INSTRUKCJA UKŁADANIA I CZYSZCZENIA PODŁÓG WINYLOWYCH DESIGNLINE (montaż klejowy)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INSTRUKCJA UKŁADANIA I CZYSZCZENIA PODŁÓG WINYLOWYCH DESIGNLINE (montaż klejowy)"

Transkrypt

1 INSTRUKCJA UKŁADANIA I CZYSZCZENIA PODŁÓG WINYLOWYCH DESIGNLINE (montaż klejowy)

2 DESIGNline to wysokogatunkowa, elastyczna podłoga winylowa dostępna w szerokim wyborze kolorów. Dokładniejsze informacje mogą Państwo odnaleźć w danych technicznych każdej kolekcji produktów firmy Windmöller. INFORMACJE OGÓLNE Przed ułożeniem podłogi proszę sprawdzić dostarczony produkt, ponieważ pocięty lub ułożony towar nie podlega reklamacji. Zasadniczo gwarantujemy Państwu niezmienną jakość towaru. Przy układaniu podłogi DESIGNline obowiązują odpowiednie krajowe normy, zarządzenia, wskazówki techniczne jak również powszechnie uznane zasady techniczne obowiązujące w branży. W Niemczech są w szczególności ważne następujące zarządzenia: warunki wykonywania robót budowlanych określonych w VOB (część C) DIN minimalne wymagania dla jastrychu DIN 18560, szczególnie w Niemczech obowiązujące wytyczne techniczne podane są w: Instrukcja BEB: Ocena i przygotowanie podłoża, układanie elastycznych oraz tekstylnych wykładzin podłogowych DIN Tolerancje w budownictwie Instrukcja Sanitär Heizung Klima ZV : Regulacja instalacji grzewczej przy ogrzewaniu podłogowym. Uwagi: Montażysta przed ułożeniem podłogi powinien zwrócić uwagę na: większe nierówności, pęknięcia na powierzchni podłoża, niewystarczająco osuszone podłoże, niewystarczająco mocne podłoże, zbyt porowata oraz nierówna powierzchnia podłoża, niewyczyszczona powierzchnia podłoża z oleju, wosku, lakierów, resztek farby, nieprawidłowa wysokość powierzchni podłoża w stosunku do granicznych elementów budowlanych, niewłaściwa temperatura podłoża, nieodpowiedni klimat pomieszczenia, brak protokołu grzewczego dla ogrzewania podłogowego, brak wystającej taśmy izolacyjnej, nieoznakowanie punktów pomiarowych dla ogrzewania podłogowego, brak rozplanowania fug (komentarz do warunków wykonywania robót budowlanych określonych w VOB (część C) DIN 18365). W celu wyrównania nierówności oraz uzyskania równomiernie chłonnego podłoża zaleca się ułożenie za pomocą rakli masy szpachlowej o odpowiedniej grubości. Proszę zwrócić uwagę na zalecenia producentów materiałów budowlanych.

3 Przy układaniu na ogrzewaniu podłogowym klejonej podłogi DESIGNline należy przestrzegać norm VOB DIN oraz EN (systemy ogrzewania podłogowego i komponenty). Temperatura powierzchni nie powinna przekraczać 27 C. AKLIMATYZACJA: Aklimatyzacja podłogi DESIGNline wraz z innymi materiałami służącymi do układania podłogi powinna zostać przeprowadzona przynajmniej przez okres 24 godzin przed układaniem. WARUNKI AKLIMATYZACJI: temperatura pokojowa: > 18 C temperatura podłoża : min.15 C do max. 25 C wilgotność względna: >40% i <65%. Należy zadbać o to, aby podczas aklimatyzacji oraz w czasie przyklejania elementów do podłoża muszą panować stałe w/w warunki w pomieszczeniu. Warunki aklimatyzacji muszą być zapewnione przez co najmniej 72 godziny suma godzin kolejnych etapów: przed położeniem podłogi, w trakcie trwania oraz po zakończeniu prac. UKŁADANIE Aby ułożyć podłogę DESIGNline z minimalną ilością ścinek, zaleca się dokładnie wymierzyć powierzchnię oraz ilość materiału niezbędnego do ułożenia. W celu zachowania jednolitego wzoru zalecamy zastosowanie przesunięcia wzdłuż krawędzi ( o ok.30 cm). Elementy należy przykleić do podłoża na całej powierzchni. Zalecamy użycie klejów bezemisyjnych oraz wolnych od rozpuszczalników np. EC1 albo RAL (Blauer Engel). Dokładniejsze informacje znajdziecie Państwo w naszych zaleceniach dotyczących wyboru klejów. Zaprawa klejowa należy do klejów wrażliwych na nacisk. Zastosowana ilość kleju może zmieniać się w zależności od jego rodzaju i składu podanego przez producentów klejów lub od uzębienia szpachelki do kleju określonej przez TKB (Komisję Techniczną ds. Klejów Budowlanych). W przypadku wystąpienia możliwych różnic, proszę zapoznać się z naszą rekomendacją klejów. Wskazówki dotyczące przetwarzania klejów są podane przez producenta. Uwagi: Właściwe pokrycie klejem tylnej strony podłogi winylowej DESIGNline zapewnia prawidłowy sposób układania i późniejsze korzystanie z niej. W celu uniknięcia wgniatania kleju pod obciążeniem, nie powinno się układać więcej kleju niż jest to zalecane. W razie potrzeby można przeprowadzić testy klejenia. Zastosowanie suchej zaprawy klejowej jest również możliwe, ale zależy od zaleceń producenta. Pojedyncze elementy podłogi należy ułożyć na średnio mokrej zaprawie klejowej po upłynięciu wymaganego czasu odparowania kleju. Po zastosowaniu fug oraz ułożeniu podłogi bez naprężeń zaleca się starannie docisnąć panele do podłoża (można do tego użyć np. rolkę dociskową). Dopiero jak minie czas określony przez producenta kleju można przewalcować całą powierzchnię wałkiem dociskowym o ciężarze przynajmniej 50 kg.

4 Oddanie do użytku/obciążenie ułożonej podłogi jest możliwe dopiero po całkowitym utwardzeniu kleju (patrz zalecenia producenta kleju). Należy pamiętać o tym, że obowiązek konserwacji podłogi leży po stronie wykonawcy do momentu, gdy jest ona już gotowa ale jeszcze nie oddana do użytku (ochrona podłogi winylowej przed możliwymi uszkodzeniami). W momencie oddania do użytku podłogi obowiązek konserwacji przechodzi na zleceniodawcę. W przypadku pytań odnośnie zaleceń dotyczących wyboru kleju oraz układania podłogi winylowej DESIGNline pozostajemy do Państwa dyspozycji pod nr telefonu: lub Na naszej stronie internetowej mogą Państwo również odnaleźć interesujące Państwa informacje. CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA INFORMACJE OGÓLNE Podłoga z kolekcji DESIGNline powinna być systematycznie czyszczona według określonych wskazówek dotyczących sposobu i częstotliwości pielęgnacji oraz konserwacji. Poprzez zastosowanie skutecznych stref czyszczących wnikanie brudu zostanie wyraźnie zredukowane, a koszty czyszczenia znacząco spadną. CZYSZCZENIE PODCZAS PRAC REMONTOWYCH Kurz, piasek oraz inne pyłki najlepiej usunąć odkurzając lub zamiatając podłogę. Podczas trwających prac budowlanych ułożoną powierzchnię podłogi DESIGNline należy chronić poprzez odpowiednie jej przykrycie. ZAKOŃCZENIE PRAC BUDOWLANYCH Po zakończeniu prac budowlanych należy usunąć luźne zanieczyszczenia (pyłki, kurz, brud) oraz wyczyścić podłogę za pomocą specjalnego środka czyszczącego przeznaczonego do elastycznych paneli podłogowych, jak np. preparat polimerowy CC PU. Następnie podłoga musi zostać wytarta na mokro za pomocą jedynie czystej wody. Jeśli podłoga została wyczyszczona maszyną czyszczącą, zaleca się użycie czerwonych padów, np. firmy 3M. CODZIENNA PIELĘGNACJA Częstotliwość czyszczenia podłogi DESIGNline jest zależna wyłącznie od potrzeb Klienta. Luźne zabrudzenia mogą zostać usunięte odkurzaczem, szczotką lub przetarciem na mokro. Do zmywania podłogi na mokro należy stosować ściereczki z mikrofazy albo mopy czyszczące. Przy silnych zabrudzeniach zaleca się umycie podłogi wodą ze specjalnym środkiem czyszczącym. Na koniec należy dokładnie umyć podłogę używając do tego jedynie czystej wody. Mechaniczne zabrudzenia np. ślady obcasów mogą zostać usunięte maszyną czyszczącą z miękkim padem, polecany jest czerwony pad firmy 3M.

5 SILNE ZABRUDZENIA Czyszczenie mechaniczne podłogi DESIGNline jest możliwe przy silnych i uporczywych zabrudzeniach. (punkt: zakończenie prac budowlanych). Użycie czerwonych padów, a także odkurzaczy wodnych ułatwia usunięcie bardzo silnych plam. Należy pamiętać o tym, aby podłoga została na koniec starta na mokro czystą wodą. KONSERWACJA Impregnowana poliuretanem warstwa wierzchnia służy jako ochrona podłogi DESIGNline na czas transportu oraz układania i jest wystarczającym zabezpieczeniem do użytkowania podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych. W celu zwiększenia ochrony podłogi w pomieszczeniach użyteczności publicznej należy stosować do pielęgnacji preparaty CC PU. W zależności od zastosowania podłóg DESIGNline zaleca się regularne kontrolowanie oznak zużycia powierzchni. Proszę zapoznać się z uwagami i zaleceniami producenta. USUWANIE PLAM Wszystkie rozlane płyny pozostawiające uporczywe plamy oraz środki żrące muszą zostać niezwłocznie usunięte z powierzchni. Przy usuwaniu plam należy zastosować się do zaleceń producenta danego środka czyszczącego. Na prośbę Klienta testujemy działanie substancji na podłogę DESIGNline Proszę zwrócić uwagę na: meble na kółkach oraz krzesła obrotowe należy wyposażyć w rolki typu W (DIN 12529); pod nogi krzeseł zaleca się przyklejenie stopek filcowych; czarne gumowe zakończenia nóg krzeseł lub stołu mogą pozostawić widoczne przebarwienia na podłodze; oleje muszą zostać usunięte natychmiast z powierzchni ze względu na wysokie niebezpieczeństwo poślizgnięcia się; długie działanie silnie żrących środków jak np. aceton, ketony lub środki dezynfekujące mogą prowadzić do wystąpienia zmian na powierzchni i muszą zostać usunięte natychmiast z podłogi. Zastrzegamy możliwość zmiany danych technicznych. Wszystkie instrukcje montażu i pielęgnacji, które ukazały się dotychczas, tracą swoją ważność. WINDMÖLLER POLSKA SP.Z O.O. ul. Mińska Wrocław tel. 71/ do 61

Instrukcja montażu wszystkich podłóg firmy Egger z wykorzystaniem bezklejowego systemu JUST clic!

Instrukcja montażu wszystkich podłóg firmy Egger z wykorzystaniem bezklejowego systemu JUST clic! Instrukcja montażu wszystkich podłóg firmy Egger z wykorzystaniem bezklejowego systemu JUST clic! ODPOWIEDZIALNOŚĆ W ZAKRESIE KONTROLI 1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ W ZAKRESIE KONTROLI Podłogi laminowane i podłogi

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH 1. CZĘŚĆ OGÓLNA 1.1. NAZWA ZAMÓWIENIA Częściowa wymiana wykładziny PCV i dywanowej w Budynku Głównym Akademii Morskiej w Szczecinie, przy ul.

Bardziej szczegółowo

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 262 AS N Thixo

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 262 AS N Thixo KARTA INFORMACYJNA Dwuskładnikowy, tiksotropowy, epoksydowy materiał posadzkowy o właściwościach elektroprzewodzących OPIS PRODUKTU ZASTOSOWANIE CHARAKTERYSTYKA APROBATY / NORMY jest dwuskładnikową, samozagładzającą,

Bardziej szczegółowo

Z.Ch. Anser Tarnobrzeg Sp. z o. o. Tel. +48 15 64 16 307 do 09 Ul. Zakładowa 48 Fax +48 15 64 16 323 39-400 Tarnobrzeg biuro@anser.tarnobrzeg.

Z.Ch. Anser Tarnobrzeg Sp. z o. o. Tel. +48 15 64 16 307 do 09 Ul. Zakładowa 48 Fax +48 15 64 16 323 39-400 Tarnobrzeg biuro@anser.tarnobrzeg. Z.Ch. Anser Tarnobrzeg Sp. z o. o. Tel. +48 15 64 16 307 do 09 Ul. Zakładowa 48 Fax +48 15 64 16 323 39-400 Tarnobrzeg biuro@anser.tarnobrzeg.pl www.anser.tarnobrzeg.pl 1. DEFINICJA SYSTEMU Przedmiotem

Bardziej szczegółowo

informacja techniczna ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA Budownictwo Motoryzacja Przemysł

informacja techniczna ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA Budownictwo Motoryzacja Przemysł EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA informacja techniczna ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych Ważna od września 2011 www.rehau.pl Budownictwo Motoryzacja Przemysł Niniejsza

Bardziej szczegółowo

BETON. Płynny jastrych anhydrytowy. Poradnik techniczny. dla ekip wykonawczych i inwestorów

BETON. Płynny jastrych anhydrytowy. Poradnik techniczny. dla ekip wykonawczych i inwestorów BETON Płynny jastrych anhydrytowy Poradnik techniczny dla ekip wykonawczych i inwestorów Szanowni Państwo Mamy przyjemność przedstawić Poradnik o charakterze informacyjno-instruktażowym, którego zadaniem

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH

SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH Zadanie : Remont kotłowni olejowej i instalacji c.o. i c. w. u. w budynku Z.P.O. w Kamieniu oraz remont instalacji c.o. zasilającej przedszkole

Bardziej szczegółowo

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 15 Pronto

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 15 Pronto KARTA INFORMACYJNA Dwuskładnikowe spoiwo PMMA do jastrychów samozagładzających i zapraw wyrównawczych na bazie reaktywnych żywic akrylowych OPIS PRODUKTU ZASTOSOWANIE CHARAKTERYSTYKA jest dwuskładnikowym,

Bardziej szczegółowo

Aquaroc. System zabudowy w technologii cementowo-włóknowej Pomieszczenia mokre i o podwyższonej wilgotności

Aquaroc. System zabudowy w technologii cementowo-włóknowej Pomieszczenia mokre i o podwyższonej wilgotności Aquaroc System zabudowy w technologii cementowo-włóknowej Pomieszczenia mokre i o podwyższonej wilgotności Płyta cementowo-włóknowa Aquaroc Aquaroc to płyta opracowana przez Saint-Gobain przy wykorzystaniu

Bardziej szczegółowo

Wykładziny podłogowe Okładziny ścienne

Wykładziny podłogowe Okładziny ścienne Instrukcja montażu wykładzin Wymagania dotyczące podłoża Instrukcja montażu Numer ZW/SP/I/011/2012/II Strona/stron 1/8 Przy montażu elastycznych wykładzin podłogowych niezmiernie istotną czynnością jest

Bardziej szczegółowo

Określenie klasy odporności na ścieranie płytek szkliwionych wg normy PN-EN ISO 10545-7

Określenie klasy odporności na ścieranie płytek szkliwionych wg normy PN-EN ISO 10545-7 Rodzaje płytek Płytki ścienne i podłogowe szkliwione o nasiąkliwości wodnej E>10% - Grupa BIII, posiadają parametry zgodne z normą P-E 14411:2007, załącznik L. Płytki przeznaczone są do wykładania ścian

Bardziej szczegółowo

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 14 Pronto

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 14 Pronto KARTA INFORMACYJNA Dwuskładnikowe spoiwo PMMA do jastrychów samozagładzających i zapraw wyrównawczych na bazie reaktywnych żywic akrylowych OPIS PRODUKTU ZASTOSOWANIE CHARAKTERYSTYKA jest dwuskładnikowym,

Bardziej szczegółowo

FOLACOAT PLUS FOLACOAT COMP (kompresyjny) FOLIE I PŁYTY DO LAKIEROWANIA WYBIÓRCZEGO FOLACOMP PODKŁADY KOMPRESYJNE

FOLACOAT PLUS FOLACOAT COMP (kompresyjny) FOLIE I PŁYTY DO LAKIEROWANIA WYBIÓRCZEGO FOLACOMP PODKŁADY KOMPRESYJNE 1 FOLACOAT PLUS FOLACOAT COMP (kompresyjny) FOLIE I PŁYTY DO LAKIEROWANIA WYBIÓRCZEGO ORAZ FOLACOMP PODKŁADY KOMPRESYJNE 2 FOLACOAT PLUS, FOLACOAT COMP (kompresyjny) FOLIE I PŁYTY DO LAKIEROWANIA WYBIÓRCZEGO

Bardziej szczegółowo

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 16 Pronto

KARTA INFORMACYJNA Sikafloor 16 Pronto KARTA INFORMACYJNA Dwuskładnikowy, nawierzchniowy materiał posadzkowy na bazie reaktywnych żywic akrylowych OPIS PRODUKTU ZASTOSOWANIE CHARAKTERYSTYKA jest nawierzchniowym, dwuskładnikowym, szybkosprawnym

Bardziej szczegółowo

instrukcja wykonawcza alpol eko plus

instrukcja wykonawcza alpol eko plus uwaga! Uwagi ogólne System ALPOL EKO PLUS jest złożonym systemem zewnętrznej izolacji cieplnej budynków (tzw. ETICS External Thermal Insulation Composite System). System ten określany dawniej jako technologia

Bardziej szczegółowo

aluplast sp. z o.o. ul. Gołężycka 25A 61-357 Poznań Tel. +48 61 654 34 00 aluplast@aluplast.com.pl www.aluplast.com.pl ap.

aluplast sp. z o.o. ul. Gołężycka 25A 61-357 Poznań Tel. +48 61 654 34 00 aluplast@aluplast.com.pl www.aluplast.com.pl ap. aluplast sp. z o.o. ul. Gołężycka 25A 61-357 Poznań Tel. +48 61 654 34 00 aluplast@aluplast.com.pl www.aluplast.com.pl ap.bond 2011-10 Uzupełnienie Ogólnych Wytycznych Obróbki Rozdział 8J Klejenie szyb

Bardziej szczegółowo

CPV 45214620-2 OŚRODKI BADAWCZE. Projekt Wykonawczy STB 1.7. Temat ROBOTY HYDROIZOLACYJNE CPV 45320000-6. Inwestor / Zamawiający

CPV 45214620-2 OŚRODKI BADAWCZE. Projekt Wykonawczy STB 1.7. Temat ROBOTY HYDROIZOLACYJNE CPV 45320000-6. Inwestor / Zamawiający Nazwa inwestycji: BUDYNKI TECHNICZNE DO OBSŁUGI SZKLARNI ZADANIA NR 1 i NR 2 WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DROGOWĄ ZADANIE NR 5 W RAMACH PROJEKTU,,MODERNIZACJA LABORATORIÓW DLA WZMOCNIENIA INNOWACYJNOŚCI BADAŃ

Bardziej szczegółowo

Kabiny walk-in. Jak zaprojektować strefę natryskową? Jak zabezpieczyć materiały przed wilgocią? Temat numeru Ocieplanie

Kabiny walk-in. Jak zaprojektować strefę natryskową? Jak zabezpieczyć materiały przed wilgocią? Temat numeru Ocieplanie nr 1 (3) 2014 kwartalnik profesjonalnego wykonawcy www.ceresit-pro.pl Twórcza strefa Kabiny walk-in Jak zaprojektować strefę natryskową? Jak zabezpieczyć materiały przed wilgocią? Temat numeru Ocieplanie

Bardziej szczegółowo

I. CONCEPT STONE DRIP CAP - WYMAGANIA I WARUNKI MONTAŻU

I. CONCEPT STONE DRIP CAP - WYMAGANIA I WARUNKI MONTAŻU CONCEPT STONE WSZYSTKIE KOMPONENTY: WYMAGANIA I WARUNKI NAKŁADANIA ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYM OPISEM JEST NIEZBĘDNE DLA PRAWIDŁOWEGO ZASTOSOWANIA, PRZYGOTOWANIA ORAZ NAŁOŻENIA POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZASTOSOWANIA SYSTEMU OCIEPLEŃ ETICS KOSBUD-ST

INSTRUKCJA ZASTOSOWANIA SYSTEMU OCIEPLEŃ ETICS KOSBUD-ST INSTRUKCJA ZASTOSOWANIA SYSTEMU OCIEPLEŃ ETICS KOSBUD-ST PRODUCENT CHEMII BUDOWLANEJ I SYSTEMÓW OCIEPLEŃ System ociepleń ścian zewnętrznych budynków ETICS SYSTEM KOSBUD ST stanowi układ warstwowy składający

Bardziej szczegółowo

Obróbka p³yt FERMACELL przy zabudowie wnêtrz w programie suchej zabudowy. Materia³y dla projektantów

Obróbka p³yt FERMACELL przy zabudowie wnêtrz w programie suchej zabudowy. Materia³y dla projektantów Obróbka p³yt FERMACELL przy zabudowie wnêtrz w programie suchej zabudowy Materia³y dla projektantów 2 Spis treści 1. Spis treści... 2 2. Wprowadzenie 2.1 FERMACELL Zalety na pierwszy rzut oka...3 2.2 Wstęp...3

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót

Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót Remont toalet wraz z wymianą instalacji wod.-kan. w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku ul. Kostrogaj 1 CZĘŚĆ OGÓLNA 2 Wstęp 1. Przedmiot Specyfikacji

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA SZCZEGÓŁOWE

WYMAGANIA SZCZEGÓŁOWE PROJEKT PN. BUDOWA INKUBATORA TECHNOLOGICZNEGO WRAZ Z CENTRUM OBSŁUGI PPNT REALIZOWANA W RAMACH PROJEKTU: " ROZBUDOWA PODKARPACKIEGO PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNEGO. SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I

Bardziej szczegółowo

CKK ARCHITEKCI. ul.świętojańska 87/6,Gdynia, tel/fax 0-58 6200092, www.ckkarchitekci.pl, sekretariat @ ckkarchitekci.pl

CKK ARCHITEKCI. ul.świętojańska 87/6,Gdynia, tel/fax 0-58 6200092, www.ckkarchitekci.pl, sekretariat @ ckkarchitekci.pl CKK ARCHITEKCI ul.świętojańska 87/6,Gdynia, tel/fax 0-58 6200092, www.ckkarchitekci.pl, sekretariat @ ckkarchitekci.pl obiekt BUDYNEK ADMINISTRACYJNY I HALA GARAŻOWO- MAGAZYNOWA adres Ząbki, ul. Stefana

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA i ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH SŁUŻĄCA DO OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH - REMONTOWYCH

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA i ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH SŁUŻĄCA DO OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH - REMONTOWYCH 1 SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA i ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH SŁUŻĄCA DO OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NA WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH - REMONTOWYCH NAZWA ZADANIA : Roboty dekarskie, naprawa kominów i muru

Bardziej szczegółowo

System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris. Katalog produktów. Solutions for Essentials

System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris. Katalog produktów. Solutions for Essentials EPIC G111, L61, X46, X719 kwiecień 2014 System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris Katalog produktów DO INSTALACJI CIEPŁEJ I ZIMNEJ WODY UŻYTKOWEJ, CENTRALNEGO OGRZEWANIA I OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie podłóg 311[04].Z3.03

Wykonywanie podłóg 311[04].Z3.03 MINISTERSTWO EDUKACJI i NAUKI Danuta Gąsiorowska Wykonywanie podłóg 311[04].Z3.03 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy Radom 2005 Recenzenci: mgr inż.

Bardziej szczegółowo

Cenny kamień naturalny perfekcyjne fugowanie

Cenny kamień naturalny perfekcyjne fugowanie Profesjonalny poradnik OTTO Cenny kamień naturalny perfekcyjne fugowanie Materiały uszczelniające Kleje Spis treści 3 Przedmowa 5 Fugowanie kamienia naturalnego jako wyzwanie 7 OTTOSEAL S 70 9 OTTOSEAL

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki sprzedaży MIREX Sp. z o.o. z dnia 01.10.2009r.

Ogólne warunki sprzedaży MIREX Sp. z o.o. z dnia 01.10.2009r. Ogólne warunki sprzedaży MIREX Sp. z o.o. z dnia 01.10.2009r. Spis treści Strona Ogólne warunki sprzedaży...2 Zawarcie umowy sprzedaży...2 Cena...2 Gwarancja jakości...2 Warunki dostawy...3 Termin płatności

Bardziej szczegółowo

ST-0 WYMAGANIA OGÓLNE

ST-0 WYMAGANIA OGÓLNE Specyfikacja Techniczna ST-0 Wymagania ogólne ST-0 WYMAGANIA OGÓLNE 1. WSTĘP 1.1. Przedmiot Specyfikacji Technicznej Przedmiotem niniejszej specyfikacji technicznej (ST) są wymagania ogólne dotyczące wykonania

Bardziej szczegółowo