KONWERTER GIGABITOWY. RJ-45/ mini-gbic REPOTEC

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KONWERTER GIGABITOWY. RJ-45/ mini-gbic REPOTEC"

Transkrypt

1 INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER GIGABITOWY RJ-45/ mini-gbic REPOTEC RP-1002MG wersja 1.3

2 Wstęp Konwertery firmy Repotec RP-1002MG umożliwiają zmianę medium przewodzącego strumień danych ze standardowej skrętki STP/UTP na światłowód. Urządzenie pozwala na połączenie segmentów wykonanych kablem miedzianym z segmentami wykonanymi kablem światłowodowym. Konwerter jest wyposażony w dwa porty: RJ-45 (1000Base-T) oraz slot do osadzenia modułu mini-gbic. Urządzenia tej serii można zamontować w obudowie zbiorczej 19. Konwertery firmy Repotec RP- 1002MG obsługują standardy IEEE 802.3ab/z. Okablowanie dla portu 1-go to UTP/STP kat. co najmniej 5 natomiast dla portu 2-go, w zależności od zainstalowanego modułu SFP, światłowody 62,5/125, 50/125, lub 9/125. Ostrzeżenie Należy zapewnić bezpieczne warunki pracy urządzenia. Dokonanie przez użytkownika jakichkolwiek własnych zmian w urządzeniu może spowodować utratę możliwości jego bezpiecznego użytkowania. Bezpieczeństwo użytkowania Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane z najwyższą starannością o bezpieczeństwo osób instalujących i użytkujących. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy, należy stosować się do wszelkich wskazań zawartych w tej instrukcji jak i instrukcjach obsługi urządzeń towarzyszących (np. komputera PC). 1. Zawartość opakowania -konwerter RP-1002MG, -zasilacz zewnętrzny AC/DC, -niniejsza instrukcja obsługi. Podczas dostawy należy upewnić się, że opakowanie nie jest uszkodzone. W przypadku stwierdzonych uszkodzeń należy niezwłocznie skontaktować się z dostawcą. Prosimy również o sprawdzenie zgodności zawartości opakowania z powyżej zamieszczoną listą. 2. Zawartość tej instrukcji Instrukcja zawiera opis konwertera RP-1002MG z odpowiednimi procedurami instalacji, konfiguracji i użytkowania. Przed przystąpieniem do instalacji urządzenia należy dokładnie przeczytać całość instrukcji, w szczególności zaś punkty poświęcone bezpieczeństwu. 3. Zasady bezpieczeństwa Konwerter RP-1002MG jest zgodny z przepisami w zakresie bezpieczeństwa użytkowania urządzeń elektrycznych. -przed przeniesieniem lub wykonywaniem innych operacji technicznych urządzenie należy odłączyć od zasilania. -nie stosować uszkodzonych lub zużytych przewodów zasilania, gdyż powodują one znaczne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika. -prace instalacyjne muszą być wykonywane przez odpowiednio przeszkolony personel techniczny. -nie stosować urządzenia w miejscach występowania substancji łatwopalnych. -zabezpieczyć urządzenie przed dostępem dzieci lub osób niepowołanych. -upewnić się, że urządzenie zostało odpowiednio zamocowane. -urządzenie jest wyłączone dopiero po odłączeniu przewodów zasilania oraz przewodów łączących je z innymi urządzeniami. -jeśli urządzenie zostanie przeniesione z miejsca chłodnego do ciepłego, w jego wnętrzu może skroplić się para wodna uniemożliwiając prawidłowe funkcjonowanie. Należy wówczas odczekać, aż wilgoć odparuje. Uwaga! Nadajniki optyczne korzystają z lasera o dużej mocy. Skierowanie go w kierunku oczu może spowodować uszkodzenie wzroku. Nie należy dotykać styków gniazd znajdujących się na obudowie urządzenia. Wyładowanie elektrostatyczne może spowodować trwałe uszkodzenie urządzenia. Strona 2

3 4. Wskaźniki LED Konwerter należy umieścić w taki sposób, by było widać diody kontrolne umieszczone na przednim panelu urządzenia. Opis diod : PWR - świecenie ciągłe oznacza podłączenie zasilania do urządzenia. (dioda koloru zielonego) LINK/ACT świecenie ciągłe oznacza połączenie z aktywnym portem (zalinkowanie) - świecenie migające oznacza odbiór/nadawanie danych - brak świecenia oznacza brak połączenia lub połączenie z portem nieaktywnym (niezasilanym) 5. Instalacja sprzętu 5.1. Zasilanie Konwerter RP-1002MG jest zasilany dostarczonym zewnętrznym zasilaczem AC/DC. Należy podłączyć zasilacz do sieci prądu przemiennego ~230V 50Hz, a złącze DC 7,5V należy wpiąć do gniazda zasilania urządzenia Oprogramowanie Dla prawidłowego funkcjonowania konwertera RP-1002MG nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania Środowisko pracy Należy zadbać, aby urządzenie umieszczone było w sposób zapewniający dobry przepływ powietrza i łatwy dostęp do portów. Powietrze powinno być wolne od zanieczyszczeń, a urządzenie nie powinno znajdować się w bezpośredniej bliskości źródeł ciepła (piece, grzejniki, bezpośrednie nasłonecznienie) bądź urządzeń generujących zakłócenia elektromagnetyczne (silniki, telewizory itp.) Montaż W celu poprawnego podłączenia urządzenia należy wykonać następujące czynności: - umieścić konwerter na płaskiej powierzchni w sposób zapewniający dobry przepływ powietrza i łatwy dostęp do portów, - wpiąć złącze zasilania z zasilacza zewnętrznego DC do konwertera, - wpiąć przyłącza. Montaż w obudowie zbiorczej 19 : - w obudowie zbiorczej usunąć pokrywę ze slotu, w którym będzie montowany konwerter, - wymontować konwerter z metalowej obudowy ochronnej - wsunąć konwerter do slotu w obudowie zbiorczej i zamocować moletowanym wkrętem. 6. Instalacja okablowania Do połączenia konwertera z innym urządzeniem sieciowym zaleca się stosowanie przyłączy odpowiednich dla typu wbudowanych portów. Strona 3

4 7. Funkcje LINK PASS THROUGH (połączenie przeźroczyste) LLCF (Link Loss Carry Forward) Gdy urządzenie podłączone do konwertera za pośrednictwem TP wyłączy link (utrata połączenia), konwerter wyłączy również link światłowodu, tak by następny element łańcucha połączeń został powiadomiony o błędzie linkowania i na końcu pojawiła informacja się o tym fakcie. Ustawienie LLCF jest ustawieniem domyślnym konwertera. Rysunek i tabela poniżej obrazują jak działa LLCF: Link Status Połączenie Link 1 Link 2 Link 3 Link 4 Kabel 1 OFF ON ON ON Kabel 2 OFF OFF OFF OFF Kabel 3 ON ON ON OFF Kabel 4 OFF OFF OFF OFF Kabel 5 OFF OFF OFF OFF LLR (Link Loss Return) Gdy urządzenie podłączone do konwertera za pośrednictwem światłowodu utraci link, konwerter wyłączy transmisję oraz link. Strona 4

5 Rysunek i tabela poniżej obrazują jak działa LLR Mediakonwerter LLR Autonegocjacja A ON OFF B OFF OFF Połączenie Link Link 1 Link 2 Link 3 Link 4 Kabel 1 OFF OFF OFF OFF Kabel 2 OFF ON ON OFF Kabel 3 OFF OFF OFF OFF Kabel 4 OFF OFF OFF OFF Uwaga: Zaleca się aby przy połączeniu dwóch konwerterów, tylko jeden z nich (od strony operatora jest najwygodniej) miał aktywną funkcję LLR. Konwerter zdalny powinien mieć funkcję LLR wyłączoną. Strona 5

6 Ustawienia przełączników nastawnych: Przełącznik nastawny segment DIP1: ON OFF DIP1 FORCE AUTO UWAGA: Zestawiając ze sobą dwa konwertery RP-1002MG w obu należy przełącznik nastawny BIT1 ustawić w trybie FORCE (Wymuszony). Powoduje to podniesienie linku światłowodowego na stałe. Jeżeli korzysta się z LLR należy pamiętać aby przełącznik BIT2 był włączony w pozycji LLR tylko na jednym (najlepiej monitorowanym a nie zdalnym) konwerterze. Przełącznik nastawny segment DIP2: DIP2 ON LLR ENABLE OFF LLR DISABLE UWAGA: Zestawiając ze sobą dwa konwertery, należy pamiętać że tylko jeden z nich może być w trybie LLR. 8. Konserwacja Konwerter RP-1002MG nie wymaga żadnych szczególnych czynności konserwacyjnych. Zalecamy umieszczenie go na trwałej podstawie i takie poprowadzenie przewodów zasilania, aby nie mogły być przypadkowo uszkodzone przez operatora lub osoby postronne. 9. Informacja dla użytkowników o pozbywaniu się urządzeń elektrycznych i elektronicznych (dotyczy gospodarstw domowych). Przedstawiony symbol umieszczony na produktach lub dołączonej do nich dokumentacji informuje, że niesprawnych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych nie można wyrzucać razem z odpadami gospodarczymi. Prawidłowe postępowanie w razie konieczności utylizacji, powtórnego użycia lub odzysku podzespołów polega na przekazaniu urządzenia do wyspecjalizowanego punktu zbiórki, gdzie będzie przyjęte bezpłatnie. Produkt można oddać lokalnemu dystrybutorowi podczas zakupu innego urządzenia. Prawidłowa utylizacja urządzenia umożliwia zachowanie cennych zasobów i uniknięcie negatywnego wpływu na zdrowie i środowisko, które może być zagrożone przez nieodpowiednie postępowanie z odpadami. Szczegółowe informacje o najbliższym punkcie zbiórki można uzyskać u władz lokalnych. Strona 6

7 Nieprawidłowa utylizacja odpadów zagrożona jest karami przewidzianymi w odpowiednich przepisach lokalnych. W razie konieczności pozbycia się urządzeń elektrycznych lub elektronicznych, prosimy skontaktować się z najbliższym punktem sprzedaży lub dostawcą, którzy udzielą dodatkowych informacji. 10. Specyfikacja techniczna Standardy IEEE 802.3ab 1000Base-T, Porty 1 * 1000Base-T with RJ45 connector, 1* port SFP Protokóły CSMA/CD Data Transfer Rate 2000Mbps (Full Duplex) 1000BASE-T 4 parowy Cat.5, EIA/TIA ohm ekranowana skrętka (STP), Media Sieciowe 1000BASE-SX; 62.5/125μm multi-mode fiber optic cable Multimode 50/125μm multi-mode fiber optic cable 100BASE-FX 62.5/125μm multi-mode fiber optic cable 9/125μm single-mode fiber optic cable Dip Switch Autonegocjacja lub Manual dla światłowodu LLR enable lub disable dla światłowodu Zasilanie Zasilacz zewnętrzny DC 7.5V/1.5A Pobór mocy: 6W (max.) Warunki środowiskowe Temperatura: 0 C ~ 45 C, wilgotność: 10% ~ 90% Rozmiary 120 x 88 x 25 mm Certyfikaty FCC, CE Pomimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane w niniejszej instrukcji informacje są wolne od błędów. W celu weryfikacji danych i uzyskania szczegółowych informacji dotyczących niniejszego urządzenia prosimy o odwiedzenie strony Prosimy również o zapoznanie się z istotnymi uwagami na ostatniej stronie instrukcji! Verte! Strona 7

8 UWAGA: Przy połączeniu pary konwerterów RP-1002MG zalecane jest ustawienie przełączników nastawnych DIP1 na obu konwerterach w pozycji FORCE. Wymusza to podniesienie linku światłowodowego na stałe. Jednakże należy pamiętać, że jeżeli korzysta się z funkcji LRR to może ona być włączona tylko po jednej stronie. Konwerter RP-1002MG jest urządzeniem typu bridge do konwersji GIGABITOWEGO sygnału ethernetowego IEE802.3ab, 1000Base-T ze skrętki miedzianej do portu SFP (mini GBIC) o prędkości 1000Mbps. W związku z tym po stronie portu RJ-45 musi być połączony z portem przełącznika GIGABITOWEGO (czyli w tym samym standardzie) lub karty sieciowej gigabitowej, patchcordem co najmniej kategorii 5e (z wszystkimi czterema poprawnie połączonymi parami przewodów). Nie będzie działał w przypadku dołączenia do portu przełącznika 10/100 Mbps lub karty setkowej 10/100Mbps! Strona 8

GIGABITOWY KONWERTER MEDIÓW 1000BASE-T /100BASE-SX/LX REPOTEC

GIGABITOWY KONWERTER MEDIÓW 1000BASE-T /100BASE-SX/LX REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY KONWERTER MEDIÓW 1000BASE-T /100BASE-SX/LX REPOTEC RP-1000SC wersja 1.2 Wstęp Konwertery firmy Repotec RP-1000SC umożliwiają zmianę medium przewodzącego strumieo danych ze

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI 5 PORTOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET 4 PORTOWY PoE REPOTEC RP-PE054J Wersja 1.0 Wstęp 5 portowy przełącznik ethernet, gdzie 4 porty są typu PoE 10/100Mbps (Power over Ethernet) i zapewniają

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. 16-PORTOWY GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET PoE 16 x 10/100/1000 RJ-45 REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI. 16-PORTOWY GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET PoE 16 x 10/100/1000 RJ-45 REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI 16-PORTOWY GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET PoE 16 x 10/100/1000 RJ-45 REPOTEC RP-PG1600 Wstęp Wysokiej jakości 16 portowy gigabitowy przełącznik Ethernet 16 portów 10/100/1000Mbps TX.

Bardziej szczegółowo

POE INJECTOR TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI TL-POE150S #06859. wersja 1.0

POE INJECTOR TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI TL-POE150S #06859. wersja 1.0 POE INJECTOR TP-LINK TL-POE150S #06859 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 3 1. Zawartość opakowania... 3 2. Zasady bezpieczeństwa... 3 3. Budowa urządzenia...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KARTA SIECIOWA Dynamode NC100TX-DI. wersja 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KARTA SIECIOWA Dynamode NC100TX-DI. wersja 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI KARTA SIECIOWA Dynamode NC100TX-DI Wstęp Karta sieciowa Dynamode NC100TX-DI umożliwia transmisję za pomocą medium przewodzącego strumieo danych na standardowej skrętce UTP (kategorii

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100Mbps RJ-45/SC, SC 1310nm, 2km TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100Mbps RJ-45/SC, SC 1310nm, 2km TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER 10/100Mbps RJ-45/SC, SC 1310nm, 2km TP-LINK MC100CM #06063 wersja 1.1 Wstęp Konwerter CM100MC firmy TP-LINK umoŝliwia zamianę medium przewodzącego strumień danych 10/100Base-TX

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI UT-1 (TA-778) UT-2 (TA-T86) UT-3 (TA-785)

INSTRUKCJA OBSŁUGI UT-1 (TA-778) UT-2 (TA-T86) UT-3 (TA-785) INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZENIA TELEFONICZNE SERII TA UT-1 (TA-778) UT-2 (TA-T86) UT-3 (TA-785) UT-5 (TA-789) UT-6 (TA-790) #00867 #00868 #00869 #00871 #00872 wersja 1.0 Wstęp Urządzenie serii TA przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Zarządzalna karta konwertera

Zarządzalna karta konwertera Zarządzalna karta konwertera FRM220-10/100I-SC 002/015 #06519 #06520 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 SPIS TREŚCI Wstęp...3 Właściwości...3 Bezpieczeństwo uŝytkowania...3 1. Zawartość opakowania...4 2. Zasady

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY 8 x GIGABIT ETHERNET RUBYTECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY 8 x GIGABIT ETHERNET RUBYTECH INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY 8 x GIGABIT ETHERNET RUBYTECH GS-1280M #05833 wersja 1.1 Wstęp Produkt firmy RubyTech GS-1280M jest inteligentnym, 8-portowym przełącznikiem sieciowym. Jego

Bardziej szczegółowo

KONSOLA KVM LCD 1-port KVM, 15/17/19 szyna pojedyncza

KONSOLA KVM LCD 1-port KVM, 15/17/19 szyna pojedyncza KONSOLA KVM LCD 1-port KVM, 15/17/19 szyna pojedyncza OXCA KLA-101 KLB-101 KLC-101 #06296 #06299 #06302 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 2 Spis treści Wstęp...4 Właściwości...4 Bezpieczeństwo uŝytkowania...4

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY Z SLOTAMI NA MODUŁY OPTYCZNE SFP RUBY TECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY Z SLOTAMI NA MODUŁY OPTYCZNE SFP RUBY TECH INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY Z SLOTAMI NA MODUŁY OPTYCZNE SFP RUBY TECH FGS-2824 #05632 wersja 1.0 Wstęp Gigabitowy przełącznik FGS-2824 jest zarządzalnym, wysokowydajnym przełącznikiem

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI TESTER OKABLOWANIA UPT/STP, TEL, COAX

INSTRUKCJA OBSŁUGI TESTER OKABLOWANIA UPT/STP, TEL, COAX INSTRUKCJA OBSŁUGI TESTER OKABLOWANIA UPT/STP, TEL, COAX TL-828-A wersja 1.1 Wstęp Tester TL-828-A umożliwia detekcję występujących w sieci zakłóceń i błędów okablowania, telefonicznego, UTP i STP. Odczyty

Bardziej szczegółowo

KONWERTER 1x RS232 DB9 + 1x RS-422/485 TB (izolacja 3kV) ORING ISC-1112 ISC-1112-I #06891 #06892 INSTRUKCJA OBSŁUGI. wersja 1.0

KONWERTER 1x RS232 DB9 + 1x RS-422/485 TB (izolacja 3kV) ORING ISC-1112 ISC-1112-I #06891 #06892 INSTRUKCJA OBSŁUGI. wersja 1.0 KONWERTER 1x RS232 DB9 + 1x RS-422/485 TB (izolacja 3kV) ORING ISC-1112 ISC-1112-I #06891 #06892 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Właściwości... 3 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 3 1.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Dynamode WL-700N-ART2 150Mb 11n Lite

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Dynamode WL-700N-ART2 150Mb 11n Lite INSTRUKCJA OBSŁUGI Dynamode WL-700N-ART2 150Mb 11n Lite Wstęp Bezprzewodowa karta USB WL-700N-ART2 to oszczędne i wydajne rozwiązanie do budowy sieci radiowych. Urządzenie wyposażone zostało w szybki interfejs

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER SZEROKOPASMOWY DSL TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER SZEROKOPASMOWY DSL TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER SZEROKOPASMOWY DSL TP-LINK TL-R402M #05870 wersja 1.0 Wstęp Router szerokopasmowy TL-R402M łączy w sobie 4-potrowy przełącznik, zaporę firewall oraz router sieci NAT. Jest zaprojektowany

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ZARZĄDZALNY 24-PORTOWY GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET 20 x 10/100/1000 RJ-45, + 4 x 100/1000 SFP REPOTEC RP-G2404WD

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ZARZĄDZALNY 24-PORTOWY GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET 20 x 10/100/1000 RJ-45, + 4 x 100/1000 SFP REPOTEC RP-G2404WD INSTRUKCJA OBSŁUGI ZARZĄDZALNY 24-PORTOWY GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ETHERNET 20 x 10/100/1000 RJ-45, + 4 x 100/1000 SFP REPOTEC RP-G2404WD Wstęp Wysokiej jakości zarządzalny 24 portowy gigabitowy przełącznik

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER WLAN RP-WR5442HB REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER WLAN RP-WR5442HB REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER WLAN RP-WR5442HB REPOTEC RP-WR5442HB Wersja 1.0 Wstęp Szerokopasmowy bezprzewodowy router WLAN, RP-WR5442HB umożliwia szerokopasmową transmisję danych IEEE 802.11b/g/n, ustanawiając

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER WLAN RP-WR5442 REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER WLAN RP-WR5442 REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER WLAN RP-WR5442 REPOTEC RP-WR5442 Wersja 1.0 Wstęp Szerokopasmowy bezprzewodowy router WLAN, RP-WR5442 umożliwia szerokopasmową transmisję danych IEEE 802.11b/g/n, ustanawiając

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY 48x 10/100 RJ-45, 2x 10/1000 RJ-45, 2 sloty SFP, 19" TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY 48x 10/100 RJ-45, 2x 10/1000 RJ-45, 2 sloty SFP, 19 TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY 48x 10/100 RJ-45, 2x 10/1000 RJ-45, 2 sloty SFP, 19" TP-LINK TL-SL2452WEB #06265 wersja 1.0 Wstęp Przełącznik inteligentny TL-SL2452WEB firmy TP-LINK to znakomite

Bardziej szczegółowo

Smart PowerBank. Rev.: 1.1. Instrukcja Użytkownika

Smart PowerBank. Rev.: 1.1. Instrukcja Użytkownika Smart PowerBank Rev.: 1.1 Instrukcja Użytkownika SPIS TREŚCI 1. Wstęp 2. Bezpieczeństwo użytkowania 3. Zasady bezpieczeństwa 4. Zawartość opakowania 5. Opis ogólny, zasada działania 6. Podłączanie 7. Specyfikacja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI KAMERA IP Z DWUKIERUNKOWĄ FUNKCJĄ AUDIO TP-LINK TL-SC3130 #07002. wersja 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI KAMERA IP Z DWUKIERUNKOWĄ FUNKCJĄ AUDIO TP-LINK TL-SC3130 #07002. wersja 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI KAMERA IP Z DWUKIERUNKOWĄ FUNKCJĄ AUDIO TP-LINK TL-SC3130 #07002 wersja 1.0 Wstęp TL-SC3130 jest uniwersalną kamerą przeznaczoną do monitoringu domu i biura. MoŜe być zamocowana w dowolnym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Dynamode ::Adapter Micro Bluetooth USB 2.0 EDR (zaokrąglony)

INSTRUKCJA OBSŁUGI Dynamode ::Adapter Micro Bluetooth USB 2.0 EDR (zaokrąglony) INSTRUKCJA OBSŁUGI Dynamode ::Adapter Micro Bluetooth USB 2.0 EDR (zaokrąglony) Wstęp Adapter Bluetooth v2.0 USB umożliwia komunikacje z innymi urządzeniami Bluetooth w obrębie 150 metrów w wolnej przestrzeni

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL 2/2+ 1 x LAN / 1 x WAN TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL 2/2+ 1 x LAN / 1 x WAN TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL 2/2+ 1 x LAN / 1 x WAN TP-LINK TD-8616 #06852 wersja 1.0 Wstęp Router szerokopasmowy z modemem ADSL 2/2+ jest przeznaczony do współpracy z istniejącymi

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI RP-1708I

INSTRUKCJA OBSŁUGI RP-1708I INSTRUKCJA OBSŁUGI 8-PORTOWY PRZEŁĄCZNIK 10/100 RJ-45 FAST ETHERNET REPOTEC RP-1708I #05148 wersja 1.0 Wstęp Przełącznik RP-1708I jest przeznaczony głównie dla małych i średnich sieci LAN. Funkcja Store&Forward

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI TESTER OKABLOWANIA RJ-45, RJ-11, BNC

INSTRUKCJA OBSŁUGI TESTER OKABLOWANIA RJ-45, RJ-11, BNC INSTRUKCJA OBSŁUGI TESTER OKABLOWANIA RJ-45, RJ-11, BNC WT-4073 #06230 wersja 1.2 Wstęp Tester WT-4073 umożliwia detekcję występujących w sieci zakłóceń i błędów okablowania koncentrycznego, telefonicznego,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL2 REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL2 REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL2 REPOTEC RP-WR2404A #05432 wersja 1.0 Wstęp Urządzenie RP-WR2404A to bezprzewodowy router szerokopasmowy z modemem ADSL2+, z czterema

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY Z DWOMA SLOTAMI NA MODUŁY OPTYCZNE SFP RUBY TECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY Z DWOMA SLOTAMI NA MODUŁY OPTYCZNE SFP RUBY TECH INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY Z DWOMA SLOTAMI NA MODUŁY OPTYCZNE SFP RUBY TECH GS-2108C #05565 wersja 1.5 Wstęp Gigabitowy przełącznik serii GS-2108C jest zarządzalnym, wysokowydajnym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI 8 PORTOWY PRZEŁĄCZNIK FAST ETHERNET Z PORTEM 10/100/1000 RJ-45, SLOTEM SFP REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI 8 PORTOWY PRZEŁĄCZNIK FAST ETHERNET Z PORTEM 10/100/1000 RJ-45, SLOTEM SFP REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI 8 PORTOWY PRZEŁĄCZNIK FAST ETHERNET Z PORTEM 10/100/1000 RJ-45, SLOTEM SFP REPOTEC RP-G0802I Wstęp Przełącznik RP-G0802I jest przeznaczony głównie dla małych i średnich sieci LAN. Funkcja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER ZARZĄDZALNY 10/100Mbps RJ-45/SC, SM 1310 nm, 20km RUBY TECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER ZARZĄDZALNY 10/100Mbps RJ-45/SC, SM 1310 nm, 20km RUBY TECH INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER ZARZĄDZALNY 10/100Mbps RJ-45/SC, SM 1310 nm, 20km RUBY TECH RC-2002BSC.S20 #05939 wersja 1.0 Wstęp Konwerter firmy Ruby Tech RC-2002BSC.S20 umoŝliwia zmianę medium przewodzącego

Bardziej szczegółowo

Konwerter Światłowodowy. Instrukcja uruchomieniowa (1)

Konwerter Światłowodowy. Instrukcja uruchomieniowa (1) Konwerter Światłowodowy Instrukcja uruchomieniowa (1) Fiber Converters /11.15.212 БЪЛГАРИН 1. Przed rozpoczęciem instalacji Zawartość Opakowania Konwerter światłowodowy Instrukcje Wielojęzyczne Zasilacz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika 1. Instrukcja użytkownika MC200CM MC210CS MC220L Media konwerter Gb, Ethernet PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Niniejsze specyfikacje mogą podlegać zmianom bez uprzedniego powiadomienia. jest zarejestrowanym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER SOHO; 4+1xWAN / 8+1xWAN TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER SOHO; 4+1xWAN / 8+1xWAN TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER SOHO; 4+1xWAN / 8+1xWAN TP-LINK TL-R460 TL-R860 #05871 #05872 wersja 1.1 Wstęp Router szerokopasmowy DSL TL-460/TL-480 firmy TP-LINK to doskonałe urządzenie do zastosowań domowych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi WIRE TRACKER SZUKACZ PAR PRZEWODÓW & TESTER OKABLOWANIA. Nr katalogowy: NI017. Wersja 1.0. www.alantec.pl

Instrukcja Obsługi WIRE TRACKER SZUKACZ PAR PRZEWODÓW & TESTER OKABLOWANIA. Nr katalogowy: NI017. Wersja 1.0. www.alantec.pl Instrukcja Obsługi WIRE TRACKER SZUKACZ PAR PRZEWODÓW & TESTER OKABLOWANIA Wersja 1.0 Nr katalogowy: NI017 1. Wstęp Szukacz par przewodów zintegrowany z testerem okablowania jest przeznaczony do identyfikowania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. SWITCH ZARZĄDZALNY 16x 10/100 RJ-45 1 SLOT DEDYKOWANY REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI. SWITCH ZARZĄDZALNY 16x 10/100 RJ-45 1 SLOT DEDYKOWANY REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI SWITCH ZARZĄDZALNY 16x 10/100 RJ-45 1 SLOT DEDYKOWANY REPOTEC RP-1601I #05151 wersja 1.0 Wstęp Inteligentny przełącznik RP-1601I jest zarządzalnym, wysoko wydajnym urządzeniem sieciowym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PUNKT DOSTĘPOWY 108Mb/s TP-LINK TL-WA601G #06043. wersja 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PUNKT DOSTĘPOWY 108Mb/s TP-LINK TL-WA601G #06043. wersja 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PUNKT DOSTĘPOWY 108Mb/s TP-LINK TL-WA601G #06043 wersja 1.0 Wstęp Bezprzewodowy punkt dostępowy TL-WA601G to znakomite urządzenie łączące wszystkie zalety łączności bezprzewodowej. Punkt

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 48x 10/100 Mbps RJ-45 2x 10/1000 Mbps RJ-45, 2 SLOTY SFP, 19 TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 48x 10/100 Mbps RJ-45 2x 10/1000 Mbps RJ-45, 2 SLOTY SFP, 19 TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 48x 10/100 Mbps RJ-45 2x 10/1000 Mbps RJ-45, 2 SLOTY SFP, 19 TP-LINK TL-SL3452 #05918 wersja 1.0 Wstęp Przełącznik zarządzalny TL-SL3452 firmy TP-LINK to wydajne

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. MODUŁU INTERNETOWEGO EKOZEFIR MOBILE ver. 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI. MODUŁU INTERNETOWEGO EKOZEFIR MOBILE ver. 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI MODUŁU INTERNETOWEGO EKOZEFIR MOBILE ver. 1.0 UWAGA! EKOZEFIR MOBILE ver. 1.0 jest rozwojową wersją modułu internetowego. Firma Ekoklimax-Projekt może zdalnie aktualizować oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI KONSOLA KVM LCD 20", 1-PORTOWY KVM 1U, POJEDYNCZA SZYNA

INSTRUKCJA OBSŁUGI KONSOLA KVM LCD 20, 1-PORTOWY KVM 1U, POJEDYNCZA SZYNA INSTRUKCJA OBSŁUGI KONSOLA KVM LCD 20", 1-PORTOWY KVM 1U, POJEDYNCZA SZYNA UNICORN 20 #05955 wersja 1.0 Wstęp Konsole KVM są idealnym rozwiązaniem dla administratorów sieci zarządzających wieloma serwerami

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI MIERNIK CYFROWY DO POMIARU ELEMENTÓW SMD

INSTRUKCJA OBSŁUGI MIERNIK CYFROWY DO POMIARU ELEMENTÓW SMD INSTRUKCJA OBSŁUGI MIERNIK CYFROWY DO POMIARU ELEMENTÓW SMD VA503 #03979 wersja 1.1 Wstęp Multimetr cyfrowy VA503 jest przyrządem umożliwiającym pomiar elementów SMD. SMD (ang. Surface Mount Device) to

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI MIERNIK MOCY OPTYCZNEJ KINGFISHER

INSTRUKCJA OBSŁUGI MIERNIK MOCY OPTYCZNEJ KINGFISHER INSTRUKCJA OBSŁUGI MIERNIK MOCY OPTYCZNEJ KINGFISHER KI3600-Ge KI3600-InGaAS KI3600-Si #04158 #04141 #04160 www.atel.com.pl/produkt.php?hash=04158 wersja 1.0 Wstęp Niedrogi miernik mocy optycznej KI3600-Ge

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KARTA USB 2.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KARTA USB 2.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KARTA USB 2.0 MWGUH #06009 wersja 1.0 Wstęp Bezprzewodowa karta USB MWGUH to oszczędne i wydajne rozwiązanie do budowy sieci radiowych. Urządzenie wyposaŝone zostało w

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER VoIP EDGE-CORE

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER VoIP EDGE-CORE INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER VoIP EDGE-CORE VG007 #05698 wersja 1.2 Wstęp Router VoIP VG007 jest wielofunkcyjnym urządzeniem sieciowym łączącym w sobie funkcje bramy, punktu dostępowego oraz klienta sieci

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRINT SERVER MFP 1x 10/100 RJ-45, 1x USB TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRINT SERVER MFP 1x 10/100 RJ-45, 1x USB TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRINT SERVER MFP 1x 10/100 RJ-45, 1x USB TP-LINK TL-PS210U #06283 wersja 1.0 Wstęp Print serwer TL-PS210U umoŝliwia udostępnienie drukarki w sieci LAN. Współpracuje z systemami opartymi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi 10/100 Mbps PCI Fast Ethernet Adapter Spis treści 1 ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA...3 2 WŁASNOŚCI URZĄDZENIA...3 2.1 Właściwości sprzętowe...3 2.2 Port RJ-45...3 2.3 Diody LED...3 2.4 Gniazdo

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI KVM SZEREGOWY IP MASTER TYPU DESKTOP, METAL OXCA

INSTRUKCJA OBSŁUGI KVM SZEREGOWY IP MASTER TYPU DESKTOP, METAL OXCA INSTRUKCJA OBSŁUGI KVM SZEREGOWY IP MASTER TYPU DESKTOP, METAL OXCA MM-11 #06189 wersja 1.0 Wstęp Przełączniki KVM MM-11 wraz z przełącznikami MSP / MSU przy odpowiednim połączeniu umoŝliwiają zdalną obsługę

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER GIGABITOWY 1000 Mbps RJ-45/slot SFP TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER GIGABITOWY 1000 Mbps RJ-45/slot SFP TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER GIGABITOWY 1000 Mbps RJ-45/slot SFP TP-LINK MC220L #06425 wersja 1.1 Wstęp Gigabitowe konwertery MC220L firmy TP-LINK umoŝliwiają zmianę medium przewodzącego strumień danych

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KARTA PCI 54M, 802.11g, ANTENA TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KARTA PCI 54M, 802.11g, ANTENA TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KARTA PCI 54M, 802.11g, ANTENA TP-LINK TL-WN551G #05470 wersja 1.0 Wstęp Bezprzewodowa karta sieciowa PCI TL-WN551G zapewnia wygodny sposób działania sieci dla komputerów przenośnych,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi. Grzejnik kowektorowy Amacom AMC-G1. r N ie z a k. o n ot co v e. Proszę zachować do dalszego użytku

Instrukcja Obsługi. Grzejnik kowektorowy Amacom AMC-G1. r N ie z a k. o n ot co v e. Proszę zachować do dalszego użytku Instrukcja Obsługi Grzejnik kowektorowy Amacom AMC-G1 Proszę zachować do dalszego użytku r o n ot co v e d / ć a w y r N ie z a k Dane techniczne produktu: Model: AMC-G1 Maksymalny pobór mocy: 2000W Zakresy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KARTA SIECIOWA PCI MIMO REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KARTA SIECIOWA PCI MIMO REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KARTA SIECIOWA PCI MIMO REPOTEC RP-WP3102 #05822 wersja 1.0 Wstęp Bezprzewodowa karta sieciowa RP-WP3102 to wydajne rozwiązanie do budowy sieci radiowych. Urządzenie wyposażone

Bardziej szczegółowo

Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus

Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus Seria KGC-320-HP Cechy kluczowe: ź Konwersja sygnału miedzianego o potrujnej prędkości 10/100/1000Mbps

Bardziej szczegółowo

GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY ZE SLOTAMI NA MODUŁY SFP. Ruby Tech FGS-2924R INSTRUKCJA OBSŁUGI #06645. wersja 1.0

GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY ZE SLOTAMI NA MODUŁY SFP. Ruby Tech FGS-2924R INSTRUKCJA OBSŁUGI #06645. wersja 1.0 GIGABITOWY PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY ZE SLOTAMI NA MODUŁY SFP Ruby Tech FGS-2924R #06645 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 FGS-2924R SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 3 1. Zawartość opakowania...

Bardziej szczegółowo

Miernik pomiaru prędkości obrotowej

Miernik pomiaru prędkości obrotowej Miernik pomiaru prędkości obrotowej VA8030 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.2 2 VA8030 VA8030 SPIS TREŚCI Wstęp... 4 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 4 1. Zawartość opakowania... 4 2. Zasady bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 8x 10/1000 RJ-45, 1x SFP, 19 TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 8x 10/1000 RJ-45, 1x SFP, 19 TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 8x 10/1000 RJ-45, 1x SFP, 19 TP-LINK TL-SG3109 #06264 wersja 1.1 Wstęp Przełącznik zarządzalny TL-SG3109 firmy TP-LINK to wydajne urządzenie, zarządzane w przyjazny

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI ZASILACZ POWER OVER IP 4 PORTY OXCA

INSTRUKCJA OBSŁUGI ZASILACZ POWER OVER IP 4 PORTY OXCA INSTRUKCJA OBSŁUGI ZASILACZ POWER OVER IP 4 PORTY OXCA PIP-104 #06196 wersja 1.1 Wstęp Zasilacz Power over IP umoŝliwia dostęp lokalny lub zdalny do 4 komputerów z jednej konsoli sterującej, pozwalając

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL 2+ 1 x LAN / 4 x LAN TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL 2+ 1 x LAN / 4 x LAN TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTER SZEROKOPASMOWY Z MODEMEM ADSL 2+ 1 x LAN / 4 x LAN TP-LINK TD-8816 #06410 www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06410 wersja 1.0 Wstęp Router szerokopasmowy z modemem ADSL 2+ jest

Bardziej szczegółowo

16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch

16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch 16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch Podręcznik użytkownika DN-80100 DN-80110 Zawartość pakietu W pakiecie powinny się znajdować następujące pozycje: Przełącznik szybkiego Gigabit

Bardziej szczegółowo

Gigabitowa karta ethernetowa PCI EN-9230TX-32 Skrócona instrukcja instalacji (Q.I.G.)

Gigabitowa karta ethernetowa PCI EN-9230TX-32 Skrócona instrukcja instalacji (Q.I.G.) Gigabitowa karta ethernetowa PCI EN-9230TX-32 Skrócona instrukcja instalacji (Q.I.G.) Wersja 3.0 / Październik 2006 1. Wprowadzenie Wersja polska. Dziękujemy za zakup naszej gigabitowej karty ethernetowej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. TL-SG1008/TL-SGt016/ TL-SG1024/TL-SG1048. Przełącznik Gigabit Ethernet do montowania w szafach. Rev:1.0.

Instrukcja obsługi. TL-SG1008/TL-SGt016/ TL-SG1024/TL-SG1048. Przełącznik Gigabit Ethernet do montowania w szafach. Rev:1.0. Instrukcja obsługi TL-SG1008/TL-SGt016/ TL-SG1024/TL-SG1048 Przełącznik Gigabit Ethernet do montowania w szafach Rev:1.0.0 71065076 PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Zastrzegamy sobie prawo do zmiany specyfikacji

Bardziej szczegółowo

LAN KONWERTER MODUŁ LAN DO POŁĄCZENIA SIECI C14 Z SYSTEMEM SOLATO. Instrukcja obsługi i instalacji wydanie 1, lipiec 2015

LAN KONWERTER MODUŁ LAN DO POŁĄCZENIA SIECI C14 Z SYSTEMEM SOLATO. Instrukcja obsługi i instalacji wydanie 1, lipiec 2015 LAN KONWERTER MODUŁ LAN DO POŁĄCZENIA SIECI C14 Z SYSTEMEM SOLATO Instrukcja obsługi i instalacji wydanie 1, lipiec 2015 Pb Zasady bezpieczeństwa Przed zainstalowaniem urządzenia należy starannie przeczytać

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika TL-PoE 10R Adapter Odbiorczy PoE

Podręcznik użytkownika TL-PoE 10R Adapter Odbiorczy PoE Podręcznik użytkownika TL-PoE 10R Adapter Odbiorczy PoE Rev: 1.0.0 7106500684 PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Charakterystyka produktu może ulec zmianie bez powiadomienia. jest zarejestrowanym znakiem

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY INTELIGENTNY PRZEŁĄCZNIK 48 PORTOWY Z WEJŚCIAMI NA 4 MODUŁY SFP RUBY TECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY INTELIGENTNY PRZEŁĄCZNIK 48 PORTOWY Z WEJŚCIAMI NA 4 MODUŁY SFP RUBY TECH INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY INTELIGENTNY PRZEŁĄCZNIK 48 PORTOWY Z WEJŚCIAMI NA 4 MODUŁY SFP RUBY TECH GS-1148L #06346 wersja 1.0 Wstęp Gigabitowy, inteligentny przełącznik serii GS-1146L jest zarządzalnym,

Bardziej szczegółowo

Zasilacze z serii MDR Instrukcja obsługi

Zasilacze z serii MDR Instrukcja obsługi Zasilacze z serii MDR Instrukcja obsługi Spis treści 1. Opis techniczny... 2 2. Obsługa... 4 2.1 Połączenia z obwodami zewnętrznymi... 4 2.2 Sygnalizacja optyczna stanu pracy... 4 2.3 Połączenia zdalnej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DETEKTOR WIELOFUNKCYJNY Z DIODAMI LED I SYGNALIZACJA DŹWIĘKOWĄ METEK

INSTRUKCJA OBSŁUGI DETEKTOR WIELOFUNKCYJNY Z DIODAMI LED I SYGNALIZACJA DŹWIĘKOWĄ METEK INSTRUKCJA OBSŁUGI DETEKTOR WIELOFUNKCYJNY Z DIODAMI LED I SYGNALIZACJA DŹWIĘKOWĄ METEK MDT-302 #03943 wersja 1.0 Wstęp Detektor wielofunkcyjny MDT-302 jest urządzeniem przeznaczonym do wykrywania metali,

Bardziej szczegółowo

Aktywne Rozwiązania Sieciowe

Aktywne Rozwiązania Sieciowe Konwerter mediów 10/100Base-TX do 100Base-FX Seria KC-300D, KC-300DM Konwertery mediów zostały stworzone do konwersji sygnałów 10Base-T lub 100Base-T do/z sygnałów światłowodowych 100Base-FX. Używane są

Bardziej szczegółowo

DATECS EP-50. Drukarka Termiczna. Instrukcja użytkownika

DATECS EP-50. Drukarka Termiczna. Instrukcja użytkownika DATECS POLSKA spółka z o.o. ul. Ruchliwa 17 lok.15, 02-182 WARSZAWA tel./fax +48 22 8681051, 8681052 www.datecs-polska.pl e-mail: datecs@datecs-polska.pl Drukarka Termiczna DATECS EP-50 Wersja 1.2 Marzec

Bardziej szczegółowo

KONSOLA KVM LCD KLA-108/116 KLB-108/116 KLC-108/116

KONSOLA KVM LCD KLA-108/116 KLB-108/116 KLC-108/116 INSTRUKCJA OBSŁUGI KONSOLA KVM LCD KLA-108/116 KLB-108/116 KLC-108/116 WPROWADZENIE Konsola KVM LCD jest urządzeniem przeznaczonym do centralnego zarządzania wieloma serwerami. Zarządzanie odbywa się bezpośrednio

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRINT SERVER 1x 10/100 RJ-45, 1x C36 TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRINT SERVER 1x 10/100 RJ-45, 1x C36 TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRINT SERVER 1x 10/100 RJ-45, 1x C36 TP-LINK TL-PS110P #06284 wersja 1.1 Wstęp Print serwer TL-PS110P umoŝliwia udostępnienie drukarki w sieci LAN. Współpracuje z systemami opartymi

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika TL-PoE150S Adapter zasilający PoE

Podręcznik użytkownika TL-PoE150S Adapter zasilający PoE Podręcznik użytkownika TL-PoE150S Adapter zasilający PoE Rev: 1.0.0 7106500686 PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Charakterystyka produktu może ulec zmianie bez powiadomienia. jest zarejestrowanym znakiem

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRINT SERVER 1x 10/100 RJ-45, 1x USB TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRINT SERVER 1x 10/100 RJ-45, 1x USB TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRINT SERVER 1x 10/100 RJ-45, 1x USB TP-LINK TL-PS110U #06282 wersja 1.2 Wstęp Print serwer TL-PS110U umoŝliwia udostępnienie drukarki w sieci LAN. Współpracuje z systemami opartymi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi TL-SF1008P 8-portowe, stacjonarne urządzenie przesyłowe typu switch 10/100M

Instrukcja obsługi TL-SF1008P 8-portowe, stacjonarne urządzenie przesyłowe typu switch 10/100M Instrukcja obsługi TL-SF1008P 8-portowe, stacjonarne urządzenie przesyłowe typu switch 10/100M Rev: 1.0.0 7106500682 PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Charakterystyka produktu może ulec zmianie bez powiadomienia.

Bardziej szczegółowo

Stacja dokująca USB 2.0 Nr produktu 000992284

Stacja dokująca USB 2.0 Nr produktu 000992284 INSTRUKCJA OBSŁUGI Stacja dokująca USB 2.0 Nr produktu 000992284 Strona 1 z 8 Po zakończeniu użytkowania urządzenia nie wolno utylizować z normalnymi odpadami z gospodarstw domowych. Należy oddać urządzenie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY INTELIGENTNY PRZEŁĄCZNIK Z WEJŚCIAMI NA 4 MODUŁY SFP RUBY TECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY INTELIGENTNY PRZEŁĄCZNIK Z WEJŚCIAMI NA 4 MODUŁY SFP RUBY TECH INSTRUKCJA OBSŁUGI GIGABITOWY INTELIGENTNY PRZEŁĄCZNIK Z WEJŚCIAMI NA 4 MODUŁY SFP RUBY TECH GS-1216L GS-1224L #06011 #06012 wersja 1.1 Wstęp Gigabitowy, inteligentny przełącznik serii GS-12xxL jest zarządzalnym,

Bardziej szczegółowo

Wireless Access Point Instrukcja instalacji 1. Wskaźniki i złącza urządzenia...1 1.1 Przedni panel...1 1.2 Tylni panel...1 2. Zawartość opakowania...2 3. Podłączenie urządzenia...2 4. Konfiguracja połączenia

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 24x 10/100 RJ-45, 2x10/1000 RJ-45, 2xSFP, 19 TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 24x 10/100 RJ-45, 2x10/1000 RJ-45, 2xSFP, 19 TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY 24x 10/100 RJ-45, 2x10/1000 RJ-45, 2xSFP, 19 TP-LINK TL-SL3428 #05873 wersja 1.1 Wstęp Przełącznik zarządzalny TL-SL3428 firmy TP-LINK to wydajne urządzenie,

Bardziej szczegółowo

Interfejs USB-RS485 KOD: INTUR. v.1.0. Zastępuje wydanie: 2 z dnia 19.12.2012

Interfejs USB-RS485 KOD: INTUR. v.1.0. Zastępuje wydanie: 2 z dnia 19.12.2012 Interfejs USB-RS485 v.1.0 KOD: PL Wydanie: 3 z dnia 05.12.2013 Zastępuje wydanie: 2 z dnia 19.12.2012 SPIS TREŚCI 1. Opis ogólny.... 3 2. Instalacja interfejsu w systemie operacyjnym.... 4 3. Przyłączenie

Bardziej szczegółowo

RSC-04 konwerter RS485 SEM 04.2006 Str. 1/7 RSC-04 INSTRUKCJA OBSŁUGI. Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie porażenia elektrycznego.

RSC-04 konwerter RS485 SEM 04.2006 Str. 1/7 RSC-04 INSTRUKCJA OBSŁUGI. Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie porażenia elektrycznego. RSC-04 konwerter RS485 SM 04.2006 Str. 1/7 RSC-04 INSTRUKCJA OBSŁUGI Stosowane oznaczenia: SYMBOL OPIS Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie porażenia elektrycznego. Ostrzeżenie o konieczności ścisłego stosowania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ADAPTER BLUETOOTH v2.0 USB

INSTRUKCJA OBSŁUGI. ADAPTER BLUETOOTH v2.0 USB INSTRUKCJA OBSŁUGI ADAPTER BLUETOOTH v2.0 USB CBD-120 #05798 wersja 1.1 Wstęp Adapter Bluetooth v2.0 USB umożliwia komunikację z innymi urządzeniami Bluetooth w obrębie 150 metrów w wolnej przestrzeni

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. CENTRALA SIP IP-PBX 8x FXO 8x FXS EDGE-CORE

INSTRUKCJA OBSŁUGI. CENTRALA SIP IP-PBX 8x FXO 8x FXS EDGE-CORE INSTRUKCJA OBSŁUGI CENTRALA SIP IP-PBX 8x FXO 8x FXS EDGE-CORE VST3318A #05753 wersja 1.0 Wstęp VST3318A jest uniwersalną centralą IP-PBX zapewniającą łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą telekomunikacyjną

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY L2 20x/44x 10/1000 RJ-45, 4 sloty SFP / RJ-45 EDGE-CORE

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY L2 20x/44x 10/1000 RJ-45, 4 sloty SFP / RJ-45 EDGE-CORE INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY L2 20x/44x 10/1000 RJ-45, 4 sloty SFP / RJ-45 EDGE-CORE ES4524D ES4548D #05950 #05951 wersja 1.0 Wstęp Urządzenia ES4524D i ES4548D są wysokowydajnymi zarządzalnymi

Bardziej szczegółowo

2G-1S.1.0. www.metel.eu. www.metel.eu. Przykład połączenia w topologii punkt-punkt. Przemysłowe Media Konwertery GE/FE PoE+ 1/5

2G-1S.1.0. www.metel.eu. www.metel.eu. Przykład połączenia w topologii punkt-punkt. Przemysłowe Media Konwertery GE/FE PoE+ 1/5 Montaż pionowy na DIN35* Montaż poziomy na DIN35** Montaż na płaskiej powierzchni Slot SFP z obsługą standardów 100/1000BASE-X Port Gigabit Ethernet z PoE+ (25.5W)*** Obsługa JUMBO pakietów FAR END FAULT

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY FAST ETHERNET REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY FAST ETHERNET REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK INTELIGENTNY FAST ETHERNET REPOTEC RP-500W RP-800W RP-1600W RP-2400W #05608, #05609 #05610, #05611 wersja 1.1 Wstęp Przełącznik inteligentny firmy REPOTEC model RP-500W/RP-800W/RP-1600W/RP-2400W

Bardziej szczegółowo

8 portowy przełącznik sieciowy Asmax 100/10 Mb/s 8-Port 100/10Mbps N-Way Switch Podręcznik użytkownika SPIS TREŚCI 1 ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA...3 2 OPIS PRODUKTU...3 2.1 Model...3 2.2 Właściwości urządzenia...3

Bardziej szczegółowo

VDSL2 Router VC-200M / VC-200S. Instrukcja Obsługi

VDSL2 Router VC-200M / VC-200S. Instrukcja Obsługi VDSL2 Router VC-200M / VC-200S Instrukcja Obsługi Zawartość Opakowania VC-200M / VC-200S Kabel 1 RJ-45 (LAN) Kabel 1 RJ-11 (VDSL2) Zasilacz Instrukcja obsługi CD-ROM z instrukcją obsługi. W przypadku stwierdzenia

Bardziej szczegółowo

SIEMENS. 1 2 3 4 Instalacja na szynie standardowej SIMATIC NET SCALANCE X204-2. Instrukcja obsługi. Charakterystyka produktu. Porty TP.

SIEMENS. 1 2 3 4 Instalacja na szynie standardowej SIMATIC NET SCALANCE X204-2. Instrukcja obsługi. Charakterystyka produktu. Porty TP. SIEMENS SIMATIC NET SCALANCE X204-2 Instrukcja obsługi Charakterystyka produktu Porty TP Porty FO Instalacja na szynie DIN 1 2 3 4 Instalacja na szynie standardowej 5 SPIS TREŚCI 1.Charakterystyka produktu

Bardziej szczegółowo

TESTER OKABLOWANIA z wyświetlaczem LCD

TESTER OKABLOWANIA z wyświetlaczem LCD A-Lan Technologie ul. Dobrego Pasterza 36a 31-416 Kraków tel./fax: (12) 44 31 684 info@a-lan.com.pl www.a-lan.com.pl Instrukcja Obsługi TESTER OKABLOWANIA z wyświetlaczem LCD TL-828-A Wersja 1.0 Nr katalogowy:

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY L2 20x/44x 10/1000 RJ-45, 4 sloty SFP / RJ-45 EDGE-CORE

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY L2 20x/44x 10/1000 RJ-45, 4 sloty SFP / RJ-45 EDGE-CORE INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY L2 20x/44x 10/1000 RJ-45, 4 sloty SFP / RJ-45 EDGE-CORE ES3510 #06087 wersja 1.0 Wstęp Urządzenie ES3510 jest wysokowydajnym zarządzalnym przełącznikami sieciowymi

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KVM 16x SERIAL OVER IP 19 OXCA

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KVM 16x SERIAL OVER IP 19 OXCA INSTRUKCJA OBSŁUGI KVM 16x SERIAL OVER IP 19 OXCA SIP116 #06193 wersja 1.0 Wstęp Przełącznik KVM over IP SIP116 umoŝliwia dostęp lokalny lub zdalny do 16 urządzeń (np. przełączników, serwerów, routerów)

Bardziej szczegółowo

GRZEJNIK TYPU FARELKA Amacom AMC-F2 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROSZĘ ZACHOWAĆ DO DALSZEGO UŻYTKU. N ie zak ryw ać

GRZEJNIK TYPU FARELKA Amacom AMC-F2 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROSZĘ ZACHOWAĆ DO DALSZEGO UŻYTKU. N ie zak ryw ać GRZEJNIK TYPU FARELKA Amacom AMC-F2 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROSZĘ ZACHOWAĆ DO DALSZEGO UŻYTKU N ie zak ryw ać WAŻNE! Uwaga!!Używając odbiorników energii elektrycznej należy pamiętać o minimalizowaniu ryzyka

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY ROUTER SZEROKOPASMOWY

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY ROUTER SZEROKOPASMOWY INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY ROUTER SZEROKOPASMOWY WA-2204A WA-2204B #06008 #06058 wersja 1.3 Wstęp Bezprzewodowy router szerokopasmowy WA-2204A/B łączy w sobie 4-potrowy przełącznik, zaporę ogniowa,

Bardziej szczegółowo

MICROSENS GmbH & Co. KG - Küferstraße 16-59067 Hamm - Tel. 0 23 81/94 52-0 - FAX -100 - www.microsens.com

MICROSENS GmbH & Co. KG - Küferstraße 16-59067 Hamm - Tel. 0 23 81/94 52-0 - FAX -100 - www.microsens.com Przemysłowy konwerter - MICROSENS Informacje ogólne Dla połączeń urządzeń, rozdzielni i systemów sterujących wyposażonych w interfejsy szeregowe MICROSENS oferuje specjalne konwertery mediów w wersji przemysłowej.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Zasilaczy serii MDR. Instrukcja obsługi MDR Strona 1/6

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Zasilaczy serii MDR. Instrukcja obsługi MDR Strona 1/6 Instrukcja obsługi MDR Strona 1/6 MPL Power Elektro sp. z o.o. 44-119 Gliwice, ul. Wschodnia 40 tel +48 32/ 440-03-02...05 ; fax +48 32/ 440-03-00...01 ; email: power@mplpower.pl, http://www.mplpower.pl

Bardziej szczegółowo

Konwerter DAN485-MDIP

Konwerter DAN485-MDIP Konwerter DAN485-MDIP KONWERTER DAN485-MDIP służy do zamiany standardu komunikacyjnego z RS232 na RS485 (lub RS422). Dzięki niemu możliwe jest transmitowanie danych na większe odległości (do 1200m) niż

Bardziej szczegółowo

Seria FN-312. Karta sieciowa PCI. Skrócona instrukcja obsługi

Seria FN-312. Karta sieciowa PCI. Skrócona instrukcja obsługi Seria FN-312 Karta sieciowa PCI Skrócona instrukcja obsługi Wersja 3.0 5/2005 Instalacja sprzętu Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować kartę sieciową. 1. Zapisz swoją pracę i zamknij wszystkie programy.

Bardziej szczegółowo

Y-3651 Instrukcja szybkiej instalacji

Y-3651 Instrukcja szybkiej instalacji Y-3651 Instrukcja szybkiej instalacji Poznań 2013 Ustawienia Domyślny adres IP 169.254.0.1 Domyślny użytkownik admin Domyślne hasło admin Widok 1. Złącze zasilania (wejście: DC 12V/2A) 2. Przycisk reset

Bardziej szczegółowo

Aktywna antena zewnętrzna SRT ANT 10 ECO

Aktywna antena zewnętrzna SRT ANT 10 ECO Aktywna antena zewnętrzna SRT ANT 10 ECO Picture similar Podręcznik Użytkownika Spis treści 1.0 WPROWADZENIE 1 2.0 ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA 1 3.0 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA 2 4.0 PODŁĄCZENIE ANTENY 2 5.0 INSTALACJA

Bardziej szczegółowo

10/100Base-TX 100Base-FX Konwerter mediów obsługą PoE

10/100Base-TX 100Base-FX Konwerter mediów obsługą PoE Instrukcja Obsługi FTP-802 FTP-802S15 10/100Base-TX 100Base-FX Konwerter mediów obsługą PoE - 1 - 2-2 - ! ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA! Przed włączeniem urządzenia do prądu proszę przeczytać informacje dotyczące

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Konwerter Interfejsu 3G SDI na VGA plus audio SDI/VGA+A

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Konwerter Interfejsu 3G SDI na VGA plus audio SDI/VGA+A INSTRUKCJA OBSŁUGI Konwerter Interfejsu 3G SDI na VGA plus audio SDI/VGA+A Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy

Bardziej szczegółowo