Zapraszamy na nasze aukcje Scigany81 InterSklep Copyright (c)

Download "Zapraszamy na nasze aukcje Scigany81 InterSklep Copyright (c)"

1 1

2 Spis treści Jak korzystać z instrukcji obsługi...4 Symbole i zwroty użyte w instrukcji... 4 Poprawne użycie... 6 Instrukcje bezpieczeństwa...7 Zagrożenia dla dzieci i osób o ograniczonej zdolności obsługi urządzeń. 7 Bezpieczeństwo obsługi... 7 Odpowiednie położenie... 8 Temperatura pokoju... 8 Zgodność elektromagnetyczna... 8 Bezpieczne podłączenie urządzenia... 9 Kopia zapasowa... 9 Nigdy nie przeprowadzaj napraw samodzielnie... 9 Zawartość opakowania...10 aukcje Wymagania systemowe Scigany Przegląd wyposażenia...11 Pierwsze uruchomienie...12 Podłączenie zasilania Włączanie i wyłączanie urządzenia Wkładanie i usuwanie karty SD Obsługa...13 Ogólne Skanowanie zdjęć Slajdy i negatywy Poprawa naświetlenia

3 Tryb zdjęć...16 Skanowanie zdjęć Ustawienia menu trybu zdjęć Tryb slajdów / negatywów...19 Skanowanie slajdów / negatywów Ustawienia trybu slajdów / negatywów Odtwarzanie...24 Przesyłanie danych na komputer...28 Instalowanie oprogramowania...28 Czyszczenie i konserwacja...29 Czyszczenie Naprawy Zapraszamy Utylizacja...29 na nasze Dane techniczne

4 Jak korzystać z instrukcji obsługi Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Należy zwrócić szczególną uwagę na informacje umieszczone na urządzeniu oraz w oprogramowaniu. Zawsze należy mieć instrukcję obsługi blisko siebie w trakcie korzystania z urządzenia. Jeżeli urządzenie zostanie sprzedane lub oddane, należy upewnić się, że dołączona została również instrukcja obsługi. Symbole i zwroty użyte w instrukcji ZAGROŻENIE! Ostrzeżenie: bezpośrednie zagrożenie życia. OSTRZEŻENIE! Ostrzeżenie: możliwe zagrożenie życia i/lub poważne nieodwracalne obrażenia. UWAGA! Zapraszamy Proszę postępować zgodnie na ze wskazówkami, nasze aby uniknąć obrażeń i/lub uszkodzenia mienia. UWAGA! Proszę postępować zgodnie ze wskazówkami, aby uniknąć uszkodzenia mienia. UWAGA! Dodatkowe informacje o obsłudze urządzenia. UWAGA! Zwróć uwagę na informacje w instrukcji. OSTRZEŻENIE! Ostrzeżenie przed porażeniem prądem. 4

5 Punkt / informacja o zdarzeniu w trakcie obsługi. Zadanie 5

6 Poprawne korzystanie z urządzenia Urządzenie umożliwia zapisanie slajdów i negatywów w wersji cyfrowej. Zeskanowane obrazy zostaną przesłane do komputera, gdzie można je edytować i przechowywać. Oprogramowanie urządzenia umożliwia cyfrową obróbkę obrazów. Urządzenie jest przeznaczone do użytku osobistego, nie w celach komercyjnych. 6

7 Instrukcje bezpieczeństwa Zagrożenia dla dzieci i osób o ograniczonej zdolności obsługi urządzeń Urządzenie nie jest przeznaczone do użytku dla osób (w tym dzieci) z ograniczonymi zdolnościami psychicznymi, zmysłowymi i mentalnymi lub osób bez doświadczenia i/lub wiedzy, chyba że są nadzorowane przez osoby odpowiedzialne lub znające obsługę urządzenia. Dzieci powinny być nadzorowane, żeby nie bawiły się urządzeniem. Dzieci nie powinny korzystać z urządzenia bez nadzoru dorosłych. Urządzenie oraz akcesoria powinny być przechowywane poza zasięgiem dzieci. ZAGROŻENIE! Należy przechowywać plastikowe torebki poza zasięgiem dzieci, ponieważ mogą spowodować uduszenie. Bezpieczeństwo obsługi Nie należy wkładać żadnych przedmiotów do urządzenia przez szczeliny i otwory. Może to skutkować porażeniem prądem lub nawet pożarem, który może uszkodzić urządzenie. InterSklep Podczas pierwszych kliku godzin Copyright korzystania nowe urządzenia mogą (c) wydzielać specyficzny, nieunikniony i całkowicie nieszkodliwy zapach, który z po jakimś czasie ustąpi. Żeby uniknąć utrzymywania się nieprzyjemnego zapachu zaleca się regularne wietrzenie pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. W trakcie pracy nad urządzeniem zostały przeprowadzone odpowiednie badania potwierdzające, że nie zostały przekroczone żadne normy. Należy korzystać jedynie z dołączonego zasilacza. Nie należy podłączać zasilacza do innych gniazd, bo może to spowodować uszkodzenia. 7

8 Odpowiednie położenie Aby zapobiec zakłóceniom należy trzymać urządzenie i jego części z dala od wilgoci, zakurzonych miejsc, blisko źródeł ciepła lub bezpośrednio na słońcu. Nie należy używać sprzętu na zewnątrz. Należy zapewnić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Należy ustawić urządzenie i wszystkie komponenty w stabilnym miejscu, wypoziomowanym i pozbawionym drgań, żeby urządzenie nie upadło. Należy trzymać urządzenie z dala od kropelkowej lub rozpryskowej wody. Nie należy umieszczać na urządzeniu przedmiotów z wodą (np. wazonów). Przedmiot może się przewrócić, a rozlany płyn może osłabić bezpieczeństwo elektryczne urządzenia. Temperatura pokoju Korzystanie z urządzenia jest możliwe w pomieszczeniu o temperaturze od 10C do 30C i umiarkowanej wilgotności względnej 35% - 80% (bez kondensacji). Wyłączone urządzenie może być przechowywane w temperaturze od -10C do 60C i wilgotności względnej pomiędzy 20% - 80% (bez kondensacji). UWAGA! Po transporcie należy odczekać, aby urządzenie osiągnęło InterSklep temperaturę pokojową Copyright zanim zostanie włączone. Duże zmiany (c) temperatury lub wahania poziomu wilgotności mogą spowodować powstanie wilgoci wewnątrz urządzenia przez skraplanie, czego następstwem może być zwarcie elektryczne. Zgodność elektromagnetyczna Przy podłączaniu urządzenia należy stosować się do dyrektyw Unii Europejskiej w zakresie zgodności elektromagnetycznej (EMC). Należy umieścić urządzenie w odległości przynajmniej jednego metra od źródeł wysokiej częstotliwości lub źródeł zakłóceń (telewizor, głośnik, telefon komórkowy, itp.) żeby uniknąć usterek i utraty danych. 8

9 Bezpieczne podłączenie urządzenia Żeby prawidłowo podłączyć urządzenie należy przestrzegać instrukcji: Kabel należy umieścić w taki sposób, żeby nie było możliwe jego deptanie lub potykanie się Nie należy umieszczać żadnych przedmiotów na kablu, żeby uniknąć zniszczeń Kopia zapasowa UWAGA! Po każdej aktualizacji należy zapisywać swoje dane na zewnętrznym urządzeniu (np. płyta CD-R). Nie ponosimy odpowiedzialności za wszelkie szkody wynikające z utraty danych, lub następujące przez to uszkodzenia lub utratę plików. Zapraszamy Nigdy nie przeprowadzaj napraw na samodzielnie nasze aukcje OSTRZEŻENIE! Scigany81 Nigdy nie próbuj otwierać lub naprawiać urządzenia samodzielnie, ponieważ grozi to porażeniem prądem. 9

10 Zawartość opakowania Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy upewnić się czy zawartość opakowania jest kompletna. W przypadku, gdy brakuje jakiegoś elementu skontaktuj się ze sprzedającym w ciągu 14 dni. W pudełku powinny się znajdować następujące elementy: Cyfrowy skaner Szczoteczka do czyszczenia Uchwyt na slajdy Uchwyt na negatywy Uchwyt na zdjęcia 9x13 Uchwyt na zdjęcia 10x15 Uchwyt na zdjęcia 13x18 Kabel USB Zasilacz Kabel AV Oprogramowanie do edycji zdjęć Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna Wymagania systemowe Zapraszamy Komputer komputer kompatybilny na PC/AT nasze Procesor Klasa Pentium, 1.6 GHz lub wyższy System operacyjny Windows XP SP3/Vista SP1/7 aukcje Instalacja Scigany81 napęd CD/DVD Podłączenie USB 10

11 Przegląd wyposażenia 1) Otwór na zdjęcia aukcje 2) Otwór na Scigany81 slajdy/negatywy 3) Przycisk EV: w trybie skanowania: do ustawienia poziomu naświetlenia / w trybie menu: wyjście z menu 4) Przycisk COPY/ENTER: w trybie skanowania: rozpoczęcie skanowania / W trynię menu: potwierdzenie wyboru 5) Otwór na kartę SD/SDHC 6) Port USB 7) Wyjście AV 8) Zmiana trybu pracy 9) Przycisk STANDBY 10) Dioda LED 11) Wyświetlacz LC 12) Przycisk / PLAYBACK: w trybie menu: przewiń w lewo / W trybie wyświetlania slajdów: rozpocznij odtwarzanie 13) Przycisk / MENU: w trybie menu: przewiń w prawo / W trybie skanowania: wyświetl menu 11

12 Pierwsze uruchomienie Podłączenie zasilania Podłącz kabel USB do zasilacza USB Podłącz zasilacz do gniazda elektrycznego Podłącz końcówkę mini USB do wejścia z przodu urządzenia UWAGA! Urządzenie rozpocznie prace automatycznie zaraz po włączeniu zasilania. Włączanie i wyłączanie urządzenia Naciśnij przycisk STANDBY żeby włączyć urządzenie. Naciśnij przycisk STANDBY ponownie żeby wyłączyć urządzenie. Wkładanie i usuwanie karty SD aukcje Jeżeli w urządzeniu Scigany81 nie jest włożona karta pamięci, zdjęcia będą przechowywane w pamięci wewnętrznej. Należy pamiętać, że limit pamięci wewnętrznej wynosi 32MB. Żeby zwiększyć miejsce do przechowywania należy użyć karty SD. Gdy karta SD jest włożona do urządzenia zdjęcia będą zapisywać się na karcie. Włóż kartę w otwór na kartę SD do momentu aż karta wskoczy na właściwe miejsce Żeby wyciągnąć kartę należy ją delikatnie i krótko wcisnąć. Kiedy karta będzie lekko wystawać może zostać usunięta. 12

13 Obsługa Ogólne Upewnij się, że zdjęcia, slajdy i negatywy są traktowane z należytą troską. Jakikolwiek kurz, zadrapania lub odciski palców będą wyraźnie widoczne na skanie. Postaraj się unikać dotykania powierzchni zdjęcia. Jeżeli jest to możliwe wyczyść nośnik przed umieszczeniem w skanerze. Skanowanie zdjęć Umieść zdjęcie, które chcesz zeskanować w jednym z trzech uchwytów na zdjęcia Włóż uchwyt ze zdjęciem w otwór na zdjęcia. Przednia cześć zdjęcia powinna być skierowana w przednią stronę urządzenia Urządzenie rozpozna wielkość zdjęcia na podstawie włożonego uchwytu i automatycznie dostosuje ustawienia. Żeby usunąć uchwyt na zdjęcia wyciągnij go delikatnie z otworu. UWAGA! Jeżeli zdjęcie jest zbyt małe i nie pasuje do uchwytu (np. polaroidy) zdjęcie może wysunąć się lub wypaść z uchwytu podczas wkładania lub wyciągania. Może to uszkodzić urządzenie lub zdjęcie. Do małych zdjęć należy zrobić szablon wycięty z tektury lub papieru tak żeby dopasować zdjęcie do uchwytu i przykleić zdjęcie do szablonu używając taśmy zdjęciowej (dostępna w specjalistycznych sklepach). 13

14 Slajdy i negatywy Otwórz uchwyt na slajdy lub negatywy i włóż do środka slajdy lub negatywy. Upewnij się, że slajdy lub negatywy są skierowane w odpowiednią stronę. Zamknij uchwyt na slajdy lub negatywy i umieść go w otworze po prawej stronie urządzenia. Żeby wyciągnąć uchwyt należy przesunąć go wzdłuż szkła skanera i Zapraszamy wyciągnąć z lewej strony. na nasze UWAGA! Nigdy nie wyciągaj uchwytu na slajdy lub negatywy tą samą stronę, którą był włożony. Może to spowodować uszkodzenie urządzenia. Nie należy używać szklanych slajdów. Mogą one spowodować InterSklep niechciane refleksy. Copyright (c) UWAGA! Urządzenie spełnia wymogi standardów ISO. W przypadku niestandardowych wymiarów negatywów perforacje na taśmie mogą nie pokrywać się z uchwytem na negatywy. Może to spowodować czarne paski na zeskanowanym obrazie, które można łatwo usunąć programem do edycji zeskanowanych zdjęć. Uchwyt na slajdy może pomieścić slajdy razem z ramką, więc nie ma potrzeby wyciągania slajdów z ramek. 14

15 Poprawa naświetlenia Przez korygowanie naświetlenia (EV) można dostosować zdjęcia, które byłyby zbyt ciemne lub zbyt jasne. EV może być ustawione na jeden z 9 poziomów pomiędzy +2.0 a Wybierz dodatnią wartość przy słabym naświetleniu i ujemną przy zbyt mocnym świetle. Wciśnij przycisk żeby dostosować jasność lub wybierz opcję EV w menu ustawień w trybie skanowania. Użyj przycisków / PLAYBACK i / MENU żeby ustawić żądaną wartość, następnie potwierdź swój wybór przyciskiem COPY/ENTER. 15

16 Tryb zdjęć Skanowanie zdjęć Włącz szybę skanera, jeśli to konieczne Usuń całkowicie część ze skanerem, łącznie z wyświetlaczem i przesuń przełącznik trybów tak żeby ustawić tryb zdjęć do skanowania zdjęć. Umieść zdjęcie w uchwycie o odpowiednim rozmiarze tak jak opisano to w rozdziale Obsługa na stronie 13 i umieść uchwyt w otworze zdjęcia. aukcje Rozmiar skanowanego Scigany81 zdjęcia jest wykrywany przez urządzenie na podstawie uchwytu i wszystkie ustawienia są automatycznie dopasowane. InterSklep żeby zmienić intensywność Copyright naświetlenia naciśnij przycisk i wybierz (c) wartość od +2.0 do Wciśnij COPY/ENTER żeby zeskanować zdjęcie. Zdjęcie będzie zapisane w pamięci wewnętrznej urządzenia lub na włożonej karcie pamięci. Ustawienia menu trybu zdjęć Otwórz menu ustawień przez naciśnięcie przycisku / MENU. Naciskając przyciski / PLAYBACK i / MENU wybierz odpowiednią opcję i zatwierdź ja wciskając przycisk COPY/ENTER. 16

17 Tryb skanowania Ta opcja pozwala wrócić z powrotem do trybu skanowania. Format Ta opcja pozwala na formatowania pamięci wewnętrznej i włożenie karty pamięci. Wybierz ( ) żeby sformatować pamięć lub (X) żeby anulować. 17

18 Wyjście TV Ta opcja pozwala na odpowiedniego standardy TV do podłączonego telewizora. Naciskając przyciski / PLAYBACK i / MENU wybierz standard NTCS lub PAL i zatwierdź ja wciskając przycisk COPY/ENTER. Poprawa naświetlenia Zapraszamy Ta opcja pozwala na wybranie odpowiedniej na wartości nasze jasności dla zdjęcia. Wciśnij przycisk żeby dostosować jasność lub wybierz opcję EV w menu ustawień w trybie skanowania Użyj przycisków / PLAYBACK i / MENU żeby ustawić żądaną wartość, następnie potwierdź swój wybór przyciskiem COPY/ENTER 18

19 Tryb slajdów / negatywów Skanowanie slajdów / negatywów Włącz szybę skanera Włóż kompletną część skanującą, łącznie z wyświetlaczem przesuń przełącznik trybów tak żeby ustawić tryb FILM. Włóż slajdy lub negatywy do odpowiedniego uchwytu tak jak opisano to w rozdziale Obsługa na stronie 14 i umieść uchwyt w otworze po prawej stronie urządzenia. Następnie naciśnij przycisk / MENU i wybierz Film Type Wybierz czy chcesz skanować slajdy, czarno białą kliszę czy kliszę z negatywami Żeby dopasować poziom jasności wciśnij przycisk i wybierz wartość pomiędzy +2.0 a -2.0, Wybierz odpowiednią rozdzielczość skanu Wciśnij COPY/ENTER żeby zeskanować slajd lub negatyw. Ustawienia trybu slajdów / negatywów Otwórz menu ustawień przez naciśnięcie przycisku / MENU. Naciskając przyciski / PLAYBACK i / MENU wybierz odpowiednią opcję i zatwierdź ja wciskając przycisk COPY/ENTER. 19

20 Tryb skanowania Ta opcja pozwala wrócić z powrotem do trybu skanowania. Rodzaj kliszy Ta opcja pozwala wybrać rodzaj kliszy, jaka będzie skanowana. Opcje jakie można wybrać to: slajd, czarno biała klisza, klisza z negatywami. 20

21 Rozdzielczość Możesz ustawić rozdzielczość skanowanego obrazu od 1800 do 3600DPI. Format Ta opcja pozwala na formatowania pamięci wewnętrznej i włożenie karty pamięci. Wybierz ( ) żeby sformatować pamięć lub (X) żeby anulować 21

22 Wyjście TV Ta opcja pozwala na odpowiedniego standardy TV do podłączonego telewizora. Naciskając przyciski / PLAYBACK i / MENU wybierz standard NTCS lub PAL i zatwierdź ja wciskając przycisk COPY/ENTER. Poprawa naświetlenia Zapraszamy Ta opcja pozwala na wybranie odpowiedniej na wartości nasze jasności dla skanu. Wciśnij przycisk żeby dostosować jasność lub wybierz opcję EV w menu ustawień w trybie skanowania Użyj przycisków / PLAYBACK i / MENU żeby ustawić żądaną wartość, następnie potwierdź swój wybór przyciskiem COPY/ENTER 22

23 Lustrzane odbicie Ta opcja pozwala na obrócenie zdjęcie o 90. Ustaw kąt pod jakim ma być odwrócone zdjęcie i zatwierdź swój wybór wciskając COPY/ENTER. 23

24 Odtwarzanie W trybie odtwarzania możesz oglądać, obracać, kasować i kopiować zeskanowane obrazy. Wciśnij przycisk / PLAYBACK żeby przejść do trybu odtwarzania. Użyj przycisków / PLAYBACK i / MENU żeby przewijać zdjęcia do przodu i do tyłu. Naciśnij przycisk COPY/ENTER żeby przejść do menu ustawień, gdzie pojawią się następujące opcje edycji. Pojedyncze zdjęcie Ta opcja służy do odtwarzania tylko jednego zdjęcia. Pokaz slajdów Wybierz tą opcję jeżeli chcesz odtworzyć pokaz slajdów. 24

25 Usuwanie Wybierz tą opcję jeżeli chcesz usunąć wyświetlane zdjęcie. Usuń wszystkie Wybierz tą opcję jeżeli chcesz usunąć wszystkie zapisane zdjęcia. 25

26 Obrót o 90 (w lewo) Wybierz tą opcję żeby obrócić zdjęcie o 90 w lewą stronę. Możesz powtarzać tę czynność kilka razy. Obrót o 90 (w prawo) Wybierz tą opcję żeby obrócić zdjęcie o 90 w prawą stronę. Możesz powtarzać tę czynność kilka razy. 26

27 Kopiuj na kartę SD Ta opcja pozwala na skopiowanie wszystkich zdjęć zapisanych w pamięci wewnętrznej na kartę SD. Wyjście Zapraszamy Wybierz tą opcję żeby wyjść z menu ustawień. na nasze 27

28 Przesyłanie danych na komputer Skaner umożliwia dwie opcje przesłania danych z pamięci wewnętrznej urządzenia na komputer. 1) Skopiuj wszystkie zapisane zdjęcia z pamięci wewnętrznej urządzenia na kartę pamięci SD. Następnie skopiuj pliki z karty na komputer 2) Podłącz skaner do komputera za pomocą dołączonego kabla USB. Jeżeli podłączysz skaner bezpośrednio do komputera, komputer rozpozna urządzenie jako nośnik wymienny. Możesz przenieść pliki ze skanera jak z każdego innego nośnika wymiennego. Instalowanie oprogramowania Do skanera dołączone jest oprogramowanie The ArcSoft MediaImpression, które umożliwia edycję zeskanowanych obrazów. Żeby prawidłowo zainstalować oprogramowanie postępuj zgodnie z instrukcją. UWAGA! Ważne pliki mogą zostać zmienione lub nadpisane podczas instalacji oprogramowania. Przed instalacją oprogramowania zrób kopię swoich plików żeby nie utracić ich po instalacji. Zapraszamy nasze Do napędu CD-ROM włóż płytę CD oznaczoną Software, która jest dołączona do skanera. Instalacja rozpocznie się automatycznie. aukcje Postępuj Scigany81 zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników i oprogramowania zrestartuj swój komputer. Jeżeli funkcja autorun jest zablokowana instalacja nie rozpocznie się automatycznie. W takim przypadku należy: Wcisnąć przycisk Start i wybrać opcję Uruchom Wpisać: dwukropek, literę oznaczającą napęd CD-ROM oraz autorun.exe Postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie Po zainstalowaniu wszystkich sterowników i oprogramowania należy zrestartować komputer. UWAGA! Po zakończeniu instalacji pojawią się nowe foldery z różnymi programami oraz plikami pomocy. Żeby uzyskać pomoc na temat używanego programy należy wcisnąć klawisz F1. 28

29 Czyszczenie i konserwacja Czyszczenie Z zewnątrz należy czyścić urządzenie miękką, wilgotną szmatką. Płytę skanera należy czyścić dołączoną szczoteczką. Należy delikatnie wycierać płytę skanera aksamitną stroną szczoteczki, żeby usunąć kurz. Nie należy stosować roztworów, żrących lub gazowych środków czystości. UWAGA! Przed umieszczeniem szczoteczki upewnij się, że jej aksamitna strona dotyka płyty skanera. W innym przypadku szczoteczka może się zablokować w skanerze i porysować płytę skanera. Naprawy Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy techniczne z urządzeniem należy skontaktować się z centrum serwisowym. Wszelkie naprawy powinny być przeprowadzane przez autoryzowanych serwisantów. Utylizacja InterSklep Opakowanie Copyright (c) Urządzenie jest w opakowaniu żeby uniknąć jakichkolwiek szkód w trakcie transportu. Opakowanie jest wykonane z materiałów przyjaznych środowisku oraz nadających się do recyklingu. Urządzenie Po upływie okresu użytkowania nie należy wyrzucać urządzenia razem z innymi odpadami gospodarstwa domowego. Należy dowiedzieć się jak zutylizować urządzenie w sposób przyjazny środowisku. 29

30 Dane techniczne Skaner Podłączenie: USB 1.1 Czujnik obrazu: 5 megapixel CMOS sensor Przysłona: F=5.5 Monitor LCD: 6.1cm / 2.4 wyświetlacz LC Rozdzielczość skanowania: 1800dpi (3600dpi interpolowane) Wymiary (dł x wys x szer): 235 x 165 x 160mm Pamięć: 32MB pamięci wewnętrznej Pamięć zewnętrzna: Karta SD i SDHC System operacyjny: Windows XP SP3 / VBista SP1 / 7 Zasilacz USB Producent: Flypower Numer modelu: PS08IAFAK100UE Napięcie wejścia: AC V 50/60 Hz 0.2A Napięcie wyjścia: DC 5V 1A 30

Instrukcja obsługi. 11017373 Skaner

Instrukcja obsługi. 11017373 Skaner 11017373 Skaner Instrukcja obsługi 1. Wymagania systemowe PC, laptop, desktop lub IBM w połączeniu z Pentium 166 MHz min. i aktywnym portem USB (Universal Serial Bus) Windows 2000/XP/Vista, CD-ROM, kolorowy

Skaner do slajdów i negatywów REFLECTA IMAGEBOX LCD9, z wbudowanym wyświetlaczem

Skaner do slajdów i negatywów REFLECTA IMAGEBOX LCD9, z wbudowanym wyświetlaczem INSTRUKCJA OBSŁUGI Skaner do slajdów i negatywów REFLECTA IMAGEBOX LCD9, z wbudowanym wyświetlaczem Nr produktu 884041 Strona 1 z 5 1. Widok z przodu 2. Widok z tyłu Wejście zasilacza Złącze USB 2.0 Złącze

Skaner do slajdów i negatywów ION Pics 2 SD, 1800 dpi, USB, czytnik kart pamięci Instrukcja obsługi

Skaner do slajdów i negatywów ION Pics 2 SD, 1800 dpi, USB, czytnik kart pamięci Instrukcja obsługi Skaner do slajdów i negatywów ION Pics 2 SD, 1800 dpi, USB, czytnik kart pamięci Instrukcja obsługi Numer produktu: 956561 Strona 1 z 1 ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA Skaner PICS 2 SD Kabel USB Zasilacz na USB Uchwyt

Skaner do slajdów i negatywów DNT DigiScan TV Pro, z wbudowanym wyświetlaczem, USB, qqq

Skaner do slajdów i negatywów DNT DigiScan TV Pro, z wbudowanym wyświetlaczem, USB, qqq INSTRUKCJA OBSŁUGI Skaner do slajdów i negatywów DNT DigiScan TV Pro, z wbudowanym wyświetlaczem, USB, qqq Nr produktu 914694 Strona 1 z 18 Conrad Electronic 2012, Kopiowanie, rozpowszechnianie, zmiany

Wideoboroskop AX-B250

Wideoboroskop AX-B250 Wideoboroskop AX-B250 Instrukcja obsługi Przed włączeniem urządzenia proszę przeczytać instrukcję. Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Spis treści 1. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa...

Cyfrowa ramka na zdjęcia

Cyfrowa ramka na zdjęcia DENVER DPF 537 Instrukcja użytkownika Cyfrowa ramka na zdjęcia OSTRZEŻENIE Kabel zasilania/urządzenie rozłączające powinny pozostać w gotowości do pracy/rozłączenia. 1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu cyfrowej

Skaner ręczny Premium z mikrokartą SD 2GB Nr produktu

Skaner ręczny Premium z mikrokartą SD 2GB Nr produktu INSTRUKCJA OBSŁUGI Skaner ręczny Premium z mikrokartą SD 2GB Nr produktu 884095 Strona 1 z 6 Instrukcja obsługi Skaner ręczny Premium z mikro kartą SD 2GB Numer produktu 884095 1. Przeznaczenie do użycia

Cyfrowa ramka na zdjęcia

Cyfrowa ramka na zdjęcia DENVER DPF 741 Instrukcja użytkownika Cyfrowa ramka na zdjęcia OSTRZEŻENIE Kabel zasilania/urządzenie rozłączające powinny pozostać w gotowości do pracy/rozłączenia. 1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu cyfrowej

DF-S Oczekuje na Patent- Podręcznik Użytkownika

DF-S Oczekuje na Patent- Podręcznik Użytkownika DF-S 100 -Oczekuje na Patent- Podręcznik Użytkownika II. Instalacja filmu w ramce na film Instalacja slajdu w ramce na slajdy 1. Otwórz ramkę na slajdy zgodnie z ilustracją 2. Połóż slajd w miejsce na

1 Czytnik E-Booków 2 Pokrowiec ochronny 3 Słuchawki 4 Kabel USB 5 Skrócona instrukcja 6 Karta gwarancyjna. Zmniejszanie głośności

1 Czytnik E-Booków 2 Pokrowiec ochronny 3 Słuchawki 4 Kabel USB 5 Skrócona instrukcja 6 Karta gwarancyjna. Zmniejszanie głośności Zawartość opakowania 1 Czytnik E-Booków 2 Pokrowiec ochronny 3 Słuchawki 4 Kabel USB 5 Skrócona instrukcja 6 Karta gwarancyjna Przegląd urządzenia 14 1 2 3 4 12 10 11 15 5 13 16 8 6 9 17 7 1 2 3 4 5 6

Full HD CAR DVR PY0014

Full HD CAR DVR PY0014 Full HD CAR DVR PY0014 Owner s manual EN Wstęp Przed użyciem Dziękujemy za zakup naszego rejestratora samochodowego. Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia, prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcją

Kamera. Nr produktu

Kamera. Nr produktu INSTRUKCJA OBSŁUGI Kamera Nr produktu 000401987 Strona 1 z 7 Instrukcja obsługi Opis kamery 1. LCD 2,5 cala 2. Slot USB i HDMI 3. Przycisk wł./wył. ze wskaźnikiem stanu naładowania (czerwony) 4. Przycisk

11126216 Skaner. Komfortowy profesjonalny skaner do slajdów i negatywów, z wyświetlaczem TFT. Instrukcja obsługi

11126216 Skaner. Komfortowy profesjonalny skaner do slajdów i negatywów, z wyświetlaczem TFT. Instrukcja obsługi 11126216 Skaner Komfortowy profesjonalny skaner do slajdów i negatywów, z wyświetlaczem TFT Instrukcja obsługi 1 Spis treści ROZDZIAŁ 1 Wprowadzenie... 3 Twój nowy profesjonalny skaner... 3 Zawartość opakowania...

Skaner do slajdów i negatywów JAYTECH DS- 100

Skaner do slajdów i negatywów JAYTECH DS- 100 Skaner do slajdów i negatywów JAYTECH DS- 100 Instrukcja obsługi Nr produktu: 884007 Strona 1 z 10 1. Instalacja Przed podłączeniem do komputera PC po raz pierwszy należy włożyć CD-ROM i wybrać następujące

Mini kamera Full HD (AC-1080.ir)

Mini kamera Full HD (AC-1080.ir) Mini kamera Full HD (AC-1080.ir) Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini kamery Full HD. Mała i lekka kamera nagrywa filmy w jakości Full HD nawet w ciemności, dzięki wbudowanym diodom podczerwieni.

Strona 1 z 12 Skaner cyfrowy negatywów imax IM0790 Instrukcja obsługi Nr produktu Wersja: 11/10

Strona 1 z 12 Skaner cyfrowy negatywów imax IM0790 Instrukcja obsługi Nr produktu Wersja: 11/10 Skaner cyfrowy negatywów imax IM0790 Instrukcja obsługi Nr produktu 776944 Wersja: 11/10 Strona 1 z 12 6. Wstawianie slajdów Otwórz oprawkę slajdów w pozycji oznaczonej OPEN i rozłóż dwie połówki. Spójrz

Kamera sportowa Medion

Kamera sportowa Medion INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 860691 Kamera sportowa Medion Strona 1 z 10 PRZEGLĄD URZĄDZENIA Przód 1. Przycisk REC/PLAY/STOP 2. Dioda LED czasu pracy 3. Przycisk POWER 4. Dioda LED nagrywania 5. Obiektyw

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-1/WR-R10

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-1/WR-R10 Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-1/WR-R10 Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W tej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego lampy błyskowej

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego lampy błyskowej Aktualizacja oprogramowania sprzętowego lampy błyskowej Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W tej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego lamp błyskowych firmy Nikon. Jeśli nie

Cyfrowa ramka na zdjęcia

Cyfrowa ramka na zdjęcia DENVER DPF 517 Instrukcja użytkownika Cyfrowa ramka na zdjęcia OSTRZEŻENIE Kabel zasilania/urządzenie rozłączające powinny pozostać w gotowości do pracy/rozłączenia. 1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu cyfrowej

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego przekaźnika bezprzewodowego WT 7

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego przekaźnika bezprzewodowego WT 7 Aktualizacja oprogramowania sprzętowego przekaźnika bezprzewodowego WT 7 Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W tej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego przekaźnika bezprzewodowego

Samodzielny skaner + Photomizer Scan 2

Samodzielny skaner + Photomizer Scan 2 + Photomizer Scan 2 Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup skanera (PX8299). Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo optymalnie korzystać z nowego

Aparat cyfrowy dla dzieci

Aparat cyfrowy dla dzieci Aparat cyfrowy dla dzieci Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup aparatu cyfrowego dla dzieci. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo optymalnie

KAMERA INSPEKCYJNA MODEL: TV-EC2M INSTRUKCJA OBSŁUGI

KAMERA INSPEKCYJNA MODEL: TV-EC2M INSTRUKCJA OBSŁUGI KAMERA INSPEKCYJNA MODEL: TV-EC2M INSTRUKCJA OBSŁUGI 1. PRZEGLĄD URZĄDZENIA 1. Ekran LCD 2. Przycisk OK 3. Dżojstik Przycisk LEWO Przycisk PRAWO Przycisk GÓRA ( MODE) Przycisk DÓŁ (MODE) 4. Przycisk POWER

WAŻNE! PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

WAŻNE! PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Pl_Omicron Addendum.fm Page 68 Wednesday, September 17, 2003 12:23 PM WAŻNE! PRZECZYTAJ KONIECZNIE! W przypadku każdego urządzenia magazynującego, które wykorzystuje nośniki cyfrowe, należy regularnie

Mini kamera samochodowa Full HD

Mini kamera samochodowa Full HD Mini kamera samochodowa Full HD Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini kamery samochodowej Full HD. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo

Mini kamera HD AC-960.hd

Mini kamera HD AC-960.hd Mini kamera HD AC-960.hd Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini kamery HD. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, abyście mogli Państwo optymalnie korzystać

CYFROWY DYKTAFON 8GB AUVISIO

CYFROWY DYKTAFON 8GB AUVISIO CYFROWY DYKTAFON 8GB AUVISIO Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup cyfrowego dyktafonu. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo optymalnie korzystać

Skaner do slajdów i negatywów Reflecta 3in1 Scanner, 1800 dpi, USB

Skaner do slajdów i negatywów Reflecta 3in1 Scanner, 1800 dpi, USB INSTRUKCJA OBSŁUGI Skaner do slajdów i negatywów Reflecta 3in1 Scanner, 1800 dpi, USB Nr produktu 1308769 Strona 1 z 26 Instrukcja obsługi Zawartość 1: Zalecenia ostrożności 3 2: Zawartość opakowania 4

U-DRIVE LITE Car DVR Device

U-DRIVE LITE Car DVR Device U-DRIVE LITE Car DVR Device MT4037 Instrukcja obsługi Spis treści Spis treści...2 Opis urządzenia...2 Przygotowanie do użycia...3 Instalacja karty SD...3 Korzystanie z urządzenia...4 Opcje menu w trybie

NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika

NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika Informacje dotyczące bezpieczeństwa UWAGA! Zapoznaj się z poniższymi zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj ich. Nieprzestrzeganie poniższych zasad, zwiększa ryzyko

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 1. Części kamery wideo 1: Przycisk podglądu 2: Przycisk menu 3: Ekran LCD 4: Złącze HDMI 5: Pokrętło trybu 6: Dioda zasilania 7: Przycisk migawki 8: Dioda ładowania 9: Przycisk w

Brelok do kluczy DeLuxe, 1,5"

Brelok do kluczy DeLuxe, 1,5 Brelok do kluczy Deluxe Cyfrowa ramka na zdjęcia Brelok do kluczy DeLuxe, 1,5" Instrukcja obsługi Drodzy klienci! Cyfrowa ramka 1,5 umożliwia Państwu oglądanie i zapisywanie zdjęć w formacie JPG lub BMP.

Instrukcja Uruchomienia

Instrukcja Uruchomienia Instrukcja Obsługi Kamera Samochodowa w lusterku wstecznym Urządzenie jest rejestratorem nagrywającym w rozdzielczości Full HD 1080p (z przedniej kamery) oraz 480p (dla modelu z tylną kamerą) ze wspieraniem

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-R10

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-R10 Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-R10 Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W niniejszej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Wygląd i opis funkcji 1. 6. 11. 16. Klawisz menu Wyjściowe złącze sygnału TV Soczewki Głośnik 2. 7. 12. 17. Klawisz w górę. 3 Klawisz w dół 4. Klawisz

1. Zawartość opakowania. 2. Przegląd. Uwaga: Podręcznik skrócony Prestigio Roadrunner 530A5

1. Zawartość opakowania. 2. Przegląd. Uwaga: Podręcznik skrócony Prestigio Roadrunner 530A5 1. Zawartość opakowania 1. Samochodowy, cyfrowy rejestrator wideo 4. Kabel USB 2. Przyssawka montażowa 5. 3. Ładowarka samochodowa 6. Karta gwarancyjna 2. Przegląd 1 2 3 4 5 6 Dioda Obiektyw Głośnik Przycisk

Instrukcja obsługi CARCAM-1080. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi CARCAM-1080. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi CARCAM-1080 Rejestrator samochodowy Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej

Skaner do slajdów i negatywów REFLECTA IMAGEBOX IR

Skaner do slajdów i negatywów REFLECTA IMAGEBOX IR INSTRUKCJA OBSŁUGI Skaner do slajdów i negatywów REFLECTA IMAGEBOX IR Nr produktu 776911 Strona 1 z 12 ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA Skaner ImageBox Wydrukowana instrukcja obsługi Kabel USB 2.0 DVD-ROM z oprogramowaniem

Kamera sportowa Conrad AT18. Instrukcja obsługi. Nr produktu: Elementy obsługi. 1. Ochrona przyłączeniowa (przykręcona)

Kamera sportowa Conrad AT18. Instrukcja obsługi. Nr produktu: Elementy obsługi.  1. Ochrona przyłączeniowa (przykręcona) Kamera sportowa Conrad AT18 Instrukcja obsługi Nr produktu: 861800 Elementy obsługi 1. Ochrona przyłączeniowa (przykręcona) 2. Przycisk zwalniania migawki 3. Przycisk ON/OFF w celu włączenia/ wyłączenia

1 Włącz aparat. Jeśli aktualizujesz oprogramowanie sprzętowe lampy błyskowej,

1 Włącz aparat. Jeśli aktualizujesz oprogramowanie sprzętowe lampy błyskowej, Aktualizacja oprogramowania sprzętowego zaawansowanych aparatów z wymiennymi obiektywami Nikon 1, obiektywów 1 NIKKOR oraz akcesoriów do aparatów Nikon 1 Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W niniejszej

Instrukcja obsługi. Rejestrator + kamera CRI-10SD+PIR. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Rejestrator + kamera CRI-10SD+PIR. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Rejestrator + kamera CRI-10SD+PIR Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. 1 Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Przenośny rejestrator cyfrowy DVR-V5

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Przenośny rejestrator cyfrowy DVR-V5 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Przenośny rejestrator cyfrowy DVR-V5 Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej przestrzegania przez kraje członkowskie przepisów zgodności elektromagnetycznej

Przenośny skaner dokumentów 4w1

Przenośny skaner dokumentów 4w1 Przenośny skaner dokumentów 4w1 Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup przenośnego skanera dokumentów. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo optymalnie

Cyfrowa kamera EVOLVE 1500HD Touch

Cyfrowa kamera EVOLVE 1500HD Touch Cyfrowa kamera EVOLVE 1500HD Touch Skrócona instrukcja obsługi Dziękujemy za zakup cyfrowej kamery EVOLVE 1500 HD. Pozostałe informacje i szczegółową instrukcję obsługi można znaleźć na www.evolve.com.pl

Żarówka LED z wbudowaną kamerą HD

Żarówka LED z wbudowaną kamerą HD Żarówka LED z wbudowaną kamerą HD Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup żarówki LED z kamerą. Można ją stosować zarówno w lampie stołowej jak i lampie wiszącej. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie

Stacja dokująca aparatu cyfrowego Polski

Stacja dokująca aparatu cyfrowego Polski HP Photosmart 6220 Stacja dokująca aparatu cyfrowego Polski Pozbywanie się zużytego sprzętu przez użytkowników w prywatnych gospodarstwach domowych w Unii Europejskiej Ten symbol na produkcie lub jego

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Mini rejestrator cyfrowy MD-80P

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Mini rejestrator cyfrowy MD-80P INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Mini rejestrator cyfrowy MD-80P 1 Przedstawiony symbol informuje, że danego urządzenia elektrycznego lub elektronicznego, po zakończeniu jego eksploatacji, nie wolno wyrzucać razem

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA OV-CAM-01 Dziękujemy za zakup przenośnej kamery DVR naszej firmy. Aby obsługiwać ją we właściwy sposób, prosimy o uważne przeczytanie instrukcji przed rozpoczęciem korzystania z

Mini odtwarzacz mp3 i radio / czarny Auvisio MPS-550.cube (PX1564) INSTRUKCJA OBSŁUGI

Mini odtwarzacz mp3 i radio / czarny Auvisio MPS-550.cube (PX1564) INSTRUKCJA OBSŁUGI Mini odtwarzacz mp3 i radio / czarny Auvisio MPS-550.cube (PX1564) INSTRUKCJA OBSŁUGI Zawartość zestawu: mini stacja MP3 kabel USB (Mini-USB do USB) kabel ze złączem 3,5 mm pasek na rękę instrukcja obsługi.

Dla Macintosh: TZ4_V12.zip / 1,943,290 bytes (Po rozpakowaniu, TZ4_a.bin) TZ5_V12.zip / 2,000,270 bytes (Po rozpakowaniu, TZ5_a.

Dla Macintosh: TZ4_V12.zip / 1,943,290 bytes (Po rozpakowaniu, TZ4_a.bin) TZ5_V12.zip / 2,000,270 bytes (Po rozpakowaniu, TZ5_a. Dotyczy aktualizacji firmware u aparatu DMC-TZ4/TZ5 Szanowni Klienci. Pragniemy podziękować Państwu za zakup aparatu Panasonic DMC-TZ4 / TZ5. Dokument ten umożliwi łatwe pobranie i aktualizację firmware

Wersja polska. Wstęp. Zawartość opakowania. Uwaga! WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0

Wersja polska. Wstęp. Zawartość opakowania. Uwaga! WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0 WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0 Wstęp Dziękujemy za zakup Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0. Ta kamera internetowa umożliwia prowadzenie rozmów wideo ze wszystkimi przyjaciółmi na całym świecie.

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD 50213

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD 50213 Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD 50213 Opis urządzenia 1. Reset 2. Góra 3. Tryb 4. Ok Potwierdź 5. Menu 6. Dół 7. Zasilanie 8. Wejście na kartę TF 9. Przycisk zabezpieczający (SOS) 10. Port USB

IRIScan Anywhere 5. Scan anywhere, go paperless! PDF. Mobile scanner & OCR software. for Windows and Mac

IRIScan Anywhere 5. Scan anywhere, go paperless! PDF. Mobile scanner & OCR software. for Windows and Mac IRIScan Anywhere 5 PDF Scan anywhere, go paperless! for Windows and Mac Mobile scanner & OCR software Rozpoczęcie użytkowania Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia

Odkurzacz samochodowy Grundig VCH 3610

Odkurzacz samochodowy Grundig VCH 3610 Odkurzacz samochodowy Grundig VCH 3610 Instrukcja obsługi Nr produktu: 855249 Strona 1 z 8 Bezpieczeństwo Przed uruchomieniem urządzenia należy zapoznać się z poniższymi środkami bezpieczeństwa: Urządzenie

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego aparatu fotograficznego

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego aparatu fotograficznego Aktualizacja oprogramowania sprzętowego aparatu fotograficznego Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W niniejszej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Jeśli użytkownik nie

CCT-1301 PODRĘCZNIK OBSŁUGI

CCT-1301 PODRĘCZNIK OBSŁUGI CCT-1301 PODRĘCZNIK OBSŁUGI www.facebook.com/denverelectronics POL-1 1.migawka 2.Głośnik 3.WŁ./WYŁ. 4.Port USB 5.Gniazdo karty micro SD 6.Soczewki 7.Wskaźnik ładowania 8.Wskaźnik świetlny zajętego urządzenia

2. Budowa. 1. Pokrywa pojemnika na baterie 2 x baterie alkaliczne AA 2. Power/Scan (włącznik/skanowanie)

2. Budowa. 1. Pokrywa pojemnika na baterie 2 x baterie alkaliczne AA 2. Power/Scan (włącznik/skanowanie) 10871168 Skaner ręczny Easy scan Instrukcja Obsługi 1. Właściwości Wybór rodzaju skanowania kolorowe/jednokolorowe (Monochrom.) Wybór rozdzielczości 600/300 dpi Bezpośredni zapis jako plik JPG lub na mikro

Radio DAB+, FM Reflexion TRA5000D+

Radio DAB+, FM Reflexion TRA5000D+ INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB+, FM Reflexion TRA5000D+ Nr produktu : 1517431 Strona 1 z 6 Przed użyciem produktu dokładnie przeczytaj całą instrukcję. Zachowaj ją do kolejnego użytku. Błyskawica ze strzałką

Ramka cyfrowa RENKFORCE 17,8 cm (7") Instrukcja obsługi Nr produktu: 954826

Ramka cyfrowa RENKFORCE 17,8 cm (7) Instrukcja obsługi Nr produktu: 954826 Ramka cyfrowa RENKFORCE 17,8 cm (7") Instrukcja obsługi Nr produktu: 954826 Strona 1 z 5 1. Charakterystyka wyświetlanie cyfrowych obrazów (JPEG) wejście na kartę pamięci SD/MMC/MS złącze USB (na nośnik

Wygląd. 1.Soczewki 2.Przycisk nagrywania; 3.Przycisk migawki _ POL 01

Wygląd. 1.Soczewki 2.Przycisk nagrywania; 3.Przycisk migawki _ POL 01 Wygląd 3 2 1 1.Soczewki 2.Przycisk nagrywania; 3.Przycisk migawki POL 01 13 10 12 11 6 7 8 9 4.Port micro USB 5.Przełącznik zasilania akumulatorem 4 6.Przycisk Do góry 7.Włącznik 5 8.Przycisk OK 9.Przycisk

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego aparatów bezlusterkowych, obiektywów NIKKOR Z i zgodnych akcesoriów

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego aparatów bezlusterkowych, obiektywów NIKKOR Z i zgodnych akcesoriów Aktualizacja oprogramowania sprzętowego aparatów bezlusterkowych, obiektywów NIKKOR Z i zgodnych akcesoriów Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W tej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania

Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204

Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204 Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204 1 Opis Wysokiej jakości rejestrator jazdy wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologie. Urządzenie może być używane zarówno jako kamera FULL HD jak i profesjonalny

BUDZIK Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

BUDZIK Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA BUDZIK Z KAMERĄ INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 1. Informacje podstawowe Wysokiej jakości mikro kamera ukryta w pełni funkcjonalnym budziku, który działa z pozoru jak zwykły budzik. Dzięki temu zaawansowanemu urządzeniu

KAMERA SPORTOWA Instrukcja obsługi v3.0 Wodoodporna Full HD 1080P

KAMERA SPORTOWA Instrukcja obsługi v3.0 Wodoodporna Full HD 1080P KAMERA SPORTOWA Instrukcja obsługi v3.0 Wodoodporna Full HD 1080P OSTRZEŻENIA 1. Jest to urządzenie delikatne, o wysokiej precyzji, należy obchodzić się z nim z ostrożnością i uważać, aby nie upadło. 2.

Rejestrator jazdy DVR MDV-2700.VGA firmy Somikon z uchwytem na nawigację

Rejestrator jazdy DVR MDV-2700.VGA firmy Somikon z uchwytem na nawigację Rejestrator jazdy DVR MDV-2700.VGA firmy Somikon z uchwytem na nawigację Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup rejestratora z uchwytem na nawigację. Z tą kamerą nagrasz wszystko, co dzieje się na drodze.

Zawartość zestawu DPF-151 Przewód USB Podręcznik użytkownika CD-ROM z oprogramowaniem do kompresji zdjęć

Zawartość zestawu DPF-151 Przewód USB Podręcznik użytkownika CD-ROM z oprogramowaniem do kompresji zdjęć Z uwagi na bezpieczeństwo: Niniejszy podręcznik należy przeczytać, aby zapewnić właściwe użytkowanie produktu i uniknąć niebezpieczeństwa lub szkód materialnych. Odtwarzacza należy używać we właściwy sposób,

Mikrokamera ukryta w zegarku budziku T5000. Instrukcja obsługi

Mikrokamera ukryta w zegarku budziku T5000. Instrukcja obsługi Mikrokamera ukryta w zegarku budziku T5000 Instrukcja obsługi Środki ostrożności podczas użytkowania W celu bezpiecznego korzystania z urządzenia przed jego użyciem uważnie przeczytaj instrukcję obsługi.

NR410 Podręcznik UŜytkownika

NR410 Podręcznik UŜytkownika NR410 Podręcznik UŜytkownika Informacje dotyczące bezpieczeństwa Zapoznaj się z poniŝszymi zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj ich. Nieprzestrzeganie poniŝszych zasad, zwiększa ryzyko wypadku i moŝe

Skaner Mustek Scan Express

Skaner Mustek Scan Express INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 884056 Skaner Mustek Scan Express Strona 1 z 14 Instalacja sterownika skanera TWAIN. Sterownik TWAIN jest modułem skanującym dostarczonym wraz Twoim skanerem. Jest on łatwo

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego cyfrowego aparatu fotograficznego SLR

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego cyfrowego aparatu fotograficznego SLR Aktualizacja oprogramowania sprzętowego cyfrowego aparatu fotograficznego SLR Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W niniejszej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Jeśli użytkownik

ASUS PW201 Monitor LCD. Przewodnik Szybki Start

ASUS PW201 Monitor LCD. Przewodnik Szybki Start ASUS PW201 Monitor LCD Przewodnik Szybki Start Informacje o bezpieczeństwie Przed ustawieniem monitora, proszę uważnie przeczytać całą dokumentację dołączoną do zestawu. Aby zapobiec zagrożeniu pożarem

PX 1294. Kamera do zamontowania na kokpicie z ekranem 2,5"/6 cm

PX 1294. Kamera do zamontowania na kokpicie z ekranem 2,5/6 cm PX 1294 Kamera do zamontowania na kokpicie z ekranem 2,5"/6 cm 1 Spis treści Zawartość opakowania... 2 Opis produktu... 3 Dane techniczne... 4 Zasilanie... 4 Instrukcja dotycząca montażu urządzenia...

Instrukcja obsługi aparatu Easi-View

Instrukcja obsługi aparatu Easi-View Instrukcję obsługi należy zachować, aby móc z niej skorzystać w późniejszym czasie. Aparat Easi-View należy trzymać z dala od wody i innych płynów. W przypadku wystąpienia wyładowania elektrostatycznego

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD (50201)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD (50201) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD (50201) 1 Ładowanie baterii Dwie metody ładowania baterii: 1. Użycie kabla USB w celu podłączenia urządzenia do komputera. 2. Użycie ładowarki samochodowej poprzez

Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1

Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 1.1 Wstęp Grand AV USB 2.0 to konwerter analogowego sygnału video na magistrali USB 2.0, który pozwala zgrywać materiał video do komputera, a dołączone oprogramowanie

Rejestrator samochodowy Peiying FULL HD. Instrukcja obsługi PY-0010

Rejestrator samochodowy Peiying FULL HD. Instrukcja obsługi PY-0010 Rejestrator samochodowy Peiying FULL HD Instrukcja obsługi PY0010 PL Budowa urządzenia 1 Do góry 2 Przycisk potwierdzenia 3 Do dołu 4 Menu 5 łącznik, zmiana trybu 6 Kontrolka pracy 7 Slot HDMI 8 Gniazdo

USB DVR WIDEO AUDIO GRABBER

USB DVR WIDEO AUDIO GRABBER USB DVR WIDEO AUDIO GRABBER MODEL: GR3 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 1. Informacje podstawowe USB DVR VIDEO AUDIO GRABBER - Wersja 4x Video in Konwerter umożliwiający zgranie analogowego sygnału video i audio

Kamera monitorująca Mini DVR BS w zegarze

Kamera monitorująca Mini DVR BS w zegarze INSTRUKCJA OBSŁUGI Kamera monitorująca Mini DVR BS w zegarze Nr produktu 754349 Strona 1 z 5 Bardzo dziękujemy za zakup jednego z naszych produktów, z pewnością nie będą Państwo żałować swojej decyzji.

Rozpoczęcie pracy. Kalibracja nabojów drukujących bez użycia komputera

Rozpoczęcie pracy. Kalibracja nabojów drukujących bez użycia komputera Rozpoczęcie pracy Kalibracja nabojów drukujących bez użycia komputera Należy najpierw wykonać czynności opisane na arkuszu Instalacja, aby zakończyć instalację sprzętu. Następnie należy wykonać czynności

1. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA. 2. Przegląd urządzenia

1. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA. 2. Przegląd urządzenia 1. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA 1. Wideorejestrator samochodowy Prestigio 2. Uchwyt z przyssawką 3. Ładowarka samochodowa 4. Kabel zasilający, 3,6 m 5. Kabel danych, 15 cm 6. Wymienny akumulator 7. Skrócona instrukcja

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) 1 Instrukcja obsługi Opis produktu 1) Góra 2) Menu 3) Dół 4) Wejście USB 5) Kamera 6) Głośnik 7) OK 8) Mode 9) Power 10) Wyświetlacz 11) Slot na kartę 12) Diody

CAMCOLI3 KAMERA INSPEKCYJNA Z KOLOROWYM WYŚWIETLACZEM LCD INSTRUKCJA OBSŁUGI

CAMCOLI3 KAMERA INSPEKCYJNA Z KOLOROWYM WYŚWIETLACZEM LCD INSTRUKCJA OBSŁUGI CAMCOLI3 KAMERA INSPEKCYJNA Z KOLOROWYM WYŚWIETLACZEM LCD INSTRUKCJA OBSŁUGI A B C D E F PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE Niniejsza instrukcja obsługi jest chroniona prawem autorskim. Prawa autorskie do niniejszej

OKULARY Z KAMERĄ BLACK V11

OKULARY Z KAMERĄ BLACK V11 INSTRUKCJA OBSŁUGI OKULARY Z KAMERĄ BLACK V11 INSTRUKCJĘ W KOLOROWEJ WERSJI CYFROWEJ MOŻNA ZNALEŹĆ NA WWW.KAMERYSZPIEGOWSKIE.WAW.PL (WPISZ NA DOLE W WYSZUKIWARCE KOD: 234) I PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM: Ładowanie

BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja

BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja Dziękujemy za zakup videodomofonu firmy REER ELECTRONICS Prosimy o zapoznanie się z instrukcją przed podłączeniem videodomofonu Spis treści 1.

Podstawowa instrukcja obsługi X3 Mark III Model:FX3321

Podstawowa instrukcja obsługi X3 Mark III Model:FX3321 www.fiio.pl Podstawowa instrukcja obsługi X3 Mark III Model:FX3321 1 Uwaga: X3 Mark III jest zwany dalej X3 Przyciski i porty/objaśnienie obsługi Przycisk zasilania/blokady Wyś wietlacz Regulacja głośności

Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD

Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Instrukcja obsługi Nr produktu: 956256 Strona 1 z 5 1. Szczegóły produktu Nr Nazwa Opis 1 Przycisk obsługi Jest to wielofunkcyjny przycisk, którego funkcje zależą od

Zegarek z mini kamerką full HD w jednym. OctaCam VA-1080

Zegarek z mini kamerką full HD w jednym. OctaCam VA-1080 Zegarek z mini kamerką full HD w jednym OctaCam VA-1080 Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup zegarka z mini kamerką Full HD. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad,

11316296 - Przenośny mini skaner. SC-310.MINI na port USB. Instrukcja obsługi

11316296 - Przenośny mini skaner. SC-310.MINI na port USB. Instrukcja obsługi 11316296 - Przenośny mini skaner Przenośny mini skaner SC-310.MINI na port USB Instrukcja obsługi 05/2011 EX:CK//EX:CK//SF SPIS TREŚCI Twój nowy mini skaner.5 Zawartość przesyłki..5 Cechy produktu 5 Kompatybilność

SC-BT100 Aktualizacja firware u (Europe/UK/CIS)

SC-BT100 Aktualizacja firware u (Europe/UK/CIS) SC-BT100 Aktualizacja firware u (Europe/UK/CIS) Informacje o aktualizacji Model SC-BT100EB/EG/EE Numer wersji Ver 1.4 Plik Nazwa / Rozmiar Europa/UK/CIS BT100PAL_14.exe / 24,094,811 bajtów Data aktualizacji

Spis treści. Spis treści. Wprowadzenie. Wskazówki na temat obsługi. Cyfrowy noktowizor monokular. Spis treści DENVER NVI-500 DENVER NVI-500

Spis treści. Spis treści. Wprowadzenie. Wskazówki na temat obsługi. Cyfrowy noktowizor monokular. Spis treści DENVER NVI-500 DENVER NVI-500 Spis treści Spis treści Cyfrowy noktowizor monokular Podręcznik użytkowania Model: Spis treści Wprowadzenie 3 Wskazówki na temat obsługi 4 Wprowadzenie do elementów 5 7 Instalacja baterii 7 Włączanie zasilania

*** UWAGI *** Jeśli baterie będą rozładowane, stracisz wszystkie zdjęcia znajdujące się w pamięci.

*** UWAGI *** Jeśli baterie będą rozładowane, stracisz wszystkie zdjęcia znajdujące się w pamięci. Art. Nr 99 48 67 Aparat Aiptek www.conrad.pl Jak używać Twojego aparatu: Wstęp: Aparat ten jest przystosowany do robienia i przechowywania 107 zdjęć QVGA(320 X 240 pikseli) lub 26 zdjęć VGA(640 x 480 pikseli).

NAZWA PRODUKTU: Ukryta MINI KAMERA H2 PODSŁUCH Powerbank IR LED S151 Cechy produktu

NAZWA PRODUKTU: Ukryta MINI KAMERA H2 PODSŁUCH Powerbank IR LED S151 Cechy produktu NAZWA PRODUKTU: Ukryta MINI KAMERA H2 PODSŁUCH Powerbank IR LED S151 Cechy produktu Bateria o bardzo dużej pojemności Dobrze ukryte Jedna przycisk obsługi jest proste i wygodne Ładowanie podczas nagrywania.

Instrukcja obsługi. Rejestrator i kamera w zegarku MCL-1.3R MCL-1.3B

Instrukcja obsługi. Rejestrator i kamera w zegarku MCL-1.3R MCL-1.3B Instrukcja obsługi Rejestrator i kamera w zegarku MCL-1.3R MCL-1.3B Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC

Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube

Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini stacji MP3 z radiem UKF, zegarem i alarmem. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad,

INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 1.1 Wstęp Grand TV USB 2.0 to tuner telewizyjny na magistrali USB 2.0. Umożliwia oglądanie audycji telewizyjnych na ekranie notebooka/monitora, jak również