MŁODA SZTUKA. 1. aukcja. 22 kwietnia 2015, godz T: // 884 SZTUKA

Download "MŁODA SZTUKA. 1. aukcja. 22 kwietnia 2015, godz. 19.30. www.pragaleria.com T: 884 798 852 // 884 SZTUKA galeria@pragaleria.pl"

1 1 MŁODA SZTUKA 1. aukcja 22 kwietnia 2015, godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA

3 MŁODA SZTUKA 1. aukcja 22 kwietnia 2015, godz wystawa przedaukcyjna: kwietnia 2015 r. godz showroom kolekcjonerski: kwietnia 2015 r. godz Fundacja Promocji Sztuki Polskiej

4 4 1 Dariusz Grajek Mona Liza w Luwrze, 2015 olej, płótno, 120x80 cm sygn.: l.d. Dariusz Grajek 2015; opisany na odwrocie: D. GRAJEK MONA LIZA W LUWRZE x80 Dariusz Grajek (ur r.) studiował na ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa zrealizował u prof. Andrzeja Leśnika. Uczestnik wystaw: Galeria K&T (1996); Galeria FS (1995, 2002); Galeria Gida (1998, 2001); Galeria W Art (2002); Galeria Pod Makiem (2010, 2012); Galeria Pankiewicz (2008); Galeria Globis (2008); Salon Posnania (2007, 2008); Galeria DNA (2014).

5 5 2 Olga Pawłowska Połowy III, 2013 akryl, płótno, 92x65 cm opisany na odwrocie: PAWŁOWSKA Olga Pawłowska (ur r.) w latach studiowała na ASP w Krakowie. Dyplom realizowała w Pracowni Wklęsłodruku, aneks do dyplomu realizowany w Pracowni Malarstwa. Laureatka konkursu na ilustracje do wierszy Juliana Tuwima (2014). Autorka wystaw indywidualnych: Stukot Cafe, Kraków (2012); Centrum Kultury Ruczaj (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Pracownia Malarstwa II, Konsulat Generalny Niemiec (2012); NOTO, Galeria Znaczy Się (2012); Pracownia Drzeworytu (2012); Artyści i ich dzieci, Centrum Kultury, Katowice (2012); Pracownia Malarstwa II, Galeria Vauxhall, Krzeszowice (2013); Dusseldorf, Niemcy (2013); Studenci Wydziału Grafiki, Pałacu Sztuki, Kraków (2013); Grafika i Malarstwo, Biblioteka Publiczna, Katowice (2013); Ostrawa, Czechy (2013).

6 6 3 Michał Mroczka Lodołamacz, 2015 technika własna, płótno, 70x50 cm sygn. p.d.: MROCZKA LODOŁAMACZ 2015 opisany na odwrocie: MICHAŁ MROCZKA LODOŁAMACZ 2015 TECHNIKA WŁASNA 50x70 cm Michał Mroczka (ur r.) w 2009 r. uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS pod kierunkiem prof. W. Wróblewskiego. Od 2007 r. współtworzy grupę artystyczną Niezależna Akademia Frenetyków. Od 2010 r. jest współzałeżycielem autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów. Autor wystawy indywidualnej Bezkrólewie, Galeria 1, Lublin (2007). Uczestniczył w wystawach zbiorowych: Ognisko plastyczne, Cicha 4, Lublin (2014); Przemienienie, Stary Browar, Lublin (2014); Cisza przed burzą, Otwarta Pracownia, Kraków (2013); My SE, Zajezdnia, Lublin (2012); Wszystkie Przejawy Artyzmu, Duszniki Zdrój (2012); PORNOfrenetyzm, Kamienica Cudów, Lublin (2011); Lubię to Centrum Kultury Agora, Wrocław (2011); ZERO, Lubelskie Towarzystwo Sztuk Pięknych, Lublin (2010); nie(i)grzeczni, Kamienica Cudów, Lublin (2010); Wystawa Niezależnej Akademii Frenetyków, Filharmonia, Rzeszów (2009); Rzeźby na dachu, Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów (2009); Do zobaczenia, Galeria Biała, Lublin (2008).

7 7 4 Jacek Malinowski Pejzaż 4, 2015 olej, płótno 60x70 cm opisany na odwrocie: Jacek Malinowski 2015 Jacek Malinowski (ur r.) jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych.

8 8 5 Daniel Białowąs Punkt konsekwencji, 2014 akryl, spray, płótno, 120x60 cm opisany na odwrocie: PUNKT KONSEKWENCJI DANIEL BIAŁO- WĄS (AKRYL, SPRAY, PŁÓTNO) 2014 Daniel Białowąs (ur r.) nie odebrał formalnego wyksztalcenia artystycznego. Autor wystawy indywidualnej Linchowanie, Galeria 22, MBP Sanok (2013). Uczestnik wystaw zbiorowych: Skład Doczepiony, Wernisaż Jednego Dnia, Galeria De, PWSZ, Sanok (2014); Ursa Maior, Uherce Mineralne (2014); Industrial! Festiwal Sztuk, Starachowice (2014); Otwarta Pracownia 37,1 Sanok (2014); Skład Doczepiony, Galeria Łaźnia, Radom (2013); Człowiek istota energetyczna, 2 Karpackie Biennale Sztuki, Galeria RCKP Krosno (2013); Koniec człowieka. 2 Piotrowskie Biennale Sztuki, Galeria ODA Piotrków Trybunalski (2013); Skład Doczepiony. Moje Miejsce, Dworzec Główny PKP, Sanok (2013); Nuclear Tattoo, Sanok (2012); Skład Doczepiony, Galeria Łaźnia, Radom (2012); Skład Doczepiony. Oczekiwanie, Dworzec Główny PKP, Sanok (2012); Wystawa Filmowa, Bazar Sztuki, Sanok (2011); Skład Doczepiony, Galeria Open, Dworzec Centralny PKP, Warszawa (2011); Targi Sztuki ART. INN 2, Warszawa (2011); Skład Doczepiony, Dworzec Główny, Sanok (2011).

9 9 6 Grupa Artme Wilcze wycie, 2014 olej, płótno, 100x70 cm opisany na odwrocie: GRUPA ARTME OLEJ 100X70 TYTUŁ: WILCZE WYCIE 2014 Artme Grupa (powstała w 2012 r.) tworzą ją absolwenci PWSSP w Łodzi. W swoich pracach poszukuje ozdobnego charakteru otaczającej przyrody. Grupa uprawia malarstwo akrylowe, akwarelowe i rysunek.

10 10 7 Marcin Jaszczak A.C., 2015 olej, płótno, 70x60 cm sygn. l.d.: MJ 2015 Marcin Jaszczak (ur r.) w 2002 r. ukończył Studium Techniki Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Swoją edukację kontynuował na Wydziale Edukacji Wizualnej w łódzkiej ASP. W 2013 r. uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa prof. T. Chojnackiego. Autor wystaw indywidualnych: Miejska Biblioteka Publiczna, Tomaszów Mazowiecki (2007); Dom Kultury i Sportu, Poddębice (2006). Uczestnik wystaw zbiorowych: Muzeum Kinematografii, Łódź (2014); Muzeum Miasta Łodzi, Łódź (2014); Wytwórnia, Łódź (2014); Galeria Urzędu Miasta, Łódź (2014); Najlepsze dyplomy ASP, Gdańsk (2013); Miejski Ośrodek Kultury, Konstantynów Łódzki (2013); Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56, Łódź (2012); Cafe Wolność, Łódź (2009); Miejski Ośrodek Kultury, Konstantynów Łódzki (2009).

11 11 8 Bartosz Michał Hoppe-Sadowski PEJZAŻ XXXIII, 2014 olej, płótno, 70x70 cm opisany na odwrocie: BARTOSZ MICHAŁ HOPPE-SADOWSKI LANDSCAPE XXXIII /70 OIL ON CANVAS Bartosz Michał Hoppe-Sadowski (ur r.) jest absolwentem wrocławskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach: N. W. Kuczmy, J. Jaroszewskiego, J. Merkla.

12 12 9 Iwona Dombek-Rybczyńska Cartea, 2015 olej, płótno, 100x100 cm opisany na odwrocie: Iwona Dombek-Rybczyńska Cartea 2015 Iwona Dombek-Rybczyńska (ur r.) studiowała w WSSS w Poznaniu w pracowni prof. W. Sadleya. Dyplom licencjacki z malarstwa na jedwabiu zrealizowała w 2000 r., a magisterski z druku na tkaninie u prof. S. Zielińskiej na ASP w Łodzi. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Strzecha, Poznań (2001); Galeria ZPAP, Olsztyn (2002); Galeria ZPAP, Olsztyn (2002); Biblioteka, Dobre Miasto (2003); MDK, Orneta (2004); Restaurant, Mannheim (2006); Galeria Art-Nova, Orneta (2011); Dom Kultury, Bartoszyce (2011); Galeria ZUM, Elbląg (2011); LDK, Lidzbark Warmiński (2011); Twierdza Boyen, Giżycko (2011); CEiIK Galeria Parkowa, Olsztyn (2011); Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Dworek Sierakowskich Sopot (2011).

13 13 10 Barbara Gabryel Zwierzyniec, olej, płótno, 110x80 cm opisany na odwrocie: B. Gabryel 2007/2008 Barbara Gabryel (ur r.) w latach studiowała na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie zrealizowała dyplom malarski z wyróżnieniem na Wydziale Edukacji Artystycznej. Autorka wystaw indywidualnych: Camino, Pub Pod Sceną, Bielsko-Biała (2012); Aquarium, Pub Pod Sceną, Bielsko-Biała (2012); Dlaczego Ogórek nie śpiewa, Pub Pod Sceną, Bielsko-Biała (2009); Liściopady, Pub Pod Sceną, Bielsko-Biała (2008); Notatki z Diariusza, OKO, Bielsko-Biała (2008); Rysunek, Uniwersytet Śląski, Cieszyn (2004, 2005). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Spotkania Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej, Cieszyn (2013); Biennale Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej, Cieszyn (2013); Connection, Homeless Gallery, Wielka Brytania (2011); Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych, Pub Pod Sceną, Bielsko-Biała (2011); Pierwszy oddech, Galeria Kropka, Czeski Cieszyn (2008); Wystawa podyplomowa, Galeria Uniwersytecka BWA, Cieszyn (2007).

14 14 11 Adrian Kempa Rzepak, 2012 technika własna, olej, płótno, 50x70 cm na odwrocie nalepka autorska Adrian Kempa (ur r.) ukończył studia licencjackie z malarstwa na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu. Dyplom zrealizował w pracowni prof. M. Zaborowskiego. Laureat wyróżnienia honorowego XII Konkursu Sztuk Plastycznych Ars Uniwersitatis (2012) oraz nagrody głównej pleneru ceramicznego Zduny (2007). Autor wystaw indywidualnych: W otoczeniu bieli, Galeria Foyer CKIS, Kalisz (2013), Dwa światy, Komoda Club, Kalisz (2012).

15 15 12 Martyna Karch Na dobranoc, 2013 olej, płótno, 100x70 cm sygn. p.d.: MKarch 13, opisany na odwrocie: Na dobranoc Martyna Karch 2013 rok Martyna Karch (ur r.) W latach studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie.

16 16 13 Magdalena Rytel-Skorek Mikrokosmos, 2015 akryl, płótno, 100x70 cm sygn. p.d.: M. RYTEL 2015 R, opisany na odwrocie: Magdalena Rytel-Skorek Mikrokosmos akryl na płótnie 2015 Magdalena Rytel-Skorek (ur r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom pod okiem prof. A. Fałata i prof. J. Pałki zrealizowała w 2001 r. Laureatka Grand Prix pierwszej polskiej edycji Art. Battle. Uczestniczka wielu plenerów oraz akcji związanych ze sztuką w przestrzeni.

17 17 14 Izabela Kostiukow Bez końca, 2014 olej, płótno, 120x80 cm opisany na odwrocie: IZA KOSTIUKOW 120X80 TYTUŁ: BEZ KOŃCA 2014 SOMMER JAM Izabela Kostiukow (ur r.) jest absolwentką ASP w Poznaniu. Studiowała w latach Obecnie pracuje w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie, gdzie prowadzi pracownie rysunku i malarstwa. Kurator wielu plenerów artystycznych. Od 2013 r. organizator Międzynarodowego Pleneru Artystycznego - Summer Jam we współpracy z ABC Gallery w Poznaniu. W 2011 r. wyróżniona Odznaką Honorową Prezydenta za Zasługi dla Miasta Konina. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i poplenerowych.

18 18 15 Radosław Jastrzębski Gra światła V, 2014 olej, płyta, 75x55 cm opisany na odwrocie: Gra światła V Radosław Jastrzębski (olej na płycie pilśniowej) 2014 r. oraz naklejka autorska Radosław Jastrzębski (ur r.) ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 2011 r. w pracowni malarstwa prof. L. Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. Finalista Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa (2011); laureat Nagrody im. Prof. J. Szajny (2011), nagrody Inicjatywy ENTRY (2011); wyróżnienia honorowego Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy na 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje (2012). Autor wystaw indywidualnych: Pod ścianą, Galeria Promocyjna, Warszawa (2013); Oto człowiek, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2012), Światło,Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2011). Uczestnik wystaw zbiorowych: Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2012); VII Kurpiowski Plener Malarsko-Literacki, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2012); Rozstanie, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2012); VI Kurpiowski Plener Malarsko-Literacki, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2011); Pracownia Przestrzeni Publicznej ASP Warszawa, Galeria Działań, Warszawa (2011); Finaliści Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa, Salon Akademii, Warszawa (2011); DyploMy 2011, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2011); Miasta Partnerskie, Centrum Kultury i Komunikacji, Alytus, Litwa (2011); V Kurpiowski Plener Malarsko-Litracki, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka (2010); Pracownia 59, Galeria Działań, Warszawa, Młodzieżowy Dom Kultury na Łazienkowskiej, Warszawa (2009).

19 19 16 Blanka Dudek Przemiany, 2015 olej, płótno, 75x65 cm opisany na odwrocie: BLANKA DUDEK PRZEMIANY OLEJ, PŁÓTNO 75X65 CM 2015 Blanka Dudek (ur r.) w 2003 r. rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. J. Waltosia, zakończone dyplomem w 2009 r. Podczas studiów odbyła roczne stypendium w Ecole Nationale Superieure des Beaux -Arts w Paryżu. W 2010 r. podjęła dwuletnie studia podyplomowe na Wydziale Edukacji Artystycznej macierzystej ASP. Laureatka II nagrody w konkursie Teatr-miejsce zdarzenia, ASP, Kraków (2006); nagrody Paleta - Mały format Klubu Malarzy ZPAP OK, Galeria Dyląg, Kraków (2013); finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa (2013). Brała udział w wystawach zbiorowych: Autoportret inspirowany mistrzem, Muzeum Regionalne, Stalowa Wola (2006, 2007); Studenci programu Sokrates-Erasmus, Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts, Paryż Francja (2006); Mistrz i uczniowie. Pracownia prof. J. Waltosia, Galeria POD- NAD, Tarnowskie Góry (2009); Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2010); Salon 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków (2011); Nowi członkowie ZPAP, Galeria Pryzmat, Kraków (2012).

20 20 17 Marta Konieczny Brzezina, 2012 olej, płótno, 100x100 cm opisany na odwrocie: BRZEZINA Marta Konieczny 2012 Marta Konieczny (ur r.) studiowała w latach w Moskwie, a następnie na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Stannego w 1994 r. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, projektowaniem graficznym, ceramiką. Jej książki artystyczne znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Drzewo-Stan, Galeria 022 ZPAP, Warszawa (2007); Światło-Stan, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa (2009); Psychoflora, Agora, Warszawa (2009); To-Get-Her, Galeria Arteria, Warszawa (2011).

21 21 18 Olga Szczechowska bez tytułu z cyklu Uwaga szkło!, 2015 akryl, płótno, 100x100 cm opisany na odwrocie: Olga Szczechowska 2015 Olga Szczechowska (ur r.) studiowała na kulturoznawstwo i malarstwo UMK w Toruniu. W 2012 r. uzyskała dyplom z malarstwa w architekturze. Brała udział w ekspozycjach: Kamperzy, CSW Znaki Czasu, Toruń (2011); Przypadek czy metoda? CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); Ładna Sztuka, CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); Second Hand, CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); II Przegląd Młodej Sztuki Świeża krew, Galeria Socato, Wrocław (2012); Drugie Wyjście, CSW Znaki Czasu, Toruń (2012); Ogólnopolski Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2012).

22 22 19 Erwin Wyjadłowski Na drabinkach, 2015 olej, płótno, 90x100 cm opisany na odwrocie: ERWIN WYJADŁOWSKI NA DRABINAKACH 90x100 cm NA DRABINKACH 2015 Erwin Wyjadłowski (ur r.) studiował na ASP Krakowie w latach Dyplom zrealizował z malarstwa w pracowni prof. L. Misiaka. Autor wystawy indywidualnej Przed upadkiem w Galerii Łącznik w Krakowie (2012). Uczestnik wystaw zbiorowych: Konsulat niemiecki, Kraków (2008); Mondo Ex, Acaia, Włochy (2009); Autoportret w cudzym ciele, NCK, Kraków (2011); Świeża Krew, Galeria Socato, Wrocław (2012); Przegląd Malarstwa Promocje, Legnica (2012).

23 23 20 Katarzyna Kordyasz Wschód, 2012 olej, płótno, 80x80 cm opisany na odwrocie: KATARZYN A KORDYASZ 2012 WSCHÓD Katarzyna Kordyasz (ur r.) w 2006 r. uzyskała dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. K. Wachowiaka na warszawskiej ASP. Zrealizowała aneks z tkaniny artystycznej pod kierunkiem prof. D. Grynczel. Nominowana do nagrody na Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi (2013). Laureatka Nagroda z Dyplom 2006 ufundowanej przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy profesora J. Szajny i Galerię Studio dla Dyplomanta Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2013); Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2013); 9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej, Muzeum Miasta, Gdynia (2013); Wzajemne powiązania, Sienna Gallery, Warszawa (2012); Jesienny salon małych form tkackich, Galeria 022, Warszawa (2011); Konfronty, MOK, Galeria Amfilada, Olsztyn (2011); Kobiety na Froncie, DGW, Warszawa (2011); Ogólnopolska Wystawa Miniatury, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2010); Sztuka włókna, ZPAP, Warszawa (2010); V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej EKO-BALT, Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia (2009); Kobieta i Obraz, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia (2009); Aktualny Obraz, Królikarnia, Warszawa (2009); V Międzynarodowe Biennale Miniatury, Galeria Ośrodka Promocji Kultury, Częstochowa (2008); Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej w Tournai, Muzeum Miasta, Tournai, Belgia (2008); IV Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto 2007, Muzeum Miasta, Gdynia (2007); III Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007); XVII Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2007); Biennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki, Wozownia, Toruń (2007); Międzynarodowy Plener Tkacki, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia (2007); Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2007); Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2007); Młoda Tkanina Warszawska, Krajowa Izba Mody, Łódź (2007).

24 24 21 Małgorzata Bryndza Sad III, 2015 olej, płótno, 60x90 cm sygn.: p.d.: M. BRYNDZA Małgorzata Bryndza (ur r.) jest absolwentką Wydziału Sztuki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, gdzie w 2013 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom w pracowni prof. A. Desperaka oraz absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Cztery żywioły, Hooper Bay, Częstochowa (2012); Trzy wymiary, Hooper Bay, Częstochowa (2012); Ogólnopolska Wystawa Rysunku, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2014). Prezentowała kolekcję dyplomową w Centrum Promocji Mody, Łódź (2014).

25 25 22 Ewa Żuchnik bez tytułu, 2015 płótno, emalia akrylowa, 50x50 cm opisany na odwrocie: E. Żuchnik 2015 Ewa Żuchnik (ur r.) w latach studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. P. Błażejewskiego oraz w Pracowni Multimediów prof. P. Jarodzkiego. Znalazła się w czołówce konkursów: 11. Konkurs Gepperta (2013); BMW/ART/ TRANSFORMY (2012); Świeża Krew, Galeria Socato (2012); Artystyczna Podróż Hestii (2012); I Biennale Młodego Wrocławia, Galeria Impart (2011). Autorka wystawy indywidualnej Galeria Małgosia, Wrocław (2011). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Metamorfozy, Mieszkanie Gepperta, Wrocław (2013); Podstawowe funkcje życiowe, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2012); Świeża krew, Galeria Socato, Wrocław (2012); BWA Awangarda, Wrocław (2012); Wystawa finałowa konkursu APH, Ergo Arena, Sopot (2012); Z magmy, CK Agora, Wrocław (2012); Woliery, I edycja, Muzeum Współczesne, Wrocław (2012); Longing for Tesla, Czarny Neseser, BWA Design, Wrocław (2011); House of Change, willa rodziny Dzieduszyckich, Wrocław (2011); I Biennale Młodego Wrocławia, Galeria Impart, Wrocław (2011); In n out, Galeria Emdes, Wrocław (2009).

26 26 23 Akuma (Wojtek Polak) Ktoś, 2015 akryl, spray, płótno, 50x50 cm sygn. p.d.: Akuma Akuma (Wojciech Polak) (ur r.) uzyskał licencjat na kierunku Projektowanie Graficzne, specjalizacja Plakat i Ilustracja Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej w Chorzowie. Studiował w North Wales School of Art & Design, specjalizacja Character Design w Walii (Wielka Brytania). Wyróżniony za ilustracje i projekt graficzny książki Mówi Warszawa wyd. Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnik wystaw zbiorowych: KRZY.WE Polska Ilustracja Wektorowa, Warszawa, Wypieki Kultury; FREAK ME OUT Monster Plush Exhibition; Akuma101 - Sports Branding & Illustration, Annecy, Francja.

27 27 24 Ewa Prończuk-Kuziak Superhero, 2014 olej, płótno, 50x70 cm opisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak Superhero 2014 Ewa Prończuk-Kuziak (ur. 1983), jest absolwentką ASP w Warszawie. Finalistka Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa (2012) oraz laureatka Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch (2012). Zdobywczyni Nagrody Inicjatywy ENTRY (2013). Autorka wystawy indywidualnej Colour me, Vinosfera, Warszawa (2014).

28 28 25 Agnieszka Gzyl Space Vagina, 2014 grafika komputerowa z naniesionym silikonem, płótno, 100x70 cm sygn. p.d. A.Gzyl; opisany na odwrocie: Agnieszka Gzyl Black Vortex 100x70 oraz nalepka autorska Agnieszka Gzyl (ur r.) jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wstawiennictwa ASP w Łodzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Dorothy s Gallery, Paryż, Francja (2011); J&G Artgallery, Mediolan, Włochy (2012).

29 29 26 Bartosz Wiłun Jest takie zdjęcie, 2015 akryl, olej, płótno, 130x100 cm opisany na odwrocie: BARTOSZ WIŁUN JEST TAKIE ZDJĘCIE AKRYL, OLEJ 2015 Bartosz Wiłun (ur r.) studiował Projektowanie Graficzne na ASP w Katowicach w latach Stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy ( ) i Ministra Kultury (2005). Laureat Grand Prix 1. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Grafiki Cyfrowej dla Studentów i Młodzieży, Cieszyn (2009) oraz Grand Prix IV Ogólnopolskiego Konkursu im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy (2010). Autor wystaw indywidualnych: Jazz Rock Cafe, Kraków (2008); Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2009). Uczestnik wystaw zbiorowych m.in.: Samsung Art Master (2007); Dialog z cyfrowym cieniem, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008); Zalążki książki, Galeria Znaczy się, Kraków (2009); Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Kraków (2009); TYPOTWORY, Galeria MPIK, Gliwice (2010); Graduation Projects 09/10, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, Cieszyn (2010); Pracownia Malarstwa. Skansen, poligon czy samo sedno sztuki?, Galeria Piętro Wyżej, GCK, Katowice (2010); 6 światów, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011).

30 30 27 Łukasz Fałdrowicz bez tytułu, 2015 olej, płótno, 140x70 cm opisany na odwrocie: Fałdrowicz Łukasz 2015 Łukasz Fałdrowicz (ur r.) absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego. Dyplom obronił w 2013 r. w Katedrze Rysunku i Malarstwa pod kierownictwem prof. A.Węgłowskiego. Autor wystawy indywidualnej rysunku na Uniwersytecie Zachodnioczeskim w Czeskich Budziejowicach (2011).

31 31 28 Ula Dzwonik bez tytułu, 2015 olej, druk, płótno, 50x40 cm sygn. l.d.: DZWONIK 2015, opisany na odwrocie: DZWONIK 2015 Ula Dzwonik (ur r.) w latach studiowała na ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni malarstwa prof. A. Klimczaka- -Dobrzanieckiego. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka nagrody Fundacji im. I.J. Paderewskiego w Krakowie. Jest obecna w rankingu artystów współczesnych Kompas Sztuki (2008, 2010). Autorka wystaw indywidualnych: ASP, Wrocław (1997); Galeria Sztuki Współczesnej, Brzeg (1997); Galerie, Saint Quentin, Francja (2000); Muzeum Zachodnio-Kaszubskie, Bytów (2002); Instytut Polski, Lipsk, Niemcy (2004); Kirow Galerie, Lipsk, Niemcy (2004); Petite Comptoire, Reims, Francja (2005); Palais de Fervaques, Saint Quentin, Francja (2005); Wokół miasta, Galeria pod Plafonem, Wrocław (2009); Punkt widzenia, Galeria Garbary 48, Poznań (2011); KoRELACJE, Galeria M Odwach, Wrocław (2011); Pretext, Galeria ZPAP Na Piętrze, Łódź (2013).

32 32 29 Honorata Chajec Martwa natura, 2014 olej, płótno, 60x76 cm sygn.. p.d. H. Chajec, opisany na odwrocie: Honorata Chajec 2014 Honorata Chajec (ur r.) ukończyła Liceum Plastyczne w Tarnowie w 2001 r.

33 33 30 Piotr Kachny Warm and cold..., 2013 olej, płótno, 150x 110 cm opisany na odwrocie: Piotr Kachny Warm and cold 2013 Piotr Kachny (ur r) ukończył w 2010 r. Wydział Pedagogiczny w Kaliszu, filli Uminiwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Studiował w National College of Art and Design w Dublinie. Laureat nagrody Ericha Lütkenhausa w konkursie Ars Universitatis (2008). Uczestnik wystaw: amnieboli, Galeria Szatnia Kalisz (2008); Czas na obraz, Galeria BWA, Kalisz (2009); ANimAL attraction, Galeria BWA, Kalisz (2010); Nieporozumienie kobiet 8 marca, Collage Art Cafe, Kluczbork (2011); Made in China, Miejska biblioteka publiczna, Kluczbork (2011); Podwodny Wrocław, Browar Mieszczańki, Wrocław (2011); 30 minut do ośiecenia, Collage Art Cafe, Kluczbork (2011); Multi Art Festiwal, Centrum Rysunku i Grafiki im. T. Kulisiewicza, Kalisz (2011); Malarstwo, 9. Kofeina Art Café (2012); Mistyfikacja, Galeria Lamelli, Kraków (2012); Culture_Out_Delete 11. Muzeum Regionalne, Jarocin (2012); Alternatywy 33, 12. Galeria 33, Ostrów Wielkopolski (2012); Re: View, 13. Galeria 33, Ostrów Wielkopolski (2014); Figures and LandEscapes, Galeria Dasbuntenhaus, Monchengladbach (2014); Galeria MBP Zamostek, Opole (2014).

34 34 31 Kamila Kuźnicka Obraz 22 z cyklu Pareidolia, 2014 technika mieszana, kolorowa tkanina, 150x75 cm opisany na krośnie: Obraz 22 z cyklu Pareidolia 2014 Kamila Kuźnicka Kamila Kuźnicka (ur r.) od 2009 r. studentka wrocławskiej ASP. Zrealizowała dyplom w 2014 r. w pracowni malarstwa prof. St. Kortyki oraz z multimediów w pracowni prof. P. Jarodzkiego. Wystawę dyplomową Finisaż zaprezentowała w Galerii MD_S we Wrocławiu. Wcześniej ukończyła Liceum Plastyczne w Częstochowie, a w latach studiowała malarstwo na Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. W latach studiowała w ramiach stypendium Erazmus na Universidat Politecnica de Valencia, Hiszpania. W latach opiekun Galerii Współczesnej MD_S we Wrocławiu. Wyróżniona nagrodą miesięcznika Art&Business na 41 Biennale Bielska Jesień, Galeria BWA, Bielsko-Biała. Brała udział w wystawach: Rysunek, Galeria 207, ASP Wrocław (2010); wystawa poplenerowa, Dom Hauptmanów, Szklarska Poręba (2011); Piątek 13-stego, Galeria MD_S, Wrocław (2012); Bliskoznacznie, Galeria e66, Gdańsk (2012); M3, ul. Rostafińskiego 9/2, Wrocław (2012); wystawa pokonkursowa Biennale Rysunku, Pilzno, Czechy (2012); La Costa, CaLaVaga, Valencia, Hiszpania (2012); Festival de Performance Streptaese Conceptual, Valencia, Hiszpania (2013); Pierwszy Plener Działkowy na Wisłą, Toruń (2013); Tam i Teraz, Galeria BWA Studio, Wrocław (2013); 41 Biennale Bielska Jesień, Galeria BWA, Bielsko-Biała (2013); Poszukiwania i Konfrontacje. Studenci prof. St. Kortyki, BWA, Zielona Góra (2014); We re coming to conquer you, Theatre Impermamment, Leipzig, Niemcy (2014); Drifting, CK Agora, Wrocław (2014).

35 35 32 Katarzyna Nowakowska Koń, 2015 olej, płótno, 120x80 cm sygn.. l.: K. Nowakowska 15; opisany na odwrocie: Katarzyna Nowakowska Koń 2015 Katarzyna Nowakowska (ur r.) jest absolwentką Politechniki Warszawskiej. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej Paleta. Uczestniczka wystaw: Miejski Ośrodek Kultury, Ząbki (2010); Światło- cień, Warszawa (2011); Miejski Ośrodek Kultury, Kobyłka (2012).

36 36 33 Marta Szarek Walka z...latawcami, 2015 akryl, płótno, 50x50 cm sygn. p.d.: Szarek Marta 2015 Marta Szarek (ur r.) studiowała w latach na ASP w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru w Katedrze Ubioru. Dyplom zrealizowała z Rysunku i Malarstwa. Kolejno studiowała w latach na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Została nominowana do głównej nagrody w XXI konkursie im Wł. Strzemińskiego w Łodzi (2004). Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria w Urzędzie Gminy, Biskupice (2012); Galeria Chełm, Chełm (2012); Herbaciarnia Anastazja, Łódź (2009); PAN, Klub Nauczyciela, Łódź (2008, 2005); ASP, Łódź (2005); Empik, Galerii Arkadia, Warszawa (2005); Galeria Forum, Łódź (2004). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: Fanaberie, Żywiecka Chata, Chrzanów (2013); Erotyk, Żywiecka Chata, Chrzanów (2012); Wystawa jednej pracy, Żywiecka Chata, Chrzanów (2011); Galeria przy ul. Wolnica, Bochnia (2011); Galeria Piotra Uznańskiego, Łódź (2010); wystawa w szpitalu im. Kopernika, Łódź (2004).

37 37 34 Anna Zalewska Szklane echo, 2015 akryl, płótno, 80x90 cm sygn. p. d.: Zalewska Anna Zalewska (ur r.) jest absolwentką PLSP im. P. Potworowskiego w Poznaniu. Ukończyła studia ze specjalnością projektowania mebli na Wydziale Technologii Drewna poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

38 38 35 Ewa Guzy Fashion victims XXXXXXVII, 2014 akryl, tempera, płótno, 46x61 cm opisany na odwrocie: Ewa Guzy 46x61 akryl+olej Ewa Guzy (ur r.) studiowała Wychowanie Plastyczne na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego, Filia w Cieszynie w latach Dyplom uzyskała z malarstwa w pracowni prof. J. Wrońskiego. Następnie studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa uzyskała w pracowni prof. A. Wsiołkowskiego w 2005 r. Od 2005 r. członek ZPAP w Krakowie, a od 2009 r. członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Prace autorki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Niemczech oraz Włoszech. Przygotowała wystawę indywidualną Aura przedmiotu, Galeria Pałacu Vauxhall, Krzeszowice (2006). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Światło a materia malarska, NCK, Kraków (2003); Galeria Gaude Mater, Częstochowa (2004); Galeria Przewiązka, Uniwersytet Śląski, Cieszyn (2004); Galeria Pryzmat, Kraków (2006); III Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2006); Salon malarstwa i rzeźby 2008, NCK, Kraków (2008); Kobiety bez granic, Galeria Pałacu Vauxhall, Krzeszowice (2008); IV Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2008); Mały format, Dominik Rostworowski Gallery, Kraków (2009); 13. Międzynarodowy Plener, Galeria Po schodach, Muzeum Miejskie w Siemianowice Śląskie (2009); IV Międzynarodowe Biennale Pasteli, Kralingen Gallery, Holandia (2009); Pop-ż-Art, Galearnia, Warszawa (2009); Salon malarstwa i rzeźby ZPAP, NCK, Kraków (2009); Galearnia w podróży, Hotel Rubinstein, Kraków i Hotel Belvedere, Zakopane (2010); Mały Format, Galeria Dyląg, Kraków (2010, 2011, 2012); Kobiety bez granic, Starostwo Powiatu Monachijskiego, Monachium, Niemcy (2010).

39 39 36 Michał Bojara Koń 2, 2015 akryl, płótno, 92x73 cm opisany na odwrocie: KOŃ 2015 alryl płótno Michał Bojara Michał Bojara (ur r.) studiował w latach na Wydziale Intermediów ASP w Poznaniu. Dyplom zrealizował w pracowni prof. G. Przyborka. Wcześniej zrealizował licencjat na Wydziale Grafiki ASP w Łodzi i ukończył Studium Fotografi ZPAF w Warszawie. Finalista konkursów: Rzeźba idealna, CSW Toruń (2011); Pięciobój fotograficzny (1 miejsce oraz Grand Prix, 2008); Biznes w obiektywie (2 miejsce, 2008); Czterobój fotograficzny (1 miejsce, 2007); OIO (1 miejsce, 2007); Samsung Art Master (2007); Ateneum Młodych (2005, 2007); Canon Fashion Contest (półfinał, 2007); Innowacje (wyróżnienie, 2007); Rembrandt (wyróżnienie, 2006); Kanon twórców (I miejsce, 2006); City After eight (II miejsce, 2006); Kanon Twórców (wyróżnienie, 2005). Autor licznych wystaw indywidualnych z zakresu fotografii, malarstwa i projektowania graficznego. Ma na koncie uczestnictwo w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych i pokonkursowych.

Julita Wiench : Wystawy

PARTNEREM DODATKU JEST. RANKING szkół

PARTNEREM DODATKU JEST. RANKING szkół PARTNEREM DODATKU JEST RANKING szkół WYŻSZYCH RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH Dwa światy nauki Rafał Pisera Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Collegium Civitas z Warszawy zwyciężyły w rankingu szkół wyższych Wprost.

SZTUKA MŁODA. 2. aukcja. 16 września 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

SZTUKA MŁODA. 2. aukcja. 16 września 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA 1 SZTUKA MŁODA 2. aukcja 16 września 2015 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA SZTUKA MŁODA 2. aukcja 16

Kasia Banaś. malarstwo

Kasia Banaś. malarstwo Kasia Banaś malarstwo Wystawa Olśnienia i powroty obrazy inspirowane poezją Jensa Fink-Jensena, Noc Muzeów we Wrocławiu, Galeria Miejska, 2012. Na dalekiej wyspie, olej na płótnie, 120 x 200 cm (dyptyk),

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej Tel. (83) 34 37 496 ul. Brzeska 20-22 21-500 BIAŁA PODLASKA

Placówki MultiBanku:

Placówki MultiBanku: Placówki MultiBanku: LP Miasto Adres 1 BEŁCHATÓW 97-400 Bełchatów, ul. 1 maja 2 2 BIAŁYSTOK 15-281 Białystok, ul. Legionowa 28 3 15-422 Białystok, ul. Lipowa 19/21 4 BIELSKO - BIAŁA 43-300 Bielsko-Biała,

WYSTAWY INDYWIDUALNE : 2012 Galeria Sztuki Współczesnej Profil Miejsca pomiędzy Centrum Kultury Zamek - Poznań

WYSTAWY INDYWIDUALNE : 2012 Galeria Sztuki Współczesnej Profil Miejsca pomiędzy Centrum Kultury Zamek - Poznań MAGDALENA GOGÓŁ Absolventin der Staatlichen Allgemeinbildenden Oberschule der Bildenden Künste in Kattowitz und des Künstlerischen Instituts der Schlesischen Universität in Cieszyn (Teschen). Diplom mit

Centrum handlowe Miasto Próchnik Vistula Bytom Lavard Lancerto. Galeria Biała Białystok 1 0 1 0 0. CH Sfera 2 Bielsko-Biała 1 1 0 1 0

Centrum handlowe Miasto Próchnik Vistula Bytom Lavard Lancerto. Galeria Biała Białystok 1 0 1 0 0. CH Sfera 2 Bielsko-Biała 1 1 0 1 0 Centrum handlowe Miasto Próchnik Vistula Bytom Lavard Lancerto Galeria Biała Białystok 1 0 1 0 0 CH Sfera 2 Bielsko-Biała 1 1 0 1 0 CH M1 Czeladź 1 1 1 0 1 CH Manhattan Gdańsk 1 0 0 0 0 CH Forum Gliwice

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY Państwowa Inspekcja Pracy udziela bezpłatnie porad w zakresie prawa pracy WOJEWÓDZTWO PODLASKIE Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku poniedziałek w godz.

SZTUKA MŁODA. 3. aukcja. 25 listopada 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

SZTUKA MŁODA. 3. aukcja. 25 listopada 2015. PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA 1 SZTUKA MŁODA 3. aukcja 25 listopada 2015 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA 3. AUKCJA Sztuka Aktualna 9 grudnia 2015, godz. 19.30 wystawa przedaukcyjna: 1 9 grudnia 2015

Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych

Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych W związku z decyzją MNiSW cofającą uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego

TERMINY PRZESŁUCHAŃ W REGIONACH. R. V Wielkopolski. R. IV Kujawskopomorski

TERMINY PRZESŁUCHAŃ W REGIONACH. R. V Wielkopolski. R. IV Kujawskopomorski TERMINY PRZESŁUCHAŃ W REGIONACH R. I Zachodniopomorski R. III Pomorski R. VI Lubuski R. IV Kujawskopomorski R. V Wielkopolski R. VII Dolnośląski R. VIII Opolski R. IX Śląski ZSM Gdańsk- Wrzeszcz 14-15.12.2015

Placówki przyjmujące zapisy na akcje spółki Lokum Deweloper S.A. w Transzy Inwestorów Indywidualnych Biuro Maklerskie Alior Banku

Placówki przyjmujące zapisy na akcje spółki Lokum Deweloper S.A. w Transzy Inwestorów Indywidualnych Biuro Maklerskie Alior Banku Placówki przyjmujące zapisy na akcje spółki Lokum Deweloper S.A. w Transzy Inwestorów Indywidualnych Biuro Maklerskie Alior Banku Lp. Nazwa Miejscowość Kod pocztowy Ulica 1 Oddział Alior Bank S.A. Biała

30.09.2013. delegatów. Jednostki AZS. Lp.

30.09.2013. delegatów. Jednostki AZS. Lp. Lp. Jednostki AZS członkowie wg składek 30.09.2013 Liczba delegatów PODLASKIE - Białystok 1 Organizacja Środowiskowa AZS Białystok 1 4 2 KU AZS Politechnika Białostocka Białystok 386 1 3 KU AZS Uniwersytet

Wykaz adresów Punktów Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.: 2 15-111 Białystok Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 8

Wykaz adresów Punktów Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.: 2 15-111 Białystok Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 8 Wykaz adresów Punktów Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.: L.p. Kod pocztowy Miejscowość Adres 1 21-500 Biała Podlaska ul. Narutowicza 24 2 15-111 Białystok Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego

"Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych

Obrazy, które mnie hipnotyzują - rozmowa z Anną Wypych "Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych JUSTYNA NAPIÓRKOWSKA Więcej zdjęć (2) Przedstawiam Państwu młodą malarkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Świeszewskiego.

Wykaz adresów Punktów Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.:

Wykaz adresów Punktów Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.: Wykaz adresów Punktów Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.: L.p. Kod pocztowy Miejscowość Adres 1. 21-500 Biała Podlaska ul. Narutowicza 24 2. 15-111 Białystok Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego

Warszawa, dnia 08-10-2012

Warszawa, dnia 08-10-2012 Centralny Zarząd Służby więziennej Biuro Informacji i Statystyki Warszawa, dnia -- NIEPEŁNOSPRAWNI osadzeni w jednostkach penitencjarnych w dniu -- Razem Razem AŚ BIAŁYSTOK AŚ HAJNÓWKA Białystok AŚ SUWAŁKI

Radia-częstotliwości Zablokowany temat

Radia-częstotliwości Zablokowany temat 1 z 6 2011-10-12 11:04 FORUM OGŁOSZENIA GALERIA SŁOWNIK MOTORYZACYJNY OLEJE ROZMIARY KÓŁ GIEŁDY FAQ :: Zarejestruj się :: Zaloguj się Forum Motoryzacyjne, Forum Samochodowe, Auto Forum Wyszukiwanie zaawansowane

Language Schools and Other Institutions. where you can learn Polish as a foreign language in Poland

Language Schools and Other Institutions. where you can learn Polish as a foreign language in Poland Language Schools and Other Institutions where you can learn Polish as a foreign language in Poland City Name of Institution Contact Biała Podlaska PRIME Centrum Języków Obcych biuro@prime-bp.pl Bielsko-Biała

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa lipiec-wrzesień 2012 Analiza i opracowanie Monika Trochimczuk DEPARTAMENT MONITORINGU WARSZAWA 2012 Nota metodologiczna

OBWIESZCZENIE MINISTRA KULTURY. z dnia 10 marca 2003 r.

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA 1. Artur A., Warszawa 2. Tadeusz C., Warszawa 3. Bohdan R., Warszawa 4. Donata W., Rakoniewice 5. Grzegorz C., Sopot 6. Sylwia S., Katowice 7. Mieczysław K., Warszawa 8. Ewa K., Wojcieszów 9. Sybilla J.,

Miasto Ulica Kod pocztowy Telefon

Miasto Ulica Kod pocztowy Telefon Miasto Ulica Kod pocztowy Telefon Łódź ul. Piotrkowska 108 90-004 782893080 Łódź ul. Piotrkowska 43 90-410 782893201 Łódź ul. Sienkiewicza 82/84 90-318 782893202 Łódź ul. Traktorowa 63 91-111 782893206

Nowe budynki biblioteczne a strategia rozwoju bibliotek akademickich w XXI wieku

Nowe budynki biblioteczne a strategia rozwoju bibliotek akademickich w XXI wieku Dr Danuta Konieczna Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie Nowe budynki biblioteczne a strategia rozwoju bibliotek akademickich w XXI wieku Olsztyn, 23 października 2014 r. Budynki bibliotek akademickich

Laureaci V edycji Konkursu Złote Formaty

Laureaci V edycji Konkursu Złote Formaty Laureaci V edycji Konkursu Złote Formaty KATEGORIA DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA GRAND PRIX Urząd Marszałkowski Województwa Warmiosko-Mazurskiego Mazury Cud Natury Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

1 PROGRAMISTA_11447603 Lublin Olimp (SP) - 24201 1 PROGRAMISTA_11447603

1 PROGRAMISTA_11447603 Lublin Olimp (SP) - 24201 1 PROGRAMISTA_11447603 Akt Nazwa Bydgoszcz Focus Mall - 21901 Częstochowa Gal. Jurajska - 24401 Gdańsk Galeria Bałtycka - 21001 Gdańsk Główny - 14401 Gdynia Klif - 23801 Katowice Silesia - 18401 Kraków Bonarka - 25001 Kraków

WYKAZ. jednostek, dla których w budżecie 2004 r. zaplanowano dotacje podmiotowe oraz kwoty dotacji

WYKAZ. jednostek, dla których w budżecie 2004 r. zaplanowano dotacje podmiotowe oraz kwoty dotacji Załącznik do obwieszczenia Ministra Kultury z dnia 31 marca 2004 r. WYKAZ jednostek, dla których w budżecie 2004 r. zaplanowano dotacje podmiotowe oraz kwoty dotacji I. INSTYTUCJE KULTURY L.p. Nazwa Kwota

RZĄDOWY PROGRAM KIERUNKI ZAMAWIANE. Studiuj kierunki strategiczne dla Polski! prof. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego

RZĄDOWY PROGRAM KIERUNKI ZAMAWIANE. Studiuj kierunki strategiczne dla Polski! prof. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego RZĄDOWY PROGRAM KIERUNKI ZAMAWIANE Studiuj kierunki strategiczne dla Polski! prof. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego Sukces KIERUNKÓW ZAMAWIANYCH 2008 pilotaŝ programu: wpłynęło 51

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W PRZEMYŚLU GRAFINALE / ELITA GRAFIKI POLSKIEJ ADAM ROMANIUK. Jagielnica. wernisaż 24 maja (piątek) 2013

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W PRZEMYŚLU GRAFINALE / ELITA GRAFIKI POLSKIEJ ADAM ROMANIUK. Jagielnica. wernisaż 24 maja (piątek) 2013 GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W PRZEMYŚLU GRAFINALE / ELITA GRAFIKI POLSKIEJ Foto Piotr Oleś ADAM ROMANIUK Jagielnica wernisaż 24 maja (piątek) 2013 wystawa czynna do 19 czerwca 2013 Grafinale - Elita Grafiki

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w układzie wojewódzkim

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w układzie wojewódzkim Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w układzie wojewódzkim październik-grudzień 2011 Informację sporządzono na podstawie danych SMG/KRC Millward Brown, w zestawieniach zostały uwzględnione

Centra handlowe powyżej 10 000 m2, które biorą udział w II edycji Rankingu

Centra handlowe powyżej 10 000 m2, które biorą udział w II edycji Rankingu Centra handlowe powyżej 10 000 m2, które biorą udział w II edycji Rankingu L/P Miasto Nazwa Galerii/CENTRUM HANDLOWEGO 1 BIAŁA PODLASKA RYWAL 2 BIAŁYSTOK GALERIA BIAŁA 3 BIAŁYSTOK ALFA 4 BIAŁYSTOK Auchan

JĘZYK HASEŁ PRZEDMIOTOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ

JĘZYK HASEŁ PRZEDMIOTOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ JĘZYK HASEŁ PRZEDMIOTOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH (25-31.01.2013) 1 010 a p 2004433389 111 2. a Międzynarodowy Festiwal Oratoryjno-Kantatowy Wratislavia Cantans" n (17 ; d 1982)

Lista Oddziałów Alior Banku S.A.. przyjmujących zapisy na akcje spółki SELVITA S.A. w Transzy Inwestorów Indywidualnych

Lista Oddziałów Alior Banku S.A.. przyjmujących zapisy na akcje spółki SELVITA S.A. w Transzy Inwestorów Indywidualnych DM Alior Bank Lista Oddziałów Alior Banku S.A.. przyjmujących zapisy na akcje spółki SELVITA S.A. w Transzy Inwestorów Indywidualnych Lp Nazwa Miejscowość Kod pocztowy Ulica 1 Oddział Alior Bank S.A. Biała

Udział w czasie słuchania i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa. kwiecień czerwiec 2014

Udział w czasie słuchania i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa. kwiecień czerwiec 2014 Udział w czasie słuchania i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa kwiecień czerwiec 2014 Analiza i opracowanie Monika Trochimczuk Departament Monitoringu Warszawa 2014 Nota

Osiągnięcia 2005/ 2006 r.

Osiągnięcia 2005/ 2006 r. 1. Nazwa olimpiady, konkursu, zawodów, imprezy it.d. Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych Osiągnięcia 2005/ 2006 r. Organizator szczebel Imię i nazwisko Opiekun Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy

Uniwersytety WSKAŹNIK. i niepubliczne uczelnie akademickie o charaktrerze uniwersyteckim MIEJSCE

Uniwersytety WSKAŹNIK. i niepubliczne uczelnie akademickie o charaktrerze uniwersyteckim MIEJSCE 1 Uniwersytet Jagielloński 1 2 100,00 2 Uniwersytet Warszawski 2 1 99,92 3 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 3 3 80,08 4 Uniwersytet Wrocławski 4 4 72,31 5 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Lista podmiotów działających na rzecz nauki w obszarze odnawialnych źródeł energii

Lista podmiotów działających na rzecz nauki w obszarze odnawialnych źródeł energii Lista podmiotów działających na rzecz nauki w obszarze odnawialnych źródeł energii do których rozesłano publikację Najnowsze osiągnięcia z zakresu OZE wraz z przedstawieniem barier we wdrażaniu wyników

2010 Doctoral (PhD) student, Academy of Fine Arts in Cracow 2004 09 MA degree in Painting, Academy of Fine Arts in Gdańsk

2010 Doctoral (PhD) student, Academy of Fine Arts in Cracow 2004 09 MA degree in Painting, Academy of Fine Arts in Gdańsk Ewa Juszkiewicz / bio EWA JUSZKIEWICZ Born on 3 September 1984 in Gdańsk. Lives and works in Cracow. Engaged in painting, drawing and animation art. Co-founder of vj-collective AAA Tanie Wizualki. Education

0-24 262-86-89 264-22-77 2. kujawskopomorskie

0-24 262-86-89 264-22-77 2. kujawskopomorskie Wykaz podmiotów szkolących, które otrzymały zgodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie I stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny ( stan na dzień 15 marca 2011 r.) Lp. województwo

PORTFOLIO. www.anomalia.pl COMMERCIAL. culture. underground

PORTFOLIO. www.anomalia.pl COMMERCIAL. culture. underground PORTFOLIO COMMERCIAL culture underground www.anomalia.pl O FIRMIE Studio projektowe AnoMalia założyliśmy w 2006 roku. Bezpośrednim impulsem dla powstania studia było nasze przekonanie o potrzebie tworzenia

Danuta Pałka-Szyszka artysta plastyk

Danuta Pałka-Szyszka artysta plastyk Danuta Pałka-Szyszka artysta plastyk Od 1969 roku bierze czynny udział w ponad 131 wystawach, w tym: 4-ech wystawach indywidualnych, 110 wystawach środowiskowych, okręgowych, krajowych i międzynarodowych,

Wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce funkcjonujących w Polsce po dniu 1 stycznia 2012r. (stan na dzień 1. 04. 2012 r.)

Wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce funkcjonujących w Polsce po dniu 1 stycznia 2012r. (stan na dzień 1. 04. 2012 r.) Wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce funkcjonujących w Polsce po dniu 1 stycznia 2012r. (stan na dzień 1. 04. 2012 r.) Lp. województw ośrodki publiczne o 1. dolnośląskie Dolnośląskiego Ośrodka Polityki

Laureaci IV edycji Konkursu Złote Formaty

Laureaci IV edycji Konkursu Złote Formaty Laureaci IV edycji Konkursu Złote Formaty Kategoria: Grand Prix za działalność promocyjną Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Kampania promocyjna Województwa Świętokrzyskiego Kampania reklamowa

Wydarzenia artystyczne: Priorytet II Sztuki wizualne. wnioski rozpatrzone NEGATYWNIE. II nabór (do dnia 31 marca 2009 r.)

Wydarzenia artystyczne: Priorytet II Sztuki wizualne. wnioski rozpatrzone NEGATYWNIE. II nabór (do dnia 31 marca 2009 r.) Wydarzenia artystyczne: Priorytet II Sztuki wizualne wnioski rozpatrzone NEGATYWNIE II nabór (do dnia 31 marca 2009 r.) L. p. Nr wniosku Wnioskodawca Nazwa zadania 1. 8811/09 2016 Management Aleksandra

ul. Czekoladowa 11 55-040 Wrocław woj. dolnośląskie tel: 717807400 ul. Drogowców 43 42-200 Częstochowa woj. śląskie tel: 343672600

ul. Czekoladowa 11 55-040 Wrocław woj. dolnośląskie tel: 717807400 ul. Drogowców 43 42-200 Częstochowa woj. śląskie tel: 343672600 Lista sklepów Caffisimo Numer Format Nazwa Adres 31001 HM Bielany ul. Czekoladowa 11 55-040 tel: 717807400 31002 HM Częstochowa ul. Drogowców 43 42-200 Częstochowa tel: 343672600 31003 HM Łódź Widzew ul.

MALARSTWO Styczeń - Marzec 2015

MALARSTWO Styczeń - Marzec 2015 MALARSTWO Styczeń - Marzec 2015 PAINTING January - March 2015 COLLIERS OFFICE GALLERY Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą inicjatywą Colliers Office Gallery, która ma na celu promowanie młodych

Program Erasmus. Rankingi uczelni. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Uczenie się przez całe życie

Program Erasmus. Rankingi uczelni. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Uczenie się przez całe życie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Uczenie się przez całe życie Program Erasmus Rankingi uczelni Opracowanie: Małgorzata Członkowska-Naumiuk Co zawiera prezentacja? Wykazy szkół

Martwa natura z dyniami, 2011, akryl / płótno (50 x 126 cm) ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA ARTUR KARDAMASZ. malarstwo

Martwa natura z dyniami, 2011, akryl / płótno (50 x 126 cm) ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA ARTUR KARDAMASZ. malarstwo Martwa natura z dyniami, 2011, akryl / płótno (50 x 126 cm) ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA 11 ARTUR KARDAMASZ malarstwo wernisaż - 22 listopada 2013, godzina 18:00 wystawa czynna do 17 grudnia 2013 * Artyści

V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MŁODYCH FOLKOWE INSPIRACJE

V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MŁODYCH FOLKOWE INSPIRACJE 20 lipca 2015 poniedziałek 19 lipca 2015 niedziela 18 lipca 2015 sobota V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MŁODYCH FOLKOWE INSPIRACJE 18-28. 07.2015 roku FOLKOWE INSPIRACJE W NADWARCIAŃSKIM GRODZIE PROGRAM

510158196 +48 510158196

Osadzeni w wieku 60 lat i powyżej Aktualnie wykonywane orzeczenia wg rodzajów przestępstw

Osadzeni w wieku 60 lat i powyżej Aktualnie wykonywane orzeczenia wg rodzajów przestępstw Stan w dniu: 06-07-2011 Osadzeni w wieku 60 lat i powyżej Aktualnie wykonywane orzeczenia wg rodzajów przestępstw Łącznie orzeczeń Prawomocne Nieprawomocne Tymczasowe areszty Łącznie orzeczeń 2 416 2 127

Centralne Biuro Kontroli Wyborów

Centralne Biuro Kontroli Wyborów Centralne Biuro Kontroli Wyborów Prawo i Sprawiedliwość powołało Centralne Biuro Kontroli Wyborów, które ma zapewnić prawidłowy przebieg zbliżających się wyborów prezydenckich, a jesienią również parlamentarnych.

PRACE DYPLOMOWE ZAKWALIFIKOWANE PRZEZ SĄD KONKURSOWY DO 2. FINAŁOWEGO ETAPU 10.04.2015 LUBLIN

PRACE DYPLOMOWE ZAKWALIFIKOWANE PRZEZ SĄD KONKURSOWY DO 2. FINAŁOWEGO ETAPU 10.04.2015 LUBLIN PRACE DYPLOMOWE ZAKWALIFIKOWANE PRZEZ SĄD KONKURSOWY DO 2. FINAŁOWEGO ETAPU 10.04.2015 LUBLIN mgr inż. arch. ALEKSANDRA CYWONIUK Memorium ofiar obławy augustowskiej Politechnika Gdańska Promotor: dr inż.

KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN GDAŃSK 2015

KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN GDAŃSK 2015 KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN GDAŃSK 2015 1. Termin: 15 17.05.2015 2. Miejsce: Hala CS PZTS im. Andrzeja Grubby, ul. Meissnera 3, Gdańsk Zaspa

KALENDARZ TARGOWYCH IMPREZ BUDOWLANYCH 2014

KALENDARZ TARGOWYCH IMPREZ BUDOWLANYCH 2014 KALENDARZ TARGOWYCH IMPREZ BUDOWLANYCH 2014 DATA MIEJSCE NAZWA TARGÓW ORGANIZATOR STRONA WWW STYCZEŃ 25-26.01 Warszawa XLIV Targi Mieszkaniowe NOWY DOM, NOWE Murator Expo Sp. z o. o. MIESZKANIE 2014 29.01-01.02

Portfolio///Książki. Wybrane książki, które powstały do 2014 roku.

Autoryzowani dealerzy i stacje obsługi SKODA współpracujące z LeasePlan

Autoryzowani dealerzy i stacje obsługi SKODA współpracujące z LeasePlan BIAŁA PODLASKA BIAŁYSTOK / ZAWADY BIELSK PODLASKI BIELSKO-BIAŁA BIELSKO-BIAŁA BUKOWINA TATRZAŃSKA BYDGOSZCZ CZĘSTOCHOWA EŁK GDAŃSK GDYNIA GLIWICE GŁOGÓW GORZÓW WIELKOPOLSKI WELM CENTRUM AUTO KOZA BIERANOWSKI

Sapere Auso Małopolska Fundacja Stypendialna

Sapere Auso Małopolska Fundacja Stypendialna Sapere Auso Małopolska Fundacja Stypendialna Kraków, 2005 r. 1 Sprawozdanie z działalności w roku 2004 Sapere Auso Małopolskiej Fundacji Stypendialnej W roku 2004 Sapere Auso Małopolska Fundacja Stypendialna

KALENDARZ TARGOWYCH IMPREZ BUDOWLANYCH 2013

KALENDARZ TARGOWYCH IMPREZ BUDOWLANYCH 2013 KALENDARZ TARGOWYCH IMPREZ BUDOWLANYCH 2013 DATA MIEJSCE NAZWA TARGÓW ORGANIZATOR STRONA WWW STYCZEŃ 29.01-01.02. Poznań BUDMA Międzynarodowe Targi Budownictwa Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015 Liczba kandydatów na kierunek informatyka w 2013/2014 oraz 2014/2015 INFORMATYKA Lp Nazwa uczelni Studia I stopnia stacjonarne Studia I stopnia niestacjonarne Studia II stopnia stacjonarne Studia II stopnia

Częściowo zatwierdzony oznacza, że dofinansowanie zostało przyznane nie na wszystkie, a jedynie niektóre z wnioskowanych krajów

Częściowo zatwierdzony oznacza, że dofinansowanie zostało przyznane nie na wszystkie, a jedynie niektóre z wnioskowanych krajów Erasmus+ Szkolnictwo wyższe Wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1 Mobilność Edukacyjna z krajami partnerskimi (termin składania wniosków: 04.03.2015) 22 lipca 2015r. ogłasza wyniki konkursu