Dla traktujących pracę serio nowy SCORPION.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dla traktujących pracę serio nowy SCORPION."

Transkrypt

1 Dla traktujących pracę serio nowy SCORPION.

2 To co robisz, traktujesz poważnie. My też. Po wprowadzeniu w roku 2005 na rynek ładowarki teleskopowej SCORPION, CLAAS prezentuje teraz całkowicie nową rodzinę SCORPION - i ponownie wyznacza keirunki rozwoju na rynku. Jako ważny element maszyn zajmujących się przemieszczaniem materiału, ładowarka teleskopowa odgrywa coraz ważniejszą funkcję w wielu gospodarstwach. Podczas projektowania nowych modeli SCORPION, braliśmy pod uwagę wydajność, łatwość obsługi i rentowność. Trzy nowe modele SCORPION 9055, 7055 oraz 7044 posiadają imponujące osiągi. We wszystkich modelach znacznie zwiększono udźwig oraz siłę z jaką maszyna ładuje materiał. Większy wydatek hydrauliki zapewnia maksymalną wydajność ładowania, sprawiając, że SCORPION jest cenną siłą roboczą w gospodarstwie. SCORPION udźwig i wysokość podnoszenia. SCORPION Udźwig Wysokość podnoszenia ,5 T 8,8 m ,5 T 7,0 m ,3 T 7,0 m Nowa, bardziej przestrzenna kabina z nową koncepcją obsługi. Elektroniczny dżojstik sterujący w podłokietniku. Wysokość podnoszenia do 7,0 m oraz 8,8 m Do 9 świateł roboczych, wraz z możliwością założenia świateł LED. Schowki robocze z pojemnością do 44 l zintegrowane z tylnymi obciążnikami. Hydraulika LS z wydatkiem do 187 l zapewnia wydajność oraz komfort obsługi niezależnie od obciążenia. Dostępny CLAAS TELEMATICS Moc silnika do 115 kw (zogdnie z ECE R 120), z większym momentem obrotowym, spełnia Stage IIIB (Tier 4i) VARIPOWER / VARIPOWER + jazda z większą siłą oraz funkcja SMART ROADING Max. ogumienie 600/

3 3 Siłowniki ramienia podnoszenia oraz przechylania wyposażone w tłumiki końcowe Nowy system SMART HANDLING z dodatkowymi funkcjami automatycznymi Odciążanie układu 3/ciej funkcji za pomocą przycisku z zewnątrz Do 5,5 T udźwigu oraz wzmocniona siła zrywania (przy załadunku materiału) Jednolita rama wraz z bocznym podparciem teleskopowego ramienia Przednia oś z 100% blokadą mechanizmu różnicowego

4 Kabina Naprawdę komfortowa. Nowe standardy w wygodzie kabiny. Nowa kabina jest bardziej przestrzenna i ma doskonałą widoczność na przestrzeni 360. Dolna część dzielonych drzwi jest wykonana ze szła. Z rozwiązaniami takimi, jak chłodzony schowek, egronomiczna pozycja pedałów, klimatyzacja, ogrzewanie szyb bocznych i szyby tylnej, radio z funkcją Bluetooth oraz elektryczna regulacją lusterek, SCORPION spełnia najbardziej indywidualne wymagania. Opcjonalnie nowe modele mogą być wyposażone w dynamicznie amortyzowane siedzisko. Kierowca czuje się tu dobrze, w najbardziej komfortowym środowisku pracy ładowarki SCORPION. Nowy zestaw wskaźników. Całkowicie od nowa zaprojektowana konsola po prawej stronie jest umieszczona pod delikatnym kątem, idealnie w polu widzenia operatora. Nowe funkcje obsługi dla różnych trybów sterowania są wygodnie dostępne w dżojstiku. Na nowo zaprojektowano także cyfrowy wyświetlacz. Pokazuje poszczególne tryby pracy, oraz służy do zarządzania dodatkowymi układami hydraulicznymi. Ta funkcja jest obsługiwana przez pokrętło i przycisk z boku wyświetlacza. Optymalna pozycja elementów sterujących pozwala operatorowi szybko reagować w każdej sytuacji, np. podczas zmiany trybu pracy, bądź regulować wydatek dodatkowego układu hydraulicznego podczas jego użytkowania.

5 5 Jasna struktura miejsca pracy. W kabinie SCORPION, przełączniki są kodowane kolorami i pogrupowane według funkcji, sprawiając, że ich obsługa jest tak prosta jak to tylko możliwe. Kodowanie włączników kolorami Zielone: hydraulika Niebieskie: jazda Czerwone: bezpieczeństwo Szare: funkcje elektryki Pomarańczowe: kierunek jazdy oraz bieg neutralny Wszystkie przyciski są dodatkowo oznaczone czytelnymi symbolami i podświetlone nocą.

6 Praca Niezwykle ergonomiczny. Perfekcyjnie leży w dłoni. Kolejną cechą nowych modeli SCORPION jest perfekcyjna ergonomia kabiny. Dla przykładu dżojstik zintegrowany z podłokietnikiem podąża za kierowcą w każdej sytuacji. Dodatkowo, pozycja siedziska może zostać wyregulowana względem dżojstika, i każdy operator może dobrać pozycję pracy idealną dla siebie. Dżojstik jest elektroniczny i bardzo precyzyjny. Funkcja automatycznego powrotu szufli może zostać włączona przyciskiem. Dodatkowy układ hydrauliczny jest obsługiwany pokrętłem na przodzie dżojstika. Tak jak w poprzednich modelach, pomarańczowe przyciski są używane do zmiany kierunku jazdy albo włączenia biegu neutralnego. Zupełną nowością jest wybór trzech trybów jazdy bezpośrednio na dżojstiku.

7 7 Błyskawiczne przełączanie. Uważne manewrowanie i precyzyjne operowanie maszyną jest konieczne w wielu sytuacjach. Jeśli trzeba pracować w ciasnych przestrzeniach, pomaga ograniczenie prędkości maksymalnej. Do uzyskania wymaganego wydatku hydrauliki, zawsze można zwiększyć obroty silnika. Podczas wyboru innego zakresu pracy, zmienia się maksymalna prędkość oraz czułość pedału gazu. Wciskając przycisk "ślimak" przechodzi się do niższego zakresu prędkości. Naciśnięcie przycisku "zając" zmienia zakres prędkości jazdy na wyższy. Trzy lampki z prawej strony tablicy przyrządów informują o aktualnym zakresie prędkości jazdy. Koncepcja obsługi pozwala na osiąganie wysokiej wydajności załadunku: lewa dłoń kieruje maszyną, prawa dłoń obsługuje układ załadunku! Najlepsze warunki pracy. Czy będą to długie, gorące dni w czasie żniw, zmieniające się warunki pracy w budynkach inwentarskich lub chłodne okresy zimowe: SCORPION jest wyposażony w wydajny układ wentylacji. Obejmuje on liczne nawiewy w różnych miejscach kabiny. Zaparowane szyby szybko ulegają osuszeniu. Podgrzewane siedzisko dostępne jest seryjnie. Swobodny widok. Prawa szyba boczna i szyba tylna są opcjonalnie dostępne fabrycznie w wersji ogrzewanej. Do poprawy widoczności również prawe lusterko może być dodatkowo ogrzewane.

8 Silniki Naprawdę wydajne. Potencjalne możliwości SCORPION wymagają rezerw siły. Wybrane, wysokowydajne silniki Deutz gwarantują doskonałe rozwinięcie mocy przy niewielkim zużyciu paliwa. Oba modele, to jest 9055 i 7055 wyposażono w 4-cylindrowe jednostki o pojemności 4,1 litra i mocy115 kw/156 KM. W modelu 7044 zastosowano 4-cylindrowy silnik 3,6 litra o mocy 90 kw/122 KM. Tę nową generację silników wyróżnia zwiększony moment obrotowy. Wydajny układ wtrysku Common Rail gwarantuje oszczędne zużycie paliwa w każdej fazie działania. Dodatkowa obróbka spalin przez DOC oraz DPF. Dzięki efektywnej technologii obróbki spalin, silniki spełniają wymagania normy Stage IIIB (Tier 4i). Do spełnienia prawnie obowiązujących wartości CLAAS zastosował w nowych modelach SCORPION oba systemy, to jest filtr cząstek stałych (DPF) i katalizator oksydacji oleju napędowego (DOC). Silniki o pojemności 4,1 litra w SCORPION 9055 i 7055 pracują w połączeniu z samooczyszczającym się DPF i całkowicie bezobsługowym DOC. Przy silnikach o pojemności 3,6 litra w SCORPION 7044 dodatkowa obróbka spalin składa się z tylko z bezobsługowego systemu DOC Zbiorniki paliwa mieszczą 230 litrów, umieszczone są za kabiną i łatwo dostępne z prawej strony maszyny.

9 9 Do najcięższych prac. Nowe modele SCORPION posiadają specjalny układ prowadzenia powietrza pozwalający pracować w każdych warunkach. Układ ten zapobiega zawirowaniu powietrza, powstawaniu i zasysaniu kurzu oraz brudu. Powietrze konieczne do chłodzenia zasysane jest w górnej części maski silnika. Przepływa przez chłodnicę obok bloku silnika i opuszcza przedział silnika z tyłu, w górnej strefie maski, razem ze spalinami. Załatwiony szybko i przejrzyście przegląd. Silnik jest ułożony pod kątem 90 do kierunku jazdy. To gwarancja dobrego dostępu i łatwego wykonania wszystkich prac konserwacyjnych. Wymianę filtrów umożliwia zamykane śrubowo otwory konserwacyjne w obudowie silnika. Duży kąt otwarcia maski silnika gwarantuje swobodny dostęp, choćby przy wymianie filtrów. Czyszczenie chłodnicy poprzez naciśnięcie przycisku. Podczas pracy nie można oczywiście całkowicie zapobiec zasysaniu kurzu i brudu w strefę chłodnicy. Naciśnięcie przycisku pozwala w każdej sytuacji roboczej na rewersję wentylatora. Hydraulicznie napędzany wentylator zmienia kierunek obrotów także przy pełnych obrotach silnika i wydajnie przedmuchuje chłodnicę. Czyste powietrze jest wtedy zasysane ze strefy z tyłu maszyny.

10 Napęd Naprawdę efektywny. Wydajność i precyzja: perfekcyjnie połączone. Pod nazwą CLAAS POWER SYSTEMS połączono najlepsze komponenty w niezrównany system napędowy firmy CLAAS. Wysoka moc pojawia się wtedy, gdy jest konieczna. Idealne dostosowanie do systemów roboczych sprawia, że mamy do czynienia z techniką, która oszczędzając paliwo, szybko się spłaca. Przepływ sił w jednej linii. Przekładnia VARIPOWER jest umieszczona po środku układu napędowego. Oba wałki Kardana przebiegają prostoliniowo do osi. W ten sposób nie traci się sił, a uzyskuje maksymalną wydajność w całej transmisji napędu. Bezstopniowy napęd jezdny VARIPOWER. Inteligentny napęd VARIPOWER zapewnia znakomite właściwości jezdne. Pozwala jechać precyzyjnie i dokładnie przy każdej prędkości oraz perfekcyjnie dozować siłę spychania. Serce napędu VARIPOWER to silnik hydrostatyczny o dużym kącie (45 ). SCORPION osiąga maksymalną prędkość 40 km/h bezstopniowo. Prędkość jazdy i siła spychania dostosowują się do siebie automatycznie. Wszystkie modele dostępne są w werjach 20 km/h-, 30 km/h- i 40 km/h. Trzy zakresy prędkości 0 7 km/h, 0 15 km/h, 0 30/40 km/h wybieramy dowolnie podczas jazdy i przy pełnym obciążeniu używając dżojstika. Taka kombinacja siły i precyzji sprawia, że SCORPION to wyjątkowa maszyna. Wersja 30 km/h z najwyższą siłą spychania. Wyposażenie w VARIPOWER PLUS łącznie z napędem jezdnym 30 km/h o krótkich przełożeniach daje niezwykłą siłę spychania, idealną do pracy w silosie.

11 11 SMART ROADING. Do zwiększenia dynamiki jazdy i siły spychania CLAAS proponuje w SCORPION napęd VARIPOWER w wersji PLUS. Przez powiększony napęd jezdny tworzą się całkiem nowe możliwości podniesienia wydajności, efektywności oraz komfortu jazdy. Po soiągnięciu prędkości końcowej w trybie kierowania wszystkimi kołami lub kołami przedniej osi można obniżyć liczbę obrotów do obr/min (2.000 obr/min w modelu SCORPION 7044 z VARIPOWER PLUS). SMART ROADING daje tym samym istotne korzyści w kwestii ekonomiki pracy i komfortu: zużycie oleju napędowego jest przy pracach w gospodarstwie i w transporcie zdecydowanie obniżone. Niska liczba obrotów silnika oznacza także zmniejszenie hałasu w miejscu pracy. Elektroniczny gaz ręczny z funkcją pamięci i regulowanym układem powolnej jazdy. W gospodarstwach hodujących bydło, do niektórych prac, przede wszystkim do zadawania pasz lub ścielenia, konieczny jest napęd maszyn roboczych ze stałą ilościa oleju. W tym celu, można przez elektroniczny gaz ręczny umieszczony w prawym podłokietniku ustawić stałą liczbę obrotów silnika. Jeśli dodatkowo konieczna jest stała prędkość jazdy, wykorzystuje się elektroniczny system powolnej jazdy. Umożliwia to bezstopniowe ustawienie prędkości jazdy do wszystkich planowanych prac. Przesunięcie dźwigni obsługowej zamontowanej w podłokietniku dopasowuje prędkość jazdy.

12 Rama, teleskopowe ramię, opony Rzeczywiście obciążane. Nowe wymiary. W nowych ładowarkach SCORPION firma CLAAS spełnia istotne życzenia wielu gospodarstw w zakresie siły udźwigu i siły używanej do ładowania materiału. Oba czołowe modele, SCORPION 9055 i 7055 dysponują udźwigiem do 5,5 t. Aby sprostać tym wymaganiom, całkowicie przebudowano nadwozie. Składa się ono z niepodzielnej, odpornej na skręcenia ramy, którą przetestowano w niezliczonej ilości godzin pracy. Aby można było wykorzystać pełną moc maszyny, fundamentalne znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa pracy także z dużymi ładunkami. Nisko położony punkt ciężkości SCORPION w każdej gwarantuje bezpieczną pozycję maszyny. Osiągnięto ją przez niskie umieszczenie punktu obrotu teleskopowego ramienia w ramie. W stanie opuszczonym ramię teleskopowe jest całkowicie wsunięte w ramę i zapewnia wysokie bezpieczeństwo z optymalnym widokiem na prawą stronę maszyny. Kolejnym istotnym punktem jest boczne podparcie ramienia teleskopowego. Podczas napełniania szufli lub przy pracach spychowych siły przenoszone są na ramę maszyny. Zapewnia to większą wytrzymałość i pomaga w lepszym wykorzystaniu istniejących sił spychania. Elegancki ruch. Nowa pozycja i kształt obrotowego włącznika wyboru trzech rodzajów kierowania pozwala błyskawicznie dostosować się do każdej sytuacji. Naciśnięcie i obrót włącznika zmienia rodzaj kierowania. Dobra pozycja po prawej stronie tablicy przyrządów gwarantuje szybki dostęp. Przy kierowaniu wszystkimi kołami można jechać z prędkością maksymalnie 30 km/h. Przy zmianie rodzaju kierowania we wszystkich modelach SCORPION osie synchronizują się automatycznie.

13 13 Zoptymalizowany diagram udźwigu. Ze wzglęu na budowę i kinematykę całego układu załadunku, nowe modele SCORPION mogą wykorzystywać swój maksymalny udźwig nie tylko w specjalnych punktach, ale także w wielu innych zakresach. SCORPION wyróżnia się także szczególnie wysokim, cząstkowym udźwigiem na maksymalnej wysokości. To zaleta, którą doceni każdy praktyk na codzień korzystający z pełnego potencjału maszyny. Silna i komfortowa. Zasadniczym kryterium oceny ładowarki jest obok wydajności, także komfort pracy. Siłowniki podnoszenia, wysypu oraz teleskopowego ramienia posiadają amortyzację pozycji końcowych. Wyeliminowano uderzenia przy załadunku, podnoszeniu, wysypie i wsuwaniu ramienia. Stabilizator ciężaru z funkcją automatyki Układ załadunku wyposażono w amortyzację wstrząsów, którą można włączać i wyłączać w dowolnym momencie pracy. W trybie automatyki, stabilizator ciężaru uaktywnia się prędkości 7 km/h a poniżej jej, wyłącza się. Gwarantuje to precyzję nabierania i osadzania ładunku: przy najlepszym komforcie jazdy podczas transportu. Ogumienie do każdej pracy. Każdy zakres zastosowań stawia specjalne wymagania odnośnie opon. Czy będzie to profil rolniczy, czy przemysłowy: fabrycznie dostępne są wszystkie warianty. Nowe nadwozie pozwala stosować opony w rozmiarze 600/ , co z kolei umożliwia bezproblemową jazdę po miękkim podłożu.

14 Hydraulika, oświetlenie i jescze więcej Naprawdę dojrzałe. Warunek wysokiej wydajności. Szybkie ruchy układu załadunku we współpracy z napędem jezdnym umożliwiają osiąganie przez SCORPION niezwykłych wydajności załadunku. Wszystkie modele posiadają hydraulikę roboczą Loadsening i montowane seryjnie zawory sterowania proporcjonalnego. Modele SCORPION 9055 i 7055 dysponują hydrauliką o wydatku 187 l/min, SCORPION 7044 ma 140 l/min. Na dźwigarze narzędzi można stosować do dwóch działających dwustronnie zespołów sterowania. Dla narzędzi specjalnych jak np. piła do gałęzi można zamówić obwód zewnętrzny z przewodem ciśnieniowym i swobodnym powrotem oraz przewodem wycieków. Z tyłu maszyny znajduje się działające dwukierunkowo przyłącze ze zbiornikiem wychwytującym wyciekający olej. Wymiana narzędzi bez ciśnienia. Łatwa i przede wszystkim szybka wymiana narzędzi możliwa jest tylko wtedy, gdy na przyłączach nie ma ciśnienia. Eliminuje to niepotrzebne wycieki oleju lub uszkodzone uszczelki złączy. Odciążenie ciśnienia na końcu teleskopowego ramienia jest bardzo proste. Przy pracującym silniku, naciskiem palca wyłącza się ciśnienie przyłączy dźwigara narzędzi. Komfortowe przestawianie. Przepustowości wszystkich dodatkowych zespołów sterowania można ustawić pokrętłami i przyciskami w prawej tablicy przyrządów. W ten sposób w kilka sekund dopasowuje się przepływy do odpowiednich narzędzi lub zmieniających się warunków pracy. Różne obwody sterowania wybiera się pokrętłami i przyciskami. Przestawianie można wykonywać w krokach pięcioprocentowych. Przełożenie widoczne jest podczas ustawiania narzędzi.

15 15 Pojemne schowki. Pas czy łańcuch, oprzyrządowanie do załadunku, smarownica, narzędzia i wszystko, co konieczne jest podczas pracy znalazło miejsce z tyłu maszyny. W nisko leżących obciążnikach balastowych zamontowano 2 duże schowki. Razem mieszczą 44 litry. Pokrywę można zabezpieczyć i zmaknąć. Jasne światła. Płynna, bezpieczna jazda bez wystarczającego oświetlenia jest nie tylko trudna ale także niebezpieczna. O właściwą widoczność dba do 9 reflektorów roboczych, do wyboru z LED. Rozmieszczone na kabinie, z tyłu, po prawej stronie maszyny i na teleskopowym ramieniu oświetlają całą strefę pracy. Reflektory są włączane grupowo. Zależnie od dołączonego narzędzia unikamy efektu oślepienia w otoczeniu. Szybko załatwione. Wszystko, co nie jest wygodnie dostępne, łatwo pomijamy kto tego nie zna? Przy konstruowaniu ładowarki teleskopowej SCORPION duży nacisk położono na wygodę wykonywania przeglądów. Trudno dostępne punkty smarowania zestawiono w pulpity smarowe z przewodami smaru. Opcjonalnie dostępny jest także układ centralnego smarowania, stale i niezawodnie zaopatrujący w smar każdy z punktów smarowania.

16 Naprawdę elastyczne. SMART HANDLING SMART HANDLING. Wsteczne prowadzenie szufli. Pojęcie SMART HANDLING oznacza w ładowarkach teleskopowych SCORPION funkcję innowacji, wspomagającą kierowcę. Oferuje ona wyższy komfort, większą produktywność i więsze bezpieczeństwo pracy SCORPION. Do wyboru są różne funkcje automatyki oraz rodzaje pracy z ograniczeniem przeciążenia. 4 rodzaje pracy Tryb pracy z łyżką Sztaplowanie Pionowe podnoszenie Tryb ręczny Zmiana rodzaju pracy jest bardzo prosta. Wystarczy jeden włącznik. Aby w każdej sytuacji roboczej zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pracy, prędkość opuszczania dopasowana jest do obciążenia układu załadunku i kąta podnoszenia. Im ciężar jest większy i podnoszony wyżej, tym mniejsza jest maksymalna prędkość opuszczania. Przy całkowicie wsuniętym teleskopowym wysięgniku, zabezpieczenie przeciążeniowe jest wyłączone, aby można było podczas spychania z całą siłą napełniać szuflę. Wskaźnik ciężaru umieszczony w prawym słupku A zawsze informuje o aktualnym obciążeniu układu załadunku.

17 17 Tryb szufli. Tryb szufli jest idealnym rodzajem pracy do załadunku materiałów sypkich w szybkim cyklu ładowania. Dwa kroki robocze są wykonywane automatycznie i równolegle: opuszczanie i wsuwanie. W takim rodzaju pracy przy opuszczaniu układu załadunku teleskopowe ramię zawsze jest wsuwane automatycznie, niezależnie od wysokości podnoszenia i obciążenia układu. Podnoszenie pionowe. W trybie sztaplowania można dołączyć kolejną funkcję: pionowe podnoszenie. Do pionowego opuszczania ładunku dochodzi dodatkowo dokładnie pionowe podnoszenie ciężaru. Teleskopowe ramię będzie odpowiednio wysuwane podczas podnoszenia. Wszystkie funkcje automatyki można ręcznie przesterować aż do osiągnięcia granicy przeciążenia. Automatyczne wsuwanie teleskopowego wysięgnika można przesterować aż do osiągnięcia granicy przeciążenia. Kierowca i maszyna zawsze są w bezpiecznej strefie pracy. Przy osiągnięciu granicy przeciążenia aktywne są wszystkie funkcje poza wysuwaniem ramienia. Tryb sztaplowania. W trybie sztaplowania, bardzo łatwo osiągamy dokładną pozycję balotów lub palet, ponieważ układ załadunku automatycznie pracuje w linii pionowej. Opuszczanie i wsuwanie teleskopowego ramienia odbywa się dokładnie w linii pionu. Wysuwanie i podnoszenie ciężaru wykonywane jest zawsze ręcznie. Tryb ręczny. W trybie ręcznym żadna z funkcji automatyki nie jest aktywna. Wszystkie funkcje układu załadunku kierowca może wykonać aż do granicy przeciążenia. Jeśli po opuszczeniu układu załadunku lub przy wysuwaniu ramienia osiągnięta jest granica przeciążenia, to odpowiednia funkcja ulega ograniczneiu a potem wyłączeniu. Gdy obciążenie układu załadunku znajdzie się znowu w bezpiecznym zakresie, można ponownie korzystać ze wszystkich funkcji. Nie trzeba ponownie ich włączać. Ręczne zmostkowanie w razie potrzeby. W szczególnych sytuacjach kierowca może w trybie obsługi dwoma rękoma, na chwilę zmostkować granicę przeciążenia: aż do 60 sekund. Może to być pomocne przy pozycjonowaniu dużych ciężarów, gdy maszyna pracuje na granicy przeciążenia. Tryb pracy z łyżką Pionowe podnoszenie Sztaplowanie Tryb ręczny

18 Dane techniczne.

19 SCORPION Osiągi Udźwig kg Wysokość podnoszenia mm Silnik Producent Deutz Deutz Deutz Typ TCD 4.1 L4 TCD 4.1 L4 TCD 3.6 L4 Moc przy 2400 o/min (ISO 9249) 1 kw/km 115/ /156 90/122 Max. moment obr.przy 1600 obr/min Nm Liczba cylindrów Pojemność cm Wtórna obróbka spalin DOC + DPF DOC + DPF DOC Hydraulika robocza Budowa LS LS LS Przepływ 187l/260bar 187l/260bar 140l/260bar Zesp. sterow. 4 7 st. ster. wstęp. Napęd jezdny Hydrostatyczny VARIPOWER PLUS VARIPOWER PLUS VARIPOWER Prędkość robocza km/h 0 7 / 0 15 / 0 30 / / 0 15 / 0 30 / / 0 15 / 0 30 / 0 40 Prędkość max. km/h Zbiornik paliwa Zbiornik paliwa olej napęd. 2 l Zbiornik hydrauliki 3 l Osie Oś przednia / tylna Blokada mech. różn, przedniej osi Blokada mech. różn. 100% Kąt skrętu Stopnie Stopnie wyrównania poziomu + / 10 Układ kierowniczy Rodzaj kierowania 0 30 km/h Wszystkimi kołami i psi chód Rodzaj kierowania km/h Koła osi przedniej Hamulec roboczy i postojowy wersja 40 km/h Budowa Pozycja Hamulec postojowy (parkowania) Budowa Pozycja Hydrauliczny 2-obwodowy uruchamiany zewnętrznie (płytkowy) Oś przednia i tylna elektro-hydrauliczny hamulec płytkowy Uruchamiany przyciskiem w tablicy przyrządów, przez akumulator sprężynowy w przedniej osi i przez wałek przegubowuy na oś tylną Wymiary Z ramą narzędzi mm Max. szerokość mm 2500 Rozstaw kół mm Wysokość dachu kabiny mm 2490 Wewn. szerokość kabiny mm 913 Rozstaw osi mm Masy Masa własna 5 kg / Ogumienie Rozmiar opon 6 460/70-24 IND 159 A8 TR01 460/70-24 IND 159 A8 TR01 460/70 R A8 XMCL 460/70 R24 159A8 XMCL 460/70 R A8 460/70 R A8 460/70 R24 IND TL 159 A8 460/70 R24 IND TL 159 A PR EM-60 TBL 158 B PREM-60 TBL 158 B 500/70 R A8 IT /70 R A8 IT /70 R A8 XMCL 500/70 R A8 XMCL 440/70 R28 IND 152A8 AC2, 8 440/70 R28 IND 152A8 AC 600/ I-3 16 PR 159A/156B2, 8 600/ I-3 16 PR 159A/156B 7,8 460/70 R A8/159B 460/70 R A8/159B 500/70 R A8/164B 500/70 R A8/164B 1 Wartości dla Stage IIIB (Tier 4i) 2 DIN , liczba cetanowa min DIN T3 4 W wersji z wyposażeniem 40 km/h, duży zakres prędkości jazdy jest możliwy z kierowaniem tylko osi przedniej. 5 Bez narzędzi, z kierowcą i pełnym zbiornikiem paliwa 6 Przy zmianie rozmiaru opon konieczne jest dopasowanie oprogramowania wykonane przez fachowy warsztat 7 Niedozwolone dla samobieżnych maszyn roboczych (patrz ABE)! 8 Tylko z homologacją LoF, szerokość ponad 2,5 m

20 CLAAS Polska Sp. z o.o. ul. Świerkowa 7 Niepruszewo Buk Tel claas.pl KK ME 0613

Najlepszy pakiet mocy 6130 CVT 6145 CVT 6160 CVT 6170 CVT 6185 CVT 6205 CVT 6215 CVT 6230 CVT. www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS.

Najlepszy pakiet mocy 6130 CVT 6145 CVT 6160 CVT 6170 CVT 6185 CVT 6205 CVT 6215 CVT 6230 CVT. www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS. Najlepszy pakiet mocy 630 CVT 645 CVT 660 CVT 670 CVT 685 CVT 605 CVT 65 CVT 630 CVT www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS. Nasze plony. Nasza przyszłość. NAsz steyr. 03 WproWaDzeNIe 04 05 TeCHNoloGIa

Bardziej szczegółowo

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 5600 85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 02 www.masseyferguson.com Spis treści Strona 04 Skonstruowane przez nas, stworzone dla Was Strona 06 Duża moc i niezawodność od firmy Massey Ferguson Strona 10 Moc nowej

Bardziej szczegółowo

Deutz-Fahr Agrotron 7210-7230 - 7250 TTV. Seria 7

Deutz-Fahr Agrotron 7210-7230 - 7250 TTV. Seria 7 Deutz-Fahr Agrotron 7210-7230 - 7250 TTV Seria 7 ABY SPOJRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ, JEDNA PARA OCZU TO ZA MAŁO. Układ hydrauliczny Load Sensing. Moc układu hydraulicznego dostępna wtedy, gdy jest potrzebna. Wydajność

Bardziej szczegółowo

33,5 39,0 t 426 476 KM. Wozidła przegubowe Volvo A35E, A40E

33,5 39,0 t 426 476 KM. Wozidła przegubowe Volvo A35E, A40E 33,5 39,0 t 426 476 KM Wozidła przegubowe Volvo A35E, A40E ZAPRACOWALIŚMY NA TWOJE ZAUFANIE Czy wiesz, że co drugie wozidło przegubowe produkowane obecnie na świecie to Volvo? Koncepcję wozideł jako pierwsi

Bardziej szczegółowo

Koparko-ładowarka 432F

Koparko-ładowarka 432F Koparko-ładowarka 432F Silnik wysokoprężny Cat 3054C DIT* Znamionowa moc maksymalna (wg normy ISO 14395) przy 2200 obr./min 74,5 kw (101 KM) Znamionowa moc użyteczna (wg normy ISO 9249) przy 2200 obr./min

Bardziej szczegółowo

Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828

Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828 Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828 800 Nowe ciągniki Fendt 800 Vario Kiedy pasja tworzy innowację Wraz z nowymi ciągnikami Fendt serii 800 Vario, Fendt wprowadza nową generację ciągników kompaktowych

Bardziej szczegółowo

Nowy w rodzinie. ATOS 300 / 200.

Nowy w rodzinie. ATOS 300 / 200. Nowy w rodzinie. ATOS 300 / 200. Spis treści Nowy ATOS 3 Silnik i przekładnia 4 Wyposażenie przodu 6 Wyposażenie tyłu 8 Kabina 10 Obsługa 12 Dane techniczne 14 Nowy ATOS Tak wszechstronne, jak Ty. Ciągniki

Bardziej szczegółowo

Ładowarka kołowa. Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność.

Ładowarka kołowa. Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność. Ładowarka kołowa Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność. Zaprojektowane z potrzeby. Stworzone do działania. Manila, Philippinen Kompaktowe ładowarki kołowe marki

Bardziej szczegółowo

Koparki gąsienicowe DX420/490/530LC-5

Koparki gąsienicowe DX420/490/530LC-5 Koparki gąsienicowe DX420/490/530LC-5 STAGE IV COMPLIANT TIER 4 FINAL Moc maksymalna: 345/380/380 KM Ciężar roboczy: 42,6/49,5/52,1 t Maks. pojemność łyżki: 2,31/3,60/3,60 m³ Grupa Doosan buduj przyszłość

Bardziej szczegółowo

D6K. Spycharka gąsienicowa. Silnik wysokoprężny Cat C6.6 wykonany w technice ACERT. Masa robocza 12 890 kg 13 470 kg

D6K. Spycharka gąsienicowa. Silnik wysokoprężny Cat C6.6 wykonany w technice ACERT. Masa robocza 12 890 kg 13 470 kg D6K Spycharka gąsienicowa Silnik wysokoprężny Cat C6.6 wykonany w technice ACERT Moc na kole zamachowym 93,2 kw/127 KM Masa robocza XL 12 890 kg LGP 13 470 kg Spycharka gąsienicowa D6K Silnik Silnik Cat

Bardziej szczegółowo

Nowa Seria 6 TTV Deutz-Fahr Agrotron 6150.4-6160.4-6160-6180-6190 TTV

Nowa Seria 6 TTV Deutz-Fahr Agrotron 6150.4-6160.4-6160-6180-6190 TTV Power Nowa Seria 6 TTV Deutz-Fahr Agrotron 6150.4-6160.4-6160-6180-6190 TTV TVADVANCED NOWA SERIA 6 TTV Rozwój wymaga ciągłych innowacji. 3 Moc, którą możesz kontrolować. Nowe modele Serii 6 TTV korzystają

Bardziej szczegółowo

Seria 6 TTV. Deutz-Fahr 6120.4-6130.4-6140.4 -- 6150.4 - - 6160.4

Seria 6 TTV. Deutz-Fahr 6120.4-6130.4-6140.4 -- 6150.4 - - 6160.4 Seria 6 TTV Deutz-Fahr DEUTZ-FAHR 6120.4-6130.4-6140.4 -- 6150.4 - - 6160.4 6160 6140-6180 6160-6190 6180 TTV - 6190 Agrotron TTV Agrotron 02-03 Gama modeli ciągła ewolucja technologii. Seria 6 TTV 6120.4

Bardziej szczegółowo

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton.

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla kierowców, przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy Nowa seria A ciągnik jeszcze bardziej komfortowy 2 Spis treści 3. Valtra Dokładnie dla Was 4. Nowe, praktyczne zalety 6. Modele HiTech nowej serii A 8. Funkcjonalny komfort Valtra A HiTech 10. Valtra seria

Bardziej szczegółowo

D 51EX/PX. Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22. MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13.

D 51EX/PX. Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22. MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13. D 51EX/PX Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22 MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13.100 kg Prezentacja Spycharki Komatsu D51EX/PX-22 są niezawodne,

Bardziej szczegółowo

Lely splendimo Kosiarki dyskowe

Lely splendimo Kosiarki dyskowe Lely splendimo Kosiarki dyskowe www.lely.com innovators in agriculture Wykorzystaj optymalnie krótki czas Zminimalizowane zanieczyszczenie Inteligentnie zaprojektowane kosiarki zapewniają doskonałe kopiowanie

Bardziej szczegółowo

Maszyny do kazdej pracy

Maszyny do kazdej pracy Maszyny do kazdej pracy NADSZEDŁ CZAS NOWEJ GENERACJI FASTRAC NOWEJ GENERACJI - JESZCZE LEPSZE OSIĄGI I WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ, KTÓRE ZAPEWNIAJĄ PŁYNNE STEROWANIE, WYSOKĄ PRĘDKOŚĆ DZIAŁANIA, LICZNE MOŻLIWOŚCI

Bardziej szczegółowo

JCB FASTRAC Seria 4000 CVT 4160-60, 4190-60, 4220-60

JCB FASTRAC Seria 4000 CVT 4160-60, 4190-60, 4220-60 JCB FASTRAC Seria 4000 CVT 4160-60, 4190-60, 4220-60 https://www.youtube.com/watch?v=4cpssp256ww Ciągnik Fastrac jest nowoczesnym ciągnikiem rolniczym( ABS HFLS) posiadającym wiele sprawdzonych zastosowań,

Bardziej szczegółowo

Świat potrzebuje coraz więcej żywności

Świat potrzebuje coraz więcej żywności 2 Spis treści Dlaczego Agrifac? Świat potrzebuje coraz więcej żywności 3 Opryskiwacze firmy Agrifac w czołówce przez dziesiątki lat 4 Brilliant Simple zgodnie z koncepcją 4E for growers 6 Podstawa StabiloPlus

Bardziej szczegółowo

Forwardery 810E /1010E

Forwardery 810E /1010E Forwardery 810E /1010E Wyjątkowe techniczne innowacje w naszych nowych forwarderach serii E sprawią, że Twoja praca związana ze zrywką drewna będzie teraz jeszcze bardziej efektywna. 810E jest najmniejszym

Bardziej szczegółowo

D6T WH. Maszyna do prac na wysypiskach. Masy Masa eksploatacyjna XW VPAT. Silnik Model silnika. Cat C9.3 ACERT

D6T WH. Maszyna do prac na wysypiskach. Masy Masa eksploatacyjna XW VPAT. Silnik Model silnika. Cat C9.3 ACERT Maszyna do prac na wysypiskach D6T WH Silnik Model silnika Cat C9.3 ACERT Emisja szkodliwych składników spalin Zgodność z normami Tier 4 Interim (USA)/Stage IIIB (UE) Moc użyteczna ISO 9249 (DIN) 153 kw

Bardziej szczegółowo

Przedsmak. Przewaga dzięki doświadczeniu. Nowy LEXION. QUADRANT 5200. Nowe przyrządy żniwne MAXFLEX. Przedsmak 2016. Strona 4

Przedsmak. Przewaga dzięki doświadczeniu. Nowy LEXION. QUADRANT 5200. Nowe przyrządy żniwne MAXFLEX. Przedsmak 2016. Strona 4 Przedsmak Czasopismo CLAAS dla wcześniej patrzących w przyszłość. Wydanie 2016 Przewaga dzięki doświadczeniu. Nowy LEXION. Strona 4 Stały rozwój. Zachować elastyczność. Opłaca się być szybszym. Pakiet

Bardziej szczegółowo

NOWY GRACZ W NASZEJ DRUŻYNIE

NOWY GRACZ W NASZEJ DRUŻYNIE RÓWNIARKI SERII C 836C I 836C AWD I 856C I 856C AWD TIER 4 FINAL EU STAGE IV NOWY GRACZ W NASZEJ DRUŻYNIE www.casece.com EXPERTS FOR THE REAL WORLD SINCE 1842 1 DZIEDZICTWO PIERWSZA, ZGODNIE Z TRADYCJĄ

Bardziej szczegółowo

Terra Dos T3 Najwyższa jakość bez kompromisów

Terra Dos T3 Najwyższa jakość bez kompromisów Terra Dos T3 Terra Dos T3 Najwyższa jakość bez kompromisów Inteligentna i celna odpowiedź na wszystkie wyzwania Ubiegłoroczne zbiory buraków cukrowych były dobre. Obecnie należy skupić się jednak na nadchodzącym

Bardziej szczegółowo

Nowy Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton.

Nowy Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Nowy Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Spis treści Komfort 7 22 Komfort pracy 9 12 Komfort mieszkania i komfort snu 13 20 Porównanie kabin kierowcy 21 22 Ekonomiczność 23 34 BlueEfficiency Power

Bardziej szczegółowo

CENNIK 2013/1. www.sarpol.pl

CENNIK 2013/1. www.sarpol.pl CENNIK 2013/1 www.sarpol.pl BOBCAT Minikoparka Bobcat E16 Podnośnik teleskopowy Bobcat TL470 Minikoparka Bobcat E16 to maszyna w zakresie wagowym 1-2 T. Maszyna oferowana jest z rozsuwanym podwoziem. Po

Bardziej szczegółowo

Nowy Transporter. Samochody Użytkowe

Nowy Transporter. Samochody Użytkowe Nowy Transporter Samochody Użytkowe 02 03 Nowy Transporter Jedyny w swoim rodzaju Nowy Transporter. Niskie zużycie paliwa. Dzięki najnowszej generacji silników Efektywna technologia BlueMotion. Seryjnie

Bardziej szczegółowo

CZYSTA MOC DO CIĘŻKICH ZADAŃ

CZYSTA MOC DO CIĘŻKICH ZADAŃ MHL5 NOWA SERIA E CZYSTA MOC DO CIĘŻKICH ZADAŃ Dane techniczne Ciężar roboczy. t 7.8 t Moc Silnika 1 kw Wysięg do 1 m Cechy W Terex Fuchs, BlueEVOLUTION oznacza połączenie większej mocy silnika oraz znacznego

Bardziej szczegółowo

Amerykańskie. Unimog historia IToY Arocs MAN Euro 6. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351.

Amerykańskie. Unimog historia IToY Arocs MAN Euro 6. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351. Unimog historia IToY Arocs MAN Euro 6 www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XIV NR 1/2 2013 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO Amerykańskie Pick-upy prostsza niż

Bardziej szczegółowo

Maszyny CAT dla rolnictwa

Maszyny CAT dla rolnictwa EGZEMPLARZ BEZPŁATNY Rynek ciągników i przyczep rolniczych Polagra-Premiery 2014 Finansowanie maszyn rolniczych Opony rolnicze Stale specjalne do zastosowań rolniczych Maszyny CAT dla rolnictwa Zasław

Bardziej szczegółowo