Poradnik reklamy kreatywnej projekt dla agencji reklamowej Ars Nominem. manifestacją optymizmu i radości, rozrywką dla oka i umysłu.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Poradnik reklamy kreatywnej projekt dla agencji reklamowej Ars Nominem. manifestacją optymizmu i radości, rozrywką dla oka i umysłu."

Transkrypt

1 Poradnik reklamy kreatywnej projekt dla agencji reklamowej Ars Nominem Reklama jest ozdobą współczesnego życia, manifestacją optymizmu i radości, rozrywką dla oka i umysłu. Reklama jest najpiękniejszym wyrazem naszej epoki, główną nowością dnia, sztuką" 1 Blaise Cendrars Pragnę przedstawić kilka kreatywnych przykładów, które z pewnością mogą być inspiracją dla polskich copywriterów Poniższy billboard przedstawia reklamę robota kuchennego firmy ARNO. Możemy zauważyć tu ciekawą kompozycję owoców wraz z materiałami wybuchowymi, które mają symbolizować skuteczność, a tym samym niezawodność prezentowanego urządzenia. Reklama występuje w dwóch wersjach. Na pierwszej widzimy soczyste jabłka w kolorze rubinowej czerwieni. Tworzą one krąg, w którego środku umieszczony jest odbezpieczony granat. 1 pobrano dnia r., godz. 08:45 2 pobrano dnia r., godz. 10:18

2 Drugie natomiast przedstawiają niewielki stos dorodnych marchewek, wśród których widoczna jest laska dynamitu, jakże doskonale skomponowana kolorystycznie z warzywami. Iście wybuchowa kompozycja :) 2. Kolejną odsłoną jest reklama papierosów CAMEL. Motywem przewodnim reklamy jest szerzenie własnych horyzontów i odkrywanie swoich zainteresowań. A w tym z pewnością będzie nam towarzyszyć paczka ulubionych papierosów. Jak można zauważyć na każdej z fotografii, odkrywanie swoich pasji ma bardzo różnorodny charakter.

3 3. Niektóre firmy chcą zaskoczyć różnorodnością kreacji, a zarazem podkreślić niepowtarzalność i niezawodność swojego produktu. Przykładem firmy intensywnie inwestującej w design reklamy swojej marki jest marka samochodów terenowych Jeep. Użytkownik tego dynamicznego suv'a powinien nastawić się na nie lada emocje, które są nieodłączną częścią jazdy. Jeep daje Ci możliwość na odkrycie każdego miejsca, bez obawy o tereny, w których chcesz się znaleźć. Czy to pustynne wzgórza Sahary, lody nieskazitelnie białej Arktyki, czy popękane, skaliste górskie drogi, jest tylko jeden samochód pozwalający Ci tam być - Jeep.

4 4. Wracając do kuchennej kreatywności, ciekawym przykładem reklamy subtelnej w swym designie, ale jednak pozwalającej na zatrzymanie spojrzenia na dłużej, jest reklama oleju słonecznikowego Nejma. Patelnia z posiłkiem podgrzewana przez kwiat słonecznika jest połączeniem delikatności kwiatu, symbolizującej właściwości składników oleju. Zarazem wydaje się posiadać w sobie szczyptę pierwiastka kobiecości, co jest ukłonem w stronę niezawodnej pani domu, która podczas przyrządzania obiadu nie może obejść się bez oleju firmy Nejma.

5 5. Producenci piwa Carlsberg również chcieli pokazać, że posiadają pomysłową naturę. Pod dwoma kapslami widnieje złocista perła, na wierzchu pokryta apetyczną pianką. To symbol wyrazistego smaku piwa, kryjącego się tuż pod zielonym kapslem. Duży plus za pomysł i kreację. Powyższe przykłady są dowodem na to, że reklama stała się sztuką. Pokazuje kunszt pracy fotografów i językowe mistrzostwo pomysłowości copywriterów. Chce oczarować, zainteresować. Jest próżna w swym dążeniu do zwrócenia na siebie uwagi dzisiejszego konsumenta. Estetyka, właściwy dobór barw, graficznych motywów i słownej poetyki, tworzą kompozycję mającą ułatwić reklamowanemu produktowi jego zapamiętanie przez konsumenta. Oczywiście porażki również się zdarzają, jednak należy liczyć się z tym, że oddźwięk niepowodzenia będzie znacznie silniejszy niż kiedykolwiek osiągnięty sukces. Motywem, który coraz częściej występuje w reklamie jest dobry humor. Jednak sam humor nie wystarczy. Liczy się również sprytnie wpleciona w kreację przekazu inteligencja. Zastosowanie tych dwóch motywów jest gwarancją ożywienia nudy, pokonania powagi, a

6 tym samym sprawienia, że reklamowany produkt będzie sprawiał wrażenie bardziej przyjaznego dla swojego potencjalnego nabywcy. 6. Przykładem umieszczania w reklamie inteligentnego humoru, jest kampania reklamowa pewnej zagranicznej firmy kurierskiej.

7 Jak widzimy ich precyzja i dokładność w bezpieczeństwie transportowanych produktów jest stawiana na pierwszym miejscu. Reklama potrafi zaciekawić dzięki interesującej kreacji, będąc dowodem na to, że prosta forma podana w stylowy sposób zawsze będzie cieszyć się powodzeniem wśród jej odbiorców. 7. Ciekawe kreacje można spotkać również u producentów proszków do prania. Zarówno firma Persil, jak i Ariel zdecydowały się na prezentację niezawodności swych produktów w ciekawy sposób.

8 Persil stawia na kolor i wykorzystanie upranych już ubrań w interesujący sposób, układając z nich różne zwierzęta, pełne soczystych kolorów. Oko odbiorcy przykuwa pomysłowość twórców reklamy. Zabiegi tego typu mają dużą szansę powodzenia. 8. Tym, co może być pewnym podobieństwem w reklamie opisywanego już Persila i Ariela jest forma podania" już wypranych, pełnych świeżości ubrań. Jednak Ariel w swej kampanii stawia na śnieżną biel.

9 Ciekawym rozwiązaniem jest tu ułożenie upranych już rzeczy kolejno w świecę, żarówkę i lampkę nocną. Nie trudno dojść do wniosku, że olśniewająca biel rzeczy upranych w Arielu błyszczy tak intensywnie, że żaden inny proszek nie da Ci podobnego efektu :) Z biegiem czasu, przy niesamowitej ilości przekazów reklamowych, ich odbiorcy okrzepli na byle jakie" reklamy. Dlatego też zadaniem współczesnych specjalistów od reklamy jest tak przygotować ofertę, by wywołać u odbiorcy określone emocje. Mianowicie, by wydawało mu się, że nareszcie ktoś go zrozumiał, ktoś jest w stanie sprostać jego potrzebom, zaspokoić pragnienia, które wydawały mu się jedynie mrzonką, którą musi zostawić dla siebie, gdyż nie znajdzie choć w ¼ czegoś odpowiadającego jej w realu. Odebranie reklamowego przekazu w taki sposób z pewnością przyniesie jego twórcą znamienity sukces. Sposobem zainteresowania współczesnego konsumenta nie jest już hałas, natłok informacji zmuszający do odwrócenia wzroku czy zatkania uszu. Odbiorcę dzisiejszych reklam powinno się ująć czymś zupełnie innym, prostszym i bardziej codziennym. Może okazać się to bardzo trafnym rozwiązaniem. Przykładów ciekawego wykorzystania prostej z pozoru formy jest wiele. Kiedy ich ujęcie odbędzie się w przemyślany sposób, uwaga odbiorcy jest gwarantem powodzenia. 9. Pierwszym z nich może być reklama cukierków m&m's. Kampania reklamowa przedstawia kilka billboardów, każdy w innej historycznej scenerii, innym środowisku, gdzie motywem pojawiającym się na każdym z nich jest sylwetka okrągłego cukierka. To znak, że m&m'sy od wielu lat były towarzyszem" ważnych wypraw i wydarzeń...tu na przykład podróży w kosmos...

10 10. Reklamy napojów typu light od zawsze były kierowane do kobiecego grona konsumentów. Producent napoju Pepsi postanowił przedstawić go w iście kobiecym charakterze...dosłownie.

11 Pijąc Pepsi light kobieta nie musi obawiać się kalorii, a jedynie rozkoszować w pełni wyrazistym smakiem. Czuje się atrakcyjna i stylowa dzięki kobiecej oprawie graficznej napoju, gdzie subtelność różu fruwających motyli przeplata się z motywem charakterystycznym dla Pepsi light. Porównanie puszki napoju z flakonem perfum dodaje reklamie ciekawego wyrazu i nasuwa tym samym na myśl skojarzenia, o które zdecydowanie chodziło producentowi Pepsi. Po obejrzeniu reklamy, każda z nas chce poczuć się jak modelka z layoutu - piękna i seksowna. Sięgnijmy więc po Pepsi light! 11. Pozostając wśród reklam napojów orzeźwiających, przypatrzmy się reklamie napoju koncernu Coca Coli - Schweppes'a. Twórcy reklamy również postawili na kobiecość i awangardę. Kampania przedstawia kilka reklamowych fotografii, gdzie kompozycja kolorowych makijaży modelek wplata w równie soczyste" tło butelkę owocowego napoju, w zależności od jego smaku.

12

13

14 Na pierwszy rzut oka kampanie Pepsi i Schweppes'a dość znacząco różnią się od siebie. W tej pierwszej widać kobiecą delikatność, Schweppes natomiast stawia na kobiecość z pazurem", awangardę i odważną stylizację. Patrząc na makijaże modelek, potrafimy wyobrazić sobie istny mix owoców - składników napoju. Czujemy ich świeżość i wyrazisty smak. Nabieramy ochoty, by po nie sięgnąć i przekonać się czy kreacja będąca ucztą dla oka, przełoży się również na podniebienie. Ciekawym, ale zarazem kontrowersyjnym pomysłem na reklamę wykazał się Chupa Chups - producent lizaków. Jego dwie ostatnie kampanie reklamowe wzbudziły potok opinii, zarówno tych pozytywnych, jak i mniej przychylnych. 12. Mówiąc o pierwszej z nich dowiadujemy się, że świat bez lizaków Chupa Chups nie istnieje. I tak jeden z trzech layout'ów reklamowych pokazuje chęć popełnienia samobójstwa małej dziewczynki, chcącej skoczyć z dachu swojego domku dla lalek. Przed targnięciem się na swoje życie próbują powstrzymać ją zabawki dziewczynki.

15 Kolejny layout przedstawia sfrustrowanego chłopca leżącego na kanapie w gabinecie psychologa. W roli psychoterapeuty występuje siedzący na dziecięcym krzesełku, pluszowy miś trzymający w łapce notes i ołówek. Ostatni z dziecięcej serii layout'ów reklamowych Chupa Chups'a jest ten przedstawiający chłopca topiącego swe smutki w butelce...mleka. Kompanem do zalania" złego nastroju jest towarzyszący mu miś.

16 Kampania z dziećmi w roli głównej wzburzyła opinię publiczną. Stwierdzono, że reklama propaguje samobójstwo oraz alkoholizm. 13. Kolejna z wspomnianych kampanii Chupa Chups jest przeznaczona do ciut starszej grupy konsumentów. Chupa Chups for adult" przedstawia swój produkt pod trochę" innym kątem :) Patyczki z lizaków są umiejscowione w tych najbardziej kobiecych atutach. Zdjęcia pobudzają zmysły, a tym samym przedstawiają produkt w innym świetle. Twórcy reklamy

17 zmienili tym samym docelową grupę odbiorców na osoby dorosłe. Chupa Chups jest kolejną z firm, która swoje produkty, z uwagi na ich charakter, przeznaczone dla najmłodszych konsumentów, kieruje do tych starszych. Pomysł jest ciekawy, a zarazem działa na wyobraźnię. 14. Kolejna ciekawa kampania jest dowodem na to, że wystarczy szczypta kreatywności, by z drobnej rzeczy zrobić wielki efekt. Reklama Hard Rock Cafe pokazuje jak dalece sięga atmosfera restauracji, bo właśnie z tego jest ona najbardziej znana. Restauracja kolekcjonuje muzyczne pamiątki oraz kupuje je na aukcjach całego świata. Jest ona największym kolekcjonerem rzeczy tego typu na świecie. Layout przedstawia ciężarną kobietę, której dziecko (jeszcze nienarodzone) zdecydowanie wczuło się w muzyczny klimat. 15. Pozostając w kawiarnianych klimatach, ciekawy pomysł miała agencja reklamowa Impact BBDO Riyadh dla producentów kawy Aroma Coffee. Nie trudno zauważyć, że swoje hasło reklamowe: Wake up!" - ( Obudź się!") potraktowali bardzo dosłownie. Ale efekt jest ciekawy.

18 Ciekawymi kreacjami może poszczycić się wiele organizacji non profit, działających społecznie. Ich kampanie mają wyraz czysto emocjonalny, podkreślając wagę problemów, z którymi walczą i jak istotna jest wygrana z nimi. 16. Na przykład w Nowej Zelandii pokazano kreatywny charakter outdoor'u na podstawie kampanii społecznej PAPAKURA District Council. Kampania dotyczyła problemu licznych wypadków drogowych. Na ruchliwej ulicy umieszczono billboard, który zmieniał się pod wpływem pogody.

19 W słoneczny dzień billboard przedstawia po prostu zdjęcie małego chłopca. W przypadku, kiedy zacznie padać deszcz, chłopcu zaczyna lecieć krew z oczu, uszu i z nosa. Hasło reklamowe kampanii brzmi: Deszcz zmienia wszystko. Dostosuj prędkość do warunków na drodze". Reklama wzbudza jednoznaczne emocje, po których każdy kierowca z dużą wyobraźnią na drodze choć trochę popuści swoją ciężką nogę z gazu. 17. Pozostając w kampaniach społecznych, warto przyjrzeć się bliżej kampaniom organizacji PETA (ang. People for the Ethical Treatment of Animals, czyli: Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt"). Wegetarianie zdecydowali się użyć silnej, iście erotycznej broni przeciw zjadaczom mięsnych przysmaków. Chcąc seksem promować jedzenie warzyw, marketingowcy mają nadzieję na sukces. Promowanie jedzenie poprzez motywy seksualne stało się nowym, marketingowym nurtem, zwanym gastro - porno bądź foodvertising. Według organizacji, dzięki spożywaniu warzyw, stosowania diety wolnej od mięsa, ma się bogatsze życie erotyczne, a nasze libido jest w jak najlepszej formie.

20

21 Kampania wzbudziła wiele kontrowersji jednak poprzez swój zdecydowany charakter, odniosła znamienity sukces. Organizacją zajmującą się promowaniem wegetarianizmu w Polsce jest Fundacja Viva i Stowarzyszenie Empatia. Jak na razie żadna z nich nie zdecydowała się na wykorzystanie motywów erotycznych do promowania jedzenia warzyw. Przedstawiciele obu organizacji przyznają, że poważnie zastanawiają się nad wykorzystaniem motywów tego typu. 18. Kreacja, która z pewnością przyciąga uwagę jest kampania reklamowa firmy włoskiej kawy Lavazza. Reklamodawcy bardzo się starali, by odbiorca przekazu był oszołomiony umiejętnościami fotografów, stylistów i grafików. Najnowsza kampania reklamowa tej firmy jest inspirowana krajem pochodzenia znanej kawy. Na fotografiach podziwiamy panoramę Rzymu z widoczną bazyliką Świętego Piotra, ruiny Koloseum, Wenecję czy Fontannę Di Trevi w tle. Efekt jest oszałamiający.

22

23

24 Można śmiało stwierdzić, że reklamodawcy stanęli na wysokości postawionego im zadania. W fotografiach czuć typowy, uroczo włoski klimat zakątków Italii, z unoszącym się gdzieś w tle zapachem aromatycznej, włoskiej kawy Lavazza. Teraz czas na owocowe kreacje. Owoce nie tylko są doskonałym dodatkiem do wszelkich przysmaków, ale również bardzo dobrze odnajdują się w reklamowych kreacjach. Twórcy reklam doskonale wiedzą, że czasami najprostsza forma podana w interesujący sposób może zapewnić sukces. 19. Ciekawą kreację zaprezentowali reklamodawcy herbaty Lipton. Przedstawienie owocowej herbaty Lipton o truskawkowym smaku, z nutką wanilii w formie truskawki - filiżanki jest prostym, ale za to jak efektownym pomysłem. Każdy z nas może wręcz ujrzeć smak gorącej herbaty. Kreacja zasługuje na oklaski za pomysł i apetyczną formę.

25 20. Pozostając w truskawkowych klimatach, kreatywnością wykazali się reklamodawcy konfitury Pure Fruits. Na śnieżnobiałym tle w prawym dolnym rogu widnieje zgrabny słoiczek truskawkowych konfitur, natomiast w centralnej jego części zielona szypułka z hasłem: Reszta jest w słoiku".

26 Dzięki ciekawej kreacji reklamy, a zarazem jej swoistej przejrzystości, oko odbiorcy ma możliwość skupić się na rzeczach najistotniejszych. Patrząc na zieloną szypułkę truskawki, zastanawiamy się gdzie jest reszta (ta istotniejsza :))? Otóż...nie ma, gdyż w całości znajduje się w słoiczku konfitur Pure Fruits. 21. Miłośników truskawek jest wiele, my również zaliczamy się do tego grona :) By każdy truskawkożerca miał jeszcze więcej okazji do jedzenia swoich ulubionych owoców, producent płatków Cheerios zadbał, by ze smakiem truskawek witać każdy kolejny dzień. To wszystko za sprawą zbożowych płatków śniadaniowych o tym wspaniałym smaku.

27 Przedstawienie motywu dorodnej truskawki nadziewanej", zamiast pestek, śniadaniowymi płatkami, jest bardzo pomysłowe, a zarazem niesamowicie apetyczne. 22. Opuszczając truskawkowy świat, przenieśmy się tym razem w krainę pełną pomarańczy. Producent ciasteczek Lu nadał im formę słynnego bohatera gier Pac - Mana, który zamiast punktów zjada plasterki pomarańczy.

28 23. Drugim pomarańczowym przykładem na miłą dla oka reklamę jest kampania soków owocowych Tropicana, wraz ze swoim hasłem "Każda kropla jest owocna". Na reklamie widzimy dorodną krople naturalnego soku, wdzięcznie przyozdobioną zielonym ogonkiem.

29 Motyw ma zobrazować w jak niewielkim stopniu przetwarzane są reklamowane soki. Pomysł zdecydowanie przemawia soczystą formą :) 24. Tym razem czas na ciekawą, pełną słońca bananową kreację. Reklama sklepu Waltroise zamiast informacji o okazyjnej cenie i wysokiej jakości owoców, przedstawia karaibską plażę w formie... banana, doskonale komponującego się z lazurem Morza Karaibskiego. Cała kompozycja okraszona jest informacją "Tropikalne banany z 99p".

30 25. Interesującym przykładem kampanii społecznej jest akcja przeprowadzona przez sieć szybkich dań Mc Donalds. Przemiana loga w nadgryzionego banana zasługuje na gromkie brawa za ciekawą kreację, ale i brak nadmiernej ingerencji w jego zmianę. McDonald s promując akcję zdrowego stylu życia, chciał podkreślić modyfikacją firmowego znaku, swoje duże zaangażowanie. Zdecydowanie mu się to udało. Pokazane powyżej przykłady dają do zrozumienia, że z reklamy można zrobić prawdziwą sztukę. Wystarczy do tego szczypta kreatywności, dziecięcej pomysłowości i pasja w tworzeniu tego, czego się podejmujemy.

31 Współczesna reklama kształtuje nas, jako społeczeństwo. Pokazawszy niektóre z wzorców, kształtuje normy społeczne. Na co dzień, w natłoku ilości reklamowych komunikatów, nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że reklama wpływa na to, co jemy, co pijemy czy w jaki sposób się ubieramy. Jest cały czas obecna w naszym życiu, czy zostajemy w domu, czy wychodzimy po zakupy. Możemy ją ignorować, jednak mimochodem i tak zwracamy na nią uwagę, podświadomie wybierając wśród sklepowych półek produkty, które kiedyś przykuły naszą uwagę podczas czytania gazety, bądź oglądania telewizji. Niech reklama stanie się naszym przyjacielem, kompanem w codzienności zakupów, pracy, wspólnych spotkań z najbliższymi. Podziwiajmy jej kreacje, pomysły, gdyż wszystkie one są skierowane właśnie do nas i dla nas.

Zasady projektowania plakatów outdoorowych

Zasady projektowania plakatów outdoorowych Zasady projektowania plakatów outdoorowych Dlaczego projektowanie plakatu jest ważne Wyzwania dla kreacji Przekazać pożądane treści za pomocą przekazu, z którym odbiorca ma kontakt przeciętnie przez ok.

Bardziej szczegółowo

Anna Kozłowska, Reklama. Techniki perswazyjne, OW SGH, Warszawa 2011

Anna Kozłowska, Reklama. Techniki perswazyjne, OW SGH, Warszawa 2011 Anna Kozłowska, Reklama. Techniki perswazyjne, OW SGH, Warszawa 2011 Ze wstępu do książki Reklama to nieodłączny element naszego życia codziennego - jest obecna wszędzie (na ulicy, w pracy, w szkole, w

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna formatów reklamowych w serwisie www.zwierciadlo.pl

Specyfikacja techniczna formatów reklamowych w serwisie www.zwierciadlo.pl Specyfikacja techniczna formatów reklamowych w serwisie www.zwierciadlo.pl Billboard Rozmiar: 750x100 px Graficzny element reklamowy w górnej części strony. Zawiera statyczną lub animowaną grafikę, kliknięcie

Bardziej szczegółowo

Jak reklamować żywność?... Z humorem!

Jak reklamować żywność?... Z humorem! ŻYWNOŚĆ W REKLAMIE Jak reklamować żywność?... Z humorem! Z własnych obserwacji wiecie, że reklamy są różne. I nie chodzi tu tylko o ich długość, jakość, czy budżet. Liczy się także podejście do tematu

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Reklama a wywieranie wpływu dr Izabela Sowa Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 22 października 2012 r. Czym jest reklama? 1.Reklama przekazuje klientom informację o

Bardziej szczegółowo

KREACJA DOOH Projektowanie kreacji na ekrany Digital Out Of Home rządzi się swoimi prawami. Przedstawiamy zbiór wskazówek i porad, które pomogą Ci

KREACJA DOOH Projektowanie kreacji na ekrany Digital Out Of Home rządzi się swoimi prawami. Przedstawiamy zbiór wskazówek i porad, które pomogą Ci KREACJA DOOH Projektowanie kreacji na ekrany Digital Out Of Home rządzi się swoimi prawami. Przedstawiamy zbiór wskazówek i porad, które pomogą Ci stworzyć atrakcyjną i efektywną reklamę na nośniki cyfrowego

Bardziej szczegółowo

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II A 3. TEMAT ZAJĘC: WDRAŻANIE DO ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA NA PODSTAWIE WYPRAWY DO KRAINY 5 PORCJI

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II A 3. TEMAT ZAJĘC: WDRAŻANIE DO ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA NA PODSTAWIE WYPRAWY DO KRAINY 5 PORCJI KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II A 1. DATA: 3.12.2009r. 2. PROWADZĄCA: mgr Ilona Gretka 3. TEMAT ZAJĘC: WDRAŻANIE DO ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA NA PODSTAWIE WYPRAWY DO KRAINY 5 PORCJI 6. CZAS ZAJĘĆ:

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ PIERWSZA PRZYPOMNIENIE, CZYM JEST PIRAMIDA ŻYWIENIA CO TO JEST ZDROWA ŻYWNOŚĆ?

CZĘŚĆ PIERWSZA PRZYPOMNIENIE, CZYM JEST PIRAMIDA ŻYWIENIA CO TO JEST ZDROWA ŻYWNOŚĆ? W kwietniu grupa integracyjna z przedszkola w Mirkowie przystąpiła do udziału w kolejnej akcji AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA pt. Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu. W grupie jest 19 dzieci,

Bardziej szczegółowo

OPAKOWANIA A MARKETING

OPAKOWANIA A MARKETING OPAKOWANIA A MARKETING Do przeszłości odszedł pogląd, że opakowanie służy jedynie zabezpieczeniu produktów przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Obecnie rola opakowania jest znacznie większa

Bardziej szczegółowo

Czym jest. Inbound Marketing?

Czym jest. Inbound Marketing? Czym jest Inbound Marketing? Co to jest Inbound Marketing? Inbound Marketing to skuteczny marketing internetowy służący do promocji biznesu i marki za pośrednictwem Internetu. Jest to strategia marketingowa

Bardziej szczegółowo

Pułapki ilościowych badań pre-testowych. Przygotowali: Małgorzata Kozarow Krzysztof Tomczak

Pułapki ilościowych badań pre-testowych. Przygotowali: Małgorzata Kozarow Krzysztof Tomczak Pułapki ilościowych badań pre-testowych Przygotowali: Małgorzata Kozarow Krzysztof Tomczak O czym chcemy powiedzieć? O perswazyjności, i jej ograniczeniach jako głównej miary w pre-testach O komunikacji,

Bardziej szczegółowo

Standaryzacja vs dywersyfikacja w reklamie na przykładach kampanii reklamowych międzynarodowych marek

Standaryzacja vs dywersyfikacja w reklamie na przykładach kampanii reklamowych międzynarodowych marek Standaryzacja vs dywersyfikacja w reklamie na przykładach kampanii reklamowych międzynarodowych marek Małgorzata Szwajkiewicz marka: Apple produkt: iphone 4s i 6 Firma Apple jest przykładem firmy, która

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Rola marketingu we współczesnym świecie. Czym jest marketing? dr Mikołaj Pindelski

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Rola marketingu we współczesnym świecie. Czym jest marketing? dr Mikołaj Pindelski Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Rola marketingu we współczesnym świecie Czym jest marketing? dr Mikołaj Pindelski Szkoła Główna Handlowa w Warszawie 7. maja 2013 r. EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY

Bardziej szczegółowo

Marketing treści, e-pr.

Marketing treści, e-pr. Marketing treści, e-pr. Innowacyjny kanał dotarcia do nowych odbiorców, budowa wizerunku i zwiększanie rozpoznawalności marki poprzez samodzielne publikacje artykułów reklamowych Ad Pub. Ad Pub. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

mojego projektu. Są one namiastką i odzwierciedleniem mojej pracy oraz

mojego projektu. Są one namiastką i odzwierciedleniem mojej pracy oraz mojego projektu. Są one namiastką i odzwierciedleniem mojej pracy oraz Mam nadzieję, że przybliżą moją sylwetkę zawodową. Jestem autorką wielu okładek wanej tematyce. W swoim dorobku posiadam również rysunki

Bardziej szczegółowo

ZŁAP KONTAKT reklama to sztuka nawiązywania relacji

ZŁAP KONTAKT reklama to sztuka nawiązywania relacji ZŁAP KONTAKT reklama to sztuka nawiązywania relacji PIXELAGESTUDIO.COM 13 lat doświadczenia - choć jako samodzielna firma istniejemy całkiem od niedawna. Zapraszam do zapoznania się z częścią moich prac

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ SPOTKANIA Z UCZNIAMI WOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT PROBLEMÓW MŁODZIEŻY I KOMUNIKACJI

SCENARIUSZ SPOTKANIA Z UCZNIAMI WOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT PROBLEMÓW MŁODZIEŻY I KOMUNIKACJI SCENARIUSZ SPOTKANIA Z UCZNIAMI WOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT PROBLEMÓW MŁODZIEŻY I KOMUNIKACJI [czas trwania wywiadu do 120 minut] Ogólne wskazówki odnośnie przeprowadzania wywiadu: Pytania

Bardziej szczegółowo

Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc Uczniowie klasy 2c

Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc Uczniowie klasy 2c Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie,,śniadanie daje moc. W tym roku święto zdrowego odżywiania wyznaczono na dzień 8 listopada. Z wielką ochotą dołączyliśmy do ponad 6 tysięcy

Bardziej szczegółowo

Standaryzacja vs dywersyfikacja w reklamie

Standaryzacja vs dywersyfikacja w reklamie Standaryzacja vs dywersyfikacja w reklamie na przykładach kampanii reklamowych międzynarodowych marek Małgorzata Szwajkiewicz Apple produkt: iphone 4s i 6 Stany Zjednoczone Polska Japonia Firma Apple jest

Bardziej szczegółowo

Kominki - Kolor we wnętrzu

Kominki - Kolor we wnętrzu Kominki - Kolor we wnętrzu Przy projektowaniu wnętrz często wybieramy barwy bezpieczne jak biel czy pastele. Ich dobór uzależniamy od własnych upodobań, nie zawsze zdając sobie sprawę z ich wpływu na naszą

Bardziej szczegółowo

MOTORWAY 12x4. 1. Dlaczego warto inwestować w outdoor? 2. Jaki sens ma reklama na trasach? 3. Motorway - ogólnopolska sieć nośników reklamowych 12x4 m

MOTORWAY 12x4. 1. Dlaczego warto inwestować w outdoor? 2. Jaki sens ma reklama na trasach? 3. Motorway - ogólnopolska sieć nośników reklamowych 12x4 m MOTORWAY 12x4 1. Dlaczego warto inwestować w outdoor? 2. Jaki sens ma reklama na trasach? 3. Motorway - ogólnopolska sieć nośników reklamowych 12x4 m DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W OUTDOOR? Outdoor - prawdziwe

Bardziej szczegółowo

Ogród Barw. Magiczna gama kolorów inspirowana słonecznym ogrodem

Ogród Barw. Magiczna gama kolorów inspirowana słonecznym ogrodem 3 Magiczna gama kolorów inspirowana słonecznym ogrodem Nic nie może równać się z doskonałością natury: niezliczona ilość odcieni, idealny dobór barw, niepowtarzalna intensywność kolorów to wszystko sprawia,

Bardziej szczegółowo

Koryna Lewandowska, Barbara Wachowicz dla. What if...?

Koryna Lewandowska, Barbara Wachowicz dla. What if...? Koryna Lewandowska, Barbara Wachowicz dla What if...? 4 Wprowadzenie Spośród dwóch rodzajów reklamy, które mają szerokie spektrum zastosowania baneru i product placement, za bardziej skuteczny, np. w

Bardziej szczegółowo

Możliwości reklamowe portalu

Możliwości reklamowe portalu Możliwości reklamowe portalu wszczecinie.pl w liczbach: Ponad 5 letni portal lokalny Ponad 83 tys. odwiedzin miesięcznie (wg Google Analytics) Prawie 14 tys. zarejestrowanych profili Zespół blisko 20 młodych,

Bardziej szczegółowo

Wygraj pojedynki na Arenie Mody!

Wygraj pojedynki na Arenie Mody! Jeśli pragniesz emocjonującego życia jako najpopularniejsza dziewczyna; jeśli pragniesz zaprezentować światu swoje umiejętności i pomysły; jeśli chcesz poczuć wspaniałą atmosferę podczas współzawodnictwa

Bardziej szczegółowo

Konspekt zajęć wychowawczych. Cel główny: zapoznanie uczniów z etapami rozwoju miłości.

Konspekt zajęć wychowawczych. Cel główny: zapoznanie uczniów z etapami rozwoju miłości. Konspekt zajęć wychowawczych Temat: Miłość w trzech kolorach Cel główny: zapoznanie uczniów z etapami rozwoju miłości. Cele szczegółowe Uczeń: - definiuje etapy miłości, -weryfikuje własne przekonania

Bardziej szczegółowo

REALIZACJA PROGRAMOWYCH DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE W PAŻDZIERNIKU 2016 ROKU ZADANIA:

REALIZACJA PROGRAMOWYCH DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE W PAŻDZIERNIKU 2016 ROKU ZADANIA: REALIZACJA PROGRAMOWYCH DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE W PAŻDZIERNIKU 2016 ROKU ZADANIA: Akcja Wspólne drugie śniadanie. KRYTERIUM SUKCESU: Uczniowie wiedzą, jak ważne dla zdrowia jest codzienne spożywanie

Bardziej szczegółowo

DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY

DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY WPROWADZENIE DO PREZENTACJI Carl Rehnborg i Nutrilite historia Wyzwania związane ze zdrowym sposobem odżywiania się Pokoloruj swoją dietę Zdrowy

Bardziej szczegółowo

12- -20 prezentacja firmowa

12- -20 prezentacja firmowa 12- -20 .01 zakres działalności COPYWRITING PROJEKTOWANIE DTP BRANDING NAMING PROJEKTOWANIE I WDRAŻANIE ROZWIĄZAŃ MARKETINGOWYCH GRAFIKA REKLAMOWA PROJEKTOWANIE IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ STRONY INTERNETOWE

Bardziej szczegółowo

Obecna sytuacja SOCIAL MEDIA to nie wszystko!

Obecna sytuacja SOCIAL MEDIA to nie wszystko! Obecna sytuacja SOCIAL MEDIA to nie wszystko! W dzisiejszych czasach młodzi ludzie w wieku 15-25 lat coraz mniej kierują swoją uwagę w stronę reklam telewizyjnych, reklam radiowych, bądź też w stronę billboard-ów.

Bardziej szczegółowo

KONKURSY. KONKURS 2 Zdobywamy odznakę Super Kucharzyka za najlepszy rysunek zdrowych słodyczy.

KONKURSY. KONKURS 2 Zdobywamy odznakę Super Kucharzyka za najlepszy rysunek zdrowych słodyczy. KONKURSY KONKURS 1 Najciekawszy plakat z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody oraz ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. Wydaje się, że słodycze są nieodłącznym

Bardziej szczegółowo

Jesienne zabawy modą Opublikowane na stronie Dziecko w Warszawie (http://dzieckowwarszawie.pl) Jesienne zabawy modą. cool_club.jpg [1] Strona 1 z 5

Jesienne zabawy modą Opublikowane na stronie Dziecko w Warszawie (http://dzieckowwarszawie.pl) Jesienne zabawy modą. cool_club.jpg [1] Strona 1 z 5 cool_club.jpg [1] Strona 1 z 5 Strona 2 z 5 10 września 2015 Kolekcja marki COOL CLUB na sezon jesienno-zimowy 2015 już w sklepach SMYK Warszawa, 9 września 2015 r. --- Po wakacyjnych szaleństwach czas

Bardziej szczegółowo

DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z DUŻE PODRÓŻE?

DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z DUŻE PODRÓŻE? DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z DUŻE PODRÓŻE? Duże Podróże to blog podróżniczy na którym zamieszczam relacje ze swoich wypraw w formie dopracowanych pod każdym względem opowieści. Porusza również tematy

Bardziej szczegółowo

Nazwa firmy lub projektu: 1. Grafika

Nazwa firmy lub projektu: 1. Grafika Nazwa firmy lub projektu: Ogólne informacje o firmie i branży: Prosimy w kilku słowach opisać Państwa firmę, rodzaj produktów lub usług, elementy charakterystyczne dla Państwa branży, jej specyfikę, opis

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 W SOSNOWCU HARMONOGRAM DZIAŁAŃ NA ROK SZKOLNY 2006/2007 PROJEKCIE SZKOŁY PROMUJĄCE ZDROWIE SOSNOWIEC WRZESIEŃ 2006 ROK

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 W SOSNOWCU HARMONOGRAM DZIAŁAŃ NA ROK SZKOLNY 2006/2007 PROJEKCIE SZKOŁY PROMUJĄCE ZDROWIE SOSNOWIEC WRZESIEŃ 2006 ROK SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 W SOSNOWCU HARMONOGRAM DZIAŁAŃ NA ROK SZKOLNY 2006/2007 W PROJEKCIE SZKOŁY PROMUJĄCE ZDROWIE SOSNOWIEC WRZESIEŃ 2006 ROK 1. 2. MODUŁ I ZDROWE ODŻYWIANIE TREŚCI FORMY REALIZACJI

Bardziej szczegółowo

REKLAMA. TRYB ROZKAZUJĄCY AUDIO A2 / B1. (wersja dla studentów)

REKLAMA. TRYB ROZKAZUJĄCY AUDIO A2 / B1. (wersja dla studentów) REKLAMA. TRYB ROZKAZUJĄCY AUDIO A2 / B1 (wersja dla studentów) Reklama jest obecna wszędzie w mediach, na ulicy, w miejscach, w których uczymy się, pracujemy i odpoczywamy. Czasem pomaga nam w codziennych

Bardziej szczegółowo

Kampania Piłeś? Nie jedź! 2009 Wyniki badania ewaluacyjnego

Kampania Piłeś? Nie jedź! 2009 Wyniki badania ewaluacyjnego Kampania Piłeś? Nie jedź! 2009 Wyniki badania ewaluacyjnego Warszawa, 26 1 luty stycznia 2010r. 2009 r. Metodologia badania Metodologia PAPI - Paper and Pencil Interview Badanie zostało przeprowadzone

Bardziej szczegółowo

WARSZTATY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV ORAZ V

WARSZTATY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV ORAZ V WARSZTATY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV ORAZ V W dniach 1, 2 marca 2017r uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a uczestniczyli w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez nauczycielki matematyki mgr Beatę

Bardziej szczegółowo

Fotokody. czyli jakie korzyści płyną z nowego narzędzia marketingowego.

Fotokody. czyli jakie korzyści płyną z nowego narzędzia marketingowego. Fotokody czyli jakie korzyści płyną z nowego narzędzia marketingowego. Warszawa, kwiecień 2009 1. Dostęp do szerszej informacji Dzięki fotokodom mamy dostęp do szerszych informacji związanych z interesującym

Bardziej szczegółowo

Co zrobić żeby kobiety nas słuchały? Wyzwania strategii komunikacji z perspektywy gender. Magdalena Dobrowolska-Sagan Publicis

Co zrobić żeby kobiety nas słuchały? Wyzwania strategii komunikacji z perspektywy gender. Magdalena Dobrowolska-Sagan Publicis Co zrobić żeby kobiety nas słuchały? Wyzwania strategii komunikacji z perspektywy gender Magdalena Dobrowolska-Sagan Publicis Płeć a kategorie produktowe kobieta unisex mężczyzna Detergenty Żywność Kosmetyki

Bardziej szczegółowo

Czy to jest reklama? Zadanie 3

Czy to jest reklama? Zadanie 3 Czy to jest reklama? Zadanie 3 Pomysł na lekcję Dociera do nas codziennie wiele komunikatów. Mają one różne cele, treść i formę. Warto wiedzieć, które z nich zostały stworzone, aby przekazać nam pewną

Bardziej szczegółowo

Neuropsychologia w służbie reklamy

Neuropsychologia w służbie reklamy dr Jolanta Tkaczyk Akademia Leona Koźmińskiego Katedra Marketingu artykuł opublikowany w czasopiśmie Pro-Kreacja 4/2006 s.49 Neuropsychologia w służbie reklamy Często zdarza się, że reklamy oceniane przez

Bardziej szczegółowo

ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA ANETA SADOWSKA

ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA ANETA SADOWSKA ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA ANETA SADOWSKA I PATRYCJA SZAFRAŃSKA HASŁO PORADNIKA Nie wystarczy jeść - należy się odżywiać - to mądre słowa. Nie należy wpychać w siebie wszystkiego co jest na stole, czy w

Bardziej szczegółowo

Poradnik. Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Telefon: 660 411 465 (Mateusz Milewski) lub e-mail: irbb2013@gmail.com

Poradnik. Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Telefon: 660 411 465 (Mateusz Milewski) lub e-mail: irbb2013@gmail.com Poradnik Wstęp Projekt IRBB (Internetowa reklama branż budowlanych) to pomysł, który powstał na potrzeby reklamy firm, które mają na celu rozpowszechnienie swojej marki wśród zainteresowanych. Pomysł powstał

Bardziej szczegółowo

Spotkanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Spotkanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Promocja i informacja projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Spotkanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Analiza i interpretacja. Wykład przygotowujący do konkursu Do czterech razy sztuka! Autor: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

Analiza i interpretacja. Wykład przygotowujący do konkursu Do czterech razy sztuka! Autor: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk Analiza i interpretacja Wykład przygotowujący do konkursu Do czterech razy sztuka! Autor: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk Jednofigurowa Kompozycja Zamknięta Dynamiczna Perspektywa Kolorystyka Światłocień

Bardziej szczegółowo

Oś czasu na Facebooku

Oś czasu na Facebooku Artykuł pobrano ze strony eioba.pl Oś czasu na Facebooku Od dawna już przecież wiadomo, że 30 marca wszystkie firmowe strony fanpage mają zmienić swój wygląd z tradycyjnego na oś czasu. Panta rei także

Bardziej szczegółowo

Akcja Opiekun rodzinny samotny bohater? Poradnik dla organizacji uczestniczących

Akcja Opiekun rodzinny samotny bohater? Poradnik dla organizacji uczestniczących Akcja Opiekun rodzinny samotny bohater? Poradnik dla organizacji uczestniczących Spis treści Wstęp... 1 O akcji... 2 Nazwa... 2 Hashtag... 2 Spot... 3 Grafika... 3 Plakat... 3 Cover photo... 5 Strona HOSPICJA.PL...

Bardziej szczegółowo

Grupa docelowa portalu Mogilno.in:

Grupa docelowa portalu Mogilno.in: .inna reklama! nowe możliwości! I. O PORTALU Portal Mogilno.in istnieje na rynku od 1 stycznia 2011 roku. Jest to jedyny serwis regionalny, skupiający się wyłącznie na tematyce związanej z Gminą Mogilno.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PRZYZNAWANIA I UŻYCIA ZNAKU

REGULAMIN PRZYZNAWANIA I UŻYCIA ZNAKU REGULAMIN PRZYZNAWANIA I UŻYCIA ZNAKU DIZAJN PRZYJAZNY DZIECIOM 01.07.2015 WROCŁAW REGULAMIN PRZYZNAWANIA I UŻYCIA ZNAKU DIZAJN PRZYJAZNY DZIECIOM 1. INFORMACJE WSTĘPNE...3 2. GŁÓWNE CELE PROJEKTU...3

Bardziej szczegółowo

Fimaro oraz przetwory Anny Walczyńskiej traktujemy jako firmę rodzinną, która przygotowuje wszystkie produkty według własnych, unikalnych receptur.

Fimaro oraz przetwory Anny Walczyńskiej traktujemy jako firmę rodzinną, która przygotowuje wszystkie produkty według własnych, unikalnych receptur. Fimaro oraz przetwory Anny Walczyńskiej traktujemy jako firmę rodzinną, która przygotowuje wszystkie produkty według własnych, unikalnych receptur. Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów

Bardziej szczegółowo

1.1.4 Zasady skutecznego porozumiewania się

1.1.4 Zasady skutecznego porozumiewania się 1.1.4 Zasady skutecznego porozumiewania się Treść: to co chcemy przekazać musi być krótko i precyzyjnie określone. Wtedy łatwiej będzie to przedstawić, a dla naszego słuchacza zrozumieć. Zainteresowanie:

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

NAJWIĘKSZA SIEĆ MEDIÓW MIEJSKICH W POLSCE

NAJWIĘKSZA SIEĆ MEDIÓW MIEJSKICH W POLSCE NAJWIĘKSZA SIEĆ MEDIÓW MIEJSKICH W POLSCE 2 SPIS TREŚCI 3 4 5 6 10 18 19 Nasi Partnerzy Nasz zasięg Dlaczego warto reklamować się w mediach lokalnych? Reklama w TELEWIZJI Skuteczne dotarcie wysoka oglądalność

Bardziej szczegółowo

Działania marketingowe

Działania marketingowe Działania marketingowe Czyli jak sprzedać produkt Urszula Kazalska 1 Marketing Nazwa- od słowa market- rynek. Czyli marketing związany jest z wszelkiego rodzaju interakcjami jakie zachodzą pomiędzy kupującymi

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Spis treści. Wstęp... Jak wspierać rozwój przedszkolaka?... Jak ćwiczyć dziecięcy umysł?...

Spis treści. Spis treści. Wstęp... Jak wspierać rozwój przedszkolaka?... Jak ćwiczyć dziecięcy umysł?... Spis treści Spis treści Wstęp... Jak wspierać rozwój przedszkolaka?... Jak ćwiczyć dziecięcy umysł?... Koncentracja i spostrzeganie... Pamięć i wiedza... Myślenie... Kreatywność... Zadania, które pomogą

Bardziej szczegółowo

Startuje kampania reklamowa - Warta - warta zaufania

Startuje kampania reklamowa - Warta - warta zaufania INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 9 października 2012 r. Startuje kampania reklamowa - Warta - warta zaufania Zaprezentowany 9 października nowy wizerunek Warty będzie promowany największą w historii spółki

Bardziej szczegółowo

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Żyjemy w czasach, w których konsument odruchowo sięga po telefon, kiedy czegoś chce albo potrzebuje. opublikowany kwiecień 2015 Chce

Bardziej szczegółowo

Pij mleko! Będziesz wielki(a)!

Pij mleko! Będziesz wielki(a)! Pij mleko! Będziesz wielki(a)! Badania realizowane przez MillwardBrown SMG/KRC na potrzeby kampanii społecznej dla IAA Polska w latach 2002 2005 Prezentujący: Kuba Antoszewski, PR Manager, MillwardBrown

Bardziej szczegółowo

Artykuły Sponsorowane

Artykuły Sponsorowane Artykuły Sponsorowane w największym polskim portalu Horeca i w efektach wyszukiwania z Gwarancją Skuteczności kim jesteśmy? Pierwszy polski portal gastronomiczny jest najstarszym i największym portalem

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO WYBRANE. Club PR & Marketing s.c. ul. Orkana 10/1, 80-313 Gdańsk. www.clubpr.pl

PORTFOLIO WYBRANE. Club PR & Marketing s.c. ul. Orkana 10/1, 80-313 Gdańsk. www.clubpr.pl PORTFOLIO WYBRANE Club PR & Marketing s.c. ul. Orkana 10/1, 80-313 Gdańsk www.clubpr.pl CLUB PR & MARKETING Tworzymy zespół ludzi o zróżnicowanym doświadczeniu i zainteresowaniach. Dzięki temu połączeniu

Bardziej szczegółowo

VIII Bałtycki Festiwal Nauki Koło Studentów Biotechnologii PG

VIII Bałtycki Festiwal Nauki Koło Studentów Biotechnologii PG VIII Bałtycki Festiwal Nauki Koło Studentów Biotechnologii PG W ramach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który odbył się w dniach od 27 do 29 maja 2010 roku członkowie Koła Studentów Biotechnologii

Bardziej szczegółowo

WNĘTRZA UBRANE FOTELAMI

WNĘTRZA UBRANE FOTELAMI WNĘTRZA UBRANE FOTELAMI SITAG to formy siedzenia, które sprawiają, że biuro staje się miejscem o własnym stylu. Dzięki niemu nasi klienci każdego dnia cieszą się ze swoich foteli, które wyrażają ich indywidualność

Bardziej szczegółowo

Reklama na portalu Świata Przemysłu Farmaceutycznego specyfikacja techniczna

Reklama na portalu Świata Przemysłu Farmaceutycznego specyfikacja techniczna Reklama na portalu Świata Przemysłu Farmaceutycznego specyfikacja techniczna Formy reklamowe: 1. Billboard UP 1100zł netto Graficzny prostokąt reklamowy umieszczony centralnie w górnej części portalu,

Bardziej szczegółowo

Noworoczne postanowienia, czyli jak skutecznie schudnąć

Noworoczne postanowienia, czyli jak skutecznie schudnąć Noworoczne postanowienia, czyli jak skutecznie schudnąć Wraz z początkiem nowego roku wielu z nas podjęło decyzję, by zmienić coś w swoim życiu. Najpopularniejsze postanowienia to bez wątpienia: rzucę

Bardziej szczegółowo

Witaj! SuperKid.pl Zapewnij dzieciom dobry start! ( http://superkid.pl/uploads/ebooki/inteligencja.php), gdzie pokazuję dokładnie, jak

Witaj! SuperKid.pl Zapewnij dzieciom dobry start! ( http://superkid.pl/uploads/ebooki/inteligencja.php), gdzie pokazuję dokładnie, jak cz.1 Witaj! Jeśli zainteresował Cię ten ebook, to prawdopodobnie masz w domu przedszkolaka mniej lub bardziej niesfornego, może trochę wszędobylskiego i rozgadanego, a może wręcz przeciwnie - nieśmiałego

Bardziej szczegółowo

TRENER MARIUSZ MRÓZ - JEDZ TO, CO LUBISZ I WYGLĄDAJ JAK CHCESZ!

TRENER MARIUSZ MRÓZ - JEDZ TO, CO LUBISZ I WYGLĄDAJ JAK CHCESZ! TRENER MARIUSZ MRÓZ - JEDZ TO, CO LUBISZ I WYGLĄDAJ JAK CHCESZ! Witaj! W tym krótkim PDFie chcę Ci wytłumaczyć dlaczego według mnie jeżeli chcesz wyglądać świetnie i utrzymać świetną sylwetkę powinieneś

Bardziej szczegółowo

Oferta promocyjna na stronie Milanówka

Oferta promocyjna na stronie Milanówka Oferta promocyjna na stronie Milanówka Niniejszym chcielibyśmy przedstawić Państwu ofertę promocyjną portalu milanowek24.info zawierającą niezwykle atrakcyjne i skuteczne formy promocji na stronie poświęconej

Bardziej szczegółowo

3.2 TWORZENIE WŁASNEGO WEBQUESTU KROK 4. Opracowanie kryteriów oceny i podsumowania

3.2 TWORZENIE WŁASNEGO WEBQUESTU KROK 4. Opracowanie kryteriów oceny i podsumowania 3.2 TWORZENIE WŁASNEGO WEBQUESTU KROK 4 Opracowanie kryteriów i podsumowania Jeśli poważnie i krytycznie podszedłeś do swojej pracy, większą część WebQuestu masz już przygotowaną. Kolej na Kryteria ocen

Bardziej szczegółowo

WNĘTRZA UBRANE FOTELAMI

WNĘTRZA UBRANE FOTELAMI WNĘTRZA UBRANE FOTELAMI SITAG to formy siedzenia, które sprawiają, że biuro staje się miejscem o własnym stylu. Dzięki niemu nasi klienci każdego dnia cieszą się ze swoich foteli, które wyrażają ich indywidualność

Bardziej szczegółowo

Cook Like That - gotowanie staje się dziecinnie proste

Cook Like That - gotowanie staje się dziecinnie proste materiały prasowe [1] Fot. Łukasz Echeński Strona 1 z 6 Strona 2 z 6 Strona 3 z 6 Strona 4 z 6 4 września 2014 Nie ma wątpliwości, że praca mamy to zajęcie na pełen etat. Ciągła opieka nad maluchem, dbanie

Bardziej szczegółowo

Ekologia w naszym życiu.

Ekologia w naszym życiu. Ekologia w naszym życiu. Pytanie: Płeć: Kobieta 68% 69 Mężczyzna 32% 33 Pytanie: Twój przedział wiekowy: 7-13 0% 0 14-15 5% 5 16-19 88% 90 20-25 5% 5 26-35 1% 1 36 i więcej 1% 1 Pytanie: Czy zwracasz uwagę

Bardziej szczegółowo

Zestaw ćwiczeń nr II. Wojciech Fedyk Tourist Consulting

Zestaw ćwiczeń nr II. Wojciech Fedyk Tourist Consulting Zestaw ćwiczeń nr II Wojciech Fedyk Tourist Consulting www.ekspert.turystyka.pl Brief (marketingowy brief klienta) -podstawowy dokument (wstępna koncepcja) opracowany przez klienta agencji reklamowej,

Bardziej szczegółowo

1. Główne Niusy 2. Wstecz story 3. Bekowo 4. Tekstylia 5. Premiery

1. Główne Niusy 2. Wstecz story 3. Bekowo 4. Tekstylia 5. Premiery Glamrap.pl to największy serwis muzyczny skupiający w jednym miejscu społeczność kultury Hip-Hopowej. Na swoich łamach prezentuje najbardziej aktualne wiadomości z kraju i zagranicy, recenzje, relacje

Bardziej szczegółowo

Agencja Reklamowa. Kreatywność przyciąga

Agencja Reklamowa. Kreatywność przyciąga Agencja Reklamowa Kreatywność przyciąga Kreatywność przyciąga Oryginalny materiał reklamowy zwróci uwagę Twoich klientów Świat reklamy bywa przytłaczający. Różnorodność materiałów reklamowych i bogactwo

Bardziej szczegółowo

Timeline. fan page. Raport: Nowy wygląd stron na Facebooku, czyli wszystko co musisz wiedzieć o... lubię to wizerunek. social media społeczność

Timeline. fan page. Raport: Nowy wygląd stron na Facebooku, czyli wszystko co musisz wiedzieć o... lubię to wizerunek. social media społeczność lubię to sieć film znajomi konkurs promocja fan page lubię to wizerunek reklama zdjęcie kontakt sieć social media społeczność marketing reklama wizerunek konkurs promocja promocja społeczność kontaktmarketing

Bardziej szczegółowo

czarny humor jako budujący zainteresowanie

czarny humor jako budujący zainteresowanie humor wyzwala pozytywne uczucia - może odwracać uwagę od innego elementu komunikatu reklamowego - dystrakcja pozytywne emocje z jednego elementu komunikatu mogą być przeniesione na cały komunikat i/lub

Bardziej szczegółowo

Little bit of YOU in every bead we create PLACES. collection

Little bit of YOU in every bead we create PLACES. collection Little bit of YOU in every bead we create PLACES collection Little bit of YOU in every bead we create NUMER TELEFONU NUMER ULUBIONEJ CZERWONEJ POMADKI NUMER POKOJU HOTELOWEGO NUMER LOTU NUMER ZNANEJ ULICY

Bardziej szczegółowo

AdBranch BRANŻA TELEKOMUNIKACYJNA

AdBranch BRANŻA TELEKOMUNIKACYJNA AdBranch BRANŻA TELEKOMUNIKACYJNA Dlaczego radio? W roku 2014 na reklamodawcy z branży telekomunikacyjnej na reklamę w radio wydali blisko 150 mln złotych. Trzech największych reklamodawców to Orange,

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyć zainteresowanie i lojalność młodego Internauty. www.jupik.com. Patrycja Giurko Kofola Holding Marta Godlewska - Yoof

Jak zdobyć zainteresowanie i lojalność młodego Internauty. www.jupik.com. Patrycja Giurko Kofola Holding Marta Godlewska - Yoof Jak zdobyć zainteresowanie i lojalność młodego Internauty na rynku wielkich graczy? www.jupik.com Patrycja Giurko Kofola Holding Marta Godlewska - Yoof Znane marki Kubuś, Pysio Intensywne działania promocyjne

Bardziej szczegółowo

oswieconykochanek.pl Jack Brunet 7 kroków aby przestać się masturbować

oswieconykochanek.pl Jack Brunet 7 kroków aby przestać się masturbować Masturbacja 7 kroków aby przestać się masturbować Jeśli robisz to codziennie kilka albo kilkanaście razy, to możesz zacząć zastanawiać czy to normalne. Robi tak wielu mężczyzn, ale i kobiet, ale efektem

Bardziej szczegółowo

Jak promować i informować o Funduszach Europejskich wskazówki. Kraków, listopad 2012

Jak promować i informować o Funduszach Europejskich wskazówki. Kraków, listopad 2012 Jak promować i informować o Funduszach Europejskich wskazówki Kraków, listopad 2012 JĘZYK FUNDUSZY EUROPEJSKICH dlaczego bywa niezrozumiały? SPECJALISTYCZNY Cechy charakterystyczne języka FE SKOMPLIKOWANY

Bardziej szczegółowo

10 powodów, aby wybrać białe meble kuchenne

10 powodów, aby wybrać białe meble kuchenne 10 powodów, aby wybrać białe meble kuchenne I. Białe meble są zawsze modne Nie bez powodu intuicyjnie większość z nas wybiera w kuchni biel. Ten szlachetny i uniwersalny kolor to obecnie najsilniejszy

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsorska OPOLSKA LIGA FIRM WIOSNA 2014

Oferta sponsorska OPOLSKA LIGA FIRM WIOSNA 2014 Oferta sponsorska OPOLSKA LIGA FIRM WIOSNA 2014 Szanowni Państwo, Pragniemy przedstawić Państwu ofertę współpracy sponsorskiej. Wierzymy, że to co zaproponujemy, zachęci Państwa do współpracy z nami. Niniejsza

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji programu Owoce w szkole realizowanego w I i w II półroczu roku szkolnego 2013/2014

Sprawozdanie z realizacji programu Owoce w szkole realizowanego w I i w II półroczu roku szkolnego 2013/2014 Sprawozdanie z realizacji programu Owoce w szkole realizowanego w I i w II półroczu roku szkolnego 2013/2014 W I i II półroczu roku szkolnego 2013/ 2014 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie

Bardziej szczegółowo

ZDROWIE Zasady zdrowego stylu życia NA TALERZU Poradnik dla

ZDROWIE Zasady zdrowego stylu życia NA TALERZU Poradnik dla ZDROWIE Zasady zdrowego stylu życia NA TALERZU Poradnik dla Ucznia Rodzica Nauczyciela Zdrowie człowieka to fundament, na którym opiera się całe jego szczęście i wszystkie umiejętności. Benjamin Disraeli

Bardziej szczegółowo

Żywność. zapewnia prawidłowe funkcjonowanie. poprawia samopoczucie

Żywność. zapewnia prawidłowe funkcjonowanie. poprawia samopoczucie Warsztaty żywieniowe Żywność buduje i regeneruje dostarcza energii zapewnia prawidłowe funkcjonowanie poprawia samopoczucie Żaden pojedynczy produkt nie dostarczy Ci wszystkiego, czego potrzebujesz dlatego

Bardziej szczegółowo

Różnicowanie i pozycjonowanie produktu. Jolanta Tkaczyk

Różnicowanie i pozycjonowanie produktu. Jolanta Tkaczyk Różnicowanie i pozycjonowanie produktu Jolanta Tkaczyk Różnicowanie produktu...działania zmierzające do ukształtowania znaczących różnic, pozwalających na wyróżnienie oferty przedsiębiorstwa wśród ofert

Bardziej szczegółowo

JEMY WARZYWA I OWOCE SEZONOWE. Przedszkole nr 6 w Dąbrowie Górniczej

JEMY WARZYWA I OWOCE SEZONOWE. Przedszkole nr 6 w Dąbrowie Górniczej SPRAWOZDANIE Z AKCJI PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA EDYCJA JESIEŃ 2012 JEMY WARZYWA I OWOCE SEZONOWE Przedszkole nr 6 w Dąbrowie Górniczej Akcja w naszym Przedszkolu prowadzona była w miesiącu październiku

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu

Zespół Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM NR 101 POZNAŃ Jak przygotowaliśmy kampanię reklamową. Co to jest kampania reklamowa? Nasza kampania objęła szereg działań

Bardziej szczegółowo

Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i odżywiać się zdrowo? Sondaż

Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i odżywiać się zdrowo? Sondaż Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i odżywiać się zdrowo? Sondaż Sprawozdanie z zadania numer 2 SP2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Sobótce W dn. 5 listopada 2014 r. w kl. III VI (75 uczniów) przeprowadzono

Bardziej szczegółowo

Nasycony, intensywny kolor na ścianach, nowoczesne grafiki... Piękny i wyrazisty dekor na płaszczyźnie blatu w połączeniu z eleganckim grafitem

Nasycony, intensywny kolor na ścianach, nowoczesne grafiki... Piękny i wyrazisty dekor na płaszczyźnie blatu w połączeniu z eleganckim grafitem Wnętrze w Pomyśl, jak charakter wnętrza Twojego biura wpływa na Twoją pracę, na Twoje samopoczucie i... na wrażenie, jakie robisz na Twoich klientach? Kreujesz wnętrza Twojego biura- to trochę tak, jakbyś

Bardziej szczegółowo

Szyby balkonowe Lumon. Ujrzyj nowe horyzonty

Szyby balkonowe Lumon. Ujrzyj nowe horyzonty Szyby balkonowe Lumon Ujrzyj nowe horyzonty Badania systemów przeszkleń balkonowych Lumon wykazały znaczne oszczędności, zarówno w zakresie renowacji budynków, jak i zużycia energii. Korozja elementów

Bardziej szczegółowo

Ukierunkowana komunikacja. We właściwym czasie i miejscu.

Ukierunkowana komunikacja. We właściwym czasie i miejscu. Ukierunkowana komunikacja. We właściwym czasie i miejscu. Point of Sale & Instore TV-Solutions e-pos.tv Zainspirowani innowacyjnymi trendami technologicznymi w komunikacji oraz nowymi różnorodnymi możliwościami

Bardziej szczegółowo

Czas Mikołajkowych i Gwiazdkowych prezentów!

Czas Mikołajkowych i Gwiazdkowych prezentów! choinka.jpg [1] Fot. Strona 1 z 8 Strona 2 z 8 Strona 3 z 8 Strona 4 z 8 Strona 5 z 8 2 grudnia 2013 Wszyscy szukamy oryginalnych i ciekawych prezentów dla Najbliższych. Chyba wszyscy się zgadzamy z tym,

Bardziej szczegółowo

Strategia komunikacji dla projektu kampanii reklamowej

Strategia komunikacji dla projektu kampanii reklamowej Strategia komunikacji dla projektu kampanii reklamowej Klient: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Grupa projektowa KapiBrand: Natalia Duvanova Włodzimierz Mazur Ola Nawrocka Kasia Tomczyk Rafał Zbozień

Bardziej szczegółowo

Salon Plus w Warszawie

Salon Plus w Warszawie Plus Chmielna Salon Plus w Warszawie 27.07.2012 Najnowocześniejszy salon Plus. Salon Plus w Warszawie Salon Plus w Warszawie 27.07.2012 Najnowocześniejszy salon Plusa mieszczący się w Nowym Domu Braci

Bardziej szczegółowo

FFCreation Sp. Jawna Chorągwii Pancernej 43 02-951 Warszawa WINIARY. Kochanie przez gotowanie

FFCreation Sp. Jawna Chorągwii Pancernej 43 02-951 Warszawa WINIARY. Kochanie przez gotowanie WINIARY Kochanie przez gotowanie 1 WYKORZYSTANIE ZINTEGROWANEJ KAMPANII PRZY PROMOCJI KONSUMENCKIEJ KLIENT: MARKA: TYP PROJEKTU Nestle Polska Winiary promocja konsumencka wykorzystująca zintegrowaną kampanię,

Bardziej szczegółowo

Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl

Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl Szanowni Państwo, Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym

Bardziej szczegółowo