- Aleksander Makowski
1 Nr zlecenia: 45/04/01/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/01/04 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] I-2018 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WAUZZZ8K6FA Marka: AUDI Nr rejestracyjny: DW061VR Model pojazdu: A4 2.0 TDi DPF MR`12 B8 Nr Info-Ekspert: Wersja: Multitronic Rok produkcji: 2015 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego km 2015/07/ /07/08 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. sedan 4 drzwiowy 2125 kg* Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1968 ccm / 110kW (150KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 automatyczna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
2 WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. Dywaniki welurowe Fotele przednie z regulacją wysokości Głośniki 8 szt. Immobilizer Klimatyzacja automatyczna Koło zapasowe dojazdowe Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne foteli przednich i siedzeń tylnych Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne L.p Nazwa elementu wyposażenia Radio CHORUS CD Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System Start/Stop Szyby przednie i tylne regulowane elektr. Światła p/mgielne przednie Światła z regul. kąta pochylenia elektr. Tapicerka tekstylna Tarcze kół alum. 16" 10-ramienne Wskaźnik ciśnienia ogumienia Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza w kolorze nadwozia Wyświetlacz monochromatyczny Zamek centralny zdalnie sterowany WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia Autoalarm Fotele przednie podgrzewane Kierownica wielofunkcyjna sportowa skórzana 3-ramienna Kierownica wielofunkcyjna sportowa skórzana 3-ramienna Kierownica ze spłaszczonym wieńcem 4 Lakier metalizowany 5 +Pakiet stylistyczny Sline 6 Reflektory ksenonowe plus Reflektory ksenonowe Światła do jazdy dziennej LED Spryskiwacze reflektorów 7 8 System Audi parking plus (przód i tył) System MMI Navigation plus (dopłata) Wyświetlacz kolorowy 7" Głośniki 8 szt. System nawigacji Sat. MMI Navigation Plus Złącze kart SD 9 10 Tarcze kół alum. 18" 5-ramienne (dopłata) Tempomat KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Samochód jest wyposażony w tarcze aluminiowe. Podczas oględzin pojazd stal na stalowych kolach z oponami zimowymi. Strona 2
3 OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU KABINA KIEROWCY - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Odpryski powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Zarysowania powłoki lakierowej 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Próg L Wgnieciony głęboko 6 Dach 7 Błotnik tylny 8 Pokrywa tylna 9 Wnęka koła tylna Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy L Zarysowania powłoki lakierowej Zarysowania powłoki lakierowej L Zarysowania powłoki lakierowej Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej (niewielkie zarysowania, odpryski itp.). KABINA KIEROWCY Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: Dach: Błotnik przedni prawy: Słupek przedni prawy: Drzwi przednie prawe : Błotnik przedni lewy: Słupek przedni lewy: Drzwi przednie lewe: L.p. 1 Drzwi tylne lewe: Drzwi tylne prawe: Błotnik tylny lewy: Błotnik tylny prawy: Słupek tylny lewy: Słupek tylny prawy: Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: Nazwa elementu Pokrywa przednia L / P Grubość powłoki [µm] Opis Strona 3
4 2 Dach Błotnik przedni L Słupek przedni L Drzwi przednie L Drzwi tylne L Błotnik tylny L Słupek tylny L Błotnik przedni P Słupek przedni P Drzwi przednie P Drzwi tylne P Błotnik tylny P Słupek tylny P Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Rama dachu L: Rama dachu P: WYPOSAŻENIE ZEWNĘTRZNE L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni 2 Obudowa lusterka bocznego 3 Zderzak tylny Zarysowany 4 Szyba przednia Odpryski warstwy zewnętrznej Opis Fot. nr Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej, zarysowany L Zarysowana, zabrudzona farbą KABINA KIEROWCY Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Poplamiony 2 Fotel przedni kpl. P Poplamiony 3 Kanapa tylna Poplamiona Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym Górna obudowa silnika zabrudzona olejem. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG Strona 4
5 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Instrukcja obsługi TAK 5 Trójkąt ostrzegawczy TAK Strona 5
6 Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Odbiór przedmiotu jest równoznaczny ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü W przypadku ujawnienia dodatkowych informacji dotyczących przedmiotowego pojazdu, niedostępnych w czasie wykonywania niniejszej opinii, zaprezentowane stanowisko może ulec zmianie. ü W opinii założono, że nie wykryto żadnych faktów, które mogłyby istotnie wpływać na wartość wycenionego pojazdu, jeśli w opisie pojazdu nie widnieje inaczej. ü Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z przedstawionych informacji otrzymanych od użytkownika/sprzedawcy/zamawiającego wycenę, jeśli brak podstaw do kwestionowania ich zgodności ze stanem rzeczywistym lub też ustalenie stanu rzeczywistego przez rzeczoznawcę było niemożliwe lub znacznie utrudnione. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. ü Opis stanu technicznego pojazdu jest ważny na dzień oględzin. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany stanu pojazdu wynikające z dalszej eksploatacji lub postoju (np. uszkodzenie akumulatora, powiększenie lub powstanie ognisk korozji, uszkodzenie układu hamulcowego, itp.) Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
42 Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
43 Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
44 Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
45 Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
46 Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
47 Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
48 Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
49 Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
50 Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
51 Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
52 Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
53 Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 53
54 Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 54
55 Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 55
56 Fot. nr 99 Fot. nr 100 Strona 56
57 Fot. nr 101 Fot. nr 102 Strona 57
58 Fot. nr 103 Fot. nr 104 Strona 58
59 Fot. nr 105 Fot. nr 106 Strona 59
60 Fot. nr 107 Fot. nr 108 Strona 60
61 Fot. nr 109 Fot. nr 110 Strona 61
62 Fot. nr 111 Fot. nr 112 Strona 62
63 Fot. nr 113 Fot. nr 114 Strona 63
64 Fot. nr 115 Fot. nr 116 Strona 64
65 Fot. nr 117 Fot. nr 118 Strona 65
66 Fot. nr 119 Fot. nr 120 Strona 66
67 Fot. nr 121 Fot. nr 122 Strona 67
68 Fot. nr 123 Fot. nr 124 Strona 68
69 Fot. nr 125 Fot. nr 126 Strona 69
70 Fot. nr 127 Fot. nr 128 Strona 70
71 Fot. nr 129 Fot. nr 130 Strona 71
72 Fot. nr 131 Fot. nr 132 Strona 72
73 Fot. nr 133 Fot. nr 134 Strona 73
74 Fot. nr 135 Fot. nr 136 Strona 74
75 Fot. nr 137 Fot. nr 138 Strona 75
76 Fot. nr 139 Fot. nr 140 Strona 76
77 Fot. nr 141 Fot. nr 142 Strona 77
78 Fot. nr 143 Fot. nr 144 Strona 78
79 Fot. nr 145 Fot. nr 146 Strona 79
80 Fot. nr 147 Fot. nr 148 Strona 80
81 Fot. nr 149 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 81
Nr zlecenia: 43/15/12/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/12/15 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Dominik Sobczak/ zatw. Pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 79/01/08/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/08/01 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:86/03/01/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:86/03/01/2017/car-port STANDARD z dnia: 2017/01/03 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoZleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska Pruszków. Rzeczoznawca: Inż. Andrzej Dobrowińsk/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 46/29/11/2017/STRABAG z dnia: 2017/11/29 Zleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska 10 05-800 Pruszków Rzeczoznawca: Inż. Andrzej Dobrowińsk/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:63/13/07/2017/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:33/30/05/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:04/22/11/2016/car-port z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT
Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy R A P O R T T E C H N I C Z N Y Zadanie: Określenie
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:38/08/12/2016/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:37/19/07/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:16/30/11/2016/car-port z dnia: 2016/11/30 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:78/15/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia: 24/28/09/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/09/28 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Tomasz Samorajski/ zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:84/03/01/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:84/03/01/2017/car-port STANDARD z dnia: 2017/01/03 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoZleceniodawca: TOYOTA LEASING POLSKA SP. Z. O. O. ul. Postępu 18B Warszawa
Nr zlecenia:08/25/07/2016/toyota BANK z dnia: 2016/07/25 Zleceniodawca: TOYOTA LEASING POLSKA SP. Z. O. O. ul. Postępu 18B 02-676 Warszawa Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoWYPOSAŻENIE STANDARDOWE. Zleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska Pruszków
Nr zlecenia: 11/27/10/2017/STRABAG z dnia: 2017/10/27 Zleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska 10 05-800 Pruszków Rzeczoznawca: Przemysław Tomczak/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY
Nr zlecenia:01/27/07/2016/hitachi z dnia: Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT
Nr zlecenia: 45/14/08/2017/HITACHI z dnia: Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:37/08/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia:37/08/12/2016/car-port STANDARD z dnia: 2016/12/08 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:96/16/12/2016/car-port STANDARD