WYPOSAŻENIE STANDARDOWE. Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania
- Anna Grabowska
1 Nr zlecenia: 43/15/12/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/12/15 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Dominik Sobczak/ zatw. Pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XII-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WAUZZZ8K1EA Marka: AUDI Nr rejestracyjny: DW819UL Model pojazdu: A4 2.0 TDi DPF MR`12 B8 Nr Info-Ekspert: Wersja: Avant Multitronic Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji km 2014/04/03 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 2135 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1968 ccm / 110kW (150KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 automatyczna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Grafitowy 2-warstwowy z efektem metalicznym WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. Dywaniki welurowe Fotele przednie z regulacją wysokości L.p Nazwa elementu wyposażenia Siedzenia tylne dzielone i składane Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP Strona 1
2 Głośniki 8 szt. Immobilizer Klimatyzacja automatyczna Koło zapasowe dojazdowe Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne foteli przednich i siedzeń tylnych Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne Radio CHORUS CD System Start/Stop Szyby przednie i tylne regulowane elektr. Światła p/mgielne przednie Światła z regul. kąta pochylenia elektr. Tapicerka tekstylna Tarcze kół alum. 16" 10-ramienne Wskaźnik ciśnienia ogumienia Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza w kolorze nadwozia Wyświetlacz monochromatyczny Zamek centralny zdalnie sterowany WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia Audio System Audi Sound Autoalarm Fotele przednie podgrzewane Kierownica wielofunkcyjna 4-ramienna pokryta skórą Lakier metalizowany Reflektory ksenonowe plus Spryskiwacze reflektorów Reflektory ksenonowe Światła do jazdy dziennej LED Relingi dachowe w kolorze srebrnym System Audi parking plus (przód i tył) System nawigacji Sat. MMI Navigation Tarcze kół alum. 17" 10-ramienne (dopłata) Tempomat OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: KLEBER 245/45 Przednie prawe: KLEBER 245/45 Tylne lewe: KLEBER 245/45 Tylne prawe: KLEBER 245/45 R17 R17 R17 R17 99Y 99Y 99Y 99Y Bieżnik [mm] 6,0 6,0 5,0 5,0 XL DYNAXER HP3 TL XL DYNAXER HP3 TL XL DYNAXER HP3 TL XL DYNAXER HP3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (-) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Badania techniczne r. (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Pojazd wyposażony w dodatkowy komplet opon. W wycenie wartości rynkowej nie uwzględniono tego faktu. Wyposażenie pojazdu zadano w oparciu o rozkodowanie numeru VIN w programie DAT. Strona 2
3 OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni P Zarysowania powłoki lakierowej 2 Drzwi boczne przednie L Zarysowania powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Słupek przedni L Odpryski powłoki lakierowej 6 Dach 7 Błotnik tylny L Zarysowania powłoki lakierowej do powierzchni metalu 8 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: µm Dach: µm Błotnik przedni prawy: µm Słupek przedni prawy: 100µm Drzwi przednie prawe : µm Błotnik przedni lewy: µm Słupek przedni lewy: µm Drzwi przednie lewe: µm Próg lewy: µm Próg prawy: 100µm Słupek środkowy lewy: µm Słupek środkowy prawy: 100µm Drzwi tylne lewe: µm Drzwi tylne prawe: µm Błotnik tylny lewy: µm Błotnik tylny prawy: µm Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: µm L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia µm 2 Dach µm 3 Błotnik przedni L Opis µm Strona 3
4 4 Próg L µm 5 Słupek przedni L µm 6 Drzwi przednie L µm 7 Słupek środkowy L µm 8 Drzwi tylne L µm 9 Błotnik tylny L µm 10 Błotnik przedni P µm 11 Próg P 100µm 12 Słupek przedni P 100µm 13 Drzwi przednie P µm 14 Słupek środkowy P 100µm 15 Drzwi tylne P µm 16 Błotnik tylny P µm 17 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia µm NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Zderzak tylny Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Zarysowany NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika Podwyższona głośność osprzętu silnika 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia Stuki w zawieszeniu 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Wykonano próbę ruchową na niewielkim odcinku parkingu, przy prędkości ok 15km/h DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Strona 4
5 9 10 Apteczka TAK Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe TAK POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu Salon Polska 2 Badanie poprawności numerów identyfikacyjnych Numer VIN wybity na nadwoziu, odczytany z tabliczki znamionowej zgodny z zapisem w dowodzie rej. 3 Weryfikacja odczytanego stanu drogomierza Odczytany z licznika Strona 5
6 Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Odbiór przedmiotu jest równoznaczny ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü W przypadku ujawnienia dodatkowych informacji dotyczących przedmiotowego pojazdu, niedostępnych w czasie wykonywania niniejszej opinii, zaprezentowane stanowisko może ulec zmianie. ü W opinii założono, że nie wykryto żadnych faktów, które mogłyby istotnie wpływać na wartość wycenionego pojazdu, jeśli w opisie pojazdu nie widnieje inaczej. ü Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z przedstawionych informacji otrzymanych od użytkownika/sprzedawcy/zamawiającego wycenę, jeśli brak podstaw do kwestionowania ich zgodności ze stanem rzeczywistym lub też ustalenie stanu rzeczywistego przez rzeczoznawcę było niemożliwe lub znacznie utrudnione. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. ü Opis stanu technicznego pojazdu jest ważny na dzień oględzin. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany stanu pojazdu wynikające z dalszej eksploatacji lub postoju (np. uszkodzenie akumulatora, powiększenie lub powstanie ognisk korozji, uszkodzenie układu hamulcowego, itp.) Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
42 Fot. nr 71 Fot. nr 72 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 42
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:86/03/01/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:86/03/01/2017/car-port STANDARD z dnia: 2017/01/03 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Nr zlecenia: 45/04/01/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/01/04 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący
Nr zlecenia: 79/01/08/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/08/01 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:63/13/07/2017/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoZleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska Pruszków. Rzeczoznawca: Inż. Andrzej Dobrowińsk/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 46/29/11/2017/STRABAG z dnia: 2017/11/29 Zleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska 10 05-800 Pruszków Rzeczoznawca: Inż. Andrzej Dobrowińsk/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:33/30/05/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:04/22/11/2016/car-port z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:66/21/12/2016/car-port DEALER
Nr zlecenia:66/21/12/2016/car-port DEALER z dnia: 2016/12/21 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Malinowski Jarosław/zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:38/08/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia:96/29/11/2016/hitachi z dnia: 2016/11/29 Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia:04/04/11/2016/hitachi z dnia: 2016/11/04 Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Adrian Zubiak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:37/19/07/2017/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:84/03/01/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:84/03/01/2017/car-port STANDARD z dnia: 2017/01/03 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:78/15/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia:53/15/12/2016/car-port z dnia: 2016/12/15 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Budowlanych 7 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż.wiesław Kędzierski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Nr zlecenia:51/07/11/2016/hitachi z dnia: 2016/11/07 Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoRzeczoznawca : mgr inż. Marek BĄK RS
OCENA TECHNICZNA nr: z dnia: 2015/09/15 Rzeczoznawca : mgr inż. Marek BĄK RS 001232 Zleceniodawca: Idea Leasing SA Adres: Strzegomska 42b 53-611 Wrocław Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości
Nr zlecenia:20/16/02/2017/car-port z dnia: 2017/02/16 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy