SZTUKA MŁODA. 2. aukcja. 16 września PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA

Download "SZTUKA MŁODA. 2. aukcja. 16 września 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA"

1 1 SZTUKA MŁODA 2. aukcja 16 września 2015 PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA

3 PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA SZTUKA MŁODA 2. aukcja 16 września 2015, godz cena wywoławcza każdej pracy: 500 zł wystawa przedaukcyjna: 3-4 września i 7-16 września 2015 r., godz showroom przedaukcyjny: września 2015 r., godz Fundacja Promocji Sztuki Polskiej

4 4 1 Małgorzata Bryndza Mobile XXI, 2015 olej, płótno, 70x70 cm sygn. p.d. GBryndza Małgorzata Bryndza (ur r.) jest absolwentką Wydziału Sztuki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, gdzie w 2013 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom w pracowni prof. A. Desperaka oraz absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Cztery żywioły, Hooper Bay, Częstochowa (2012); Trzy wymiary, Hooper Bay, Częstochowa (2012); Ogólnopolska Wystawa Rysunku, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2014). Prezentowała kolekcję dyplomową w Centrum Promocji Mody, Łódź (2014).

5 5 2 Konrad Trzeszczkowski bez tytułu, 2010 olej, płótno, 100x80 cm sygn. Konrad Trzeszczkowski (ur r.) studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Dyplom uzyskał w 2011 r. Autor wystawy indywidualnej w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala, Warszawa (2012). Uczestnik wystaw zbiorowych m.in. w Galerii Turbo (2011); Galerii Funky (2011); Muzeum Drukarstwa (2012).

6 6 3 Dariusz Grajek Chimera i Zeus, 2015 olej, płótno, 120x80 cm sygn. p.d.: D. Grajek 2015, opisany na odwrocie: CHIMERA I ZEUS DGrajek 2015 Dariusz Grajek (ur r.) studiował na ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa zrealizował u prof. Andrzeja Leśnika. Uczestnik wystaw: Galeria K&T (1996); Galeria FS (1995, 2002); Galeria Gida (1998, 2001); Galeria W Art (2002); Galeria Pod Makiem (2010, 2012); Galeria Pankiewicz (2008); Galeria Globis (2008); Salon Posnania (2007, 2008); Galeria DNA (2014).

7 7 4 Wojtek Brewka Jestem sceptyczny z cyklu Portrety zwierząt, 2015 akryl, płótno, 120x120 cm sygn. p.g. Brewka monogramem, opisany na odwrocie: Jestem sceptyczny z cyklu Portrety zwierząt Warszawa 2015 BREWKA Wojciech Brewka (ur r.) absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Autor wystaw indywidualnych: Łódź (2007); Klub pod muzami, Kalisz (2010); Klub Sens Nonsensu, Warszawa (2013), Galeria Vinosfera, Warszawa (2014).

8 8 5 Katarzyna Rogoz a Podróż 4, 2015 akryl, płótno, 60x40 cm opisany na odwrocie: Katarzyna Rogoża Podróż Katarzyna Rogoża (ur r.) studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi na kierunkach: Projektowanie Ubioru oraz Projektowanie Obuwia i Form Kaletniczych. Dyplom z malarstwa zrealizowała w 2012 r. w pracowni prof. M. Czajkowskiego, kolekcję ubiorów obroniła pod kierunkiem prof. S. Romeckiej. W 2013 r. jeden z jej obrazów dyplomowych został zakwalifikowany do wystawy 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. W latach uczestniczyła w projekcie Centrum Promocji Mody Klaster branży tekstylno-odzieżowej, w ramach którego zrealizowała dwie kolekcje prezentowane podczas Fashion Week Poland. W trakcie studiów brała udział w konkursach dla projektantów, takich jak: Gryf Fashion Show w Szczecinie oraz Off Fashion w Kielcach. Do tej pory zrealizowała 5 autorskich kolekcji.

9 9 6 Hanna Zwierzchowska Nogami do przodu, 2013 olej, płótno, 120x100 cm opisany na odwrocie: HANNA ZWIERZCHOWSKA NOGAMI DO PRZODU X120 cm ol./pł. Hanna Zwierzchowska (ur r.) w latach studiowała na ASP w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach studiowała na Accademia di Belle Arti w Bolonii we Włoszech. Stypendystka Ministra Kultury (2015). Prowadzi zajęci edukacyjne w Akademii SpotLight Kids, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

10 10 7 Joanna Kotecka /Tatai/ Moirai, Lachesis, 2015 olej, płótno, 92x65 cm sygn. l.d.: Tatai, opisany na odwrocie: Tatai 2015 Joanna Kotecka /Tatai/ (ur r.) jest absolwentką ASP we Wrocławiu, gdzie w 2010 r. obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. K. Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Autorka wystaw indywidualnych: Przesłanki, Galeria Zadra, Warszawa (2009) i Matka Wojowniczka Bogini, Galeria Zadra, Warszawa (2010). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Pejzaż wewnętrzny, ASP, Wrocław (2008); Archetyp spełniony - kobiece role jako temat w sztuce Japonii, ASP, Wrocław (2010); Konkurs Malarstwa, Galeria Zadra, Warszawa (2009, 2011); Sztuka pod lupę. Festiwal Sztuk Różnych Mironalia, Galeria Filtry, Warszawa (2012); Ogólnopolski zjazdu artystów, Wyciążkowo (2014).

11 11 8 Katarzyna Kordyasz bez tytułu, 2012 olej, płótno, 80x70 cm opisany na odwrocie: K. Kordyasz 2012 Katarzyna Kordyasz (ur r.) w 2006 r. uzyskała dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. K. Wachowiaka na warszawskiej ASP. Zrealizowała aneks z tkaniny artystycznej pod kierunkiem prof. D. Grynczel. Nominowana do nagrody na Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi (2013). Laureatka Nagroda z Dyplom 2006 ufundowanej przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy profesora J. Szajny i Galerię Studio dla Dyplomanta Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2013); Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2013); 9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej, Muzeum Miasta, Gdynia (2013); Wzajemne powiązania, Sienna Gallery, Warszawa (2012); Jesienny salon małych form tkackich, Galeria 022, Warszawa (2011); Konfronty, MOK, Galeria Amfilada, Olsztyn (2011); Kobiety na Froncie, DGW, Warszawa (2011); Ogólnopolska Wystawa Miniatury, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2010); Sztuka włókna, ZPAP, Warszawa (2010); V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej EKO-BALT, Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia (2009); Kobieta i Obraz, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia (2009); Aktualny Obraz, Królikarnia, Warszawa (2009); V Międzynarodowe Biennale Miniatury, Galeria Ośrodka Promocji Kultury, Częstochowa (2008); Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej w Tournai, Muzeum Miasta, Tournai, Belgia (2008); IV Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto 2007, Muzeum Miasta, Gdynia (2007); III Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007); XVII Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2007); Biennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki, Wozownia, Toruń (2007); Międzynarodowy Plener Tkacki, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia (2007); Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2007); Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2007); Młoda Tkanina Warszawska, Krajowa Izba Mody, Łódź (2007).

12 12 9 Kamil Jakóbczak Dusza Kameleona, 2014 olej, płótno, 70x70 cm sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Dusza Kameleona K. Jakóbczak 2014 Kamil Jakóbczak (ur r.) od kilku lat samodzielnie rozwija swoje umiejętności malarskie, czepiąc inspiracje z twórczości klasyków malarstwa nowoczesnego.

13 13 10 Agata Biernacka bez tytułu, 2012 akryl, płótno, 80x100 cm opisany na odwrocie: AGATA ORLICKA-BIERNACKA Agata Biernacka (ur r.) jest absolwentką ASP we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2012 r. w pracowni prof. L. Mickosia. Autorka wystawy indywidualnej w Galerii ExLibris w Jaworznie (2009). Uczestniczka wystawy Woliery 6 w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2012) oraz w konkursie Modessqe (2013).

14 14 11 Bartosz Czarnecki Możliwości struktury, 2013 akryl, płótno, 50 x 60 cm opisany na odwrocie: Bartosz Czarnecki x60 cm Bartosz Czarnecki (ur r.) w 2008 r. obronił dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor wystaw indywidualnych: Galeria Schody, Warszawa (2012); Galeria Promocyjna ASP, Kraków (2012). Laureat licznych wyróżnień w konkursach malarskich i graficznych.

15 15 12 Marta Konieczny Głębia, 2014 olej, płótno, 100x120 cm sygn. p.d.: MARTA KONIECZNY, opisany na odwrocie: GŁĘBIA Marta Konieczny 2015 Marta Konieczny (ur r.) studiowała w latach w Moskwie, a następnie na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Stannego w 1994 r. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, projektowaniem graficznym, ceramiką. Jej książki artystyczne znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Drzewo-Stan, Galeria 022 ZPAP, Warszawa (2007); Światło-Stan, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa (2009); Psychoflora, Agora, Warszawa (2009); To-Get-Her, Galeria Arteria, Warszawa (2011).

16 16 13 Anna Zalewska The game of emotions, 2015 akryl, płótno, 100x100 cm sygn. Anna Zalewska (ur r.) jest absolwentką PLSP im. P. Potworowskiego w Poznaniu. Ukończyła studia ze specjalnością projektowania mebli na Wydziale Technologii Drewna poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

17 17 14 Sabina Woźnica Kolory absolutu, 2009 olej, płótno, 60x73 cm opisany na odwrocie: SWoźnica /Kolory Absolutu/olej na płótnie 60 x 73 cm /2009 Sabina Woźnica (ur r.) studiowała na EAS w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskała w 2002 r. w pracowni prof. R. Osadczego. Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego (2006 r.) oraz Fundacji im. T. Kulisiewicza (2000/2001). Autorka wystaw indywidualnych: Generator idei. Z Collegium Maius na Ewigkeitsgasse, Kunstraumprojekte Ewigkeitsgasse, Wiedeń (2014); Generator idei, andel s Hotel, Kraków (2013); Podziemny Świat Psyche. Inicjacje, MOS -Małopolski Ogród Sztuki, Kraków (2013); Rzeczywistość i fikcja, Instytut Cervantesa, Kraków (2012); Człowiek i natura, Galeria Piętro Wyżej, Centrum Kultury im. K. Bochenek, Katowice (2009); Szkice z natury, Galeria Promocyjna, Centrum Sztuki Współczesnej - Solvay, Kraków (2009); Rzeczywistość i fikcja, Teatr Powszechny, Warszawa (2006); Rzeczywistość i fikcja, Galeria Biblioteki Śląskiej, Katowice (2006); Sto lat samotności, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków (2005); 10 stopni urzeczywistnienia, Galeria 5, Centrum Kultury im. K. Bochenek, Katowice (2004); Dwa pejzaże, Galeria Stara Kordegarda, Warszawa (2004); Miasto widzialne lecz niewidziane. Warszawa -Londyn-Bombaj, Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuki TPSP Pałacyk, Warszawa (2002). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: Nowi członkowie ZPAP-u, Galeria Pryzmat, Kraków (2013); Tu i teraz, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa (2004); Mistrz i uczeń, Galeria Ars Polonia, Warszawa (2003); Profesorowie i studenci Europejskiej Akademii Sztuk, Pałac Prezydencki, Bukareszt, Rumunia (2003).

18 18 15 Grzegorz Wawrzyńczak Disco, 2012 technika własna, 95x110 cm opisany na odwrocie: Grzegorz Warzyńczak DISCO 2012 technika własna, 95x110 Grzegorz Wawrzyńczak (ur r.) w 2013 r. ukończył Wydział Malarstwa na WSzP UMK w Toruniu w pracowni prof. P. Klugowskiego. Aneksem z rysunku przygotował pod okiem prof. K. Pituły, natomiast część dyplomu z malarstwa w architekturze w pracowni prof. A. Kałuckiego. Jego dyplom wyróżniony został za szczególne wartości artystyczne. Autor wystaw indywidualnych: Klub Fado, Aleksandrów Kujawski (2010); Rytuał, Galeria nad Wisłą, Toruń (2013); Między wschodem a zachodem, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013). Uczestnik wystaw zbiorowych: Wystawa poplenerowa studentów Zakładu Malarstwa WSzP UMK w Toruniu, Dwór Artusa (2010); Wystawa poplenerowa, Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, Grudziądz (2012); V Konkurs Malarstwa Zadra, Galeria Zadra, Warszawa (2012); Działania Podstawowe, wystawa towarzysząca XV Mogileńskim Spotkaniom Plastycznym, Mogilno (2013); 9 Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013); Sztuka Otwarta, II Festiwal Sztuki Aktualnej Nowe Ciepło, Miejskie Centrum Kultury, Galeria Przestrzeń Gruzownia, Nowe Miasto Lubawskie (2013); 21 Spotkania Teatru Otwartego Festiwal STO, Teatr Terminus A Quo, Nowa Sól (2013); Dyplom 2013, Studentenwerke, Getynga (2013); Dyplom 2013, CSW Znaki Czasu, Toruń (2014); Drugie życie książki, wystawa książki artystycznej, Toruń (2014); Salonik. Wystawa książki artystycznej w ramach XX Toruńskiego Festiwalu Książki, Dom Muz, Toruń (2014); II Międzynarodowe Biennale Plakatu Bielsko-Biała Cóż nam po prawdzie?, Bielsko-Biała (2015); Nowy rozdział, Galeria ZPAP, Toruń (2015).

19 19 16 Radosław Jastrzębski Winorośl, 2014 olej, płótno, 50x70 cm sygn. p.d.: J. Jastrzębski 2014, opisany na odwrocie: Winorośl olej na płótnie, 50x70 cm 2014 Radosław Jastrzębski Radosław Jastrzębski (ur r.) ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 2011 r. w pracowni malarstwa prof. L. Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. Finalista Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa (2011); laureat Nagrody im. Prof. J. Szajny (2011), nagrody Inicjatywy ENTRY (2011); wyróżnienia honorowego Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy na 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje (2012). Autor wystaw indywidualnych: Pod ścianą, Galeria Promocyjna, Warszawa (2013); Oto człowiek, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2012), Światło,Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2011). Uczestnik wystaw zbiorowych: Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2012); VII Kurpiowski Plener Malarsko-Literacki, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2012); Rozstanie, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2012); VI Kurpiowski Plener Malarsko-Literacki, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2011); Pracownia Przestrzeni Publicznej ASP Warszawa, Galeria Działań, Warszawa (2011); Finaliści Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa, Salon Akademii, Warszawa (2011); DyploMy 2011, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2011); Miasta Partnerskie, Centrum Kultury i Komunikacji, Alytus, Litwa (2011); V Kurpiowski Plener Malarsko-Litracki, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2010); Pracownia 59, Galeria Działań, Warszawa, Młodzieżowy Dom Kultury na Łazienkowskiej, Warszawa (2009).

20 20 17 Bartosz Michał Hoppe-Sadowski Kombinacja koloru, 2015 olej, płótno, 110x130 cm opisany na odwrocie: BARTOSZ MICHAŁ HOPPE-SADOWSKI COMBINATION COLOUR 110/130 OIL ON CANVAS 2015 Bartosz Michał Hoppe Sadowski (ur r.) jest absolwentem wrocławskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach: N. W. Kuczmy, J. Jaroszewskiego, J. Merkla

21 21 18 Baśka Wesołowska We mgle, 2012 olej, płótno, 130x150 cm opisany na odwrocie: Baśka Wesołowska 2013 Baśka Wesołowska (ur r.) studiowała grafikę warsztatową, scenografię i malarstwo na ASP w Katowicach. Dyplom z malarstwa uzyskała w 2013 r. Autorka wystaw indywidualnych: Siostry. Przestrzenie intymne, Warszawa (2013); Siostry. Przestrzenie intymne, Gliwice (2013); Making it POP!, Wrocław (2012); dosztukowywanie, Katowice (2012). Uczestniczyła w wystawach zbiorowych: Nowy Obraz/Nowe spojrzenie, Poznań (2013); 11. Edycja Artystycznej Podróży Hestii, Gdańsk (2012); ssafka Art Festival, Katowice (2011); Sezon Ogórkowy, Katowice (2011); Studenci z pracowni prof. I. Walczaka, Czeladź (2011); Obrazy pod napięciem, Czeladź (2010).

22 22 19 Iwona Dombek-Rybczyńska Inna, 2015 olej, płótno, 120x100 cm opisany na odwrocie: 2015 r. Iwona Dombek-Rybczyńska Inna Iwona Dombek-Rybczyńska (ur r.) studiowała w WSSS w Poznaniu w pracowni prof. W. Sadleya. Dyplom licencjacki z malarstwa na jedwabiu zrealizowała w 2000 r., a magisterski z druku na tkaninie u prof. S. Zielińskiej na ASP w Łodzi. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Strzecha, Poznań (2001); Galeria ZPAP, Olsztyn (2002); Galeria ZPAP, Olsztyn (2002); Biblioteka, Dobre Miasto (2003); MDK, Orneta (2004); Restaurant, Mannheim (2006); Galeria Art-Nova, Orneta (2011); Dom Kultury, Bartoszyce (2011); Galeria ZUM, Elbląg (2011); LDK, Lidzbark Warmiński (2011); Twierdza Boyen, Giżycko (2011); CEiIK Galeria Parkowa, Olsztyn (2011); Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Dworek Sierakowskich Sopot (2011).

23 23 20 Olga Pawłowska Połowy (VII), 2015 akryl, tusz, płótno, 91x77cm odpisany na odwrocie: PAW/ŁOW/SKA 2015 Olga Pawłowska (ur r.) w latach studiowała na ASP w Krakowie. Dyplom realizowała w Pracowni Wklęsłodruku, aneks do dyplomu realizowany w Pracowni Malarstwa. Laureatka konkursu na ilustracje do wierszy Juliana Tuwima (2014). Autorka wystaw indywidualnych: Stukot Cafe, Kraków (2012); Centrum Kultury Ruczaj (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Pracownia Malarstwa II, Konsulat Generalny Niemiec (2012); NOTO, Galeria Znaczy Się (2012); Pracownia Drzeworytu (2012); Artyści i ich dzieci, Centrum Kultury, Katowice (2012); Pracownia Malarstwa II, Galeria Vauxhall, Krzeszowice (2013); Dusseldorf, Niemcy (2013); Studenci Wydziału Grafiki, Pałacu Sztuki, Kraków (2013); Grafika i Malarstwo, Biblioteka Publiczna, Katowice (2013); Ostrawa, Czechy (2013).

24 24 21 Magdalena Szilke bez tytułu, 2011 olej, płótno, 60x90 cm opisany na odwrocie: Magdalena Szilke 2011 Magdalena Szilke (ur r.) jest absolwentką ASP w Warszawie. Dyplom obroniła na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. St. Baja, uzyskując wyróżnienie dziekańskie. Zajmowała się także tkaniną artystyczną w pracowni prof. D. Grynczel, z której uzyskała wyróżnienie oraz zrealizowała aneks. W 2010 r. uczestniczyła w dwóch wystawach zbiorowych: Międzynarodowej Wystawie Miniatury Lnianej Z krosna do Krosna oraz Bajki w podziemiu w kościele ewangelicko-augsburskim w Warszawie. W 2012 r. Zaprezentowała wystawy indywidualne w Galerii Ether w warszawie i w Bemowskim Centrum Kultury art.bem w Warszawie.

25 25 22 Wioleta Wnorowska bez tytułu, 2013 olej, płótno, 200x150 cm opisany na odwrocie: Wioleta Wnorowska, 2013 Wioleta Wnorowska (ur r.) jest absolwentką Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie, kierunku Sztuka Mediów. W 2013 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. L. Tarasewicza. W latach studiowała w ramach Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Otrzymała Nagrodę im. prof. J. Szajny dla studentów i absolwentów ASP w Warszawie (2011) i I nagrodę za dokument w konkursie filmowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Mościcach (2013).

26 26 23 Marcelina Rydelek Neverland 2, 2015 akryl, płótno, 90x90 cm opisana na odwrocie: RYDELEK 15 Marcelina Rydelek (ur r.) w latach studiowała malarstwo na ASP w Katowicach. Stypendystka Miasta Szczecina (2000, 2001, 2006, 2007, 2008); Prezesa Rady Ministrów (2001, 2002); Górnej Bawarii (2009); Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (2011). Laureatka wyróżnienia w konkursie na plakat Eko Film, Nowogard (2000); I Nagrody w konkursie Portret pisarzy polskich, PLSP Szczecin (2001); II Nagrody w konkursie na plakat związany z ochroną własności przemysłowej, Warszawa (2005); I Nagrody w konkursie na plakat Inny nie znaczy gorszy, Zrozumieć osoby z autyzmem, Kraków (2006); III Nagrody w konkursie na plakat promujący Polskę, Kraków (2007); I Nagrody w konkursie na niekonwencjonalny plakat 1 Majowy, Zielona Góra (2007); wyróżnienia pisma Artluk w konkursie na plakat Nowy przekład w kolorze, Warszawa (2010); nagroda rektora ASP w Krakowie na 22 Biennale Plakatu Polskiego, Katowice (2011). Autorka wystaw indywidualnych: Portrety fatalne, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Szczecin (2011); Cienie przeszłej teraźniejszości, Galeria Kierat 1, Szczecin (2010). Uczestniczka wystaw: prac laureatów konkursu na plakat związany z ochroną własności przemysłowej, Urząd Patentowy, Warszawa (2005); IV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego OFENSIVA, Wrocław (2006); Biennale Humoru i Satyry, Gabrov, Bułgaria (2007, 20011, 2013); Biennale Plakat, Lahti, Finlandia (2007, 2009); Biennale Plakatu Polskiego, Katowice (2007, 2009, 2011, 2013); V Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFENSIVA (2007); Figurama. Festiwal rysunku studenckiego, Czechy (2007); wystawa prac nominowanych w konkursie Prowadzę - jestem trzeźwy, 3 Festiwal Plakatu Reklamowego, Kraków (2008); Dyplomy 2008, Rondo Sztuki, Katowice (2008); Pracownia 25, Zamek Sielecki, Sosnowiec (2008); Międzynarodowe Triennale Plakatu Ekologicznego, Ukraina (2009, 2012); Międzynarodowe Triennale Plakatu, Toyama, Japonia (2009); Quadro-Art, Galeria ZPAP Na Piętrze, Łódź (2009); Transfer: Polen II, Freising, Niemcy (2009); Nowy przekład w kolorze, Galeria ZG ZPAP, Warszawa (2010); Triennale Małych Form Malarskich; Galeria Wozownia, Toruń (2010); Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2010); Jesienne Konfrontacje, BWA Rzeszów (2010); Jesienne Konfrontacje, Galerie umelcow Spisa v Spisskej Novej Vsi, Słowacja (2011); Galeria Jednego obrazu, Książnica Pomorska,Szczecin (2011, 2013); Tworzymy bezpieczny internet, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Warszawa (2012); Zadra 2012, Warszawa (2012); Biennale Młodych, MDK, Radomsko (2012); Triennale Malarstwa Współczesnego - Jesienne konfrontacje, BWA Rzeszów (2013); To death with a smile, Meksyk;(2013); Konkurs malarski im. L. Wyczółkowskiego, ZPAP Bydgoszcz (2013).

27 27 24 Izabela Kostiukow Zapis Rzeczywisty, 2014 olej, płótno, 100x70 cm opisany na odwrocie: GOŁASZEW 2014 IZA KOSTIUKOW 10x70 OLEJ NA PŁÓTNIE ZAPIS RZECZYWISTY Izabela Kostiukow (ur r.) jest absolwentką ASP w Poznaniu. Studiowała w latach Obecnie pracuje w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie, gdzie prowadzi pracownie rysunku i malarstwa. Kurator wielu plenerów artystycznych. Od 2013 r. organizator Międzynarodowego Pleneru Artystycznego - Summer Jam we współpracy z ABC Gallery w Poznaniu. W 2011 r. wyróżniona Odznaką Honorową Prezydenta za Zasługi dla Miasta Konina. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i poplenerowych.

28 28 25 Julia Kowalska Wstyd, 2014 olej, płótno, 120x80 cm opisany na odwrocie: JULIA KOWALSKA olej na płótnie 120x80 cm Julia Kowalska (ur r.) do 2011 r. uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Laureatka Nagrody Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Konserwacji w Zamościu w dziedzinie malarstwa (2015), Grand Prix wystawy grafiki warsztatowej (2015), wyróżnienia w konkursie Wariacje na temat twórczości Ignacego Witkiewicza (2015). Ma na koncie udział w wystawach pokonkursowych: Pejzaż Ludzki (2012); Portret Rodzinny (2013); Figury Ciała (2014). Uczestniczyła w plenerach malarskich: Kosarzyska (2014); Zamość Perła Renesansu (2015).

29 29 26 Jacek Malinowski Toscana XXXXIII, 2014 olej, płótno, 120 x 30 cm opisana na odwrocie: Jacek Malinowski olej 2014 Jacek Malinowski (ur r.) jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych.

30 30 27 Sławomir Wojtkiewicz Architecton akryl, deska 100x100 cm sygn. p.d. S. Wojtkiewicz 2015 Sławomir Wojtkiewicz (ur r.) w studiował na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Zawodowo zajmuje się architekturą, ma na koncie liczne nagrody i publikacje z tej dziedziny. Uczestnik wystaw zbiorowych: Stowarzyszenie ArsPolis (2013); Politechnika Białostocka (2011); Dom Kultur, Białowieża (2008); Wydział Architektury PB (2006); Festiwal Sztuki i Nauki, Białystok (2003).

31 31 28 Marcin Painta One i Statki, 2011 akryl, płótno, 120x100 cm sygn. p.d. Marcin Painta, opisany na odwrocie: Marcin Painta Marcin Painta (ur r.) studiował grafikę w latach na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Dyplom zrealizował w pracowni druku płaskiego prof. G. Banaszkiewicza i prof. K. Szwajkowskiej. Laureat nagród: Artysta Tygodnia w Wakacyjnym Maratonie Artystycznym Power of Art (2012); I miejsce, Tommy Hilfiger LOUD, MTV (2010); II miejsce, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny BikeShot 2010, Galeria Skene, Jelenia Góra (2010). Od 2012 r. należy do interdyscyplinarnej grupy artystycznej Młodzi Sztuką. Autor wystaw indywidualnych: Pralka Włączona, Centrum Sztuki Cartonovnia, Warszawa (2013); Ona i kanarek, Galeria Pojedyncza, Centrum Kultury Katowice (2013); Ritning/Rysunek, Gallery Bräcke, Bräcke, Szwecja (2012); Nosferatu-symfonia koloru i Oni, Artystyczny Klub Rampa, Warszawa (2012); Oni i Reformacja, Dom Modelowy, Janki k/warszawy (2011); Czeski Sen, Dom Kultury, Vitkow, Republika Czeska (2007). Uczestnik wystaw zbiorowych: Dumni Polską, Promocja w świecie polskiej sztuki, kultury i designu, Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (2013); Preview Berlin Art Fair 2013, Opern Werkstatten, Berlin (2013); II Festiwal Sztuki, Young At Art, Dom Artysty Plastyka, Warszawa (2013); II Interior Design Forum, Business Centre Club, Warszawa (2013); Jasinski & Friends I, Galeria Przy Teatrze, Warszawa (2013); Zakochaj się w Sztuce, Fall in love with Art, Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Warszawa (2013); VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej BARWY FAKTURY (2011); ED-Wall Art, Galeria Antrakt w Teatrze Wielkim, Warszawa (2011); Przegląd snów w grupie, Miejski Ośrodek Kultury Centrum, Galeria ZAWarte, Zawiercie (2011); IV Ogólnopolski Konkurs im. M. Michalika, Triennale Malarstwa, MGS, Częstochowa (2010); Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny BikeShot, Galeria Skene, Jelenia Góra (2010); Gdańskie Biennale Sztuki Tożsamość Miejsca, Gdańska Galeria Güntera Grassa (2010); VII Triennale Sztuki Sacrum, MGS, Częstochowa (2010); V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej EKO-BALT, Muzeum Miasta, Gdynia (2009); 30 lat Instytutu Plastyki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie Sztuka. Nauka. Edukacja. MGS, Częstochowa (2008); Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007); ArtTerie, Galeria Szyb Wilsona, Katowice (2006).

32 32 29 Maciej Cieśla Kochankowie. Forma miłosna, 2015 olej, akryl, płótno, 100x70 cm sygn. p.d.: Maciej Cieśla, opisany na odwrocie: Maciej Cieśla 2015 Maciej Cieśla (ur r.) jest absolwentem ASP we Wrocławiu. Jest autorem wystawy indywidualnej Szatan, kobieta i apokalipsa w Domu Edyty Stein we Wrocławiu w 2015 r.

33 33 30 Patryk Róz ycki Zabijać należy ich wszystkich, z cyklu Powiem jej prawdę, 2014 technika mieszana, płyta, 100x100 cm opisany na odwrocie: Patryk Różycki oraz pieczątka autorska Patryk Różycki (ur r.) jest studentem malarstwa na ASP w Gdańsku. Autor wystaw indywidualnych: Galeria Przejściowa, Dom Kultury, Golin (2013); Patryk Różycki, Stodoła, Dąbrowice Stare (2013); Patrz na mnie, Cafe Pub Brudeschaft, Gdańsk (2014); Kobieta, wojna, Dom Kultury, Turku (2014); Zmowa milczenia, Mała Zbrojownia, Gdańsk (2015). Uczestnik wystaw zbiorowych m.in.: I Międzynarodowego Biennale fotografii Twórczość Młodych. Odbicie Istnienia, Galeria Debiut, Gdynia (2011); XIX Ogólnopolski Plener im. K. Drążkiewicz, Kazimierz Biskupi (2011); I Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. P. Potworowskiego Figury ciała, Galeria ZPAP Szyperska, Poznań (2012); Wystawa z cyklu mistrz i uczniowie, Miejski Dom Kultury, Koło (2012); Poplenerowa wystawa malarstwa, Chmielno 2013, Mała Aula, ASP Gdańsk (2014); Najlepsi z Najlepszych. Wystawa prac studentów Katedry Kształcenia Podstawowego Wydziału Malarstwa ASP Gdańsku, Galeria PUNKT GTPS, Gdańsk (2014); Prolog. Wystawa prac studentów ASP w Gdańsku, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk (2014); VII Konkurs Malarski Zadra, Galeria Zadra, Warszawa (2014); Galerii Otwarta II, Projektornia GAK, Gdańsk (2014); Wystawa malarstwa studentów Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, Galeria Debiut, Gdynia (2015); Wszystko za 16: Rysunek, 16deko, Sopot (2015).

34 34 31 Maciej Strumiłło z cyklu Linie życia, 2014 olej, płótno bawełniane, płyta, 46x34 cm opisany na odwrocie: - Linie życia Autor Maciej Strumiłło 2014 r. tech; olej Maciej Strumiłło (ur r.) jest projektantem, twórcą tkaniny unikatowej, malarz, scenograf, rzeźbiarz. W 2008 r., pod Patronatem Ambasady Polskiej,w Berlinie w Gallery Der Ort został pokazany jego pierwszy indywidualny projekt artystyczny,,mein Traum. Autor wystaw indywidualnych w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim oraz Galerii BWA Krynicy Zdrój. W 2010 r. brał udział w Festiwalu Transformacje na 100-lecie ZPAP w Krakowie. Brał także udział w takich projektach artystycznych jak: DMY International Festival Youngstars w Berlinie, About Design w Gdańsku czy Międzynarodowym Festiwalu Designu w Łodzi. W 2015 r. praca z serii,transitions pod tytułem,brama znalazła się w jedynej w Polsce Kolekcji Sztuki Geometrycznej kuratorowanej przez Bożenę Kowalską w MCSW Elektrownia w Radomiu. Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Miasta Gdyni oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, USA, Niemczech, Francji i Belgii.

35 35 32 Iwona Górska 8, 2014 olej, płótno, 90x60 cm opisany na odwrocie: IWONA GÓRSKA 2014 Iwona Górska (ur r.) ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku w pracowni prof. M. Świeszewskiego. Studiowała także malarstwo w pracowni prof. S. Pizzi na Accademia Di Belle Arti Di Brera w Mediolanie. Autorka wystaw indywidualnych prezentowanych w Gdańsku i na Litwie. Brała udział w wystawach zbiorowych m.in.: Współczesność kontra Antyk, Mediolan, Włochy (2009); Wystawa Młodych, Fabryka Karabinów, Gdańsk (2011).

36 36 33 Paweł Porada Sekrety, 2015 olej, płótno, 60x80 cm sygn. p.d.: Porada 2015 Paweł Porada (ur r.) jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. St. Białogłowicza. Zakwalifikowany do udziału w Biennale Sztuki Młodej w Moskwie (2014). Autor wystawy indywidualnej Art Bar 25, Kraków (2013). Brał udział w wystawach zbiorowych: Biecz (2008); MDK, Rzeszów (2009); Krasne (2010).

37 37 34 Paweł Dąbrowski Ariadna, 2015 olej, płótno, 81x65 cm sygn. p.d.: PD 2015 Paweł Dąbrowski (ur r.) w 2002 r. ukończył Katedrę Sztuki na Politechnice w Radomiu. Dyplom z malarstwa zrealizował w pracowni prof. A. Gieragi, a aneks z Grafiki Projektowej u prof. J. Zduniewskiego. Zajmuję się malarstwem i ilustracją, a także jest nauczycielem sztuki. Autor wystaw indywidualnych w Ambasadzie USA w Warszawie (2006, 2007). Uczestnik ekspozycji: Studium Plastyczne Colage, Warszawa (1998); Politechnika Radomska (2003); Netgaleria (2004); Malarstwo młodych, Galeria Gama-due, Warszawa (2005); Motto cafe, Warszawa (2006).

38 38 35 Tomek Wojtysek Gruby koncert, 2015 olej, płótno, 100x120 cm sygn. p.d.: TWojtysek 2015, opisany na odwrocie: GRUBY KONCERT TOMEK WOJTYSEK olej płótno 100x r. Tomek Wojtysek (ur r.) studiowała na Akademii Jana Długosza w Częstochowie w latach Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni malarstwa prof. W. Lubosa. Stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy (2008, 2011, 2012). Autor wystaw indywidualnych: Artquake, Galeria Broetzinger Art, Pforzheim, Niemcy (2012); Zobaczyć dźwięk, usłyszeć obraz, Galeria Promocji Młodych Antresola, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011); Krzyż jako symbol Miłości, Galeria Coffeeart, Częstochowa (2009); Krzyż jako symbol Miłości, Galeria Pod Nad, Tarnowskie Góry (2008); Malarstwo, Galeria Rue de Foch, Częstochowa (2005).

39 39 36 Katarzyna Piotrowicz Program pierwszy, 2012 olej, płótno, 120x170 cm opisany na odwrocie: Katarzyna Piotrowicz Program pierwszy Katarzyna Piotrowicz (ur r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwo ASP w Katowicach. Dyplom magisterski z wyróżnieniem obroniła w 2013 r. w pracowni prof. I. Walczaka. Laureatka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów (2011, 2012, 2013). Otrzymała II Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Statuetkę Srebrna Ostroga oraz Nagrodę Pisma Exit na 23 Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje w Legnicy. Autorka wystawy indywidualnej print_screen, Galeria AYA, Katowice. Brała udział w wystawach zbiorowych: Najlepsze Dyplomy 2013, Gdańsk; O!braz, Galeria Bilbordowa, ulica Kopernika, Katowice; Kulik/Piotrowicz/Walczak. Tylko painting, Katowice, Galeria Bibu; wystawa zbiorowa Plakatu ASP Katowice, Mińsk.

40 40 37 Justyna Jędrzejowska Ławeczka, 2013 r. olej, płótno, 150x110 cm opisany na odwrocie: JE Justyna Jędrzejowska (ur r.) jest absolwentka ASP w Katowicach. W 2013 r. ukończyła wydział grafiki. Uczestniczka wystaw zbiorowych: S.C.R.E.E.N, Galeria Lamelli, Kraków (2011); Najlepsze dyplomy, Zbrojownia Sztuki, Gdańsk (2013).

41 41 38 Sonia Pajgert Akt, 2009 olej, płótno, 60x70 cm opisany na odwrocie: Sonia Pajgert Akt płótno, olej, 60x Sonia Pajgert (ur r.) w latach uczyła się w szkole malarskiej Moriana w Odessie, Ukraina; a następnie w liceum malarskim im. M. B. Grekowa w Odessie. Naukę kontynuowała studiując indywidualnie w ramach lekcji prywatnych. W latach brała udział w wystawach studenckich na Ukrainie. W 2008 r. pracowała nad odnowieniem malowideł w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Odessie. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Dziennika Zachodniego, Sosnowiec (2013); Galeria Sztuki Atelier, Chorzów (2013); Galeria Lunita, Bielsko-Biała (2013); Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice (2013).

42 42 39 Adrian Kempa Na uboczu, 2012 olej, płótno, 100x121 cm sygn. Adrian Kempa (ur r.) ukończył studia licencjackie z malarstwa na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu. Dyplom zrealizował w pracowni prof. M. Zaborowskiego. Laureat wyróżnienia honorowego XII Konkursu Sztuk Plastycznych Ars Uniwersitatis (2012) oraz nagrody głównej pleneru ceramicznego Zduny (2007). Autor wystaw indywidualnych: W otoczeniu bieli, Galeria Foyer CKIS, Kalisz (2013), Dwa światy, Komoda Club, Kalisz (2012).

43 43 40 Agnieszka Giera Burza, 2015 akryl, farby metaliczne, płótno, 50 x 70 cm opisany na odwrocie: Agnieszka Giera Burza 2015 Agnieszka Giera (ur r.) absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP we Wrocławiu.

44 44 41 Joanna Szostak Pejzaż 2IV15, 2015 olej płótno, 80x100 cm opisany na odwrocie: PEJZAŻ 2IV15 Joanna Szostak olej/płótno 2015 rok Joanna Szostak (ur r.) w latach studiowała na Uniwersytecie M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa zrealizowała pod kierunkiem prof. W. Wróblewskiego w 2009 r. Autorka wystawy indywidualnej 99% Malarstwa w BWA Galerii Sanockiej, Sanok (2010). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Skład Doczepiony, Ośrodek Kultury i Sztuki Resura Obywatelska, Radom (2014); Obecności i powroty, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2014); 5. Ogólnopolski Konkurs na Obraz dla Młodych Malarzy im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010, 2014); 9. Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013); Ogrody, Zamek Książ, Galeria BWA, Wałbrzych (2013); I Międzynarodowy Konkurs Artystyczny Pejzaż współczesny, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2013); 11. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2012); Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt, Przemyśl (2012); Malarze Zakładowi, Galeria Instytutu Sztuk Pięknych Zajezdnia, Lublin (2012); Wiedzieć to także widzieć, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2012); Obraz, Grafika, Rzeźba roku 2011, BWA, Rzeszów (2011); Wnętrze, Fundacja Zielona Marchewka, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa (2011); XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno (2010); Do zobaczenia, Galeria Biała, Lublin (2006).

45 45 42 Monika Sikora Baletnica z cyklu Lalki, 2014 akryl, płótno, 80x80 cm opisany na odwrocie: Z CYKLU LALKI 04. Baletnica 80x80 cm Monika Sikora KRK 2014 r. Monika Sikora (ur r.) obecnie studiuje II roku Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Wcześniej kończyła Studium Pedagogiczne. Laureatka I nagrody w konkursie Model-studium (2010). Autorka wystaw indywidualnych: Malarstwo i rysunek, GOK, Mogilany (2008); Malarstwo, Galeria M, Kraków (2008). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Afryka, Muzeum Etnograficzne w Krakowie (2010); Afryka, rytmy i rytuały, Muzeum Sztuki Współczesnej, Radom (2011); Partytury graficzne, Galeria Pauza, Kraków (2011); Partytury graficzne 3, Dwór Czeczów, Kraków (2011); Nauczyciel i jego uczniowie, Galeria Onamato, Kraków (2012); 2 Style/ 2 artystki, Galeria DK Podgórze, Kraków (2012).

46 46 43 Martyna Borowiecka Materia III, olej, płyta, 120,5x86 cm opisany na odwrocie: M. Borowiecka 2010/2011 rok III p. prof. A. Wsiołkowski III Martyna Borowiecka (ur r.) absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. A. Wsiołkowskiego. W trakcie studiów ukończyła trzyletnią międzywydziałową Otwartą Pracownię Projektowania Mody przy ASP w Krakowie, powstałej w 2008 roku w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Autorka wystaw indywidualnych: Człowiek, istota zmienna (2008); Malarstwo w ramach UNUS-UNA-UNUM, Galeria Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej, Warszawia (2011), Kawiarnia TriBeCa, Kamienica Szołayskich (2012); Galeria Promocyjna ASP, Kraków (2013). Finalistka konkursów: Artystyczna Podróż Hestii, oraz Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie. W 2012 r. została laureatką Fundowanego Stypendium im. Sayedy, stypendium J. Matejki, a także zdobyła stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia.

47 47 44 Piotr Kieruj Walczące konie, 2015 olej, płótno, 95x110 cm sygn. Piotr Kieruj (ur r.) studiował w Instytucie Malarstwa Akademii im. J. Długosza w Częstochowie w latach oraz na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w pracowni prof. Jana Pręgowskiego. Uczestnik wystawy zbiorowej w CSW Znaki Czasu (2011). Oprócz malarstwa zajmuję się również animacją poklatkową. Ważniejsze osiągnięcia to animacja Fabryka Farby emitowana w paśmie Kinooffteka w TV Kino Polska, wyróżnienie za animację Chopin animation na Festiwalu Pole Widzenia/Słyszenia, Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń (2010).

48 48 45 Agata Ruman W oranżerii, 2015 olej, płótno, 60x70 cm sygn. l.d.: A. Ruman 15 Agata Ruman (ur r.) w latach studiowała w na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2010 r. otrzymała dyplom z malarstwa oraz konserwacji i restauracji dzieł sztuki o specjalności konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych. Autorka wystaw indywidualnych: Malarstwo i rysunek, Galeria Ex Libris, Czechowice-Dziedzice (2005); Malarstwo, Galeria MDK, Czechowice- Dziedzice (2006); Odcienie kobiety, Klub Papaya, Czechowice-Dziedzice (2011); Flirt z przeszłością, Poezja i muzyka pod 13, Pszczyna (2012); Malarstwo, Kino Helios, Katowice (2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Wystawa podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Studentenwerk, Getynga (2010); Wystawa konkursowa, Galeria Zadra, Warszawa (2011, 2012).

49 49 46 Olga Szczechowska nr 10 z cyklu Uwaga szkło!, 2015 akryl, olej, płótno, 100x70 cm opisany na odwrocie: OLGA SZCZECHOWSKA 2015 Olga Szczechowska (ur r.) studiowała na kulturoznawstwo i malarstwo UMK w Toruniu. W 2012 r. uzyskała dyplom z malarstwa w architekturze. Brała udział w ekspozycjach: Kamperzy, CSW Znaki Czasu, Toruń (2011); Przypadek czy metoda? CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); Ładna Sztuka, CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); Second Hand, CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); II Przegląd Młodej Sztuki Świeża krew, Galeria Socato, Wrocław (2012); Drugie Wyjście, CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); Ogólnopolski Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2012).

50 50 47 Magdalena Łazar-Massier bez tytułu, 2015 olej, płótno, 100x90 cm opisany na odwrocie: Magdalena Łazar-Massier 2015 Magdalena Łazar-Messier (ur r.) jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UZ. Dyplom uzyskała w pracowni rysunku prof. I. Gustowskiej. Zrealizowała studia Podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP im. J. Matejki w Krakowie w zakresie malarstwa sztalugowego, tkaniny artystycznej, rysunku oraz struktur wizualnych.

51 51 48 Tomasz Witkowski Kociara III, 2015 olej, karton, 70x50 cm sygn. p.d.: T. Witkowski 2015 Kociara III Tomasz Witkowski (ur r.) ukończył studia w 2008 r. w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki UWM w Olsztynie dyplomem w pracowni rzeźby prof. T. Platy. Laureat III Nagrody w Konkursie Niedźwiedź dla Ursusa, Warszawa (2009) oraz II Nagrody VI Olsztyńskie Biennale Plastyki O Medal Prezydenta (2009).

52 52 49 Anna Jarzymowska Przypadek, 2013 olej, płótno, 150x150 cm opisany na odwrocie: ANNA JARZYMOWSKA PRZYPADEK 2013 r. Anna Jarzymowska (ur r.) studiuje na ASP w Katowicach pod kierunkiem prof. I. Walczaka. Ma na koncie udział w wystawach zbiorowych studentów pracowni prof. I. Walczaka m.in. w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich; Galerii Elektrownia w Czeladzi i Galeria u Jezuitów w Poznaniu. Realizuje projekty w przestrzeni publicznej i związana jest ze sztuką streetartu.

53 53 50 Joanna Półkośnik , 2015 akryl, płótno, 60x50 cm opisany na odwrocie: J. Półkośnik 2015 Joanna Półkośnik (ur r.) w latach studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Autorka indywidualnej wystawy prac malarskich w Hajnówce (1999).

54 54 51 Katarzyna Orońska Okno na świat, 2015 akryl, płótno,100x70 cm sygn. Katarzyna Orońska (ur r.) w latach studiowała malarstwo w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autorka wystaw indywidualnych w Galeria Mitteleuropa i Vintage Curtains w Sztokholmie. Laureatka I pierwszej nagrody w konkursie Adama Korpaka Aforyzmy rysowane (wystawa pokonkursowa w Muzeum Narodowym w Kielcach).

55 55 52 Kuba Janyst Gardens of Chaos, 2013 olej, akryl, płótno, 70x100 cm opisany na odwrocie: KUBA JANYST GARDENS OF CHAOS AKRYL/OLEJ Kuba Janyst (ur r.) studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Collage of Art and Architecture na Uniwersytecie w Tennesse. Autor wystaw indywidualnych: De Profundis, Galeria przy Ratuszu, Inowrocław (2013); Flanders Business Park (2012); Osiem Plus (2011). Uczestnik wystaw zbiorowych m.in.: Chopin and Polish Art, Villa Karisse, Izabelin (2013); Pokolenia, Galeria DAP3, Warszawa (2013), Pokolenia, Galeria Miejska, Inowrocław (2013); II Festiwal Sztuki Young at Art, Projekt Burza, DAP, Warszawa (2013); Thou each s others eyes, Villa Karisse, Izabelin (2013); Art Fresh Festival, Sheraton Hotel, Warszawa (2013); Polska i włoska sztuka współczesna, Galeria SD, Warszawa (2011); Sztuka Polska, Ratusz, Stuttgart, Niemcy (2010); University of Tennesse, Knoxville, USA (2003).

56 56 53 Emilia Gąsienica-Setlak Blue Lady - Velvet Lady, 2013 akryl, olej, płótno, 64x130 cm sygn. p.d.: Emilia Gąsienica-Setlak 2013, opisany na odwrocie: EMILAI GĄSIENICA-SETLAK BLUE LADY VALVET LADY AKRYL 2013 r. Emilia Gąsienica-Setlak (ur r.) jest absolwentką zakopiańskiego ZSP im. A. Kenara (2005). Studiowała w pracowni prof. T. Kotkowskiej-Rzepeckiej na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. B. Migi otrzymała w 2011 r. Pracuje jako pedagog z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się malarstwem, grafiką oraz ilustracja książkową. Autorka dziesięciu wystaw indywidualnych.

57 57 54 Magdalena Szczerbakowicz Bez tytułu, 2013 olej, płótno, 100x81 cm opisany na odwrocie: Magdalena Szczerbakowicz 2013 Magdalena Szczerbakowicz (ur r.) w latach uczyła się w Ringling School Of Art and Design, Sarasota, Florida. Kolejno studiowała na Wydziale Grafiki ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom licencjacki w zakresie grafiki warsztatowej (linoryt barwny) uzyskała w 2005 r. w pracowni prof. A.M. Bartczaka. Autorka wystaw indywidualnych: Malarstwo, Mały Wojtek Bistro, Warszawa (2013); Malarstwo, Galeria Fetysh, Warszawa (2013); Grafika, Qfajka, Warszawa (2005).

58 58 55 Ziemowit Fincek Amarylis i Mitryllo, 2012 olej, płótno, 120x120 cm sygn.: Fincek 12, opisany na odwrocie: Ziemowit Fincek Amarylis i Mitryllo 120x120 cm 2012 Ziemowit Fincek (ur r.) w 2009 r. rozpoczął studia na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 2011 r. studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji na wydziale Malarstwa. W 2013 r. obronił pracę licencjacką w ASP we Wrocławiu na kierunku Malarstwo. Finalista konkursów: Fundacji Zielonej Marchewki (2013) i Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch, Warszawa. Autor wystawy indywidualnej Rzeczywistość Poruszona, Galeria Accademia Nova, Wrocław (2011). Uczestnik wystaw: 5, Mia Art Gallery, Wrocław (2013); Schron Atomowy, Galeria Bezdomna, Kalisz (2012); Malarstwo, Zakład więziennictwa, Szczypiorno, Kalisz (2012); Młode Umysły Sztuki, Art Hotel, Wrocław (2012); Malarstwo, Posiadłość Von Possadovskich, Błotnica Strzelecka (2012); New International Group Exhibition, Camden Art Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2011); Europejski kongres kultury House of Change, Wrocław (2011); Malarstwo, ASP, Wrocław (2011); Malarstwo, Posiadłość Von Possadovskich, Błotnica Strzelecka (2010); Malarstwo, ASP, Wrocław (2010); Wystawa Sztuki, Feldsberg, Niemcy (2008); wystawa zbiorowa, Teatr im. W. Bogusławskiego, Kalisz (2007).

59 59 56 Paweł Rogalski Brzeg, 2015 olej, płótno, 50x70 cm opisany na odwrocie: PAWEŁ ROGALSKI 2015 Paweł Rogalski (ur.1989 r.) ukończył katowicką ASP, gdzie uczył się na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. A. Tobisa. Uczestnik wystaw: podyplomowa ASP Katowice, Galeria BWA, Katowice (2015); wystawa studentów ASP, galerie śląskich liceów plastycznych, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Opole, Bielsko-Biała, Zakopane ( ); Gliwicki Przegląd Artystyczny G.PART (2014); Polisz Art Tomorrow, Mediations Biennale, Poznań (2014); Młoda sztuka Polska, Museu Nogueira de Silva, Braga, Portugalia (2014); Odkrywka, Muzeum Śląskie, Katowice (2012); wystawa pokonkursowa, Galeria Zadra, Warszawa (2009); wystawa prac absolwentów liceum plastycznego, kamienica Loitzów, Szczecin (2009);wystawa poplenerowa, Ratusz miasta Dobrzany (2009, 2008, 2007).

60 60 57 Renata Magda Poza czasem, 2014 akryl, płótno, 70x100 cm sygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: Poza czasem Renata Magda 2014 r. Renata Magda (ur r.) kształciła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie pod kierownictwem mgr A. Kijowskiego uzyskała dyplom z malarstwa i tkaniny artystycznej. W latach studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła specjalizację Malarstwo w pracowniach prof. St. Białogłowicza i prof. T. Boruty. Od 2012 r. studiuje na ASP w Krakowie, na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. A. Bednarczyka. Uczestniczka wystaw: Uniwersytet Ludowy, Pałacu Ostaszewskich, Rzeszów ( ); Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów ( ); Stary Browar, Poznaniu (2013).

61 61 58 Katarzyna Szymkiewicz bez tytułu, 2014 dyptyk, olej, płótno, 2x(120x90) cm opisany na odwrocie: Katarzyna Szymkiewicz 2014 Katarzyna Szymkiewicz (ur r.) studiuje malarstwo w pracowni prof. A. Bednarczyka na ASP w Krakowie oraz pracuje nad dyplomem z grafiki na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Laureatka wyróżnienia specjalnego konkursu Untouchable w ramach Mediations Biennale, Poznań (2012) oraz I miejsce pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu Artystyczny Indeks Hestii (2009).

62 62 59 Artur Wąsowski Przejścia, 2012 olej, płótno, 160,5x130,5 cm opisany na odwrocie: Przejścia 2001/2012 Artword Artur Wąsowski Artur Wąsowski (ur r.) w 1994 r. zrealizował dyplom na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w pracowni prof. R. Strenta, wraz z aneksem z malarstwa w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Od 1992 r. zajmuje się grafiką wydawniczą, ilustracją prasową i infografiką. Równolegle uprawia malarstwo, rysunek, grafikę artystyczną i rzeźbę.

63 63 60 Justyna Sołowiej Rytm Miasta Mix Warszawa Paski, 2013 akryl, płótno, 70x70 cm sygn. JUSTYNA SOŁOWIEJ, opisany na odwrocie: Rytm Miasta mix - Warszawa paski, Justyna Sołowiej, akryl na płótnie, 70x70 cm 2013 rok Justyna Sołowiej (ur r.) w latach odbyła studia na Wydziale Sztuki w Olsztynie. W 2011 r. obroniła dyplom z malarstwa. W 2012 r. otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a w 2013 r. stypendium Prezydenta Olsztyna. Autorka wystaw indywidualnych: Tętniące miasto nocą, Galeria Marszałkowska, Olsztyn (2012); Tętniące miasto nocą, Galeria Jednego Obrazu, Muzeum Warmii i Mazur, Olsztyn (2012); Rytm miasta, Awangarda Bis, Olsztyn (2012); Moda wśród nas, MOK, Olsztyn (2011); Martwa natura, Miejska Biblioteka Publiczna, Morąg (2007).

64 64 61 Janusz Orzechowski Tank man, 2013 akryl, płótno, 90x90 cm sygn. l.d.: Janusz Orzechowski 2013, opisany na odwrocie: Tank man Janusz Orzechowski 2013 Janusz Orzechowski (ur r.) ukończył studia na Wydziale Grafiki i Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie w 2006 r. Dyplom obronił w pracowni plakatu i ilustracji u prof. L. Żebrowskiego. Laureat licznych wyróżnień w konkursach graficznych. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych: Książnica Pomorska Szczecin (2010); Pommernhus, Greifswald, Niemcy (2010); Baltica Wellness&Spa, Szczecin (2010, 2013); PKO Bank Polski, Szczecin (2011); Międzynarodowy Dom Kultury, Międzyzdroje (2011); AssoPolonia, Bari Włochy (2012).

65 65 62 Dominik Smolik Expanded tonality, 2015 akryl, płótno, 100x120 cm opisany na odwrocie: DOMINIK SMOLIK EXPANDES TONALITY KRAKÓW 2015 Dominik Smolik (ur r.) w latach studiował na Wydziale Malarstwa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, w pracowniach prof. R. Oramusa, prof. R. Łaciaka i prof. G. Bednarskiego. W 2008 r. ukończył Studium Podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Architektury, Konserwacji i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych. Wystawiał w klubie Kolanko, Kraków (2012); Cafe Finka, Kraków (2012); klubie Pozytywka, Kraków (2009, 2012); Barwotece, Kraków (2010); Cafe Młynek, Kraków (2010); CSW Solvay, Kraków (2009); Eszeweria w Kraków (2009).

66 66 63 Iga Malinowska Kameleon, 2015 akryl, płótno, 100x80 cm opisany na odwrocie: IGA MALINOWSKA KAMELEON AKRYL 2015 Iga Malinowska (ur r.) malarstwa i rysunku nauczyła się pod okiem rodziców artystów. Obecnie sama uczy tych technik na kursach i prowadzi warsztaty. Brała udział w wystawach: Ukraina (2003), Ukraina (2004), Plener (2007), Skolerne and Oure Sport and Performance, Dania (2010), Kobieta, Raszyn (2014).

67 67 64 Maciej Wierzbicki Budowle XIX, 2015 akryl, płyta, 80x50 cm sygn. p.d.: M. Wierzbicki, opisany na odwrocie: MACIEJ WIERZBICKI BUDOWLE XIX Maciej Wierzbicki (ur r.) jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom z grafiki obronił w 2006 r. pod kierunkiem prof. L. Żebrowskiego. Stypendysta Miasta Szczecina (2006). Zakwalifikowany do wystawy konkursowej na plakat olimpijski Ateny 2004 ; wystawy na plakat społeczny o temacie wandalizm organizowany przez AMS (2005). Laureat III nagrody za rysunek satyryczny w ogólnopolskim konkursie Telemagia (2004); nominowany do nagrody w konkursie na rysunek satyryczny na temat krasnoludek Satyrykon, Legnica (2005); laureat Grand Prix konkursu Złota szpila, Przemyśl (2005); II nagrody w konkursie na plakat Energia województwa Zachodniopomorskiego (2006); Grand Prix konkursu na ilustrację Papkinada (2006); nagrody specjalnej za ilustrację Mariupol Smiles, Ukraina (2007); wyróżnienia za ilustrację Kosova (2007). Autor wystaw indywidualnych: Piwnica Kany- Szczecin (2005); Muzeum Techniki, Manufaktura, Łódź (2006); Galeria Na Mariackiej, Szczecin (2007); Galeria Klatka, Szczecin (2008); Salon Skody, Gorzów Wielkopolski (2008); Galeria ZPAP Kierat, Szczecin (2009); Galeria Art, Świnoujście (2010).

Julita Wiench : Wystawy

Postępowanie habilitacyjne w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie - sztuki piękne. Dr Marek Kulig

Postępowanie habilitacyjne w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie - sztuki piękne. Dr Marek Kulig Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu Wydział Malarstwa i Rzeźby Postępowanie habilitacyjne w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie - sztuki piękne Dr Marek Kulig Działalność

PARTNEREM DODATKU JEST. RANKING szkół

PARTNEREM DODATKU JEST. RANKING szkół PARTNEREM DODATKU JEST RANKING szkół WYŻSZYCH RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH Dwa światy nauki Rafał Pisera Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Collegium Civitas z Warszawy zwyciężyły w rankingu szkół wyższych Wprost.

OBWIESZCZENIE MINISTRA KULTURY. z dnia 10 marca 2003 r.

SZTUKA MŁODA. 3. aukcja. 25 listopada 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

SZTUKA MŁODA. 3. aukcja. 25 listopada 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA 1 SZTUKA MŁODA 3. aukcja 25 listopada 2015 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA 3. AUKCJA Sztuka Aktualna 9 grudnia 2015, godz. 19.30 wystawa przedaukcyjna: 1 9 grudnia 2015

MŁODA SZTUKA. 1. aukcja. 22 kwietnia 2015, godz. 19.30. www.pragaleria.com T: 884 798 852 // 884 SZTUKA galeria@pragaleria.pl

MŁODA SZTUKA. 1. aukcja. 22 kwietnia 2015, godz. 19.30. www.pragaleria.com T: 884 798 852 // 884 SZTUKA galeria@pragaleria.pl 1 MŁODA SZTUKA 1. aukcja 22 kwietnia 2015, godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa www.pragaleria.com T: 884 798 852 // 884 SZTUKA galeria@pragaleria.pl MŁODA SZTUKA 1. aukcja 22 kwietnia 2015,

str. 1 Data złożenia oferty w Kancelarii Magistratu Sygnatura oferty w ewidencji Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

str. 1 Data złożenia oferty w Kancelarii Magistratu Sygnatura oferty w ewidencji Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK Wykaz ofert złożonych do otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2013 zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. Całoroczna

Jesienna dawka pozytywnej kultury z Themersonami w roli głównej

Jesienna dawka pozytywnej kultury z Themersonami w roli głównej Jesienna dawka pozytywnej kultury z Themersonami w roli głównej W ciągu trzech październikowych dni, płockie instytucje kultury zaoferują szeroki wachlarz działań, których przedmiotem będzie artystyczna

ZESTAWIENIE ZBIORCZYCH WYNIKÓW GŁOSOWANIA NA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DNIU 20 CZERWCA 2010 R.

ZESTAWIENIE ZBIORCZYCH WYNIKÓW GŁOSOWANIA NA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DNIU 20 CZERWCA 2010 R. Załącznik nr 2 do obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 21 czerwca 2010 r. ZESTAWIENIE ZBIORCZYCH WYNIKÓW GŁOSOWANIA NA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DNIU 20 CZERWCA

WYKAZ. jednostek, dla których w budżecie 2004 r. zaplanowano dotacje podmiotowe oraz kwoty dotacji

WYKAZ. jednostek, dla których w budżecie 2004 r. zaplanowano dotacje podmiotowe oraz kwoty dotacji Załącznik do obwieszczenia Ministra Kultury z dnia 31 marca 2004 r. WYKAZ jednostek, dla których w budżecie 2004 r. zaplanowano dotacje podmiotowe oraz kwoty dotacji I. INSTYTUCJE KULTURY L.p. Nazwa Kwota

0-24 262-86-89 264-22-77 2. kujawskopomorskie

0-24 262-86-89 264-22-77 2. kujawskopomorskie Wykaz podmiotów szkolących, które otrzymały zgodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie I stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny ( stan na dzień 15 marca 2011 r.) Lp. województwo

Stefania Ambroziak Uniwersytet Warszawski Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Dział Zbiorów Dawnych Kozłówka

Stefania Ambroziak Uniwersytet Warszawski Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Dział Zbiorów Dawnych Kozłówka Imię Nazwisko Wykształcenie Uczelnia Instytucja Nazwa działu Miasto Stefania Ambroziak Uniwersytet Warszawski Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Dział Zbiorów Dawnych Kozłówka Karol Babilas Akademia Sztuk Pięknych

Kasia Banaś. malarstwo

Kasia Banaś. malarstwo Kasia Banaś malarstwo Wystawa Olśnienia i powroty obrazy inspirowane poezją Jensa Fink-Jensena, Noc Muzeów we Wrocławiu, Galeria Miejska, 2012. Na dalekiej wyspie, olej na płótnie, 120 x 200 cm (dyptyk),

(II) Położnictwo. Położnictwo. Położnictwo. Położnictwo

(II) Położnictwo. Położnictwo. Położnictwo. Położnictwo L.p. Miasto Uczelnia Kierunek kształcenia Data uzyskania akredytacji 1 Lublin Akademia Medyczna 6.08.2007(II) 6.08.2007(II) Czas, na jaki wydano akredytację Koniec terminu akredytacji 6.08.2012 6.08.2012

Marek Arcimowicz (rocznik 1972) - Początkowo jego zainteresowania fotograficzne skupiały się wokół architektury i sztuki użytkowej.

Marek Arcimowicz (rocznik 1972) - Początkowo jego zainteresowania fotograficzne skupiały się wokół architektury i sztuki użytkowej. Marek Arcimowicz (rocznik 1972) - Początkowo jego zainteresowania fotograficzne skupiały się wokół architektury i sztuki użytkowej. Przez ostatnie lata koncentruje się głównie na aspektach dynamiki i ruchu

25 marca 2017r. (sobota)

25 marca 2017r. (sobota) 25 marca 2017r. (sobota) y Kierunki Temat warsztatów Prowadzący Miejsce Godzina Liczba uczestników Architektura Proces" mgr Hugon Kowalski Sala 102, Budynek A 12.00-14.00 20 Architektury i Wzornictwa Projektowanie

JB2010-katalog4web.pdf :36 CMY

JB2010-katalog4web.pdf :36 CMY JB2010-katalog4web.pdf 1 10-02-24 07:36 JB2010-katalog4web.pdf 2 10-02-24 07:36 JB2010-katalog4web.pdf 3 10-02-24 07:36 Galeria Pod Napięciem Politechnika Łódzka - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki,

Wykaz podmiotów, których oferty zostały wybrane w postępowaniu konkursowym oraz zadań wraz z kwotami przyznanych dotacji.

Wykaz podmiotów, których oferty zostały wybrane w postępowaniu konkursowym oraz zadań wraz z kwotami przyznanych dotacji. Załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 827/2014 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 28.03.2014 r. Realizacja w roku 2014 zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury

Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych

Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych W związku z decyzją MNiSW cofającą uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego

WYSTAWY INDYWIDUALNE : 2012 Galeria Sztuki Współczesnej Profil Miejsca pomiędzy Centrum Kultury Zamek - Poznań

WYSTAWY INDYWIDUALNE : 2012 Galeria Sztuki Współczesnej Profil Miejsca pomiędzy Centrum Kultury Zamek - Poznań MAGDALENA GOGÓŁ Absolventin der Staatlichen Allgemeinbildenden Oberschule der Bildenden Künste in Kattowitz und des Künstlerischen Instituts der Schlesischen Universität in Cieszyn (Teschen). Diplom mit

Patronaty Honorowe Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - listopad 2009

Patronaty Honorowe Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - listopad 2009 Patronaty Honorowe Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - listopad 2009 Lp Data Miejsce Nazwa wydarzenia Organizator 1. 1.11.2009 rozpoczęcie, zakończenie 15.12.2009 2. 4-5.11.2009 Toruń, Hotel Uniwersytecki

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej Tel. (83) 34 37 496 ul. Brzeska 20-22 21-500 BIAŁA PODLASKA

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY Państwowa Inspekcja Pracy udziela bezpłatnie porad w zakresie prawa pracy WOJEWÓDZTWO PODLASKIE Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku poniedziałek w godz.

Ryszard Bojarski. Udział w pracach Zespołu Podstaw Programowych (2013).

16. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska Łódź 2017

KALENDARZ. MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGO PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WARSZAWA 2013

KALENDARZ. MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGO PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WARSZAWA 2013 KALENDARZ MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGO PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WARSZAWA 2013 KALENDARZ MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA

Wydarzenia artystyczne: Priorytet II Sztuki wizualne. wnioski rozpatrzone NEGATYWNIE. II nabór (do dnia 31 marca 2009 r.)

Wydarzenia artystyczne: Priorytet II Sztuki wizualne. wnioski rozpatrzone NEGATYWNIE. II nabór (do dnia 31 marca 2009 r.) Wydarzenia artystyczne: Priorytet II Sztuki wizualne wnioski rozpatrzone NEGATYWNIE II nabór (do dnia 31 marca 2009 r.) L. p. Nr wniosku Wnioskodawca Nazwa zadania 1. 8811/09 2016 Management Aleksandra

Stypendia Konkursy Projekty Warsztaty

Stypendia Konkursy Projekty Warsztaty Michał Szuszkiewicz Stypendia Konkursy Projekty Warsztaty W roku 2007 obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w W arszawie popod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego. Laureat Programu Stypendialnego Ministra

POLSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACJI PLASTYCZNEJ W KIELCACH

RZĄDOWY PROGRAM KIERUNKI ZAMAWIANE. Studiuj kierunki strategiczne dla Polski! prof. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego

RZĄDOWY PROGRAM KIERUNKI ZAMAWIANE. Studiuj kierunki strategiczne dla Polski! prof. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego RZĄDOWY PROGRAM KIERUNKI ZAMAWIANE Studiuj kierunki strategiczne dla Polski! prof. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego Sukces KIERUNKÓW ZAMAWIANYCH 2008 pilotaŝ programu: wpłynęło 51

MIROSŁAW WRÓBEL SP. Z O.O.

MIROSŁAW WRÓBEL SP. Z O.O. Załącznik Nr 4 do Regulaminu Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy DOLNOŚLĄSKIE Lista Autoryzowanych Dealerów Mazda biorących udział w Akcji (ważna od 25.12.2014 r. do 31.03.2015 r.) WROCŁAW

WROCŁAW AUTOART JAREMKO ANNA JAREMKO

WROCŁAW AUTOART JAREMKO ANNA JAREMKO DOLNOŚLĄSKIE WROCŁAW AUTOART JAREMKO ANNA JAREMKO Wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki NIP 897-12-38-576 REGON 931946570 ul. Mińska

Centralne Biuro Kontroli Wyborów

Centralne Biuro Kontroli Wyborów Centralne Biuro Kontroli Wyborów Prawo i Sprawiedliwość powołało Centralne Biuro Kontroli Wyborów, które ma zapewnić prawidłowy przebieg zbliżających się wyborów prezydenckich, a jesienią również parlamentarnych.

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH I PRYWATNE LICEUM PLASTYCZNE W PŁOCKU WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PAMIĘTAJCIE O OGRODACH PŁOCK 2010

STRATEGIA ROZWOJU WYDZIAŁU SZTUKI UR

STRATEGIA ROZWOJU WYDZIAŁU SZTUKI UR STRATEGIA ROZWOJU WYDZIAŁU SZTUKI UR na lata 2013-2017 Rzeszów, maj 2013 Strategię Rozwoju Wydziału Sztuki na lata 2013-2017 pod kierunkiem Dziekana dr. hab. prof. UR J. J. Kierskiego przygotowała Komisja

Laureaci IV edycji Konkursu Złote Formaty

Laureaci IV edycji Konkursu Złote Formaty Laureaci IV edycji Konkursu Złote Formaty Kategoria: Grand Prix za działalność promocyjną Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Kampania promocyjna Województwa Świętokrzyskiego Kampania reklamowa

Konkurs stypendialny dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych 2014r. realizowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji

Konkurs stypendialny dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych 2014r. realizowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji Konkurs stypendialny dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych 2014r. realizowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji w dniu 30.08.2014r. Komisja w składzie: Mariusz Augustyniak - kulturoznawca,

DOLNOŚLĄSKIE KUJAWSKO-POMORSKIE. Lista autoryzowanych dealerów pojazdów marki Mazda dotycząca Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy

DOLNOŚLĄSKIE KUJAWSKO-POMORSKIE. Lista autoryzowanych dealerów pojazdów marki Mazda dotycząca Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy Lista autoryzowanych dealerów pojazdów marki Mazda dotycząca Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy DOLNOŚLĄSKIE WROCŁAW AUTOART JAREMKO Janusz Jaremko Wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia. a. 16 materiałów informacyjnych w 16 różnych tytułach prasy lokalnej, regionalnej

Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia. a. 16 materiałów informacyjnych w 16 różnych tytułach prasy lokalnej, regionalnej Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Celem opublikowania materiałów informacyjnych dotyczących POPŻ 2014-2020 w różnych tytułach prasy (w wersjach papierowych i

Uniwersytety WSKAŹNIK. i niepubliczne uczelnie akademickie o charaktrerze uniwersyteckim MIEJSCE

Uniwersytety WSKAŹNIK. i niepubliczne uczelnie akademickie o charaktrerze uniwersyteckim MIEJSCE 1 Uniwersytet Jagielloński 1 2 100,00 2 Uniwersytet Warszawski 2 1 99,92 3 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 3 3 80,08 4 Uniwersytet Wrocławski 4 4 72,31 5 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Lista punktów sprzedaży Biura Maklerskiego Alior Bank S.A Miasto Kod Ulica

Lista punktów sprzedaży Biura Maklerskiego Alior Bank S.A Miasto Kod Ulica Lista punktów sprzedaży Biura Maklerskiego Alior Bank S.A Miasto Kod Ulica Biała Podlaska 21-500 ul. Narutowicza 24 Białystok 15-111 Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 8 Białystok 15-427 ul. Lipowa 34 Białystok

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA

Na ścieżkach wyobraźni

Na ścieżkach wyobraźni G A L E R I A Na ścieżkach wyobraźni Prezentowana wystawa prac jest efektem kontynuacji realizowanego od 2013 r. projektu edukacyjnego Na ścieżkach wyobraźni. Głównym motywem działania uczniów jest odniesienie

PRACE DYPLOMOWE ZAKWALIFIKOWANE PRZEZ SĄD KONKURSOWY DO 2. FINAŁOWEGO ETAPU 10.04.2015 LUBLIN

PRACE DYPLOMOWE ZAKWALIFIKOWANE PRZEZ SĄD KONKURSOWY DO 2. FINAŁOWEGO ETAPU 10.04.2015 LUBLIN PRACE DYPLOMOWE ZAKWALIFIKOWANE PRZEZ SĄD KONKURSOWY DO 2. FINAŁOWEGO ETAPU 10.04.2015 LUBLIN mgr inż. arch. ALEKSANDRA CYWONIUK Memorium ofiar obławy augustowskiej Politechnika Gdańska Promotor: dr inż.

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015 Liczba kandydatów na kierunek informatyka w 2013/2014 oraz 2014/2015 INFORMATYKA Lp Nazwa uczelni Studia I stopnia stacjonarne Studia I stopnia niestacjonarne Studia II stopnia stacjonarne Studia II stopnia

VI przegląd plastyczny z rysunku, malarstwa i rzeźby

VI przegląd plastyczny z rysunku, malarstwa i rzeźby region północno-zachodni: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni 8-9 kwietnia 2011 VI przegląd plastyczny z rysunku, malarstwa i rzeźby

Lista Zwycięzców w konkursie 5 posiłków Nestle w sieci Carrefour Nagrody Dzienne

Lista Zwycięzców w konkursie 5 posiłków Nestle w sieci Carrefour Nagrody Dzienne Lista Zwycięzców w konkursie 5 posiłków Nestle w sieci Carrefour Nagrody Dzienne 1 Jacek K. Puławy 2 Katarzyna G. Kraków 3 Katarzyna K. Puławy 4 Marta K. Sosnowiec 5 Zofia K. Dąbrowa Górnicza 6 Ryszard

14/01/2015 Wernisaż wystawy Józefa Wilkonia Wilkoniada

Centrum handlowe Miasto Próchnik Vistula Bytom Lavard Lancerto. Galeria Biała Białystok 1 0 1 0 0. CH Sfera 2 Bielsko-Biała 1 1 0 1 0

Centrum handlowe Miasto Próchnik Vistula Bytom Lavard Lancerto. Galeria Biała Białystok 1 0 1 0 0. CH Sfera 2 Bielsko-Biała 1 1 0 1 0 Centrum handlowe Miasto Próchnik Vistula Bytom Lavard Lancerto Galeria Biała Białystok 1 0 1 0 0 CH Sfera 2 Bielsko-Biała 1 1 0 1 0 CH M1 Czeladź 1 1 1 0 1 CH Manhattan Gdańsk 1 0 0 0 0 CH Forum Gliwice

"Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych

Obrazy, które mnie hipnotyzują - rozmowa z Anną Wypych "Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych JUSTYNA NAPIÓRKOWSKA Więcej zdjęć (2) Przedstawiam Państwu młodą malarkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Świeszewskiego.

Częściowo zatwierdzony oznacza, że dofinansowanie zostało przyznane nie na wszystkie, a jedynie niektóre z wnioskowanych krajów

Częściowo zatwierdzony oznacza, że dofinansowanie zostało przyznane nie na wszystkie, a jedynie niektóre z wnioskowanych krajów Erasmus+ Szkolnictwo wyższe Wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1 Mobilność Edukacyjna z krajami partnerskimi (termin składania wniosków: 04.03.2015) 22 lipca 2015r. ogłasza wyniki konkursu

Łódź Young Fashion 2017 Łódź na mapie światowej mody

Łódź Young Fashion 2017 Łódź na mapie światowej mody 19-08-17 1/5 mapie światowej mody kategoria: Konkursy i castingi Wystawy i pokazy Warsztaty i szkolenia autor: Łukasz Pfeffer / stażysta w BRzPiNM Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego

CZAS NA SUKCES z dnia 7 czerwca 2014 roku

CZAS NA SUKCES z dnia 7 czerwca 2014 roku JURY w składzie : PROTOKÓŁ z obrad jury ŻYWIECKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW CZAS NA SUKCES z dnia 7 czerwca 2014 roku 1. Katarzyna Gajowniczek instruktor teatralny oraz mgr kulturoznawstwa (Uniwersytet

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 2016/ 2017

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 2016/ 2017 NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 06/ 07 I rok Podstawy Projektowania Dr Katarzyna Bucholc Kompozycja Brył i Płaszczyzn Dr Katarzyna Bucholc sem. I sem. II Perspektywa i Geometria Inż.

Napłynęło łącznie 440 prac z następujących szkół:

KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN GDAŃSK 2015

KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN GDAŃSK 2015 KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN GDAŃSK 2015 1. Termin: 15 17.05.2015 2. Miejsce: Hala CS PZTS im. Andrzeja Grubby, ul. Meissnera 3, Gdańsk Zaspa

p r o j e k t a n t Aleksandra Twardowska

p r o j e k t a n t Aleksandra Twardowska p o r t f o l i o p r o j e k t a n t Aleksandra Twardowska jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projekt dyplomowy z wynikiem celującym, wyróżnieniem, został