Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach"

Transkrypt

1 Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2013/2014

2 Kinga, Marysia i Klaudia to Aktyw SKO czyli nieoceniona pomoc opiekunkom SKO w realizacji całorocznych działań. - to hasło towarzyszyło nam przez cały rok i przyniosło wymierne rezultaty Przed nami było ważne zadanie - zbyt małymi kroczkami wchodziliśmy w nowe SKO i trzeba było to zmienić. W dużym stopniu udało nam się sprostać temu zadaniu podczas trwania tegorocznego konkursu Nasza szkoła liczy 75 uczniów (klasy O VI), ale zgodnie z zasadami (wiek od 6 lat) do SKO należy 69 uczniów (100% uprawnionych), a 51 posiada już SKO konto dla ucznia My, opiekunki SKO: Małgorzata Borzęcka i Beata Filutowska jesteśmy przekonane co do słuszności SKO- wskich działań. Sprawiają one wiele satysfakcji i radości całej szkolnej społeczności. Nasze działania zostały docenione m.in. przez organ prowadzący szkołę podczas gminnej uroczystości z okazji DEN otrzymałyśmy nagrodę Wójta Gminy Głuchów. SKO- wicze zebrali na swoich kontach ,99 złotych

3 michowice Nasz blogowy sukces: zwycięstwo w Konkursie SKO Blog Miesiąca w miesiącu listopadzie. To już nasz trzeci blogowy laptop Na blogu zamieszczamy aktualne tematycznie wpisy z działań naszego SKO, ogłaszamy mnóstwo blogowych konkursów z nagrodami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z innymi blogami. Wyjątkowe spotkanie blogowej rodzinki Słonecznik to logo naszego bloga Data założenia bloga: r. Dane blogowe na dzień r. Liczba wpisów: 597 Liczba odwiedzin: Liczba oceń bloga podoba mi się : Nasze SUPER blogowiczki 28 marca 2014 roku odbyło się w Warszawie spotkanie autorów najlepszych Szkolnych Blogów. Odpowiadając z wielką radością na zaproszenie, opiekunka SKO p. Beata Filutowska, uczestniczyła w tym wyjątkowym pod każdym względem spotkaniu. Spotkanie z blogową przyjaciółką Anią Babij opiekunką SKO Wąsosz woj. dolnośląskie

4 W ramach działalności SKO podejmujemy z uczniami i rodzicami różnorakie akcje dochodowe. Naszym głównym zadaniem jest wyzwalanie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowaniu dochodów, a przy tym wspaniała wspólna zabawa. Zbiórka jabłek w gospodarstwie sadowniczym to przyjemna akcja zarobkowa r r. - defoliacja Bufety podczas dyskotek drzewek jabłoni zkolnych (zapiekanki, pizza, hot- dogi, tosty i napoje) to wspaniała forma akcji dochodowych, które realizowaliśmy w ramach SKO. Nowością w akcjach zarobkowych jest zrywanie kwiatów truskawek w Instytucie Ogrodnictwa Filia w Prusach r. Kiermasze kwiatków to specjalność naszych uczniów. Kl. II wyhodowała kasztanowce, a kl. III pelargonie. Klasa VI wyhodowała kwiatki doniczkowe rozsadzając te, które rosły u nich w klasie. Zielone kiermasze odbyły się 7 i 22 maja 2014 roku.

5 Kiermasz ozdób świątecznych na zebraniu z rodzicami r r. tradycyjny kiermasz palemek wielkanocnych Kiermasze książek mikołajkowy i wiosenny. Dzięki nim wzbogacamy księgozbiór szkolnej biblioteki. W działania SKO bardzo chętnie angażują się rodzice naszych uczniów. Ich pomoc w organizacji akcji dochodowych jest bezcenna. Kiermasz zniczy r.

6 W październiku 2013 r. rozprowadzaliśmy cegiełki dla fundacji Pomóż i TY r. odbyła się w naszej szkole AUKCJA 2013:) Była to już V AUKCJA i tym razem przeprowadzona na rzecz Fundacji Akogo? i Klinikę Budzik 702,20 zł XI 2013r. - I 2014r. akcja Góra Grosza dla Towarzystwa Nasz Dom to 124,30 zł. W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w akcjach: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (XII 2013r.) i Jałmużna Wielkopostna (IV 2014r.) Od kilku lat zbieramy nakrętki dla fundacji Dziecięcy Uśmiech ze Skierniewic. W czasie trwania konkursu zebraliśmy szt. co daje 310 kg nakrętek.

7 r. - akcja SERCE ZA SERCE - zbiórka słodyczy na rzecz podopiecznych Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Skierniewicach. Coroczna świąteczna zbiórka produktów żywnościowych z długim terminem ważności oraz zbiórka odzieży dla Fundacji DZIECIĘCY UŚMIECH r. uczniowie naszej szkoły po raz ósmy kwestowali na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. W czasie kwesty zebraliśmy 853,25 zł:) r. po raz siódmy braliśmy udział w Mikołajkowym Koncercie Charytatywnym Dar Serca w Sali Kongresowej w Warszawie, który organizowany jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze z zakupionych biletów- cegiełek przeznaczone są na Ich rehabilitację.

8 Przez cały październik realizowaliśmy projekt edukacyjny Młodzi oszczędni 2013, który już na stałe zagościł w naszej szkole. Jest to projekt autorski opiekunek SKO. W ramach projektu zorganizowaliśmy szereg konkursów, akcji, zbiórek i zajęć z edukacji ekonomicznej. Punktem kulminacyjnym projektu była uroczystość finalna młodych oszczędnych, która w tym roku szkolnym przypadła na 31 października czyli podczas Światowego Dnia Oszczędzania. Klasa V i VI podczas lekcji z Albumem Tradycja i nowoczesność o historii PKO BP. Prezentacja prac plakatowych dotyczących Światowego Dnia Oszczędzania.

9 Podczas finału projektu podsumowaliśmy 3 konkursy: Co mi dało oszczędzanie, Moneta z wizerunkiem Janusza Korczaka, i Moja skarbonka. Zorganizowaliśmy również wystawę prac konkursowych. Każda klasa otrzymała kalendarz SKO. Dzięki naszym SKO- wiczom i nauczycielom powstała bogata wystawa starych banknotów i monet. Na wystawie Moja skarbonka znalazło się 56 skarbonek naszych SKO- wiczów. Na podsumowaniu projektu nagrodziliśmy wszystkich uczestników październikowych konkursów.

10 12 marca 2014 r. nasze SKO po raz siódmy zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas I III pn. Zadania z oszczędzania. Konkurs ma formę pisemną, a każdy uczestnik rozwiązuje zestaw zadań związanych z oszczędzaniem, kupowaniem i wydawaniem pieniędzy. Główne cele konkursu to: " popularyzacja wiedzy ekonomicznej, " rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, " zachęcanie do oszczędzania w SKO, " promocja PKO Bank Polski. W konkursie udział wzięło 17 uczniów z 6- ciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Cieszy nas fakt, że ponownie wszystkie szkoły odpowiedziały na nasze zaproszenie Konkurs uświetnili swoją obecnością dyrektor PKO BP Oddział 1 w Skierniewicach p. Paweł Nowakowski oraz p. asystent Małgorzata Wojda. Miło jest dostać nagrodę z rąk p. dyrektora.

11 Każdego roku podczas trwania Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności organizujemy szereg konkursów plastycznych Konkursy plastyczne: oraz konkursów wiedzy " Co mi dało oszczędzanie (X 2013) " Moneta z wizerunkiem Janusza Korczaka (X 2013) " Moja skarbonka (X 2013) " plakat o oszczędzaniu w SKO praca zbiorowa (X 2013) " Miś dla SKO (XI 2013) " Szalik dla żyrani Lokatki (XI 2013) " Bombka z motywem SKO (XII 2013) " Choinka SKO (XII 2013) " Kartka świąteczna z życzeniami dla żyrani Lokatki (XII 2013) " Walentynka dla SKO (II 2014) " Logo SKO Michowice (III 2014) " Pisanka dla SKO (IV 2014) " Kartka świąteczna z motywem SKO (IV 2014) Konkursy wiedzy: " Historia polskiego pieniądza (X 2013) " dyktando z SKO tekst związany z oszczędzaniem, pieniędzmi i edukacją ekonomiczną (I 2014) " Historia naszego SKO (I 2014) " VII gminny konkurs matematyczny dla klas I III pn. Zadania z oszczędzania (III 2014) " konkurs na hasło o oszczędzaniu (IV 2014) " konkurs na najsystematyczniejsze oszczędzanie i największe zgromadzone oszczędności (X 2013 i III 2014) " szereg konkursów ogłaszanych na blogu sko- michowice

12 Miś dla SKO Kartka świąteczna z życzeniami dla żyrani Lokatki Choinka SKO Moja skarbonka Co mi dało oszczędzanie? Bombka z motywem SKO Wszystkie konkursy ogłoszone przez SKO podsumowywane były na uroczystościach i apelach szkolnych, na których nagradzano ich uczestników.

13 Nasza przygoda z ekologią zaczęła się dzięki działaniom SKO, podczas których kształtujemy u uczniów przede wszystkim nawyk segregacji odpadów, czego przykładem są zbierane każdego roku, ogromne ilości surowców wtórnych. Kontynuujemy ubiegłoroczną akcję Planeta bez PETa i zbieramy z ogromnym powodzeniem plastikowe butelki. Tegoroczny wynik to szt. czyli 754 kg. Rekordową ilość baterii dostarczyli: Natalka i Dominik Cieryt (1 045 szt.) oraz Gabrysia Grala (853 szt.) Razem zaś zebraliśmy szt. baterii Makulaturę wywoziliśmy 2 razy, a łącznie zebraliśmy 1726 kg. Zebraliśmy i sprzedaliśmy szt. puszek aluminiowych. Waga na skupie pokazała 50 kg.

14 Zawsze obchodzimy Dzień Ziemi i Święto Drzewa. Współpracując z leśniczym p. Grzegorzem Kowalskim pomagaliśmy w sprzątaniu lasu i gościliśmy na ognisku przy leśniczówce, które sponsorowało SKO Jesteśmy dumni z sukcesu naszej SKO- wiczki Ady, która w konkursie plastycznym Brawo Bank pt. Akcja segregacja Zajęła I miejsce w kraju. Podczas sprzątania najbliższej okolicy często pozyskujemy surowce wtórne. Od tego roku zbieramy stare telefony komórkowe. W ramach SKO dbamy o przyszkolne rabaty i przyrodnicze ścieżki dydaktyczne. Zakupione jesienią cebulki tulipanów i krokusów cieszyły nasze oczy wczesną wiosną.

15 Jak każdego roku, w czasie trwania konkursu przeprowadziliśmy szereg lekcji z edukacji ekonomicznej, ekologii i przedsiębiorczości: # Oferta SKO konto dla ucznia lekcja bankowa (kl. O - VI) # Poradniki bankowe i Brawo Bank lekcja biblioteczna (kl. IV) # Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki (kl. O - III) lekcje z dziecięcym przewodnikiem po świecie pieniędzy # Świątecznie z SKO (kl. O) # Skąd się biorą pieniądze? (kl. III) # Fabryka pieniędzy (kl. VI) # W banku czy w skarbonce? (kl. II) # W świecie monet i banknotów (kl. II) # Historia Szkolnych Kas Oszczędności (kl. VI) # Lekcja z Albumem Tradycja i nowoczesność (kl. V i VI) # Bankowe origami (kl. VI) # Historia pieniądza. Nowe banknoty w naszych rękach (kl. V) # Dochody i wydatki mojej rodziny (kl. IV) # Czy pieniądze są nam potrzebne? (kl. I) # Ekonomia jest prosta (kl.v) # Sprzedawcy marzeń czyli co warto wiedzieć o reklamie (kl. VI) # Historia w portfelu, czyli wizerunki polskich władców na banknotach (kl. IV) # Pieniądze ze śmieci czyli rady na odpady (kl. III) # Nasz budżet, czyli jak gospodarować pieniędzmi (kl. VI) # Jak w banku, czyli o oszczędzaniu (kl. I)

16 Przeprowadziliśmy szereg lekcji uczących oszczędzania pieniędzy, wody, prądu, gazu czy zdrowia. Podczas zajęć wykorzystane były materiały opracowane w ramach programu SKO przez PKO BP oraz prezentacje multimedialne i filmy animowane z wykorzystaniem portalu edukacji ekonomicznej www. nbportal.pl Kilka lekcji przeprowadzonych było na podstawie pakietu edukacyjnego Moje dochody, wydatki, oszczędności. Edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji opracowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Na gazetce ściennej SKO publikowaliśmy cykl lekcji Wokół oszczędzania

17 r. - nasze SKO promowaliśmy podczas VI Dnia Latawca, który zorganizowało SKO Gimnazjum w Głuchowie. Jeden z naszych latawców z motywem SKO zajął II miejsce i zdobył puchar. Wszystkich wchodzących do naszej szkoły wita naklejka z informacją Nasza szkoła jest w SKO. Z wizytą w banku PKO BP Oddział 1 w Skierniewicach r. Działania naszego SKO i PKO promowaliśmy na zebraniach z rodzicami. Informowaliśmy o aktualnych akcjach SKO i produktach PKO Dziewczęta z Aktywu służyły nam pomocą Nasi wspaniali uczniowie promowali SKO na każdym kroku, zabierając ze są plecaki i czapeczki z logo SKO

18 Gazetka ścienna Szkolnej Kasy Oszczędności pełni funkcję informacyjną oraz edukacyjną. Podczas tegorocznej edycji konkursu wykonaliśmy 14 gazetek SKO. Zawsze pomocą służyły nam dziewczęta z Aktywu. Gazetki są potwierdzeniem naszych SKO- wskich działań. Od początku istnienia SKO nasze działania związane z oszczędzaniem i szeroko pojętą edukacją ekonomiczną często zauważane są i opisywane na łamach lokalnej prasy. Naszym prasowym sprzymierzeńcem jest oczywiście lokalny tygodnik:

19 Z wypracowanych środków oraz z nagród SKO zakupione zostały nagrody dla aktywnych SKO- wiczów oraz mnóstwo pomocy dydaktycznych. Naszą dumą jest nowy sklepik szkolny, tablica interaktywna i doposażony plac zabaw Dzięki SKO uczniowie byli na basenie w Rawie Maz r. Świnki skarbonki dla klasy I z okazji ślubowania r. Każda klasa otrzymała od SKO zieloną konewkę Pączki dla całej szkoły w Tłusty Czwartek też były od SKO SKO było sponsorem nagród w wielu szkolnych konkursach

20 Naszą tegoroczną MOC OSZCZĘDZANIA podsumował Rajd Młodych Oszczędnych oraz wykonanie przez każdą klasę plakatów obrazujących szeroko pojętą działalność SKO r. Po ogromnych sukcesach w poprzednich latach nie spoczęliśmy na laurach i działamy dalej Sprawia nam to bowiem wiele radości, ale jednocześnie wymaga od nas systematyczności i pełnego zaangażowania. Wiemy, że możemy na siebie liczyć: uczniowie, rodzice i cała szkolna społeczność. I to mobilizuje wszystkich do jeszcze większej pracy Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za uwagę Małgorzata Borzęcka i Beata Filutowska opiekunki SKO SP Michowice

KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności

KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy rok szkolny 2013/2014 Opiekunowie: Aneta Chmielewska-Żyhałko Anna Frąckowiak Popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem

Bardziej szczegółowo

KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI

KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy email: splipnica@poczta.onet.pl lub splipnica@onet.eu Kronika działań SKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy liczy zaledwie 88

Bardziej szczegółowo

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013"

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ SZKOŁY GLOBALNEJ 2013 OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013" Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie Opracowały: mgr Renata Nowak-Kogut mgr Katarzyna

Bardziej szczegółowo

PROGRAM WŁASNY SZKOLNEGO KOŁA SKO

PROGRAM WŁASNY SZKOLNEGO KOŁA SKO PROGRAM WŁASNY SZKOLNEGO KOŁA SKO działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czułczycach Kto nie chce wiedzieć, co to jest nędza, niechaj od dziś z nami oszczędza. Opracowała i wdrożyła Alicja

Bardziej szczegółowo

Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6)

Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6) Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6) W naszej Pomarańczowej Sieci miejsc aktywnych są już: Banie Mazurskie Bartoszyce Bielice Biskupiec Bukwałd Braniewo Dywity Działdowo Elbląg Ełk Giżycko

Bardziej szczegółowo

Kronika SKO Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu Edycja 2014/2015

Kronika SKO Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu Edycja 2014/2015 Kronika SKO Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu Edycja 2014/2015 Powszechność oszczędzania i popularyzacja wiedzy na temat oszczędzania to ważny element działalności SKO w naszej

Bardziej szczegółowo

Galeria zdjęć Galeria prac

Galeria zdjęć Galeria prac Galeria zdjęć Galeria prac Młodzi liderzy, uczestnicy projektu Działaj Lokalnie Warsztaty stacjonarne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Płockiego Towarzystwa Oświatowego w Płocku Uczestnicy zajęć terenowych

Bardziej szczegółowo

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r. Strona1 WOŚP 11.01.2015 r. już 23 raz w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierali na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5

Bardziej szczegółowo

Spis treści Wstęp... 4 Darczyńca o Konkursie... 6 Informacja o Konkursie... 7 Jak dokonano wyboru laureatów... 8 Statystyki... 8 Audytor o Konkursie... 9 Członkowie Kapituły Konkursu... 10 Przyjęcie u

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Niniejszy poradnik powstał z udziałem doświadczonych

Bardziej szczegółowo

Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014

Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014 Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014 1 SŁOWO OD REDAKCJI Nieregularnik tematyczny powstał w 2009 roku jako gazeta okazjonalna, wydawana w razie potrzeby z różnych okazji. Pierwszy numer dotyczył Ikara i

Bardziej szczegółowo

FINANSOWY ADAM ZAJĄC PREZES FIRMY AZE ZAJĄC, KOŚCIÓŁEK. BANK KARTA MASTERCARD PAYPASS - PŁAĆ ZBLIŻENIOWO! str. 3 W NUMERZE:

FINANSOWY ADAM ZAJĄC PREZES FIRMY AZE ZAJĄC, KOŚCIÓŁEK. BANK KARTA MASTERCARD PAYPASS - PŁAĆ ZBLIŻENIOWO! str. 3 W NUMERZE: nr 2 KURIER Nr 2(10) - 2014 ISSN 2080-6532 FINANSOWY W NUMERZE: ZUS, OFE I IKE trzy skróty, których znaczenie powinien znać każdy przyszły emeryt STUDENT W BANKU - CZAS NA PAKIET STUDENT ADAM ZAJĄC PREZES

Bardziej szczegółowo

GAZETA GMINY ROJEWO. W numerze: Inwestycje gminne. m ' ^ w n B n H H Wydarzenia szkolne Bieżące informacje

GAZETA GMINY ROJEWO. W numerze: Inwestycje gminne. m ' ^ w n B n H H Wydarzenia szkolne Bieżące informacje GAZETA GMINY ROJEWO Nr 1/Marzec 2014 www.roj6wo.pl W numerze: Inwestycje gminne m ' ^ w n B n H H Wydarzenia szkolne Bieżące informacje Szanowni Państwo Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców naszej

Bardziej szczegółowo

Gródkowskiej i Zwycięstwa w Psarach oraz przy ul. Belnej w Strzyżowicach, który obecnie znajduje się w ocenie. Red

Gródkowskiej i Zwycięstwa w Psarach oraz przy ul. Belnej w Strzyżowicach, który obecnie znajduje się w ocenie. Red Gazeta samorządowa Egzemplarz bezpłatny KWIECIEŃ 2014 NR 04/108 ISSN 1732-985X Ruszyła wymiana sieci wodociągowej w Psarach Pod koniec kwietnia ruszyły prace związane z wymianą sieci wodociągowej w Psarach.

Bardziej szczegółowo

W numerze także: (więcej na str. 10-11)

W numerze także: (więcej na str. 10-11) Pogórze MIESIĘCZNIK SAMORZĄDOWY GMINY PLEŚNA ISSN 1641 9006 Nr 5 (180) WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2014 CENA: 2,50 ZŁ Tym, których już nie ma i tym, co są pośród nas... - odsłonięcie i poświęcenie tablic ku

Bardziej szczegółowo

Raport roczny (sprawozdanie merytoryczne)

Raport roczny (sprawozdanie merytoryczne) Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki Raport roczny (sprawozdanie merytoryczne) za rok 2009 Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 116,

Bardziej szczegółowo

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki , Oswiata w Gminie Grodzisk Mazowiecki 1 Szanowni Państwo Ważnym elementem w wychowaniu młodych ludzi jest otaczające ich środowisko. Szkoły kształtują osobowość, a także rozwój intelektualny i społeczny

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele Gimnazjów

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Szkoła Podstawowa w Buszkowie Buszkowo Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

Czy trudno zostać myśliwym?

Czy trudno zostać myśliwym? PANORAMA ŻÓŁKIEWSKA Z ŻYCIA GMINY (luty) Nr 1(10)/2012 3 Czy trudno zostać myśliwym? Rozmowa z panem Ryszardem Borowcem, myśliwym Koła Łowieckiego Nr 17 Jeleń Żółkiewka. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

Bardziej szczegółowo

Z PRAC URZĘDU NO I PO WYBORACH...

Z PRAC URZĘDU NO I PO WYBORACH... Wydanie świąteczne Nr 11 / grudzień 2014 r. Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich Dzień, który

Bardziej szczegółowo

Zwycięskie projekty. w konkursach progr@mu etwinning

Zwycięskie projekty. w konkursach progr@mu etwinning Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning Spis treści Konkurs Nasz projekt etwinning 2011 5 14 24 5 Słowo wstępne Katarzyna Hall kategoria

Bardziej szczegółowo

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni.

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni. 29 sierpnia 4 września 2014 r. 25 Partnerzy merytoryczni Partner raportu EDYCJA XXII fot: fotolia Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie (SKOK Wołomin) wyróżniona w XXII edycji Raportu

Bardziej szczegółowo

Moje. wydatki. oszczędności. dochody. Szkoła podstawowa. edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji

Moje. wydatki. oszczędności. dochody. Szkoła podstawowa. edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji Moje dochody wydatki oszczędności edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji Szkoła podstawowa Moje dochody wydatki oszczędności Edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji Szkoła podstawowa Ośrodek Rozwoju

Bardziej szczegółowo

SMAKOWITE SKO. czyli garść przepisów na udane SKO w Twojej szkole

SMAKOWITE SKO. czyli garść przepisów na udane SKO w Twojej szkole SMAKOWITE SKO czyli garść przepisów na udane SKO w Twojej szkole SZANOWNI PAŃSTWO! PKO Bank Polski od ponad 75 lat prowadzi program Szkolnych Kas Oszczędności. To najstarszy i największy w Polsce program

Bardziej szczegółowo

Spotkanie Wigilijno - Noworoczne członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowane w Domu Kultury w Lubiewie 29 grudnia 2013r.

Spotkanie Wigilijno - Noworoczne członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowane w Domu Kultury w Lubiewie 29 grudnia 2013r. ISSN 1734-4840 Nr 1/2014 egzemplarz bezpłatny styczeń 2014 Czas świąteczno-noworoczny, czas składania życzeń, serdeczności i radości. Szanowni Mieszkańcy Gminy Lubiewo, życzę Wam dobrego Nowego Roku -

Bardziej szczegółowo

W numerze: Nr 2/2012. marzec kwiecień. Ogłoszenie o naborze. Walne zebrania OSP. Pogrzeb legendy sportu. Wierzba energetyczna.

W numerze: Nr 2/2012. marzec kwiecień. Ogłoszenie o naborze. Walne zebrania OSP. Pogrzeb legendy sportu. Wierzba energetyczna. Nr 2/2012 marzec kwiecień bezpłatne ISSN 2080-1122 W numerze: Ogłoszenie o naborze W terminie 14 31 maja można składać w siedzibie Fundacji Rozwoju Gmin PRYM wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

Stanisław Olas Starosta Poddębicki

Stanisław Olas Starosta Poddębicki MINĄŁ MIESIĄC Biuletyn Samorządowy Starostwa Powiatowego w Poddębicach ISSN 1898-357 X Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Mieszkańcom Powiatu Poddębickiego spokoju i radości,

Bardziej szczegółowo