWI LWOWA NKN Sygnowany na A: J.R.(Jan Raszka), cyna, średnica 60 mm. Stan b LEGIONIŚCI W HOŁDZIE DLAARCYKSIĘŻNEJ IZ- ABELLI 1916 A:Popiersiewlewo.Wotokuwdwóchwierszachnapis: ARCHIDUCISSA( ) R: Z boków postacie dwóch legionistów, w środku w piętnasty wierszach napis: LEGIONUM POLONARUM( ) Na górze orzełekidaty Sygnowany na A: Chodziński 1916, średnica 70 mm, cynk. 200, rocznica POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1917 A: Przedstawienie czaszek i kości ludzkich na tle zabudowań Placu Zamkowego w Warszawie. U góry napisy: W 54 ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOWEGO R: Powstaniec w czamarze rozrywający kajdany na tle orła. SygnowanynaA:WWinaR:W.S.Wiśniewski,średnica32 mm, brąz. Rzadki. 11/ MEDAL ANTYSPEKULACYNY 1918 A: Napis PASKARZOM HYENOM LUDZKOŚCI poniżej W CZASIE WOJNY EUROPEJSKIEJ 1918R.. R: Wizerunek pająka w sieci z nazwami artykułów żywnościowych. 29

30 Sygnowany na R: CA(Cyprian Alkiewicz), średnica 32 mm, srebro NA PAMIĄTKĘ ZWOŁANIA SEJMU USTA- WODAWCZEGO 1919 A: Popiersie w prawo w otoku napis; JÓZEF PIŁSUDSKI R: Napis w pięciu rzędach: Na pamiątkę Sygn. na A: C. Makowski,(Czesław Makowski), brąz, średnica 50 mm. Rzadki. 400, POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA W POZNA- NIU 1929 A. Snopek zboża w otoku: PAMIĄTKA( ) R: Dwie postaci, napis: CZEŚĆ OBYWATELOWI POPIER- AJĄCEMU PRZEMYSŁ KRAJOWY Nie sygnowany, średnica 50 mm, aluminium. Stan dobry, zarysowania powierzchni. 539.PAPIEŻPIUSXI 1930 A:Popiersiewlewo,wotoku:OJCIECŚW.PIUSXIw1920 R. NIE OPUŚICŁ WARSZAWY R: Mapa terytorium Polski, w otoku napisy. Nie sygnowany. Wykonał Stefan Koźbielewski, srebro Ag 925, średnica 55 mm. Stan dobry, niewielkie wgniecenia na rancie. 600, Ksiądz JÓZEF DĄBROWSKI 1935 A: Popiersie en face, napis: KS.JÓZEF DĄBROWSKI ZA- ŁOŻYCIEL R. Widok budynku, daty Nie sygn., średnica 30 mm, metal, otwór. Przetarcia.14/III/ Józef Dąbrowski( ) duchowny polonijny, powstaniec styczniowy, założyciel seminarium duchownego, pedagog, pionier szkolnictwa polskiego w USA. 70,- Francja 543.NAPOLEONIII 1855 A:Głowawlewo,wotoku:NAPOLEONIIIEMPEREUR R: Trzy postaci kobiece napis: EX POSITION UNI- VERSELLE na dole: LA FRANCE COURONNE L ART. ET L INDUSTRIE Sygnowany na A: E.A. Udine, średnica 50 mm, biały metal. 70, MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA W PARYŻU 1908 A: Postać alegoryczna na tle wytworów techniki, sygnatura: MASSONNET EDIT R: Postać alegoryczna, napis w centrum: EX POSITION IN- TERNATIONALE PARIS 1908, Sygnowany na A: C. Borne ( ), średnica 58 mm, tombak złocony. 80,- Rosja 545. WSZECHROSYJSKA WYSTAWA W MOSKWIE 1882 A: Alegoryczna postać kobieca na tle elementów symbolizujących sztukę, naukę, handel itp., R. Popiersie Imperatora Aleksandra III w wieńcu. Sygnowany na A: cyrylicą J. Sztejman, średnica 47 mm, brąz Uszkodzone krawędzie. 120,- PLAKIETY 546. SZLAKIEM PRZODKÓW Plakieta jednostronna, 37 x 32 mm, mosiądz srebrzony. Sygnowana W. Wiśniewski. 200, Bolesław PRUS Plakieta jednostronna, 40 x 27 mm, brąz, Mennica Państwowa. Dołączone oryginalne pudełko Mennicy Państwowej. 200,- Austria 542.RUDOLFISTEFANIA 1881 A: Popiersia w lewo R: W wieńcu napis: ZUR ERRINNERUNG( ) Nie sygn., średnica 30 mm, brąz, koluszko ROCZNICA ŚMIERCI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 1936 A: Głowa poziomo, w otoku napisy: W ROCZNICE ŻAŁOBYNARODOWEJidaty193512V1936 R: Dwóch żołnierzy niosących trumnę. Sygn. na R.: St. K. Ostrowski oraz znak Mennicy Warszawskiej, brąz, średnica 60 mm. Stan b. Oryginalne pudełko. 350,- 70, Tadeusz KOŚCIUSZKO. Plakieta jednostronna, 27 x 40 mm, tombak srebrzony, sygnatura WŁ.GRUBERSKI 1930 i znak Mennicy Warszawskiej. Na rewersie zarysowania. Stan 30

31 549. Upamiętnienie rzezi galicyjskiej Podobizny kanclerza Austrii Klemensa Metternicha i Jakuba Szeli. Plakieta jednostronna. Nie sygnowana. Autor H. Dmowski,średnica 90 mm,brąz.stanb. 1000, ZAWODY NARCIARSKIE W ZAKOPANYM- plakieta dwustronna. A. Litery USIC w gałązce laurowej. R: napis: IV eme CHAMPIONNAT INTERNATIONAL DE SKI CHEMINOTS ZAKOPANE(POLOGNE) DU 22 AU 28/2/1958. Niesygnowana,55x65mm,brąz.Stanbardzo 120, XS PANAŚ KAPELAN LP plakieta jednostronna, umieszczona na drewnianej podstawie 25 x 28,5 cm, brąz, wyk. Jan RASZKA. Plakieta ta należy do serii plakiet oficerów Legionów Polskich. Józef Panaś Kapelan II Brygady Legionów Polskich, działacz ruchu ludowego, publicysta, pamiętnikarz, obrońca Lwowa i Przemyśla. 3600, Józef PIŁSUDSKI. Plakieta jednostronna, popiersie, 33 x 31 cm, mosiądz patynowany. Sygnowana F. Robak , Juliusz SŁOWACKI. Plakieta jednostronna, 27 x 38,8 cm, żeliwo. Sygnowana Z. Otto oraz TOW: ZACH: SZT: PIĘK:W:KRÓL:POLSK/R.1909.Stan 550,- 31

32 ADRES INTERNETOWY: DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Robert Wójtowicz, Katarzyna Kwatro-Woźniak WYSTAWAPRZEDAUKCYJNAODBĘDZIESIĘWDNIACHOD15XDO19X2012R.WGODZ WKRAKOWIEUL.FLORIAŃSKA13Ip.,AWDNIUAUKCJIOBIEKTYMOŻNAOGLĄDAĆODGODZ UDZIAŁ W LICYTACJI PRZEDMIOTÓW MOŻLIWY JEST TELEFONICZNIE(12) ,(12) , FAX(12) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU I WPŁACENIU WADIUM W WYSOKOŚCI 100 ZŁ. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI. NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJIMOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIE W DOMU AUKCYJNYM TEL.(12) ,(12) NUMERKONTA:BANKPEKAOS.A PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE: MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA. Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.: (12) ,(12) oraz w Rzeszowie tel.:(17) WYDAWCA: Dom Aukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13. I piętro FOTO: Piotr Nosek SKŁAD: Piotr Nosek DRUK: Drukarnia Skleniarz

33 Poz. 1 Poz. 2 Poz. 3 Poz. 4 Poz. 5 Poz. 6 Poz. 7 Poz. 8 Poz. 9 Poz. 10 Poz. 11 Poz. 12 Poz. 13 Poz. 14 Poz. 18 Poz. 15 Poz. 16 Poz. 17 Poz. 19 Poz. 20 Poz. 21 Poz. 22 Poz. 23 Poz. 24 Poz. 25 Poz. 26 Poz. 27 Poz. 28 Poz. 29

34 Poz. 30 Poz. 31 Poz. 32 Poz. 33 Poz. 34 Poz. 35 Poz. 36 Poz. 37 Poz. 42 Poz. 38 Poz. 39 Poz. 40 Poz. 41 Poz. 43 Poz. 44 Poz. 45 Poz. 46 Poz. 49 Poz. 47 Poz. 48 Poz. 50 Poz. 51 Poz. 52 Poz. 53 Poz. 54 Poz. 55

35 Poz. 56 Poz. 57 Poz. 58 Poz. 59 Poz. 60 Poz. 61 Poz. 62 Poz. 63 Poz. 64 Poz. 65 Poz. 66 Poz. 67 Poz. 68 Poz. 69 Poz. 72 Poz. 73 Poz. 70 Poz. 71 Poz. 79 Poz. 74 Poz. 75 Poz. 76 Poz. 77 Poz. 78 Poz. 80 Poz. 81 Poz. 82 Poz. 83 Poz. 84

36 Poz. 85 Poz. 86 Poz. 87 Poz. 88 Poz. 89 Poz. 90 Poz. 91 Poz. 92 Poz. 93 Poz. 94 Poz. 97 Poz. 95 Poz. 96 Poz. 98 Poz. 99 Poz. 105 Poz. 104 Poz. 100 Poz. 101 Poz. 103 Poz. 102 Poz. 110 Poz. 106 Poz. 107 Poz. 108 Poz. 109 Poz. 111 Poz. 116 Poz. 112 Poz. 113 Poz. 114 Poz. 115 Poz. 117

37 Poz. 120 Poz. 121 Poz. 122 Poz. 123 Poz. 118 Poz. 119 Poz. 126 Poz. 124 Poz. 125 Poz. 127 Poz. 128 Poz. 129 Poz. 130 Poz. 131 Poz. 132 Poz. 133 Poz. 134 Poz. 135 Poz. 136 Poz. 143 Poz. 137 Poz. 138 Poz. 139 Poz. 140 Poz. 141 Poz. 142 Poz. 144 Poz. 145 Poz. 146 Poz. 147 Poz. 148 Poz. 149 Poz. 150 Poz. 151 Poz. 152 Poz. 153 Poz. 154 Poz. 155 Poz. 156 Poz. 158 Poz. 159 Poz. 160 Poz. 161 Poz. 157 Poz. 162 Poz. 163 Poz. 164 Poz. 165 Poz. 166 Poz. 167 Poz. 168

38 Poz. 171 Poz. 172 Poz. 173 Poz. 174 Poz. 169 Poz. 170 Poz. 178 Poz. 179 Poz. 180 Poz. 175 Poz. 176 Poz. 177 Poz. 185 Poz. 186 Poz. 187 Poz. 181 Poz. 182 Poz. 183 Poz. 184 Poz. 190 Poz. 191 Poz. 192 Poz. 188 Poz. 189 Poz. 193 Poz. 196 Poz. 194 Poz. 195 Poz. 197 Poz. 198 Poz. 199 Poz. 202 Poz. 206 Poz. 200 Poz. 201 Poz. 203 Poz. 204 Poz. 205 Poz. 207 Poz. 208 Poz. 209 Poz. 215 Poz. 210 Poz. 218 Poz. 211 Poz. 220 Poz. 219

39 Poz. 216 Poz. 217 Poz. 212 Poz. 213 Poz. 214

40 Poz. 221 Poz. 222 Poz. 223 Poz. 224 Poz. 225 Poz. 226 Poz. 227 Poz. 228 Poz. 229 Poz. 233 Poz. 230 Poz. 231 Poz. 232 Poz. 235 Poz. 236 Poz. 237 Poz. 238 Poz. 239 Poz. 240 Poz. 241 Poz. 242 Poz. 243 Poz. 244 Poz. 245 Poz. 246 Poz. 247 Poz. 248 Poz. 249 Poz. 250 Poz. 251 Poz. 252 Poz. 253 Poz. 254 Poz. 255 Poz. 256 Poz. 257 Poz. 258 Poz. 259 Poz. 260 Poz. 261

41 Poz. 262 Poz. 263 Poz. 264 Poz. 265 Poz. 266 Poz. 267 Poz. 271 Poz. 272 Poz. 273 Poz. 268 Poz. 269 Poz. 270 Poz. 276 Poz. 277 Poz. 278 Poz. 274 Poz. 275 Poz. 280 Poz. 281 Poz. 282 Poz. 283 Poz. 279 Poz. 285 Poz. 286 Poz. 287 Poz. 288

42 Poz. 289 Poz. 290 Poz. 291 Poz. 292 Poz. 293 Poz. 294 Poz. 295 Poz. 296 Poz. 297 Poz. 298 Poz. 299 Poz. 300 Poz. 301 Poz. 302 Poz. 304 Poz. 306 Poz. 303 Poz. 305

43 Poz. 311 Poz. 307 Poz. 308 Poz. 309 Poz. 310 Poz. 315 Poz. 312 Poz. 313 Poz. 314 Poz. 316 Poz. 317 Poz. 318 Poz. 319 Poz. 320 Poz. 321 Poz. 322 Poz. 326 Poz. 328 Poz. 323 Poz. 324 Poz. 325 Poz. 327 Poz. 334 Poz. 329 Poz. 330 Poz. 331 Poz. 332 Poz. 333

44 Poz. 335 Poz. 336 Poz. 337 Poz. 338 Poz. 339 Poz. 340 Poz. 341 Poz. 342 Poz. 345 Poz. 343 Poz. 344 Poz. 351 Poz. 352 Poz. 347 Poz. 348 Poz. 349 Poz. 350 Poz. 357 Poz. 353 Poz. 354 Poz. 355 Poz. 356 Poz. 358

45 Poz. 359 Poz. 362 Poz. 360 Poz. 361 Poz. 346

46 Poz. 363 Poz. 383

47 Poz. 365 Poz. 364 Poz. 366

48 Poz. 367 Poz. 368 Poz. 369

49 Poz. 370 Poz. 372 Poz. 370 Poz. 372 Poz. 374 Poz. 371 Poz. 372 Poz. 373 Poz. 374

50 Poz. 375 Poz. 376 Poz. 377 Poz. 378 Poz. 379 Poz. 380 Poz. 381 Poz. 382 Poz. 386 Poz. 387 Poz. 388 Poz. 389

51 Poz. 385 Poz. 384

52 Poz. 390 Poz. 392 Poz. 393 Poz. 391 Poz. 394 Poz. 396 Poz. 395

53 Poz. 406 Poz. 404 Poz. 402 Poz. 403 Poz. 405 Poz. 409 Poz. 412 Poz. 407 Poz. 408 Poz. 410 Poz. 411 Poz. 414 Poz. 413

54 Poz. 417 Poz. 416 Poz. 419 Poz. 415 Poz. 424 Poz. 418 Poz. 420 Poz. 421 Poz. 422 Poz. 423

55 Poz. 426 Poz. 427 Poz. 428 Poz. 429 Poz. 431 Poz. 430 Poz. 432

56 Poz. 433 Poz. 436 Poz. 438 Poz. 435 Poz. 437 Poz. 434 Poz. 439

57 Poz. 442 Poz. 443 Poz. 444 Poz. 440 Poz. 445 Poz. 441 Poz. 446 Poz. 449 Poz. 448 Poz. 450 Poz. 447 Poz. 451 Poz. 452 Poz. 453 Poz. 454 Poz. 455 Poz. 457 Poz. 458 Poz. 459 Poz. 460 Poz. 456 Poz. 461 Poz. 462 Poz. 463 Poz. 464 Poz. 465 Poz. 466 Poz. 467 Poz. 468

58 Poz. 473 Poz. 470 Poz. 469 Poz. 471 Poz. 472 Poz. 474 Poz. 475 Poz. 476 Poz. 477 Poz. 478 Poz. 479 Poz. 481 Poz. 480 Poz. 482 Poz. 483 Poz. 484 Poz. 485 Poz. 486 Poz. 487

59 Poz. 488 Poz. 489

60 Poz. 491 Poz. 490

61 poz. 492 poz. 493 poz. 508 poz. 509 poz. 523 poz. 524

62 Poz. 494 Poz. 496 Poz. 497 Poz. 517 Poz. 518 Poz. 519 Poz. 494 Poz. 495 Poz. 498

63 Poz. 502 Poz. 499 Poz. 500 Poz. 503 Poz. 501

64 Poz. 504 Poz. 505 Poz. 506 Poz. 507

65 Poz. 513 Poz. 510 Poz. 514 Poz. 511

66 Poz. 520 Poz. 521 Poz. 512 Poz. 522 Poz. 516 Poz. 515

67 Poz. 546 Poz. 547 Poz. 548 Poz. 550 Poz. 549 Poz. 552 Poz. 551 Poz. 553

68 Poz. 525 Poz. 526 Poz. 527 Poz. 528 Poz. 529 Poz. 530 Poz. 532 Poz. 531 Poz. 535 Poz. 536 Poz. 534 Poz. 533 Poz. 538 Poz. 539 Poz. 540 Poz. 537 Poz. 542 Poz. 543 Poz. 541 Poz. 544 Poz. 545

69 Poz. 234 sygnatura Poz. 284 Poz. 234 Av Poz. 234 Rv Poz. 425 Av Poz. 425 Rv Poz. 425 krawędź

PRZYTARSKI Franciszek

PRZYTARSKI Franciszek Pamięć.pl - portal edukacyjny IPN http://pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/katyn/dokumenty-i-fotografie/archiwum-kurii-metropol/10012,p RZYTARSKI-Franciszek.html 2018-12-15, 06:03 PRZYTARSKI

NASZE SYMBOLE ODZNAKI POLSKIEJ WOJSKOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA

ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA W LATACH W FOTOGRAFII I DOKUMENTACH

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2016 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2015 r.

Małopolski Konkurs Tematyczny:

Małopolski Konkurs Tematyczny: Małopolski Konkurs Tematyczny: Umarli, abyśmy mogli żyć wolni. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski - dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych

Strona 1 z 5. Nr ewidencyjny. Nazwa organizacji. Nazwa zadania

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2014 r.

Medale Oddziału Gdańskiego SEP

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2010roku

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2010roku Załącznik do Zarządzenia Nr 1658/2009 Burmistrza Krotoszyna z dnia 17 grudnia 2009 r. HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2010roku DATA NAZWA ŚWIĘTA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI ZAPROSZONE OSOBY,

26 Pułk Artylerii Lekkiej im. Króla Władysława IV

26 Pułk Artylerii Lekkiej im. Króla Władysława IV 26 Pułk Artylerii Lekkiej im. Króla Władysława IV Początki 26. pułku artylerii lekkiej sięgają utworzenia tego pułku, jako 26. pułku artylerii polowej w którego składzie były trzy baterie artyleryjskie

Część trzecia zamówienia: metale - zestaw I

100 rocznica utworzenia Legionów Polskich

100 rocznica utworzenia Legionów Polskich 100 rocznica utworzenia Legionów Polskich Legiony Polskie polskie oddziały wojskowe, którym początek dała Pierwsza Kompania Kadrowa utworzona 3 sierpnia 1914 w Krakowie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego.

DECYZJA Nr 432/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 30 października 2015 r.

DECYZJA Nr 432/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 30 października 2015 r. Warszawa, dnia 4 listopada 2015 r. Poz. 304 Departament Komunikacji Społecznej DECYZJA Nr 432/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 30 października 2015 r. w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej Batalionu

Spis zespołów archiwalnych Archiwum SG w Szczecinie

Spis zespołów archiwalnych Archiwum SG w Szczecinie Komenda Główna Straży Granicznej Źródło: http://www.bip.kgsg.strazgraniczna.pl/s01/ewidencje-i-rejestry/3597,spis-zespolow-archiwalnych-archiwum-sg-w-szcz ecinie.html Wygenerowano: Sobota, 17 września

DECYZJA Nr 41/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 14 lutego 2017 r.

DECYZJA Nr 414/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 3 listopada 2011 r.

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2018 roku

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2018 roku HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2018 roku Załącznik do Zarządzenia Nr 1531/2017 Burmistrza Krotoszyna z dnia 20 grudnia 2017 r. DATA NAZWA ŚWIĘTA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI 99 ROCZNICA WYBUCHU

Wojciech Malesa Przemysław Kluska Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba FARA WOTA. zamieszczone wokół sukni cudownego obrazu Zaśnięcie Matki Boskiej

Wojciech Malesa Przemysław Kluska Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba FARA WOTA. zamieszczone wokół sukni cudownego obrazu Zaśnięcie Matki Boskiej Wojciech Malesa Przemysław Kluska Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba FARA WOTA zamieszczone wokół sukni cudownego obrazu Zaśnięcie Matki Boskiej Piotrków Trybunalski 2013 Informacje wstępne Obraz

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2017roku

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2017roku HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2017roku Załącznik do Zarządzenia Nr 995/2016 Burmistrza Krotoszyna z dnia 13 grudnia 2016 r. DATA NAZWA ŚWIĘTA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI 98 ROCZNICA WYBUCHU

ZGŁOŚ SIĘ DO WKU ABY ODBYĆ PRZESZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY TO UZYSKASZ:

ZGŁOŚ SIĘ DO WKU ABY ODBYĆ PRZESZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY TO UZYSKASZ: ZGŁOŚ SIĘ DO WKU ABY ODBYĆ PRZESZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY TO UZYSKASZ: możliwość otrzymania dodatkowych środków finansowych (przez okres odbywania kursu) uposażenie wynikające z posiadanego stopnia

Regulamin Medalu Pamiątkowego Zasłużony dla WKHDK

Regulamin Medalu Pamiątkowego Zasłużony dla WKHDK Regulamin Medalu Pamiątkowego I. Cel wprowadzenia medalu pamiątkowego. 1. Medal pamiątkowy stanowi uhonorowanie szczególnych zasług na rzecz Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego

Narodowe Święto Niepodległości w Siewierzu

Narodowe Święto Niepodległości w Siewierzu Miasto i Gmina Siewierz - http://www.siewierz.pl/ Data umieszczenia informacji: 2008-11-10 09:01:03 Narodowe Święto Niepodległości w Siewierzu 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona

OBWIESZCZENIE SZEFA KANCELARII SENATU. z dnia 11 stycznia 2007 r.

OBWIESZCZENIE SZEFA KANCELARII SENATU. z dnia 11 stycznia 2007 r. OBWIESZCZENIE SZEFA KANCELARII SENATU z dnia 11 stycznia 2007 r. w sprawie wykazu jednostek oraz kwot dotacji celowych przyznanych poszczególnym jednostkom przez Prezydium Senatu w roku 2006 Na podstawie

RYS HISTORYCZNY WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W CZESTOCHOWIE

RYS HISTORYCZNY WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W CZESTOCHOWIE Historia RYS HISTORYCZNY WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W CZESTOCHOWIE Instytucje zajmujące się administracją specjalną istniały na terenach polskich już podczas zaborów. Fakt ten stał się punktem wyjścia

OPRACOWANIA DOTYCZĄCE WOJNY POLSKO-SOWIECKIEJ W ZBIORACH CENTRALNEGO ARCHIWUM WOJSKOWEGO

OPRACOWANIA DOTYCZĄCE WOJNY POLSKO-SOWIECKIEJ W ZBIORACH CENTRALNEGO ARCHIWUM WOJSKOWEGO Jerzy Ciesielski OPRACOWANIA DOTYCZĄCE WOJNY POLSKO-SOWIECKIEJ 1919 1920 W ZBIORACH CENTRALNEGO ARCHIWUM WOJSKOWEGO Centralne Archiwum Wojskowe gromadzi i przechowuje w zasadzie tylko akta wytworzone przez

100 lecie niepodległości Polski

100 lecie niepodległości Polski 100 lecie niepodległości Polski Uniwersytet Rolniczy imienia Hugona Kołłątaja w Krakowie, przywołuje pamięć i składa hołd uczestnikom walk o niepodległość i granice II Rzeczypospolitej w latach 1914 1921,

GMINA DLA NIEPODLEGŁEJ :00:00

GMINA DLA NIEPODLEGŁEJ :00:00 GMINA DLA NIEPODLEGŁEJ 2018-06-11 23:00:00 W Książnicach uczczono 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie było również okazją do upamiętnienia porucznika Jana Hajca, legionisty

Warszawa, dnia 14 września 2017 r. Poz. 1742

Warszawa, dnia 14 września 2017 r. Poz. 1742 Warszawa, dnia 14 września 2017 r. Poz. 1742 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 11 września 2017 r. w sprawie wzorów odznak i legitymacji wydawanych w związku z honorowym dawstwem krwi Na podstawie

Regulamin konkursu historycznego. ,, Polskie drogi do wolności. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Regulamin konkursu historycznego. ,, Polskie drogi do wolności. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Regulamin konkursu historycznego,, Polskie drogi do wolności. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 1 Inicjatorami i organizatorami Konkursu są: Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel ,

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel , Informujemy, że w strukturach Dowództwa Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Stargardzie występują wolne stanowiska służbowe w ramach NSR oraz w korpusie oficerskim. Więcej

4 pułk piechoty liniowej (1)

4 pułk piechoty liniowej (1) strona 1 4 pułk piechoty liniowej (1) 4 pułk piechoty liniowej (1) Awers: cyfra 4 w labrach Opis przedmiotu: Guzik mały 4 pułku piechoty liniowej. strona 1 4 pułk piechoty liniowej (2) 4 pułk piechoty

Rybki, Kotki, Pieski... dla Walentynek

st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT "Podoficera Roku" 12 Dywizji Zmechanizowanej

st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT Podoficera Roku 12 Dywizji Zmechanizowanej st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT "Podoficera Roku" 12 Dywizji Zmechanizowanej Kilka słów o naszym kandydacie st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT urodził się 22 sierpnia 1968 roku w Golczewie. Służbę wojskową

DECYZJA Nr 67/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 6 marca 2012 r.

Gen. Józef Haller urodził się r. w Jurczycach w województwie małopolskim, jako syn Henryka i Olgi z domu Treterów. W 1906 roku ożenił się

Gen. Józef Haller urodził się r. w Jurczycach w województwie małopolskim, jako syn Henryka i Olgi z domu Treterów. W 1906 roku ożenił się Gen. Józef Haller urodził się 13.08.1873 r. w Jurczycach w województwie małopolskim, jako syn Henryka i Olgi z domu Treterów. W 1906 roku ożenił się z Aleksandrą Sala. Właściwe nazwisko brzmiało Józef

NIEPODLEGŁOŚCIOWY APEL PAMIĘCI. do odczytania z okazji Narodowego Święta Niepodległości BOHATEROWIE WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ RZECZYPOSPOLITEJ!

NIEPODLEGŁOŚCIOWY APEL PAMIĘCI. do odczytania z okazji Narodowego Święta Niepodległości BOHATEROWIE WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ RZECZYPOSPOLITEJ! Warszawa, 6 listopada 2018 r. AKCEPTUJĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWY APEL PAMIĘCI do odczytania z okazji Narodowego Święta Niepodległości BOHATEROWIE WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ RZECZYPOSPOLITEJ! MIESZKAŃCY PIEKAR ŚLĄSKICH

GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI

GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI 20 maja 1881 roku w Tuszowie Narodowym pod Mielcem urodził się Władysław Sikorski. Był trzecim dzieckiem Emilii i Tomasza Sikorskich. Wcześniej młoda para wyprowadziła

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2017 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2017 r. STOWARZYSZENIE POLSKICH ARTYLERZYSTÓW PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2017 r. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2013 roku

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2013 roku HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2013 roku Załącznik do Zarządzenia Nr1033/2012 Burmistrza Krotoszyna z dnia 10 grudnia 2012 r. DATA NAZWA ŚWIĘTA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI ZAPROSZONE OSOBY,

Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego Joanna Orlik Dyrektor Małopolskiego Instytutu Kultury

Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego Joanna Orlik Dyrektor Małopolskiego Instytutu Kultury W 2015 roku kontynuujemy Małopolski Program Obchodów 100-lecie I wojny światowej, którego celem jest upamiętnienie ofiar tego konfliktu, ale również pobudzenie do refleksji nad zmianami, jakie zapoczątkowała

organizowanego w 2018 r. przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,

organizowanego w 2018 r. przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, REGULAMIN Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego w 2018 r. przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Temat konkursu: 100.

Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej Wykaz ofert niespełniających kryteriów formalnych zawartych Otwartego Konkursu Ofert z dnia 19.11.2013 r., które nie będą podlegać dalszej ocenie merytorycznej Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2014 roku

HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2014 roku HARMONOGRAM obchodów świąt państwowych i lokalnych w 2014 roku Załącznik do Zarządzenia Nr1553/2013 Burmistrza Krotoszyna z dnia10 grudnia 2013 r. DATA NAZWA ŚWIĘTA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI 95 ROCZNICA WYBUCHU

HARMONOGRAM PRZEDSIĘWZIĘĆ PATRIOTYCZNYCH W MAŁOPOLSCE W 2015 ROKU

WYCIĄG Z PLANU WSPÓŁPRACY DOWÓDZTWA GENERALNEGO RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH I PODLEGŁYCH JEDNOSTEK WOJSKOWYCH Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI I INNYMI

WYCIĄG Z PLANU WSPÓŁPRACY DOWÓDZTWA GENERALNEGO RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH I PODLEGŁYCH JEDNOSTEK WOJSKOWYCH Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI I INNYMI WYCIĄG Z PLANU WSPÓŁPRACY DOWÓDZTWA GENERALNEGO RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH I PODLEGŁYCH JEDNOSTEK WOJSKOWYCH Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI I INNYMI PARTNERAMI SPOŁECZNYMI W 2017 r. UWAGI DO REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ